web analytics
קטגוריות
היסטוריה חלופית

תחזיות ונבואות על שנת 2020

2020 מתקרבת ולכבוד זה הנה הסקירה השנתית שלי על תחזיות ונבואות לשנה זאת בספרות עתידנית במדע הבדיוני בקולנוע ובקומיקס.

 

השנה 2020 כפי שתוארה בחוברת "אירון מאן 2020"  מ-1994  

אנחנו כעת בחודש נובמבר 2019 התאריך שבו מתגשמות שתי יצירות ידועות "בלאד ראנר " הסרט של רידלי סקוט מ-1982 , ו" צל עולם " ספרו העתידני של ניר ברעם מ-2013 . וכעת בחודש זה אפשר לראות עד כמה צדקו היוצרים,או שלא, בתיאוריהם את החודש הזה שהיה מבחינתם "העתיד" כשכתבו.

האם ניבאו נבואות אמת או שקר ?
וכעת זה גם הזמן לעבור לתאריך העתידני המפורסם מכל של שנת 2020 , התאריך שנראה במשך חמישים שנה ויותר כמסמל את העתיד הלא רחוק אבל גם הלא קרוב.

מזה כמה שנים,  מאז שנת 2014 ליתר דיוק,אני מפרסם כאן וב"יקום תרבות " סקירות שנתיות על הנבואות לשנה הבאה עלינו לטובה ,או שלא.
אז הנה הסקירה השנתית שלי על נבואות תחזיות סיפורי מדע בדיוני סרטים וקומיקסים על השנה שבאה עלינו לטובה ,או שלא . מחזיונות 2020 האנתולוגיה וגם הקומיקס דרך הרומן הענק "2020 " של חמוטל שבתאי ,מסעותיו של הנוסע בזמן הבריטי החייזרי דוקטור הו לשנה זאת.

 

וכלה בגיבור הקומיקס "אירון מאן 2020 " דמות קומיקס שנוצרה כגיבור על ,או יותר נכון נבל על מינורי של העתיד הרחוק לפני למעלה משלושים שנה כשלא היה ברור כלל האם מארוול קומיקס תשרוד את העשור של שנות השמונים ,וכעת הוא מוקם לתחייה כדמות קומיקס לא מינורית בכלל כשמארוול קומיקס היא כיום ענק מרכזי של תעשיית המדיה בניגוד למעמדה המינורי בשנות השמונים. 

ייתכן שהרשימה על 2020 היא האחרונה בסדרה מאחר שיש מעט מאוד תחזיות ונבואות וסרטים על שנים שבאות לאחריה.   נראה שרוב החוזים לא חשבו שהמין האנושי ישרוד לאחר שנה זאת.

אבל אולי אשנה את דעתי בשנה הבאה.

העולם בשנת 2020 :תחזיות ונבואות -סרטים וקומיקסים 

קראו גם את המאמרים הקודמים בסדרה :

העתיד הגיע -ומה עכשיו?

לקראת שנת 2019 : תחזיות ונבואות וסרטים על שנת 2019

ירושלים הבנויה: נבואות ותחזיות אחרות על שנת 2018

אם זה ימשך כך – נבואות על שנת 2017

נבואת 2016 של נוסטרדמוס – פלישה מוסלמית ומתקפת טרור

אלי אשד על נבואת 2015 של נוסטרדאמוס

כיצד הייתה אמורה להיראות שנת 2015 לפי החוזים וסופרי המדע הבדיוני

תחזיות ונבואות על שנת 2014

נבואות אחרית הימים על ממלכת פרס ואיראן

 

 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

2 תגובות על “תחזיות ונבואות על שנת 2020”

אני שמח לבשר שכלי התקשורת השונים ""סוכן תרבות " של קובי מידן " וינט "ישראל היום ועוד כולם נהפכו מודעים בימים האחרונים לספר "2020 של חמוטל שבתאי שבו היא חזתה בשנת 1997 בצורה מדהימה את המגיפה שאנו חווים בשנת 2020 האמיתית .
כזכור אני עוסק כאן בספר הזה עוד מסוף השנה הקודמת ( מאוקטובר 2019 ליתר דיוק )והייתי הראשון ששם לב להתגשמות שלו במציאות .ויש להניח שכלי התקשורת האלו התבססו על ההודעות שלי כאן בעניין.
אי לכך עידכנתי את הרשימה הרלבנטית על נבואות 2020 ושמתי שם מעט יותר דגש על "2020 של חמוטל שבתאי כספר שהתגלה כ"נבואי " על פי איזו הגדרה שאתם רוצים .
אני מחשיב אותו כעת בציון "9 " בסולם הנבואות של אלי אשד וזה יותר מכל ספר אחר בספרות העברית החדשה. וזאת משום ששבתאי דייקה במאה אחוז בתאריך של האירוע העתידני שאותו תיארה דבר שכמעט לעולם אינו קורה ונכון לעכשיו נראה שהמציאות החברתית שלנו מתחילה להיות דומה יותר ויותר למציאות החברתית שהיא מתארת בספר ואנחנו כנראה נראה יותר ויותר מכך ככל שה"קורונה " תתפשט.
דהיינו יש לנו כאן דוגמה שאין שנייה לה בספרות העברית החדשה של ספר עתידני שהתממש ויותר נכון "מתגשם " במציאות.
אם חמוטל שבתאי הייתה חיה בימי קדם היא ללא ספק הייתה מוגדרת כ"חוזה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × 4 =