web analytics
קטגוריות
חזון ופוליטיקה

והיה ומצרים תקרוס …..

מה אפשר לעשות עם מצרים תתמוטט ומאות אלפים מתושביה יתחילו לנהור דרך סיני לישראל ?

שעת לילה. אני נוסע בואן שמחזיר אותי מהצגה בתיאטרון באר שבע בנגב. אני יושב עם שני מבקרי תיאטרון וסופרים מוכרים, ומשוחח עימם על דא ועל הא. עם אחד מהם יואב איתמר  אני דן על מחזה שאולי נעבוד עליו ביחד.משום מה השיחה עוברת לאחים המוסלמים במצרים ומשם למסתננים הסודאנים שחודרים מסיני באלפיהם.

 אני אומר:האחים המוסלמים עלו לשלטון במצרים. זהו ארגון שיש לו אג'נדה של הקמת אימפריה אסלאמית עולמית עם מצרים במרכזה.  אבל באותה המידה אפשרי כיום תרחיש אחר לגבי מצרים. מצרים סובלת ממשבר כלכלי עצום כתוצאה מהפסקת התיירות, ועלולה לסבול כבר בעתיד הקרוב במחסור במזון ואף במים. אם ארגון "האחים המוסלמים" יוכיח את עצמו כסרטן הטרוריסטי הבינלאומי  שהוא מאיים להיות, מצרים עלולה להיות מוקד לסנקציות עולמיות וזה עלול להביא להתמוטטותה של המדינה ואנרכיה,  ואז ישראל עלולה למצוא את עצמה עומדת לאו דווקא בפני התקפות של הצבא המצרי אלא בפני גל ענק של פליטים ממצרים שיגיעו לכאן דרך סיני שהפליטים מסודאן יראו כזרם קטן לעומתו, גל ענק של מאות אלפי פליטים מוסלמים חלקם פנטים סלפים רצחניים ומטורפים.והיה כדבר הזה, איך ישראל תוכל להתמודד עם הסכנה החדשה? האם עליה להקים מבצר כנגד הפליטים או להחזיר אותם למצרים? ליישב אותם בסיני עם כל ההשלכות הכרוכות בכך ? איך תתמודד עם התגובות הבינלאומיות ?

יואב  מושך בכתפיו ואומר: נצטרך להקים מדינה מסוג חדש עם זהות לאומית חדשה. מה אתה מציע?

 אני :מה שאני מציע לעשות לגבי הפליטים מסודאן.כל פליט שמוכל להתחייב יקבל על עצמו את התרבות הישראלית ולהתגייס לצה"ל כדי להילחם באסלאם הפנאטי אני מוכן לקבל אותו. לאחר בדיקה ודרישה כמובן. ההצעה שלי היא מאז ומתמיד לגייס את הפליטים מסודאן שמוכנים לכך  לצה"ל ודבר ראשון לאחר שיאומנו כהלכה לשלוח אותם בחזרה לסיני, להילחם שם באופן קבוע  כנגד הבדואים והאל קאעידה הפנאטיים שם. יש להם חשבון ארוך בוא נזכיר עם הבדואים בסיני שהתעללו בהם ועינו אותם ושדדו את אבריהם.אני מוכן לתת להם אפשרות לסגור את החשבון הזה.  

 יואב   :א. הדיבור הזה מזכיר לי את השאלה הנעלמה מ-1905, אז ניסו בני העליה  הראשונה לשאול מה לעשות בערבים והחליטו שלא להחליט. ב. יגיעו אליך מליונים  ממצרים. תהיה מוכן לקבל את כולם?

 אני :לצערי לא. משאבי המים והמזון  בישראל לא מספיקים לכולם. אם יגיעו אלפים ומליונים ממצרים ומסודאן  אני אאלץ  בחוסר רצון ,לבצע סלקציה קפדנית של מי שאני מוכן לקבל גם אם יתחייב לקבל את התרבות שלי.

יואב : אני אעמיד אותך אל הקיר. חמישים מיליון מצרים מתחילים לצעוד אל עבר ישראל. אתה חושב שמשנה להם מה אתה חושב? אתה חושב שתוכל להתמודד איתם?

 אני:אסייע להם להתיישב בסיני ואעזור להם להקים שם  ערים ,אבל את רובם למרבית הצער לא אוכל להכניס אלי ודאי לא את הסלפים הפנטים בינם שכעת אחיהם באירופה עוסקים בהריסתה מבפנים. אבל מיעוט גדול מהם שיהיה מוכן לקבל על עצמו את התרבות שלי ולשרת בצבא שלי  אותם אהיה מוכן להכניס.  את כל השאר אאלץ להשאיר בחוץ.

יואב ( מהרהר )  :זה לא נשמע כמו פיתרון טוב.

לא כנראה שזה באמת  לא פיתרון טוב למצב הנ"ל.אבל אין לי פיתרון טוב.אני לא חושב שלמישהו יש.  האם מישהו בממשלה או בצה"ל חושב על האפשרות הזאת ואיך להתמודד עימה?

 אולי לכם הקוראים יש פיתרון טוב יותר להציע לגבי  המקרה  שבו וחלילה מצרים תיפול ואלפים ומליונים מאנשיה יתחילו לנהור כפליטים  לישראל דרך סיני ?

 ראו גם

מה לעשות עם המהגרים מאפריקה ?

איך ניתן להציל את המדינה את המזרח התיכון ואת העולם בכמה שלבים לא כל כך פשוטים.

 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

28 תגובות על “והיה ומצרים תקרוס …..”

אלי, לא ברור מה זאת אומרת "לקבל את התרבות שלי". איך תדע מי באמת מקבל ומי לא. יואב, יש הבדל בין מליוני מצרים לבין עשרות אלפי פליטים, שהם בכלל לא מצריים, אלא סודנים ואריתראיים.
לפליטים צריך להקים מחנות פליטים מסודרים ועם תכנית שהייה זמנית ודגש על הזמנית. אם ניתן לעזור בצורה הומנית, שלא תסכן את המדינה, אז למה לא. זה גם יועיל לנוף מבחינת ההסברה. לגבי מליוני המצרים? לירות על מנת להרוג ולשמור על גבולות המדינה. אין שום סיבה ששום מדינה תפר את ביטחונה ותיתן לגלי אדם להיכנס לתחומה. תאר לך שמסה של ישראלים צובאים על גבולות ירדן ודורשים את הגדה המזרחית, כשצה"ל עומד מנגד. מה המשטר הירדני יעשה לפי דעתך?

התמימות של הכותב ושל התגובות כאן מהממות.
כתוב במקורות שלנו : " עניי עירך קודמים". יש כל כך הרבה רוע. רעב וצרות בעולם המחורבן שלנו. ואנו ניקח אותם על גבינו?
אני לא מוצא הבדל בין הסודנים הארתראים והמיצרים.. הם מוסלמים ואנחנו מדינה יהודית.
כל אדם שיגיע לנמל התעופה בן גוריון ללא ויזה גם אם הוא סודני. יגרשו אותו מיד בטיסה הבאה.
אז מה ההבדל בין נמל בן גוריון לגבול המצרי בסיני?

אכן יש לשמור על הגבולות אבל בו בזמן יש להקים מחנות וערים שיארחו את הפליטים המצרים בשטח סיני.דעתי היא שיש לנצל את מאגר כוח האדם של הפליטים עצמם כדי שיקימו ערים לעצמם עם עזרה ותמיכה ישראלית.ויהיה צורך להשתמש בכל טכנולוגיה אפשרית של התפלת מים כדי לסייע להם.
בו בזמן יש להפעיל שירות סוכנים חשאיים מיומן שיעסוק בציד הסלפים והמוסלמים הקיצוניים שללא ספק יתסיסו את הפליטים וינסו לשכנע אותם לפרוץ את הגבול לישראל.
וזה אומר שיהיה צורך להכין שירות דתי חלופי כלשהו שייתן לפליטים תקווה דתית כלשהיא שלא תהיה רק של האלימות הסלפית הרצחנית.כדאי לדעתי במקרה כזה לבקש מאנשי דת סופיים מתונים שישמשו כמנהיגים דתיים במחנות הפליטים והם אולי יוכלו לשמש כחלופה ראויה.

הבעיה היא שמחנות פליטים שכאלה נוטים להפוך למגורי קבע. תראה את מחנות הפליטים בלבנון ואף בשטחים. יחד עם תשתית הטרור הסלפית שקיימת ממילא בסיני, חצי האי יהפוך לגרסה מוגדלת של עזה של ימינו: טרורו וירי טילים מתוך אוכלוסיה צפופה וקשת יום [וגם נשאלת שאלה נוספת: אם מצרים קורסת, מה קורה עם הצבא המצרי, המחזיק הן במטוסי F16 והן בטילי סקאד].

לי נראה שבמקרה ומצרים תקרוס, גלי הפליטים יגיעו אל לוב השכנה. אולי אצלנו "גן עדן", אבל אנחנו עדיין הציונים המשוקצים, ולראיה, פליטי סוריה עדיין חונים בטורקיה וירדן וטרם הגיעו אל שערינו, על אף התחזיות וההיערכות [למרות שזה יכול להשתנות בעתיד כמובן].

אין לדעת.אני מניח שהמצרים עצמם תמהים למה אלפי סודאנים נוהרים לישראל ושואלים את עצמם אולי כדאי שגם הם יעשו זאת.
בבוא יום הקריסה אני מניח שאלפים לא רק ישאלו אלא יפעלו.
אז כן כמו שאתה אומר סיני עלולה להיהפך לעזה שנייה מחנה פליטים ענק של אנשים קשי יום.
ככל הנראה לא תהיה לנו ברירה אלא להשתלט על לפחות רצועה מסיני שתהווה סוג של רצועת ביטחון .
מצד שני אפשר גם להיות אופטימיים אולי הפעם הזאת אם ינסו היטב יצליחו לבנות היטב עבור הפליטים והם יוכלו להשתלב היטב בסביבתם החדשה ,סיני,עד שיבוא היום ,אם יבוא ,והם יוכלו לחזור למצרים.
אני ממליץ להשתמש בפליטים סודאנים לשעבר מישראל כשוטרים וכמפקחים ואחראיים במחנות הפליטים המצריים שאותם תקים ישראל.

Message to Israelis from ArabMOSLEM & liberal believes in the possibility of peaceful coexistence with the state and the people of Israel, after the settlement of the issue of Refugees by UN resolutions and an independent Palestinian state, I think the important questions before you and you need answers concerning the existence of the state of Israel and its future after 64 years is more important than the debate about the Egyptians & Sudanese refugees enter through the Sinai to Israel,
Egypt vast and its population is over 80 million and rich in natural resources, where mineral wealth, including gold, oil and gas and the Nile .
The new political system based on political pluralism on the basis of a civil state, not a religious, as in ISRAEL
hazambi@hotmail.com

To Hazem
העזם, דבר ראשון, לא לך ולא לאף אחד אחר שאינו ישראלי, אין זכות להתערב ולהגדיר את מדינת ישראל. רק אזרחי המדינה רשאים להגדירה, ואם הם בחרו בדרך דתית, זו זכותם המלאה. זכותם של המצרים להחזיק נשיא של האחים המוסלמים. כל עוד הוא אינו מאיים על ריבונותנו, לאף אחד אין זכות להגיד למצרים אחרת, והאמת שזה גם לא מעניין. עסקכם הוא עסקכם, עסקנו הוא עסקנו.

דבר שני, יש במדינת ישראל הגדרה בעייתית ע"פ אמונה דתית, שאני, אישית לא תומך בה. כאמור, זה שיח שרק אזרחי ישראל צריכים להכריע בו.

שלישית, למרות הבעייתיות ולמרות שאני בעד פלורליזם, הרי שאם "פלורליזם" וכו' הינם תירוץ כדי להציף את המדינה ב"פליטים" לכאורה, אז עדיפה השיטה הבעייתית מהשמדה בדרך "הנאורה". לא תודה.

רביעית, עתידה של מדינת ישראל (64 שנים אתה אומר, דהיינו, הויכוח הוא על עצם קיומה ולא על גבולות 1967) למעשה אינו נתון לויכוח בכלל. אם אתה מעוניין לחיות איתנו בדו-קיום, אז קדימה. יש ויכוח על 1967, מה 1948 קשורה לזה? תאר לך שאומר לך שאני אהרהר אם להכיר בך, ואם אהיה פעם במשרה משפיעה אני אחליט לבטל את קיום המדינה שלך בגלל ויכוח על ענייני גבולות ודת? נשמע לך הגיוני? מי אתה שתתדיין בכלל אם להכיר בנו או לא? כבר העמדה שלך היא עמדה של פטרונות ועליונות, לא של אדם ליברלי. אם אתה באמת בעד שלום, קיומה של מדינת ישראל לא צריך לעלות בכלל על הפרק, רק שאלת יהודה ושומרון וכו'.

מצטער שאיני כותב באנגלית. אני ישראלי ועברית היא שפת האם שלי וכך הכי נוח לי להתבטא. אתה מוזמן לכתוב בערבית.

Mr.שחר לאודוןEREV TUV

I'm sorry for your anger I did not mean that,
my goal was to respond to author of the article in which he indicated the possibility that flows of refugees Egyptians to Israel and this is what angered me when compare and semi Egyptians infiltrators= Eritarien,
I am a graduate Hebrew language and studied on the advice of my father, who told me (peace coming between ArabsThe Israelis and you have to learn Hebrew, where your business opportunity will be better, but peace stopped and I did not findTHE JOB Accordingly i studied again Tech Medical tests i worke at Palastine Hospital in Cairo which financed by the Palestinian Authority.
Something else you should know that my father His father (my grandfahter) refugees from year 48 in Egypt from the city of Jaffa and mother Egyptian, and after the 25 January revolution in Egypt happened every Palestinian his mother Egyptian gets at the Egyptian nationality,MUBARAK WERE HATES FALSTINIAN&
(I cant write in Heb because the keyboard IN Arabic& English language

ערב טוב העזם,
כותב המאמר חילק בין מה שמתרחש כעת, שטף של פליטים מסודן ואריתריאה, לבין תרחיש עתידי, בו מצרים תקרוס ויגיעו גלי פליטים אל עבר הגבול. 2 תרחישים שונים לחלוטין, הוא לא הישווה את מצריים לאריתריאה, הוא שאל מה עלינו לעשות במקרה כזה. אבל התרחיש האחרון נועד להמחיש ולהקצין את הראשון, העכשווי.

צר לי לשמוע שלא הצלחת להשתלב מבחינה עסקית. לפחות אתה יודע עברית. אני לא בטוח שהשלום לא מגיע. שלום אינו הסכם, מלווה בטקסים ומחיאות כפיים. אני חושב שהדרך לשלום מורכבת בהרבה מעוד הסכם ועוד חתימה. והיום הרבה יותר טוב, ל2 הצדדים ממה שהיה אז: אוטובוסים מתפוצצים ובלגן בשטחים. היום יש שקט יחסי, הכיבוש בשטחים חלקי ונועד ברובו לצרכי ביטחון, אין שטף של מחבלים מתאבדים וטרור. רגוע. רק התקשורת מלבה את העניינים. אבל עדיין יש הסתה מצד הרשות הפלשתינאית, מלמדים ילדים לא להכיר בנו. עדיין יש מחסומים רבים ביהודה ושומרון, שנראים לי מיותרים. אני לא בטוח שאם תקום מדינה פלשתינאית, היא לא תשמש אתר שיגור לרקטות, כמו בעזה.

שלום יגיע כששני הצדדים ירצו שלום ויכירו האחד בשני. חלק מהפלשתינאים מכיר בנו, חלק לא והוא גם חותר נגדנו. יש גם ישראלים שהם נגד שלום או הכרה, אבל לפי דעתי הם לא רבים כל כך.
לא הצלחתי להבין כל כך את השורה האחרונה, מה התרחש לאחר המהפכה.

אין לאפשר כניסה לאיש. יהיה סיפורו האישי קורע לב ככל שיהיה.
המדינה הקטנה ה זו היא מדינת העם היהודי. ויש למנוע פלישה הגירה חדירה הסתננות בכל האמצעים.וזה אומר כל האמצעים כשרים.

שחר לאודון rMr.

Time lat for writing politics, but tomorrow i write you directions fundamental to the Palestinians in particular and Arabs in general, I studied Hebrew literature and the Torah and the Mishna ,no differences between the three religions, and I think that Islam took from Judaism, Christianity, and the result Islamic religion, I am nt believe in religions but believe that God exists, and tomorrow following the exchange of idea
good night

EREV TUV OR BOKER TUV HAVAREM ON THIS SITE
(ANY MABEN EVRET AVAL HMAKLADA SHELI IN ARABIC&ENG

What Palestinians wants from Israel and possible to say what Arabs wants from Israel, where the Palestinian part of the Arab nation and the Palestinian cause heavily influenced on the policies of the Arab countries,
I want to clarify a point for Israelis and by what i read on Heb site I find that Israeli people know nothing &less than it should be ,
on the other hand in Arabs also their knowldg is not correct they knew that Israel is a strong state &have military force attack Gaza and Israelis (people)soldiers in civilian clothes&so on .
Not all Arab Muslim and not every Muslim is Arab, most Arab states its totalitarian system. After the Arab Spring fell 4 dictatorships and fifth on the track will fall, we have Arab world illiteracy rate of more than 35%, however, expect a prosperous in future after the political changes in the Arab spring,
the majority of Arabs supports the establishment of real peace with the Israelis after establishment of Palestinian state and Este Jerusalem as its capital and return Refugees to live in this state
i try by this artical 2 make a dialogue between the intellectuals to put an end to the Palestinian conflict with Israel.
Palestinian and Israeli sides take responsibility for the failure of the negotiations and I think that within the Palestinian Authority who is the beneficiary of the continuation of the conflict, but there is a greater responsibility on the government of Israel because they occupied, as well as significantly more powerful than the Palestinians and the Arab states combined
LILH TUV TO HAVAREM
SHLOOM&PEACE&الســـــــــــــــلام

u don't wish for peace. u talk about refuge?
hoe come the number of the incrase up? i see how the arabs and muslames wish for peace very very much, no one will come buck//
the numbers are not big
some on that born is lebanin cano't bee ref from the statof Israel/ or some no that born in gaza. i know allott about u/ i leran about all that/

אוי נו
ישראל היא מדינת היהודים. לא נקבל לכאן אנשים לא יהודים כשיטה מסודרת אלא במקרה קצה. הסודנים/מצרים/השד יודע, יש להם מדינה, ושיחיו בה וילחמו עליה . ושיעופו לנו מהעיניים.

איזה שיח פלצני של אנשים הזויים לא ריאלים המתיימרים להיות יפה נפש, פשוט בדיחה.
האם מי מכם עזר לאתיופים היקרים להשתלב יותר טוב במדינה זו..
איזו צביעות של "שועי עולם" עאלק.
שליש מהילדים במדינה הזו רעבים, וחסרים אוכל מזין, להם עזרתם ?
אבל למצרים שייצעדו אליכם ולא ע"מ לקבל עזרה אלא לשחוט אותכם, כי היהודים אשמים בכל מבחינתם, זה תמיד תופס.. אז להם כן תגישו עזרה ביישוב סיני..
איזו פאטתיות
ואתם עוד מצפים לתגובות.

דעתי בעניין היא זאת : יש לנו אחריות מוסרית כל שהיא לסייע לאנשים שמתדפקים על דלתינו בסיני ויש לסייע להם בסיני ככל שזה ביכולתנו. וזה משום שאם אנחנו נהיה חלילה פליטים כך נרצה שינהגו כלפינו.
וזכור לי שגם המצרים בימי קדם קיבלו פליטים מארץ כנען כשאלו התדפקו על דלתותיהם בימי רעב וחורבן כלכלי.
ידוע לי שכשהמדובר במצרים המדובר באנשים שאינם רוחשים לנו חיבה רבה ומן הסתם אי אפשר יהיה לצפות מהם מהכרת טובה כלשהיא על שום דבר. לא חשוב.נתינת עזרה היא משום שיש בכך צורך מוסרי. אני מאמין שכן יש לנו אחריות מוסרית לסייע לאחרים ככל שזה ביכולתנו.
כל זמן כמובן שאין בכך משום יצירת איום של ממש עלינו.
את ה מוני הפליטים המצרים איני קורא להכניס לישראל ( אין בשבילהם מקום וזה יהיה איום עלינו ) אלא לסייע להם בסיני עצמה.
נצין גם שאני תומך לקבל כפליטים את העלאווים ברמת הגולן אם יתחיל נגדם רצח עם בסוריה. זאת משום שמבחינה מוסרית אנו מחוייבים לסייע לקבוצות שסובלות מגנוסייד.
כמובן שעם נקבל פליטים עלאווים בישראל נצפה מהם בתמורה לסייע לנו כשומרי גבולות וכלוחמים.

ואני מסביר זאת בפרטות בדיונים ובתגובות כאן:
http://www.yekum.org/2012/02/%D7%94%D7%A2%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%99-%D7%99%D7%9E%D7%9C%D7%9B%D7%95-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%9B%D7%AA-%D7%94%D7%A1%D7%95%D7%93%D7%99%D7%AA/

מעניין. עד כמה שאני זוכר לא ראיתי שהעולם באמת עזר לך.
גם הידיד הטוב ביותר(לא הכלבים) אלא של הדוד סם הפפנו עורף למרות שידעו על נפלאות הגרמנים ושאר עמי אירופה. רק בודדים נרתמו. ומה לגבי שאר מדינות ערב שתמכו בגרמנים בשנות ה 30-40? אף אחד לא יעוזר לך במקרה של נפילת ישראל כמדינה. אני גם לא בטוח שהידיד(לא צ'ארלס לורד וינגט) יעזרו. גם ב 73 זה קרה רק לאחר שהיה ברור שישראל מנצחת א המלחמה הזאת בגדול.
אתה איש הזוי , אתה רוצה לקבל את כולם מעניין. הייכן אתה גר? האם תהיה מוכן שהבנות שלך יביאו סלפי הביתה? סליחה אפילו אתיופי או גרוזיני?
הם יאכלו אותך חי הפליטים שרוצים להרוג אותך. והם צועקים את זה. אנשי הללה לנד מדברים שטויות.

שטויות. ישראל צריכה לשמור על גבולותיה. צריכה לשמור טוב טוב. אני לא רוצה שאף אחד יקבל את התרבות או הדת שלי. הרי הם יכולים להצהיר משהו ולעשות אחרת. כניסה ללא רשות זאת חציית גבול תרתי משמע.
גם הסודנים והאחרים את צרה ומשהו עוזר להם להגיע לכאן.
ונדידה של מיליונים דרך המדבר הסיני ומצרים נראת קצת הזויה. המרחק לא קטן בכלל.אין לי בעיהלשולח אותם חזרה ולראות מה קרוה.
אבל הם מוסלמים ברובם הגדול וברור שהבנים9 או הנכדים שלהם יהפכו לשונא שיראלל

ככל הנראה לא קראת ולא כלום ממה שכתבתי למעלה.ציינתי במפורש שהסלפים הם סכנה ובהם אינני מעוניין בשום צורה. אבל לא חשוב ברור שהקריאה שלך סלקטיבית ואין טעם לצפות לשום חשיבה רציונלית. "מוות למוסלמים " וכל שאר ההבלים.אני לא מעוניין להרוג אף אחד שאינו תוקף אותי ומעוניין לסייע עד כמה שאני יכול למי שאפשר גם בידיעה שלא תהיה שום הכרת תודה. .
נמשיך: אם יצוצו פתאום אלפי ומאות אלפי פליטים מצרים ( לא סודנים ) בסיני התזה שלי היא שיש לעזור להם למצוא מקלט בסיני עצמו.דהיינו יש למצוא מקומות לישב אותם שם. מכיוון שאת המצרים איני רוצה בישראל חוץ מאלו שמוכנים לקבל את תרבותי.אין כאמור מספיק מיים ומזון עבורם.
אבל אם ימצאו כמה מאות מצרים מוכשרים במיוחד שמוכנים לקבל את תרבותי על כל המשתמע מכך ( גיוס לצה"ל וכו' ) אותם אני מוכן לקבל .

כן מצרים יתגייסו לצהל איזו בדיחה קורדם שהערבים במדינה יתגייסו ואז הם ימשרו שאחהם המצרים לא יפרצו את הגבולות

1) הפצצת הגשרים הכבישים ותחנות הדלק בסיני
2) שימוש בארטילריה להרתעה
3) פניה למדינות אירופה כדי שיתנו ויזה לבורחים

אף אחד באירופה לא ירצה לתת ויזות למהגרים מוסלמים שיתווספו למסה המוסלמית שכבר מאיימת על אירופה בתוכה.
מצד שני …
נכון הוא שיש היום ירידה דרסטית בילודה האירופית והם זקוקים לכוח אדם.
הפיתרון ?
אין לי פיתרון טוב כאמור אבל לדעתי יש לקבל כל מי שמתחייב לקבל על עצמו את תרבותה של המדינה הקולטת ועד כמה שאפשר יהיה לקבוע יעמוד בהתחייבותו. מי שלא יעמוד בהתחייבות יוחזר למקום מוצאו או יועבר למקום שבו יוכל לקיים את כללי התרבות המועדפת עליו.

אתה לוקח חומר טוב בחיי.
אף אחד מהם לא יקבל את תרבותך. אתה איש בעל מחשבות הזויות ומוזרות. תראה מה קורה באירופה כאמורץ דור שלישי ורביעי חוזריים אחרוה בזמן לא רוצים להתערבב אלא לכפות את התרבות ששלהם על אחרים!!. זאת האמת. והאם הם ילכו ברגל מקהיר לגבול ישראל?" יחצו ללא כסף כי אין להם. גם אוכל אין להם כל כך. איך יגיעו? כמה כסף יש להם לשלם למי שעם רכב? רבים כל כך גרים שם בבתי קברות בכלל.

כאמור אם אף אחד מהם לא ירצה לקבל את תרבותי אז אני לא מעוניין בהם.
אבל אם כן יהיה מישהו כזה ואני דווקא משער שמתוך מיליונים נואשים יהיו מינימום של כמה מאות כאלו והוא עומד בקריטריונים שונים שאקבע של השכלה ושל יכולת לתרום לחברה הישראלית ויעמוד במבחני אמינות שאציב ( סביר להניח שחלק מהמעוניינים האלו יהיו סוכנים כפולים של מדינות ערב ושל הג'יהאד העולמי שיהיה צורך לזהות ולשלוף אותם ) אז אני מעוניין בו.
כמובן שכולם יצטרכו להוכיח את עצמם דבר ראשון בשירות בצה"ל או מוסד ישראלי אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

two + six =