web analytics
קטגוריות
ספרות פופולארית

הנשר נחת וחזר :לזכרו של הארי פטרסון הוא סופר המתח וסיפורי המלחמה ג'ק היגינס

באפריל 2022 נפטר סופר המתח הריגול וסיפורי המלחמה הידוע הארי פטרסון הוא ג'ק היגינס שהיה אחד הסופרים המצליחים ביותר בעולם בתחום זה. אז לזכרו הנה סקירה על יצירתו על ספריו שתורגמו לעברית ועל הסרטים שנעשו לפיהם. ובראשם "הספר המפורסם מכל "הנשר נחת " על ניסיון נאצי לחטוןף את וינסטון צ'רצ'יל".

הארי פטרסון הוא "ג'ק היגינס " סופר סיפורי מלחמה ומותחנים מפורסם.

לאחרונה ב-9 באפריל 2022  נפטר סופר מתח ריגול מפורסם מאוד הארי פטרסון ( (27 ביולי 1929 – 9 באפריל 2022) ידוע יותר בכינוי הספרותי "ג'ק היגינס" ( והיו לו עוד כינויים סיפרתיים ידועים פחות ) .במשך שנים היה אחד הסופרים המצליחים בעולם  ובוודאי בבריטניה.

הוא פירסם סך הכל 85 רומנים תחת שמות שונים שנמכרו ב250 מליון עותקים ותורגמו ל-55 שפות. .

מצער שהוא נפטר ממש בעיצומה של מלחמה גדולה בין רוסיה ואוקראינה שמה שקורה בה מזכיר מאוד את מה שתיאר בסיפורי המתח והריגול שלו על מלחמת העולם השנייה .ועל מלחמת פוקלנד

יש להניח שאם היה נשאר בחיים היה מוצא הרבה מה לכתוב גם במותחנים על מלחמת רוסיה אוקראינה.

היבול הספרותי שלו התחלק בערך לשני סוגים:  חלק אחד הראשון ולבסוף  גם המסיים ביצירתו היה סיפורי מתח וריגול מחיי ההווה .הוא פירסם כמה סדרות מצליחות בשמות שונים על סוכני ריגול כמו פול שאבאז ועל טירוריסטים איריים כמו ליאם דבלין ( פטרסון עצמו היה ממוצא אירי ) שהם בחורים קשוחים נועזים ומתוחכמים   ביותר  ובכל ספר מתמודדים עם בעיה אחרת ופותרים אותה.

והחלק האחר  ויש לאמר החשוב והידוע ביותר ביצירתו סיפורי מלחמה שאפתניים וגרנדיוזיים מאוד על רק מלחמת העולם שנייה שבהם שולבו גם דמויות אמיתית וגם דמויות בדיוניות שונות פרי יצירתו של היגינס שנכנסו בספרים השונים. על ספרים אלו  שאת רובם פירסם תחת הכינוי "ג'ק היגינס " שהיו מבוססים על מחקר היסטורי מדוקדק שלו של התקופה ושל המלחמה  

 ובראשם "הנשר נחת " מ-1975 שתיאר ניסיון לכאורה ריאליסטי ביותר של הנאצים לחטוף את צ'רציל ראש ממשלת בריטניה ולהביאו לגרמניה הנאצית נסיון שלכאורה קרוב מאוד מאוד להצלחה , התבסס עיקר פירסומו.

כמה מספריו הוסרטו ורבים מהם תורגמו לעברית.

הספרים האחרונים מסוג זה שכתב היגינס כבר לא עמדו בפני עצמם אלא היו טרילוגיה של ספרים על צמד הלוחמים ודוגאל מונרו וג'ק קארטר

-1963-הספר האחרון מסוג זה שכתב היגינס היה בעצם אחד מספריו המוקדמים מ-

שפורסמו תחת שם בדוי אחר כי השם "ג'ק היגינס" עוד לא היה קיים.

Seven Pillars to Hell

1963 . הוא פורסם מחדש ב-1994 בשם " שבא" והוא תיאר מירוץ ב- בחצי האי ערב ב-1939 בין ארכיאולוגים ויחידת נאצים אחרי העיר הקדומה "שבא" בלב המדבר. בסיגנון סיפורי אינדיאנה ג'ונס.

אבל הספר הזה שלו כבר לא תורגם לעברית.

הספר המלחמתי האחרון של היגינס

בשלב מסויים נמאס ככל הנראה לפטרסון לכתוב ספרים כאלו ואולי כבר לא היו מצליחים מספיק והחל ב-1992 הוא עבר לכתוב רומנים שהזכירו את אלו שכתב בשלב הראשון של הקריירה שלו על הלוחם האירי שון דילון המומחה לאמנויות לחימה שהוא חניכו של ליאם דבלין מספרי "הנשר נחת " ,ובו עסקו רוב ספריו המאוחרים של הארי פטרסון. לא פחות מ-22 מהם שאותם כתב עד שנת 2016 .

למעשה דילון הוא גירסה צעירה של ליאם דבלין והסיבה העיקרית שהיגינס יצר את דמותו הייתה כדי שיוכל לעסוק בגיבור צעיר של הרפתקאות בתקופה העכשווית,דבר שאי אפשר היה לעשות עם ליאם דבלין שהיה אדם בוגר בימי מלחמת העולם השנייה והופיע כבר כאדם מבוגר ( מאוד) בשני סיפורים שהתרחשו בשנות השמונים .שניהם תורגמו לעברית כי פורסמו בתקופת שיא ההצלחה של "היגינס" בעולם ובישראל

חוץ מהגיל דילון הוא כפיל עכשווי של דבלין.

אף אחד מהם אגב לא תורגם לעברית .כנראה פורסמו בזמנים שבהם היגינס כבר לא נשחב לסופר מצליח מבחינת ההוצאות הישראליות.

אני ממה שקראתי לא מתפעל  מהם כמו מרומני המלחמה שלו אבל יש לסדרה זאת את המעריצים שלה.

אז לזכרו של ג'ק היגינס הגדול הנה רשימת הספרים שלו שתורגמו לעברית ובכמה מקרים ביחד עם הסרטים  שהתבססו עליהם.   

הספר הראשון שלו שתורגם לעברית לפני שהתפרסם באמת היה :

הגיהנום הירוק /

The Last Place God Made  1971

  עורך ומגיש לדפוס: אליעזר כרמי ; [עברית: חיים גבורי] הוצאת שי 1975

סיפור על טייס בריטי צעיר, נקלע לג'ונגלים המסוכנים של האמאזונאס בדרום אמריקה בזמן שלפני פריצת מלחמת העולם השנייה.

ספרים על מלחמת העולם השנייה

הנשר נחת

The Eagle Has Landed 1975

תרגם אליעזר כרמי ספרי ארז תשל"ו

זהו גם הספר הראשון בסדרת "ליאם דאבלין " דמות של מורד אירי בספר שהופיע גם בספרים אחרים שךל היגינס כולל ההמשך הישיר לספר זה ( שמשום מה לא תורגם לעברית )

סיפור המבוסס על מבצע "הנשר נחת" בו עמדה יחידה של צנחנים גרמנים לחטוף את ראש ממשלת בריטניה וינסטון צ’רצ’יל ב-6 בנובמבר 1943.

בדיוק בשעה אחת אחר חצות הלילה, ב-6 בנובמבר 1943 קיבל היינריך הימלר, מפקד ה'ס.ס' שדר פשוט: 'הנשר נחת'. פירושו של אותו שדר היה-כי יחידת קטנה של צנחנים גרמנים הגיע בשלום לבריטניה ועמדה לחטוף את ראש הממשלה הבריטי וינסטון צ'רצ'יל, לגרור אותו עמה מבית אחוזה שם התכוון לבלות סוף שבוע שאנן ליד חוף הים. כל אירועי המבצע-מבוססים על ידע מעמיק ואחרי מחקרים רבים של הסופר על מלחמת העולם השנייה עד לפרטים הקטנים ביותר כמו למשל טיסת הדאקוטה מהולנד מתחת למסך הרדאר הבריטי וכלה בילדה בת חמש המחליקה למימי התעלה הכפרית ומעפילה בכך את שלב השיא בעלילה הגורלית….

קיראו סקירה על הספר

צפו במקדימון הסרט מ-1976

צפו בסרט המלא

https://www.youtube.com/watch?v=ANpLgKaQcq4

גירסה מורחבת

חלק א'

חלק ב'

והנה כתבה על הסרט של המבקר הידוע זאב רב -נוף שהופיעה במוסף "דבר השבוע"

היגינס כתב ספר המשך לספר זה אבל זה משום מה לא נעשה לסרט וגם לא תורגם לעברית.

טירת בני הערובה / הארי פטרסון ידוע בשם ג'ק היגינס  

The Valhalla Exchange 1977

תרגום: נורית גלזר-ינסן  רמדור –שלגי  1979

סיפור על מבצע מסוכן, כמעט בלתי אפשרי על מנת לשחרר בני ערובה מטירה בה רוכזו שבויים אמריקאיים ליד מחנה מאטהאוזן הידוע לשמצה בידי עוזרו של היטלר מרטין בורמן. שבאותה תקופה שבה נכתב הספר חשבו רבים שנמלט לאחר המלחמה והוא מסתתר אי שם.

להיגינס היתה "חיבה" מיוחדת לבורמן הוא כתב לא פחות משלושה מותחנים ידועים עליו.

משלושתם רק "טירת בני הערובה " תורגם לעברית .

הם כללו את אחד מספריו הראשונים על הסוכן החשאי מרטין שאבאס

The Bormann Testament (The Testament of Caspar Schultz 1962 Revised and re-released in 2006 as The Bormann Testament )

בורמן הופיע שוב ביצירתו של היגנס בספר

מ-1993 שבו מתגלות עקבותיו של בורמן לאחר המלחמה. וראו על כך מיד. Thunder Point

מלך על הכוונת פורסם תחת שמו האמיתי של הסופר הארי פטרסון

To Catch a King 1979

עברית אליעזר כרמי רמדור ,1980

צפו במקדימון הסרט

בספר זה שהופיע תחת שמו האמיתי מציג פטרסון -היגינס את הדמות של המלך הפורש והגולה של אנגליה אדוארד השמיני שנאלץ לעזוב את כס המלכות משום שהתחתן עם גרושה אמריקנית ( פרו נאצית בדיעותיה וסוכנת בבריטניה של גרמניה הנאצית ) הוא משרטט את דמותו כפטריוט בריטי.

אדוארד השמיני, כך בגרסה הזו, היה מוכן לשתף פעולה עם הנאצים רק על מנת להוליך אותם לבסוף שולל. בהקדמה לספר (שמשום מה לא תורגמה) כותב פטרסון: “האיש שיצא מכל המבצע המוזר בצורה המרשימה ביותר הוא הדוכס מווינדזור. אני מקדיש ספר זה כמחווה לג’נטלמן אמיץ ובעל כבוד”.

והנה כתבה מהמגזין "להיטון " על סרט זה

אלא שב-1993 פרסם היגינס ספר בשם

Thunder Point,

ספר בסדרת "שין דילון " שלו שלא תורגם לעברית כמו שאר ספרי הסדרה הזאת

.

ושם מתברר שדעתו על המלך לשעבר השתנתה מהקצה לקצה בשנים שחלפו מפרסום הספר הקודם. הספר מתמקד בגילוי שהדוכס ורעייתו שיתפו פעולה עם הנאצים ובהם מרטין בורמן שכאמור למעלה "כיכב" בעוד שני ספרים נוספים של היגינס לאורך השנים. .תוצאה של הגילויים החדשים בעשורים האחרונים שחשפו פרטים רבים ומדהימים על המלך לשעבר , על אשתו ועל אופיו ועל עצם נאמנותו לארצו .

האזינו להקראה של הספר בידי רוג'ר מור

צפו בתיאור של הספר הזה :

צפו במקדימון סרט הטלויזיה שנוצר לפי ספר זה :

מזלו של לוסיאנו

Luciano's Luck 1981

 מאנגלית יואב לביא זמורה ביתן  1984

‫ הימים ימי קיץ 1943. כוחות בעלות הברית מתכוננים לפלישה לסיציליה. יש חששות כבדים: הפלישה דרך ההרים הטרשיים תהיה כרוכה בלחימה ממושכת ובשפיכות-דם מרובה. אם אפשר יהיה להסית את האיכרים, שיתקוממו נגד הכובש הגרמני, תהיה מלאכתם של הפולשים קלה יותר. ואולם רק המאפיה יכולה לארגן את האיכרים, ורק אנטוניו לוּקָה שולט במאפיה ויכול לומר את המילה הנכונה. אלא שאחיו של לוקה הועלה על הכיסא החשמלי בשיקגו, בשנת 1929, ואנטוניו לא סלח על כך. הוא שונא את האמריקנים ואת כל מה שקשור בהם. בת-הסנדקות של לוקה, מריה, המבקשת לה מיפלט במנזר מפני האלימות ששיבשה את חייה; לאקי לוסיאנו, מלך הגנגסטרים, שקיבל חופשה מבית-כלאו; והמייג'ר הארי קארטר, לשעבר פרופסור להיסטוריה של העת החדשה ועתה כוכב במינהל-למיבצעים-מיוחדים – יוצאים למשימה לשכנע את לוקה לשנות את דעתו. ג'ק היגינס בונה את סיפורו ביד אשף, ומוביל את העלילה במיומנותו הידועה עד לסופה המפתיע. האם קרו הדברים במציאות; האומנם שוחרר לאקי לוסיאנו, הגנגסטר הנודע, מבית-כלאו באמריקה ונשלח לארץ מולדתו סיציליה כדי לסייע לבעלות הברית; האומנם שינה מבצע מופלא זה את מהלך המאורעות ההיסטוריים – מי יודע? אך מזלו של לוסיאנו נקרא כפרשייה מלחמתית מרתקת, אמינה ומשכנעת.

סופה קרבה

Storm Warning 1976

תירגום אליעזר כרמי 1979

סיפור על מאבק בין בעלות הברית והנאצים במלחמת העולם השנייה

בבוא הקץ כל הדרכים מוליכות לגיהינום. השנה היא 1944. גרמניה עומדת לנחול את תבוסתה הסופית. עשרים ושניים גברים וחמש נזירות חותרים אל עבר הנמל הגרמני קיל על סיפון האוניה הגרמנית "דויטשלאנד". מסלול השיט משתרע על פני 5000 מילין. האוקיינוס האטלנטי סוער, וציי בעלות-הברית כבר שולטים בו. על בסיס מעשה שהיה, רקם ג'ק היגינס, מחבר הנשר נחת, דרמה אנושית מתוחכמת ומסעירה על אנשים שמצאו את עצמם לכודים בתוך עלילת-אימים שהגורל אנה להם. הם לוחמים נגד הים הגועש, נגד אויב אנושי שלא הם בחרו להילחם בו, ונגד כלי המשחית שבנו שני הצדדים. בין הפרשיות עוצרות-הנשימה, המסופרות ביד מקצוען, בקצב שאינו נותן מנוח, נרקם האפוס האמיתי של ספר – מאבק הגבורה המשותף של גברים ונשים, של אמריקאים, גרמנים, בריטים, בעלי-אחוזות, אסירים, נשי דייגים, אדמירלים, ידידים ויריבים, באויבו העתיק וחסר-הרחמים של האדם – הים.

טרילוגיית דוגאל מונרו וג'ק קארטר

ליל השועל

Night of the Fox 1986

מאנגלית שלמה גונן  מודן 1986

הקנאים" הוא שם הצופן לאותם קצינים היודעים את הסודות השמורים ביותר של בעלות הברית במלחמת העולם השניה: "מתי ואיפה תהיה הנחיתה. אחד מהם, קולונל קלסו האמריקאי, נעלם לאחר נחיתת אימונים, מה שגורם לחרדה רבה בקרב הפיקוד העליון של בעלות הברית. כאשר נודע כי קלסו ניצל ונסחף לחופי האי ג'רסי המצוי תחת הכיבוש הנאצי – מתעצמת הבהלה עשרות מונים: יש לחלץ את קלסו מתחת לאפם של הגרמנים – או להשתיקו. רמאות תחת שקר, הונאה תחת הונאה, .

צפו במקדימון סרט הטלויזיה

צפו בגירסת סרט הטלויזיה

קולד הארבור

Cold Harbour 1990

עברית ציפי בורסוק מודן 1992

  מעוף הנשרים /

Flight of Eagles 1998

מאנגלית: מתי בן יעקב מודן . 1999

. אלה ימי תחילת המלחמה, ושני אחים מוצאים עצמם משני עברי המתרס. מקס והארי קלסו נולדו בארצות – הברית, לאם גרמנייה ולאב אמריקני. הם הופרדו בהיותם ילדים, כאשר אימם לקחה איתה את מקס וחזרה לגרמניה. כעת מקס בגר והפך לאלוף טייס של הלופטוואפה, והארי הוא טייס יאנקי בחיל האוויר המלכותי הבריטי. כל אחד מהם עקב אחרי התקדמותו של אחיו, אך איש לא יכול היה לצפות מראש את הנסיבות יוצאות הדופן בהן ייפגשו שנית. כוחות חזקים מהם טוו רשת של תככים מסוכנים, שהכריחו אותם לבחון מחדש את הדברים הקרובים ללבם – את אורח חייהם, משפחתם והנאמנויות שלהם. –

ספרי מתח וריגול על התקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה

שנת הנמר

Year of the Tiger 

 (1963)

ספר בסדרת הסוכן החשאי

פול שאבז

מעניין שהספר המוקדם ביותר שאותו כתב פטרסן שתורגם הוא האחרון בכלל שתורגם לעברית.

2004 מאנגלית שלומית הנדלסמן מודן

בערב נובמבר קר ואפור מביט פול שאוואס מבעד לחלון ביתו בכיכר סנט מרטין. הוא לא מבחין בדמות זרה הניצבת ממול, שיודעת רבות על עברו הבלתי שגרתי. לשאוואס, כעת ראש "הלשכה", מחלקה אלמונית במודיעין הבריטי, היה חפקיד מכריע בבריחתו של הדלאי – למה ב – 1959, ובחילוצו של מדען שגילוייו היו חיוניים למערב מידי הסינים. לאחר מכן, ב – 1961, אחרי טיסה מצמררת מעל הרי ההימלאיה ופגישה עם לוחמי חירות טיבטיים, נלכד שאוואס בידי כוחות הכיבוש הסיניים. קולונל לי, המפקד הסיני המקסים אך האכזרי, נחוש להעביר אח שאוואס לצד הסיני, אך שאוואס מנצל הזדמנות ומצליח להימלט, מודע לכך שהוא מותיר קצוות פרומים, שיום אחד עלולים לגבות ממנו מחיר יקר… שנת הנמר הוא סיפור מסמר שיער המתרחש בנוף הפראי של הרי טיבט; סיפור של כוח עמידה פיזי ונפשי, עם תפנית מפתיעה בסופו.

בגירסה שפורסזמה בעברית שהיא גירסה עדכנית הוסיף היגינס סיפור מסגרת המתרחש בשנות התשעים

יום הדין

Day of Judgment 1978

סיפור על רקע ביקורו של הנשיא קנדי בברלין בשנות השישים

עברית

אליעזר כרמי רמדור-שלגי 1979

A Prayer for the Dying,  1973

סולו

   

Solo 1980

 מאנגלית אליעזר כרמי  מודן 1984

מיקאלי הוא פסנתרן קונצרטים בינלאומי, הנהנה מיוקרה והערצה בכל מקום שהוא בא. נשים נופלות ברשתו, אך הוא עצמו נשאר קר ומנוכר. מיקאלי הוא גם האיש המסוכן ביותר באירופה – רוצח אכזר, שהורג לא מתוך עיקרון ולא כמעשה נקמה, אלא למען הריגוש והסיפוק שהוא מפיק מההרג. אסא מורגן גם הוא רוצח, חייל מקצועי שהחל את דרכו בקרב על ארנהם ושיכלל את הטכניקות שלו בקוריאה, במאלאיה, בקפריסין, בעומאן ובסין העממית. אסא מורגן הוא עתה קולונל בצפון אירלנד ומנהל את מלחמתו באותה האלימות והאכזריות המאפיינות את כל פעולותיו. יד הגורל קושרת את חייהם של שני הגברים הללו באסון משותף ומביאה לידי התנגשות בלתי נמנעת, שפתרונה אחד ויחיד. "

." (

לגעת בשטן

Touch the Devil 1982

 מאנגלית מיכאל אביב 1985

ליאם דיוולין מ"הנשר נחת" בהווה של כתיבת הספר.

זהו סיפורם של האנשים אשר לאחר שנגעו בשטן לא יכלו עוד להרפות. מרטין ברוסנן הוא רוצח, שהתחנך בבית הספר הקשה של וייטנאם ובפעולות טרור לצד הצבא האירי הרפובליקאי. משורר ומשכיל, חניך מכללות היוקרה אנדובר ופרינסטון, ברוסנן הוא אדם שקץ באלימות הרקומה במארג חייו, אך בו בזמן הרפתקן המוכן לפרוץ אל קודש הקודשים של מפקדה צבאית, ולהניח ורד במקום שבו אמורה להימצא גווייתו של גנרל בריטי. פרנק בארי הוא רוצח מסוג אחר, איש טרור ההורג לא למען העיקרון – אלא למען הכסף, או הנאתו האישית. שירות הביון הבריטי נחוש בדעתו לעצרו ומציע לברוסנן לבצע את המשימה תמורת שחרורו מבית הכלא הקשוח ביותר בצרפת, באי בל. ליאם דוולין, האירי הבלתי-נשכח מהנשר נחת, סיפור ניסיון חטיפתו של וינסטון צ'רצ'יל, שב בלגעת בשטן ומתגייס למשימה לא פחות מטורפת. הוא חוזר בלי חמדה מפרישתו, לסייע לברוסנן, ידידו הוותיק. על פני צרפת, אנגליה ואירלנד מתנהל המירדף הקדחתני, האכזרי והשועט של שלושת האנשים הקשורים לבלי-הפרד בכבלי האלימות הטבועה בדמם; מירדף המסתיים בלישכתו של ראש ממשלת בריטניה, שם ניצב ברוסנן מול האתגר הגדול מכולם.

כומר מוודה

1985 Confessional,

עברית שלמה גונן   מודן 1987  

רומן מתח על רקע מלחמת פוקלנד ב-1982

מתרחש בעיצומה של מלחמת בריטניה בארגנטינה על איי פוקלנד. .

בריגדיר פרגוסון ושלישו הארי פוקס (שבצלמם ובדמותם ברא את דוגל מונרו וג'ק קרטר בספריו אודות -S.O.E במלחמת העולם השנייה מגייסים שוב לפעולה דמויות מוכרות מספריו של היגינס, ובהם "מייג'ור אנטוני ויליירס, מחיל מישמר הרמנים, ומה שחשוב יותר, מגדוד סאס – שירות אווירי מיוחד – מיספר 22" (עמוד 25), ואת אחד מגיבורי הספר "הנשר נחת", פרופסור ליאם דוולין, חוקר, מחבר, משורר ואקדוחן מסוכן בשורות I.R.A (המחתרת האירית). דוולין לחם במלחמת האזרחים בספרד בושרות בריגדת לינקולן-וושינגטון ונפל בשבי האיטלקי ובהמשך הועבר לאבווהר, המודיעין הצבאי הגרמני. דוולין פעל בשירותם באירלנד ובהמשך נשלח לאנגליה וסייע "לניסיון של צנחנים גרמנים לחטוף את צ'רצ'יל ב-1943" (עמוד 54).

הספר עובד לסדרת טלויזיה ב-1989

 Confessional (1989),

צפו במקדימון הסדרה

https://www.youtube.com/watch?v=sZBQNcAHZLM

תפילה למת

A Prayer for the Dying,  1973


עברית שלמה גונן מודן 1987

רומן מתח על רקע הסכסוך באירלנד

מקדימון הסרט מ-1987

אקסוסט

1983 Exocet,

 מאנגלית: דוד פרידלנדר.

הוצאת זמורה ביתן, 1988)

המלחמה באיי פולקנד בעיצומה. לארגנטינה דרושים בדחיפות טילי אקסוסט כדי לתקוף את המשחתות הבריטיות. קולונל ראול מונטרה נשלח לאירופה כדי לנסות ולהשיגם שם:הבריטים מצידם חייבים להכשיל שליחות זאצ בכל מחיר. טוני ויליאמס, קצין בכיר, קשוח וחסר מעצורים מגוייס למשימה. כעזר כנגדו מצרף השירות החשאי הבריטי גם את אשתו היפהפיה, אישה הקרועה בין נאמנותה לבעלה ולמשימה שהוטלה עליה ובין תשוקתה העזה לטייס הארגנטיני שאחרי מעשיו היא אמורה לרגל. …

A Candle for the Dead as by Hugh Marlow. 

סיפורו של טירוריסט אירי שמנסה להשמיד תחנת כוח חשובה בב4ריטניה.

צפו בגירסת סרט טלוויזיה על פי אחד מספרי שון דילון של היגינס

קיראו עוד

ג'ק היגינס בויקיפדיה

הדף הלא רשמי של ג'ק היגינס

הבלוג של ג'ק היגינס

מדריך למותחנים של היגינס

ההספד על ג'ק היגינ ס בגארדיאן

צפו בפרופיל של ג'ק היגינס

צפו בראיון עם ג'ק היגינס

ג'ק היגינס מספר את יצר את "הנשר נחת "

הודעה על פטירתו של היגינס

לזכרו של ג'ק היגינס

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

תגובה אחת על “הנשר נחת וחזר :לזכרו של הארי פטרסון הוא סופר המתח וסיפורי המלחמה ג'ק היגינס”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × three =