web analytics
קטגוריות
קונסספירציה

רוצחו של נשיא בסבך רשתות הריגול :לי הארווי אוסוואלד ורצח קנדי -הספר המסכם

לציון מלאת 59 שנים לרצח ג'ון קנדי ,הנה פרקים מהספר החשוב על חייו של המתנקש בנשיא קנדי לי הרווי אוסוואלד שחשף את קשריו המוזרים עם אירגון הק.ג.ב הסובייטי .ספר שחושף את העובדה המוזרה שאוסוואלד אף חי במשך שנים בברית המועצות וחזר לארה"ב רק כמה חודשים לפני שהתנקש בחיי הנשיא. אבל האם זה אומר שהק.ג.ב עמד מאחורי ההתנקשות בנשיא? התשובה היא שלילית .אוסוולד עמד בקשרים הדוקים עם עוד אירגונים שונים כמו ה סי אי איי ,האף בי איי והמאפיה ואף אחד מהם לא שלט בו באמת.

לי הרווי אוסוואלד ,רוצחו של נשיא ארה"ב ג'ון קנדי וכפי שהתברר רק לימים סוכן של כמה אירגוני ביון ופשע שונים

ב-22 לנובמבר 2022 מלאו 59 שנים לרצח נשיא ארה"ב ג'ון קנדי רצח שהפך לבסיס למאות תיאוריות קונספירציה שונות ולאלפי ( !) ספרים ומאמרים שפורסמו עליהן.

לציון זה נפרסם כאן פרקים מספר שעוסק בחייו המוזרים באמת של לי הרווי אוסוולד האיש שירה בקנדי .איש שהיו לו קשרים עם המאפיה עם הקובנים של קסטרו עם הקובנים המתנגדים לקסטרו עם האף בי אי עם הסי אי איי ועם הק.ג.ב .אירגון הביון וביטחון הפנים של ברית המועצות .

האם מי מהארגונים האלו שלח את אוסוולד לרצוח את הנשיא?

אולי כולם בלי לדעת אחד על השני?

או שמה שהוא זה שהיטעה את כולם ללא משוא פנים וניצל את כולם עבור מטרותיו שלו הלא ידועות ?

על כל זה ועוד תמצאו בגירסה העברית של הספר

Legend: The Secret World of Lee Harvey Oswald (1978) by Edward Jay Epstein

זהו אחד מהספרם המוערכים והנחשבים ביותר בנושא זה ואחד המדהימים ביותר אולי המדהים בכולם.

סופר האימה סטיבן קינג כתב עליו באחרית הדבר לספרו 22-11-63" העוסק במסע בזמן לרצח קנדי

"שזה היה אחד מהספרים המועילים ביותר שקרא כהכנה לכתיבת הרומן שלו

""חומר מטורלל של רומן ריגול אבל מהנה!"(ע' 795 במהדורה העברית של הספר )

מחבר הספר אדוארד אפשטיין

Edward Jay Epstein (born 1935)

נחשב לאחד הסופרים החשובים והאמינים ביותר על רצח קנדי, פרשיה שעליה כתב לא פחות מחמישה ספרים שונים ויש האומרים החשוב ביותר בכלל .

.. אפשטיין היה בקריירה שלו עיתונאי חוקר ופרופסור למדע המדינה באוניבריסטת הרווארד היקורתית

אבל הוא נודע בעיקר בחקירות שלו בנושאים שונים של פשע וריגול .

את הספר הראשון שלו על פרשת רצח קנדי

Inquest: The Warren Commission and the Establishment of Truth (1966)

נחשב עד היום לאחד החשובים והמרכזיים ביותר מבין אלפי הספרים שנכתבו על הפרשה .

הוא כתב אותו תחילה כעבודת תזה שבה חקר וניתח את עבודתה של וועדת וורן שחקרה את רצח קנדי ובין חבריה היו מנהל הסי אי איי לשעבר אלן דאלאס ונשיא ארה"ב לעתיד ג'רלד פורד. הוא ראיין כל אחד מחברי הוועדה ואת צוות חוקריה והייתה לו גישה למסמכים שעליהם עבדו חברי הוועדה ואותם היגישו.

גישה שכבר לא הייתה לחוקרים מאוחרים יותר.שגילו שמסמכים אלה הפכו לסודיים.

ב-1968 הוא חיבר ספר נוסף על הפרשה

Counterplot 

שעסק בפרשת ג'ים גאריסון תובע שניסה למצוא את הרוצחים של קנדי בניו אורליאנס. והיגיש תביעה כנגד איש עסקים מאיזורו כאחראי לרצח תביעה שלא זכתה להצלחה.

פרשיה שלימים ב-1991 הוסרטה בידי אוליבר סטון בסירטו ג'י. אף. קיי – תיק פתוח

סטון היציג את החקירה שאותה תקף אפסטיין בספרו בצורה חיובית ביותר, וכתוצאה אפשטיין תקף בצורה קשה את סרטו.

ספרו השלישי בנושא הוא הספר שתקראו למטה ועוסק בחייו המוזרים של לי הרווי אוסוואלדובקשריו ההדוקים עם השירות החשאי של ברית המועצות הק.ג.ב.

ב-1992 שלושת הספרים שהוכרו כעת כקלאסיים בתחומם יצאו לאור כספר אחד :

ב-2013 במלאת חמישים שנה לרצח הנשיא קנדי פירסם אפשטיין עוד שני ספרים סופיים שבהם סיכם את חקירותיו לגבי רצח קנדי לאורך עשרות שנים

אחד מעין ספר זכרונות ואחד קובץ מאמרים.

The JFK Assassination Diary: My Search for Answers to the Mystery of the Century (2013)

Sixty Versions of the Kennedy Assassination: A Primer on Conspiracy Theories  (2013)

שבו הוא בין שאר דברים מחווה את דעתו על כל אחת ואחת מלא פחות משישים תיאוריות קונספירציה שונות ( וגם משונות )בנושא רצח קנדי.

אפסטיין בהחלט לא דחה בתחילה את האפשרות שהייתה קונספירציה לגבי רצח קנדי,למעשה הוא היה הכותב הרציני הראשון שעסק באפשרות זאת בספר משנת 1966 ,אבל …הוא הודה בשנת 2013 בראיון שלאחר 50 שנה של חקירות בלתי פוסקות לא נמצא אף בדל של הוכחה לגבי אף תיאורית קונספירציה בנושא.

חוץ מזה הוא פירסם ספרים תיעודיים ידועים על נושאים אחרים כמו ספר על תולדות תעשיית היהלומים העולמית והעל השליטה שבה של קראל היהלומים דה בירס.

ספר שפרקים ממנו תוכלו לקרוא בבלוג זה כאן :

יהלומים הם לא לנצח

וזהו ספרו היחיד האחר שתורגם לעברית.גם כן רק בהמשכים בעיתון .

ספרים על המאבק בין הסי אי איי והק.ג.ב

ביוגרפיה על "לוכד המרגלים " הכושל של הסי אי איי אנגלטון

James Jesus Angleton : Was He Right? 2014

וספר ידוע על חושף הסודות האמריקני סנודן .

How America Lost Its Secrets: Snowden, the Man and the Theft (2017

ב-2017 נעשה סרט תיעודי על חייו של אפשטיין בן ה-81 ועל חקירותיו לגבי רצח קנדי ונושאים אחרים

צפו במקדימון שלו

והנה הספר שבו חושף אפשטיין את קשריו הלא ידועים עד שפרסם את ספרו של אוסוואלד עם הק.ג.ב.ספר שעבורו ראיין אפשטיין בכירי סי אי איי שונים ובהם ראש הריגול הנגדי בארה"ב ג'מס אנגלטון ( אדם שאמינותו אמנם שנויה בספק רב ואפשטיין הוא אחד הכותבים המרכזיים בנושא ) הוא האדם היחיד שראיין את יורי נוסנקו מי שהיה האחראי בק.ג.ב על אוסוואלד וחבר של אוסוואלד ברוסיה שרואיין בידי אפשטיין עד שמת בצורה פתאומית.

פורסם בהמשכים במגזין סוף השבוע של מעריב"ימים ולילות באפריל 1978

ומעולם לא פורסם כספר בעברית .

והנה הוא לפניכם שוב.

אפשר להגדיל את הדפים עם "העכבר"

\

\

קיראו גם

כל מתנקשי הנשיא -סקירה על תיאוריות הקונספירציה על רצח קנדי

רצח קנדי -כל תיאוריות הקשר

דוח ועדת החקירה וורן על רצח הנשיא קנדי -המהדורה העברית

אפסטיין בודק ( ב-2013 ) האם משהו חדש התגלה לגבי רצח קנדי ? -התשובה היא לא

דברי ימי שירות הביון והביטחון הרוסי הק.ג.ב :

המקדימון לסרט התיעודי "רוחו של אוסוולד" " המבוסס גם על ספר זה:

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

7 תגובות על “רוצחו של נשיא בסבך רשתות הריגול :לי הארווי אוסוואלד ורצח קנדי -הספר המסכם”

דעתי הידועה בעיניין רצח קנדי שעליו קראתי וכתבתי רבות היא שלא הייתה קונספירציה.אוסוולד אכן היה קשור לאירגונים רבים והונה ורימה את כולם. הם לימים ניסו לקחת טרמפ על הצלחתו ברצח קנדי אבל לא היה להם קשר לעניין.זה היה ג'וב של אדם יחיד .אכן היו מגוון גופים שהיה להם אינטרס במותו של קנדי.שמאז הרצח התברר שבכלל לא היה צדיק אלא אדם מושחת ממשפחה מושחתת. ומתברר שלאוסוולד היו קשרים עם כולם כולל כולם. כולל עם הק.ג.ב הרוסי (_ הוא ערק בשלב מסויים לברית המועצות וחי שם עד כמה חודשים לפני הרצח ) כולל האף בי איי ( הוא היה מודיע שלו) כולל הסי אי איי ( כנ"ל ) כולל המאפיה ( היו לו שם קשרים הדוקים מילדותו ) כולל קובנים תומכי קסטרו וקובנים מתנגדי קסטרו כולל צבא ארה"ב .לאוסוולד היו קשרים עם כולם .וכולם חשבו שהם שולטים בו . במציאות אף אחד לא שלט בלי הרווי אוסוולד. את זה אנשים מתקשים להבין עד עצם היום הזה. הוא סובב על אצבעו הקטנה את כל האירגונים האלו.אגב לפחות שלושים איש צצו מאז הרצח שכל אחד מהם טען שהוא זה שירה את הכדור הקטלני על קנדי.

אם היה פרונט של מישהו ספציפי כבר היו מגלים את זה. הוא היה הפרונט של עצמו בלבד. בהחלט יכול להיות שרובי נשלח בידי מישהו אולי המאפיה המקומית לחסל אותו.אבל הם לא עמדו מאחורי מזימת הרצח של אוסוולד. לכל היותר דיברו איתו בעניין אבל לא באמת תיכננו לחסל את הנשיא. זאת הייתה יוזמתו של אוסוולד שהפתיעה את כל מי שחשבו שהם מאחוריו אבל לא באמת חשבו לרצוח את הנשיא.הק.ג.ב חשב שהוא מאחוריו אבל לא תיכנן לרצוח את נשיא ארה"ב כי ידע שזה עלול לגרום למלחמה גרעינית. הקובנים ידעו שהנשיא מנסה לרצוח את מנהיגם אבל גם ידעו שחיסולו עלול להביא למתקפה עליהם ולכיבושם . .המאפיה זעמה על הנשיא ומשפחתו אבל גם ידעה שחיסולו רק יביא עליהם צרות גדולות עוד יותר. כולם דיברו אבל אף אחד לא תיכנן באמת לעשות .אוסוולד שמע את כל הקישקושים מכל הגורמים ועשה.

אדוארד ג' אפסטיין אולי הכותב החשוב ביותר על פרשת רצח קנדי שבמהלך כמעט חמישים שנה פירסם חמישה ספרים בנושא זה ובהחלט לא דחה בתחילה את האפשרות שהייתה קונספירציה לגבי רצח קנדי,למעשה הוא היה הכותב הרציני הראשון שעסק באפשרות זאת בספר משנת 1966 , הודה בשנת 2013 בראיון שלאחר 50 שנה של חקירות בלתי פוסקות לא נמצא אף בדל של הוכחה לגבי אף תיאורית קונספירציה בנושא:https://www.youtube.com/watch?v=cQc4whcSVVg

יכול להיות שרוצחו של קנדי אוסוואלד ששהה ברוסיה כמה חודשים קודם לכן היה סוכן כפול של הסי אי איי ברוסיה?
אפשרי בהחלט וכנראה זה מה שהיה. וזה מסביר איך הוא חזר לארה"ב ללא בעיות וקיבל שוב עבודה במחסן של חומרים מסווגים.

https://www.newsweek.com/new-documents-shed-light-cias-connection-lee-harvey-oswald-1765105

orps of researchers looking into the 1963 assassination of President John F. Kennedy say they have unearthed proof his alleged assassin, Lee Harvey Oswald, was involved in an operation by the CIA mere months before the killing, reigniting questions about whether the Oswald truly was alone in his decision to kill the youngest man ever elected president.

In a Tuesday press conference at the National Press Club, Jefferson Morley—a veteran of the D.C. press corps and a preeminent expert on JFK's assassination with the Mary Ferrell Foundation—told reporters that he and attorneys with the foundation obtained documentation relating to a still-classified covert operation approved by senior CIA officials three months before Kennedy's death that suggested the agency used Oswald for intelligence purposes several weeks prior to shooting.

"This is an extraordinarily serious claim, and it has profound implications for the official story," Morley said Tuesday morning in Washington. "The CIA knew far more about the lone gunman than then they are admitting even today. So this story deserves the closest possible scrutiny."

The document, one of several researchers obtained this month as the result of an October lawsuit, is a precursor to a fuller release of documents anticipated by the National Archives this month.

Texas Governor John Connally (foreground) adjusts his tie as President John F Kennedy (left) and first lady Jacqueline Kennedy (in pink) settle in rear seat for the motorcade into Dallas from the airport on November 22, 1963. After a few speaking stops, the president was assassinated in the same car.
GETTY IMAGES
The mandated release of records dates to a 2021 memo by President Joe Biden's administration ordering the release of all documents related to the JFK assassination after several delays by agencies like the CIA and FBI. Attorneys for the Mary Ferrell Foundation argued that the agencies have illegally stalled the release of more than 16,000 additional documents related to the case over concerns they could potentially compromise the names of individuals and the methods used in intelligence-gathering activities more than a half-century ago.

Newsweek reached out to the CIA for comment.

"Why would they want to hide that? Because it's embarrassing," Larry Schnapf, a professor of law at New York University who has served as the foundation's attorney, told Newsweek. "But embarrassment is specifically a term the JFK Records Act provides for. It says that embarrassment is not grounds for postponement."

NEWSWEEK SUBSCRIPTION OFFERS >
That the CIA knew of Oswald is not a smoking gun. It has already been revealed the federal government knew more about the circumstances surrounding the Kennedy assassination than it acknowledged publicly, beginning with the National Archives' release of a trove of previously classified documents relating to the assassination in 2017 as well as the release of a number of documents detailing Oswald's history in 2021.

READ MORE
JFK's niece shares details about fateful day on assassination anniversary
James Murray's Trump Ties Face Scrutiny Over Deleted Secret Service Texts
JFK's assassination remembered in historic photos, videos on anniversary
And its existence does not prove of a CIA plot to kill the president, as some theories have speculated.

But the document, one of 10 that researchers believe was improperly withheld from the initial release, helps underscore what the government has so far refused to acknowledge, and why public mistrust over the truth of the Kennedy assassination continues to persist nearly 60 years later.

If true, the newly released documents appear to contradict the government's claims that it had no knowledge of Oswald prior to the killing, outlined at the time of Kennedy's murder by an apparent communist sympathizer and in the years following his death.

In a previously classified 1975 deposition on Oswald's potential involvement in the case, former CIA Director Richard Helms claimed that Oswald was "certainly not an agent of the CIA," was "never used by the CIA," and that the agency could find "no evidence that Oswald had any connection with the CIA."

Lee Harvey Oswald
The Dallas Police Department mug shots of Lee Harvey Oswald following his arrest for possible involvement in the John F Kennedy assassination and the murder of Officer JD Tippit.
GETTY IMAGES
In other instances, they said, independent research has confirmed other discrepancies in the official narrative around the involvement of figures like George Joannides, a now-deceased CIA agent who had intimate involvement with the group of communist revolutionaries Oswald had been in contact with prior to the killing. Joannides notably withheld information about his role from congressional investigators seeking answers about Kennedy's death.

Ultimately, the release of the documents is not just about confirming or not confirming whether a conspiracy theory is true. It's about whether the government lied about what it knew.

"This is an opportunity for the CIA to come clean," former CIA officer and senior fellow at Harvard's Belfer Center for Science and International Affairs Rolf Mowatt-Larssen said Tuesday. "Not because the CIA was involved in Kennedy's assassination, but because the CIA understands that there is still doubt as to what happened and whether there were people inside the CIA or any other parts of the U.S. government who might have been involved in this horrific conspiracy to kill the president."

To this day, the federal government has maintained that Oswald acted alone and had no connection with the CIA. The federal government has also denied that Oswald had any connections to communist organizations in Cuba or to organized crime cells in the U.S. that could have had motivation for Kennedy's death.

But given the geopolitical context of the era—concerns over a communist governmental presence in Latin America, a potential shift in U.S. policy toward Vietnam—some still believe the narrative is not to be dismissed.

To this day, Morley suggests that the CIA is still hiding 44 documents known to exist in Joannides' personnel file that he said "will shed light on his secret activities" between 1963 in 1978, including information about a CIA operation involving Oswald he said "has never been disclosed."

Whether those documents are released this month, Morley said, is the true test of whether the federal government is prepared to acknowledge the truth about its involvement in Kennedy's death.

"I'm not crazy about the term the smoking gun," Morley said. "I think that's a bit of a cliche. It's not a term that investigative reporters use. But I think in this case, it's appropriate that what we're talking about here is not smoking-gun proof of a conspiracy to kill the president. We're talking about smoking-gun proof of a CIA operation involving Lee Harvey Oswald, that the CIA is still concealing in 2022.

"This body of records has profound implications for the official story of the assassination. Is the undisclosed Oswald operation evidence of CIA complicity in JFK assassination? Is it evidence of incompetence and understanding the threat Oswald posed to the president? Only full disclosure on December 15 can resolve this question."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × two =