web analytics
קטגוריות
ארצות ועמים

שושלת האלים של קוריאה הצפונית

דור שלישי קם לדיקטטורה הרצחנית של צפון קוריאה שמנהיגיה היציגו את עצמם כאלים עלי אדמות . והשליט החדש של צפון קוריאה לא מבשר תקווה,נהפוך הוא האיש עושה רושם ברור כמי שאינו פחות מטורף ורצחני מאביו וסבו,החשש הגדול הוא שהרודן עוד יתגלה כגרוע מקודמיו.

ולרגל עלייתו של השליט החדש השלישי בשושלת האלים החיים של צפון קוריאה –הנה מאמר גדול על ההיסטוריה שלה ושל "האלים " השולטים עליה החלק הראשון בסדרה שתציג תמונה מלאה של השושלת הרצחנית.

החלק הראשון עוסק בקים איל סונג -מייסד צפון קוראה ושושלת האלים והאיש שהשנה מלאו 100 שנה להולדתו והוא נחשב ל"שליט הנצחי " של צפון קוריאה,שנים לאחר מותו.

ראו :המנהיג הנצחי

החלק השני עוסק בקים ז'ונג איל שליט צפון קוריאה במשך קרוב לעשרים שנה מת. אך מי ומה היה האיש שהפך את ארצו למדינה גרעינית ובו בזמן הביא למותם של מליונים ברעב?

נראה שיותר מכל דבר אחר הוא היה במאי קולנוע מתוסכל אך שאפתני עד לבלי די . ,והיצירה הזכורה ביותר משלטונו היא סרט קולנועי על מפלצת דמויית "גודזילה". סרט שבויים בידי במאי דרום קוריאני חטוף.

ראו :במאי הקולנוע מהגיהנום

בחלק השלישי  נדון בשאלה מיהו ומהו היורש , הנכד שהוא השלישי בשושלת ? האם יש סיכוי שיתגלה כטוב יותר מקודמיו ? או שמה הוא יהיה רק גרוע יותר מעין גירסה מודרנית של הקיסר הרומאי קליגולה שהאמין שהוא בן ונכד לאלים ולכן אל בעצמו ,והתגלה כמטורף סדיסטי ורצחני ?

ראו

השלישי בשושלת

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

2 תגובות על “שושלת האלים של קוריאה הצפונית”

קוריאה הצפונית שלחה טיל לחלל .לדבריה הוא אמור היה לשאת לויין מחקר ,.שאר העולם חושש שהמדובר בעוד ניסיון לטיל גרעיני.
הטיל התפרק באוויר והניסיון לכאורה נכשל.
בפעם הזאת.
ראו :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4215521,00.html

קים ז'ונג און המנהיג הנוכחי של צפון קוריאה היגיע רק לפני מספר שבועות להסכם עם ארה"ב על הפסקת הניסויים הגרעיניים והכל מראה שהוא הפר את ההסכם מיד. וכתוצאה ארצו צפויה לסנקציות קשות בדומה לאיראן.
אבל לדעתי יש לצפון קוריאה אפשרות לצאת מהבידוד שהיא כופה על עצמה ושיכפה עליה.
אם תראה שהיא אכן מחוייבת באמת ובתמים לחקר החלל לצרכי שלום. אם יפעיל מנהיג צפון קוריאה את ארצון לבניית תוכנית חלל שכל מטרתה תהיה אכן לשלוח לויינים לחלל ( ולכאורה יש לו את המשאבים לכך בכוח אדם אם גם לא בכסף) כי אז ארצו תחדל להיות מנודה עולמית כפי שהיא היום ותיהפך לארץ שאנשים יכבדו אותה באמת ובתמים.

[…] קוריאה ( ויותר נכון דרום קוריאה ) נמצאת בשנים האחרונות יותר ויותר בחדשות בישראל. לפני זמן מה  התנהל בישראל מצעד ענק של מאות קוריאנים נוצרים בישראל  בתקווה לקרב כך את השלום. בסינמטק תל אביב הוצג בחודש האחרון לראשונה פסטיבל סרטים קוריאניים שממנו התברר עד כמה עשירה ומתוחכמת אמנות הקולנוע הקוריאנית ועד כמה היא פורחת בשנים האחרונות . קיים שם למשל ז'אנר מיוחד של סרטים שהם ייחודיים לקוריאה שעוסקים באופן ספציפי בנושאי מסע בזמן משולב במלודרמה וברומנטיקה בין אנשי תקופות שונות ז'אנר שבסינמטק הוקרנו שני הסרטים המרשימים ביותר ממנו " אותו הדבר" ( סרט שהופק בשנת 2000 ) על קשר רומנטי שנוצר בין חובבת רדיו משנת 1979 וחובב רדיו משנת 2000 ו"הים ( סרט משנת 2000 גם הוא ) על התכתבות בין דיירים בבית הוא משנת 1997 והיא משנת 1999 . ואלו הם רק דוגמאות בודדות מז'אנר שפורח בדרום קוריאה . ולאחרונה משגשג שם וזוכה גם להצלחה רבה במערב ז'אנר מיוחד של קומיקסים שקיבל את הכינוי"מנוה" על מנת להבדילו מהמנגה היפניים ועל פי הדיווחים כמה מהם אינם נופלים בהרבה מעמיתיהם היפניים הידועים הרבה יותר . אבל רק לאחרונה באיחור של עשרות רבות של שנים החלה גם פעולת תרגום מהוססת משהו של יצירות ספרותיות מהשפה הקוריאנית לעברית במטרה להציג לפני הקורא העברי משהו מהתרבות העשירה של דרום קוריאה . מהשפות ומהתרבויות האחרות של מזרח אסיה המוכרות יותר בישראל , מהודית מסינית ומיפנית, לשם השוואה יש מזה עשרות רבות של שנים עשרות רבות של כותרים בעברית והיצירות המרכזיות של תרבויות אלה קיימות בצורה זאת או אחרת בשפתנו. אבל בניגוד לתרבויות אלה הספרות והתרבות ה( דרום ) קוריאנית הייתה עד לשנים האחרונות ממש בלתי מוכרת לחלוטין בעברית . וזאת למרות כל קשרי המסחר ההדוקים מאוד שיש בין חברות ישראליות ובין אנשי עסקים ישראליים ובין חברות קוריאניות כמו סאמסונג ודאיו ורבות אחרות .שהרי קוריאה הדרומית כפי שיודע כל איש עסקים שמכבד את עצמו היא כיום הכלכלה מספר 11 בגודלה בעולם כולו. היא כיום המדינה המובילה בעולם ביצור ספינות . היא מבין המובילות בעולם ביצור מכוניות ביצור שבבי שיכרון וכמובן ביצור טלפוניים סלולאריים ( העם הקוריאני הוא אחד העמים עם האחוזים הגבוהים ביותר של משתמשים בסלולאריים לצד הישראלים ) . ויש לה תל"ג שנתי של חמש מאות מליארד דולר. והעוצמה של הכלכלה הדרום קוריאנית רק מתחזקת והולכת וצפוי שדרום קוריאה ( אולי באיחוד עם הצפון ) תיהפך לאחת המדינות האסיאניות המרכזיות בעתיד הלא רחוק אם רק תצליח להימנע ממלחמה הרסנית עם שכנתה –אחותה הרודנית צפון קוריאה. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

nineteen + seven =