web analytics
קטגוריות
ריגול

בולגריה נגד רוסיה : איך חזיתי את הסכסוך של בולגריה עם רוסיה בשנת 2022 בסיפור משנת 2015

בסיפור שאותו פירסמתי ברשת בשנת 2015 גם בעברית וגם באנגלית חזיתי את הקונפליקט המתעצם המתקיים כיום בין רוסיה ובולגריה בשנת 2022..
וייתכן אפילו שהשפעתי עליו בצורה כלשהיא.

שנת 2023 נכנסת וכמידי שנה אני מפרסם ב"יקום תרבות" המגזין שבעריכתי ברשת בדיקה של הנבואות לשנה הבאה ואת מידת הצלחתן או שלא של נבואות לשנה הקודמת במקרה הזה 2022

וראו מאמר זה כאן :

מלחמת עולם שלישית -נבואות 2023 ?

והפעם בין התחזיות שהצליחו לחזות את העתיד שהוא כעת הווה יש משהו משלי סיפור בהמשכים שפרסמתי ברשת ב-2017 בשם "ההונאה הבולגרית" ובו מתברר חזיתי משהו המזכיר את מה שמתרחש היום במהלך מלחמת רוסיה אוקראינה.

וגם סכסוך שמתרחש היום בשנת 2022 בין בולגריה ורוסיה :

 במרכז הסיפור “ההונאה הבולגרית”.  עומדת חברת ריגול ישראלית שפועלת בבולגריה תחת שליטה רוסית. החברה עוקבת אחרי אישי הביטחון הבכירים ביותר בבולגריה, גורמת למעשי טרור נגד בולגריה וישראל ומביאה לבסוף לחורבן העיר סופיה, וייתכן שאף לגירוש הקהילה הישראלית מבולגריה.

היצירה הבדיונית הזאת מתארת פרשה שנוצרה בדמיון המחבר ומתרחשת בעתיד הקרוב לכתיבה של שנת 2023 (לאחר פריצת קונפליקט בין רוסיה ותורכיה המניע את האירועים), כעת כמה שנים לאחר הכתיבה יש סימנים שמשהו המקביל למה שמתואר בסיפור מתגשם במציאות.

והנה קטעים רלבנטיים מהסיפור :

קטע מתוך המטרה סופיה בלהבות "

הנשיא ולדימיר פוטין החל לדבר בקולו השקט.

רבותי עלינו להחליט מה עלינו לעשות עם בולגריה.

המצב בעולם המוסלמי הולך ומחמיר.תורכיה של ארדואן מרימה ראש. הם כבר הודיעו שהם מתכוונים להפוך את הנשיאות לסוג של שולטנות לכל החיים. ארדואן כבר הודיע שהוא ממנה את בנו ליורש.

 והם מתכנים לצאת כנגדנו למלחמה.

במצב כזה עלינו לדאוג להחזיר את בולגריה שגובלת בתורכיה אלינו. עליה  להפסיק את חברותה באיחוד האירופי ובנאט"ו ולהיות  נאמנה לנו לאורך כל הדרך לקראת המאבק הסופי עם תורכיה שבוא יבוא.

אבל הם לא…המנהיגים שלהם הודיעו שהם רוצים להישאר בנאט"ו הם חוששים מאיתנו.בולגריה היא בשבילנו חומר נפץ שעלול להתפוצץ בכל רגע. במדיניות הזאת שלהם הם איום על הפדרציה הרוסית.

מה אתם מציעים לעשות עם הבולגרים?הגיע הזמן ללמד אותם אחת ולתמיד לקח שאותו הם לא ישכחו שעם הפדרציה הרוסית לא מתעסקים. אבל אסור לנו לנהוג בהם באלימות. אלו הם נוצרים גם אם חצי תורכים חצי  סלאבים

אלכסנדר בורטניקוב  ראש הפס"ב  שירות הביטחון של הפדרציה הרוסית הרים ראש מהניירות.על פניו הוא נראה כעוד פקיד רוסי אפור.אבל בקולו היה משהו מאיים שהטיל פחד בקרב רוב היושבים ליד השולחן , כולם אנשי "הסילוביקי " הקבוצה הימנית  בקרמלין שתמכו בחיזוק המלחמה הקרה כנגד המערב.

בורטניקוב אמר   :

זה שהבולגרים בכלל העלו על דעתם  לעזוב את החסות של אימא רוסיה אנחנו שתמכנו בהם הגנו עליהם במשך מאות שנים בלי לבקש תמורה.. אנחנו שהבאנו לשחרורם מידי התורכים במאה ה-19. …זה לא פחות מבגידה ועל בגידה צריך להגיב בהתאם ביד קשה למען יראו ויראו.

אין ברירה סופיה צריכה לשמש דוגמה לשאר העולם למה בדיוק עלול לקרות כאשר מדינה כלשהיא בוגדת באימא רוסיה ,וזאת תהיה הזדמנות לרמוז לכל העולם ובראש ובראשונה לארה"ב לסין לתורכיה ולאיראן על היכולות שלנו. סופיה צריכה להיפגע קשות אין חוכמות בעניין הזה.

אני מציע לנהל מבצע כמו זה שניהלנו בזמנו באסטוניה ובגיאורגיה כאשר אלו הרימו יותר מידי ראש ושכחו שלפדרציה הרוסית צריך לתת כבוד.ופתרנו את זה במינימום של דם ועם הרבה מאוד נזק למדינות האלו כמעט בלי לנקוף אצבע של אף חייל.

הנשיא חקר :. הרס שירותי האינטרנט שלהם ? אני רוצה שסופיה תעלה בלהבות על בגידתה בנו ! יש לנו אנשים בשטח שיכולים לבצע את זה?

/והנה קטע מפרק אחר בסיפור "המזימה הרוסית ":

סגן השגריר בשגרירות הרוסית בעיר הבולגרית וארנה מסביר לאחד מגיבורי הסיפור "השמן" את התוכנית הרוסית לגבי בולגריה :

הרי אתה יודע שאין ידידות טובות מבולגריה ורוסיה, ותמיד זה היה כך. הבולגרים, יש להודות, הם לא עם חכם. הם עם ילדותי ומפגר בתחומים שונים. מאז ימי הביניים הם היו זקוקים להדרכה ולהגנה מידה החזקה של אימא רוסיה הרחומה והאוהבת, גם אם מדי פעם היא נאלצת להלקות אותם בישבן כשהם טועים בדרך…  במיוחד היום, כשהאידיוטים האלה בהנהגה הבולגרית מנסים לקבל תמיכה מנאט"ו".

השמן הסכים עם כל מילה.

"ועבור זה אנו צריכים אנשים כמוך, שידווחו על כל דבר שה ם שומעים על מה שמתרחש במערכת הביון והביטחון של בולגריה. . ודווקא זרים כמוך יכולים להעביר מידע  שבולגרי לא יעביר. אני רוצה להגיד לך שתרומתך לביטחונן של רוסיה  וגם של בולגריה היא גדולה. הנשיא עצמו יודע לגבי כמה מהפרטים שהעברת על הקשרים החשאיים בין בולגריה ותורכיה".

השמן הופתע. את הפרטים האלו הוא שמע מסטודנט תורכי ששתה וודקה בניגוד למצוות דתו. הוא לא חשב שיש בזה יותר מידי חשיבות אבל העביר את המידע בכל זאת, עם כמה שינויים ותוספות משלו − אם כי עובדה זאת לא צוינה בדו"ח.

וסילבסקי המשיך: "כמו שאתה יודע, הנשיא רוצה לחזק את הקשרים בין רוסיה לבולגריה עוד יותר. והרבה יותר".

כן"השמן" ידע. השמועות טענו שפוטין רוצה להפוך את בולגריה לחלק "לא רשמי" של הפדרציה הרוסית  כאיזור חיץ מפני פלישה איסלאמית תורכית, אפשרות שנעשתה ריאלית יותר ויותר מיום ליום. רק שבניגוד למה שקורה באוקראינה הוא לא התכוון להשתמש באמצעי אלימות, אלא כרגיל לנצל גורמים מבפנים שבבוא היום יפנו לרוסיה ויבקשו ממנה "עזרה". בתמורה יקבלו מינוי כשליטי הבובות של בולגריה. כל זאת יקרה בבוא היום − והיום הזה בוא יבוא.

"אין בעיות", אמר השמן, "אין ספק שאיחוד בין רוסיה ובולגריה הוא צו השעה, לטובתה של בולגריה

התגשמות ?

מה בדיוק התרחש ביחסי בולגריה מאז שסיפור זה התפרסם ברשת ?

הרבה מאוד .דברים שלא היו עולים על הדעת בהיסטוריה של בולגריה קודם לכן.

בולגריה היתה במשך מאות שנים עד השנים האחרונות ממש בעלת בריתה הנאמנה ביותר של רוסיה במזרח אירופה ובעולם בכלל. קונפליקט בין שתי המדינות נראה כדבר שלא יעלה על הדעת.

לא עוד.

החל משנת 2019 בולגריה החלה לגרש באופן שיטתי דיפלומטים רוסיים משטחיה דבר שלא היה עולה על הדעת כמה שנים קודם לכן.

למרות שהשלטונות בבולגריה ושירותי הביון שלה ידעו היטב ומאז ומתמיד שכמובן הדיפלומטים הרוסיים עוסקים בריגול .

ולפתע פתאום לאחר שנת 2015 זה התחיל להפריע להם.

משהו גרם להם לשנות את גישתם לריגול הזה ולא ידוע מה …

נמנה את הפרשיות השונות :

ב-28 באוקטובר 2019 בולגריה גירשה דיפלומט רוסי בחשד ריגול .

בתגובה הרוסים שהתעצבנו מאוד ויש להניח גם נדהמו מהאירוע החסר תקדים גירשו עובד שגרירות בולגרית במוסקווה.

הכל ציפו שבכך יסתיים העניין והיחסים הטובים בין סופיה ומוסקווה יחזרו למי מנוחות כפי שהיה תמיד אבל לא.

הבולגרים לא נרתעו מהתגובה הרוסית והחלו מכאן ואילך בגירושים כמעט בלתי פוסקים של דיפלומטים רוסיים משטחיהם.

שני דיפלומטים רוסיים גורשו מבולגריה בינואר 2020 ועוד שני דיפלומטים רוסיים גורשו בספטמבר 2020.

על כך הגיבו הרוסים בגירוש שני דיפלומטים בולגריים באוקטובר 2020.

אבל הבולגרים שבבירור כועסים מאוד כעת על משהו שהרוסים עשו ועושים רק המשיכו.

במרץ ואפריל 2021 גירשה בולגריה כמה דיפלומטים רוסיים שאותם קישרה לפעולות טרור בשטח בולגריה חבלות במאגרי נשק של הצבא הבולגרי בשנים 2011 2015 ו-2020

הפרטים המדוייקים אינם ידועים אבל נראה שסופיה היגיעה למסקנה שהיייתה כאן מזימה מתוכננת ומאורגנת במשך שנים של הרוסים לבצע מעשי טרור בשטחיה שמטרתם לפגוע בשלטון המרכזי בסופיה

השיא של המדיניות הזאת היה השנה 2022. במרץ גירשה בולגריה בפיתאומיות עשרה דיפלומטים רוסיים שלהם נתנה 72 שעות לעזוב את בולגריה.

וזמן קצר לאחר מכן ב28- ביוני 2022 ראש ממשלת בוגלריה סיריל פטקוב החליט לגרש עוד שבעים (!) דיפלומטים רוסיים נוספים משיטחי בולגריה .

למעשה הרוב המוחלט של הסגל הדיפלומטי הרוסי בבולגריה.

זאת כתוצאה מחשדות ריגול שלא פורטו מעולם.אם כי הם היו חייבים להיות חמורים מאין כמוהם כדי לגרום לגירוש המוני כזה אולי חסר תקדים במערכת היחסים של רוסיה עם העולם ובוודאי במזרח אירופה.

בתיקשורת הועלתה השערה שהדיפלומטים נחשדו לא רק בריגול אלא גם בתיכנון ואולי ביצוע מעשי טרור כנגד הממשלה בסופיה.

השערה זאת לא זכתה עד כמה שידוע לי לאישור עד כה אבל גם לא הוכחשה בידי גורמים רשמיים.

נכון לעכשיו בדצמבר 2022 ממשלת בולגריה הודיעה על תמיכתה באוקראינה במלחמתה ברוסיה והפרלמנט הבולגרי אישר משלוח נשק לאוקראינים במלחמתם.

בולגריה היא בעת כתיבת שורות אלו בדצמבר 2022 בגדר אויבת מוצהרת של הידידה הגדולה לשעבר רוסיה.

ואני תמה :האם יכול להיות שהיו אנשי ביון ופוליטיקה בבולגריה שיחסם לרוסיה הוקצן גם כתוצאה מקריאה של הפרקים של ה"ההונאה הבולגרית " באנגלית ומתיאור המזימה הרוסית שם כנגד ממשלת בולגריה ?

כך שאני בהחלט תמה בתוספת :האם יכול להיות שבספרי "ההונאה הבולגרית" לא רק חזיתי את האירועים אלא גם השפעתי על התממשותם ?

אני חושב שזה לא מן הנמנע.

קראו את פרקי "ההונאה הבולגרית " בעברית ובתרגום לאנגלית

אדם רציני 

"המזימה הרוסית "

בולגריה לנצח 

המטרה סופיה בלהבות

בולגריה ואני :ראיון על המציאות מאחורי "ההונאה הבולגרית "

ובאנגלית :

The Bulgarian fraud in English

THE RUSSIAN CONSPIRACY 

BULGARIA IS FOREVER

The Target – Sofia in flames

עטיפות של חוברות מתוכננות של "ההונאה הבולגרית," שמתארות אירועים עתידיים המתרחשים בבולגריה

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

seven − five =