web analytics
קטגוריות
טלויזיה

יום הפלישה של "תיקים באפלה"

סקירה על הסדרה "תיקים באפלה" והספרים שפורסמו עליה בעברית.

קובץ:X-Files intro.jpg

ה-22 בדצמבר 2012  יום פירסום רשימה זאת , הוא תאריך חשוב מאוד מאוד ביומן שלי .עוד מאז 2002  הודות לסדרת הטלוויזייה  "תיקים באפלה " על עלילותיהם של של שני סוכני אף בי איי מאלדר וסקאלי הנלחמים בסכנות על טבעיות שונות כמו גם במזימה חייזרית להשתלט על כדור הארץ. בפרק המסיים  של םדרה זאת  שנקרא "האמת "   חשף בפניהם האויב הראשי שלהם "האיש המעשן בסיגריות " ( שהתברר בעבר שהוא גם אביו של מולדר בסגנון דארת וואדר ולוק סקייולקר מסרטי "מלחמת הכוכבים" ) שהפלישה החייזרית  המתוכננת לכדור הארץ תתחיל ב…22 לדצמבר 2012  בשיתוף פעולה עם אירגון חשאי שיש לו עוצמה רבה בממשלה אמריקני , והיא תביא לקולוניזציה של כדור הארץ בידי החייזרים .

ובכך יגיע סוף העולם.

או התחלה חדשה שלו…

אני מחכה לחייזרים.

ובנתיים כהצדעה ל"תיקים באפלה " ולמאלדר וסקאלי שני הסוכנים הנועזים שנלחמו בחייזרים ובעל טבעי ,מאבק שמגיע לשיאו ב-22 לדצמבר 2012.

הנה הרשימה של הספרים שהופיעו בעברית על פי " "תיקים באפילה "

המדובר אגב בשתי סדרות נפרדות.האחת של עיבודים לילדים של הפרקים .

והשנייה  של רומנים למבוגרים על הדמויות.

ועוד ספר אלבומי שהיה פשוט עיבוד של סרט הקולנוע הראשון.

  רשימת ספרים על תיקים באפלה בעברית:

סדרה ראשונה :עיבודים של התסריטים לילדים.( בעברית יצאו לאור שמונה מתוך אחת עשר הספרים שפורסמו בסדרה ספציפית זאת )

 לס מרטין,     X על המקום /  תיקים באפלה מספר 1 . מבוסס על התסריט המקורי של כריס קרטר"   עברית בועז כהן    תל אביב :   אופוס,   1995.עיבוד לילדים של פרק הפתיחה של "תיקים באפלה " מאת כריס קרטר

תקציר :סוכנת האף .בי. אי והמדענית  דאנה סקאלי  מקבלת את הטיפול ביחידת "תיקי האיקס" פרשיות שלכאורה קשורות לעל טבעי ולבתי מוסבר . היא נפגשת בסוכן המוזר מולדאר שמאמין שיש קונספירציה ממשלתית הקשורה בעב"מים ובחייזרים מעולמות אחרים.השניים יוצאים לחקור עיירה שבה כל התלמידים ממחזור שנת 1989 נמצאים מתים עם שלוש צלקות זהות על גופותיהם ועם חפצי מתכת מוזרים בשיניהם. האם הפרשה קשורה לחייזרים המאיימים על ארה"ב והעולם?  

לס מרטין עם רדת החשכה /תיקים באפלה מספר 2  מבוסס על התסריט המקורי של כריס קרט,עברית בועז כהן     תל אביב :   אופוס,   1995.
עיבוד  לילדים של הפרק העשרים של העונה הראשונה מאת כריס קרטר.

תקציר :סקאלי ומולדר חוקרים כוח אפל ש'אוכל' חוטבי עצים ביער שנעלמים בלילות  בלי להשאיר עקבות.האם אלו פעילים אקולוגיים ?ואולי זה סוג חדש ומסוכן של חרקים שאחראי להיעלמויות?

לס מרטין נמר, נמר / תיקים באפלה מספר 3   עברית בועז וייס    תל אביב :  אופוס,   1996.

עיבוד  לילדים של הפרק ה18 בעונה השנייה שלמרות הכתוב על הכריכה לא נכתב בידי כריס  קרטר אלא בידי Steve De Jarnatt..

תקציר :מולדר וסקלי מתמודדים עם מישהו  או משהו שמבריח בעלי חיים מגני החיות.האם המשחררים הם חייזרים שפועלים לשחרורם של בעלי חיים  ?

 אלן, סטיבר     צורות / תיקים באפלה מספר 4.    תל אביב  :   אופוס,   1996
עיבוד לילדים של הפרק ה19 של העונה הראשונה,שלמרות הכתוב על הכריכה   נכתב בידי מרילין אוסבורן   ולא  בידי כריס קרטר.

  תקציר :מאלדר וסקאלי מתמודדים עם אינדיאנים בשמורה שבה נהרגים אנשים כנראה בידי מישהו שמסוגל לשנות את צורתו לחיות שונות. ואולי המדובר בכוח מרושע ה"מאניטו " שנכנס לגופות של אנשים כמו דיבוק ומשנה אותם ועובר מגוף לגוף  ?

 

     

לס מרטין אחיזת עיניים /  תיקים באפלה מספר 5 מבוסס על התסריט המקורי של כריס קרטר"  . עברית שלומית הנדלסמן     תל-אביב :   אופוס,   1996.

 

עיבוד לילדים של הפרק ה20 בעונה השנייה.התסריט חובר בידי דארין מורגן   ולא בידי כריס קרטר  למרות מה שנאמר בספר.

תקציר:סקלי ומלדר חוקרים רצח של איש קירקס מוזר  הידוע כ"איש התנין " וחוקרים את כל עמיתיו המוזרים בקרקס.

  איסטון רויס    חשמול /  תיקים באפלה מספר  6, מבוסס על התסריט המקורי של כריס קרטר ".    תל אביב   :   אופוס,   1996.

עיבוד לילדים של הפרק השלישי של העונה השלישית שלמרות הכתוב על הכריכה לא נכתב בידי כריס קרטר אלא בידי הווארד גורדון.

תקציר :מאלדר וסקאלי נשלחים לעיירה קטנה לחקור פרשה של מיתות שונות הנגרמות לכאורה בידי סופות חשמליות .אלא שמתברר שכל המתים היו גם אויביו של אדם ספציפי  בעיירה. האם ייתכן שהוא האחראי לסופות החשמליות ?  מלדר וסקלי  מגיעים למסקנה שלאיש זה יכולות מיוחדות להפעלת זרמי חשמל והוא מהווה איום.

לס  מרטין    פחד / תיקים באפלה מספר 7 , מבוסס על התסריט המקורי של כריס קרטר עברית שלומית הנדלסמן    תל אביב :   אופוס,   [תשנ"ז] 1997.

עיבוד לילדים של הפרק השלישי של העונה השנייה ,שלמרות המופיע על הכריכה לא נכתב בידי כריס קרטר אלא בידי גלן מורגן וג'ימס וונג.

תקציר :מאלדר וסקאלי מגיעים לעיירה קטנה שבה מתחולל גל רציחות וכל החשודים טוענים שביצעו את הרצח לאחר שראו מסרים  הדורשים מהם להרוג  במכשירים אלקטרוניים בביתם.  הסוכנים מגלים שזוהי תוצאה בלתי צפויה של הפצת כימיקאלים שמטרתם להרוג חרקים בשדות אך  במקביל גורמים ליצירת מסרים תת הכרתיים בבני אדם המחזקים פרנויות שונות שלהם. 

  אלן  סטיבר    התכווצות . תיקים באפלה מספר 8 .  עברית עירית שורר .   תל אביב :   אופוס,   1997.

עיבוד  לילדים של הפרק השלישי של העונה הראשונה ,שלמרות הכתוב על הכריכה לא נכתב בידי כריס קרטר אלא בידי אלא בידי גלן מורגן וג'ימס וונג.

תקציר :מאלדר וסקאלי מתמודדים עם רוצח סדרתי שתקף והרג כבר כמה פעמים אך לא השאיר סימן כיצד נכנס ויצא מזירות הפשע .מלדר וסקאלי מגלים שהמדובר במוטנט גנטי שמסוגל לכווץ את עצמו ולהיכנס דרך ארובות ועושה זאת מאז 1903. האם יצליחו לעצור אותו לפני שיתקוף שוב?

סדרה שנייה :רומנים מקוריים על פי "תיקים באפילה".( בעברית יצאו לאור שניים מתוך ששת הספרים בסדרה זאת ).

 קוין ג' אנדרסון,   אתר פיצוץ גרעיני :   סיפור המבוסס על סדרת הטלויזיה המצליחה תיקים באפלה בהפקת כריס קרטר /   עברית שוש לפידות  תל אביב,    אופוס,   1996.

 תקציר :מדען  מת בנסיבות מסתוריות באתר פדרלי ,הוא קיבל מכתב שגרם למותו בקרינה רדיואקטיבית מבלי שמשרדו יפגע כלל  עוד אנשים במקומות שונים מתים בצורה דומה.  מאלדר וסקאלי יוצאים לחקור.

קוין ג' אנדרסון –    חורבות /  עברית בועז וייס    ת"א [=תל אביב] :   אופוס,   1997.

תקציר :ארכיאולוג אמריקני נעלם בעת מחקר בעיר קדומה של עם המאיה בחצי האי יוקאטאן .מלדר וסקאלי יוצאים לחקור. האם מסתובבים שם ביערות יצורים מפלצתיים המאיימים על כל מי שחודר למקום ?

, קיטלין  בלסדל    המלחמה בעתיד :   אלבום תמונות /   נוצר על-ידי כריס קרטר ; עבד על-ידי קיטלין בלסדל ; תרגום – דנה אגמון וטל אגמון  תל-אביב :   מודן,   1999.

תקציר :עיבוד של סרט הקולנוע הראשון המבוסס על הסדרה העוסק בפלישה החייזרית לכדור הארץ. מאלדר וסקאלי יוצעים לחקור עדויות למזימה המגיעה לדרגים הבכירים ביותר של הממשל האמריקני  לסייע לפלישה חייזרית לכדור הארץ בעתיד הקרוב. מתחת למעטה הקרח המכסה את העירה הטקסנית הקטנה, חבוי עתידו של המין האנושי… לאחר ארבעים שנה, משלימים סוף סוף חברי "הסינדיקט האפל" את המשימה. רק סוכני האף-בי-אי המיחדים – מולדר וסקאלי – מצליחים לגלות את מה שהאחרים עדיין אינם מבינים: פלישה של חוצנים מלאים בוירוסים קטלניים מאימת על חיי המין האנושי. ורק הם יודעים שהסכנה אינה נמצאת עוד בחלל החיצון. היא נמצאת כאן ועכשיו!

  האמת היא אי שם בחוץ ,האם החייזרים באים?

ראו גם

תיקים באפילה בויקיפדיה

ספרי תיקים באפילה 

 וראו עוד

"סדרת האימים " עוד סדרה על סוכנים הנלחמים בתופעות על טבעיות שונות ומשונות.

 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

7 תגובות על “יום הפלישה של "תיקים באפלה"”

אח, כמה אהבתי את העונות הראשונות בימים ההם… היה גם דיסק שיצא עם מנגינת הפתיחה ושירים בהשראת הסדרה, שכלל על האריזה את הכיתוב המשונה "ניק קייב והבד סידז מזכירים לכם שגם אפס הוא מספר" – ואם משום מה ניסיתם להריץ אחורה במהירות את השיר הראשון בקומפקט, הייתם מגלים שלפניו חבוי עוד שיר של ניק קייב שאי אפשר להגיע אליו במעבר רגיל בין טראקים. כן, ימי הקומפקט העליזים.

וואו! לקרוא את מה שכתבת זה ממש כמו לעלות על מכונת זמן אל עבר הימים התמימים שבהן התלהבנו מסדרות איכותיות כמו תיקים באפלה, עוד לפני שידענו מה זה ריאליטי ושאר תוכניות אשפה שממלאות את המסך שלנו…

בערוצי ההיסטוריה נשיונל גיאוגרפיק מועלות מדי פעם תוכניות שבגדול ניתן לכנותם 'מיסתורין וחייזרים' לצופה הנאה מובטחת.
ובעולם יש ספרות מדהימה על חייזרים. מאז אדמסקי הנושא השתכלל.
על שולחני,אך טרם הספיקותי, ספרי ד"ר מארק מהרוורד על 'חטופים'..

הנושא הזה יותר מעניין מכל מתח או בלש -[את הסדרה שהזכרת ברובה החמצתי…]

למיטב ידיעתי מפיקי "תיקים באפלה "מנסים מזה שנים ליצור סרט קולנוע שלישי בסדרה שיעסוק באותה פלישה חייזרית שמתקיימת בדצמבר 2012,אך ללא הצלחה. וכעת מן הסתם זה כבר יהיה קצת מאוחר מידי .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

twelve + 7 =