web analytics
קטגוריות
ספרות פופולארית

קציר הדמים בסין

 

  

 

 לימור שריר,סופרת רופאה  יוצאת במאמר דעה זה כנגד המנהג הנתעב  של "קצירת איברים בסין " למתרגלי  פלון גונג הנחשבים כאוייבי המשטר.

זהו אכן דבר מצמרר. אולם בסיום המאמר מצורפת תגובתי כפרקליטו של השטן הלא הוא המשטר האכזרי של סין

 לנסות להציג לפחות גם את העמדה של הסינים בעניין עד כמה שהיא אכן מאוסה ואכזרית ובסופו של חשבון גם מטופשת.

.

 

קציר הדמים בסין

 מאת: ד"ר לימור שרייבמן-שריר

 

 

 

השבוע פגשתי בבית הסופר בתל- אביב את עורך הדין הקנדי דוד מאטאס, המנהל מאז 2006 מאבק עיקש נגד קצירת איברים של מתרגלי ה"פאלון גונג" בסין. בישיבה המיוחדת שנערכה לכבודו השתתפו סופרים, משוררים, אנשי רוח ופעילים ישראלים כנגד קציר הדמים ביניהם אורה פרידמן, מתרגל הפאלון גונג בארץ ואיש החינוך רועי בר אילן, נציגים מאמנסטי אינטרנשונל ישראל, נציגי ה"אפוק טימס", ועוד.                                                                                                    

מאטאס עוסק שנים במסגרת מקצועו בזכויות אדם בינלאומיות , בבעיות הגירה ופליטים ובן השאר עסק בהסגרת פושעי מלחמה נאציים ובהעמדה לדין של פושעים באמריקה הלטינית. הוא סיפר על דו"ח שלישי שפרסם יחד עם חברו עורך הדין וחבר הפרלמנט הקנדי לשעבר דיוויד קילגור העוסק בעיבוד נתונים, הקלטות והוכחות שנאספו כראיות לזוועה המתרחשת בסין.

Bloody Harvest - The killing of the Falun Gong for their organs by David Matas and David Kilgour

על פי דו"ח שפרסמו עורכי הדין מאטאס וקילגור, בספרם: 

Bloody Harvest- the killing of Falun Gong for their organs" , נכלאים מתרגלי הפאלון גונג במרתפי בתי החולים ברחבי סין ומשמשים מטרה לעינויים וכמאגר חי לקצירת איברים בסין ומכירתם לחולים הזקוקים להשתלה בחו"ל תמורת כסף רב.

בין העדויות המוזכרות בדו"חות: עיתונאי סיני שעבד עבור רשת טלוויזיה יפנית ערק לארצות הברית וחשף את קיום מחנה מוות בעיר סוא-ג'יא-טון, בו הוחזקו 6000 ממתרגלי השיטה לצורך סחר באיברים. אחריו ערקה עובדת מבית החולים הסמוך למחנה ואימתה את העדויות, מעדותה עלה שלאחר ניתוחי הסרת האיברים, מושלכים המתרגלים למשרפה, לצורך "השמדת הראיות" לעיתים בעודם עדיין חיים ! הניתוחים מתבצעים כמעט ללא הרדמה בשל שניתוחים אלו אינם נכללים בדיווחי בית החולים ולכן לא מוקצים חומרי הרדמה בכמות מספקת.
מקור שלישי, רופא צבאי בכיר , החל מדליף מידע מתוך סין, תוך סיכון חייו, בו חשף את קיומם של לפחות 36 מחנות נוספים, בגדול מבניהם מוחזקים כ- 140,000 מתרגלים
.

לאחר שנחשפו עובדות אלו החלו גופים רבים לחקור ולאמת את העדויות.
עיתונאי תחנת רדיו אמריקאית "רדיו קול התקווה " (
sound of hope ), התקשר למרכזי השתלות רבים בסין והקליט את השיחות בהם מודים רופאים רבים בשימוש באיברים ממתרגלי פאלון גונג חיים ובריאים. אלה רק דוגמאות אחדות לאיסוף ההוכחות לקציר הדמים בסין.

עוה"ד מאטאס הדגיש שסגן שר הבריאות של סין הואנג ג'יהפו הודה בעצמו שאסירים שנידונו למוות והוצאו להורג הם מקור להשתלות אברים וציין שהוא מודע לכך שלעתים קרובות איברים נלקחים מאנשים שלא נתנו את הסכמתם. על פי הנתונים שנאספו הגיע עו"ד דיויד מאטס למסקנה שסין מפרה זכויות אדם במגוון דרכים, הפרות שהן כרוניות  וחמורות. מלבד ה"פאלון גונג", מטרות עיקריות אחרות של הפרות זכויות אדם הן טיבטים, נוצרים, אויגורים, פעילים דמוקרטיים ומגני זכויות אדם.

שיטת הפאלון גונג כוללת אלמנטים של קונפוציוניזם, בודהיזם וטאואיזם. במהותה היא מלמדת מדיטציה ושיפור עצמי ( צ'יגונג) המלמדת חיים בריאים על פי עקרונות אמת, חמלה וסובלנות.   לתנועה אין מצע פוליטי, האלימות מוקצית בעיני מתרגליה והשיטה מופצת בחינם מלב אל לב כשמתרגלי הפאלון גונג מפעילים את אתרי התרגול בהתנדבות.

השלטון בסין הוא בעצם משטר טוטליטרי  החושש מהפופולאריות של מתרגלי הפאלון גונג  והשפעתם העשויה לגרום להתרופפותו. מתרגלי הפאלון גונג מונים  כ-100 מליון סינים מתוך כ- 1.2 מיליארד תושבי סין ו משמשים מטרה מוצהרת לרדיפה חמורה מצד השלטון החל מיולי 1999 תאריך בו נאסרה פעילותם בסין.

במרץ 2008 נפגשתי עם עו"ד דיוויד קליגור     בתל- אביב ופרסמתי את הראיון עימו  "חייבים לשבור את קשר השתיקה" כדלקמן: "קילגור יחד עם דיוויד מאטס, עורך דין המתמחה בזכויות אדם בינלאומיות, נתבקשו ב-2006 על ידי הקואליציה לחקירת "פאלון גונג" לחקור האשמות של קציר איברים בכפייה המתבצעת לכאורה- על ידי הרשויות הרשמיות בסין בפעילי הפאלון גונג, בעודם בחיים. לטענתה מטרת קציר האיברים היא אספקת איברים להשתלות לצורך עשיית כסף כמקור מימון למוסדות הרשמיים של סין ולצבא. בתום החקירה ב-2007 חיברו הללו דו"ח חמור ביותר המאשר את ההאשמות ומדבר על כך שסין מבצעת לכאורה פשע נגד האנושות ומכיל המלצות להטיל סנקציות על כול הגורמים המעורבים. לטענת קילגור החקירה נתקלה בקשיים מכיוון שהיא מבוססת על הוכחות נסיבתיות: פעילי הפאלון גונג מומתים במהלך הניתוח או מיד לאחריו. איש לא נותר בחיים כדי להעיד ואף אין עדויות ישירות על מעשי הזוועה מפי הצוות הרפואי. לא ניתן גם לבצע ביופסיה בגופות מאחר והן נשרפות. מכאן הבעייתיות ביחסה של התקשורת העולמית ואף כאן בארץ לנושא. קילגור רומז שיתכן שההתעלמות מהנושא נובעת בשל אינטרסים עולמיים כלכליים ופוליטיים.

דו"ח קילגור מתבסס על הקלטות של שיחות טלפון מאומתות עם אנשי צוות ההשתלות בבתי החולים המכילות הודאות שפעילי ה"פאלון גונג" אכן משמשים מקורות להשתלת איברים. אשתו של מנתח העידה שבעלה הוציא באופן אישי קרניות מכ-2000 אסירי "פאלון גונג" שלא שרדו מכיוון שמנתחים אחרים הוציאו מגופותיהם איברים חיוניים אחרים וגופותיהם נשרפו. נשיא הפרלמנט האירופי אדוארד מקמילן סקוט שערך אף הוא חקירה באתו נושא ראיין בסין שני עדים שטענו שהכירו אנשים שנשלחו למחנות המיועדים לקצירת איברים ואף ראו במו עיניהם את הגופות החלולות במקומות בגוף מהם הוצאו האיברים.

החשדות הללו, ואפילו הם מתבססים בינתיים רק על הוכחות נסיבתיות, לא יכולות שלא לעורר את זיכרוננו בדבר חוסר האמון ואדישותו של העולם לקיומם של מחנות ההשמדה בתקופת מלחמת העולם השנייה ובדבר חלקם של אנשי רפואה נאציים בעינויים ובהמתה של אנשים חפים מפשע שישמשו מאגר אנושי לניסיונות "מדעיים.על כן, דווקא בישראל, אסור לתקשורת להחריש. צריך להמשיך לחקור ולשבור את קשר השתיקה".

במאמרי  "פגיעה בחופש הביטוי בישראל " שהתפרסם באתר אגודת העיתונאים כתבתי על סגירת תערוכה שנקראה: "אמת, חמלה, סובלנות" , שכללה אוסף ציורי אמנות בין-לאומיים של שבעה עשר רבי-אומן סיניים ושהוצגה לראשונה בהזמנת אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א בספריה המרכזית של האוניברסיטה. המשותף לכל רבי-האומן שהם חברי הפאלון גונג הנרדפים על ידי השלטון בסין מאז ה-20 ביולי 1999 ועד 2008. ארבעה מהאמנים חוו באופן אישי רדיפה וסבל במחנות עינויים בסין. המארגנים החליטו לפתוח את התערוכה באוניברסיטת תל- אביב במטרה להעלות את מודעות בארץ בנושא הרדיפה של המשטר הקומוניסטי בסין אחרי אנשי הפאלון גונג. לטענתם לחצים מצד השגרירות הסינית בישראל על הנהלת האוניברסיטה הובילה להוראה לסגור את התערוכה. פרופסור יואב אריאל, דיקן הסטודנטים שהחליט להוריד את התערוכה, משמש גם כמרצה בפקולטה ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב.

 

הפקולטות ללימודי מזרח אסיה פועלות בשיתוף פעולה עם השגרירות הסינית שתומכת בהן כספית ומעניקה אישורי כניסה לסין וכי גוף נוסף הנהנה מתמיכת ממשלת סין הוא מכון קונפוציוס להפצת השפה והתרבות הסינית בישראל, שהוקם בעקבות תרומה משמעותית של ממשלת סין. הדגשתי כי: " הפגיעה בחופש הביטוי בישראל בכלל ובאקדמיה בפרט מהווה פגיעה חמורה בערכי היסוד של מדינה דמוקרטית, ערכים האמורים להוות בסיס לחינוכו של דור העתיד וכי מאמציה של ממשלת סין לסתום פיות באמצעות מערכת לחצים רק מחזקת את החשדות שאכן יש לה מה להסתיר".

יש לציין שבספטמבר 2009  פסק מר עמירם בנימיני שופט בית המשפט המחוזי בתל- אביב שעל אוניברסיטת תל- אביב להציג שוב את תערוכת יצירותיהם של מתרגלי ה"פאלון גונג" , נרדפי המשטר בסין, שנסגרה בעקבות לחץ פוליטי וכלכלי של שגרירות סין בישראל ולפצות את יזמיה ואכן התערוכה עומדת להיות מוצגת שוב בימים אלה. (ראו תמונות במאמר)

דיוויד מאטס  ענה לשאלתי ואישר שמכוני קונפוציוס, הממוקמים בתמיכת ממשלת סין באוניברסיטאות ברחבי העולם, משמשים כקיני ריגול ופיקוח עבור ממשלת סין במעקבם אחר מתנגדיהם וביניהם מתרגלי הפאלון גונג.

אירוע נוסף בישראל שהיו ניסיונות לבטלו בשל לחצה של ממשלת סין  הייתה אסיפת הפורום להשתלת אברים שנערך ב-2007 מאי  בבית החולים בילינסון בראשותו של פרופ' איתן מור.

דיוויד מאטאס סיפר שהוא הוזמן לשאת דברים בפורום יחד עם מתרגל הפאלון גונג רועי בר אילן. שגרירות סין הפעילה לחצים על השר אבי ניר ממשרד החוץ הישראלי  ועל בועז לב המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, שפנו לבית החולים בילינסון בבקשה לבטל את האירוע ומשלא נענו ביקשו למנוע את נאומו של דיוויד מאטאס. לאחר  שנענו בשלילה גם על כך הם הצליחו בכל זאת למנוע את נאומו של רועי בר אילן כאשר יו"ר הפורום בבילינסון סיכם את האירוע מבלי שנתן לו את זכות הדיבור. ניסיונות אלה, סיפר מאטאס, הם דוגמאות למדיניות של סתימת פיות הננקטת על ידי ממשלת סין בכל רחבי העולם.

בשיחה שקיימתי עם דיוויד מאטאס ועם רועי בר אילן ובאירוע בבית הסופר הדגשתי שרצוי שגם רופאים ולא רק סופרים יתארגנו לשם מחאה נגד קצירת האיברים בסין ואכן אני קוראת כאן מעל דפי "רשת רפואה" להתארגנות כזאת. על אזרחי מדינת ישראל בכללם וציבור הרופאים בפרט להשמיע התנגדותם לפשעים הנעשים נגד האנושות במיוחד עקב  ניסיונו המר של העם היהודי בתקופת מלחמת העולם השנייה במהלכה בוצעו מעשי הזוועה במחנות הריכוז הנאציים  לנוכח שתיקת העולם. יש להזכיר שגם אז איש לא העלה על דעתו על קיום מחנות הריכוז שבהם התבצעו ניסויים "רפואיים" בבני אדם חפים מפשע ורצח המונים אכזרי שיטתי.                                                                                  

                                                                                                                                       

 

 

פרקליט השטן                                                                                 

 תגובה למאמרה של לימור שריר  מאת אלי אשד

מרד הבוקסרים בסין ראשית המאה העשרים.

עד כאן מאמרה של לימור שריר .

וכאן עלי להיות כאן לרגע גם פרקליט השטן   פשוטו כמשמעו .

אילו הייתי מנהיג סין הייתי מודאג מאוד גם אני מהתפשטות   העצומה של דת "הפאלון גונג " מנקודת המבט של הסינים המדובר בהתפשטות דתית שאינה יכולה לבשר טובות לחברה חילונית עם לסמוך על ניסיון העבר גם בסין שבה התפשטות לא מבוקרת מקבילה של  כת טאיפינג באמצע המאה ה-19  שהביאה למותם של חמישים מיליון איש וכת "הבוקסרים " בסוף המאה ה-19 שהביאה שם גם היא  למרחץ דמים איום . ואלו הם אירועים שמנהיגי סין לא שכחו אותם.והם מן הסתם רואים בכת החדשה פוטנציאל ליצור אירועי דמים מסוג זה ואף גרועים מאלה.  

. ומה שיותר גרוע מכך זוהי דת עם יכולות תקשורתיות עצומות כפי שמראה תשומת הלב התקשורתית שהם יצרו לעצמם בשנים האחרונות עד כדי יצירת עיתון המחולק חינם בארצות שונות וגם בישראל ( הלא הוא עיתון "אפוק טיימס")  .דת כזאת עם יכולות תקשורת כאלו  ברחבי העולם אינה יכולה שלא להוות אלא סיכון  עצום למשטר הסיני .

אבל הדרך שבה נוקטים נציגי השלטון בסין בטיפול בה אינה רק אכזרית היא גם מטופשת. כל ההרוגים קצורי האיברים האלו של הפאלון גונג הם רק קדושים מעונים ( בדומה לנוצרים באימפריה הרומאית  שנזרקו לאריות בזירה והיהודים ברדיפות בימי הביניים והפוגרומים בזמן החדש) שמגבירים את הזעם כלפי המשטר ולמעשה מביאים לחיזוק עוצמתה של הכת .

אני מצטרף בזה לקריאה למנהיגי סין להפסיק את מאבקם האכזרי הנוכחי בפאלון גונג.

.אם מנהיגי סין  רוצים להתמודד עם הפאלון גונג ברצינות כי אז יש להשתמש בשיטות אחרות אכזריות פחות המבוססות יותר על תקשורת ופסיכולוגיית המונים  ולא על אלימות . והן יתגלו אפקטיביות יותר לטווח הארוך.

ראו גם

פלון גונג :סקירה של אתר הסקפטים

למה הממשלה הסינית חוששת מהפאלון גונג? 

סמל "הפאלון גונג "

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

9 תגובות על “קציר הדמים בסין”

כמה נהרגו בגלל דת המאואיזם? ובמיוחד דת המהפכה התרבותית
בסין יש 'מנהג' קציר איברים מכל מיני אסירים.
האשם נופל גם על קוני האיברים להשתלה.

בשבדיה יפרסמו האשמות שוא על ישראל – כי היא מטרה נוחה. איש לא יתעסק עם סין.

גולדסטון יאשים ממילא את הפאלון-גונג ולא את סין.

בסוף המאה ה-18 הייתה בצרפת מהפכה ובעקבותיה תקופה שכונתה "הטרור" בה מיליוני ראשים הופלו על ידי גיליוטינות בככרות הערים. ובכל זאת, נשיא צרפת ניקולא סרקוזי,מכבד את חופש הביטוי וחופש מחאה וההפגנות. ואם יש גוף או פרט שמפרים את החוק, הם זוכים למשפט הולם ולא מועברים ל"מחנות לחינוך מחדש" בהם מענים אותם לפעמים עד מוות. וודאי לא הורג אותם כדי לקצור איברים למכירה לכל המרבה במחיר.
גם אם יש מתנגדים למשטר בארצות המערב, (לא הוכח שאנשי הפלון גונג בסין הם כאלה), הם זוכים למשפט הולם עד אשר נפסק דינם ונגזר עונשם. אם אין ידם משגת לשכור עורך דין בעת המשפט שלהם, המדינה ממנת להם אחד כזה.
מדוע הדבר שונה היום בסין? כי סין היא עדיין רודנות שהעומדים בראשה שלא נבחרו מעולם חוששים שיאבדו את השלטון הלא לגיטימי אותו הם השיגו באמצעים אלימים לא חוקיים. בסין אין הפרדה בין שלושת הרשויות כנהוג במדינות הדמוקרטיות והרשות המחוקקת, המבצעת והשופטת אחת הן: המפלגה הקומוניסטית הסינית.
אני מקווה שעורך דינה של מדינת סין בישראל לא למד את מה שהוא מיטיב להסביר בפקולטה למשפטים בארץ כי אחרת יעש לנו, לאזרחי ישראל ממה להיות מודאגים. יטיב לעשות הכותב לייעץ ללקוחו שלא לנסות ולשכנע אנשים למודי חופש באמצעות הפרופגנדה בה הוא משתמש במדינתו הידועה לשימצה בכל הנוגע לזכויות אדם, חופש הפרט וחופש הדיבור.
לגבי מכונת התעלומה של הפאלון גונג בעיתון אפוק טיימס, טוב יעשה העורך דין הנכבד אם יצמד לאמת. בשנת 1999 כשהחלה הרדיפה של הפאלון גונג בסין, לא היה קיים העיתון אפוק טיימס אלא יצא לראשונה בשפה הסינית מספר שנים לאחר מכן, כך שלא יכולה להיות הפצתו היא אחת הסיבות לדאגת המשטר שהביאו את מנהגי המפלגה הקומוניסטית בסין להתחיל ברדיפת הפאלון גונג.

למנהיגי סין יש סיבה לגיטימית לחשוש מכת ( דת? ) של מליוני אנשים שהולכת וגודלת במהירות עצומה.
לכתות כאלו שגודלות במהירות עצומה כזאת יש נטייה להיהפך לכוח פוליטי רדיקלי שיאיים על המשטר וציינתי שני מקרים כאלו בהיסטוריה המודרנית של סין שמן הסתם נמצאות במחשבתם של מנהיגי סין כאשר בודקים את תופעת הפאלון גונג.
בדיעבד אני מסכים הפאלון גונג רק התגלו כמסוכנים יותר למשטר הסיני לאחר שהחל ברדיפותיהם ומבחינה זאת בהחלט אפשר להשוות אותם לנוצרים באימפריה הרומאית ,שרק נעשו מסוכנים וחזקים יותר ככל שרדפו אותם יותר. מכיוון שיצרו לעצמם תדמית של "קדושים מעונים
עובדה :הפאלון גונג התפשטו בכל העולם ומפיצים את רעיונותיהם התקשורתיים ותדמית של קדושים מעונים .
דוגמה מקבילה אגב אבל רבת כוח פחות היא של הבודהיזם הטיבטי.והסיבה לדעתי שהבודהיזם הטיבטי הוא חזק פחות לתקשורתית היא שדווקא משום שיש לו מסורת עתיקה כל כך שמונעת ממנו לנקוט בשיטות חדשות של תקשורת בניגוד לפאלון גונג שהם כת חדשה המיישמת במהירות רעיונות חדשים שלהם יש לה את האמצעים הכספיים.
בקצרה יש לנו מקרה של אמונה שככל שרודפים אותה כך היא מתחזקת .
אם אני הייתי מייעץ לשליטי סין הייתי ממליץ להם לעבור לשיטות אחרות מתוחכמות יותר בטיפול באנשי הפאלון גונג על מנת שלא יסכנו את המשטר ובו בזמן להימנע בטיפול אלים בהם.
מן הסתם כבר יש להם סוכנים בתוך התנועה בתפקידים בכירים שפועלים בשירותם. אולי כדאי לחשוב על יצירת פילוגים
אידיאולוגיים פנימיים ויצירת תנועות מתחרות וכו'.
אפשרויות לא חסרות .

אני עובד העיתון אפוק טיימס ויכול לספר קצת איך העיתון קם. מספר אנשים בסין בהיותם מתרגלים של פאלון גונג ואולי לא רק, הבינו שבתוך סין עצמה איך שום כלי תקשורת אמין, הרי המפלגה מאכילה את תושביה במה שהיא רוצה. אני יליד ברה"מ, לא צריך לספר לי על זה. לאחר מאמצים רבים שלהם לפנות לכלי תקשורת מקומיים ולפרסם מידע על הפרות זכויות אדם ברוטליות בסין, הם או נעצרו, או אותו עיתון שניסה לפרסם נסגר למחרת, או ששניהם קרו. חלקם הלא מיואש עזב לארה"ב עם חלום להקים כלי תקשורת (כנראה יחידי) בעולם שיוכל לכתוב מידע אמין מתוך סין ע"י כתבים בלתי תלויים של העיתון שבעצמם מסכנים את חייהם לשם חשיפת מידע זה. דיבורים זה יפה, אבל תתחלפו איתם מקומות לרגע. אין לכם בעיה לצאת לכיכר רבין ולצעוק על חברי הממשלה מה שברוחכם, אפילו ניידת לא תביט לכיוונכם, בסין אסור לחשוב אחרת, עם הזמן חשים שאין תקווה…היום בעיתון עובדים כל מיני אנשים לאו דווקא עם קשר לפאלון גונג, ומסוקרים נושאים לא רק על סין. זה עסק שעולה, ויש לו עתיד. אגב, אני מכיר עשרות מתרגלי פאלון גונג בארץ שהם גם ישראלים, וגם סיניים, גם דיוויד מאטאס מכיר אותם, היו בטוחים לא מהם אנחנו צריכים לחשוש. הם אנשים כמו כולם, הולכים לפי דרך מוסרית מסויימת, אנשים טובים, ללא כל סימן שוני עליו דובר פה.
על הסימן שלהם ממליץ לחפש בבודהיזם המקורי ולא מלפני 60 שנה, קצת ידע לא יזיק, די בסיסי לדעת דברים מסוג זה. אתם פשוט כנראה לא חוויתם על עצמכם קומוניזם בפועל, שלא מהספרים, לכן למשפטי פילוסופיה יש מקום בפורום זה.

יש היום פלורליזם מסויים בסין.
אתה יכול להגיד דברים שלא יכולת לאמר לפני 50 שנה בשיא עידן המאואיזם . אין שם דיכוי קיצוני אידיאולוגי של כל דיעה מתנגדת לקומוניזם מהסיבה הפשוטה שהם כבר לא קומוניסטים,הם רק מציגים את עצמם ככאלה.
בעוד עשר שנים מסופקני אם ישארו מהקומוניזם בסין יותר ממילים ריקות אולי גם זה לא.
דווקא הפאלון לונג בעיתון שלהם מציגים את סין כמעצמה אידיאולוגית לחלוטין
ברוח "המלחמה הקרה" כ"סין האדומה " הקומוניסטית.כאילו רק הקומוניזם הוא שמניע אותה.מה שמניע היום את סין זה האינטרסים של סין ולא הקומוניזם.

עיתון ב"אפוק טיימס" הוא אחד מיני רבים שמתיימרים להציג את עצמם כ"תקשורת עצמאית", אך למעשה מדובר בעיתון תעמולה לא אובייקטיבי ולא אמין שממומן על ידי גורמים אינטרסטים – במקרה "אפוק טיימס" ממומן כנראה ע"י ממשלת ארה"ב, כפי שעיתונים אחרים כגון "אינדימדיה"(שנדמה לי כבר חדל להתקיים בארץ) ממומנים ע"י גורמים אנטי אמרקאים על גווניהם.

בכלל כל היוזמה לקיומה של פאלון גונג כנראה ששייכת למערב במטרה להתסיס את הרוחות בסין.
אני לא חסיד של משטר הסיני אך גם אני נגד שיטות מלוכלכות לחתירה נגד שלטונות מסוג זה, שעלולות להסב נזקים יותר גדולים לאוכלוסייה מאשר קיומו של המשטר.
כך החדרת הפעילות הכיתתית לסין בשם החופש פולחן, דומה בפיטום הסין באופיום ע"י הבריטים במאה 19, לשם קידום כל מיני אינטרסים.

משום מה אני מטיל ספקות רבים במידה לגבי הרדיפות בסין.
סין של 20 שנים האחרונות זו לא סין של מאו, מיליוני סינים חוצים את גבולות מדינתם לכל הכיוונים מדי יום, חחים במערב, מושפעים תרבותית ופוליטית, ומייבאים את זה לארצם.
אז נכון, לא הכל וורוד אך גם כנרעה מאד רחוק מהתמונה שפעילי פאלון גונג מנסים להציג לנו

מרד הבוקסרים ממש לא דומה למה שקורה בסין היום עם הפאלון גונג. במרד הבוקסרים מרדו מול כוחות מערביים אימפריאליסטיים שהחלו להקים כנסיות בשטח סין ולהערבב עם האוכלוסייה. כל הטיעון שלך (סניגור של השטן, עאלק) מעוות לגמרי את ההיסטוריה ושגוי. אגב, הבוקסרים שיתפו פעולה בשלב מסוים עם הקיסר הסיני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

11 + twelve =