web analytics
קטגוריות
פוליטיקה

השדרים של אריה אלדד

אריה אלדד האיחוד הלאומי

חבר הכנסת ( בימים אלו ) אריה אלדד רופא בכיר ובעברו שדרן  רדיו בתוכניות הילדים של רשת ב'  וסופר ,עמד בראש המפלגה הימנית ביותר בכנסת "עוצמה לישראל ".

עבורי ,כמאזין מרותק לתוכניות הרדיו של אלדד משנות ה-70  אריה אלדד הוא סמל האמיתי של הימין,מעין מקבילה לעמיתו של אלדד באותן התוכניות ,דוד גרוסמן לימים סופר ידוע שהפך לסמל של השמאל הישראלי.

אך בסופו של דבר בניגוד לציפיות ( וגם שלי ) מפלגתו "עוצמה לישראל " לא עברה את אחוז החסימה בבחירות 2013 בתוצאות הסופיות המפלגה קיבלה 61,825 קולות.כמעט מספיק לעבור את אחוז החסימה ולהכניס שני מנדטים לכנסת ,אבל לא מספיק בדיוק.חסרו להם עוד כ-9000 קולות "בלבד" כדי לעבור את אחוז החסימה.
כמו משה רבנו שראה מהר נבו את ארץ ישראל אבל לא יכל להיכנס אליה כך המפלגה של אלדד ראתה את הכנסת מקרוב מאוד אבל לא תיכנס לשעריה.

הם היו עוברים ללא כל ספק אם לא היה אחוז הצבעה כל כך גבוה בציבור הרחב של כמעט 68 אחוז סך הכל.

למרות הכישלון הזה אריה אלדד נשאר בעיני אחת הדמויות המרתקות ביותר  שרצו לכנסת בבחירות 2013.והנה סקירה על רעיונותיו הרדיקליים הממש  שבוטאו לדעתי  גם ביצירתו משנות השמונים לילדים , שנכתבה כאשר העוד נראה היה שהוא יהיה גם בכנסת הבאה שהופיעה במגזין "יקום תרבות ":

העוצמה של אריה אלדד

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

11 תגובות על “השדרים של אריה אלדד”

עצוב מאוד לבטח הוא שווה יותר וראוי יותר מכל מספר 5 ואיל במפלגות האחרות[
משמעות הפסדו – אין מקום לפירורים ורסיסים. רוצה להשפיע -מבפנים במסגרת מפלגתית גדולה. בקרוב נראה את מופז מזדחל ללפיד 'כבטחוניסט'.
כדאי לאלדד להצטרף לבנט זה המאבק הבא בנט\לפיד בעוד 2-3 מערכות בחירות.

דני אלדר באמת שיתף פעולה עם גרוסמן בחתול בשק.אם כי עד כמה שאני זוכר בעיקר כתסריטאי ולא כשדרן.אבל אולי אני טועה בזה. אבל כמובן שאלדד היה שם כל הזמן ובכל דבר.
ראו כתבה שלי על אותם תסכיתים שכוללת גם ראיון ( אמיתי ,לא מזוייף כמו ברשומה הקודמת באתר זה ) עם אריה אלדד :
ימי הרדיו בישראל
http://www.no-666.com/2003/09/12/%D7%A0%D7%90%D7%95%D7%94-%D7%91%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%A0%D7%90%D7%95%D7%94-%D7%9C%D7%90-%D7%91%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%99%D7%9E%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%95-%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%

להתגעגע לד"ר אלדד זה כמו להתגעגע לד"ר מנגלה.
הימין אף פעם לא התנער מהערצה להיטלר. כמה חבל.

לי זכור שאריה אלדד נמצא ב"חתול בשק" תמיד מלפני הקלעים ,מקריא את הסיפורים שלו על איתמר ועל "שיכרון סיני".יכול להיות שהוא לא היה מגיש קבוע שמציג את התוכנית.אבל בתור קריין ומשתתף זכור לי שהוא היה שם תמיד.

לא אני לא חושב בכלל שלהתגעגע לאלדד זה כמו להתגעגע למנגלה .הוא ניטשיאני נכון אבל גם זה לא אומר שהוא מעריץ של היטלר. לכל היותר אפשר לאמר עליו שהוא תומך בטרנספר מרצון של הערבים.

לא סתם האנונימי ההוא שכתב את ההשוואה של הימין לצורר בחר שלא להזדהות כי הוא יודע שהוא מנותק מהמציאות. מעניין: המחנה השמאלי כל הזמן דואג להזכיר כמה הימנים קיצוניים. אבל לתגובה המבחילה הזאת "הימין אף פעם לא התנער מהערצה להי$%.." אף שמאלן לא לוקח את האחריות כדי לומר כמה המשפט הזה מזעזע. בושה וחרפה אזרחים במדינה שחושבים ככה

השמאל האנונימי תיכף יזכיר שהחרדים משתמשים בכינוי נאצי בהפגנות
כמובן שהשמאל נאור וחף מכל זדון.
אבל הוא לא חף מהטיפשות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

sixteen − four =