web analytics
קטגוריות
תקשורת

דודו טופז ואני

דודו טופז מתקשר לבית המשפט מתא הכלא שלו. 2009

סיפור הפגישה שלי עם דודו טופז לפני מספר שבועות שבמהלכה ביקש ממני לכתוב ספר על חייו ולהיות איש סודו האינטימי ביותר.

 

דודו טופז בצילום של מגזין "העולם הזה" 1981.

החדשות אכן מצמררות :דודו טופז  הבדרן המצליח ביותר בתולדות ישראל הודה שהיה האחראי לתקיפתם האלימה של שלושה אנשי תקשורת ש"פגעו " בו בצורה זאת או אחרת ותיכנן פגיעה בנוספים.
התקיפה המצמררת מכל היא של שירה מרגלית אישה שלה ככל הנראה היה קשר מועט ביותר עם טופז ועדיין אירגן את הכאתה לפני בנה וככל הנראה צפה בה מותקפת.
את כל התקיפות האלימות האלו אפשר לכנות כ"שפלות " אולם במקרה הספציפי הזה השפלות  הייתה החמורה מכל,  ואתה שואל את עצמך על מה הוא בדיוק חשב כשהורה על תקיפה כזאת של אישה שבסך הכל דחתה הצעה שלו.
רק לפני חודש הייתה לי פגישה עם דודו טופז.
מישהו מטעמו פנה אלי והודיע לי שטופז מעוניין לדבר עימי בטלפון . דיברנו. הוא הודיע לי שקרא כתבה שלי על טופז באינטרנט ואהב אותה. וזאת הסביר מאחר שלא תקפתי אותו בצורה עיוורת אלא מצאתי בו גם דברים טובים.

אכן.אותה כתבה שלי היא ככל הנראה הכתבה המעמיקה ביותר שנכתבה אי פעם על דודו טופז שכן כל מה שנכתב עליו אי פעם היה רכילותי ותו לא.

נפגשנו ליד ביתו בצפון תל אביב. הוא שאל האם אהיה מוכן לכתוב ספר על חייו ? הספר ידרוש מפגשים יום יומיים עימו שבהן יספר לי את מחשבותיו האינטימיות ביותר ויספר לי על חייו והספר שיצא מהפעילות המשותפת הזאת הוא יחליט אם לפרסם אותו בחייו או לאחר מותו או בכלל לא.
טופז סיפר לי שידיד שלו מעוניין לכתוב עליו ספר כזה וכך גם הסופר רם אורן וכרגע הוא שוקל אותי כמועמד מתאים. גיליתי עניין.
תוך כדי השיחה עבר במקום הזמר צביקה פיק והחליף כמה מילים עם טופז .
"מה אתה חושב עליו? " שאל אותי טופז
"אני כותב  עליו עכשיו עבודה לאוניברסיטה " אמרתי , ולדעתי את מיטב יצירתו הוא יצר בשנות השבעים .מאז הוא רק התדרדר יצירתית . מבחינה יצירתית אולי עדיף היה שיחפש אפיק חדש שהוא לא ניסה עדיין ליצירתו,מוזיקה קלאסית או משהו מעין זה ואולי זה ישחרר ממנו פרץ חדש של יצירתיות".

דודו טופז בחן את צביקה פיק שישב לא רחוק ואמר :

הוא אדם שעושה מה שהוא רואה לנכון ולא שם על דעות של אחרים. בעיני הוא אישיות חזקה".

בהמשך השיחה טופז סיפר לי את מה שידוע לכל העולם ולא היה חידוש מרעיש גם עבורי  שהוא שואף בכל מעודו לחזור לערוץ 2 וכועס על ראשי הערוץ על שהם מסרבים לקבלו חזרה בידים פתוחות.
הוא חקר האם בתור מי שפעיל באינטרנט אוכל לארגן עצומה לראשי ערוץ 2 שתקרא להחזרתו לערוץ .לא התלהבתי.  
"מר טופז למה אתה מתעקש כל כך לחזור לערוץ 2? אתה את שלך כבר עשית שם והיגעת לשיא שממנו אפשר רק לרדת. עדיף לדעתי לעזוב בשיא ולעבור למשהו אחר.
למה שלא תנסה להיכנס לתחום אחר כמו הפוליטיקה ? יש שם מחסור באנשים טובים. אם אתה שואל אותי הטלוויזיה וערוץ 2 היגיעו לשיאם לפני כמה שנים והיום הם בהתחלת הירידה שלהם .לדעתי עדיף לך לעבור למשהו אחר שבו תוכל לגלות יצירתיות מסוג חדש.
טופז נאנח : זה מה שאני מכיר זה מה שאני יודע. באינטרנט למשל אני לא מבין כלום אפילו לא גולש כמעט. בפוליטיקה אני לא חושב שאוכל להשתלב יש יותר מידי אכזריות ותקיעת סכין בגב האחד של השני שאני לא מסוגל לעמוד בה.

  
מהשיחה התברר לי דבר אחד בניגוד למה שכותבים היום מה שהיה חסר כל כך לדודו טופז זה לא כמו שכותבים האהבה של הקהל  של נשים וכו'. כזאת הייתה לו יותר ממספיק לאורך השנים.
 

הדבר שבאמת חסר לו היה הכבוד.

הוא רצה בכל מאודו שאנשים יכבדו אותו בגלל אמנותו ויצירתיותו ולא רק בגלל יופיו.ונראה לי שהדבר שבאמת הטריף עליו את דעתו הייתה העובדה שדברים שבהם היה גאה כמו המחזמר "משה" זכו לבוז כללי מצד הביקורת .הוא רצה לזכות בכבוד מהאינטליגנציה בדומה לזה שלו זכה בזמנו אביו שעבודתו הייתה כמקריא מיצירות מופת ספרותיות ושאותו הזכיר שוב ושוב במהלך השיחה.

בסופו של דבר העניין לא הסתייע ,טופז היגיע  למסקנה שאני איני הכותב המתאים לצרכיו.ונפרדנו לשלום .אם כי פירסמתי כאן רשימה שלו על איך אפשר לחסוך במים.
עכשיו מתברר שבמהלך הזמן הזה שבו ישבנו ודיברנו על גורלו בחיים הוא גם תיכנן מעשי פשע .

אני מניח כמעט בוודאות שברגע זה ממש יושב הסופר רם אורן וכותב רומן על כוכב בידור הדומה דמיון מדהים לדודו טופז ו ש"כל קשר בינו ובין אירועים שהתרחשו במציאות הוא מקרי בהחלט". וכך בסופו של דבר אולי יתממש משהו מהספר שאותו תכנן טופז.


אין לי הרבה מה להוסיף מעבר לכך שהרי הכל כבר נאמר .זה שכוכב הבידור שהתגאה במעשיו הטובים למען הציבור יביא להכאתה של אישה חסרת מגן בגלל לא כלום היא אכזבה איומה בשבילי שכן חשבתי ברצינות שאדם כמו דודו טופז יכול לתרום משהו בתחום הפוליטיקה לא פחות מאנשים רבים שנמצאים שם היום.אבל …

גם מנקודת השפל האיומה ביותר אפשר לחזור אם אתה מתאמץ מספיק.
אם דודו טופז יקרא אותי הייתי ממליץ לו לרצות את העונש שיפסק לו מה שלא יהיה ולאחר מכן לא לחשוב על מה שהיה ומה שאבד אלא להתחיל לעמול למען הקהילה ולמען החברה.לא לחשוב רק על עצמו ועל מעמדו ועל מה שאיבד  אלא איך לעזור לאחרים.

אז הוא ימצא שגם מהבור העמוק ביותר אפשר בסופו של דבר  לצאת.
ואז ימצא שהוא בסופו של חשבון זוכה לכבוד.

 

דודו טופז בעטיפת "דיוקן מקור ראשון" 2008

ראו גם

מדודו טופז ועד משה רבנו

מדוד המלך ועד דודו טיפז

דודו טופז בויקיפדיה

תוכנית החיסכון במים של דודו טופז

דודו טופז בשיאו , 1995 .צילם מיכה קירשנר

 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

51 תגובות על “דודו טופז ואני”

דודו טופז ועורכי דינו עוסקים שוב בנושא של גרירת נזקקים לשרותי בריאות הנפש לתחום של מתן נסיבות מקלות למעשי עבריינות. כמו כל האזרחים הנזקקים לשרותי בריאות הנפש הם אנשים טובים שלוקחים אחריות על עצמם ועל משפחותיהם ופונים לשרותי בריאות הנפש שנותן להם חיים.

צהל אמור להגן על המדינה ולא לקחת בצורה מיותרת על אחריותו את אלה שממילא לא כשירים לתפקידי לחימה. אנשי מנהלה יש מספיק ואין צורך שבחורה עם נטיות מאניות שמתפקדת תחת תרופות תחליט מסיבה זו אחרת להפסיק נטילת תרופות ואז תגלוש לפעילות מינית שתביא אותה לבילוי עם 6 או 7 גברים בלילה.
סיפור ההשתמטות הוא ספין שיקרי שמשרת בעלי אינטרסים.כאשר אתה מנסה לדבר להגיונם של "אוהבי ישראל" אתה מדבר לקירות . מבחינתם אין מצב שהמדינה לא חשובה יותר מהאדם מה שנקרא פאשיזם.

אני מכיר מקרה של נבל ושפל חלאת המין האנושי שהציע לשלול רישיון נהיגה מכל מי שמשתחרר על ידי קב"ן

עונש ראוי לדודו טופז לא יעזור להפסקת השימוש הציני בצרכני ברה"נ אבל זה עוד צעד קטנטן.

כל שנה יש עליה במספר האנשים שפונים לאבחון וטיפול והסטיגמה הרבה פחות גרועה ממה שהיה פעם אבל מספיק גרועה.

אני מאד אוהב את דודו, הוא ידע לעשות מערכונים (פליטת פה) ותכניות טלויזיה מדהימות, גם את האוטוביוגרפיה שלו מאד אהבתי ששיקפה היטב את האדם
הוא עשה את התקשורת והתקשורת עשתה אותו
אני מקווה שהוא יצא מזה, אם הייתי בחבר מושבעים הייתי משחרר אותו מייד
את המופע שלו – הוא נתן

ומה היה קורה אם טופז היה כן בוחר בך לכתוב את הספר שלו? גם אז היית כותב את הרשימה הזאת?

שמן הסתם אם הייתי נבחר לכתוב את הספר אז הייתי ברגע זה נחקר במשטרה לגבי מה ידעתי ומה לא ידעתי על כוונותיו של דודו טופז.
כפי שנחקר עכשיו הבמאי אילן שושן שעשה סרט דוקומנטרי על טופז.
כך שמן הסתם מפעת החקירה המשטרתית לא היה לי את הזמן לכתוב את הרשימה כאן .

עבורו ספר אוטוביוגרפי.
מה שהוא רצה זה את הכוח שלך באינטרנט.
הגדרת את זה יפה:
"הוא חקר האם בתור מי שפעיל באינטרנט אוכל לארגן עצומה לראשי ערוץ 2 שתקרא להחזרתו לערוץ .לא התלהבתי".
כלומר: הוא רצה להשתמש באתר שלך כדי שתפיץ עצומה להחזרתו לערוץ 2. כאשר אתה לא הראת התלהבות… הוא כבר לא רצה שתכתוב עבורו ספר.
הוא כנראה מאוד רצה לשוב לערוץ 2. הוא הרגיש שזה הבית שלו.
ועצומה חתומה על ידי אלפים הייתה יכולה לעזור לו. והוא רצה להשתמש בך בשביל העצומה בלבד – לא ספר ולא נעליים
יתכן שבכל זאת יזמנו אותך למשטרה?….

מסתובבים ביננו אנשים רבים, גם אינטיליגנטים, שמיעצים לכל מיני אנשים מפורסמים הניכרים בחריגות החברתית והנפשית שלהם ודוחפים אותם ללכת לפוליטיקה, להיות חברי כנסת עלינו, להיות המחוקקים שלנו, להתקדם ולהיות ראש הממשלה שלנו, למרות שהמיעצים האלה יודעים ומודעים לסכנה מפניהם.

מזלינו שדודו לא הלך לפוליטיקה אבל היו אחרים ששמעו לעצות שקיבלו, והם האמינו שהם שווים, והלכו לפוליטיקה.

ושם, כשהם בבפוליטיקה, במקום לשלוח חולייה קטנה לשבור את העצמות לאיש אחד או שניים או שלושה [מעשה חמור ופלילי שאסור שייעשה]

שם, בפוליטיקה, חלקם רק הרים אצבע קטנה בהצבעה,
חלקם דפקו ידיים על שולחנות וצעקו "עד כאן"!!!

ושלחו צבאות שלמים, טנקים ומטוסים וטילים וחיילים להרוג, לשבור, לדרוס, לשחוט, להפציץ, לשדוד חיים מאנשים שהפריעו להם, הכל בשביל רייטינג בעיתון, במפלגה, בבחירות.

דודו כסף קטן, הרס חיים של משפחות בודדות,

מסתובבים ביננו שהרסו חיים של רבות רבות רבות והם חושבים שהם מזוכים.

אותי למשטרה.
להפך דווקא יכול להיות בסיס לכתבת בלוג מעניינת על איך חוקרים אותי במשטרה לגבי דודו טופז.

דודו טופז בפירוש לא היה הבדרן המצליח ביותר.
אם כן, צריך לזרוק את "הגששים" לפח!
וחוץ מזה, קשה לתאר בדרן נחות ממנו בכל הקשור לחומר שבו השתמש.

אם היה מפרק לבתו/אחותו/אמו את הפרצוף, אם גם אז הוא היה ממהר לשחרר אותו מיד. איחס

יש חשדות שטופז שקל לפגוע גם באמנים אברי גלעד ,צביקה הדר וארז טל.
שאיתם אגב לא היו לו קשרים אישיים מיוחדים וספק אם אף הכיר אותם.
והושמעו גם שמות של אנשים אחרים שהיו על "הכוונת שלו".
אם החשדות נכונים זה מחזק את האפשרות שהייתה כאן מחלת נפש נסתרת .
אחרת אני לפחות איני מסוגל להסביר את כל העניין הזה. המדובר אחרי הכל באדם שהיגיע לשיא הקריירה שלו ככל שזה אפשרי בישראל ושהיה יכול לפרוש בשקט באושר ובעושר.
כפי שקרה למשל עם ג'רי סיינפלד למשל שפרש/ בשיא הקריירה שלו ופרש .וזהו .היום לא שומעים עליו אבל הוא חי בעושר ו((אני מניח ) באושר.
אני מודה ומתודה :אני עומד המום מול כל ההודעות בעניין הזה ואיני מסוגל להסביר מדוע דודו טופז אדם שהיה יכול להצליח בהרבה תחומים היה מסוגל להתדרדר לשפל כזה רק בגלל שלא נתנו לו תוכנית עלובה בערוץ 2.

מעולם לא סמפטתי את האיש , וכמובן שאינני מזדהה עם מעשיו , אבל דווקא מרגיש חמלה כלפיו. .בסה זה לא גולדבלט החרמן הסדרתי והתחמן , או משה קצב שמישו כבר יקצוב את מילותיו ויחסוך מאתנו את המשפט הנפלא המצפה לנו עם הנשיא ללא כבוד . דווקא טופז מעורר בי אמפטייה. ומראה את נזקי התהילה המפוקפקת שכל עולם הזוהר הכוזב בנוי עליה .

אני הפסקתי לחבב את טופז מאז נאום הצ'חצ'חים שלו בכיכר מלכי ישראל וזה מובן,בעיני הוא תמיד סימל את צידה האפל של הגזענות האשכנזית כלפי המזרחים,את ההתנשאות הכאילו תרבותית שלו,אז אביו היה שחקן,(או קיי בכל זאת לא לורנס אוליבייה ולא פיטר אוטול),הוא תמיד הלין על כך שהוא נחשב יפה אבל רצה נורא להתקבל גם כאינטלקטואל, מה לעשות?אינלקטואל גדול הוא לא היה,הטכסטים שלו היו ירודים את הסטאנד אפ שלו בתחילת דרכו הוא בנה על חיקויים וולגאריים של מזרחים תוך כדי הצגתם בצורה נלעגת ומבזה למעשה ניתן לומר שהוא היה "מלך הז'אנר" הזה ומי שצחק מזה בעיקר היו האשכנזים שנהנו לראות אותו עושה בפרהסייה את מה שהם חשו וחשבו על מזרחים בעיקר אלה שמוצאם מצפון אפריקה.גם אם הוא ספג תרבות כלשהי ואין ספק שספג הרי להוריו היה מספיק כסף לשלוח אותו ללמוד בלונדון משחק זה כלל וכלל לא ניכר בטכסטים שלו על הבמה.אדם צריך להכיר בגבולות היכולת שלו ומגבלותיו אז הוא היה יפה(לא לעולם חוסן)אבל באמת לא יותר מזה והיום אנחנו גם רואים את ההוכחה,לוא היה בו יותר מיופי פיסי היה יודע למצוא דרכים אחרות כדי לבטא את האינטלקט הזה הוא ניסה פעם שלח ידו בכתיבת ספר(כתם בישבן או משהו כזה כך נקרא הספר),שחקן גדול הוא לא היה חיקויים לאו דווקא נחשבים למשחק אלא אם כן אתה פיטר סלרס.
הוא לא השכיל להמציא את עצמו מחדש, ראו חנה לסלאו שגם היא באה מתחום הבידור והסטאנד אפ ולאחר משבר לא קטן בקריירה השכילה להפוך לשחקנית אופי מהטובות שנראות על הבמה ועל מסכי הקולנוע אבל לחנה לסלאו היה כשרון משחק לא מבוטל כל הזמן כל מי שראה אותה על הבמה כבדרנית לא היה יכול שלא לחוש כי מתחת למעטה הקומדייאנטית מסתתרת אישיות בעלת יכולות דראמטיות יוצאות מגדר הרגיל (אני באופן אישי חשתי כך כל פעם שצפיתי בה ותהיתי לא אחת מדוע צד זה ביכולותיה אינו בא לידי ביטוי באותה עת.
עכשיו הוא משחק את משחק חייו, מתוודה על פשעיו (כמו ראסקולינקוב מהחטא ועונשו),ומשחק אותה דראמה קויין בנסיונות התאבדות.כמו כל נארקסיסט אגו צנטרי ומגלומאן שמאמין שהוא מעל לכולם הוא היה בטוח שאותו לא יתפסו,אולם משתפסו הוא בטוח כי חינו וקיסמו והכריזמה שלו שאותה הוא רתם לכיוונים שליליים יעמדו לו עכשיו ויסולח לו כפי שנסלח לו בשנים אחרות על מעשים שאדם מן השורה היה נענש עליהם בחומרה.אם לא בבית משפט הרי לפחות ע"י הציבור.
רק מה? הפעם הוא הלך רחוק מדי לא רק באיך הוא פגע אלא גם במי שהוא פגע,מאחורי הגברת שירה מרגלית עומד אדם כמו דן מרגלית (שלטעמי האישי אלים לא פחות אם כי אלימותו נשארת בגדר "המקובל)הוא אביה, וגם אם הוא שומר על חזות קרירה כלפי חוץ הרי כוחו והשפעתו על מערכות שלטוניות עצומים הוא כבר עובד על זה מאחורי הקלעים בזאת אני בטוחה,וזה מה שמצער אותי בכל העניין לוא היה דודו טופז מכה סתם אישה(או שולח מישהו שיעשה את העבודה המלוכלכת עבורו) שאיש לא מכיר, אני בספק רב אם המשטרה הייתה נותנת את הדעת על כך ומקדישה זמן ומאמצים לגלות את הפושע, וטופז לא היה מתגלה לציבור בשיא מפלצתיותו, אבל כאן יש לנו עסק עם ראשי הפירמידה של התקשורת אם המשטרה לא הייתה פועלת כפי שצריך,זה היה חוזר אליה כבומרנג בצורה של כתבות ותחקירים שמציגים אותה בעליבותה ואת המפכ"ל ואת השר לבטחון פנים כחדלי אישים.
עכשיו אני חושבת לעצמי במה הגברת שירה מרגלית יותר טובה?יותר מוצלחת? מכל אישה אחרת שדודו טופז או הדומים לו,מכי נשים מפלצתיים היה בוחר לו כקורבן. מה הדם שלה לא אדום כמו של מסעודה משדרות נניח?

זכתה שירה לאבא חזק, ולהיות חזקה בפני עצמה. מה רע בזה? עשו לה דבר נורא, וטוב שיש על כך רעש. וזה דווקא תורם לנו כנשים, כי גם אם "סתם אישה" לא היתה מקבלת כזה יחס, הנה האשה הזאת כן מקבלת, והלקח נשאר. יש עונש חמור על הכאה של אשה ללא סיבה ברחוב, וגם גברים, וטוב שכך.

באמת כבוד גדול (ואני חלילה לא אומר את זה בציניות). כואב לי על כל מה שהוא עובר בזמן האחרון, אני לא בטוח כשהוא למד לימודי דראמה באנגליה שהוא חשב שהוא אי-פעם יהיה "גיבור" של דראמה כמו זו שהוא נמצא בה בימים אלה. אני גיליתי את סוד קסמו בתקופה שהוא שידר בגלי צה"ל, במשבצת השידור של "ציפורי לילה". לצערי מאז ועד היום חלפו לא מעט שנים, והמעבר לטלויזיה למרות שהיא הפכה אותו בשלב מסויים כפי שכולם יודעים למלך הרייטינג עשתה לו רק רע. כשדודו הוציא לאור את הספר "החיים זה לא מה שהבטיחו לי" כמשלים לאחד מספריו הקודמים "כתם לידה" – רק מהכותרת אפשר ללמוד הכל. אני מגנה את כל מעשי האלימות ובכלל זה את המעשים שדודו טופז לפי שעה עומד מאחוריהם, אבל אני איפשהו דיי מבין אותו. הגיע לו התייחסות קצת שונה, ולא כלכך אכזרית כמו שהוא קיבל. התעלמות מהספרים שהוא מוציא לאור, וככל הנראה ניסיון לשים לו רגליים. אני לא ממש בקיא בדברים, אבל אני מדבר על הדברים מנקודת ראות של אחד שעוקב אחר העניינים מהצד. אלפי הבדלות כשם שבין החיות ישנן חיות שמורות, אז היו צריכים לדעת לשמור על דודו שנפילתו לא תהיה כואבת ולא תכאיב גם לאחרים. אני מקווה שכל אחד מהמעורבים בפרשה ילמד שיעור ושהחברה שלנו תדע להיות יותר מפרגנת ופחות אכזרית ממה שהיא. אני מתכוון בכלל זה גם לאותן חברות הפקות המעלימות זכויות יוצרים ואפילו להוצאות לאור שאולי מוציאות לאור יצירות אבל למעשה המשוררים והסופרים נשארים בחושך. אני מקווה שדודו טופז יחזור לעצמו, והכל יסתיים בכי טוב.

גם להלית קטמור ישורון שברו את הפרצוף,הלית היא משוררת ענקית (לטעמי האישי כמובן)ומוכשרת בזכות עצמה,ועד היום לא הצליחו למצוא את מי שכיסח לה ת'צורה לפני שלוש שנים בערך?
גם להלית היה אבא משורר ייחודי ומיוחד ואמן בזכות עצמו רק מה לא איש תקשורת עם כוח ועצמה והשפעה פוליטיים כמו לדן מרגלית
עד היום מי שהיכה את הלית לא נתפס,בטח לא בא על עונשו
אז הנה דוגמא למישהי מוכרת מוכשרת בזכות עצמהוהמשטרה לא הצליחה לפענח
מה שאני מנסה לומר כאן זה שאם אתה בן למשפחה בעלת כוח השפעה פוליטי היחס של המימסד כלפיך הוא שונה או אז את רואה את המכונה המימסדית במקרה זה המשטרה עובדת במהירות,ביעילות הכל דופק כמו שצריך ובסוף מגיעים לתוצאה
זאת לא מדינה ולא חברה שאני מוכנה לקבל את הכללים שלה,ולא להתריע על כך לפחות זכות המחאה שמורה לי כאן למחות נגד חוסר השוויון הזה
אם המשטרה כל כך טובה וכל כך יעילה במקרה של שירה מרגלית מדוע אני שואלת וזו שאלה שכל אחד צריך לשאול עצמו כאזרח מדוע לעזאזל היא לא יעילה ומשומנת ועובדת כראוי עבור כולנו לא רק עבור הבנים והבנות של….

כאן ביתר יעילות וביתר תשומת לב מאחר שהמדובר במקרה שבו מעורבים סלבריטאים ואנשי תקשורת בכירים.ולכן מקרה שמעורר תשומת לב ציבורית .
ולכן המשטרה אכן השקיעה בו יותר מאשר במקרה רגיל מסוג זה גם משום שידעה שהוא יעורר הרבה יותר תשומת לב ציבורית.

של דודו טופז מאמרת ה"צ'חצ'חים " הידועה המעניין הוא עדיין שהגזען הזה התחתן רק עם נשים מרוקניות .
וילדיו הם חצי "מרוקניים ".
מה שהופך אותו לסמל של רב תרבותיות אחוה עדתית בהשוואה לכל אותם קשקשנים מאתר "קדמה " וכו' המתנגדים לנישואי מזרחיות עם אשכנזים ולהפך בטיעונים גזענים מופרעים שונים.
והדבר המעניין מכל הוא שהתנהגותו בסופו של חשבון תואמת במדוייק את זאת של "המרוקאי -סכין " מהסטריאוטיפ הנוקם את נקמת כבודו האבוד באמצאי אלימות .

אולי יש כאן איזה שהוא מסר.אולי הוא השמיץ כל כך את ה"צ'חצ'חים " דווקא משום שאליהם חש את הקרבה הגדולה ביותר

אני בהחלט מסכימה איתך בנוגע לכך שכל אדם ראוי לחקירה משטרתית נאותה.
וזה אכן מקומם לגבי הילית ישורון.
אבל לא צריך לכתוב ביקורת לגבי שירה מרגלית, משהו צורם לי בזה. היא עברה דבר כל כך קשה, שגם לכעוס עליה על כך שהמשטרה חקרה טוב נראה לי פשוט לא הוגן.

לא היה שום דבר בתגובתי הראשונה שיצא נגד שירה מרגלית אינני יודעת מדוע קיבלת את הרושם הזה ,הרי ברור ומובן מאליו"אלמנטרי ווטסון" שאני מתקוממת נגד מה שנעשה לה, ויותר מכל אני דואבת וגם דואגת למה שהילד הקטן שלה חווה כשהיכו את אימו לעיניו אין ספק שזוהי טראומה קשה לילד לחזות במחזה נוראי שכזה ואני מאוד מקווה שיש מי שמטפל בו כך שהוא יבריא מהטראומה הזאת
אבל לי זה היה ברור מאוד ועל כן לא כתבתי על כך
ואני שמחה שהגענו לעמק השווה בנושא של הטיפול המשטרתי שצריך להיות כאן שוויון בטיפול ולא משנה אם זה קורה לאישיות מפורסמת או לאדם מן השורה אנחנו צריכים לחתור לשיוויוניות בנושא זה ולהתריע על כך אז אני מקווה שהבנת אותי בנקודה זו ושמחה על כך.

נשאלת עכשיו השאלה מה הולך לקרות עם הסרט הדוקומנטארי על חייו של טופז שהוא היה באמצע עשייתו עם הבמאי אילן שושן לפני התפוצצות הפרשה.
והוא הזכיר אותו כמה פעמים גם באוזני אם כי ברור היה לי שהסרט מתסכל אותו דווקא משום שהוא מהווה מעין סיכום של הקריירה שלו שטופז לא ראה שום סיבה מדוע יש ל"סכם " אותה.
נראה לי שהחברה המפיקה תשקול לבטלו גם כנקמה על מה שטופז תכנן תוך כדי עשייתו לבצע בראשי החברה.
לי נראה שההיגיון המסחרי והעסקי אומר דווקא שיש להמשיך את עשייתו ולתעד את התפוצצות הפרשה את טופז בבית המשפט את נסיון התאבדותו את העדויות בבית המשפט כנגד טופז ,ואולי גם ראיונות עם נפגעות מהטרדות מיניות של טופז לאורך השנים ומאידך גם אנשים שלהם עזר וסייע לאורך השנים ( ולדעתי היו הרבה יותר כאלו ).
אפשר יהיה לסיים את הסרט עם טופז נכנס לבית הכלא כששערי הכלא נסגרים מאחוריו כסיום דרמטי לקרייה של "הראשון בבידור ". .
ועם עד סיום עשיית הסרט טופז איכשהו יצליח להתחיל לשקם את עצמו בכלא או מחוצה לו הרי גם אז זה יהיה סיום דרמטי

אם הסרט הזה יושלם בצורתו החדשה יש לו סיכוי טוב להיהפך לסרט הדוקומנטרי הרייטינגי ביותר של כל הזמנים בניגוד משווע לגרסה הקודמת על עלייתו ועלייתו של כוכב שהייתה מן הסתם מושכת רק תשומת לב מועטה.
עלייתו ונפילתו" תמיד "מעניין הרבה יותר".

שירה מרגלית האחראית על הסרט האם שומעת ?

לאלי – אם ללכת על פי הקו שלך שדודו התחתן עם נשים ממוצא מרוקאי זה מעיד על אי גזענותו ונהפוך הוא על רב- תרבותיותו, הנה אותו דבר אתה יכול לומר גם על סמי שלום שטרית הבעלים והעורך של אתר קדמה שכן סמי נשוי לאישה אשכנזית אמריקאית(ובשל כך קל היה לו לחיות לעבוד וללמוד בארה"ב,כי הוא קיבל אזרחות אמריקאית וכך גם ילדיו) וגם ילדיו הם חצי חצי ,אז למה כשזה קשור לסמי הוא גזען וכשזה קשור לדודו זה רב תרבותיות?
וזה ששירה אוחיון העלתה בזמנו רשימה על למה הם מתחתנים עם אשכנזיות? אני יצאתי חוצץ נגד הרשימה הזאת שלה מפני שלעניות דעתי בני אדם מתחתנים עם בני אדם ולא עם גזע או מוצא אתני (אני עצמי חייתי עם בן זוג לא ישראלי ולא יהודי במשך עשרים שנים ונולד לנו ילד משותף(ילד מקסים)אז זה מה שמראה על אי גזענות ועל רב תרבותיות? ממש לא, לעניות דעתי בני אדם מתחתנים מכל מיני סיבות בין השאר גם סיבות של אהבה ורומנטיקה אבל לעיתים (ולדעתי לעיתים קרובות מדי) לא בשל הסיבות של אהבה ורומנטיקה אלא משיקולים מעמדיים כלכליים גרידא וגם מסיבות של צורך להרגיש עליונות על בן הזוג שכן מי שהיה נשוי (או עודנו) או חי שנים רבות עם בני זוג, יודע שמוסד הנישואין יכול להפוך לשדה קרב של מאבק כוח ושליטה הן על המערכת הזוגית והן בכלל
אני לא מכירה את טופז,אין לי מושג מה היו הסיבות שלו להתחתן עם מי שהוא התחתן(בגלל הרייטינג?……סתאאאאם)אבל זה לא מעיד דבר וחצי דבר על גזענות או אי גזענות זה כמו שהרבה אנטישמים אומרים" החבר הכי טוב שלי הוא יהודי"
אז הייתה רשימה בקדמה בנושא הזה של שירה אוחיון כאמור(רשימה לא חכמה במיוחד שעצם העלאת השאלה הזאת לא מעידה על שכל רב ואכן יכולה להוביל למסקנה כי עולה מן השאלה והטיעונים שעלו ממנהריח של גזענות),ושם הרבה מזרחיות אכן עמדו לצידה אני מניחה שמתוך תסכול כי רבים מאנשי הקשת הדמוקרטית (הגברים) בחרו להינשא לנשים אשכנזיות אז כאמור אם אמשיך את הקו שלך אז הקשת וחלק מאנשי קדמה הם רב-תרבותיים בדיוק כמו טופז אז מה לך כי תלין?

שעצם השימוש במילה "צחצ'ח" נראה כהוכחה חותכת לגזענותו של טופז ,כאשר המציאות בשטח היא שהוא הראה כל חייו שהוא אינו גזעני כלל.
זה שחלק מאנשי קדמה נשואים לאשכנזיות ז היפה מאוד .אז זה מראה שהנ"ל כנראה כמו טופז אינם גזענים.
לעומת זאת היו שם התיחסויות שונות על כך שאין להנשא עם אשכנזים והללו עם כל "
התורות הפרטניות שלהם בנושא הם ללא ספק גזענים .

פעם כשהייתי בתיכון היה לי מורה שאמר שהמדד למצב של אי-גזענות הוא נישואין. ברגע שיש נישואין מעורבים, זה אומר שאין גזענות או שהיא תלך ותפחת.
ושימו לב שאכן בניגוד לפעם יש הרבה נישואין מעורבים בין עדות. מה זה הרבה, כל הזמן. אם מישהו מתנגד לנישואין על רקע עדתי זה חריג ביותר. ופעם זה היה מקובל ביותר. כך שכנראה בעית הגזענות הזאת הולכת ונעלמת.
לעומת זאת כמעט ואין נישואין מעורבים בין יהודים לערבים. ואם כן זה חריג. ואכן כאן הבעיה קיימת.

בני ציפר כותב בהארץ ביום שישי שההתלהמות התקשורתית מפרשת טופז מראה שהישראלים אינם בני תרבות כי אחרת לא היו מקדישים זמן רב כל כך לנושא.
יכול להיות .
אבל כאן כדאי להמשיך ולציין שלפי ההיגיון הזה גם האמריקנים אינם בני תרבות בגלל כל הזמן התקשורתי האדיר שהקדישו לפרשת או ג'י סימפסון הסלבריטאי שכנראה רצח את אישתו .
עם הקביעה הזאת אני חושב שלציפר לא תיהיה בעיה והוא יסכים בשקיקה.
הצרה היא שזה לא נגמר עם האמריקנים .
לפי ההיגיון הזה גם האוסטרים וכלל מדינות הקהילה האירופית אינם בני תרבות בגלל כל הזמן התקשורתי האדיר שהקדישו לסיקור פרשת פריצל האב שאנס את ביתו.
עם זה אני חושב שלציפר אולי תהיה בעיה.
ולפי ההיגיון הזה גם המצרים אינם בני תרבות בגלל כל הזמן התקשורתי האדיר שהקדישו לפרשת המליונר המצרי שששלח שליחים לרצוח זמרת לבנונית .
וכך גם כל שאר מדינות ערב שהקידו בכלי התקשורת שלהם זמן תקשורתי עצום לסיקור פרשה זאת .
עם זה אגב אני חושב שלציפר כן תהיה בעיה .אבל זה מה שיוצא מההיגיון שלו.

אז בסופו של דבר מר ציפר מי כן בן תרבות ?
יש בכלל מישהו כזה עלי אדמות ?

אולי הסינים שכמדומני שאכן אינם מקדישים כל מקום בתקשורת לסיקור משפטים סנסנציונליים ומעדיפים להשאיר זאת לחלוטין מתחת לשולחן? ?
ואולי הצפון קוריאנים שאצלם אין משפטים כלל ?

לא ידעתי שהוא נשוי לאשכנזית.וזה מעמיד בעניין רב במיוחד את איבתו הידועה ל"אשכנזים " ו"לאשכנזיות " " כמקור הרשע העולמי .תמהני מה האישה בבית חושבת על כל הנאומים האין סופיים שלו בעניין זה.
ואולי כדאי להזכיר בהקשר זה את המנהיגה של המפלגה האנטישמית בהונגריה אחת כריסטינה מורבאי שנחשפו עליה בכתבה בסוף השבוע כמה פרטים מעניינים .
מסתבר שהיא נשואה ליהודי ( וילדיה הם חצי יהודיים ).
נשאלת השאלה כנמה נישואיה לאותו יהודי תרמו לאנטישמיות שלה שנראה שאינה נופלת מזו של כל גבר. אבל לשם שינוי אולי יש לה איזו סיבה רציונלית כל שהיא שהאדם הנורמלי מסוגל להבין ( היטלר למשל כנראה לא היכיר כלל יהודים וכל שנאתו אליהם הייהת מסיבות אידיאולוגיות טוהורת )
חוץ מזה מעניינת העובדה שכיום בראשית המאה ה-21 מתגלה שנשים מסוגלות להיות גזעניות לא פחות מגברים.
וכמובן עדיין נשאלת השאלה :
אם חס וחלילה האנטישמית הנ"ל תתפוס את השלטון בהונגריה האם תתגלה כטיפוס רצחני כקודמיה ותוכיח בכך שגם נשים מסוגלות להיות רוצחות המונים ?
לדעתי בההחלט כן אבל נשאר לחכות ולראות .
ראו בעניין גם
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1090882.html

אני שותף לדעתך שבסך הכל טופז הוא בדרן מוכשר שעשה גם הרבה מעשים טובים ובטח לא גזען, בעיותו העיקרית של טופז היא לא הרצון לכבוד או אהדת הקהל אלא האמונה שמותר לו הכל ושאלימות מבחינתו היא פתרון מקובל לאנשים שעושים לו רע, כך הוא האמין כל השנים (ראה שניצר).
אני לא חושב שמדובר בבעיה נפשית ואם כן אז היא היתה קיימת אצלו במשך כל הזמן. הכרזמטיות שלו והנטייה לחשוב שהוא לא באמת רציני, גרמה לאנשים לא להתייחס אליו כאל אדם מסוכן.
אני לא מסכים שהוא יוכל לשקם את עצמו כי הוא לא באמת מצטער על מעשיו, והוא ימשיך להיות אדם מסוכן אלא אם כן יעבור טיפול ארוך טווח עם מטפל שישנה את כל החשיבה שלו ואני בספק אם הוא יהיה מעונין בשינוי שכזה.

מודיעים שנמצאו ראיות הקושרות את טופז
לניסיון לפגוע בגרושתו רוני חן ובעלה הנוכחי .
ואולי גם לרצוח אותם.
לדעתי זה זה מחזק את האפשרות שטופז סובל ממחלת נפש.
שהרי אין להעלות על הדעת שהוא ציפה שעם גרושתו ובעלה יפגעו הדבר לא יעלה שאלות כנגדו.במיוחד לאחר סדרת פגיעות באנשי תקשורת שחלקם לפחות היו קשורים אליו. פגיעות כאלו היו ללא ספק שולחות את המשטרה בעקבותיו גם אם לא הייתה חושדת בו כקשור להתקפות הקודמות.

סופר רבי המכר רם אורן מסקר את פרשת דודו טופז עבור "הארץ "
http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/News/Domestic/internal/Article,20784.aspx
ובמאמרו בנושא היום הוא מספר איך פנה אליו טופז לפני כשלושה שבועות .הוא מספר שטופז שאל אותו אם יסכים להוציא לאור ספר שטופז כותב על חייו וישחשוף את "הסוד הגדול של חייו ".
הם קבעו פגישה נוספת אך זאת לאור מעצרו של טופז כבר לא התקיימה.
הדבר המעניין כאן הוא שכאשר אני נפגשתי עם טופז הוא אמר לי שסופר ידוע ( שאלתי אם זה רם אורן והוא אישר ) מעוניין לכתוב ספר על חייו ופנה אליו בנושא . אולם מתיאור הפגישה של אורן נראה שכאשר טופז נפגש איתי הוא עדיין לא נפגש עם אורן שבהחלט לא יזם את הפרוייקט כפי שנרמז בידי טופז.
טופז סיפר לי שיש עוד ידיד טוב שלו שרוצה גם הוא לכתוב ספר על חייו אבל כנראה שזה עניין את טופז פחות.
ועל מה דיבר טופז איתי ? הוא רצה ספר שיחות עימי שיתעד את רעיונותיו ומחשבותיו לגבי העולם ויציג אותו בצורה הטובה ביותר האפשרית .
בדיעבד אי אפשר לתמוה מכיוון שכעת ידוע שטופז תיכנן לבצע מעשי פשע שונים בזמן שבו יעבוד עימי או עם רן אורן על הספר ,( ובמקביל גם על סרט דוקומנטרי על חייו של הבמאי שושן ) האם תכנן כל הזמן הזה לחשוף את העניין בהדרגה הן לסופר והן בסרט ביפני היוצרים ההמומים ואז להעמיד אותם בפני דילמה :האם לרוץ למשטרה או להמשיך בפרוייקט המדהים ?
או שמה תיכנן להשאיר את כל העניינים האלו מופרדים לחלוטין זה מזה בהסתרה אולטימטיבית בנוסח סיפור בלשי שבו כאשר הפושע הנסתר חושף את הכל הוא בעצם מסווה על ידי כך את הדברים החשובים באמת ?
תעלומה :אבל לדעתי טופז בעצמו לא ידע את התשובה ותיכנן להמשיך עם זה כסוג נוסף של ריגוש מעין משחק מוחות עם הסופר שיכתוב עליו. משחק שלא יצא לבסוף לפועל.

כרגע שהוא מתכוון לכתוב רומן על פרשת דודו טופז ,אולי משום שהוא יודע זה בדיוק הדבר שכולם מצפים ממנו.
בכל אופן מסתבר שכבר יש מגעים להכין מיני סדרה טלוויזיונית על עלייתו ונפילתו של בדרן דמוי דודו טופז.
המפיקים כבר נפגשו בנושא עם אבי ניר שהראה עניין בפרוייקט.
דודו טופז כנראה לא יגלם את התפקיד הראשי ( אבל אולי אבי ניר יסכים לגלם את עצמו ?)

לפני מספר ימים טענת באחת מתגובותיך כאן כי טופז אינו גזעני ולראייה אף טענת כי הוא היה נשוי לנשים ממוצא צפון אפריקאי וזה מעיד על רב תרבותיותו
אני מבקשת להביא ציטוט של טופז עצמו מתוך הסרט הדוקומנטרי שעשה עליו צוברי בשם "מלך הרייטינג" וכך אומר טופז בסרט
…."אני בבסיסי גזען, בדוק.אי אפשר להוציא את זה והרציו מנסה לחפות על רגשי האשמה שבמחשבה הזו, אני אומר לעצמי איך אני יכול להיות בן זונה כזה,גזען? אני חייב לחפות אני צריך לעשות משחקים עם הקהל ולבחור דווקא במזרחי,אני צריך להתחתן עם אישה מזרחית…."
ועכשיו כשאתה קורא את הציטוט הזה מתוך הסרט מה דעתך? גזען או לא גזען? רב תרבותי או סתם צר אופקים?
מאחר ואתה חוקר תרבות ובלש תרבותי אני מניחה שלא יקשה עליך להשיג את הסרט ולראות את הציטוט בעצמך

אז היו לו פליטת פה שבהם ביטא כמה מחשבות כמוסות ,אבל הוא בהחלט לא יצר מכך תיאוריה שלמה.
ההפך.
מעשיו בשטח שהוא התחתן עם שתי נשים מרוקניות והיה קנאי עד לטירוף לאחת מהן עד למחשבה לפגוע באחת מהן כדי שלא תהיה בזרועותיו של אחר מראה שהוא לא היה גזען ..
גזען אמיתי הוא מי שמסרב לקיים שיח ושיג מכל סוג שהוא עם בני הקבוצה השנואה עליו וזה לרוב או תמיד בשם תיאוריות מטורפות כל שהן .
או לחילופין שטוען שכמה מידידיו הטובים ביותר או בני משפחתו הם כאלו וכאלו וממשיך להשמיע
את תיאוריות הגזע החולניות המטורפות בכל הזדמנות אפשרית .
כמו כמה וכמה מאנשי האתר "קדמה ".

ככל שאני חושב על כך נראה לי שמה שדודו טופז תיכנן באמת היה מתוחכם יותר ממה שמישהו שיער עד כה.
איך אפשר להסביר אחרת שדווקא עכשיו כשהוא עסוק בבמצע פשע מתוחכם כל כך של פגיעות בכמה אנשים שונים הוא החליט לזמן אותי ואת רם אורן לכתוב עליו ספר חושפני שכמוהו לא היה ספר שכפי שהבהיר לי היטב ידרוש פגישות כמעט יומיות ארוכות ביננו ?
הרי בשיחות האלו הוא עלול היה לא להיזהר ולפלוט משהו שעלול היה לסכן אותו .אז בשביל מה ?
או שאני או רם אורן היינו עלולים לראות במחיצתו משהו שלא היינו אמורים לראות נניח שיחת טלפון מאחד "המבצעים ".
דודו טופז מן הסתם היה מודע לכל זה היטב.
אז מדוע דווקא עכשיו?
לדעתי זה היה הריגוש האולטימטיבי שלו האדגם שחווה כבר כל ריגוש אחר. .גם להפעיל את מוחו נגד החוק והמשטרה והתקשורת מצד אחד.
וגם להפעיל את מוחו כיחיד אחד על אחד עם אדם כמוני שהוא יודע שהוא מבין אותו בצורה שונה מכל אחד אחר ולכן אולי יוכל לקרוא אותו ואת מהלכיו טוב יותר מכל אדם אחר ברגע שיקבל מידע מספיק.

מעין שני או שלושה משחקי שחמט המתנהלים בו זמנית כנגד יריבים שונים ולמטרות שונות.
כנגד המשטרה מצד אחד וכנגד הסופר שלו מצד שני שטופז רצה לבדוק אם יצליח להבין מה קורה סביבו.

ונראה לי שהנחתו של טופז הייתה שגם אם יתפס לבסוף הרי הספר שתיכנן יתקדם עד אז מספיק כדי שאפשר יהיה לפרסם אותו בכל מקרה.

נתפשת לתיאוריה מסויימת ושום עובדה שתובא בפניך לא תתקבל על דעתך האיש אומר במפורש "אני גזען" למה אתה מתעקש שהוא לא כזה?
ובעניין הקינאה מי אמר שהוא קינא לאישתו בגלל מוצאה? אתה מכיר פרשיות אהבים שהיו לו עם נשים אחרות שלא היו מזרחיות והוא לא קינא להן או בהן? מה ידוע לך על יחסיו עם נשים
אדם קנאי הוא אדם קנאי למושא אהבתו ולא משנה כלל מאיזה מוצא זה לא מהווה הוכחה לכלום מלבד העובדה שהוא קנאי
קנאה יש בין בני זוג מאותו מוצא אתני וקינאה ישנה בין בני זוג ממוצא אתני שונה אם ממתי תכונת אופי כמו קינאה שהיא תכונה אוניברסאלית מעידה על גזענות או אי גזענות
אדם יכול להיות גזען ולא לקנא כלל
ואדם יכול להיות קנאי לאהובתו ולא להיות גזען
מה עניין שמיטה להר גריזים?-

תמיד מכחישים שהם גזענים.

תמיד.
הם מסבירים שנהפוך הוא הם רק אומרים דברי אמת,דברי מדע. שלהפך הם לא גזענים בכלל ויש להם חברים שהם כאלו וכאלו אבל האמת מחייבת אותם לאמר את מה שהם אומרים לתקוף ולהשמיץ את גזעם מוצאם ותרבותם של אלה שהםתוקפים משמיצים ומרעילים כנגדם את האווירה.
יש למשל גזענים בעל אידיאולוגיות מפורטות בנושא שבאיצטלה מדעית הזויה שמסבירים שרק אשכנזים יכולים להיות גזענים ומזרחיים בכלל לא .
אם מישהו מצהיר על עצמו כגזען ברייש גלי זה סימן שהוא מודע שיש משהו לא בסדר עימו בנושא זה .

גזענות היא תכונה אוניברסאלית לאף אחד אין מונופול עליה
ב.זה שמשיהו למשל טופז מודע לגזענות שבו ואף מחצין אותה עדיין לא אומר שאינו גזען,זה רק אומר שהוא מודע לזה ואולי אולי מעוניין לטפל בזה
ויש כאלה שהם גזענים מודעים לגזענות שלהם אבל יודעים שזה "פויה" ולכן משתדלים בכל כוחם להסתיר את זה דברים מודחקים סופם לפרוץ החוצה את זה כל סטודנט סמסטר א בפסיכולוגיה יגיד לך
ויש כאלה שהם גזעניים ולא מודעים לגזענות שלהם
אבל ברשימה זו אנחנו דנים בטופז ואם טופז בעצמו מעיד על עצמו שהוא כזה אז הוא כזה מה אתה מחפש כל מיני תרוצים מופרכים כדי למחוק את התכונה הזאת ממנו
ואם לא נואשת מכך שאולי יום אחד כן תכתוב עליו ספר היה כדאי ורצוי מאוד למען אמינות הכתיבה שתקבל את זה שהוא מעיד על עצמו כגזען ותקדיש לזה מחשבה,במקום לנסות להתחמק ולהתכחש לזה
זה מה שחוקר תרבות טוב אמור לעשות
זה מה שחוקר בכל תחום אמור לעשות ראשית לכל להתייחס לעובדות ולקבל אותן לא להתכחש להן ולא לדחוק ולהדחיק אותןועל פי זה אולי לתת פרשנויות רצוי פרשנויות עם עומק שמכבדות את הקורא

עלי לציין שטופז אמר דבר והיפוכו .
הוא גם היציג את עצמו כגזען בסרט כפי שאת אומרת וגם אמר דברים נגד גזענות בהזדמנויות אחרות ורבות .
ובהן היציג את עצמו כאנטי גזעני
אז איזה גירסה עלי לקבל ?
אף לא אחת מהן.אני מקבל שהוא אמר גם כך וגם אחרת.אבל מעשיו הוכיחו שלא היה גזען .

מאז "פליטת הפה" של טופז בכיכר מלכי ישראל האיש ירד מסדר היום שלי ועל כן אינני בקיאה כל כך במעשיו אולם נראה לי כי אתה בקיא בזה הרבה יותר על כן אשמח אם תואיל להראות לי הייכן במעשיו הוא הוכיח כי הוא איינו גזען
יחד עם זאת אתה מעדיף לקבל גירסה אחת שלו על פני אחרת זוהי העדפה אישית שלך זו לא האמת לאמיתה,יהיו כאלה שיעדיפו את הגירסה האחרת שהוא כן גזען
אכן הוא יוצר ערפול ובלבול
האם ערפול ובלבול מכוון? או ערפול ובלבול לא מודע?

הזמר והבמאי אבי ביטר הגזעני בפני עצמו מהצד השני של המפה טוען היום שדודו טופז עזר לו בשעתו הקשה וכעת הוא מחוייב לעזור לו בתגובה.
http://www.mako.co.il/entertainment-tv-media/tv/Article-5d6d732dee0a121004.htm
אז אפשר להסביר זאת או כאחוות גזענים אפילו שכל אחד הוא גזען מסוג אחר ,או שדוד טופז באמת נהג לעזור לאנשים ללא הבדל מוצא ולמרות שידע שהמדובר בגזענים שונאי אשכנזים ,

ולכן אין להגדירו כגזען.

בדודו טופז? כבד שכחתם את גולדבלט\אסי\\משה קצב.
בגילויים צהובים חדשים תנוחמו ותתעשרו

דודו טופז הודיע מבית הכלא שהוא מתכוננן כעת לכתוב את האוטוביוגרפיה ( השנייה ) שלו.
מן הסתם הספר שעליו דיבר איתי מעודכן ומורחב מבית הכלא .
ואם יבקש ממני בהחלט לא הייתי מתנגד לכתוב אותו כעת.אבל אני מניח שכעת יהיו המוני קופצים על המציאה ורם אורן יהיה רק אחד מעשרות.
לחנוך מרמרי יש כמה דברים מעניינים להגיד בנושא סיפור החיים של טופז כרגע
כאן
http://www.the7eye.org.il/Metukshar/Pages/190609_Dudu_Topaz_Miki_Goldenberg_and_other_animals.aspx?RetUrl=/METUKSHAR/Pages/Metukshar_Lobby.aspx

כפי שכל הציבור יודע כעת ,דודו טופז התאבד בבית הכלא ,וזה היה ניסיון התאבדות שני והפעם מוצלח.
העיתונים כולם מלאים בידיעות וכתבות על כך ,וניתן לאמר שבחודשים האחרונים לחייו מאז התפוצצות הפרשה הוא זכה ליותר תשומת לב תקשורתית מאשר זכה אי פעם בחייו .
רוב הכותבים מאוחדים בדעתם כי מבחינתו דודו טופז נהג בשיקול דעת שכן איזה חיים כבר היו צפויים לו בבית הכלא ולאחריו ?
במותו היה בן שישים ושלוש ,בבית הכלא הוא היה לנכנס מן הסתם למינימום של חמש או שמונה שנים ( הפרקליטות הייתה מעוניינת במאסר של 15 שנה אבל מן הסתם זה לא היה מגיע לזה
דהיינו כאשר היה יוצא מהכלא היה יוצא כשבר כלי בן שבעים.
אז אולי באמת עדיף היה שהתאבד עכשיו.
אבל מצד שני אם בטופז היו באמת את התכונות המנהיגותיות שהוא תמיד טען שיש בו הוא היה שורד את התקופה הזאת ויכול היה לצאת כאדם חזק יותר.אם היה אדם חזק באמת היה מתחיל בצאתו מהכלא בפעילות למען הציבור ואז יכול היה ליצור לעצמו קריירה חדשה.ולהעמיד את עצמו שוב כמוקד של תשומת לב ציבורית לא רק "כבדרן שסרח".
אבל זה כבר לא יקרה.
הוא העדיף ליטול את חייו וניתן לאמר שהפעם הוא ידע לעזוב בשיא של תשומת לב ציבורית כלפיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

16 − one =