web analytics
קטגוריות
מדע בדיוני

המסע אל הפחד ואל הכוח

 

"במוח האנושי טמונים כוחות בלתי ידועים.אם יצליח אדם להשתלט על כוחות כמוסים אלה ,יעלה על בני סביבתו ,ממש כשהם עולים על הקופים. ואדם אחד הצליח לחשוף את מעמקי מוחו ובעשותו זאת הפך לאויב המין האנושי. רק אדם אחד יכול להיות בעל ה"כוח" – עוצמה אדירה, אימתנית, חסרת – תקדים. נע בקרב בני – האדם, הוא לובש ופושט פנים, כשביכולתו להשתלט על כל מוח וגוף אנושיים. לאט, בשיטתיות, הוא מתכונן למתקפתו הגדולה. מיהו בעל הכוח? ומהו כוח נוראי זה?…

רק אדם אחד חשד בסוד הנורא ויצא לגלות בעליו –בטרם יצליח להרוס את כולנו.

זהו רומן "סיינש פיקשיין " מוחשי ואקטואלי ממש ככותרות שבעתון הבוקר שלך.

( ההקדמה לספר "הכוח "  מאת פרנק מ.רובינסון בתרגום עמוס גפן בהוצאת "מצפן "1961)

האם יש טלפטיה ?

לפני כמה ימים אירע לי דבר מדהים :נתתי הרצאה על הבלש העברי הראשון דוד תדהר. ובמהלך ההרצאה התקשר אלי במפתיע בנו של אותו דוד תדהר ,בצלאל כדי לשוחח עימי על פרשת רצח וריגול  שבה דנתי במהלך ההרצאה. אלא שבצלאל שעימו לא שוחחתי מזה שנים לא ידע שאני מרצה על אביו ודוקא אז.ואולי הוא כן ידע בדרך טלפטית לא מודעת כל שהיא? אולי מוחו היה מכוונן באיזו דרך שאנו לא מבינים לשמוע את השם "דוד תדהר" וכשתקיימה אותה הפגישה וההרצאה בגבעתיים מוחו קלט את האנרגיות הקשורות לשם והוא צילצל מיד אפילו מבלי לדעת על קיומה של הפגישה?

אני תמה.האם אני מאמין שיש טלפטיה  היכולת להעביר מחשבות ואנרגיות שונות בין בני אדם שלא דרך המחשב והסלולארי ? ושיש כוחות נסתרים של הנפש האנושית?  כנראה שבמהלך השנים יותר ויותר. וזאת למרות כל החשיפות על אורי גלר שהתגלה כקוסם רגיל אם כי מבריק וכריזמטי,וכל שאר  הקוסמים שמסוגלים להטעות את כולנו לגבי יכולותיהם העל טבעיים כביכול באמצעות תרגילים פשוטים שונים.

 עדיין אני מאמין שיש משהו  בכל הטענות על קיומם של כוחות "על טבעיים" שונים בבני האדם,. אלא שאני חושב שהמדובר בכשרים שהם טבעיים בהחלט וקיימים גם אצל בעלי חיים , אלא שאלו אינם ניתנים למדידה באמצעים המדעיים שברשותנו. 

אלא שיש להודות :הרבה ממחשבותי בנושא הושפעו מספרי מדע בדיוני שונים שקראתי לאורך השנים על אנשים בעלי כשרים על טבעיים.

ואחד הספרים שהשפיעו עלי במיוחד בנושא זה נקרא "הכוח " של סופר  בשם פרנק מ. רובינסון  שפורסם לראשונה ב-1956 ,אחד מספרי המדע הבדיוני הראשונים שתורגמו לעברית .ואחד המרתקים ביותר.והנה רשימה עליו ב"יקום תרבות ":

האיש בעל הכוח ":הספר "הכוח " מאת פרנק מ.רובינסון.

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

5 תגובות על “המסע אל הפחד ואל הכוח”

אני בטוח שתמצא המון עניין בגלל נושאים משותפים עם הסופר הבריטי
COLIN WILSON מחייזרים ועד כוחות נפש סמויים מרוחות ועד טלפטיה טלקינזיס ורכילות ומתח ומה לא?
לי יש כ20 מVספרים -ועדיין לא שבעתי.
מומלץ [לא תורגם לעברית]

אני בהחלט מכיר אותו ויש לי ספרים רבים שלו. בין השאר הוא כתב ספר על אורי גלר שהוא האמין בכוחותיו.
שני ספרים של קולין וילסון תורגמו :
ספר בשם "צפן הספינקס :החוכמה האבודה של העולם הקדום עולה ממצולות אטלנטיס /קולין וילסון ; עברית: יונתן פרידמן. יצא לאור בהוצאת מחברות לספרות 2002.
וספר נדיר מאוד שיצא לאור כספר אירוטי בהוצאת ספרים פורנוגרפיים אבל למעשה עוסק בכישוף בשם "היומן המיני שלי : היומן של ג'רארד סורן / ב תרגום אליעזר כרמי , הוצאת ארוס, 1965).
ספר שעוסק באדם המבוסס על המכשף אליסטר קראולי , ובמקור האנגלי נקרא Man Without a Shadow

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 + 20 =