web analytics
קטגוריות
חזון ופוליטיקה

המועמדים שלי לנשיאות ארה"ב בבחירות 2016

מי לדעתי ראוי להיות נשיא ארה"ב בבחירות 2016.

Al-Gore-450x313

אני קורא עכשיו בעניין רב את ספרו המצויין של סגן הנשיא לשעבר והמועמד לנשיאות לשעבר של ארה"ב אל גור        The future :six drivers of global change.שבו הוא מתאר עובדות שונות לגבי ההווה המידי והעתיד שכל אחד מאיתנו כדאי שידע אותם.

זהו הספר האחרון שקניתי ברשת סטימצקי ומאחר שהם הפסיקו להזמין ספרים חדשים באנגלית מי יודע מתי אקנה אצלם שוב. אגב הקריאה חשבתי לאור משבר המנהיגות המתגלה בארה "ב ,מי מבין כל המועמדים הקודמים לנשיאות ארה"ב שהם עדיין פעילים בזירה הציבורית בארה"ב הייתי רוצה שירוצו מחדש ואולי יצליחו לשפר שם את המצב.

נכון לעכשיו יוני 2014 יש שני "אולי מועמדים " בולטים ( שעדיין לא הכריזו רשמית על מועמדותם למירוץ לנשיאות בעת כתיבת שורות אלו ) : עבור המפלגה הדמוקרטית הילארי קלינטון אישתו של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ושרת החוץ לשעבר..

עבור המפלגה הרפובליקנית ג'ב בוש לשעבר מושל פלורידה בנו השני של בוש האב נשיא ארה"ב לשעבר ואחיו של ג'ורג' בוש הבן גם הוא נשיא ארה"ב לשעבר. דהיינו עוד נשיא אפשרי משושלת בוש.

מיהם המועמדים שהיו לנשיאות בארה"ב בעבר ומן הראוי שירוצו שוב ? הבחירה היא של אזרחי ארה"ב אבל נשיא ארה"ב הוא עדיין הדבר הקרוב ביותר לנשיא העולם אז יש בכך עניין גם אזרחי ישראל כמוני.

הנה כמה מועמדים שלי  האם הם יהיו מנהיגים טובים ואף גדולים ? איני יודע .אולי כן אולי לא .אפשר לקוות שכן . לכל הפחות יש להם רעיונות טובים  ומחשבה מתוחכמת לגבי העולם ובעיותיו  .אבל כפי שתראו עם כמה מהם יש בעיה :הם כבר זקנים. הנשיא הזקן ביותר בתולדות ארה"ב רונלד  ריגן היגיע לנשיאות בגיל 70 ושוב בגיל 74.

כמה מהמועמדים כאן עברו את גיל השבעים .

אבל מצד שני יש לקחת בחשבון את תוחלת החיים העולה כיום  ואת העובדה שבן שמונים כיום יכול להיות מקביל לבן שישים לפני מאה שנה. עם זאת נראה שבשלב הזה בן שמונים כנשיא ארה"ב זה יותר מידי . אולי זה ישתנה בעתיד.

גארי הרט

Gary hart.jpg

הסנטור המועמד שנפל  בבחירות המוקדמות של 1988 בגלל רומן שניהל  מחוץ לנישואין.

אבל היום ברור שהוא נשאר אדם מוכשר ופעיל ביותר הוא פירסם ספרי עיון רבים וגם כמה יצירות מעניינות של ספרות יפה. אך  הרט יהיה בן 80 ב-2016 וכך ככל הנראה זקן מידי לנשיאות ארה"ב .עם זאת כפי שסטפן קינג עשה פעם באחד מספריו בסדרת "המגדל האפל" לא ניתן אלא לתמוה איך הייתה נראית ארה"ב שגרי הרט נבחר לנשיאה. אני חושד : מקום טוב יותר.

הבלוג של גארי הרט

גארי הרט בויקיפדיה

 

 

ביל גייטס

יהיה בן 61 ב-2016

המייסד והמנהל של חברת מייקרוסופט ופילנטרופ בינלאומי שמקדיש חלק גדול מזמנו לפעולות צדקה בינלאומיות. . אדם שהוכיח שהוא יכול לנהל בהצלחה לפחות חברה גדולה( ואת זה אובמה לא הוכיח מעולם) והוא נכון ל-2013 האדם העשיר ביותר בעולם.

וזה אומר שתיאורטית לפחות הוא יכול להיות גם נשיא סביר בהחלט.

ביל גייטס בויקיפדיה

 

אל גור

 

יהיה בן 68 ב2016-

אל גור לשעבר סגן הנשיא של ביל קלינטון כשל במירוץ לנשיאות מול ג'ורג' בוש הבן אבל בניגוד לבוש הבן שלמעשה פרש מהחיים הציבוריים , יש לו עוד הרבה מה לאמר ולהציע.הוא פירסם ספרים וסרט מרשימים על תחזיות לעתיד העולם והזהרות מפני השינויים האקלימיים המאיימים עלינו והלוואי שירוץ שוב כמועמד.

אל גור בויקיפדיה

 

רודולף ג'וליאני

יהיה בן 72 ב-2016

רודולף ג'וליאני ראש עיירית ניו יורק לשעבר. שהתבלט במלחמתו בפשע המאורגן ובהתמודדות עם המתקפה על ניו יורק בספטמבר 2001. ידוע לי היטב שלג'וליאני כמו לכל המועמדים האחרים שהיזכרתי יש מגוון בעיות אישיות שפגעו בנסיונות הקודמים שלו להגיע לנשיאות.אבל בגדול איני רואה כל סיבה מדוע שלא יהיה מנהיג טוב וחזק של ארה"ב בתקופה של משברים עולמיים שדורשים מנהיג בעל רצון חזק ועיקש שיודע היטב את שלפניו

ג'וליאני בויקיפדיה

 

 

 ניוט גינגריץ

לשעבר יושב ראש המפלגה הרפובליקנית בקונגרס

יהיה בן 73 ב-2016

ניוט גינגריץ' שכשל בבחירות המוקדמות למועמד לנשיאות של המפלגה הרפובליקנית מול רומני בבחירות האחרונות לשעבר  הוא בין השאר סופר  של ספרות  מדע בדיוני שחיבר היסטוריה חלופית של מילחמת העולם השניה שבה הנאצים הביסו את הבריטים וארה"ב היא המעצמה היחידה שממשיכה להילחם כנגדם.

עם כל בעיותיו האישיות של גינגריץ' יש לו מקום כמנהיג חזק ובעל רעיונות מעניינים באמת בעולם החדש והשונה מאוד שאנו נמצאים בו.

גינגריץ 'בויקיפדיה

 

הילארי קלינטון.

 Hillary Clinton Re Uses Former Secretary of States Book Title

לשעבר אשת נשיא ארה"ב ושרת החוץ של ארה"ב

 

תהיה בת 69 ב2016.

אני מחבב את הילארי קלינטון ופעם כתבתי עליה מאמר גדול בעיתון "גלובס" בשם "הילארי קלינטון לנשיאות " .אבל הסיבה שאני כבר לא משוכנע שהיא מתאימה להיות נשיאה היום היא בגלל שהיא לא הרשימה כלל כשרת חוץ ואני מניח שאיש לא יכול לזכור משבר חשוב אחד שהצליחה לפתור.אז אם היא לא הרשימה כשרת חוץ למה שתרשים כנשיאה? אבל הנה הרשימה שכתבתי עליה פעם כשהייתה אשת הנשיא ,אבל אין זה ברור שאני עומד מאחוריה גם היום כשלכאורה יש לה אפשרות ריאלית להיות נשיאה.

הילארי קלינטון לנשיאות

עוד מועמד שלי הוא טד טרנר מייסד הסי אן אן ואחת  הדמויות המשפיעות ביותר בעולם התקשורת של המאה העשרים . הבעיה  ב-2016 הוא יהיה בן 78.

אלה המועמדים שלי כרגע  לנשיאות ארה"ב .אם יצוצו בראשי מועמדים נוספים אכתוב עליהם בעתיד. הזמן הזה שבו מתכוננים מועמדים שונים מטעם עצמם ומטעם אחרים לנשיאות ארה"ב הוא הזמן לכתוב ולנסות להשפיע בנושא.

עידכון מ-2021.

בסופו של דבר המועמד שזכה בבחירות 2016 היה כידוע מישהו שלא חשבתי עליו כלל דונלד טראמפ. 

אם כי כפי שהתברר הוא היה המועמד לנשיאות עם המספר הרב ביותר  של ספרים מתורגמים לעברית.מספר רב יותר מזאת של יריבתו הילארי קלינטון.

אפילו יותר מגדול הוגי מדיניות החוץ של ארה"ב הנרי קיסינג'ר. לא פחות משישה מהספרים שעליהם מופיע שמו של טראמפ ככותב הופיעו בעברית.

ומספרים אלו אפשר ללמוד הרבה על דעותיו של המועמד לנשיאות בבחירות 2016.

כאשר היציג טראמפ  את מועמדותו הייתי בין הראשונים שכתבו מאמר שניסה להבין מהי בעצם האידיאולוגיה שלו כפי שהיא משתקפת מספריו השונים.

וכתבתי על כך רשימה "זה ג'ונגל שם בחוץ :החיים על פי דונלד טראמפ"

וראו גם :

אלי אשד על נשיאים שחורים בבית הלבן

אלי אשד על הנשיא ג'ון קנדי

אלי אשד על הנשיא ריצ'רד ניקסון

אלי אשד על הנשיא ברק אובמה

 

 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

13 תגובות על “המועמדים שלי לנשיאות ארה"ב בבחירות 2016”

משעשע אבל לא מתאים למציאות. אל גור מואושם בלקיחת שוחד. הוא מכר תחנת טלויזיה קטנה בכמעט חצי מלירד דולר לקטר שהתכוונה להקים את אל גאזירה. הוא לא יעבור מסך. קלינטון מחכה לראות מה יהיו תוצאות הבחירות לסנט למרות שזו ההזדמנות האחרונה שלה כנראה והיא לא תחמיץ אותה. אבל עם קונגרס רפובליקני נשיא דמוקרטי לא יוכל לעשות הרבה וזה יהיה בפני עצמו סיפור שישנה את העתיד בצורה דרמטית בתקופה דרמטית. כמעט אפשר לומר שבוש יוביל את העולם לעתיד אחד והקלינטון לעתיד שונה ו100 השנים הבאות יוכתבו בבחירות 2016
ביל גיטס חכם מכדי לרצות להיות נשיא. מאכזב שאין ממש מועומדים טריים. אולי שרשרת של משפחת פול עם רנד פול או כריס קריסטי. אני מציע שניקח מחשב נתכנת אותו לאופי של רונלד ריגן ונריץ אותו כמועמד עצמאי

הילארי קלינטון הודיעה על מועמדותה לנשיאות ארה"ב.היא מועמדת כבר פעם שנייה לאחר שכשלה בבחירות על ראשות המפלגה הדמוקרטית כנגד ברק אובמה ב-2008.
כרגע נראה ישש לה סיכויים טובים הפעם לזכות במינוי המועמדת מטעם המפלגה הדמוקרטית.האם יש לה סיכוי לזכות בבחירות לנשיאות עצמן ? את זה נשאר לראות.
עם זאת כדאי לצטט כאן קטע שלי ממאמר על נבואת 2015 של נוסטרדמוס שבו סקרתי ספר פרו של מומחה ידוע לנבואות נוסטרדאמוס , פיטר לורי, "נוסטרדאמוס האלף ומעבר לו הנבואות עד לשנת 2016", שיצא לאור בתרגומה של טובה קורנפלד בהוצאת אור עם בשנת 1995.שמפרש את הנבואות של האסטרולוג המפורסם מהמאה ה16 לגבי השנים 2015-2016:
http://www.yekum.org/2014/09/%D7%A0%D7%91%D7%95%D7%90%D7%AA-2015-%D7%A9%D7%9C-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%A1/

2016: נשיאה?

מי יהיה הנשיא שיתמודד עם מתקפות הטרור האלו לאחר אובמה?

לורי חזה שבשנים 1996-2012 ארה"ב תהיה שרויה בתקופה רגועה "יחסית" החל מ-1998. מדובר בנבואה שמשתמעת למיליון פנים שונות ואי אפשר להסיק ממנה ולא כלום. לאמיתו של דבר היא לא התממשה, אם ניקח בחשבון את הפיגוע בספטמבר 2001.

בכריכה האחורית של ספרו נכתב:

2016 – שערוריות גדולות בקרב השלטון בארה"ב.

אבל אין פירוט באיזה שערוריות מדובר. ואולי המדובר בתרגום לא טוב של שטרנפלד למילה "מהפכים".

ב-2016 יהיו לפי לורי בפרשנותו לנוסטרדמוס, שינויים דרמטיים בארה"ב הקשורים לנשיאות. בבחירות אלו, יתקיים, לפי לורי, איזשהו שינוי יסודי ומהפכני קיצוני.באותו זמן, לדבריו, אוראנוס במזל טלה יהיה נתון בזווית ישרה לשמש של ארה"ב במזל סרטן. המעבר של אוראנוס משקף לדעתו תקופה של שינוי גדול במונחים של תפקיד הנשים.

ב-2016 כמובן יהיו בחירות לנשיאות בארה"ב, אבל מה יכול להיחשב שינוי דרמטי עד כדי מהפך בבחירות אלו? במיוחד לאחר שנשיא שחור שלט בארה"ב במשך שמונה שנים?

רק דבר אחד: מועמדות של אישה לנשיאות, וכמובן בחירה של אישה לנשיאות ארה"ב.

לורי חוזה משהו מעין זה. הוא כותב שאוראנוס מגיע לחיבור עם הירח המולד של אמריקה בדלי, דבר המבשר תפקיד גדול יותר לנשים בנפש הלאומית. על פי סימן זה קובע לורי: "נוכל לצפות לכך שנראה אישה נשיאה או מועמדת לנשיאות במהלך הבחירות של שנת 2004" (לורי עמ' 122).

אבל הוא שגה בחיזוי. במהלך בחירות 2004 האמיתיות, התמודדו ג'ורג' בוש הבן וג'ון קרי, היום שר החוץ של ארה"ב, וכלום מכל זה לא אירע. לשניהם היו מועמדים גברים כסגני נשיא.

אבל ייתכן שלורי שגה רק במציאת התאריך המדוייק וצדק בדברים אחרים, וכוונתו הייתה ל-2016. וכאן התחזית הזאת היא דווקא סבירה.

שרת החוץ לשעבר של ארה"ב ואשתו של נשיא קודם של ארה"ב, הילארי קלינטון, תרוץ ככל הנראה לבחירות כמועמדת לנשיאות. האם היא תזכה? האם היא תתמודד עם טרור איסלאמי שיחריף לא רק במזרח התיכון אלא גם בלבה של אירופה?

את זה, מן הסתם, נישאר לראות."

בסופו של דבר מבין כל המועמדים שהיצעתי ברשימה למעלה המועמדים הרציניים הם הילארי קלינטון שהזכרתי ודונאלד טראמפ שאותו לא היזכרתי (כי איני חושב שיהיה נשיא טוב.למען האמת איני חושב שגם הילארי תהיה נשיאה מרשימה אבל זה מה יש. ,

עידכון לאחר תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב בנובמבר 2016. כפי שהקוראים כבר יודעים בבחירות התמודדה הילארי קלינטון שמוזכרת ברשימה זאת ( וחזיתי את התמודדותה על הנשיאות במאמר עוד לפני 12 שנה ) וניצח בהם המליונר דונאלד טראמפ שאינו מוזכר ברשימה זאת…
שני אנשים שמוזכרים ברשימה זאת ניוט גינגריץ' ורודולף ג'וליאני עומדים ככל הנראה למלא תפקידים מרכזיים בממשל טראמפ
כשאני מסתכל ברשימה הזאת היום יש בה שתי דמויות נוספות שייתכן שהיו מצליחים טוב יותר מהילארי כמועמדים מטעם המפלגה הדמוקרטית כנגד טראמפ .
אחד מהם הוא סגן הנשיא לשעבר של קלינטון אל גור.
בדיעבד אפשר לטעון שאולי עדיף היה שלא הילארי קלינטון תייצג את הדמוקרטים אלא מישהו כמו גור.אבל למען האמת ,אינני בטוח כעת שגם אל גור או מועמד דמוקרטי אחר היה מתגבר על טראמפ שחשף והשתמש בשסעים עמוקים מאוד בחברה האמריקנית.
השני הוא המליארדר ביל גייטס.
הילארי כנראה שקלה ברצינות לרוץ עם גייטס כסגן נשיא אבל זה לא התממש אולי כי לא רצה.
עכשיו האם ביל גייטס יכול היה להביס את טראמפ ? לא בטוח כי נראה שחלק מהעניין זה אישיות של איש בימה שלא ברור כלל שלגייטס יש אותה.
אבל מצד שני יכול להיות שגייטס כיזם ואיש חזון יכול להביס את טראמפ בבחירות הבאות.
בבחירות הבאות דמויות שמוזכרות ברשימה זאת כמו גרי הרט וטד טרנר וככל הנראה גם הילארי קלינטון לא יהיו רלבנטיות .
אבל אל גור ועוד יותר ביל גייטס עדיין יכולים להיות רלבנטיים אם ירוצו בבחירות 2020.

2016 – שערוריות גדולות בקרב השלטון בארה"ב.
אבל אין פירוט באיזה שערוריות מדובר. ואולי המדובר בתרגום לא טוב של שטרנפלד למילה "מהפכים".
ב-2016 יהיו לפי לורי בפרשנותו לנוסטרדמוס, שינויים דרמטיים בארה"ב הקשורים לנשיאות.

ובכן מסתבר לורי ונוסטראדמוס דייקו יותר מהפרשנים של תקופת המחשב.

צדקת כשדברת על גינגריץ' וג'וליאני. חבל שגינגריץ' לא יהיה מזכיר המדינה, בשל גיל, הוא טוב מאד ליהודים. וקיבלנו נשיא בגיל המבוגר אי פעם, גם זה עלה בתחזיות שלך.

הסקנדלים של גארי הארט מתגמדים כיום לעומת עלילות ביל קלינטון וטראמפ,

מהנה מאד כשאתה כותב תחזיות, אולי תתמקד קצת בספרות מדע בדיוני שקשורה לעתידות ומכונות זמן? איזו כתבה טובה על מכונות זמן בסיפרות היתה מחזירה אותנו לזמנים הטובים

עידכון מנובמבר 2021 :
עברתי שוב על רשימת מועמדים לנשיאות ארה"ב שהיצעתי לקראת בחירות 2016 שם. בחירות שבהן זכה כזכור מישהו שלא חשבתי עליו כלל דונלד טראמפ.
האם מישהו מאלה יכולן להציג את מועמדותו שוב ב-2024?
רובם המוחלט זקנים מידי כבר בשביל זה.
אחד מהם ג'וליאני זיקנתו התברר מביישת את נעוריו כפי שהראה תיפקודו תחת דונלד טראמפ הוא אינו ראוי ואינו יכול להיות נשיא ארה"ב .
על אחר גינגריץ' גיליתי מידע שלא ידעתי בעת כתיבת הרשימה .מסתבר שהוא גורם מרכזי בהגדלת העויינות בין המפלגות בארה"ב והוא אינו כשיר להיות נשיא.
משאר המועמדים ישנם רק שניים שעודם כשירים להציג את מועמדותם לנשיאות ב-2024. :
[האל גור .שהיה צריך להיות הנשיא לאחר קלינטון ואם היה נבחר אז כנראה מצב העולם מבחינה אקלימית היה טוב יותר.
וביל גייטס.
איזה סיכויים יש להם במציאות ?
כרגע לא מי יודע מה.
אבל בכל מיקרה הם נראים מוכשרים יותר לנשיאות מסגניתו של ביידן שלא לדבר על המועמדים הרפובליקניים. שנראה שטראמפ עומד לבלוע אותם שוב.

מהנה מאד מאד, תמשיך לשלב בסיפורים שלך את מחשבותיך בנושא. ככל הנראה לפני בחירות אמצע הקדנציה בעוד שנה הדמוקרטים יתחילו לעשות הצגות, להכפיש את הרפובליקנים ולבוא עם הצעות ורעיונות חדשים. אם הם יפסידו את הרוב הם יחפשו מחליף לקמלה האריס שאבדה מזוהרה. יש מספיק זמן למועמדים חדשים של הדמוקרטים. באתרי ההימורים טראמפ מוביל על ביידן. הזיכוי במניסוטה של הצעיר שהואשם בהריגת 2 מפגינים יגדיל את המתח בין השמאל לימין. בארצות הברית, ביחוד בקליפורניה המתח גדל, המשטרה נסוגה, מעשי ביזה מאורגנים הם אירוע קבוע. חנות היוקרה נורדסטרום נבזזה השבוע על ידי פורעים שהגיעו ב 25 מכוניות חסמו את הכבישים ותוך דקה ניקו את החנות וברחו אחרי שהתיזו גד על העובים או הכו אותם. השנים הקרובות יהיו מותחות לא פחות מספורי המדע בדיוני שלך

ב-2016 יהיו לפי לורי בפרשנותו לנוסטרדמוס, שינויים דרמטיים בארה"ב הקשורים לנשיאות. בבחירות אלו, יתקיים, לפי לורי, איזשהו שינוי יסודי ומהפכני קיצוני.באותו זמן,

נו, הוא בהחלט ניחש נכונה. האם טראמפ כנשיא לא היה שינוי מהפכני??

עידכון מ-2023:ביוני 2014 פירסמתי רשימה בבלוג שלי שבה היצעתי מועמדים שונים שניראו לי ראויים למירוץ לנשיאות ארה"ב של 2016.
בסופו של דבר הזוכה היה מישהו שכלל לא העליתי על דעתי דונלד טראמפ.
והוא יהיה מועמד ראשי בבחירות 2024. למרותש הוא עומד כעת לדין באישומים שונים.
בנתיים אני עובר שוב על הרשימה של האנשים שהצעתי ב-2014 :האם למישהו מהם יש סיכוי בבחירות 2024?
הילארי קלינטון שחזיתי שתהיה מועמדת לנשיאות אך היפסידה כנגד דונלד טראמפ תהיה בת 76 בשנה הבאה.
אחר כשלונה כנגד טראמפ אין לה סיכוי בהתמודדות נוספת ללא קשר ליכולותיה להיות נשיאה טובה.
הסנאטור גארי הרט שהיצעתי אותו ב-2014 יהיה בן 87 ב-2024.
ללא קשר ליכולותיו וחסרונותיו זה עדיין נראה זקן מידי.
כך גם טד טרנר מייסד הסי אן אן ופעיל למען הסביבה שיהיה בן 85 ב-2024
85 נראה עדיין זקן מידי עבור נשיא ארה"ב.
שני מועמדים שהיצאתי אותם מסיבות שונות שנראו אז כטובות התגלו מאז כאנשים שאינם כשירים לנשיאות :
ניוט גינגריץ' לשעבר יושב ראש המפלגה הרפובליקנית בקונגרס שהתגלה כאיש שהחל את ההקצנה המטורפת של המפלגה הרפובליקנית ואינו כשיר להיות נשיא ארה"ב.
רודולף ג'וליאני ראש עיירית ניו יורק לשעבר התגלה מאז כעורך דין מהסוג הנכלולי ביותר בשירותו של דונאלד טראמפ. כמו הבוס שלו הוא עומד לדין .
הוא אינו כשיר להיות נשיא ארה"ב. ( וכך גם טראמפ אבל למרבית הצער טראמפ מועמד לנשיאות ועלול בהחלט לזכות ).
וישנם שני מועמדים שהיצעתי ב- 2014שאני בהחלט חושב שעדיין ראויים להיות מועמדים להיות נשיאים ואפילו יותר מתמיד ב-2024
מייסד מיקרוספט ביל גייטס שיהיה בן 68 ועוסק כיום בעיקר בפילנטרפיה ובפרויקטים בינלאומיים שונים נראה לי מועמד ראוי בהחלט והייתי שמח אם היה מציב את מועמדותו.
ושמח עוד יותר אם היה זוכה.
סגן הנשיא לשעבר האל גור יהיה בן 76 ב-2024 ונשאר בעיני מועמד ראוי ביותר להיות נשיא ארה"ב.
אם השניים האלו ימצאו קהל גדול מספיק זאת כבר שאלה אחרת לגמרי.כנראה שלא. וזה חבל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 × 2 =