web analytics
קטגוריות
ספרות יפה

אי-גיון :קובץ שלישי-חיים מזר

חיים מזר איש מוזר  חוקר רב תחומי שולח את ידו גם בכתיבת סיפורי "אי –גיון ".
והנה מקבץ שלישי שלהם

סיפורי אי גיון מספר 3
מאת חיים מזר

מבט

בפינת הרחוב ישב צייר דל אמצעים שלמחייתו העניק לכל המעוניינים תמונת פורטרט תמורת מספר מעות. מאלה שציירם ביקש כי יחייכו עד לדמעות.היתה לו סיבה טובה לכך. בדמעות אלה ידע לתת מבט זגוגי לאותן תמונות שצייר בביתו.

21.3.1989

חזיון

רוח חזקה נשבה מהים והיה צורך להגיף את החלונות. בדרך לא דרך הצליחה הרוח לחדור פנימה,להתמקד על אחד האריחים,להתערבל לתוך עצמה וללא התקדמות לשום כיוון שהוא לחולל טורנדו תוך ביתי,ממוקד בדיוק במרכז הסלון ולהסתובב סביב עצמה על פי מקצבו של מרש צבאי. כמרותקים ישבו הדיירים סביב הרוח וצפו במתרחש. מתוך הריק שהיה בתוך הטורנדו פרצה לה להבה רבת שלוחות לפינות הסלון העליונות כשכל שלוחה מעצבת עצמה כסולם שעליו הסתדרו תווי נגינה.חיוך עלה על פניהם של הצופים וכל אחד מהם ליקט לעצמו מספר צלילים.למרות שחמים היו ,אפשר היה להחזיקם מבלי להיכוות ולהרגיש בתחושת חמימות נעימה.לקראת הערב, שכחה הרוח והסתלקה לה כרוח חרישית והחלונות שהיו עד כה מוגפים נפתחו במלואם.מאותו אריח בו היתה הרוח ממוקדת,צמח לו עץ רב-אנפין המניב ללא הפסק צלילים רכים וענוגים שמתלווה אליהם תחושה כי מלטפים הם את כל מי שמוכן להקשיב להם.

בועות סבון

במופע בועות הסבון,האמן הצליח להכניס מילה לכל בועה,עם כיבוי אורות הבמה התגלה לצופים מחזה יוצא דופן ומרהיב עין. בועות בצבעי כחול וסגול בגדלים שונים ובכל בועה מילה מוארת באור ירוק או אדום. הבועות ריחפו לכל כיוון עד להתפוגגותן. הצופים קראו את המילים ומכל צירוף שהוא ,כל אחד בנה משפט. כשליקטו את כל המשפטים התקבל מאמר על תוחלת הקיום של הבועות. התעוררה רק בעיה אחת,לא היתה רשימת מקורות. השאלה המתבקשת היא אם מופע בועות הסבון יכול להיחשב כמאמר אקדמי.כן או לא. התשובה היא בידי הקורא.
3.5.08

ביטוח

מה מבקש עיפרון לפני שהוא מחדד את עצמו לדעת? הוא מבקש פוליסת ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה.
9.9.08

שירה בציבור

לאות הזדהות עם השיר "תן כתף עצום את העיניים" השומעים פרקו את כתפיהם ובכל מקום בו מתקיים ערב שירה בציבור מתלווים אליהם אורתופדים ופיזיותרפיסטים.

10.11.08

זנב החתול

כל בוקר זנב החתול מסתכל על העיניים שמולו ושואל את עצמו בתהייה רבת משמעות האם עקרון אי הוודאות של אייזנברג עדיין תקף ומה עם התנע הזוויתי של אייזנברג עצמו?

19.5.09

יללה של חתול

אם לחתול שלך קוראים אייזנברג,סביר להניח שבכל בוקר הוא מביט עליך ומציג בעיה קיומית.ה"להיות או לא להיות",ומה תאמר לו? תשובה אפשרית: "אתה קיים ולא קיים בו זמנית".קרוב לוודאי שהוא לא ידע מה להשיב.מאחר ונוהג זה חוזר על עצמו כל יום הוא מחליט לשנות את שמו. הוא יצטרך להתמודד עם בעיה זהותית.האם הוא אייזנברג או שהוא לא אייזנברג? על פניו,בו זמנית הוא גם אייזנברג וגם לא אייזנברג. במצב כזה מה נשאר לו לחתול לעשות? לילל-מיאו.

1.9.09

ראו גם

אי-גיון 1

אי-גיון 2

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

18 + 6 =