web analytics
קטגוריות
Uncategorized

עבור בעלי עצבים חזקים בלבד!:סדרת האימים

דאן שוקר יוצר סדרת האימים הגרמנית

בימים אלו של אימה מלחמתית ופוליטית שרק הולכת ומתעצמת אולי זה דווקא הזמן לחזור לספרי סדרה האימים של הוצאת "רמדור " בשנות השבעים והשמונים.לא פחות מ-114 בספרים שתורגמו ועובדו מגרמנית שהאימים שבה בה לא היו מלחמתיים ולא פוליטיים רק על טבעיים..

הרשימה הזאת פורסמה לראשונה כבר לפני שנים רבות.אבל אני מוסיף לה את רשימת כלל ספרי הסדרה בעברית שעד כה לא הייתה ברשת.

ראו הוזהרתם זוהי רשימה ארוכה.

 

בשנים האחרונות הפך ז'אנר המסתורין, המיסטיקה והעל-טבעי לפופולארי ביותר בישראל, כמו גם בעולם. מזה שנים אחת הסדרות הפופולאריות ביותר בטלוויזיה היא 'תיקים באפלה', המתארת את הרפתקאותיהם של צמד סוכני אף. בי. אי כשהם חוקרים תעלומות שונות הקשורות בעל-טבעי ובחייזרים. הסדרה כה פופולארית עד שמגידת עתידות הכריזה שחייזרים ינחתו במדינה לאחר שישמיעו באוזניהם את נעימת הנושא שלה, כנראה מתוך הנחה שגם החייזרים הם צופים מושבעים. בחנויות הספרים הז'אנר הפופולארי ביותר בקרב בני הנוער הוא זה של ספרי האימה המתארים מפגש של בני נעורים עם מפלצת כלשהיא. במשך תקופה מסוימת יצאו ספרים חדשים מסוג זה אחת לכמה ימים, באחת מששת ההוצאות שפרסמו סדרות אימה מסוג זה, רובם פרי עטו של סופר אחד – ר.ל. סטיין. לספרים אלה קמו אפילו סדרות פרי עטם של חקיינים ישראליים – אדם אופק בסדרת 'מסתורין' שלו וליאורה כרמלי. גם שבועוני נוער כמו 'מעריב לנוער' ו'כולנו' לא טמנו את ידם בצלחת, ומרבים לפרסם סיפורי אימה וחיזרים רצחניים מאת סופרים כמו איטו אבירם ויורם פרי. את הפופולאריות שיש לאמונות השונות במיסטיקה ועל טבעי אין כלל צורך לתאר.

אך אין זו הפעם הראשונה שספרי אימים ועל-טבעי זכו להצלחה בישראל. שנים רבות לפני שסקאלי ומאלדר החלו במאמציהם לפענח קונספירציות שונות הקשורות בעל-טבעי, יצאה לאור במדינה סדרת ספרים פופולארית וארוכת שנים ביותר שעסקה במאמציהם של סוכני יחידה מיוחדת לחסל שורה של מפלצות, מדענים מטורפים חייזרים ושאר יצורים על טבעיים. היתה זו 'סדרת האימים', שיצאה בין השנים 1971-1982 בהוצאת רמדור. במקורה היתה זו סדרה גרמנית מאת הסופר "דאן שוקר'' שם בדוי של סופר מד"ב ופנטסיה ידוע בגרמניה בשם ג'ורגן גראנסמאק ( )1940-2007גרנסמאק היה מנערותו מגיל 14 נכה שיכול היה לנוע רק בכיסא גלגלים כתומצאה ממלחלת שרירים קשה שהחמירה לאורך חייו. ופרנסתו הייתה על כתיבת סיפורי מתח ומדע בדיוני.
באמצע שנות השישים הוא יצר ז'אנר חדש של סיפורי מתח ,סיפורי מתח על רקע העל טבעי והמפחיד.

והסיפורים יצאו שם החל מ-‏1968 בתור חוברות של 68 עמודים כאשר כל סיפור נמשך כמה חוברות. הסדרה זכתה שם להצלחה כה גדולה שהיא יצרה ז'אנר שלם של סדרות אימה על לוחמים בעל טבעי כמו "ג'ון סינקליר" ו"פרופסור זאמורה", הממשיכות בגרמניה עד עצם היום הזה בגרמנית היו 192 סיפורים בסדרה זאת.. בעברית יצאו בסדרה לא פחות מ-‏114 ספרים כשהם מלווים באזהרה "רק לבעלי עצבים חזקים!!!" ביחד עם "הסמל המסחרי" של הסדרה – טלפיים מפלצתיים מאיימים המכוונים אל הקורא.


גיבורי האימים
גיבורי סדרת האימים היו סוכני יפ"מ ראשי תיבות של היחידה הפסיכולוגית המיוחדת – סוכנות בין-לאומית שהוקמה בידי אדם מסתורי, שברוב הספרים קיבל רק את הכינוי "קרן איקס1". הוא תואר כעוור בעל כוחות טלפטיים שהקים את אירגונו בשיתוף עם רוב ממשלות העולם מתוך מטרה להלחם בכוחות על-טבעיים שונים בהם אין הסוכנויות הממשלתיות הרגילות יכולות לטפל. לאחר שהקים את אירגונו שוב לא הראה האיש את פניו אפילו לסוכניו הבכירים. אלה תוארו כבעלי אינטליגנציה גבוהה ביותר, ידע מקצועי במספר עצום של תחומים כח גופני רב ויכולת לחימה בכל סוגי קרב המגע הידועים לאדם, בקיצור – מעין קבוצה של "סופרמנים".
גיבורה הראשי של הסדרה היה הסוכן הראשי של הארגון – לארי בראנט "קרן איקס 3" (כפי שהוסבר בספרים, דירוג "קרן איקס 2" לא היה מאויש שכן לא נמצא אדם ברמה השכלית והגופנית הנדרשת המתאימה…) – סוכן חשאי אמריקני לשעבר בעל כוח עצום ובגובה שני מטר. אליו התלוו מדי פעם בהרפתקאות "נערת קרן איקס סי 4" מורנה אולדבסון – דוגמנית שודית לשעבר(!) ואהובתו של בראנט (מה שלא הפריע לשניים לקיים חיי מין פעילים ביותר עם בני זוג אחרים בכל ספר – לפחות בתרגומים לעברית – אחרי הכל היו אלה שנות ה-‏70) ו"קרן איקס 7": סוכן רוסי בשם איבן קונצ'ראב שהיה אף גבוה וחזק מבראנט ("גובה 2.15 מטר וכח של דוב רוסי").
סוכני יפ"ם אחרים היו נדירים ביותר בהופעותיהם ולרוב הופיעו רק על מנת להיהרג בידי כח על-טבעי כל שהוא (וכמו כל הקורבנות בסדרה, בצורה מזוויעה וגראפית ביותר שתוארה לקורא בפרטי פרטים) לפני שהופיע הצוות המוביל לפתור את התעלומה.
כלי נשקם של סוכני היפ"ם היה אקדח לייזר "מטיפוס סמית את וואסון" שעם כל היותו עתידני לא תמיד הוכיח את עצמו כיעיל ביותר כנגד שלל המפלצות, השדים, הרוחות, המכשפים, הערפדים, הזומבים, החייזרים ושאר המרעין בישין שהיו שגרת יומם של אנשי היפ"ם.
וכך לאורך השנים יצאו גיבורי הסדרה כמעט לכל פינה בעולם בכדי להיאבק בסכנות שכללו בין השאר דמויות אימה ותיקות וידועות כמו גלגולים שונים של הערפד דראקולה, המפלצות שנוצרו בידי ד"ר פרנקנשטיין (ועסוקות כעת ביצירת מפלצות חדשות), רוחו של ג'ק המרטש, המפלצת מלוך נס, מומיה מצרית שקמה לתחיה לאחר אלפי שנים, הרוזנת הקניבלית אליזבט בטורי ועוד. זאת לצד איומים חדשים יותר כמו מפלצת בלתי נראית, עכביש ענק בגודל של פיל, מדען המקים לתחייה את המתים, זומבים, אנשי זאב, מדען המרכיב ראשי זבובים על אנשים (ולהיפך), בובות קטלניות, משפחת ערפדים, ילדים חייזרים צאצאי גזע אחר הרוצחים את הוריהם האנושיים כהכנה לכיבוש העולם, אמבה בגודל מאה מטרים, דינוזאור יורק אש בגודל שלש-מאות מטרים המשמיד ערים בקוטב, צבא של רובוטים רצחניים, צבא של תולעים ענקיות, מוח חסר גוף, אנשים עם ראשי גולגלות, מפלצת בת שני-מיליון שנה היוצאת לחפש את בני גזעה תוך שהיא הורגת כל דבר שיש בו מיח המזין אותה, בובת שעוה של רוצח שקמה לתחייה, נזירים שלדים הרוכבים על שלדי סוסים בדרכם לרצוח כל מי שדורך באי שלהם, אגודה של מכשפים המקריבים קורבנות אדם – אלה הם רק אחוז קטן ביותר מהאיומים בהם נתקלו גבורי הסדרה.


למעשה, כה גדול היה העומס על הצוות המצטמצם והולך של אנשי היפ"מ (הן בגלל מותם של סוכנים בעת משימה והן בגלל קיצוצים בתקציב) עד שלא פעם נאלצו להאבק בשני יריבים על-טבעיים ,שונים ולא קשורים זה בזה בו זמנית בעבודתם היומית בפינות שונות בכל רחבי העולם.(אחד המקומות הנדירים שבהם לא ביקרו אנשי היפ"ם לשם ביצוע משימותיהם היה ישראל, אם כי באחד הספרים צוין כבדרך אגב שהם טיפלו ב"רשת של מקובלים בצפת שהזיקו לאנשים" אך הסיפור המלא לא סופר או לפחות לא תורגם).
אך מכל היריבים השונים והמרובים שבהם ניתקלו אנשי היפ"מ כמעט מדי יום (אפילו כאשר יצא בראנט לחופשה, חזקה היה עליו שימצא איזו מפלצת או מדען מטורף דווקא במקום החופשה שלו) היו שניים שהוגדרו כמסוכנים במיוחד ובניגוד לשאר, שחוסלו לאחר ספר אחד, חזרו כדי לאיים על יפ"מ והעולם פעם אחר פעם. אחת מהן היתה ה"אלה בעלת ראש הציפור" ראה טא נאמי ש"לפני חמישה מיליארדי שנים שלטה בכדור הארץ וכעת היא שואפת להשתלט עליו מחדש". לרשותה עמדו כתות מאמינים שונות ברחבי העולם שפעלו להביא לחזרתה ולשלטונה המוחלט, באמצעים שונים ומשונים. אויב שני היה ד"ר שאטנאס – "תערובת של שד ורובוט בעל אלף פרצופים". גם הוא טען לשלטון מוחלט בעולם ומומחיותו היתה בשימוש בטכנולוגיות מבחילות במיוחד כדי להשיג מטרה זו. כך, בספר 'יצורי הדוקטור השטני', הוא גרם לאנשי ערים שלמות להפוך לקניבלים מטורפים, ושיטותיו הפכו לביזאריות יותר ויותר עם כל ספר נוסף.

חמישים הספרים הראשונים של סדרת האימים היו המוצלחים והמפחידים ביותר אם כי היו מלאים וגדושים בסקס ובאלימות, ועטיפותיהם שיקפו זאת כמו גם שמותיהם – 'החוזר מן השאול', 'מוחה של אשת הזוועות', 'יד נוטפת דם', 'נקמה הבוקעת מהקבר', 'קבר הגולגלות החיוורות', 'זעקת הבלהות', 'בצפורני המפלצת החלקלקה', 'במבוך המוחות המתים', 'הליידי בעלת העיניים המתות' וכו' וכו'. יש לציין כי במקור הגרמני הסקס והאלימות פחותים בהרבה, והסיפורים הם מתונים למדי מבחינה זו. היה זה המתרגם והמעבד לעיברית, אשר דורי, אשר הקפיד להכניס לכל ספר סצינות סקס שלא היו קיימות כלל במקור, ואת גיבור הסדרה לארי ברנט הפך בעיבודו לכפיל של איש הקראטה פטריק קים – סדרה אחרת בהוצאת רמדור שאותה כתב באותה התקופה ובסגנון זהה לחלוטין.

לאחר חמישים הספרים הראשונים החלה רמת הסיפורים לרדת בצורה דרסטית. אשר דורי נפטר בגיל צעיר ואת מקומו כמתרגם תפס אלמוני תחת השם הבדוי "א. הר". תרגומו היה נאמן יותר לסיפורים הגרמניים, ללא סצינות הסקס והאלימות של דורי. אולם למרות הנאמנות הרבה יותר למקור איבדו הספרים הרבה מקסמם עבור קוראים ישראלים רבים.


השינוי במתרגמים חל במקביל לתפנית מדהימה בקו העלילה של הסדרה. בספר 'כהן הוודו' תואר כיצד יריבם הנצחי של אנשי היפ"ם, ד"ר שאטנאס (ואולי זה סטאנאס? האיות השתנה מספר לספר), הצליח לגלות את זהותו של קרן איקס 1, חטף אותו והתחזה לו כמפקד היחידה (משימה לא קשה, היות וכאמור איש מהסוכנים לא ראה את פני מפקדם). במהלך התחזותו הצליח להביא להריגתם של רבים מאנשי היחידה עד שקרן איקס 1 הפצוע הצליח להשתחרר ובקרב בין השניים נהרגו שניהם. בהתאם לצוואתו המוקלטת של קרן איקס 1 תפס לארי בראנט את מקומו כראש היחידה אולם מסיבות שונות היה עליו לשמור על כך בסוד אפילו מידידיו הקרובים וליצור את הרושם שקודמו עדיין בחיים. למרות שיפ"ם המשיכה להתקיים, לא היא וגם לא יריביה חזרו להיות למה שהיו בתקופת המפקד המקורי. את מקום היריבים המפחידים והמפלצתיים של הספרים הראשונים תפסו יריבים נחותים בהרבה כמו בנו הלא יוצלח של ד"ר שאטנאס, שכל מאמציו להיכנס לנעליו של אביו המזויע נראו פאתטיים לחלוטין (וללא ספק גרמו לאביו להתהפך בגיהינום בו שכן), מדען סיני בשם צ'אנג פו שמנסה להשיג שלטון עולמי וחיי אלמוות באמצעים מדעיים שונים, רופאה שטנית בשם לינדה שתחת הכינוי "דוקטור זט" מטילה את אימתה על שכונות בלונדון עם ביחד עם העבד המלאכותי שלה, ושאר נבלים מדרגה חמישית. גם הסקס, הנפוץ כל כך בספרים הקודמים, כמעט ונעלם, ולארי בראנט החל, ברוח שנות ה-‏80 השמרניות, לשמור על נאמנות למורנה אולדבסון. הספרים, שהמשיכו לצאת בהמוניהם, הטילו כעת פיהוק ולא פחד, ואפילו העטיפות נעשו מתונות יותר בציורי הזוועות שעליהן.

בשלב מסוים ניסה סופר ישראלי לכתוב ספרים לסדרה. הסופר אלישע בן מרדכי (היום הבעלים של הוצאת אסטרולוג, המתמחה בספרי מיסטיקה ועל טבעי) חיבר ארבעה ספרים שהתחוללו בשלב מאוחר יותר בחייהם של הסוכנים, כאשר ידוע לכל שבראנט הוא המנהיג האמיתי של יפ"מ. אולם נראה כי ספרים אלה לא זכו להצלחה, ושאר הספרים שהופיעו היו תרגומים.

הסדרה הגיעה לקצה ב-‏1982, לאחר שיצאה במשך 11 שנה ו-‏113 ספרים – שיא כל הזמנים לסדרה העוסקת בנושאים של מדע בדיוני ופנטסיה בשפה העברית.


ב-‏1994 ניסתה הוצאת שילגי – יורשתה של רמדור – להחיות את הסדרה בכריכה קשה, אך בחרה להוציא מחדש דווקא את אחד הספרים המאוחרים, הגרועים וה"צמחוניים" יחסית – 'בית הרוחות שעל התמזה'. הספר לא זכה להצלחה, ולנסיון זה לא היה המשך. יתכן שההוצאה חששה להוציא את אחד הספרים המוקדמים והמפחידים יותר מחשש שהוא יהיה מעבר ליכולת העיכול של הקוראים הצעירים אליהם כוון נסיון זה. לאחרונה, עם פריחת סדרות האימים המיועדות לבני הנוער (שיכולת העיכול שלהם כבר אינה מוטלת בספק) החלה הוצאת שילגי לפרסם סדרת אימה לנוער משלה בשם 'רחוב האימים' (הנכתבת, כמו רוב שאר סדרות האימים לנוער, על ידי ר.ל. סטיין הבלתי נלאה) ומשתמשת בסמל הבלתי נשכח של סדרת האימים הישנה – הטלפיים המכוונות אל הקורא. חלק מהעטיפות שלה הן למעשה עטיפות ספרי סדרת האימים הישנה (כנראה כאמצעי לחיסכון בתקציב). אולם סדרה זאת לא זכתה להצלחה מיוחדת בשוק, שכבר היה רווי בסדרות מעין אלה, והופסקה.

בגרמניה אגב, גרסאות חדשות ומעודכנות של ספרי הסדרה ממשיכות לצאת עד עצם היום הזה, ויש לה אף סדרה בת על סוכנים מקומיים של יפ"ם בגרמניה הפותרים תעלומות על-טבעיות, על מנת להראות שלא רק האמריקנים יכולים…

למרות הירידה הדרסטית ברמת הסדרה בשנותיה האחרונות, יש מהספרים הראשונים כאלה השוים מכל בחינה לפרקים המפחידים יותר של 'תיקים באפלה' ( סדרה שאת הרעיון שלה הקדימה 'סדרת האימים' ביותר מ-‏20 שנה), ואני עדיין זוכר בנוסטאלגיה את הצמרמורת הקלה שהם עוררו בי בעת קריאתם.


אחרי 'סדרת האימים', 'תיקים באפלה' נראית כחומר לבעלי עצבים חלשים, ואפשר רק לקוות כי יום אחד תקום 'סדרת האימים' מקברה ותחזור להפחיד ולרתק את הקוראים.

רשימת ספרי סדרת האימים ( ליד כל שם ספר מצויין שם המתרגם שהוא גם המעבד ובכמה מקרים המחבר ממש)

סדרה ראשונה . קרן איקס אחד הוא המנהיג העיוור של יפ"מ.  

מספר 1: העכביש הטורף. 1971.תרגם אשר דורי.

עכביש גודל למימדים ענקיים כתוצאה מקרינה רדיואקטיבית.

מספר 2: פסל הדמים של מדוזה. 1972.אשר דורי. ( יצא שוב במהדורה חדשה ב1982- כאילו בתרגום א. הר).

מספר 3: נשיקת המוות של דרקולה . 1972. אשר דורי.

מאבק בגלגול חדש של הערפד דרקולה לאחר שמעריץ שלו גונב את גלימתו. 

 

מספר 4 :איש הזאב. 1972. אשר דורי

מספר 5: מסיבת הדמים. 1972. א. בן הר.

רוצח  סדרתי  מטורף  פועל בטירה סקוטית קדומה .

מספר 6:החונק ממצולות הים. 1972. אשר דורי .

מאבק  במפלצת מלוך נס.

מספר 7: בת השטן. 1972. אשר דורי.

רובוטית נקבה רצחנית נוצרה בידי מכשף בעל טירה שליח הדרואידים הקדומים. 

מספר 8 : אי העכברושים. 1972. אשר דורי.

באי פולינזי פועל מהפנט מסוכן השולט על המוני עכברושים שמאיימים להשמיד את אוכלוסיית האי.

מספר 9:פגיון הקברים. 1973. אשר דורי. 

רוחו של ג'ק המרטש מבצעת רציחות חדשות באיזור הסוהו בלונדון.

מספר 10: צאצאי האימים. 1973. אשר דורי. 

יצורים רצחניים מהחלל החיצון מתחזים לילדים תמימים.

מספר 11: אגודת המכשפים.1973. אשר דורי.

 כת של מכשפים מקריבה ילדים כקורבנות לשטן.

מספר 12: ארמון האימים. 1973. אשר דורי.

כנופיית פושעים משתמשים בהולוגרפיה בטירה קדומה כדי להפחיד אנשים.

מספר 13 :בית המוות.1973. אשר דורי.

מדען יוצר  אדם בלתי נראה רצחני.

מספר 14:בציפורני המפלצת החלקלקה. 1973. דוד ושושנה שטרוקאדר.

זחלים ענקיים רצחניים  פועלים מטירה בריטית הנשלטת בידי מטורף. שונה בסגנון משאר הספרים וכנראה לקוח מסדרה אחרת.

מספר 15 גולגולת הרצח. 1973. אשר דורי.

גולגולת של מכשף אינדיאני מת  רוצחת אנשים.

מספר 16: הגוייה הצוננת . 1973. אשר דורי .

מוקפא קם לתחייה וכפילו ממימד אחר.

מספר 17 :החוזר מן השאול . 1973. אשר דורי. ( יצא ב-1980 במהדורה חדשה בטקסט שונה עם עטיפה שונה בשם "מוזיאון האימים " כאילו בתרגום א. הר).

בובת שעווה  של רוצח קמה לתחייה.

מספר 18 :מכונת הזוועה. 1973. אשר דורי. 

צבא רובוטים שהוקם בידי מדען סיני מטורף. 

מספר 19 :מפלצת הג'ונגל. 1973. אשר דורי. 

כישופי וודו וצבא מתים מהלכים בצרפת.

מספר 20: נקמת פרנקנשטיין. 1973. אשר דורי.

מגיפה מהחלל החיצון מעוותת אנשים.

מספר 21: המפלצת האטומית. 1973. ת. דורון. \

יצור מתרבות פרה היסטורית קם לתחייה ומתחיל לרצוח אנשים. אחד הספרים הטובים . הסגנון שונה משאר ספרי הסדרה.

מספר 22: צרח וצרח שוב. 1973. ת. דורון.

מבוסס על ספר שאינו מסדרת האימים

(תרגום של הספר SCREAM AND SCREAM AGAIN  מאת ג'ון סקסטון (סטפאן פראנס והווארד בייקר)  שגם נעשה לסרט עם וינסנט פרייס וכריסטופר לי  .

חבורה של חייזרים בעלי כוח אדיר משתלטים על מדינת מזרח גרמניה הקומוניסטית ויוצרים אנשים בעלי כוח על כהכנה להשתלטות על העולם כולו. 

מספר 23 :השד הזולל. 1973. אשר דורי.

הופעה ראשונה של האלה  הקדומה ראה טא הזוממת להשתלט מחדש על העולם בו שלטה לפני מליוני שנים  נאמי . בסיפור על יצור זולל גויות ואי הפסחא.

מספר 24: מפלצת הדמים. 1974. אשר דורי.

בחור נהפך  כתוצאה מניסוי שהשתבש ליצור בלתי נראה רצחני.

25: אצבעותיו של החונק האיום. 1974. אשר דורי.

אדם מודרני הופך לאבי אבותיו צייד המכשפות הרצחני ויוצא לרצוח בלונדיניות יפות אך בסוף המפתיע מחוסל בידי סוכנת בלונדינית יפה.

   

מספר 26: במבוך המוחות המתים. 1974. אשר דורי.

מדען יוצר מוחות חסרי גוף.

מספר 27 :בית הגוויות. 1974. אשר דורי.

המשך של "במבוך המוחות המתים".

   

מספר 28 :בצפורני בובות הרצח. 1974. אשר דורי.

מדען סיני מייצר בובות קטלניות. .

מספר 29: הזומבי הנורא מאפריקה. 1974.אשר דורי.

אדם לבן הופך לזומבי (מת חי) רצחני בהאיטי.

מספר 30 : הקבר החי. 1974. אשר דורי.

מומיה מצרית עתיקה קמה לתחייה.

 

מספר 31 :זעקת הבלהות. 1974. אשר דורי.

רוח רפאים רצחנית  קוטלת אנשים בטירה צרפתית.

מספר 32  לועו של נחש האימים. 1974. אשר דורי.

מאבק בנחשים ענקיים באי. אחת הדמויות היא דוגמנית ישראלית.

   

33: לטאת הקדומים. 1974. אשר דורי.דינוזאור יורק אש ענק קם לתחייה בקוטב . הופעה שנייה של האלה ראה טא נאמי. מספר 66 בסדרה הגרמנית.אחד הספרים הטובים בסדרה.

 

34: מוות בבית המשוגעים. 1974. אשר דורי.

מדען מבצע ניסויים איומים  במוחות אדם בביתמשוגעים שאותו הוא מנהל.

   

35: מוחה של אשת הזוועות. 1974. אשר דורי.

המדען פרנקנשטיין וצאצאיו שהם כולם יצורים מלאכותיים צצים מחדש בספרד.

   

מספר 36: מציצת המוות של האמבה. 1974. אשר דורי.

אמבה גדלה למימדי ענק במוסקבה . לארי ברנט נורה ונהפך לנכה, וכך באופן יוצא דופן איבן קונצ'רב הוא גיבור הסיפור.

מספר 37 :מעופו של ערפד הדמים. 1974. אשר דורי.

המשך ל"נשיקת המוות של דרקולה". לארי בראנט מתאושש מנכותו בספר הקודם ונאלץ להיאבק בפסיכיאטר שנהפך לגלגולו של הערפד דרקולה וחוטף את אחותו של ברנט , מרים.  . 

מספר 38 :נקמת הבוקעת מהקבר. . 1974. אשר דורי.

הרוזנת ההונגרייה הרצחנית רדזיוויל  ( המבוססת על דמות היסטורית אמיתית )  קמה לתחייה בתקופתנו.

 

מספר 39 :קבר הגולגלות החיוורות . 1974. אשר דורי . יצורים בעלי ראשי גולגלות בגינאה החדשה תוקפים משלחת חוקרים. 

מספר 40 : התמונה צמאת הדם. 1974. אשר דורי. ( יצא במהדורה חדשה ובטקסט שונה תחת השם "התמונה הרצחנית" ב-1976 כאילו בתרגום א. הר) מספר 63. בסדרה הגרמנית.

רוח רפאים רוצחת מתוך תמונה בטירה מימי הביניים.

   

מספר 41:: ליל כשפי המוות. 1974. אשר דורי.

מדען מקים לתחייה את המתים ושולח אותם לרצוח את החיים.

מספר 42: . מגדלור הזוועות.1974. אשר דורי.

מדען מבצע ניסויים בבני אדם.

מספר 43: יצורי הדוקטור השטני.1974. אשר דורי.

הופעה ראשונה של דוקטור שאטאנס ,תערובת של שד ורובוט,שיוצר מגיפה בבני אדם ובכלבים שהופכת אותם למטורפים רצחניים.

מספר 44: מוצץ הדם מהמצולות. 1974. אשר דורי .

יצור אנושי ממעמקי הים שולח את המדוזות לתקוף בני אדם בטהיטי.

   

מספר 45: המפלצת מטירת הרצח. 1974. אשר דורי.

מספר 46: המחשב האלקטרוני השטני. 1975. אשר דורי.

הופעה שניה של דוקטור שאטאנס.

   

מספר 47: מעוף החרקים האיום. 1975. אשר דורי.

מדען מבצע ניסויים בחרקים ובבני אדם על מנת למזגם ליצור אחד.

   

מספר 48: יד נוטפת דם . 1975. אשר דורי.

שם הספר ותיאורו בעטיפה אינם תואמים את תוכן הספר שעוסק במשפחת ערפדים שמקבלים קבלת פנים מיוחדת במינה את כל מי שמגיע אליהם. 

מספר 49 :  שובה של מפלצת הדמים. 1975. אשר דורי.

המשך הספר "מפלצת הדמים".המפלצת הבלתי ניראית מהספר הקודם הופכת לניראית ומוקמת לתחיה בידי מדען מטורף.

   

מספר 50:   שעטת אבירי המוות. 1975. אשר דורי. 

מאבק בנזירים שלדים רכובים על סוסים וגם המאפיה מחליטה להיכנס לתמונה ולהשתמש באחד המתים כרוצח עבורה.

 

51.  הלידי בעלת העיניים המתות. 1975. אשר דורי . 67 בסדרה הגרמנית. מטאור מהחלל גורם לאנשים לראות חזיונות מוזרים .

52.  מבצר כורתי הראשים. 1975. א. בן צבי .

   

53.   .האי שורץ הזוועות. 1975. א. בן צבי.

54.נחש הדרקון של לוציפר. 1975. א. הר. מספר 79 בסדרה הגרמנית . הופעה של השטן עצמו במזימה בלתי ברורה.

55. הספינקס הרצחני. 1975. א. הר.

56.ציפור הפגרים. 1975. א. הר. מספר 73 בסדרה הגרמנית. הופעה שלישית של ראה טא נאמי.

57.העצמות מקבר המכשפה. 1975. א. הר. מספר 79 בסדרה הגרמנית.

58.שעת רוח הרפאים. 1975. א. הר. שד ורוחות רפאים בטירה עתיקה.

59.כלות המוות.1976.  א.הר.

 

סדרה שנייה . קרן איקס 1 נהרג ולארי בראנט תופס את מקומו אך שומר על זהותו בסוד גם מפני חבריו.  

המתרגם הוא "א. הר" (שם בדוי אבל של מי? ) .

מספר 60:.נקמתו של כהן הוודו. 1976. . לאחר שקרן איקס 1 נהרג בידי ד"ר שאטאנס ולארי בראנט תופס את מקומו , הוא נאבק בכהן וודו רצחני.

 

 

 

מספר 61:.בובת האימים. 1976. 

 

מספר 62:.מעבדת הטירוף. 1976.

   

מספר 63: מגדל המפלצות. 1976. . 114 בסדרה הגרמנית.

מספר 64:.המפלצת מהתוהו. 1976

מספר 65:.הסיוט המטורף. 1976. .


מספר 66: .פלמנקו הערפדים. 1976. על ערפדים בספרד שרוקדים כל ערב למנקו.

מספר  67:.כהני ארץ הזוועות. 1977. מספר 98 בסדרה הגרמנית.

מספר 68 :.מגיפת הזוועה. 1977.  ( 902 בסדרה הגרמנית).

מספר 69:.המפלצת המשולשת. 1977. .130 בסדרה הגרמנית

מספר 70:הנסיך מהשאול. 1977. . הופעה ראשונה של צ'אנג פו הנסיך המונגולי הקדמון ששואף לכבוש את העולם באמצעים שהם שילוב של מדע וכישוף.

 

This image has an empty alt attribute; its file name is %D7%94%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%94%D7%A9%D7%90%D7%95%D7%9C-%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99.jpg

מספר 71:עין המכשפה.1977. . מספר 144 בסדרה הגרמנית.

מספר 72:רולטת הגולגלות. 1977. מספר 144 בסדרה הגרמנית.

 

מספר 73: בנו של שאטאנאש. 1977. א.הופעה ראשונה של בנו של דוקטור שאטאנס.

מספר 74: בית הצלילים הרצחני.1977.

מספר 75: מוחו של שאטאנס. 1978. א.הר. הופעה שניה של בנו של שאטאנאס.

מספר 76:בית העינויים. 1978. מספר 150 בסדרה הגרמנית.

מספר 77:הגולגלות המהלכות . 1978.. מספר 126 בסדרה הגרמנית.

מספר 78:החיפושיות של צ'אנג פו. 1979. . הופעה שנייה של צ'אנג פו. מספר 156 בסדרה הגרמנית.

מספר 79 :גמדי הזועה. 1978. . הופעה שלישית של צ'אנג פו.\

 

מספר 80:חיפושיות הדבר. 1978. א.הר. מספר 192 בסדרה הגרמנית.

מספר 81:יהלומו של השטן. 1978. .

 

 

מספר 82:ליל הגולגלות הזועמות. 1978

מספר 83 :מחשב הזוועות. 1978. . האלה בעלת ראש הציפור ראה טא נאמי בהופעה רביעית.

 

מספר 84:פלישת התמנונים. 1978. . מספר 172 בסדרה הגרמנית.

מספר 85:רכבת השדים. 1978.

מספר 86: ריקוד בובות השעוה. 1978. . 188 בסדרה הגרמנית.

מספר 87 :רשתות המוות. 1978

מספר 88: דמו של השד. 1979. . 240 בסדרה הגרמנית.

 1.  
 2. טירת השורשים המכושפים. 1979.
 3. ילדי השטן. 1979.. הופעה חמישית של ראה טא נאמי.
 4. מכשפות האש. 1979.
 5. מלך הדרקונים. 1979.
 6. מלכודת הערפדים. 1979. . הופעה של בנו של דרקולה.

94 ממלכת המיפלצות. 1979. . 138 בסדרה הגרמנית.

95.. המפלצת מביצת הדמים. 1979. . 228 בסדרה הגרמנית.

 1. מקהלת הנזירים השחורים. 1979..
 2. עכביש השדים. 1979.
 3. קללת שטן המוות. 1979.. מספר 196 בסדרה הגרמנית.
 4. תחנת השאול. 1979. . מספר 244 בסדרה הגרמנית.
 5. בית הרוחות שעל התמזה. 1980. א. הר. יצא בכריכה קשה ב-1994. הופעה ראשונה של המדענית הפושעת חובשת המסיכה "ד"ר זט".

   

101 מאחורי מסיכת המוות . 1980..מספר 260 בסדרה הגרמנית.

 1. הצרעה הרצחנית. 1980. . מספר 236 בסדרה הגרמנית. הופעה שנייה של ד"ר זט.
 2. מעון המתים החיים. 1980. . הופעה שלישית של ד"ר זט.
 3. מלכת הערפדים. 1981. . הופעה של אשתו של דרקולה.
 4. סם השכחה . 1981.. הופעה רביעית של ד"ר זט.
 5. מספר 106:מרדף המפלצות. 1982. ( הספר האחרון שיצא בסדרה בעברית).
 6.    

סדרה שלישית . לארי בראנט מגלה את זהותו כמפקד יפ"מ לחבריו. נכתבה בידי אלישע בן מרדכי.

 1. טירת הזועות. 1976. א. בן מרדכי .
 2. המומיה שיצאה את החושך. 1978. א. בן הר. (כנראה אלישע בן מרדכי).
 3. נערות הזומביט. 1978. א. הר. (אלישע בן מרדכי).
 4. מפלצות הים. 1979. א. בן מרדכי.

ספרי  סדרת האימים שגיבוריהם אינם היפ"מ ולארי בראנט

 1. ביתן הזוועות. 1976. א. הר. הגיבור הוא מפקח משטרה בריטי הנאבק בהודי שטני. שייך לסדרה הגרמנית BASTEL GESPENSTEER KRIMI מספר 14.
 2. שליט האופל. 1977. א. הר. הגיבורים עובדים עבור יחידה אחרת למאבק בעל טיבעי . שייך לסדרה הגרמנית GRURSEL KRIMI מספר 119.

ספרי סדרת האימים שיצאו במהדורות שונות עם שם ועטיפה אחרים.

 1. התמונה הרצחנית. 1976. א. הר. מהדורה חדשה עם עטיפה וטקסט שונים ( הטקסט קרוב יותר למקור הגרמני) של "התמונה צמאת הדם".
 2. מוזיאון האימים". 1980. א. הר. מהדורה חדשה עם עטיפה וטקסט שונים של "החוזר מן השאול".

(כן יצאו מהדורה חדשה של "פסל הדמים של מדוזה "ומהדורה בכריכה קשה ב-1994 של "בית הרוחות על התמזה").

 כחיקוי לסדרת האימים יצא ב-1979 בהוצאת "טרור"  הספר של סם מייק (סופר ישראלי ככל הנראה )  "עכברי העבר" בתרגום" מ. יצחק" . גם ספר זה עסק ביחידה מיוחדת שמטפלת בתופעות על טבעיות.

 

    
  

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

16 + five =