web analytics
קטגוריות
חזון ופוליטיקה

הפורנוגרפיה של אתר "קדמה "

ירדנה אלון לשעבר כותבת קבועה באתר "קדמה " בבעלותו של  סמי שלום שטרית יוצאת כנגד האתר  וכנגד תכנים פורנוגרפיים לדעתה המופיעים בו.

 

 

פורנוגרפיה באתר"קדמה "

מאת ירדנה אלון

בתאריך 25/2/09 הועלתה באתר קדמה סידרה של צילומי גוויות מרוטשות של נשים,גברים,וילדים, ונאמר כי אלה הם תוצאותיו של מבצע "עופרת יצוקה", וכי הקורבנות הם פלשתינאים ושזה מה שהצבא הישראלי עשה בעזה.
הצילומים הועלו ע"י עורכי האתר איריס חפץ בורכרדט וסמי שלום שטרית. מתוך מגמה לחשוף כביכול את רשעותו ואכזריותו של הישראלי המצוי

פגיעה בכבודה של המתים

לדעתי העלאת צילומים מעין אלה היא פגיעה בכבודם של המתים .
– הן הדת היהודית והן הדת המוסלמית וכך גם הנוצרית ובעצם רוב הדתות שאני מכירה נזהרות זהירות יתרה בכבודו של המת לעיתים אפילו יותר בכבודם של המתים מאשר כבודם של החיים, כך שחשיפת גוויותיהם הערומות של המתים,ללא אישור בני משפחתם ואינני סבורה שבני המשפחה היו מתירים מופע פורנוגראפי שכזה (מצטערת אין לי ביטוי אחר כרגע) של מוות ושל שכול,אינני בקיאה ברזי דת האיסלאם ,ואינני בקיאה בהלכות כבוד המת עפ"י דרכו של האיסלאם,אני גם יהודיה פורמאלית אולם אני מוכנה לשים ידי על האש שאף רב יהודי לא היה מתיר העלאת צילומים שכאלה של יהודים שנטבחו בפיגועי תופת ופרסומם באינטרנט לכל דיכפין.
מדוע אני מביאה את הפן היהודי של העניין יטען הטוען?, הקורבנות הם מוסלמים לא יהודים,נכון אולם הן עורך האתר ,והן המגיבים הקבועים בו הם מזרחים שטוענים כי המסורת היהודית והדת היהודית היא נר לרגלם ואחת הטענות שהועלו לא אחת באתר קדמה ולא רק באתר קדמה ע"י כותבים (ואף עורכים) קבועים בו כמו מואיז בן הרוש,אלמוג ושיקו בהר,מתי שמואלוף, שעיסוקם בתחום השירה והפרוזה מתנאים בזיקה העמוקה שלהם כמזרחים למורשת היהודית ולדת היהודית.

עד לעצם כתיבת שורות אלה לא ראיתי אף תגובה שלהם המגנה כיהודים את חילול כבוד המת גם אם הוא לא יהודי.

אם מה שמבדיל בינהם לבין ההגמוניה התרבותית האשכנזית זאת הזיקה שלהם למסורות ולדת היהודית יתכבדו נא  כבודם ויגנו בפומבי את חילול כבוד המת כפי שנעשה באתר קדמה,(ניתן לשאול על כך את אחד מהמובילים של נושא הזיקה היהודית למזרחיות פרופסור מאיר בוזגלו, או את פרופ' חביבה פדיה,מעניין היה לשמוע גם את דעתו של דב אלבויים בנושא שכן הוא היה בין אלה שהיו בוועדה שחילקה פרסים לסופרים האלה שהם חלק אינטגראלי ממגיבי קדמה והוא מארח בכל יום שישי אנשי תרבות מכל הקשת החברתית בתכניתו הנהדרת "קבלת שבת ") .

אני סבורה שכיהודים אסור היה לעורכי קדמה להעלות תמונות מהסוג הזה.

פורנוגרפיה במסווה פמיניסטי

ולסיכום חובה לעסוק  בפמיניזם המתחזה ,  המזוייף  של האתר-

בתאריך 9/7/06 הופיעה רשימה של העורכת איריס חפץ באתר העוקץ תחת הכותרת "קח לך אישה,או עיתון,או מה שלא תרצה" שם היא מגנה באופן נחרץ צילום של פרסומת שהופיעה בשערי מגזין גרמני(איריס חפץ חיה בברלין) ואשר לטענתה זוהי דוגמא לשובניזם בוטה.
ואני שואלת את עצמי איזה ערך פמיניסטי, יש בהצגת צילומי גויות ערומות ומרוטשות של נשים? ואיזה מסר פמיניסטי יש כאן? פמיניסטיות הן בארץ והן בעולם יוצאות חוצץ נגד צילומי נשים בעירום חלקי או מלא למטרת פרסום מוצר או רעיון. ההבדל הוא שבצילומי הפרסומות מופיעות נשים חיות שנתנו את הסכמתן להצטלם וברוב המקרים קיבלו ממון רב תמורת הסכמתן, כאן בצילומי הגוויות הערומות והמרוטשות של הנשים לא שאלו איש. לא אותן(טוב זה בלתי אפשרי זה מובן),לא את בני משפחתן ואם הן מוסלמיות על אחת כמה וכמה. הדת המוסלמית לא מתירה חשיפת גופן של נשים חיות כל שכן מתות(כבוד המת כבר כתבתי על כך למעלה)
כך שלעניות דעתי אין כאן פמיניזם, ואין כאן כבוד לדתו של האחר
.יש כאן בסך הכל פורנוגרפיה של מלחמה שכל מטרתה לגרות ולשלהב יצרים.

ראו גם :

ירדנה אלון על הפזמון "אני פרחה "

מלחמות הכוזרים באתר "קדמה"

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

216 תגובות על “הפורנוגרפיה של אתר "קדמה "”

לזכותה של עורכת האתר איריס חפץ ייאמר שהם מנסים ליצור חיבור בין המאבק המזרחי לפלסטיני ומי שלא מאמין בחיבור זה שלא יגלוש באתר.

לחובתה של איריס חפץ נזקפים מעשי הנבלה הבאים:
1. מדבריה משתמע שהמזרחים שונאים את הערבים משום שהאשכנזים הצליחו לשטוף את מוחם של המזרחים כאילו היו ילדים מפגרים.לא שחלילה היהודים נרדפו ע"י המוסלמים כמו האשורים שנטבחו או שהקופטים והנוצרים שנרדפים עד היום.

2. מנהל האתר סמי שטרית ועורכת האתר איריס חפץ מנסים לכבס ולהלבין את פשעי מדינות ערב כלפי הילידים היהודים. את פשעי מדינות ערב ורצח יהודים הם משליכים על הבריטים והציונים.

3. איריס חפץ מדביקה בכח ליהודים בני עדות המזרח את הלאומיות הערבית בהשתמשם במונח "יהודי-ערבי" כאשר הם מתכונים לכך שהיהודים המזרחים והפלשתינאים הערבים הם עם אחד שלוחם ב"אשכנזים הציונים"

4. איריס חפץ גדלה עם כפית כסף בפנה והיתה ילדת שמנת . אין לה לפי דבריה שום ידע בשורשים המרוקאים שלה .

מצורפים שני קישורים לשכתוב ההיסטוריה של סמי שטרית

http://egerhazy.blogspot.com/2009/02/blog-post.html

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1156469

עוד מהסגנון בקדמה

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1156469

אין דעה לחיוב או לשלילה ואין שום מידע לגבי איריס חפץ שאינה מוכרת לי .
אהרון אולי אתה יכול לפרט עבור הקוראים ועבורי מיהי ומהי אותה איריס חפץ הזאת ?
השתדל לשמור על אובייקטיביות.
מה שכן ידוע לי על הגברת חפץ זה שיש לה נטייה לתבוע אנשים על הוצאת דיבה ותבעה בעניין זה את ענת פרי.
כך שאתה יכול להיות סמוך ובטוח שכשהיא תקרא את הרשימה הזאת היא תסרוק אחרי כל עילה אפשרית לתביעת דיבה.
אז הקפד מאוד על מילותיך כדי לא לתת לה את העילה הזאת

אני גם מסכים שהעלאת התמונות בקדמה לא טובה לשום דבר ורק יכולה לפגוע.
אבל אי אפשר להתעלם מכוונת המעלים להחדיר לתודעת הציבור את הזוועות שהתרחשו בעזה ואת הטרגדיות האנושיות שהתחוללו שם.
במצגת לא מצוין מי רשע ולמה קרה מה שקרה אלא הוצגו תמונות שאולי באות להסביר שמלחמה זה דבר קטסטרופלי.
וגם אם העובדה הזאת ידועה לרוב האנשים,העלאת התמונות תגרום להם,אולי,להתנגד למלחמות ולא משנה מה היא כביכול צדקתן.
יחד עם זאת,אני בעד להסיר את התמונות מהאתר ולמצוא דרך אחרת להשגת אותן מטרות שכבתי עליהן.

זכותה של איריס חפץ להחזיק בדיעות של מצפן או אילן הלוי. הנושאים שהיא מדברת עליהם שישראל מבצעת פשעי מלחמה,שהנכבה הפלסתינית היא תוצר של קולוניאליזם אירופאיושהציונות היתה פשע כנגד העם הפלסטיני. את פרשת ילדי תימן היא הופכת לעובדות שחטיפה מאורגנת של מכירת תינוקות לאימוץ נעשתה בידי הממשלה. ללא שום בסיס באתר שהיא עורכת נכתב שמארה"ב הגיעו כספים כדי לבצע ניסוי בבני אדם בהקרנות כדי לטפל בגזזתוכל זאת כמובן ללא סימוכין.

מי שמנסה לספר להם שמשפחתי ששהתה במעברות לא מגדפת את מדינת ישראל כמו הניאו מזרחים שגדלו בבתים עשירים זוכה לחסימה וגרוש מיאתר קדמה.

הויכוח היחידי והמטרה היא שיקובע שקדמה תשחרר את הציבור של המאמינים במדינת ישראל מחיבוק הדב שהם מנסים לחבק בכח אנשים שסולדים ממשנתםץ

אנחנו קדמה וקדמה היא לא אנחנו

דווקא בורגנים ממוצא מבוסס שמחזיקים בדיעות קיצוניות ,משום שהם לא נאלצים להיאבק יותר מידי למחייתם דבר שגוזל מהם זמן ואנרגיה. ויש להם מספיק פנאי כדי לקרוא ולפתח את האידיאולוגיות שלהם ואולי גם בגלל תחושת אשמה חבויה שהם גדלו בבית עשיר בזמן שמי שהם רואים כאחיהם גדלו בעוני ובדיכוי .
כך שמבחינתם הם היוצאים דופן שצריכים להילחם למען כל השאר.
ראה קרל מרקס. ראה פרידריק אנגלס שהיה תעשיין עשיר שהעסיק בבית החרושת שלו מאות עובדים . בזמן שייסד את התנועה הקומוניסטית.
רראה כל מנהיגי התנעות הקומוניסטיות שכמעט כולם זעקו שהם באו לשחרר את הפועלים והאיכרים ,אם כי מעולם לא היכירו את תנאי חייהם ממקור ראשון וראו את עצמם נעלים עליהם כ"אונגרד של המהפכה ".
וכאשר היגיעו לשלטון הם בדרך כלל רק טבחו באיכרים שאותם באו לשחרר כביכול אבל שאליהם התייחסו בבוז תהומי
אם כפי שאתה אומר איריס חפץ גדלה בבית בורגני עשיר זה דווקא הגיוני בהחלט תחושת ההאשמה מן הסתם הביאה להקצנה בדעות.

אתה מודע לזה שבאירופה לאורך ההיסטוריה רוב מנהיגי המפלגות הסוציאליסטיות למיניהן היו פועלים או ממשפחות פועלים? (כך לדוגמה, מנהיגת הסוציאל דמוקרטים באיסלנד, וראש הממשלה החדשה ביותר באירופה, עבדה כדיילת ועמדה בראש איגוד הדיילות ומשם התפקדה למפלגה).
אתה מודע לזה שבאירופה רוב מצביעי המפלגות הסוציאליסטיות הם עובדים וממעמד סוציו-אקונומי נמוך?

ואפשר להוסיף גם את מורלס בבוליביה שהוא באמת בן המעמדות הנמוכים ויודע בדיוק על מה הוא מדבר כשהוא פועל.
ושים לב שהמדובר בדרך כלל באנשים מתונים. אולי משום שבאו מהשטח וחוו את מה שדיברו עליו על בשרם.
ודווקא משום כך לא היה להם זמן לריטוריקה קיצונית.
אבל מעניין שרוב המנהיגים הקומוניסטים
והשמאלנים הקיצונים אלו שתמיד הישמיעו את הרטוריקה הקיצונית ביותר, ההזויה ביותר, אם תרצה למען המדוכאים בחברה כמעט תמיד באו מהמעמדות הבורגנים ולמעשה לא באמת היכירו את האנשים שאותם כביכול באו "לשחרר".
ולמרות כל טענותיהם גם לא באמת חשו אליהם כל קרבה.
לנין ,טרוצקי,פול פוט הקמבודי שלמד אצל סרטר בצרפת.
וכשהם עלו לשלטון הבוז הסמוי שלהם לאותם אנשים שאותם כביכול באו לשחרר ,נחשף .
הם רצחו אלפים ומליונים מהם.

הסיבה של הבוז התאומי ובסופו של דבר כפי שהתברר ,רצחני , שכל אותם אינטלקטואלים בורגנים חשים בעימקי נפשם לכל אותם אנשים,איכרים ופועלים שאותם הם כביכול באים "לשחרר"
,נובעת מידיעתם שאותם אנשים לא הצליחו לשחרר את עצמם ובמשך עשרות שנים .
ומשום כך מאחר שעל פי תפיסתם הם אלו שנועדו להושיע ולגאול את כל אותם מיסכנים בגלל "הבנתם " ו"ידיעותיהם " העליונות כ"אונגרד של המהפכה " ,הרי הם רואים בכל המדוכאים הנ"ל ילדים מפגרים שלא באמת מבינים מה טוב בשבילם ,ויש להסביר להם ולהעביר אליהם זאת אפילו בכוח אם יהיה צורך בכך .אפילו אם יהיה צורך לרצוח אלפים מהם.
שהרי המדובר בילדים מפגרים שלא באמת יודעים מה טוב משבילם.
עובדה הם לא הצליחו לשחרר את עצמם וזקוקים להנהגתם של האינטלקטואלים הבורגנים הנ"ל.

מצ"ב "דיון " באתר קדמה בין תמוז שהוריו היו במעברות ובו הוא מספר על הפער בינו לשנהב הנובוריש. סמי שיטרית ענה בשם הנובורישים המזרחים ולהלן הדו שיח.

http://egerhazy.blogspot.com/2009/02/blog-post_26.html

בדבריו סמי שואל בהיתממות את השאלה הבאה המובאת בהודעתו.

האם זה מונע ממני את הזכות לבקר את הציונות-האשכנזית, את מחשבתה, את מדיניותה, את העושק והניצול שהפעילה ומפעילה עדיין על הפלסטינים והמזרחים שרובם כמובן משרתים אותה בגאווה. מה בדיוק מפריע לתמוז החפוז? שאנחנו פותחים את הפה במחאה, או שאנחנו מבקרים את הציונות-האשכנזית?

תשובתי לסמי

האתר שאתה מנהל הוא אתר אנטי ציוני ערבי. אני תמוז לא עובד בשבילך ולא עובד אצלך ואל תכניס אותי בעל כורחי וללא רשותי להיות "חייל" במאבק שאתה מנהל לצד חמאס או בלאד ב"ציונים האשכנזים". אם יש לך בעיות עם המימסד האשכנזי נהל אותו בשמך ולא בשמי ולא בשם ההורים שלי. ביני והורי לבינך ושנהב רובצת תהום ואין לי כל מוטיבציה לשתף פעולה או עם שנהב חברך.אויבים תהיו וכאלה תישארו .

לשתף פעולה עם שנהב ? פחחח

אחרי שהוא אמר ש"נוכח תהליכי הדיכוי רק מתי מעט מהמזרחים יקראו לעצמם יהודים ערבים"?

לא בטוח בכלל שאיריס חפץ באה ממשפחה עשירה או אמידה, היא כן טענה שהיא עזבה את המשפחה שלה בדרום ועברה למקום שקט במרכז הארץ והם , כלומר המשפחה שלה, נשארו בטווח הסקאדים. היא כן טענה באחת מהתגובות הרבות שלה ברשימות שהיא הצליחה לצאת מהדרום והמשפחה שלה לא, אז לא בטוח שהם עשירים או אמידים. איך אתה יודע שהיא באה מבית עשיר?

1 לשולה
24 Jan 2008 17:56מאת : איריס ח.

התכוונתי כבר אתמול לכתוב לך תגובה, על האבחנות שאת עושה בין מצב מודע למצב לא מודע (או כלשונך, תמים), אבל שלומית ליר עשתה את זה טוב יותר היום בבלוג שלה:
http://www.notes.co.il/lir/40530.asp
שווה גם לקרוא את הניתוח שלה שם שנקרא "לסרס את נינט".
רוב הדברים שאנחנו עושים בחיינו, וזה נחקר כבר רבות, הם לא מודעים.
ושם הוא ענין גדול: שם הוא חלק מזהות. ולכן לא לחינם התעקש בן גוריון שכל מי שעובד במשרד הבטחון או כנציג של ישראל יעברת את שמו. לא לחינם החליפו נציגי מדינת ישראל את השמות לעולים חדשים שהגיעו ארצה ועברתו אותם.ולהבדיל אלף הבדלות:יש גם קורלציה, לא עלינו, בין החלפת שם אצל בני נוער לבין התאבדות.
נולדתי בעצמי עם שם אשכנזי, ולא ידעתי אפילו שאני מזרחית, עד שלא הגעתי לצבא. קיבלתי יחס של "משלנו" מכל המורים שלי, והמזרחים שלמדו איתי היו בשבילי ה"הם". לשם היה חלק גדול בזה אבל לא רק. כמו בנישואים: יש הרבה גורמים שמסבירים את זה. אבל קצת תמים לקרוא לזה תמימות, כי אם קשר בין אנשים זה רק כימיה ותמימות, הרי שהיו צריכים להיות הרבה יותר נישואים מעורבים לפי ההגיון הזה…

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1700&t=pages

לברק בלמונט, בנוגע לסיכוי להגביר התנגדות למלחמות באמצעות חשיפת קהל לתמונות הבשר האנושי המדמם:
לאחרונה חידדו את הנושא של העוול שעלול להיגרם מהצפת עיניים בתמונות אסורות , הרי בעולם המודרני ישנה אופציה לבילוי מסוג אחר, להבדיל מהעולם השלישי שבעבר וגם היום ראה באירועי הרג, שריפה, תליה וכו' תענוג לגיטימי אף מחייב, מעין בילוי חינוכי המוני…
ישנם ממצאים כי הקרנת קטעי דם בשידור חי שונה בתכלית מהקרנת סרטי עלילה אלימים, זאת משום שהתועלת המרחיקת-לכת שבקטרזיס רגשי עמוק נוסח אריסטו, במצב של תמונה תעודית לא קיימת, כי הקטרזיס כתופעה פסיכולוגית אין לו אחיזה באדם המאויים בנפשו, כלומר מעורב באירוע בזמן אמת.
כלומר, בתמונות זוועה מעזה לא ימצא הצופה היהודי בייחוד מהדרום, כל נימוק לחשיבה מחדש, אלא סחיטת רגשות קרה, יותר פחד עבור חייו הפרטיים וחיי משפחתו, הסתגרות בתוך עצמו, דבקות בפן האישי, קודם כל, שגורם להתרחקות ממוקדי הסכנה. כמו כן, המחשבה לא מתעוררת באף צד. שום תנועה שכלית, כי החיים שלך קודמים לכל שיקול אחר, הפתרונות שמורים לזמנים של רגיעה, של הנאות קטנות שחבל לאבדן בשל ריבים מסוגים הכי גלובליים.

טרם המלחמות של המאה ה-20 התעקש אמנואל קאנט להכריז כי כוונה תחילה היא הפשע, ולא התוצאה! הפוגרומים היו, זו עובדה, אך גם כשיהודים התחילו להגיב סוף-סוף ולהתגונן לא רק בצורת התבוללות או התעלות אינטלקטואלית, אלא פיסית, כבשר ודם, ברור שזיכרונות בצד השני שמרו את התמונות של הפגיעות בהם, במשפחותיהם, ברחובותיהם ועוד על אדמתם שלהם. בנוסף עם הזמן הדבר עבר דמוניזציה נוספת. כך נוצר מעגל סגור, כשהסבל של כל אחד שווה ללא קשר לסיבת ו או מידתו. אין טעם להקל ראש בזה ולהציג מישהו כמצליח להיות אנושי יותר במצבים כאלה. וזיכרונות מפגיעות ישנם בכל הצדדים.

לכן, במקום להשמיץ, חייבים להתחיל לשכוח ביחד – לא רק בצד אחד, כדי להתקדם ליצירת תנאים ללא עבר כואב, שמאפשרים כבוד עצמי לדור חדש שכבר מזמן עסוק יותר בלימודים להבדיל מהוריו בעבר, שאיכפת לו יותר מקריירה, מאשר ממלחמות סרק של הוריו.

שאלה שמופנית לאיריס חפץ

פניתך לבית משפט ציוני נגד ענת פרי מעוררת תהיות

1. ענת פרי מזכירה לכולם במאמריה את שורשי האנטישמיות נגד יהודים שמקורם בכתבים נוצרים בניגוד לטרנד שהאוייב המשותף לנוצרים וליהודים הם המוסלמים

2. הרשת גדושה ומלאה גידופים וקללות נגד סמי שיטרית,סמדר לביא ומי שמחזיק בדיעותיהם .
אז מה עוד פוסט יכול לשנות

3. אם העניין הוא סוביודיצה אודה אם תעלי את המקור

תשובתה של איריס חפץ

מה התהיות כאן?
היא כתבה דברי שקר עלי ולכן תבעתי אותה. אין לי מחלוקת רעיונית איתה (לפחות לא משהו מהותי, אנחנו סך הכל באותו הצד מבחינת המחשבה על האנטישמיות הנוצרית. זה בדיוק הפארסה במה שהיא כותבת ובגלל זה זה כל כך מגוחך).
אם הייתי כל כך מעוניינת, מר אהרון תמוז המתחזה לרוברטו קארדנס המתחזה לבן של נאג'י המתחזה לאוהב אופרות שהאשכנזים ישכחו לו את עירקיותו, שהמקור יסתובב ברשת, הרי שלא הייתי תובעת אותה.
אבל האתר שלה ברשימות נסגר בעקבות התביעה שלי, כיוון שהיא אפילו לא טרחה להגן על התועבה והשקרים שהיא פרסמה ולא הופיעה בפני בית הדין.
לא אכפת לי שהאינטרנט מלא בנאצות עלי, אתה הרי ראש המפיצים של כל הזבל הזה. אז אם יהיה לך עשרים גרם זבל יותר או פחות, למי זה משנה? האם זה יציל את חייו של ילד אחד בעזה? קשה לי להאמין.
אתה כנראה לא מבין את ההבדל בין לנאץ מישהו לבין להגיד שהוא רוצח למשל.
וכשכותבים עלי שאני עורכת קדמה, זה כמובן לא לשון הרע, אלא מקור לגאווה. יום אחד, כשהילדים שלך והנכדים שלך ישאלו אותך איפה היית כשעשו Gleichschaltung בהתנדבות בישראל, מה תגיד?
סמדר לביא, סמי שלום שטרית ועוד הרבה אנשים טובים וחשובים שכותבים כאן בשמם המלא ולא מסתתרים מאחורי כינויים, למרות שהם יוצאים נגד הקונצנזוס הרצחני בישראל, וגם אני: אנחנו יודעים מה נגיד לילדים שלנו.
לפחות זה. מה תגיד אתה? "הסתתרתי מאחורי כינויים בזויים כדי לתקוף אנשים שמחו נגד העוולות האלו?"
אני אגיד לך מה יהיה: אתה תשתוק כמו הרבה ישראלים עכשיו ששותקים וחושבים שבגלל שלא מדברים על זה אז זה לא קיים. אבל אתה יודע מה?
המחקרים מראים שגם ילדי הקורבנות של הנאצים וגם ילדי התוקפים הנאצים סובלים מחרדות.
ילדי הקורבנות סובלים מחרדות מהעולם ומרגישים שהעולם הוא מקום לא בטוח (וזה מובן, ולכן גם אני מבינה את הגברת פרי ולו היתה מוחקת את תועבתה לא היתה תביעה). אבל חשוב יותר:
ילדי הרוצחים חרדים מההורים שלהם. הם ישנים באותו בית עם רוצחים. לא מדברים על זה ולא אומרים כלום, אבל זה נמצא כאן בכל פינה שאתה מסתכל עליה בגרמניה, החרדה שלהם.
לילדי הקורבנות היתה לפחות פינה אחת בטוחה בבית.
לילדי הרוצחים גם את זה אין.
וזה מה שעובר היום על ילדי הטייסים המפציצים, כל הידינים האלו, שיוצאים בבוקר יום שבת, נכנסים למטוס על בטן מלאה, וגם בטן המטוס מלאה ומשלשלים פצצות על ילדי עזה. אחר כך הם חוזרים הביתה וחושבים שהם יצאו מהמטוס ורוקנו את החרא שלהם ולכן הכל עבר. אבל הריח נשאר איתם.
כי נפשם של הילדים עדיין פחות מפוצלת והם זוכרים את זה. ככה צורבים להם את הנפש והתודעה המסכנה שלהם.
אם יש אלוהים – יופע פה מיד!

(המונח Gleichschaltung המופיע בדברי "איריס חפץ" (איריס ח.) שימש את הנאצים לתיאור השתלטות המשטר הנאצי על רשויות השלטון בגרמניה, ובקטע זה הוא מיוחס להתנהגות תושבי ישראל בהקשר של הלחימה בעזה.)

האלו כנגד בלוגרים נרעה לי מופרע למדי .
למעשה איום נגד חופש הדיבור ..
אם משהו שנכתב בבלוג לא מצא חן בעיניה איריס חפץ הייתה יכולה לפנות לגברת פרי ולבקש ממנה למחוק את זה לאלתר ,אולי עם איום עורך דין אבל לדעתי גם בזה לא היה צורך.
הקטע היה נמחק וכך היה נחסך מכולם ההתרוצצויות ותשלומים שיורדים לפח הזבל של עורכי הדין.
אני מניח שגם לאיריס חפץ יש שימושים טובים יותר לעשות עם כל הכסף הזה ,נניח לתרום לילדים במצוקה במקום לשלשל אותו לכיסו של עורך דין.
תגידו יש כאן עניין אידיאולוגי היא יוצאת נגד יריבה רעיונית שונאת מזרחיים וערבים
והיא תוכל בבית המשפט להראות זאת אחת ולתמיד.
אבל מהתשובה שלה שאהרון מביא מסתבר שלא דובים ולא יער בסך הכל המדובר באיזו מכרה שכנראה רבה איתה או משהו מעיןזה ושבסך הכל הדעות שלהן לא כל כך שונות.
כפי שזה עכשיו בתביעת הדיבה של איריס חפץ יש מסר ברור נגד חופש הדיבור
נשאר לראות אם היא תובעת סדרתית ותתבע גם את האתר הזה על הוצאת דיבה ברשימה הזאת.
אם היא תתבע גם את האתר הזה אתם תעודכנו על כל שלב ושלב בתביעה הנ"ל ההחל ממכתב התביעה ואילך במאבקנו למען חופש הדיבור.
לטובת בני משפחתה של איריס חפץ שצריכים לממן את התביעות המשפטיות שלה אני מקווה שזה לא יקרה.

אני מנהל בלוגים בתפוז,נענע ו google

אני מקפיד לעשות
print screen
ולתעד את ההודעה
ב flickr
ואז כאשר אני מפרש את הכתוב אין לשון הרע

מעולם לא פנו אלי בתגובה לפוסטים שמבקשים להסיר את הרשימות . גם לא פנו לנענע ותפוז שיסירו את הרשימות. שמואלוף פנה אלי פעם אחת במייל אבל מאז שנה ירד מהסיפור

אולי
print screen
הוא הפרת זכויות יוצרים אבל בטח לא לשון הרע

איפה הייתם כולכם, ערבים-מזרחים, כשהחיזבאללה ירה על נכדי בגליל המערבי?
ואתם, החכמים, אימרו לי מהם נכדי: אשכנזים או מזרחים-פרסיים?
האם כבר שמעתם שבארץ התפתח לו זן נדיר, כמעט נכחד, שקוראים לו "הומו ישראיליטוס"?
כלומר, אדם ישראלי!

שבבפוסט יופיעו קטעים שאינם נכונים עובדתית לדעת מישהו.
ובמקרה כזה כל מה שצריך לעשות זה לפנות לבלוגר ולבקש ממנו או לדרוש ממנו להסיר את הקטע או לשנות אותו.
תביעה בבית משפט תvיה המיותרת לחלוטין אלא אם כן התובע הוא צמא כסף ופירסום או שהבלוגר מסרב מסיבותיו שלו להסיר או לשנות את הקטע.
התביעה של איריס חפץ נגד ענת פרי בהחלט נראית לי כאחת התביעות המיותרות ביותר ששמעתי עליהן אי פעם .
נגד מי היא יצאה ?
לא נגד איזה גזען משמיץ שונא ערבים ולכו תדעו מה .מישהו שזה באמת שווה לצאת נגדו משפטית.
לא.
היא יצאה
נגד אישה מבוגרת בודדה שעוסקת בענייני שואה ואנטישמיות שכותבת מאמרים מעניינים ולפעמים חשובים בנושא ושבהחלט אינה עוסקת בהשמצות של מזרחיים שאם אני מבין נכון הייתה עימה בקשר כלשהו אי פעם.ואולי היה כאן עימות אישי לא ידוע לי על מה.
אז ענת פרי כתבה עליה כמה מילים ,בשביל זה היה צריך להפעיל סוללה של עורכי דין?
ולהרעיש שמיים וארץ?
לא חבל על כל הכסף המאמץ והזמן שהתבזבז?

עוד על כל הפרשה המחליאה ראו בבלוג של ענת פרי כאן
http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?itemID=8194&blogID=247
כאן

http://www.blogs.bananot.co.il/showPost.php?itemID=9116&blogID=247
וכאן
http://www.blogs.bananot.co.il/showPost.php?itemID=9831&blogID=247

רציתי להזכיר למגיבים ובעיקר לאהרון תמוז שאיריס חפץ העורכת של אתר קדמה וזאת שהעלתה את תמונות הזוועה היא לא הנושא,וגם האישיות שלה לא עומדת כאן לניתוח ועל סדר היום וגם לא המזרחיות-אשכנזיות וגם לא תביעות דיבה למינהן
מה שהעליתי כאן הם שלושה טיעונים שאני סבורה שמן הראוי להתייחס אליהם
למי שטרח להיכנס לקדמה ולראות אותן
ההתכתשויות המילוליות של אהרון תמוז עם איריס חפץ אותן הוא גורר באשר ילך ומדביק אותן בכל פורום ובכל נושא שעולה כמו אורז שנדבק לתחתיתו של סיר ובכן כל זה במחילה מכבודו של תמוז לא ממין העניין שלשמו העליתי את הרשימה
אם יש מה לומר ומה להתייחס לטיעונים שהעליתי אנא התייחסו לגופו של עניין ולגופו של טיעון
זה בהחלט פתוח לביקורת. מסכימים? אם כן מדוע?
לא מסכימים? רוצים להפריך את הטיעונים? אנא הפריכו אותם אולי נשכיל מכך כולנו
אולם כל דיון באיריס חפץ כאישיות מחמיץ את הנושא שלשמו כתבתי ופרסמתי את הרשימה
ואני אודה לכל מגיב שייצמד לדיון ולטיעונים שעולים בו
ורצוי שייכנס ראשית לכל לאתר קדמה ויראה את הצילומים כדי שידע על מה מדובר כאן
תודה מראש
ירדנה

בואו נעמיד כמה דברים על דיוקם: ראשית, אלון פתחה דיון רציני בשאלת הנחיצות של תמונות כאלה גם מצד אלה המתנגדים למחמה הזו ולזוועות שישראל ביצעה בה ביודעין ובתכנון מוקדם.גם ב"קדמה", שהוא אתר פלורליסטי על בסיס משותף של השקפות ותחושות, מתנהל דיון עירני בדיוק בשאלה זו (ראו שם). השימוש שנעשה פה בדיון לגיטימי שכזה כדי לנגח את קדמה ולעבור להשמצות חסרות בסיס ואישיות אינו במקומו. מצד שני, חשביותה של ההמחשה של זוועות המלחמה למי שרק קורא עליה בעיתון ראויה אף היא לדיון (לא כאן, כמובן)

שנית, מזמן גלשתם – ולא בפעם הראשונה – להערות לגופה של העורכת, ויפה עשתה כאן אלון (שגם היא בסכסוך חריף עם מערכת "קדמה" לאחר שכתבה שם שנים) שהעירה על כך. איש לא התייחס לדיון המקורי, וכולם עברו כאן לבורות מוחלטת. כדאי להזכיר שענת פרי פירסמה מה שנראה כהאשמות אישיות חמורות ופליליות על חפץ ובן זוגה, ושאים הן שקרים – ורבים סבורים כך – הם ראוים בהחלט לתביעת דיבה.

שלישית, הערה אחרונה – מושג היהודים-ערבים שנוי במחלוקת בקרב פעילים של פוליטיקה אתנית בישראל. עורכי "קדמה", אגב, רחוקים משימוש במושג זה (בניגוד אלי!!!) והדיון בו מתקיים ב"קדמה" כמו במקומות אחרים. בדף השער של "קדמה" יש הפניה לקטע נפלא של ר' חיים עובדיה (בן משפחת פתיה) בפינתו הקבועה "קדמת עדן המתחלי כך: אני מיהודי האיסלם. לא יהודי ערבי, שכן מונח זה הוא מגוחך לא פחות מיהודי-ארי, בלטי או סלאבי, אלא יהודי האיסלם." כך שגם להשמצה (?) זו אין בסיס

בקיצור, הזהרו בדבריכם

נטלי,
אני מסכים איתך בכל מילה.
אני לא חושב שהעלאת התמונות זה רעיון טוב ואני מסכים עם קאנט לגבי הכוונות והתוצאות.
אם כי ישנם מקרים שגם כוונות טובות או לא רעות לא מספיקות כדי למנוע טרגדיה.
ואותי לא מעניין אם החמאס ירה מתוך בית של אזרחים תמימים לי כואב עד מאוד על ההרוגים החפים מפשע.
אז זה לא אשמת צה"ל כן אשמת צה"ל.. לא רלוונטי לי
רוולנטי לי להפסיק עם המציאות המחורבנת הזאת ולהתחיל לחיות חיים שפויים כולנו ללא יוצא מן הכלל ערבים ויהודים.

אלי,
יש לי יסוד סביר להניח שהגברת המדוברת לא תתבע את האתר.
היא לא קטנונית ויש בה הגינות מסוימת והרבה מהדברים שהיא אומרת אני מאמין גדול שלהם.
יש לי גם כן מחלוקות עם סמי שיטרית וגם עם העורכת אבל אני יכול להבטיח לך שהאתר הזה מטרתו להביא לתודעת הציבור נושאים קשים וכאובים שלא מגיעים אליו באף דרך אחרת.
המטרה של קדמה ואני בטוח שגם שלך,היא להביא לחיים שפויים וצודקים ונטולי מלחמות.

אני צודק?

כאשר מדברים על קדמה כאתר לא מדברים על השרת שהוא יושב עליו אלא על מי שמעצב את תוכנו. לא כתבתי דברים חסרי בסיס על התמונה שיוצאת מקדמה ועל העריכה המוטה של האתר. אם תמצא ששיקרתי במצח נחושה עליך להפריך את טענותי בטיעונים נגדיים ולא להפריח הגדרות כוללניות שמטרתי לעסוק בעורכת כאדם פרטי או משמיץ את האתר.

כמו שאמר עידן לנו אין לנו מה לתרום אחד לשני אני בטח לא השתכנעתי מנונו להצביע לבל"ד ובטח שלא ממך.

לירדנה

מרגע שדברייך יצאו לאוויר הם כבר לא נחלתך והם נתונים לביקורת. לגופו של עניין חשוב לי להגיד שמי שעומד בראש קדמה שם לו למטרה לקדם אג'נדה ומותר לערער על אמינות האתר ע"י הצגת הדרך בו הוא מתנהל.

לי חשוב שמי שקורא את הפוסט ולא נכנס לקדמה יידע שיושרה והגינות לא מאפינת את האתר הזה.

אבל עוד לפני העניין של התמונות והפורנוגרפיה של הסבל (שהיה גם מקובל בימי הפיגועים בישראל) אני הבעתי את דעתי לעיתים מאוד קרובות שאיני מסיק שום מסקנות מתמונות, ובכלל אני מעדיף לא להביט בתומות. פתחתי את הדף הזה וסגרתי אותו. זו סחטנות זולה.

מעבר לזה היהדות ועוד יותר האיסלאם מתנגדים מאוד לתמונות, ולדעתי בעומק של המאבק המוסלמי נגד המערב נמצא ההתנגדות לעולם של תמונות ודימויים של תמונות, ולא רק של הנביא מוחמד.

כשאני רואה תמונה מסוג זה אני חייב לשאול מאה אלף שאלות, האם אלה באמת תמונות של האירוע עצמו, האם אלה לא תמונות של העבר במקום אחר (וכבר היו מקרים כאלה), והאם תמונה כזו אכן אומרת שהילדה מתה כתוצאה של מתקפה ישראלית, ובעידן שלנו גם צריך לשאול אם התמונות האלה לא שונו על ידי תוכנה זו או אחרת. אנחנו הרי מופצצים מידי יום על ידי תמונות של דוגמניות שלמעשה אינן קיימות והן טיפול קוסמטי בוכנת פוטושופ.

מעבר לזה, אני לא הדובר של אתר קדמה ולדעתי אין אחד כזה. ומה שיש לי לומר על קדמה עדיף שאומר שם.

תודה בכול אופן.

היא לא שונה מהחלאות שהעריצו את שמש העמים הלא הוא סטלין, וגם שהם גבר ידעו על הגולאגים הם המשיכו להעריץ אותו, היום יש להם משיח שקר חדש: האיסלם הקיצוני שבו הם רואים בעל ברית נאמן למלחמה נגד הסדר העולמי הבורגני בראשות ארה"ב ולכן יש להוקיע ולהקיא אותם מהחברה.

מואיז כיוון לנקודה שאולי תוכל להוות תפנית בעולם המוסלמי, דווקא. ההימנעות מיצירת דימויים ויזואליים שירתה דורות המאמינים- למבט נזהר יירא שמיים בסיס קוסמי-חינוכי, לרוב כשמירה על מידות טובות, הימנעות מתאוות ויצרים, טיפוח כוח הסבל בסגנון הסטואי (כ-2300 שנה לפנינו), שחייבו להשלים את הרסן העצמי בפיתוח תחושת אחווה בין בני-אדם…

אז, איך הגיעו הדורות המכובדים למצב שתמונה לפתע מותרת, וראשית כל, משמשת כלי למניפולציות רגשיות ופוליטיות?!
אין כל ספק שהדרדרות המורל, היא סימן לחולשה שנובעת מרשלנות ביחס לערכי הדת הא-פוליטית במהותה. איבוד הצניעות בנפש לא תוכל לעבור ללא תוצאות מחרידות בפרוש המסרים הכלל אנושיים, והבגד הצנוע לא יחסה על הרשלנות והשתוללות היצרים שמתחוללים ללא אלוהים מתחת לכיסוי החמרי.
כלומר, מסתבר שהחשיפה לתמונות של מלחמות או תאונות מכל סוג, לפי הדת, אינה אלא חילול הנפש וערכי האחווה האנושית שכה לא פשוט לשמור על קיומה. וגדולי החכמה אמורים לדעת זאת ולהטיף לכך…

הרי ישנן דרכים אחרות לעורר חמלה לקורבנות- החינוך לחמלה, למשל.
איפה נשחק המשפט המונע בורות?

אני חייב לציין בצער שחוץ מדבריה של אלון, הדיון כאן הוא דוגמה לסוג הכי בזוי והכי ישראלי של רטוריקה. מה היה לנו? זה התחיל בהתקפות אישיות שקריות וגסות רוח על החלטת עריכה לגיטימית באתר שאתם ממילא לא סובלים ומכפישים בכל הזדמנות ובכל עילה בלי שום קשר לתמונות הזוועה…

וזה המשיך, בעקבות דבריו של מואיז, בדיון צדקני של בני העם הרוצח ב"איך לעזאזל התדרדר האיסלאם עד כדי פרסום תמונות כאלה במקום חמלה". עכשו באמת השתכנעתי שההחלטה לפרסם את התמונות היתה נכונה – פשוט, הנקיסיזם הישראלי והעדר המוחלט של חמלה הוא כזה, שיש לדחוף את אפכם בתוצאות המעשים של בניכם, פושעי המלחמה יפי הבלורית והתואר, כמו שעושים לכלב שעשה צרכים על השטיח. אם אפילו דיון כזה הצלחתם להוביל אל רמתו המוסרית של קורבנכם – באמת, רק השמיים יכולים לבקש רחמים עליכם.

והערה אחרונה – מתומכיה של מדינה שמייצאת בשיטתיות תמונות זוועה (גם מפוברקות לעתים) של פיגועים, מלחמות, שואות כחלק ממערך דוברות ויחצנות מניפולטיבי אפשר היה לצפות לעמדה קצת שונה, לא?

אני לא כתבתי את דברי יש מאין

http://egerhazy.blogspot.com/2009/02/blog-post.html

האם אלה לא דבריו של סמי שיטרית ?

יש לי הרבה חברי ילדות תומכי ליכוד שנים רבות שתמיד אמרו לי – אילו היית מתמקד במזרחים בלבד בלי לערב את הפלסטינים בעניין, אז היית מגיע רחוק והמחאה הייתה מצליחה. האמנם? האם אפשר להפריד בין דיכוי לדיכוי? בין צדק לצדק? כל מעשה כזה בשקר יסודו. אני לא אומר שאין מקום לתנועות וארגונים ייחודיים, אבל תודעת המאבק שלהם צריכה להיות תמיד כוללת וגורפת. אין חצי מחאה ואין חצי צדק. המזרחי נתון בסד בין המדוכא מתחתיו לבין המדכא מעליו — וכולם יחד נתונים בשלשלאות של דיכוי. כיצד איפה יוכל מי שרומס את הפלסטיני תחתיו, לזעוק לעזרה כנגד המדכא השוכב מעליו? זה מגוחך ופתטי. עובדה שאיש לא קונה את זה. מה משיב תמוז החפוז לאותו מזרחי הנתון בסד? תמשיך לרמוס את הפלסטיני, תמעך אותו לחלוטין ותתרגל למשא המדכא על גבך, הוא לא כבד, הוא אחיך. נו באמת.

עמרם תתרגל לכך שלקדמה יש תיזה פוליטית שמנהל האתר ועורכת האתר עומדים מאחוריה אבל תיזה זו היא מאוסה ובזויה ולא אצל אחד ולא אצל שניים

צריך לזכור ש"קדמה" הוא אתר יהודי-ערבי. כלומר, זה אתר שבסופו של יום, ואחרי ניכוי של הרבה מהשונות שכן קיימת שם (היי מואיז…) מבטא את הערביות של היהודי הערבי דרך מחויבות פוליטית, נחרצת ומוחלטת לתמיכה בכל עקרון ערבי. ההיבט התרבותי והאישי, סך הכל משני לגמרי באתר. דווקא במובנים האלו, "קדמה" עוסק בישראליות. אבל מה שמכונן את האפשרות לקיום תרבותי עצמאי, שלא מבוקר ומוכפש על ידי קבוצת ההתיחסות, כלומר העולם הערבי, היא המחויבות הפוליטית המוחלטת להיות בעדו. ללא מגבלותץ

במובנים האלו, קדמה היה יחסית די ציוני בכך שלא הראה תמונות זוועה כאלו בזמן אמת. באותו זמן עצמו, אל-ג'אזירה פשוט הקרין אותן בלולאה… גם עכשיו, הם שמים אותן עם הערת אזהרה, אם כי מידת הזוועה לא מתוארת נכון.

אני באמת מתקשה להבין את הבעיה: "קדמה" לא מנסה לתקן את החברה הישראלית, אלא להחריב אותה. הוא מציג את התמונות הללו, בדיוק בשיקוף מלא של הדרך שבה לעולם לא נדונו ב"קדמה" פיגועים.

לגבי עצם ההצגה, אני חושב שהיא מבוצעת באופו נכון, עם אזהרה לפני הכניסה. המניפולציה המרכזית היא המחסור במידע ויזואלי בעוצמה כזו לגבי, נניח, כריתת דגדגן במצרים.

התלונות של ירדנה על התמונות הן התחסדות, התחטאות, וצידקנות בלתי מוסרית. לפני שאתם נזעקים על פורנוגראפיה ראוי שתחשבו שוב על מה מתווכחים: על הסבל האנושי או על הייצוג החזותי שלו.גם יהודים עושים את זה היפה מאוד. שמעתם פעם על אחד בשם ק. צטניק? קרטאתם פעם את תיאורי הנשים הירויות הרצות העירומות מתוך התופת של גיאיות ההריגה בליטא ובאוקראינה? יצא לכם פם לדמין את עצמכם עומדים עירומים מתחת למקלחות בתא הגאזים באושוויץ? ראיתם את תמונות הנשים ב"יד ושם"? את "מוזלמאן" של דב שילנסקי שמתאר ביד בוטחת–כי צריך לזכור את הזוועה–איך הוציאו שחלות מגופן של נשים יהודיות, איך שכבו קאפו יהודיות עם קציני ס.ס., איך הזריקו הורמונים לגברים שצימחו שדיים (הכל כתוב שם), קראתם? מי שרץ לצעוק "פורנוגראפיה" על מה שהוא רואה בתמונות, מתעלם במכוון מן ההקשר הכללי שלהן והעובדה שמדובר בפרי מלחמה אליה הוא אחראי. זוהי השאלה המוסרית הקריטית הקשורה בתמונות הללו. לא איכותם החזותית.

"אם מה שמבדיל בינהם לבין ההגמוניה התרבותית האשכנזית זאת הזיקה שלהם למסורות ולדת היהודית"

לא כל כך הבנתי את הנחת המוצא הנ"ל, מדברי עורכת קדמה (ואולי גם לדעת סמי), האידיאל שהם משווקים חוצה לאומים, דתות וטריטוריות, ככה שמסורת יהודית היא דבר "פרימיטיבי" ביחס ל"עולם המודרני", במיוחד לדעת העורכת שלעניות דעתי מתאמצת ליצור רציונליזציה לבחירות החיים המורכבות האישיות שלה סביב הרעיון של סמי.

מסורת יהודית מן הסתם, תיצור קונפליקט טריטוריאלי מול הערבים, מה שיפגע בתיאוריית האידיליה של חיי השלום המשותפים.

בעניין התמונות, מדובר לדעתי בצעד הגנה "אידיאולוגי" נואש וחרדתי.
כל נסיונותי לפרסם שאלות קשות על יחס החמאס לאנשי הפתח ולילדים שמנוצלים על ידו כמגן אנושי בכח, כפי שמופיעים בצילומי וידאו ברורים ועדויות מצולמות, נדחו על הסף..

מעבר לכך השאלה היא אם בדיבורים ישראל הייתה יכולה להפסיק את הקסאמים ואני בכלל לא בטוח בכך.

סחתיין ירדנה. אני שמח שלא נפלת קורבן למניפולציה הזולה שמנסים איריס וחבריה – מצלמי התמונות הללו ומפיציהן – לעשות לנו על הרגשות. האמת היא שלא ניתן ללמוד שום דבר על צדקתה/אי-צדקתה של המלחמה בעזה (או של כל מלחמה אחרת) מתמונות כגון אלו, ואין בהן שום ערך מוסף מלבד חילול כבודם האחרון של המתים והפיכתם לבובות בשרות מנגנון התעמולה של ארגוני הטרור – אותם אלו שבאמת אשמים במה שרואים בתמונות הללו, ושיודעים לייצר תמונות זוועה משל עצמם (שאותם אין מראים כמובן בתקשורת וב"קדמה")…

הנה תגובה שניסה לשלוח חבר טוב שלי לתמונות הללו באתר קדמה, תגובה שצונזרה שם כמובן:

—————————————–

"אלו רק התמונות של "אחרי"…

אבל מה עם התמונות של "לפני"?

הרי בסה"כ מדובר פה כמובן במניפולציה צינית, מחושבת ומתוכננת היטב, שעושים אנשים ברברים וצמאי דם כשלעצמם (אני מדבר על מצלמי התמונות ומפיציהן הראשונים) על "האדם הלבן הרגיש והבכייני". הרי תמונה של גופה, מזעזעת ככל שתהיה, אינה מספרת את כל הסיפור. גם התמונות של גופת היטלר ושל גופות בניו של סדאם היו ודאי מזעזעות, ובטח ובטח שגם התמונות ילדיהם של אנשי אס.אס ההרוגים בגרמניה הנאצית המופצצת. השאלה האמיתית בסופו של יום היא, למה האנשים הללו נהרגו ומי האשם העיקרי בכך?

אם אתם רוצים להבין משהו בעל משמעות מהתמונות האלו, צריך להסתכל גם על התמונות של "לפני". תמונות של חברה מיליטנטית שמקדשת את המוות על פני החיים וגוררת את נשיה וילדיה אל האבדון הזה שאתם מביאים פה במולטיקולור.

הנה כמה תמונות "לפני" כאלו:

http://rightwingerz.com/wp-content/paliabuse.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2291/2329632855_e9e88e9a29.jpg?v=0

http://www.somebodyhelpme.info/palikids/palikids.html

http://www.theodoresworld.net/pics/0706/Palestinian_women_terrorists_all.jpg

או-קי, עכשיו כשהדברים בקונטקסט אפשר לנהל דיון קצת יותר הוגן – ואת זה אני משאיר לכם…"

———————————————

מעניין מדוע לא פרסמו את התגובה הזו שם… מה דעתכם?!?

איריס חפץ מוחקת באופן קבוע כל הודעה שהם אינם מסוגלים להתמודד עימה ?
לא רק ניבולי פה והשמצות גזעניות?.
או שאת אלו הם לא טורחים למחוק בכלל ?
ממה שאני ראיתי הם מפרסמים תורות גזע שאולי מבוססות באופן ישיר על אלו שפורסמו בגרמניה ובאוסטריה בימי צעירותו של היטלר ללא בעיה בכלל.
אולי אפשר להסביר בכך את התורה החדשה שלהם שאין בכלל דבר כזה "אנטישמיות" ".
יש רק "אנטי ציונות ".

בעוד אנו דנים על היחס האנושי בינינו- על היכולת להביט אחד בעיני השני, בנינו משני הצדדים(!) אכן, משלמים על הפגיעות ההדדיות של שנים עברו. וזאת הבעיה- לא מסתכלים קדימה בצורה של חמלה' ולרוב בקרב האדם הערבי, זאת בשל המכאובים ושנאה שלא קשורים לילדינו! הרי, אנחנו היום נמצאים בנקודת מוצא אחרת, וחבל להרחיב על כך דיבורים שכבר הורחבו בלי סוף.

ובהדגשה (בייחוד לעמרם ולכל הרואים עצמם שופכים מילים גואשות מפחד שייתכן ויאלצו לתקן את השקפתם הצרה) – אני מייצגת את הצד הערבי לא פחות מהיהודי (על כך ראו פרסומים שלי), יש לי את הידע המינימלי ואת הרגישות של המעורבות האישית והמקצועית, על מנת שאוכל לשקול את דבריי, טרם אבקש חמלה כצורה של דרך חיים לעמים שלנו.

אכן, כבר אמרנו שהתוצאות של כל פעולה פיסית כנגד אדם אחר הן לא ניתנות לתיקון, העתיד אבל, כרוך ביושר מעשי ומילולי עתידני ומתוך חמלה למי שנותר להמשיך חיות! וגם אהבה אבקש, כמו תמיד ואזכיר כי אובמה מתחיל מזה את כהונתו החריגה:"רק מי שאוהב את המדינה יכול לשנותה".
אז, הוא, חצי יליד קניה חצי שחור חצי אינדונזי, יתום מאב, הוא כן יכול, ואתם? יותר מדי אתם סובלים מערך עצמי שלא ברור ראשית כל לכם, כי אולי, סדר יומכם לא מקיף עולמות של בני-אדם כה שונים וכה רבים, כי אולי לא בנוי אדם ששומר רעלים בנפש לראות את אלה הכואבים לא למען נקמות, אלא למען תיקון החולשות והשגיאות, למען החוקים הנאורים שטרם התאימו למציאות? האם זה כל כך משונה, לקבל את העובדה כי 60 שנות מדינה זהו זמן קצר מדי כדי לתקן הכול? וכי כל אדם יכול לחנך את בנו להתחיל את החיים מחדש- אבל רק מהחמלה לאלה החיים בכל הצדדים, בכל הצורות והמסורות?

ההתבגרות לא חייבת להיות כעוסה, גם אם ההורים לא היו מושלמים.
היושר הוא חכמה, וכל השאר רק דיבורים של חלשים.

אלי 666 בתאריך 1/25/2004 1:18:06 PM

כפי שאני מבין את תורתו של שטרית

יש לו חזון של יצירת קהיליה יהודית "מזרחית " גאה שתהיה חלק בלתי נפרד מהאומה הערבית ושונה ממנה רק בדתה. שטרית מפתח תורה על עבר משותף לערבים וליהודים "בני עם ערב " ( הגדרה שלי ) שהיה תור זהב לשני הצדדים עד שבאו הציונים האירופים המנוולים בני עם שונה לחלוטין מהיהודים המזרחיים והרסו הכל .
תורה יפה וחזון יפה אבל מסופקני אם משהו יכול לצאת מכך שטרית אינו מבין כנראה את עוצמת העויינות הפנימית הקיימת בקרב הקהילות היהודיות "המזרחיות " בינן לבין עצמן
עויינות פנימית שרק חזון נרחב הרבה יותר מחזון "המזרחיות " שלו ( שמיותר לאמר שלא הייתה קיימת

מעולם עד שבאו שיטרית וידידיו והימציאו אותה
כנראה גם על סמך מודלים קיימים של "שחורים גאים " בארה"ב )יכול אולי לגשר עליהם.

עד כאן 666

ואנחנו שומעים בעשרות השנים האחרונות בלי סוף עד כמה האדם המערבי חטא ופשע ביחסיו עם"הצבעוניים ".
התובנה הזאת הפכה לאוניברסיטאות המערביות
ל"בון טון " דרך ספרים כמו האורינטליזם של סעיד ורבים אחרים שהוא רק קצה הקרחון שלהם.
את תשמעי את כל ההדים שלהם בדיונים של אתר קדמה שמנהליו גדלו על המחקרים והדיונים האלו משנות השישים.
אלא שצרה צרורה ,כל הדיונים האלו אכן הופנמו ובשנים האחרונות הייהת באירופה מדיניות "רב תרבותית " בהתאים לדרישתם של סעיד והאחרים " אלא שהיא מתמודדת עם המוני מהגרים שמתברר יותר ויותר שמיעוט גדול מהם וכנראה שהולך וגדל אינם מעוניינים כלל ברב תרבותיות אלא בשליטה של התרבות שלהם..
יותר ויותר אותה מדיניות רב תרבותית מתברר שהיא פשטה את הרגל.
וכל אותם מלומדים ואינטלקטואלים שגדלו על תחושת"האשמנו בגדנו " " נגד אנשי המזרח הסובלים והמסכנים והמדוכאים אינם באמת יודעים איך להתמודד עם המצב החדש הזה בשטח.
ועכשיו נשאלת השאלה :
האם צפוי לקוםע להמערב הרב תרבוי הסובלני וגם השוקע שניסה להתמודד עם התוצאות של גזענותו בעבר גל חדש של גזענות מטורפת רצחנית שתופעל בידי
המזרח?
לעניות דעתי אנחנו יכולים לראות את הסימנים לכך גם באתר "קדמה " בתיאוריות הגזע שמושמעות שם כל שני וחמישי בידי מטורפים שטוענים ש"המזרחי " אינו יכול להיות גזעני רק האירופאי .
לעניות דעתי המפעילים של"קדמה " וחלק מהמשתתפים בהם הם תופעה מעניינת שמצביעה על העתיד ומישהו באמת צריך לעשות עליהם מחקר .אלו הם אנשים שגדלו בתרבות מערבית אבל מרגישי םמחוייבים למזרח ולערכיו המתגבשים .
דהיינו הם מבטאים גם את זה וגם את זה.
הם טוענים לרב תרבותיות מכיוון שזה הבון טון במערב או היה עד לפני שנתיים שלוש.
אבל מצד שנים הם מחוייבים לדעות הבולטות והדומיננטיות במזרח שהם משמשים להם כתועמלנים מטעם עצמם .
והדיעות האלו דוחות לחלוטין כל רב תרבותיות וחופש הדיבור בנוסח המערבי.
אני מניח שהם חולמים על תקופות כמו תור הזהב בספרד שבו יהודים ומוסלמים חיו באחווה ,אבל כיום העולם הערבי הולך כנגד זה .
אני מניח שהם מודעים באיזו שהיא צורה לסתירה הזאת בין רעיונותיהם ובין מה שקורה בשטח ואינם יודעים באמת איך להתמודד עימה .
במידה רבה ניתן להראות שהם נשארו תקועים אי שם בשנות השישים עם האידיאולוגיה של הפנתרים השחורים בארה"ב שקראו למלחמה במדכאים הלבנים בכל צורה.
עכשיו שיש נשיא שחור בבית הלבן נראה לי ששטרית ושת' למרות כל הצהרותיהם לא באמת יודעים איך לאכול את זה ,שזה הרי עומד בסתירה לכל ההצהרות והטענות שלהם על הצוך בהפרדה גזעית וכו'.
למעשה נראה לי שמבחינתם היה עדיף שאובמה היה מפסיד וכך מאשר את טענותיהם שאין תוחלת לשיויון בין גזעים ולתרבויות במערב.
כמובן שזהו דבר שהם לא יכולים להגיד אותו בקול רם.

המצב הרבה יותר גרוע ממה שאתה מתאר, אנשי קדמה לא טוענים רק שאין אנטישמיות אלא אנטי ציונות אלא טוענים שהיטלר לא רצה לחסל יהודים אלא כוזרים, אבוי לאוזניים ששומעות את התועבה הזאת שבגרמניה אפשר לקבל עליה מאסר… יותר מזה אתה צריך להבין שאנשי קדמה מורכבים בחלקם מאספסוף תמהוני ולא מוצלח(שי כחלון, רוני שמואל ועוד כמה תכשיטים ורפי שכל אחרים) ומצד שני מדוקטורים כושלים נוסח סמי בוי שטרית שטוען שהאקדמיה האשכנזית דחתה אותו כי היא לא יכלה להתמודד עם הרדיקליות שלו… אכן חומר גלם ירוד ביותר

של חומרי גלם שמקבילה בדיוק למה שהיה בוינה בראשית המאה העשרים כשהצייר הצעיר אדולף היטלר הסתובב שם של כל מיני מיני אידיאולוגים ורעיונעים מצד עצמם הטיפו על תורות גזע שונות ומשונות מלוות ברציונאל כביכול מדעי ולרוב מיסטי .
והיא מחכה למישהו כריזמטי מספיק שיקח אותה וידע לנצל אותה למטרותיו הפוליטיות.ואני מניח שהם מחכים למישהו כזה.
אגב לגבי שטרית
אני לא יודע אם הוא אקדמאי כושל או לא ,צריך לקרוא בשביל זה את מחקריו שקראתי מהם רק אחד. ידוע לי שבתור מנהל הוא היה כישלון מוחלט ונחרץ. והדבר המדהים היה שהוא דווקא נתמך אז בידי הממסד העירוני והתקשורתי של תל אביב לאורך כל הדרך עד שנזרק לכל הרוחות בידי השותפים והתומכים שלו שהבינו שהאיש מביא עליהם אסון.
אדם באמת צריך להיות כישלון באופן מוחלט כדי להיתמך בידי הממסד ועדיין להיכשל ולהיזרק בידי החברים שלו עצמו..

בכל אופן העיסה הזאת באתר שלו היא מפחידה שכן היא משקפת את מה שקורה באלפי אתרים באינטרנט שמגיעים למליוני אנשים ומחנכת אותם לחשיבה מסוג גזעני מטורף במיוחד.
לעניות דעתי יש סיכיויים שאנו עומדים לפני עידן חדש של תורות גזע שאתר "קדמה " ומפעיליו הם בין מבשריו.

איריס חפץ כתבה

"האמת היא שזה לא שווה יותר מדי התייחסות. וזה אפילו משעשע שהדיון על פורנוגרפיה מתבצע ע"י אהרון תמוז, שמספר על שיטוטיו באתרי אינטרנט פורנוגרפיים וע"י אלי אשד ש"חוקר" את תרבות הסטאלגים הפורנוגרפים. מה שנקרא אינטלקטואליזציה. "

אני לא כותב ברשת רשימות אודות חוויות בגלישה באתרי פורנו. פעם אחת הזכרתי שמות ורק שמות של כוכבות פורנו הונגריות ושום דבר מעבר לזה. אני לא רשמתי בפוסט הזה דברים שמתייחסים לתמונות או לפורנוגרפיה. כל מה שמסרתי היו עובדות שנכתבו בקדמה עצמה והסבירו למה קדמה כאתר דומה למסעדה שתולה שלט "מסעדה מזרחית" ומהאוכל שמוגש שם בא להקיא.

אני יודע שלמתי שמואלוף לא נעים לראות הודעה שלו מלפני 5 שנים מצולמת ברשת ועלולה לעלות לו בביזויו בקרב העדה העיראקית. בסוםו של דבר אני מציג ברשת את האנטיתיזה לתיזה הפוליטית של קדמה כאשר העובדות שמוצגות הן הודעות מתועדות שנכתבו בקדמה. אני מפריע להם ואמשיך להפריע להם להפיץ בדיות ושקרים וזה תפקידי.

לעמרם נאווי – ברצוני להעמיד עובדות על דיוקן,אני לא כתבתי "שנים" באתר קדמה,אלא מספר חודשים בלבד עליתי לאתר במרץ 2007 (רק מפברואר 2007 התחברתי לאינטרנט לפני זה לא היה לי מחשב תקין, וגם לא הייתי מחוברת לאינטרנט כלל),והורדתי ממנו בסוף דצמבר 2007,(או תחילת ינואר 2008) כלומר כתבתי והשתתפתי בדיונים בקדמה מספר חודשים בלבד.
שנית – שבתי וקראתי את תגובתו של מואיז כאן ולא מצאתי בה את המשפט "איך לעזאזל התדרדר האיסלאם עד כדי פרסום תמונות כאלה במקום חמלה"….
למואיז – אכן גם בי עלו התהיות וההירהורים בדבר האותנטיות של הצילומים הללו, למזלי הטוב אינני עורכת ועל כן אינני נדרשת לבדוק בציציות של מידת האותנטיות של צילומים לפני שאני מראה אותן לכל דיכפין,אולם משעה שעלו הצילומים ונכפה עלינו להתייחס אליהם ולקונטקסט שבשלו הם מוצגים,זה מחייב התייחסות,אם מצדדים מן הראוי לומר מדוע. ואם דוחים גם אז מן הראוי לומר מדוע .
למה? מפני שלעניות דעתי חברה שרוצה להיות חברה מתוקנת (מבלי להיכנס לויכוח ולדיון מה זאת חברה מתוקנת) חייבת לשים גבולות וסייגים בכל מיני נושאים לא רק בנושא, הזה וגם בנושאי תקשורת (הרי גם עורכת האתר שמה גבולות וסייגים לאיך שהיא מסכימה שידברו עליה אחרת לא הייתה תובעת לשון הרע) .אינני מתכוונת לומר שיש לי מונופול על הייכן שמים גבולות וסייגים אבל אני סבורה שכאשר שמים את השאלות לדיון ציבורי פתוח אולי בסופו של יום נגיע להסכמות כחברה על הייכן עובר הגבול שאותו לא נעבור הסכמה שנובעת מתוך כבוד הדדי לכל הצדדים.
ההתנגדות של היהדות והאיסלאם לתמונות ,היא נדבך ותוספת לדברים שכתבתי בפוסט אולם לא העיקר, אנסה לחדד נקודה זו.כתבתי שביהדות שמור מקום נכבד מאוד בנושא של כבוד המת ומנהגי האבלות וההתייחסות הן לגופו של המת לפני הקבורה ומנהגי האבלות שנהוגים לאחר מכן, נכתבו על כך תילי תילים של הלכות שאני על כל פנים אינני מתיימרת לדעת אותן,ומתוך ידיעה כללית מאוד בכל הדתות שמור מקום כבד ראש למנהג כיבוד המת ,אין מקילין ראש בנושא זה.
מאחר והן אתה,(תקן אותי אם אני טועה) והן הבעלים של אתר קדמה,והן מעט מהמגיבים שם שמואילים להופיע בזהותם הם ולא תחת זהות בדוייה טוענים כי לדת ולמסורת היהודית יש חלק נכבד בהגדרת הזהות המזרחית שלכם, הדבר מחייב אתכם יותר מאלה שבהגדרת זהותם אין מקום לדת ולמסורת היהודית לא להקל ראש בכבוד המת, ומאחר והגדרת זהותכם המזרחית מכילה גם מרכיבים אוניברסאליים, זה חורג מהמקום שבו שמור כבוד המת אך ורק ליהודים ומחייב אתכם על פי הגדרתכם אתם לכבד את המת גם אם הוא לא יהודי,ואני טוענת שבהעלאת הצילומים האלה ,או לאחר שהם הועלו אינכם מגנים זאת, ודורשים להוריד אותם,הרי שנוצר פער עמוק ואפילו סתירה בין מה שאתם אומרים על עצמכם לבין מה שאתם עושים בפועל, אני לא רוצה ולא צריכה ליישב את הסתירות האלה ,אלה הן סתירות פנימיות או הגיון פנימי שאתם צריכים לחיות איתו ולפתור אותו .אולם אינכם יכולים למנוע בעדי לראות אותן או להצביע עליהן ולדון בהן.
באשר לטיעון שהעלה כאן צבי בן דור- נכון שגם אנחנו לא חסכנו מעצמנו ומן העולם תיאורים ומראות של הזוועות שחוללו הנאצים ביהדות מזרח אירופה,יחד עם זאת לא נעלמה מעיני המגמה שהולכת ותופשת תאוצה הן באירופה באופן כללי ובעיקר בגרמניה מקום מושבה של עורכת קדמה של הנסיון לעשות סימטריה בין מה שנעשה ליהודים בזמן מלחמת העולם השנייה(זה היה השיא אולם לכל אורך שנות הגלות) לבין מה שקורה בסכסוך הישראלי פלשתיני ומה שאנחנו גורמים לצד השני,בבחינת אל תבואו בטענות כלפינו ובהאשמות ובדרישות לפיצויים אתם הרי לא שונים מאיתנו ולראייה הצילומים הללו
אני מודעת הייטב למגמה הזאת ואני גם מודעת הייטב לעובדה שעורכת קדמה שותפה לקידום עצומות הקוראות לאירופאים להחרים מוצרים מישראל,(מה שיפגע בכלכלת ישראל ויפגע בהמוני עובדים ועובדות שיפוטרו בשל כך ואיך זה מתיישב עם המאבק של קדמה בכל הנושא של זכויות עובדים?אם לא תהייה עבודה מן הסתם הזכויות גם אם תושגנה לא תהיינה שוות את הנייר שעליהן הן מודפסות,גם זו סתירה שלא אני נדרשת להתמודד איתה אלא רק מצביעה עליה)להחרים אנשי אקדמיה מישראל שלא מגנים את מדיניות ישראל בנושא הסכסוך הישראלי פלשתיני וכמו כן עצומות הקוראות להעמיד למשפט בגין פשעי מלחמה דמויות מפתח בשלטון הישראלי,עורכת קדמה פעילה ב -"קול היהודי לשלום צודק במזרח התיכון" בגרמניה ב- ejjp
europiean jews for just peacee ארגון שעוסק ב-קידום חקיקה ארופאית שתבטל הסכמי סחר מועדפים לישראל,והצטרפות לתביעות בגין פשעי מלחמה.
לאור זאת אני מסיקה את המסקנה שכל העלאת הצילומים לא באה ממקום תמים של רצון כן ואמיתי לעורר מחשבות והרהורים על זוועותיה של המלחמה ועל קורבנותיה אלא ממקום אחר, אלה הן מסקנות אישיות שלי ועליהן רציתי לדון ניתן להסכים איתן וניתן כמובן להפריך אותן לחלוטין הכל פתוח.

on 26/01/2009 ב: 09:24 FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT=" איריס חפץ
תודה אייל.
פוסט חשוב.
מכיוון שאני פעילה ב”קול היהודי לשלום צודק במזרח התיכון” בגרמניה, אני יכולה להוסיף קצת בהמשך.
אבל תיקון אחד חשוב:
EJJP הוא ארגון שנקרא European Jews for Just Peace
הוא לא ארגון שבדי, אם כי היהודים בשבדיה (וגם ישראלים ביניהם, כמו דרור פיילר, שהחזירו את הדרכון הישראלי שלהם, וזה מכוון ליוסי, ולא רוצים לחיות בישראל) מאוד פעילים.
הארגון נוסד באמסטרדם ומאז נפתחו סניפים בבלגיה, אנגליה, שוויץ, אוסטריה, צרפת, שבדיה וגרמניה. כולם מאורגנים תחת אותו ארגון גג אחד ופועלים יחד בכל מיני מישורים:
מהבעת עמדה נגד המדיניות של ישראל (וגם זה ליוסי: לא נגד הישראלים ולא נגד יהודים או השד יודע מי. נגד המעשים והמדיניות). היהודים בעיקר אומרים: לא בשמנו!
וזה כתגובת נגד לקהילות היהודיות הרשמיות שעובדות יחד עם שגרירות ישראל כסניף של דובר צה”ל בגולה.
בנוסף:
קידום חקיקה אירופית שתבטל הסכמי סחר מועדפים לישראל, הצטרפות לתביעות בגין פשעי מלחמה נגד פוליטיקאים וגנרלים ישראלים, קידום חרם.
חלק מהיהודים החברים שם הצהירו באופן רשמי וחתמו על מסמכים שמוותרים על זכותם להגר לישראל לפי חוק השבות (גם ליוסי).
אייל,
לא יודעת איך שלום עכשיו הגיעו להסתופף בקרבם של הארגונים האלו. שלום עכשיו יושבים בממשלה (יולי תמיר) ובין בעלי ההון (עמרי פדן) ותמכו במלחמת לבנון האחרונה כמו בטבח בעזה.

אהבתי את התגובה של אסתי שם :
"ובמה האינפורמציה שאתה מביא לכאן מקדמת אותנו, או תרומת משהו, לבד מפיסת צהבת שמרחיבה את גבולות הפוסט הנתעב של גשש התרבות עלאק, המאפשר השתלחות איומה באיריס חפץ, תוך גילוי כל הפרטים הדוחים, שחלקם אינו מתבסס על כלום מלבד על רוע לב בסיסי ושעמום של אנשים בודדים ואכולי קנאה ושנאה למין האנושי?
"
אני אגב בהחלט מסכים שיש כאן רוע לב והרבה יותר מימנו טיפשות פשוטה והוא של מי שהיגישה תביעה כספית גדולה כנגד אישה מבוגרת בודדה בגלל כמה מילים מטופשות כשיכלה לדאוג להביא לסילוקן בלי תביעה ובלי כלום.
מה אתם אומרים היא תגיש נגדי עכשיו תביעת דיבה בגלל שהעזתי לכתוב את המשפטים הללו?
אין בעיות
ברגע שמכתב התביעה מעורך הדין שלה יגיע הוא יועלה ברשת מיידית למה שאני מאמיןיהפוך לדיון עירני אני חושב שהעין השביעית ועוד כל מיני אתרים ותקשורת ועיתונים יתעניינו בפרשה איך אבירת חופש הדיבור יוצאת בתביעה הרסנית כנגד בלוגרית וחוקרת שואה.
אני חושב שאז אני אוכל להביא את כל הענייןגם לתוכניות טלוויזייה.
איריס חפץ תוכל לשמוח אני אביא לה הרבה פרסום. מן הסתם גם בגרמניה איפה שהיא יושבת עכשיו יתעניינו בפרשה ואני מכיר שם אנשי תקשורת שישמחו לפרסם את זה גם שם.
לוחמת זכויות אדם תובעת לדין חוקרת שואה"."
כן זה יכול לזכות לכותרות גם שם.

אבל בתביעה כזאת נגדי היא לא תוכל להצליח .
היא הולכת להפסיד למשפחה שלה הרבה כסף.

חשוב לציין כי באתר קדמה מעולם ככל שידיעתי משגת לא הכחישו את השואה .ממה שאני מבינה נעשה נסיון לעשות סימטריה בין מה שעשו הנאצים ליהודים ומה שקורה בסכסוך הישראלי – פלשתיני, סימטריה שלעניות דעתי לא קיימת,אלה שני דברים שונים לחלוטין .למרות שעל פניו כאשר מציגים צילומים נוסח מה שמוצג כעת בקדמה ניתן להיות מובלים לאפיקי מחשבה או ראייה כאלה.אבל לעניות דעתי זוהי טעות אופטית .
וכל זה אינו בא להמעיט מערך הזוועות האנושיות שמלחמות יוצרות בכל מקום בעולם ושקרבנותיהן הם ילדים,גברים,נשים,

היא תביעה נגד כולנו, אני ידאג לעזור לך אלי ויראה כול מיני הסתות מטורפות בחסות איריס חפץ באתר קדמה, אל תדאג אלי אנחנו איתך!

כאשר חפץ תגיש תביעת דיבה נגדי .מניסיון העבר בלוגרים אינם נוטים לסייע זה לזה במקרים כאלו ,ואם כבר גם לא אנשי תקשורת באופן כללי.
אין ספק שכאשר היא תגיש תביעה כנגדי אני אעמוד לבדי לוחם בודד למען חופש הדיבור .
למרות בבירור יהיה כאן איום על חופש הדיבור.
אני חוזר בזה על הצעתי הישננה הלקיים מגבית בין הבלוגרים לקרן מיוחדת שמתםקידה יהיה לשמש בלוגרים במצבים כאלה כאשר הם עומדים כנגד איומים על חופש הדיבור מסוג זה שאותו מציגה כעת איריס חפץ .
אני טוען שמספיק היה לעותרים לפנות אל הגברת פרי ולדרוש ממנה להסיר את המילים הנ"ל כפי שיכלה בהחלט לעשות .
ואם לא הייתה מסכימה לעשות זאת לאחר בקשה אז מן הסתם מכתב עורכי דין היה משכנע אותה.
באינטרנט בניגוד לעמוד המודפס הרי הכל ניתן לשינוי .
בעצם הגשת התביעה ( אלא אם כן אכן הייתה תכתובת כזאת שלא ידוע לי עליה שלא יצא ממנה דבר ) יש לדעתי פגיעה בחופש הדיבור האינטרנטי וניסיון ברור לפגוע ולאיים על בלוגרים.
אני קורא בזה למשפטנים לדאוג להביא לשינוי החוקים הרלבנטיים ולפיהם אי אפשר יהיה להגיש תביעה כנגד בלוגר אלא אם כן יתברר שנעשה כבר נסיון מחוץ לבית המשפט לשכנעו לתקן מעוות כלשהו.

מה עשה סמי..?
אישר העלאת תמונות מסיבות (שלראייתו) טובות.
לא למען האינטרס הצר שלו ולא למען אנטישמיות ולא למען שינאה.
אלא למען הגברת החמלה והמודעות.
הסרטים המבעיתים על השואה מטרתם דומה והם קשים לצפייה לא פחות מהתמונות המוצגות בקדמה.
אז מה הצביעות הגדולה כאן?

במקום לצעוק פורנוגרפיה,אולי כדאי לפקוח את העיניים ולזכור כמה אנשים מתים חפים מפשע קבורים בעזה.
כמה נכים פיזית..
כמה נכים נפשית..
איך אמרה נטלי גוטמן,החינוך לחמלה.
קצת חמלה לא תזיק.

אני ממשיכה לחדד את הטיעונים שלי
האם ניתן לגזור סימטריה בין מה שעשו הנאצים ליהודים לבין הסכסוך הישראלי פלשתיני על סמך הצילומים שמופיעים בקדמה?
אני טוענת שעל סמך צילומים בלבד לא ניתן לקבוע דבר כזה צריך עוד הרבה ראיות תומכות מעבר לכך, אולם הנסיון בעזרת צילומים אלה לגרום לצופה בהן את התחושה שיש סימטריה ויש הקבלה בין הדברים ועל כן לגרום לו לרגשות אשמה כבדים. או כדברי העורכת בעצמה ואני מביאה כאן ציטוטים שלה
בתאריך 25/2/09 היא כותבת תחת הכותרת "תהיות" התמונות מזעזעות אבל הן משקפות מציאות מזעזעת שמזוויע הוא המציאות והתמונות הן אמצעי שמשקף אותה"…..
ובהמשך היא כותבת …."התמונות נועדו למי שלא מבין את המשמעות של ניסויים בבני אדם"…….
וובתגובה מאוחרת יותר היא כותבת……"למרבה הצער ישראלים רבים מכחישים שהיה טבח ורצח מי שקורא לטבח "הגנה עצמית" הוא מכחישן בן מכחישים"
….."חיילים ישראלים ששלחה מדינת ישראל וכל יהודיה כולם שתמכו בהם כמעט טבחו בהם ורצחו אותם"……"איך זה מרגיש ללחוץ ידיים של מישהו שעשה זאת?"……..
ובכן זהו לדעתי הטרור הרגשי-נפשי שמנסים להפעיל על הצופה ,אולם זוהי בעצם מרמה רגשית. שכן ע"י גרימת רגשות אשמה ניתן לערער את יציבותו הרגשית-נפשית של הצופה הישראלי לגרום לו להצטדק לנוכח מראות הזוועה ,לגרום לו להטיל ספק בעצמו.
הצילומים שהובאו באתר קדמה מראים את התוצאות של המבצע אולם לא מספרים את הסיפור המלא שקדם ועומד מאחורי התוצאות ,כלומר מספרים חצי אמת,ולספר חצי אמת ולהסתיר את החצי השני שלה כמוהו כשקר גס.
כמובן שכל זה מצריך אותנו הישראלים באמת לדון עם עצמנו האם יש הקבלה בין מה שעשו הנאצים ליהודים לבין הסכסוך הישראלי פלשתיני, הסיבות והנסיבות לרצח העם שנעשה ביהדות מזרח אירופה הן לא אותן סיבות שהביאו לסכסוך הישראלי פלשתיני שבו דרך אגב שני הצדדים גם הישראלי וגם הפלשתיני הם קורבנות של הסכסוך.
ולכן אני שווה וטוענת שיש בצילומים סוג של מרמה רגשית והויזואליות של הצילומים מפעילה סוג של טרור רגשי.

ירדנה אלון – יש כאן דיון אחד: האם עורך/ת המתנגד/ת למלחמה ורואה בישראל אחראית ביודעין לזוועותיה ופשעיה, ואשר מגיעות לידיו/ה תמונות מחרידות, אשר מהימנותן נבדקה, של תוצאות פעולותיה הצבאיות של המדינה, רשאי וצריך לפרסמן? אם לא, האם מסיבות מוסריות, טקטיות, או אחרות? והאם מישהו כאן זוכר/ת ששום תמונה – אפילו לא אחת – של ממדי ההרס וההרג ברצועת עזה לא פורסמה בשום כלי תקשורת או אתר ישראלי, מתוך צנזורה מרצון של העיתונאים/דוברים-צבאיים העומדים דום למשמע חצוצרות הצבא? והאם מישהו מהחבורה ההזויה שנתקבצה פה מחה, תהה, שאל, או תבע דבר בעניין זה?

ויש כאן כמה תת-דיונים של תת-תרבות בתת-רמה: מכיוון שהתקבצו לכאן ובאו שוטה וחירש וקטן(ה), שהתנאים המוקדמים לדיון אתך, ירדנה, כפי שמניתי אותם למעלה כלל אינם מתקיימים בהם (הם לא רק שלא יצאו למלחמה במלחמה, האדון אשד חסר הלב עוד המליץ לשלוח אליה פליטים מסכנים מדרפור, לא שכחנו) – הרי שכל הקשקוש הזה כאן נראה כמו דיון חסר בושה של, למשל, חשודים באונס במידת הלגיטימיות שבפרסום תמונות הנאנסות באתר פמיניסטי, או של חבורת קצבים במדיניות העריכה של אתר לזכויות בעלי חיים, החושף תמונות נוראות ממטבחיהם…

עד כמה שאני יכול לקבוע כקורא, כמעט כל מה שנכתב כאן על אתר "קדמה" אינו נכון, וזו בלשון המעטה (וכבר מניתי את השטויות על יהודי-ערבי, שאינה "עמדה" של קדמה, ובודאי שהרבנים יוסף עוזר וחיים עובדיה פתיה הכותבים שם יתפלאו לגלות שזהו אתר "נגד מסורת", וכו). אבל מכיוון שאתם מתעקשים לעשות שימוש מניפולטיבי בדבריה של אלון כדי לנגח ולהכפיש אתר שלשמחתי הוא כצנינים בעיניכם (כי זה לא הסמולנים עגולי המשקפיים מהשבט המפאיניקי שלכם), אתם לא באמת בני שיח ראויים לדיון באתר "קדמה" או בפוליטיקה אתנית בכלל.

והערה אחרונה לדודה גוטמן – דיעותייך בעניין המאבקים שאני צריך לנהל, והאופנים שבהם אני אמור לפעול, אינן מעניינות אותי בכלל. ההוראה הפטרונית, המתנשאת, והנלעגת (ששים שנה זה מעט זמן לתיקון עוולות? וכמה זמן לוקח לבצע עוולות?) של בעלת זכויות היתר המפליגות כלפי קורבנותיה, הילידים נעדרי החמלה, יכולה לעורר רק השתוממות על דרגות השפלות והאטימות ששליטה באחרים מייצרת. דרכנו אל חברה אנשוית וצודקת יותר נסמכות על מורנו הגדול נלסון מנדלה – לא את תלמדי את קורבנות החברה שלך חמלה. חמלה ופיוס הן משהו שהקורבנות עשויים לבחור בו, כאשר את ושכמותך תאבקו לשינוי החברה שה אתם חיים וחיות, ותקחו אחריות על פשעיה. עד אז, אל תטיפי, דודה. ונפרד לנצח ממש לא כידידים

לברק – מאחר ועל פי תגובותיך התרשמתי כי כבר קבעת את עמדתך בנושא וכי כל הטוענים שמתנגדים לנקודת המבט כפי שאתה העלית אותה וכפי שבקדמה סבורים שאנו עד כדי כך תמימים כדי לחשוב שכל זה נועד ל – "הגברת התודעה".קודם אתה מכנה את המתנגדים לגישה כפי שהיא מוצגת בקדמה "מתחסדים וצדקנים " ואחר כך שואל שאלות,
יש לי עיצה קטנה עבורך לעולם אל תפשוט את עורו של הדוב לפני שצדת אותו" רוצה לומר קודם תשאל שאלות כמו האם זה טרור רגשי או "הגברת תודעה" תתמודד עם הטיעונים שמעלים ואחר כך תסיק מסקנות
אבל אתה קודם יורה ואחר כך שואל שאלות
אני עם סוג כזה של שיח לא משתפת פעולה, תקרא את הטיעונים שלי ותחליט עבור עצמך
כמובן שהייתי מתדיינת איתך ועונה על שאלותיך לוא הקדמת קודם לשאול ואחר כך לבזות ולא ההפך

סס"ש פתטי – אם הוא היה נאה מקיים ולא רק נאה דורש, הוא היה צריך להגר למה שהוא רואה ככור מחצבתו התרבותי (מרוקו) ולנסות לשחזר שם את האחווה היהודית ערבית המדומה שהוא מנסה לשווק.

במקום זה הוא יושב בארה"ב- אצל השטן הגדול – ומבלבל במוח.

איריס חפץ כנ"ל – יצור משונה. חיה בגרמניה עם בעל גרמני, ומנסה ללמד אותנו איך צריך לחיות פה.

בכלל, שני מנותקים כאלה, אחד חי בארה"ב ואחת בלב אירופה, מנסים ללמד אותנו מה היא מזרח תיכוניות ומה היא מזרחיות. בדיחה.

באשר לתמונות מהאטליז שהצמד העלה באתר שלהם – תמונות מתאונת דרכים רבת משתתפים, משריפה גדולה, או פיצוץ צינור גאז בבית דירות, יכולים אף הן להניב תמונות יפות של בשר אנושי קצוץ.

התמונות כשלעצמן חסרות משמעות. הבעיה היא הנראטיב השקרי שהן "מאיירות", והמניפולציה הרגשית שהן מבקשות לעשות.
כמובן שהן ישכנעו את המשוכנעים מראש, לא יזיזו למי שמחוסן ממניפולציות, ולא יגיעו בכלל לציבור הרחב שאין לו מה לחפש באתר שכל מטרתו ועצם קיומו היא לסכסך בין יהודים על רקע עדתי.

באשר להתנכלות של איריס חפץ לענת פרי – זה לא מה שינקה מגברת חפץ(בורכרט) את הכתם של אפולוגטיקה לאנטישמיות ודמוניזציה של קורבנות האנטישמיות.
זה מאוד דומה להתנכלות של גורמים ממסדיים לחושפי שחיתויות.

מאיפה הכסף לתביעות האלו, מעניין לדעת.

אני יתן לך עצות כמה שמתחשק לי מלוא החופן ואין שום דבר שאתה יכול לעשות בקשר לזה, הגיע הזמן שתפנים שאנחנו כופרים בהאשמות הפתטיות של קדמה ויותר מזה אנחנו רואים בו אתר סמי פשיסטי מופרע ומתועב שיש בו גוון אנטישמי וזכותנו לגנות את האתר הדוחה הזה ולחשוף את שקריו הנתעבים.

אין לך מונופול על המזרחיות, ואין לך זכות להשתמש בה לניגוח ישראל, כי רוב המזרחיים אינם חושבים כמוך, ולא משנה כמה תמונות זוועה תדחף להם בפרצוף. למעשה ניפנוף בתמונות האלו מייצר התנגדות גדולה יותר לרעיונות שאתה מנסה להפיץ. כנראה שלא נתפס אצלך שבכדי להוכיח "אשמה" או "אחריות" צריך קצת יותר מתמונה של גוויות מקוצצות.

לדוגמא,אם בנאדם קופץ לכביש מהיר לפני משאית דוהרת, תמונות של גוויתו המרוחה על הכביש לא מוכיחות את "אשמתו" של נהג המשאית.

לסס"ש ולאיריס חפץ לא רק שאין מונופול על הישראליות, אלא אין להם זכות מוסרית להתגדר בה, כי הם בחרו לעזוב את ישראל, הם שונאים את התרבות הישראלית, והם מתנערים מכל מה שישראל מייצגת.

אתם לא עושים "פוליטיקה אתנית" אלא פוליטיקה של שנאה, תעמולת שנאה, ושיח של הסתה, פרובוקציה, וחירחור טינה, ריב ומדון.

אילו היית מבין כמה הגישה שלכם דוחה ומאוסה על מי שאתה מתיימר לדבר בשמו היית מוריד את הטון המתלהם.

כל הדיון הזה על העלאת התמונות.
שאין כאן ולו אדם אחד שכבד לו מהתמונות האלה ושחושב על אותם אומללים שקיפחו את חייהם או את קרוביהם ברטגדיה הזאת.

התשובה היא טרור רגשי, לא "הגברת המודעות".

יש לך עוד שאלות?

מעניין אם סס"ש ואיריס חפץ ישימו באתר שלהם גלרית תמונות מהלינץ' בראמאללה, בכדי "להגביר את המודעות" של העם היושב בציון למשהו.

איכשהו, יש לי הרגשה שהם יוותרו על העונג והחובה המוסרית במקרה הזה…

למה נדמה לך שחובה עלי לצפות בתמונה של גוויה קצוצה בכדי שיהיה לי כבד (קצוץ?) או בכדי שאני אחשוב על אומללים כאלה ואחרים?

למה המרכיב הויזואלי של גופה עירומה ומושחתת כל כך חשוב לך?

אתה זקוק לתמונה של מוח שפוך בכדי להפעיל את המוח?

סף הרגישות שלך כל כך גבוה שרק נקרופיליה בוטה גורמת לך גירוי אינטלקטואלי?

אם כן,מדוע אתה משליך את אטימותך, קהות הרגש שלך, ומוגבלותך הכללית על אחרים?

ירדנה העלתה שאלה נכונה – מה גורם לאנשים שמתיימרים לזיקה תרבותית מסויימת, להשליך לכל רוח עקרונות בסיסיים בתרבות הזו?

האם אדם דתי יאכל חזיר בפרהסיה בעודו חובש כיפה ועוטה טלית, ציצית ותפילין, רק בכדי לזעזע אנשים אחרים? כביכול "לגרום להם לחשוב"?

הוא אכן יגרום לי לחשוב – לחשוב שהוא ירד מהפסים לגמרי…

לא קראת דבר, עמרם האיש המרוחק מחיינו, לא טרחת להתעמק- נותרת בשלך ובחושך, אלה החיים חביבי, של מי שמעז לייצג עם שלם, ובמקום להועיל לו, מדביק מילות גנאי על ראשו, מילים שלא נבראו מחוצה לו! כבר כתב מרק טווין- הכושי יודע מה זהותו כשהוא מסתכל במראה.

לא שמת לב אפילו שמושיטים פה יד אחד לשני, ולא שמים רגל. גם לך מגיע חיבוק בשתי ידיים, ואתה בולע את הסיכוי השמאלי והימני עד יסוד … ומה נותר לך?
אם איבדת תקשורת עם אנשים הכי מעשיים והכי רגישים למצב, שנמצאים בפנים ורואים כי פתרונות אצלם. התעלמת מהם ועוד שופך על ראשם גידופים… בכך התנזרת בלא כבוד, ומי יבוא עכשיו לקראתך?

תנסה להגביר את הזעם, ואין לך קול, לא אספת אפילו מידע מינימלי, את הצד שלך ושל כל אדם במדינה הקטנה השפלת בלי מיסים, והכול אישי מדי וחונק.

גם אם כואב , לא עוזר.

אוהבים אותך, הרי, גם ככה, סבתא המדינה, פצועה ומתנצלת על כך שהיא חיה, עדיין, ולא יודעת איך לבקש ממך כוס תה- איך תבקש ממך, הרי הזקנה הרגישה כל כך לילדיה, שבינתיים, רבים על ראשה!
לכן, אין תיקון. רק בוץ תובעני.

האם יכולנו לדבר,אני ואתה על האומללים בעזה ללא התמונות המחרידות האלה?
לגבי הלינץ' אין לי ספק שהתמונות לא היו מועלות בקדמה והסיבות ברורות.
ואם להמשיך בקו שלך הרי שגם גופות מרוטשות מפיגועי טרור של מתאבדים גם לא היו מועלות בקדמה מאותן סיבות.
ומהבחינה הזאת הצדק כולו עימך.
אני לא בא לסנגר על העלאת התמונות אני בעד להסיר אותן מהאתר.
יחד עם זאת אני מאמין שצריך ללמד את הציבור בישראל שהחתירה לשלום ולחיים ביחד היא דבר חיוני לשני הצדדים.
ניתן כמובן להגיע לזה ללא העלאת תמונות זוועה…

"השבט המפאניקי" שאתה מדבר עליו הוא לא העניין כאן אלא הגישה המרומזת שלך כלפי קבוצה מאוד מסוימת של אנשים.
אני מציע לך להסתכל קמעה במראה לפני שאתה מעביר ביקורת כל כך קשה.
חיים ביחד זה אנחנו והערבים אבל אלו גם אחינו האשכנזים.
לא טוב לך..? מצא לך פלנטה אחרת לחיות בה.

ולגבי פליטי דרפור.
גם אני מצאתי שההצעה של אלי לא סבירה ואפילו מטופשת.
אז מה?
יש לך הצעות אחרות בבקשה תעלה אותן.
יאמר לזכותו של אלי אשד שאין כאן צנזורה מכוערת ובזויה כפי שקיימת במקומות אחרים.

רציתי לכתוב לך עוד הרבה אבל אין לי סבלנות כרגע.
אתה מזכיר לי דברים לא טובים שאני פשוט מעדיף לשכוח.

למה הלינץ' ברמאללה. למה לא מלון פארק למשל, אני משוכנע שהוא סיפק כמה תמונות לא פחות עסיסיות. או אחד מהאוטובוסים הרבים שהתפוצצו, ובהם נהרגו מאות ישראלים. נדמה לי שאלג'זירה, בתשובה לשאלה מדוע הם משדרים תמונות זוועה, התגדרו בכך שהם העבירו בכמה הזדמנויות תמונות לא מצונזרות גם מאירועים כאלה בהם נרצחו ישראלים. בעידן האינטרנט אולי עורכי קדמה יוכלו למצוא אותם בשבילנו בכדי שנשכיל להכיר בכל חושנו את "הזועה הפלסטינית" ואת הצימאון לדם יהודי. ואם לא ימצאו נא תמונות של גופות מרוטשות, אולי אף אלו שהוצגו שם זה עתה, ויכתבו מתחתיהם "ישראלים". סוף סוף מה זה חשוב כל כך. כול בני אדם נראים אותו הדבר לאחר שרוטשו. אלא שבקדמה לא מזילים ולו דמעה אחת על דם של ישראלים, גם לא של מזרחים'. זאת הסיבה לכך שאיש אינו מאמין להם שהם באמת כואבים את הכאב הפלסטיני. אדם נורמלי כואב כל רצח והרג באשר הם. גם את הפשעים הישראלים, ויש רבים כאלה, וגם את הפשעים הפלסטינים
בסופו של דבר קדמה נראית כמו פתולוגיה ותו לא, חבורה של אנשים עם אובססיה לדבר אחד, מן הזן המעיד על משהו די לא בריא הרוחש מתחת.

אני שמחה לראות שהיה נסיון ליצור דיון על התמונות שפרסמתי בקדמה ועל ההפניה לשם. חבל שהוא התפתח לדיון בביוגרפיה שלי, אבל יש כאן כמה שאלות שבכל זאת כדאי לגעת בהן, כי אפשר ללמוד מהן משהו על המוטיבציות של הדנים בהן.
1. התביעה של בן זוגי ושלי את ענת פרי, היא ענין ישן ובעלי רשימות התייחסו אליה כאן:
http://www.notes.co.il/extra/48122.asp
כלומר אין כאן שום חשיפה!!! (באותיות גדולות באדום אם אפשר), אלא בסך הכל נסיון להעלות את זה כדי לעשות דיס קרדיטיצזיה לעוד מישהי שנתנה את קולה נגד ההתקפה על עזה, לא יותר
התביעה הוגשה לאחר שענת פרי קיבלה מכתב מעו"ד שלי ובו דרישה להסיר את הכתוב. לא אחזור על הזוועות שהיא בדתה שם, אלא רק אוסיף שהיא ייחסה לבן הזוג שלי התחזות לבעל מקצוע שהוא לא. כלומר: עבירות בפועל על החוקים בכל מדינה ואם הדברים נכונים הרי שאנחנו צפויים שנינו לעונשים. זה משול לפוסט שבו אני חס וחלילה אפרסם שיוסי דר הוא סוכן מוסד שבדי שמתחזה לעורך דין ((הוכחה: הביא פעם פוסט משבדיה עם תמונות של מוצצים. תגידו לי אתם: איך יש לו זמן לצלם מוצצים במקום לעבוד, אה? נו, ברור. המוסד השבדי שקוראים לו גורוהוהוההה (לעשות קול של גרעפצ עכשיו, בטח ככה זה נשמע) משלם לו! מש"ל)). בזמן שהוא בסך הכל מתחזה למתעניין או חושף סקופים בימי סגריר, שזה לגמרי לגיטימי, גם אם חסר טעם.
לא רק שהיא סירבה להוריד את הכתוב, היא עוד הוסיפה חטא על פשע ופרסמה את המכתב של עורך הדין שלי אליה ברבים בפוסט שלה (שירד אל תהום הנשיה וגם מהקייש של גוגל בעזרת אלוהי האינטרנט)
כלומר, אין כאן שום נסיון להצר את חופש הביטוי אלא להגן על זכויותינו. לא יותר. ועכשיו בית הדין יגיד את דברו. רוצים משפט ציבורי כמו בפעולת צופים? יאללה, לכו על זה.
ונעבור לדואגים לחופש הביטוי ולוחמי חירות ישראל:
לפי היעוץ המשפטי שקיבלתי, הייתי יכולה לתבוע את מפעילי "רשימות", שנתנו לה את הבמה. בחרתי לא לעשות את זה ולא לתבוע אותם, מכיוון שכעורכת שעובדת בהתנדבות אני מודעת לעבודה ובלבול המוח שזה מייצר ולכוונות הבסיסיות הטובות שלהם וכן לחשיבות המפעל האינטרנטי הזה. זה היה אבל יכול לחסוך לי הרבה בלבול מוח, כי הם הבינו שאני בן אדם אמיתי ולא מתחזה לכלום.
ההתנהלות ההגונה שלהם מולי לאחר קבלת פסק הדין הראשון בענין (שניתן בהיעדרה של הנתבעת, כיוון שהיא לא הגישה כתב הגנה ולא הגיעה לדיון, ובינתיים בוטל) הוכיחה לי שעשיתי נכון שלא תבעתי אותם, כבעלי רשימות, למרות האפשרות החוקית שהיתה לי לעשות כן. (בהזמנות זו: שוב ברכות והם לא צד בעסק בכלל).
כך שכל מי שמודאג ומייחס לי איזו נטיה מרושעת לתבוע, יכול להסיר דאגה מליבו.
אני כנראה מקלקלת לאלי אשד את הכוונה להפוך להיות אם לא גיבור תרבות, אז לפחות גיבור כלוחם על חירות הדיבור והבירבור:
אני מצהירה בזו קבל עם ורשימות – במידה ואקבל מענת פרי את הכסף שהוצאתי בינתיים על ההליך המשפטי, הרי שאסיר את התביעה. אין לי כל עניין לעשות כסף מהסיפור הזה, כל שרציתי הוא שהכתוב יוסר, וזה כבר קרה. במידה וארוויח מהסיפור הזה גרוש: כל אגורה ושקל מעבר להוצאות שלי ילכו לפעילות פוליטית ואני אשמח לפרט לאן הכסף ילך במידה וזה יהיה רלוונטי אי פעם: מבטיחה שקיפות ודיווח לעם היושב בציון ומתן הרשאה לעורך הדין לחשוף את ההתנהלות כולה. אם שכחתי, תנוח דעתכם: אתם מוזמנים להזכיר לי.
irishefets@kedma.co.il
מבחינתי כבר השגתי את שלי, חבל שבדרכים כאלו, אבל אחרי שניסיתי את הדרכים האחרות זה מה שנשאר לי. יש לי תקופת בחינות אכזרית בסגנון עדות הגרמנים על הראש והייתי מעדיפה להתמקד בזה עכשיו. אז תטרידו עוד חודש בבקשה.

2. באשר לקדמה:
קדמה הוא אתר שפועל יותר משמונה שנים בהתנדבות, ואני בסך הכל עורכת שם כשנה וחצי.
כעורכת של קדמה, פנו אלי כבר כמה פעמים אנשים שנפגעו מהכתוב בקדמה (פעם אחת משהו שאני כתבתי ופעמים אחרות של כותבים אחרים): תמיד מחקתי מה שהיה בגדר לשון הרע והצעתי התנצלות ושתי כותבות כאן יכולות להעיד על זה. כותבת אחת לא נענתה להצעתי להסיר או לתקן את הכתוב לצערי. אבל כולנו פועלים לפי אותו החוק, כך שאני לא דורשת מאף אחד משהו שאני לא דורשת מעצמי. אפשר להתווכח על הסטנדרטים המוסריים שלי, בבקשה: אבל עם אסמכתאות וקבלות ולא עם 'היא כתבה תגובה שמישהו הכתיב לה, ששטף לה את המוח כי היא לא אוהבת לאכול במבה אשכנזית בימי שלישי פעמיים כי טוב'.

מי שמרגיש שכתוב בקדמה משהו שהוא לשון הרע מוזמן לפנות אלי גם באופן פומבי, לנמק את זה ואם הוא צודק זה ימחק.
יוסי דר עצמו פרסם מאמר בקדמה לבקשתי, ואני זוכרת התנהלות אחרת איתו מאשר ההתנהגות שלו מאז התחלת המתקפה על עזה (ואני קורבן קטן שלה כמובן ולא מבקרת בבלוג שלו מאז וחורגת עכשיו ממנהגי).
קדמה הוא אתר עם אג'נדה, בהחלט. ועם פורום דיון סגור: זה אומר שלא כל תגובה נכנסת. מאז ההתקפה החלטתי למשל שאין יותר מקום לדעות כהניסטיות. כל האינטרנט פתוח בשביל זה, ואצלינו אני מקווה שיווצר מרחב נקי מהרפש הזה. בהחלט. ולמתחזים ואנונימים אסור להכפיש אנשים מזוהים בשמם. בהחלט אסור. אז לחופש הביטוי יש גבולות שמי שלא נראה לו לא חייב לכבד בבלוג שלו, אבל אצלינו כן.

3. כל "ההאשמות" בדבר העובדה שגדלתי עם כפית כסף בפה מאוד מחמיאות לי, אבל זה קשקוש:
נולדתי לאמא מרוקאית שיש לה שלוש עשרה אחים ולאבא יליד הארץ, בן למשפחה עם 7 ילדים, שבילה כמה שנים כילד חוץ בקיבוץ מרוב שההורים שלו היו משופעים בכל טוב הארץ. כולם עניים בני עניים. זה אומר שכשאבי היה בן 30 הוא התחתן עם אמי הצעירה ואז הם קנו את דירת החלומות בבאר שבע, עם משכנתא שאפשרה מדי פעם לקנות גבינה צהובה במכולת "מתחת לגשר".
מגיל 14 ניקיתי בתים וחדרי מדרגות ועבדתי לפרנסתי. לא משהו מיוחד. אבל רכשתי כישורי ספונג'ה שמאוד עזרו לי להתקדם בחיים ולהבין משמעותה של עבודה סיזיפית, צורך בהתאגדות ושאר דברים חשובים. וכל זה אפילו שקוראים לי חפץ.
אחרי שרכשתי השכלה ועברתי כמה שנים קשות של אוברדרפטים הגעתי לעבוד בתעשיית התרופות ומצבי הכלכלי החל להשתפר וכל זה לא מעלה ולא מוריד כלום מזכותו של כל אחד להיות דורש זכויות אובסיבי. לו הייתי נולדת עם כפית כסף בפה הייתי מעריכה את עצמי עוד יותר אפילו:-) ולכן הערכתי שלוחה למלקקי כפיות הכסף, הזהב והיהלומים שיוצאים נגד השבט שלהם. הם עושים מעשה הרבה יותר אמיץ מזה שלי כמובן.
אז אהרון תמוז, המתחזה לבן של נאג'י וכנראה גם ל"חכם חנוכה" שמוחק ערכים של אנשי שמאל בויקיפדיה, יכול להירגע: אין לי עבר מעברתי, אבל את חפירה מפלדת אל חלד באמתחתי.
כתבתי לך בקדמה שזה לא אתר שנועד להיות שומר המסך של המשפחה שלך ואתה מייחס לי שטויות. גם לביוגרפיה שלי (שכנראה נובעות מהדעות הקדומות שלך, וזה מותר, אבל לשקר זה כבר חמור יותר) וגם לדעות שלי.

זה בסדר גמור להתווכח עם הדעות שלנו ואפילו רצוי, אבל מה שאשד, גולדבלט ודר (להלן "חברי אג"ד") עושים זה להתווכח עם האדם או להציע במה להכפשת האדם, וזה בעיקר חושף את מי שאתם: פעם זה עידן, פעם אייל ופעם אני. לפחות אני בחברה טובה, אבל זה עושה את ישראל לחברה רעה וזה הרבה יותר מדאיג.

אין לי שום סודות להסתיר, כל הביוגרפיה המאוד לא נוצצת שלי, כולל חיים בפיגור סביבתי בבאר שבע המעטירה וחיים היום בברלין שמציעים הרבה יותר אפשרויות. כנראה שככה זה: אם מזרחי לא מתבכיין אז מחליטים שהוא נולד עם כפית של כסף ומתחזה. ואם הוא מתבכיין, אז זה גם לא בסדר. לא מתבכיינת, אפשר לחיות טוב עם גבינה צהובה פעם בחודש ועם בגדים מאת"א ו"מרכז הדרום". אני לא בדיוק מבינה למה זה מעניין ואת מי זה צריך לעניין מעבר לרכילות ומציצנות רגילה, אלא אם יש לזה רלוונטיות לענין.

בינתיים הדיון סתם מאפשר לעידו לם שהוא יותם ישראלי שהוא עידו גור אריה להגיד את אותן שטויות שוב ושוב.
וואו.
כדאי לעבור לדברים יותר חשובים נראה לי, אלא אם כן אני לוקה בבוחן מציאות ועובדי התזמורת האנדלוסית – הערבים, היהודים, הפלסטינים, הרוסים והשד יודע מה- המפוטרים הוחזרו לעבודתם, ויקבלו גם את שכר ינואר, גם את פברואר והוא אפילו לא יעמוד על 1,250 ש"ח.
נראה לי יותר חשוב לדאוג לזכויות של העובדים בישראל מאשר ברכילות זו או אחרת.
אבל אולי אני טועה וכל אחד צריך להיות גיבור בנישה שלו: מקווה שהעולם נראה יותר מסודר עכשיו וכל הסטריאוטיפים שלא מסתדרים יושבים טיפה יותר טוב במקום.
ברכות

הייתה אם הבנתי נכון בקשה מהגברת פרי להסיר את הכיתוב השנוי במחלוקת שהתקבלה בסירוב לפני שהוגשה התביעה כנגדה.
אם אכן כך היה אז הרי אין לי בעיה עם התביעה שלה.
לגבי כל השאר אין לי הרבה מה להוסיף.
חבל רק שהיא הייתה צריכה להוסיף את כל ההבלים על כך שהיא מוחקת "כהניסטים " שכביכול נכנסים לאתר שלה כאשר ידוע לכל קורא באתר שלה שהיא נותנת במה חופשית לנאצות עדתיות בזויות לדברי גזענות נתעבים וכמו נאציים . אם היתה טורחת להפעיל כנגדן את אותה הצנזורה הקפדנית שהיא מפעילה כנגד מי שדעתו אינו כדעת אנשי קדמה כמו נגיד עמיחי ישראלי הייתה מוצאת שהאתר ואנשיו ומפעיליו לא היו נתקלים בבוז והזלזול התהומי שהם נתקלים בו בשנתיים שלוש האחרונות מכל צד
גם כאלו שדעתם לגבי הסכסוך הישראלי הערבי דומה בעיקרון אלא שהם מוצאים שהאתר והמגיבים המופרעים והגזעניים שבו הם בדיוק כמו יריביו כביכול הכהניסטים ואין הרבה מה לבחור בין שני הצדדים.
לאמיתו של דבר אנשי האתר בתקפותיהם הגזעניות על בני עדות אחרות רק מפריעים ומזיקים למאמצים הכנים להביא ליחסים טובים יותר בין יהודים וערבים וזאת אחת הסיבות לטינה ולבוז שגם אנשי שמאל חשים כלפיהם .
התוצאה היא שבשנים האחרונות כתוצאה מכל האמור לאיל היא אין כבר אף אחד שמתייחס ברצינות לטענות שלהם על גזענות כנגד מזרחיים אם אלו באות מהכיוון הספציפי שלהם
גם לא מזרחיים אחרים
אתר "קדמה " איבד את כל האמינות שלו ..
וראו על כך בפוסט כאן
מלחמות הכוזרים באתר "קדמה "
http://www.notes.co.il/eshed/40498.asp

מה כן יכול האתר לעשות כדי לשפר את המצב שהמגיבים שבו הביאו אותו מצב של שוליות מוחלטת כפי שהוא לא היה לפני כמה שנים תמצאו במסגרת התגובות כאן
אבי ביטר והסכנה הכוזרית
http://www.notes.co.il/eshed/46512.asp

נסה להתעמק פעם במה שקדמה מנסה להציע.
גפ לי לא הכל טעים אבל ברור לי שהאתר נתן לי גישה וראייה חדשה שבספק אם הייתי משיג במקום אחר.
לגבי הטענות שלך בנוגע לשיקולי העריכה (שהיו תמיד ולא רק בזמנה של העורכת הנוכחית) הרי שאני מסכים איתך לחלוטין.
אולי עוד תגיע ההבנה בעניין הזה לסמי,כי מבחינתי הוא נותן הטון באתר ולא אף אחד אחר (או אחרת).

קדמה הוא אתר עם תזה פוליטית שבמרכזה מאבק משותף מזרחי ופלסטיני כנגד "האשכנזים הציונים" .ההשפעה האפסית של האתר ניכרת בתוצאות הבחירות בפריפריה שם קיבל "גוש הימין" שבעים עד 75 אחוזים והעבודה+מרץ+קדימה קיבלו יחד 22 עד 26 אחוזים.הדבר היחיד שרלוונטי עבורי לאתר קדמה היא העלאה לאויר של נסיונות שנעשים על ידי אנשי שמאל מזרחים רדיקלים לשכתב את ההיסטוריה כך שתתאים לתזה שלהם שהבפליטים היהודים שגורשו ממדינות ערב היו קורבנות הציונות כפי שחושבים בקדמה ולא קורבנות הערבים כפי שההיסטוריה מלמדת.

:ולזה לא קוראים גזענות?

"ליברמן (טרנספרמן) הוא דמגוג מן הסוג הרוסי, עדיין נופל מרמתם של הארים (שילך כפרה על אדולף ובניטו). הטיפש חושב שחוק שלילת האזרחות שלו יפגע רק בערבים לא נאמנים לתחת הקוזאקי שלו.?"

יש חשיבות למילים ולדרך שכה הן נאמרות.אפשר לאמר מה שרוצים גם את הדברים הקשים והבוטים ביותר כל זמן שמקפידים לא לרדת לכינויים גזעניים ואישיים שלמעשה אינם רלבנאטיים .
אם אתה מתחיל ען זה אין לזה סוף ובסופו של דבר כל האמינות שלך נפגעת באופן כללי.
ראו פרשת יצחק לאור שהרס לגמרי כל אפשרות להתייחסות רצינית למאמר שלו כאשר קרא לאיש שעסק בו "שמוק "
או סמי שלום שטרית שתר פעם נוספת את כל טענותיו לחוסר גזענות כאשר התייחסותו הראשונה לפרשת מיידוף" הייתה שאחרי הכל המדובר באשכנזי. וכיוצא בזה.אין לזה סוף.
בקצרה אני מציע לאתרים אחרים מה שאני עושה אצלי כאשר יש התיחסויות גזעניות בוטות מכל סוגב בתגובה יש פשוט למחוק אותה

ושוב מנסה עורכת קדמה לבלבל ולסכסך עלינו את דעתנו ואף מרשה לעצמה "לחנך" אותנו מצד אחד מטיפה לנו כי ……."נראה לי יותר חשוב לדאוג לזכויות של עובדים בישראל מאשר ברכילות זאת או אחרת"……..(וגם זה לאחר שהיא הציפה אותנו בתגובתה למעלה באינפורמציה מהסוג הזה בדיוק,במקום לעסוק בטיעונים שהועלו כאן) ומאידך בואו לא נשכח שאותה הגברת שמטיפה לעסוק בענייני זכויות עובדים חברה באירגון שקורא להחרים תוצרת ישראלית, כלומר לפגוע בכלכלה הישראלית עד כדי כך שישראל לא תוכל לייצא תוצרת לחו"ל מפעלים ייסגרו (לא כולם כידוע לכם מוסיקאים חברי התזמורת האנדלוסית עם כל הכבוד והיקר שאני רוחשת הן לתזמורת והן למאבק שלה וקריאה להחרמת תוצרת או תרבות ישראלית באירופה תפגע גם בתזמורת האנדלוסית שזוכה להצלחה מרשימה בכל מקום שהיא מופיעה ברחבי הגלובוס) .את הראייה לפעילות האחרת שלה כבר סיפקתי כאן למעלה בתגובה שלי "הכל פתוח" .
איך זה מתיישב עם זה? איך ההטפה שלה שיותר חשוב לדאוג לזכויות עובדים מתיישבת עם הפעילות הפוליטית שלה בפועל ? כגון הקריאה להחרים תוצרת ישראלית מה שיפגע בעובדים הישראלים בסופו של יום ? הנה עוד דוגמא לפער שבין הדיבורים לבין המעשים. לעניות דעתי הבלתי קובעת ועל פי תפישתי לא מה שאדם אומר על עצמו מגדיר אותו. מבחינתי אלה מילים, מילים, מילים, מה שאדם עושה בפועל,העשייה שלו היא זו שמגדירה אותו בסופו של יום
אז בואו לא ניתן לעורכת קדמה לבלבל אותנו ולסכסך עלינו את דעתנו.לא מה שהיא אומרת על עצמה שהיא,אלא מה שהיא עושה זה מה שמגדיר אותה.
אותי על כל פנים היא לא הצליחה לבלבל אני מקווה שגם אותכם.

את התגובה שלי שהעתקת מהאתר של יוסי דר אני מבקשת לציין באופן הזה:
אני לא הגבתי כאן ואם העתקת אותה או מישהו העתיק משם, אז אפשר לתת קישור לתגובה שם.
אז או שאתה עשית את זה ביודעין כדי להביא אותה לכאן או מישהו אחר: בכל מקרה תוכל לראות שזה לא אותו איי פי ממנו אני כותבת עכשיו.
אני לא מגיבה כאן באופן עקרוני ואין לי איתך דיון כיוון שאתה משקר (למשל על כך שסמי שלום שטרית כתב משהו על מיידוף, אולי תביא קישור? אולי הוצאת מההקשר?)
רק זו תגובה שלי ולאחרת אני מבקשת לתת קישור בלבד.
ואין טעם שתקפוץ עם "נראה אם היא תתבע אותי" מיותר.
אני מבינה שאתה רוצה רייטינג וגם חי מהדברים האלו שלא כמוני: רוצה להתפרנס, בבקשה. אבל בהגינות.

במקרה הספציפי הזה זה לא היה שטרית אלא אחת בשם שירה אוחיוןשכתבה באתרכם :
. ציטוט:

"לאחרונה אנו עדים כמעט כל יום לחשיפת פרשיות שחיתות ענק בארה"ב שמעורבים בהם האשכנזים (היום מאדוף למשל), ."

http://kedma.co.il/forum/viewtopic.php?p=15637#15637

שטרית השמיע קשקושים מקבילים בהזדמנויות אחרות אבל לא במקרה הזה.
אשר לגבי איריס חפץ היא מוזמנת להשתתף כאן כמה שתרצה .אם היא לא רוצה חבל.
אני מניח שהחלטתה להחרים את ההאתר נובעת יותר מכל בגלל הקושי שלה לנהל דיון רציני באמת שאינו גדוש בסיסמאות ובעלבונות גזעניים.
אבל זה עניינה .
בכל מקרה לעתיד אםה היא תשנה את דעתה תמצא שעדיף להלהשמיע את דיעותיה גם באתר כזה מאשר רק באתרים שבהם הכול תומכים בעמדותיה.

כבר למד את לקחו בעניין הזה.
הוא כנראה עוקב אחרי הדיונים כאן בעניינו.
היום בתוכנית הבוקר בערוץ 2 כאשר נשאל בידי המנחה ( שגם היא אגב עוקבת אחרי הדיונים כאן ) האם הוא חושב שהצהרות ה"כוזרים"שלו הןלא גזעניות
הוא ענה בתשובה מפורטת שבוודאי שאינן גזעני ותאחר שבמילה "כוזרים" כוונתו אך ורק לאנשים שמנסים לסכסך בין אשכנזים ומזרחיים
(מעניין מי ?) .
במילה "פרידמנים " למשל הוא רואה מילה גזענית

כוזרים היא מיתולוגיה שמומצאת כדי למלא חלל בהיסטוריה האשכנזית, או חלל לא ברור. היא אומרת שהיהודים האשכנזים נורא מוזרים, וצריך לברר מהיכן הם הגיעו. ברור לגמרי, למשל, שלא מדובר בטפטוף איטי של יהודים שהגרו לפולין מספרד או מרוקו…

אפשר בקלות להתווכח עם התיאוריה הכוזרית, יותר קשה לדבר על חוויית הזרות. אני כמובן מאמין שהכוזרים ברחו לבגדד אחרי שנסיכות קייב המורדת כבשה את בולאן. "מוסא הוא נביא האלוהים" היא קריאה לתיקון של זהות ערבית…

בכל מקרה, הקדמאים אינם (!!!) פרוטו נאצים.

הם נאצים גמורים, לאלי אשד: אל תתן לאיריס חפץ הניאופשיסטית למכור לך בובמייסס היא נותנת הכשר לגזענות מפלצתית בשם המדוכאים כביכול אז שלא יעבדו עליך. וליבגני: אל תיעלב מסמי שלום שיטרית שהוא איש בזוי ונכשל על פי כול קונה מידה הוא בסך הכול מנסה לפרוק על יוצאי ברית המועצות את התיסכולים האישיים שלו.

בעיה .האם למחוק אותה בגלל הכינוי "נאצים גמורים " שניתן בה ?
על פי הסטנדרטים שלי המדובר כאן בניבול פה.
לאחר שיקול החלטתי לא למחוק אותה וכדי להציב לידה הזהרה אבקש מהקוראים להבא לא להשתמש בכינוי כמו "נאצים גמורים "
כל הודעה נוספת עם כינוי כזה ליריבים פוליטיים תימחק.

זה מכוער,זה רחוק שנות אור מהמציאות
וזאת הוצאת דיבה שנעשית כלפי אנשים באמת נדירים.

ואולי עוד אעשה זאת.
כרגע לפחות אני מעדיף להשאיר את ההודעה הזאת כדוגמה מחנכת של ניסוח שיש להימנע ממנו בהמשך.
גם המילה "ניאו פשיסטית" ששם נראתה לי מיותרת בהקשר הזה אבל זה עוד איך שהוא על הגבול.בזה אפשר להשתמש מדי פעם בהקשרים מסויימים.
מר גור אריה אבקשך לא להשתמש בניסוחים כאלו יותר בבית ספרנו.אם אתה רוצה תנסח את ההודעה מחדש וכראוי.

אתה ישן ? הגירוש מקדמה, מכונה "קטסטרופה". אני רואה בו מאורע קוסמי, כמו נכבה, רק גדול יותר (ולכן גם מגמד את השואה, טבח הארמנים, והמאורעות המוזרים בקמבודיה).

לגבי סיבת הזיהוי שלי עם "יותם" דווקא יש לי איזו השערה (אני אשתדל למסור לו ד"ש בהקדם האפשרי;-)), אכל הזיהוי שלי עם עידו הצליח להפתיע אותי קצת… למה רק "קצת" ולא "הרבה"? מפני שכתובת ה-IP שבה אני משתמש היא כתובת של מחשב "מפלצתי" שמשמש כמה רבבות אנשים אנשים מדי יום – יהודים, ערבים, אשכנזים, ספרדים, ושאר ירקות – שרובם סטודנטים, מרצים, ושאר אנשי סגל של אחד מהמוסדות האקדמיים הגדולים בארץ אשר משתמש בשרותי המחשב זה…

אם את אכן משתמשת בכתובת ה-IP הזו כדי "לזהות אותי" ולצנזר את תגובותי, זה די משעשע אותי לחשוב כמה "קליינטים" פוטנציאלים שלכם צינזרת עד היום "בזכותי"… 😉

מעבר לכך, אולי צריך להזכיר פה שהצנזור שלי בקדמה היה מלכתחילה צנזור על רקע אי הסכמה עם דעותיי – תוך שעלילת דם מופרכת במיוחד שרקם מר ג. אביבי משמשת לך כתירוץ -ואולי היה עדיף אילו במקום להעליל עלילות ולהמציא תרוצים משעשעים, היית פשוט מודה שיותר קל ונוח לצנזר דעות מסויימות מאשר לנסות התווכח איתן באופן ענייני…

כפי שבוודאי ידוע לכולנו, לכל ארגון גזעני יש "אינטלקטואלים" שבונים את האידיאולוגיה הגזענית שלו ואח"כ יש "גורילות/בבונים" שיוצאים לרחובות ומנסים ליישם את האידיאולוגיה הזו. כך היה, למשל – וזה רק כדוגמא, שלא יובן לא נכון – עם האידיאולוגיה של הנאצים, שראשיתה בפילפולים אינטלקטואליים על ייחוסו הביולוגי ומקומו של היהודי בעולם, ואחריתה בליל הבדולח וכל מה שאחריו…

ובכן, בקטע הבא מסופר כמה "בבונים" כאלו, ואף נראה קטע מצולם ("פורנוגרפי", כמו שכולנו אוהבים) שבו הם נצפים בפעולה – בעת שהם מנסים ליישם איזושהי תפישה גזענית-עדתית שכזו:

http://www.mako.co.il/news-law/crime/Article-1b32914da52cf11004.htm

השאלה שלי למומחים לענייני גזענות מקרב אנשי "קדמה", שבמקרה מבקרים פה לרגל הדיון הזה, היא: האם במקרה אתם יודעים למי שייכים ה"בבונים" הללו? אולי אתם יודעים איזו תפישת עולם הם מנסים ליישם?

עד כמה אותם בריונים מודעים לפלפולים האינטלקטואלים כביכול באתרי האינטרנט .
אבל סביר להניח שלכמה מהם יש גישה וזה מוסיף שמן על המדורה.
יהיה נחמד עם מישהו יעשה מחקר עד כמה אנשים השתמשו במילה "כוזרים " ככינוי גנאי לפני 9 שנים נניח בהשוואה להיום .
יש לי רושם שהם ימצאו שיש קפיצת מדרגה ענקית .

אגב באמת מעניינת אותה חווית קטסטרופה של כל אתם אנשים שהם מנתקים מהאתר שלהם עם כל מיני תירוצים שונים ומשונים אבל הללו לא מסוגלים להתנתק מימנו.וממשיכים לתקוף אותו וכעונש וכך מפרסמים אותו עוד ועוד ומביאים אותו לידיעת אנשים שמעולם לא שמעו את שמעו ולא התעניינו..
מעניין איך הם יוצרים את התחושות האלו.
אולי זה כמו חווית ההתנתקות מכת?
בכת יש את תחושת הסולידריות כנגד העולם העויין והמשפיל .כולם בעד כולם או זה נראה ככה.
יש את המנהיג האבהי הטוב והמיטיב האידיאולוג הראשי. ויש את המספר 2 שלו שאפשר להאשים אותו בכל הצרות והבעיות שמשום מה מתעקשות לצוץ ללא הרף. משום שהרי ברור לכול המנהיג האבהי העסוק בעניניו החשובים מאין כמוהם שאיש אינו יודע מהם בדיוק בוודאי שאינו יודע מה שקורה בשטח מתחת לאפו באתר שלו.
ברגע שהם זורקים מישהו מעורב מספיק מהאתר אז כנראה נוצרה חווית נטישה דומה לזאת מהנתק מכת.

התשובה חיובית.
יכולנו לדבר על האומללים בעזה ובכלל, גם בלי התמונות המחרידות.

לא אתה ולא העורכת הנכבדה התייחסתם לטענה שלי כי התמונות לבדן אינן אומרות שום דבר, הן מקבלות את המשמעות שלהן מה"נראטיב" שאותו הן מאיירות.

יותר מכן, התפקיד שלהן הוא לסגור את הדיון,לסתום עליו את הגולל ולא לאפשר שום דיאלוג. הן אמורות ליצור הלם שאחריו פשוט אין מלים.

מי יעיז להגיד משהו אחרי שהוא רואה דבר כזה? הוא יחשב מייד לערל לב, לאטום, לאכזר, וכיו"ב. אולי אפילו שותף לפשע.

ההתנגדות האישית שלי לסוג כזה של פורנוגרפיה נקרופילית היא

1. שהוא מקרבן את ה"אובייקט המצולם" פעם שניה – מוציא ממנו את האנושיות והופך אותו לפיסת בשר תלויה על אנקול באטליז, שאין לה שום מהות כשלעצמה – היא נמצאת שם בכדי לשרת משהו אחר.

ל"מתקדמים" יתנו גם טבלת דירוג,איזו מהתמונות "מוצלחת" יותר מבחינת האפקט ה"זעזועי".

2. מוריד את הצופה לדרגת חייה שאין לה יכולת ואסור לה להשתמש בשכל. התגובה ה"נכונה" המותרת היא רק "מהבטן,מהמעיים".
יש כאן לא רק פניה למכנה המשותף הנמוך ביותר, יש גם איסור מוחלט על פניה למקום גבוה ממנו…

טכנית, הקטסטרופה אירעה לאחר שהוקם אתר בשם "פורשי מחסום". הכת של "מחסום" היא שנסגרה, המנהיג, שעל טוב ליבו אני די חולק, אינו איתנו, וכן הלאה. בכל מקרה, "פורשי מחסום" קם לאחר שקדמה החל לצנזר תגובות באופן די שיטתי. התגובה הקדמאית היתה סגירה מוחלטת של קדמה לתגובות. המונח "קטסטרופה" בא בעיקר להזכיר (להנכיח, בשבילך…) את התרגום המילולי של "נכבה", היינו שואה קוסמית. זה ביטוי שנוצר על ידי קונסטנטין זוריק כדי לתאר אסון איום וקיצוני, אבל זוריק השתמש במושג הזה פחות או יותר כתיאור מציאותי, אמנם על דרך ההפלגה. הוא כתב ספר על האסון של 48, ולאחר מכן ספר על האסון של 67.

מי שהפכו את השואה הקוסמית לאירוע מכונן עבור העולם הערבי והעולם בכלל, היא קבוצה של אינטלקטואלים פלסטינים, שגילו בו את המרכיב המתקרבן, שנדרש לפוליטיקה בעולם פמיניסטי ופוסט-שואתי. אני מתכוון כאן לשואת היהודים, בין אם יהודים מזרח-אירופאים, ברברים, או הקהילה הבגדדית, זו שכוללת את צאצאי הכוזרים (רק לשיטתי, ורק כדי לעצבן). שואת היהודים, ועוד כמה מהלכים, בנו אתיקה קורבנית משוכללת, שהעולם המערבי כיום משתמש בה באופן קיצוני, עד כדי כך שהבחירות לנשיאות ארצות הברית מוכרעות על ידי האפשרות לגייס קורבן ייצוגי כמועמד.

הקטסטרופה היא מונח פנימי לגמרי, בדיחה. לא ידוע לי על מישהו שעוסק ברדיפה שיטתית של קדמה כתוצאה מהקטסטרופה. תמוז בוודאי לא נזקק לקטסטרופה כדי לפתח את מסע הצלב שלו, שרק עכשיו הבנתי שהוא מהלך מאד מורכב, שכולל גם תיאוריות על פורנו והונגריה…

עכשיו אם אתה מעונין אני רוצה לדבר איתך על דרכים להגברת התודעה לסבל של האחר.
או לפי נטלי גוטמן על "החינוך לחמלה" שלא קיים בישראל ולא ברשות הפלסטינית ובכלל קיים מעט מאוד בעולם הזה.

אבל אתה בסך הכל עושה לה טובה גדולה כשאתה מפיץ את משנתה באתרים רבים .
האם הגותה באמת ברמה כה גבוהה שהיא שווה את זה?
לא ממה שראיתי כאן.
גם אינני מבין מדוע היא בעצם מעוררת עוינות כה גדולה.
הרי אין לה אפילו אומץ אלמנטרי להתמודד עם יריבים רעיוניים ששווים משהו כפי שמראה ההסירוב הפחדני שלה להיכנס לכאן.

לא עדיף להוציא את האנרגיה הזאת על הפצת הוגים שבאמת שווים משהו ?
אם אתה נתקל במאמר שבאמת מעורר את התפעלותךאותו שווה להפיץ.
אם אתה נתקל בדברי הבל ורעות רוח עדיף לעבור עליהם במשיכת כתף הם לא שווים את האנרגיה שבהפצה .

כשהיא מספרת בבלוגים ברשומות את "האמת" שלה על המזרחים היא תמיד "שוכחת" לספר שהיא מנסה לשייך את המזרחים לבני הלאום הערבי.ברור לי כשמש מה התמיכה שלה בקרב הציבור המזרחי אם בגל קיימת זהות כזאת

מה ולמה הגברת חפץ מעוררת את כל העויינות והאנרגיה הזאת לא רק אצלך אלא גם אצל נגיד ירדנה אלון ולב ארי .
בסך הכל הוגה ממדרגה תשיעית שקל מאוד לתפוס אותה בשקרים מטופשים וחסרי תכלית.כמו הקשקשת שלה על "הכהניסטים " שכביכול חודרים לה לאתר..
על מה ולמה צריך לכעוס על אחת כזאת ?
אתם עושים לה טובה גדולה שאתם מעריכים אותה כל כך שאתם כועסים עליה .
אני מגדיר את זה כבזבוז של זמן.עדיף ללכת בזמן הזה ולקרוא הוגים שבאמת שווים משהו נגיד גדי טאוב או עינת וילף.

לתמוז – אני דווקא שמתי את הדגש על משפט המפתח "התמונות הללו מיועדות לישראלים גם כדי שיבינו איפה הם חיים"….אתה הבנת את זה ברוך? הישראלים הם עם של מטומטמים ,ילדים קטנים שצריכים לאלף אותם בינה ומי יגאל אותם מבורותם?ובאיזה דרך נאלף אותם בינה? הנה קמה לנו גואלת ומושיעה בדמות עורכת קדמה שתגאל אותנו מבורותנו באמצעות צילומים(דרך אגב אין תאריך על התגובה טאז כך שקשה להתייחס לאיזה תמונות היא מתכוונת)
המשפט הזה מריח מהתנשאות ופטרונות על האחר,ואחר כך, בהמשך הדברים, בדרך העקבית שלה לא להיות עקבית היא מדברת על שוויון.
למתבונן מהצד – הייטבת להתנסח אולי יותר מאוחר אני אחדד את הנקודות שהעלית בתגובתך האחרונה
לאלי – גם בי עלו הרהורים האם להתייחס לצילומים או לא לפני שפניתי אליך,גם אני חששתי שמא הדיון בנושא יאדיר את האתר ,אולם לבסוף השיקול של לפרק את הטיעונים של העורכת, ולהסביר לאנשים בעיקר צעירים כיצד מפעילים עליהם מניפולציות. חבר'ה צעירים (דוגמת בלמונט למשל) שאני מאמינה שהוא מנסה למצוא דרך לפיוס ולחמלה (אבל צריך ראשית להגדיר לעצמו מהי חמלה, על מנת שלא יביא את עצמו למצב שעורכת האתר הביאה את עצמה בדוגמא למעלה שבה מביטים מלמעלה למטה על האנשים אותם כביכול רוצים "לגאול")
להראות להם באילו דרכים מניפולטיביות בין היתר של שטיפת מוח משתלטים עליהם ומונעים מהם את החשיבה העצמאית, כבר כתבתי בתחילת הפוסט שעורכת קדמה היא סטודנטית לפסיכולוגיה ומשתמשת בידע שלה שימוש לרעה, לא בכדי כתבתי את זה.לכן חשוב היה להעלות את הנושא למרות שזה יגרום ליותר אנשים להיכנס לאתר, אז מה? חשוב יותר לפרק את מנגנון הדיכוי הנפשי רגשי מנטלי של האתר על מנת שצעירים יותר או פחות ידעו איך להתייחס בעין בקורתית וצריך לתת להם את הכלים לא כולם מצויידים בארגז הכלים שחלקנו מצויידים בו,ולא כולם מסוגלים להתמודד עם העריצות המנטלית דוגמת קדמה (מי שמסוגל הרי מגורש ומסולק מייד לא לפני שעושים לו רצח אופי) אז כך שבזה שנתת במה באתר שלך ,תחשוב איזה שרות אתה נותן להרבה אנשים ואיזה כלים אתה מספק להם לחשיבה עצמאית, וחשיבה עצמאית היא מרכיב חשוב מאוד ביצירת תרבות.
לעודד – יש ביננו חילוקי דעות, מעולם לא הסתרנו זאת זו מזה,אבל אני חושבת שבתגובתך למעלה נפלת במלכודת שטמנו לך, למה אתה צריך להצטדק על מאיזה מחשב וכתובת איי פי אתה כותב ?הטלת האשמות זה חלק מהטקטיקה לא הבנת את זה? וניתן היה לחשוב שאומרי ה-"הן" לכל דבר שכותבים העורכים מופיעים בזהותם הם, מגיבים דוגמת "זיו" ו-"ג.אביבי" ועוד כהנה וכהנה מגיבים קבועים מעניין שעל זהותם הבדוייה העורכת שומרת מכל משמר. בקיצור בפעם הבאה שאתה קורא את דבריה של העורכת המופנים כלפיך ומרגיש צורך להתנצל או להצטדק, תספור עד עשר,תחשוב מה במה שכתבו עליך נותן לך את הצורך להצטדק,והאם זה מוצדק לתת לך להרגיש אשם. תזכור הטלת האשמה זה חלק מטאקטיקה שנועדה לשתק אותך,ולהנמיך אותך,

מה שהכי חשוב פה, אבל הכי הכי חשוב פה, הוא עניין הבגידה.
במקום להראות את הפצועים שלנו, המתים שלנו, ההריסות, הגוויות שלנו,
כדי שהעולם ידע על סבלנו וילמד
(וכן, אנחנו הותקפנו ראשונים!!)
"קדמה" מעודדים הזדהות עם אויבנו.
אנשים כאלה אינם ראויים להיות אזרחי ישראל!

קודם כול אני רוצה לחזור בי ממה שכתבתי על אתר קדמה אני לא באמת מאמין שהם נאצים ואני מתנצל על הניסוח האגרסיבי. עכשיו לענייננו: אתה שאלת למה בעצם איריס חפץ כול כך מעצבנת אותנו אז תן לי לנסות להסביר לך את השקפתי, איריס חפץ היא שמאלנית קיצונית עכשיו אם תשים לב השמאל הקיצוני תמיד בטוח ב2 דברים1) שהוא פרגמטי 2) שהוא הכי מוסרי. אני רוצה לבחון איתך אתה הטענה של המוסריות של השמאל הקיצוני משום שפרגמטיות הוכח כבר שאין להם. קחח לדוגמא את סרטר נביא השמאל הצרפתי שהיה פרו ברית המועצות בתקופת הגולאגים, וזה למרות שהוא ידע שהסיפורים נכונים אז אני שואל אותך האם באמת אפשר להתייחס אליו כאל אדם מוסרי? או קח לדוגמא את נועם חומסקי שהביע תמיכה בפול פוט הקצב מקמבודיה, האם הוא לא הופך למשתף פעולה עם הרשע? ומה עם סלבוי ז'זיק השמאל האופנתי החדש שאמר שהיה צריך לכרות את הידיים של הילדים הוייטנאמים כאשר האמריקאים חיסנו אותם כאות לאוטונומיה ודחיית הכיבוש האמריקאי, עכשיו אלי כאשר אתה שומע את כול הטינופות שמייצגים את השמאל הקיצוני האם אתה באמת חושב שהם דוגמא מוסרית שצריך לחקות? ואם איריס חפץ מעריצה את הטינופות האלה ומוכנה לשתף פעולה עם פשיסטים(במקרה הנ"ל פשיסטים ירוקים תוצרת האיסלם) האם לא מובן לך שצריך להוריד מגברת חפץ את המסכה שלה ושל השמאל הקיצוני ולחשוץ את צביעותם קבל עם ועדה?

כמה שאתה רוצה.
אבל עשה זאת בצורה אינטליגנטית. דהיינו בפרט בדקדקנות מדוע היא כמו שאתה טוען.
ועם קישורים .
התפרצויות זעם בעניין אינן משרתות כלל את המטרה.
וגם לא ניבולי פה.
כאן באתר הזה אתה לא יכול לקרוא לה נאצית או פשיסטית.
שהם ניבולי פה.
גם לא אנטישמית כי בבירור היא על פי הגדרתה היא לא.
או כל מילה שמוגדרת כניבול פה עדתי או גזעני כלשהו.
ותמצא מילון שלם של מילים כאלו בשימוש בתגובות באתר שאותו היא מנהלת .
ראה שם כל התבטאות גזענית ודע שאסור לך להשתמש בה כאן . .
אינך יכול להשתמש כאן בביטוים אישיים כלפיה מאחר שאין לנו כאן עניין רב בה כאדם פרטי ובחייה האישיים.
אנחנו מתעניינים בה רק כמבטאת של דעות .

לאור השיח שהתפתח כאן ועל מנת לחדד את הנקודות שהעלה כאן "המביט מן הצד" ולאור הרצון שלי להייטיב לחדד את הנקודה שהעליתי בפוסט שבצילומים שהתפרסו יש נסיון להפעיל על הצופה סוג של טרור רגשי
החלטתי להביא נימוקים אולי מעט ארוכים אולם אני מקווה שגם משכנעים דיים ,ואולי גם לתת כלים לאלה שלא מבינים על מה הרעש והמהומה. ובכן
כולנו נחשפנו בזמן זה או אחר לדיאלוגים,לשיח ,לדיון ,לויכוח עם אדם אחר או קבוצת אנשים כאשר בסופו של מפגש חשנו מותשים,לעיתים מנותבים, ומושפלים לא אחת שאלתי את עצמי למה?שכן לא כל מפגש מעורר בי תחושות מעין אלה. אם כן מה מייחד מפגשים מסוג זה ממפגשים שבהם אתה מרגיש מופרה ומועצם גם אם לא הסכמת ולא ראית עין בעין את הדברים עם בני השיח שלך
בחיפושי אחר תשובות מניחות את הדעת קראתי חומרים רבים, ספרים, מאמרים, תיאוריות, וגיליתי תגליות לא מעטות שעזרו לי לנסח מחדש הן את עצמי קודם כל, והוספתי לארגז הכלים שלי עוד ועוד מכשירים שיעזרו לי להתמודד עם התופעה הן ברובד האישי והן ברובד הקולקטיבי. היה מי שאמר כי "כשבארגז הכלים יש רק פטיש כל דבר נראה כמו מסמר" וכך אכן היו תגובותי הראשונות כשנתקלתי בתופעה והחלטתי להתמודד איתה. היום מפרספקטיבה של הזמן שחלף והתהליכים שעברתי עם עצמי הגעתי למסקנה כי ככל שירבו הכלים והמכשירים בארגז הכלים האישי והקולקטיבי כך נייטיב לדעת איזה כלי מתאים לאיזה מצב. קראתי כאמור הרבה תיאוריות פילוסופיות וקראתי לא מעט ספרים שעוסקים בפסיכולוגיה שהיא כידוע ענף שהתפתח מהפילוסופיה,שכן אם הפילוסופיה עוסקת בשאלות קיומיות שכל אדם מתחבט בהן הפסיכולוגיה שעוסקת בתורת הנפש יורדת לחקר הנפש האנושית הן כפרט והן כקולקטיב, השילוב של השתיים סייע לי רבות שכן הקולקטיב עשוי כידוע מפרטים, תוך כדי התחבטויות וחיפושים נפל לידי ספרה של מארי-פראנס היריגוין "הטרדה נפשית".
על המחברת- מארי פראנס היריגוין סיימה לימודי רפואה ב- 1978 התמחתה בפסיכיאטריה ובקרימינולוגיה, במחקריה התמקדה באלימות נפשית הקיימת ביחסים שונים בין בני אדם ואת ספרה זה פרסמה ב- 1988.
אין בכוונתי לתמצת את הספר כולו שכן הוא יצא בהוצאת כתר וניתן לרוכשו, אולם מאחר והגל העכור של "תקשורת פרוורטית"הפך לחלק אינטגראלי מחיינו וכולנו חשופים ופגיעים אליו כדאי שנדע איך המנגנון הזה פועל על מנת להתגונן מפניו".
ובכן מהי תקשורת פרוורטית? איך היא מיוצגת? ובאילו כלים היא משתמשת על מנת להרוס את הצד שכנגד? על פי המחברת "יש בחיים מפגשים מפרים שמעוררים אותנו לתת את המיטב שבנו, אבל יש גם מפגשים אחרים שמערערים אותנו, חותרים תחתינו, ועלולים בסופו של דבר לשבור אותנו, הטרדה נפשית שיטתית יכולה להרוס את קורבנה, כמה מן ההתנכלויות האלה מגיעות לידי רצח נפשי, פשוטו כמשמעו, כל אחד מאיתנו חזה במתקפות פרוורטיות כאלה ואחרות בין בני זוג, במשפחות, במקומות עבודה או בחיים הפוליטיים והחברתיים, אבל נראה כי החברה שבה אנו חיים מעלימה עין מהסוג הזה של אלימות עקיפה ,מוותרים, מבליגים, באמתלה של סובלנות"…..
אחת הדוגמאות שהמחברת מביאה הוא הסרט "טאטי דניאל" שם מתעללת גברת קשישה בכל מי שסובב אותה ומביאה אחדים מהם לאובדנם, ככל שהסביבה מנסה לרצות את המרשעת כך גוברת רשעותה, יש לה שיטות לטאטי דניאל, השיטות שהיא נוקטת בהן הן השיטות המקובלות על פרוורטים. היא משקרת, היא משפילה, יש לה רמיזות נבזיות, וקורבנותיה כל הזמן שואלים את עצמם "מה עשינו לה שהיא כל כך שונאת אותנו?" טאטי דניאל איננה מפגינה כעס וחרי אף, נהפוך הוא, היא קרה ומחושבת, כך איש אינו קם נגדה, יש לה אמירות קלות וחתרניות שקשה לזהות בוודאות והיא תמיד הופכת את היוצרות, היא הקורבן בסיפור.
מה הם הקווים לדמותו של הפרוורט התקשורתי? מה המניעים שלו? איזה מכניזם מפעיל אותו?………."כל אדם במשבר עלול להגיע למצב שבו ישתמש במנגנונים פרוורטיים, כדי להתגונן, קווי האישיות הנרקיסיים נפוצים למדי (אגוצנטריות, צורך בהערצה, חוסר יכולת לשאת ביקורת) אולם אלה אינם מעידים בהכרח על פתולוגיה"… "כל אחד מאיתנו ודאי חש לרגעים שנאה הרסנית אבל שלא כפרוורטים ההתנהגויות והתחושות האלו לא היו אלא תגובות חולפות ואחריהן עלו רגשות חרטה ואשמה, אדם מגבש את אחדותו הפנימית דרך לבטים ספקות וסכסוך פנימי ואילו הפרוורטי מעצם טיבו והגדרתו כל מהלכיו מכוונים לנצל את הזולת ולהרוס אותו בלי כל תחושת אשם"….(עמוד 131).
בבסיס של החשיבה וההתנהגות של התקשורת הפרוורטית או האישיות בעלת המאפיינים של תקשורת פרוורטית עומדת ה -,נרקיסיות". אדם בעל אישיות נרקיסית מאופיין על פי התסמינים הבאים והמחברת מונה לפחות חמישה.
1. – הוא חווה באורח גראנדיוזי את חשיבותו האישית.
2. – הוא מלא פנטזיות על הצלחה לא מוגבלת על עוצמה וכוח. )
3.- הוא סבור כי הוא "מיוחד" וייחודי .).
4.יש לו צורך חריג בהערכה ובהערצה
5. הוא חושב שהכל מגיע לו.
6.- הוא מנצל את האחרים ביחסיו הבינאישיים
7.- אין בו אמפטיה
8.- הוא מקנא באחרים לעיתים קרובות
9.- הוא מפגין שחצנות בגישתו ובהתנהגותו
……" אדם נרקיסי על פי תיאורו של אובידיוס ב-"מטמורפוזות" הוא מי שסבור כי יגלה את עצמו מתוך התבוננות במראה כל חייו הוא מחפש את בבואתו בעיניהם של אחרים, הזולת אינו קיים אלא כמראה, הנרקיסי הוא קליפה ריקה שאין לה קיום משל עצמה, זהו פסאודו – אדם שמנסה לחולל אשליה ולהסוות את ריקנותו בדרך זאת הוא מנסה לחמוק מן המוות, זהו אדם שמעולם לא הכירו בו כבאדם, ושנאלץ לבנות לעצמו מערכת של מראות כדי לחולל באמצעותן את האשליה שהוא אכן קיים, אבל כמו בקליידסקופ ככל שישחק וירבה בבואות עדיין ביסודו הוא ריק"….(הטרדה נפשית עמוד 134-135)
.

מגלומניה
"הפרוורטים הנרקיסיים הם אנשים מגלומנים שמציגים עצמם כבני סמכא כאמת מידה לטוב ,לרוע ולאמת"…,"הם מציגים לראווה את ערכיהם המוסריים שאין בהם רבב כדי שישמשו תדמית חלופית חיובית של עצמם הם מוקיעים את הרשעות ואת הזדון שברוח האדם"…
"אין הם מגלים כל עניין או אמפתיה כלפי האחרים אבל היו רוצים שהאחרים יתעניינו בהם"…"אין להם כל עניין ברגשותיהם המורכבים של אנשים אחרים, הם אטומים לזולת ולשונותו ובלבד שאינה נתפסת בעיניהם כגורם שעלול להפריע להם, הם מכחישים לגמרי את זהותו של האחר כל עמדותיו ומחשבותיו חייבות להתאים לתמונת העולם שיצרו להם…" ,…."הכוח המניע בגרעין הפרוורטי הוא הקנאה, כלומר הדבר שהם רוצים להפקיע לעצמם, הקנאה היא רגש של חמדנות של כעס ושל שנאה למראה האושר שיש לזולת או למראה יתרונותיו, זהו הלך רוח תוקפני מראשיתו, שני קטבים לה לקינאה האחד אגוצנטריות והאחר זדון שמכוון להזיק לאדם שמקנאים בו, קודמת להם תחושת נחיתות בסיסית שהפרוורטי חש ביחס לאחר שמחזיק בידו את מה שהפרוורטי חומד, חורה למקנא מראהו של האחר שמחזיק בבעלותו נכסים חומריים או נפשיים, אבל יותר משהוא רוצה להעביר אותם לרשותו הוא רוצה להשמידם, לו היו בידו לא היה יודע מה לעשות בהם, כיוון שהם מעל לכישוריו, כדי לסתום את הפער שבינו לבין מושא חמדנותו די למקנא שישפיל את האחר ויבזה אותו כך הוא משווה לאחר תכונות של שד או מכשפה"….." על פי רוב לא נכסים חומריים הם שמעוררים את הקנאה אלא תכונות נפשיות שקשה לגנוב, שמחת חיים, רגישות, כישורים חברתיים, יצירתיות, כשרון מוסיקלי, או ספרותי (עמודים 138-139)
איך זה עובד?
….."בהשתלטות נעשה שימוש בשיטות שמשוות לה מראית עין של תקשורת אבל זו לא נועדה ליצור קשר אלא דווקא להרחיק ולמנוע הידברות ודרכה המעוותת מכוונת לנצל את האחר כדי למנוע ממנו להבין דבר מן המתרחש וכדי לבלבל אותו עוד יותר"….
סירוב לקיים תקשורת ישירה
כיוון ש "אין מדברים עם חפצים" לא תיתכן שום הידברות, שום דבר אינו נאמר במפורש הכל נרמז בחצי פה, די במשיכת כתפיים באנחה, הקורבן מנסה להבין "מה עשיתי לו?" מה יש לו נגדי? כיוון ששום דבר לא נאמר במפורש אפשר להאשימו בכל דבר"…."התוקף שמתכחש לטענותיו של הקורבן או אף לעצם קיומו של סכסוך מפיל בכך שיתוק על קורבנו והוא אינו יכול להתגונן גם הסירוב לומר לו במפורש מה מתרחש, לדון בבעיה ולחפש לה פתרון כמוהו כהתקפה, אילו היה הסכסוך גלוי אפשר היה לדון בו ואולי היה נמצא לו פתרון אבל בדפוס התקשורת הפרוורטית בראש ובראשונה מונעים מן האחר לחשוב, להבין, להגיב, ההתחמקות מדו-שיח היא שיטה יעילה ביותר להחמיר את הסכסוך והאשמה כולה מוטלת על האחר אין לו לקורבן הזכות שקולו ישמע, גרסתו אינה מעלה ואינה מורידה, הפרוורטי אינו מוכן לשמוע אותה כלל, הסירוב לקיים דו-שיח הוא דרך לומר בלי לנסח זאת ישירות במילים שאין שום עניין באחר או אף שהוא אינו קיים, בשיחה רגילה כשאין מבינים דבר מה אפשר להציג שאלות אבל עם הפרוורטי השיח הוא נפתל חסר הסברים ומוביל להתנכרות הדדית."……(עמוד 105)
עוות השפה
כשהם מדברים עם קורבנותיהם נשמע קול קר, אטום, חדגוני, זהו קול שאין בו שום נימה ריגשית, קול מקפיא רווי בוז ולעג נימת הקול לבדה מרמזת גם למאזין נייטראלי על כוונות שמתחת לפני השטח, על טענות שאינן נאמרות , על איומים מוסווים"….
"הפרוורטי משתמש במכוון בשפה מעורפלת ולא מדוייקת המחוללת בלבול ומשמרת אותו הוא מתנסח כך שתמיד יוכל לומר "אף פעם לא אמרתי דבר כזה",…."תכסיס מילולי נוסף הוא השימוש בשפה טכנית, מופשטת, דוגמטית, השיח הקר שכל כולו תיאוריה מונע מן האחר לחשוב ולהגיב, הפרוורטי נוקט נימה ידענית ולמדנית יוצר את הרושם שהוא יודע גם כשהוא מדבר שטויות הוא מרשים את קהל מאזיניו בלמדנותו השטחית באמצעות שימוש חסר מובן במילים טכניות."….." בשיח הפרוורטי חשובה הצורה לא התוכן, חשוב להראות ידען כדי לבלבל את היריב"…..תכסיס נוסף הוא הכרזה על כוונותיו של האחר או ניחוש מחשבותיו הסמויות כאילו הוא מייטיב ממנו לדעת מה הוא חושב"…(עמוד 109)
שקר
בחיבורו אמנות המלחמה מסביר המלומד הסיני סון טסה " אמנות המלחמה היא אמנות גניבת הדעת והתעתוע ואם יוצרים רושם מנוגד לאמת מעלים את סכויי הנצחון"…."אמירה שאינה אומרת כלום היא דרך יעילה להתמודד עם כל מצב שהוא, גישה ישירה מדי עלולה לגרום למותקף להתנגד לעריצות אבל שיטות עקיפות מערערות אותו ואין הוא בטוח עוד שפירש את הדברים נכונה, תשובה לא מדוייקת או שאינה לעניין היא סוג של שקר עקיף, וכאלה הן גם התקפות נגדיות שמסיחות את הדעת" (עמוד 109).
שימוש בעקיצות בלעג ובבוז
ביחסו של הפרוורטי לעולם החיצוני שולטים הבוז והלעג, ע"י הלעג שמים לצחוק כל דבר וכל אדם מי שנוהג כך תמיד אין חוששים ממנו עוד "הוא תמיד ככה", כדי לערער את יציבותו של האחר די שיעשה את הפעולות הבאות
ילעג לאמונותיו לבחירותיו הפוליטיות ולטעמו.
יחדל מלפנות אליו בדברים
ישים אותו ללעג בפומבי
ישמיץ אותו בפומבי
ימנע ממנו כל אפשרות בטוי
ילגלג על חולשותיו
ישמיע רמיזות מעליבות
יטיל ספק ביכולת השיפוט שלו וביכולתו לקבל החלטות"…..(עמוד 111)
שימוש בפרדוכס
ניכר הנסיון לזעזע את הזולת ולגרום לו לפקפק במחשבותיו וברגשותיו הקורבן מאבד כך את תחושת הזהות שלו הוא אינו יכול לחשוב ולהבין המטרה היא לאיין אותו על ידי שיתוקו באופן שימנע את התפרצותו של סכסוך גלוי כך אפשר להתקיף אותו מבלי לאבד אותו והוא נשאר בהישג יד"…"השיח הפרדוכסאלי מורכב ממסר גלוי וממשמעות מובלעת שהתוקף מכחיש את קיומה, זהו אמצעי יעיל ביותר לקעקע את יציבותו של האחר, המטרה היא לשלוט ברגשותיו של האחר ובהתנהגותו בדרך שיסכים לה ויטיל בעצמו דופי וכך תובטח לתוקף עמדתו השלטת"….(עמוד 114)
פסילה

בתהליך זה שוללים מן האדם את כל סגולותיו ומשננים באזניו חזור ושנן שהוא אינו שווה פרוטה עד שגם הוא עצמו חושב כך.(עמוד 117)
הפרד ומשול
סון טסה אומר "הפריעו לממשלת האוייב, זרעו פרוד ומחלוקת בין מנהיגי האוייב ע"י כך שתעוררו את קנאתם ואת חשדנותם" אם יש דבר שהפרוורטי הנרקיסי מצטיין בו במיוחד הרי זה יכולתו לסכסך ,לעורר יריבויות וקנאות"….(עמוד 117)
כפיית סמכות
השיח הפרוורטי נחרץ, ואמירותיו מושמעות כאמיתות אוניברסאליות הפרוורטי יודע, הוא צודק, והאחר יגרר אל מגרשו מששיכנע אותו לקבל את השיח שלו, לדוגמא במקום לומר "אני לא אוהב את פלוני" הוא יאמר "פלוני הוא פוץ, כולם יודעים את זה ולא יתכן שאתה עצמך אינך חושב כך"…כעת מתבסס תהליך של שליטה הקורבן נכנע משתעבד מעוות בידי האחר, אם יתמרד יצביע התוקף על תוקפנותו ועל רוע ליבו, כך או אחרת מתבסס כאן תפקיד עריץ שמושתת על פחד ומטרתו להשיג צייתנות סבילה, האחר חייב להגיב כפי שהפרוורטי רואה לנכון, חייב לחשוב על פי כלליו, אין עוד מקום לחשיבה בקורתית, אין קיום לאחר אלא במידה שהוא שומר על תפקיד הכפיל שהוקצה לו הכוונה היא לבטל כל הבדל ולהתכחש לכל שוני, כך מכוון התוקף לטובתו האישית מערכת יחסים שמנוגדת לדרכיו של האחר."…….(עמוד 119)
עד כאן מובאות מן הספר אני מקווה כי מה שהבאתי עד כה יעורר את התיאבון ויגרה את המחשבה והרצון לקרוא את הספר.
מעבר לכך את הפרשנויות על מה שהבאתי אני מניחה לכם אמנם המובאות מדברות על היחיד אולם אני שבה ואומרת ואף המחברת מציינת זאת בספרה כי גם הקולקטיב מתנהג כך.
עכשיו צאו וראו,ובידקו מה מכל מה שנכתב כאן למעלה מתאים לשיח של קדמה שבו נתקלתם לא אחת כשהגבתם על טיעונים או רעיונות שהועלו שם?מה מכל מה שנכתב כאן מתאים לתחושות שלכם כשראיתם את צילומי הזוועה שהועלו בקדמה.
ואולי על פי זה תוכלו לשפוט בצורה עצמאית וחופשית איך אתם מתייחסים לצילומים,ואיך להתמודד לא רק עם השיח בקדמה אלא בכל פעם שאתם נתקלים בסוג כזה של תקשורת

לאלי בעניין הכיתתיות – יש בחבורת קדמה מרכיבים מסויימים של כתתיות, אולם הצורך של אנשים שהושלכו בבושת פנים מהאתר וכל אחד מסיבות אחרות לא נובע מתוך זה שהם היו באיזו כת שהיוותה בית חם ומגונן והם הושלכו ממנו, אני סבורה שאנשים חוו טראומה רגשית בעקבות המפגש הזה לאור מה שפרטתי לעיל,והטראומה הזאת בין אם מודעים לה ובין אם לאו החוויה הרגשית הקשה הזאת שלא תמיד יודעים לתת לה שם מפני שזה לא משהו פיסי,זה לא שמישהו בא וחבט בהם בפיסיות ושבר להם את הידיים ואת הרגליים,זהו משהו רגשי שאין לו סימנים פיסיים ועל כן הצורך להשיב מלחמה השערה, כמובן שרצוי שהשבת המלחמה השערה לא תעשה באותם הכלים של קדמה ושל העורכת של האתר,מפני שאז המותקף מקבל את הזהות של התוקף,מזדהה איתה, צריך לעשות בדיוק ההפך
מטבע הדברים בני אדם שחוו טראומה זקוקים נואשות לדבר עליה ולעיתים שוב ושוב ושוב וזקוקים לא פחות למישהו שיקשיב להם באמפטיה מבלי לשפוט אותם ובלי ללעוג להם או לפקפק במניע שלהם על כי הם מבקשים לדבר על כך מפני שהלעג לתחושות שלהם והפקפוק במניע שלהם לדבר על כך לא מרפא אותם נהפוך הוא מסיג אותם אחורנית. מי שמבין את זה,מחזיק את קצה החוט לשער החמלה עליו דיברה נטלי

אני אישית לא חווה טראומה רגשית משום סוג בגין הסילוק מהאתר. הסילוק לא נעשה "בבושת פנים": המעמד שלי בקדמה, כמו גם של שאר המגיבים הציונים, תמיד היה של אאוטסיידר. סבבה, אבל הדבר אכן מקטין מעוצמת החוויה שבגירוש… ממילא התנהלו בקדמה מאז ומעולם דיונים אם להתיר דברי בלע כאלו, שהם וואינט, פשיזם, ציונות ואשכנזיות… כך שלא מדובר בבית חם במיוחד.

אבל בוודאי לא נאצים…

אני מציע שוב (ושוב) לוותר על שלל ההשוואות למרכז אירופה לפני מאה שנה, ולהתבונן קרוב יותר. העולם הערבי של היום, הוא מושא החיקוי, התשוקה וההערצה המוצהרים של קדמה. למה לא לעשות כאן מערוף, ולהבין שהם לפחות מנסים להיות ערבים ? הכי ערבים שיצליחו ? שבהיבטים התרבותיים, זו התמודדות מאד מורכבת שלא כל כך צולחת, אבל מבחינה פוליטית, המצב פשוט מאד עבורם ?

תנ"ך חדש? אולי, הנה היום בערוץ הכנסת הדגימו את השיטה שבה סיכמה ירדנה את דבריה, זה היה במפגש בין ריבלין ואחמד טיבי – השער הבלתי-אפשרי הזה הפתוח לאורך שנים רבות בין השניים, עדיין, מאפשר מסלול התמודדות ברמה אנושית, עם הבלגה תרבותית ופוליטית…

בהקשר לשאלה הרחבה של סמולן :
"…להבין שהם לפחות מנסים להיות ערבים ? הכי ערבים שיצליחו ?"
יש בהתכתבות כאן תועלת מדהימה, הגענו למשהו שנראה כי משימה אפשרית- לכבד את הניסיון של מישהו שלא מצליח לא רק לקבל אותנו בתור אחים, אלא גם לא לקיים את תרבותו שלו, לפחות לא באותה מקוריות שהצטיינו בה אנשי אסכולות ערביות בעבר…
ולא כדאי להיכנס לויכוח על נסיבות העיכוב התרבותי והפוליטי – הרי להם זה, דווקא, ברור בחוגים הנאורים יותר.
החשוב הוא שאם היינו אנחנו "הכי יהודים" למופת משהו, היה להם יותר מובן מדוע צריכים להתמודד איתנו ומה נדרש להם לעצמם כשומרי ומייצרי תרבות ערבית חפשית!

עכשיו, זה עדיין לא מאוחר, רק צריך לראות את ההכרח ולא לפחד להיות מוזרים מבריקים, כדי ששום מעשה שלנו לא יתפרש כחסר טעם, נטול גוון היסטורי ותרבותי ושלא יתקבל כמובן מאליו…

הם ואנחנו באותה ביצה קרה עם מים מלוחים.

לסגנן את הקרח, כמו לפסל – במקום להישאר בשממה טבעית של חוסר קבלה הדדית, להביט בעיניהם, לקחת את המעט שמקרין ולפתח סיפור עוצמתי עד להישג נדיר דמוי אירופה ים תיכונית…
כל הדרכים מובילות הביתה.

אנשי "קדמה " רוצים להיות ערבים ?
יכול להיות.
כיום זה לא כזה כבוד גדול להיות ערבי שכן התרבות הערבית העכשווית אינה מהווה דוגמה ומופת לאף אחד.
וגם הקשקשת הגזענית אכולת השנאה הפרנואידית באתר שלהם אינה מביאה לי לפחות שום חשק להצטרף אליהם . או אפילו להבין אותם
אם היו דנים שם ברעיונות נעלים כל שהם ומביאים יצירות ספרות ששוות משהו שמראות על עיזו איכות מיוחדת בזהות שהם בחרו לעצמם זה אולי היה שונה.
כפי שזה עכשיו הזהות שהם בחרו לעצמם היא זהות שמעוררת פלצות בגזענותה ובמופרעותה.
שמן הסתם גם משקפים את תחושת הפרנויה הבסיסית של מנהיגיה.
בעתיד אולי זה ישתנה אם הם יקימו נניח אימפריה כפי שהם שואפים לה אז אני מניח שזה יהיה עניין של מובן מאליו ושל נוחות לאנשים שונים להכריז על עצמם כערבים .ואם התרבות הערבית שוב תיהפך לתרבות שיוצרת דברים נעלים אז לאף אחד לא תהיה בעיה בכלל להכריז בגאווה שהוא חלק ממנה.
פעם כשהתרבות הגרמנית היוה דוגמה ומופת במאה ה-19 ובראשית המאה העשרים לא הייתה ליהודים שום בעיה להיכנס אליה ולהכריז על עצמם כגרמנים.
היום אין אף יהודי שיכריז על עצמו בגאווה כגרמני כי זה לא נראה כמשהו ששווה להתגאות בו גם לא עבור הגרמנים ..
התרבות שלהם היא שוב אינה בגדר מודל ששווה לחקות אותו להיכנס אליו היא גם כן שם ביחד עם אחרות .
כנ"ל לגבי הצרפתים והאנגלים שזה עדיין הרבה יותר כבוד להצטרף אליהם מאשר הגרמנים .
וכמובן האמריקנים .
אין לעומת זאת מישהו שרואה סיבה מיוחדת להצטרף לזהות הסומאלית למשל או של שבטי האי בורנאו.
או של סנגל או אפילו נניח אלבניה.
גם אני בעבר ראיתי את עצמי ככוזרי של כבוד אלא שמצאתי שאין שום דבר מיוחד שראוי להתגאות בו על ידי הצטרפות לתרבות הזאת חוץ מהספר של פאביץ" המילון הכוזדי " כמובן .
וזאת לא סיבה מספיקה.
ולמה זה שווה להצטרף ולהרגיש חלק מהתרבות העברית ?
רק משום שבעבר היא יצרה את התנ"ך ועוד יצירות וכך גם בהווה ויצרה לזמן מה רעיונות כמו הקיבוץ .
אם אין לה יותר את הדברים האלו ודברים נוספים ,אז באמת אין סיבה מיוחדת להצטרף אליה.

ונשאלת השאלה גם מדוע הזהות "הכנענית " כפי שנוצרה בידי יונתן רטוש ואהרון אמיר ואחרים לא זכתה להצלחה מיוחדת .
או לפחות כך זה נראה .
דיון גם בשאלה הזאת יופיע בקרוב באתר במאמר של פרופסור יהודה ליבס

לא שמת לב- נמאס לנו לחדד את הבעייתיות של האתר הנידון, וסוף-סוף הגענו למשהו חיובי שניתן לעשות:
ראשית, לא על חצי-מתחזים חצי-יהודים חצי-ערבים שהתגלו בהתנהגות מוזרה שבקרב "קדמה", אלא דיברנו כבר על שיטת העתיד המיידי שנגזר מהדיון כאן.
שנית, איך זה קרה לך, שמהרת כל כך, אולי, מרוב ביקורת על אנשי הבדייה המיושנת הזו של מפרסמי הזוועות מכל סוג, למחוק יחד איתם גם התרבות הערבית, (אם כי בטוחה שלא כיוונת לשם )?

חבל להרבות בכשלונות עברו, קרא שוב את הקישורים של שלושת התגובות האחרונות, ותראה מה הצלחנו בזכותך לפתח! אתה תשתית של השראתנו פה, זו לא מליצה – מעשית, אתה מאפשר רמה מיוחדת של התכתבות בעלת אופי עיוני ופופולרי בו-זמנית…

התרבות היהודית התקדמה מכל תרבות אחרת גם בשנים ובדורות של מצוקה , ואילו היום מובן מאליו שהשייך לתרבות זו לא חייב להיות אדם מתקדם כלל, בשבילו התרבות בכיס! אך ראשו שלא מסתדר עם תרבויות אחרות אינו ראש היהודי האמתי.
וברגע הזה, כל תרבות אחרת יכולה לעקבו.

מצטערת שיצאת לפתע מהקו הפורה, בכל זאת, כל כך אהבתי את הסבלנות שהופעלה בדיון זה

התרבות הערבית המודרנית.
אבל גם שום דבר מיוחד בעדה.
לא ידוע לי שהיא יצרה יצירות מופת גאוניות מהסוג של אלו שיצרה בימי הביניים ,אבן רושד אבן סינה וגם ( כן כן ) אלף לילה ולילה, לא בתיאטרון ,לא בקולנוע לא בספרות .
לא ידוע לי שהיא יצרה הוגים מרשימים ברעיונותיהם כמו אלו שניתן עדיין למצוא במערב.
כן ידוע לי לעומת זאת שהיא יצרה מערכת הצדקה לטרור שכרגע אין דומה לה בכל תרבות אחרת.
וכן גם מערכת התנגדות שיש לקוות שתגבר אבל כרגע זה לא נראה כך.
עבור כל אותם אלו ששאפו להצטרף לתרבות
הגרמנית במאה ה-19 עמדה העובדה הברורה שהתרבות הזאת יצרה אישים כמו גתה ושילר ויצרה מערכת השכלה שאין דומה לה.
עבור כל מי שרוצה להצטרף לתרבות האמריקנית היום עומדת לזכותה שזאת התרבות שהובילה את כל העולם כמעט בכל תחום במאה האחרונה.
ומה יכול מי שנכנס היום לחוג התרבות הערבית לקבל ממנה ? שלא יקבל בשום מקום אחר

ומה שחשוב יותר איך יכול מי שנכנס לחוג התרבות הערבית הכללית להשפיע עליה ?
נראה לי שיש להם סיכוים הרבה יותר טובים להשפיע על חוג התרבות העברית מאשר על הערבית.
.

וכמובן, לא דובר על להצטרף לתרבות שלא מדמך ומבשרך, אלא מתבקש היום להעריך את הנצחי שבה, כאשר נמצא בכל דבר הכי פעוט שניתן לשייכו למצב שייקרא תרבות, כנגד כל מערך של מנהגים חסרי התפתחות רוחנית, פתיחות וכו'.

ברור גם שלא הכמות של הוגי דעות ורוח מאפשרת היווצרות מקור משיכה לאומית, אלא שאיש אחד, לפחות, ששייך למחולל תרבות לעמו, כמו אבן רושד שהזכרת, לא משנה מתי חי ואיפה, מעצב תשתית. וכמו שאחר מורשתו של מורה טיבטי, ילכו אחריו ובזכותו יישמר המושג המאחד הזה "התרבות" שניתן לחיות בזכותו בחברה ואפילו לאהוב אותה ולרצות לשקמה גם בזמנים קשים…
נדמה, שזאת הדרך גם לכבד תרבות שלא שלנו, ולא תהיה קרובה ללבנו, אך היחס אליה – בצורה של חיפוש אחר החיוב, אמור לגרום לנו לעצמנו הנאה כפולה…

זו השיטה שהסכמנו עליה דרך הדיון בנושא קצת שונה, אך זו מעין פוליטיקה של פעם, מפתה מאוד, לא כן?

אני מובחן בהפרעה דו קוטבית מהסיבות הבאות

1. עברתי אירוע דיכאוני קל שהיה חוויה ריגשית קשה לפני 10 שנים.כאשר התחלתי לקבל נוגדי דיכאון התברר שאני צריך לקבל גם מייצבים כי ללא מייצבים יש סיכוי להתפתחות מאניה. מאניה מעולם לא היתה לי ,אובדנות מעולם לא היתה לי ,בסמים לא השתמשתי ובבית חולים לא דרכתי.
אם אני אשתמש בגראס ומאריחואנה אני עלול להסיק לעצמי אבל בין האבחנה שלי לבין מה שקוראים בעיתון על מאניה דיפרסיה הקשר מיקרי בהחלט.

זה מה שכתבה עלי איריס חפץ

http://www.flickr.com/photos/10475012@N03/3325647050/sizes/o/

האמת שאני חסום בקדמה רק מפני שבבלוגים ממוסמכים ומתועדים אני "מפריע" לאנשי קדמה בהפצת דיסאינפורמציה ושקרים וב"שיכתוב ההיסטוריה לטובת הערבים שמנקה אותם מפשעיהם כלפי היהודים הילידים במדינות ערביות.

לפני כמה וכמה שנים, היה יכול אדם להגדיר את עצמו "ישראלי". היום זה כמובן עדיין אפשרי פוליטית, אבל תרבותית נדמה לי שמדובר בסוג של אנאכרוניזם. עדיף כבר כוזרי או גרמני. יהודי-כוזרי ויהודי-גרמני.

הערבים נמצאים במקום מוזר בהקשר הזה. אין לי שום ספק (!) שאלמלא היינו נמצאים איתם בקונפליקט, היינו מקבלים את התרבות הערבית בחיבוק די גדול, בלי קשר למצב הנוכחי שלה. גם הסינים לא הבריקו במאה מאתיים השנים האחרונות, ואנחנו בעדם.

אני משער שאם הניצחונות שלנו בקונפליקט הזה היו פחות קלים, לא היינו מפתחים בוז כזה לערבים. שלילת הישראליות גם מונעת את האפשרות, או הדיון באפשרות, שהניצחון מגיע לא בגין חולשתם, נחיתותם ופגמיהם, אלא בגלל שאנחנו פיתחנו יכולות לחימה גבוהות במיוחד. הרבה מעל מה שמקובל באירופה וארצות הברית, למשל. כלומר, סוג של רגשי נחיתות גורמים לנו להפוך את האויב המנוצח גם לאויב עלוב. זו ההשערה שלי.

בפועל, העולם הערבי העיף את הקולוניאליזם, תוך ייצור וניסוח של התפיסה הפוסט-קולוניאליסטית בצורה שהפכה למאד מאד מקובלת. אנשים כמו אדוארד סעיד ודרידה (נכון, יהודי, ובכל זאת) העבירו תפיסות של כח ורלטיביזם אל תוך המיינסטרים האינטלקטואלי – אני חושב שהקישור בין ערביות ופוסט מודרניזם אינו מקרי – ופוקו בילה הרבה מאד זמן בצפון אפריקה. מעניין שגם הוא עוסק בשדות הכוח הלל, ובכך שכל אמת היא אשליה.

שבזמן שהמערב אימץ אל חיקו את התפיסות הפוסט קולוניאליסטיות של סעיד ושות'
העולם הערבי שממנו בא דחה אותם בשאט נפש אלא אם כבר למטרות התנגחות עם המערב. אבל לא יותר מזה.
מה שאתה שומע בעולם הערבי אלו הן אותן זמירות אימפריאליות ששמעת לפני 150 שנה בבריטניה צרפת וגרמניה.שום הכאה על חטא פוסט קולוניאליסטית על האימפריה הערבית שמלפני מאות שנים.

העולם המערבי לדעתי אימץ את האורינטליזם מכל מיני סיבות. אחת מהחשובות שבהן, לדעתי, הוא עבודת הכנה שביצעו יהודים. כי אדוארד סעיד בסך הכל תרגם מושגית בערך לפי המפתח הבא: ערבים=יהודים, מערביות=נצרות, אורינטליזם=אנטישמיות, וכן הלאה. נדמה לי שהדבר שדחף יותר מכל את העיסוק ב"אחר" היו דווקא היהודים, שניתחו את אגדות הילדים הגרמניות ומצאו בהן רמזים לנאציזם, וכן הלאה. כך שכמו במונותיאיזם, הפטנט המקורי שלנו, אבל השליטה בשטח, ככה, אצל הגויים. אדוארד סעיד ביצע עבודה גאונית במובן הזה. במובנים האלו (שהם החשובים) הוא בעצם משתכנז…

ונדכא מאשר חזק וכובש בשביל יחסי הציבור .
אלא אם כן כמובן אתה כל כך חזק וכובש שכבר לא איכפת לך מה חושבים עליך בחו"ל
לא רק הפלסטינאים אגב .הטיבטים הם דוגמה טובה לא פחות .אבל איתרע מזלם והם לא עומדים מול מדינה מערבית קטנה כמו ישראל אלא כנגד מעצמה עולמית
אין ספק שבשנים האחרונות התרבות הטיבטית זכתה ליחסי יבור שמעולם לא היו לה כשהטיבטים ישבו על אדמתם.
מזכיר באמת את הגולים היהודים בבבל ובאירופה והגלות הפלסטינאית.
הניחוש שלי הוא זה :המוסלמים הטליבאן החמאס החיזבללה ושות' לומדים את כל הלקחים הללו ברגע זה.
אם נניח הטליבאן ישתלטו שוב על אפגניסטאן מה שבהחלט אינו בלתי אפשרי הם ילמדו קצת יחסי ציבור ויציגו את עצמם כנציגי המדוכאים בכל אתר ואתר בדרך לכיבוש של שטחים נוספים .
הם ישתמשו בכל התורות הפוסט קולוניאליסטיות האלו ככלי תעמולה יעיל כדרך לכיבוש אימפרי הקולוניאליסטית חדשה .

כל הסכנות ברורות עכשיו, אחרי פוקו שערער ביטחון האנושות בסיכויי הנאורות הרציונלית ואחרי סעיד שלא התקבל דווקא משום שביטא חולשה מגמתית, שהתרבות הערבית זיהתה (ויפה שלא התבלבלה כמונו- הרגישות היתר הפעם הצילה אותם).

מה נותר לעשות ? רק להיזהר מנחיתות אכזריות אטימות שלא מוסיפים לנו חיים. לנו אין אפשרות לטעות בתדירות ולאורך זמן ממושך…

מה שניסיתי לטעון הוא שהפוסט מודרניזם הוא לא משהו שנולד במערב, אלא בעולם הערבי: צפון אפריקה וארץ הקודש. יוצא למערב דרך צרפת. אפשר אולי להוסיף לרשימה גם את קאמי ופאנון.

זו כמובן בעיקר תיזה ספקולטיבית, שבאה לתקוף את הרעיון שאין דבר ראוי בעולם הערבי במאה האחרונה: פרט ליכולת לספק נפט זול, הוא מספק גם תפיסות עולם תרבותיות מרעננות.

מי אמר שהפוסט מודרניזם ראוי?!?

אני, למשל, היתי ממקם אותו באותה רשימה יחד עם עוד פשעים נגד האנושות שביצעו המוסלמים – בעיקר נגד העולם המערבי. כמו כיבוש חצי האי האיברי, כמו השמדת הקיסרות הביזנטית, גרוע בהרבה מפעולת הטרור של ה-11 בספטמבר… 😉

לדעתי, אם אמנם אפשר לנכס להם את המצאת הפוסט (ובהחלט יש על מה לדבר), הרי שזו בסה"כ המצאה שבאה לתת הצדקה לעולם השקר והפנטזיות המוכר לנו מאותן "אגדות אלף-לילה ולילה" של שכנינו פה באזור… תודות לפוסט עכשיו הערבים (וחבריהם) כבר לא "שקרנים" אלא יש להם "נרטיב"…

בעניין הפסיכולוגיה שמאחורי "הקטסטרופה":

מבחינה זו "קדמה" קצת דומה לקזינו או למכונת משחקים טובה, כזו שאתה מבזבז עליה, שוב ושוב, את כל המשכורת שלך…

בהתחלה את קורא שם אנשים שממש שונאים אותך ואת כל מה שיקר לך, והם עושים המון רעש וצלצולים; אתה נכנס נכנס לדיון שם כי בסה"כ ה"משחק" נראה מאוד קל: אתה רק צריך לדבר איתם בהגיון ולהראות להם בקלילות את הטעויות הבסיסיות כל-כך שלהם, ומיד תוכל לשים קץ לשנאה ולהציל את הממלכה… בעניין הזה ירדנה צודקת עם ההשוואה של קדמה לגברת המרשעת הזקנה; אתה חושב לעצמך: "למה היא כל-כך שונאת אותי?"… "בוודאי אוכל לשנות את דעתה אם אגרום לה להבין אותי יותר טוב"…

כמו בכל מכונת משחקים טובה, מעבר לעניין האדרנלין והריגוש שבויכוח הקשה לכשלעצמו, אתה גם נסחף לדיון כאשר בכל פעם נראה לך כי הוכחת צדקתך ("הזכיה הגדולה") נמצאת במרחק של עוד תגובה אחת או שתיים, לכל-היותר. אתה אומר לעצמך: "הרי לא יכול להיות שהאדם שמולך הוא כה מטומטם שלא יראה את ההגיון המוחץ של הטיעון שאתה עומד לציג בפניו!"… הבעיה היא שתמיד ברגע הקריטי, במידה ואתה אכן עומד להעלות טיעון מוחץ שכזה, תמיד-אבל תמיד, הצנזורה תתערב, תשליך את תגובתך לפח, והיא לא תזכה לראות אור יום… ושוב, כמו במכונת המשחקים בקזינו ש"פישלה" קצת ברגע הקריטי, אתה נותן עוד צ'אנס ונסחף להתחיל משחק חדש…

בסופו של דבר, כמו בקזינו, כאשר אתה מושלך לבסוף על ידי אנשי הבטחון לרחוב, מוכה וחבול וחסר פרוטה, כל מה שאתה רוצה זה לחזור פנימה ולהמשיך לשחק… הרי ברור לך שהזכיה הגדולה הייתה רק במרחק של אסימון אחד ממך והלאה… 😉

אלי, הנה המקבילה ה"אינטלקטואלית" ללינץ' בעולים מרוסיה שהבאתי לעיל בקישור – טרי טרי:

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1887#229092

(ראה שם למטה, בתגובות לאחד בשם יבגני)

לירדנה, תודה על תמיכתך ועצתך. האמת היא שלא הייתי מסביר ו"מתנצל" אלמלא הקישור המופרך שאיריס עשתה ביני ובין עידו לם… זה לא שיש לי חלילה משהו נגד עידו החביב (בחור יקר, שלפעמים אני מסכים עם דבריו ולפעמים לא) אלא שלעידו יש הרגל "מגונה" אחד – וזה לחלק לי פה ושם מחמאות על תגובותי…

את בוודאי מבינה, אפוא, שאם באמת עידו כותב עם אותה כתובת IP כמו שלי (וזו בהחלט אפשרות, כמו שהסברתי) אז גם בעיני כל-מני עורכים אחרים אני יוצא אדיוט מושלם שמחלק לעצמו מחמאות ברשת… 😉

(בעניין זה אולי אלי יוכל להבהיר – האם אמנם ה"זיהוי" של איריס מסמתך על ה-IP או שהיא מצצה אותו ממקום אחר)

מייחס את הפוסט מודרניזם לתרבות הערבית .
וגם אם כבר לא את הרעיונות של סעיד וכו'.עם כל זה שהיה ממוצא ערבי וכו'.
לא יותר משהייתי מייחס את הברית החדשה ורעיונותיה לתרבות העברית עם כל זה שכותביההיו מוצא יהודי ודוברי עברית וכו'.
הברית החדשה נכתבה ביוונית ועולם המושגים שלה היה בחלקו יהוד'י כן אבל בחלקו והחשוב יותר יווני ויש לשייך אותה יותר לתרבות היוונית או לשעטנז .
בין הפוסט מודרנזים והתרבות הערבית המודרנית אני לא רואה כל קשר מיוחד.
הוא יותר קשור לתרבות ולפילוסופיה הצרפתית וזה יהיה מגוחך לנתק אותו משם. כל הרעיונות הפוסט מודרניים לא היו יכולים להיווצר ללא התרבות הזאת מאחוריהם.
דרידה כמו קאמי עם כלמוצאו האלג'ירי היהודי היה צרפתי ולא ערבי בתרבותו.
כנ"ל לגבי סעיד עם כל מוצאו הערבי אין לרעיונותיו שום קשר מיוחד לתרבות הערבית אבל יש להם קשר בל ינתק לתרבות המערבית להוגים כמו גרימאשי והם לא היו יכולים להיווצר בנפרד ממנה.
זה שסעיד היה ערבי הוא בהקשר הזה מקרי לגמרי.בארצות ערב ובתרבות הערבית הוא לא יכול היה ליצור את הרעיונות האלו שלו.
רק במערב ובהקשר של תרבות המערב.

בסופו של דבר היא מעידה על דבר אחד על פחדנות.
הם לא באמת רוצים להתמודד עם שאלות קשות לגבי תפיסותיהם וחלק מהם מעדיפים שלא יתנו לאנשים עם דעות אחרות שיודעים איך להביא טענות רציניות להיכנס לאתר שלהם בכלל גם אם אלו לא משתמשים בניבולי פה בכלל .
סמוך עליהם הם כבר ימצאו תירוצים.
הם מפחדים מהם.
עם קשקשנים כהניסטים ומנבלי פה מטופשים אין להם שום בעיה. שיקשקשו אצלהם כמה שיותר .הם רק מחזקים אותם בהתקפותיהם הגזעניות .
שיבואו כמה שיותר.אלו הרי משמשים הוכחה לצדקתם.
את אלו לדעתי הם לא מצנזרים.
וכך באותה המידה הם מעדיפים להימנע מלהיכנס מלאתר כמו זה שעלול לערער את דיעותיהם .
מה שמראה שהמדובר אולי בסוג של אמונה

יש כל מיני קישורים די סבירים בעיני. ראשית בקשר לטבעיות של הקשר:

החדית מוגדרת על ידי אמיתותה. יש מספר קריטריונים, אבל האחרון שבהם והמוזר במיוחד הוא שחדית היא אמיתית אם האומה המוסלמית מחליטה כך.

ספר של יוצא שב"כ ששכחתי את שמו, בשם "לא כל אמת נכונה" מספר שלל סיפורי גבורה שב"כניקיים, לא תמיד כיפיים במיוחד, שעוסקים בדיוק בעניין הזה: אצל הערבים, אומר השב"כניק, למושג האמת יש משמעות רעועה במיוחד. הוא כותב את זה בערך מאה פעמים, ומשלב בהרבה סיפורים. כמובן, שם הספר משקף, ככה, התנגחות מסוימת עם הפוסט.

קשה לדעתי להתעלם מהמהירות שבה הפוסט מודרניזם התקבל וחובק על ידי האינטלקטואלים הערבים. אותה שכבה עצמה שבדרך כלל מתנגדת לתרבות המערב, אימצה את החלק המסוים הזה.

זו סוג של הדגמה של קשר בכיוון האחד. בכיוון השני, יש את המוצא וההקשרים הערבים של הפוסט מודרניזם.

לגבי ההתקבלות שלו בעולם המודרני, אני מסכים שיש פער: בעולם הערבי השיח של הפוסט נתפס כמייצג את המערביים באופן מדויק ועובדתי. בעולם המערבי הוא נתפס כמיצג בני אדם באשר הם בני אדם (גם את הערבים), וכחותר מתחת עצם מושג העובדתיות. המסומנים לא אותו דבר.

איך אתה יודע שהפוסט מודרניזם התקבל במהירות בידי אינטלקטואלים ערביים ?
יש לך דוגמאות שזה התקבל האצלהם יותר מהר מאשר במערב ?
ואולי רק בעקבות המערב ?
וגם אם זה התקבל אצלהם מהר אז מה ?
לגבי הטענה שזה מתאים להם בגלל שסיפורי אלף לילה ולילה מקובלים אצלהם ובכן אבן סינה מקובל אצלהם גם כן והוא דווקא אנטי פוסט מודרניזם עד כמה שאפשר.
במערב בצרפת כמדומני היה שרל פרו וסיפורי אימא אווזה שהם פנטסטיים לא פחות מאלף לילה ולילה.
ולגרמנים כזכור יש את הופמן והאחים גרים ולאנגלים יש את אליס בארץ הפלאות .
אה כן ולאמריקנים יש את הקוסם מארץ עוץ.
ודרך אגב הוכח שכמה מהסיפורים הפנטסטיים ביותר של אלף לילה ולילה כמו אלדין ומנורת הקסמים הם בכלל המצאה של המתרגם םהצרפתי .
בקצרה אינך משכנע.

פוסט מודרניזם מוביל לרלטיביזם מוסרי כאילו אין רע ואין טוב מה שמוביל לבסוף לחוסר נרטיב מוחלט אצל המערב וקבלה של הנרטיב של האחר ואת התוצאות המעוותות של זה אנחנו רואים היום באירופה.

על הרלטיביזם – ראשית כל מושג הרלטיביזם נוכס מן הובדהיזם ע,י המערב ששינה את השם ,בבודהיזם יש מושג שנקרא "לחיות בהרמוניה של ניגודים" הפילוסופיה המזרחית גורסת שאין דבר רע או טוב לכשעצמו זה תלוי בקונטקסט ששמים אותו,יש בני אדם שצורת ההתבוננות שלהם במציאות היא בגוונים של שחור ולבן ,אנשי קצוות, ככה נוח להם להיות,קשה להם עם עמעום ועירפול ואי ודאות מוחלטת אולם הן המציאות, והן האופי האנושי הם הרבה יותר מורכבים מטוב ורע מוחלט,והחיים מזמנים לנו לא מעט מצבים של סתירות פנימיות אותן אנו צריכים ליישב הן ביננו לבין עצמנו והן בקשר עם הזולת כיחידים וכקולקטיב.יש אנשים שמסוגלים להכיל את הסתירות הפנימיות בתוכם ומוצאים את דרך האיזון של גם וגם, ויש אנשים שלא מסוגלים להכיל את הסתירות הפנימיות ואז הם הופכים לאנשי קצוות של או זה או זה,ותמיד היו ותמיד יהיו בני אדם וקולקטיבים שיסתכלו על העולם בגוונים של או או ויבחנו את הדברים בחינה קטגורית, כפי שתמיד יהיו אנשים וקולקטיבים שידעו איך להכיל את הסתירות וידעו לשלב ולשזור בהתנהגות שלהם,באורח החיים שלהם ובפילוסופיה שלהם את היכולת לקבל שהמציאות מחייבת גם וגם.אז כך שפוסטמודרניזם ורלטיביזם הם לא טובים או רעים לכשעצמם זה תלוי מאוד באיזה קונטקסט שמים אותם יש מצבים שאכן נדרשת החלטיות ונחישות להכרעה חד משמעית ובתנאי שלא נופלים למלכודת של עיקשות ונוקשות מחשבתית שזה הצד הפחות מואר של אנשי ה-"או-או, והם מתנגדיו של הרלטביזם או הפוסט מודרניזם לכל מושג יש את הצדדים החיוביים שלו והצדדים האפלים שלו

לעודד – ראשית לא הבנתי באמת שלא הבנתי אף פעם למה היה כל כך חשוב לך ולחבר'ה שלך להתעמת עם אנשי קדמה, מיילא אני,אני לא התעמתתי אני פשוט פרשתי את המזרחיות שלי אחרת מהם מה גם שכשהכרתי את סמי בסוף שנות התשעים כשקמה הקשת הוא ממש אבל ממש לא היה כזה, אני אפילו עיצבתי את העטיפה של האנתולוגיה שהוא ערך "מאה שנים – מאה יוצרים," אז פגשתי סמי אחר ושונה לחלוטין ממה שהוא היום ומאחר ודרכינו נפרדו לאחר שהוא פרש מהקשת ונסע ללמוד בחו"ל הייתה שמורה לו אצלי פינה חמה בלב.(בגלל זה גם ההלם שלי מהמטאמורפוזה שלו) וכך גם חלק מהכותבים הקבועים של קדמה כמו שירה אוחיון שכשסמי פרש מהקשת היא פרשה ביחד איתו ומאז לא ראיתי ולא שמעתי ממנה איזה שש-שבע שנים, את איריס העורכת העכשווית מעולם לא פגשתי, ואם אנחנו נחלוף זו על פני זו ברחוב סביר מאוד להניח שלא נדע זאת אפילו (אנחנו עוד עשויות להיות מאוד נעימות ומנומסות אחת לשנייה בשוגג אני מניחה),מעולם לא ראיתי אותה בקשת ולא שמעתי את שימעה וכך גם באירגון "אחותי" ובעוד אירגונים שהייתי בתקופה זו או אחרת בחיי פעילה בהם, אז כך שהשיח המרכזי היה תמיד ברור לי בהבדלים כאלה או אחרים רק שתדע שבקשת היו הרבה אנשים שהיו ימניים בהשקפתם הפוליטית, היו הרבה מצביעי ש"ס והיו כאלה שהיו ממפלגת העבודה,מרץ,וחד"ש בגלל זה גם קראנו לתנועה "הקשת" מפני שהיא באמת ידעה בשנותיה הטובות או לפחות היה רצון הייתה שאיפה להכיל את כל גווני הקשת הפוליטית על מנת למצוא משהו מאחד ומיוחד,ולא כולם בקשת ראו עצמם "יהודים ערביים" והתנגדו נחרצות להגדרה הזאת אבל היה מקום גם לאלה שחשבו אחרת,היו ויכוחים היו טיעונים זאת הייתה תקופה סוערת מבחינה מחשבתית וגם המזרחיות (שלי לפחות) זה לא עניין של מוצא עדתי אלא עניין של השקפת עולם כלכלית,חברתית,תרבותית,פוליטית,כמו כן זה אולי יפתיע אותך אבל היו לא מעט חברים בתנועה שהיו ממוצא מזרח אירופאי אבל הזהו עם הערכים האוניברסאליים של התנועה. אז כך שמאחר ואני מכירה את הגוונים הרבים שיש במזרחיות,כל שרציתי או חשבתי זה לבטא את זוית הראייה שלי בתוך בליל הרעיונות והדעות והטיעונים.
אבל ממה שהספקתי להבין ממך(ואולי אני טועה) אתה בכלל שולל את השיח המזרחי, ולכן לא הבנתי למה חשוב היה לך כל כך להתעמת עם אנשי קדמה?ולמה היה כל כך חשוב לך ולקימבאל ולעוד חבר'ה שלכם שהגיעו לקמה להוכיח שכולם טועים והאמת האבסולוטית מונחת בכיסכם הקטן,למה הדיעות של המזרחים כל כך מאיימות עליכם? למה המונח "יהודי ערבי" למשל מוציא אותך מהכלים? ממה נפשך? הרי אף אחד לא בא לכפות עליך את המושג הזה לא מתאים לך אל תגדיר את עצמך "יהודי ערבי" מה כל כך מקומם אותך בזה שמישהו מכנה עצו מגדיר עצמו "יהודי-ערבי" מה מקומם אותך בזה שאני למשל מגדירה עצמי ישראלית לבנטינית,או ישראלית ימתיכונית,או ישראלית מזרחית" אני הרי לא מנסה לכפות עליך את ההגדרה שלי על עצמי, וזה שאתה מכנה את עצמך ישראלי ציוני,,אני יכולה לחלוק עליך בעניין של הציונות אבל אני לא מרגישה מאויימת מזה עד כדי כך שאני אסתובב בכל מני אתרים שמדברים על" ציונות" כעל הדבר הנכון להיות,ומנסה להוכיח לאלה שמחזיקים באידאולוגיה הציונית או באידאולוגיה של ארץ ישראל השלימה כמה הם טועים ושאם הם רק יקשיבו לרעיונות שלי הם יבינו כמה הם טועים,
אני מניחה להם להיות מי שהם, ואני מעצבת את חיי ואת התנהגותי על פי השקפת העולם שלי,דבר אחד ברור לי, תמיד יהיו כאלה שיסכימו איתי ותמיד יהיו כאלה שלא יסכימו איתי זה העולם,אלה הם החיים אז למה להתכתש עד זוב דם? למה לא פשוט לקבל שיש כאלה שחיים אחרת ורואים אחרת את הדברים ולא לבוז להם בשל כך?
אז זהו אני מאוד מקווה שתמצא זמן להשיב לי,למה?למה היה כל כך דחוף לכם להתעמת ולהתכסח עם קדמה?

אבל בכול זאת הייתי רוצה לשאול אותך במה אתה מסכים איתי? ובמה אתה חולק עליי?

אבל בכול זאת הייתי רוצה לשאול אותך במה אתה מסכים איתי? ובמה אתה חולק עליי?

אבל בכול זאת הייתי רוצה לשאול אותך במה אתה מסכים איתי? ובמה אתה חולק עליי?

אבל מה, כתבתי הודעה ארוכה, והיא איכשהו לא עלתה כאן. לדעתי יש בזהות הערבית משהו פוסט מודרני, וגם אצל אדוארד סעיד, מדובר במרכיב חשוב. מייקל קוק (מבוא קצר לאיסלם) מדבר שוב ושוב על אנטי-אורינטליזם כמקור לחשיבה איסלמיסטית הרבה לפני סעיד.

נא לדמיין תגובה ארוכה יותר…

כבר נאמר כאן על האפשרות שפותחה עוד על ידי ניטשה- החלפת עובדות בתאורים, ובהתאם לכך- הכללות באי-הוודאות. כשהדיון נוטה להגדרות במקום פיתוח מחשבת העתיד, יש צורך לחזור לספרייה ולהתעמק, בלי לסמוך על החברה שלחשו משהו סביר שהסתדר עם הפוסט והפוסט-מודרניזם של פוסט…
בלי להרוס את התענוג של הויכוח על סמך הוגים ידועים ליד אלה הידועים לשמצה המודבקים לאותו סל, הייתי אומרת כי סביר להניח קיום היחסיות ואז, להפסיק ליפול לתשתית הבאר שממנה "שותה" הפילוסופיה. הנמהרות כמוהה כבורות.
העיקרון היחיד שמנחה ביצירת חשיבה פילוסופית הוא הכיוון לטובת האדם והעולם בכל הצורות, הלאומים והזמנים. לכן, ספקולציה של סיפוח רעיונות ללאום אחד או לתקופה מסויימת, נטול בסיס מלכתחילה.

סעיד, בהקשר זה לא מהווה כלל ומנותק מהמציאות הערבית והמערבית כאחד בדומה למי שנופל בין הכיסאות. והשמות כמו של דרידה ניתן להזכיר רק ליד ענקי ומחוללי הדקונסטרוקציה הלשונית בעלי מטען הליריות עצומת המימדים…שווה להכירם להשכלה אסתטית של האדם המודרני.
כמו כן, מי שסבור שהוא מזהה היבטים לאומניים כנוגעים איך שהוא לטיעוני האוצר בתולדות הפילוסופיה, מחוייב לעומק. אך הבעיה היא שאין אפשרות ללמוד את זה בקלות ולא בשפה פופולרית… חבל אולי, אבל זו בדיוק המגמה הפוסט-מודרנית – לא להתקרב לטוטליות של ברירות.

לי לא נראה שעודד מתעמת כל כך באתר "קדמה" עם המזרחיות ככזאת כמו עם תיאוריות גזעניות שמופצות בשמה כמו תיאורית הכוזרים ועל הנימה הגזענית שהוא מצא שם ועל כך יצא קצפו באמת.
הוא ניסה להסביר את העובדות כפי שהוא הבין אותם ולא השמיץ ולא ניבל את הפה על אף אחד .
אז למה אסור לו ?
מה יש זה פשע להציג נקודת מבט שונה ועם העובדות המדוייקות כפי שאדם מבין אותם בקרב עדת המאמינים?
נכון שבסביבות לא וירטואליות הדבר עלול לגרום לא רק למחיקה אלא ללינץ' ממש.

אם זאת אני אכן מוצא טעם לפגם בקישור שהוא מוצא בין סיפורי "אלף לילה ולילה" והנטיה לדמיונות כביכול של הערבים שאינה שונה לדעתי מזאת של אף עם אחר.
אבל זאת נקודה קטנה
אני גם לא רואה כל טעם לפגם אם כאן יוצגו נקודות מבט מנוגדות לחלוטין ,ואני מזמין בזה את הגברת איריס חפץ ושות' מאנשי קדמה להצטרף כאן לדיון בשמם. איש לא יצנזר אותכם ותוכלו להגיד כל מה שבא לכם בחופש מוחלט כל זמן שתשמרו על הכללים שאסור לבטא מילים גזעניות ועלבונות אישים מהסוג שצויין למעלה..
אין מה לפחוד -כאן זה לא חלילה גוב אריות טורפניים שעומדים דרוכים כדי להתנפל על כל המתקרב אליהם,
גם אין כאן חלילה להקת כרישים צמאי דם החגים סביב ומחכים לכל טעות ולכל שקר על מנת לנשוך את הבלתי זהיר ולבסוף לבלוע אותו חי לאחר שפגעו בו עד לזוב דם וריסקו את נפשו ואת אמינותו.
בסך הכל זהו פורום לדיון ענייני ולא מתלהם.
אז אתם מוזמנים להגיב. .

בגין האתר הזה, שבאמת קשה לצאת מממנו, נכנסתי לפוסט על הספריה של שלמה המלך, ומשם הגעתי ללינק למכתבו של ברנרד לואיס על המיתוס של שרפת הספריה באלכסנדריה.

ומה שהוא כותב, למיטב הבנתי, הוא שהמוסלמים העירוניים (הלא כל כך ערבים) במאה ה 12-13-14, נטו לייחס את הסיפור הזה לחליף עומאר, והטמיעו אותו בכתבים שלהם, תוך יצירה של השמצה שיטתית ועקרונית נגד האיסלם הערבי הקדום.

גם אבן חאלדון וגם בר-הבראוס הם מייצגים מעניינים מאד של התרבות הערבית\ים תיכונית שאדוארד סעיד גדל בה כמה מאות שנים לאחר מכן.

באותה הזדמנות עצמה, הרמב"ם כמעט מגדיר את הדיכוי הערבי במוקדם כמורכב מ"כזביהם ושקרותם" (אולי בעצם במכתב לר' עובדיה הגר).

צריך לזכור שהם פועלים בצל איסלם שמגדיר את עצמו כ"מדעי" (עד היום). יכול להיות שמוטיבציות פוסט מודרניסטיות ואנטי מדעיות התקיימו במובנים מסויימים גם אצלם. וכסוג של אזהרה עבורנו, התקופה ההיא היא כמובן סוף ימי הזוהר של האיסלם…

לא מרסקים נפשות לא זהירות- יפה.
לא פוגעים באמינותן- מושלם.
לא מחכים לכל שקר כדי לשפוך דם- נכון.
והכול במקום אחד.

חיוך

לאלי – אני מסכימה איתך בכמה נקודות, א.- שריח של שנאת האחר אכן עולה לא אחת מקדמה ,אולם בזה קדמה לא שונים (למרות שיש להם יומרה כזאת) מאתרים אחרים, אותי זה הרגיז ואף עורר בי סלידה,על כך כתבתי לא בקדמה אלא באתר העוקץ שם אני עולה ומגיבה כשאני חשה שיש לי מה להגיד בעניינים מסויימים (חברתיים- פוליטיים) שלא עולים כאן, ולאתר שלך אני עולה כשענייני תרבות שאני חשה שיש לי מה לומר ומנסה לעשות את הקישור בייני לבין עצמי בין חברה,תרבות,פוליטיקה.קדמה איבד רבות מהזכויות שהיו לו בעניינים שנוגעים לנושא של המאבק המזרחי והפך לטעמי האישי לאתר שמדברר את החמאס,בדיוק כפי שגדעון לוי בהארץ לטעמי האישי הוא הדובר של החמאס בתקשורת הישראלית(חבל כי הייתי מעדיפה איש חמאס אותנטי שיכתוב מאשר שליח ישראלי שלו).
אני גם מסכימה איתך שלא יתכן דיאלוג פתוח בין דעות מקוטבות כשיש מישהו דוגמת העורכת של קדמה שעומד עם שוט ביד ומצליף בכל מי שחורג מהסיסמאות שהעורכת חרטה על השער, קדמה צריך להיות מועדון תרבות לא מועדון של סאדו-מאזו. כך שרק ממקום שבו יש מרחב לכל קשת הדיעות הרווחות בישראל גם אם הן מרגיזות את הצדדים יכול להתפתח רעיון חדש (תיזה,אנטי תיזה,סינטזה)
בקשר לדברים שנאמרים פה על נחיתותו של המזרח לעומת המערב,הנחיתות היחידה שאני רואה (וכשאני אומרת מזרח אינני מתכוונת דווקא לאיסלאם, אני מתכוונת לכל התרבויות וההגויות שצמחו באסיה המזרחית והמרכזית ובאגן הים התיכון ונקודה זאת מאוד חשוב לי להבהיר מפני שרבים סבורים שכשאומרים מזרח ישר הכוונה היא לאיסלאם בעיני האיסלאם ותרבותו הם מרכיב בזהות אולם לא כל השלם)ובכן, הנחיתות היחידה שיש למזרח לעומת המערב היא הנחיתות הטכנולוגית,אבל בוא נודה על האמת גם הטכנולוגיה שפיתח המערב היא לא משהו. היא הביאה מצד אחד לקידמה אולם מאידך גם גרמה להרבה הרס (אני אקו-פמיניסטית למי שיודע מהו המושג,מי שלא, ימצא אינפורמציה למכביר באינטרנט).אבל התרבות המערבית לא הייתה מגיעה להשגים לא רק בתחום הטכנולוגיה אלא גם בתחום ההגות והיצירה אלמלא קדמה לה התרבות המזרחית,התרבות המערבית שאבה את רוב השראתה מהתרבות של המזרח. אז ככה שהיא חבה לה רבות,גם אין זה נכון לומר שאין שירה ואין פרוזה ואין אמנות ואין יצירה בעולם המזרחי, יש ויש, זה לא מובא לידיעתנו ואם זה מובא זה תחת הכותרת יצירות של העולם השלישי (זה כבר שייך יותר לדעתי לפוליטיקה של ההוצאות לאור)ואני טוענת שזה שייך לפוליטיקה מפני שאם נתחיל לתרגם יצירות מן העולם המזרחי,המוסלמי העכשווי, נגלה את הפאן האנושי שמסתתר שם,וכשאתה מתחיל לראות את הפאן האנושי של מי שאתה רואה בו אוייב החשק שלך להילחם בו ולהשמיד אותו הוא כבר לא אותו חשק, וכך גם בצד שלהם אני מניחה הרבה יותר נוח להילחם בנו כשעושים לנו דמוניזציה ומכאן נובעת הדה לגיטימציה,וככה הופכים אותנו בני האדם הרגילים שלא נמצאים במוקדי הכוח וההשפעה לסוג של רובוטים ,לסוג של אומרי הן,אנחנו מאבדים את העצמיות שלנו ואת מה שבאופן טבעי מוצא חן בעיננו, מה שבאופן טבעי אנחנו נמשכים אליו, ואנחנו רוצים לאמץ.
אני באופן אישי גיליתי את זה בתחילת שנות השבעים כשחייתי במשך שנה באיראן,(לפני המהפכה) שם לא היה אף אחד שילחש באזני שמה שאני רואה (וראיתי לא מעט אם כי לא מספיק) זה נחות,פרימיטיבי,וולגארי ושאר "מחמאות" שמועטרות על ראש המזרח.יכולתי לבחון את הדברים במלוא חושי ולהגיע למסקנות משל עצמי ואכן לאחר שחזרתי משם חזרתי אדם אחר ,אז כך שמתוך החוויה האישית קשה עד בלתי אפשרי לשכנע אותי בדבר נחיתות התרבות המזרחית לעומת המערבית(אני גם כתבתי רשימה בנושא שנקראית "מזרח-מערב הרמוניה של ניגודים שהתפרסם ב-"הכיוון מזרח") ולכן כשעולים מגיבים וטוענים שהתרבות המזרחית נחותה מן התרבות המערבית והם לא אומרים את זה מתוך החוויה האישית(הם גם לא מספיק פתוחים כדי להרשות לעצמם לחוות) אלא מצטטים כל מני תאוריות שהן יותר נגד מאשר בעד אני חשה שהחלום שלי שהשאיפה שלי שיום אחד נחיה כאן בהרמוניה של ניגודים הולך ומתרחק והופך לסוג של כמיהה ולא לסוג של מימוש
אני מניחה שאותה תחושה חש מי שסבור בדיוק ההפך ממני,ולמרות זאת לא נואשתי מליצור דיאלוג, וזה מה שניסיתי לעשות עם עודד בקדמה, הדעות שהוא השמיע הרגיזו אותי ולא אחת הכעיסו אותי,(אני לא תמיד יודעת לכעוס בנימוס וזה עניין של אופי לא של מוצא אתני) אבל גם היו דברים שמצאתי שאני והוא אוהבים ופירגנתי לו על כך(את אלתרמן למשל, ואת השירה הכנענית למרות ששניינו מפרשים אותה אחרת) וכך הפכנו שניינו עודד ואני לשנואי נפשה של קדמה.

הסיפורים על הסופיות באיסלאם ועל הדרווישים הם מהמרתקים שיש.מה שלמדתי ב"תורה שבעל פה" על השבטים הערבים טרם האיסלאם גם משובב את הנפש. המוסיקה העיראקית של נאדם אל ע'אזאלי והאחים אל כוויתי מדברים אלי הרבה יותר מ"עטור מצחך זהב טהור" שלא מדבר אלי בכלל. מה שגורם לי צמרמורת היא לא התקוה אלא בית הכנסת העיראקי על ניגוניו ויחודיותו. כאשר אני מבשל קצ'רי או קובה זה הידים של אמא ונשמתה של אמא ולא טיגון שניצלים.

נכון שיש דברים בתרבות המערבית שאני קשור אליהם אבל מעניינים אותי ולצערי לא רבים

1. עגנון
2.מוזיקה ליתורגית נוצרית ובאך בפרט
3. ספרי הברית החדשה כמקור ספרותי

ברלין אלכסנדרפלאץ של דבלין ולוליטה של נבוקוב הם הפרוזה שעולה לנגד עיני

לשירה ופואמות אני לא מתחבר

כלאמר יותר זהות יהודית עיראקית מאשר מזרחית

להזכיר איך הדיון הזה התחיל, אני טענתי שיש הרבה שנלמד מהעולם הערבי-מזרחי, שקיים ונוכח בפועל בתרבות העולמית.

תגידי, איך קרה שסמי שטרית הפך לכל כך אנטי, לדעתך ? לפעמים זה נראה כמו מיזם יזום מבחוץ ?

מפאת קוצר זמן…

לאלי וסמולן – לעניין הפוסט והערביות:

כשכתבתי "אגדות אלף לילה ולילה" התכוונתי בעיקר לכל מני עיוותי היסטוריה ועלילות דם מודרניות נוסח "הטבח בג'נין" ועוד… נדמה לי שסמולן התכוון בדבריו למה שהרמב"ם כתב באיגרת תימן:

"ואנחנו בעודנו סובלים שעבודם וכזביהם ושיקרותם למעלה מיכולתנו, אין ביכולת האדם כוח לסבול. ויהי כמו שאמר דוד ע"ה תהלים ל"ח י"ד "ואני כחרש לא אשמע וכאלם לא יפתח פיו". וכמו שהוכיחונו רבותינו לשאת כזבי ישמעאל ושקרו לשתוק ממנו. וסמכו זה לפסוק שכתוב בשם בניו "ומשמע ודומה ומשא" – שמע דום ושא…".

http://www.daat.ac.il/daat/mahshevt/mekorot/teyman1-2.htm

לירדנה – לעניין קדמה:

הסיבה שנכנסתי לויכוחים בקדמה היא בעיקר מהסיבה הפוליטית – הם (לפחות אלו שאכן התווכחתי עמם) רוצים לחסל את המדינה היהודית. המדינה שהסבים שלי (וגם שלהם, אגב) הקימו. המדינה שלי… מעבר לכך ישנה גם העובדה שהם מנסים להגדיר אותי כמי שניצב בצד אחד (אשכנזי, קולונאליסט, כובש ומנשל. עצם זר במזרח התיכון) ואת היהודים הספרדים שאני רואה כאחים שלי לכל דבר הם מנסים להגדיר כמי שניצבים בצד השני (הילידים האותנטיים. הקורבנות של רשעותי)…

באופן עקרוני אני נגד כיתתיות ועדתיות בתוך העם היהודי – ואין זה משנה אם זו כיתתיות "מזרחית" או כיתתיות "אשכנזית". לטעמי כל עדתיות היא נסיון מיותר ומזיק לסחוב את ההבדלים שהיו בין יהודים בארצות גלותם ולשמר אותה בין יהודים שצריכים לחיות ביחד ולבנות הווה ועתיד משותפים; ומעבר לכך, הכיתתיות והעדתיות הללו הם למעשה האמא והאבא של כל אפליה ושנאה בין-עדתית… הרי כל עניין האפליה שאנשי קדמה יוצאים נגדו ייגמר ביום שבו כבר לא ידעו מי "אשכנזי" ומי "מזרחי" ולאף אחד פה כבר לא יהיה אכפת מניין בדיוק הסבתא של הסבתא, של בוזגלו או פרידמן…

בעיני המשפט "כולנו יהודים" זה לא רק שורה משיר בסרט. זו דרך חיים ומטרה ששווה להיאבק למענה – גם אם זה אומר להכנס לאתרים מסוג קדמה, להתווכח, ולחטוף הרבה רפש בפרצוף.

לעידו:

נדמה לי שאנחנו מסכימים בעניין קדמה ובעניין הציונות באופן כללי, אך חלוקים מעט בעניין חשיבותה של המורשת היהודית (ושל כמה מ"נשאיה" הדתיים) כבסיס לזהות היהודית-ישראלית בהווה ובעתיד… נדמה לי שיש לך אי אלו נטיות מארקסיסטיות ותפישה מארקסיסטית "אנטי-דתית" שמשפיעה עלייך בעניין זה – האם אני טועה?

כמדומני שזה די ברור שאחת המטרות של ראשי האתר היא לעורר כנגדם וכנגד המזרחים כולם כמה שיותר עוינות ויותר שנאה מאלו שבמחנה "הלא מזרחי ".
שהרי מבחינתם זה רק מראה שאין כל אפשרות לקשר כלשהו בין שתי "הקבוצות "ומצדיק את עמדתם הבסיסית.
ככל שהם גורמים לאנשים כמוך ואחרים להתפרץ יותר נגדם לקלל אותם ולשנוא אותם ואת המזרחיים בכלל הרי הם מבחינתם ביצעו את מלאכתם .
אני מציע שלא תיפול למלכודת הזאת שלהם. וככל שאתה מתעקש לשמור על קשר חיובי עימם ולקרוא להם "אחי " אתה רק מרגיז אותם יותר.
תן להם להתבשל במיץ של עצמם.
אין טעם להוציא עליהם זעם ושנאה כי זה מה שהם רוצים ואתה רק מחזק אותם בזה.
שמור את הזעם למטרות חשובות יותר מאשר איריס חפץ .

ומה לעשות זוגתי פולניה

אותי הם שונאים הרבה יותר ממך למרות שאני לא מנסה להגן על הציונות או על מדינת ישראל. אני פשוט חושף את פרצופם המכוער,דרכם לטהר את הערבים מפשעים כנגד היהודים וההתנשאות שהם מגלים כלפי מי שהם כביכול נאבקים למענו.

אני ואתה אכן מסכימים בקשר לאתר קדמה וגם בקשר לציונות אבל תתפלא יש לנו עוד כמה נושאים שאנחנו רואים עין בעין, אני אכן חילוני ומאמין אדוק בשילטון חילוני וליברלי אבל אני בשום פנים ואופן לא שולל את חשיבותה של הדת כיסוד מחנך בחיי האזרחים בישראל יחד עם התרבות העברית הנפלאה שצמחה פה וכמובן שאני בעד התיישבות ועבודת אדמה. כמו כן אני מאמין גדול בגורל היהודי ששונה מגורל של עמים אחרים ואני חושב שגם פה אתה מסכים איתי, דבר אחרון אני מקווה שאתה לא חושב שבגלל שאני חילוני אני תומך בכול שטות שמאלנית מרקסיסטית מטופשת כי זה פשוט לא נכון…

הסתובב כאן בעבר גולש שהתלונן שהוא בבעייה, הוא מעורבב או משבצות והפרנק שלו מכה את השיכנזי שלו ולהיפך….
לאנשים במצבו אין פתרון…

כאיש אמיץ ואוהב ישראלי אמיתי שמנסה לגשר פערים ולהתקרב גם לגזענים כמו קדמה, רק חבל שאנשי קדמה הם כמו חגבים ליד עודד.

יש לך נטייה להעליב סתם ללא מטרה ותכלית. .
אני ממליץ שתנסה להשתלט על הנטייה הזאת שיש בך.מכיוון שאתה רק מסייע לשנואי נפשך בכך. .
כאמור למעלה העלבונות נותנים להם אנרגיה וחיזוק לצדקתם
ההנהגה שלהם מחככת ידיים בהנאה בכל פעם שהם חוטפים עוד עלבון גזעני.מאנשים כמוך.
לעניות דעתי לא מן הנמנע שכמה וכמה הודעות שקיבלתי ברשימה אחרת שקשורה בנושא הזה ושהיו אנטי מזרחיים קיצוניים באופן מטורף היו פרובוקציה שנכתבה בידי מזרחי אידיאולוג "בהקצנה הכמעט ויותר מכמעט פארודית שלהם של כל התקפה גזענית אפשרית
.אלא שזה שכתב את זה היה מעוניין שדבריו יתקבלו ברצינות.
לך תדע עוד כמה פרובוקציות כאלו קיימות ברשת לצד הדבר האמיתי. .

לסמולן – אין לי מושג ירוק איך קרה שסש"ש,…..וכו'וכו'.שאלות מן הסוג הזה יש להפנות אליו,ומאחר ואתה מגיב די קבוע בקדמה מן הראוי שתפנה שאלות מסוג זה באופן ישיר אליו,מעבר לכך שחיפוש תשובות מסוג זה על אנשים אחרים לא מעסיקות אותי, מאי נפקא מינא …."איך קרה שסש"ש …וכו'וכו'.?.

כמו שאולי שמת לב, אני לא כותב יותר מדי בקדמה. תודה בכל מקרה, את כמובן מוזמנת לפורום "פורשי מחסום", שבגינו בוצע הגירוש מגן העדן אשר בקדם…

התחושה שלי היא שהאתר שלהם היה בולט ומשפיע הרבה יותר לפני שלוש ארבע שנים באתרי וחוגי שמאל שונים ומאז הפך לבלתי נראה באופן יחסי.אני לא רואה שבאתרי שמאל שונים כמעט מתייחסים אליו יותר בהשוואה ללפני שלוש או ארבע שנים.
אני מרגיש שמיצינו וגם מעל ומעבר את נושא אתר שולי כמו "קדמה " מנהיגיו ופעיליו ולי כבר אין מה להוסיף בעניינם. כך שהיגיע הזמן לעבור הלאה. .

דרך אגב היום יצא לי לראות תכנית של אלבויים קבלת שבת והוא הביא חוקרת בלשנית שדיברה על מגילת אסתר ועל דת הזרתוסטרא, רציתי לשאול אותך אם אתה יכול להמליץ על ספר או מאמרים שניתן לקרוא ולהעמיק את הידע בנושא

אתה כמובן מוזמן להעלות דיונים בהקשרים רחבים יותר באנטי ציונות והציונות. למעשה האתר כאן מהווה מקום מאד מעניין לדון בהיבטים התרבותיים של א"צ ישראלית. נדמה לפעמים שכל חוגי התקשורת והמדיה בארץ מאמצים, כתיאוריה חשובה שלהם לענייני המרחב המקצועי שבן הם דנים, סוגים שונים של התיחסות עוינת לציונות. לא כפוליטיקה, אלא כתרבות. יש לזה כמובן גם השלכות על פוליטיקה, אבל לא לזה אני מכוון. בכל מקרה, זה בוודאי לא הדיון הנוכחי…

למה נכשלה ,לכאורה לפחות,הזהות "העברית -כנענית " שאותה ניסה המשורר יונתן רטוש ליצור כמעט "יש מאין "?
חוקר הקבלה המפורסם יהודה ליבס מנסה להסביר
ראו
מה בין יונתן רטוש וספר הזוהר?
http://www.notes.co.il/eshed/53799.asp

לעניות דעתי הבלתי קובעת לא נכשלה כלל וכלל,היה מי שרצה להכשיל אותה אבל סמולן העלה כאן אתגר לא קטן בעיסוק של הפן התרבותי הזה, ואם להוסיף הרי גם את נמרוד של דנציגר ואני במחילה רואה גם את התרגום של המיתוסים הבבלים והאשורים והכנעניים כחלק מז'אנר זה כמו כן את הסופרת ז'קלין כהנוב יש הרבה מתחת לפני השטח
על כל פנים אני חושבת שזה אתגר שסמולן זרק כאן ואכן כדאי גם כדאי להתחיל לגעת בנושאים אלה, אני רוצה להודיף גם את גוטמן (נחום) לרשימה

הנה, ציטוט מויקיפדיה על רטוש

"בשנות השישים כתב על כך לבנימין תמוז: "ביסדנו ב-1939 – את מה שמכונה ברשימתך בשם 'הכנענים', הייתי אני האדם המבוגר היחידי בחבורה כבן שלושים. השאר, שמהם עתידים היו להתפתח סופרים, משוררים, עיתונאים ועוד, כדבריך, היו בעת ההיא נערים בני 19-20 כיוון שמראש לא פניתי אלא אל משכילים בני גיל זה, מתוך הנחה שמבוגרים מהם נשחתו בתוך הגופים הציוניים והאווירה הציבורית הציונית."[1]"

אשר לא הספיקו עד גיל 17 להגיע לרמת ההתעלות האתית הגבוהה ככל שניתן, נגזר גורלם – הידרדרותם מטה בלתי נמנעת. לכן, בחירתו של רטוש בצעירים משכילים מדוייקת.

גם לי נהיר למדי, כי צעירים הם הקהל הפתוח היחיד בכל המשטרים… ולמענם נכתבו הרעיונות הספרותיים והפילוסופיים, ואם ייחשפו אליהם לאורך כל חייהם הבאים יהיו מסוגלים לחלום על הפיכת מיתוסים למציאות.

לרטוש, לפי כך, יהיו תלמידים בהגשמת חלומות לנצח. מומלץ לקרוא בהקשר זה את דברי ליבס.

הכנענים ודומיהם, אשר חלמו לחסל את הזהות "היהודית הישנה" ולהחליף אותה במין זהות "עברית חדשה", אכן הצליחו במשימתם לחסל את הזהות היהודית בקרב שכבות נרחבות בציבור הישראלי (טוב, הם לא היו לבד. היו גם זרמים ציונים חילונים שעזרו להם בזה…). הם רק נכשלו כשלון חרוץ ביצירת זהות "עברית חדשה" אחידה ומאחדת, ולכן באמת יש היום כל-מני אנשים שמחפשים לעצמם "זהות" בכל-מני מקומות אחרים (זהות אינדיבידואלית באמריקה או בהודו, זהות עדתית "אירופאית"/"מזרחית" בתוך ישראל, זהות "ערבית" במרחב המזה"תי וכיו"ב…).

לעודד – מה יש לך עם זהות אחידה?אתה רוצה שכוווווווווולם,יחשבו כמוך יראו כמוך,יחזיקו באותן דעות שלך (למה?אתה סבור שהאמת האבסולוטית מונחת בכיסך הקטן?)יש בזה מידה לא מבוטלת של אדנות כלפי האחר בבחינת "אני יודע מה טוב ומה נכון וכולם צריכים להתיישר על פי זה", כמדומני שאתה חווה את האחר כנוכחות מאיימת ולא כנוכחות משלימה,וכן, כשכולם חושבים ואומרים אותו דבר זה משקיט את הקול הספקני שבא מבפנים ואומר "אולי בכל זאת ייתכן אחרת" זה הפחד מפני האחר ותחושת המאויימות מהשונה שגורם לבני אדם לדרוש מהאחרים להיות כמוהו בבחינת "זהות אחידה" אז כך שמאחורי ה"אידאולוגיה" של "זהות אחידה ומאחדת" בעצם מסתתר ילד קטן שפוחד לצאת לעולם הגדול ולהיפגש ולהתעמת ולבחון רעיונות שונים,ונוח לו מאחורי הסינר של אמא,ואוי לו למי שיהין לטלטל את עולמו הרעיוני ברעיונות שונים עודד כבר יראה לו מה זה .
אהה ו- כן,איך שכחתי את עניין השליטה – רק מה שאני חושב ורק דרך הראייה שלי הם שישלטו בכיפה,ומאחר ואי אפשר היום לגרור את האחר והשונה למרתפי האינקויזיציה הנשק היחיד שנותר זה הלעגה והגכחה,ובזה בעצם עודד ו -"קדמה" לא שונים במהות ,נהפוך הוא בגרעין הפנימי מאוד דומים, איך אמרה סבתי?" כל סיר מוצא את המכסה שלו".

חיסול זהות אינו מוביל בהכרח להתעלמות מעברה של הזהות.
אם אכן רוצים להביט בהגינות בפרצופה שח החברה הישראלית צריך להודות על האמת, ששום תכונה טהורה שיסודה בעבר לא נשמרה בצורתה הקודמת.
המכנים את עצמם "מזרחים" אכן מחקים את מזרחיותם על-פי דגמי הוריהם. אולם עצם העובדה שהם מתגוררים בארץ שאינה מולדת תרבותם המזרחית, מחייב המצאת תחליפים.
אני מודיע בזה בראש חוצות, כי טעם הדג הממולא שהכינה סבתי בפולין אינו דומה עוד לטעם הדג הממולא שהכינה בארץ-ישראל. גם טעם החורשט הפרסי שמכינה רעייתי אינו יכול להיות זהה לטעם החורשט שהכינה אמה באירן, למרות הזהות במתכונים.
מה לעשות, שינוי המקום משנה את הטעם, והניסיון לשמר את העבר בטוהרתו, כביכול, הוא ניסיון שאינו עולה יפה ואף עשוי להטעות.

לא הגזמת קצת?…;-)

אני כתבתי על מה ש"הכנענים" שאפו לעשות (להמציא "זהות עברית חדשה") ועל העובדה שהם נכשלו בזה. לא כתבתי מניפסט מורכב כמו זה של רטוש על האופי המדויק של הזהות שלדעתי האישית צריך לשאת כל פרט ופרט מבני האומה.

אני אישית דווקא די ליברלי, אלה מה, אני גם די מודע לכך שכאשר מדברים על "זהות קולקטיבית" – כמו זהות של "עם" למשל – מדברים על איזו תחושת שייכות של כל פרט ופרט אל "קבוצה" מסויימת, שבבסיסה עומדת לרוב גם אי-איזו הסכמה עקרונית בין הפרטים על כמה אלמנטים בסיסיים שמאפיינים את הקבוצה הזו.

החשש האמיתי שלי, כמי שחש עצמו שייך לקבוצה הותיקה המכונה "העם היהודי"/"עם ישראל", היא מכל-מני אנשים ששמו להם למטרה לחסל את הקבוצה הזו, אם באמצעים אלימים ואם על-ידי המצאת כל מני "זהויות" מפלגות חדשות אשר מפוררות במתכוון את הזהות הקולקטיבית היהודית והופכות אותנו לאוסף של פלגים ותתי-פלגים הנאבקים אחד בשני.

זכרי נא את הפלגנות והכיתתיות של ימי בית שני ותביני מה מדאיג אותי. לא הרבה יותר מזה…

לא לא חושבת שהגזמתי כלל וכלל מן הסיבות הבאות
א.- הכנענים שאפו להמציא זהות עברית חדשה מהסיבה הפשוטה ,במשך אלפיים שנות גלות לא הייתה זהות עברית-ישראלית,הייתה זהות יהודית שהגלות כפתה עליינו,אבל זו הייתה זהות של מדוכא שלא יכול לקבוע את גורלו וגם נאלץ להסתיר את הזהות,והתרבות שלו ולחיות אותה בסתר ,חלק מהעצמאות הן של אינדבדואל והן של קולקטיב זה החופש להיות ולקבוע את הזהות שלו ואיך הוא מבטא אותה בחופשיות,ומתוך החופש הזה לפתח אותה ולתת לה לצמוח בטבעיות לא מתוך תיאוריה או אידאולוגיה כפוייה.
אתה כותב על "המצאה של זהויות" שלא נראית לך או קיי, בדבר אחד אני מסכימה איתך שכולנו ישראלים, הנקודה היא איך אנחנו מפרשים את הישראליות שלנו (ולא כולנו מפרשים אותה אך ורק מנקודת המבט היהודית,מה גם שהיהדות לא הייתה קמה אלמלא הקדימה אותה התרבות הכנענית,אם היהדות היא הגזע של העץ שמממנו התפתחו הנצרות והאיסלאם, הכנעניות היא השורשים של העץ הזה ועל כן אני באופן מאוד אישי רואה בתרבות זאת את השורשים שלי .ורואה בה מצע תרבותי ומורשתי משותף גם לשאר הקולקטיבים הלא יהודים שחיים כאן.
יחד עם זאת הכנעניות שלי היא לא הכנעניות של רטוש, אני חושבת שהוא פרץ דרך מחשבתית בחיפוש אחר זהות ישראלית ופריצת הדרך שלו היא חשובה ולוא רק בשל השאלות שהיא מעוררת, אין צורך לקבל את התשובות ואת הפתרונות שהוא מציע אולם ההתחבטות בסוגיות ובשאלות שהתיאוריה שלו מעלה היא כבר תרומה נכבדה מאוד בעיני .מאחר וישראל היא מדינת הגירה שבאו אליה מארבע כנפות תבל אין זהות אחת גם לאלה שרואים את ישראליותם אך ורק מנקודת המבט היהודית כל שכן היהודית דתית.ויש מקום לפרשנויות אחרות ויש מקום לחיפושי זהות.אין מקום לכפיית זהות קולקטיבית על כולם בעיקר אם היא באה ממקום כפייתי מאחר וההיסטוריה של הקולקטיב היא חלק מהזהות שלו,ההיסטוריה של היהודים שעלו ממרכז אירופה(רוסיה,פולניה,גרמניה) היא לא אותה היסטוריה של יהודים שהגיעו לכאן מארצות אגן הים התיכון וארצות האיסלאם , זה שכולנו בני אותה דת לא אומר שיש לנו היסטוריה משותפת שהשפיעה עלינו ועל דרך ראיית המציאות. והפרשנות שלנו את המציאות.אולם מה שכן משותף לנו כעבר היסטורי זה ההיסטוריה של הארץ הזאת והתרבות שלה וזהו הבסיס המשותף לי ולך וכאן הייעוד שלנו למצוא משהו משותף שעליו אנחנו יכולים להתחיל להצמיח מחדש זהות ישראלית
וכשאני טוענת לתרבות משותפת אינני מתכוונת דווקא לזאת שהזיקה שלה נובעת אך ורק מהמקום הדתי יהודי גם מה שלא יהודי וצמח כאן,והתהווה כאן, יש לו חלק ונחלה במורשת שלי מפני שזה חלק מן העבר ההיסטורי שלי כמי שמחשיבה עצמה ילידית.
באשר לאלה שרוצים להשמיד אותי, אני מודעת לקיומם,אולם אין זה צריך לעמוד כאבן נגף בבואי ליצור את זהותי המתחדשת/מחודשת.
ובאשר למחלוקות שאתה מזכיר מן העבר ההיסטורי של חבל ארץ זו, מוטל עלינו ללמוד מהן אבל אסור לנו יחד עם זאת שמורא העבר יעיב על היכולת שלנו ליצור רקמה חברתית כזאת שתכיל את הריבוי של זהויות , מה גם שזהות היא דבר שמתפתח באופן טבעי ולא באופן מלאכותי והציונות ניסתה לבנות כאן קולקטיב מאוחד באופן מלאכותי ועל כן זה לא יצלח בני אדם יודעים מתי משהו צומח מהם באופן טבעי ומתי זה מלאכותי ומזוייף, הישראלי הציוני שבן גוריון וחבורתו ניסו ליצור כאן זה ישראלי מלאכותי ומזוייף, מפני שהוא לא צמח באופן טבעי אלא הוכתב מלמעלה כמו מיפרט טכני

ירדנה מניחה כי ניתן להפריד במחשבה בין אויב ואוהב, ואם נעשה כך, אולי לא נצטרך לגרד מעצמנו בפועל סימני עדות ושבטים שרוצים בזהותם הישראלית, שהתהוו סביבנו, אף אם לאומיותם קרובה לזו של שומרי עוינות כלפי יהודים…
המעשה נראה בלתי- אפשרי, במבט ראשון, אבל מעודד בכל זאת, בתור הצעה, תקווה… ובהמשך כתוב:

הציונות ניסתה לבנות כאן קולקטיב מאוחד באופן .מלאכותי ועל כן זה לא יצלח

ואז, ירדנה מציעה לראות ברעיון עצמו של הציונות מעשה מלאכותי כי חסר לו עיקרון ההתפתחות האינטואיטיבית:

…ישראלי מלאכותי ומזוייף, מפני שהוא … .הוכתב מלמעלה כמו מיפרט טכני

האיחוד תמיד בא מצורך משותף, וזה לא חסר ליהודים שעלו ארצה בהמוניהם! מה שכן, לא הוכתב להם לאהוב אחד את השני, אולי זו הבעיה?
חבל שכל כך בקלות איבדו חלוצי המדינה את הקשר ההרמוני עם ילדיהם, ולא השכילו לראות את תוצאות התנהגותם השקט כהרי כישלון בתחום החינוך.
ילדיהם ונכדיהם הלכו לאיבוד כי לא נלמדו הערכים החילוניים והדתיים כאחד בצורה מרחיבת דעת, כי לא הובנו מסקנות המורשת העולמית בתחום הפסיכולוגיה של הפרט והקבוצה. ובכך לא פותחה רגישות האדם למצבים משתנים תדיר. תגובותיהם של היהודים "החדישים" בארץ איבדו ממקוריותן המסורתית, דווקא, משום חוסר פעילות אסתטית חפשית מדוגמטיות.
לא פלא שהכול שקע בתרדמת אתית האופינית למצב ההזנחה התרבותית…

.

על צינזורים וקילולים גזעניים בעוד שהוא עצמו מתמחה בשיטות אלו כאשר הוא ניתקל בטיעונים המהווים עבורו מחסום אינטלקטואלי שאינו מצליח לפצחו…רחמנות על אלי אשד שצביעותו והתחסדותו
עושים שם טוב לאיריס חפץ…בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

שמוני עוד חי קיים ונחנק בקיאו. כאשר רואים את דבריו מבינים את גדולת הישגי הציונים בארץ ישראל -מולדת העם היהודי
.
כמאמר בני דודינו שמקומם רק בארצות ערב אצטט למוני הכלב נובח והגמלים עוברים..

כשכתבתי "לא הגזמת קצת?" התכוונתי לניתוח הפסיכולוגי האישי שעשית לי, שכלל את המשפט:"ילד קטן שפוחד לצאת לעולם הגדול ולהיפגש ולהתעמת ולבחון רעיונות שונים,ונוח לו מאחורי הסינר של אמא", וגם הזכיר את "מרתפי האינקויזיציה"… 😉

המשעשע הוא, שברוב די גדול של הדברים אני דווקא מסכים עם הדברים שכתבת, וכך גם עם דבריה של נטלי ודבריו של גיורא לשם. אני, כמוך, בהחלט חושב שיש מקום להתפתחות מקומית של היהודים בצורה שמשוחררת מתפישות ומגבלות שכפתה עלינו הגולה, ושיש מקום להתחבר לשורשים הכנעניים והמזרח תיכוניים הקדומים שלנו, ושגם יש מקום לפלורליזם תרבותי מסויים בתוך הקבוצה… אני גם חושב כמו גיורא לשם שממילא כל דור ודור, ובמיוחד כזה שעובר שינויים מרחיקי לכת כמו אלו שעברו על הדורות האחרונים בקרב עמנו, נאלץ "להמציא" את זהותו מחדש ואינו תופש אותה ומשמר אותה בדיוק כמו שעשו אבותיו… אני גם מסכים עם נטלי שחלק ניכר מאוד-מאוד מהבעיה של הפלגנות ושל אובדן הזהות נובע מבעיה מאוד רצינית בחינוך שניתן לכנותה "הזנחה תרבותית"…

ההבדל בינינו הוא באופן שבו אנו מבינים את מטרותיה של התנועה ה"כנענית" נוסח רטוש, ואת האופן שבו אנו מבינים את טעויותיה של התנועה הציונית החילונית. לפי מיטב הבנתי את המניפסט לנוער שכתב רטוש, הרעיון שלו לא היה ליצור "תנועת התחדשות בעם היהודי" כמו שתארת, אלא שהוא דיבר על התנתקות מוחלטת של ילידי הארץ מהעם היהודי (זה מה שעומרים על ה"רשע" בהגדה של פסח – שהוא מוציא עצמו מכלל ישראל ועל-כן הוא "כופר בעיקר"). הציונים שהזכרת, לעומת זאת, דווקא כן דיברו על תנועת התחדשות והתנערות מהגלותיות בדיוק כמו זאת שתארת (למעשה בן גוריון אמר "היהודים יהיו כל מה שהם יחליטו להיות" – או משהו כזה), אלא שהבעיה שלהם לדעתי נבעה מהעובדה שהם מיהרו מידי להחריב את הזיקה למסורת היהודית הותיקה, זו שמהווה מכנה משותף (כולל נרטיב היסטורי משותף) לכל עדות ישראל, וזאת עוד לפני שנוצרה זהות משותפת קולקטיבית כמו זו שרצו…

כמובן, אם לחפש בינינו הבדלים בדעה, יש גם את הבעיה שאת ואני רואים כנראה את היהדות קצת אחרת: אם הבנתי נכון, את רואה בה עניין שהוא יותר "דתי", ואילו אני רואה בה אלמנט תרבותי חזק ונרחב יותר, אשר מכיל בתוכו אספקטים אתניים ולאומיים (כלומר נרטיב היסטורי, מנהגים משותפים, ועוד, אשר מהווים בסיס ליצירת זהות של "עם"). אבל על זה אולי ארחיב בפעם אחרת ונוכל לדון בכך אם תרצי…

כן, בהחלט אשמח אם נרחיב את הדיון אני חושבת שזה חשוב ומי יודע אולי אט אט נוכל להגיע כולנו ביחד אשמח מאוד אם גם נטלי ושאר המשתתפים יתרמו כפי שתרמו עד עתה ואולי נצליח להגיע יום אחד לאיזה מניפסט אלטרנטיבי וניצור מרחב אלטרנטיבי הן לשיח ההגמוני השולט והן לשיח המתנגד לשיח ההגמוני והוא יותר מבחינתי שיח של "מורד אקזוטי" דוגמת "קדמה" זה מה שניסיתי לעשות שם אולם כידוע לך הדבר לא צלח מפני שהן השיח ההגמוני והן השיח הכביכול מרדני של קדמה אינם מסוגלים להכיל את מי או מה שלא מוכן להיות דומה להם,כפוף להם,שניהם דורשים "צייתנות עיוורת" להגמוניה וכאשר הם נותנים "במה" למישהו שאומר דברים שונים זה על מנת ברוב המקרים "להרים להנחתה" כלומר נותנים למגיב במה על מנת להוכיח לו כביכול כמה הוא טיפש ודבריו דברי הבל
(לא משנה שכעבור זמן משתמשים באותם רעיונות שהוא הביע ומנכסים זאת לעצמם
ראיתי את זה לא אחת באתר "קדמה" שהגחיכו דברים שכתבתי ולאחר זמן השתמשו בדיוק באותם דברים על מנת לטעון טיעונים מה שרק הוכיח לי שהעליהום לא היה ענייני אלא אישי

אין יותר צורך ביהדות, ולפי דעתי אפשר לחזור לעבר שהייתה דת ישראל ולא יהדות, זה יחבר אותנו לעבר ויוריד מאיתנו את המימסד הרבני המעיק ויהפוך את הדת למשהו טבעי בחיי היום יום ולא משהו מאולץ.

להחליף בגדים זה טבעי, אך להפוך אמונה לכותרת מהנה יותר, אין בזה די כדי שהחברה תתנקה מהרגלים של שיחות נפש דוגמטיות חסרות זיקה למציאות – הרי, שינוי שם המשחק אינו מהווה מיגון מריקון תכניו.

הרקמה כולה- הכללים התישנו, כולנו יכולים לקרוא לעריכת תיקון אמתי ואמיץ לאותה חוקיות הלכתית שאינה מהווה קדושה, שמקורה למסגרת סגורה שבטית-מאגית שהתאימה פעם, אך פוגעת בקיום הערכים בעולם הפתוח ששואף לרגישות הדדית בקבוצות שונות אף מרוחקות באופן קיצוני.
ידועות התוצאות של הניסיון המר בהיסטוריה ללבוש את בגדי המלך העירום- למשל, לאחר פרסטרויקה של גורבצ'וב ברוסיה, הפעילו מבצע גורף של מחיקת שמות דגולים ולאו, מה שכמובן, לא תרם דבר לתרבות השיח…

לירדנה- תודה על הבמה החלומית, יש תקווה .

האחת יהודית, השניה ישראלית. לשמחתי הן משלימות זו את זו, ועולות בקנה אחד – בניגוד לתעודות הזהות שהיו לסבים שלי בפולין וברומניה.

הזהות היהודית שלי היא זהות עמוקה ושורשית שמתחברת וממשיכה את הזהות היהודית הקדומה, החל מן המיתוסטוריה של יעקב אבינו ומשה רבנו, דרך ההיסטוריה הממשית של כותבי המיטתוסטוריה הזו בימי בית ראשון ושני, ודרך ההיסטוריה המסובכת והמעורפלת של אילו מבין אבותי שחיו בגולה ושימרו את הזהות היהודית הזו – דור ועוד דור, איש במקומו ובדרכו. יש לציין כי במרכזה של הזהות הזו עומד נרטיב הסטורי ברור, ישנם מנהגים ברורים ("משמרי זהות") שבעלי הזהות הזו מחוייבים בהם (להבדילם מבעלי זהויות אחרות), וישנו גם ייעוד היסטורי משותף שעליו חלמו כל בעלי הזהות היהודית הזו לאורך הדורות, ובאופן רשמי לפחות: הם עדיין חולמים ומצפים שיתגשם באחרית הימים…

הייעוד ההיסטורי המשותף הזה, הוא זה שעליו נאמר בשירת התקווה: "כל עוד בלבב פנימה נפש יהודי הומיה – עוד לא אבדה תקוותנו, התקווה בת שנות אלפיים, להיות עם חופשי בארצנו…" וגו' …

כאן אני מגיע לזהות הישראלית שלי: הזהות הזו היא דבר חדש בעולמנו. ההיסטוריה שלה הולכת רק שישים שנה אחורה, ואם נתעקש, נוכל ללכת עוד קצת, עד ימי ראשית הציונות, שנמצאים רק מאה ושלושים שנה אחורה. בניגוד לזהות היהודית הותיקה שהיא בעלת מסגרת מגובשת, עם נרטיב מגובש, ייעוד מגובש וכללים מגובשים, הזהות הישראלית הזו – כיאה לזהות שעדיין נמצאת בשלבי התגבשות מבחינה הסטורית – היא זהות אורירית, חמקמקה ולעיתים קרובות אפילו מסוכסת עם עצמה, ואין לה שום "ייעוד" של ממש… למעשה, כשאני חושב על זה, עיקר הגדרתה של הזהות הישראלית שאובה מתעודת הזהות הכחולה אשר מבין נושאיה יש אנשים בני תתי-זהויות שונות: יהודים, ערבים, דרוזים צ'רקסים, ושאר בני עמים,לאומים ודתות שונות שמצאו עצמם עם תעודת זהות "ישראלית" בכיס…

לכאורה זה עשוי להשמע כאילו אני סולד מן הזהות הישראלית שלי ואולי מנסה להתנער מההכרה בעצם קיומה. ברם, לא כך הדבר. מבחינתי הזהות הישראלית שלי היא ההמשך הישיר של הזהות היהודית שלי, היא הדבר שעליו חלמו אבותי היהודים כשהתפללו בתפילת שמונה-עשרה "תקע בשופר גדול לחרותנו". אני אראה עצמי כישראלי גאה ומאושר כל עוד המדינה מניפה את דגל המגן-דוד ואת סמל המנורה, וכל עוד היא מאפשרת לבני עמי, היהודים, לנהל את חייהם בעצמם – ללא כפיפות ותלות בגחמותיהם של בני עמים אחרים כגון אלו שרדפו את אבותיינו בגולה השכם והערב (גם בארצות הנוצרים וגם בארצות המוסלמים, אגב).

אני בהחלט מודע לעובדה שבין נושאי הזהות הישראלית ישנם גם כאלו שאינם נושאים את תעודת הזהות היהודית. כדבר הזה קורה בכל מדינה כמעט, שבה יש רוב בעלי זהות אתנית ולאומית מסוימת ומיעוט בעלי זהות אחרת. מבחינתי יש לעשות את המירב כדי שבעלי הזהויות האחרות הללו יוכלו לחיות בשקט ובטחון ובשוויון זכויות אזרחי מקסימאלי, וגם יש לעודד ולפתח גשרים ומכנים משותפים אזרחיים ותרבותיים שיאפשרו להם למצוא את מקומם בתוך הזהות ה"ישראלית" המורחבת. ברם, בניגוד גמור לכל מני יהודונים שחושבים – כמיטב המסורת הגלותית – שיש צורך לבטל את הזהות היהודית "הצורמת" רק כדי שהגויים ירגישו בנוח, אני ממש לא מתכוון לעשות זאת. בכוונתי לשמור על זהותי היהודית ועל הזיקה החזקה של לזהות של מדינת ישראל, ואם יש מישהו שזה מפריע לו הוא מוזמן לחפש לו מדינה אחרת שתתאים יותר לזהותו הלאומית (או האחרת). לי, כיהודי, יש רק מדינה אחת שהיא באמת "שלי".

נ.ב.

הייתי רוצה להודות לכמה מהמגיבים והמגיבות שהזכירו לי דבר מה חשוב. בחלק מהתגובות שלי לעיל תליתי את הנטייה לפורר את הזהות היהודית בגורמים "ציונים" ושכחתי גורמים אחרים שלהם דווקא היה תפקיד יותר מרכזי וחשוב בתהליך הפירור הזה…

כוונתי היא, כמובן, לגורמים שאינם בדיוק ציונים, אבל הם "תפסו טרמפ" על הפרוייקט הציוני ו/היוו תוצר לוואי שלו. צריך לזכור שבאירופה, בעיקר, היו הרבה מאוד יהודים שהיו בתהלכי התבוללות אשר ניסו בכל כוחם לברוח מהזהות היהודית המעיקה של אבותייהם ושניסו כל-הזמן להוכיח לגויים שהם בדיוק כמוהם "אזרחי העולם הנאור החדש". הרבה יהודים כגון אלו מצאו את עצמם מוקאים ונבעטים מהחברה האירופית והם הגיעו לפה בעל-כרחם… אבל העובדה שהם מצאו מקלט במדינה היהודית – שהוקמה על-ידי יהודים עבור היהודים – לא ממש הפכה אותם ליהודים טובים ונאמנים יותר. אותם יהודים שניסו לברוח בגרמניה או ברוסיה מזהותם היהודית כדי לשאת-חן בעיני הגויים שם, הם אלו שמנסים להמשיך באותה מגמה פה – הם, או צאצאיהם ו/ממשיכי דרכם הרוחנית…

כובש לב הסיגנון המשכיל ומרחיב האופקים של עודד, אי-אפשר לא להתחבר לדברי מופת הומניים ומופלאים בהתחשבותם לכל נפש שמרכיבה לאום במדינה כדוגמת ישראל.
מלבד הנפילה בסוף- והיא נובעת משביב קטן הנעוץ בלב אודות הזלזול במדינה המכער שנים רבות את מציאותנו… להיות אדיש לזה לא ניתן, אבל מקור הדבר אי-אפשר לשייך למידע אירעי וכללי אודות היהודים מגולה. ולכן, לוקה הטקסט שהוצע לנו בחסר, בשל אי-ידיעת מניעים פסיכולוגיים שלפיהם הופכים בני-אדם לאוהבי גורלם ולמזדהים עם עצמם בארצם…
ההכללה שמוכרת לא מעכשיו(כבר נכתב רבות על כך) מסתמכת על ידע לא מקצועי ופוגעת ביכולת של הקורא לנוח בשלום בהגיעו למופת החשיבה היהודית.

טרם ההיסגרות והכנעה לדעות שטחיות, על האיש הרב-תחומי, נגזר להיכנס לעוד מספר תחומים לא שגרתיים, ואז ביתר חופשיות לנתח תוצאות התנהגות מסויימת של בני אדם, בייחוד אם מדובר במגמה קבוצתית, שפועלת לפי הקשר רחב של כל הגורמים שפקדו את פועליה, שביניהם גורמים אישיים סובייקטיביים או משפחתיים אוביקטיביים, כלומר, סולם רחב של פיגומים.

הבשורה העצובה היא, שזה כבר לא רלוונטי לחפש סיבות לבעיות אלו, כי מי שאכן הצליח להפוך בפועל לאזרח יהודי אכפתי, לא זקוק לאמירות חיצוניות של שיקוף מצבו, הוא מביא את עצמו מרצונו לשיפוט אחר, ללא קשר לעברו היהודי הכואב…

ורק לי יש עוד תעודת זהות בכיס, חוצ מהיהודית-ישראלית, גם ציונית, [קצת יותר גדולה מהאחרות] וגם עברית [מבחינת הלשון]
אגב, מבחינת מוצאי הגנטי לא איכפת לי אם שורשי כוזרים\אשכנזים\בבליים או מה שלא יהיו.

אין עם יהודי ואף פעם לא היה, תמיד היה ותמיד יהיה עם ישראל וכול השאר זה שטויות.

שזה אותו עם שפעם קראו לו בני-ישראל, או עם ישראל והיום קוראים לו גם העם היהודי, ויש לו עוד שם 'יברי' ברוסית שזה העם העברי, ובאנגלית קוראים לנו לפעמים 'היברוס' שגם זה עברים. הרבה שמות יש לאותו עם עתיק. ובזמן האחרון קוראים לו 'הציונים' באירן.
וכל השמות נישאים בגאון. ואלה שמתביישים בהם ומתכחשים להם מעידים רק על עצמם.

עידו, הפעם תורי להסכים ולהזדהות לחלוטין עם "ציוני כוזרו-אשכנזי"… ההבדלים שאתה מוצא בין "העם היהודי" ובין "עם ישראל" לא ברורים לי… בגלל דברים כגון אלו שכתבת למעלה, על כך ש"אין יותר צורך ביהדות" חשבתי שיש בינינו הבדלים בגישה…

אנא פרט הסבר ונמק…

נטלי, לפי הדציפלינה הפסיכולוגית, לפעמים צריך לשקף לאנשים את הבעיה שלהם כצעד ראשון בטיפול

כפי שצויין למעלה ישנם מילים או ביטויים ששימוש מכל סוג בהם נחשב בעיני לניבולי פה מאחר שכל מטרתם היא להשמיץ ולעורר איבה זלזול תיעוב ושנאה.
וזאת לאור השימוש בתכוף במילים אלו באתרים אחרים כמו האתר שעל שמו נקרא הדיון הזה שהפכו כתוצאה לאתרים להפצת גזענות ושנאה.
כל שימוש במילים אלו בהקשר להתקפה יעמיד את המשתמש בסכנת מחיקה מיידית אלא אם כן אגיע למסקנה שבמקרה הזה הייתה סיבה צודקת לשימוש בביטויים כמו דיון מדעי חסר פניות או הומור .
המילים האסורות כרגע ( והמספר שלהם יכול לגדול עם הזמן ()
כוללות את
"נאצים
"פשיסטים "
"כוזארו- אשכנזים ( או כל וריאציה של המילה כוזרים עם המילה אשכנזים )
אשכנאצים "
"פרנאקים"
"ערבושים
מילים נוספות מן הסתם יתווספו בהמשך
הציבור מתבקש להתנהג בהתאם.
תודה

האם עלי לשנות את שמי? שאני נושא אותו בגאון היות והוא משקף כמה מזהותי

שכאשר אתה באתר הזה תשנה אותו.
אני לא רואה שום סיבה למה צריך לסייע באיזו שהיא צורה לתורת הגזע של חבורת מטורפים אכולי שנאה.

זו לא כניעה לטירור? לדעה קדומה? לשונאים ומסיתים?
ארצה להזכיר – המילה 'יהודי' או ז'יד או ז'ואיף היו – ועודם במקומות מסוימים – ביטויים של שנאה ונסיוןן להשפלה.
המילה 'ציוני' נשמעת כמו עלבון ורוויה שנאה ע"ינ האירנים והחמאסים ו כל מיני 'ידידים' ערביים ואפילו 'נאורים אירופים' ובכ"ז אנו – אני לפחות- גאים להיות יהודים וציונים.
ומה לעשות אני גם אשכנזי [או בלשון של מישהו מכאן מלפני הרבה זמן- מעורבב, הרבה אשכנזי וקצת לא. וחוצמזה – אולי אני ממוצא כוזרי שהתייהדו מאין לי לדעת? ואם כן אז מה? גם אונקולוס היה גר.
אבקשך לשקול הצעתך אלי שוב.

אין לי בעיה שתשתמש בשם .
עצוב שכנופיה של מסיתים גזעניים ברשת ומחוצה לה הביאו אותנו למצב הזה.

האם מישהו יודע מה קרה לאותו מישלינג עקוד, נקוד וברוד, שהיה מסתובב פה פעם ומוכר את מרכולתו הדוקרנית? האם נסע לחופשה בטוסקנה, או משהו מעיין זה?

אני חייב לציין שנוכחותו השנונה חסרה לי (וגם נוכחותו של ארז, כמובן!;-))…

לחובב והציטטות ההודיות שלו עם משליו וסיכותיו – הוא חסר גם לי עד למאוד.
היכן הוא א.א.?

הם גם פלגיאטורים .
כל הרעיונות שלהם על ה"עמים היהודים השונים " שצריכים להיפרד זה מזה גנובים ומועתקים מספרו של האשכנזי קלמן קצנלסון "המהפכה האשכנזית " ששם הם מצאו אותם.
אלא שהפלגיאטורים האלו הוסיפו חטא על פשע ההעתקה ואם בכלל מזכירים את קצנלסון זה רק כדי לתקוף אותו על "גזענותו " האשכנזית על מנת להסוות את הגניבה הספרותית שלהם.

מותר לאנשים לקחת רעיונות מאיפה שהם רוצים ואין בכך פלגיאט.
פלגיאט הוא העתקה מדוייקת מילה במילה .
אני מניח שכוונתך בעניין היא באופן ספציפי לסמי שלום שטרית שכמדומני שזכות האבות לרעיונות אלו של הזהות המזרחית היא שלו.
לכל היותר יש כאן משום טעם פגם על שלא טרח לציין בשום מקום שכל הרעיונות הללו אינם מקוריים שלו אלא לקוחים מקלמן קצנלסון' שלו לא נתן מעולם שום קרדיט אלא רק תקף אותו בניבולי פה שונים. .
לתביעה משפטית בעניין נגדו לא יהיה שום קייס. מותר לו.

לאחרונה אנו עדים להטחת האשמות קשה של גורמים שונים כלפי אתר קדמה,העורכת והמגיבים הקבועים מואשמים בו בגזענות.הגדיל לעשות אורי זקהם שערך ניסוי שלח כמה שירים,ודרך התגובות ניסה להוכיח את יחסם הגזעני של עורכת קדמה והמגיבים הקבועים כלפי מי שמוצאו אשכנזי,לפני אורי והניסוי שלו הייתה מגיבה בשם תמר שניסתה להתדיין עם המגיבים ולפניה גיורא לשם ועוד הרבה לפניהם היו עוד מגיבים וטוענים שהטיחו האשמות בעורכת קדמה ובמגיבים שם שהאתר מלא שינאה וארס ולוקה בגזענות כלפי מי שמוצאו האתני אשכנזי.
ראשית אני שבה ומציינת שאתר קדמה איננו אתר אינטראקטיבי שבו עולים המגיבים ובאופן מיידי מגיבים ותגובתם עולה לאתר,אלא כל התגובות נשלחות אל עורכת האתר,והיא קוראה אותם ומחליטה איזו תגובה תעלה ואיזו תגובה לא תעלה על פי קריטריונים שהיא קבעה לעצמה.
העורכת טוענת שאחד מיעודיו של האתר הוא חשיפת גזענות ושיח גזעני הן כלפי מזרחים והן כלפי מיעוטים אחרים בחברה הישראלית הנה ציטוט מדבריה………."איריס עונה לאורי זקהם ב- 8 לדצמבר , למה שלא תשלח מאמר גזעני לזוית כהה שבאחריותי ותראה האם הוא יפורסם? וגם אם אפרסם אותו: אולי אני מפרסמת כדי לדון בגזענות הזו ולחשוף אותה? האם כל פרסום מעיד על גזענות העורך?"…………..
חשיפת גזענות על כל הבטיה ורבדיה היא אכן מטרה נעלה,אין עוררין על כך, אבל האם מה שעומד מאחורי המטרה הנעלה הזאת אכן ממומש בקדמה? ובאילו אמצעים?או שמא מאחורי המטרה הנעלה הזאת עומדים מניעים אחרים ושונים אולי כל זה הוא העמדת פנים של עורכת ומגיבים וכל מה שעומד מאחורי המטרה הנכבדה של חשיפת גזענות זה בעצם הצורך להרגיש נעלה ומוסרי על פני אחרים וצורך להעליב ולהשפיל בני אדם בפרהסיה להלבין פניהם ברבים ולהתכסות באיצטלה של "חושפי גזענות"?
ליקטתי מספר תגובות הן של העורכת והן של חלק מן המגיבים הקבועים בקדמה על מנת להמחיש כי לעניות דעתי על פי התגובות הן של העורכת והן של המגיבים הקבועים המניעים שעומדים מאחורי המטרה לא ממש תמימים.
בינואר 09 בפורום המזרחי היה דיון כלשהו בין קימבאל לבין מגיבי קדמה הקבועים הנה מה שענתה העורכת "חושפת הגזענות" לאחד מטיעוניו של קימבאל, אני מביאה ציטוט
……"עמוס, אתה לא זוכר את הדיון על כך שלטפשות אין גבול? קימבאל הוא הדוגמא לזה"….ובהמשך היא כותבת……" הבעיה שלך. קימבאל היא אותה בעיה שיש לאביו של הטייס המתאבד: הנפש שלך, כמו שלו, היא בהשעיה כל כך הרבה זמן שכבר שכחת איך משתמשים בה. זו המשמעות של פיצול. ולכן אתה עובד רק במישור הלוגי. אבל הדברים החשובים בחיים הם לא לוגיים: אהבה, כאב, חמלה, לידה, גידול ילדים. לכל זה לא צריך שכל והוא לפעמים מפריע מדי אפילו. צריך רגש.
ואתה נכה – אין לך את זה וכל המילים לא יכסו על זה כל התוקפנות כלפי הכותבים כאן רק מדגישים את זה. ואת הנכות הזו, אתה ודומיך מנסים לגלגל על כולנו: אבל זה גבול הכוח שלכם. אנחנו מסרבים להיות ערלי לב ואטומים. אנחנו מסרבים להכנס לפלפולים משפטיים על הכשרת רציחתן של חמש אחיות שנעשית בשמינו. אנחנו לא רוצים נפש מפוצלת עם כל המחיר שכרוך בזה.
אין לך אלא לעמוד לצפות בזה באיבר מדולדל"………
ואני שואלת את עצמי מה בין התגובה דלעיל של עורכת קדמה בעקבות דיון שמתקיים שם לבין "חשיפת גזענות"? התגובה הזאת לעניות דעתי אין בה שום טיעון שמנסה לחשוף ו-או לדון בגזענות התגובה הזו נועדה אך ורק להלבין בפרהסיה את פניו של המגיב,אין ביינה לבין חשיפת גזענות,או מאבק למיגור גזענות דבר וחצי דבר, ואת זה כתבה העורכת של קדמה שאחראית ואמורה להיות מעין שומר הסף מפני השתלחויות שחרגו מהפרופורציה של דיונים וטיעונים בין המגיבים.אז אם עורכת קדמה מרשה לעצמה להשתלח ככה במגיב וזוהי רוח הדברים שהיא משרה על האתר לא ייפלא שתגובות משתלחות מצד מגיבים קבועים באתר עשויות מאותם חומרים.
נמשיך הלאה בשבועות האחרונים שוב בדיון שהתקיים בקדמה עלה מגיב בשם גיורא לשם וטען את טיעוניו שכמובןן לא עלו בקנה אחד
עם דעתם של עורכת קדמה והמגיבים הקבועים בו ,קורה,טבעי,לא כולנו רואים עין בעין ולא כולנו מפרשים את המציאות באותו אופן מה
עונה העורכת ואיך היא מציירת את גיורא לשם? הנה ציטוט ……..".עזוב, זיו. באמת שעם פשיסטים לא צריך לנהל דיון. יש אנשים שאסור לדבר איתם…"……."גיורא לשם הוא פשיסט מהסוג הנקלה ביותר. מעניין גם שכדרכם של הסוציאל נאציונליסטים, כלומר הנאצים, הוא משלב בין האדרת העבודה (העבודה משחררת? כך לפחות אומרים המעבידים הפרוטסטנטים. אצל יהודים העבודה לא משחררת. עובדים כדי להשיג לחם ולא בשביל "לא להתלונן". אבל גיורא לשם כבר לא יהודי ממש. רק מתלונן על זה שאנחנו מתלוננים ולא מסכימים לא להתלונן. מה לעשות: אנחנו יהודים. אוי ויי…).
אדם כמוהו שאומר שלא כולם שוים ושטפשים שווים פחות הוא פשיסט, כי מי ששווה פחות גם מגיע לו פחות. מה הלאה? אחרי שהוד מחלימותו מחפש ומוצא בוגדים במולדת הוא בטח יתחיל לעשות מבחני טפשות (איזהו טיפש אנחנו עוד לא יודעים, אבל אפשר לדעת איזהו רשע). ונגיד שבמבחני איתו הטפשים שלו הוא ימציא משהו חדש, למרות שלא צריך: גם פה הנאצים כבר עשו עבודה לתפארת והוציאו את הטפשים להורג. רצחו אותם כי הם היו שווים פחות, כמו שאומר גיורא לשם במיטב המסורת הנאצית"………
"……, פיליפינית מסורה תנגב לגיורא לשם את התחת והוא גם ירצה שהיא לא תתלונן. היא אמורה ממש להיות אסירת תודה על זה שהיא רשאית להריח את עכוזו המפואר ולשכוח את הילדים שלה שהשאירה מאחור כדי לעשות את העבודה הקשה והמשחררת הזו. אולי גם לשכוח את התחת של אבא שלה, שלא הגיע אפילו לגיל שישים, שלא לדבר על זה שהוא עשה במכנסיים בלי שהבת שלו יכלה לסעוד אותו.
כל תחת ביג' יומו.
ואם העורכת מרשה לעצמה שפת ביבים כזו למה שלא יעלו מגיבים אחרים וישתמשו באותה שפה ואף יעודדו שיח כזה הנה תגובתו של זיו ברוח אותם הדברים כלפי גיורא לשם…….."לשם לא פשיסט ולא נציונל סוציאליסט, אלא אשכנזי ממוצע וסטנדרטי, שהוא גם רשע גם חוצפן וגם ". הרשעות מביאה אותו לכך, שהוא מתנהג כבריון אלים,.
ושוב נשאלת השאלה מה בין המלל המפוקפק הזה לבין חשיפת גזענות?איפוא בשלל המלל הזה של העורכת יש ולוא טיעון אחד שנועד לחשוף ולהילחם בגזענות? לעניות דעתי אין כאן דבר מלבד השתלחות מכוערת ודוחה .והדבר הכי מגוחך כאן זה שהיא עצמה תובעת את ענת פרי על אותם דברים בדיוק שהיא טוענת כלפי גיורא לשם.
ואז בא הדיון עם תמר שהגיבה בצורה מכובדת בהתחלה לטיעוניה של אורלי נוי,וחטפה מקלחת קרה, כנראה שתמר מכירה את השיח בקדמה והרשתה לעצמה לדבר בלשון בוטה כלפי אלה שדיברו אליה באותה דרך,ומאחר והעורכת והמגיבים מרשים לעצמם שפת ביבים כנראה חשבה שזו שפה לגיטימית בקדמה, אבל נוכחה מהר מאוד לדעת שמה שמותר לעורכת קדמה ולמגיבים בקדמה נאסר עליה ובהמשך נענתה בזו הלשון………"דרור עונה לתמר בתאריך 3.12.09 ………"אך לא על דיון ענייני ומכובד את חולמת, גם לא על מים מוגזים קלות בטעם אפרסק עם נגיעות ליצ'י ולטיפות תפוח, המוגשים בכנסים המכובדים בו נערכים דיונים ע"פ הכללים של האנשים הנאורים איתם את נוהגת להתדיין, אלא על זין ענק שיסתום לך, סוף סוף, את הפה המלוכלך שלך"…………
ושוב כמובן נשאלת השאלה מה בין תשובה כזאת לבין חשיפת גזענות? הרי לשם חשיפת הגזענות התכנסנו באתר קדמה על פי טענתה של העורכת ועוד שאלה מה הטעם ראתה העורכת להעלות תגובה שכזו הרי היא לדבריה בעד שיח מכבד ודיון עם טיעונים שמכבדים את האתר ואת הטוענים
דוגמאות מעין אלה שהבאתי כאן לא חסרות באתר קדמה, אינני מוצאת טעם בשלב זה להרחיב ולהביא ולמנות את שלל הדוגמאות ברוח הדברים האלה,אני רק סבורה שאין בינהם לבין חשיפת גזענות ודיון בנגעיה של הגזענות על הבטיה השונים דבר וחצי דבר כמו כן אני רוצה להצהיר ששיח מעין זה שמתחולל בקדמה איננו שיח מייצג כלל וכלל ובטח לא מזרחים נהפוך הוא השיח הזה וסגנונו רק מזיקים למאבק המזרחי ואני באופן אישי מסתייגת ממנו.

את מגזימה בחשיבות שאת מיחסת במה שמפורסם באתר זה .
הם היו אתר בולט "פעם " לפני כמה שנים .ואנשים ייחסו אז ערך לטענותיהם ולדיעותיהם .
היום ברור שהמדובר באתר גזעני שאין טעם להתייחס לנאמר בו ברצינות או להתיחס אלין בכלל.
עם כל הכבוד יש כל כך הרבה אתרים שראוים להתייחסות והם לא נכללים בקטגוריה הזאת .

אז הם מנבלים את הפה ללא הפסקה . שוין.גם ילדים קטנים בני ארבע מנבלים את הפה,גם בגלל שהם יודעים שזאת הדרך היחידה שלהם לקבל תשומת לב מאנשים רציניים כמוך .
עזבי אותם ,תני להם להמשיך במסע ניבולי הפה הגזעני שלהם. עברי ל"העוקץ " זה אתר רציני.

אני לא רוצה שיתקבל הרושם שכל המזרחיים הם שונאי אשכנזים ,נכון שיש ביננו מחלוקת בכל הנושא של המאבק המזרחי,אולם גם מחלוקות צריכות להידבר באופן מכבד, הן את הנושא והן את האנשים
היום נוצר מצב שבעקבות ניבולי הפה האלה בקדמה ישנם הרבה אנשים הסבורים שזוהי דעתם של המזרחים ושקדמה מבטאת בקול רם את מה שהמזרחים חושבים בסתר גם בויכוחים ביננו הטחת בי לא פעם דברים שקראת בקדמה ולקח לי זמן לשכנע אותך שקדמה זה קדמה ואני ומזרחים אחרים שונים בדרך ההסתכלות שלנו
ולכן העליתי את הסתייגותי מדרך ההתבטאות הזאת זה לא משהו שמאפיין לא את המאבק המזרחי ולא רבים מהמזרחים שנוטלים חלק במאבק נגד גזענות באופן כללי
אי הסתייגות היתה גורמת למצב שבו השתיקה שלי לפחות הייתה מתפרשת כהסכמה עם הדרך של קדמה ולא היא
וזה לא באלף רבתי

וגם לא העליתי על דעתי ש""קדמה " מייצגת באיזו שהיא צורה יותר מקבוצה של כמה עשרות אנשים . ובהחלט איני חושב כך היום .
בדיאבד ברור שתשומת הלב והמאמץ שהקדשתי לדיון בהם היה בגדר מיותר .הם פשוט לא שווים את זה. ודאי לא מבחינה אינטלקטואלית .
חבורה של גזענים שמעמידים פנים שהם לוחמים בגזענות ועושים כמיטב יכולתם להפצתה.
עוד קבוצה של מסיתים . יש מליונים כמוהם ברשת .
עצתי לך ירדנה הקדישי את האנרגיות שלך לקריאה ודליון באתרים שראוייים לך יותר .מתחת לכבודך להמשיך להיכנס לשם.

אני רואה בחומרה את ניבולי הפה שהושמעו נגד
גיורא לשם אושיה של עולם הספרות כמו שהושווה לנאצי.
גיורא לשם שהקים בדם ליבו את הוצאת השירה הטובה ביותר בארץ הוצאת "קשב" ?
לא מידי איזה מגיב בנוסח יקים שאז אפשר היה להגיד מילא מה כבר אפשר לצפות " אלא מטעם מנהלת של אתר שאמורה לדעת לשמור על פיה ואז ניתן לגידופים תוקף רשמי.
חז"ל כבר אמרו "חכם שמוחל על כבודו אין כבודו מחול "בגיורא לשם בוצע מעשה של בריונות ואלימות והסתה כאשר הושווה לנאצי.

ועל כך יש להתנצל פניו פומבית.
אני פונה בזה בפני היוצרים שפירסמו
בעבר באתר "קדמה " מיצירתם ,אנשים כמו יחזקאל נפשי , ואחרים.כל מי שחשב אי פעם שאתר "קדמה " הוא מקום ראוי כבמה ספרותית אחרת.
אין זה מן הראוי שתפרסמו שם יותר מיצירותיכם לאחר העלבונות וניבולי פה כאלו באושיה של עולם הספרות כמו גיורא לשם שהושווה לנאצי.
גיורא לשם שהקים בדם ליבו את הוצאת השירה הטובה ביותר בארץ ופירסם ללא תמורה את יצירותיהם של מיטב המשוררים וגם כאלו שנשכחו לחלוטין וזה מה שהוא מקבל בתמורה ?
אני מבקש מכולכם להפסיק לפרסם באתר "קדמה " עד שתתפרסם שם התנצלות פומבית בפניו של גיורא לשם .

קראתי כל מילה בדיונים בהשתתפותו של לשם והוא לא הושווה למאצי אפילו פעם אחת, אז למה לשקר?

אני חושב שהוא צריך חהתנצל בפני אתר קדמה והמזרחים בכלל – גם על פירסום הקטע של עודד כרמלי, שהיה גזעני, וגם על העובדה שהוא התקבל יפה כאורח בקדמה אבל לא עונה לאף שאלה, סתם מתבזה באידיוטיות

וגם לך אני מציע להזהר בהשמצות ולבדוק עובדות. בודאי שאי אפשר לבוא בטענות לאתר קדמה על תגובה אחת (כמו שירדנה אלון עושה) שנמחקה והמחבר התנצל, כמו שאי אפשר להסיק מהבלוגים המשובחים שלך מהתגובות של קיצוניים כמו עידו לם או עמרם נאווי. יש הבדל בין אתר לבין תגובות

האם הייתה התנצלות בפניו של גיורא לשם ?
כי במקרה הזה מחיקה של דברי התועבה אינה מספיקה כלל .
אם הייתה התנצלות ברורה הבא לכאן קישור אליה או את נוסח הטקסט שלה.
אם הייתה התנצלות בפניו של מר לשם והבהרה שניבולי פה כאלו לא יחזרו על עצמם כי אז בזה נסגר העניין.

דברי על המחיקה התייחסו לתגובה אחת גסה שצוטטה על ידי ירדנה אלון ונמחקה. לא נכתב שום דבר שצריך להמחק או להתנצל עליו בענייטן גיורא לשם

לגבי גיורא לשם – לדעתי הוא הפוגע והוא צריך
להתנצל. לא נכתב עליו נאצי וזה לא נכון. אבל אני לא דוובר רשמי של אף אחד – זו התרשמותי

כנראה לא קראת היטב את ההודעה הזאת כפי שצוטטה הנה ציטוטים נבחרים נתעבים :
"גיורא לשם הוא פשיסט מהסוג הנקלה ביותר"
" מעניין גם שכדרכם של הסוציאל נאציונליסטים, כלומר הנאצים, הוא משלב בין האדרת העבודה.."
".גם פה הנאצים כבר עשו עבודה לתפארת והוציאו את הטפשים להורג. רצחו אותם כי הם היו שווים פחות, כמו שאומר גיורא לשם במיטב המסורת הנאצית"………
"
אז נכון היא לא אומרת במפורש שגיורא לשם הוא נאצי רק שהוא "פשיסט נקלה " אבל היא רומזת חבר יקר היא רומזת.
אנחנו מחכים להתנצלות .אני חוזר ופונה לכלל היוצרים מסוגם של יחזקל נפשי ומתי שמואלוף ,אל תצרו יותר שום קשר עם אתר קדמה עד שהכתם הגזעני הזה לא יוסר מעליו בהתנצלות ברורה של העורכת או של מישהו בכיר שם.

דומני שאני יודע לקרוא היטב.
הדברים שאלי אשד ציטט אכן נכתבו באתר ,קדמה".
מכיוון שהיה זה מתחת לכבודי להגיב ישירות על הביטויים האלה המשכתי לנהל איתם דיון ענייני, בעיקר עם יחזקאל חוגלי שביקש ממני לכתוב בפירוט מסויים על דעותי והשקפת עולמי. אני מקווה שדברי לחוגלי לא נמחקו כדי שתוכל לעיין בהם בעצמך.
למוני יקים, למשל, שאין דריסת רגל ב"קדמה" יש דלת פתוחה בבלוג שלי, וחרף הסתייגותי מביטוייו לא מחקתי עד היום מלה משלו, מכל מקום כל עוד אין מלה שלו חוצה את גבולות החוק הפלילי.

אתה אורח באתר קדמה. אתה פירסמת בבלוג שלך דברי שטנה ובלע גזעניים אנטי-מזחרים של דג הרקק כרמלי. הדברים המצוטטים כאן מקדמה הם בגדר ביקורת לגיטימית – תקרא את הקשרם המלא! אבל אתה לא טרחת, אפילו מתוך נימוס, לענות לאחת מעשרות הטענות התרבותיות והמנומקות היטב שהופנו כלפיך. אתה גס רוח, אתה בור, אינך יודע לקרוא (גם לא שירה, לדעתי), וכל התביעה הזו להתנצלות היא ממש מחוצפת – התליין מצפה שקורבנו יתנצל? בושה וחרפה

אשד, אולי תשאל את שמואלוף – שאתה קורא לו להחרים את קדמה – מה כתב עליו לשם ומפני מה ומי הגן עליו אתר קדמה במסירות

את לשם ואת הגזענים יש להחרים

נראה שאינך אף מסוגל להבין מהי גזענות עם כל זה שכל חייך מוקדשים ,כביכול , למאבק בה.

גזענות חבר יקר ,זה בין השאר להאשים מישהו שהוא נאצי למרות שהוא בבירור לא.
לתשומת ליבך באתר זה שבו אתה מתארח כרגע יש איסור מוחלט לקרוא למישהו "נאצי " או פשיסט " מאחר שאלו מוגדרות כאן כמילות בלע גזעניות .
אולי תיטול קורה מבין עיניך ותשאל את עצמך איך היית מרגיש אתה עם אותן מילים היו מופנות לא כלפי גיורא לשם אלא כלפיך?
קצת מחשבה חבר יקר וכשאתה מגיב כאן ,אתה או כל אדם אחר הקפד על לשונך .
אני חוזר ומזכיר לציבור שיש כאן רשימה של מילים אסורות לשימוש שכל שימוש בהן דינו מחיקה:
ואלו הן :
נאצי
פשיסטי
"אשכנאצי
כוזרי ( על כל שלל משמעויותיו הגזעניות )
פערנעק
0ערבושי
מילים נוספות יעלו בהמשך לרשימת המחיקה. ככל שיעלה הצורך.
הציבור מתבקש להתנהג באתר זה בהתאם .

בדבר אחד איריס חפץ ציטטה אותי כהלכה: שטיפשים שווים פחות.
אכן, כך חשבתי עד כה.
עכשיו אני חוזר בי מהשקפתי זאת: טיפשים כנראה שווים יותר!

ראשית, רוב הציטוטים שהובאו על ידי ירדנה ועל ידך הורדו, וזה מעשה נבלה להמשיך ו"לצטטם"

שנית, האם אתה אחראי לכל תגובה כאן? אינני חושב שכך אתה מבין את מהות הבלוג

שלישית, מותר להגיד מוסוליני פשיסט? מותר להגיד איסלמו-פשיסטים? מותר להגיד שברעיונות של היידגר היו השקפות שאיפשרו ראיית עולם פשיסטית? מותר להגיד שארתור רופין החזיק בתורות גזע שהתפתחו באקלים תרבותי שהוליד את הנאציזם? מותר להגיד שגישה פטרונית והקפות אויגניות כלפי יהודי המזרח הובילו לניסויים רפואיים רשלניים וקטלניים בעולי צפון אפריקה ואחרים בתחילת שנות החמישים, וששרה בישראל אמרה בכנסת "מטרת הציונות היא השבחת העם היהודי. אויגניקה אינה מלה גסה"? מותר להגיד ולנמק שרעיון מסוים של גיורא לשם מזכיר לכותב את ההשקפה הפשיסטית?

מותר להגיד שהקטע הבא של סוקולוב, מספר המסעות שלו, מביע הערת לדוצ'ה הפשיסטי האיטלקי: "עתה – כמו חדל אביון מקרב הארץ, כמו טיאטא אותם "הדוכס" במטאטא השמד. יאמרו מה שיאמרו – סדר יש באיטליה"?

עם לשם אין לי מה להתווכח. הוא עשה מעשה נבלה, הוא הרשה לעצמו לעשות את זה כי קדמה הוא אתר דמוקרטי ופתוח, בכל אתר אחר הוא היה מגורש בבושת פנים – אתה היית מארח באצילות נפש כזו אדם שהכפיש השמיץ ותקף אותך ו(ואת כל בני עמך)? לשם נתן במה לעודד כרמלי להתקפה גזענית, למרות זאת התקבל כמגיב שווה בקדמה, שם התנהל דיון חריף אך לגיטימי (הרבה יותר לגיטימי ממה שפירסם בבלוגו) שבו הוא לא ענה, וכנראה לא יענה, אפילו לטענה אחת

דבר אחרון, לימה: ההערה הניו-אייג'ית האידיוטית שלך אינה ראויה לתשובה. מי שצועק "גזען" הוא הגזען? באמת? איפה? בדרום אפריקה? בגטו ורשה? בבירמינגהם, מיסיסיפי? בואדי סאליב? מי שצועק גזען – ובעיקר מזרחי במדינתכם – זה אומר שהוא קורבן של גזענות נוראה, שנאסר עליו לדבר עליה ולחוש בה, ושצריך תעצומות נפש והרבה מכאובים כדי להעיז ולהשיל את מה שחינוך ותעמולה שיטתית ניסו לשתול בתודעתו, וכדי להתנתק מחברה ומשפחה בשם צדק ואמת. כמו המשפט המכוער שלך

שם שהאיריס הזאת החלה לנבל את פיה בצורה אובססיבית כזאת. אני מבין שבדרך כלל היא נזהרת יותר אם כי לא באמת טרחתי לחקור ,היא לא עד כדי כך מעניינת אותי.
ברור שהיא הייתה בהתפרצות רגשות גדולה שאולי אף לא הייתה קשורה ללשם ,אבל הייתה חייבת להוציא את כל הג'ורה המתונפת שלה דווקא עליו.
. אולם אין מה לעשות על פגיעה כזאת בכבודו של גיורא לשם יש לשלם .התנצלות מכובדת תספיק .
בניגוד לגברת איריס חפץ אני לא חושב שיש טעם או עניין להיכנס למשפטים ארוכים אם מישהו באינטרנט מכנה אותך "נאצי" ניתוק של כל קשר והזהרה של אחרים מפניו ומפני הג'ורה המתונפת שלו מספיקה בהחלט. ".

לא כל מי שצועק "גזענות" הוא גזען. אבל יש גם די הקבה שהם כאלה.

בקדמה, למשל, יש ריכוז די מכובד.

כאמור אינך מבין כלל על מה המדובר.
לשם הגזען כטענתך האידיוטית נתן במה לארכי גזען מוני יקים שאפילו מהאתר הגזעני של קדמה כבר זרקו אותו לכל הרוחות .
הנ"ל מבלה כעת זמנו באתר של לשם ארך הרוח בניבולי פה גזעניים כמקובל עליו ואין פוצה פה ומצפצף.
וחבר יקר אל תנסה טענות מתחמקות .החברה המנהלת של האתר שלכם יותר מרמזה או אמרה בבירור שגיורא לשם הוא "נאצי ".
נאצי חבר יקר דהיינו תומך בהשמדת עם
להזכירך חבר יקר היא בעצמה תבעה לדין מישהי אחרת שהעזה להגדיר אותה בצורה כזאת .
על פי ההיגיון הזה האם יש לתבוע אותה לדין ?
אני לא חושב כך אני חושבה שהתנצלות פומבית תהיה מספיקה בהחלט. אבל אני מבין שהיא ועורכי הדין שלה בהחלט לא חושבים כך .
אז אז על פי ההיגיון שלה לגיורא לשם יש כעת סיבה טובה לתבוע אותה לדין .

פירסם בבלוג של גיורא לשם את השיר החביב הבא שברשות בעל האתר אני מפרסם אותו כאן ואשמח לקבל את שם המחבר האנונימי לפרסום גם כן .
והנה הוא
היקום של אלי אשד

הוליד נכד

שקראו לו לשד

אבל מוני

עקשן כמו פרד

מוסיף למדורה

זרד אחר זרד

בלי חמלה

בלי חסד

הוא וירדנה

זה הצמד

היקים והשלד

עקד ועקד

כמו פלדת אלחלד

מזיינים את המוח

ולא יוצא ילד

כשהשתין לו בקדמה הלשם
הוא חשב שנקרא לזה גשם
כשסיים הוא שם לסרח
החליט את ירדנה לארח
אך המסכן לא ידע
אלון לא לבדה
אחריה השתרך לו המוני
היא חשבה "הוא לגמרי כמוני"
אך יקים יקימון
לא אוהב את אלון
ופתח כרגיל את הג'ורה
על ירדנה וגם על גיורא

חביב .

אני מוחא שאתם לא אומרים שנולדתי עם כפית זהב בפה, למה אתם אומרים את זה על איריס ועל אחרים ולא עליי!!! לעזאזל , יש לי תשובה מצויינת לזה.

עכשיו מצד אחד יש טענה שהדיעה של מוני יקים היא גזענית והיא הדיעה של אנשי קדמה (מה זה אנשי קדמה? גם לשם הוא אנשי קדמה? כי הוא מגיב שם הרבה), אבל מצד שני זה יוצא מן הכלל שלשם מכניס את כל ההודעות שלו באתר שלו. אז מה כן? להכניס או לא?

או אולי אם אשכנזי מכניס זה נאור אבל אם קדמה מכניס הודעות זה גזעני. יכול להיות.

זרד אחר זרד

בלי חמלה

בלי חסד

הוא וירדנה

זה הצמד

היקים והשלד

עקד ועקד

כמו פלדת אלחלד

מזיינים את המוח

כמבקר ספרות עלי לתקן שורה אחת שעשויה לשפר את השיר הנעלה הזה:
במקום זרד אחר זרד
אני מציע:
זרג אחר זרג
או-אז השורה "מזיינים את המוח" תקבל משמעות חזקה יותר!

אני מציע גיורא גם לקרוא למעשה שבוצע בך באתר קדמה בידי איריס חפץ "מעשה סדום מילולי " דהיינו שבירה של כל כלל מקובל של הכנסת אורחים בידי המארח וזה תוך שיבוש של כל כלל לשוני ותרבותי.

כמי שנולד בדרום תל-אביב ויודע מה זה צ'כונה, אני ממש חסין אש.
אנשים שנוטים לחלק את העולם לאשכנזים ולמזרחים נוטים לטעות בדבר הזה וסבורים שיש להם עסק עם רכי לב או עם אנשים שנולדו עם כפית זהב בפה.
ובכן, נולדנו עם כפית ברזל ולא פחדנו ליידות אבנים בחיילים בריטים שעברו למטה ברחוב.

לאחר עיון דקדקני בכתביהם של כמה מהוגי אתר "קדמה "
היא שהמזרחים אינם מקופחים כלל וכלל לא יותר מקבוצות אוכלוסין אחרות .ואתר "קדמה " קיים אך ורק בגלל אידיאולוגיה של הצורך להקים מחדש את הזהות המזרחית.ועל מנת ליצור זהות כזאת על יוצריה האידיאולוגיה לפברק פשוטו כמשמעו שינאה עדתית שפשוט אינה קיימת היום אלא רק בצד שלהם ומצידם כלפי אחרים .
לא תמצא אצל שום דובר "אשכנזי " דיברי שנאה עדתית גזענית מתלהמת ומסיתה מהסוג שניתן למצוא אצל איריס חפץ סמי שטרית מוני יקים האידיאולוג הגזעני אהרון יצחקי וממשיכי דרכו האחרים של האידיאולוג הארכי גזעני קלמן קצנלסון ( שאמנם היה אשכנזי דווקא ) .
יש אנשים שבאמת סובלים מאפליה גזענית אבל אפליה לא רק מצד האשכנזים אלא באותה המידה מצד המזרחים ואלו הם האתיופים , לא ידוע לי שאבירי המלחמה בגזענות כביכול של הצד המזרחי מרבים במיוחד לעסוק בגורלם.
להוציא עוד כמה הערות לא מחייבות שכל מטרתן לתקוע עוד סיכה ב"אשכנזים " ולא מתוך מטרה אמיתית לעזור לאתיופים בסיבלם . על האתיופים הם לא שמים קצוץ.
אני קורא בזה לכל מי שרוצה להילחם באמת כגיזענות להצטרף עוד היום
לאגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה ששם תמיד יש צורך במתנדבים ובידים עובדות למען הקהילה המקופחת של יהודי אתיופיה .
האתר שלהם הוא כאן
http://www.iaej.co.il/newsite/?lang=he
והציבור מוזמן ליטול חלק בפעילות למען הקהילה.

אתר קדמה מכריז שהוא מפסיק את פעילותו בהצהרה של סמי שלום שטרית מייסו כאן :
http://kedma.co.il/block/archives/2013
האתר ישאר כארכיון ברשת.
הפסקת הפעילות היא אכן צפויה לגבי כל אתר שמייסדיו אינם מצליחים להחזיק אותו כלכלית ולאחר תקופה של כעשור נגמרת להם האנרגיה להמשיך להחזיק אותו ללא כל רווח חומרי .
לגבי אתר "קדמה " נציין שלצד חומרים ראויים ומרחיבי דעת הם פרסמו כמות גדולה ( מידי ) של חומרים גזעניים נתעבים.

ככל הנראה יש לשיחס זאת להשפעה השלילית והמזיקה של אביו הרוחני של מייסד האתר ,הסופר והעיתונאי קלמן קצנלסון מחבר הספר המתועב "המהפכה האשכנזית " ,שהאידיאולוגיה של אנשי "קדמה " היא ההמשך הישיר של רעיונותיו .

אין ספק שהדיונים עם אנשי האתר חידדו ומיקדו את דיעותי בנושאים שבהם הם עוסקים .בין השאר היגעתי למסקנה ששהמשך השימוש במונח "אשכנזים "שאותו הפכו אנשי האתר ותומכיהם למילת גנאי גזענית הוא בלתי רצוי בכל מקום שבו אני האחראי על התכנים.

וכך במגזין "יקום תרבות " בעריכתי
http://www.yekum.org/
המילה הזאת היא כעת אסורה לשימוש .
ביחד עם שורה אחרת של מילות ניבול פה גזעניות
כמו כן היגעתי למסקנה שאין טעם יותר להשתמש במונח "מזרחי " מאחר שמונח זה יכול לתאר באותה מידה את יוצאי מזרח אירופה ".
ועדיף להחליפו במונח "מזרח תיכוני " המדוייק יותר .
כדאי לציין שאנשים שונים ממכרי מקפידים גם הם להתשמש כיום בתקשורת רק במונח זה ולדעתי לא רחוק היום שבו המונח "מזרחי " יוחלף לחלוטין בתקשורת ובשיח ב"מזרח תיכוני ".

רק עכשיו נודע לי על פטירתה של ירדנה אלון היא הלכה לעולמה ב25 לשמיני 2011 והייתה בת 59 במותה.
ירדנה אלון הייתה פעילה של הזהות המזרח תיכונית והים תיכונית במשך עשרות שנים .כמו כן פיתחה רעיונות משלה לגבי חשיבות הישויות האלוהיות הנשיות בחיי התרבות האנושית בכלל והתרבות בעברית בפרט.
בבוא היום כל הרעיונות האלו יכלו להבשיל לספר אבל לצערנו זה לא קרה.
היו לה רעיונות שהיו לא מקובלים בקרב קבוצות שונות בגלל הרדיקליות שלהם מחד וביגלל סירובה להתחבא מאחורי אידיאולוגיות קונבנציוניליות של שנאה מאידך.
הנה מאמר שהיא פרסמה באתר שלי אחד מכמה שעוררו תגובות רבות :
הצד האחר של האלכימיה
http://www.no-666.com/2008/02/21/%D7%94%D7%A6%D7%93-%D7%94%D7%90%D7%97%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%90%D7%9C%D7%9B%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%94/

חנה בית הלחמי כתבה את המאמר הזה לזכרה.

דקה לחמישים
http://2nd-ops.com/hanna/?p=68082

יהי זכרה ברוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × 3 =