web analytics
קטגוריות
ספרות פופולארית

ילדי נוח – סיפור מתח מאת ריצ'רד מאתיסון

אחד הסיפורים המפחידים ביותר שכתב ריצ'רד מאתיסון ופורסם בעברית בשנות השישיםב אנתולוגיה ערוכה בידי אלפרד היצ'קוק .סיפורו של אדם שמגיע בטעות לעייר המוזרה אי שם בארה"ב ומגלה שאי אפשר לצאת ממנה. מהו הסוד של תושבי המקום ?

בסופר  המתח והאימה המפורסם   ריצ’רד מתיסון  נתקלתי  לראשונה מבלי לדעת את שמו בסיפור  בשם “ילדי נח “.שפורסם לראשונה באנגלית  תחת השם The Children of Noah" ב-1957

הסיפור הופיע בעברית  כמאת מחבר אנונימי  בקובץ סיפורי מתח ואימה בשם  אלפרד היצ’קוק  מחוויר ומתרגש /  (  במקור : Alfred Hitchcock's A Hangman's Dozen 1962 עברית – ב’ מארק [מרק בוים ) הוצאת ספיח תשכ”ד ,1964 )שכביכול נערך בידי הבמאי אלפרד היצ’קוק שגם הוסיף בו דברי הקדמה לסיפורים השונים.

בעברית הופיעו כמה וכמה קבצי סיפורים כאלה  בשנות השישים שבאמת נערכו בידי אנשים אחרים ולא בידי היצ’קוק , ושכללו לצד סיפורי פשע ומתח מרובים גם לא מעט סיפורי אימה אמתיים ואפילו כמה מדעים בדיוניים.

בקרדיטים של הספר בעברית נטען ששם הקובץ המקורי  באנגלית היה   ALFRED HITCHCOCK PRESENTS: BAR THE DOORS   אולם זאת הייתה טעות זה היה קובץ שבעצם לא פורסם בעברית אם כי הוצאת "ספיח" אולי תכננה לפרסם אותו.

במקרה הספציפי הזה הקובץ היה מורכב  מסיפורים שהופיעו במקור במגזין סיפורי המתח והמיסתורין Alfred Hitchcock's Mystery Magazine שממשיך לצאת לאור גם ב-2020 לאחר 64 שנות פרסום. ושנים רבות לאחר מותו של הבמאי המפורסם שעל שמו נקרא המגזין. 

בינהם היה גם לפחות סיפור אחד של ריצ’ארד מאתיסון.” ילדי נח” שהיה אחד הסיפורים המפחידים ביותר שהופיעו בקבצים אלו.היצ’קוק או מן הסתם  סופר הצללים שלו  ( רוברט ארתור )  הוסיף לסיפור את דברי ההקדמה האלו :”כתבכם השמן מודה שהיה מוכן להיפרד מקילוגרמים אחדים ,אולם הוא סולד לאבדם בצורה דומה לזו של מר קצ’ום ,בעיירה הרדומה זכרי בת 67 תושבים”.

( הזהרה :ספויילר ,ספויילר !)

הסיפור של מאתיסון  עסק בסוכן נוסע שמן בשם קצ’ום  ש”נתקע” כנגד רצונו  בעיירה קטנה ומוזרה. הוא נכלא  שם בידי המשטרה על עבירת תנועה קטנה שביצע. בנתיים הוא  מגלה שבעיירה יש על הקירות תמונות מוזרות של קניבלים פולינזיים קדומים שבינהם ובין התושבים יש קשר מוזר שהקוראים את שורות אלה האמונים על סיפורי סטיפן קינג יבינו אותו מידית .

סוף הסיפור הוא חזק מאוד לכל מי שעדיין לא הוקהה בידי אינספור החיקויים של  סטיפן קינג למאתיסון וכנראה גם לסיפור ספציפי זה ובוודאי היה מעורר סיוטים ממש עבור הקוראים הישראליים בשנות השישים.

מאתיסון סיפר שהוא יצר עיבוד לטלויזיה  על פי סיפור זה אבל למרבית הצער הוא מעולם לא הופק. אולי נחשב למפחיד  מידי עבור הצופים.אחר כך הרחיב את הסיפור לתסריט לסרט קולנוע אבל גם זה לא הופק מעולם.

הסיפור זכה לגירסת קומיקס במגזין  DOOMED מספר 3 ב-2006 .

52 שנים לאחר שהסיפור פורסם לראשונה ב-2009  חזרו אליו בכמה צורות :בסרט קצר בדיסק שירים ובסיפור המשך.

 סרט קצר נוצר על פי הסיפור בצרפת דווקא ב-2009 . צפו במקדימון שלו כאן. 

בהקשר לסרט נוצר   ב-2009 דיסק שירים שמתארים את העיירה המסתורית  זכארי ותולדותיה עד וכולל הסיפור שלפניכם .

בסיום הסיפור תמצאו קישור לסיפור שנכתב ב-2009 בידי   ריצ'ארד נולאן סופר ידיד של מאתיסון ושסיפר מה קרה אחר כך.

 

פורסם במקור ב:

Alfred Hitchcock's Mystery Magazine, March 1957

 

 

מר קטצ'ום בסיום. איור לגירסת הסיפור המקורית במגזין המיסתורין של אלפרד היצ'קוק. Illustration by Richards

 

 

קראו את ילדי נוח באנגלית 

הקראה של "ילדי נח "

https://www.youtube.com/watch?v=EN30Lk1fF2U

קיראו את הסיפור "ביקור חוזר בזכרי " ההמשך ל"ילדי נוח" מאת ויליאם פ. נולאן

 

האיש שיצר את הזומבים :על ריצ'רד מאתיסון 

ילוד איש ואישה הסיפוןר הראשון של מאתיסון 

אורח מעולם אחר : עוד סיפור אימה על עובר חייזרי  מאת ריצ'רד מאתיסון 

 

עוד סיפורי מתח  מהאנתולוגיות של היצ'קוק :

החדר בקומה הרביעית 

הם נושכים -סיפור מאת אנתוני בושר ללילות קודרים במיוחד 

 

אנתולוגיה לציון יצירתו של מאתיסון עם סיפורים בידי מחברים שונים על פי יצירתו כולל סיפור המשך ל"ילדי נח"

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

2 תגובות על “ילדי נוח – סיפור מתח מאת ריצ'רד מאתיסון”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

11 − 6 =