web analytics
קטגוריות
תקשורת

תקדים אורטל בן דיין

הסטודנטית ( לשעבר ?) אורטל בן דיין זכתה בתביעה   שיש לה השלכות עצומות לגבי הדיון ברשת ומחוצה לו ולכן כדאי לנתח את משמעויותיו

אורטל בן דיין התפרסמה כאשר פירסמה פרשת רומן שהיה  לה עם מרצה באונ' ירושלים .אותו מרצה לטענתה הטריד אותה והיא תבעה אותו על כך וזכתה בתביעה.

אך זה אינו נושא עניינינו כאן אלא דיון משפטי נוסף שבו הייתה אורטל בן דיין מעורבת בעקבות אותה פרשה.בעת שידור רדיו בגלי צה"ל על הפרשה כינתה העיתונאית עירית לינור את בן דיין "זונה " ( וכינתה כך גם את המרצה שלה). אורטל בן דיין תבעה על כך את גלי צה"ל והרוויחה בסכום נאה של כסף ( 38 אלף ₪)  ובהתנצלות.

עד כאן פרשת אורטל בן דיין.

אך ההשלכות של המקרה אינן  מסתיימות כאן המדובר כאן בתקדים

.בעקבות תקדים אורטל בן דיין  בכל פעם שמישהו משמיע כלפי מישהו אחר מונח שהצד השני קולט אותו כהתקפה מילולית עליו ואו ניבול פה הרי  פתוחה לפניו כעת הדרך לתבוע ולהרוויח סכומי כסף גבוהים.

אינני מכיר את פרטי הדיון המשפטי בין אורטל בן דיין וגלי צה"ל אולם יש לי השכלה משפטית כל שהיא ואני יכול לשער מה היה שם.
הסניגורים של גלי צה"ל טענו מן הסתם שהמילה "זונה " שהושמעה כנגד בן דיין בשידור אינה מילת ניבול פה אלא היא מילה "נייטראלית"  שנמצאת במילון אבן שושן.
אולם ככל הנראה  במהלך הדיון המשפטי התקבלה  עמדת עורכי הדין של בן -דיין שמה שחשוב כאן הוא ההקשר שהיה של ניבול פה והעלבה כלפי בן דיין. והיא זכתה כתוצאה בתביעה.
המשמעויות למשפטים אחרים הן גדולות .
זה אומר שבכל פעם שמישהו שמשתמש בכתב או בעל פה במילים שיש להן משמעויות של ניבול פה והסתה גזענית כמו "פרנג'י או "אוסט יודן " אין זה משנה כלל אם ניתן למצוא אותן במילון החשיבות היא בהקשר שבו בוטאו.
ואם מישהו מרגיש שכאשר מישהו אחר מכנה אותו או קבוצה שלמה הקשורה עימו כ"אשכנזי/ם או "פערנעק/ים"למטרות של העלבה ניבול פה והסתה גזענית הרי נפתחה לפניו הדרך ,הודות לתקדים בן-דיין לתבוע בסכומי כסף גדולים את מי שהוא שופט אותו כמנבל פה ומסית בהקשר שבו בוטאו המילים. .
אפילו לשלוח אותו לבית הכלא על שימוש במילים אלו כנגדו.

אורטל בן דיין ועורכי הדין שלה הוכיחו מעבר לכל ספק בפרשה שהשמעת מונח המוגדר ומובן בציבור  כניבול פה יש לה השלכות משפטיות שיכולות להביא לתשלומים גבוהים במקרה הטוב ( ואולי אף לבית הכלא במקרה הרע). אורטל בן דיין הרוויחה 38 אלף ש"ח על זה שניבלו את הפה כנגדה במילה "זונה". והיא תבעה אותם על מאה אלף ש"ח.
. אז כמה יהיו סכומי הפיצויים על השימוש במילה "פרנג'י " או " אשכנזי " או "פלאשי" או כוזרי " ?
לדעתי אפשר יהיה להשיג פיצויים של לפחות חמישים אלף ש"ח אם מגישים תביעה של מאתיים אלף ש"ח.אולי יותר.
לכל מי שרוצה להרוויח כסף ולכל עורך דין לתשומת ליבכם.
אורטל בן דיין  תרמה תרומה גדולה למאבק בגזענות ובהסתה הגזענית בתקדים שיצרה.

ראו עוד

פרשת הסטודנטית והמרצה באונ' העברית  

פרשת  התביעה  של אורטל בן דיין לגבי המילה "זונה"

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

125 תגובות על “תקדים אורטל בן דיין”

אתה יכול להגיד על מישהו אשכנזי אם הוא באמת אשכנזי, אתה לא יכול להגיד על מישהי זונה אם היא לא עובדת כזונה כמו שאתה לא יכול להגיד על מישהו שהוא עוסק בזיהום נחל הקישון אם הוא לא עושה את זה.

חבר יקר
אתה לא יכול .
אתה לא יכול לכנות מישהו "אשכנזי " אם הוא מגדיר את המונח הזה כניבול פה.
כמו שאתה לא יכול להגדיר מישהו כ"פערנק" למרות שמשמעות המילה היא לכאורה תמימה "פרנקי "
צרפתי .
למרבית הצער למונחים האלו נוצר לאורך העשורים תדמית של ניבולי פה גזעניים.
ולכן עצם השימוש בהם כיום עלול להביא על מישהו ,בעקבות תקדים אורטל בן -דיין ,קנס כספי או כלא.

אם היית מבין ולו במקצת במשפטים, היית יודע מה היא לשון הרע, ולא מערבב מינים שאינם במינם. בשורה התחתונה – לא דובים ולא יער.

למרבית הצער…
איני טועה.
כל מילה שידועה ומוכרת כמילת ניבול פה גזעני או אחרת יכולה לשמש כעילה לתביעה.
תקדים אורטל בן דיין מחזק את זה כעת במאה מונים לפחות.

אגב כדאי לציין כאן שפגשתי לפני כמה ימים את אורטל בן דיין עצמה בעת שהשתתפה בהפגנה כנגד מועדון חשפניות.בחורה נחמדה.
אמרתי לה שהיא תרמה תרומה גדולה שרק לאורך זמן יכירו את חשיבותה במאבק כנגד הגזענות וההסתה הגזענית.

אלי אשד –
המסקנה שלך הזויה לטעמי.
התרומה למאבק בגזענות כאן היא אפסית מול הנזק לחופש הביטוי, ובלי שום קשר להתפלפלויות משפטיות
דחילק, שופטי ישראל איבדו כל פרופורציה. כנראה שמי שחי ממשכורת של שופט לא מבין כמה זמן לוקח לרוב האנשים בארץ לחסוך 38 אלף שח (שכר המינימום זה 22 שח. אני במקרה זוכר את זה כי ככה אני מרוויח) … ואם על שטות כמו השרבוט הלשוני "זונה" אפשר להפסיד סכום כזה- אז הדמוקרטיה בסכנה. ולו בגלל הניתוק המטורף בין השופטים שיושבים להם בגובה האולימפוס לבין העם.
רואים את זה גם בקלות שבה שולחים אנשים לכלא ובחוק העונשין הקיצוני בישראל. עצם הסיטואציה שבה השופט מגיע מהקפיטריה עם כוס אספרסו ביד והעצורים מולכים מכלוב צר אחרי ששהו בו 12 שעות במרתף ונסיעה של יום בזינזאנה צפופה עם אזיקים (ברוב המקרים בניגוד לחוק אבל לאיש לא אכפת) לדיון, כבר יוצר תשתית נוחה לעיוותים שבסופם משליכי נעל מושלכים ל3 שנים (!) בכלא. מיותר לציין שמצב זכויות האדם בבתי הכלא בארץ הרבה יותר גרוע ממה שנדמה לרוב האזרחים .
הבעיה העיקרית , בקיצור, היא הכוחניות של מערכת המשפט .

בעיה נוספת היא מכת ההטרדות המיניות שגם מתקשרת לזה. ברוב המקרים מדובר בהתנהגות נורמטיבית שקצת התפספסה והתפרשה סובייקטיבית כ"הטרדה".
במקום שהטיפול יעשה במישור החינוכי/חברתי הפכו את זה למגפה פלילית שבה עוד ועוד אנשים רגילים נכנסים תחת המטריה הרחבה והמחמירה של "אנסים" ו"עברייני מין".
כולה רומן שעלה על שרטון . . . אז פשוט תרגעו – לא כל מטריד מינית הוא בני סלע, ואין סיבה שאדם כזה יכלא או יאבד את הבית שלו בגלל שטות (יחסית) .

פשוט מאוד אם יקראו לך אשכנזי תגיש תביעת דיבה ותבדוק מה חושב על המילה אשכנזי בית המשפט.

אם אשכנזי וזונה זה אותו דבר מבחינת בית המשפט, כי אז כל הדלתות נפתחות

מה שכן, אני מסכים איתך שהאשכנזים הם קללה, ואני מעודד אותך להמשיך לנהל מלחמת חורמה כדי להוכיח את זה.

למגיב למעלה
מבחינתי "אשכנזי " זה קללה וניבול פה .
שכן המילה הזאת מזהה קבוצת אנשים עם קבוצה שהם אינם מעוניינים להיות מזוהים עימם כלל ,הלא הם בני האומה הגרמנית.אנשים ש "עיקר השגיהם" במאה העשרים עם זה המונח היה ביצוע רצח עם במיליונים.
נכון הוא שזה היה כבוד מסויים עבור אחדים להיות מזוהים עם בני קבוצה תרבותית זאת עד לשנות השלושים של המאה הקודמת ,והיו יהודים שראו זאת כך.
אולם אין שום כבוד בזיהוי עם הגרמנים מאז.זוהי הסתה וניבול פה.
נוסיף גם שבקרב יהודים ממוצא מזרח תיכוני יש כעס רב על המילים שהומצאו לגביהם "פערנקים " "ספרדים " וכו' שמביאים לזיהוי בינם ובין קבוצות אתניות שהם אינם מעוניינים בכל זיהוי עימם כמו העם הספרדי מבצע הגנוסייד באינדיאנים של יבשת אמריקה ומפעיל האינקוויזיציה במשך מאות שנים וכו'. .
לעניות דעתי הולך ומתקרב היום שבו תוגש תביעה משפטית גדולה לגבי השימוש באחד ממונחים אלו כלפי מישהו בהתאם לתקדים אורטל בן דיין.

אורטל בן דיין היא כמסתבר העורכת של אתר בשם "הצטטת " שמטרתו להביא ציטוטים המראים את שנאת הממסד "האשכנזי " לאנשי הקהיל ההמזרח תיכונית או "המזרחים " כפי שהם מכונים בשפתה.
האתר מביא ציטוטים מעניינים ובחלק מהמקרים מקוממים אם כי בכמה מהם התברר לחלוטין שהם הוצאו מהקשרם .
בין השאר היא הביאה ציטוט של האידיאולוג הגזעני קלמן קצנלסון.

"הקונפרוטציה בין אשכנז והעמים הלא-אשכנזיים היא מיפגש בין אחד מענקי העולם ובין חבורה של גמדים. כל אחד מן הגמדים הללו משמש מעין הוכחת-עקיפין לאדירותו של אשכנז. העליונות האשכנזנית היא קודם כל עליונות מבחינת השליטה על הזמן. היא עליונות של התפזרות גיאוגרפית, של שפעת כשרונות אנושיים, של עמידה על במת ההיסטוריה העולמית. הספרדים, כלומר בני עם הלאדינו, תובעים לעצמם מעמד מיוחד בקרב העמים הלא-אשכנזיים. הם רוצים לתפוס מעין שלב ביניים בין העמים האפרו-אסיאתים הקטנים ובין אשכנז. אך הדבר כמעט ואינו עולה בידם, למרות הסגולות המצוינות והבריאות הסוציאלית של עם הלאדינו. ההיסטוריה התאכזרה גם לעם זה וצירפה אותו אל שורת הננסים. הנסיון לחבר יחדיו את הננסים ולהציגם במלוכד מול הענק הוא מגוחך מלכתחילה, פרט, אולי, לקומיבנציות בשדה הקלפי, שיש בהן הרבה מלאכותיות. כשם שתריסר דלי-כשרון לא יוכלו להוות משקל שכנגד לגאון, כך לא יוכל חבר הגמדים הלא-אשכנזיים להתחרות באשכנז"
קלמן קצנלסון, 1964, בתוך ספרו: המהפכה האשכנזית, עמ' 157, הוצאת אנך
על ציטוט זה התקיים דיון ביני ובין מגיבים שונים באתר שבמהלכו עמדתי על ההשפעה הצומה של הגזען קנלסון על אנשי תנועת הזהות המזרחית .בסיומו אורטל החליטה למחוק אותי מסיבותיה הידועות רק לה.
אז מכיוון שכך ומכיוון שכל הדיון שלי שם נמצא בסכנת מחיקה אני מעביר אותו לכאן עם הציטוטים של ושל המתדיינים עימי.
את הדיון המקורי אתם יכולים למצוא כאן

http://hazatetet.wordpress.com/2012/03/09/%d7%9c%d7%90-%d7%99%d7%95%d7%9b%d7%9c-%d7%97%d7%91%d7%a8-%d7%94%d7%92%d7%9e%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%9c%d7%90-%d7%90%d7%a9%d7%9b%d7%a0%d7%96%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%aa%d7%97%d7%a8%d7%95/#comments

אני :
כדאי להוסיף ולציין שספרו של המסית המשוגע קלמן קצנלסון הוצא מכל חנויות הספרים ורוב עותקיו הושמדו בידי הממסד.
עד כמה שידוע לי המעריץ היחיד שנשאר לו בימינו זה אחד סמי שלום שטרית.

להגיב

הצטטת ( אורטל בן דיין ) :
"אולי יואיל 666 להסביר לנו מה ההבדל בין הציטוט של קלמן כצנלסון לזה של שז"ר (או אחרים ורבים שמופעים בצטטת) :

"נשלם ביוקר. זה לא ייתכן ככה… באה אלינו עלייה [העלייה המזרחית] אשר לא טעמה טעם גימנסיה, הם אינם רגילים לכל כך הרבה חינוך, לכל כך הרבה לימוד… נניח אם טוב – נוכל להשפיע שהם יגמרו בתי-ספר יסודיים, אבל מה תהיה אז הרמה, איך יהיה אז היישוב, האם אז נוכל להיות אור לגויים? […] האם היישוב בישראל יוכל להתקיים בלי תוספת אירופית ואנגלו-סכסית, יהודים משלנו? משונה אם מדברים על עלייה כאילו זוהי רק עלייה מטוניס… אולי אפשר שיבוא מישהו אחר פעם? אין עלייה רק לאלה אשר להם צפויה קטסטרופה? כל היהדות ממוצא אירופה היא מחוץ לכל עניין העלייה? נדמה לי שזהו התפקיד האקטואלי של הציונות: להכניס את היהדות, לאו דווקא את יהדות המזרח, למעגל העלייה"

זלמן שז"ר, נשיאה השלישי של מדינת ישראל, 1951.
"

מספר 666:
זלמן שזר כמובן רצה שהיהודים המזרח תיכוניים ישתלבו ויתמזגו ביהודים המזרח ומרכז אירופאים,בניגוד לקרוב משפחתו הפסיכי.
ואת אורטל האם ידוע לך שידידך סמי שטרית הוא גדול המעריצים של קלמן קצנלסון עלי אדמות ?
את זה שאת שם ספרו הראשון הוא לקח מקלמן קצנלסון את בטח יודעת .
אבל האם את יודעת שידידים של של שטרית ספרו לי שהוא היה מחלק בינם את ספריו של קצנלסון אומר להם לקרוא היטב כי את כל מה שהוא אומר יש להפנים ורק לשנות כל מילה מ"אשכנזים " ל"מזרחים".
הוא מעריץ כל כך גדול של קצנלסון שהוא אפילו איתר את הקבר שלו והצטלם לידו כתלמיד ליד קבר רבו.

הצטטת :
נכון, אני מהפרוטוקלים של זקני המזרח. אם היית מבקש את הרפרנס הייתי טורחת לתת לך. אבל מאחר וכבר טענת שאני מעוותת, אשלח אותך לנבור בארכיונים בעצמך. נראה לי שיש לך הרבה זמן פנוי.

אירוס זריני :
לכתיבתו של כצנלסון נחשפתי כשלמדתי לב.א. במדע המדינה. הוא היה רביזיוניסט עד הסוף שביכה את אובדן הדרך של הימין בספריו על התנועה הז'בוטינסקאית, על תנועת החירות ובגין ("כובשים במצוקה"). אחרי שלקח קצת הפסקה לתרגם את כריסטי, דיקנס ואחרים, הוא הרשה לעצמו להשיא עצות לדור החדש של הפוליטיקאים נסיכי הליכוד- "מדריך פוליטי לאליטה צעירה" או "מכתב גלוי לביבי נתניהו" מסות שיצאו כספרים, סטייל 'הנסיך' של מקיאוולי. הוא היה מלב לבו של הממסד, וזכה לערך ב'אנציקלופדיית תדהר לחלוצי היישוב ובוניו'.

לא הייתי קוראת לו מסית שולי, במיוחד כשהמשיך בהתמדה באין צנזורה לפרסם את משנתו בספרי המשך עד לערוב ימיו- כמו "החשבון האשכנזי: 1880-1990" שפרסם ב89' ובו קרא לעשות חשבון נפש אשכנזי ולהחייאת התרבות האשכנזית מהדיכוי המזרחי. או "אגרות רביזיוניסט זקן/אשכנזי זקן מסכם" ב-1992, ספר רפלקסיבי בו הוא נותן מבט-על משנתו הגזענית הסדורה. 'המהפכה האשכנזית' נגיש בספריה הלאומית וכמעט בכל האוניברסיטאות וגם בלא מעט מכללות יש עותקים.

מספר 666:

"לב ליבו של הממסד" מדהים.
כמה מנסים לעוות את העובדות .לוקחים גזען מופרע אחד ומציגים אותו כ"לב ליבו של הממסד" בזמן שהעובדות הן שרוב העותקים של ספריו הושמדו בידי אותו ממסד .סמי שלום שטרית עצמו טוען שבתקופהנ מסויימת הוא נאלץ לחפש בעקשנותץ את ספריו של קצנלסון עד שמצא אותם.

אבל למה לתת לעובדות לעוות את התזה.
אני זקוק להפנייה המדוייקת אורטל של הציטוט שלך שזר כדי לבדוק מאיפה לקחת אותו ומה באמת נאצמר שם.
אם אינך מביאה את ההקשר המדוייק כי אז אי אפשר לסמוך על מה שאת כותבת.

האם את יודעת אורטל שספרו של קצנלסון השפיע כל כך על סמי שלום שטרית שכל התורה שלו על"הישויות הבדיוניות "אשכנזים " ו"ספרדים " היא למעשה מבוססת על רעיונותיו של קצנלסון ?
אם את לא מאמינה תשאלי את איתן כהן ,מכירה אותו ?הוא יספר לך כמה עמוקות הושפע שטרית מקצנלסון .
את יכולה לראות את זה מהסרט "אשכנזים" שבו הוא מאתר את הקבר של קצנלסון ועומד לידו כתלמיד ליד רבו.

מספר 666:
האמת לאמיתה היא:
ששני הזרמים הקיימים כיום "הזהות המזרחית " ו"הזהות האשכנזית" הן שתיהן תוצר של רעיונותיו של קלמן קצנלסון שנשכח .
האחת אימצה את רעיונותיו על הצורך לשמר את הזהות האשכנזית "(הבלתי קיימת מאחר שאין ומעולם לא הייתה זהות כזאת עד שבא קצנלסון .)
והשנייה אימצה את רעיונותיו על הצורך להפריד בין שתי הקבוצות הבדיוניות מסיבות גזעניות בעליל .כל מה שהיה עליהם לעשות זה רק לשנות כל קטע שבו כותב קצנלסון על "אשכנזים " ועליונותם " לשנות זאת ל"מזרחים " ועל "עליונותם".

אני ממליץ לאיזה מסטרנט לעתיד שיכתוב עבודה על : השפעתו של קלמן קצנלסון על זרם "הזהות המזרחית ורעיונותיו ".
הוא ימצא דברים פוקחי עיניים.

מספר 666:
מה בדיוק לקח סמי שלום שטרית מקלמן קצנלסון ?( בלי לתת לו שום קרדיט כמובן ,הוא ביזה כל חייו את קצנלסון בלי שיהיה לו את האומץ להודות שחלקים מתורתו לקוחים ישירות ממנו רק בשינוי של מונחים :
קלמן כצנלסון העלה לראשונה את הטענה הביזארית שלפיה עם ישראל היה מורכב מאז ומתמיד מכמה עמים העוינים אלה את אלה. בדורות האחרונים באה לביטוי העוינות הזו, ביחסים בין המכונים "אשכנזים" ( הכינוי הביזארי של קצנלסון ליהודי מזרח ומרכז אירופה) ובין המכונים "ספרדים"( המונח הביזארי שלו ליהודים מזרח תיכוניים).
הנה- מכאן לקח סמי שלום שטרית את תורת העמים היהודיים השונים שלו שאותם כינה "אשכנזים " על פי קצנלסון ו"מזרחיים על פי דעתו שלו.

מספר 666:
לאיריס זריני
את הספר של קלמן קצנלסון "המהפכה האשכנזית "אפשר למצוא ב-11 ספריות ברחבי הארץ .ולא יותר.
אי אפשר למצוא אותו בחנויות כפי שתגלי כאן
http://sf.tapuz.co.il/shirshur-516-119935842.htm
את הספר של סמי שלום שטרית "המהפכה האשכנזית מתה " לעומת זאת אפשר למצוא ב-25 ספריות לפחות.
אז מה זה אומר לגבי ההשפעה הממסדית של כל אחד מכותבהם?
לתשומת ליבך סמי שלום שטרית טען שיש להדפיס את ספרו של קצנלסון מחדש בהוצאה מיוחדת כדי "לחשוף את גזענותם" של המכונים בפיו "האשכנזים " וכו'.
מובן שלא זאת הייתה כוונתו האמיתית שהרי הוא רוצה בהפצת רעיונותיו של קצנלסון בצורך בהפרדת העמים היהודיים שבהם הוא תומך בכל לב.
.

מספר 666:
לכל הפירסום הזה כאן יכול להיות היגיון רק אם הגברת אורטל בן דיין יכולה להראות שהציטוטים שהם מביאים מבטאים את דעת הממסד והשלטון.
אבל על מה היא נפלה ?
את מי היא מביאה?
טיפוס אנטי ממסדי שהוא בכלל מקור ההשראה לתנועה שאליה היא עצמה שייכת .
לתשומת ליבך אורטל בן דיין
הספר "המהפכה האשכנזית"הופיע ב-1964.הוא עורר אז סערה עצומה ופורסם מאמר גדול נגדו ב"העולם הזה".
שאר העיתונים התעלמו ממנו.. נפוצה אז שמועה כי שליחי השלטון רכשו את כל עותקי הספר שבחנויות כדי למנוע את הפצתו.
וזה אכן היה נכון.

אבל את לא ידעת בכלל את הפרטים האלו נכון ?
את הנחת שהמחבר הוא הנציג של הממסד השנוא עלייך.
הוא לא היה .הוא היה שנוא על הממסד .האיש היחיד שקיבל את דיעותיו נקרא סמי שלום שטרית.

מכרו לך את הלוקש שהוא היה ספר ממסדי ואת האמנת לזה
אם את לא ידעת את הפרטים האלו על הספר "המהפכה האשכנזית ".
.
,מה עוד את לא יודעת לגבי ההקשר שבו פורסמו שאר מהציטטות שאת מפרסמת?
את בכלל טורחת לבדוק את זה או שאת מפרסמת סתם כך "ציטטות "ששולחים לך בלי שום בדיקה ?

להגיב

הצטטת ( אורטל בן דיין ) :
אלי אשד. תתפלא שידעתי. אני לא רואה בו אויב ממסד. אני רואה בו מי שביטא את הלך הרוח של הממסד בצורה סדורה ותחת אור הזרקורים וזאת להבדיל משיטת המחשכים. אתה מוזמן להמשיך לנסות ולערער על האמינות שלי, על הידע שלי וכן הלאה. זאת לא תהיה הפעם הראשונה ולא רק בעניין הזה( אני בכלל משוכנעת שפיתחת אובססיה לא מוסברת אלי)תנוח, לא מוכרים לי לוקשים כל כך בקלות, וזו הסיבה שדברייך עבורי הם לא יותר מאשר פרובקציות זולות שנועדו
למשוך תשומת לב בכל מחיר.
לגבי שז"ר. ודאי שיש לי רפרנס. אבל אני אשמח שתלך לחפש בארכיונים בעצמך. לא בא לי לעשות לך עבודה קלה. אם אתה סבור שהמצאתי את הציטוט, לך תוכיח. שתהיה לך עבודה נעימה. רק אל תשכח לחזור אלינו עם תשובות.

מספר 666:
אורטל אורטל לא צריך להתעצבן.
בסך הכל אנו דנים בנושא חשוב נשיש להבהירו כי זה די ברור שהוא לא ברור גם לך.
אז נחזור:
את טוענת ש"אני רואה בו מי שביטא את הלך הרוח של הממסד בצורה סדורה ותחת אור הזרקורים ".
האומנם?
מניין לך ?
יש לך עדות מימסדית ברורה שתומכת באידיאולוגיה שלו מעל הצורך בין הפרדה בין המכונים "אשכנזים " ובין המכונים "ספרדים " או אחד מניבולי הפה האחרים שלכם?
ואם כך מדוע טרחו להשמיד את רוב עותקי ספרו שכשהם רק צלכאורה תומכים בהם ?
זה נראה לך הגיוני שאם הוא היה מבטא את עמדת הממסד היו משמידים את ספרו ?
לי משום מה זה נראה לא הגיוני.
למעשה זאת חשיבה מבולבלת.

נחזור האדם היחיד שהזכיר אי פעם את קלמן קצנלסון באיזה שהוא הקשר ,והביע תמיכה גלויה ומפורשת בחלק מרעיונותיו נקרא :סמי שלום שטרית.
ועכשיו אני שואל אותך :
מה יש לך להגיד על מישהו שאחד ממקורות ההשראה שלו ומקורות האידיאולוגיה שלו הוא מישהו כמו קלמן קצנלסון ?

מספר 666:
ולגבי הציטוט של שז"ר אינני יודע אם המצאת אותו או לא. ייתכן שהמצאת אותו וייתכן שלא.כמובן חובת ההוכחה של עצם קיומו היא עלייך ולא עלי.
. זה מחובתך להביא עדויות לקיומם של הציטוטים שאת מביאה.
נזכיר גם שאת הציטוט הגזעני שמצאת כביכול בספרו של משה גרנות "עסקני הקיפוח" אני לא מצאתי בדפדוף בעותק הספר שלי.
זה יעזור אם תמסרי את מספר העמוד שבו מצאת את הציטוט הנ"ל שייחסת למשה גרנות.
רק לידיעתך אם יתברר שהציטוט שמסרת שלו הוא שגוי אז יש לו עילה לתבוע אותך.

הצטטת :
כמו חובת ההוכחה שהיתה עלייך? אותה הוכחה שלא מצאת לנכון להוכיח באשמות המופרכות שהפצת עלי בסיבוב הקודם בו התאבססת עלי? אם תמשיך להתנהג כמו טרול, אחסום אותך כפי שעשו טובים ורבים לפניי. אני מציעה לך להירגע. אם אתה מעוניים לנהל פה דיון ענייני, אתה מוזמן. באם לא, חפש מקום אחר לבטא את הנויורוזות שלך.
ומחווה קטנה של רצון טוב. הציטוט בעמ' 34. אני מבינה שאתה מאלו הראשונים שרצו לקנות עותק בהתלהבות כאשרור כתוב לגזענות שלהם.
"

מספר 666:
אורטל היקרה לא ידוע לי איזה האשמות מופרכות הפצתי עלייך בסיבוב הקודם כיביכול..
בסיבוב הקודם למיטב זכרוני אני דווקא כתבתי עלייך רק דברים טובים ברשימה שנקראת "תקדים אורטל בן דיין " שבו שיבחתי אותך ואת עורכי הדין שלך.
לא ידויע לי מה היה המופרך בשבחים שנתתי לכם שבהם הצבעתי על כך שבתקדים המשפטי שהישגתם יש משום תרומה חשובה למאבק בגזענות.

שרלי :
קצנלסון, מזכיר לי משהו, לא היה איזה אחד קצנלסון שרשם הרבה רחובות על שמו וגם הקים הוצאה לאור, אהא, זה ברל, ברלילה החמוד, והוא לא היה מלב הממסד? וקלמן לא היה קרוב משפחה שלו? בן דוד או משהו כזה? הספרים הוחרמו דווקא כי קלמן קצנלסון היה מלב הממסד והממסד התבייש בספר הזה. אבל לאו דווקא במסרים שלו, אלא בכך שקלמנ'לה לא הבין את כללי המשחק ואמר בקול רם את שכולם חשבו וחושבים עד היום בקולי קולות.

השאלה מס 666 היא האם אתה מסכים לדברי קלמן? בסך הכל הם אינם שונים מדברי משה גרנות. גרנות הוא ממשיכו הנאמן של קלמן קצנלסון. אני בטוח שגרנות לא ייצא למתקפה עליו, אולי תשאל אותו בראיון הבא שלך איתו, מה הוא בדיוק חושב על דברי קצנלסון. נגד ליבוביץ' ועגנון הוא כן יצא, אבל נגד קלמן לא.

הצטטת :
שרלי, לגמרי. אשד הוא מאוהדי ותומכי גרנות. ובכלל בעל תאווה פרדוכסלית, מצד אחד להוכיח שאין גזענות כלפי מזרחים ומן הצד השני לטפח גזענים ולהלל אותם. אשד הוא מתומכיו הנלהבים של גרנות.

ג'ון טוק :
בסך הכל העמדה של קצנלסון די נפוצה בין המגיבים המטקבקטים באינטרנט, במיוחד בעיתון הארץ. לא נדיר לקרוא על עליונות אשכנזית גנטית, גל פיגור חברתי מזרחי וכמובן על פרסי נובל יהודים שמוכיחים את עליונות הגזע האשכנזי. כך שזאת בסך הכל דיעה רווחת, ולא שונה עד כדי כך מפרסי ישראל לחינוך שטענו שהילדים המזרחים הם מפגרים ושרציך לחנך אותם על פי שיטות חינוך של מפגרים. משרד החינוך הוא המופקד על החדרת התפיסה הזו ולא פלא שהוא מקיים בשבוע הבא ערב הוקרה למשה גרנות. הכל קשור בכל.

מספר 666:
אין תשובה .
כנראה גם לא תהיה.
לתשומת ליבך .בדקתי את עמוד 34 בספרו האנטי גזעני של גרנות.אתם קיצצתם את רוב הקטע המצוטט שכתוצאה הפך לבלתי מובן לגמרי .
אם אתם מצטטים עליכם לצטט קטע בשלמותו. ועליכם תמיד להביא מראה מקום מדוייק כולל עמוד.
העברתי הודעה על כך למשה גרנות. נראה עם הוא ירצה להגיב בעניין.

golanbitan
שלום
אני קורא את שירשור התגובות בעניין רב. כתיבתך מלאה בחזרות על פרטים, כאילו תגובתך הקודמת לא התקיימה בכלל. נדמה שהנושא עורר בך להט אובססיבי להגיב ולהגיב, ובדרך מנסה להקטין ולהעליב את צוות הצטטת (אורטל הגיבה אלייך באופן קולע ומדוייק). הצעתי לך, שלפני שאתה שולח תגובה- קרא אותה שוב-אתה לא רוצה להעליב את קוראיך ( על הדרך קח נשימה ארוכה ועשה הגייה- יותר מידי טעויות כתיב והקלדה).קצת פחות להט, ויותר תבונה, וזאת עוד לפני התיחסותי לתוכן. תודה.

בן יוסף:
אף פעם לא השתתפתי כאן בדיון. אני זוכר, הודות לגילי המופלג, את סערת הרוחות שפרצה עם פרסום הספר. נכון, ק"ק היה רוויזיוניסט. נכון, הוא ממש לא ייצג את העמדה המסורתית של בגין, שהשפיע על הבוחרים, ממש באותן שנים – "אהבת ישראל", תהא המשמעות שלה אשר תהיה. נכון, שני חלקי הממסד, העבודה והימין, התנערו מהטקסט הזה. אבל לא ברורה לי ההכחשה הגורפת בעזרת מצבו הנפשי של ק"ק. הרי העמדה הזאת הילכה משך שנים, יד ביד, עם עמדות ה"מיזוג" (הקניית תרבות ועקירת תרבות), הבידול (שיכונים ושכונות נפרדות, מאז "העליה הראשונה"), ועם פולקלור רחב של גזענות אשכנזית ושל מערכת העדפות וטינות (כמה עוד יודעים שהמלה יענער, או א-יענער, משמעה – שלהם, או מוחטב "משלהם"). לא ברורה לי מהתרעומת על שליפת ה"פסיכי" עצמת ההכחשה. מה נאמר בהבאת הציטוט? מי הואשם? מישהו מהנוכחים? לא. נאמר ששיח כזה התקיים. האם כוחו היה גדול? נראה שכן. אחרת לא היתה הכחשה עצבנית כזאת [יש כמובן הוכחות טובות יותר לכוחו של השיח ולממשותו]. אני מציע – להרחבה – לקרוא את מה שנכתב בשנים האחרונות על רופין כדי לקבל מושג כלשהו על ההקשר הגזעני.

מספר 666:
הי
זה שוב אני .
מעניין שאף אחד מהמגיבים כאן לא טרח להתייחס להשפעה העצומה של קלמן קצנלסון על סמי שלום שטרית .
האם יואילו כבודכם להתייחס לכך ?
ההשפעה מתבטאת בכך שקלמן קצנלסון משוכנע שיש לאומים יהודיים שונים ששונאים זה את זה ונלחמים זה בזה.
וכך חושב גם סמי שלום שטרית .
אבל לא אף אחד מלבדם.
מה שמראה על קשר ברור מאחר שסמי שלום שטרית הודה שקרא את ספרו של כצנלסון.
נחזור על השאלה ששאלתי אותך צטטת נכבדה:
מה את חושבת על מישהו שמושפע ישירות מקלמן קצנלסון ?
הוא נראה לך כמישהו שמן הראוי לכבד אותו ?

שרלי שואלת
השאלה מס 666 היא האם אתה מסכים לדברי קלמן?
התשובה שרלי שצריכה להיות ברורה לך מהטקסט של מה שכתבתי היא:
אינני מסכים .כאמור למעלה אני חשוב שדבריו הם דברי הסתה גזעניים.
אה כן ואם היית טורחת לקרוא את ספרו של גרנות היית מגלה שהוא מתנגד גם כן .
ועכשיו שרלי עני את על השאלה
האם את מתנגדת לטענותיו של קלמן קצנלסון שישנם עמים יהודיים שונים מתנגדים שונאים זה את זה ועויינים זה את זה?
האם את חושבת שעצם ההצהרות האלו יש גזענות פשוטה וברורה?
הבמה לרשותך שרלי.

מספר 666:
כמו כן אני חושב שצריך להיות ברור לכל אדם שחשיבתו אינו מבולבלת
שממסד אינו משמיד ספר שהוא מסכים לו .
המימסד מפרסם ספרים שאומרים בדיוק את ההפך ובהם הוא תומך.
השאלה היא: לא עם הממסד מתנגד לספר שאותו הוא משמיד "המהפכה האשכנזית "
השאלה האמיתית צטטת נכבדה היא :
האם את אכן מתנגדת לספר "המהפכה האשכנזית " ?
או שאת תומכת בכל מילה שיש לו לאמר כל זמן שמילת ניבול הפה "אשכנזי " תוחלף במילה "מזרחי ".?

וכל השאר זה רק העמדת פנים לצרכי יחסי ציבור ?
נראה לי שאת לא תעני וגם אינך מסוגלת לענות בכנות על שאלה זאת .אבל היא בהחלט נמצאת ברקע לגבי כל מה שיש לך לאמר.

כרגיל אין תשובה. למרבית הצער המגיבים כאן מסוגלים רק להפריח סיטמאות וקשקושים שמראים שאין להם מושג קלוש על מה בעצם מדובר.
עם השאלות האמיתיות שמאחורי פרשת "קצנלסון -שטרית " הם אינם מסוגליך להתמודד.
אולי עדיף שתלמדו היטב את הנושא לפני שתשמיעו הצהרות בעניין.
צטטת יקרה עצה לי אלייך :
החברה הישראלית היום בכל זאת התבגרה במשהו .
אין לה שום עניין ששוב ויעלו מהאוב את התורות הגזעניות המטורפות של קצנלסון את שטרית על עמים יהודיים שונים וכו' וכו'.
אם את או חברייך תנסו לעשות זאת כי אז דרככם אל השוליים המטורפים סלולה וקצרה.
תחשבי על זה.

שרלי בוקובזה:
נראה לי שהספר והטענות של קלמן קצנלסון הן גזעניות.

לא נראה לי בכלל שיש איזושהי השפעה של קצנלסון על שטרית, אבל אולי תשאל אותו. הטענה שאין עם יהודי היא טענה של כל המתנגדים לציונות מאז ומתמיד כך שקצנלסון בזה לא המציא כלום. הוא כן המציא את תורת הגזע האשכנזית של עליונות אשכנזית, שלה שותף משה גרנות.

לדעתי החוויה הישראלית כן מוכיחה את טענת קצנלסון שיש כמה עמים יהודים, מאחר ומדינת ישראל מנהלת מדיניות אחת ויחידה של דאגה לשבט האשכנזי בישראל. ולכן גם השיוויון הוא בלתי אפשרי (המדיניות הזו מנוהלת גם על ידי מזרחים בממשלה, ולא רק על ידי אשכנזים). לדעתי יש לפחות כמה דתות שונות יהודיות, היהדות של האשכנזים שונה מאוד מזו של הספרדים ושל המזרחים. מעמד הרב למשל הוא לגמרי שונה, כשבקהילות ספרדיות/מזרחיות הרב הוא משרת ציבור שאפשר גם לפטר (וזה קרה לעיתים קרובות אם היה מחמיר מדי) והרב אצל האשכנזים הוא סוג של כומר שמיצג את האל עלי אדמות ועל פיו יישק דבר (ראה מחקריו של צבי זוהר ומאמרי של הרב מניטו (אשכנזי) בנושא).
ההגדרה של עם בעידון המודרני תואמת את הציונות, והיא הדרה של טריטוריה ושל אזרחות ושל שייכות. ברגע שהשייכות מופרת יש תנועה הפוכה בכיוון של הגדרה עצמית. לזה הגיעו הפלסטינים בעלי אזרחות ישראלית. לזה לא הגיעו המזרחים, אבל לדעתי אם המצב יימשך, ייתכן וזה יגיע. לא סביר בשלב זה ואני מקווה שלא אבל זאת אפשרות. ואז יהיו שני עמים עם שתי הגדורת עצמיות. זאת בהחלט אפשרות אם הדיכוי הכלכלי והחברתי יימשך. נקווה שלא.

להגיב

מספר 666:
שרלי היקרה :
שטרית הושפע בידי קצנלסון .
זאת לפחות טענתו של אדם בשם איתן כהן שידוע כמחבר הספר "המרוקאים -נגטיב של האשכנזים ") בשיחה עימי .
ספר שהוא גזעני בפני עצמו.
אבל אני מניח שאם הוא אומר אז הוא יודע.
צר לי שאת מקבלת את תורת הגזע הנתעבת של קצנלסון .מצד אחת את תוקפת אותו מצד שני את אומרת שהוא צודק.
אז מה יש לך בכלל לתקוף אותו שרלי הנכבדה ?אם את מסכימה בצדקתו ?
הדבר היחיד שיש לך להתנגד לו שהוא מעמיד את הישות הבדיונית שלה "האשכנזים " מעל לישות הנקראת "מזרחים ".
האם את מבינה שברגע שאת מקבלת את טענותיו את מצטרפת
לדיעותיו ואז אין ברירה אלא להגדיר אותך כגזענית גם כן?

להגיב

מספר 666:
לגבי גרנות יש לאנשים כאן אובססיה להציג אותו כגזעני .
הנחתי היא שהם קראו את הספר בחלקים רק כדי למצוא ציטוט קלוש אחד שיוכל להציג אותו כגזעני .
וגם את הציטוט הזה שאותו מצאתם בקושי רב חברים יקרים פירסמתם לאחר שעבר צנזורה נאותה משום שאם היה מוצג בשלמותו היה ברור מאוד שגרנות אינו גזעני כלל ההפך.
האם ידעת שירלי שמשה גרנות הוא הוא האיש שטרח לוהציא לאור ספר של יהודי מרוקו מהמאה ה-19 "ספר יגל יעקב "
הנה קישור לתקציר הספר
מכאן "http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=50347
יעקב בן שבת, תלמיד חכם ממוגאדור שבמרוקו המערבית, בן המאה ה19-, השאיר אחריו, בין שאר כתביו, ספר שירים קטן ומלא חן. הספר נמצא באקראי, בין מדפים מאובקים, ע"י חוקר הספרות משה גרנות וכבש את לבו בייחודו התימטי והפרוסודי. למרבה הפלא, הסתבר, שעל משורר מצוין זה לא נכתב כמעט דבר. בספר שלפנינו מובאים בפני קורא הספרות בעל החך ספר שירים זה בשלמותו, ככתבו וכלשונו, וכן מבוא, המפרט תולדות המשורר והספר, תולדותיהם של האירועים ההיסטוריים המרומזים בשירים, סקירה תימטית ופרוסודית והערות מבהירות. לחוקר הספרות, לחוקר עדות ישראל וכן לקורא המעודן צפוי מפגש מהנה ומפרה עם פרי רוחו של בעל כשרון מופלא מגולת מרוקו, אשר נשתכח בתהפוכות הזמנים.
ערך, הוסיף מבוא וביאורים: משה גרנות.

זה הגזען שונא יהודי מרוקו שלכם ?האיש שטרח להוציא לאור ספר מספרותם ?

את מוזמנת להביא ציטוטים נוספים שמהם מתברר שגרנות הוא גזעני שירלי ,הספר שלו הוא בידי .רק הקפידי להביא מספרי עמודים אנחנו נדון בהם אחד לאחד.

שרלי בוקובזה:
666 אתה באופן שיטתי רק מקשיב לעצמיך וחוזר שוב ושוב על אותן טענות , לא אמרתי שקצנלסון צודק אמרתי שלדעתי ההתנהגות של האשכנזים בארץ וזה כולל אותך היא כאילו העם היהודי הוא רק האשכנזים.

לצערי הרב קראתי את עסקני הקיפוח במלואו. לדעתי מדובר בספר לגמרי גזעני. יותר גרוע מספרו של קצנלסון. מלא טענות שוא, הוכחות ממקומונים, ציטוטים מעיתונות, חסר כל ערך מבחינה מחקרית. מי שמגן על ספר כזה יכול לדעת מה בדיוק מקומו.

חוץ מזה הוא כתב כתב שיטנה נגד מואיז בן הראש וקרא להשתיק אותו ואתה כתבת עליו דווקא מאמר, אז מה אתה אומר על הנסיון של גרנות להשתיק את מואיז בן הראש? גם עם זה אתה מסכים עם גרנות?

מספר 666:
אם זה מה שאת חושבת על ספרו של גרנות אז בבירור לא הבנת את מה שקראת .
איך יכול אדם גזעני "יותר גרוע מקצנלסון " כטענתך? ( איך יותר גרוע ?משום שהוא דווקא טוען שאין שבטים יהודיים שונים )
קראי בע' 49 של הספר "עסקני הקיפוח " שירלי כפי שבבירור לא עשית .
גרנות כותב שם :"הדברים שהובאו לעיל ( על גזענותם הנתעבת של עסקני הקיפוח א.א.) הובאו מתוך מצוקה גדולח,הרי אין בכוונתי להצביע עלפגם הטבוע באיזו עדה כי הרי אין דבר כזה ,( מודגש בידי גרנות ) ובוודאי שאין בדבריםן שלי רצון להתנשא."..
עד כאן גרנות
עוד ציטוטים ממנו המראים על מאבקו בגזענות של עסקני הקיפוח הקצנלסונאים יובאו בהמשך.

מספר 666:
ולגבי בן הראש
אני מתנגד לדרישת החרם של גרנות כנגדו ,אבל לבן הראש זה עשה רק טוב הוא יכול היה להציג את עצמו כקדוש מעונה הנרדף בידי הממסד הגרנותואי.
וזה מה שהוא רוצה יותר מכל.

שרלי בוקובזה :
קצנלסון דטרמיניסטי, האשכנזים הם גזע עליון. גרנות לא מדבר על גזעים אבל כל מזרחי שמדבר הוא טמא בעיניו, כל מי שיש לו דיעה צריך פשוט לסתום לו את הפה. אז בשביל אחד זה עניין גנטי, לשני זה עניין של תרבות. מה בדיוק ההבדל? התוצאה היא מה שקורה במדינת ישראל. ולחשוב שהאיש היה מפקח במשרד החינוך…

קח דוגמא, הוא מביא ציטוט של מקומון של הרב יוסף (הבן), שצריך לגדוע ידיים של חוטאים. והוא משווה אותו לאיראן (אני מצטטת מהזיכרון), עמודים שלמים הוא ממלא מציטוט שהוא לכל היותר מה שעלה בדעתו של הורך ובונה בנינים. רק מה? לא ייתכן שרב יגיד שצריך לגדוע ידיים כי זה מנוגד לגמרי להלכה, ולתורה שבכתב ולכל מה שאתה רוצה, איבר מן החי זה שבע מצוות בני נוח. נוסף לכך שהוא גזען הוא גם בור בענייני יהדות.

הוא טוען שכל הבעיה נובעת מכך שהמזרחים הגיעו מארצות נחשלות. זה שקר. עוד שקר. ולא בדוק.

והוא טוען כמוך שהמזרחים עושים קריירה מזה שמתנפלים עליהם והורסים את פרנסתם. סמי שלום שטרית עשה כזאת קריירה מהקיפוח שהוא נאלץ לעזוב את הארץ כי הוא לא היה יכול לבעדו בשום אוניברסיטה. בקיצור, האיש משקר ביודעין ולא יודע הרבה על מה הוא מדבר.

שרלי בוקובזה :
לא צריך בעצם להיות מופתעי מכך שמפקח משרד החינוך יביע דיעות כאלה ויקרא לסתימת פיות, משרד החינוך ומחלקות החינוך באוניברסיטאות היו תמיד חוד החנית של החדרת וחריטת תודעה של גזענות בישראל והצגת המזרחים כנחשלים. הנה מאמר קצר על החינוך במרוקו.

יש שתי טענות החוזרות ונשנות לגבי העלייה של יהודי מרוקו בקשר לחינוך היהודי שם. הראשונה היא הכללה של כל המזרחים באו מתרבות נחשלת שהקשר שלה לחינוך היה אפסי, והשני הוא שהמרוקאים בעלי השכלה היגרו לצרפת ואלה שלא הייתה להם השכלה היגרו לארץ. יש מידה מסוימת של ניגוד בין שתי הטענות האלה אך אפשר להפריך אותן במאמר קצר.
האקזוטיקה של יהודי מרוקו שחיים בהרי האטלס מאוד קרובה לליבם של ישראלים, היא מתארת מרחב מדומיין בו המרוקאי הוא רועה עיזים תמים, בשביל חלק מהאוכלוסייה מדובר בהוכחה חותכת לכך שיהודי מרוקו פשוט ישבו מאז גלות בית שני וחיכו למשיח בדמות שליח של הסוכנות, בשביל אחרים הוא סוג של אידיאליזציה של חיים לא חומרניים. מבחינה היסטורית ופוליטית ברור שהתמונה של היהודי המרוקאי עם בג'ילביה נועד לקבל לגיטימציה להפיכתם לזן יהודי נרדף שיש להעלות מיד לארץ וכתעודה המזכה בתרומות מצד יהודי העולם להצלתם. תמונה של יהודי במוגדור לבוש בחליפת שלושה חלקים הנוסע במכונית אמריקאית לא היה משיג אפקט כזה בשום מצב. אבל היהודי המרוקאי הזה מבחינה סטטיסטית הוא כמו תיאור של קיבוצניק ברפת מתחת לעטיני הפרה כישראלי היחיד שקיים בעולם. באחוזים, מספר היהודים החקלאיים שחיו במרוקו לא הגיע ל 7%, יהודי מרוקו היו מאז ומתמיד עירוניים. החוויה המרוקאית היא עירונית, ובעיקרו של דבר חיים של ערים גדולות ובינוניות. המגע של היהודי המרוקאי עם האדמה קלוש למדיי, תמיד היה מדובר בסוחרים, ובאומנים ובמקצועות חופשיים.
לגבי החינוך, בשנת 1862 הוקם בית הספר הראשון של רשת אליאנס. רשת אליאנס היא המרכז והתפנית של של יהודי מרוקו כלפי המודרנה. ואפשר לספר את ההיסטוריה של יהודי מרוקו דרך בתי הספר של אליאנס. בית הספר הראשון הוקם בעיר תטואן וקשה שלא לראות קשר בין הקמת בית ספר זה לבין קבלת פרס נובל ראשון על ידי יהודי מרוקאי מאחד מצאצאים של העיר הזאת. בית הספר השני הוקם בטנג'יר, והיהודי השני שזכה בפרס נובל בא מהעיר הזאת. לא נראה לי שזה מקרי. הכניסה למודרניות במידה רבה היתה פונקציה של הקמת בית ספר של אליאנס. אפשר לומר שבמידה רבה יוצאי צפון מרוקו והערים תטואן וטנג'יר היו הראשונים להיכנס לאונירסיטאות, ולהגיע להשכלה גבוהה.
הטענה שרק האליטות למדו בבתי ספר של אליאנס אינה נכונה כלל. כל קהילה בכל עיר והקהילה היהודית בכלל דאגו תמיד לעודד חינוך, וגם ההורים. כך שבשנת 1960, בדיוק מלפני שרוב יהודי מרוקו עלו לארץ היו 95% מילדי מרוקו בגילאי 5-18 למדו בבבתי ספר. קשה לקרוא נתון יבש זה ולחשוב לאחר מכן שהיהודי המרוקאי לא התעניין בחינוך. מתוך אחוז זה 80% למדו במוסדות של אליאנס. בתי ספר של אליאנס נכנסו במשך השנים מעיר לעיר ואחר כך לעיירות ואפילו לאיזורי ספר כמו תפיללאת והרי האטלס, למעשה הם הגיעו כמעט לכל יהודי במרחב המרוקאי. (אליעזר בשן- יהדות מרוקו – עברה ותרבותה-ספריית הלל בן חיים- הוצאת הקיבוץ המאוחד-‏2000). בתי הספר של אליאנס הכינו את התלמידים לבגרות הצרפתית (הבאק המפורסם), שהוא עדיין לאין ערוך יותר קשה מהבגרות הישראלית וגם ברמה יותר גבוהה.
בשנות החמישים והשישים נמשכה הרדיפה אחרי היידע על ידי היהודים שהיגרו לכל מדינות העולם, חוץ מאשר במדינת ישראל. מדינת ישראל ביצעה תהליך אלים של דה אדוקציה שהרסה דור שלם, וככל שהילד הגיע יותר צעיר לארץ כך סיכוייו להגיע להשכלה גבוהה הלכו ופחתו. מה שמבדיל את ההגירה הזאת מהגירות אחרות לצרפת, קנדה, ארצות הברית, ספרד או דרום אמריקה, הוא פשוט שכאן נמנע חינוך מקהילה שהחינוך עמד במרכזה. ייתכן שהורים רבים חשבו שאם מדובר בחינוך יהודי הם יקבלו אותו חינוך כמו החינוך היהודי במרוקו וייתכן מאוד שגם בזה לא יכלו לעסוק במאבק הקיום האכזרי שנכפה עליהם.
ב 1948 היו במרוקו 250,000 יהודים, 70% מהם עלו לארץ. ו 30% היגרו למדינות אחרות, בעיקר לצרפת. משפחות התחלקו וחלקן הגיעו לכאן או לשם, מבחינה זאת משפחות אלה שאנחנו מכירים היטב הגיעו מאותו מצב סוציו אקונומי ובמיוחד חינוכי. אמנם לא נעשה מעולם מחקר השוואתי לגבי רמת ההשכלה של יהודי מרוקו בצרפת ובישראל וצאצאיהם (זה בטח נושא שלא מעניין אף אוניברסיטה בארץ) אבל המצב כל כך זועק לשמים עד שקשה שלא לראות במצב הקיים בארץ פיספוס של כל החברה הישראלית. הטענה כאילו ה 30% האלה שהיגרו לצרפת היו המשכילים, וה 70% שהגיעו לארץ היו חסרי השכלה לחלוטין לא יכולה לשכנע אף אדם שמכיר את הנתונים. בעצם, מדובר בטענת מטופשת ובמדינה שבמקום לעודד את החינוך ואת היידע מעודדת בורים ועמי ארצות.

אם נבדוק את האחוזים לעומק, גם ואף אם כל 30% המהגרים לצרפת היו באמת האליטה הגבוהה ביותר של יהודי מרוקו עדיין נותרנו עם 40% של תלמידים אחרים שלמדו באליאנס והיו במצב דומה שעלו לישראל. אפילו אם נצמצם את זה לחצי ונגיד שאלה היו התלמידים הכי גרועים במערכת עדיים 20% מהיהודים שהגיעו ממרוקו לישראל היו במצב דומה לאלה שהגיעו לצרפת. אז איפה הם בדיוק עכשיו? ואיפה יש רמת חינוך דומה לדורות שהם יצרו כאן?
מנסיוני האישי ומכל מה שראיתי מסביב אותן משפחות התחלקו בין כאלה שעלו לצרפת וכאלה שירדו בארץ. הסיבות לא היו דווקא סוציו אקונומיות, הן היו יותר ציוניות, מי שהיה יותר ציוני החליט שהוא לא מהגר לגלות אחרת ובא לארץ. אבל לא בא לו כאן גואל אלא יהודים משחיתים.

אולי זה קצת מתיש לחזור ולקרוא שוב את הנתונים האלה אבל אני מקווה שאנשים חושבים יפסיקו להעלות עוד פעם טענות חסרות כל בסיס לגבי החינוך במרוקו כבסיס לדיון כלשהו, כי זה רק יראה עד כמה הם בורים ולא יודעים על מה הם מדברים.

מספר 666:
חבל שאת מעתיקה נתונים מוכנים מקטע מוכן ולא מתייחסת כלל לדברים שדוברו כאן שהם על גזענותו של קצנלסון. .
וחוסר גזענותו של גרנות .
את טוענת לגבי אדם שביצע מחקר ,שימי לב מחקר על יהדות מרוקו עד כדי כך שהוא הגזען כדברייך טרח והוציא לאור ספר של רב מיהדות מרוקו מהאה ה-19.
זה נראה לך שירלי ( או האיש שהמסתתר מאחורי השם הזה ) דבר מתאים לגזען ?
לי משום מה לא.
אתה טוען שהציטוט שהוא הביא של הרב עובדיה יוסף הוא שגוי .
אז השגיאה היא לא שלו היא של העיתון שממנו הוא הביא.עכשיו הבא לי ציטוט שמראה שעובדיה יוסף מעולם לא אמר את מה שגרנות טוען שהוא אמר. .

מספר 666:
חוסר הרצינות שלך מתבטא בעובדה שאת מוכנה לתת לספר גזעני כמו זה של קצנלסון ללכת בשקט משום שסך הכל הוא תומך בדברים שאת או אתה תומך-כת בהם.
אחרי הכל זה הסופר הגזען היחיד שהצלחתם למצוא אחרי חריש עמוק ביחד עם רופין ועוד שניים שלושה.
את היית שמחה מאוד למצוא עוד סופרים גזעניים כאלו נכון שרלי ? וכך להגשים את חזון קצנלסון -שטרית של הפרדה של היהודים לשבטים שונים ועויינים ?
אז אני שואל אותך שירלי :מה יש לחשוב על מישהו שמושפע ומקבל את רעיונותיו של קלמן קצנלסון ?
אדם כזה ראוי לדעתך לכבוד ?

שרלי בוקובזה :
גרנות יכול לדבר בשם עצמו.
לא צריך לחפש הרבה , יש הרבה מאוד סופרים אשכנזים אנטי מזרחים, לא כולם משתינים מהמקפצה כמו גרנות, הם קצת יותר מתוחכמים ממנו. בענייני חינוך התפיסה השלטת במדינת ישראל כלפי המזרחים היא זו של איזנשטט, פרנקשטיין ופוירשטיין. כהם בצורה זו או אחרת טוענים שכל הנערים המזרחים מפגרים וצריך לנסות להוציא מהם משהו (שיהיו נגרים או חשמלאים לכל היותר). כך שלא פלא שזה גם מה שחושב איש מערות ממשרד החינוך כמו גרנות. כמעט כל הספרות האשכנזית היא אנטי מזרחית וממשיכה את הקו הזה של לצייר את השלילה תמיד במזרחי. כל התקשורת היא כזאת. כל תופעה שלילית מובאת עם דוגמא של מזרחי (הרבה פעמים איש ש"ס), כך שלא ממש צריך לחפש עוד גרנות. יש מספיק. פשוט צריך לפתוח את העיניים ולקרוא את מה שכתוב. כבר בשנות השבעים לב חקק כתב על זה ספר. זה לא השתנה מאז.

שרלי בוקובזה :
הציבור המזרחי בולט בהיעדרו מהאליטות שעיצבו את זהותה של המדינה. כחלק מהמערכת האקדמית בישראל, אני משתאה יום-יום נוכח היעדרם הכמעט מוחלט של מזרחים מסגל המרצים והפרופסורים, ומכך שאין ולו מזרחי אחד בעמדת מנהיגות אקדמית, עיתונאית ותרבותית. כמעט שלא ניתן למצוא מזרחים המכהנים כנשיאים, רקטורים ודקאנים של אוניברסיטאות, או שעומדים בראש קתדרות, מנהלים מכוני מחקר, או בין זוכי פרס ישראל, פרס א.מ.ת., פרס רוטשילד, פרס מיכאל ברונו ופרס דן דוד; כמעט בלתי אפשרי למצוא מזרחים בין חברי האקדמיה למדעים, בין העורכים הראשיים של העיתונים הארציים, בין מקבלי פרס ספיר ופרס סוקולוב, בין מנהלי תיאטראות לאומיים ומנצחים על תזמורות, בין הסופרים הקנוניים שיצירותיהם נלמדות בבתי הספר והאמנים שיצירותיהם מוצגות במוזיאונים." אווה אילוז

http://www.haaretz.co.il/magazine/begin/1.1647141

שרלי בוקובזה :
חצי מהציבור היהודי בישראל מזרחי, אך אין לו כמעט נוכחות בהנהגה תרבותית כלשהי בארץ. העובדה שחברה אינה מסוגלת לקדם מחצית מבניה לעמדות חברתיות אלה, הנחוצות למנהיגות ולזהות קולקטיבית, היא עצמה הוכחה שאין עליה עוררין לקיומה של אפליה נרחבת, עמוקה ושיטתית. בהנחה שמזרחים אינם נחותים מבחינה ביולוגית, הסיבה האפשרית היחידה לחוסר ההלימה המדהים בין שיעור המזרחים באוכלוסייה לבין שיעור הישגיהם התרבותיים היא אפליה בממדים עצומים, שאין להם מקבילה באף מדינה דמוקרטית." אווה אילוז

http://www.haaretz.co.il/magazine/begin/1.1647141

בקצרה אינך מסוגל/ת לענות על מה שאני אומר ואת/אתה מסיט את הנושא למקומות הבטוחים שבהם יש לך חומר מוכן כדי לשכפל .
לא נראה לי שיטה לדיון מעניין במיוחד.
אלך בדרכך ואציין שחלק מהמיתוסים שאנשי הזהות המזרחית הפיצו ומפיצים מבוססים על יסודות רעועים ביותר
ובראשם פרשת ואדי סליב
על כל קישור שאת -אתה תביא אני יכול להביא עשרים אחרים
למשל
שהמיתוס סביב המהומות סביבו שלובו בידי פעילים פוליטיים נופץ מזה שנים
וראו
מה באמת קרה בואדי סליב
http://www.no-666.com/2010/04/02/%D7%9E%D7%94-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%95%D7%90%D7%93%D7%99-%

מספר 666:
לקוראים
האיש שמכנה את עצמו "שירלי בוקובזה" כפי שראיתם כולכם אינו מסוגל להתאמת בדיון רציני ורק מסוגל לשכפל חומרים. מן הסתם כך הוא ימשיך לעשות.אני יכול להביא עשרה קישורים על כל קישור שהוא מביא.
אבל אין בזה עניין רב אתם הרי לא תיכנסו לקרוא.
אז אני שואל אותכם :
מה דעתכם שלכם על אדם כמו סמי שלום שיטרית מאבות הזהות המזרחית שכל חייו מדבר על "השבטים היהודים השונאים זה את זה". רעיונות שאותם לקח מקלמן קצנלסון אדם שאותו סמי שלום שטרית הכפיש וביזה כל חייו כגזען .
לדעתכם אדם כזה ראוי לכבוד?
אין צורך לענות רק תחשבו על זה.

ומספר 666:
הנה מה שיש למשה גרנות להגיד על ספרו של קלמן קצנלסון בעמוד 85-86 בספרו "עסקני הקיפוח" מעניין שהאדון שאול וייג והגברת איריס חפץ שטוענים שהם קראו קרא את ספרו של גרנות עד העמוד האחרון מעולם לא טרחו להתייחס אליו .אולי משום שהם פשוט לא היגיע לעמוד הזה ?
והנה הציטוט

צריך כמובן להזכיר את ספרו של קלמן קצנלסון "המהפכה האשכנזית"זהו ספר מבהיל המציע היסטוריוספיה מופרכת והמסיק מסקנות גזעניות מזעזעות .הספר מדבר על "עמים שונים באומה הישראלית ( וכאן גרנות מתאר ומביא מבחר פנינים מהספר אבל אין לי כוח להעתיק את ההבלים.א.א.)
מסקנתו של גרנות :"יש בספר הזה אוסף גדול כל כך של שטויות שממש חבל על סובלנותו של הקורא להביא אותן כאן".
גרנות ממשיך בעמוד 86 לגבי ספרו של קצנלסון בציטטה שמשום מה מעולם לא צויינה בידי אף אחד מהמגיבים כאן ככל הנראה משום שמעולם לא קראו את ספרו.
"הספר הזה ( ספרו של קצנלסון ) הוא מזעזע והקריאה בו היא עינוי עבור כל מי שסולד מגזענות אך עם זאת יש לציין קלמן קצנלסון היה לגמרי מחוץ לקונצנזוס הלאומי בימים שלפני קום המדינה.הוא השתייך לשוליים הקיצוניים של התנועה הרביזיוניסטית שהייתה מיעוט בעייתי בישוב העברי והוא הוקא אף ממנה בסוף שנות החמישים כלומר לא רק שלא היה חלק מן הממסד הציוני חלוצי סוציאליסטי שביקש בכל מאודו לקלוט את האחים שבאו מארצות האיסלאם .אלא שהיה כאנטוגוניסט הכי חריף שלו. והקטגוריה שלו כנגד בן גוריון תוכיח."
הנה זה מה שכתוב בספרו של האיש שהוכרז בידי "שירלי בוקובזה " כגזעני יותר מקצנלסון האם הגברת בוקובזה קראה זאת מסופקני .ואם קראה זאת הרי היא שקרנית ולגרנות יש מקום לתבוע את האיש שמסתתר מאחורי שמה תביעת דיבה .

שרלי בוקובזה :

הנה ההגיון של משה גרנות

הנה טענה מס. 1

יוצר תימני או מרוקאי, אילו באמת היה קם יצור כזה

13
נוב'
עד סוף שנות ה60 תחילת ה70 כמעט שאין למצוא סופרים עבריים שהם או אבותיהם לא עלו מארצות אירופה… עלול להיוצר הרושם שעלו מארצות האיסלאם מאות ואלפי סופרים ידועי שם , וכאן בתחבולה נכלנית השתיקו אותם והעלימו את יצירותיהם. תרבות אי אפשר למחוק, אם האימה הקומניסטית לא אטמה את מעיין יצירתם (של יוצרים בברה"מ הקומניסטית) הרי שגם מעיין היצירה של יוצר תימני או מרוקאי לא היה נאטם – אילו באמת היה קם יצור כזה…

ד"ר משה גרנות, מפקח משרד החינוך. מתוך: עסקני הקיפוח – שיח של גזענות והסתה, ע"מ 34, הוצאת ירון גולן, 2000

והנה למעשה תשובתו של גרנות עצמו לטענה של עצמו, בעיתון מעריב

"אני פונה לאחינו הספרדים: התקוממו כנגד היגדים אלימים וגזעניים כאלה – אלימות מילולית מובילה לאלימות פיזית. ראינו למה הובילו מילים רעות כאלו בשנות השמונים של המאה שעברה, כשכתבו על קירות תיאטרון הבימה וקירות בתי הכנסת: "אשכנאצים!" – "אשכנזים לבוכנוולד!"* החובה היא שלכם לסכור פיו של האיש הרע הזה בטרם יהיה מאוחר מדי."

בקיצור הוא טוען שאין סופרים מזרחים אבל בעצמו טוען שצריך לסתום להם את הפה.

זה ההגיון של גרנות וגם שלך 666, לא היתה גזענות ואם היא היתה אז מגיע למזרחים לסבול ממנה. איריס חפץ קלטה את זה היטב בהעוקץ

http://www.haokets.org/2012/03/13/%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%97%D7%A8-%D7%AA%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A9%D7%9E%D7%99/

בכל מקרה חבל על הויכוח הזה, דעתי היא לגמרי כדעת המאמר בקישור לעיל, של איריס חפץ. אתה יכול להתווכח שם. אי אפשר להמשיך הלאה. אתה מסתובב סביב הזנב שלך כדי להוכיח משהו די עלום. גרנות בעצמו טוען כל הזמן שסיבת הנחשלות היא שהאשכנזים הם נעלים יותר מכל מיני סיבות. כמפקח במשרד החינוך הוא עדיין צריך להסביר איך הפער החינוכי והאקדמי רק גדל מאז הקמת המדינה, ולא מצטמצם. אולי אתה יכול להסביר. אבל אני כבר צופה את ההסבר, לא רק שהוא לא גדל אלא שהוא באשמת המזרחים. ההגיון הזה מאוד מוצק אצל אשכנזים שחושבים שהם נאורים, מדובר בלופ מחשבתי שאתה חוזר עליו שוב ושוב כממו תוקי וחושב שזה משכנע. אז זהו, שלא, זה אולי משכנע באתר שלך, בצטטת אף אחד לא משתכנע מטיעוניך. זה לא מקום שלך, לך לחברים שלך בפורשי מחסום, אתה סתם בא לעשות כאן בלאגן ולא מעניין אותך לא דיון ולא אמת.

להגיב

שרלי בוקובזה :
סליחה

מראה מקום

הציטוט הזה לקוח מכאן
"אני פונה לאחינו הספרדים: התקוממו כנגד היגדים אלימים וגזעניים כאלה – אלימות מילולית מובילה לאלימות פיזית. ראינו למה הובילו מילים רעות כאלו בשנות השמונים של המאה שעברה, כשכתבו על קירות תיאטרון הבימה וקירות בתי הכנסת: "אשכנאצים!" – "אשכנזים לבוכנוולד!"* החובה היא שלכם לסכור פיו של האיש הרע הזה בטרם יהיה מאוחר מדי."

http://shaultweig.wordpress.com/2010/09/28/%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%9B%D7%A8%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%94-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%99%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%95-%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%95-%D7%95%D7%9E%D7%91/

הנה כל המאמר של שאול סלע

גזענותו של משה גרנות אינה זקוקה לראיות
משה גרנות

שנאה אינה זקוקה לראיות

במשך מאות שנים האמינו הנוצרים שהיהודים שמים במצות דם של ילד נוצרי, אותו הם הורגים בטקס פולחני, ושום ראייה מן התורה ושום עדות של כמרים (יהודים הזמינו כמרים לראות במו עיניהם כיצד אופים מצות, כדי שלא יעלילו עלילות דם) – לא הועילו, כי המיתוסים שיוצרת השנאה חזקים מכל אמת.

אינני יודע מי הרשע שהחליט כי ח"נ ביאליק אמר במסיבת רעיו כי הוא שונא ערבים משום שהם מזכירים לו ספרדים, והאגדה המרושעת הזאת עשתה לה כנפיים ומסרבת למות. ובכן, הדבר נבדק על-ידי מיטב החוקרים: זאת עלילת דם – ביאליק מעולם לא אמר את הדברים האלה, ומי שטוען אחרת – עליו הראייה!

זה לא מפריע למואיז בן הראש לפייט שיר שטנה בעקבות פרסום שמות הזוכים בפרס ביאליק:

אנעל אבוק ביאליק

אנעל אבוק פרס ביאליק

משנה לשנה זה נעשה מגעיל יותר

השנה שוב זכה משורר אשכנזי

בפרס ביאליק

שהפך לפרס Bעלק

אנעל ה-BOOK

מר ביאליק

אנעל אַבּוּק

שוב גנבו את כספי מיסינו הדלים

העבירו את כספינו לאשכנזי בינוני

אנעל אבוק שונאי ספרדים

כי הערבים מזכירים לו ספרדים

ומה אם משורר היה אומר שהוא

שונא גרמנים כי הם מזכירים לו אשכנזים?

(צוטט מאתר "קדמה" על-ידי כרמית ספיר-ויץ במדור "בין השורות", מעריב, תרבות ספרות, עמ' 22, 24.9.2010).

אני פונה לאחינו הספרדים: התקוממו כנגד היגדים אלימים וגזעניים כאלה – אלימות מילולית מובילה לאלימות פיזית. ראינו למה הובילו מילים רעות כאלו בשנות השמונים של המאה שעברה, כשכתבו על קירות תיאטרון הבימה וקירות בתי הכנסת: "אשכנאצים!" – "אשכנזים לבוכנוולד!"* החובה היא שלכם לסכור פיו של האיש הרע הזה בטרם יהיה מאוחר מדי.

* ראו ספרי "עסקני הקיפוח – שיח של הסתה וגזענות", הוצאת ירון גולן, 2000.

"השנאה לא זקוקה לראיות"

יש ראיות לאמירות ע"י ברנר ,חיים הזז ובן גוריון גרועות הרבה יותר מהאמירה המיוחסת לביאליק. מאידך אין צורך לראיות המוכיחות את לשון הרע של גרנות כלפי מואיז כאשר גרנות כינה את מואיז איש רע …. גרוע יותר הם המוטיבים של דם ילדים למצות ובוכנוולד בהם עושה משה גרנות שימוש כאשר התיזה שלו על "שנאה שלא זקוקה לראיות" הוכחה כשיקרית. גם גזענותו של גרנות לא זקוקה לראיות כאשר קוראים את סיפרו עסקני הקיפוח.
ביאליק עצמו נשאל מספר פעמים על ידי מספר אנשים רמי מעלה אם האמירה שמיוחסת לו היא נכונה. אות וסימן לכך שאמירה כזאת ע"י איש רם מעלה היתה נורמטיבית ומקובלת.

לא צריכים ללכת רחוק. יש התבטאויות מתועדות גם של ברנר,גם של בן גוריון ,וגם של חיים הזז שמראות שיש שחר לייחוס אמירות גזעניות לאנשים רמי מעלה.

יוסף חיים ברנר

אופיינו הלאומי פסול מימות עולם ועד הנה, מעולם לא היינו אומה יוצרת, תמיד חיינו חיי צוענים וכלבים, מה אתם רוצים מהאנטישמים? מדוע לא תאבולהבין את המובן מאליו, את חזון השנאה והבוז לישראל! היהודים הם צוענים, זוהמה, רפש וניבול, ביצה סרוחה, לא אדם, כלבים פצועים

עמי אירופה שחנקו אותנו ללא רחם כמו שחונקים דבר נתעב ראויים הם לכבוד. איננו בני אדם כלל, הנה רוק הפה, כל אוצר רוחנו יתוש מת, האם לא יציפו את רחובותינו עכשיו פרצופים ידועים מכל הגטאות, חלאת המין האנושי?! ("שואה משמיים",79)

חיים הזז

אין הציונות והיהדות דבר אחד אלא שני דברים השונים זה מזה, בודאי שני דברים הסותרים זה את זה, כשאדם אינו יכול להיות יהודי הוא נעשה ציוני….

הציונות מתחילה ממקום הריסת היהדות, ממקום שתש כוחו של העם, דבר אחד ברור הציונות לא המשך ולא רפואה למכה היא עקירה והריסה. אדרבא היא מסיחה את דעתה מן העם, מתנגדת לו, הולכת נגד רצונו ורוחו, חותרת תחתיו, ועוקרת אותו, ופורשת ממנו לדרך אחרת, למטרה רחוקה ומסוימת, היא וקומץ אנשים בראשה, גרעין של עם אחר: בבקשה לשים לב!! לא חדש ולא מחודש אלא אחר, מי שאינו סבור כך או שהוא טועה או שהוא מרמה את עצמו" ("שואה משמים", מוסף "הארץ" 1943).

את "הטיפול" במואיז בן הראש משאיר גרנות ל"אחינו הספרדים" ושולח אותם לסתום למואיז את הפה. יש חוק נגד הסתה בישראל ומי שמופקד על אכיפתו הוא היועץ המשפטי לממשלה. "אחינו הספרדים" לא עובדים אצל גרנות ולא עובדים בשביל גרנות. "האדון הלבן" גרנות שולח את "החיילים השחורים" לטפל במואיז.

חוץ מזה "שאחינו הספרדים" שומעים פעם ראשונה שהם אחיו של מחבר המניפסט הגזעני "עסקני הקיפוח"

מספר 666:
אז לא קראת את הספר של גרנות נכון ?
כי אילו קראת את-אתה "( שאול וייג ? זה אתה שכותב תחת שמה של בוקובזה? מה יש לך שאתה כל הזמן משתמש בשמות נשים ?) היית מביאה מראה מקום מהספר ולא ממאמרו של שאול שאין לדעת אם הוא קרא את הספר וכו' וכו'. .
"בוקובזה" הי'קר אני אהיה כאן כל כמה שיתחשק לי עם דעותי .
אני יודע שאתם מפחדים מהדעות שלי משום שהן הורסות לכם את כל המיתוסים השקריים שהשרישו בכם ,אבל לא כדאי לשמוע פעם גם את הצד השני.?
אגב ברצוני לב רך כאן את המצטטת על אומץ הלב שהיא גילתה ומגלה כשצרה את עצמה ולא מחקה שום הודעה שלי למרות שכולנו יודעים שזה היה קשה.
זה לעומת מאויז בן הראש שמחק ומוחק באתרו כל דעה שמתנגדת לשלו ומראה בכך על חוסר אומץ לב אינטלקטואלי מהסוג שאותו מגלה המצטטת
.מואיז תלמד מהמצטטת.

מספר 666
אני רוצה להוסיף שפגשתי לפני כמה שבועות את המצטטת בעת שהשתתפה בהפגנה כנגד חשפניות ואמרתי לה שהיא תרמה תרומה גדולה במאבק נגד הגזענות הודות לזכייתה האחרונה בתביעה כנגד גלי צה"ל.
הודות למצטטת כל מי שיעלה על דל שפתיו ניבול פה גזעני יצטרך לחשוב על כך 1000 פעם שכן הוא יהיה צפוי כעת לתביעה כספית גדולה שיש לה סיכוי טוב לזכות. .

ברנר אני לא יודע מה הוא אמר על המזרח תיכונים אבל הרשה לי להרגיע אותך .הוא אמר את הדברים הנוראים ביותר על היהודים המזרח אירופאיים .וסך הכל לא היה לו כימע שום דבר טוב להגיד על אף אחד ללא קשר למוצאו.

ביאלי'ק כמובן מעולם לא טען את הההבלים שייחסת לו לגבי המזרח תיכונים.כפי שהיית יודע אם היית קורא את המאמר של שמואל אבנרי בעניין ולא סומ על אותם אנשים "רמי מעלה " אלמונים אנונימיים :
וראה את המאמר כאן
ביאליק ועדות המזרח אנטומיה של עלילה ועלבון שווא
http://www.haaretz.co.il/misc/1.934678

לגבי ההבלים השלך על חיים הזז צר לי להגיד לך שאני כמומחה לחיים הזז יכול לאשר שחיים הזז כתב את דבריו אלו כחלק מיצירה בדיונית בשם הדרשה ולעתיד אמר בדיוק את ההפך בנאומיו .
ראה כאן על הזז
בעקבות חתן הדמים

http://www.yekum.org/2011/04/%D7%91%D7%A2%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%97%D7%AA%D7%9F-%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%96%D7%96-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A7-%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%A9/

כמה מילים על הזז שעליו כתבתי לאחרונה מאמר גדול .
חוקרת ידועה של תרבות יהודית מזרח תיכונית היא דיווחה לי ש"בשיח המזרחי"" הזז מוכר כ"גזעני ".
הופתעתי מאחר שאם יש סופר שאפשר להגדירו כפחות גזעני מכל אחד אחר הרי זה חיים הזז שהקדיש שנים רבות מחייו לכתביה על אנשי הקהילה היהודית ממוצא תימני. …
ניסיתי לברר מיהו האיש שטוען ב"שיח המזרחי " שחיים הזז הוא גזעני .
הופניתי לחוקרת בשם סמדר לביא שעליה ראו כאן
http://en.wikipedia.org/wiki/Smadar_Lavie
הגברת לביא כתבה במאמר כאן שפורסם באניציקלופדיה של נשות האיסלאם
http://cosmos.ucc.ie/cs1064/jabowen/IPSC/php/art.php?aid=75434
כי "הסופרים האשכנזים שכתבו על יהודי המזרח ( דהיינו בעיקר חיים הזז אם כי משום מה היא לא מזכירה אותו בשם ) ששייכים בעינ יה לז'אנר מיוחד שאותו היא היגדירה בתכתובת ביננו כ"ז'אנר רומיה " ( על שם הגיבורה של ספרו של הזז" היושבת בגנים ")( הושפעו מהעוז\רות שלהם שסיפרו להם סיפורים שהיצגו את נשות עדתן כייצריות באופן מיוחד..
שוב הופתעתי מאחר שאני עורך עכשיו חיפוש יסודי ביותר על חייו של הזז ולעניות דעתי נתקלתי בכל מקור על חייו שקיים בעברית ובאנגלית ובאף אחד מהם לא הוזכר שלהזז בכלל הייתה עוזרת. ההנחה היא שרוב חייו הוא היה עני מידי אפילו בעבור זה. הזז בהחלט לא היה זקוק לקבל את המידע שלו על על יהודי ונשות תימן מעוזרת בביתו .הוא חי במשך שנים בשכונות של יהודי תימן בירושלים ולמד את השפה המיוחדת שלהם היטב.
אז אולי הגברת לביא התייחסה לסופרים אחרים שכתבו גם הם על יהדות תימן?
למרבית הצער התכתובת עימה לא הניבה כל מידע חשוב בעניין . היא סירבה לענות לשאלות הספציפיות שלי בעניין היא היפנתה אותי לביבליוגרפיה שסוף המאמר שלה ונמנעה מלציין את המקור הספציפי.בדיקה יסודית של הביבליוגרפיה הזאת לא חשפה כל גרגיר מידע שיכול היה לשמש כמקור להצהרה הזאת שכרגע היא מוטלת בעיני בספק.
עד שלא יתגלה המקור להצהרה זאת של לביא אי אפשר לקבל אותה כעובדה.
האם ייתכן שיותר משההצהרה מגלה אמת אובייקטיבית כל שהיא על "שיטות העבודה " של הסופר "האשכנזי " כביכול על האישה המזרח תיכונית , היא מגלה יותר את ההבנה הסובייקטיבית של הגברת לביא "איך הגבר האשכנזי " כשהוא כותב על האישה המזרח תיכונית " מסוגל לכתוב עליה ורואה אותה ?
מידע נוסף נדרש בעניין .חשיפת המקור שבו השתמשה לביא לקביעתה זאת בהחלט יכולה לעזור בעניין.

לצערי למרות שהתגובה למעלה נשלחה לגברת סמדר לביא " שום תגובה ושום הפניה לא התקבלה ממנה לגבי טענתה השנוייה מאוד במחלוקת שסופרים אשכנזיים ( למעשה חיים הזז) נעזרו כביכול ב"עוזרת הבית שלהן " כמקור מידע על מנת לצור סיפורים מחיי העדה התימנית שבהן הגיבורות התימניות הוצגו כנשים תאוותניות באופן מיוחד מאחר ש( כטענת לביא ) זה מה שהסופרים "האשכנזיים" ( כהגדרתה של לביא ) שמעו וציפו לשמוע מעוזרות הבית שלהם ששוב על פי לביא ידעו שזה מה שהבוס רוצה לשמוע.
כאמור למעלה לא מצאתי שום צל של ביסוס לטענה זאת בשום דבר שהופיע אי פעם לגבי חייו של חיים הזז.
אלא עם כן יתגלה לבסוף ביסוס שלא ידעתי עליו לטענה זאת הנחתי היא שהמדובר בבדיה פרי המצאתה של סמדר לביא ומשקפת את דיעותיה ורעיונותיה כיצד י מערכות יחסים בין "אשכנזים " ונשים מזרח תיכוניות יכלו התקיים ולא על איזה שהם עובדות שהיא איתרה במחקרה.
. סמדר לביא היא ככל הנראה "חצי אשכנזית " כהגדרתה בת לעולה מלטביה ואישה ממוצא תימני ,כמו הדמויות שאותן תיאר חיים הזז בספריו.

יתכן מאוד שעובדה ביוגרפית זאת היא שקובעת את דרך חשיבתה ואת הבנתה לגבי מערכות יחסים בין "אשכנזים" ל"מזרח תיכוניות" ולא חקירה אובייקטיבית כל שהיא . .
כמובן מאליו שעם יתברר שאין שום ביסוס לטענתה לגבי "הסופר האשכנזי " ו"עוזרת הבית " שלו הרי שיש להתייחס בזהירות רבה לכל דבר אחר שאותו כותבת לביא במאמרה הנ"ל ולא לקבל שום דבר שהיא אומרת בשום עניין ללא בדיקת מראי מקומות.

שאול וייג כותב ב"צטטת " :
מה שמגוחך בכל הדיון הוא שאת רוב החומרים שמלמדים על גזענותו של משה גרנות סיפק אלי אשד. ה"פנינים הנבחרות ממשנתו של משה גרנות" יושבות בבלוג של אלי אשד מספר שנים. אני שימרתי את החומרים בבלוג שלי ואלי אשד נכנס "לביתי הוירטואלי" והתחיל ללכלך. הוא השאיר הודעה גסת רוח ובה דרש ממני לקיים דיון בבלוג שלי. מה שנותר לי היתה השלכת הודעתו לפח.

הדבר השני הוא הראיון שפירסם אלי אשד עם גרנות ב E-MAGO ובו מסופר שמשה גרנות הקדיש 4 שנים לכתיבה גרפומנית נגד ש"י עגנון. זה לא מפתיע ,עגנון היה סופר יהודי,לא ציוני ולא ישראלי – את זה גרנות לא יכול היה לסבול."

למרבית הצער איני יכול להגיב יותר באתר "הצטטת " מאחר שהבלוגרים שם דאגו לחסום אותי .כנראה שדברי באמת מטרידים אותם .
אז אענה כאן :
שאול אתה מודה עם כך שבעצם לא קראת את ספרו של גרנות כפי שטענת בעבר אלא לקחת את "הציטוט " ( המקוצץ והמצונזר ) ממנו מאתרי ,ששם אגב הוא הופיע כתגובה של מישהו אחר לא שלי .
אציע לך שוב :למה שלא תחפש את הספר לקריאה במקום לקרוא ציטוט אחד או שניים ממנו להפיץ אותו כאחוז דיבוק כפי שעשית עד כה?
הספר "עסקני הקיפוח " יפקח את עיניך את זה אני מבטיח לך.
אתה מעיר גם על הכתיבה "הגרפומנית " של גרנות כנגד עגנון.
לא עדיף שקודם תקרא את הספר שלו לפני שתקבע אם הוא גרפומני או לא?
משום מה יש לי ספק רב אם אתה אפילו ראית את ספרו בימי חייך. וכך ה"ביקורת" שלך היא חסרת ערך ,אין לך מושג ירוק מה גרנות בעצם אומר שם .

שני דברים מפתיעים אותי: האחד שבשני המקרים אורטל בן דיין קיבלה מהגופים שתבעה 38 אלף שח. אם אין כאן טעות זו עילה לתביעה נגד בורא עולם על הזניית המקריות. דבר שני, בעודי מאזין לשירם של להקת הפיקסיז "הקוף הזה הולךלגיהנום", ולשורה המסוימת "אם האדם הוא חמש והשטן הוא שש אז אלוהים הוא שבע" נחשפתי כאן לישות ושמה מספר שש שש שש. עילה נוספת לחיזוק התביעה לבורא עולם, על שיבוש הליכי משפט והטרדת עד.
נ"ב משפטנים חושבים שהעולם מכוסה על ידי החוקים המטופשים שלהם. אציג כאן את עמדתי הפרטית אליה הגעתי אחרי שקלא וטריא ארוכים: אתם יכולים ל**** את הטיעונים המשפטיים שלכם ל***. ודרך אגב, נראה לי שאורטל בן דיין אינה משפטנית. לא נורא, היא יכולה לעשות כך גם כן.

כדי להסיר ספק ולמנוע תביעה עתידית, פתרון אפשרי לחידת הכוכביות למעלה: להעיף, לירח.

מו ני יקים למי שלא יודע הוא תומך באידיאולוגיה המטורפת של הקצנלסוניזם -שטרטיזם מבית המדרש של קלמן קצנלסון של הצורך בהפרדה בין הישות הבדויה שהוא כינה אותה "אשכנזים " והישות הבדויה שהוא כינה אותה "ספרדים "כפי שפותחה והנועמקה בידי שמי שלום שטרית ששינה את שמנ השל הישות "הספרדים " ל"מזרחים ".

והנה דיון ארוך שהתקיים ביני ובין תועמלן של האידיאולוגיה ה"קצנלסונית -שטריתית " בשם ג.אביבי :הוא העולהנ במקור ב"ארץ האמורי " כאן
http://haemori.wordpress.com/2012/09/12/theft/
ו\יהיה גם פ]ה ,מאחר ששם טרחו ומחקו כל מיני דברים שלי .
הדיון מתחיל .עם ג.אביבי :

"…מי שרוצה – שיתבע. הכנר ההונגרי תבע. והפסיד. בית המשפט קבע שאין כאן גניבה." – בית המשפט ההוא אינו אלוהים, הוא יכול לטעות. לא כל העתקה תרבותית היא גניבה, אבל צריך להוכיח את זה במשפט אובייקטיבי. משפט כזה מעולם לא התחולל בישראל ולא במקרה.
"אילו אותם מהגרים-פליטים מזרחיים היו קונים כרטיסי נסיעה לארץ מכספם, קונים לעצמם דירה מכספם, משיגים לעצמם עבודה בכוחות עצמם, לוקחים אחריות לחינוך ילדיהם בעצמם – הם לא היו נתקעים בשום מעברה ולא היו זקוקים להמציא פושעים כדי להסביר לעצמם מה קרה להם. אין ארוחות חינם". פירכה חסרת כל קשר למציאות. אנשים נשארו במעברות כי מדינת ישראל לא מהרה למצוא פתרונות– דירות רגילות. היה מחסור גדול בדירות, הממשלות רק דאגו שאלה שייצאו, מהמעברות יהיו קודם כל אשכנזים (להוציא מי שהיו כלולים ברשימות השחורות של מפאי). כך קרה שהמהגרים האשכנזים, ברובם לא הגיעו למעברות, ואלה שהגיעו ברובם נשארו בין חודשיים לכמה חודשים. זאת כאשר רוב המזרחים הוכנס למעברות ולא אפשרו להם לצאת, אלא בממוצע כעבור שנים רבות. יש תעודות כתובות שמראות את העיקרון הזה.
"לוקחים אחריות לחינוך ילדיהם" איך, כאשר בתי הספר שהוקמו באזורי מגוריהם היו בתת-רמה עם הנפל של מורי ישראל? לא הוקם עבורם אפילו תיכון עיוני אחד עד לא מזמן. הוקמו עבורם רק בתי ספר מקצועיים (רובם של 11 שנות לימוד) וכמובן ללא מסלול בגרות, וגם זה במשורה.
"משיגים עבודה בכוחות עמצם"? ההפליות הגזעניות בקבלה למקומות עבודה לא הותירו להם את החופש ההזוי שאתה מתאר למצוא עבודה. המזרחים רבו כדי למצוא מקומות עבודה אפילו זמניים ביותר, כי הם הודרו ככל האפשר למען פרנסת האשכנזים. מהנדסים וכלכלנים אקדמאים מעירק ומצריים נשלחו לעבודות דחק עתירות יזע ודלות הכנסה להחריד.
"קונים כרטיסי כניסה לארץ מכספם"? – מי מהם באמת רצה להגיע ארצה כאשר אין לו היכן לגור? לרובם הגדול לא היה/נשאר כסף לנסוע מעיר לעיר ובטח שלא לישראל (זה נאסר עליהם, אם עוד לא הבנת). "קונים לעצמם דירה"? – עם איזה כסף בדיוק? זאת, כאשר לא היו מספיק דירות ואלה שהיו נמסרו בהעדפה מובהקת לאשכנזים. לך תלמד את העובדות ואת המציאות של אותם ימים לפני שתפזר "פתרונות" הזויים בדיעבד.
"אני מכיר רבים-רבים כולל אשתי……" – אגדה גזענית-אשכנזית שחוקה. אתה לא יכול להכיר "רבים-רבים" שעלו/הסתדרו על חשבונם, כי לא היו יותר ממתי מעט כאלה. לרוב הגדול של המהגרים/פליטים מהמזרח לא היה כאן גרוש להסתדר לבדם. ליהודי עיראק למשל הוחרם כל הרכוש וההון שם בשיתוף מלא בין ממשלת ישראל וממשלת עיראק. אלה מהם שהסתדרו למרות הכל עשו זאת בגין תושייתם וחריצות רבה, ובכל מקרה יכלו להגיע הרבה יותר רחוק אילולי הניחשול היזום ע"י ממשלות ישראל.
"ביחד 15 מיליון פליטים שאיש לא שמע עליהם מאז, כי הם נקלטו בארצות אליהם גורשו ופסקו להיות בהם פליטים…" – אז מה הטיעון שלך? אם עוד עמים נדפקו בגינן של מלחמות זה מלבין במשהו את הפשע שנעשה לפלסטינים? "איש לא שמע עליהם"? מופרך. מי שלא רוצה לשמוע עליהם לא שומע, סבלם גם בדור השלישי/רביע הוא גדול."

תלמד את העובדות לאשורן (כתבי ש. סבירסרקי, ס.ש. שטרית ואחרים) לפני שאתה מפריח אמירות/ קלישאות שקריות וגזעניות, שהופצו כאן למכביר ע"י הממסד הציוני והתקשורת הנאמנה שלו.

מספר 666 עונה :
למה למה למה? למה התייחסו " היהודים המזרח ומרכז אירופיים ליהודי המזרח תיכוניים כפי שה תייחסו אליהם או לפחות לחלקם ?
למה ?
למה התייחסו ליהודים המזרח האירופיים בשואה הנאצים כפי שהתייחסו אליהם אתה יכול להסביר לי?למה?
למה כבשו מעצמות המערב את המזרח התיכון למה ?
למה השתלטו המונגולים על חלקים נכבדים מהעולם כשהם רוצחים מליונים מתושביו?
למה גירשו את היהודים מספרד ומפורטוגל? למה?
למה רצחו הספרדים מליונים ביבשת אמריקה? למה?
למה כבשו הערבים את ספרד ודיכאו את הנוצרים שם ?למה?
למה כבשו הערבים את המזרח התיכון כולו ואיסלמו את תושביו ?למה?
למ ההרומאים גירשו את היהודים מארץ יהודה למה?
וגם הבבלים ?
למה קבוצה של יהודים הרגו את ישו ? למה? בשביל מה זה היה טוב ?
וכך הלאה וכך הלאה.למה למה עשו לנו ככה וככה .למה דיכאו אותנו ככה וככה.
למה?
וכאשר מועלית השאלה מדוע המדוכאים בעבר מתנהגים באותה הצורה כלפי אחרים נטען שזאת שאלה מטופשת.

ג.אביבי עונה :
זאת לא שאלה מטופשת
המשפט המסיים שלך: "וכאשר מועלית השאלה מדוע המדוכאים בעבר מתנהגים באותה הצורה כלפי אחרים נטען שזאת שאלה מטופשת."
לאשכנזי שמצדיק את המצב הקיים, זאת שאלה מטופשת. למי ששואף לבטל את שלטון הפריבילגיות האתני בישראל, מכל קבוצה אתנית, זה יכול להיות משפט הפתיחה לדיון חשוב.
שווה לדון בחוקיות הלא קדושה הזאת, של שימור שרשרת הגזענות והשתלטנות. במקרה שלך, מי שטוען נגד ה"התבכיינות", הוא מי שמצדיק את תופעת שרשרת הגזענות, או מאמין שאי-אפשר לבטלה. הגרמנים "יללו" (ביטוי שלך) ובסוף הצליחו לכפות על עצמם מערכת חינוך שמנסה ברצינות לשרש את תחושות העליונות הגזעית והתרבותית שלהם, ודי מצליחה (בהתחשב בזמן הקצר שהיא מתקיימת). גם האשכנזים בישראל יכולים לחשוב על זה ברצינות, הם עומדים בראש שרשרת הגזענות בישראל. אני מאמין שלא כולם חושבים שזה נורמאלי."

מספר 666 עונה :
אביבי גזען היקר
\אין "אשכנזים " בישראל .
ומעולם לא היו .
תכניס את זה טוב לראשך ותמחוק את המונח הגזעני הזה מפיך.
יש יהודים ממוצא מזרח ומרכז אירופאי.
"אשכנזים " מכיוון שאינך יודע הוא מונח לגרמנים תושבי גרמניה ( אשכנז בימי הביניים).
מכאן ואילך הקפד לנקות את לשונך."

ג.אביבי עונה:
666 גזען מצוי,
השיטה שלך ושל גזענים אובססיביים כמוך היא להכחיש זהות או להסתתר מאחורי זהויות אחרות. בשיטות שלך הסובייטים הכחישו את קיומו של העם היהודי.
לשוני נקיה מגזענות. המושג אשכנזי – כמו מזרחי – כמו יהודי לא קשור לגזענות – אלא בעיניו של מי שמתעב אותם. זה שאתה לא מסוגל להבדיל בין גינוי לגזענות האשכנזית (או המרכז והמזרח אירופאית לשיטתך) לבין הגזענות עצמה, רק מעיד על יכולת אבחנה מוגבלת ועלובה. הגזענות והלכלוך הלשוני הם שלך, כמו גזען מצוי אתה משליך אותה על האחר.
ועוד דבר, אל תצווה עלי, אתה לא במעמד לצוות פה על מישהו."

מספר 666 עונה :
כן כן אביבי היקר.אתה לא גזען רק כל האחרים שהם לא אתה הם גזענים.
אתה האדם היחיד עלי אדמות שאינו גזעני.
אבל מה לעשות אביבי אתה כופה עלי זהות שאיני מכיר בה.
וזה חבר יקר כפיה גזענות וניבול פה והסתה כנגדי .
לתשומת ליבך ,כי אינך יודע.המילה "אשכנזי " שאתה משתמש בה באובססיביות נחשבת היום בציבור הרחב כניבול פה מצוי ,והשימוש בה עלול להיחשב כהזמנה לאלימות.
לתשומת ליבך כי אינך יודע :אני מכיר אלפי אנשים שאם מישהו ישמיע כלפיהם את מילת ניבול הפה שלך "אשכנזי " על כל נגזרותיה הם ישברו לו את כל שיניו.
אם אתה אביבי גזען יקר תעז להשמיע באוזניהם את המילה הם ירסקו את עצמותיך כגזען .
מישום שהם יזהו מיד אדם שמנבל כלפיהם את פיו ומייחס להם זהות שהיא מתועבת בעיניהם.
למה שמישהו ירצה שיזהו אותו עם הגרמנים שרצחו מיליוני יהודים ?
להבא אביבי היקר הינך מתבקש שלא להתייחס אלי במונח המתועב בעיני "אשכנזי" ".
לידיעתך אני ממוצא מזרח תיכוני מזה מאתיים שנה אז אין לי בעיה שתכנה אותי "מזרח תיכוני " אם אתה כל כך זקוק להגדרות."

אביבי עונה :
מספר 666 המגלה "יציבות" נפשית ו"אי"-גזענות למכביר,
אתה חוזר על השבלונות הילדותיות כגון "אתה לא גזען רק כל האחרים שהם לא אתה הם גזענים". אכן, יש כאן שיפור קליל בהשוואה לסגנון ילדי הגן ולרמתם (כגון הנוסח "הכל עובר עליך וקקי בידיך"). אתה חוזר על השקר "אתה גזען" עשרות פעמים כדי לשכנע שאתה הוא הקורבן, אבל אתה רק מגחיך את עצמך.
אתה מספק רמזים בצורת איומים אלימים: "… עלול להחשב כהזמנה לאלימות….אני מכיר אלפי אנשים שאם מישהו ישמיע כלפיהם …אשכנזי… הם ישברו לו את כל שיניו… הם ירסקו את עצמותיך כגזען". זאת אלימות מילולית מחליאה של מגלומן מתוסכל.
בפשטות גזען אלים ומתקרבן, לא הצלחת להפחיד אותי. לא עם הצבא הפרטי שלך בן אלפי מרסקי העצמות והשיניים ולא מעצמך. בסה"כ סיפקת נתונים על הגיל המנטאלי שלך ועל מידת "יציבותך".
לא מעניין אותי איך אתה מגדיר את עצמך ואין לי עם זה בעיה. אני לא כופה עליך שום זהות, מצדי תגדיר את עצמך "לולב". אבל לו עשית סקר אובייקטיבי בקרב האשכנזים בעולם או רק בישראל (יוצאי מזרח ומרכז אירופה כולל אלה שהם כבר 10 דורות בישראל), היית נאלץ להגדיר את רובם גזענים כלפי עצמם לשיטתך – כי אין להם בעיה עם הזהות האשכנזית שלהם. הם לא רואים בה קללה (ואין שום סיבה כזאת). את המינוחים שלך תשמור לעצמך. נראה לי שאתה מנסה לכפות על רוב האשכנזים את השקפתך, תוך איומים באלימות. עם התירוץ הזה אתה תנסה ללא ספק לכפות על המזרחים בישראל להתכחש לזהותם המזרחית, תוך הצגת איומים ואלימות.
בנוסף, לא שמעתי שמישהו כינה את הגרמנים הלא יהודים בשם "אשכנזים". המושג "אשכנז" בפי יהודי אירופה נועד לבדל אותם מהלא יהודים שם מבלי למחוק את זהותם.

מספר 666 עונה :
אביבי היקר. קרא למד והפנם היטב.
אתה יכול צעוק מכאן ועד מחר שאני הגזען ואתה זה שעשו לו ככה וכה.אבל כשאתה מדבר איתי הינך מתבקש לא להשתמש במונחים שאני מגדיר כניבולי פה כנגדי .
משום שאני קולט היטב אביבי היקר את הרגשות של השנאה הגזענית שאתה מעביר כנגד "האשכנזים " הישות הקולקטיבית הבדיונית שהמצאת שאחראית לחוליי ישראל המזרח התיכון והאנושות שעליה אתה מטיל את השנאה שלך מוסווה מידי פעם בכל מיני מונחים אקדמאיים כביכול. .
בכל דיון רציני אביבי היקר השימוש במילה "אשכנזי " אסור להוציא במרכעות על מנת ללמוד ולהבין איך הוא הפך לניבול פה הגזעני שהוא הפך היום בין השאר בידיך .זהו ניבול פה גזעני אביבי היקר ,וכשאתה עוסק בדיון רציני אביבי אין להשתמש בו כי האחרים קולטים שאתה משתמש בו במטרה של ניבול פה וביטויי שנאה.
אין לי שום בעיה שאתה תגדיר את עצמך איך שאתה רוצה ,אם תאמר לי שאתה לא רוצה שאקרא לך "מזרח תיכוני " כי זה חוסר נימוס או כיוצא בזה לא אקרא לך ככה .
אתה רוצה שאני אקרא לך "פערנק " או "מרוקו סכין " או ניבולי פה אחרים ?
התשובה האמיתית היא היא כנראה כן אתה מעוניין בכך מסיבות אידיאולוגיות כי אז כביכול אני מראה את גזענותי ומחזק את תחושת הנרדפות והמסכנות שלך ו"הוא עושה לי ככה וככה". .
אבל במציאות שמחוץ למה שיש בראשך אלו ניבולי פה וחוסר נימוס לא אקרא לך כך מתוך כבוד כלפיך וכי אני יודע שבעיניך אלו ניבולי פה.
ואני דורש ממך לגלות את אותו יחס של כבוד כלפי. .
בכל שיחה עימי אביבי היקר יש לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי ולא להשתמש כנגדי באלימות מילולית במונחים שאני מגדיר אותם כגזעניים וכמבזים
.מקובל עלי שיש מונחים שאינך יודע שאני מחשיב אותם כניבולי פה. אבל מרגע שאתה יודע, יש לנהוג בהתאם.
מדהימה התפיסה של אביבי ש"לו עשית סקר אובייקטיבי בקרב האשכנזים בעולם או רק בישראל (יוצאי מזרח ומרכז אירופה כולל אלה שהם כבר 10 דורות בישראל)"
למה עשר דורות ? למה לא רק שני דורות ? או חמישים דורות ? .
איך נקבע הקריטריון הזה ?

מובן שהשיקול כאן הוא לא אובייקטיבי ולא מדעי אלא קשקשת גזענית נתעבת שאני רוחץ את ידי ממנה ופונה לקוראים הנכבדים של אתר זה להתרחק ממנה ..

אביבי עונה :
666 מספר משעמם,
ה"דיון" אתך מיצה את עצמו, אתה ממחזר את עצמך באובססיביות חולנית.
לסיכום:
• אני משתמש במושגים לגיטימיים ואין מניעה חוקית להשתמש בהם.
• אתה עדיין לא קובע את החוק במדינת ישראל, למרות שבדמיונך אתה כבר הדיקטטור הכול יכול.
• אני באמת לא שואל אותך באיזה מושגים להשתמש ובאילו לא, ומה לשים במירכאות.
• לא מזיז לי עד כמה אתה נעלב או "נעלב", זאת הבעיה שלך.
• האיומים שלך, המרומזים או הפחות מרומזים, הם עניין לפלילים או למשרד הבריאות, ולא לאתר דעות.
• אני מציע שאת המשך הדיאלוגים שלך תנהל עם הפסיכולוג / פסיכיאטר הקרוב, אני פשוט מפהק משעמום ומבחילות. אצלו על הספה תוכל לחזור בלי הרף על המנטרה "אביבי הגזען…" ולשלוח את מיליציית מפרקי העצמות שלך לכל האויבים שלך.
רפואה שלמה

מספר 666 עונה :
תודה אביבי היקר.
אני מבין שאין לך כוח לענות ואינך יודע איך לענות.זה בסדר. העיקר שקראת והיפנמת.
הדברים נמצאים כתובים רשומים ומשאירים את חותמם והשפעתם על הקוראים.
נציין שרק בשנה האחרונה השתתפתי בכמה כנסים אקדמאיים באוניברסיטת באר שבע.עם בשנים קודמות הייתי צריך לגשת למרצים בזמן שיעורים ולאחר ההרצאות ולציין לתשומת ליבם לכך שמונחים כמו "אשכנזים " הם מונחים השנויים במחלוקת שיש רבים שמגדירים אותם כניבול פה .השנה כבר לא היה צורך בכך ,כל ההרצאות ששמעתי בנושאים הקשורים הקפידו לציין את המילה "אשכנזי " במרכאות " ושניים מתוך חמשת המרצים הקפידו לציין שזהו מונח שנוי במחלוקת .
ונראה שגם לפרשת התביעה של אורטל בן דיין שתבעה לדין שדרנית בגלל מונח של ניבול פה גם היא משפיעה את השפעתה. המרצים מודעים כעת לכך שהם עלולים להיתבע לדין בנושא

אביבי עונה :
666 גאון הדור,
"… ואינך יודע איך לענות" – כשמדובר בטענות אינפנטיליות או בהפרעות נפשיות – כל פסיכולוג מצוי יענה לך טוב ממני.
"…ולציין לתשומת ליבם….ושניים מתוך חמשת המרצים הקפידו לציין שזה מונח שנוי במחלוקת" – אכן הם באו אלי והתלוננו על ריסוק שיניהם בידי חיילי גדוד 666 המנפץ. הם לא הצליחו לבטא את המילה אשכנזים, יצא להם משהו כמו "אאכנאים". מאז סדרת החינוך היסודית שעשית להם, יש להם בעיה להגות אותיות שיניות בנוסף לכאבי פה ולסת…
לקינוח:
אשכנז, אשכנזי, אשכנזים, אשכנזית, אשכנזיות,
אשכנז, אשכנזי, אשכנזים, אשכנזית, אשכנזיות,
אשכנז, אשכנזי, אשכנזים, אשכנזית, אשכנזיות,

קח תרופות בזמן ואל תבריז להוא ממערכת הבריאות,
גמר חתימה טובה

אביבי היקר.
לתשומת ליבך:
כאן זה אתר מכובד. והינך מתבקש להתנהג בהתאם.
אני מבין שיש לך בעיות עם פסיכולוגים,עם פסיכיאטרים עם התנהגות אינפנטילית ועם בתי ספר.
את זה כולנו הבנו כבר. אתה חוזר ומזכיר אותם בכל משפט שני שלך כתשובה ניצחת לכל שאלה שאין לך את התשובה עליה.
אבל כאן באתר הזה לא מתייחסים יותר מידי ברצינות להערות מטופשות מעין אלה ומצפים מאדם שיש לו כיבכול אידיאולוגיה סדורה שיגיב לעניין ויראה שהאידיאולוגיה שלו מסוגלת להתמודד עם כל אתגר.
ועכשיו גם כן לתשומת ליבך :
מזה כמה שנים אני דורש באתרי ובמגזינים שאני עורך על שליטה עצמית מצד הכותבים כבוד לאתר וכבוד לכותבים האחרים.
ואני אוסר על פרסום המילים האלו שמוכרות כעת כניבולי פה גזעניים וסקסיסטיים על כל נגזרותיהם :
והנה רשימה חלקית :
"כוזרי
"אשכנזי
פערנק
"מרוקו סכין
ערבוש
" "כוסית "
"מדכא פטריארכלי
אנטישמי
נאצי
פשיסט
אלא אם כן הדיון עוסק בהקשרים ההיסטוריים של מילים אלו ואיך הם הפכו למילות ניבול הפה שהן היום.

הרשימה הזאת מתעדכנת מידי פעם בכל פעם שצצים ניבולי פה גזעניים חדשים.
אני שמח לציין שהרשימה הזאת עובדת באיזו שהיא צורה לפחות בחוגים האינטלקטואליים שקוראים את מגזין "יקום תרבות " ואת הבלוג שלי שהם נרחבים למדי .
באוניברסיטת באר שבע רוב המרצים והסטודנטים בחוגים שאליהם אני שייך במדעי הרוח מודעים לרשימה הזאת ומתנהגים בהתאם.
אז החלחול הוא איטי כמובן שבאוכלוסייה הרחבה אין התייחסות לכל זה.אבל גם זה יבוא בהדרגה.
הערכתי בעוד כמה שנים בודדות אם יהיה איזה אינטלקטואל שישתמש במילים האלו באיזה שה וא הקשר חוץ מההקשר ההיסטורי הוא ישלם על כך בסנקציות חברתיות.
וכעבור עוד כמה שנים כל אדם ישלם על כך בסנקציות חברתיות.

אביבי עונה :
666 ,
חשבתי שסיכמנו את הדיון לפני יוה"כ, אבל אתה ממשיך עם התעמולה.
"אני מבין שיש לך בעיות עם פסיכולוגים,עם פסיכיאטרים" – להיפך, בקשתי ממך להשמע להם יותר. "… עם התנהגות אינפנטילית" – בעיקר כשהיא באה במקום התייחסות עניינית. "ו…עם בתי ספר" –שוב אתה משליך על הזולת?.
"… אתה חוזר ומזכיר אותם בכל משפט שני שלך כתשובה ניצחת לכל שאלה שאין לך את התשובה עליה." –
עוד לא הבנת? הדיון אתך עקר, קודם כל כי רמת הטעונים שלך היא ילדותית ולא עניינית. ציינתי שלא נערך עד כה משאל בין האשכנזים ("אשכנזים" לשיטתך) בישראל על יחסם למילה הזאת כמילת גנאי או כמאפיין אנושי מן המניין. אתה במקום להודות בבעייתיות של הכנסת האשכנזים למירכאות, נתפס ב"10 דורות…למה לא 50 דורות?". האם אתה מכיר אשכנזים שהם צאצאי עליה מלפני 50 דורות שנשארה ברציפות בארץ? אם לא הבנת, קשה למצוא ישראלים יהודים שהוותק שלהם בארץ הוא בן למעלה מ-10 דורות ברציפות (מכל העדות). הם מעטים מאוד מבחינת האחוז שלהם באוכלוסייה (ואין כל בעיה לכלול גם אותם במשאל/סקר).
"ואני אוסר על פרסום המילים האלו שמוכרות כעת כניבולי פה גזעניים וסקסיסטיים על כל נגזרותיהם : …" – לא כל מה שאתה החלטת שהוא נבול פה הוא אכן כזה (אתה הכנסת בין המילים שאתה מבקש לעקר מהשיח הציבורי גם כמה ניבולי פה אמיתיים – כדי להטעות בקשר לכוונותיך האמיתיות). בשיטות שלך גם המילים "שמן", "רזה", "נמוך", "תולעת ספרים" ואלפי אחרות יכולות להיחשב כמילות גנאי. כי לפעמים הן נאמרות כהתרסה/העלבה, והרשימה שלך מתעדכנת מדי פעם, כדבריך. בשיטות שלך אפשר לצמצם את השפה העברית עד חיסול של כמעט כל שמות העצם והתואר.
"אז החלחול הוא איטי כמובן שבאוכלוסייה הרחבה אין התייחסות לכל זה.אבל גם זה יבוא בהדרגה." – מעבר לצד התימהוני וההזוי, זה יכול להיחשב רק כניסיון לחנוק כל דיון ציבורי (פוליטי או אקדמי או עיתונאי) בסוגיות חשובות. סוגיות כגון: מדוע X שנים לאחר הקמת המדינה יש פערים סוציו-אקונומיים כל כך בולטים בין מזרחים לאשכנזים? או מדוע האשכנזים ממשיכים להוות 80% עד 95% מבעלי המשרות הקובעות במדינה (אקדמיה, דירקטוריונים, מערכת בתי המשפט, ראשי ממשלה לדורותיהם וכו'), כאשר חלקם באוכלוסיית ישראל קטן בהרבה מאחוזים אלה. ויש עוד הרבה? רק דוגמיות.
היוזמה שלך היא מבוא למקרתיזם פוליטי ואקדמי בישראל. למען שפיות החברה הישראלית, אני מקווה שתכניתך מעקרת/מסרסת הדיון החופשי (באמתלות של "נימוס", "ניקיון" השיח) תיפסל ותושלך לפח הזבל של האקדמיה והציבוריות. אם תצליח, הרי שמעט הדמוקרטיה שיש כאן תתחלף ב"דמוקרטיה" מאוד יעילה, כמו זאת הנהוגה בחלק ממדינות העולם השלישי, בברה"מ לשעבר ובדרא"פ של שנות האפרטהייד.

אביבי היקר:
על סמך מה אתה קובע מהו "נבול פה אמיתי"?
פערנק הוא בעיניך "ניבול פה אמיתי "? אם כך מדוע ?
לידיעתך "פערנק " הוא "צרפתי " זה הכל.מדוע אתה חושב שהמדובר בניבול פה אמיתי אביבי היקר?
לצערי תשובה מקיפה שבה עניתי לך נקודה אחרי נקודה אחרי נקודה נמחקה מייד בידי העורכים.ככל הנראה אין להם עניין בתשובות מוחצות מידי לנקודות שהעלית .זה אומר שאני אאלץ מכאן ואילך לפרסם כל תשובה כאן גם באתרי תוך הודעה שהתשובה נמחקה במקור בידי "ארץ האמורי " מסיבותיהם המובנות רק להם.
נענה על נקודה אחת שהעלית בתקווה שזה לא ימחק מיד.
אתה כותב מילים כדורבנות " על כך "אני מקווה שתכניתך מעקרת/מסרסת הדיון החופשי (באמתלות של "נימוס", "ניקיון" השיח) תיפסל ותושלך לפח הזבל של האקדמיה והציבוריות. אם תצליח, הרי שמעט הדמוקרטיה שיש כאן תתחלף ב"דמוקרטיה" מאוד יעילה, כמו זאת הנהוגה בחלק ממדינות העולם השלישי, בברה"מ לשעבר ובדרא"פ של שנות האפרטהייד."

מילים יפות אבל הצרה היא שהן בלתי אמינות לחלוטין כשהן באות מהכיוון שלך ושל מקורביך האידיאולוגיים.
בבירור בעיניך יש "ניבולי פה אמיתיים " ויש ניבולי פה מזוייפים שהפגיעה בהם היא פגיעה בחופש הדיבור שלך.
חבר אביבי יקר לא אני הוא זה שמהווה איום על חופש השימוש במילים מסויימות שנשמעות כניבול פה.
האיום הוא ממך ומידידיך מאחר שאני מניח שיש הכרות בינך ובין אורטל בן דיין.
האם אתה מודע לכך שאורטל בן דיין הגישה תביעה כנגד שדרנית שניבלה את פיה כנגדה בשידור וזכתה והישיגה בכך תקדים משפטי שניבול פה בתקשורת הוא שפיט ואפשר לתבוע עליו לדין ולהרווי כסף.
בכך בן דיין הישיגה את מטרתה שכל אדם יחשוב טוב טוב לפני שהוא נוקב במילה המוכרת כניבול פה בשיח הציבורי.
ובכך חבר יקר היא עיקרה וסירסה את הדיון הציבורי לפי הגדרתך.
הצלחתה עד כמה שראיתי נתקלה בתרועות שמחה באתרים כמו "העוקץ " ולא שמעתי שמישהו טוען שהיא מעקרת בכך את הדיון הציבורי.אתה עד כמה שזכור לי לא השמעת ציוץ אחד בעניין שאולי יש כאן פגיעה בחופש השיח הציבורי .
אז חבר יקר מה בדיוק הבעיה שלך ? אני בסך הכל תומך במה שאתה וחבריך דורשים לעשות מזה זמן רב. ופועלים למענו בצורה מעשית דרך בתי המשפט. ככל הנראה הבעיה שלך היא שרק לך מותר לקבוע יגידו ומה לא אבל אם מישהו אחר יכניס את תרומתו לעניין אז זה כבר פגיעה בחופש הדיבור והשיח שלך.

מספר 666 :עונה :
אתה כותב :בשיטות שלך גם המילים "שמן", "רזה", "נמוך", "תולעת ספרים" ואלפי אחרות יכולות להיחשב כמילות גנאי. כי לפעמים הן נאמרות כהתרסה/העלבה, והרשימה שלך מתעדכנת מדי פעם, כדבריך. בשיטות שלך אפשר לצמצם את השפה העברית עד חיסול של כמעט כל שמות העצם והתואר."
ברשימה נמצאות כל מיני מילים שמאחוריהן עומדת אידיאולוגיה שלמה של שנאה. זה מה שמאפיין אותן.
סביב מילים כמו כוזרי " "אשכנזי " "מרוקו סכין " וכו' אנשים יצרו תפיסות גזעניות שלמות.

אם תראה לי שמישהו יצר אידיאולוגיה של שנאה סביב המילה "שמן " או סביב המילה "תולעת ספרים " אז הן יכנסו לרשימה.

מספר 666 עונה :
אתה כותב :האם אתה מכיר אשכנזים שהם צאצאי עליה מלפני 50 דורות שנשארה ברציפות בארץ? אם לא הבנת, קשה למצוא ישראלים יהודים שהוותק שלהם בארץ הוא בן למעלה מ-10 דורות ברציפות (מכל העדות). הם מעטים מאוד מבחינת האחוז שלהם באוכלוסייה (ואין כל בעיה לכלול גם אותם במשאל/סקר)."
מה הקשר בכלל למה שאמרתי ? מה בין שמיטה והר חרמון ?
אני אומר שאין זה בכלל משנה מאיפה בא אדם לארץ לפני מאתיים שנה .מרגע שהיגיע הוא ארץ ישראלי או מזרח תיכוני ( כי שם הוא נמצא ).

חבר יקר אבותי היגיעו לארץ הזאת בשנת 1772 ומרגע שהם היגיעו הם מזרח תיכוניים ובזה מתחיל ומסתיים הכל. נכון הוא שקודם לכן הם היו בליטא .וקודם לכן הם היו בפראג וקודם לכן בגרמניה ולפני זה באיטליה.ולפני איטליה אולי בבבל או בארץ ישראל
אז מה ?

מספר 666 ממשיך :
אביבי איש יקר שיש לו בעיה גדולה עם הישות הבדיונית שאותה הוא מכנה " האשכנזים", אנשים רעים ומנוולים שבאו מקצה העולם כדי לעשות רע לאנשים שהם הוא עשר דורות אחורה ,הישות הבדיונית שאותם הוא מכנה ה"מזרחים " ממשיך בגל הטיעונים המופרכים שלו :
"לו עשית סקר אובייקטיבי בקרב האשכנזים בעולם או רק בישראל (יוצאי מזרח ומרכז אירופה כולל אלה שהם כבר 10 דורות בישראל), היית נאלץ להגדיר את רובם גזענים כלפי עצמם לשיטתך – כי אין להם בעיה עם הזהות האשכנזית שלהם. הם לא רואים בה קללה (ואין שום סיבה כזאת)"
אתה עשית סקר כזה אביבי היקר? ידוע לך על איזה שהוא סקר כזה?
עם כך תן הפניה. לי לא ידוע על שום סקר כזה.
כמובן שאיני רואה בזהות "האשכנזית " קללה אלא ניבול פה גזעני.וכך חבר יקר כל מי שאני מכיר ובודאי ובודאי הדור הבא של כמה מידידי שמכירים את המילה "אשכנזי " אך ורק כדבר אחד כמילת ניבול פה נוספת כלפיהם עוד אחת שהם מתעבים שהם שומעים בבית הספר כסמל לחלשלוש מרושע.וההבדל בינה ובין מילות ניבול פה אחרות שהם מכירים כמו כל מילות ניבול הפה הערביות והרוסיות היא שיש מאחוריה תיאוריה -תיאוריות "מדעיות" חובקות עולם על רשעותם הגזענית -גנטית כיבכול.
כשהנערים האלו מחפשים באינטרנט הם מוצאים שכמה מהאחראים להפצת המם הזה של "האשכנזי " כניבול פה תיאורטי גזעני,הם כמה כותבים וכותבות מוכרים באינטרנט.

אביבי עונה :מר 666,
התפיסה הכללית שלך היא תבוסתנית. פעם, באירופה המילה יהודי הייתה נשמעת כמילת גנאי בהרבה מקרים, משהו כמו "חלשלוש, מרושע". האם לשיטתך היה צורך להגדיר את המילה יהודי כניבול פה? האם על יהודי אירופה, לשיטתך, היה להתנער מ"ניבול הפה" הזה 'יהודי' ולהגדיר את עצמם בביטוי מכובס אחר כלשהו? או פשוט לא להגדיר את עצמם? עכשיו תוסיף לזה את הנתון שבאירופה בעת האנטישמית האשכנזים חשו לעתים קרובות כאורחים מאוימים – בישראל המצב הפוך לחלוטין. לו אני הייתי אשכנזי המוטרד מהשימוש ב"אשכנזי" כניבול פה (כמו בדמיון שלך), הייתי מגדיר עצמי כאשכנזי גאה. בישראל האשכנזי הוא הפחות מאוים מכל שאר התושבים, ובטוח לא מושפל/מוקנט בשל זהותו. רק מקרבן המתחזה לקורבן יכול "להרגיש" מאוים/מושפל במקרה הזה. זאת ממש כשם שגרמני בגרמניה לא מרגיש מאוים/מוקנט כשהוא נקרא גרמני.
עד כה לא ענית לשאלתי אלא התחמקת. כעת אתה מעביר את השאלה אלי: "אתה עשית סקר כזה אביבי היקר? ידוע לך על איזה שהוא סקר כזה?". ראשית אתה לא ערכת סקר כזה, וקבעת אפריורית ש'אשכנזי' היא מילת גנאי בקרב מי שהמושג מיוחס אליו. ברור לך ולי שרוב האשכנזים כלל לא מוטרדים מהמושג הזה, רובם בוודאי גאים בו. אני מכיר לא מעט אשכנזים ואיש/ה מהם/ן לא מגדיר עצמו כ"מזרח תיכוני". כך גם בתקשורת הכתובה והאלקטרונית. לעתים קרובות מוזכרת המילה 'אשכנזי/ם' (בלי מירכאות) ע"י אשכנזים בתקשורת. תמיד זה לא כמילת גנאי, אלא כציון עובדה עניינית, לעיתים גם בגאווה. לכן כל הסיפור ההזוי שלך עם "אשכנזי = ניבול פה" הוא ילדותי, אגוצנטרי ומגלומני. כל כולו מבטא את סיוטי הנפש שלך, שאותם אתה מנסה להכיל על כל/רוב אשכנזי ישראל.
הוספת אמירת מחץ "כמובן שאיני רואה בזהות "האשכנזית " קללה אלא ניבול פה גזעני " – אז מה ההבדל בין קללה לניבול פה? "כל מי שאני מכיר….כחלשלוש מרושע" – אם זה נכון, אתה מכיר מתי מעט אנשים.
טענת: "סביב מילים כמו כוזרי, 'אשכנזי', 'מרוקו סכין' וכו' אנשים יצרו תפיסות גזעניות שלמות. " – אנשים לא יצרו שום תורת גזע סביב כוזרים/אשכנזים, המושגים האלה היו קיימים הרבה לפניהם. היו מתי מעט שחגגו על זה, כהתרסה לגזענות האשכנזית המתגברת והולכת בישראל, אבל הם לא יצרו שום תורת גזע. אבל זה יכול להטריד רק טיפשים חסרי פרופורציות ולא אף אדם רציני. האם המרוקאים שתורות גזע רבות בישראל (כגון של ק.קצנלסון, י.גלברט, ח.חפר ורעים רבים אחרים) הדביקו להם את ה"סכין" או עלבונות אחרים, מוטרדים מהמילה מרוקאי? חלק מהגזענים האשכנזים הללו גם דגלו באי-מתן זכויות אזרח למזרחים ולמרוקאים בפרט – האם בשל כך המזרחים/מרוקאים צריכים לראות במושג מרוקאים / מזרחים / עיראקים מילות עלבון? ממש לא. הם מזרחים ומרוקאים בלי להיעלב (ממזרחיותם) ולהתנצל ושיתפוצצו הגזענים. זאת, למרות שהגזענות המכוונת נגד המזרחים בישראל היא אמיתית וגדולה בסדרי גודל מה"איום" על אשכנזים מסוימים בה. אתה דורש עוד פריבילגיות לציבור הגזענים שבין האשכנזים.
"חבר אביבי יקר לא אני הוא זה שמהווה איום על חופש השימוש במילים מסויימות שנשמעות כניבול פה.
האיום הוא ממך ומידידיך…" – איך בדיוק אני וידידיי מאימים על חופש השימוש במילים? האם אנחנו מאימים בריסוק עצמות על מי שישתמש במילים שלא נראות לנו? בינתיים זה רק אתה בשם גדודי 666 מפרקי העצמות שמאיים פה. איך פסיכולוגים מגדירים את מי שמשליך מעיוותי נפשו על אחרים?
"מאחר שאני מניח שיש הכרות בינך ובין אורטל בן דיין…" – ברור – כמו בפרוטוקולים של זקני ציון – כל המזרחים מתאגדים בחשאי וזוממים ומתכננים איך לדפוק את האשכנזים… ואתה הרי בכלל לא פרנויד!
"האיום הוא ממך ומידידיך… שאולי יש כאן פגיעה בחופש השיח הציבורי [בפרשת ע.לינור, ג.א]" – את התביעה על הוצאת דיבה של אורטל כנגד השדרנית הפלצנית, וקניסתה כדין ובצדק אתה מגדיר כאיום – זה מעיד על המוסריות שלך. "..ובכך עיקרה וסירסה את הדיון הציבורי לשיטתך" – האם ההאשמה השקרית של השדרנית הרדודה והלקקנית ההיא הייתה הכרחית להביע את עמדתה? האם שקרים הם הכרחיים לבריאות הדיון הציבורי? היו לה עשרות דרכים אחרות לבטא את עצמה בלי הוצאת דיבה שקרית.
לסכום מר 666: אתה רשאי להימנע ככל יכולתך מהשימוש במילה 'אשכנזי/ם', זה לא מפריע לאף אחד. אם תנסה לכפות את הטרמינולוגיה המסרסת שלך על כל הציבור, אתה הבעיה.

מספר 666 עונה :
חבר אביבי היקר.
קודם כל אני מברך אותך שאינך מעלה יותר מידי את נושא שפיותי על הפרק כנראה
זה חדר לבסוף למוחך שזה לא עוזר לעניין שלך ההתעסקות האובססיבית שלך עם שפיותם של מי שאתה מתנגד להם.
משום שחבר יקר מי שמתעסק עם זה לגבי אחרים כל כך זה ברור שאין לו ביטחון בשפיותו שלו
כדי להסיר כל ספקות לי אין שום ספק שאתה שפוי.ברור לי שאתה כנראה אדם בריא ויציב שמסוגל להתדיין באינטרנט במידה סבירה ועושה זאת.
נענה אחד לאחד : אין לי בעיה עם זה שידידתך או התומכת שלך או סתם עו מזרח תיכונית שאתה מכיר רק מהאינטרנט ( אני מבין שאתה חייב להכניס את תיאוריות הקונספירציה לגבי כדי לרנוז שאיני שפוי אבל דחילק זה כבר מייגע) אבל תבעה לדין את השדרנית.
תמהני שאינך קורא את דברי המפורשים בעניין
קרא שוב חבר יקר והפנם היטב :
"חבר יקר מה בדיוק הבעיה שלך ? אני בסך הכל תומך במה שאתה וחבריך דורשים לעשות מזה זמן רב. ופועלים למענו בצורה מעשית דרך בתי המשפט." .
אבל חבר יקר אתה עוד לא קלטת ?מרגע שהיא עשתה זאת היא פתחה את הדרך לכל מי שרוצה לתבוע על כל מה שהוא מגדיר כניבול פה כנגדו.
מה שהוא מגדיר לא מה שאתה מגדיר אביבי היקר.
עורכי הדין של השדרנית להזכירך טענו שלא היה שם שום ניבול פה.

אני מפנה אותך לדיון המפורט בעניין כאן קרא היטב.
תקדים אורטל בן דיין
http://www.no-666.com/2012/02/08/%D7%AA%D7%A7%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%9C-%D7%91%D7%9F-%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/

מספר 666 עונה :
אתה שואל : איך אתה וידידיך מאיימים על חופש השימוש במילים ?
תשובה : על ידי איום ונכונות לתביעה משפטית נגד מי שאומר בכלי התקשורת את המילים הלא נכונות.
עכשיו ברור אביבי היקר?

מספר 666 עונה :דעתך לגבי האשכנזים שגאים בשם הזה חבר יקר היא שווה כקליפת השום .אתה טוען שאתה מכיר אנשים.
אני משום מה לא .אני מכיר אנשים שגאים במורשת של יהדות מרכז ומזרח אירופה.
אתה אינך מסוגל להביא שום סקר אובייקטיבי בעניין. ושום נתון אובייקטיבי .
רק מה שאתה חושב פלוס גינויים כלפי שפיותם של מי שאינו מסכים עימך .

ונשאלת השאלה למה זה כל כך חשוב לך להמשיך לקרוא להם "אשכנזים "חבר יקר?
נציין שבויקיפדיה שהיא קצת יותר אוביקטיבית ממך הערך "אשכנזים "נאמר שם במפורש בטקסט ובדיונים המפורטים שנערכו שם שרבים מגדירים היום את "המילה אשכנזים " כמילת גנאי ברורה. וגזענית.והכותבים שם מייצגים תחושדה ברורה גודלת והולכת ש"אשכנזי "כמו מילים אחרות הפכה למילה בעלת קונוטיציות אידיאולוגיות גיזעניות שהן לפעמים ….
לגבי תורות הגזע של קצנלסון ושות' צר לי להגיד לך שהם היגיעו לפחות ממספר אנשים שאליהם מגיעים היום תורות הגזע שמופצות באינטרנט לגבי "האשכנזים " כצאצאי "העם השטני הכוזרים " גם באתרים שמוקדשים לזהות מזרחית.ואם אתה רוצה אני אשלח לך קישורים בנושא שיאירו את עיניך.
אתה תשמח לדעת שהאיש היחיד שאי פעם הודה שהוא קרא והושפע מכתיבתו של אחד קלמן קצנלסון שמו הוא סמי שלום שטרית. האיש אפילו טרח וחיפש את קברו של אותו של אותו קצנלסון והוסרט בסרט כתלמיד העולה לקבר רבו.

מספר 666 עונה :
עכשיו שאלה אביבי היקר שנמנעת מלענות עליה :
האם אתה רואה במילה פערנעק מילת ניבול פה ?
אם כן מדוע ?
הבמה לרשותך
ובסבלנות ובסובלנות וללא ניבולי פה וללא הערות על שפיותי. אני מבין ורואה בדיונים ברשת שנושא השפיות הוא קבוע אצלך לגבי כל מי שאתה מתווכח איתו ומזה שנים. אבל שים לב שהוא פוגע קשות באמינותך מהסיבות שפורטו למעלה :מי שמתעסק כל כך הרבה בנושא הזה אצל כל מי שהוא מתווכח עימו ברור שיש לו בעיות אישיות עם זה.
אז עזוב את זה לטובת אמינותך. אני מתייחס אליך בנימוס אז יש להגיב בהתאם וכפי שאני מבקש.
וכן יש להימנע ליקרוא לי "אשכנזי ".
תודה.

אביבי עונה :
מר 666, אתה חוזר על עצמך ולא ממש מוסיף משהו שלא נטען.
ענייני נימוסין ושפיות: "…כשאתה עונה ענה בנימוס ובסבלנות ובסובלנות וללא ניבולי פה וללא הערות על שפיותי. …שנושא השפיות הוא קבוע אצלך לגבי כל מי שאתה מתווכח איתו ומזה שנים." – מי שמאיים ונוקט באלימות מילולית בוטה ובאובססיביות על חופש הדיבור, שלא יתלונן על כך שהוא נתפס כלא שפוי. כל התייחסות אליו כאל שפוי היא מסוכנת עבורו.
ענייני ניקיון השיח: "כל מי שאתה מתווכח אתו…" – אתה בוודאי לא מעוניין להיחשב כשקרן זול. אז בלי שקרים בבקשה. רצית דיון בלי העלבות? התחל אצלך.
ואם בשקרים עסקינן: "אתה תשמח לדעת שהאיש היחיד שאי פעם הודה שהוא קרא והושפע מכתיבתו של אחד קלמן קצנלסון שמו הוא סמי שלום שטרית. האיש אפילו טרח וחיפש את קברו של אותו של אותו קצנלסון והוסרט בסרט כתלמיד העולה לקבר רבו." – האם מי שכתב את 'המאבק המזרחי' ואת 'המהפכה האשכנזית [ע"ש ספרו של אותו ק.ק] מתה' יכול לאהוד/להעריץ את הארכי-גזען ק.קצנלסון? אתה כרגיל מוציא דברים מהקשרם והופך את משמעותם. זאת תעמולה שקרית. המטרה הנלוזה שלך היא ליצור דימוי של גזען ובעיתי לכל מי שחוקר ללא מורא את הגזענות האשכנזית הקשה בישראל ואת דיכוי המזרחים. אני זוכר את ימי "המהפכה האשכנזית" (הפצת ספרו של אותו גזען שטירמריסטי בחנויות) בראשית ה60. שמעתי אז מזרחים שאמרו שיש כאן נקודת "אור" (הכל יחסי) אחת: לדידם ועל סמך חויותיהם בישראל, מה שהצורר העלה על כתב ופרסם בציבור, הוא מה שרבים מהאשכנזים ובעיקר בממסד המפא"יניקי חשבו ולא בטאו בקול מטעמי זהירות. ולשיטתם טוב שהמזרחים בישראל ידעו עם מי הם צריכים להתמודד ע"מ לשרוד.
אשכנזים: "ונשאלת השאלה למה זה כל כך חשוב לך להמשיך לקרוא להם "אשכנזים "חבר יקר?" – ממש לא חשוב לי. אני עדיין מתבטא בעברית ולא בשפת ה666 הביזרית והמוזרה. כשהאקדמיה תחליט על טרמינולוגיה אחרת, אני אקבל אותה. "נציין שבויקיפדיה שהיא קצת יותר אוביקטיבית ממך …" – מילא ממני, אבל האם אלוהים מחבר את הויקיפדיה (תוספת ללוחות הברית)? אם היא מושפעת מהשכתובים של גורמים "אובייקטיביים" כמוך, אכן אין אנציקלופדיה יותר מדעית ואובייקטיבית ממנה… כתבת גם ש"הערך "אשכנזים "נאמר שם במפורש בטקסט ובדיונים המפורטים שנערכו שם שרבים מגדירים היום את המילה אשכנזים כמילת גנאי ברורה." – אז נאמר. כעת כולנו חייבים להישמע לתורת הוויקיפדיה הקדושה ולנביאה הדגול 666 ולנהוג ע"פ מצוותיהם. אמן!
אתה ממשיך לשלול את מעשיה של אורטל נגד הוצאת הדיבה ומצד שני משתמש בזה כתירוץ לסתימת פיות בכל מה שקשור למושג אשכנזי (שאין בו כל הוצאת דיבה ע"פ החוק). לכן אתה שולל את החוק בישראל וגם מחשיב את עצמך לגורם שיפוטי עליון, ומבקש שלא נספר לך שזה בעייתי.
ראיתי את הקישור ששלחת. אני מתייחס רק לטענותיך כאן, וטענתך: "מרגע שהיא עשתה זאת היא פתחה את הדרך לכל מי שרוצה לתבוע על כל מה שהוא מגדיר כניבול פה כנגדו. מה שהוא מגדיר לא מה שאתה מגדיר אביבי היקר. עורכי הדין של השדרנית להזכירך טענו שלא היה שם שום ניבול פה." – אז מה כאן הבעיה? תתבע גם אתה לדין כל מי שאומר/כותב 'אשכנזי' על הוצאת דיבה וניבול פה. יש חוק ויש בית משפט. וסתם שאלה: אורטל היא לא הראשונה שתבעה שדרן/נית ברדיו על הוצאת דיבה? אז מדוע דווקא היא הקפיצה אותך?
אתה ממש מזועזע מכך שסביב "כוזרים/אשכנזים" התפתחה תורה שלמה שמסיתה נגד אשכנזים, וזה כמובן שטות מופרכת. לא ראיתי שאתה מזדעזע ממאות ההתבטאויות הגזעניות כלפי מזרחים ברשת ע"י "יוצאי מזרח ומרכז אירופה" (אשכנזים) וצאצאיהם, המופקות בכל מאמר שמתייחס למזרחים והרבה פעמים גם בלי זה. לפעמים מספיק שהכותב/ת הוא/היא מזרחי/ת, כדי שיצוצו עשרות תגובות גזעניות מחליאות (איחוד מפליא של ה"שמאל" והימין האשכנזים). לא קראתי ממך שמץ של גינוי לערמות הגבבה של הגזענות הפתולוגית הזאת, אלא רק רדיפת מזרחים שמעיזים להזכיר את הגזענות האשכנזית (ולפעמים גם בלי זה). לכן מפליא אותי המשפט החוזר שלך "חבר יקר מה בדיוק הבעיה שלך ? אני בסך הכל תומך במה שאתה וחבריך דורשים לעשות מזה זמן רב. ופועלים למענו בצורה מעשית דרך בתי המשפט. ". ממש לא שכנעת אותי.
"ועכשיו שאלה אביבי היקר שנמנעת מלענות עליה : האם אתה רואה במילה פערנעק מילת ניבול פה ? אם כן מדוע ? הבמה לרשותך" – התשובה: ממש לא חשוב. ה"פרענק" הוא תאומו הלא זהה של ה'ווזווז', שמשום מה לא הזכרת. לפעמים "פרענק" נאמר בבדיחות הדעת (גם ע"י מזרחים) ואין עם זה בעיה. לפעמים זה נאמר גם כהתרסה או ניסיון להעליב. לי זה רק עזר להבין עם מי יש לי עסק. אם זה נאמר כהתרסה, מה יותר קל ופשוט לומר למתריס שה'פרענק' הזה ועוד רבים כמותו שמים אותו בכיס בכל מה שקשור לשכל ולתרבות.
לסיכום:
א. אתה מנסה להשתיק כל דיון ציבורי וביקורת של מזרחים על ההגמוניה האשכנזית ודיכוי המזרחים בישראל.
ב. אני אמשיך להשתמש במושג אשכנזי/ם בצורה עניינית, כפי שתמיד נהגתי.
ג . לא שכנעת אותי אפילו בכלום שיש כאן העלבה למישהו בר-דעת.
ד. אם תמשיך להשתמש באיומים ובאלימות מילולית (הם ישברו לך את השיניים…), אני אמשיך להפנות אותך לגורמים המטפלים במשרד הבריאות.
לכן אין צורך בדיונים נוספים.

דמוקרטיה עכשיו — לא הבנתי מה מכובד באתרון הזה שבו מופרע נרקיסיסטי אחד באובססיביות חוזר על עצמו ללא לאות ותוך מחיקת המגיבים לו וניראה לי שג. אביבי איבחן כראוי את המחלה של אלי אשד כגזען אובססיבי מגלומני המייצג מיעוט קולוניאליסטי שפלש מארופה ואליה יוחזר.

מספר 666 עונה :
תודה מר אביבי היקר.
כרגיל לא ענית על כלום. לך לך לדרכך לשלום.
אני אמשיך מכאן.
לא הסברת למה פערנעק " מעצבן אותך כל כך. פערנעק לידיעתך ( ואולי לא ידעת? ) משמעותו "צרפתי " .
ז ה שקוראים לך צרפתי מעצבן אותך ? למה?
מה רע בזיהוי שלך עם התרבות הצרפתית הגדולה?
התשובה שאולי אינה ידועה לך שהזיהוי עם המילה צרפתי נעשתה כהערה גזענית בשנות העשרים והשלושים כאשר יהודים מזרח תיכונים לא היו מעוניינים שיזהו אותם עם צרפת שנראתה כמעצמה כובשת ומדכאת. משום כך אינטלקטואלים מזרח תיכונייםה חליטוו שאינם מעוניינים בשום זיהוי עם צרפת .ומשום כך יהודים ממוצא מזרח ומרכז אירופאי דווקא כינו אותם כך במשמעות מזלזלת ומבזה. האינטלקטואלים המזרח תיכוניים קלטו זאת היטב ומשום כך אתה חבר יקר היום קולט את המונח שמעותו "צרפתי " כניבול פה כנגדך.
אבל הוא לא היה כזה לפני 60 שנה.
ומוסר ההשכל :
.גם המילה "אשכנזי " שבמקורה לא הייתה ניבול פה נקלטת כיום אצל המונים כניבול פה גזעני כמו שקרה עם פערנעק " לפני 60 שנה. מאחר שהם יודעים שהמשתמשים במונח כמוך מטרתם היא ביזוי , העלבה , ניבול פה גזעני ,הסתה כנגדם והמצאת תיאוריות גזע מטורפות ומסוכנות .

מספר 666 כותב
אתה כותב :לא קראתי ממך שמץ של גינוי לערמות הגבבה של הגזענות הפתולוגית הזאת, אלא רק רדיפת מזרחים שמעיזים להזכיר את הגזענות האשכנזית (ולפעמים גם בלי זה). לכן מפליא אותי המשפט החוזר שלך "חבר יקר מה בדיוק הבעיה שלך ? אני בסך הכל תומך במה שאתה וחבריך דורשים לעשות מזה זמן רב. ופועלים למענו בצורה מעשית דרך בתי המשפט. ". ממש לא שכנעת אותי."
חבר יקר אני תוקף גם את מי שתוקף התקפות גזעניות את היהודים המזרח תיכוניים שאני אחד מהם כמו נתן זך.
אני מפנה אותך לרשימה הזאת שכתבתי על נתן זך :
טיפשותו של נתן זך
http://www.no-666.com/2010/07/27/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%A9%D7%95%D7%AA%D7%95-%D7%A9%D7%9C-%D7%A0%D7%AA%D7%9F-%D7%96%D7%9A/
שכתבתי לפני כמה שנים והיא מדברת בעד עצמה.

מספר 666 כותב :
אתה כותב :"אתה ממש מזועזע מכך שסביב "כוזרים/אשכנזים" התפתחה תורה שלמה שמסיתה נגד אשכנזים, וזה כמובן שטות מופרכת."
לא זאת לא שטות מופרכת אביבי היקר. אני מניח שאתה גלשת באתר "קדמה " ובאתרים אחרים של זהות מזרחים באתריםה אלו בעברית ובשפות אחרות נוצרו מאמרים של מאות עמודים וגם ספרים שלמים על האשכנזים כצאצאי הכוזרים וכגזע שטני שאין לו שום קשר ליהדות ותיאוריות קונספירציה למיליונים כאמור אם אתה רוצה אני יכול להביא לכאן הפניות אבל שנינו יודעים שזה חסר טעם אתה תעמיד פנים שההפניות שאני אביא אינן קיימות.
האם באמת לא ניתקלת בשום דבר מהדברים האלו אביבי ? אני חושד ,לא אני בטוח שאתה נתקלת ומעמיד פנים שלא. כי זה מחסל לך את הקייז שרק "האשכנזים " יכולים להיות גזענים.
וזאת אביבי היקר גזענות נתעבת ושקרנות פתולוגית . אדם לא יכול לצרוח כל הזמן על הגזענות שנעשית לקבוצה שהוא מייחס את עצמו אליה ולהתעלם מהגזענות שנעשית בשם קבוצתו בקבוצות אחרות .

מספר 666 עונה:
אביבי כותב :"האם מי שכתב את 'המאבק המזרחי' ואת 'המהפכה האשכנזית [ע"ש ספרו של אותו ק.ק] מתה' יכול לאהוד/להעריץ את הארכי-גזען ק.קצנלסון? אתה כרגיל מוציא דברים מהקשרם והופך את משמעותם. זאת תעמולה שקרית. המטרה הנלוזה שלך היא ליצור דימוי של גזען ובעיתי לכל מי שחוקר ללא מורא את הגזענות האשכנזית הקשה בישראל ואת דיכוי המזרחים. אני זוכר את ימי "המהפכה האשכנזית" (הפצת ספרו של אותו גזען שטירמריסטי בחנויות) בראשית ה60. שמעתי אז מזרחים שאמרו שיש כאן נקודת "אור" (הכל יחסי) אחת: לדידם ועל סמך חויותיהם בישראל, מה שהצורר העלה על כתב ופרסם בציבור, הוא מה שרבים מהאשכנזים ובעיקר בממסד המפא"יניקי חשבו ולא בטאו בקול מטעמי זהירות. ולשיטתם טוב שהמזרחים בישראל ידעו עם מי הם צריכים להתמודד ע"מ לשרוד"
אביבי היקר אתה ממש לא יודע כלום על קלמן קצנלסון ועל הקשרים של שטרית לתורתו אז כמה עובדות שיאירו את עיניך.
כמובן כרגיל לך זה יכנס מהאוזן האחת וינזול מהאוזן השנייה אבל כמו שאתה צריך להבין כל מה שאני כותב כאן לא באמת מיועד רק לך אלא לאינטלקטואלים שקוראים באתר זה ועליהם יש לזה השפעה.
אז הנה העובדות (כמובן שאביבי שאפילו אינו יודע אותן מעוות אותן אבל נתקן אותן ) "הצורר " קלמן קצנלסון " יהודי משוגע בשוליים פרסם ספר מטורף בשם "המהפכה האשכנזית " הוצא מכל חנויות הספרים ורוב עותקיו הושמדו בידי הממסד.

אביבי לוקח כאן גזען מופרע אחד ומציגים אותו כ"לב ליבו של הממסד" בזמן שהעובדות הן שרוב העותקים של ספריו הושמדו בידי אותו ממסד כחומר תועבה.

הספר "המהפכה האשכנזית"הופיע ב-1964.הוא עורר אז סערה עצומה ופורסם מאמר גדול נגדו ב"העולם הזה".
שאר העיתונים התעלמו ממנו.. נפוצה אז שמועה כי שליחי השלטון רכשו את כל עותקי הספר שבחנויות כדי למנוע את הפצתו.
וזה אכן היה נכון.

אבל אתה אביבי יקירי לא ידעת בכלל את הפרטים האלו נכון ?
אתה הנחת שהמחבר הוא הנציג של הממסד השנוא עלייך.
הוא לא היה.הוא היה שנוא על הממסד.
מכרו לך את הלוקש שהוא היה ספר ממסדי ואתה האמנת לזה.
אתה הרי טוען שקצנלסון ביטא את הלכי הרוח של הממסד ".
ואם כך מדוע טרח אותו הממסד להשמיד את רוב עותקי ספרו שכשהם רק לכאורה תומכים בהם ?
זה נראה לך הגיוני שאם הוא היה מבטא את עמדת הממסד היו משמידים את ספרו ?
לי משום מה זה נראה לא הגיוני.
למעשה זאת חשיבה מבולבלת.

והרי סמי שלום שטרית עצמו המעריץ הגדול טוען שבתקופה מסויימת הוא נאלץ לחפש בעקשנות את ספריו של קצנלסון עד שמצא אותם.

האם ידעת אביבי החביב שהמעריץ היחיד שנשאר לקצנלסון בימינו זה אחד סמי שלום שטרית?
האם ידעת שספרו של קצנלסון השפיע כל כך על סמי שלום שטרית שכל התורה שלו על"הישויות הבדיוניות "אשכנזים " ו"ספרדים " כעמים נפרדים ועויינים זה לזה היא למעשה מבוססת על רעיונותיו של קצנלסון ? בלי קרדיט כמובן.
אביבי היקר האם אתה יודע מה שטרית עשה ? הוא מצא לאחר חיפושים רבים את ספרו של קלמן קצנלסון והעתיק ממנו רעיונות על הצורך לשמר את הזהות האשכנזית והזהות הספרדית "(על הצורך להפריד בין שתי הקבוצות הבדיוניות מסיבות גזעניות בעליל .כל מה שהיה עליו לעשות זה רק לשנות כל קטע שבו כותב קצנלסון על "אשכנזים " לגבי יהודי מזרח ומרכז אירופה ועליונותם " לעומת ה"מזרחים" ו"נחיתותם " לגבי היהודים המזרח תיכוניים ולשנות זאת ל"מזרחים " ועל "עליונותם".
מה בדיוק לקח סמי שלום שטרית מקלמן קצנלסון ?( בלי לתת לו שום קרדיט כמובן ,הוא ביזה כל חייו את קצנלסון בלי שיהיה לו את האומץ להודות שחלקים מתורתו לקוחים ישירות ממנו רק בשינוי של מונחים
קלמן כצנלסון העלה לראשונה את הטענה הביזארית שלפיה עם ישראל היה מורכב מאז ומתמיד מכמה עמים העוינים אלה את אלה. בדורות האחרונים באה לביטוי העוינות הזו, ביחסים בין המכונים "אשכנזים" ( הכינוי הביזארי של קצנלסון ליהודי מזרח ומרכז אירופה) ובין המכונים "ספרדים"( המונח הביזארי שלו ליהודים מזרח תיכוניים).
הנה- מכאן לקח סמי שלום שטרית את תורת העמים היהודיים השונים שלו שאותם כינה "אשכנזים " על פי קצנלסון ו"מזרחיים על פי דעתו שלו

אם אתה לא מאמין אביבי יקר תשאל את איתן כהן ,מכיר אותו ?הוא יספר לך כמה עמוקות הושפע שטרית מקצנלסון.
כאמור אתה יכול לראות את זה מהסרט "אשכנזים" שבו שטרית מאתר את הקבר של קצנלסון ועומד לידו כתלמיד ליד רבו.אתה עוד לא תפסת. האיש הוא מעריץ גדול של רעיונותיו של קצנלסון רק שמעולם לא היה לו את האומץ להודות בכך.

מספר 666 כותב :
לגבי זכרונותיך כביכול על "ההד ש"המהפכה האשכנזית "כביכול עוררה:זה מוזר מאוד.
הספר לא זכה לשום הד תקשורתי חוץ מב"העולם הזה" שתקף אותו ושתיקה מוחלטת בכל כלי תקשורת אחר.וכאמור רוב עותקיו הושמדו מיידית כך שאי אפשר היה לשים עליו יד. הרוב מוחלט של הציבור חוץ מקוראי "העולם הזה" לא שמע עליו כלל.
שיטרית בעצמו מספר שבמשפחתו הצליחו לשים רק בקושי רב עותק על הספר. כל מי ששמע על הספר הזה בעשרות השנים האחרונות שמע עליו אך ורק דרך סמי שלום שטרית שהוא האדם היחיד שאיזכר את הספר הזה ושוב ושוב במקומות שונים.אין אף אחד אחר חוץ ממנו.
לא אנסה לנחש מה מזכרונותיך אלו על "המהפכה האשכנזית " הוא אותנטי זיכרון של קיפוח אמיתי ושנאה אמיתית כלפי "האשכנזים " האחרים ומה הוא תוצאה של תעמולה ואידיאולוגיה שלאחר עשרות שנים לגבי "הספר" שסיפרו לך בדיאבד שהוא ייצג את כל זה..מן הסתם יש גם זה וגם זה ללא כל אפשרות הפרדה.

אביבי עונה :קשקשן מספר 666,
שוב התפרצות של אמוציונאליות חולנית שלך במקום התייחסות עניינית. אתה לא מסוגל לקבל שום התייחסות עניינית ממני ומנסה "להכריח" אותי להתרגז או לשנוא, למען הצדקת התזות העלובות שלך.
1. ק.קצנלסון היה מקורבם של רבים מאוד מ"גדולי" הממסד המפא"יניקי. הוא היה בין השאר קרוב של נשיא המדינה אז (י. בן צבי מצד אשתו) וחבר קרוב של רבים בצמרת ממסד הביטחוני-צבאי. זאת למרות עברו ב"ברית הבריונים".
2. דעותיו בנושאי הפרדת הגזעים, תורת "הגזע האשכנזי העליון" ו"נחיתותם" של הספרדים/מזרחים היו ידועות בקרב חבריו הרבים ורבי השפעה. הם מעולם לא החרימו או גינו אותו על כך (פרט לבן-צבי בשל קרבתם וכמה מראשי מפא"י שחשו מאוימים אלקטוראלית בגינו).
3.ס פריו נקנו והועלמו מן החנויות, בהוראת בן-גוריון ואיסר הראל רק לאחר שהתברר שראשי חרות עושים בו שימוש הסברתי בקרב המזרחים (שעד אז רובם הגדול הצביעו למפא"י של ב"ג).
4. עד שראשי חרות עלו על הנכס האלקטוראלי הזה (לאחר הכתבה ב'העולם הזה') ממסד מפא"י העדיף לשתוק, למרות שראשיו ידעו על כתבי הצורר.
5. דבריך המעוותים על ס.ש. שטרית מעידים בעיקר עליך. חוסר יכולת להבין טקסט ע"פ המסר שלו, מעידים על מוגבלות קשה אצלך.
6. 'העולם הזה' שאתה מנפנף בו כאילו ביטא את רוח הממסד המפא"י הנאור ואת האליטה הציונית היה באופוזיציה אידיאולוגית ופוליטית מוחלטת להם. כתבות כמו זאת לא היו יכולות להיכתב באף עיתון אחר משום שהללו שתפו פעולה עם הדיכוי הגזעני.
לסיכום:
א. אתה מנסה להשתיק כל דיון ציבורי וביקורת של מזרחים על ההגמוניה האשכנזית ודיכוי המזרחים בישראל.
ב. אני אמשיך להשתמש במושג אשכנזי/ם בצורה עניינית, כפי שתמיד נהגתי.
ג . לא שכנעת אותי אפילו בכלום שיש כאן העלבה למישהו בר-דעת.
ד. אם תמשיך להשתמש באיומים ובאלימות מילולית (הם ישברו לך את השיניים…), אני אמשיך להפנות אותך לגורמים המטפלים במשרד הבריאות.
לכן אין צורך בדיונים נוספים.

מספר 666 עונה :
אביבי היקר .

אתה לא מכחיש את מה שאתה אמרתי.אתה רק מביא "עובדות " שכביכול מרחיבות אותן ולקוחות מהשד יודע איפה .
אולי מדמיונך הפורה. או משל מקור המידע שלך ( שטרית ?).
מקור המידע שלי אביבי היקר הוא מהגליונות הרלבנטיים של ה עולם הזה.
מאיפה אתה יודע את מה שטוען עכשיו אביבי היקר?
הבא מקור מידע מדוייק.
לגבי כל דבר.
אחרת יהיה עלי להתייחס למה שאתה אומר כשמועה.
או כהמצאה עכשווית של מישהו. אולי שלך אולי של מקור מידע שלך.
אתה אומר " ספריו נקנו והועלמו מן החנויות, בהוראת בן-גוריון ואיסר הראל רק לאחר שהתברר שראשי חרות עושים בו שימוש הסברתי בקרב המזרחים (שעד אז רובם הגדול הצביעו למפא"י של ב"ג).
" 'העולם הזה' שאתה מנפנף בו כאילו ביטא את רוח הממסד המפא"י הנאור ואת האליטה הציונית היה באופוזיציה אידיאולוגית ופוליטית מוחלטת להם. כתבות כמו זאת לא היו יכולות להיכתב באף עיתון "
על פי תפיסתך מכיווןש כולם גזעניים אז אם נלך לפי ההיגיון שלך שרואה רצון לדכות מזרח תיכוניים בכל מקום אז הם היו צריכים לפרסם מאמרי תמיכה בספרו של קצנלסון.
מישהו פרסם באחד העיתונים מאמר תמיכה כזה?
אם כן הבא לי הפנייה ואל תדבר בעלמה.
אם לא פרסמו דבר סימן שהם ראו בספר מה שהוא היה זבל גזעני נתעב שאינו יכול לשמש כבסיס להתייחסות ורק היום אנשים שבעצם תומכים בדעותיו רק בהיפוך רק הם מתייחסים אליו באיזו שהיא צורה.
"
זה נשמע לי כמו קשקוש ורציונליזציה של מישהו בדיאבד של צעד שמפא"י עשתה שגורם לו כיום מבוכה ולא מתאים לו עם תפיסת העולם שלו לגביה.
גם אם נניח שמה שאתה אומר נכון ( ומאיפה המקור אביבי יקר הבא את המקור ).
אז מה ? אתה לא מסכים שהם עשו את הדבר הנכון ?

אתה אומר :
דעותיו בנושאי הפרדת הגזעים, תורת "הגזע האשכנזי העליון" ו"נחיתותם" של הספרדים/מזרחים היו ידועות בקרב חבריו הרבים ורבי השפעה. הם מעולם לא החרימו או גינו אותו על כך (פרט לבן-צבי בשל קרבתם וכמה מראשי מפא"י שחשו מאוימים אלקטוראלית בגינו).
"
כפי שאתה צריך לדעת מרגע שפירסם את ספרו הוא פך למנודה בחוגי מפא"י נראה כעוד מטורלל והפך לסמן קיצוני של הרביזיוניסטים אלו שאתה טוען שהשתמשו כתעמולה כנגד מפא"י בספרו של קצנלסון . .או שגם את זה לא ידעת ?

ועוד שאלה אביבי :
כאן באתר הזה ובחוגים המקורבים לו וגם שלך של הזהות המזרחית מרבים לעסוק במוסר איך מוסרי לפעול וכו'.
אתה כתבת :
אני זוכר את ימי "המהפכה האשכנזית" (הפצת ספרו של אותו גזען שטירמריסטי בחנויות) "
כפי שהראיתי וכפי שידוע היטב בחוגי הזהות המזרחית לאנשים כמו איתן כהן ואחרים ,הרעיונות של סמי שטרית על הצורך בהפרדה בין הישות המכונה בפיהם "מזרחיים " ובין הישות המכונה בפיהם "אשכנזים " הושפעו עמוקות מקלמן קצנלסון בספרו "המהפכה האשכנזית ".
ועכשיו השאלה אביבי היקר:
האם זה נשמע לך בתחום המוסר ששטרית יושפע ויקבל רעיונות מאדם כמו קלמן קצנלסון שאתה כינית אותו "גזען שטריימרי " .
מה אתה חושב על אדם שמושפע ממישהו כמו קלמן קצנלסון ?
זה אדם שהיית מוכן לקבל את מילתו במשהו ?
ויש כמובן שאלה אחרת שעליה לא תענה :האם זה מוסרי שהוא השמיץ וביזה כל חייו את האיש שהוא לקח ממנו את רעיונותיו אם גם בהפוך.
תחשוב על זה אביבי.

אביבי עונה :
מספר 666,
אתה מביא לי "מקורות מהימנים" (גם אני מכיר אחד בשם שמעון לוי) למען הצדקת התזות המצחיקות שלך, במקום להודות לי על תוספת הידע שאני מספק לך ועל הסדר שאני מנסה לעשות בבלגן התפיסתי/לוגי שאתה מציג. אם הזכרת את העולם הזה, חפש שם עוד מידע. שאל מי שעבד ב'העולם הזה' באותם ימים. ישנם אתרים ברשת שיכולים לספק לך עוד מהמידע שהזכרתי – חפש וחקור לפני שתקפוץ ותשמיץ.
שאלת בהיתממות "על פי תפיסתך מכיוון שכולם גזעניים …אז הם היו צריכים לפרסם מאמרי תמיכה בספרו של קצנלסון. מישהו פרסם באחד העיתונים מאמר תמיכה כזה?" –
אוי להגיון שלך. האם מי מהעיתונים הנכבדים שלך פרסם מאמרי תמיכה/גינוי לחטיפת ילדי תימן (פרט ל'העולם הזה' שנרדף ע"י הממסד)? להקרנות המוות ("פרשת הגזזת") לילדי המרוקאים? הם לא פרסמו כלום. הם ידעו ושתקו (לשיטתך בוודאי כי … התנגדו). האם הם סיפרו על מדיניות הקיפוח האתני בהקצאת משאבים ובמדיניות האכלוס? בוודאי שלא! מי שתומך בפשעים מעדיף לשתוק כדי לסייע לפשע וגם לא להפליל/להכתים את עצמו. כל עיתון שהיה תומך בגלוי בקצנלסון היה משחיר את תדמיתו (והרי מכרו לכל העולם שיש כאן דמוקרטיה מערבית והומניזם שנשפך לכל עבר). הם לא גינו אותו מיד עם הנפקת ספרו למרות שידעו – ממש כמו בפרשת חטיפת ילדי תימן – כי תמכו בזוועה או כי הונחו מגבוה לעשות כך ("דמוקרטיה" במיטבה).
לסיכום:
א. אתה מנסה להשתיק כל דיון ציבורי וביקורת של מזרחים על ההגמוניה האשכנזית ודיכוי המזרחים בישראל.
ב. אני אמשיך להשתמש במושג אשכנזי/ם בצורה עניינית, כפי שתמיד נהגתי.
ג . לא שכנעת אותי אפילו בכלום שיש כאן העלבה למישהו בר-דעת.
ד. אם תמשיך להשתמש באיומים ובאלימות מילולית (הם ישברו לך את השיניים…), אני אמשיך להפנות אותך לגורמים המטפלים במשרד הבריאות.

ה. אתה מעליל על אנשים, העולים עליך אינטלקטואלית ומוסרית ,בדרכים נלוזות ומכתים את שמם. מעשיך גובלים בסילוף טוטאלי של ההיגיון ואני מקווה שהם ילמדו אותך לקח.

לכן אין צורך בדיונים נוספים.

מספר 666 עונה:
תודה על ההבהרות אביבי היקר.
והערה אין צורך לחזור ולצרוח את הסיסמאות שלך חמישים ומאה פעם מועתקות בכל פעם מחדש. כאן הקוראים הם אנשים אינטליגנטיים שמספיק וגם יותר אפקטיבי לאמר להם משהו פעם אחת בלבד. יותר מפעם אחת הם יודעים שעושים להם שטיפת מוח בידי מישהו שעובד עם חומר מועתק ואינו מסוגל לענות לעניין.
כמובן כל החומר הזה לא נועד לשכנע אותך .ידוע לי שאתה פעיל פוליטי ששדעתו נקבעה לפני עשרות שנים ואינו מסוגל לקבל חומר שעלול לזעזע את תפיסת עולמו.אבל כל זה נועד עבור הקוראים במה שמכונה "הבלוג האשכנזי היחיד " כדי שיבינו עם מי ועם מה יש להם עסק .ובהעתקות החוזרות ונשנות שלך אתה בהחלט תורם להבנתם אביבי.
לגבי ההערה שלך :
אוי להגיון שלך. האם מי מהעיתונים הנכבדים שלך פרסם מאמרי תמיכה/גינוי לחטיפת ילדי תימן (פרט ל'העולם הזה' שנרדף ע"י הממסד)? להקרנות המוות ("פרשת הגזזת") לילדי המרוקאים? הם לא פרסמו כלום. הם ידעו ושתקו ".
לא אביבי היקר .הם לא ידעו.
וגם אתה כפי שהראינו כאן שוב ושוב ושוב גם אתה לא יודע.
הקוראים מוזמנים לקרוא את כל הפרטים ואת כל המחקרים על תיאוריות הקונספירציה לגבי ילדי תימן ולגבי מחלת הגזזת .
קראו היטב בבקשה כאן בתגובות ובדיון .המידע יפקח את עיניכם :
מה באמת קרה בואדי סליב
http://www.no-666.com/2010/04/02/%D7%9E%D7%94-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%95%D7%90%D7%93%D7%99-%D7%A1%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%91/

מספר 666 כותב :
אביבי כותב :כל עיתון שהיה תומך בגלוי בקצנלסון היה משחיר את תדמיתו (והרי מכרו לכל העולם שיש כאן דמוקרטיה מערבית והומניזם שנשפך לכל עבר). הם לא גינו אותו מיד עם הנפקת ספרו למרות שידעו – ממש כמו בפרשת חטיפת ילדי תימן – כי תמכו בזוועה או כי הונחו מגבוה לעשות כך ("דמוקרטיה" במיטבה).
"
שימו לב שאביבי מתעלם לחלוטין מכל הפרטים שהעליתי כאן לגבי קצנלסון ושטרית ומערכת ההשפעות בינהם .הוא לא טורח לבדוק עם יש אמת בדברי כי זה לא משנה.יש לו משנה סדורה שהוא לא יסטה ממנה.שימו לב שהוא גם לא הביא שום הפנייה לטענות שלו למעלה לגבי מפאי הליכוד והמהפכה האשכנזית.מין הסתם מאחר שהמדובר בהמצאה מודרנית עכשווית של מישהו שאין לה שום מקור אמין.
דהיינו אין טעם להתייחס ברצינות לשום דבר שהוא אומר בשום דבר.
ועכשיו קוראים יקרים של האתר אני פונה אליכם שוב. יש בינכם אנשים שהם אולי תומכים בזהות המזרחית.שאחד מהוגיה הוא סמי שלום שטרית :

הזהות המזרחית העלתה על השולחן נקודות חשובות רבות . אולם על מנת שיתייחסו אליכם ברצינות כאנשים רציניים ולא כתועמלנים שחוזרים כמו תוכי על מה שהטביעו בהם לפני עשרות שנים עליכם להיות ישרים וכנים עד הסוף.
אתם מרבים לעסוק במוסר קוראים יקרים אז אני מעלה לפניכם שוב את הבעיה המוסרית הזאת ותחשבו עליה ותדבר עליה :
.
אביבי כותב :
אני זוכר את ימי "המהפכה האשכנזית" (הפצת ספרו של אותו גזען שטירמריסטי בחנויות) "
כפי שהראיתי וכפי שידוע היטב בחוגי הזהות המזרחית לאנשים כמו איתן כהן ואחרים,הרעיונות של סמי שטרית על הצורך בהפרדה בין הישות המכונה בפיהם "מזרחיים " ובין הישות המכונה בפיהם "אשכנזים " הושפעו עמוקות מקלמן קצנלסון בספרו "המהפכה האשכנזית ".
קוראים י'קרים האם זה נראה לכם כדבר מוסרי שמי שהוגדר כהוגה סמי שלום ששטרית יושפע ויקבל רעיונות מאדם כמו קלמן קצנלסון שאותו אביבי מכנה "גזען שטריימרי " .
מה אתם חושבים על אדם שמושפע מגזען כמו קלמן קצנלסון ?
זה אדם שהייתם מוכנים לקבל את מילתו לגבי איזה שהוא נושא ?
:האם זה מוסרי בעיניכם שהוא השמיץ וביזה כל חייו"כגזען שטריימרי " את האיש שהוא לקח ממנו את רעיונותיו אם גם בהפוך?
ואם קצנלסון היה "גזען שטיריימרי " כפי שוענים מקורביו של שטרית אז מה זה עושה את שטרית עצמו שהושפע ממנו ?
תחשבו על זה קוראים יקרים .הפיצו את זה בין חבריכם

ולגביך אביבי היקר.
אתה תועמלן. אתה לא באמת יודע על מה שאתה מדבר חוץ מזכרונות שכפי שראינו למעלה הם מוטים כמו במקרה של זיכרון "הצורר קצנלסון " שלא היה ולא נברא , מכמה פירורי מידע שהזינו אותך לאורך השנים .
אתה רוצה שמישהו יתייחס אליך ברצינות ?הבא הפנייה לכל פיסת מידע שאתה מביא כי אחרת יש כל סיבה לחשוב שהיא מומצאת.
תחשוב על זה אביבי היקר לפני שאתה מעתיק לכאן עוד פעם את כל המשנה הסדורה שלך שאינך מסוגל להתמודד לגביה עם שום דבר בפעם המאה האלף ומחזק בזה את כל טענותי לגביך.

אביבי עונה:
קשקשן 666 המגלה סימני ייאוש,
על הוכחות והפניות: "אתה תועמלן. אתה לא באמת יודע על מה שאתה מדבר חוץ מזכרונות …שלא היה ולא נברא , מכמה פירורי מידע …" – וגם – "אתה רוצה שמישהו יתייחס אליך ברצינות ?הבא הפנייה לכל פיסת מידע שאתה מביא כי אחרת יש כל סיבה לחשוב שהיא מומצאת". – על חוסר היכולת שלך להתמודד עם העובדות שהבאתי אתה מפצה באמירות ילדותיות בנוסח 'אני יודע יותר ממך…'. הצעתי לך היכן לחפש חומר בנושאים האלה ולא טרחת או התעלמת, כי למה לך לבלבל את האמירות המסולפות שלך עם העובדות. בנוסף, עד כה לא הבאת שום הוכחה על שהאשכנזים נעלבים מהמילה "אשכנזי/ם".
ולגבי המקורות לייחוס שהוד מעלתו מבקש ממני: "לא אביבי היקר .הם [עיתונאי ישראל בימי פרשת ק.קצנלסון] לא ידעו." – אכן תשובה חכמה ומפורטת! יש לך הוכחה שהם לא ידעו? הבא הפניות ותחקירים המראים שאף אחד לא ידע. או אולי קראת את המחשבות של עורכי העיתונים והכתבים מאותה תקופה? הם "לא ידעו" ממש כשם שהאוקראינים והפולנים לא ידע מה קורה ליהודים בארצם תחת הכיבוש הגרמני. רק טיפש גמור יכול לחשוב שהם לא ידעו.
הכחשת פשעי הגזענות: "הקוראים מוזמנים לקרוא את כל הפרטים ואת כל המחקרים על תיאוריות הקונספירציה לגבי ילדי תימן ולגבי מחלת הגזזת ." – אם הטענות על חטיפת ילדי תימן והקרנות המוות הן לשיטתך קונספירציה (במובן של שקרים ועלילות דם נגד הממסד), אתה מזהה את עצמך באופן חד-משמעי כאויבם של המזרחים ושל שוחרי הצדק בישראל. גם מכחישי השואה באירופה – תאומייך האידיאולוגיים – משתמשים באותה תעמולה נפסדת ו"מגבים" אותה באינסוף שקרים ו"הוכחות". הם לפחות נראים יותר מתוחכמים ממך ומחבריך להכחשת הפשעים נגד האנושות בישראל.
"תחשבו על זה קוראים יקרים .הפיצו את זה בין חבריכם." או – "ועכשיו קוראים יקרים של האתר אני פונה אליכם שוב. יש בינכם אנשים שהם אולי תומכים בזהות המזרחית…" – כמה בגרות נפשית נשפכת ממך וכמה ביטחון בצדקתך אתה משדר?…עלוב.
לסיכום:
א. אתה מכחיש את פשעי הגזענות האשכנזית נגד המזרחים, בכך אתה לא שונה אידיאולוגית ממכחישי השואה באירופה.
ב. אתה מנסה להשתיק כל דיון ציבורי וביקורת של מזרחים על ההגמוניה האשכנזית ודיכוי המזרחים בישראל.
ג. אני אמשיך להשתמש במושג אשכנזי/ם בצורה עניינית, כפי שתמיד נהגתי.
ד . לא שכנעת אותי אפילו בכלום שיש כאן העלבה למישהו בר-דעת.
ה. אם תמשיך להשתמש באיומים ובאלימות מילולית (הם ישברו לך את השיניים…), אני אמשיך להפנות אותך לגורמים המטפלים במשרד הבריאות.
ו. אתה מעליל על אנשים, העולים עליך אינטלקטואלית ומוסרית ,בדרכים נלוזות ומכתים את שמם. מעשיך גובלים בסילוף טוטאלי של ההיגיון ואני מקווה שהם ילמדו אותך לקח.
לכן אין צורך בדיונים נוספים.

מספר 666 עונה :
כן כן אביבי היקר. רטוריקה רטוריקה רטוריקה .מילים מילים מילים .קשקשת קשקשת איןסופית.

עובדות והפניות אתה יכול אי פעם להביא?
אתה אומר :לך הוכחה שהם לא ידעו? "
ולך אביבי היקר יש הוכחה שהם כן ידעו ?
אז אם כן הבא אותה.
שים לב כמי שהעלה את הנושא חובת ההוכחה היא עליך לא עלי .אפשר להוכיח רק שמישהו ידע לא שהוא "לא ידע".
א"ם הטענות על חטיפת ילדי תימן והקרנות המוות הן לשיטתך קונספירציה (במובן של שקרים ועלילות דם נגד הממסד), אתה מזהה את עצמך באופן חד-משמעי כאויבם של המזרחים ושל שוחרי הצדק בישראל. גם מכחישי השואה באירופה – תאומייך האידיאולוגיים – משתמשים באותה תעמולה נפסדת ו"מגבים" אותה באינסוף שקרים ו"הוכחות". הם לפחות נראים יותר מתוחכמים ממך ומחבריך להכחשת הפשעים נגד האנושות בישראל.
אביבי ידידי היקר אני מפנה אותך למאמרי
מה באמת קרה בואדי סליב
http://www.no-666.com/2010/04/02/%D7%9E%D7%94-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%95%D7%90%D7%93%D7%99-%D7%A1%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%91
אתה מוזמן להיכנס לשם לדיונים ולהעלות את טענותיך לגבי הקרנות המוות ולנסות להפריך את כל העובדות שהועלו שם.
אגב כל טענותיך הופרכו בסרט של בן כספית בסדרת "הקשר הישראלי ". אבל ברור שמישהו שדעותיו קובעו כבר לפני עשרות שנים לא ייתן לעובדות לבלבל אותו.
אביבי היקר כל הטענות שלך לא מעניינות.אתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר ומסוגל להעלות רק רטוריקה עבשה והעתקות של הדברים שכתבת אלפי פעמים..
אז אולי נשנה נושא אביבי היקר ?:אתה מאמין דתי בתיאוריות קונספירציה שונות וזועק את אותן טענות מזה שנים בפורומים שונים באינטרנט. .
אולי תחדש משהו ותעסוק בנושאים אחרים ? יש עולם רחב בחוץ.
מה דעתך למשל על נושא התחממות כדור הארץ ?

ועוד דבר אחד אחרון לפני שאנו נפרדים אביבי החביב:
אתה לא הופתעת בכלל שקראת על ההשפעה וההשראה העצום שהיו לארכי גזען לקלמן קצנלסון על סמי שלום שטרית מנהיגך .זה לא הרגיז אותך בכלל לשמוע על זה.
למה לא ? איך זה? טוענים דברים כאלה על סמי שלום שטרית ולך זה לא מזיז?
אולי בגלל שאתה כבר ידעת את זה כל הזמן ?ומזה שנים רבות על הקשר הסימביוטי בין שניהם ?
אולי בגלל שכל פעם שאתה תוקף את קלמן קצנלסון אתה בעצם במעמקי ליבך צוחק ואתה יודע שהוא האב של הרעיונות שאתה מחזיק בהם?
אם זה נכון הרי ברור שיש להתייחס אל האידיאולוגיה שלך כאל אידיאולוגית בת של הגזענות הקצנלסוניסטית..

דמוקרטיה עכשיו — הנני מצהיר בזה שאלי אשד אינו אשכנזי ומעולם לא היה אשכנזי והשימוש במושג אשכנזי כלפיו יש בו אלמנט שיקרי עובדתי כי אלי אשד הוא כוזרי טהור גם במוצאו ההיסטורי וגם בהתנהגותו הקולוניאליסטית כיום

אני חושב שמאבקה של אורטל בן דיין כנגד ניבולי הפה הגזעניים למיניהם הולך וצובר תאוצה.
אנחנו רואים את זה ממערכת הבחירות של ש"ס :אריה דרעי שוב ניבל את פיו בניבולי פה גזעניים רק שהפעם בניגוד לשנות התשעים זה כבר לא הזיז לאף אחד. תפסו לבסוף את הפרנציפ שהאיש הזה רק צובר עוצמה וכוח מניבולי פה גזעניים כאלו.
אני ראיתי את זה במו עיני בכנס באונ' באר שבע:
השקת כתב העת לספרות "מכאן " של המחלקה לספרות עברית באונ' בן גוריון:
ישבה שם החוקרת והמבקרת קציעה אלון ונתנה סימנים בקבוצת משוררים שאותם כינתה "מיזרחיים " ושלושה מהם כביכול ישבו לידה והסבירה למה הם שונים ממשוררים ישראליים "רגילים".
אחד המשוררים "המזרחיים " האלו שמעון אדף עם הבעה ברורה של סלידה בפניו הודיע שאין לו מה לאמר על דברים אלו ומיהר לראיין את שני המשוררים האחרים שהוזמנו לאירוע אלי אליהו ויעקב ביטון .הוא שאל אותם מה הם חושבים על התווית שהודבקה עליהם כ"משוררים מזרחיים".
הם לא התלהבו בלשון המעטה.
מפעת כבודה של המרצה שלידם הם כנראה לא אמרו מה הם באמת חושבים,אבל כל אחד מהם הדגיש ושוב ושוב שהוא משורר של הרבה דברים ולקרוא לו דווקא "מזרחי " זה יהיה פישוט של יצירתם שאינה מתמקדת דווקא בנושא זה.
אני חושב שהם היו אולי מגיבים ביתר סלחנות אם היא הייתה מכנה אותם בכינוי הנכון שהוא "מזרח -תיכוניים ". אבל היא לא עשתה את זה. וכך פגעה בהם שללא צורך.

אז לשם שינוי מוני היקר תעלה תגובה שאינה ניבול פה.כל הקשקשת החולנית שלכם "אשכנזים " ספרדים " כוזרים " "ספרדו -מזרחים " "אשכנאצים " הכל ניבולי פה מפגרים.
כמו ילדים קטנים ומטומטמים שלא מסוגלים לשים סכר על הפה שלהם ומקללים אנשים שהם אפילו לא מכירים כי זה עושה להם טוב על הנשמה ולא מסוגלים להתעמת עם היריב.
טוב שאורטל בן דיין שמה סכר לעניין הזה בתביעה שלה כנגד לינור,כל מי ששמשמיע עכשיו ניבולי פה כאלו בציבור צפוי עכשיו לתביעה כספית גדולה.

דמוקרטיה עכשיו — רק לאלי אשד מותר להעלות טיעני קשקשת חולנית ולהשתמש במילים לגיטימיות להן הוא קורא "ניבולי פה" כמו "אשכנזים" "ספרדים" "כוזרים" "ספרדו-מזרחים" "אשכנאצים" כאילו באופן של חשיבתו האינפנטילית אם הוא ימחק את המילים הללו משמעותן תיעלם מהתודעה שלנו תוך איום בתביעות כספיות החביבות עליו כמצוות סבו השדלן שגנב את קופת הציבור !

כל המילים האלו הן לא לגיטימיות מוני היקר.
הן ניבולי פה מטונפים.
כולן.
ואת זה תופסים עכשיו גם הפוליטיקאים שלנו שמתרחקים מהן כמו מאש. אני שמח לבשר כאן שהתפיסה שלי בעניין הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות.בעוד כמה שנים כבר לא ישתמשו בהן כלל. יהיה חרם חברתי על כל מי שיעז להשתמש במילים כמו "פערנקים " ושאר הזבלה.
ועתה מוני היקר ?בן כמה אתם 75 ? שמונים ? כל החיים שלך כולם מורכבים מניבולי פה ,מיליוני מודעות ברשת של ניבולי פה .כל התודעה שלך מורכבת מניבולי פה.
למה האובססיה שלך לצרוח את ניבולי הפה האלו בכל מקום ציבורי אני לא מבין.
עצוב .

הא כן ותיקון קטן לתגובה שלך :אם כי כמובן זה לא יעורר בך שום עניין אתה הרי אדיש לאיזו שהוא דיוק היסטורי והכל אצלך הוא עניין של תודעה בשם המהפכה,ואם מצורפים כמה שיותר ניבולי פה גזעניים כן יטב.
,אבל לי זה חשוב.
לא זה לא היה סבי שהואשם בגניבת כספים מקופת הציבור.
זה שהעביר לך את המידע ( משום שאתה הרי לא מסוגל לקרוא מאמרים כאלו ) לא קורא היטב את מה שאני כותב.וזה מראה רק שהוא גם לא מסוגל לקרוא שום דבר אחר אם יש לו טעות כזאת גדולה בפרטים.
כך שאין לך מה לסמוך עליו יותר מידי בכל עניין אחר מוני.
זה היה אבי סב סבתי אברהם וולפנזון.
הבדל קטן של כמה דורות .אבל משמעותי.
קרא היטב את הפרטים כאן לשם שינוי:
התעלומה המסתורית של אברהם וולפנזון
http://www.no-666.com/2008/02/17/%D7%94%D7%AA%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%A1%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%94%D7%9D-%D7%95%D7%95%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%96%D7%95%D7%9F/

דוגמה טובה להתעצמות הזוחלת של הגישה שלי של מחיקת דברי גזענות שונים ,היא בפרשת הכלכלן המיליונר שלמה מעוז .איש אליטות חזק עשיר ומשפיע.
הנ"ל ניבל את פיו בדברי גזענות שונים כנגד הישות שאותה כינה "האשכנזים הלבנים ".
הוא פוטר מכמה מהמשרות שהחזיק ויצא במסע ניצחון והודיע שמעתה הוא נכנס לפוליטיקה.
והוא אכן נכנס לפוליטיקה בעזרתו ותמיכתו של לא אחר מאשר ראש הממשלה ( "האשכנזי -לבן " גזעני בהגדרת שלמה מעוז ) בנימין נתניהו.
עם תמיכה חזקה כזאת הוא ניכנס לפריימריס בליכוד כשהוא ממשיך להפיץ לכל רוח את כל דברי הגזענות שלו ( "צריך למחוק מהשטרות שלנו את כל "הלבנים ").
אלא משום מה הפעם התברר שהפצת גזענות כבר לא מביאה קולות אפילו לא אצל בוחרי הליכוד. מעוז נתקל בסלידה ותיעוב כלליים ראש הממשלה מיהר להתנער ממנו כאילו היה עלוקה. והוא חטף תבוסה קשה.
כנראה להיות גזעני כבר לא מביא יותר כוח פוליטי.אלא מוות פוליטי ,וגם ש"ס חשים את זה והיטב.
בבחירות האלו הם עוד ישמרו על כוחם . בבחירות הבאות הם כבר יחלשו קשות.

דמוקרטיה עכשיו — מי מינה אותך לקבוע אילו מילים לגיטימיות ואילו אינן לגיטימיות , מי שקרא אותך קצת עם ההשתלחויות הגזעניות שלך והמחיקות האנטי דמוקרטיות שם לב בפגם הבסיסי באישיות הנרקיסיסטיות שלך ולא צריך לדעת בדיוק שזה סב סבך שגנב את כספי התרומות שאסף בחו"ל דבר שעובר בגנים של הכוזרואשכנזים בעלי התודעה הגנטית הפרזיטית.אבל הדיון איתך עקר כי גזען נישאר גזען כאשר יש משטר העומד לצידו ומעניק לו פריבילגיות רק משום שיוכו האתני !

מוני היקר.
בשביל מה אתה בא לכאן כדי לקשקש את השטויות שלך על כך ש"זה עובר בגנים " ? לא לימדו אותך בבית הספר שזה גזענות ?
וכמו שאתה יודע כבר המילה "כוזרו -אשכנזים " מוגדרת כאן ניבול פה ותימחק מכאן ואילך מחשש יתבעו אותי על כך שאני מתיר את השימוש בה באתר זה.
תשתמש במילים אחרות

ולסיום הדיון הזה:אתה צורח שבגלל שהאבא של סבא של סבתא שלי גנב מהקהילה זה עובר אצלי בגנים.
אתה יודע מה יכול להיות.בכל משפחה יש "כבשה שחורה " אחת או יותר או הרבה יותר,ובוודאי במשפחה עתיקה כמו שלי שמגיעה עד המאה השמינית לספירה. יכול להיות שגם הגנים שלהם מגיעים אלי. למה לא בעצם ?
מצד שני המשפחה שלי ניהלו את ענייני הקהילה היהודית במרכז ומזרח אירופה במשך אלף ומאתיים השנים האחרונות. האבות הישירים שלי עד המאה השמינית לספירה הם כולם רבנים חשובים ומנהיגי הקהילה.
הגאון מוילנה שייסד את הקהילה הליטאית שהיא הדומיננטית כיום בקהילה החרדית בכללה ושתלמידיו אירגנו את אותה עלייה לארץ ישראל של הפרושים בראשית המאה ה-19 בהנחייותיו הוא רק המפורסם והבולט מכולם.אבל היו עוד הרבה חוץ ממנו.
למעשה במידה גדולה במשך אלף ומאתיים השנים האחרונות המשפחה שלי אב אחרי בן בעזרתם של אחרים אירגנה והפכה את היהודים של מרכז ומזרח מזרח אירופה מחבורת סוחרים לקהילה הלמדנית שהם הפכו.
אז מן הסתם גם משם היגיעו אלי גנים.

אבל האמת? שאלו אותי פעם אם אינני מרגיש קשר והזדהות הדוקה לאבותי הליטאיים. עניתי אז שכל קשר אמיתי שאני מרגיש כלפיהם מגיע רק עד למאה ה-‏17, כאשר החלו לרשום את תולדות המשפחה וכאשר החלו באמת בפרוייקט החינוך והאירגון המאסיבי שלהם לשדרוג הקהילה שלהם שהייתה עד אז קהילה עלובה ביותר . לפני זה אני לא מרגיש כל קשר וכל הזדהות עם היהדות המכונה בטעות "האשכנזית" , שהיתה ברובה יהדות פרימיטיבית . אם כבר אני מעדיף להזדהות עם היהדות המזרח תיכונית בתקופה זאת, שהיו אלה שפיתחו את החינוך והתרבות. במשך מאות מסויימות.
. האם בגלל שאני חולק איתם גנים מסויימים, עלי להזדהות עימם? אם עלי לבחור בין הזדהות עם חקלאי עלוב מהמאה ה-‏11 ובין הזדהות עם הספרדי שמואל הנגיד מאותה התקופה, כי אז הבחירה ברורה לי לחלוטין. הישגיו ורעיונותיו של שמואל הנגיד מדברים אלי הרבה יותר. לכן אני מעדיף להזדהות עימו ועם בני ארצו במהלך אותה תקופה. בתקופות אחרות אני מעדיף להזדהות עם יהודי עיראק המשכילים ולא עם "אשכנזים" פרימיטיביים (חוץ מכמה בודדים).

דהיינו, אני מעדיף להזדהות עם הטובים ביותר שבתקופות מסויימות הם יהודי מזרח אירופה ובתקופות אחרות המזרח תיכוניים ובעתיד יכולים להיות גם האתיופים.

אתה מוזמן לעיין בשושלת המשפחתי שלי עד המאה השמינית לספירה כאן :
ממשולם מלוקא במאה השמינית לספירה ועד אלי אשד במאה ה-21
http://www.no-666.com/2012/02/27/%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%90%D7%94-%D7%94%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%A2%D7%93-%D7%9C/

דמוקרטיה עכשיו — "עד המאה השמינית" בדיוק כך כי המאה השמינית היא תקופת התייהדות הכוזרים כך שאתה מודה שהינך צאצא של הכוזרים שמעולם לא גויירו או התגיירו ולכן היסטורית והלכתית אינך יהודי , אינך אשכנזי , הינך כוזרי מזייף זהות !

חבר יקר מה הבעיה שלך עם הכוזרים ?
אנחנו היגענו מהמזרח התיכון.
אני מבין שאתה בולגרי שונא תורכים וכנראה השנאה האובססיבית שלך לכוזרים היא מהשנאה של הבולגרים לתורכים.
אני ממליץ לך להיזהר מאוד בתורכיה התורכים מודעים לשנאה הגזענית של "הזהות המזרחית " לכוזרים שהם רואים בהם את אבותיהם,ואם תפתח שם את הפה בעניין אתה עלול לחטוף מכות רצח על העלבונות שאתה מטיח בהם.
אבל מה הקשר למשפחת קלונימוס שהיא מארץ ישראל ?
נכון כפי שאתה יודע שאני לאורך השנים דווקא ראיתי את עצמי ככוזרי של כבוד אבל העובדות ההיסטוריות הן כנגד זה ודנו בזה לעייפה ואין מה לחזור.
עכשיו אתה יודע את השושלת שלי שושלת של רבנים מפוארים ב1200 השנים האחרונות שתרמה תרומה מכרעת ליצירת עולם התורה המוכר לנו היום .
ומה השושלת שלך ?
עד לאיפה היא מגיעה ?
אב אחרי בנו בלבד אין לנו עניין במסורות מעורפלות רק בעובדות מדוייקות שאפשר לבדוק אותו כמו במקרה שלי .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

12 − twelve =