web analytics
קטגוריות
תקשורת

היחצן מוטי מורל מאיים על ציבור העיתונאים בישראל

האם היחצ"ן מוטי מורל איים על עיתונאים?

מוטי מורל מאיים על ציבור העיתונאים

צילם זאב גלילי

התגלגל לידי גיליון של גלובס מאפריל 2009 עם ראיון מעניין עם מוטי מורל ורענן צור שני היחצנים המפורסמים שנטשו את הנשיא  לשעבר  קצב לאחר הנאום הגדול השני ( ואולי האחרון?)   של חייו.
ויש עניין במה שיש לצמד חמד זה להגיד איך צריך " לטפל " בעיתונאים שמעיזים לפתוח את הפה על הלקוחות העשירים של היחצנים הנ"ל. כפי  שעשו למשל בסרטוני תגובה של  לסרט תיעודי שנעשה על משפחת העשירים עופר ועיקר מטרתו הייתה לפגוע באמינותו של העיתונאי מיקי רוזנטל ו"הודלף "לאינטרנט
שאלה :
אתם מרגישים שהעיתונאים נעשו לכוחניים יותר בשנים האחרונות ?
מורל כן זה תהליך שהתחיל מהמקומונים שבהגדרה עוסקים בנושאים פחות דרמטיים ולכן נאלצים לנפח דברים ולהפוך כל דבר למשבר עצום ..וזה עבר לתקשורת הארצית ,גם כי יש תחרות מי יותר חריף ודרמטי ..וגם כי עיתונאים מקומיים עברו לעיתונים הארציים והתקשורת הפכה ליותר אגרסיבית וחודרנית .
אלו הם כמובן הבל הבלים והטענות מגוחכות ומטופשות. ראויות רק לילדים מפגרים אבל הן  מתפרסמות בראש חוצות בעיתון מכובד.

.אובייקטיבית העיתונאים היום הם בעלי פחות כוח והשפעה משהיה להם מלפני עשרים שנה שלושים שנה מאחר שמשכורתם היא כזאת שאינם יכולים לחשוב ברצינות לאיים על מישהו עשיר ובעל השפעה מחשש פן יבולע  להם.כפי שקורה במקרה של מיקי רוזנטל.  .
והחשש הזה כפי שמסתבר מדבריהם המאיימים של הצמד חמד יש לו כיסוי .

. שאלה איך מתמודדים עם עיתונאי תאב כוח?
צור:  יש שיטה מצויינת והיא להגיע אל העיתונאי דרך בן בת הזוג שלו .בדרך כלל לאנשים שלוקים בשיכרון כוח ,יש אדם שמסוגכ להעמיד אותם במקומם וזה בן בת הזוג שכנראה בבית יש לו יותר כוח מאשר להם .לכן אם אתה מגיע לרמת תקשורת טובה עם בני הזוג ,הם יכולים בבית ברבע עיניים , להיכנס בו ולהרגיע אותו ,זה כלי לא רע בכלל .
מורל " כשאדם או גוף מתחיל להתנהג ברהב מגיע שלב שמערכות אחרות בולמות אותו..אם יש לך כוח ,אתה חושב שאתה מעל לחוק ומותר לך לעשות מה שאתה רוצה .זה יכול לקחת שנה או עשור אבל בסופו של דבר מישהו יעצור אותך ואתה תיפול.

 

 "יש שיטה מצויינת והיא להגיע אל העיתונאי דרך "בן /בת הזוג שלו ".

ומה אז?
עושים לה או לו  שטיפת מוח כנגד בן הזוג העיתונאי ? ואולי משלמים לו/לה כדי שתפעל בדרך הנכונה כנגדו ?

מה בדיוק ? .
לי משום מה זה מזכיר את השיטות המיוחסות לאירגון הסיינטולוגים במקרים ידועים בחו"ל שידוע בטקטיקות ההפחדה שהוא מפעיל כנגד אנשי תקשורת שם ,תמהני אם יש איזו שהיא השפעה ,אחד משני היחצ"נים הנ"ל אגב ידוע בעניין שלו בסינטולוגיה.
לי כל ההצהרות האלו נראות כאיום לא מרומז  על צבור העיתונאים . רק שבמקרה הזה המאיים הוא עושה דברו של העשיר בעל הכוח .
האיום הוא ככל הנראה מכוון ספציפית נגד מיקי רוזנטל שהעז לצאת בשם זכות הציבור לדעת  נגד הלקוחות העשירים של הצמד בני משפחת עופר אבל למעשה כל אחד ואחד מאיתנו העיתונאים אם "נעז" לפתוח את הפה כנגד הלקוחות  העשירים של היחצנים העשירים  .
היחצנים הם אנשי המילים היפות שאין להם כיסוי . הם  יכולים  להפריח הבלים מטורפים לאוויר בלי שלאף אחד לא יהיה איכפת הם אינם עיתונאים  שאחראים  לדיוק של דבריהם ואוי להם  אם נתפסו בשקר ,שלא לדבר על כך שמשכורתם  היא גבוהה מי אלף או פי אלפיים מזאת של העיתונאים  והנזק שיגרם להם  בתביעת דיבה הוא כתוצאה קטן בהרבה.
בימים אלו מסתבר היחצ"ן הופך ליותר מסתם קשקשן ושקרן בשירות לקוחותיו, הוא הופך לבריון ומאיים בראש חוצות ובגאווה שחצנית  על החופש של העיתונאי ועל חופש הדיבור של כולנו .

עוד שלב בעימות המתעצם בין היחצנים  והעיתונאים  נחצה.

ראו את הראיון

וראו עוד על כך

באתי עשיתי ניצחתי –כתבה על משרד מוטי מורל

היחצן רני רהב מחווה את דעתו המקצועית על תפקודם של מורל וצור

מוטי מורל ותורת הסיינטולוגיה

מי איים על מוטי מורל לפני מותו?

העיתונאי אייל טל התדרדר ליחצנות

מיקי רוזנטל ,עיתונאי לוחם למען זכות הציבור לדעת כנגד משפחות עשירים ויחצניהם.

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

76 תגובות על “היחצן מוטי מורל מאיים על ציבור העיתונאים בישראל”

יחצנים ואנשי פירסום הם האחראים לזוהמה לשקר ולניפוח בעשור האחרון של השיטה הקפטיליסטית
לפגיעה במעמד הביניים ולעוני המחריד בכל רחבי העולם המערבי. הכל בגלל השקרים.

המריבות של העיתונאים בינם לבין עצמם הוא האיום הכי חמור עליהם.
הציבור לא טיפש. הציבור רואה את זה ומבין עם מי יש לו עסק.
קצב הוא חף מפשע. התקשורת הפילה אותו והתקשורת צריכה לשלם.

כל הצדדים במשחק מתנהגים כז'וליקים לא קטנים:

העיתונאים, היחצ"נים ובעלי העיתונים.

הללו מפעילים את השופטים והתוצאה, שוד ושבר.

האיום הנורא של היחצ"ן על בת זוגו של העיתונאי יכול להזכיר את האיום הגדול של העיתונאי על בת זוגו [ובני משפחתו ומוקירב] של הכוכב בכתבה-תחקיר-רכילות העיתונאית.

עם ברוח השיטה הידועה של מר מורל ושות' לענות ו"לנקום " תמיד נגד מה שלא יהיה יתחילו לצוץ כאן וברשת כל מיני סיפורים אפלים מעברי האפל .
אני סקרן כמוכם לדעת מה סוכנות הבלשים מורל וצור עומדת לחשוף עלי עכשיו ואני אשתדל לתת קישור לכל גילוי כזה שיופיע ברשת כדי לשתף אותו עם כלל הציבור שאין לי ספק שהוא מעוניין לדעת עלי הכל. אין לי התנגדות לדרישה המוצדקת הזאת.

כמה הצעות מראש מר מורל :
אפשר לחקור את התקופה הארוכה שהייתי בגונגלים באפריקה מי יודע אולי ביצעתי שם מעשים מגונים בשימפנזות ?
ואותה התקופה שהייתי במערב הפרוע בארה"ב מו הסתם הייתי שם שודד בנקיט.
וכמובן לא לשכוח את הסטלגים ,אני הרי סוטה מיו חובב נשים סדיסטיות והייתי שומר בסטלג בעצמי.
ויכול להיות שהוא ילך בדרך הקלה והפשוטה וסתם יתבע אותי לדין על הוצאת דיבה . כדי להפחיד עיתונאים להוציא נגדו מילה להבא .
גם יכול להיות.
נחכה ונראה

נשמעת כמו הודעה יחצנית מזוייפת .
אני לא אתפלא אם יתקבלו כאן עוד הודעות כאלו .

נו באמת
על מה הרעש ?וכי מה כבר מצפים מיחצ"ן?. כל שעליו לעשות הוא להטיל דופי באחרים ולטייח כך בונים תדמית מהוגנת ואמינה..
מה שיותר מסקרן למה הלקוחות של היחצ"ן המהולל זקוקים ליחצון ?

נראה שגם היחצ"ן זקוק ליחצ"ן
התמונה של מורל זקוקה נואשות לפוטו שופ.
מורל נראה מזעזע מצטייר כאיש לא אמין בעל עניים מימיות דלוחות המצבעיות על ריקנות, שפתיים בשרניות ולחות המצביעות על רעבנתנות נהנתנות,השער הסורר מהאף ומהגבות – פוייה ממש לא מתאים ליחצ"ן . מורל דחוף תתחיל ליחצ"ן את מורל.

ולא רואה טלביזיה [אין לי] אז אני לא יודע מיזה מורל.

דרכם של סערות לשקוע. דרכו של האבק להתפזר. ומי שצועק מצטרד.

בשנים האחרונות לא פוסקות המריבות בין העיתונאים לבין עצמם. אני רק רוצה להזכיר לך את הריב המתוקשר אצלכם באתר בין אבי לן ליובל דרור שגלש לפסים מבחילים ותאור אברי מין.
מאז אבי לן נעלם. אף אחד לא שואל מה קורה איתו. מה הוא עושה בימים אלה. כל מה שאכפת לך זה מוטי מורל. אבי לן היה עורך אנרג'י והוא נעלם. זה לא מדאיג אותך?

מרשימות טוען שקצב חף מפשע.
אביגדור פלדמן הוא אדם מכובד. גם לו אתה לא מאמין?

עמי – אבי לן חי וקיים ואם היית יודע משהו מהחיים שלך היית יודע שהרמיזה שלך לפיה הוא נעלם בגלל ריב אחד קטן מעידה יותר מכל על הטיפשות שלך.

אבל תסכים איתי שאבי לן הוא חלק מהתרבות ואלי אשד הוא חוקר תרבות, אז תגיד לי למה הוא לא חוקר את פרשת ההעלמות של אבי לן מרשימות. למה הוא נטפל ליחצנים המסכנים? אז מי אתה רוצה שיגן על נשיא מדינת ישראל, העיתונים? אתה יודע שהעיתונים והטלביזיה נטשו אותו. מדובר בנשיא לשעבר ולא באזרח מהרחוב. קצת תעשה כבוד לא יזיק לך. מוטי מורל הוא המלך!!!

העיתונאים הם נביאי האמת מתפקידם להביא אמת לפני הציבור לתקן דברים ולהביא צדק ויושר.
היחצנים ובראשם מוטי מורל הם נביאי שקר. הם משקרים ומזייפים מרמים ומעוותים בשמם של שולחיהם המיליונרים .
הם שולחים הודעות מזויפות ועכשיו הם גם מאיימים במעשי אלימות על גברים ועל נשים חפים מפשע .
מוטי מורל נביא השקר הוא איום על הציבור כולו יש להיאבק בו אם חפצי חיים אנחנו.

אנשי חדשות מחפשים לצוד שערוריות, ואפילו לא טורחים לבדוק עד כמה הדברים אמיתיים. הם יודעים שהקורבן לא יתבע אותם תביעת דיבה בגלל ההוצאות והאנרגיות שזה גוזל, ועל כן מרשים לעצמם להרוס אנשים סתם כך, מבלי שמשהו יעצור אותם
הכל למען הרייטינג הגבוה

אנשים שוכחים שמוטי מורל מייעץ לראשי ממשלה ולנשיאים. אז מה אתם רוצים לומר לי שאיש שכמה ממכם לא סומכים עליו לא טוב לכם אבל טוב לראש ממשלה ולנשיא. אם הוא טוב לראש ממשלה וטוב לנשיא אז הוא טוב לכולם.

עמי היקר וערן היקר ( ואולי אתם אדם אחד )
אתם קשורים למשרד מוטי מורל ?
בכל מקרה האם זה נראה ראוי בעיניכם שאדם יאיים על עיתונאים בראיון ?
נחזור על מה שמר מורל ושותפו אמרו

" יש שיטה מצויינת והיא להגיע אל העיתונאי "דרך בן בת הזוג שלו .בדרך כלל לאנשים שלוקים בשיכרון כוח ,יש אדם שמסוגכ להעמיד אותם במקומם וזה בן בת הזוג שכנראה בבית יש לו יותר כוח מאשר להם .לכן אם אתה מגיע לרמת תקשורת טובה עם בני הזוג ,הם יכולים בבית ברבע עיניים , להיכנס בו ולהרגיע אותו ,זה כלי לא רע בכלל .
מורל " כשאדם או גוף מתחיל להתנהג ברהב מגיע שלב שמערכות אחרות בולמות אותו..אם יש לך כוח ,אתה חושב שאתה מעל לחוק ומותר לך לעשות מה שאתה רוצה .זה יכול לקחת שנה או עשור אבל בסופו של דבר מישהו יעצור אותך ואתה תיפול.

או שמה בעיניכם איומים כאלו הם אמצעי לגיטימי לחלוטין?
הבימה לרשותכם

השאלות ששאלתי בעינן נשארות ומכיוון שלא נענו אין סיבה להסית את הנושא למשהו לא קשור בכלל .
אלא אם כן תחשוף בפנינו שלמוטי מורל יש איזה שהוא קשר להיעלמותו של אבי לן . ואולי מי יודע גם להיעלמותם המסתורית של עיתונאים אחרים.

למה לא תמכת באבי לן כשהיה צריך לתמוך בו? איזה מין חבר אתה? אולי כי אתה עיתונאי והוא עיתונאי ושני עיתונאים לא מסתדרים ביניהם. עכשיו הבנת למה צריך את מוטי מורל. כי העיתונאים לא שווים שום דבר.
אני סומך רק על מוטי מורל וקצב עוד יצא זכאי עד שיכאבו לך העיניים.

לאור הדברים החמורים שאותם השמיע מוטי מורל כנגדנו ,אני ממליצה מאוד לכל אחד ואחת מכם להיזהר במגעיכם איתו ועם אנשי משרדו ועם כבר אולי בכלל להימנע מכל מגע מאיזה שהוא סוג איתו ועם אנשי משרדו ולמחוק אותם מרשימת הטלפונים והאי מיילים שלכם .
האיש עלול להיות מסוכן כלפיכם. למה לכם צרות ?

לא תצליחו לעשות למוטי מורל מה שעשיתם לקצב המסכן. מי שלא רצה את קצב כנשיא יקבל אותו כראש ממשלה. מי שלא רצה את מוטי מורל כפרסומאי יקבל אותו כיו"ר ועדת העורכים.
אנחנו כאן כדי להישאר גברת נכבדת.

מה שהוא אמר נכון לגמרי. אני מתקשה לראות איך אפשר לטעון שהעיתונות לא היסטרית באופן מוגזם מאד, והרעיון ששיקולי העריכה הם מוקמוניים דווקא נשמע מעניין והגיוני.

אני מציע שאלי אשד פשוט ימחק את הכתבה הזו. היא לא היתה לעניין ועכשיו מתבררת וידועה האמת.

נציגו של מר מוטי מורל ושות

אבל ברוב חסדי אני מוכן לפרסם את תגובת מוטי מורל שבו הוא מוזמן להסביר את האיומים הנתעבים המאפיונריים שהוא השמיע כנגד ציבור העיתונאים בישראל .
תודיע לו את זה.
בכל אופן מהזילזול והתיעוב שאתה מבטא כנגד כלל עיתונאי ישראל שמן הסתם מבטא גם את הזילזול והתיעוב שהוא חש ברור שאין שום סיבה שאיזה שהוא עיתונאי יהיה איתכם בקשר מאיזה שהוא סוג אם הוא יכול להימנע מכך.
ועדיין לא ענית לי מה התפקיד שלך במשרד מוטי מורל וכמה אתה מרוויח .יהיה מעניין להשוות זאת למה שהעיתונאי הממוצע שאתם מאיימים עליו מרוויח.

קרא את הכתבה היטב:
מסופר שם על שיטה. שיטה אפילו מצויינת. אף אחד לא איים. אני מכבד עיתונאים אם הם מתנהלים לפי ההוראות. כשהם צוברים כוח מיותר צריך לפעול בשיטה מסוימת. מה מפריעה לך השיטה. אתה טוען בקפה דה מרקר שאתה רווק. אין לך בת זוג שאפשר להפחיד אותה. תתחיל לעשות כבוד לנשיא משה קצב. אביגדור פלדמן הוא העורך דין הכי טוב במדינה.
בלי האחים עופר אף אחד לא היה דואג לחולי סרטן.
רק האחים עופר ידאגו למדינת ישראל. כולנו אוהבים אותם.

נציגו של מר מורל .
ואולי אתה מר מורל הנכבד בעצמו ?
חבר יקר אתה או הבוס שלך או מי שלא יהיה לא רמזתם אמרתם שאתם יכולים להגיע אל העיתונאי דרך בן או בת זוגו .
וזה חבר יקר איום ברור ובלתי מוטל בספק כפי שקבע בית משפט בארה"ב בעקבות אחד ממשפטי הסינטולוגיה שם .
עוד לא ענית לי :
מה המשכורת שלך לעומת האנשים שאתה מאיים עליהם .
אני מחכה

אם אתה אכן נציגו של מוטי מורל אז אתה עושה רושם מטומטם בצורה שלא תיאמן.
הוא לכל הפחות לא אידיוט אם כי אחרי אותו ראיון כבר קשה לדעת.
אני כבר לא כל כך בטוח שאתה קשור למורל .
לך תדע אולי אתה קשור ליריבים של מורל שמנסים לפגוע בתדמיתו עוד יותר ובהחלט מצליחים בכך.

בלי האחים עופר אף אחד לא היה דואג לחולי סרטן" – נו באמת – קודם הם מזהמים ומרעילים את כל מדינת ישראל עם מבחר מפעלי הכימיקלים שלהם תוך כדי ניצול עובדים, ניצול משאבים לאומיים ועשיית מיליארדים – ואחר כך הם זורקים כמה תרומות ונדבות לכמה ילדים מסכנים בכדי לצאת ע"י חובה ולהצטלם לעיתון.

ומה עושה עמי? רץ ללקק להם בכל הכח – אולי גם יצאו לו מזה איזה כמה גרושים.

כל הכבוד עמי! המשך במלאכתך הקדושה. אתה בסדר!

עיתונאים של העיתונאות הכתובה ,של הרדיו והטלווזיה ואתרי האינטרנט והבלוגים.
אתם קראתם את דברי התועבה והאלימות שאותם השמיעו מוטי מורל ורונן צור ברייש גלי בעיתון כלכלי מוביל כנגד ציבור העיתונאים בישראל ואת האיומים שהם השמיעו כנגדם וכנגד בני משפחתם.
איומים כאלו מאפשרים רק תגובה אחת ,נתקו כל קשר עם מי שזוממים נגדכם ומאיימים עליכם באלימות נפשית בסחיטה וגרוע מכך .
אל תתתייחסו יותר לשום הודעה שאתם מקבלים ממשרד מוטי מורל,כל מכתב כל הודעה כל פקס כל אי מייל שאתם מקבלים מהמשרד הזה סננו אותו או שתמחקו אותו.
אנשיו מתקשרים אליכם מאיזו שהיא סיבה לא תהיה נתקו את הטלפון בפרצופם.
זכרו המדובר באנשים שזוממים נגדכם ומאיימים לפגוע בכם וביקיריכם בשיטות שונות ומשונות והתרברבו על כך ברייש גלי .
התעלמו מהם אל תתנו להם יותר זכות דיבור בתקשורת.
העבירו את ההודעה הזאת לכל איש תקשורת שאתם מכירים ,הפכו את מוטי מורל ואנשי משרדו למנודים תקשורתית.

אתם מרגישים שהעיתונאים הפכו לכוחניים יותר בשנים האחרונות?
מורל: "כן. זה תהליך שהתחיל מהמקומונים,
….
איך מתמודדים עם עיתונאי תאב כוח?
צור: "יש שיטה מצוינת, והיא להגיע אל העיתונאי דרך בן/בת הזוג שלו. בדרך כלל, לאנשים שלוקים בשיכרון כוח יש אדם שמסוגל להעמיד אותם במקומם, וזה בן/בת הזוג",

ואתה אלי פירשת את הכתוב בכתבה באופן הבא:
"היחצן מוטי מורל מאיים על ציבור העיתונאים בישראל"
וגם השוות זאת לשיטות הסינטולוגיה.
ראשית, תראה, מכיוון שלא אתה ראיינת את האדונים מורל וצור, אינך יודע האם מה שכתוב בגלובס זה מה שהם אמרו בדיוק. אתה הרי יודע מה זה עיתונות. קודם תברר האם מורל וצור קראו את הכתבה בגלובס בטרם היא פורסמה?
העניין הוא שצריך להיות מאוד בקיאים במלחמות שישנן בין העיתונאים שחושפים שחיתויות לבין נשוא מחקרם. זה לא פשוט כמו שאתה חושב. גם העיתונאים עצמם הם לא שה תמים. וגם היחצנים עצמם הם לא שה תמים.
הפירוש שנתת כאן בכתבה הוא לא בדיוק מה שכתוב בגלובס. זהו פירוש שלך למה שכתוב בגלובס.
לדעתי מעצם ניסוח הרשימה שלך כאן ברשימות אתה עלול להיות חשוף לבעיות משפטיות, כי אתה מתאר ואומר דברים שלא נאמרו בכתבה בגלובס, ולכן זה עלול להתפרש כהוצאת דיבה.
כאשר אילנה דיין או אפילו מי שהזכרת ברשימה שלך כאן, מיקי רוזנטל חושפים משהו בדמות מה שעשית כאן, יש מאחוריהם סוללה של יועצים משפטיים. מה גם שאילנה דיין עצמה היא כידוע לך ד"ר למשפטים מהרברד – אם אני לא טועה.

שיחצ"נים, לפי ההגדרה, הם זונות. אתה משלם להם כסף ותפקידם הוא לייצג אותך בצורה שתמזער נזקים ותגדיל רווחים. התפקיד הוא כמעט כמו עורך-דין: א-מורלי לחלוטין )No pun intended)

הבעיה היא לא עם מורל. הוא "פרוצה מקצועית" שבשביל אתנן מתאים גם ייחצ"ן אפילו את נסראללה. הוא יודע את זה, אתה יודע את זה – כולם יודעים את זה (אני כבר יכול לדמיין את השיחה "אחי, תפטר מהזקן ומהטורבן – זה מאד אייטיז, ותארגן לך איזה חולצה של דולצ'ה וגבאנה עם תמונה של גווארה. שיק מהפכני כזה")

הבעיה מתחילה כשהגבול בין יח"צנות לעיתונאות מתחיל להטשטש. לא כל העיתונאים הם כאלה, אבל רבו המקרים שבהם ביום ראשון שמיל היה עיתונאי וביום שני הפך לדובר וביום רביעי כבר חזר לכתוב בעיתון.

הוסף לכך את העובדה ששוק העיתונות הכתובה נשלט ע"י שלוש משפחות בלבד שיש להן אינטרסים כלכליים שלא מפורטים בעמוד הראשי, וצרכן החדשות צריך להתאמץ כפליים כדי לנפות את המוץ מהבר.

הדיכוטומיה הזו בין התנהגותם של חלק ניכר של עיתונאים לבין ההילה שהם טוענים מעטרת את ראשם גורמת לזילות המקצוע ומאפשרת ללטאות כמו מר מורל לפתוח את הפה, והרבה אנשים יצדיקו אותו.

אבל מה אני מתלונן. אני קורא עכשיו את הביוגרפיה של שרמן שבה לכל גנרל דמיקולו היה עיתונאי חצר משלו, והמינויים לתפקידי הפיקוד של צבא הצפון היו נקבעים ע"פ כתבות עוינות או מתלהבות שהתפרסמו בעיתונים השונים.
נשמע מוכר?
הכל זורם והכל נשאר אותו דבר.

לאלי אשד לא נותרה שום ברירה. הוא חייב להסיר את הכתבה הזאת מהאינטרנט. ברור שמוטי מורל רוצה בטובת העיתונאים דואג להם ואוהב אותם.
יחי נשיא מדינת ישראל מר משה קצב!

היא כנראה הודעה מטעמו של משרד מוטי מורל .היא עושה רושם ברור מאוד של הודעה מיקצועית של מישהו בעל רקע יחצני שמעמיד פנים שהוא מגיב רגיל.
ושימו לב לאיום הלא מרומז כאן בעורך דין ,איום על חופש הדיבור.
כנראה שאת האנשים הרציניים האלו שכל יום מנהלים את ענייני מדינת ישראל הבלוג הקטן והעלוב הזה מפחיד.
מה יש לכם לפחוד חבר'ה ?
אתם הרי מרוויחים מידי יום מליארדים של שקלים ,אתם מחליפים שיחות טלפוניות עם מנהלי בנקים ועם ראשי ממשלות .אתם קובעים את גורל המדינה.
אתם מבזבזים זמן ואנרגיה על פוסט בבלוג ?
אתם ?
עמי הוא לדעתי מתחזה וכנראה נציג של סוכנות מתחרה לזאת של מורל ( אולי רני רהב?) ,ותפקידו הוא להציג את מורל ואנשיו כמטומטמים
הוא בהחלט מצליח בכך .
אגב זה נותן לי רעיון לעבודה הסמינריונית בחוג לתקשורת באוניברסיטה : אני אציע למרצה עבודה על איך אפשר לזהות פרסומים יחצניים שמתחזים כהודעות רגילות של בלוגר.

כותבת :
ראשית, תראה, מכיוון שלא אתה ראיינת את האדונים מורל וצור, אינך יודע האם מה שכתוב בגלובס זה מה שהם אמרו בדיוק. אתה הרי יודע מה זה עיתונות. קודם תברר האם מורל וצור קראו את הכתבה בגלובס בטרם היא פורסמה?
"
שימו לב זה כנראה המגננה שהם מפתחים עכשיו בישיבה הסוערת שהם עושים ברגע זה במשרדיהם הטענה ש"עיוותו את דבריהם והוציאו אותם מהקשרם ".
אבל אם כך חברים יחצנים יקרים למה לא פירסמתם הכחשה ודרישת תיקון כאשר המאמר פורסם כבר לפני כמה ימים בגלובס ובלידי גלובס ?
למה לא דרשתם שגירדסאות האינטרנט שנמצאות ברשת יתוקנו ?
למה ?
הציבור הרחב מחכה להסברים ,אל תאכזבו אותנו.

שלח קורות חיים למוטי מורל. אולי תתקבל בשמחה. יש לך את הבלוג הכי משפיע ברשת ותוכל לשרת הרבה דברים מעניינים.
אם תירתם תרוויח הרבה מאוד כסף.

מוטי מורל עלול לזכור היטב אותך ואת הסוכנות המתחרה שעומדת מאחוריך על הצורה הבזויה שבה היצגתם אותו .אני מניח שהוא כבר משער באיזה סוכנות מתחרה הדברים אמורים. אני שומע שבין הסוכנויות האלו יש שנאה עמוקה ,למה להעמיק עוד יותר את השנאה?
אני מוכן לתקן את הכתוב אם
אקבל הודעת התנצלות רשמית מסוכנות מוטי מורל על הפגיעה בציבור עיתונאי ישראל והסבר רשמי שכמובן לא הייתה כוונה וכמובן שדבריהם הוצאו מהקשרם בצורה מזעזעת ממש והסוכנות מעריכה את עבודתם החשובה של עיתונאי ישראל בתנאים הקשים והבזויים ביותר תמורת שכר אפסי ומטה מזה.
אני אקבל הודעה כזאת והכתוב יתוקן בהתאם .

תתנצל בפני אבי לן משה קצב וסמי עופר ואז נראה. אתה פה בעמדת מיעוט אם לא שמת לב. כולם פה לא מצדיקים אותך.

על מה להתנצל לפני קצב לן ועופר .
ועם זאת לסוכנות מוטי מורל יש הרבה על מה להתנצל בפני עיתונאי ישראל שהיא לכאורה לפחות על פי הכתבה שלא הוכחשה על ידיה רשמית עד עצם הרגע הזה, איימה עליהם ועל בני ביתם .
עם אני הייתי בסוכנות מורל הייתי מכיר בכך שעל פגיעה קשה כזאת לכאורה בכבודם חייבת לבוא תגובה כנה ומתאימה על מנת שהאימון יוכל לחזור לשכון בין שני הצדדים.

שמיד תסיר את כל ההפניות החדשות שהוספת. אתה פוגע באמינותך.
חכה היום בארץ נהדרת תראה איזה בלגן יהיה היום חכה ותראה.

התעמולה האנטי עיתונאית של הסינטולוגים .
מורל למד אצל הסינטולוגים ויכול להיות שקיבל אצלהם את השיטות שהם משתמשים בהם במקומות אחרים כנגד אנשי תקשורת ואנשים רגילים שנראים כמאיימים על האינטרסים שלהם .
כדאי לשים לב לכמה מההודעות כאן למעלה שנראות בנויות לפי השיטה הסינטולוגית של "לוחמה תקשורתית " : לערפל לחלוטין את הנושא,להסית אותו לנושאים אחרים ובו בזמן לתקוף ,תמיד לתקוף ויהי מה .
ולהשכיח לחלוטין את הנושא המקורי

אבל כדאי להזכיר שמורל עצמו בריאיון גדול שנתן בשבע ימים עם רונן צור בנושא הראיון בגלובס ,הכחיש שם את היותו סינטולוג וטען שם שרק לקח אצלהם כמה קורסים כדי להשתלט טוב יותר על חומר וכו' קורסים שיש להם חשיבות מעשית בלבד אבל לא כזאת שבגלל ם הוא יכול להיחשב כ"חלק מהקבוצה הסינטולוגית ".
מצד שני לאורך השנים הוא ידוע כפעיל וכיחצ"ן בכיר של נושאים שונים שבהם עוסקים הסינטולוגים כמו המאבק בריטלין .
אז לך תדע אם הוא קשור אליהם או לא.יכול להיות שהיה קשור אליהם בעבר והיום כבר לא אם הוא מכחיש את זה היום .
מצד שלישי זה נכון וכבר נתקלתי בזה ברשת שמגיבים סינטולוגיים שפועלים למען ענייו מסויים הקשור ברעיונותיהם לעולם לא יודו בכך שהם חברים בסינטולוגיה .
וגם אם תשאל אותם שאלה ישירה על כך הם יענו על כך תשובה מעורפלת ובלתי ברורה לחלוטין על "על מנת לבלבל ולהתיש את האוייב".
וזה בהתאם לכללי "הלוחמה התקשורתית " שנמצאים בידיהם .
אז האם הוא סינטולוג היום או לא ?
התשובה היא אין לי מושג .

שהסיינטולוגים אולי יותר מכל קבוצה אמונית אחרת מנצלים היטב את התקשורת באינטרנט להפצצה כמעט יומית של אי מילים של אלפי אנשים להעברת המסרים שלהם כנגד רייטלין ומסרים אחרים וזאת על ידי שימוש בקבוצת תיאטרון וכו'.
מסע פרסום שהוא יחסית מתוחכם .
נשאלת השאלה האם משרד מורל הוא זה שעומד מאחורי מסע הפרסום הבלתי פוסק הזה.
יכול להיות שבראיון שהם נתנו בגלובס הם התבלבלו וחשפו טפח מהשיטות האמיתיות שלהם לטיפול בעיתונאים שהם לא התכוונו כלל לחשוף.

שאי אפשר לדבר על "הסיינטולוגים " כגוף אחד מרוכז .

המדובר במגוון של גופים שונים ונפרדים שמשתמשים ברעיונותיו של רון הבארד.כמדומני שכל אחד יכול לשלם דמי זיכיון למרכז בארה"ב ולפתוח מרכז סינטולוגי משלו שאין לו שום קשר לאחרים .
וכך כמו שיש קבוצות שונות ונפרדות של "יהודים " ( רפורמים ,חסידים ,קונסרבטיבים וכו' ) ונוצרים ( קתולים פרוטטסטנטים וכו' )
כך אצל הסינטולוגים .
נדמה לי למשל שבמרכז בשדרות רוטשילד בתל אביב כלל אינו קשור לזה שליד תיאטרון התמונה ( אבל אולי אני טועה בזה כך בכל אופן שמעתי ) והמדובר בגורמים שונים ונפרדים .
וכמו אצל היהודים ושאר הדתות הגדולות גם אצלהם יש "כפירות ".
שמעתי למשל על קבוצה שלומדת את ספרו של הפילוסוף משה קרוי על תורת הסינטולוגיה ובו הוא משנה קצת מהרעיונות של האבארד ומעמיק אותם והם לומדים אותו מתוך ההנחה שהואריאציה של קרוי היא יותר "נכונה ".
כך שנראה לי שבכל מקרה גם אם מורל קשור לסיינטולוגים הוא קשור רק לגורם מסויים בתוכם ולא ל"סינטולוגיה " ככלל. מאחר שאין דבר כזה.

איך אדם יכול להיות כל כך מבריק מצד אחד וכל כך מסובב מצד שני? או שאולי הוא לא באמת היה מבריק. כנראה שלהיות נורמלי זו ההברקה האמיתית…

הוא העלה ראשי ממשלה לשלטון באמצעות איסטרטגיית התיקשורת שלו.
אבל יכול להיות שהיו עולים לשלטון גם בלעדיו ,לך תדע.
לדעתי כל האיסטרטגיות האלו בכל אופן נעשות יעילות פחות ופחות משנה לשנה ככל שהציבור מבין ומכיר ארותן יותר טוב.
ונעשה אדיש כלפיהן.
נתניהו יכול היה לזכות בשלטון לפני כמה שנים משום שניצח בעימות טלוויזיוני עם פרס.
היום הוא לא היה מנצח בבחירות בגלל זה אפילו לא היה זוכה במספר משמעותי שלנקודות ,איש לא היה טורח להסתכל בעימות .
כנ"ל כל השיטות היחצניות האמריקניות להעביר מועמדים פוליטיים בשנות השמונים והתשעים
היום הן לא תעבודנה .לאף אחד כבר לא איכפת אם מועמד נראה כמו מועמד בארה"ב או לא.

משה קרוי בכלל לא נראה כאדם מבריק ,ויותר ויותר קשה להבין על מה הייתה המהומה הגדולה סביבו.

התמונה הייתה יפה.היציגו את מורל וצור לבושים בבגדי מצילים והמסר התקשורתי היה ברור מאין כמוהוואני מתערבת איתך שהרעיון היה שלהם והם העבירו אותו לצלם.
בהשוואה לכתבה המקבילה שהופיעה בגלובס ובלידי גלובס ( אגב בשני עיתונים שונים של גלובס האם לגלובס היה מחסור בכתבות טובות כדי למלא שני גליונות שונים ?) הם הופיעו בצורה סימפטית.
שום דברי הבל על הדרכים שהם יכולים להפעיל כדי "לשכנע " עיתונאי .
אז מה קרה להם ב"גלובס " שכל הג'ורה יצאה להם על מה שהם מסוגלים לעשות לעיתונאים ?
הניחוש שלי הוא שהם שברו את הראש איזה דברים חדשים הם יאמרו שלא אמרו כבר בראיון ב"שבע ימים ". ואחרי ששברו את הראש יצא להם זה.

שים לב שהראיון היה משותף למורל ולרונן צור השותף שלו ולא רק מורל לבדו דיבר.
כלומר יש כאן נטילת אחריות קולקטיבית ואין זאת רק אחריותו של מורל הסינטולוג הכמעט מוצהר.
אולי רונן צור הוא סיינטולוג גם הוא ?

בקשר למשרד מורל כשהתברר שהוא דורש מכל המועסקים אצלו לעבור קורסים בסינטולוגיה בין שרצו בכך ובין שלא.
מה שמראה לכל הפחות על מחויבות עמוקה אצלו באותו שלב .
האם צור הוא סינטולוג גם כן ?
אם מוטי מורל הוא סינטולוג מחוייב כל כך אז קשה להאמין שיוכל לעבוד בהרמוניה עם מישהו שאינו שייך לאמונתו .
זה כמובן בהנחה שהוא לא עזב את הסינטולוגיה כפי שרמז בראיון של "7 ימים "

של נשיא המדינה. אביגדור פלדמן המכובד יהיה שם. אבי לן לא יהיה שם וגם לא אלי אשד. מתי בפעם האחרונה היית בשאול המלך אלי אשד הנכבד. אתה בטח לא יודע אפילו באיזה רחוב מדובר.
אנו לא ניתן לדנקנר להתפטר, שמעת.

אולי תלך למעסיק שלך רמי רהב או מי שלא יהיה שנותן לך גו'ב להתחזות כעוד מועסק מטומטם של מוטי מורל ותבקש מימנו ג'וב אחר ?
עדיף ככה תאמין לי.

שווה לעיין בראיון הזה של זאב גלילי עם מוטי מורל כאן
http://www.zeevgalili.com/?p=326
כדי להבין משהו על האיסטרטגיה שלו.
הוא אומר שם:
"הסברה מוצלחת אינה מותנית בהוכחת צדקתך. צדקתך אינה רלבנטית. הסברה מוצלחת תלויה אך ורק ביצירת הסכמה מה שיותר גדולה עם הציבור שאת אהדתו אתה מבקש. כדי ליצור הסכמה צריך למצוא על מה הציבור הזה מסכים ממילא, ולהתחבר לזה. זה כל הסוד. אין שום פטנט אחר.
"
למרבית הצער אחת הדוגמאות שהוא נותן שם אם כי נכונה היא מעוררת חלחלה מאחר שהיא פשוטו כמשמעו מסוכנת לטווח הארוך.
והנה הקטע
מורל מפתיע אותי כשהוא אומר שמצבנו בעולם איננו כל כך רע כפי שחושבים. הוא שולף מן המגירה ספר שיצא באחרונה לאור בארה" ב. AMERICAN PROPHECIES מאת EVANS D MICHAEL. הספר הזה, אומר מורל, זכה לתפוצה ענקית, גדולה יותר מספרו של קלינטון.

ומה אומר הספר הזה?

הוא אומר כי יש מלחמה בת אלפי שנים בין שני בניו של אברהם – יצחק וישמעאל. המלחמה הזו נמשכת עד היום. ההבטחה האלוהית והנבואות בתנך אומרות כי מי שיהיה לצידו של יצחק ייוושע ומי שיהיה לצידו של ישמעאל יאבד. אם אמריקה רוצה להינצל ולא להפוך לגל אפר בדפי ההיסטוריה ולא ללכת בדרכה של האימפריה הרומית, אמריקה חייבת להיות עם ישראל עד הסוף. עליה להפסיק את הריקוד על שתי חתונות – עם ישמעאל נישואי נוחות ועם האח יצחק נישואי אשם. צריך לתת גט כריתות לכל המוסלמים ולדבוק רק בישראל.

הדברים נשמעים כהזויים אבל חמישים ושניים מיליון אמריקנים מאמינים בהם. ועל רקע זה מצבנו בארצות הברית לגמרי לא רע. יש אמנם בעיה אם המשיח שיבוא ייקרא בן דוד או בן "
יוסף. אז כשיבוא נשאל אותו והבעיה תיפתר" .

עד כאן גלילי ומורל .הצרה הצרורה היא עם הדוגמה שמורל נותן כאן שכל אותם פאונדמנטליסטים נוצרים גם מאמינים בלב שלם שהיהודים חזרו לארץ ישראל רק כדי להישמד שם לאחר שיקימו את בית המקדש לזמ קצר במלחמה אפוקליפטית,חוץ ממעטים שיתנצרו וינצלו.
משום כך אותם פאונדמנטליסטים נוצרים הם אלו שמממנים אירגוני ימין יהודים קיצונים ומחכים בקוצר רוח ליום שבו יהרס מסגד אל אקצא כדי
שמן קצר לאחר מכן ישמדו כל היהודים בהתאם לכל אותם נבואות שהם מאמינים בהן.
החשיבה של מורל כאן מראה על נטייה מסוכנת להתייחס רק לשיקולים לטווח קצר ולא לשיקולים לטווח ארוך.
חשיבה לטווח ארוך הייתה פועלת למען מסע פרסום אצל כל אותם נוצרים פנאטיים על הצורך בקיומה של ישראל יהודית או חילונית למשך אלפי שנים ולא רק למשך עשרות שנים עד שיבוא המשיח הנוצרי.
נכון זה לא רק מורל.רבים אחרים בדרגות בכירות חושבים בדיוק כמוהו.הצרה היא שדרך חשיבתו היא כה טיפוסית.
וחשיבה כזאת לטווח הקצר בלבד מסוכנת לעתידנו.

הדתיים מחכים למשיח שיבוא בכל יום. אבל יש להם סבלנות לחכות לבואו אפילו 1000 שנים.
אפשר להרגע.

סטנלי פישר רודף את שרי אריסון ואלי אשד שותק. שתיקה היא שיתוף פעולה. אתה משת"פ של בנק ישראל גם אם הם לא משלמים לך על כך. גם אבי לן יודע זאת. כולנו סוגדים לרגליו של משה קצב.

אני מתעב מתחזים שנשלחים לכאן בידי סוכנויות פרסום שמנסות להטיל רפש אחת על השניה.
לא מקובל עלי שבשם היריבות הפרסומית אתם תנסו להציג את היריבים שלכם אנשי סוכנות מוטי מורל, שעם כל הקשרים וההקשרים הביזאריים שלהם שנחשפו כאן, בכל זאת העלו ראש ממשלה אחד או שניים לשלטון, כחבורת אידיוטים שאינם מסוגלים להתמודד ישירות עם הנאמר כאן ולכן מנסים לבטל זאת עם קשקושים לא רלבנטים .
לא מקובל עלי בכלל שאתם משרבבים לכאן כל הזמן את שמו של עמיתי ברשימות "אבי לן ".
כל איזכור נוסף שלו כאן באיזה שהוא הקשר שכביכול קשור למוטי מורל ואנשי הסוכנות שלו שאתה משמיץ אותם בצורה כזאת, ימחק.

שים לב הוא לא אומר שום דבר ברור רק חוזר כל הזמן על אותן מילות מפתח כמו "משה קצב " "אבי לן " וההיגיון של ההודעות הוא קצת כמו של "אליס בארץ הפלאות ".
המטרה שלו היא לערפל ולבלבל את הדיון כאן עם הודעות מוטרפות כאלו .
אבל צריך להודות הודעות חמודות.
יכול להיות שגם רני רהב משתמש בשיטות הלוחמה התקשורתית של הסינטולוגים ?
אני צריכה לחפש אצלי בבית את כללי הלוחמה הזאת שהסינטולוגים ,אה סליחה ,"גורמים מסויימים בעלי רעיונות סיינטולוגיים " משתמשים בהם.ואם אמצע אעלה אותם כאן ,כדי שכל אחד יוכל להשוות עם ההודעות האלו.

לא מקובל עלי שאנשים יושמצו כאן סתם כפי שאתה עושה ,וכאמור לא מקובל עלי מסע ההשחרה ורצח האופי שאתה עושה כנגד אנשי סוכנות מוטי מורל שהיא סוכנות מכובדת .
יש חוק בישראל וכל הודעה משמיצה כזאת כנגד סוכנות מוטי מורל והצגתם כמושחתים כתומכי העשירים כעוסקים במעשים פליליים המאיימים על עיתונאים חייבת להיתמך בביסוס כלשהו .
ולא היא תימחק כפי שנמחקה הודעה האחרונה שלך.
בקצרה תחשוב חמש מאות אלף פעם לפני שאתה כותב אפילו מילה אחת נוספת ונסה שוב. \\

אני ממליץ שלאור המצב שנוצר כאן בו נציגים של סוכנויות מתחרות מעמידים פנים שהם אנשי סוכנות מוטי מורל על מנת להשחיר את שמכם ולבזותכם בציבור בכלל ובציבור העיתונאים בפרט ,שאתם תבצעו את מה שהיצעתי :
פרסמו מכתב התנצלות מפורט בפני אנשי התקשורת בישראל על ההתיחסויות המבזות שיוחסו לכם כלפי העיתונאים בראיון שפורסם ב"גלובס " וב"לידי גלובס ".
הכחישו מפורשות שאי פעם הייתה לכם כל כוונה להטריד קרובים של עיתונאים לגבי נושאי כתיבתם .
אפשר כמובן לחפש תירוצים מתחת לאדמה כדי לתבוע אותי לדין על הוצאת דיבה וכו' .וכך להפחיד עיתונאים אחרים.
אבל אני מבטיח לכם:
אתם ועורכי הדין שלכם רק תהפכו אותי בזה לקדוש מעונה של העיתונאים .
אתם מן הסתם צוחקים
לא יהיו לזה הרבה משמעויות מעשיות בשטח אני מסכים,אתם עם כל הכסף שלכם יכולים לפגוע בי כמה שאתם רוצים.
פרט לכך שלעתיד כל עיתונאי יחשוב חמש או שש פעמים אם הוא רוצה להתייחס בכלל לאנשי סוכנות שפוגעת בצורה אלימה כזאת בנציגי התקשורת
גם עורכי הדין שלכם,עשירים ומשגשגים ככל שיהיו ימצאו את עצמם פגועים באותה המידה תדמיתית.שום עיתונאי לא יתלהב לפרסם ידיעות חיוביות על משרד עורכי דין שפוגע בצורה כזאת ועם תרוצים עלובים כל כך
בנציג העיתונות.
מצד שני העיתונאים אולי אין להם הרבה כסף הם אולי בתחתית של החברה ,אבל האמינו לי.הם יודעים לחכות לרגע המתאים.ויש להם זיכרון ארוך מאוד .
אתם לא יודעים כמה ארוך.
.
ותהיו סמוכים ובטוחים :גם אתם וגם עורכי הדין שלכם עוד תחושו בזה בעתיד . .
תחשבו על זה.

אני ממליץ שתשלחו את המכתב הזה לגלובס שיתפרסם באתר שלהם.
מרגע שהוא יתפרסם שם שלחו לכאן קישור.
ובזה סגרתם את העניין.

גבריאל דה טארד מראשוני חוקרי התקשורת מראשית המאה ה-20 היגיע אז למסקנה כי בזמנו נוצר ממליך מלכים חדש ,איש התקשורת והיה בין הראשונים שהבינו איזה השלכות חיוביות וגם נוראיות יכולות להיות לכך.

שכן לדעתו איש התקשורת יכול ליצור קבוצות ועמים פשוטו כמשמעו בהבל פיו. או יותר נכון דרך כלי התקשורת שלו. יש מהם שפועלים בצורה חיובית ,ויש מהם שעלולים להתגלות כמסוכנים לחברה.

ראו :
ממליך המלכים של העידן המודרני
http://www.notes.co.il/eshed/56298.asp

נציגים של כנסיית הסינטולוגיה הועמדו אתמול בצרפת למשפט בחשד הונאה. וזאת על סמך האשמות
של חברים שונים לשעבר שהאישימו את נציגי הכנסייה בפריז שהונו אותם בסכומים של אלפי יורו והטרידו אותם בשיחות טלפון תכופות וביקורי בית ליליים.
בנוסף שישה חברים נוספים בכנסייה נחקרים על כך שנתנו מרשמים תרופתיים ללא אישורים מתאימים.
אם יורשעו יאלצו נציגי הכנסיה לשלם פיצויים וקנסות בשווי חמישה מליון יורו .
דובר הסיינטולוגיה בצרפת הכחיש את ההאשמות ואמר כי בית המשפט בצרפת מאיים לפגוע בחופש דת .

הדיון כאן הוא לא על הסינטולוגיה באופן כללי אלא בשאלה האם היחצנים מוטי מורל ורונן צור משתמשים בשיטות ספציפיות שאותם פיתחו גורמים סינטולוגיים על מנת לתקוף ולאיים בעזרתם על אנשי תקשורת וקרובי משפחתם.
יהיה נחמד אם תביאי את כל העקרונות המיוחסים לגורמים סינטולוגיים כמו רון האבארד ואחרים של לוחמה תקשורתית באינטרנט ומחוצה לו כדי שנוכל להשוות אותם עם השיטות הידועות של מורל את צור .
אם יש דמיון ברור אז הוא אולי בכלל לא מקרי .

יענו על השאלה כיצד גורמים מסויימים בתנועת הסינטולוגיה חושבים שיש להתייחס לתקשורת :
להלן חיבור המיוחס לרון הבארד הקובע כיצד יש ל"טפל" " באנשי תקשורת
http://www.xenu.net/archive/go/man_just.htm

והנה סקירה כללית כיצד גורמים מסויימים בעלי דיעות סינטולוגיות רואים את אנשי התקשורת
http://www.xenu.net/archive/infopack/14.htm

האם גם רונן צור ומוטי מורל מחזיקים בדיעות הללו ?
אינני יודעת.אבל זה מעורר מחשבות ,לא?

היא הסיפור איך עיתונאית שהרגיזה גורם כלשהו בעל דעות סינטוולוגיות ,עיתונאית יהודיה בעלת קשרים עם ישראל ,מצאה את עצמה מטרה להתקפה של אותם גורמים שזייפו מכתבי איום בשמה וביצעו סדרה ארוכה של עבירות כמו גניבה של חומרים מביתה, גנבו מסמכים מעורך דינה ,הכניסו את שמה לרשימת תפוצה פורנגוגרפית ביצעו מעקבים אחריה שלחו סוכנים כדי שיתחברו איתה במסווה של "דייט " רגיל , ,הכל כדי לפגוע בשמה הטוב .
הסיפור המלא על איך גורם סינטולוגי ניסה להרוס עיתונאית הוא כאן
http://cosmedia.freewinds.cx/media/articles/grn090280.html

יש איזה שהוא קשר עם משרד מורל ורונן צור אבל בהחלט מעניין.
במיוחד מעניינת הכתבה של איש היחסי הציבור הבכיר בארגון הסינטולוגים שעזב
http://www.xenu.net/archive/media/young-quill.html
הוא מציין שם שאנשים המציגים את עצמם כאנשי התנועה הסיינטולוגית בארה"ב מתייחסים לכל מי שכותב עליהם בצורה שלילית כאוייב המין האנושי .
אז לסיינטולוגים שביננו. אין בדיון כאן כל עניין בתנועתכם ואמונתכם ורעיונותיכם אלא רק באנשים שאולי משתמשים ברעיונותיכם ובאמונותיכם בצורה שלילית ואלימה וגורמים לכם בכך תדמית שלילית.
באנשים כאלו גם עליכם להיאבק
ומעניין מה שהוא כותב כאן
Politicians are notorious for responding to a question without answering it; Scientology PRs practice the skill for hours on end. The PR will drill how to answer simple questions about Scientology, how to "no-answer" a question, how to stall for time, and how to attack. (According to the original material, this included shouting, banging the desk, pointing at the reporter, and swearing.)

Thus a seemingly innocuous question such as "What is Scientology?" has already been practiced extensively, and there is a ready answer. More probing questions will produce "no answer." Therefore a reporter can measure sensitivity by avoidance, and you will find that once you understand this, it is quite easy to spot.

To deal with this, first realize that it is part of the PR's training. Listen carefully to his or her answers. (Better yet, tape the interview.) When the PR tries to avoid the question with a non sequitur, repeat your question. Continue to repeat your question until you actually get an answer. Ask the PR what drills he or she did before your interview, and ask to see current organization policies on handling the media. (Many are publicly available in Scientology bookstores.)

כלומר היחצן של הגורם המשתמש כביכול ברעיונות סיינטולוגיים לעולם לא יענה לעניין לשום שאלה ישירה שישאלו אותו.
הוא יסיט תמיד את נושא השיחה למשהו אחר אם ידבר נניח על סינטולוגיה של מוטי מורל ורונן צור אז הוא ישתדל להסיט את נושא השיחה למשה קצב למרות ששמו של זה כלל לא עלה והוא בכלל לא העניין.
וזה מזכיר לי איזו שיחה שהייתה פעם בין מוטי מורל ועיתונאית ( כמדומני טלי ליפקין שחק ) בטלווזייה העיתונאית התחילה להטיף הטפה פמיניסטית על הבגידות של משה קצב.
מורל חיסל את העניין על ידי כך שבכל פעם שהיא פתחה את הפה הוא הזכיר לכלל היקום שהעיתונאית הנ"ל קיימה קשר שמחוץ לנישואין עם בעלה הנוכחי .
שיטה אפקטיבית הוא גם הסיט את נושא השיחה לחלוטין וגם פגע בתדמיתה של בעלת שיחו.
הוא חזר על כך שוב ושוב ושוב כמדומני תשע או 12 או 15 פעמים באותה שיחה של שלוש דקות וכמעט כל מילה שנייה או שלישית שלו הייתה רק חזרה על כך שהיא ביצעה בגידה מחוץ לנישואין , ובכך הוציא את ליפקין שחק לחלוטין מהפוקוס,
בתום השיחה היא נראתה כמי שאפשר להוציא אותה משם על אלונקה.

המדיניות והאירוע שתוארו שלמעלה של תקיפת עיתונאים ועיתונאיות באמצעים שונים לא היו של גופים "כביכול סינטולוגים " אלא גופים שהקשר הישיר שלהם למרכז הסינטולוגי בארה"ב הובהר מעל לכל ספק.
הארגון שם בנוי בצורה ריכוזית מאוד,ואי אפשר לטעון שהמנהיגים לא ידעו מה אנשיהם עושים מאחורי גבם.

שאי אפשר להאשים קבוצה אמונית שלמה בפעילות אלימה של יחידים גם אם אלו הם מנהיגים בתוכה.
אחד הדברים הנתעבים ביותר בעיני הוא התפיסה הנוצרית שכלל היהודים אחראים עד לסוף הדורות לצליבתו של ישו הנוצרי משום שהיו כמה עשרות או מאות בירושלים שקראו בעת צליבתו ש"דמו עלינו ועל בנינו".
מזה הנוצרים הסיקו יש האשמה קולקטיבית על מליוני יהודים לאורך כל הדורות .
תפיסה שעד כמה שידוע לי היא ייחודית בקרב איזו שהיא דת חוץ אולי מבקרב ההינדים ותורת הקסטות שלהם.

והמסקנה מזה היא ::אכן הוכח בבית משפט שמנהיגים של התנועה הסינטולוגית עסקו בפעילות אלימה ומסוכנת כנגד אנשי תקשורת.
זה לא אומר ולא כלום על המאמין הרגיל של התנועה בישראל נניח. שהוא מן הסתם אדם נורמטיבי כמוני וכמוך.
ולכן יש להיזהר ולא לאמר "הסיינטולוגים " אלא רק "גורמים בעלי אמונות סינטולוגיות ".
וגם אם יתברר חלילה בבית המשפט שפעילים או יחצנים של התנועה הסינטולוגית בישראל מסוגם של רונן צור כו' עוסקים באיומים על אנשי תקשורת ואולי מי יודע היו קשורים חס וחלילה למעשי אלימות כנגד אנשי תקשורת מסוג אלו שדווחו לאחרונה כנגד בכירים בערוץ 2 , דבר שכמובן לא הוכח,זה לא אומר ולא כלום לגבי שאר הסיינטולוגים .

שבתי צבי היה משיח השקר המפורסם ביותר.
אולם כמדומה שהדמות המעיינת באמת בתנועה השבתאית הייתה לא של שבתאי צבי עצמו , אדם בינוני בתכלית שמעולם לא היה מסוגל לחבר ספר משל עצמו ושעצם שפיותו היא עניין שנוי מאוד במחלוקת ,אלא הדמות של האיש שיצר את התנועה נתן העזתי ,האיש שיכולתו בפרסום וביחסי ציבור הייתה כה גדולה עד שכמעט הצליח לשכנע עולם יהודי שלם שאותו בחור יהודי בינוני מוזר מאיזמיר אינו אלא המשיח . והוא הצליח לחזור ולעשות את מעשי הלהטים הפרסומיים שלו שוב כאשר אותו משיח התאסלם כדי להציל את חייו .ואפילו אז הצליח נתן העזתי במעשי להטים של איש יחסי ציבור גאון לשכנע קהלים גדולים שגם מעשים אלו הם חלק מהגאולה ולמעשה לשכנע ציבור ענק ששחור הוא לבן ולבן הוא שחור ,פשוטו כמשמעו . .
לעניות דעתי יש מקום לראות בנתן העזתי את גדול אנשי יחסי הציבור בכל הזמנים ובמיוחד בהתחשב בעובדה שהחומר האנושי שעימו היה עליון לעבוד ,שבתי צבי, היה בינוני כל כך ונשאר כזה עד סוף חייו. . ובכל זאת הצליח נתן לזמן מה ( כ-100שנה!) לשכנע את הציבור היהודי הן במזרח והן במערב שהמדובר במשיח צדקנו.
( שאול התרסי –פאולוס בהשוואה מעולם לא הצליח אפילו להתקרב לזה .

כל יורשיו המודרניים של נתן ,כל אותם אנשי יחסי הציבור המודרניים ,רני רהב , מוטי מורל ושת' הם גמדים עלובים בהשוואה ליכולת הפרסומית הזאת שגילה נתן.

ראו
הנביא מעזה :פרק נוסף מ"משיח של גילוי עריות
http://www.notes.co.il/eshed/58765.asp

אני מצטרף לקריאה שהועלתה ברשת בידי עורך הדין אורי ענבר במכתב "גם אני מיקי רוזנטל
http://www.notes.co.il/mati/58555.asp
להצטרף למאבקו של העיתונאי הנועז והלוחם למען חברה טובה יותר ,מיקי רוזנטל שהעז להוציא סרט תיעודי נגד צמד העשירים האחים עופר וכעת נתבע על ידם בתביעת דיבה של שלושה וחצי מליון דולר.אני מצטרף לקריאה לתמוך בו כספית כנגד התביעה שמטרתה להרוס אותו כלכלית.
המאבק הוא לא רק של מיקי רוזנטל ,הוא גם המאבק שלי ,שלכם ושל כולנו כנגד צמד העשירים הנ"ל ועורכי הדין שלהם והיחצנים שלהם .
תביעת הדיבה מטרתה אחת להפחיד עיתונאים כדי שיפסיקו להילחם למען הצדק והצורך של הציבור לדעת ותיקון העולם וישאירו את הזירה פנויה וריקה לעשירים לעורכי הדין שלהם וליחצניהם לעשות ככול העולה על רוחם. .
כישלון של מיקי רוזנטל הוא לא רק כישלון שלו ,זה יהיה הכישלון שלנו ושל החברה הישראלית כולה.
היום הם רק תובעים תביעת דיבה ,מחר הם ינסו לפגוע בנו במגוון אמצעים כפי שכבר הצהירו חגיגית יחצניהם של האחים עופר.מוטי מורל ורונן צור.

הם הצהירו בגאווה בעיתון "גלובס:" שיש להם מגוון שיטות "להגיע לעיתונאי תאב כוח" ו"לעצור אותו " ו"לגרום לו ליפול". "

ויש כל סיבה לחשוב שהם מתכוונים לעמוד בדיבורם.

ניצחון של האחים עופר במשפט הדיבה הזה ינחית מכה קשה על חופש הדיבור בישראל , אל תתנו לעשירים וליחצניהם לחגוג ולזלול ולהקיא על חשבוננו. אל תתנו להם להרוס עיתונאי נועז.

אל תתנו להם לצחוק עלינו ועל חשבונינו כל הדרך לבנק , אל תתנו להם לאיים עלינו ולתקוף אותנו ואת הציבור בבריונות ללא חשש.
הצטרפו למיקי רוזנטל ולאורי ענבר במאבקם.
.זה גם המאבק שלכם ושל כולנו.
ובהזדמנות זאת אני חוזר על קריאתי הישנה להקים קרן תמיכה מעין זאת עבור בלוגרים שמואשמים בהוצאת דיבה בידי עשירים למיניהם רק' משום שהעזו להביע בגלוי את דעתם..פרשת רוזנטל מראה עד כמה הדבר נחוץ .

עידן עופר הודיע על מחיקת התביעה הנבזית כנגד מיקי רוזנטל .
ללמדך שיש מקום ויש טעם למאבק ציבורי למענו של איש תקשורת שהעשירים מאיימים עליו.

"בהודעה כתב עידן עופר: "משפחתי נפגעה קשות מהסרט 'שיטת השקשוקה'. התרופה החוקית היא פנייה לבית המשפט, וכך עשינו… עם זאת, הביקורת כנגד הגשת התביעה והסכום יצרה רושם מוטעה של רדיפת רוזנטל ופגיעה בחופש העיתונות – תוצאה שמעולם לא רציתי".

"בנסיבות אלה", מוסיף עופר, "ונוכח העובדה שהנושא נדון באופן הרחב ביותר בתקשורת ובמיוחד בערוץ הראשון, מצאתי כי אין מקום להמשך ניהול ההליכים המשפטיים

ראו :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3849315,00.html

עידכון מ-2020 הרבה קרה בחייו של מר מוטי מורל מאז שפורסמה רשימה זאת .הוא הסתכסך עם מרכז הסיינטולוגיה הישראלי והוכרז כ"אישיות מדכאת ". ב-17 באפריל 2018 נהרג בתאונת דרכים בתל אביב, בעת שרכב על אופניים חשמליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 − 3 =