web analytics
קטגוריות
תקשורת

אבי ביטר והסכנה הכוזרית

אבי ביטר בדרן ישראלי תורם את תרומתו להרחבת הגזענות .

היום התפרסם ב"מעריב " ראיון מדהים ממש עם הזמר אבי ביטר, ראיון שלדעתי עוד יזכר כציון דרך בהידרדרות החברה הישראלית .בגלל מונח חדש שמכניס ביטר למשוועת הגזענות הישראלית .
הראיון הקשקשני עוסק בקידום סדרת ריאליטי חדשה שעד כה לא נמסרו עליה פרטים רק עכשיו מתבררים עליו פרטים .בסדרה מחפש ביטר אחרי אויביו המיתולוגיים "הכוזרים ".
מה לביטר ולכוזרים ? מסתבר שהוא אפילו לא שמע עד לפני כמה חודשים על אותם נוודים ממוצא טורקי ששלטו פעם בחבל הקוקז אבל כעת הם נהפכו על ידו לסמל את כל מי שלא עושה לו כבוד
"עד לפני כמה חודשים לא ידעתי מה זה כוזרים הוא מודה יום אחד ישבתי עם חבר ימני קיצוני מאוד מברנז'ת הבמאים שטען שיש קיפוח בארץ אמרתי לו "אתה צודק ,
אבל די עם זה הגיע הזמן לעשות שלום עם האוייבים שלנו ,עם כל אלה שנגד הדת נגד היהודית נגד המזרחים הכוזרים "
אפשר להגיד ש20 אחוז מיושבי אשכנז הם כוזרים .לא  רק אני אומר את זה גם יהודה הלוי לא החבר של נינט ,הרחוב כתב כך  פעם. 

 בין הכוזרים האלה נמצאים גם נטורי קרתא שמנסים לעזור לאחמדינג'אד לפוצץ אותנו,אבל יש גם חילוניים כאלה שעושים סכסוכים בינינו כל העולם במיוחד בין מזרחיים לאשכנזים ..אין לי טענות לעדה האשכנזית חייתי כל חיי עם אשכנזים .אבא שלי דיבר יידיש מעולם לא הייתה לי שינאה לאשכנזים .רק עם הכוזרים יש לי בעיה הדבר הזה שעושה ריקבון צריך לזרוק אותו . "


עד כאן אבי ביטר שממשיך וממשיך בדברי ההבל המטורפים מבלי שהמראיין רועי בהריר  יעיר לו משהו בעניין.  מן הסתם העיתונאי  נהנה מכל רגע מהראיון ואפילו לא קלט מה הוא שומע אבל מה כבר אפשר לצפות מעיתונאי צעיר בימינו שהיסטוריה היא הדבר הרחוק ביותר ממנו.
אז מה יש לנו כאן ?
ראיון אנטישמי גזעני קלאסי .שבו מומצאת קבוצה השנואה "עלינו " שמהווה את הבסיס לצרות כל העולם "הכוזרים "
ו ייתכן מאוד שאבי ביטר אומר את כל מה שהוא אומר רק בחצי רצינות ולא מתכוון לזה "באמת " . אבל זה בסדר ככל שהוא יחזור על זה שוב ושוב הוא כבר יאמין בזה יותר ויותר כסוג של מנגנון פסיכולוגי .אם הוא לא מאמין עכשיו שיש "באמת " קבוצה מסוכנת שנקראת "הכוזרים " שרודפת אותו ואת שאר העולם הרי הוא יאמין בזה בלב שלם ובאמונה שלמה בעוד שנה שנתיים,והאמונה שלו רק תתחזק אם יתווכחו איתו על דבריו . אין לי ספק שאם הוא יתקל בכתבה הזאת האמונה שלו בדבריו רק תתחזק כמנגנון הגנה . .
ככה נוצרת גזענות .
קצת היסטוריה :
עד לפני כשנה שנתיים היו "הכוזרים " הדבר הרחוק ביותר ממרכז עניינם של הישראלים באשר הם נזכרו בהם רק כשהופיע סרט טלוויזיה של אהוד יערי וכיוצא בזה
עד לפני כמה חודשים היו "הכוזרים " כבסיס לכל צרות העולם בעיקר נחלתו הרעיונית של אדם מופרע בנפשו שהפיץ באובססיה את שמעם בכל האינטרנט כמקור כל אסונות העולם. .
כמה חודשים מאוחר יותר הכוזרים זכו לפרסום  תקשורתי בידי החוקר שלמה זנד שטען שהכוזרים הם אכן אבות כל האשכנזים באשר הם וקרא להסיק מכך מסקנות פוליטיות

.הספר זכה למטחי לעג מכל חוקר רציני בנושא אבל הפך לרב מכר אפילו אנשים ברחוב דיברו על כך שאין שום קשר בין אשכנזים לספרדים וזה מה שהיה חשוב מבחינתו של זנד.  .
ועכשיו אנחנו בשלב הבא .
סלבריטאי ממדרגה חמישית מפיץ טענה ש"הכוזרים" הם האחראים לכל צרות העולם .
לרשות הסלבריטאי הזה עומדת סדרת טלוויזיה שדרכה יוכל להפיץ את תעמולת השנאה שלו  על הכוזרים האשכנזים כמקור חליי העולם ואגב כך  ממהר לציין ש"כמה מחברי הטובים הם אשכנזים ".
הסדרה אין לי ספק מופקת כמובן בעיקר בידי אשכנזים שאין לי ספק שכולם רואים בזה בדיחה טובה,ונהנים מכל כתבה כמו זאת שאתם קוראים בבחינת פרסום טוב ,הם אינם קולטים איזה אבן הם היתחילו לגלגל במידרון
אבי ביטר הוא סלבריטי \ממדרגה חמישית נכון אבל לצערנו הרב גם סלבריטאי כזה הוא מעצב דעת קהל ואין לי שום ספק שכמה מאות ואולי אלפי אנשים שלא שמעו את שמעם של הכוזרים יתמודדו עם הרעיון שהם מקורות כל עוולות העולם ויקבלו זאת תחילה כבדיחה ואחר כך בהמשך כרצינות .
השלב הבא יהיה כאשר סלבריטאי ממדרגה שלישית יטען דברים דומים בתחילה כבדיחה ואחר כך בחצי רצינות
ולבסוף ברצינות גמורה.
ואחר כך הסלבריטאים ממדרגה ראשונה ימצאו שהעניין ידוע מספיק כדי שיתייחסו גם הם אליו ומכאן יתנו לעניין העצמה נוספת .
אולי כדאי להשוות את כל העניין לגרמניה  בסוף המאה ה-19 כמה אנשים ( עיתונאים בעיקר כמו ויליהלם מאר ) הופיעו שטענו שהיהודים הם מקור כל חליי העולם והמציאו תורה שלמה שקראו לה "אנטישמיות " .

שום אדם רציני לא לקח אותם ברצינות גם הם בעצמם התייחסו לכל העניין כבדיחה לא מחייבת בהתחלה . ואחרי הכל הם כולם העידו שכמה מידידיהם הטובים ביותר הם יהודים  ואין כוונתם ליהודים "האלה ".

אבל ככל שהמשיכו לבטא ולהפיץ את דיעותיהם החלו להאמין בהם בעצמם ולהיות אובססיביים יותר.בשלב מסויים נמצא להם סלבריטאי ממדרגה ראשונה המוזיקאי ומחבר האופרות  וגנר שהחל לתמוך בדיעותיהם והוא נתן להם העצמה תקשורתית .
בשלב הבא נמצא כבר פוליטיקאי לא קטן ראש העיר של וינה קרל לוגר שהחל להזהיר מהסכנה "היהודית ". .הוא נתן להם העצמה פוליטית.
השלב הבא היה שכל הרעיונות האלו חדרו למוחו של וינאי אחד בשם אדולף היטלר .
והסוף ידוע.
האם אבי ביטר וסדרת הריאליטי  שלו הם תחנה בדרך לאושוויץ חדש ?

ראו :

אני גאון .אני טאלאנט אני

הכוזרים הישראלים ואני 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

302 תגובות על “אבי ביטר והסכנה הכוזרית”

ואולי עדיף שתקצוץ את הפסקאות האחרונות.

זה אכן ביטוי גזעני תמוה, אבל אני מוכן להצהיר בזאת שאם יהיה אושוויץ לכוזרים, אני מתנדב ללכת איתם לתאי הגזים.

מתכוון לקצוץ.
אבל אני מודה לך על נכונותך ללכת עימנו הכוזרים לתאי הגזים זה בהחלט מעודד אותי מאוד.
בכל מקרה לדעתי אפשר לסמוך על אבי ביטר שלתאי הגזים הוא ישלח את מפיקי הסדרה הזאת שלו בתור הראשונים .

לדעתי, כמה מהר רב מכר אקדמי שמתיימר להיות חתרני ופרובוקטיבי הופך כל כך מהר לעניין עממי גרוטסקי. הפרובוקציה הפכה למיינסטרים. לדעתי זאת בדיחה ולא יותר, אבי ביטר הוא לא איש פוליטי ואין לו השפעה כזאת. לכן מעניינת יותר בעיני ההשקה בין תרבות גבוהה לנמוכה. בסוף עוד יחשבו שזאת תאוריה מבית מדרשו של אבי ביטר. ואז מה יהיה על זנד?

איני מבין את הזלזול הזה באבי ביטר.
הסרטים שלו אמנם מגוחכים, אלא שכאלה היו גם סרטיו של ג'ון ווטרס. זה טראש מודע, ביטר הוא המקבילה הישראלית לדיווין. הסרטים המזרחיים הזולים הללו הם הקולנוע העצמאי היחידי בישראל.

חייבים תמיד לקטול איזה קבוצה מסויימת. הגברים, הנשים, המיעוטים, המושמטים, המובטלים, הסמוללנים, בית המשפט, מאגר מתמיד להכניס לו ולצאת גיבור.
ביבי, יותר מכולם, שכלל את זה לדרגת אמנות ולכן הוא אולי הישראלי הכי אמיתי שיש.
הוא מסוכן יותר מהביטר הזה, ויש יותר מסוכנים גם ממנו.

מי אמר לך שביטר רואה בסרטיו טראש ושהוא מודע להיותם מגוחכים? עד כמה שהתרשמתי מהסדרה זה לא כך בכלל. דווקא השוואתך את סרטיו לג'ון ווטרס מעידה שאתה כאן המתנשא. ביטר היה מזדעזע מההשוואה עם דיוויין – חתום. הוא מחפש הכרה ממלכתית וחושב שזה מגיע לו בגלל אמנותו.

כאשר ה"שד הכוזרי" יתעורר, אי אפשר לדעת איך הוא יתנהג, ואילו תגובות נגד הוא יעורר.

אני בכלל לא בטוח שלאור יחסי הכוחות במדינה היום, רק ה"כוזרים" יהיו אלה שייפגעו.

בהיסטוריה ידועים גם מקרים שגזענות מצד מיעוט מסויים, רק הציתה גזענות מצד מיעוט אחר, חזק באותה מידה, עד למלחמת אזרחים.

במציאות אצלנו, יהיה מי שיננצל כל מאבק פנימי, ובסוף כולם יפסידו.

יותר מדיי מזרחיים מרימים את הראש מקיפוח עדתי לאומי הכרתי פנתרי שחורי, אבי ביטר הרים להנחתה וכולם חוגגים בשקט במקלטים את השנאה המטורפת לאשכנזים העלובים גזעניים.

עדיף שכל אחד יחזור לבית אביו כולל ביטר ככה יהיה פה שקט ולא יהיו מלחמות.
ושביטר יוריד במשקל, למה הוא לא משתתף בתוכנית של ציפקילה שביט עם כל השמנים שעושים דיאטה?

מה הוא מורם מהעם?

הם התרופה לכל תחלואי הפרענקים – הכי קל להאשים את הזולת ' המדכא' בכשלון אישי,בבינוניות עלובה.
לא צריך להוכיח, לא צריכים לנסות ולהצליח. די להראות על ה'אחר' לכנותו כוזרי, להפרידו מסך החברה. ולהרגיש טוב, במיוחד כך שמעתי, פריס עושה טוב. יש שם 'פרענקים' שלא יודעים שהם מקופחים כאלה. ואחד שמנסה לשכנע אותם ואותנו.

להנהלת הערוץ לבטל את תוכנית הריאליטי של ביטר
אינני מעוניינת שילדי יצפו בתוכנית שבה מככב גזען המבטא דברי תועבה נאציים .

הרי כל ההפקה הזאת מתוסרטת המפיקים קובעים לביטר מה עליו לעשות בכל רגע ורגע .
נשאלת השאלה של מי היה הרעיון הזה של השימוש ב"כוזרים" כאויבי האנושות?
של אבי ביטר כעצמו?
או שבא איזה מפיק לביטר, מישהו שאולי קרא או שמע על שלמה זנד והויכוח סביבו ואמר לו "אבי \תשמע לדעת צוות ההפקה כדאי שתתחיל להתשמש במושג "כוזרים " ותציג אותם בכל רגע נתון כאוייבי האנושות " כך זה יעורר תשומת לב ומחלוקת ויהיה לנו רייטינג". ?
איך שהוא זה נשמע יותר הגיוני הרי גם ביטר אמר שעד לפני כמה חודשים הוא אפילו לא שמע את המילה .
לא שזה משנה כמובן מבחינת התוצאות .

הסתכלתם פעם על עצמכם במראה?פעם חשבתם על העובדה למה בקיבוצים אין מזרחים\\ערבים\\אתיופים?נכון כי אתם אשכנזים גזענים המעוניינים רק ב"לבנים". והכי קל לכם בעולם לבוא למזרחי ולהגיד לו בכיין למה?כי אתם נולדתם בקיבוץ,ובבעלותכם בצורה לא חוקית אגב,אדמה שרק הוחכרה לכם ואתם השתלטם עליה\\בניתם עליה עסקים בצורה לא חוקית וכך עשיתם מליונים,חייתם לכם בנוחות ובעושר,ובעוד שאדם "מזרחי" נולד בעיירת פיתוח ששם שמתם אותו,במעין גטו מודרני,וכשהמצב הכלכלי בבית היה קשה ואנשים נאלצו להאבק על פרנסה,ולעבור חיים אז מין הסתם זה יצר באנשים שריטות. ואתם בשיא חוצפתכם התנשאותכם הגזענית כרגיל על המזרחי באים ואומרים לו בכיין….ובכן,הבבונים האמיתיים בכל הסיפור הזה הוא אתם.לפחות לנו המזרחים יש את האנושיות שלנו,ותודה לאל שבדורות הנוכחיים ללא עזרתכם כמובן ולמרות הכשלתכם גם הוכחנו את חוכמתנו הרבה וזכינו להשכלה נאותה בזכות עצמנו בלבד!אז לפני שאתם פותחים את הפה שלכם על כ-ל מזרחי ועל כל אדם בכלל…תחשוב 10 פעמים לפני שאתם מעזים להטיף מוסר,מובן?

מה הקשר בין כל זה והצהרותיו הגזעניות בעליל של ביטר ?
האם מה שאתה אומר הוא שכל מי שסבל מגזענות כי אז יש לו זכות מוסרית להיות גזעני ולהצהיר הצהרות גזעניות כנגד כל מי שהוא רוצה כאוות נפשו ?
אז לפי זה גם להיטלר היה קייז הוא הרגיש תמיד שהוא סובל מקיפוח .
זה שאתה סבלת מגזענות לא אומר שיש לך זכות כל שהיא להיות גזעני כלפי אחרים .
אחרת מה צריך להפריע להם להיות גזעניים
בדיוק באותה המידה כלפיך.
הרי אתה גרוע בדיוק כמוהם .
כדאי שתלמד את המשפט הזה ותשנן אותו לילדיך :
אל תעשה לחברך את מה ששנוא עליך .
וזוהי כל התורה כולה .

הבעיה עם חלק מהמזרחיים אחרת לגמרי ממה שהם מציגים ורוצים שכולם יאמינו.

הם חיים ונושמים קיפוח מהרגע שצרחו בחדר הלידה, ראו את החלוקים הלבנים של הרופאים והאחיות ותכף הבינו מי שחור ומי לבן.

לא זאת הבעיה הבעיה אחרת, סתם בדיחה.

הבעיה היא שיש יותר מדיי מזרחיים הטוענים לקיפוח פשוט כי הם יודעים לצעוק יותר טוב ולעשות מהומות מהרבה מאוד אשכנזים מקופחים שיושבים בשקט, יש להם נטייה קולנית להרים קול וכאפה בכל מצב.
רק לשמוע את הקולות "המסולסלים" של כל הזמרים המזרחיים ואפשר להבין מה זה קול גרוני שיוצא מהם סתם ביום רגיל. כשתופסים לאייל גולן את החנייה לדוגמא.

עובדתית –
יש היום הרבה יותר אשכנזים מקופחים בישראל
אבל אצל המזרחחים הקופחים שנאה זה מילת המפתח
וצעקות זה המצב.

רואים שאתה פשוט עובר מאתר לאתר ומדביק לשם את אותה שטות. אתה מבין עכשיו למה אין בקיבוצים מזרחיים? (ואגב יש) זה בגלל שאף אחד לא רוצה קרציות כמוך ותתחיל להכיר בעובדה הזאת! אתה לא חכם אתה זבלן וחבל בכלל להגיב לך כי אני בטוח שאתה עסוק ברגעים אלה ממש בלהדביק את הפסקה שלך על כתבה אחרת שמדבר על אבי ביטר או בטטה מזרחית אחרת.

אין לי שום כוונה להפוך את האתר הזה לאתר לצרחות גזעניות כמו שאתה עושה בטענות שלך על כך ש"ההם " הם כולם כאלה וכאלה .
ובכך אדוני אתה רק מחזק את הגזען אבי ביטר בפרוייקט הפצת השנאה שלו .
כל הודעה נוספת מסוג זה שאני אשפוט אותה כגזענית תימחק לאלתר.
שהרי שנאה גזענית תמיד רק נתקלת בשנאה גזענית חזקה עוד יותר
אם אני במקום אבי ביטר כי אז הייתי מתנצל על דברי באותו ראיון מתועב ומסביר שהכל היה בהומור

מה שאתה עושה הוא לא שונה ממה שאבי עושה
אתה יוצר גזענות על גזענות
אבי ביטר הוא אמן מוכשר שמאמין שהוא יכול להצליח בכל תחום
הנחישות שלו זה מה שמוביל אותו ובינתיים בהצלחה
ההשוואות שאתה עושה וההקבלה שלו לדברים שהם לא מקובלים בחברה שלנו היא הגזענות לשמה
לפי דעתי החברה שלנו צריכה לקבל אנשים כמו אבי ביטר ולתת לו את הבמה
הבעיה היא שאנשים בשולי החברה רוצים להתקבל בחברה יותר מאשר החברה רוצה לקבל אותם

וחבל שאתה מוסיף שמן למדורה.

האם אני ציינתי שהקבוצה של ביטר היא כזאת וכזאת ?

לא. אני רק ציינתי שהאיש השמיע דעות גזעניות בעליל .
לציין שמישהו הוא גזען זה נראה בעיניך גזענות ?
אז יש לך הגדרה מזורה מאוד של גזענות .
אז מה אם הוא אמן שרואה את עצמו מקופח ובשוליים ?
זה שהוא נמצא בשולי או במרכז החברה לא נותן לו שום מנדט להשמיע דעות גזעניות גם לא כדי למשוך תשומת לב נוספת כפי שמן הסתם הייתה הכוונה.
אם איזה שהוא אשכנזי היה מעיז להגיד דברים מהסוג שביטר אמר על מזרחיים כי אז הוא היה נתבע ובצדק מכאן ועד להודעה חדשה.
ואם הוא לא השמיע אותן רק כדי למשוך תשומת לב אלא כי הוא באמת מאמין בכך כי אז המדובר בדבר חמור עוד יותר שדורש כבר בדיקה יסודית
כאמור אני ממליץ שביטר יפרסם התנצלות מיידית ולא הדבר עלול לגרום נזק תדמיתי חמור לו ולתוכנית שלו.

תודה על הקול השפוי במדבר המיושן הזה!
תראו חברים, מה שנפלט- נפלט, כל המוסיף מפגר מרוח התקופה.
הרי, חברת הדור החדש שונה מבחינה זו מהקודמת לה ב-20 שנה. העלייה האחרונה הייתה קשה לא פחות מהקודמות לה, ולא משנה מה מוצאה.

אף שידוע לכל שהזגענות חוגגת לרוב מתוך בורות, המוח הבוגר מסרב לקלוט זאת, אלה שמוחם של הילדים שגדלו ביחד על כל הזגעים בארץ כבר לא מבדיל בין חבריהם, ומעלה רק צחוק משונן בכיף מתגלגל על כל הקטעים העלובים שהוריהם או אחיהם הבוגרים כאבו על בשרם.

כל הנאמר מתייחס במידה שווה לרוסים, לאתיופים , למרוקאים, לאשכנזים, כלומר, ללשעברים שהזדקנו בלי להיפתר מתסכולים של הקליטה. זוהי בעיה כלל עולמית של קליטת יצורים חדשים על שטח מיושב.

כך גם הרעיונות החדשים על כוזירים מרגשים מאוד, כעוד שלב בהיסטוריה של האינטליגנציה הכלל תרבותית, בנוסף לזו של פיניקים, קרטגים(טוניס היום), ספרדים ימי-בינימים, איטלקים של רנסאנס, וכו', והיד עוד נטויה…

ממש התביישתי שירדתם לרמה כזו של בזבוז זמן אוויר. לאותו אבי ביטר מוטב להעיר בשקט ובנימוס וגם לתת לו זמן להבין, כי אין הוא שלט במוצא פיו, ושמאחורי זה עומד רק טריק פסיכולוגי ריק.
ודי בכך.

לכולנו, שנמשיך בתחום שאנו אוהבים, גם אבי, ורק ישים לב שהוא לא לבד בתחומו. כאן הנקודה, יש לו ממי ללמוד בתחום שלו, אם ירצה בכך, והחזקים ממנו יעברו אותו בקלות ויביאו אמנות וסדרות חכמות ומרעננות יותר, אם הוא לא יספיק לשנות משהו בגישתו, לבדוק מה נקלט ומה תוצאה של זה.
ולשם כך עליו להתענג על ביקורת, כל ביקורת, ולקבל אותה בחום מזרחי אמתי ובאהבה….

מוזר שהכתב (שאני מנחש שמוצאו אשכנזי) מאשים את אבי ביטר בגזענות ומשווה את דבריו לנאציזם דווקא אתם האשכנזים לקחתם את תפקיד הנאצים החדשים מהרגע שהמזרחים הגיעו לארץ ישראל.
השילוח לגטאות הפיתוח,האפליה במוסדות חינוך,אפליה בתעסוקה,הדיכוי התרבותי. פרענקים,שחורים,הכל…ניסיתם ממש לקבור כל דבר שרק הריח מזרחי…
ניתן לומר שאתם האשכנזים עליתם לארץ לאחר השואה מושפלים ומלאי תסכול שאותה הוצאתםו על בני עדות המזרח שעלו לפה מלאי תקוות ועם שמחת חיים
אני בטוח שהאו"ם בעצמו היה מגדיר את זה כדיכוי לכל דבר.
מכוון שאתם האשכנזים לא רוצים להיראות גזעניים אתם ישר תוקפים כל מזרחי שרק מביע מחאה. זו מין טקטיקה שפיתחתם לכם כדי לטשטש את הגזענות שלכם..
בישראל של שנות ה-2000 עורכים סלקציה על רקע גזעני במקומות רבים.פשוט לא מכניסים כהי עור. אם רק מועדון אחד בברלין לא היה מכניס אליו יהודים היתה צעקה גדולה על "אנטישמיות" נכון? כי רק לכם האשכנזים מותר להתבכיין….
אתם עדיין בטראומה של השואה ואין מה לעשות.. .

למה אתה לא עונה על שום דבר שנאמר כאן ורק מתחבא בטענה ש"בגלל שעשו לי מותר לי לעשות אחרים ".
זה שאתה סבלת מגזענות לא אומר שיש לך זכות כל שהיא להיות גזעני כלפי אחרים .
אחרת מה צריך להפריע להם להיות גזעניים
בדיוק באותה המידה כלפיך?.
הרי אתה גרוע בדיוק כמוהם גזעני בדיוק כמוהן .
אתה הייתה עושה בדיוק אותו דבר במקומם אילו היית במקומם ,כפי שאתה עושה עכשיו.

האם אתה מכיר את בני העדה האתיופית עדן היקר ?
הם סובלים מגזענות תסכים איתי .גם גזענות אשכנזית וגם גזענות מזרחית .של מזרחיים כמוך .עדן היקר
מה תעשה עדן היקר אם יום אחד יקום אתיופי ויאשים אותך המזרחי בגזענות נגדו ויטען שאתה בן גזע נחות ושהוא עושה לך מה שאנשים כמוך עשו לו ?
מה תגיד לו אז ?. .
כדאי שתלמד את המשפט הזה עדן היקר ותשנן אותו לילדיך שוב ושוב ושוב :
אל תעשה לחברך את מה ששנוא עליך .
וזוהי כל התורה כולה . .

סבא שלי ז"ל (האשכנזי) עלה לארץ ומייד שלחו אותו לסלול כבישים ולעבוד עבודת פרך. הוא עבד כמו חמור כל חייו ובנה את עצמו מאפס מבלי לקבל כלום מאף אחד. הוא אף פעם לא התלונן, לא האשים אף אחד וגם לא בכה על קיפוח.

פתאום אתה מגיע, עדן, וטוען שסבא שלי ז"ל היה נאצי אשר שלח מזרחים לגטו וניסה לקבור אותם.

זאת בדיוק הבעייה של גזענים כמוך – הנטייה להכללות.

אין ספק שהיו הרבה חארות בשלטון במדינת ישראל בשנות הארבעים והחמישים והם העדיפו לשמור את השמנת לעצמם במקום לתת לעולים החדשים. רובם היו אשכנזים והם דפקו הרבה מזרחים, אך הם דפקו גם אשכנזים אחרים. בעצם הם דפקו את כל מי שהם יכלו.

בכל מקרה, הם לא עשו זאת בגלל שהם היו אשכנזים דווקא, אלא בגלל שהם היו חארות. בהחלט יתכן שאם המזרחים היו מגיעים לארץ קודם, הם היו עושים בדיוק את אותו הדבר לאשכנזים.

בכל מקרה, הפסק לבכות ולהאשים את כולם. במקום זאת, קח את עצמך בידיים ותוכל להגיע רחוק. הכללות זה דבר טפשי.

עם עדן הוא עוד שם בדוי של אחד מוני יקים .
אדם בעל אובססיה מטורפת לכוזרים כנראה משום שכידוע לכל הוא בעצמו בולגרי ממוצא כוזרי טהור גזע בשמונים אחוז של וודאות .
בכל מקרה אני ממליץ לא ליפול למלכודת הזאת של "מי סבל יותר ".
לא מעניין אותי מי סבל בעבר וןלמה ( כולם סבלו ) אלא מדוע בהווה אמן ידוע משמיע ברייש גלי הצהרות גזעניות בעלות אופי נאצי ברור .
וזה שכשהוא מקבל לכך עידוד ממפיקי סדרת טלוויזיה שאולי הם אפילו אלה שיזמו זאת מכלתחילה.

שאבי ביטר יפרספם הודעה שבה יסביר שכל אותו ראיון אומלל וכל העניין של הכוזרים היה רעיון של מפיקי הסדרה ולא שלו.
ושהוא רק ציית לפקודות שלהן התנגד אבל לא הייתה לו ברירה אלא לציית ולא היה לו מעבר לזה קשר לעניין .
ובזה הוא יסגור את העניין

לכל המגיבים הנכבדים.
ראשית כל,אני ממש לא שונא אשכנזים ורבים מחברי שייכם לעדות אשכנז השונות. אני גם לא יכול לשנוא אותכם האשכנים מכוון שאתם אחיי ומשפחה אנחנו. ובכלל אני לא שונא ולעולם לא אשנא אף אדם לפי מוצא/גזע/מין וכו
למעשה,אף פעם גם לא ידעתי עד גיל ממש מאוחר על ההבדלים שבין מזרחים לאשכנזים (אפילו לא בזמן הכנת עבודת השורשים) אותי תמיד חינכו בבית שכל היהודים אחים ובכלל לכבד כל אדם באשר הוא אדם. הכעס שלי כלפי האשכנזים החל בשלבים מאוחרים יותר,כאשר שמעתי יותר ויותר אשכנזים מפרידים בין אשכנזים לזרחים וזורקים שלל עצום של עלבונות והכפשות כלפי בני עדות המזרח.לאחר מכן קראתי הרבה על השנים הראשונות של המדינה וכך נכספתי לאפלייה ולגזענות ששררה פה. בקיצור,התחלתי להבין שאני מין סוג ב' במדינת ישראל (חשוב להבהיר שמשפחתי,לא מצד אבי וגם לא מצד אימי,סבלו ממש מגזענות,הם אף פעם לא התלוננו על קיפוח ולכן גם לא ידעתי על זה) היום הורי אומרים שבאמת היתה אפלייה,אבל הם לא הרגישו בה ממש מכוון שהם למזלם התיישבו במושב שהם הקימו במרכז הארץ אשר הקימו בו גם משק ועבדו קשה כדי להסתדר.
צר לי על כך שבתגובתי הראשונה נראתי לכם כמפלצת שונאת אשכנזים. שוב,אני לא שונא אלא כועס.התרבות המזרחית אפשר לומר נמחקה כליל. הזמר המזרחי כיום הוא ממש לא כמו שהיה בארצות המזרח ובעיקר כואב לי לראות כל כך הרבה חסרי השכלה בקרב המזרחים (ותופעות גדולות של ערסים ופרחות) כי זה כל כך רחוק מהמציאות שהיתה בארצות המזרח… שם לא היו לא ערסים ולא פרחות,שם לא היו פושעים יהודים,ורבים היו משכילים (חינוך צרפתי במרוקו,איטלקי בלוב,בריטי בעיראק) יהודים רבים היו עשירים ובעלי מקצועות מכובדים,ובכלל,השלטון האירופאי דווקא אהב מאוד את היהודים ונעזר בהם (ולכן יהודים רבים קיבלו חינוך אירופאי) כל זה קרה מכוון שהיהודים שמחו על הפתיחות המערבית,והערבים ראו בשלטון הקולוניאלי אוייב ולכן היהודים התקדמו כל כך והם נשארו מאחור (באלגי'ריה למשל רק היהודים קיבלו אזרחות
צרפתית והערבים לא) זה גם מה שהוביל לפרעות ביהודים,דבר שהיה נדיר מאוד בארצות המזרח.
ככואב לי על כך שהמזרחים הפכו דווקא בארץ ישראל "ארץ היהודים" לפרימיטיבים,חסרי חינוך,מסכנים ולמושא ללעג (כמובן שלא כולם,וכיום גם לא הרוב) כואב לי שאת התרבות המזרחית מפוארת החליפה תרבות עיירות הפיתוח. כיאני משוכנע שכל התחלואות בקרב בני עדות המזרח נגרמו כתוצאה מהתנאים בעיירות הפיתוח (מצב סוציו אקונומי נמוך,חוסר במקומות להשכלה
בכל מקום בעולם התנאים הללו יוצרים אנשים קשיי יום ועבריינים.
אז אתם כותבים פה שאם סבלתי מגזענות (ולא סבלתי) אל תתנהג בצורה גזענית אל האחר. בסדר! אבל למה שלא תגידו את זה גם לאנשים מהעדה שלכם? למה שהם,אלו שסבלו מהגזענות הנוראה ביותר יפסיקו עם גזענות שנמשכת עדיין במדינת ישראל? בפוליטיקה,בתקשורת,וגם בדברים ממש מטופשיםכמו בסלקציה למועדונים…
הכעס שלי על האכשנים נובע בעיקר מהפליאה שאיך אפשרי שהאנשים שסבלו הכי הרבה מגזענות וקרה להם הנורא מכל בגלל זה מסוגלים להתהג באותה צורה כלפי אחרים ועוד כלפי יהודים כמוהם! זה הדבר שהכי צורם לי…
ודווקא גזענות כלפי האתיופים מקורה בעיקר שוב איך לא,בממסד האשכנזי..שאולי באמת ראוי להפסיק להאשים את האשכנזים ופשוט לומר-הממסד האשכנזי (אבל אז שוב נשאלת השאלה,מדוע אתם האשכנזים אשר סולדים מגזענות לא מחנכים לכך את בני עדתכם?)

מצטער על הכתיבה הארוכה ועל אי הסדר (זו השעה המאוחרת…)
.

מגיב אחד טען כאן שגם אשכנזים סבלו. אבל האם יכול להשוות אותו מגיב נכבד את הסבל שנגרם לאשכנזים על ידי הממסד לעומת הסבל שנגרם למזרחים? נו באמת….
אותכם קיבלו לאוניברסיטה בלי בעיה,אותכם גם ,אתם לא סבלתם רק בגלל החטא להיוולד במדינה מוסלמית…
אני יודע שגם אשכנזים עבדו קשה וגם חיו במעברות,אבל אתה לא יכול להכחיש את שנות האפלייה והדיכוי כלפי המזרחים. הרי הפנתרים השחורים לא סתם יצאו למאבק…
עוד דבר,דע לך שמזרחים היו פה הרבה לפני שכף רגלו שלהאשכנזי הראשון דרכה באדמת הארץ הזאת.
יהודיםה מארות המזרח הגיעו לפה עוד בימי הטורקים מסיבות דתיות. יהודים מעיראק,סוריה,אלג'יריה ובעיקר מתימן. יהודים אלו התיישבו בארבעת ערי הקודש ואף החלו להקים יישובים חדשים (מי הקים את תל אביב? מי היהודים הראשונים שישבו ביפו? מי הקימו את השכונות החדשות מחוץ לחומות ירושלים?) יותר מזה,יהודים מתימן היו הראושנים לייבש כאן ביצות. הקהילה הספרדית/מזרחית היתה עשירה ונכבדת (למשל,משפחת שלוש מאלג'יריה. משה שלוש היה ראש עיריית תל אביב הראשון.
הידעת שכשהיהודים ממזרח אירופה הגיעו (העליות הראשונות) היהודיםהספרדים בארץ שהיו מבוססים כלכלית נתנו סיוע לאחיהם מאירופה? הידעת שהם שינעו את השלטונות שיאפשרו לעלות עוד יהודים למרות הלחץ שלהערבים שטענו שלא יכול להיות דבר כזה יהודים מאירופה?
רק לאחר שעלו לפה עוד ועוד עליות אשכנזיות והמספר הדמוגרפי של האשכנזים עלה בהרבה על מספר הספרדים בארץ,חל מפנה.
לא הרבה יודעים זאת,כי משום מה,ספריה ההיסטוריה של בית הספר כמעט ולא עוסקים כלל ביהודי ארצות האיסלם וביישוב הספרדי שהיה קים פה מאז ומתמיד…

ולאדון הנכבד שטען שלא כפת לו י סבל בעבר
ולמה אבי יטר מתבטא כך נגד אכשנזים.עצה לי אליך ידידי,לעולם על תשכח את העבר!
התשובה למה שאבי ביטר עשה מאוד פשוטה,הוא סבל בעבר מיחס האשכנזים וממשיך לסבול מכך עד היום (ובעיקר בתחום האונותי בו הוא עוסק)
אתה חושב שסתם פתאום הוא קם ביום אחד והחליט לשנוא אשכנזים?
לגבי הטלויזיה,יכול להיות שאתה צודק ושלא היה מקום ל"כוזרים" למרות שלא מובנת לי ההשוואה שלך לנאציזם. הרי הנאצים טענו שהיהודים באירופה מגזע שמי ולכן הם נחותים,אז מה הקשר לנאציזם אם אבי ביטר טוען את ההיפך,שאתם לא מהגזע השמי,אלא מצאצאי כוזרים שהתיישבו באירופה?
ובכלל,הטלויזיה לא מלאה בסאטירה על מזרחים? רק שלשום היתה תוכנית של עמנואל רוזן על האפלייה הנמשכת כיום כלפי מזרחים. הטלוזיה והתקשורת בכלל מלאה באנטי-מזרחיות.
והם התכניתשל אביביטר גרועה יותר מהעובדה שבמדינת ישראל (היום) ישנם מועדונים ומסעדות שלא מכניסים לתוכם כהי עור?
לדעתי זהו הנאציזם במיטבו…

כבר אמרתי שוב ושוב ואתה מעדיף להתעלם רכאילו זה מעולם לא נאמר זה שמישהו סובל מגזענות לא נותן לו שום מנדט שהוא להיות גזעני כלפי אחרים .
ואל תנסה להסית יותר את השיחה לגבי סבלם של המזרחים בעבר כי אז אני אביא דוגמאות מפורטות
על יחסם הגזעני של מזרחים בהווה כלפי האתיופים.
ויש הרבה כאלה כבודו הגזען הספרדי
הרבה מאוד.
קופת שרצים שלמה .
.
לידיעתך אבות אבותי היגיעו לכאן עוד בימי התורכים בימי שלטון מוחמד עלי בארץ ישראל .
ויש שטוענים עוד בראשית המאה ה-19 בשנת 1809 .
לפני הרבה ספרדים והרבה ערבים שיושבים כאן
אז מה ?
זה לא נותן לי זכויות מיוחדות בהשואה אליך או כל אתיופי שהיגיע לכאן בשנות התשעים.

אותו ממסד אשכנזי גזעני כביכול טרח והביא אלפי אתיופים כנגד התנגדות "גזענית " לבנה ( של אשכנזים ומזרחיים ) שיכול היה להשאירם
ם בשקט באתיופיה ונתן להם זכויות שונות .
סבל שהם סובלים הוא בעיקר ברמה מהמקומית מאנשים שוננים ובהם מזרחים גזעניים שונים כמוך .
כן כן המזרחים שסבלו בעבר מגזענות מתגלים אולי כפיצוי כגזענים גדולים בהווה למי שיש לו עור יותר שחור

הבא ונחזור על דבריו של אבי ביטר ונראה מה האופי הנאצי המיוחד שבהם :
אפשר להגיד ש-20% מיוצאי אשכנז הם כוזרים. לא רק אני אומר את זה. גם יהודה הלוי – לא החבר של נינט, הרחוב – כתב ככה פעם. בין הכוזרים האלה נמצאים גם נטורי קרתא שמנסים לעזור לאחמדינג'אד לפוצץ אותנו, אבל גם יש חילוניים כאלה שעושים סכסוכים בין כל העולם. במיוחד בין מזרחים לאשכנזים".

""אין לי טענות לעדה האשכנזית. חייתי כל חיי עם אשכנזים, אבא שלי דיבר יידיש, מעולם לא הייתה לי שנאה לאשכנזים. שתדע לך, אילולא האשכנזים, לא הייתה קיימת מדינת ישראל. הם חכמים והם עמוד התווך של המדינה. אני מבסוט מאד וגאה שהם התחברו אליי בשנים האחרונות.
רק עם הכוזרים יש לי בעיה. הדבר הזה שעושה ריקבון, צריך לזרוק אותו".

הנה טענות בעלות אופי אנטישמי נאצי מובהק יש מיעוט שנקרא כוזרים הוא גורם לכל הבעיות שבעולם ואת הדבר הזה שעושה ריקבון צריך לזרוק .
במה הכוונה "לזרוק " הוא לא מפרט משאיר זאת לדמיונם של הקוראים .
אבל הוא שומר על עצמו הוא נזהר שלא לפגוע באשכנזים דבר שאולי עלול לפגוע במטה לחמו ותוקף ישות דמיונית בשם "הכוזרים " שעליה הוא יכול להוציא את כל השנאה הגזענית העצורה בו.
בדיוק כמו שבמאה ה19 כל מיני אינטלקטואלים שידעו שכל היהודים שסביבים הם גרמנים לכל דבר התקיפו ישות דמויונית בשם "השמים "
וסהסבירו לכולם שכמה מידיידהם הטובים ביותר הם יהודים כמו שעושה כאן אבי ביטר שלנו.
אבל כולם הבינו למה הם מתכוונים בדיוק.

מה שהיה בעבר היה בעבר מר עדן אם זה אכן שמך אל תנסה להצדיק בגלל זה התבטאויות גזעניות מתועבות בהווה .
מי שסבל מגזענות בעבר אין לו שום זכות להשמיע דעות גזעניות בהווה
כדאי שתלמד את המשפט הזה עדן היקר ותשנן אותו לילדיך שוב ושוב ושוב :
אל תעשה לחברך את מה ששנוא עליך .
וזוהי כל התורה כולה . .

ולגביך מר ביטר אני מציע שתשמיע התנצלות על
העלבונות
וכמו שציינו כאן למעלה אם זאת הייתה יוזמה של אנשי התוכנית שלך כדי לעורר מחלוקת ותהודה תקשורתית ציין זאת ותציין שביצעת רק פקודות של אנשי התוכנית .
וצין בבקשה את שמותיהם של אנשי התוכנית שהיו אחראיים לרעיון המתועב כדי שנדע גם אנחנו.

אתה פונה לאבי ביטר כאילו שהוא באמת קורא את הבלוג שלך…

אגב, גם אם היית אומר לו את זה בפנים זה היה מעניין אותו כקליפת השום. אני אפילו לא בטוח שהוא היה מבין מה אתה רוצה ממנו.

באמת נראה לך שהוא ימחל על כבודו, יחליט פתאום להתנצל בפני האומה ויכריז על עצמו כגזען מרושע רק בגלל שאיזה מישהו כתב משהו בבלוג?

באינטרנט או מישהו מאנשי לומו עושה זאת .אז הוא יגיע לכתבה הזאת מאחר שכל מי מחפש כעת "אבי ביטר " באינטרנט בגוגל ימצא ישר בעמוד הראשון של הקישורים לכל מה שקשור ב"אבי ביטר " את הרשימה הזאת .
מתי שהוא הוא יגיע לזה.
עכשיו אני מסכים איתך שמן הסתם זה מענייו אותו ואת המפיקים שלו פחות מקליפת השום
בשבילו זה רק נושא לבדיחה ועוד דוגמה לטימטום האשכנזי .
.אבל מה שהוא חושב כרגע זה בכלל לא חשוב .
זה ישאר בגוגל לנצח.
כדאי לציין שגם אנשי הויקיפיה טרחו ושמו קישור לכתבה הזאת בערך בויקיפדיה על אבי ביטר שהוא הדבר הראשון שמוצאים בגוגל על אבי ביטר .
וכאשר כל מיני אנשי תיקשורת בעתיד ותחקירנים יחפשו חומר על אבי ביטר מאמר זה יהיה אחד הדברים הראשונים שהם יגיעו אליהם לגביו .
ואני מבטיח לך שבכל רעיון עימו בעתיד עם עוד עיתונאי תעלה שאלה בנושא הזה האם אבי ביטר הוא גזען מתועב או רק אדם שלא הבינו אותו ורק מילא פקודות של צוות ההפקה ..
שאלה שאבי ביטר יצטרך להתמודד עימה.

הנה ציטוטים:

"אותכם קיבלו לאוניברסיטה בלי בעיה"
(אותי קיבלו עם בעייה)

או

"הוא סבל בעבר מיחס האשכנזים"
(אמא שלי מתייחסת יפה לכל אחד)

ובקיצור:
הכללות = גזענות

תחשוב על זה.

אגב, בקשר לתרבות: התרבות האשכנזית מדוכאת הרבה יותר חזק מהתרבות המזרחית, הרי מי שמתלהב ממוסיקה או הומור ביידיש אשכנזי מסורתי – ישר צוחקים עליו.

יש לשים לב גם שמוסיקה ישראלית פופולרית סטייל משינה, ברי סחרוף, ואהוד בנאי למשל זה לא המוסיקה האשכנזית המסורתית אלא מוסיקה עברית ישראלית מודרנית (ובלי קשר, שיריהם של האומנים שכתבתי כאן נכתבו והולחנו על ידי יוצאי עדות המזרח).

ושוב, אף אחד מאומני הרוק והפופ האשכנזים בימינו לא יעיז לשיר שירים מסורתיים ביידיש לעומת בני עדות המזרח אשר מתגאים ומשמרים את תרבותם ואת המוסיקה שלהם בהצלחה בישראל.

אגב, נכון שעיירות הפיתוח הובילו רבים להפוך לארסים ועבריינים, אבל רבים מבני עדות המזרח כבר הגיעו עם החינוך הזה ישר מארצות ערב.

ומה לעשות, לא נעים לבלות במועדון כשנכנסת חבורת ארסים אלימים ורק מחפשת להתגרות ולריב. אין ספק, אבל, שמזרחים רבים וטובים סובלים ונדפקים בגלל החברה האלימים האלו.

כשאתם בוכים זה בסדר,אבל כשמזרחי פותח את הפה-הוא בכיין.
טוב,לגבי הפרטים ההיסטוריים:ספרדים ישבו כאן גם הרבה לפני שנת 1809,שוב,הספרדים ישבו פה הרבה לפני שכף רגלו של האשכנזי הראשון דרכה על אדמת הארץ.
ולגבי האתיופים,ישנה גזענות מזרחית כלפיהם אך ורק בקרב שוטרים אלימים,אבל ככה,ברור לכולם שהאשכנזים שוב אשמים בגזענות גם כאן. בעלייה הרוסית הלבנה טיפלתם בכפפות של משי,אבל את השחורים זרקתם גם לגטאות ושיכונים מתפוררים בערים שונות בארץ. במקרה בעירי מתגוררים אתיופים רבים,שאל אותם ממי הם מרגישים יותר גזענוות,מזרחיים או אשכנזים
דווקא מוסדות קהילתיים רבים שמנוהלים ע"י מזרחיים נותנים הרבה סיוע לנוער אתיופי (כמו מוזיאון יהדות לוב באור יהודה) שלקח על עצמו למטרה לקדם נוער אתיופי.
גם בבתי הכנסת המזרחיים מקבלים את האתיופים כשווים בין שווים,אני אגב,עוד לא ראיתי אתיופי בבית כנסת אשכנזי…
כן,באלכסים ידעתם לטפל היטב,אבל כנראה שממהרטה לא ממש אכפת לכם..
לא משנה כמה תברברו וכמה תנסו להאשים אותנו בגזענות (ואותי) וכמה תנסו להסתיר את הגזענות שלכם כלפי המזרחים לאורך כל שנות קיומה של ישראל,אתם הגזענים האמיתיים של הארץ הזו,אתם הבאתם את הגזענות המזרח אירופאית
המסורתית,אתם מתנהגים כאירופוצנטריים
כל כך נהלבתם מאיזו תכנית של אבי ביטר בה אמר "כוזרים" ממש לקחתם את הדבר עמוק ללב,אבל למה שתוציאו את הראש שלכם מהטלויזיה ותסתכלו על המציאות הגזענית בארץ בעיניים,מדוע אתם לא מלינים על הסלקציה הגזענית במועדונים ובמסעדות? מדוע אתם לא מלינים על אי קבלת כהי עור למועדוני שייט במרכז ובשרון (אבל העיקר שכולם עכשיו מאחורי שחר צוברי..) מדוע אתם לא מלינים על הקשיים שמציבים בפני מזרחים בפוליטיקה הישראלית?,מדוע אתם לא מלינים על התקשורת האשכנזית-גזענית שממשיכה באותו קו גזעני כבר שנים על גבי שנים?
זה מה שמעניין אותכם,תכנית הטלויזיה של אבי ביטר שקרא לכם "כוזרים" כי הרי מה פתאום שמזרחי יעז לומר דבר רע על אשכנזים (ועוד בתקשורת!!) הרי הרבה יותר מוסרי ונכון לא להכניס למסעדה בתל אביב איזה אדם כי הוא כהה עור,נכון?
ואם אתה רוצה לקרוא דברים גזעניים,עדיף שתעיף מבט בארכיון עיתון הארץ (המוסרי) ותקרא כמה וכמה ספרים מאת סופרים אשכנזים שבהם הם מתארים את "הבעיה המזרחית" (אגב,זה שמו של ספר אחד מבין כמה שעוסקים בנושא)
די לצביאות שלכם כבר,זה באמת מחליא. ….

כשאתם בוכים זה בסדר,אבל כשמזרחי פותח את הפה-הוא בכיין.
טוב,לגבי הפרטים ההיסטוריים:ספרדים ישבו כאן גם הרבה לפני שנת 1809,שוב,הספרדים ישבו פה הרבה לפני שכף רגלו של האשכנזי הראשון דרכה על אדמת הארץ.
ולגבי האתיופים,ישנה גזענות מזרחית כלפיהם אך ורק בקרב שוטרים אלימים,אבל ככה,ברור לכולם שהאשכנזים שוב אשמים בגזענות גם כאן. בעלייה הרוסית הלבנה טיפלתם בכפפות של משי,אבל את השחורים זרקתם גם לגטאות ושיכונים מתפוררים בערים שונות בארץ. במקרה בעירי מתגוררים אתיופים רבים,שאל אותם ממי הם מרגישים יותר גזענוות,מזרחיים או אשכנזים
דווקא מוסדות קהילתיים רבים שמנוהלים ע"י מזרחיים נותנים הרבה סיוע לנוער אתיופי (כמו מוזיאון יהדות לוב באור יהודה) שלקח על עצמו למטרה לקדם נוער אתיופי.
גם בבתי הכנסת המזרחיים מקבלים את האתיופים כשווים בין שווים,אני אגב,עוד לא ראיתי אתיופי בבית כנסת אשכנזי…
כן,באלכסים ידעתם לטפל היטב,אבל כנראה שממהרטה לא ממש אכפת לכם..
לא משנה כמה תברברו וכמה תנסו להאשים אותנו בגזענות (ואותי) וכמה תנסו להסתיר את הגזענות שלכם כלפי המזרחים לאורך כל שנות קיומה של ישראל,אתם הגזענים האמיתיים של הארץ הזו,אתם הבאתם את הגזענות המזרח אירופאית
המסורתית,אתם מתנהגים כאירופוצנטריים
כל כך נהלבתם מאיזו תכנית של אבי ביטר בה אמר "כוזרים" ממש לקחתם את הדבר עמוק ללב,אבל למה שתוציאו את הראש שלכם מהטלויזיה ותסתכלו על המציאות הגזענית בארץ בעיניים,מדוע אתם לא מלינים על הסלקציה הגזענית במועדונים ובמסעדות? מדוע אתם לא מלינים על אי קבלת כהי עור למועדוני שייט במרכז ובשרון (אבל העיקר שכולם עכשיו מאחורי שחר צוברי..) מדוע אתם לא מלינים על הקשיים שמציבים בפני מזרחים בפוליטיקה הישראלית?,מדוע אתם לא מלינים על התקשורת האשכנזית-גזענית שממשיכה באותו קו גזעני כבר שנים על גבי שנים?
זה מה שמעניין אותכם,תכנית הטלויזיה של אבי ביטר שקרא לכם "כוזרים" כי הרי מה פתאום שמזרחי יעז לומר דבר רע על אשכנזים (ועוד בתקשורת!!) הרי הרבה יותר מוסרי ונכון לא להכניס למסעדה בתל אביב איזה אדם כי הוא כהה עור,נכון?
ואם אתה רוצה לקרוא דברים גזעניים,עדיף שתעיף מבט בארכיון עיתון הארץ (המוסרי) ותקרא כמה וכמה ספרים מאת סופרים אשכנזים שבהם הם מתארים את "הבעיה המזרחית" (אגב,זה שמו של ספר אחד מבין כמה שעוסקים בנושא)
די לצביאות שלכם כבר,זה באמת מחליא. ….

הנה את מגלה את בורותך.
לידיעתך,גם המוזיקה המזרחית היום היא לא המוזיקה המזרחית המסורתית!
כל השירים "המזרחיים" כיום הם בעלי לחן יווני ואין להם שום קשר לשירים המזרחיים המסורתיים והמקוריים שאותם המזרחיים היו נוהגים לשמוע במחרתרת וגם היום אף רדיו בישראל לא יעיז להשמיע אותם…
יותר מכך,אין כזה דבר בכלל "מוזיקה מזרחית" זה שם שהמציאו האשכנים לקשת רחבה של סגנונות מוזיקליים שונים הכוללים מוזיקה טורקית,מצרית,לבנונית,מגרבית,פרסית ועוד. בעלי ידע מוזיקלי ידעו לזהות בברור את הז'אנר שאליו כל שיר משתייך..
ואם בעניניי תרבות עסקינן,אז מדוע למשל הסופגניה מזוהה כל כך עם חנוכה? מדוע האוזן המן מזוהה עם פורים? ומדוע מוצרי החלב מזוהים עם שבועות? לפי דעתי "מאכלים מסורתיים" אלו היו מזוהים אך ורק עם קהילות אשכנז,אך בישראל הם הפכו למאכלים של חגי ישראל.
וזה בגלל שאתם הכנסתם את מאפייני התרבות שלכם עמוק כל כך לתוך החברה הישראלית. כי הרי את ורבים לא יודעים שהמאכל שמאפיין את פורים אצל המרוקאים זה הספינג',ושהמאכל שמאפיין את פורים אצל הטריפוליטאים זה דבלה…
ונעבור עכשיו גם לענייני דת. לדעתך רבנים מזרחים התלבשו בלבוש שחור (עם מגבעת ושטריימל) במרוקו או בעיראק? הרי הגזענות בארץ גם מנעה מאותם מזרחיים להפריח את תרבותם הדתית,עד שנאלצו האחרונים ללמוד בישיבות של אשכנזים ולאמץ את תרבותם ולבושם. למזלם של בני עדות המזרח,קמה מפלגת ש"ס (שני לא ממש מחבב אותה) אבל היא לפחות היחידה שמשמרת את היהדות המזרחית האמיתית שהיא הרבה יותר ליבלית וסובלנית מהחרידות האשכנזית.

וגברתי הנכבדה,אף יהודי לא היה בארצות ערב ערס או עבריין. את אני מעריך ומשפחתך לא היו מחברי הקהילה היהודית של קהיר או בגדד,נכון? אז מאיפה העובדות הללו שלך על יהודי ארצות האיסלם? (ואתם עוד מדברים על הכללות) לידיעתך,פושעים יהודים היו הרבה יותר באירופה מאשר בארצות ערב,וזה ידוע…
העובדה שכל המזרחים שפנו לארצות אחרות הצליחו מאוד רק מוכיחה את דבריי. רובם של יהודי צרפת (כחצי מיליון) הצליחו להשתלב בצורה יוצאת מן הכלל בחברה הצרפתית,כמעט בכל תחום הם לוקחים שם חלק,בצרפת "אבוטבול" זה לא שם נרדף לעבריין,אלא שם נרדף לאיש עסקים מצליח או דווקא רופא…
כנראה שאותם יהודים מזרחיים מצפון אפריקה היו מספיק טובים בשביל להשתלב בחברה האירופאית-הצרפתית,אבל לא מספיק טובים בשביל להשתלב בחברה הישראלית (שרק כמה…) אוי,כמה מגוחך…
ישנם גם יהודים מזרחיים מצליחים מאוד באיטליה,ארה"ב, ואפילו בהונג קונג (האדם הרביעי בעושרו סין הוא יהודי ממוצא עיראקי,אשר מחזיק בחברת החשמל של הונג-קונג) אפילו במדינה הערבית בחריין חיים כמה מאוד יהודים ממוצא עיראקי,אשר רובם עשירים ומצליחים.
היהודים בארצות האיבלם היו במעמד חברתי גבוה ובעלי מקצועות מכובדים,ףהקולוניאליזם האירופאי רק הוסיף לכך כאשר הביא עימו חינוך אירופאי . את יכולה לקרוא מאמרים בצרפתית למשל על שנות הכיבוש הקולוניאלי הצרפתי בצפון אפריקה,תקראי שם על יהודי צפון אפריקה ואז נראה אם תמשיכי לחשוב שהם היו שם איזה ערסים ופרימיטיבים,חביבתי,הם הפכו לכאלה רק במדינה הגזענית הזו,כל מזרחי שפנה לכיוון אחר הצליח ובגדול (והעניין הוא לא רק ההצלחה,הם לפחות לא נהרסו מבחינה תרבותית והשכלתית)

וכן,לא נעים שחבורת ערבים נכנסת למועדון רק בשביל להתגרות ולריב,אבל מפה ועד סלקציה על רקע צבע עור? זה צריך לבוא לידיעת ארגוני זכויות אדם בעולם

ועל תתדאגו לי,אני במילא מתכוון לשלוח את ילדי ללמוד בצרפת (לאחר שהסגתי סוף סוף אפשרות לכך) אין להם מקום במדינת ישראל,כאזרחים סוג ב'….

אכן, קראתי את דבריך והגעתי למסקנה שאתה צודק.

אני, משפחתי וחבריי האשכנזים – כולנו חבורה של גזענים רעים, בורים ומרושעים. גם בני הקטן הוא שטן וגזען כיוון שנולד אשכנזי.

כולנו באמת פושעים רעים אשר קמים כל בוקר במטרה לדפוק כמה שיותר מזרחים, להתעלל בהם ולהפלות אותם כמה שאפשר.

כמובן, זאת שואת יהודי אירופה אשר גרמה לכל אשכנזי בישראל להיוולד כבן אדם רע וגזען אשר לא מפסיק לתכנן כיצד יוכל למחוק את המזרחים באופן סופי. איזה הסבר פשוט אך גאוני! המדענים המומים מחוכמתך!

אכן, כדאי באמת שתשלח את ילדיך הענוגים והטהורים לצרפת, כדי שילמדו שם. בשום אופן אסור לשלוח ילדים מזרחים לבתי ספר אשר בהם יש אשכנזים, כיון שהאשכנזים המפלצתים והנאצים האלו עוד ישחיתו את הילדים לחלוטין ויהפכו אותם למפגרים. עליך ללמד את ילדיך ולהזכיר להם תמיד כמה רעים הם האשכנזים על מנת שהילדים יגדלו וידעו תמיד לחשוד בכל אשכנזי וגם ינחילו זאת לדורות הבאים. אני גם ממליץ לך גם לשלם מס שפתיים ובכל זאת להגיד ש"כולנו יהודים" וש"יש לך כמה חברים אשכנזים שהם דווקא בסדר" על מנת לצאת על ידי חובה.

אני בכל מקרה, למדתי משהו חשוב מדבריך. למדתי שאני, משפחתי ומכרי האשכנזים, כולנו אנשים רעים הזוממים יומם ולילה כיצד לדכא, לדפוק ולהשחית את המזרחים כמה שיותר.

לסיום, אני רוצה לבקש ממך סליחה על כך שאני שטן. אני מנסה להילחם בכך, אבל השואה גורמת לי כל יום מחדש לתכנן תוכניות ולנסות לפגוע בכמה שיותר מזרחים באופן קבוע.

מזל שחוכמתך הרבה גילתה לי את העובדה המדעית הזו. הגיע הזמן לחנך מחדש את כל האשכנזים.

אבל אולי יש עוד סיכוי קטן בשבילך כדי למנוע סדרת פגישות מעייפות שבוודאי גם יגרמו לחור בארנק..
אם באמת היית מבין את דבריי,היית יודע שאני כלל לא גזען ואינני שונא אשכנזים. שוב-אני כועס על הדיכוי והאפלייה שגרמה האליטה האשכנזית כלפי המזרחים,אבל בטח שאתה אינו אשם בכך באופן אישי.
מדוע אתה מוציא את דבריי לגמרי מהקשרם? מדוע אתה מתנפל עלי ומוציא לי שם של גזען?
אם יש בי כעס על הממסד האשכנזי זה לא אומר שאני גזען. אני באמת ממליץ לך להבין שוב את המושג "גזען".
יתכן וחלק מדברי היו מכלילים,אך אני רחוק
מאוד מלהיות איזה שונא-אשכנזים
בכל אופן,אתה מתחמק לגמרי מהמציאות הגזענית בישראל. במקום להתייחס לסלקציות במועדונים ובמסעדות על רקע צבע עור למשל,אתה מגיב כמו ילד קטן ומשמיץ כך סתם.
ולא רק הבעיות שבין אשכנזים למזרחים גורמים לי לשלוח את ילדי לצרפת..האם אתה לא שם לב שהחברה הישראלית הולכת ומתפרקת לגורמים? כנראה שסופה של מדינת ישראל אינו יגיע ביום שיפול פה טיל מאירן.. .

לגבי הסלקציות במועדונים אני תומך בך ומניסיון אישי .
גם אני וגם כמה ידידים שלי כבר נחסמנו כמה וכמה פעמים בכניסות למועדונים מעין אלה למרות שהוזמנו למסיבות שהיו שם ,אבל הודיעו לנו שאיננו מתאימים .
מסתבר שגם אשכנזים נחסמים שם בכניסה
אז אני איתך בעניין הזה עדן .
אגב כמדומני שאפילו נחקקו חוקים בעניין הזה שבעלי המועדונים העדיפו פשוט להפר אותם .

הישראלית ,לגורמים יש בזה משהו אבל נראה שזאת תופעה כלל מערבית .
גבי שכנתה של צרפת בלגיה למשל יש סבירות גבוהה מאוד שכבר בשנים הקרובות לא תיהיה מדינה כזאת והיא תתפרק לגורמיה
כתבה בספר שעוסק בדיון בבעיה ובפתרונות האפשריים לה תופיע באתר זה בשבועות הקרובים

למה בעל מועדון פרטי חייב להכניס את מי שלא מוצא חן בעיניו? ולמה אנשים רוצים בכוח להידחף למועדונים אשר לא רוצים אותם?

בתור אשכנזי שנראה כמו לפלף מקצועי אני יכול להגיד לך שגם אותי לא הכניסו פעמים רבות למועדונים בארץ ובעולם ואני ממש לא היחיד.

אני פשוט לא הפכתי את זה ישר לעניין של קיפוח וגם לא ניסיתי להילחם בכוח שיכניסו אותי. להיפך, מי שלא רוצה אותי, זכותו, וגם אני לא יגיע למועדון הזה יותר וגם אמליץ למכרי הרבים לא ללכת.

יש הרבה מקומות אחרים המקבלים אותי בברכה ואשר יש בהם מבחר בחורות וחבר'ה נחמדים בשפע.

אין לי רגשי נחיתות הגורמים לי לרצות להיכנס בכוח דווקא למקומות שבהם לא רוצים אותי. אם הם לא רוצים אותי זה הפסד ענק שלהם – לא שלי.

אני נגד המקופחים המקצועיים אשר נוהגים למחות על עניין הסלקציה במועדונים תוך שימוש ציני במילה "סלקציה". תראו מי שמדבר על תסביכי שואה…

בכל מקרה, נושא הגזענות בישראל, כמו ברוב ארצות העולם, רחוק מפתרון, אבל עדיין, המצב טוב יותר מבעבר. אני זוכר שהדור של סביי וסבותיי היה מזדעזע מנישואים "מעורבים", אבל היום זה עניין שבשגרה, כולם חברים של כולם ואין לי ספק שתוך כמה דורות העניין ישתפר עוד הרבה יותר (בתקווה שהטיל האיראני לא יקדים אותנו).

כדאי שתצטרף לילדיך בנסיעה החשובה לצרפת. אולי תוכל להסביר להם פה ושם מה משמעות הסמל המוזר הזה מעין צלב שבור שמתנוסס פה ושם בלא- הפרעה. אולי תסביר להם ש 'סאל-ז'ואיף' זה קללה בלי קונוטציות, משהו כמו 'פרענק-פרח'
אל תדאג לטיל האירני, אבן של מוסלמי הגון תפגע בך קודם…

במדינה דמוקרטית וליברלית המכבדת זכויות אדם
אני יודע כי סלקציות נערכות גם נגד אשכנזים אך המקרים הרבים ביותר הם בקרב מזרחיים ודתיים.ובמיוחד נפגעים מהדבר כהי עור.
אני מזרחי אך אני בהיר,ולכן כנראה לא ממש מבחינים בכך שאני מזרחי ולכן אני לא נפגע מהדבר,אז נכון כנראה יותר להגיד שרוב הסלקציות הם לא ממש מופנות כנגד המזרחים אלא יותר בעיקרון של צבע-עור. מה שנתפס כשחור נפסל באופן מידי,וכך קורה שגם דתיים נפגעים מסלקציה. אני זוכר שפעם גם חבר שלי,אשכנזי אך כהה עור (הוא נולד בברזיל)לא יכל להיכנס למועדון בגלל הסלקציה.
בכל אופן,קראתי את דבריו של עידן ואני חושב שיש משהו במה שהוא אומר,כי בכל אופן מועדון זה מקום פרטי,אך שוב,דברים שכאלה אינם ראויים שיתקיימו במדינה ליברלית המכבדת זכויות אדם. זה לא ראוי שימנעו מאדם להיכנס למקום מסוים בשל גזעו/עדתו/צבע עורו
הדבר המרתיח ביותר הוא שלא רק המועדונים נגועים בסלקציה,אלא גם חלק מהמסעדות בארץ. וזה לדעתי גרוע הרבה יותר.
.

אך בישראל עושים יותר מדי רעש סביב האנטישמיות שם. כאילו שיהודים ממש מפחדים לצאת מהבית ובכל יום נפגעים מאיזו אבן של מוסלמי
הדבר פשוט רחוק מהמציאות…
יש לי משפחה בצרפת והם חיים בסדר גמור.רמת חיים גבוהה,מוסדות רבים וטובים להשכלה גבוהה,מקומות עבודה מכובדים ויש להם גם חברים צרפתים נוצרים רבים ואפילו יותר מזה,יש להם אפילו חברים מוסלמים.
בישראל אוהבים תמיד להפחיד את העם מאנטישמיות בחו"ל ובמיוחד באירופה. אך השד,בדרך כלל,אינו כזה נורא..,,.

אינן כל כך על פי צבע העור כמו צורת הלבוש וההופעה החיצונית .
אם מישהו נראה ולבוש כמו "ארס " אז הוא יחסם אוטומטית .
אם מישהו נראה ולבוש כמו "חנון " הוא יחסם אוטומטית .
האנשים שמוכנסים הם כל אלו שבאמצע שאינם נראים כאלה
דהיינו הרוב הדומם.
ואני כבר למדתי מזה מוסר השכל : בזבוז זמן ללכת למועדונים האלו הם.

אנושי יותר. אין לך שמץ של מושג מהי אנטישמיות בחו"ל, כי לא ניתן להסביר את התופעה המוזרה שדומה לגזענות,אומנם, רק שמתווסף אליה מגוון תוספות של שנאה עמוקה, תועבה מטלטלת חושים על בסיס אמונות תפלות רבות , האנטישמי הוא אדם רגיל שמקבל זעזוע מכך שאתה קיים בדומה לזה שאנו מקבלים כאשר ג'וקים ממלאים את מיטתנו…
רק תחשוב לרגע שכשמסתכלים עליך כך, אתה מתגמד באמת ובתמים ולעיתים מתחיל לחשוב שהם צודקים! גם זו תופעה פסיכולוגית נפוצה.
ואם לא מספיק התיאור, אספר כי רוב הבנים במקומות ששם חוגגת התופעה יותר, מתוסבכים ומקופלים כאלה.
להבדיל מהבנים הישראלים אשר מרשים לעצמם להיות בוטים אפילו בשל בטחונם העצמי המופרז – הרי כל החברה מתענגת מאהבתה אליהם, לפחות החלק השפוי שלה…
כך זה נראה מבחוץ, ולא משנה שמבפנים קמים מדי פעם זרמים של חוסר הערכה וחוסר ערכים, כולנו מבינים על מה מדובר.
אין להשוות את הזלזול שאתה מרגיש מידי פעם כאן מכל מני טיפשים המזהים את "הרוב הדומם" יותר בקלות מאשר אותך, כמו במועדונים, כשהשורשים האנושיים שלהם מסתיימים בצלחת שלהם, אין להשוות זאת עם הקיפאון הנורא שמחלחל בתוכך ושלא נוגע ולא מופנה, כביכול כלפי יהודים, אך כל עוד לא באים ומשפדים את גופך או לפחות את נפשך!
ראה את גאורגיה, למשל, כמקרה קיצוני של מדינה לא דמוקרטית שמסוגלת לחנוק אותך בלא דין וחשבון בביתך.

אז, לפתע קל להסתדר עם מועדונים שלא מעריכים אותך, עם כל העדות, שכלל לא רואות את צבע עורך עד שאתה לא מתחיל להתנהג כאילו באמת אין בך קסם אישי וכריזמה… בלי להסתכל במראה אם אתה שחור יותר ממישהו אחר (לפי האמירה של מרק טווין), כאן אתה מוצא עבודה, אם יש לך מקצוע שווה.
כל זה חסר שם- לא המועדונים מטרידים, אלא חוסר יכולת להתקבל ללימודים ולעבודה, להתחתן עם מי שאתה רוצה וכו'.
כלומר,ברור שעידן להבדיל ממך, עדן, נראה כישראלי אופטימי, ואתה ישראלי בעל אף באדמה,
וזהו, אין מישהו נוסף בינך ובין האף הנבול.

לא רוצה להביא עדויות מהתעללויות שהופיעו בשואה, כי על זה דיברת רבות ובלי הקשר. למרות שלא מזמן מצאתי ספר נדיר שגם יכול לתת דוגמה טובה בשבילך, דווקא, למי שלא שייך, כביכול לעם הנרדף במלחמה ההיא, מצאתי מלא תיאורים אשר ממחישים את צורת היחס שתיקבל בחוץ, אף אם רק חצי מהאוזן שלך ייראה למישהו דומה ליהודי, במקרה של עימות פוליטי או אחר במדינה שתרגיש בה עד כה כמו בבית…

נו באמת,זה ממש לא מפתיע לשמוע מישראלים על חיות טרף אנטישמיות אשר קיימות מחוץ לגבולות ארצנו ורק מחכות למצוץ את דמם של היהודים..
מרבית היהודים בעולם,נטלי גברתי,חיים מחוץ לגבולות ישראל. (כ-8 מיליון) ותתפלאי,אבל רבים מהם חיים בסדר גמור ודם יהודי לא זורם עוד לאורך נהר הסיין בפריז או הוולגה ברוסיה
מסע ההפחדות הזה מתקיים אך ורק בשביל שישראלים לא ירדו מהארץ (ועם כל זאת,מספר היורדים רק הולך וגובר)
אני לא אומר שאנטישמיות לא קיימת,אבל לחשוב כל הזמן ששונאים ורודפים אותך,זה כבר ממש מגוחך. העם היהודי עדיין לא השתחרר מימי הגלות ובמיוחד מטראומת הפרעות באירופה והשואה.
תתפלאי,לא כולם שונאים יהודים!!!
כפי שכבר אמרתי,יש לי משפחה בפריז והם חיים שם טוב מאוד וגם יש להם חברים נוצרים. בינתייםהמקום היחידי שנהרגים בו יהודים בגלל שהם יהודים,זו ישראל…
ולא,אני ממש לא ישראלי עם אף באדמה. ברור לי שלא תוכל לשרור הרמוניה בין כל עם ישראל,כשם שאין כזו גם בספרד או בבריטניה למשל,אפילו שהסקוטים והאנגלים,או הקטלונים והבסקסים קרובים הרבה יותר מבחינה תרבותית מאשר האשכנזים והמזרחים בחברה הישראלית.
בכל מקרה,אני כמובן מאמין שהכל עניין של זמןובכל זאת נלמד ללקבל יותר זה את זה (כי עדיין מאחדת אותנו תרבות של אלפי שנים) והעובדה היא שכשעם ישראל מאוחד,אף אחד לא יכול עליו.
אני כמובן נישאר בארץ,רק את ילדי כנראה אשלח לצרפת (אבל הרוב זה מסיבות של רמת חינוך גבוהה יותר), .

הגזען אבי ביטר ממשיך להפיץ את שנאתו הנאצית בראיון בעיתון "רייטינג
"ימין מסיקה לימד אותי מה זה כוזרים אני חושב ש-30 ארחוז מהעדה האשכנזית הם כוזרים ו10 אחוןז מהמזרחים הם כוזרים .ואותם 40 אחוז כל הצרות שיש לעם היהודי באו מהם ..בגלל הכוזרים קרו הרבה ד'ברים לא טובים ליהודים בעולם למשל לפני שישים שנה ".
כל עוד הכוזרים היו בתוכנו ,קרו לנו רק אסונות ".
התבנית היא ברורה .הוא מקצין את דבריו בהנאה מראיון לראיון ומן הסתם בראיון הבא כבר יכריז בגלוי שהכוזרים היו האחראיים לשואה .

אני קורה לכל מי שקורא את הרשימה הזאת מכאן ואילך ותרו על כל דבר שאבי ביטר קשור אליו .
אפשר להמשיך לחיות גם בלי לראות את סרטיו ואת סדרת הטלוויזיה שלו .

אני כמובן מזרחי ומורה בבית ספר תיכון באשקלון בבית הספר כל מה שמלמדים את הילדים זה על התרבות האשכנזית, אין כמעט פן לתרבות הספרדית/מזרחית רק באוניברסיטה אתה נחשף למזרחיות, מה עם משוררים מזרחיים תרבות מזרחית, ספרות, אנחנו לא יודעים
גם מה שלומדים על השואה של יהודי תוניס/לוב בקושי נלמד.

אבי ביטר-חושף את הלך הרוח בתרבות השוליים המזרחית—אגב המכונה "האחרים", אולם המיין סטרים בישראל הוא מזרחי-גרידא
לידיעתכםקיימת שנאה עמוקה של מזרחים לאשכנזים וההיפךומי שנמצא במגדלי השן במרכזלצערי לא רואה את התמונה במלואה

אגב האתיופים אלו הם המזרחיים החדשים, ששוכנו בשוליים כמו הקווקזים הבוכרים והגרוזינים
סדרתו של ביטר וסרטיו הם ביטוי של החברה הישראלית המשוסעת לשחרר קיטור מהקיפוח ולקבל ביטוי בשל מידורם החברתי

פרופסור ברוך קימרלינג סוציולוג (אשכנזי)–כתב ספר שנקרא "האחוסלים" שמקביל למושג האמריקאני WASP

לטעת קימרלינג מי שלא שייך לאשכנזים חילוניים סוציאליסטיים לאומיים או מאמץ את תרבותם עובר מידור חברתי

האם אבי ביטר אחוסל לדעתי ברור שלא האם סרטיו שיריו דמותו אהודים ואהובים כן
האם מגיע לו מקום לבטא את חופש הביטוי כן

משורר אנגלי בשם וולטיר כתב: אני מוכן לההרג רק כדי לשמוע את דעתו של המתנגד לי…
לכותב המאמראיך אתה לא מתבייש להשוות את היטלר לביטר לידעתך דבריך הם בגדר הסתה ואתה מונע את חופש הביטוי ועורך מידור חברתי לאוכלוסייה.

אבי ביטר הוא זה שפתח במסע ההסתה הפרוע ואתה זה שמגן עליו.
הוא לאראוי להגנה שלך
לעניות ד\דעתי דבריו של אבי ביטר הם גזענות פרועה .
כמובן שכמקובל שאתה נוקט בשיטת"ההגנה הטובה ביותר" היא ההתקפה " ומקשקש על דברים כמו "מידור חברתי" שהם חסרי קשר לעניין .
אבל הם נקראים טוב יעני כאילו אתה יודע על מה אתה מדבר .
לצערי אינך יודע על מה אתה מדבר ואולי כדאי שתוסיף לקרוא וללמוד בעניין .
שהרי המדובר כאן בגזענות בעלת אופי נאצי פשוט וברור,כזאת שקובעת שיש קבוצת אנשים שהמ מבחינת גזעם אחראיים לכל חוליי העולם
"".
היטלר קרא להם"יהודים " אחמדינג'אדד קורא להם "ציונים" אבי ביטר קורא להם"כוזרים"
הרעיון הוא זהה .
ואתה במקום לתקוף את מי שמצביע על הגזענות הנתעבת הזאת אני ממליץ לך לההצטרף לאלו שנאבקים בגזענות מכל סוג במקום לנסות למצוא לה תירוצים עלובים כפי שעשית .

אתה מוזמן לשיעורים פרטיים ואם אתה רוצה מקורות בנושא מידור חברתי אני מוכן לתת לך.
אגב הערתך אלי אשד—-

היטלר קרא להם"יהודים " אחמדינג'אדד קורא "להם "ציונים" אבי ביטר קורא להם"כוזרים"
הרעיון הוא זהה .

היטלר ואחמדיניגאד לעומת ביטר הם לא יהודים
וביטר לא ביקש להשמיד את העם היהודי או הארץ אלא רק להשתלב ולמצוא ביטוי לתרבותו ואומנותו שמודרה על ידי התרבות האשכנזית

באמת אני מתפלא עליך מר אלי אשד חשבתי שאתה אדם נאור ולא אדם שמטיף להטפה וגזענות
אגב ביטר באמירותיו שמייצגות את מגזר השוליים
רשאי לקרוא לך באיזה שם שהוא רוצה כוזרי כמו שאתה קראת לו פראנק "שוורצע חייה
וכו

שיהיה לך שנה טובה שנת אחדות ואהבת ישראל
ואולי אם תיתנו לאבי ביטר צ'אנס הוא לא יהיה מנוכר לאליטה האשכנזית
ולא יקרא לך אשכנזי
אגב אם תצפה בפרק 12
תראה שהוא מדבר עם הרב ומחליט להפסיק עם הביטוי כוזרי
למרות שקשה לו והוא אפילו עולה לקבר של הרצל חוזה המדינה ושואף ממנו כוח
תן צ'אנס לשונה ותאמץ את המשפט של וולטיר

( אגב האם אתה קשור לאבי ביטר ?
להזכירך ככי כנראה שכחת אבי ביטר טען שידנה קבוצה שאינה יהודית אמיתית כלל בשם"הכוזרים" שהאשמים בכל חליי עם ישראל .
כך שזה שהוא רואה את עצמו כ"יהודי" אינו ממן העניין שהרי בעיניו "הכוזרים " הם ק'בוצה שאינה יהודית אלא רק מתחזה . "
הוא לא קרא להשמדתם זה נכון. גם האנטישמים הגדולים ביותר חוץ מהיטלר מעולם לא קראו בגלוי להשמדת היהודים אלא רק קראו להיזהר מהם כפי שעושה ביטר .
ואשמח אםתראה לי בדיוק אהיכן קראתי לו "פארנעק " או שווארצה חייה " ואיפה טעני שמר ביטר שייך חעם שרוצה להנחריב אתהעולםכפי שהוא טועןלגבי הכוזרים .
ואיפה הטפתי כאן לגזענות
אני לעומת זאת כיול להראותלךנקוד'ה אחרי נקודה בדבריו שלביטר היכן הם גזעניים .אבל אתה כמובן תתחמק מזה
צר לי על מר ביטר /שהוא מרגיש מקופח אבל כפי שנאמר שוב ושוב זה שהוא מרגיש מקופח אינו נותן לו שום רשות להיות גזעני כלפי אחרים .
ואחר כך להעמיד פנים של מיתמם שמגלגל את עיניו השמימה ולא מבין מה רוצים ממנו הרי הוא זה שסובל מגזענות
הצרה היא שבכל פעם שהוא עושה אתזה הוא הוא מזיק עוד יותר למאבק האמיתי כנגד הגזענות כנגד המזרחיםכנגד האתיופים.
מי יכול לקחת את הגזענת נגדם ברצינות כאשר מתברר שמי שמיתימרים להיות נציגים שלהם הם הם גזענים מתועבים בפני עצמם.
?

אני מאחל גם לך שנה טובה, אבל הצעתי לך : אם אתה מכיר את מר ביטר אמור לו שיש לו עכשיו הרבה על מה בקש סליחה ביום הכיפורים מאלפי אנשים שאותם ביזה והשמיץ וכנגדם הסית בדבריו המתועבים.
למר ביטר יש הרבה על מה לבקש סליחה ביום הכיפורים.
תאמר לו
שאם הייתה לו איזו שהיא טיפה של אומץ ותחושת אחריות כי אז היה מפרסם התנצלות רשמית
ושדבריו לא צוטטו כהלכה .

אני לא קשורל אבי ביטר
אני סתם אדם פשוט שקורא את מאמריך.
אני מזרחי כמוהו יליד הארץ
ונמאס לי שאנשים כמוך ממסחרים את מושג השואה
והופכים אותו פופוליסטי רק כי משהו לא מקבל את דעתך.

אני גם לא מאמין במושג כוזרי או כוזרים
ואפילו מתנגד לו כי הוא עלול לחזק אמירות אנטי ציוניות ערביות שכאילו מקור היהודים הוא מאירופה .

במחקר הסוציולוגי העדכני נכנ המושג "שיח חברתי" discourse"
ולדעתי גם לאבי ביטר יש מקום בשיח זה מוזר ככל שיהיה שונה ככל שיהיה חובה לשמוע את דעתו, אך להשוות אדם יהודי אומן שמייצג מגזר בחברה כהיטלר זה כבר חציית קו אדום ממש
שהרי אם תקשיב למסר תבין שכל בקשתו זה להשתתף באוסקר הישראלי
למה שלמה ארצי ועברי לידר כן ואבי ביטר או
עופר לוי לא
למה הראשונים מתוייגים כישראליים ואילו האחריים כמזרחיים
כי פשוט מי שקובע את סדר הים בתקשורת שהם
לדעתי מיעוט אשכנזי (אחוס"ל) מתעלם מדעת הרוב שהם מזרחיים
לא סתם אמר מרשל מקלוהן במאמרו כי המדיום התקשורתי זה המסר
אגב זמרים רבים כמו ליאור נרקיס שרית חדד שניסו להגיע למיין סטרים ולשנות סגנון נעלמו
ואיבדו את קהלם המושבע,
לכן אולי ביטר צריך להתנצל אבל אתה גם לא קוראים ליהודי היטלר ויהי מה

ןבכלל לא איכפת לי אם אתה מזרחי או אתיופי או אשכנזי .
אני אכן משווה את ביטר בדבריו לנאצי
ואם אשכנזי היה מעז לאמר דברי תועבה כמו שביטר אמר על מזרחיים או על אתיופיים כי אז הייתי קורה לו נאצי גם כן .
ולא הייתי אומר זאת סתם אלא משום שכפי שvראיתי כאן שוב ושוב ( אבל אתה כנראה מתעקש שלא לקרוא ) דבריון של ביטר הם אנטישמיות קלאסית מזאת שהביאה להולדת הנאציזם .
ושלא תהיה לך שום טעות יש כאן גבול שביטר חצה אותו ברגל גסה מדברים לגיטימיים של התנגדות למה שנראה בעיניו בצדק או שלא כקיפוח לדבדי גזענות מתועבים.
חפש לך מישהו אחר להגן עליו ביטר הגזען לא שווה את זה.
וחוץ מזה
תמהני עליך : אם אתה טוען שאתה קורא את דברי איפה נתקלת בזה ש"כמו שאתה קראת לו פראנק "שוורצע חייה
וכו
"
שנינו יודעים שזה לא אמת או נאמר בלהט הויכוח ומעולם לא אמרתי שום דבר כזה נכון ?
אז למה טענת דבר כזה?
עליך להבין שבכל פעם שאתה מביא טיעון שקרי סתם ככה זה מחליש אוטומאטית כל מה שיש לך לאמר
בברכת שנה טובה ולא גזענית לך .

אלי אשד ערב טוב
תקשיב זה טעות כתיבה לא התכוונתי לומר שאתה אמרת חס וחלילה פרענק או שוורצע חייה במאמר אלא באופן כללי עדתי אשכנזים למזרחיים קראו
בכינויים אלו לא יודע למה יצא לי בגוף יחיד
אולי בלהט הכתיבה
ואני מוכן לתקן את הטעות בתגובתי
שוב פעם סליחה לא בושה להודות בטעות

בכל מקרה כן קראתי את דבריך אבל אתה לא ענית לי על שלי האם אתה חושב שיש להוציא אנשים מן השיח הישראלי כי דעתם שונה משלך
מעניין מה היית אומר על סרטו של מוחמד בכרי ג'נין ג'נין שהוא שקרי ברמות גבוהות יותר
ומדבר על טבח ישראלי שלא נעשה

או ברגע שזה ערבי מותר ללקק

גם את ביטר לא הייתי מוציא מהשיח וגם את בכרי למרות דבריהם מועבים בעיני. אבל לשניהם אענה כפי שאני רואה לנכון .
אני מסכים בהחלט שזכותו של ביטר להשמיע גם את תועבת הגזענות המטורפת שלו.
ולי מותר לקרוא לו בתגובה בתור מה שהוא :גזען מנוול .
אבלמתי יש לסלק טיפסו כמו ביטח לגמרי מהשיח ?
כאשרה וא מתחיל להשמיע הצהרות שיש לחסל"כוזרים " וכיוצא בזה.
אז יגיע הזמן להשתיק אותו .
עד אז יש לו כל זכות בעולם לקשקש גם את דברי הטירוף שלו.

1. דבריך במאמר, וגם בתגובות , רוויים זלזול במר ביטר. זלזול שמריח גם מהתנשאות עדתית, או לכל הפחות מעמדית. אבל ניחא. אני משוכנע שכמה מחבריך הטובים וכו'. אחרי הכל, בשביל זה יש חברים.

2. מן הראוי שלפני פרסום מאמר או תגובה שלך, אפילו במדיום נחות כמו האינטרנט, תקרא שוב, תערוך, ותבצע הגהה מספקת. אפשר גם להעזר בחבר או איש מקצוע. אני מתבייש בשבילך על כל שגיאות ההקלדה, הניסוח, העריכה והפיסוק.

3. התדרדרות הטענה שלך לכיוון הנאצי היא בעיקר יריה ברגל המאמר. כל הטיעון שלך קצת מאבד את עצמו לדעת, כשהוא נסחף לצווחנות היסטרית וחסרת פרופורציות כזאת. אמנם היה חוסר טעם בדבריו של מר ביטר. אבל מכאן ועד ייסוד תאי הגזים בגירסה 2.0 רחוקה הדרך, כרחוק סלנג בתוכנית בידור ישראלית מחבורה של אינטלקטואלים גרמנים ב-1930.

אי אפשר להגיד שאתה מחדש לגבי משהו שמישהו מהמתדיינים הקודמים אמר וכבר עניתי עליהם מליוןפעם . רק נוקט במילים אחרות
אינך מסוגל להתמודד עם הטענות עצמן אז אתה טוען שזילזלתי בביטר וכמובן מאיליו אני הוא הגזען ולא חלילה ביטר המזרחי האציל והגאה הסובל מרדיפות ודיכוי בגלל מוצאו .ולכן מותר לו להוציא את כלמררתו הגזענית המתועבת כנגד כל מי שהוא מגדיר כ"לא הוא"
אתה אומר
שכמובן שדברי" רוויים זלזול במר ביטר. זלזול שמריח גם מהתנשאות עדתית, או לכל הפחות מעמדית. אבל ניחא. אני משוכנע שכמה מחבריך הטובים וכו'. אחרי הכל, בשביל זה יש חברים".

חבר יקר . אשמח אם תראה לי מקום בדברי שבו אני מגלה זלזול בביטר האדם או היוצר או במוצאו שאינו ידוע לי ללא קשר לדבריו הגזעניים –
אגב האם היית משמיע טענה כזאת אם הייתי מתקיף על ביטוי של דיעות גזעניות מישהו ששמו היה נגיד "קצנלסון " או "רובינשטיין" או "אביב גפן " למשל ?
הרשה לי לפקפק בכך.

כן כן אני יודע כמוך שההגנה הטובה ביותר בעולם היא ההתקפה.
וההתקפה הטובה ביתר היא להאשים אותי שאני הגזען האמיתי ולא חלילה הגזען אבי ביטר שניבל את פיו בשני ראיונות שונים לפחות כנגד אלפי אנשים ביזה אותם והסית כנגדם
ונקט בטיעוני הקונספירציה שעמדו בבסיסה של האידיאולוגיה הנאצית.
ואם אינך יודע זאת כנראה שאינך יודע היסטוריה ומן הראוי שתלמד .
ואגב חבר יקר זה שאתה קורא לאינטרנט "מדיום נחות" וזה לא מראה על חוכמה גדולה , אם היית עוקב אחרי אתר זה היית רואה שלא כך הוא אבל נעזוב את זה אני מבין את הצורך הפסיכולוגי שלך להפגין עליונות אינטלקטואלית וזה אחד האמצעים .

קדימה חבר יקר הרי זאת הטענה היחידה שיש לך שאני ולא ביטר הוא הגזען האמיתי שכן ביטר מעצם מוצאו ומעמדו אינו יכול להיות גזען רק אינטלקטואל אשכנזי יכול להיות גזען. אנא צטט דברי גזענות שלי כנגד ביטר ומוצאו. .
ואחר כך כשתעשה זאת נשווה אותם אחד לאחד לדבריו הגזענים של ביטר ונראה אם אכן כך הוא . .

זה עתה יצא לי לקרוא את הרשימה הזאת על ביטר והכוזרים (שבעטיים נשפכו עלי קיתונות של רותחין, אלי יודע במה המדובר), אני לא רוצה להתייחס לראיון עם ביטר ודעתי הן על המראיין והמרואיין, אינני סבורה שכאן טמונה הבעייה, אם כי יש צדק בטענה של כותב הרשימה שביטר הוא בכל זאת "אושייה תרבותית" וסלבריטי, ועל כן יש לו מידה לא מבוטלת של השפעה אצל מי שנכונים להיות מושפעים ממנו.( אם כי זוהי בחירה חופשית, כך אני סבורה ,עד כמה אנחנו מוכנים לתת לאחר ולא משנה מי הוא להשפיע על עיצוב עולמנו והשקפותינו להפנים או לדחות אותן).
לעניות דעתי, אחת הבעיות בנושא הכוזרים , מבלי להיכנס לסוגיות היו או לא היו, האם האשכנזים דהיום הם צאצאיהם שהתגיירו(ואם כן אז מה? יהדות, עד כמה שאני מבינה אותה היא עניין של תודעה, ושל דרך חיים, כל עוד יש לאדם תודעה שהוא יהודי והוא חי כיהודי ומצהיר על עצמו כיהודי, מאי נפקא מינה אם לפני חמש מאות שנים או אלף שנים סבי סבי סבתו התגייר ליהדות מה שקובע מבחינתי זה מה הוא חושב על עצמו היום, ומהי תודעתו היום) הבעייה טמונה אם כן לעניות דעתי בפתיחות שאנחנו מגלים כיום לנושא, ובשימוש שאנחנו עושים במידת הפתיחות הזאת
לתחושתי ומנסיוני, נושא הכוזרים מהווה "איום" זהותי הגדרתי על הרבה אנשים, במקום לחקור את הנושא בעיניים ביקורתיות,ללא מורא וללא משוא פנים,במידת האובייקטיביות הראויה ללא רגשנות וסנטמינטליות,אלא כחלק מהנרטיב היהודי האירופוצנטרי, אנשים נתקפים בפחד ובאיימה להעלות ולדבר על הנושא ומייד משתיקים ומלעיזים כל מי שמהין בכלל לגעת בנושא(אלי מי כמוך יודע מה עברתי באופן אישי כשהעזתי לגלות סקרנות גרידא) זה מזכיר לי קצת את ימי האינקוויזיציה בלי מכשירי העינויים הפיסיים אבל ההלעזות וההשמצות שזכיתי להם פצעו את נפשי), דומה שבעידן שמתיימר להיות פתוח וחופשי אוי לו ואוי ואבוי לו למי שמעלה נושא שלבעל הכוח והזרוע יש תחושה של איום, וכמובן אין בזה כל חידוש,האופי האנושי לא השתנה, אולי התפאורה השתנתה(התפאורה של המציאות בה אנו חיים היום איננה אותה תפאורה של המציאות בימי האינקוויזיציה שבה היו שאלות והיו נושאים שאסור היה לגעת בהם מכיוון שמייד היו קופצים ואומרים שאלה הם דברי כפירה עצם העיסוק בנושא היווה כפירה אני מרשה לעצמי להביא כאן דוגמאות כמו גלילאו גלילי וג'ורדאנו ברונו, אמנם אינני מתיימרת להיות אישיות דגולה כמו שניים אלה אולם מבחינת המהות של מה שמסתתר מאחורי השתקה של נושא והכפשה של אנשים רק מפני שההינו לגעת בנושא אני מוצאת כאן מקבילה לתחושתי הסובייקטיבית מאוד כמובן)
וכך לאחר שרמת הדיון הענייני והאובייקטיבי הושתקה , היא הופקרה ,נזנחה, ואת החלל ממלאים קוריוזים כמו המראיין והמרואיין בכתבה שכותב הרשימה מתייחס אליה.
לוא לא היינו חשים מאויימים מעצם הדיון בנושא והיינו מגיעים למסקנות כלשהן ודנים במסקנות האלה ובוחרים כייצד להתייחס אליהן,כל אחד וטעמו עימו, או אז לא היה מתקיים החשש שכותב הרשימה מביע ובצדק.
זה מזכיר לי את התקופה הויקטוריאנית שבה עצם הדיבור על מין ומיניות הוליד כל כך הרבה דעות קדומות חששות,פחדים והכי גרוע בורות ויותר גרוע מזה היהירות שבבורות.

אני מציע שהדיון שלך בנושא יועבר ל
מלחמות הכוזרים באתר קדמה
http://www.notes.co.il/eshed/40498.asp

ששם המקום המתאים לו הוא לא באמת רלבנטי לכאן .
כאן אני מעדיף להתעסק רק בדיברי התועבה של הגזען אבי ביטר ותומכיו מסוגו של נתנאל היקר .
ונתנאל היקר בפעם הבאה שאתה מגיב כאן אני מציע שתבהיר בצורה ברורה שאתה מתנגד בתוקף להצהרותיו החולניות של הגזען אבי ביטר .
וחושב שמן הראוי שהברנש יפרסם התנצלות פומבית.
אתה לא רוצה שאנשים יחשבו שגם אתה חלילה גזען כמוהו אם אתה מגן עליו ,נכון ?

הוא המעורבות של הבמאי איתי שגב בכל פרוייקט הפצת השנאה זה
אולי כדאי להזכיר שהפרוייקט המרשים ביותר שאותו שגב יצר אי פעם היה "יותם הקסם "
שבו הוא משלב את הסיפור של קורצ´ק על הילד בעל כוחות הקסם עם המצב בגטו
ורשה במהלך רצח הילדים שם.מחזה מרשים על הסכנה ממה שעלול לנבוע
מגזענות .
והאיש שיצר את המחזה הזה הלך ויצר את תוכנית "שנא את הכוזרים " של אבי
ביטר.
אני מניח שהאיש חשב שהמדובר רק בבדיחה וייתכן שהראיונות שאותם קיים הגזען אבי ביטר בעניין בכלי התקשורת באו עליו בהפתעה

ואולי לא לכו תדעו .יכול להיות שהוא חשב שזה יוסיף לרייטינג והוא זה שהציע לגזען ביטר להשמיע את רעיונותיו המטורפים בעניין .
אכן בדיחה טובה רק שאין לי חשק לצחוק.
אבל מצד שני מה כבר אפשר לצפות מקריין לשעבר בערוץ הילדים ?

1. "אגב האם היית משמיע טענה כזאת אם הייתי מתקיף על ביטוי של דיעות גזעניות מישהו ששמו היה נגיד "קצנלסון " או "רובינשטיין" או "אביב גפן " למשל ?"

אם היית מזלזל בהם, בהחלט כן (למרות שכבר הרשית לעצמך להחליט בשמי שלא).

2. "כן כן אני יודע כמוך שההגנה הטובה ביותר בעולם היא ההתקפה."

בתגובתך הוכחת שאתה יודע זאת. קרא שוב ותראה שלא תקפתי אותך, אלא הערתי מספר הערות בעלות אופי בונה בעיקרו. ובכלל, מה הקשר ל"הגנה"? על מה אני צריך להגן? הביטוי שבחרת לא מתאים כאן.

3. לא טענתי בשום מקום שאתה גזען, כך שההתגוננות שלך מיותרת. טענתי רק להתנשאות (שאכן היתה, והיא גם לגיטימית, אם היא מנומקת). לא כל התנשאות היא גזענות, ולא כל הכללה היא גזענות (בניגוד למה שחושבים). בכל מקרה, זאת היתה רק טענה אחת מהשלוש שלי, ולא החשובה שבהן.

4. "זה שאתה קורא לאינטרנט "מדיום נחות" וזה לא מראה על חוכמה גדולה"

זה היה כמובן בציניות, כדי להדגיש את הטענה שלי. ותגובתך לכך מביעה בעצם הסכמה עם הטענה (לא הטענה שהמדיום הוא נחות, אלא הטענה החשובה יותר). מעבר לכך, תגובתך (שוב) קצת חורגת מפרופורציות ("הצורך הפסיכולוגי שלך להפגין עליונות אינטלקטואלית" למשל).

5. "הטענה היחידה שיש לך שאני ולא ביטר הוא הגזען האמיתי שכן ביטר מעצם מוצאו ומעמדו אינו יכול להיות גזען רק אינטלקטואל אשכנזי יכול להיות גזען"

טוב, זה כבר באמת פרי דמיונך הפרוע. קרא שוב את התגובה שלי. אין שם שום דבר מאלה. וזאת גם לא הטענה שלי. קריאה נעימה ומועילה.

אז מה הוא בדיוק טוען ?
כבר בכלל לא ברור
נתנאל היקר

אתה כתבת :
במאמר, וגם בתגובות , רוויים זלזול במר ביטר. זלזול שמריח גם מהתנשאות עדתית, או לכל הפחות מעמדית. אבל ניחא. אני משוכנע שכמה מחבריך הטובים וכו'. אחרי הכל, בשביל זה יש חברים.
"
נו אז אירוניה .
בעיני זאת קשקשת אחת גדולה ולא רלבנטית לנושא.
אני לוקח ברצינות רבה את מה שמר ביטר טוען ואיני חושב שאני מתנשא עליו בכלל אלא מתווכח עימו ברצינות. .
אבל אתה חושב שצריך לקחת אנשים כמוהו באירוניה ולא להתייחס אליהם ברצינות מאחר שהם לא חשובים אם הבנתי את טענתך.
בסדר זאת דעתך שאינה דעתי .

טוב, זה כבר מתחיל להיות מגוחך. כתבתי דברים ברורים, אבל כשאתה ממציא את טענותי אתה מתווכח עם מה שהמצאת, ולא איתי.

"אתה חושב שצריך לקחת אנשים כמוהו באירוניה ולא להתייחס אליהם ברצינות מאחר שהם לא חשובים "

איפה למען השם כתבתי דבר כזה?

עזוב. שכח מזה. אם תרצה, כשתהיה במצב רוח רגוע יותר, קרא שוב את כל מה שכתבתי, כפי שכתבתי. אם לא, לא. היה שלום.

ותחזור כשתהיה מסוגל להסביר את עצמך .
להזכירך,מכיוון שאינך זוכר אתה כתבת "
אמנם היה חוסר טעם בדבריו של מר ביטר. אבל מכאן ועד ייסוד תאי הגזים בגירסה 2.0 רחוקה הדרך, כרחוק סלנג בתוכנית בידור ישראלית מחבורה של אינטלקטואלים גרמנים ב-1930.
"
ולי זה נראה כמו התיחסות מבטלת אל מר אבי ביטר הגזען.
בכל מקרה אתה מוזמן להביא ציטוט אחד שבו אתה מוכיח את טענתך שדברי מלאים
""זלזול במר ביטר. זלזול שמריח גם מהתנשאות עדתית, או לכל הפחות מעמדית".
טענה מטופשת פשוטו כמשמעו .
אבל אתה צריך אותה כנראה בגלל האופנה והתקינות הפוליטית והאירוניה או מה שלא יהיה
בכל מקרה לדיון כאן לא תרמת עד כה שום דבר בעל עניין .

מודיעים שהגזען אבי ביטר יקבל תוכנית רעיונות עבור ערוץ הבידור .
שם אנחנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים הוא ימשיך לקשקש את הגיגיו המפגרים על הכוזרים.
דהיינו מבחינת החברה המפיקה תשומת הלב שהוא מביא בעניין שווה כסף טוב .
בהחלט יכול להיות אין ספק שאנשים שנויים
במחלוקת תמיד מביאים ליותר רייטינג.
אני מנחש שבמסגרת התוכנית יהיה על הגזען ביטר להקצין את הגיגיו כדי למשוך עוד ועוד תשומת לב מסוג זה שניתנת לו כאן .
מעניין לאיפה הוא מתכוון להמשיך
:ניחוש בשלב הראשון הוא יטען במסגרת התוכנית שהכוזרים הם האחראיים לשואה.
וימשיך מכאן הלאה.

רבים מהאשכנזים מוסיפים להסית נגד היהודים ההרריים, בכך שהם מפרסמים תיאוריות שונות על כך שמוצאינו מהכוזרים.

קודם כל השפה של היהודים ההרריים היא שפה
פרסית דרום -מערבית
בשילוב של עברית וארמית. הוכחה ניצחת להגירתם מבבל
שפת הכוזרים היא דיאלקט תורקי.
לפי הDNA אין שום קשר בין היהודים ההרריים לכוזרים.
הHAPLOTYPE הכוזרי הוא R1A – שדווקא אצל היהודים האשכנזים הוא נמצא.
הHAPLOTYPE אצל היהודים ההרריים הוא J2 באחוזים מאוד גבוהים(68%) שאין אצל אף קהילה יהודית. J2 – מקורו במזרח התיכון.

הקשר בין "הקווקזים" לכוזרים כמובן שהיה. הקשר הזה הוא קודם כל גיאוגרפי',צבאי, ודתי.
ע"פ Schechter Letter (חפשו בגוגל) שמתוארך למאה ה9 …מסופר שיהודים מ "ארמניה" ופרס ברחו לאזור מזרח הקווקז.
שם כבר הייתה קהילה יהודית מאות שנים .
היהודים האלה חברו לכוזרים ויהודי ששמו סבריאל היה מנהיג צבאי של הכוזרים. ובעקבות נצחונותיו בשדי הקרב, הכוזרים התגיירו.

יש טענה די רווחת שהאשכנזים הם צאצאי הכוזרים ולפעמים יש בה ניחוח של אנטישמיות.
ארתור קסטלר אפילו חיבר ספר מאוד מפורסם ששמו "השבט ה13"
אשר טוען את אותן הטענות שהאשכנזים הם צאצאי הכוזרים .

ע"פ העובדות שיש בידנו היום, אפשר לומר שחלק מהאשכנזים הם צאצאי הכוזרים.
DNA (כבר כתבתי על זה )

מכתב קייב (חפש בגוגל Kievian Letter) הוא מכתב מתחילת המאה ה-10 , אשר נכתב על ידי כוזרים יהודים בקייב.
המכתב מעיד על קהילה יהודית ממוצא מעורב.

יש שמות משפחה אצל היהודים האשכנזיים שהם בשפה הכוזרית, ורבים לא מודעים לכך.
הלפרין, הלפרט – לוחם אמיץ בכוזרית
קאפלן, קופל -נץ פראי בכוזרית

יש לך טעות קטנה או גדולה .
שום אשכנזי מעולם לא "הסית " כנגד היהודים ההריים בטענה שמוצאם "מהכוזרים
".
לכל היותר היו אשכנזים ש"טענו " שמוצאם של היהודים ההריים הם מהכוזרים ".
אבל בניגוד למשוגעים שונים בתקשורת ובאינטרנט היום הם לא התייחסו לכך לגנאי .
ומן הראוי שתבין את ההבדל הזה מאחר שנראה שאינך מודע לעניין.
האנשיםש"מסיתים " דהיינו טוענים שהכוזרים היו גזע נחות או שטני בסיגנון אבי ביטר ימין מסיקה ומוני יקים (שאגב וזה דבר ידוע, ככל הנראה שניים מהם הם ממוצא כוזרי בעצמם ) אינם רואים את עצמם כאשכנזים כלל.
לעניות דעתי החבורה הזאת קיבלה את כל הרעיונות האלו מאתרי קונספירציה ברשת וספרי קונספירציה שהם נפוצים מאוד בארה"ב וכולם נכתבו בידי אנטישמים נוצרים ומוסלמים. .
ללמדך עם מי יש לך עסק.
וכמובן שאתה צודק בכך שיש אלמנטים כוזריים מבחינה גנטית אצל האשכנזים.אבל זהו אלמנט זניח למדי אם כי הוא בהחלט קיים .
וראה בעניין את הדיון
כאן
הכוזרים והישראלים
http://www.faz.co.il/story_682
ובעיקר כאן
מלחמות הכוזרים באתר "קדמה "
http://www.notes.co.il/eshed/40498.asp

ושם תלמד מיהם ומהם האנשים שמהם קיבל אבי ביטר את רעיונותיו הגזעניים

הטעות הגדולה לעניות דעתי שעושים בעניין הכוזרים זה לא העניין הביולוגי,(ובאמת הגיע הזמן להניח לעניין הביולוגי )הנושא הוא הסכסוך הישראלי פלשתיני, שכן טענתו של זאנד, וכך גם טענתם של הפלשתינים שלציונים שבאו ממזרח אירופה ושם למעשה נוצרה האידאולוגיה הציונית(אידאולוגיה זה לא עניין של ביולוגיה) תולים וקושרים את זכותם על השיבה לארץ ישראל בכך שהם צאצאיהם של מגורשי חורבן בית שני,אשר על כן שמורה להם זכות אבות לשוב לכאן.על זה הדיון.לעת הזאת, אמנם טרם גיבשתי דיעה נחרצת בנושא אינני סבורה שלטיעון הזה יש אחיזה,שכן לעניות דעתי יהדות זה עניין של תודעה ושל הכרה אם לאדם יש תודעה שהוא שייך לדת היהודית ויש לו תודעה של יהודי הרי שיש לו את הזכות לשוב למולדתו גם אם לפני כאלף שנים אבות אבותיו היו כוזרים שהתגיירו,היהדות הייתה בתקופות שונות בהיסטוריה שלה דת מגיירת (ראה אלכסנדר ינאי המלך החשמונאי שגייר רבים מתושבי הגליל בשעתו)גם הנצרות בחיתוליה בטרם נפרדה כליל מהיהדות והפכה לדת בפני עצמה נחשבה ליהודית מאמיניו של ישוע היו יהודים , ישוע עצמו היה יהודי על כך אין עוררין,ושליחיו שנפוצו לאחר צליבתו גיירו מאמינים לדת היהודית ותורתו של ישוע הייתה עוד זרם ביהדות כפי שהיו קיימים זרמים שונים ביהדות לא רק באותה תקופה אלא לאורך תקופות רבות וגם היום התופעה הזאת מוכרת (חילונים רבים מגדירים עצמם כיהודים).
ארץ ישראל נחשבה למולדתו של העם היהודי לא רק בגלל התנ"ך, עובדתית היה ידוע לכולו עלמא מהו מוצאם הגיאוגראפי של היהודים לאורך כל ההיסטוריה של הגלות, מעולם לא הסתירו זאת, גם בתפילות "לשנה הבאה בירושלים הבנוייה" והן הנצרות ולאחר מכן האיסלאם, כשרצו לכבוש את ארץ ישראל כל דת מטעמה היא תמיד גייסו את היהודים (אם לא כחיילים הרי מבחינת תמיכה מוראלית וגם תקציבית שכן כיבושים צריך לתקצב), בהבטחות לשחרר את הארץ ולתת ליהודים להתיישב בה. מה גם שתמיד היה כאן יישוב יהודי אמנם לא עצמאי ואוטונומי אבל היה כאן לאורך כל שנות ההיסטוריה של הגלות.אז כך שלומר שאין ליהודים זכות לשוב לכאן ולהיות עצמאיים ואוטונומים זהו שקר גס שמסתתרות אחריו כוונות אחרות. מה גם ששתי הדתות הן הנצרות והן האיסלאם נוצרו על הבסיס של היהדות והתנ"ך (מה שנקרא בפי הנוצרים הברית הישנה) וגם האיסלאם מכיר בתנ"ך כבסיס וכנדבך, על כן מוסלמים שמתכחשים לזכות של היהודים על אדמתם ועל מולדתם משמיטים את הבסיס של אמונתם הם.
לכל זה אין שום קשר לציונות או לאידאולוגיה הציונית שכן הרצון לשוב למולדת היה קיים כאמור אלפי שנים לפני היות האידאולוגיה הציונית ,והרצון והשאיפה הזאת מעולם לא עוררו תרעומת כלשהי , היו אלה היהודים שהאמינו כי עצמאות ואוטונומיה מחודשת על ארץ ישראל תוכל להתגשם רק עם בוא אחרית הימים ועם בואו של המשיח , הציונות קבעה שאין צורך לחכות למשיח, (אבל זה בשל תהפוכות רעיוניות שקרו באירופה ובעולם באופן כללי ושהציונים הושפעו מהם העולם רובו הפסיק להיות תלוי במוצא פיה של ההגמוניה הדתית והתחלן).
יחד עם זאת בבואנו להגשים את חלום השיבה למולדת מצאנו כי בזמן שנדרנו מכאן במשך אלפי שנים נוצרו כאן אוכלוסיות שראו במקום זה מולדת, וגם להם היו תביעות לעצמאות ולאוטונמיה, תביעות שאני באופן אישי רואה כתביעות צודקות ולגיטימיות , על כן הריב כאן והסכסוך הוא על התביעות האלה
הציונות טעתה כשהיא קשרה עצמה מבחינת הביולוגיה (צאצאים ישירים )הפכה את הביולוגיה לחלק מאידאולוגיה אולם זאת טעות של הציונות . ואין דבר וחצי דבר עם עצם הזכות המהותית שלנו לשוב למולדתינו.
לסיכום – אני מודה שאני נמצאת בתהליך של גיבוש דיעה בנושא אין זו דעתי הסופית והנחרצת, ואני פתוחה לשמוע טיעונים ולהקשיב לדיונים.

בכל העניין הוא שבא סלבריטאי כמו אבי ביטר ומטיף לתורה גזענית ומדבר על גזע נחות ושטני .
בזה העניין מתחיל ונגמר .
וזה לא משנה אם הוא קורה להם"כוזרים " או "אתיוטפים" או "קמצ'טקים " או מה שלא יהיה.
.
אגב למי שלא יודע אבי ביטר שבא מתורכיה הוא ככל הנראה בעל דם כוזרי .
הכוזרים היו שבט תורכי .
כאשר הוא תוקף את הכוזרים הוא תוקף את עצמו .
בדיוק כמו אובססיבי אחר בעניין שהוא ממוצא בולגרי כוזרי טהור.

אנו היהודים ההרריים לעולם לא התכחשנו לקשרינו עם הכוזרים. אנחנו גאים בכך שמאות שנים לחמנו בכובש הערבי הברברי בקווקז יחד עם הכוזרים.

אבל לבוא ולומר שמוצאנו מהכוזרים זו היא הסתה לשמה.

וכבר הוכחתי שאנו הקהילה היהודית היחידה שקשורה לארץ ישראל מהבחינה הגניאולוגית.
יש לנו הHAPLOTYPE של הפיניקים הכנעניים באחוזים שאין לאף קבילב יהודית.

אני קורא הרבה מאמרים . ומה שמעניין הוא, שבמיוחד "חוקרים" אשכנזיים במערב דוחפים את המוצא הכוזרי אלינו, כדי שלא יבואו ויגידו שהם "הכוזרים".

הכוזרים כשלעצמם לא נעלמו. יש בקווקז כוזרים שהם בעצם אזרים.
בתורכיה יש להם זכויות מיעוט.

הבאשקירים בוולגה הם בחלקם צאצאיהם של הכוזרים.

אנו גאים בעם הכוזרי הנפלא והאמיץ.

אבל לבוא ולהסית נגדנו ללא שום מחקר מעמיק זה חמור מאוד מצד האשכנזים.

ולהזכירכם, לעולם לא היה לנו איזהשהם טענות נגד יוצאי אשכנז, רבנינו למדו בישיבות אשכנז ברוסיה, עשרות אלפי אשכנזים היגרו לקווקז(מאה 18\19\20) בגלל היחס הטוב של הקווקזים הגוים ליהודים ובגלל החיים הטובים,אך כשיגענו לארץ ונתקלנו בגזענות האשכנזית והזלזול ביוצאי המזרח

דעתנו השתנתה,למרות שלא היינו קשורים לתרבות ה"ערס" המזרחית.

אנו יהודים ייחודיים שלא קשורים ישירות אין למזרח ולא למערב. אך בלית ברירה הצטרפנו למזרחיים.

מי שאמור לעשות חשבון נפש הם האשכנזים.

בעיה בסיסית בהבנה שנעשית מוזרה יותר ויותר
שאלה לי אליך :
האם כאשר החוקרים"האשכנזים " ( אגב מי הם)
האם הם טוענים שהכוזרים היו גזע שטני רונחות?
אם כך הבא לי ציטוט מדוייק בקשה.
האם עלה בדעתך שאותם חוקרים "אשכנזים " טענו אתם צאצאי הכוזרים מבלי להעלות על דעתם שזה גזעני .
ומה פתאום אתה בכלל מעלה על דעתך שזאת השמצה מכלתחילה רק לטעון שמישהו הוא מהגזע הכוזרי ?
ואולי יסביר לי כבודו למה הוא חושב שזאת עוד נבזות אשכנזית?
ועכשיו מכיוון שהגזענות האשכנזית הזאת כל כך מפריעה לך .
אז אולי תועיל לחזור לנושא המאמר אל כבודו אבי ביטר ולחוות את דעתך על הצהרותיו
האם יש לדעתך בהן משום גזענות הסתה וביזוי ?
תשובתך המפורטת תתקבל בעניין.

יש מאמרים רבים שהאשכנזים כתבו נגדנו.

למשל:
http://www.khazaria.com/mountainjews.html

ולמה אתה מוציא מפי דברים שלא אמרתי?

למה אתה אומר שהכוזרים הם גזע נחות?

לא אמרתי את זה. למה להמציא?

אמרתי שאנו גאים ביחסנו עם העם הכוזרי, אך אתה הופך הכל ומעביר נושא!

ולגבי המזרחיים הגזענים:

כשאנו באנו לארץ המזרחיים האלה קראו לנו "רוסים מסריחים"

אך אנו הראנו להם מאיפה משתין הדג, כמו בהראנו לגויים בקווקז שהעליבו אותנו.

הגזענות האשכנזית היא פי כמה וכמה מהגזענות המזרחית.

וכמו שאמרתי, אנו לא מזרח ולא מערב, רך האשכנזים עילצו אותנו לקחת צד.

האתימולוגיה אשכנז, היא בעיקרה מהכתבים האשוריים והבבלים.

אשכנז של התנ"ך היא האשכוזה בשפה האשורית הקדומה – ASHKUZA
אשכוזה היא ארץ בצפון מדי, מזרח קווקז.

שהרי לא סתם הכוזרים האשכנזים קראו לעצמם אשכנזים.
הרי איפה גרמניה ואיפה אשכוזה.

בנוסף לזה, האשכנזים הם אנשים גזעניים באופן קיצוני, שאפילו חלק מהנאצים היו אשכנזים.

פילוסופים אשכנזים כמו אוטו ויינינגר היו בין
המובילים באנטישמיות.

אתם עם היחס הקר והפחדני שלכם הבאתם על עצמכם את האנטישמיות האירופית.

הלכות גזעניות של האשכנזים נגד הגוים, כמו "שבת גוי" לעולם לא היו קיימים אצלינו.

ואתם עוד מתפלאים למה שנאו אתכם באירופה.

אצלנו לעולם לא היו חוקים שכאלה. תמיד חיינו בכבוד רב עם שכיננו.

לעומת זאת השכנים שלכם באירופה שנאו אתכם, גירשו אתכם, רצחו אתכם.

גם הטבע הפחדני של האשכנזים עשה את העבודה.

אין לכם תרבות, אין לכם זהות, אין לכם הסטוריה, אין לכם שפה.

לעומת זאת אצלנו הקווקזים , למרות הקושי הרב והעניים הרבים שיש לנו, לעולם לא פחדנו מהגויים.
תמיד היינו יהודים גאים, למרות שאנו אחת הקהילות היהודיות הכי קטנות, לא כמו המיליונים של האשכנזים.

יש לנו שירה\מוזיקה הכי יפה שאגב מאוד דומה לכלי זמר.
יש לנו מחול הכי מדהים.

יש לנו שפה משלנו.
יש לנו תרבות שרובינו שומרים.

רוב השמאל הבוגדני והגזעני הפאשיסטי הוא אשכנזי.

לעולם לא היו לנו בוגדים שכאלה!

אנו יהודי ההרים לעולם לא היה לנו יחס עויין לאשכנז, אך כשאנו באנו לארץ, יחסנו השתנה.

כשעבדתי בקיבוצים בתור עובד פשוט הבנתי למה שונאים את האשכנזים.

אתם האנשים הכי קרים, גזענים, ומזלזלים שיש!
פאשיזם הוא במנטליות שלכם.

תעשו חשבון נפש, כי האנשים הכי גזענים אלה אתם
ולא יהודי המזרח.

אתם האשכנזים עם היחס שלכם לאחרים לעם שלכם מביאים שנאה. .

אינני יודע מה שמך אבל יש לך דמיון מדהים בסגנון לאחד מוני יקים בולגרי כוזרי שיש לו אובססיות דומות או זהות לשלך.רק מהצד האחר לכאורה .אבל באמת שניכם זהים כאילו היית אחים תהומים
אבקשך לענות על השאלה שנשאלת ולא אתה מתבקש
לעבור עם כל מטחי השנאה שלחך לכאן
מלחמות הכוזרים באתר קדמה
http://www.notes.co.il/eshed/40498.asp
שם המקום לכל הגזענים בעלי אובססיה עם הכוזרים ולא משנה מאיזה צד .
ועכשיו נחזור על השאלה מר מוני יקים ההררי היקר
ואתה מתבקש לא להתעלם ממנה
מכיוון שהגזענות האשכנזית הזאת כל כך מפריעה לך .
אז אולי תועיל לחזור לנושא המאמר אל כבודו אבי ביטר ולחוות את דעתך על הצהרותיו
האם יש לדעתך בהן משום גזענות הסתה וביזוי ?
תשובתך המפורטת תתקבל בעניין.

של ידידי קוין ברוקס .
מר מוני יקים ההררי היקר יש לך כנראה בעיות קשות בהבנת הנקרא באנגלית
ידידי קוין כותב שם
ן have not yet been convinced of a connection between Mountain Jews and Khazarian Jews
ואם היית טורח לקרוא את המאמר במלואו
הייתה מוצא שהוא חיובי וסימפטי מאוד כלפי יהודי ההרים .
מילה אחת של הסתה אין בו .
אלא אםכן אתה קורה כמובן לקטע הזה הסתה :
Hospitality. The Mountain Jews were generous to guests, just like their Caucasian neighbors. Ken Blady says that this hospitality probably originated with the Jews themselves: "As one of the oldest inhabitants in the region and the people who brought monotheism to Caucasian soil, it may well have been the Jews who wove the biblical patriarch Abraham's practice of hachnosat orchim (welcoming guests) into the fabric of Daghestani culture. Every guest was treated as if he were personally sent by God. In every Jewish home a special room or hut covered with the finest carpets was set aside for guests. Every host would… lavish on them the finest foods and spirits…." (p. 165-166)

מר מוני יקים ההררי היקר אם אומנם אתה יהודי הררי ולא מתחזה כוזרי בולגרי כלשהו אינני אוהב שמשמיצים ידידים שלי ומשקרים במצח נחושה לגבי מאמרים שהם כתבו .

כבר התבטאתי לגבי הגזענות המזרחית.

כמו שאמרתי, אנו לא מזרחים ולא אשכנזים. אנו גם לא יהודים, אלא משבט אפרים ושבטים ישראליים הצפוניים.

אין לנו שום קשר למרוקאים האמזיגים(ברברים) של
הרי האטלס וצפון אפריקה.

אנו העם המסופוטמי העברי…והפיניקי\ישראלי

——————————————-

אך אתה במקום לענות תשובה פשוטה ועניינית, רק תוקף.

זה עוד פעם מראה על היחס המזלזל והגזעני של האשכנזים.

אתם אנשים שאפילו לבן אדם שעובד בבית שלכם לא מציעים כוס מים.

אז מה אפשר לומר פה.

ולגבי הכוזרים: כמו שאמרתי, אתם לא כוזרים ולא תהיו.

העם הכוזרי היה עם אמיץ וגאה, לא כמו שאתם פחדתם מהגויים ונתתם את ראשכם כצאן לטבח.

לא היה עם כזה בהסטוריה האנושית שהלך כצאן לטבח כמוכם.
אפילו לא נלחמתם לנפשכם.

לעומת זאת לסבי נהרגו 7 אחים ובני דודים במחלחמת העולם השניה.

אין לכם במה להתגאות , אלא אך ורק בגזענות שלכם.

אבי ביטר אגב ממש לא מזיז לנו, כמו כל הערסים.
חבל שאנו יהודי ההר נפלנו לתרבות המזרח הערסית הזאת.

זו תגובה של צבי אברהם, שהגיב להסתה של המאמרים והספרים שכתבו נגדנו.

כנראה שבאמת לא טרחת לקרוא הכל.

רוב הטענות הן של אשכנזים,

צבי אברהם מגיב למאמרים השקריים האלה:

http://2pic.20m.com/ECJ.html

כמו גם בלינק שהבאתי לך.

וזה רק אתר אחד מיני רבים.

מתלונן על הגזענות כנגדו אבל גזעני עד כמה שאפשר כלפי כל אחד אחר.
אם אתה גזעני כלפי אחרים אז מי אתה בכלל שתתלונן על הגזענות כנגדך ?
חבר יקר אתה שייך לסוג אנשים בזוי במיוחד ביחד עם אבי ביטר ואחרים.
אם היית לומד היסטוריה היית ידע שלא כל האשכנזים הושמדו ללא לחימה . אבל אני יודע שזה לא נושא שמעניין אותך.
צריך להפגיש אותך עם תאומך הכוזרי הבולגרי מוני יקים .לשניכם יהיה הרבה על מה לקשקש ביחד.
חבר יקר לכל הפחות היית טורח לקרוא את המאמר של קוין ברוקס שהוא דווקא סימפטי מאוד כלפי יהודי ההרים.
אבל מעניינת טענתך שאתה צאצא של שבטי ישראל האבודים ולמעשה לא יהודי.
יש לך הוכחות לכך?

הטיעונים שהוא מביא נראים סבירים .אבל זה עניין למומחים להחליט .
ובכל מקרה הוא אינו טוען שיהודי ההרים מושמצים בגלל שטוענים שהם צאצאי הכוזרים .
ואשר לך יהודי ההרים או מי שלא תהיה.עצתי לך שאם אתה רוצה להמשיך להתדיין כאן תפסיק להקיא את התפרצויות השנאה הגזעניות
המטורפות שלך.
תמצא שמתייחסים אליך ביתר כבוד אם פשוט תתדיין לגופו של עניין ובמקום להאשים חוקרים רציניים בהסתה כאשר ברור לכל מי שעיניו בראשון שזה בכלל לא כך.

עוד פעם, אתה תוקף אותי בגלל שאני אומר אמת.

אני לא גזען נגד אחי האשכנזיים, לא אמרתי שום דבר לא מבוסס. אלא אך ורק ע"פ עובדות וניסיון אישי.

אני לא יודע מי זה מוני ועל מה אתה מדבר, אך כנראה שיש לך פרנויה.

—————————

מי שצריך ללמוד הסטוריה זה אתה.

כמו שאמרתי, חוץ מהשואה, בתקופות שונות באירופה נעשו רציחות אמוניות ביהודים.

פרעות חמלניצקי למשל!

איך נתתם לכנופיה של רוצחים לרצוח מאות אלפי יהודים ללא התנגדות?

איך זה קרה?

לא היה דבר כזה בתולדות האנושות שכנופיה רוצחת מאות אלפים ללא התנגדות!

אם היה לנו את מאות האלפים האלה היינו כובשים כבר חצי מהקווקז, שלא לדבר על רציחות המוניות.

———————————–

ולגבי השבטים האבודים:

רבינו יעקב יצחקי (שהקים את היישוב באר יעקב)
כתב את הספר (מאה ה19(

קדמות היהודים ההרריים"

הוא מעיד על כך שאנו יוצאי השבטים האבודים.

אגב הוא למד בישיבות ברוסיה \בלרוס אצל יהודי אשכנז, והיה מומחה לשפת האידיש, ופירסם את המילון הראשון לשפתנו, שפת הג'והורי (JUHURIׂ)

שבטי ישראל היו קרובים מכל הבחינות לעם הפיניקי\כנעני.

לא רק מהבחינה הגזעית, אלא שהשפה העברית הייתה שפתם של הפיניקים.

אנו היהודים ההרריים יש לנו את אותו ההפלוטייפ של הפיניקים.

ההפלוטייפ שלנו הוא J2. באחוזים מאוד גבוהים 58% שאין אפילו ללבנונים
http://www.plosone.org/article/info:doi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0002062

אספו דנ"א מקברי הפיניקים בלבנון, וגילו את אותו ההפלוטייפ.

צר לי להגיד לך שאתה מקשקש שטויות.
היהודים לא נלחמו בפורעים של חמילינצקי מאחר שלמרבית הצער רובם ככולם היו תלמידי ישיבה וסוחרים ולא הייתה להם כל הכשרה צבאית ולא כלי נשק להילחם עימם בקוזקים .
כנ"ל בשואה רוב היהודים היו אזרחים לא לוחמים אבל כמובן שהיו מרידות והייתה לחימה בגטו ורשה בגטו וביאליסטוק ובמקומות אחרים .
לא שזה משנה במיוחד כמובן מאחר שבמצבים כאלו רוב האנשים מכל סוג מעדיפים לא להילחם וזה קרה גם במצב דומה בקמבודיה . .
להזכירך בימיו של סטלין ןהגדול הוא היה מעלה עמים על רכבות ומגלה אותם חבלי שינקפו אצבע כנגד זה.
וראה הצ'צ'נים למשל .
ועם כל הכבוד לזה שקרוביך נלחמו במלחמה אני יכול להציג לך אלפי יהודים אשכנזים רוסים שנלחמו במלחמה וקיבלו אותות גבורה .
ולהזכירך כמובן כי שכחת אותם יהודים אשכנזים בזויים נלחמו אחר כך בשיתוף פעולה עם
היהודים המזרחיים כנגד כמה צבאות ערביים ויכלו להם פעם אחרי פעם. וזה זמן קצר אחרי האסון הגדול ביותר בתולדותיהם .
עצתי לך קרא קצת היסטוריה כי היסטוריה זה בהחלט לא הצד החזק שלך .

על עשרת השבטים האבודים אתה במקרה מדבר עם מומחה .
אתה כותב
רבינו יעקב יצחקי (שהקים את היישוב באר יעקב)
כתב את הספר (מאה ה19(

קדמות היהודים ההרריים"

הוא מעיד על כך שאנו יוצאי השבטים האבודים.
"
מי היה אותו רב יעקב יצחקי שיכול היה לפסוק בנושא כזה?
על סמך מה ?
מה היו טיעוניו ?
האם יש איזה מדען רציני שקיבל אותם?

זה לא עניין של מדע ומחקר מדעי כזה או אחר.

אדם פשוט כמוני שלא השלים אפילו 9 שנות לימוד יכול כיום לחקור וללמוד.

כבר הצגתי לך עובדות של מדע הגיניאולוגיה.

הפיניקים\כנענים הם אותו עם שמי כמונו יהודי ההר,.

ערי מדי, והרי החושך שמוזכרים במקרא והתלמוד, אלה הרי הקווקז.

יש שבטים שונים בקווקז, שמאמינים שמוצאם הוא מהשבטים האבודים.

ההוכחה היחידה לגבינו היא, דנ"א גיניאולוגיה.

וזה כבר הוכח.

לצערי החוקר \מרגל של השלטון הרוסי הצארי , אברהם פירקוביץ' הקראי, גנב מהבתי כנסת שלנו כתבים עתיקים של אלפי שנים.

הנה קצת מידע
http://en.wikipedia.org/wiki/Abraham_Firkovich

הוא העביר את אותם הכתבים העתיקים לשלטונות הרוסיים לאחר שהוא גנב אותם בעורמה רבה מהגניזות של דרבנט ומג'ליס, שהרי היהודים האמינו שהוא יעביר אותם למקום שיש וכדי לשמור.

הפירקוביץ הזה ניצל אותנו ועד היום אנו לא יודעים איפה המסמכים האלה.

הרב יעקב יצחקי לא רק היה רק רב, אלא מדען שהתעניין בעבודת הכוכבים הבבלית (עכו"ם)

הוא היה ארכיאולוג, שהיה מבין הפיונרים בכל מה שקשור לעיר העתיקה דרבנט.

שהיא בת 5000 שנה, אחת הערים העתיקות בעולם.

אז לבוא ולקרוא לו "מי זה"

זהו זלזול חמור מאוד, שעוד פעם מראה את הפרצוף הגזעני של יהודי אשכנז.

אנו לא נסכים לקרוא לו ככה!

יש גם שבטים באפריקה שטוענים שהם צאצאי שבטי הישראל האבודים .
ויש גם שבטים באפגניסתאן (שטוענים לכך וטענתם היא חזקה ביותר ( והם אגב היום השבטים שמרכיבים את הטאליבאן )(
לגבי הדמיון עם הפיניקים גם בדיקות גנטיות ביהודים ממקומות אחרים הוכיחו דמיון אם לא זהות כך שאין בכך רבותה רבה.
אבל ייתכן כמובן שאנשיך הם צאצאי שבטי ישראל האבודים ,אז מה ?
זה לא נותן להם עליונות מיוחדת על יהודים אחרים .
עליונות כזאת מושגת רק בהישגים אינטלקטואלים ויצירתיים .
אגב על עשרת השבטים האבודים והחיפוש אחריהם ראו :
http://www.notes.co.il/eshed/14551.asp

תאמין לי ,קראתי כל ספר אפשרי על השבטים האבודים.

הפתאנים באפגניסטאן מאמינים שהם צאצאיהם של שבטי ישראל, וזה ידוע.

אם אתה מתעניין בנושא יש את החוקר הפאקיסטטני כאזי פאזלי עזים
http://www.fazliazeem.com/research/pathanresearch.htm

הוא חוקר את השבטים האבודים זמן רב, ואני בקשר טוב איתו.

מהבחינה הגיניאולוגית אין שמה לקשור בין הפתאנים לשבטי ישראל. רק בחלקם.

שהרי מי רק לא עבר בכיבושים באפגניסטן.

אלכסנדר, צ'נגיס חאן…וכו'

בקווקז לעומת זאת יש את העברים(AVARSׂ ( הדאגסטנים שמאמינים שרבים מהם הם צאצאי השבטים האבודים.

גם שם עמם הוא "עברים"

זאת אומרת אלה ש"עברו"…אותו דבר כמו העברים.

למרות שאין להם פירוש לשם העם שלהם.
—————–

ולגבינו:

לא אמרתי שיש לנו עליונות על שום עדה ולא תהיה לנו.

זה רק אתם האשכנזים יש לכם בראש עליונות על בני עמכם.

לא לנו!

עצה : אתה כותב שפוי כל זמן שאתה לא מתייחס לאשכנזים.
ובכל פעם שאתה מתייחס באיזו צורה לאשכנזים עושה רושם מטופש או פשוט מטורף כאילו אתה שני אנשים שונים ששוכנים בגוף אחד ..
אתה כתבת:
לבוא ולקרוא לו "מי זה"

זהו זלזול חמור מאוד, שעוד פעם מראה את הפרצוף הגזעני של יהודי אשכנז.

אנו לא נסכים לקרוא לו ככה!

איך זה שאני שואל פרטים על מישהו מראה על זילזול של העדה האשכנזית בו ?
עשה לעצמך טובה אל תזכיר יותר את יהודי אשכנז ותתחיל לעשות רושם נורמאלי יותר כמגיב.

היחיד שלא הציג פה עובדות , או איזהשהם מאמרים בנושא הוא אתה, ולא אני.

וכמו שאמרתי, אין לי שום דבר נגד האשכנזים. לנו לעולם לא היה איזשהם טענות נגד יהודי אשכנז.

אך יחד עם זה טעמתי את היחס המזלזל של האשכנזים בארץ.

כשעבדתי בשיפוצים אצל אשכנזי בקיבוץ, האיש הזה כל כך זלזל בי שאתה לא מתאר לעצמך.

דיברנו קצת על הסטוריה, ולמרות שניצחתי אותו בכל דיון הוא התעצבן יותר ויותר.

הוא בטח חשב איך עובד קבלן מסריח, כל כך בקיא בנושאים שונים כמו ההסטוריה של מסופוטמיה, שומר , אכד, ובבל.

מצרים העתיקה.
אירופה.

וכו'

הוא אפילו לא הציע לי מים לשתות.

וזאת לא פעם ראשונה שאני נתקל ביחס כזה!

אז איך אתה רוצה שהתייחסו אליכם?

איך?

כל הזלזול הזה בארץ, הסלקציה במועדונים…זה הכל מהאשכנזים.

מה שמצחיק הוא שאני כרגע במוסקבה עיר הולדתי, ולעולם לא ניתקלתי פה באיזושהי סלקציה.

בארץ זו היא המצאה אשכנזית.

במועדונים מזרחיים בארץ אתה לא תראה יחס כזה.

השמאל הקיצוני פאשיסטי הוא ברובו אשכנזי.
הם שונאים יהודים ומזרחיים בעיקר.

אז איזה יחס אתם רותים שיהיה לכם?

אנחנו לעולם לא היו לנו בגולה הלכות כמו "שבת גוי"….ואתה יודע על מה אני מדבר!

תמיד היו לנו יחסי כבוד של כמעט אחים עם הגויים!

הייתה פעם בבני ברק?

זהו המקום הכי גזעני של האשכנזים בארץ.

הדתיים האלה (שהם לא יהודים) האנשים הכי גזעניים שפגשתי מימי.

זה עולם אחר! אלה לא יהודים שלובשים ביגוד לא יהודי.

מתייחסים לאחרים כמו לזבל!

אז איך אתה רוצה שהתייחסו אליכם?

ואני אומר את זה לא מתוך שנאה, אלא כדי לעורר איזושהי מחשבה וחשבון נפש אצל האשכנזיים.

אז מי שצריך לעשות חשבון נפש זה אתם ולא אנחנו.

כמה אשכנזים גזעניים.
כן יש כאלה והרבה.
יש גם הרבה כאלה שאינם גזעניים.
לידיעתך אני כאשכנזי סבלתי מהסלקציה בכל פעם שהלכתי למועדון דווקא ידידים מזרחיים שהיו איתי הוכנסו בכל פעם. הסלקציה הייתה לא בגלל מוצאנו אלא בגלל דרך הלבושי

יש הרבה דתייים גזעניים זה נכון.וכלפי החרדים המזרחיים.
אם כי נראה לי שהחרדים האשכנזיים שונאים יותר מכולם את החרדים האשכנזיים מהקבוצה המתחרה .
ויש גם גזענות הפוכה מצד המזרחים כלפי האשכנזים .
ומצד שני יש הרבה חרדים שאינם גזעניים כלל.לדוגמה לופלינאסקי שהקיםאת"יד שר ה" שנות ןעזרה רפואית לכולם ללא הבדל דת וגזע

אין גזענות כללית אלא אינדוידואלית גם בחברה הדתית וגם בחברה החילונית .
. .
חבר יקר אתה עכשיו בעיר הולדתך מוסקוה ,סלקציה אולי כטענתך אין שם אבל גזענות וקיצונית הרבה יותר ממה שתמצא בישראל יש ועוד איך .
שם כפי שאתה צריך לדעת יש אירגונים שרוצחים אנשים שבאים מהקוקז לגור במוסקוה .
ועם מוצאך ביהודי הההרים אז לדעתי גם חייך שלך בסכנה.

קניתי את סיפרו של אגבידור שחן לפני 5 שנים.
יש לי אותו עד עכשיו!

יש לו לא מעט טעויות בספרו לגבי הקווקז ואפגניסטן.

אך למרות זאת ספר מאוד מעניין!

לצערי הוא לא חקר מספיק את הקווקז, ולא היה פיזית באפגאניסטן.

הוא מסתמך אך ורק על ספריהם של קודמיו בנושא!

לידיעתך, אני ולא אף קווקזי לא מפחד מגלוחי ראש!

אני מסתובב פה עם מגן דוד!

כמעט לכל המבוגרים שלנו יש קעקועים של מגן דוד , אם זה בזרועות, ידיים, חזה…וכו'.

זה רק אצל אשכנזים הפחד המתמיד מפני פוגרום.

לנו יש פה כנופיות של יהודים, שמוכנים בכל רגע להגיב ולנקום.

כמו שקרה עם זוריק אפריימוב שהרג 3 גלוחי ראש.
ואנחנו גאים מאוד באיש הזה.

גלוחי ראש גם יודעים את זה.

הם לא מטומטמים שתוקפים כל אחד. הם גם לא תוקפים צ'צ'נים למשל מפחד הנקמה.

אף אחד לא יכתיב לנו איך, למה, ואיפה להיות.

זה הוא ההבדל הגדול בינינו לרוב היהודים. שלא מגיבים לאגרסיה, כי כשאתה לא מגיב לאגרסיה אתה מזמין עוד אגרסיה ושנאה. לא כבוד ויראה!
ויש פה גזענות, אך סלקציות אין פה כמו בארץ.

אנו גזענים אחד כלפי השני, לא כלפי אחרים!

לפחות זה כלפי זה
אבל נגד סלקציות

או לפחות סלקציות שדוחות אותכם
אכן הגיוני בהחלט.
אני מאחל לכם שאכן לא יהיו לכם בעיות עם כל התנועות הפשיסטיות נאציות שמתעצמות ברוסיה ומן הסתם יתעצמו עוד יותר בזמנים של משברים כלכליים .

תשמע , רוב היהודים הרריים פה הם מאוד עשירים ומשכילים.
היה לנו אפילו שר בממשלת רוסיה (שהוא קרוב משפחה שלי)

ששמו איגור יוסיפוב.

הוא היה שר האנרגיה האטומית משנת 2003. אך בגלל התנגדותו לשיתוף פעולה עם האירנים הבני זונות. העבירו אותו לתפקיד אחר בשירותי הבטחון.

למרות שאנו בסך הכל כמה אלפים , יש לנו חברי פרלמנט בדאגסטן, בדומה הרוסית. ובאזרבייג'אן השכנה, שאגב יש לנו שם את השטייטל האחרון בעולם.

http://en.wikipedia.org/wiki/Quba

העיר קובה נחצת לשניים ע"י נהר. מצד אחד יהודים ומצד שני אזרים מוסלמים.

סלובודה היא כפר יהודי נטו. זהו היישוב היהודי
האחרון בעולם.

וברוך השם היישוב הזה רק גודל !

היישוב היהודי בדרבנט (שהיא העיר הכי עתיקה ברוסיה)
גם גדל למרות העזיבה הרבה.
מה גם שמעניין הוא שרבים מהמוסלמים רוצים להתגייר, אך לצערי אנו לא דת פרוזליטית כמו איסלם ונצרות, שהרי היינו יכולים להוסיף לעם שלנו הרבה כח.

גם בארץ הקווקזים הצ'רקסים הם הכי נאמנים למדינה.
למרות שהם מוסלמים.
זה עוד פעם מראה ומלמד על היחס הטוב שבינינו.

בכל זאת, אנו רואים את ארץ ישראל כביתנו! ואנו
מאוד אוהבים וגאים בישראל!

אנו עושים עבודה רבה ומוצלחת לתדמיתה של ישראל!

אנו לא חוששים מאף גלוח ראש, וגם כל גזען כזה או אחר.

אם מישהו יתקוף אותנו אנחנו ננקום.

אם מישהו יהרוג קרוב משפחה שלי אני יהרוג את כל משפחתו של הרוצח.

זה ההבדל. והם יודעים את זה טוב מאוד, למרות מספרנו הקטן.

אני רוצה שיהודים לא יפחדו מיהדותם כמו שרבים
מהאשכנזים מפחדים פה.

הם מסתירים את זה!

יש לנו גם פה את השוק הכי גדול ברוסיה שפעם נקרא(בשנות ה90)
השוק היהודי.

אתה יכול לראות כמה יהודים יש פה, ואיך המוסלמים מפחדים פה מהיהודים.

אוהבים פה להתעולל באירנים שבאים לקנות סחורה.
מכריחים אותם לומר "שהם אוהבים את ישראל"!

ככה זה אנחנו יהודים גאים!

ואנחנו לא מפחדים מאף אחד!

גלוחי הראש ומן הסתם גם האירגונים הגזעניים המטורפים שעומדים מאחוריהם חייבים לבצע תחקיר מפורט לפני רצח של כל קוקזי במוסקבה כדי שלא ירצחו מישהו מהעם הלא נכון מבין מאות העממים שבקוקז ואז הם עלולים למצוא את עצמם בתוך נקמת דם בלתי נגמרת כפי שאתה מתאר .
שמע יש לי בשבילכם כמה הצעות ליעול
כמו שהם צריכים לבצע תחקיר מפורט על הקוקזים כדי לדעת את מי אפשר לרצוח ללא סכנה לעתיד,בצעו אתם תחקיר מפורט עליהם ועל ראשי האירגונים הגזענים-נאצים שמאחוריהם ותקפידו לדעת עליהם פרטים בכל רגע ורגע נתון.
אם מישהו משלכם נהרג בידיהם ,חסלו לא רק את המבצעים הישירים אלא בהזדמנות זאת גם את ראשי הפירמידה ,את מנהיגי האירגונים ואת האידיאולוגים שלהם ואת כל שומרי הראש שלהם
על בני משפחה חפים מפשע שלהם שאיןלהם קשר לעניין דלגו הם לא רלבנטיים מבחינתכם. .
אם מישהו היה מחסל את היטלר לפני שהיה מגיע לשלטון זה היה חוסך הרבה קורבנות אתה יודע .

קיים מידע על כל החברים הבכירים, וראשי הארגונים הגזעניים.

הבעיה היא שהם "מוגנים" ע"י ממשלת רוסיה.

אם הממשלה הייתה רוצה לחסל את הארגונים האלה היא הייתה עושה את זה כבר מזמן. וחוץ מזה הם אפילו עוזרים לארגונים האלה בשקט, כדי ליצור הרתעה בחברה .

כמובן תוך כדי האלימות הספונטנית של גלוחי ראש נפגעים אנשים שהם לא היו רוצים לפגוע בהם. ועל זה יש הרבה נקמות.

כמו שקרה עם המקרה שקבוצה של גלוחי ראש הרביצה מכות לאישה שטיילה לה עם תינוק בעגלה. היא מדאגסטן ושייכת לעם הלזגיני (עם שאוהב ישראל ועם מאוד אמיץ)

קרובי משפחתה שאני מכיר אספו עשרות אנשים מזויינים בכלים שונים.
אלה תפסו את האחריים ע"י זה שעינו ראש של קבוצת גלוחי ראש אחרת בזה שהוציאו לו שיניים עם פלייר והשתינו עליו.

הם גילו איפה האחראים לפשע הזה, אך עד היום אף אחד לא יודע איפה הם, ולאן הם "נעלמו".

יש ארגונים כאלה בכל אירופה, ואף אחד לא מטפל בהם, כי האנשים מלמעלה מעוניינים שהארגונים האלה היו פעילים.

גם בגרמניה, ובכל מזרח אירופה הארגונים האלה פועלים בחופשיות רבה.

רק אל תהיו תמימים לגבי "הדמוקרטיה" באירופה.

אלה סיסמאות, שהאירופאים מעוניינים בהם.
מתחת לשטיח, הכל אחרת.

השנאה של אירופה לעם ישראל תהיה יותר חזקה ככל שישראל תהיה יותר חלשה.

כמו שאמרתי, חלשים לא אוהבים ואפילו שונאים.
חזקים ואלימים, מכבדים וחוששים מהם.
ועל זה רבים מהאשכנזים סבלו בגולה, בגלל שלא הגיבו, וכך השנאה רק התגברה.

האדם הוא חיה, ודיבורי שלום ואחווה הם דיבורי סרק של אנשים רוחשי מזימות.

הדוגמה הכי טובה היא הקווקז.
עשרות עמים שונים חיים בקווקז "יחסית" בשלום וחיו בשלום!

אתה חושב שזה בגלל אידיאלים כאלה או אחרים?

בכלל לא!

אלא רק ע"י הרתעה שיצרו עמים שונים אחד כלפי השני!

הפחד , הוא כלי מצויין ליחסי שכנות וכבוד הכי טובים.

לא כמו שמרגלי השמאל הקיצוני מנסים להכתיב בדרכים אנטי-דמוקרטיים.

ולמה אני כותב את זה, שזה בכלל לא קשור לנושא?……חחחחח

לא יודע…!

הקווקזים המוסלמים לא סופרים אותכם וגם המזרחים בארץ ברובם לא סובלים אותכם ואני בתור אשכנזי שהכיר הרבה קווקזים ממש מתעב אותכם. לא נדבר על הרוסים וכמה שהם בזים לכם

אני מתעב אנשים שמקשקשים דברי גזענות סתם. כל ההודעה שלך היא קשקוש אחד גדול אתה רק מוציא את השנאה החולנית שלך בסגנון הגזען אבי ביטר.
אם אין לך משהו מעניין להגיד מעבר לזה עדיף שלא תחזור לכאן יותר.

אני מצטער על דברי שנשמעו גסים אבל אני חייב לדבר איתך גלויות: הדבקת הכוזרים לאשכנזיות היא שקר מכוער ונלוז של קנאים מבית מדרשם של אתר קדמה ושאר מיני מרעין ובישין. קראתי מספיק על הנושא כדי לדעת שיהודי אשכנז הם היהודים הקדמונים ואפשר להוכיח זאת על ידי גנטיקה ואילו המזרחים הם ככול הנראה ערבים או ברברים מגוירים… אני יודע שהמזרחים מנסים להתחמק מכך אבל זאת האמת עידו גור אריה אנטי ערבים בני דת משה

באמת שאיןלי כוח לגזענים של שני הצדדים שכולם נראים כאותם גזענים עצמם בהחלפת שמות .
זה שאנשי "קדמה " עם התיאוריות הכוזריות שלהם הם גזענים זה מן המפורסמות .
אבל מה אנחנו וצריכים גם אותך עם התיאוריות הגזעניות שלך מהצד השני ?
עצתי לך לך לאתר "קדמה " ותתחיל להפיץ את רעיונותיך שם.
שם אני מבטיח לך תמצא עשרות מגיבים נלהבים מומחים אובססיביים לענייני גזעים ועמים עליונים נחותים וסתם שטניים והם ישמחו לקיים עימך דיון סוער בנושא .
חפש ברשת "אתר קדמה " אין צורך להישאר כאן .

מעניין שהיהודי ההררי שופט אנשים רק לפי כמה אומץ (או נטייה לאלימות) יש או אין להם. אם אומץ נחשב אצלו יותר מכל אינטלקט או תכונה אחרת, מדוע הוא פחד להזדהות בשמו?

וכמובן – כמו כל הגזענים בעולם הוא מכליל ללא הפסקה. "אנחנו" "אנחנו" ו"אנחנו" מול "אתם" "אתם" ו"אתם".

לכל הפחות היהודי ההררי עם כל גזענותו שלו יודע לבדוק קצת את העובדות.
מה שאי אפשר לאמר עליך כי אחרת היית יודע שאין דבר כזה "קווקאזים " אלא מגוון של עממים ולשונות שאי אפשר להכליל לגביהם בשום דבר.
אני חוזר על עצתי עבור לאתר "קדמה " של סמי שלום שטרית . שם זה זה המקום המתאים בשביל אנשים כמוך ,ושם תתקבל בברכה.

אני מסכים איתך ואני מבטיח לרסן את דבריי אני רוצה רק להגיד לך שאני מעריך את תגובתך כלפיי שמראה שאתה אכן אדם הגון שלא מוכן לשמוע בניגוד לסמי שלום שיטרית שבשם ההומניזם מגדף ובשם היושר מעקם… בכול מקרה אני מבטיח שאני ישנה את סגנוני

זה שלא סובלים, ממש לא מעניין אותי.

אני לא יודע אם קווקזים מוסלמים או המזרחיים בארץ לא סובלים כי אף אחד לא יגיד לנו את זה בפנינו, אך אתה מודה בזה שהאשכנזים מתעבים
אותנו.

אם המוסלמים בקווקז לא "היו סופרים" אותנו, אזרבייג'אן לא הייתה ביחסים קרובים עם ישראל.

הצ'רקסים בישראל לא היו בין הנאמנים באזרחי ישראל
לא מעט ערים מוסלמיות בקווקז חתמו על הסכם ערים תאומות עם ערים בישראל.

יהודים בקווקז גם שמים דגל ישראל בגאווה בפתח ביתם:
http://img89.imageshack.us/img89/7122/36074193oi7.jpg

למרות שיהודים נשארו מעט מאוד
אף מוסלמי לא בא ומוריד אותו.

אז כאן אתה טועה!

עם כל הביקורת שלי נגד האשכנזיים, לא אמרתי
שאני מתעב עדה כזו או אחרת

את זה אני יודע, כי הפאשיזם האשכנזי הוא די ידוע .

אשכנזים היו בין המובילים באנטישמיות, כמו גם היום .
להיטלר היו שורשים אשכנזיים.
אוטו ויינינגר הפילוסוף האשכנזי המטורף השפיע
לא מעט על הנאצים.

אשכנזים מובילים גם היום באנטישמיות ושנאת ישראל.
תמצא בכל מדינה בעולם אשכנזי אנטי-ציוני ואנטישמי.
שלא לדבר על נטורי קרטא המטורפים.

בזמן שסבי איבד 7 אחים ובני דודים במלחמת העולם השנייה כדי להציל את אבותיך , לא מעט אשכנזיים נלחמו בשורות הנאצים.

כל ההישגים של האשכנים באירופה ירדו לטמיון בשואה.
כל אירופה ירקה לכם בפנים.
כל מה שעשיתם ותרמתם להתפתחותה של אירופה לא היה שווה מחנה ריכוז אחד.

וזה מצחיק אותי שאתם גאים בעברכם שם.
כי בוא אני יגיד לך משהו שהיא אמת מרה וכואבת:

אין במה להתגאות, כי הכל ירד לטמיון בשואה.

הכל אבד לכם!

ואתה צודק אין לנו במה להתגאות לפי הקריטריונים האשכנזיים.

אנחנו באמת לא משכילים כמו האשכנזיים, אנחנו לא תרמנו למדינה כמו האשכנזיים, ועוד דברים רבים שאין לנו.

ואת זה אנו יודעים ומודים בזה. אנו גם יודעים לעשות חשבון נפש, ולראות לעומק את החסרונות
שלנו.

האם אתם יודעים לעשות חשבון נפש עם הגזענות שלכם והזלזול שלכם כלפי עדות אחרות?

לא נראה לי.

בזכות האינטרנט אנו רואים שלא!

אנו רואים את הגזענות האשכנזית במלוא עוצמתה בתוקבקים, פורומים,מאמרים..ועוד'

אך איזהו העשיר השמח בחלקו..

יש לנו גאווה בתרבות הייחודית שלנו.

במחול הכי יפה שיש.
במוסיקה נפלאה.

שפה ייחודית יהודית.

מסורת אבותינו ששמרנו, למרות המקום המבודד מהציוויליזציות הגדולות.

גאים בזה שעזרנו בהקמתה של האימפריה הכוזרית היהודית.

גאים בזה שתרמנו רבות לתרבות הקווקז במוסיקה,מחול, ספרות…וכו'

גאים בזה שהיינו נושאי נשק היחידים בגולה בין היהודים וגם עובדי אדמה.

גאים בזה שאבותינו היו בין מקימי השומר ובר גיורא. ורבים אחרים שהיו בין הראשונים שנלחמו בערבים בארץ ישראל.

גאים ביקותיאל אדם, האלוף היחיד שנפל במלחמות
ישראל.

אתה צודק! כבוד זה מאוד חשוב
אנו גם גאים בהכנסת האורחים שלנו וכבוד הרב
שאנו עושים למבקרים בביתנו.
שאצל האשכנזיים אפילו כוס מים לא מציאים

לעומתך אין לי שנאה ותיעוב כלפי עדה כזו או אחרת, אלא אך ורק ביקורת לגיטימית.

אתה עושה כרגיל הכללות.
יש אשכנזים גזעניים נכון כמו שיש יהודים ממזרחיים גזעניים וראה אבי ביטר והמגיבים באתרו של סמי שלום שטרית , וכמו שיש גם יהודים הררים גזעניים .
לידיעתך יש היום מעט מאוד אינטלקטואלים ממוצא אשכנזי שיעיזו לבטא בשמם דעות גזעניות מאיזה שהוא סוג .
נכון אפשר להביא דוגמאות גזעניות של קלמן קצנלסון ווינינגר ואחרים מהעבר אבל אפשר להביא גם באותה המידה הרבה יותר דעות הפוכות אנטי גזעניות .
גם ליהודים האשכנזים היו את ההשגים שלהם אם כי בתחומים אינטלקטואליים יותר וגם ליהודים המזרחים והספרדיים בתחומי ספררות וכתיבה הלכתית ומיסטית.
נראה לי שיש לך על מה להתגאות,אבל הצעתי לך גאווה בהשיגכם שלכם אינה אומרת שמן הראוי לזלזל אותמטית באחרים , ההפך עדיף לצפות בהם וללמוד בהם מה שראוי .

אני לא מייצג את כול האשכנזים אני מיצג את עצמי וראיתי הרבה דברים בעדה הקווקזית שיש לבקר, אני לא חושב שכול הקווקזים הם אנשים רעים אבל לא חסר שם גזענות לכן טול קורה מבין עיניך הפגמים הכוללנים שאתה מאשים את האשכנזים כעדה ניתן גם להאשים אותכם. דבר שני השנאה של האירופים כלפי האשכנזים נבעה במידה מרובה מרגשי נחיתות ותיסכול וחוסר יכולת של האירופי הממוצע להתמודד עם היהודי הממוצע. בקשר לפחדנות האשכנזים המממ זה מטופש לחלוטין ואפשר לטעון זאת רק לגבי החרדים אבל בטח לא לגבי האשכנזים החילונים שישבו בהולנד פולין צ'כיה והיו במחתרות ונלחמו בנאצים, ותן לי להביא לך טיפ:גם האחים של סבא שלינ לחמו בצבא האדום ואפילו היו במחלקה של הסופר הדגול סולז'ניצין שאני בטוח ששמעת עליו, ואילו סבא שלי נלחם בבריגדה הבריטית ואז במלחמת השיחרור ככה שפחדנות לגבי האשכנזים החילונים לא תופס. בסופו של דבר אני לא לקוח אחריות על ההתנהגות האשכנזים אלא רק על עצמי ואין לי שנאה לעדות רק לאנשים ואם אתה רוצה להילחם על אחדות ישראל אז תילחם במגמות שליליות בחרברה ועל תעשה הכללות מטופשות

שבוע טוב
הדיון יכול היה להיות פורה יותר אלמלא גלש לרמה של עלבונות אישיים. הסיבה לכך היא העדר תקשורת של ממש בין המתדיינים, בין השאר, בשל השיבוש במשמעויות של מונחי יסוד בלשון העברית באופן שמילים שגורות ויסודיות איבדו את משמעותן האמיתית המקורית, לחלוטין. לכן, בספרי הוצ' כותרות "המסכה",2003 ,703 ע' ו"הבגידה", 298 ע', הקדשתי 2 פרקים שלמים לשינויים המהותיים שחלו במשמעויות המילים, באופן שלא ניתן לתקשר באורח תקין בין בני אדם במידינת ישראל. הדברים הללו נעשו לצרכים אינטרסנטיים מצד ראשי המדינה ובעקבותיהם ראשי הממסד האקדמאי. אחרים נגררים אחריהם, במקרים רבים בלא יודעין.
אדגים באמצעות מונח אחד בלבד: גזענות. השימוש במונח זה, כאילו מדובר בשנאה אתנית או קבוצתית. לא כן הוא הדבר. השנאה יכולה להתקיים ללא גזענות בכלל. כגון: סכסוכים לאומיים על טריטוריה, שכסוכים כלכליים, וכו'. גזענים במקרים רבים מלווים את הגזענות במטען של שנאה. אולם השנאה אינה תנאי הכרחי לגזענות. במקרים רבים ההתנהלות הגזענית מתקיימת ללא שנאה כלל. במדינת ישראל הגזענות היא סודית או סמויה ( החלטה משנת 1949). לכן, חלק מהפעולות הגזעניות אינן בהכרח מודעות מצד הגזענים בשטח, בדרגים הנמוכים. לא אופתע גם אם קיימת סימפתיה כלשהי במובן האישי בין גזען לקורבנו.
אדגים: דמו לעצמכם, ועדת לבחירת עובד. לפניה מופיעים שני אנשים מתחרים על אותו ג'וב. ההנחה היא שחברי הוועדה מושפעים מנורמה ממלכתיות כגון:בן גוריון וכו' ומהאקדיה (פרופ' פרנקשטיין, סמילנסקי ואחרים), שקובעת נחיתות טוטאלית מולדת של מזרחים כיחידים, הקבותות אתניות וכקבוצה אנושית, לעומת העליונות האשכנזים, במובן שכל אשכנזי עדיף על כל מזרחי. חברי הוועדה אינם זקוקים לשנאה בכדי להכריע לטובת האשכנזי, מפני שחונכו על ברכי "העובדה" שהאשכנזי טוב ואמין יותר מהמזרחי. זהו החינוך שחברי הוועדה קיבלו. בשל כך, חברי הוועדה בגלל החינוך הוא מאמינים באמונה שלמה שהאשכנזי טוב יותר, יהיו מעלותיו של המזרחי תרומיות ככל שיהיו. בנוסף לכך, דין הנחיה של ממונה ברמת העיקרון, במנהל הציבורי, מחייבת כדין הוראה מנהלית.
אינני מזלזל במשמעות המדאיבה של הגידופים והשנאה ההדדיים בין אנשים פרטיים. אולם הם לא המכריעים בחיינו היומיומיים. מכריעה עמדת המדינה, כגוף משפטי ועמדת הממסד. ההררי הנכבד אינו אינו קובע את המדיניות במדינת ישראל. גם שאר המתדיינים הנכבדים בפורום, שחלקם הוכיחו ידע רב ואינטליגציה גבוהה, אינם יכולים ואין בידם סמכויות לקבל החלטות שיכריעו את גורלנו. אם אנחנו באמת רוצים להבין ולדעת במה מדובר מבחינת מדיניות הגזע, חייבים אנו לבדוק את האסטרטגיה האתני של המדינה ושל המוסדות הציבוריים ביחסם אל שני המגזרים: מזרחים ואשכנזים באורח השוואתי באותם חתכי זמן ובאותם תנאים. וכן לבדוק את העמדות, בעיקר בממשל ובאקדמיה. חייבים לבדוק את עמדת האבות המכונים מייסדים, הפוליטיים והרוחניים.
נקודה נוספת חשובה: לא קיימת חיה כזאת המכונה גזענות מצד מזרחים. הגזענות היא תופעה אירופית לבנה, בלבד. לא הייתה ולא תהיה גזענות בקרב מזרחים. אמירה כזאת על מזרחים מלמדת על אי-ידיעה או אי-הבנה.
חבחל חבל ועוד פעם חבל, שאין מקצוע באקדמינה על נושא הגזענות, למרות שאידיאולוגיה זאת משמשת בסיס ליחסים בין מזרח ומערב בעת החדשה. והדבר אינו מקרי.
2.11.2008

כבר נכנסת פעם לאתר אחר הזה בדיון אחר והשמעת את ההבלים שלך וקיבלת תשובה .
אז למה אתה חוזר ?
נחזור על מה שנאמר לך שם "
צר לי
שהכותב המכובד של "יצירות המופת " המסכה מבוא מצער לאסטרטגיה האתנית של המשטר במדינת ישראל " ובגידה: מקורות אידיאולוגיים של המשטר במדינת ישראל "
ספרי התנ"ך של הכוזרי הבולגרי מוני יקים מרסק את עצמו כבר בתגובה הראשונה שלו כאן .
שכן כבר בתגובתו הראשונה הוא מראה את עצמו לא כמדען שהאמת היא נר לרגליו כפי שמן הסתם הוא רואה את עצמו אלא כאידיאולוג שמטרתו לשחרר את השנאה העצורה בו .
עצתי לך להבא :נסה להתגבר על הרגשות שלך ולשמור על אוביקטיביות כל שהיא ,וכלל ראשון לא להשתלח בשנואי נפשך על כך שהם כאלה וכאלה מבחינה גזעית תרבותית .
בכך אתה מראה את עצמך בדיוק כמו תלמידך ,עוד גזען שאינו ראוי לתשומת לב רצינית ."
אתה אומר
:
קיימת חיה כזאת המכונה גזענות מצד מזרחים. הגזענות היא תופעה אירופית לבנה, בלבד. לא הייתה ולא תהיה גזענות בקרב מזרחים. אמירה כזאת על מזרחים מלמדת על אי-ידיעה או אי-הבנה.
:
איזה שטויות.
לך שוב לדיון הזה
מלחמות הכוזרים באתר קדמה
http://www.notes.co.il/eshed/40498.asp
ותראה שוב כמה שאתה טועה אם לא טחו עיניך.
ואני מציע שאם יש לך תגובות תישאר שם בדיון שעוסק בגזענות המתכסה במסווה למדני כביכול .כאן בדיון הזה כבר יש מספיק גזענים חוץ ממך אנחנו לא צריכים פה עוד גזען שמתכסה באצטלה מחקרית כביכול .

אני חולקת על קביעתך כי למגיבים ולכותבים אין השפעה על הלך רוח כזה או אחר,הקרב הוא קרב על תודעה,על מודעות,וקובעי המדיניות לא נולדו קובעי מדיניות הם צמחו לתוך זה,וכמובן שהיו מקושרים חברתית,פוליטית מעמדית כך שהדרך להיותם קובעי מדיניות הייתה סלולה עבורם ביתר קלות מאשר לאלה שלא נולדו למילייה החברתי כלכלי מעמדי אתני "הנכון" במקרה זה המשפט "זה לא מה שאתה יודע אלא את מי אתה מכיר " נכון לצערי.אבל היום יותר מפעם בעידן האינטרנט, הקרב על התודעה ועל שינוי תודעה הוא הרבה יותר זמין ומאפשר השמעת מגוון של דעות וזויות ראייה שונות ממה שהיה פעם, הרי אתה עצמך משתמש בטכנולוגיה האינטרנטית כדי להפיץ את רעיונותיך ואת דעותיך,ויש לך טור קבוע באתר שנקרא "המאהל הנודד" האם היית מכלה זמנך בכתיבה כל כך אינטנסיבית אלמלא ידעת שיש מי שקורא ומושפע?האם אתה סבור שכתיבתך אינה משפיעה על אלה שקוראים את טורך, או את ספריך?ואלמלא היית סבור שיש בידך להשפיע השפעה כלשהי שבסופו של יום תתבטא בשינוי דעות והצבעה בקלפי היית טורח כל כך לפרסם שכתבת ספרים ,וטורח כל כך להעלות בטורך הקבוע מאמרים המאירים את הגזענות וההפלייה על מגווניה .
כמו כן אני חולקת על קביעתך כי רק האירופוצנטרים הם גזעניים, זוהי ראייה וחלוקה של העולם לגוונים של שחור ולבן ולא היא, הגזענות היא רעה חולה של בני אנוש באשר הם,זוהי בעייה אנושית אוניברסאלית, בכולנו קיים הגזען הקטן, והוא מופיע בכל מיני גוונים וצורות,ודרכים,השאלה היא האם אנחנו מודעים לזה? ואיך אנחנו מתמודדים עם זה ברגע שאנחנו חושפים את הגזען הקטן שנמצא בתוכנו.
האמירה שלך כי הגזענות קיימת רק באירופאיות (הנוצרית),או רק אצל יהודים שמוצאם באירופה ובעיקר ממזרח אירופה, אם הבנתי נכון את אמירתך זו,גם היא יש בה לעניות דעתי הבלתי קובעת קמצוץ של גזענות.אתה הופך את האשכנזיות ואת האשכנזים לסוג של "האחר המובחן" מבחינתך והופך אותו לקולב טוב לתלות עליו דעות קדומות וסטיגמות בדיוק כפי שעושים חלק לא קטן של האירופוצנטרים כלפי המזרחים, וגם כלפי הערבים
וגם המזרחים הם לא טלית שכולה תכלת, אף אחד מאיתנו הוא לא טוב מוחלט או רע מוחלט, ראה בלא מעט פעמים איך ומי צועק "מוות לערבים" והכבד נא והיכנס לאתר קדמה ותראה את הדה הומניזציה שנעשית חדשות לבקרים הן כלפי אשכנזים,והן בין המגיבים והכותבים שם בינם לבין עצמם.אינני מצדדת בראיית עולם ובראיית בני אדם בגוונים כל כך קיצוניים של שחור ולבן, העולם מורכב,המציאות מורכבת וכך גם אנחנו בני האדם באשר אנחנו,מהויות מורכבות בעלות גוונים,של אופי,ושל דיעות,לא תמיד אנחנו מסוגלים לתפוש את כל מורכבויותיה של המציאות ולא תמיד אנחנו מסוגלים לתפוס את המורכבות האנושית, גם על כך אנחנו צריכים לתת את הדעת על מוגבלויותינו שלנו, אולם אם ראייתנו צרה ומוגבלת, יותר ממה שזה אומר על המציאות ועל בני אדם אחרים זה אומר עלינו ועלינו בלבד.

מגלה חוצפה ועזות מצח שלא יאמנו
כשהוא מצהיר כאן את דברי ההבל המטורפים :
לא קיימת חיה כזאת המכונה גזענות מצד מזרחים. הגזענות היא תופעה אירופית לבנה, בלבד. לא הייתה ולא תהיה גזענות בקרב מזרחים. אמירה כזאת על מזרחים מלמדת על אי-ידיעה או אי-הבנה. "
וזה הוא עושה בדיון על דברי הסתה גזענית של אדם ממוצא מזרחי אבי ביטר.
הדבר המצער הוא שמי שמצהיר דברי הבל כאלו אין כבר שום טעם להתייחס לשום דבר אחר שהוא אומר .
מר יצחקי
עצתי לך :חזור לאתר "קדמה " של סמי שלום שטרית שם תתקבל בכרכה ויקבלו אותך בכבוד כאידאלוג הגזענות האשכנזית ועליונותה המוסרית של "המזרחיות .

דוקטור אהרון יצחקי הוא איש מופרע וחולה שקורא לאשכנזים פסולת אנושית ואם אתה לא מאמין לי אתה מוזמן להיכנס לקובץ המאמרים שלו במאהל הנודד האיש ללא ספק הזוי וחולה ושומרנ נפשו ירחק ממנו.

כאלו הם אנשי אתר "קדמה" שהפכו את האתר הזה לאחד המקומות הבזויים והגזעניים ביותר ברשת.
איך שהוא הם לא תופסים שמי שנלחם בגזענות כלפיו אסור לו להיות גזעני כלפי אחרים .
חבל.

הבינותי לפתע למה נעלם חוב"ב.
הרי הוא -לפי דבריו- מעורבב
אז החצי האשכנזי שלו מתגונן מפני החצי המזרחי שלו והחצי המזרחי שלו נלחם בגזענות שמגלה כלפיו החצי האשכנזי שלו….
אלי אשד. סגור את הבאסטה לדיונים הזויים כאלה. והנח למתגוששים ללכת עם מרכולתם למקום אחר.
אין שום טעם ותוחלת במתן במות למוני,ליצחקי לכצנלסון לפרענקים מקופחים ולכוזרים מקפחים. הכל הבל ונסביון פתטי ל'צומי'ק מאנשים מסכנים. [וגם נשים מסכנות].
באסטה. [באיטלקית]. באסטה ודי

האיש קיבל לטענתו תואר ד"ר .יכול להיות.
המאמרים שלו בכל אופן הם מסכת מגובשת של אידיאולוגיה של שינאה וגזענות מטורפת בנוסח האירופי הזכור של האידיאולוג הנאצי רוזנברג ,יוסטון צ'מברליין שות' .
בקצרה הוא טוען שהיהודים האשכנזים שונאים את כל שאר העמים ,ומאחר שלאורך כל התקופות לא יכלו להוציא לפועל את השנאה הרצחנית שלהם ועל הדבר גרם להם למחלות נפש שונות.
"יהדות אירופה הובנה כמקור הקללה של האנושות
הוא כותב .
הוא מסביר שכל זה נובע מהאמונה בתנ"ך שהוא מקור כל רע אם כי נמנע מלהסביר למה אם כך זה לא השפיע באותה המידה גם על היהודים
המזרחיים שכידוע גם הם הושפעו מהתנ"ך. ."
וכמובן שבמדינת ישראל מעודדים אידיאולוגית שינאה גזענית כנגד המזרחיים א.
לא משנה שכל העובדות בשטח הן בדיוק הפוכות אותו זה לא מעניין.
מין אלפרד רוזנברג חדש כזה .שפע של דיבורים כביכול מלומדים לכאוורה אפילו אקדמאיים מגובים פה ושם בעובדות אבל בעלי אופי הזוי ואכול שנאה לחלוטין ,לחלוטין .
אני מנחש שהאיש פעם היה חלק מהממסד וסולק מאיזו סיבה וזהו השורש של השנאה שאוכלת אותו מבפנים אבל זהו לא תירוץ להפצת אידיאולוגית שנאה גזענית ולהצגת קהילה שלמה כאכולת שנאה ורצון השמדה כלפי שאר העמים .

סמי שלום שטרית המייסד של אתר קדמה נחשב פעם ללוחם בגזענות נראה שהיום הוא הפך לאחד המפיצים הגדולים שלה באמצעות האתר שלו והכותבים שלו בסגנון יצחקי .

זה לא איזה בדרן קטןועלוב כמו אבי ביטר שמסית לשנאה גזענית.
גם לא איזה איש שוליים כמו מוני יקים .
יש לנו כאןאיש שכנראה הייתה לו קריירה אקדמאית מאיזה שהוא סוג ויש לו תורת שנאה סדורה וגזענית שאותה הוציא בספרים ,אידיאולוגיה שלמה.
יש אלפים כאלה בחו"ל תיאורטיקני קונספירציה כולם בלי יוצא מהכלל אנטישמיים אובססיביים .
אז הנה יש אחד כזה בישראל.
יש לו תורה שלמה האשכנזים רוצים להחריב את שאר העמים ואת המזרחיים בראשם .ויש להשמידם אם חפצי חיים אנחנו .
בקצרה מסית אובססיבי מקצועי.
והוא כבר מצא לו כמה חסידים עשרות או מאות. אבי ביטר וימין מסיקה הם מן הסתם שניים
מהחסידים האלו . .
. לא כדאי לזלזל באנשים שטופי השנאה האלה אתם יודעים רק לפני שישים שנה הם הביאו לרציחתם של מליוני אנשים .

אני מסכים עם דבריך שהם אנשים חולים ומסוכנים אבל איך אפשר להתמודד איתם אם הם בכלל לא מכירים בגזענות שלהם וטוענים ברוב חוצפתם שהם הקורבן? דרך אגב שאני קראתי את יצחקי הייתה לי גם תחושה שמדובר בטקסט הגזעני ביותר שקראתי אי פעם נגד אשכנזים

אם היה מר יצחקי היקר מסתפק רק בהתקפות על ישראל ומשטרה והחברה שבה בכך אין כל גזענות וזה לגיטימי בהחלט ולא משנה באיזה מילים היה משתמש.
אבל ברגע שהוא מוסיף על כך את הטענות שהאשכנזים הנאלחים מאז ומתמיד שנאו את כלל המין האנושי וחתרו כנגדו והם כאלה וכאלה בעוד שהספרדים והמזרחיים הם כאלה וכאלה הרי שהמדובר כאן בתורת גזע לכל פרטיה ודקדוקיה בסגנון האדונים גובינו צ'מברליין רוזנברג אוטו וינינגר וקלמן קצנלסון .
אין ספק שהאיש בחוצפתו יטען שמה רוצים ממנו ורק האשכנזים יכולים להיות גזענים .
אין הרבה מה שאפשר לעשות בעניינו זהו עוד מסית מתועב וגזעני אחד ממאות אלפים שישנם ברשת וכל מה שאפשר לעשות זה רק להיות מודע לגבי מיהו ומהו ולהזהיר אחרים מפני טירופו.

ראיתי תגובה שכתבת לשלומית ליר הגזענית מוכת הכלבת האנטי ציונית אשכנזית ורציתי לחזק אותך ולהגיד שפעלת נכון. אסור פנים ואופן לתת לקבוצות אנטי ציוניות אינטרסנטיות לעשות דמוניזציה לבן גוריון הרצל והציונות באופן כללי

עדיף להימנע מלנבל את הפה כנגד האנשים האלו ולקרוא להם"מוכי כלבת " וכו' כי זה לא עוזר כלום. . עדיף לשמור עעל טון ענייני ולא ליפול למלכודת שלהם של גזענות .
קורה גם שהם צודקים מידי פעם בדבר זה או אחר ואז בהחלט יש מה ללמוד מהם . .
מקרים קיצוניים כמו שראינו כאן של הדוקטור יצחקי בעל התורות הגזעניות המטורפות , לדעתי אינם נפוצים אצלהם אם כי בהחלט יכול להיות שכאן אני טועה .

אינני נוהג להגיב על חוסר נימוס. אולם הפעם נגעת בעניין רגיש. אתה כותב עלי את הדברים האלה:
"יש לו תורה שלמה האשכנזים רוצים להחריב את שאר העמים ואת המזרחים בראשם. ויש להשמידם אם חפצים חיים אנו".
להשמידם?!
היכן מצאת אמירה כזאת? אם היא הגיעה אליך, אתה יכול לצטט ולהודיעני היכן מצאת אותה.
אתה כותב דברים קשים. בכל זאת אף ציטוט ואף מראה מקום לא הבאת. כיצד ייתכן?
לא יעלה על הדעת שאכתוב דברים כאלה על האשכנזים, כי אין בלבי שנאה עליהם בכלל. נותנים להם, אז הם לוקחים. אני קובל על כך שבוחרים בגזענים. כמו הייתה האלטרנטיבה היחידה.
המזרחים במשפחתי הם מיעוט והרוב אשכנזים ומעורבים. האם אתה באמת סבור שאני רוצה לשלוח את האשכנזים, כולל רוב משפחתי להשמדה? האהבה שיש בליבי אליהם אינה יודעת גבולות, והם מתייחסים אלי באותה מידה.
דעתי היא שאם רוצים לתקן עיוותים חייבים שיהיה מספיק אומץ מוסרי לחשוף אותם. רק אז ניתן להתחיל לתקן את המצב. רק אז ניתן לחתור לחברה הומאנית שוחרת צדק חברתי. לא על חשבון האשכנזים, כמובן. יש מספיק לכולם.
לא יכולת לקרא מה שכתבתי, אתה קראת את אשר על לבך בכתבי. נכון אין בכתבי תמיכה בדעותיך. נכון אני לא מוכן, עבור כל הון בעולם להשתמש בסגנונך ובסגנון של אלה שמסביבך. לא תשמע ממני גידופים. אבל האם בכך סיבה מספיקה לביטויים חריפים ולאמירת אי-אמת חמורה כל-כך ובשמי?
צריכים לפעול, להתבטא ולנהל את השיח בצורה מאופקת ותוך ריסון עצמי, גם לגבי אלה שאנו חולקים עליהם.
אם נוהגים בלשון אלימה ותוקפנית, האם נופתע מהבריונים מוסתים בשם הלאומנות וחוסר נימוס כשצועקים "מוות לערבים", כפי שירדנה מתלוננת.
אני מתקשה להבין כיצד אתה יכול שלא להבחין בין חשיפת הגזענות למאבק בה, למען חברה הומאני צודקת יותר ובין הטפה לגזענות כפי שהתרשמת.
אם יש לי הסבר לכך, הרי מדובר בהשתלטות רגשות מוגזמות ושל אמונות ודעות קדומות שעשו שהשפיעו על שיקול דעתך.
אני מודה ומתודה שאני לא יכול להתחרות בסגנונך ובסגנון אלה שמסביבך.
אני מקווה שיום יבוא ותחזרו לשפיות.
בכתיבה שלי אני קורה להומאניות לרעות ולצדק חברתי.

אני מציע שלא תיתמם ותגלגל עיניים כלפי מעלה כמי שלא יודע מה רוצים מימנו
אתה יודע טוב מאוד. בכל זאת אתה קיבלת תואר ד"ר לפילוסופיה .
עצתי לך תמחוק מיידית מהאתר שלך את מאמר ההסתה הגזעני בנוסח אוטו וינינגר וקלמן קצנלסון"שורשי השנאה " שבו אתה מציג את האשכנזים כקהילה מתועבת
ואם הייתי במקומך הייתי מתנצל לפני הציבור על שבכלל פירסמתי דבר בזוי כזה.
ואם אני הייתי במקומך לא הייתי חוזר יותר על הצהרות מטופשות כמו שהמזרחיים לא מסוגלים לגזענות .
לך לקהילה האתיופית מר יצחקי והם יספרו לך עד כמה שהמזרחיים יכולים בהחלט להיות גזעניים.

בהרבה מובנים ד"ר יצחקי המטורלל מזכיר הוגי דעות נאצים שמנסים להוות הוכחות מדעיות לטירוף הפשיסטי גזעני שלהם כדי לתת לוגיקה לתועבה שיוצאת מפיהם. אין ספק שאנשים כמו יצחקי מקומם בבית משוגעים או מאחרוי סורג ובריח.

איפה אין לאבי ביטר איזה שהיא שטות בראיון המגעיל והמגוחך הזה -הכוזרים נכחדו בכלל לפני אלף שנה ולמצוא היום כוזרי אפשרי כמו להרים את אבי ביטר -אז עם מה נשארנו עובדתית? עם הניסיון של אבי ביטר לנצל את הגזענות המזרחית המצחינה בשביל לעשות רייטינג לתוכנית שלו -תעזוב אותנו האשכנזים בשקט יא היפופוטם! אתה לא מגיע לרמה שלנו! תמשיך לבלוע קבב כי רק בזה אתה טוב

הבעיה של המדינה זה לא אבי ביטר -זה כל השקרים של הקהילות המרוקאיות שהגיעו לפה ב-77 אחרי שנגמרו כל המלחמות ישר לדירות -בלי שהם שילמו אפילו אגורה אחת -זה הספיק להם?מה פתאום הם התחילו לחשוב איך להרוס את מי שקיבל אותם איך ללכלך עליו כי הוא לא שלומפר כמוהם ואיך לגרום לכל המזרחיים לשנוא אותו כי הוא לא פושע מלוכלך כמוהם ומי קיבל אותם ורק רצה שכולם יהיו ביחד?אנחנו האשכנזים!היינו מוכנים לקבל את כל השקרים האלה שערבי זה ספרדי

אלי …כמו שאתה רואה מהתגובות, האשכנזים לא יודעים מי אלה בכלל הכוזרים, ומתכחשים להם גאילו היו גזע נחות.

אפילו מורה ההסטוריה שלי לא ידע שום דבר על הכוזרים.

והחמור הוא שהאשכנזים מתייחסים לכוזרים בבוז, כמו שהנאצים התייחסו ליהודים.

אני אשכנזי שדווקא יודע מי הם הכוזרים ונכון באופן כללי אין לי הערכה גדולה לתרבות המיליטריסטית שהם יצרו. אני חושב שהתרבות של יהודי אירופה היא משהו הרבה יותר נשגב מרומם וחשוב מאשר תרבות של שבט ברברי זורע הרס וחורבן. דרך אגב ליוסי שנקר: קלעת בומבה ספרדי זה באמת לא יהודי ערבי

כפי שצויין למעלה אני מתעב גזענים מכל סוג ואני מתעב גם גזענים כמוך .
אני מציע שאם יש לך משהו רלבנטי נוסף להוסיף תוסיף אותו בלי ניבולי פה כלפי קהילות של אנשים .
אנשים אתה יכול לתקוף מכאן ועד הודעה חדשה ( כל זמן שאתה שומר על חוקי לשון הרע כמובן ) אבל לא קהילות .

הפעם אני מסכים עימך.
אחד הדברים שגרמו לענייני בכוזרים להתערער לאורך הזנים הוא שנראה שתרבותם הייתה משעממת במיוחד וקשה לאמר שהם תרמו משהו חשוב לספרות או לאמנות (להוציא כמובן את "ספר הכוזרי " של יהודה הלוי ו"מילון הכוזרים של פאביץ' שנוצרו עליהם אבל לא בידיהם )

אין שום אשכנזי שמתייחס לכוזרים בבוז כאילו היו נאצים .
ואם יש כזה אשמח לקבל ציטוט מדבריו כי אני לא מכיר אף אחד כזה.
לעניות דעתי דווקא יש כמה יהודים מזרחיים שמתייחסים לכוזרים בצורה כזאת מסיבות אידיאולוגיות גזעניות ואתה פגשת כמה מהם באתר זה .
אבל משום מה יש לי רושם מוזר שהבוז שלך כלפי היהודים המזרחיים האלה הוא כל כך גדול שאתה מתעלם מעצם קיומם ומעדיף להתייחס אך ורק לאשכנזים . .

היה כאן מוני.
המנגינה לעולם נשארת.
ואם נותנים במת חינם עם רמקולי תהודה,למה לא לנגן שוב ושוב את הקקפוניה החורקת?

מוני יקים הוא במידה רבה הדור הבא של מר יצחקי היקר ומשתמש בספריו כיצירות התנ"ך שלו
.כמובן שהוא כבר הרבה יותר קיצוני ומעז לאמר דברים שמר יצחקי המלומד העדין באופן יחסי אולי חושב אבל בדרך כלל לא יעיז להגיד בכתב
ובאמת יש כאן חזרה על הדרך שבה נוצר האידיאולוגיות הגזעניות השונות בעולם,היוצר שלהם הוא בררך כלל מלומד איש שוליים כמעט תמיד מישהו מלומד בעל ידע רב אבל בעל כשל מוחלט במה שנקרא "אינטליגנציה רגשית " ויכולת לתקשר עם בני אדם.
לרוב זרקו אותו מכל מקום מחקרומתעלמים ממאמריו . ואת הטינה והשנאה על זריקתו ועל המימסד שמתעלם מגדולתו הבלתי מעורערת זריקה שהוא תמידמסביר אותה בצורה קונספירטיבית (הממסד רודף אותי).
המלומד מוציא בספר לרוב עב כרס עם מליון הערות שוליים לכאורה למדני אך כשטורחים לבדוק כמה עמודים ממנו מתגלה תמיד כהזוי לחלוטין.
ספר שבו מצב העולם מתואר לחלוטין במונחי שחור לבן כמלחמת בני אור בבני חושך מלחמת כוחות הרשע היהודים בארים הטהורים שאותם הם רוצים לשעבד או מלחמת הציונים האשכנזים הרואים עצמם כגזע עליון במזרחיים האומללים שאותם הם רוצים להפוך לעבדים.
אז בגרמניה זה התחיל עם אנשים כמו ניטשה ווגנר ואחרים ואחרים.
ואחר כך באו אידיאולוגים ופעילים נאציים ויישמו את רעיונותיהם על מלחמת בני האור בבני החושך .
כאן בא מוני יקים מוצא משנה סדורה ולכאורה אינטלקטואלית ולמדנית על מלחמת בני החושך האשכנזים בבני האור המזרחיים ומקצין אותה פי אלף ובכך רק מגשים את השאיפות הכמוסות של היוצר שמוצא שאין אף אחד חוץ ממוני יקים שמוכןלקחת את המאגנום אופוס שלו בן 800 העמודים ואלף הערות השוליים ברצינות..
כמובן שאין לי ספק שכל אותם אידיאולוגים יטענו שהם רק העלו רעיונות ומה רוצים מהם להם אין כל קשר לכך שאחרים הקצינו את כל מה שטענו ולבסוף עשו איתם את מה שעשו ..

אגב סיפור שיש בו איזה רלבנטיות לנושא ראו:
לאחר חורבן העולם
http://stage.co.il/Stories/121166

צר לי שהחלטת להכליל את ניטשה ברשימת הפילוסופים הגזעניים לא מיניה ולא מקצתיה זה פשוט לא נכון. ניטשה מעולם לא היה אנטישמי אלא העריך מאוד את היהודים ובז לגזענים ופילל לעולם חילוני שבו ערכים של הומניזם ומוביליות חברתית ישלטו בכיפה ולא הוולגריזם הנאצי שסיפח את תורתו וסילף אותה במכוון כדי להצדיק את רעיונותיו החולניים

מה שנכון נכון .
אבל הצרה איתו שרעיונותיו גם אם לא התכוון לכך היו מכרה זהב לגזענים ולאנשי רעיוןהגזע העליון..
העניין הוא שניטשה הוא אחד מאותם אנשים שאתה יכול להסיק מהם דבר והיפוכו .
בכל מקרה לזכותו יאמר הקבוצה הגזעית היחידה של אנשים שהוא תקף במודע היו בני עמו הגרמנים.
מומלץ מאוד לקרוא בנושא הזה את הספר החדש של סטיבןאשהיים"מורשת ניטשה בגרמניה "1890-1990
שמראה על כל הפרשנוית הסותרות וההפוכות זו מזו שניתנו לניטשה לאורך השנים.
http://www.am-oved.co.il/Htmls/product.aspx?C1010=19221&BSP=13473

אני מתנצל לפני עידו גור אריה אם לפי מה שהבנתי אתה אשכנזי בדרגה א-או נושא תעודת דם אשכנזי שמעיד על שושלת אשכנזית-הינך מבורך ואזרח בעל זכויות מלאות במדינה האשכנזית שלנו איני בטוח שאתה צודק לגבי 666 האם הוא אשכנזי טהור.הוא לא מגן על האינטרסים שלנו והוא מייצג שנאה מזרחית בבירור-ככה שכשתהיה בטוח בזה שיציג שושלת אשכנזית משנות החמישים לפחות –

שגם אני איני יודע אם אני אשכנזי טהור וזה לא במיוחד איכפת לי .
שושלת היוחסין מגיעה רק עד המאה ה-16 אבל יש הטוענים שמוצא המשפחה הוא מגולי ספרד אז בהחלט ייתכן שאני ספרדי .
ומר שנקר עוד הערה גזענית אחת מפיך עוד ניבול פה אחד ולא משנה מה וכל הודעה נוספת שלך תימחק אוטומטית מאחר שברגע זה אתה עושה רושם ברור של מישהו שנמצא על הגבול של השפיות ואני עדיין חוכך בדעתי אם לא למחוק לאלתר כל הודעה שלך..
אף אחד לא ביקש מימך לבוא לכאן אז אם אתה כאן אתה תשמור על כללי הנימוס .
אז עצתי לך אם אתה רוצה להמשיך לכתוב כאן הודעות תחשוב היטב היטב 300 או 400 פעם לפני שאתה כותב הודעה אפילו של מילה אחת.
תחשוב על זה טוב מר שנקר.

עושה רושם כל כך מטופש שקשה להאמין שזה מישהו אמיתי.
אני לא אתפלא אם בסוף יתברר שזוהי זהות בדויה של מישהו ממוצא מיזרחי

מאיפה באה לך השינאה החולנית הזאת נגד מזרחים? נראה לי אתה צריך ללכת לפורום קדמה בבחינת מצא מין את מינו אתה ראוי להם והם ראויים לך.

אמיתי.
הוא עושה רושם של מתחזה.
לך תדע אולי זה מזרחי אחד מאנשי פורום "קדמה " שמתחזה לאשכנזי .

המגיבים כאן בלי יוצא מהכלל מתבקשים להימנע מלתקוף קהילות מאיזה שהוא סוג: אשכנזית מזרחית, ספרדית, אתיופית הררית, כוזרית או לא יהודית בהכללה.

כאן זה לא אתר קדמה של סמי שלום שטרית שבו תוקפים בגזענות קהילות שלמות.

אתם מרגישים צורך בלתי נשלט לנבל את פיכם כנגד קהילה וכנגד קבוצה שלמה של אנשים?

לכו לשם.
כאן זה לא המקום.
כל הודעה מסוג זה תימצא תחת סכנת מחיקה.
כאן מותר לכם לתקוף אנשים ספציפיים אבל ללא ניבולי פה אם כי אפשר בהחלט לעשות זאת בהומור
תודה.

"קדמה" הוא אתר רציני וההסתה שלכם כלפיו דוחה במיוחד, ויש בה גם השמצה ודיבה. חלק גדול מהכותבים כאן היו מתים לעמוד בסטנדרטים של "קדמה"

בואי נפרק דברייך אחד לאחד בסדר: הטענה הראשונה שלך שקדמה היא אתר רציני אז זהו שלא ממש אתר גזעני ונמוך מצח שמדבר כול היום על תורות גזע מופרעות לא יוכל ולא יכול להיות מתוחכם. הלאה טענה שנייה שלך שאנחנו מסיתים, זוהי טענה מאוד מעניינת מאתר שכול מומחיותו היא להסית נגד אשכנזים ולגלוש לפעמים לנאציזם קל וכול זאת בשם המלחמה נגד הגזענות(אם תחשבי על כך זה אוקסימורון אבל את בטח לא יודעת מה פירוש המילה)בואי לא נדבר על כך שכול מי שאומר פה משהו גזעני אלי חוסם אותו וישר לכן תגידי לי את מי הגזען :סמי שלום שיטרית או אלי אשד? התשובה ברורה מאוד לפי דעתי.בקשר להשמצה ודיבה אתר קדמה מוזמן לתבוע אותנו ואז אפשר להשוות מה הם כותבים על האשכנזים ואיך העורך של קדמה מתייחס לכך ואיך אלי אשד מתנהל עם גזענות אני מבטיח לך שזה יהיה משפט מאוד מהיר עם הכרעה ברורה לחלוטין. טענה אחרונה שלך "שהיינו מתים לעמוד בסטנדרטים של אתר קדמה" אז זהו זה בעיה כי גם אני ובטח שאלי למרות רצוננו העז לעמוד בסטנדרטים של קדמה פשוט לא מצליחים לרדת כול כך נמוך אז אם יש לך הצעה בשבילנו את מוזמנת לתת. אני מקווה שהבאתי תשובות לקובלנות המעט מטומטמות שלך.

נגד אתר "קדמה " ואיני מסית נגדו .
אני רק מציין לגביו עובדות הידועות לכל מי שטורח לגלוש לשם.
נהפוך הוא יש כמה יוצרים מהאתר ההוא שמפרסמים גם באתר הזה
וכדאי להזכיר בהזדמנות זאת שירדנה אלון בעבר אחת הכותבות המוכשרות ביותר של אתר"קדמה" מפרסמת באתר זה לאחר שנטשה את האתר כתוצאה מכך שכבר לא יכלה לשאת יותר את הגזענות של בעליו וכותביו .
וראו בדוגמה אחת מכתיבתה כאן את
"הצד האחר של האלכימיה
http://www.notes.co.il/eshed/41374.asp
וכך למשל פורסם כאן מאמר על המשורר מתי שמואלוף שפירסם בעבר גם בקדמה
וראו "מלחמת המילים:מתי שמואלוף כמשורר פוליטי
http://www.notes.co.il/eshed/17112.asp

כמו כן פורסמו באתר זה כתבות ביקורות וראיונות עם מואיז בן הראש שגם הוא פירסם בעבר באתר "קדמה ".
וראו למשל

הנוד הנצחי מלוסנה
http://www.notes.co.il/eshed/42960.asp
או הראיוו עימו
ספרדים וקטלנים ומוסלמים וגם ישראלים
http://www.notes.co.il/eshed/42012.asp
או מאמר הביקורת של ירון ליבוביץ' על בן הראש שפורסם כאן
השירה כמאמר פוליטי http://www.notes.co.il/eshed/43006.asp

וכך גם על המשוררת אסתר שקלים שפירסמה בעבר באתר "קדמה "
וראו
פמיניסטית גרושה םרסית דתיה ?
http://www.notes.co.il/eshed/41415.asp

כך שבהחלט אין לי דעה קדומה נגד יוצרים "מקדמה " .
להפך מי שהוא מוכשר זוכה כאן להתייחסות חיובית .
אנחנו יוצאים נגד הנטיות השליליות השונות שקיימות באתר "קדמה " אצל חלק מכותביו ואצל מנהליו ,אבל בהחלט לא עיוורים ליוצרים המוכשרים שקיימים שם ומזמינים אותם גם אלינו. מי שמוכשר נשמח לעסוק בו ולפרסם אותו גם באתר זה .

כאחד שמשקיע בחודשים האחרונים בכתיבה באתר קדמה אני חושב שהרמה הולכת ומשתפרת, בעיקר מאז הסתלקותו של המטורף ההוא מפריז והנמכת פרופיל של מובילי הגזענות האנטי-אשכנזית שנראה כי בעבר היו פעילים באתר באופן יותר אינטנסיבי. אני לא חושב שיש שם הרבה הסתה וגזענות או דברים שצריכים להיות מחוץ לחוק. אני חושב שמדובר באחד האתרים המקוריים והמרתקים ביותר ברשת העברית. נעשים שם דיונים עמוקים ופוריים בנושאים פוליטיים וחברתיים מזויות מאוד יחודיות. אלו קולות שאינם נשמעים בשיח המיינסטרימי אבל הם בהחלט קיימים ולכן חשוב שיבואו לידי ביטוי. בנוסף אני לא חושב שיש להחביא את "השד העדתי", יש בעיות עדתיות בישראל וצריך לדבר עליהן בשיח הציבורי באופן גלוי ופתוח.

ומילה לבת שבע שכתבה כאן למעלה: האם זו אותה בת-שבע ששלחה לי אימייל גדוש בקללות והשמצות בעקבות תגובה ב"העוקץ", ואחרי שקיבלה תגובה סובלנית ועניינית נעלמה מרוב בושה? אם כן, לא נראה לי שראוי שתעלי טיעונים נגד השמצה ודיבה של אחרים. אם זו לא את, התעלמי.

אני הייתי בעבר נוהג להיכנס מידי פעם לדיונים שח אתר "קדמה" מתוך הנחה שזהו אתר חברתי שיש טעם לקרוא את מה שכתוב בו.
יש לי אפילו מאמר שפירסמתי שם על מואיז בן הראש
שיש כאן
http://www.kedma.co.il/index.php?id=928&t=archive
עד שהתברר לי שכל דיון שני שם זה על האשכנזים הכוזרים המתועבים ומזימותיהם נגד המזרחיים
על המזימות האשכנזיות נגד העם המזרחי לאורך כל הדורות ועל הצורך למנוע נישואין בין מזרחיים לכוזרים וכיוצא באלה קשקושים . והיגעתי למסקנה שהאתר אינו ראוי יותר לשום התייחסות רצינית .ועדיף עם כבר לעיין בנושאים חברתיים באתר "עוקץ" ששומר על מידה של רצינות ואחריות ובהחלט יש טעם לקרוא את מה שכתוב שם. .
אני מקווה שהאתר אכן השתפר כדבריך ,
בפעם האחרונה שטרחתי להסתכל עליהם האחראית שם איריס חפץ טענה שהם האתר היחידי ברשת שאוסר על התבטאויות גזעניות כנגד מזרחים ואשכנזים .
טענה שלאור ההתבטאויות שהושמעו בפתילים מיד אחריה נראתה כבדיחה בהחלט מצחיקה.

אגב לדעתי שווה לבדוק מה אומר החוק על הסתה גזענית באתרי אינטרנט .
אם כי לדעתי אין בכלל חוקים או תקדימים שעוסקים בזה בישראל אבל אני חושב שיש בעולם .
"הסתה גזענית " לצורך העניין היא העלעת תיאוריות ודיונים שעוסקות בעמים קבוצות גזעיות וחברתיות שלמיות ועברם והצגתם כרעים וקונסםפירטיביים מעצם מהותם .
בגרמניה למשל יש חוקים די מפורטים בעניין הזה.
הם את הלקח שלהם למדו .היטב.
וזה אומר לדעתי שאם אתר כלשהו יתפרסם דיון אחד או יותר על קבוצות שלמות באוכלוסייה מזרחיים ערבים ,אשכנזים ,אתיופיים וגם קבוצות מדומיינות כמו הכוזרים ו"הערב רב " אבל שהן בברור סמל לקבוצה אמיתית כמו האשכנזים כי אז יהיה מקום לתבוע לדין הן את בעלי האתר והן את הכותבים (כאשר אפשר לדעת מי הם ) על הסתה גזענית.
יש לדעתי להרחיב את זה גם לטלויזיה .

אם אבי ביטר לאחר שהיציג את התורות הגזעניות שלו ברצינות גמורה בעיתונות ,יתחיל להפיץ אותן גם בתוכנית הראיונות המתוכננת שלו וגם אם יטען שזה יהיה בבדיחה,אפשר יהיה בקלות להוכיח שזוהי טענה שקרית לאור טענותיו הקודמות בנושא.
ואז יהיה מקום לתבוע לא רק אותו על הסתה גזענית אלא גם את מפיקי והתוכנית שנתנו לו יד וסייעו לו למטרות רייטינג .
. .
ליובל דרור ,עידו קינן ושאר העיתונאים בנושא האינטרנט ,הנה נושא מעניין בשבילכם לדון בו .
האם מן הראוי להכניס חקיקה בנושאי הסתה גזענית ברשת ?
האם יש לתבוע אתרים כמו "קדמה " ואתרים של הימין הקיצוני בנושא הזה על פרסום דיונים שהם בעלי מטרה גזענית ברורה ?
בהחלט שווה דיון.תוכלו להופיע כאבירי חופש הדיבור שמתנגדים לכל הגבלה בנושא
בניגוד לטענות צרות האופק שלי .

כדאי שתחשבו על זה.

לאחר הבחירות הבאות אם תחפשו נושא שיעורר עניין ציבורי כדאי לגלוש באתרים כמו "קדמה " עם "מילות החיפוש " "אשכנזים " ו"כוזרים "
ותמצאו שם כמויות אדירות של חומר שהוא הסתה גזענית בכל קנה מידה הידוע לאדם
.תיאוריות גזע פרטניות ודקדקניות שנראו כאילו יצאו מספרי הלימוד של הנאצים של חוקרים דגולים כמו המומחה לתורות גזע ולאומה האשכנזית הבזויה מר אהרון יצחקי היקר ורבים אחרים, ושאר דברי בלע הסתה מסוגים שונים ומשונים כנגד כל מי שנחשד שהוא ממוצא אשכנזי כוזרי או סתם לא מזרחי או הגרועים והבזויים שבכולם מזרחיים ומזרחיות שבטימטומם ובנבזותם העיזו להתחתן עם לא מזרחיים .
תגלו איך כאן במדינת ישראל ממש מתחת לאף של כולנו צומחת ומתפתחת לה תורת גזע חדשה בסיגנון הנאצי הישן . .
שווה לבדוק האם אפשרי להגיש הצעת חוק בנושא הזה בנושא הצגת דיעות גזעניות ברשת.

זעיר יכולת לתרום, לו פשוט לא היית נותן בימה לדברי הבלע באתרך. פחות תהודה, פחות מסיתים ומוסתים.
צדקה -טוב שהיא מתחילה בבית.
אבל אז הרי לא היה רייטינג

אז מה ?
אז הם ממשיכים בנתיים בדברי ההסתה שלהםב"קדמה " ובמליון אתרים אחרים.
ובנתיים המסית הגזעני אבי ביטר הביא את כל התיאוריות המוטרפות שלהם לידיעת מאות אלפים שקודם לא שמעו עליהם בימי חייהם
ויש סיכויים טובים שהוא ימשיך במסע ההסתה במלוא המרץ בתוכנית הראיונות שלו שתעלה בקרוב . .
זה שמתעלמים ממשהו לא אומר שהוא יפסיק
להתקיים
לפחות עכשיו כל מי שיחפש ברשת בנושאים האלו יגיע גם לכאן ויקרא את מה שכתוב כאן בעניין ההסתה הגזענית
ואולי זה יתרום משהו להבנתו ואולי לא.

מעניין שהוא שמע על זה בדיוק לפני כמה חודשים. ומה קרה לפני כמה חודשים? האשכנזי שלמה זנד כתב על זה ספר שזכה לתפוצה בלתי רגילה ולמיליון מאמרים.

אז השאלה היא למה אתה מתנפל על אבי ביטר?

לך על שלמה זנד.

האם זנד הוא אנטישמי.

ואם כבר יותר בגדול לך על ארתור קסטלר, הוא בכלל היה גאה מאוד להיות אשכנזי כוזרי, הוא ראה בזה כבוד גדול.

חוץ מזה אני ממוצא של שבטים בEרברים שהתגיירו ואם אתם רוצים אתם יכולים לקרוא לי ברברי, זה עדיף על ההסתה הבלתי פוסקת נגד מזרחים. בקיצור תפסיקו לקרוא לנו מזרחים, אנחנו ברברים גאים!

כמדומני, עניין הכוזרים דווקא נחקר היטב על ידי אשכנזים, זה כמובן כולל את קסטלר ואת זנד ואת ברונובסקי והרבה אשכנזים דווקא היו גאים לא להיות מזרח תיכוניים. משום מה התחושה היא שהבעיה היא לא מה שאומר ביטר אלא שביטר אומר את זה ולא אשכנזי. זה עניין של מיהות ולא של מהות. יענו, לאשכנזי מותר לדבר על זה אבל למזרחי לא.

אבל למה לריב?

הרי כולנו יהודים ערבים.

The Thirteenth Tribe (Paperback)
by Arthur Koestler (Author) "ABOUT the time when Charlemagne was crowned Emperor of the West, the eastern confines of Europe between the Caucasus and the Volga were ruled by…

כמה סקירות מאמזון שיבהירו על מה הספר

67 of 74 people found the following review helpful:
Interesting theory of the origin of East European Jews, November 26, 1997
By A Customer

It is curious that in Israel, where I am from, the Khazar's history is only briefly mentioned in school. We did study "letters to the Khazar" by Jehuda Halevi, but more as a literary piece that in context with the Khazars. That is the reason that the book was so interesting for me: It presents a theory which is quite unacceptable to the religious population in Israel. (and outside as well). Are all the eastern european Jews in essence converts? It makes the whole question, so much dealt with in Israel, of "who is a Jew" rather ironical. Are the religious Jews the "real" Jews? And how can they be so much against conversions to judaism, if they themselves are converts? Interesting! Of course, the theory the book presents that ALL the east european Jews are descendants of the Khazars is only a theory, but Koestler surely presents some interesting arguments! Fascinating reading! Comment | Permalink | Was this review helpful to you? (Report this)

30 of 31 people found the following review helpful:
FASCINATING AND LITTLE-KNOWN HISTORY, February 4, 2007
By Theresa Welsh "The Seeker" (Ferndale, Michigan, USA) – See all my reviews

Arthur Koestler tackled an obscure but potentially explosive topic in this little book about the Khazars, a people who lived in the area between the Caspian Sea and the Black Sea in the decades before 1000 AD. Their story make fascinating reading, as the author delves into the limited number of sources that mention them. They wielded great influence in the world of their time, which – as in the present – included conflict between different religious groups. There were Muslims, Jews and Christians who lived in the vicinity and the Khazars were tolerant of all. But the Khazar leaders, who originally had a traditional religion from their nomadic roots, were interested in the three major religions. Folklore has it that they called together the wise men of each religion and asked about its beliefs and practices. When they found that both the Muslims and Christians honored the Jewish God and that the Jewish religion was the oldest, they decided to adopt Judaism. The Khazars became Jews.

It is the contention of this book that these Khazar Jews are the ancestors of the Jews of Eastern Europe who were persecuted by Hitler and who eventually founded the modern state of Israel. These Ashkenazi Jews, according to this theory, are not a Semitic people, as are the Sephardic Jews. They do not descend from "God's chosen people," but rather from the nomadic tribes of the Caucasus. The Khazar empire disappeared in the years following the first millennium, wiped out by the Mongol tribes, who formed an alliance with Byzantium. The Khazars and their control of trade routes became irrelevant after that and many migrated to what is now Poland, Hungary and Germany and founded "shetls" – small villages, where they continued to practice the Jewish religion and contributed to the culture of Eastern Europe.

You can argue whether these Khazar Jews were "true Jews" but there clearly were Jews from the Diaspora living in the Khazar territory at the time of their conversion, and it seems clear that the Khazar Jews were a mixture. Koestler discusses the high rate of intermarriage between Jews and non-Jews throughout all historic periods. Oddly enough, intermarriage slowed only when Jews were forced to live in ghettoes, with limited contact with non-Jews. There were also many births resulting from rape of Jewish women during the years of brutal pogroms. So all Jews are of mixed origins.

It appears to me that Koestler did not write this meticulously researched book to support anti-Jewish or anti-Israel sentiment. He was simply interested in the origin of the Jewish people and felt that the history of the Khazars was little-known and had possibly been suppressed. His later chapters deal with the perception of ethnicity ("I can always tell a Jew when I see one."). He says culture, not genes, produces characteristics of a people. Some people claim they can always tell an American, even though Americans descend from a melting pot. His contention is that ethnicity is largely nonsense and it is the language and culture and shared values that make "a people." He makes the point that Israelis are a people, since they now share a country, a language and a culture. Although some Israelis may believe that "God gave this land to me," that is not what gives Israel the right to exist. The country was legally constituted by the united Nations and is today a country of people who mainly identify themselves as Jewish. Does it really matter who their ancestors were?
Comments (2) | Permalink | Was this review helpful to you? (Report this)

30 of 31 people found the following review helpful:
Still a must for anyone interested in Judaism, despite recent genetic research, November 7, 2006
By Karl Krokar – See all my reviews

This book is dated but is still a masterpiece also because the subject matter is
(fortunately) presented in a popularised, non academic fashion. I highly recommend
it to anyone interested in getting closer to the truth regarding the origin of the
vast majority of 'Jews' in the world today. These issues are however politically
sensitive and this inevitably results in controversy.
The commonly available theory of the origin of the Ashkenazis, or East-European
Jews, is the Renanian Theory (see e.g. Wikipedia). Namely, the Ashkenazis would
descend from refugees of Crusade- and Black-Death-time persecutions of 'authentic'
Jews from western Germany who sought a new life in faraway Poland. However, this
theory does not hold to antropomorphic considerations, considerations of numbers
of refugees and size of ensuing communities in the East and, most importantly,
to a lingustic analysis of the ashkenazi Yiddish language (which points rather
to a Southeast-Germany, Slavic and Turkik origin of that idiom). The standard
theory also does not explain most of the peculiar customs and surnames of the
Ashkenazis and their historical and economical development in continuous conflict
with the populace of the host countries.
Koestler, following an earlier proposal by Hugo von Kutschera (1910) – but also
in accordance with Jewish Encyclopedia pre-1917 articles – rekindles the Khazar
Theory of the ashkenazi origins in this book. Potential readers can follow the
existent reviews to learn about the details, so it suffices to state that
according to this theory the bulk of the Ashkenazis would be the descendants of
a turkik tribe (the medieval Khazars) who at the end of the first millenium held
an important (and little mentioned) empire in Southern Russia and converted en
masse to (rabbinic) Judaism for political and commercial convenience. The empire
was however ephimeral and further invasions, both from the early Russians and
from newcomer turko-mongol tribes from Central Asia, swept the jewish Khazars
away from history (some scholars say BECAUSE of their conversion to Judaism).
But did the new converts really disappear? Koestler proposes not, that these
people in fact eventually turned into the Ashkenazis of Poland-Lithuania, Hungary,
the Ukraine, Russia and even of Germany and Austria. Later, these 'Jews' moved
to France, England, the USA, Israel, the world over. So, are the great majority
of Jews really akin to the people of the Bible?
Opponents of the Khazar Theory claim the jewish Khazars disappeared from history
due to the onslaught of kievian Rus' and of tribes from the East: Pechenegs,
Kumans (Kipchaks) and Mongols. Strange, because cartographers of Venice Polo
Family's travels to Central Asia report a 'Gazaria' and a 'Cumania' in existence
around 1250 after the mongol invasions. The Pope's envoy to the mongol court,
Giovanni da Piano Carpini, reported encountering a jewish tribe among the
constellation of peoples associated with the Mongols. Genoese traders knew the
Crimea peninsula with the name 'Gaziria' well into the 1350s. Indeed, the last
jewish Khazars left the Crimea (Krym in Russian) as Karaim during imperial
russian control of the region. As others have pointed out, the geographic
contours of the jewish Pale of Settelments under russian imperial rule overlap
significantly the contours of the reduced khazarian province after the Mongols
(Gazaria). So what is more natural than these jewish Gaziri turning into the
Ashkenazis? That is the shocking thesis of the vonKutschera-Koestler theory.
Indeed, why only the jewish Khazars ought to have disappeared? All of their
imperial confederate peoples still live on: the Magyars turned into the
Hungarians (taking with them the judaic Kabars); the Bulghars turned into the
(danubian) Bulgarians and the Volga Bulghars (now Bashkiri, Chuvashi, …); the
Kumans turned into Kipchaki in the East and then Cumani (Kun) in the West
(playing a role in the formation of modern Romania and Hungary). Take the Alans
(also allied to the Khazars): have they also disappeared? They turned into the
Alamanni (a mixture of Alans and germanic southwestern tribes), into the modern
Catalans (Goth-Alans) and survive the ancient 'As' people (as known to the
Persians) in loco as modern Ossetians. Likewise, the Khazars did not disappear.
Koestler explains: they were divided into Ak-Khazars (more sedentary casts)
and Kara-Khazars (more nomadic ones, warrior casts). The first converted and
eventually turned into the Ashkenazis, the second group remained nomadic.
Together with other nomadic groups from the Kipchaks and the Bulghars they
eventually formed those former mercenaries of the steppes called Kazakhi in
Russian: the Cossacks! These accepted slavic fugitives from medieval serfdom
in their midst and thus turned orthodox christian, becoming the scourge of the
Ashkenazis many times over and – peculiarly – staunch supporters of the Tzars.
The steppes of Eurasia are the strangest place on Earth and reserve us peculiar
surprises, so why not jewish Turks? As the reader will learn, some of the Kipchak
and some of the Seljuk Turks also converted to Judaism in former times, forming
a base for Jews in Romania and in modern Turkey.
More recent objections to the Khazar Theory come from modern genetic research,
as some reviewers have rebuked. They jump to rushed conclusions. As some
experts have remarked, sample populations in these studies were small and not
randomly selected, and thus the results may not be statistically significant.
We may never know what percentages of 'semitic blood' and of 'turanic blood'
the Ashkenazis do carry, and the question is ill-founded since we shall never
be able to genetically test vastly mixed populations that moved their settlement
regions sometimes many times over. Indeed one should test not only Ashkenazis,
Sephardis and their host populations, but also true accepted descendants of the
Khazar, Kuman and Seljuk Turks. Until this is done, these genetic studies are
meaningless even when their statistical basis is improved. Not surprisingly the
conclusions of these studies are simplistic and in clear contradiction with each
other: first the 'few founding middle-eastern fathers' scenario, then a
'communities formed by unions between Jewish men and local women' scenario, more
recently the 4-women (!) scenario: 'the Ashkenazi population as descended
matrilineally from just four women, likely from a Hebrew/Levantine mtDNA pool
originating in the Near East in the first and second centuries CE'. It's hard to
believe such hasty conclusions drawn from studies on statistically restricted
(and ethnically selected) population samples. Has the genetic approach been tested
on accepted, uncontroversial situations?
The Khazar Theory is important and very well described in Koestler's book. It's
important not only in the context of Israel's founding myths (which however
Koestler duly considers), but as a unique key to understanding Eastern Europe's
(and the world's) medieval and modern history.

תראה בקדמה התקיימו דיונים מרעישי עולם בעניין הכוזרים, אבל לומר שהיתה שם הסתה זה קצת מוגזם. היה דיון, ואולי המעמיק ביותר בנושא בשנים האחרונות. בעיקר היה דיון על ההשלכות של הכוזריות של האשכנזים על מדינת ישראל. ברוב המקרים הכותבים שם, וזה כולל אותי ואת שני עורכי האתר, היו נגד הסקת מסקנה כלשהי לגבי האשכנזים. הטענה הבסיסית היתה שלא משנה מה המקור של האנשים הויכוח הוא על מעשים ולא על השאלה אם מישהו התגייר לפני אלף שנה. לקרוא לזה הסתה, זה קצת מוגזם. נכון שהיו כמה שהרחיקו לכת, אבל אין בזה הסתה. אלא אם כן, שוב, מה שמפריע לך זה שמזרחים משתמשים במילה כוזרי. שזה עניין אחר.

אתה מיתמם כנראה
קרא שוב את דבריו של המסית הגזעני אבי ביטר
הוא לא מדבר על כך שיש אשכנזים ממוצא כוזרי ( ואגב כידוע לך הוא עצמו צריך ל\היות ממוצא כוזרי מאחר שהוא ממוצא תורכי )
אלא הוא מדבר על כך שהכוזרים הם אומה שאחראית לחוליי העולם השונים.
איך המסית הגזעני ביטר ניסח אתזה :
אבל יש גם חילוניים כאלה שעושים סכסוכים "בינינו כל העולם …רק עם הכוזרים יש לי בעיה הדבר הזה שעושה ריקבון צריך לזרוק אותו . "
או
"כל הצרות שיש לעם היהודי באו מהם ..בגלל הכוזרים קרו הרבה ד'ברים לא טובים ליהודים בעולם למשל לפני שישים שנה ".

תגיד לי שלמה זנד אמר משהו כזה??
ארתור קסטלר אמר משהו כזה ?
אם כן אשמח אם תצטט לי זאת ובמדוייק .
כל מה שאמרו הוא שהאשכנזים הם צאצאי הכוזרים. זהו
. הם לא טענו שהמדובר בקבוצה קונספירטיבית האחראיית לחליי העולם
אבל הנה עכשיו צצה קבוצה של גזענים מטורפים שאחד מחודי החנית שלה הוא כנראה "החוקר " יצחקי יורשם המדופלם של רוזנברג וקלמןקצנלסון
המסית נגד העדה האשכנזית בדברי תועבה שבגרמניה אם היה מעז לפרסמם שם הוא היה מועמד בגללם לדין .
והם טוענים שהכוזרים הםקבוצה קונספירטיבית למעשה בדיוק את מה שהנאצים טענו רק בשינוי שם.
. וחוץ מזה מואיז
מה לך בין כל אותם צרחנים אכולי אובססיה של שנאה המקיאים את שינאתם הגזענית המטורפת בכל רגע אפשרי שם?
אתה לא מרגיש מבוכה שאתה נמצא בסביבה כזאת עם אנשים כאלו ?
אין צורך שתישאר באתר שיש עליו עננה כבדה כזאת של חשדות בגזענות .
מואיז היקר עצתי לך עד שיחול שינוי במדיניות הגזענית הזאת של קדמה אין צורך שתישאר שם ישנם מספיק אתרים אחרים שישמחו לפרסם אותך ולהיהנות מיצירתך ומתבונתך.
ירדנה אלון הסיקה את המסקנות מואיז .
אולי תסיק אותם גם אתה ?

יש יותר מאבק דמגוגיה בטיעון שהדיבור על המוצא הכוזרי של האשכנזים יש בו משהו גזעני.
הציונות נשוא הדיון כולו מסתמכת על איזה קשר
טריטווריאלי שהיה לבני הדת היהודית לארץ כנען ומדובר על קשר של לפני אלפיים ושלושת אלפים שנה , אז מה לא לגיטימי מצידם של מי שמנסים להאיר
את העובדה שחלק גדול מאלו המסתמכים על מה שקרה לפני אלפיים שנה הם למעשה מסתפחים לדת היהודית לפני אלף שנה ?
אף אחד גם לא טען שעצם ההשתייכות לקבוצת אנשים ממוצא כוזרי יש בה פחיתות כבוד או נחיתות גיזעית
ואם כבר אז להיפך כולם דיברו בשבחו של העם הכוזרי.
אם מדובר על גזענות אז מדובר על המבנה החברתי פוליטי שהקימה התנועה הציונית בהשראתם של מרבית המגויירים האשכנזים ממוצא כוזרי.
וכאן יש חומר של אמת ולא הזיות מסתירניות, הציונות הכוזרו/אשכנזית נוהגת ולא רק מדברת באופן גזעני תוך הסללת יחידים וקבוצות על בסיס מוצאם האתני וכדי שלא להתמודד עם נושא זה מסיטים את הדיון בטענה שעצם איזכור מוצאם הכוזרי של האשכנזים הוא בעל נופך גזעני.
ובכך מתגלה למעשה גזענותו של עורך ובעל האתר מר אלי אשד הנלחם בשצף קצף בכל איזכור של עובדות היסטוריות מהותיות שאינן מתאימות לאינטרסים המובנים של בני קבוצתו האשכנזית
שבנתה חברה שלטענת למעלה ממחצית תושביה היא חברת אפרטהייד גזענית.

אנא על תחזור על כל אותם טענות הזויות שאתה חוזר ומשמיע מליוני פעם והישאר עםנושא הדיון
ונזכיר מהו :
אבי ביטר אומר והוא אומר זאת עליך מוני משום שכידוע לך אתה בעל דם כוזרי
"רק עם הכוזרים יש לי בעיה הדבר הזה שעושה ריקבון צריך לזרוק אותו . "
"
בגלל הכוזרים קרו הרבה ד'ברים לא טובים ליהודים בעולם למשל לפני שישים שנה ".
"
הוא אמר את זה עליך מוני על הוריך על אחיך ועל סביך ועל סבותיך ועל אבותיך ועל בני משפחתך שכולם כידוע לך יש סבירות גבוהה ביותר שיש בהם דם כוזרי .
עליך הוא אמר את זה מוני לא על אף אחד אחר .
האם אתה "ריקבון שצריך לזרוק אותו"
?"
ואולי נציג את זה
בצורה אחרת
מה יעשה ליהודי תורכי שאומר ליהודי בולגרי שהוא "ריקבון שצריך לזרוק אותו"?
הבמה לרשותך מוני אבל הקפד להישאר עם הנושא ןלא לסטות ממנו .

אלי, אני לא מסכים עם הדברים האלה, וכבר הבעתי הרבה פעמים את דעתי בנושא. בשום פנים ואופן אני לא מאשים את הקורבן בשום דבר, ולא אוהב את הגישה הזאת.

אבל בחייך, הסתה? אנטישמיות? תאי גזים? מזה שאבי ביטר אומר שטויות אנחנו נגיע לתאי גזים. אז האיש אמר כמה שטויות? מיהו בדיוק? הוא זמר? שחקן? מה הוא? מנהיג של מפלגה, מנהיג של תנועה גדולה?

אז אמר, כל היום המדינה הזו עסוקה בזה אמר וההוא אמר, כשבצד השני של הסקאלה יש מדינה שלמה שמשך שישים שנה מנהיגה אפליה ממוסדת, בכול המוסדות שלה, אפליה כל כך עמוקה ומושרשת שאנשים מקבלים אותה כאילו זה הדבר הכי ברור מאליו. האפליה הזו היא נגד המזרחים.

אני מציע לך, כן לך, להילחם קודם כל נגדה ולהבין אותה. אחר כך אפשר יהיה גם לטפל בכול מיני ליצנים שמסיתים כלפי קבוצות.

במקום

להכיסנ כל פעם שמישהו אומר משהו על האשכנזים לבונקר ולומר אנטישמיות ושואה. ושזה מתחיל בדיבורים ונגמר בשואה. אפשר למתוח את הקו הזה ולומר שזה מתחיל בזה שמקשיבים לבאך ולמוצרט ונגמר בתאי הגזים.

קצת נסחפתם, לא?

אני רק יכול להבין דברים אלה כתגובה , לא ממש נחמדה, להרבה מאוד שנים של אפליה הגזעה ואלימות כלפי חצי מהעם היהודי היושב בציון, אי אפשר להמשיך להתעלם מההקשר, ואי אפשר לחשוב שהמדיניות הזו של מדינת ישראל לא תפרוץ בכול מיני אירועים. ומאחר והמצב רק מחמיר, יכול להיות שהתגובות יחמירו. הפיתרון היחיד לדברים האלה הוא להפסיק את האפליה הממסדית.

אבי ביטר הוא פטפטן שעלה על דבר נכון , דבריו הם מטאפורה ולמרות משקלו הפיזי אין לו לא את היכולת ולא את הרצון להשליך מי שהוא לשום מקום.
הנטיה הילדותית הגזענית לסתום פה לכל מתנגד לדעותיך תוך כינויו כהיטלר והשימוש באנטישמיות זו זילות השואה וזילות האנטישמיות.
כל זמן שאתה תומך בשלטון ההגמוניה האשכנזית ששדדה את מולדתו של העם הפלסטיני והסלילה את העם היהודי הספרדו/מזרחי לחיי עוני וניוון אז לדבריך ההזויים אין יותר משקל מאשר לתוכנם הגזעני.
אם אכן היה במשקלי הגנטי איזה עירבוב כוזרי לא הייתי רואה בכך כל אות לפגם או לגנאי ולא הייתי מסתיר זאת כפי שעושים הציונו/אשכנזים .
הכוזרים של לפני אלף שנה היו עם ככל העמים עם תכונות חיוביות ושליליות , כך גם הדבר עם צאצאיהם האשכנזים .
הדבר השתנה עם אימוצה של התאוריה האשכנזו/ציונית הגזענית ששמה לה מטרות שליליות לביצוע ,וכאן נכנסו היהודים האשכנזים לתקופה של ליקוי מאורות מוסרי תוך תמיכה גורפת ברעיון הציוני.
העימות בין צאצאי הכוזרים לבין העם היהודי המקורי המזרחי הוא לא רק עימות תודעתי אלא גם עימות קיומי וזאת מכיוון שלא רק שהאשכנזים מסלילים באופן שיטתי את היהודים לעמדות של נחיתות ונחשלות אלא שהם עוסקים גם במסע של סילוף ההיסטוריה מתוך מגמה לנכס לעצמם עבר היסטורי כצאצאי אברהם אבינו תוך הטמעת העם היהודי המזרחי בבליל של פראבוסלבים וצאצאי הכוזרים.

אל תסטה ממה ששואלים אותך עם עוד דיון בטענות המטורפות שלך שכבר ניסתרו מליון פעם בדיון
מלחמות הכוזרים באתר קדמה
http://www.notes.co.il/eshed/40498.asp
כאן
ואני לא אוהב אנשים שחוזרים שוב ושוב על טענות שכבר נסתרו כאילו כל דבר שאומרים להם יוצא להם מהאוזן השנייה .
נו לפחות דבר אחד השתנה אצלך מאז שנכנסת לכאן לראשונה :
מאז שנחשפה העובדה שאתה ומשפחתך מאות שנים אחורה אתם כולכם ממוצא כוזרי הפסקת לפחות כאן לטעון שהכוזרים הם גזע שטני .
אז תסביר לי מה לך ולמזרחיים ?
מה לך הכוזרי ולסמי שטרית ושות' ?אתם שניכם על פי מיטב טענותיך בני גזעים שונים אז מה אתה רוצה ממנו?
מה לך ולו ולתנועה שלו של אנשי מזרח ?
למה אתה מטריד אותו עם כל ההבלים שלך כל הזמן כוזרי ? אתם הרי בני עולמות שונים
אתה כוזרי והוא מזרחי .
ועכשיו שאלה נוספת
:
אם אבי ביטר היה אומר דבר כזה על הבולגרים למשל
היית דורש ממנו להתנצל ?
או עובר על זה לסדר היום באחוות גזענים?
אנא ענה לשאלות האלו בלבד מוני ואל תסטה כי כל סטייה תימחק.

אני מסכים שיש הפליה ואני חושב שהיא מצטמצמת והולכת עם השנים והיא לא כלכך נובעת מסיבות תרבותיות כו בגלל שמי שמגיע קודם תמיד ינסה לקחת לעצמו חלק גדול יותר מהעוגה . .
לעניות דעתי האתיופים מופלים הרבה יותר מהמזרחיים אולי פי מאה או אלף יותר ואם כבר אני מעדיף להיאבק בנושא שלהם .
התרומה שלי למאבק באפליה מכל סוג היא פשוטה וברורה ונמשכת :
אני מפרסם באתר שלי על כותבים ויוצרים בני עדות המזרח והאתיופים .
כתבות על יוצרים כמו זוהר ארגוב
הפילוסופיה של זוהר ארגוב
http://www.notes.co.il/eshed/49430.asp

כתבותשל יוצרים כמו ירדנה אלון כמו
הצד האחר של האלכימיה
http://www.notes.co.il/eshed/41374.asp
וכך למשל פורסם כאן מאמר על המשורר מתי שמואלוף
וראו "מלחמת המילים:מתי שמואלוף כמשורר פוליטי
http://www.notes.co.il/eshed/17112.asp

כמו כן פורסמו באתר זה כתבות ביקורות וראיונות עם מואיז בן הראש ".
וראו למשל

הנוד הנצחי מלוסנה
http://www.notes.co.il/eshed/42960.asp
או הראיוו עימו
ספרדים וקטלנים ומוסלמים וגם ישראלים
http://www.notes.co.il/eshed/42012.asp
או מאמר הביקורת של ירון ליבוביץ' על בן הראש שפורסם כאן
השירה כמאמר פוליטי http://www.notes.co.il/eshed/43006.asp

וכך גם על המשוררת אסתר שקלים שפירסמה בעבר באתר "קדמה "
וראו
פמיניסטית גרושה םרסית דתיה ?
http://www.notes.co.il/eshed/41415.asp

אבל האמת היא שההפליה נגד יהודי אתיופיה נראית לי הרבה יותר חמורה ואני עוסק במאבק בה בצורה הרבה יותר אינטנסיבית
כידוע לך אני מתנדב באגודה למען יהודי אתיופיה
ומשמש כמומחה באתר שלהם
http://www.iaej.co.il/newsite/expert.asp?person=3
מפרסם אצלהם בכתב העת שלהם סיפור קומיקס בהמשכים
ומקפיד לפרסם כאן באופן קבוע מאמרים על יהודי אתיופיה ותרבותם.
וזהנ נראה לי כאפקטיבי הרבה יותר מאשר הפרחת טענות גזעניות מטורפות כנגד האשכנזים וכתוצאה להרוס כל לגיטימיות למאבק כנגד ההפליה והניצול . .

שהאנשים המופלים ביותר והסובלים ביותר מגזענות הם יהודי אתיופיה ובכלל לא המזרחיים .
עיריות לא נותנות להם להיכנס לבתי ספר , אוסרות עליהם להיכנס לגור אצלהם ואם הם נכנסים לגור מחירי הבתים יורדים וכו'
הסיפור ידוע
והם סובלים מגזענות גם של אשכנזים וגם של המזרחיים כולל אלו שכל כך אוהבים לצעוק על הדיכוי כנגדם אבל לא יהססו אפילו לרגע לדכא אחרים כשרק תהיה להם ההזדמנות.
אבל …
גם האתיופים הם בכלל לא צדיקים כאלו גדולים
וגדם הם יודעים להיות גזענים בדיוק כמו כולם ברגע שיש להם את ההזדמנות .
וראו
העבדים של יהודי אתיופיה
http://www.notes.co.il/eshed/40558.asp
וכפי שכתבה נערה אתיופית אמיצה ומצפונית בתגובה לכתבה זאת
"אני אומרת שבסוף לאתיופי חוקים משלו, הוא זועק לגזענות אבל הכי גזען בתוך ביתו ,תורתו היא לא אמונתו ובטח שמגילת העצמאות לא נחלתו "
וראו כאן
אתיופים צבועים (ולא בשחור )
http://www.yopi.co.il/news.php?N_ID=2217

ומוסר ההשכל הוא :
גם אלו שסובלים מדיכוי וגזענות יכולים להיות גזענים ומדכאים ברגע שנותנים להם את האפשרות.
זה שמישהו סבל או סובל מגזענות לא נותן לו שום זכות שהיא להיות גזען כלפי אחרים .

אחרת מיהו שבכלל יתלונן על הגזענות כנגדו ?
לתשומת ליבך מואיז

כאן הוא טוען שאין שום דבר בכוזרים וכולם שיבחו אותם ומקומות אחרים הוא קורא להם שיילוקיסטים חמדנים שצריכים לחזור לכוזריסטן

אל תשאל במופלא ממך למה כאן הוא אומר דבר אחד ובמקום אחר דבר הפוך לגמרי .
הוא מתאים את עצמו למי שהוא מדבר אליו מה הוא אומר בדיוק הוא חסר חשיבות העיקר להפיץ את השנאה העצמית שלו לבני עמו הכוזרים.
כמוהו כמורו הדגול יצחקי שמעמיד פנים שאינו גזעני בזמןשהוא אחד הגזענים הגדולים ביותר הקיימים .
עליך להבין שיש כאן שפה כפולה בסגנון 1984 של אורוול.
הם מצד אחד טוענים שהם מתנגדים בתוקף לכל גזענות שהיא אבל מצד שני הם מסבירים שמותר לשנוא את מי שהם שונאים כי ההם רעים וגזעניים.
קח לדוגמה את יצחקי יש בספר שלו ניתוח שלם של דברים שחיים חפר אמר פעם נגד המזרחיים שאותם יצחקי תקף בצדק כגזעניים.
ואחרי שעשה זאת המומחה הדגול לגזענות אשכנזית הלך לתקוף במילים רק שונות במקצת את האשכנזים וממשיך לעשות זאת באתר שלו .
כלומר הוא מסוגל לזהות גזענות רק באחרים לא בעצמו .
בכל אופן אין ספק שאצל יקים שהמדובר בטיפוס אובססבי שהכוזריות היא מרכז חייו .
ככל הנראה היה זה בצעירותו שהוא גילה את עובדת היותו כוזרי וכנראה משני הצדדים של המשפחה ומאז חייו השתנו לנצח.

אני חושב שהתגובה האובססיבית של יקים כלפי האשכנזים נובעת מיחס רע אליו בצעירותו ולכן הוא חושב שבגלל שכמה אשכנזים מאוסים שירדו לחייו יש לו זכות להכפיש את כולם. בכול מקרה רציתי לברך אותך על פעילותך ההומניסטית כלפי העדה האתיופית ולפי דעתי אם כולנו היינו פועלים ברצון טוב בשביל קבוצות מוחלשות היה הרבה פחות מתח במדינתנו וזה כולל גם את ישראל.

ואגב אם כבר
האגודה למען יהודי אתיופיה תמיד זקוקה לידיים נוספות
וכל מי שמעוניין לעזור
מוזמן ליצור קשר דרך האתר
כאן
http://www.iaej.co.il/newsite/
ויתקבל בברכה
יש הרבה מה לעשות למען הקהילה .

אבל זה לא עומד בסתירה, הבעיות של אתיופים הם הבעיות של המהגרים החדשים עם כל התפיסה של המדינה והציונות.

הבעיות של המזרחים הן בעיות שונות ודומות, הם כבר לא חדשים אבל המלחמה לחיסולם נמשכת בעזרת כל הנשק של המימסד הישראלי (שזה לא רק אשכנזים). מה שאתה קורא שיפור זה יותר חיסול, זאת אומרת ברגע שאתה מצליח להסתיר היטב את המוצא שלך, אם זה בגלל נישואים לאשכנזי או שינוי שם או התמזל מזלך ויש לך עיניים בהירות וצבע עור לבן (יש הרבה מזרחים עם צבע עור לבן), והשם שלך כהן. זה השיפור היחיד. מן הצד השני אלה שלא נתמזל מזלם (ואוי לו למזל הזה), מותקפים הרבה יותר.

בעולם הזה לאתיופים אין סיכוי גם בעוד מאה דורות, ורק שינוי תפיסה ישנה את המצב. בעיקר שינוי תפיסה תקציבית והפניית משאבים. וזה רחוק מלקרות.

ואגב, ההשוואה היא בין האתיופים לרוסים שהגיעו באותו זמן

כמו בין המזרחים שהגיעו בשנות החמישים והפולנים שהגיעו באותם שנים , וגם במספרים דומים.

רק כך תוכל לנהל השוואות.

ולא בין מרוקאי שהגיע בשנות החמישים לבין רוסי שהגיע ב 1990, אם אתה כבר מדבר על אלה שהגיעו אחרונים. ואז נראה לאיזה מסקנות תגיע.

שלכל המהגרים בעיות דומות ואכן ככל שהעור שלהם כהה יותר כך הבעיות גדולות יותר.
ומשום כך לאתיופים יש בעיות גדולות הרבה יותר מאלו של המזרחים או הרוסים.
ואני מניח שבעוד שנה שנתיים יוקם גם אתר "קדמה " בגרסה האתיופית עם אותם ניבולי פה וזעקות מטורפות.אם אין כבר אחד כזה.
רק מה הן לא יופנו באופן ספציפי כלפי האשכנזים לא ולא אדוני הם יופנו באותה מידה אם לא יותר כלפי המזרחים שבאופן כללי לא הראו שום יחס חברי של מי שעברו את זה על בשרם גם הם אלא באופן כללי התגלו לאתיופים כלא שונים בכלל בגזענותם מהאשכנזים ולפעמים רק כגרועים יותר. .
כדאי שתחשוב גם על זה

לצערי הגזענות הפכה ללחם חוקם של המזרחים לא פחות ואפילו יותר משל האשכנזים וכול קבוצה אחרת. למזרחים אין בעיה להשמיץ את הערבים האשכנזים הרוסים וגם את האתיופים ועדיין להתבשם בצחנת הצדקנות ולטעון שכולם לא בסדר ורק הם מלאכי השרת. אני כמובן לא טוען שאשכנזים כולם בסדר ממש לא אבל אין למזרחים שום סיבה להרגיש שהם נקיים מגזענות זהו שקר עלוב ותו לא.

יש לי בקשה ממך ואני מקווה שלא תחשוב שהיא חצופה: סבא שלי הוא יהודי ליד גרמניה והוא נולד וגר בברלין. הוא באותו בניין עם האומנית המפורסמת קתה קולוויץ שהתייחסה אליו כאילו הוא היה בנה. רציתי לדעת אם תוכל לכתוב עליה טור או משהו כזה באתרך(רק אם שמעת עליה ויש לך איזשהו עניין בה או בעבודתה) בתודה מראש

לדעתי כולכם עושים לעצמיכם חיים קלים ומערבבים גזענות עממית עם גזענות של מדינה. באותה מידה היה אפשר לומר שהיהודים שנאו את הגרמנים ואמרו עליהם דברים מזעזעים, או הם שונאים את הגויים. הדברים האלה אינם דבר של מה בכך, וצריך בהחלט לשאוף לחברה של כיבוד הדדי, אבל זה לא אותו דבר כמו מדינה עם מערכת של צבא משטרה ומשפט שמחליטה להתנכל לקבוצה מסויימת. זה מה שקורה למזרחים.

אבל האשכנזים לעולם לא יבינו את זה, זה כמו להסביר לגבר מה זה אונס ולמה זה כל כך נורא. הייתי מצפה שיקשיבו, אבל במקום זה הם עושים סלט וסלטות באוויר כדי לא להתמודד, ובכך הם הופכים ליותר ויותר שבטיים.

אה וכן, כול האשכנזים נוהגים כך. זה מה שעושה אותם לשבטיים. היוצא מן הכלל הוא כל כך נדיר שהוא כמעט ואינו קיים. אבל זה כולם.

אתה יודע מה הבעיה מואיז? שיש יותר מדי אנשי ציבור מזרחיים שנמצאים בעמדות מפתח רציניות בישראל(הרבה יותר מהרוסים האתיופים והערבים) ולכן הם יכולים ויכלו לשנות את המציאות הפוליטית חברתית בישראל ועצם זה שהם לא עושים זאת זה אשמתם לא פחות ואולי יותר משל הפוליטיקאים האשכנזים.

לי לא נראה שהממשלה החליטה באוםן מיוחד להתנכל למזרחיים .או להפוך אותם לגזע של עבדים .
כמו שהיא לא החליטה באופן מיוחד להתנכל לרוסים או לאתיופים או לרומניפ או לפולנים .
.

קראתי את הטענות שלכם בנושא והן נראות מגוחכות אם כי אין לי ספק שכל אחד מכם חווה דברים על בשרו .
אבל למרבית הצער .ברור ששום צד לא יוכל להשתכנע בעניין הזה אז בוא נשאיר זאת בכך .
המטרה של הדיון כאן היא לדבר על הפרחת תיאוריות גזעניות קונספירטיביות .
והבן זה שאתם כל אחד מכם חש שהמדינה מדכאת .אותו לא נותן לו רשות להיות גזעני כלפי אחרים .
ולא להתחיל לגלגל תיאוריות גזע בעלות גוון נאצי משום שבכך אתם רק פוגעים בעצמכם .

שכחתי לשאול אותך את הדבר הכי חושב: איזה ישראל אתה היית רוצה לראות? איך אתה מדמיין את החיים של המזרחים בישראל?

הטענה של הרבה מזרחיסטים בקדמה היא שהפערים, שאף אחד לא יכול להכחישם (אם כי ניתן להגזים בהם בקלות) מעידים לא רק על אפליה אלא על הדרה מכוונת, שיטתית ומודעת למען שליטה של קבוצה אתנית אחת בקבוצה אחרת. הטענה היא בהחלט קונספירטיבית וגזענית – אם יש הרבה אשכנזים בעמדת כוח (למשל בבנק ישראל) אז זו "שליטה של האשכנזים", שנועדה להנציח את הפערים והנחשלות של קבוצות אתניות אחרות. זה בדיוק כמו שאם מנכ"ל הבית הלבן הוא יהודי הטענה האנטישמית היא "היהודים שולטים בבית הלבן". הטענה לא נגמרת כאן כשהיא משולבת עם אנטי-ציונות כך שלא רק שמדובר בקבוצה אתנית שמאורגנת לשליטה בקבוצות אחרות, אלה גם פולשים קולוניאליסטים ששולטים על "בעלי האדמות המקוריים", כאשר באחרונים נכללים גם היהודים "מהמרחב השמי" או "יהודי בית שני" כפי שמוני יקים מכנה אותם. אגב, אם תעקבו אחרי כל דיון בעניין קונקרטי ביחסי יהודים-ערבים/מזרחים-אשכנזים בסופו של דבר הדיון תמיד מתנקז לטענה האנטי-ציונית. כך של"ציונים/אשכנזים" אף פעם לא תהיה לגיטימציה, לא משנה מה יעשו ויגידו, שכן הם "שודדי המולדת".

אני רוצה להביא לכם ציטוט של מואיז שהפניתי את תשומת ליבו אליו בקדמה פעמיים (פעם אחת אחרי שהוא אמר שאצלו אין דבר כזה "האשכנזים") ולא קיבלתי תגובה. הציטוט לקוח מהדיון הזה – http://www.kedma.co.il/index.php?id=2051

"הבעיה עם האשכנזיות היא שהיא מעודדת הרבה אנשים (ברובם אשכנזים אבל לא רק) להיות גזענים, חסרי חמלה, וקרים. זו התנהגות נורמטיבית של רשעות. בנוסף לזה אותם אשכנזים שמהללים את התודעה של רוצחיהם הם אלה שקובעים לנו חוקים שלך רשעות. הבעיה איננה שיש אנשים רעים ורשעים בכול עם ובכול עדה ובכול מקום, הבעיה היא כשאלה נמצאים בשילטון. ולפני שתגיד לי שיש גם שרים מזרחיים, לך תבדוק מי מחולל ומי מחוקק את החוקים ומי מופקד על שמירת החוקים האלה ולפעמים על ביטולם. תמצא בכול המקומות האלה את האשכנזי המכוער ואת האשכנזיות המכוערת"

אני חושב שהדרך הטובה ביותר להבין כמה המשפט הזה גזעני ומסוכן היא להחליף את המילה "אשכנזים" במילה "יהודים" והנה טקסט אנטישמי מזוויע.

אני לא חושב שאני מחדש לגולשים כאן הרבה לגבי האיש המטורף הזה, אבל הנה כמה תגובות שלו מהשבוע האחרון באתר מחסום (שנמחקו יחד עם שאר התגובות, כנראה באופן אוטומטי) שימחישו קצת את המידה העצומה של הסתה וגזענות אנטישמית בדבריו:

07.11.2008
"היטלר היה גאון מטורף הוא רצה להפטר מהכוזרו/אשכנזים ועד לועידת ואנזה ב 42 היה מוכן לשלוח אותם לכל טיז אל נבי רק שלא ישארו בארצו.אבל הציונות בהנהגת הגמד הרשע ב'ג חסמה את כל האפשרויות פרט לפלסטינה שהיתה חסומה ע'י מדיניות הספר הלבן.היטלר ואייכמן הכירו את האבחנה בין הכוזרו/אשכנזים לבין הספרדים אבל בלהט ההשמדה שילמו הספרדים את מחיר מערכת היחסים שנוצרה ע'י האשכנזים החמדנים המרושעים ."

08.11.2008
20. הכוזרים היו עם חכם וחמדן שהתפרנסו משוד שיירות בדרך המשי וגביית מיסי מעבר לאחר שכבשו את רומניה הונגריה ופולין הצליחו הרוסים להביסם,
הכוזרים המגוירים שנותרו הציעו עצמם למעמד האצולה כגובי מיסים ומשרתי האצולה הפאודלית לדיכוי האיכרים.
הם גם עסקו בפרקטיקות מסחריות חמדניות שהביאו עליהם שנאת עולם. כך נוצר העם הכוזרו/אשכנזי שאימץ את הדת היהודית תוך סילופה וערובה באספקטים מפאגניים חסידיים
בניגוד לרוח הדת היהודית.

מוני יקים נגד אתר קדמה (בתוך בליל אנטישמי אופייני):

24. 08.11.2008
הכוזרית החזירית כולה שמייבאת פראבוסלבים
כמשקל נגד להשחרה הדמוגרפית ולחיזוק שוד מולדתם של הפלסטינים אחינו שהתאסלמו בזמן שהכוזרים התגיירו. נפלו במלכודת האתר קדמה שנשלט בידי האגף המזרחי ציוני של שרותי הבטחון בראשות המרצניקית איריס חפץ. כדי למנוע גלישת הרדיקליזם הספרדו/מזרחי לאנטי ציונות משמעותית.

39. קצת על תקשורת ואתר קדמה מאת: מוני יקים האנטי ציוני
ברור לכל שגל הרדיקליזם המזרחי האנטי ציוני הולך וגובר ,ובו זמנית ניתקלים באתרי אינטרנט עוקפי תקשורת צנזוריאלית המציגים עצמם כרדיקליים ואפילו אנטי ציונים .אך למעשה הם נשלטים ע'י אגף מיוחד בשב'כ שמרכיביו יהודים מזרחים ציונים שמקדמים אתרים אלו שבשליטתם המלאה
שישמשו לשחרור לחצים אנטי מימסדיים ללא סכנה של הקדחת
התבשיל…קדמה,העוקץ, מאהל נודד ואח'

שימו לב לזה –

08.11.2008
26. הדמגוגיה הכוזרית הנגזלת יורים ובוכים
ההתבכינות האשכנזית היא אחת התופעות המגעילות שהביאה עליהם את שנאת העמים בקירבם שכנו. המוטציה הציונית של הכוזרים שיתפה פעולה עם גדולי האנטישמים והנאצים תוך התבכיינות מתחסדת על התוצאות החמורות של שתוף פעולה זה שהביא להשמדת דור המדבר הכוזרי האנטי ציוני .

41. אני נילחם בעד העם היהודי ונגד העם הכוזרי מאת: מוני יקים האנטי ציוני 08.11.2008
כל מי שקורא לאשכנזים יהודים עושה טעות היסטרית כי האשכנזים הם סה'כ כוזרים מגויירים ופראבוסלבים שמתגירים כדי להשלים משכורת .
יהודים אמיתיים מזרע אברהם אבינו הם סובלניים וחרוצים כמו שהיה אברהם אבינו ולא חמדנים מרושעים כמו הכוזרים ששדדו שיירות ואח'כ שרתו את בעלי האחוזות והאוליגרכיה בנישול האיכרים…בחורבן הציונות ננוחם

45. הכוזרו/אשכנזים אינם שמים רק כוזרים מאת: מוני יקים האנטי ציוני 08.11.2008
מערבות אסיה התיכונה, הם התלבשו על המושג אנטישמיות כדי להתקרבן ולהקים את העסק הקפיטליסטי בפלסטינה על
גופותיהם המתות של 6 מיליון מאחיהם שהפקירו במתכוון לצורר הנאצי וכך בהפוך על הפוך השיגו לעצמם מדינת קורבנות כדי שיוכלו לגרום שואות לאחרים .

61. היהודים לא הכוזרו/פראבוסלבים מאת: מוני יקים האנטיציוני 09.11.2008
מחויבים לכלל העתיק של תיקון עולם שבסיטואציה הנוכחית מחייב את סילוקם של הפולשים הכוזרים חזרה לארצות אבותיהם בערבות אסיה התיכונה ונראה אותם מנסים ליישם שם את הטכסיסים השיילוקיים שהם מבצעים על העם היהודי הספרדו/מזרחי ואחינו הפלסטינים. ציוני טוב הוא ציוני מת לאור 120 שנות ציונות אכזרית .

הכול פתוח ויש מחקרים ויש מסמכים שכול הדברים האלה נעשו בשנות החמישים והשישים בצורה מכוונת.

מי שלא רוצה לא רואה את זה.

לדעתי האשכנזים מתכחשים לזה בצורה שיטתית וגורמים נזק לכולם בגלל חשיב שבטית .

אין שום קונספירציה ואין שום תיאוריות. מה לעשות וכמו הרבה משטרים "נאורים" המשטר של ישראל השאיר הוכחות לרוב עם מסמכים, כי הוא הרי חשב שהוא עושה את הדבר הנכון.

אם ייפתחו כל הגנזכים רק נמצא הרבה יותר הוכחות.

גם מדינת ישראל הכירה בעוולות האלה בנכסת כשחוקקה את חוק הפיצויים של הגזזת. אין בזה חידוש.

אבל מאור ימשיך לקשקש, ואתם גם תביאו טענות מוזרות של כל מיני אנשים כדי להוכיח שכול המזרחים קיצוניים ומסוכנים.

וזה הרי מה שהמשטר האשכנזי של שנות החמישים חשב.

אז תשאלו אם כן מה לגבי היום? זה קרה פעם, אז מה שקרה פעם זה מה שאנחנו אוכלים היום. זו הארוחה שבישלנו וזה מה שאנחנו אוכלים. אולי כדאי להפסיק כדי לא לקבל קילקול קיבה. וזה לא משנה כמה שרים מזרחים יש, או כמה רמטכלים. זה בכלל לא משנה את מה שקורה כאן לאור היום.

העיוורים לא יראו וההסברים של הרואים לעולם לא יוכלו לגרום להם לראות. רק פתיחת עיניים יכולה לשפר את הראייה.

ולגור אריה, תגיד לי אתה איזו מדינה אתה רוצה כאן. אלה שאלות דביליות. מה אתה רוצה שאני אסביר לך את הכול כאן במאה מילים? אם זה מעניין אותך מאוד לך תקרא את ספריי ואם לא זה לא ישנה כלום. לא נראה לי שזה ממש מעניין אותך, אתה פשוט סתם שואל כדי להסיט את הנושא.

אני חושש שאתה לא מבין את הטענה – גם אם נעשו פשעים חמורים ואפליה מכוונת (אני לא אומר שלא, אני דווקא די סבור שכן אבל לא בהיקף ובמידה שבהם אתם טוענים ומנסים לשכנע) – יהיה זה מקובל אם תגיד "פשעים של הממסד", "אפלייה של הממסד", מצידי "שואה תרבותית של האוייב הציוני" – אבל אתה ואחרים בקדמה טוענים שהכל נעשה ע"י "האשכנזים" כקבוצה אתנית – אתה מדבר על האשכנזים כרשעים, על האשכנזיות כתופעה של רשע וגזענות. מבחינתך כל אשכנזי בממסד הוא חבר בקבוצת הרשע האשכנזית ופועל למען האינטרסים של הקבוצה האתנו-לאומית שלו. זו הבעיה, זו הגזענות כאן.

הדברים שלך שהבאתי בציטוט כאן למעלה מדהימים אותי (ואני מניח שגם כמה אחרים) יותר מדברים חמורים יותר שנאמרו ע"י גולשים אחרים בקדמה דווקא כי אתה שבד"כ נשאר בתחום השפוי של המאבק המזרחי כתבת אותם.

אבל המצב היום בשטח שהדברים הגזעניים ביותר ברשת וכאלו שנכתבים לא סתם בידי פרחחים או בידי דבילים אלא בידי אנשים שכיכול "רציניים" נכתבים בידי "מזרחיים".
לא בידי אשכנזים .
אז אחת לכמה שנים יש את השערוריה התורנית עם אמנון דנקקנר ,עם יגאל תומרקין עם דודו טופז ( שמקפיד בכל אופן להתחתןרק עם מרוקניות ובכך מוסיף חטא על הפשע ) ]ז ,עם חיים חפר ועם מי זה היה לאחרונה ? העיתונאי ההוא שקד .
אז הם אומרים דברים גזענים ובזויים נכון .
אבל אין כאן תורה סדורה על נחיתותה ונבזותה של קבוצה שהיא .רק קשקוש שמטרתו הייתה לעורר תשומת לב ולעורר כעס ובכך הם הצליחו.
תורה גזענית סדורה כזאת נמצאת רק באתרים כמו "קדמה אצל "חוקרים " כמו האדון יצחקי " ושות'
אותם אנשים שעמלים כל כך הרבה להראות על גזענותם של האשכנזים בעבר ובהווה עמלים ככל יכולתם להראות שהאשכנזים הם בזויים וגזעניים "מעצם מהותם" .
ויש להם תורה שלמה על כך שהם מוציאים בספרים ובמאמרים שלמים ברשת.
דהיינו הם חוזרים על כל מה שהם מתקיפים את האשכנזים והאירופים על שעשו אז בעבר בראשית המאה העשרים עד שנות החמישים .
אבל להם מותר כי הם הנרדפים ולכן מותר להם ליצור תורות גזע.
אולי כדאי לציין שמצב דומה יש בארה"ב ששם כמה מתורות הגזע הבזויות והנתעבות ביותר כיום לא נוצרו בידי לבנים נאצים דווקא אלא בידי שחורים ומהם אקדמאים באוניברסיטאות האמריקניות שטוענים פשוטו כמשמעו שהשחורים הם גזע עליון שהמציא את כל הידע הקיים,ושהכל נגנב ממנו בידי הלבנים לאורך כל הדורות.

אז חברים מזרחים מסיתים גזענים יקרים, החבר יצחקי,מוני יקים , סמי שטרית ,ימין מסיקה,אבי ביטר וכל שאר גזעני אתר "קדמה " לדורותיו ושות'
אל תחשבו שאתם היחידים במשחק "אנחנו מדוכאים ולכן מותר לנו להיות גזענים כנגד הגזע האשכנזי הכוזרי השטני " " .
משום שבעוד כמה שנים תמצאו שאתם בדיוק בצד השני של המתרס ,ימצאו בין הקהילה האתיופים מי שילכו בדרככם שילמדו מכם וגם מאותם שחורים בארה"ב איך ליצור תורות גזע .
ואלו ידידי יכוונו לא רק נגד האשכנזים הלבנים אלא גם נגדכם מזרחים יקרים" שבעינהם אתם
לבנים גזענים ומדכאים בדיוק כמו כל אשכנזי .
ולכן גזע מתועב מעצם מהותו .
כן כן ידידי כל מה שאתם חושבים על האשכנזים הם חושבים עליכם המזרחיים.
והיום יבוא והוא לא רחוק והם יוציאו את זה גם עלינו האשכנזים אבל גם עליכם ללא הפליה והם ישתמשו בשיטות ההסתה ותורות הגזע שאתם משתמשים בהם היום.
הם לומדים ממכם.
.והאמינו לי הם תלמידים טובים

אז באמת אין מה לנסות ולהתוכח איתו בהגיון. הבן אדם חולה נפש.

ולכל המקופחים המקצועיים: העולם לא מושלם – זה בטוח. אבל די כבר לילל כל היום ולהתחפר בעבר באופן אובססיבי. לכו לעשות משהו מעניין עם החיים שלכם במקום להתעסק בקקה מהבוקר עד הערב, ובמקום למצוא סיבות ואשמים מדוע דברים לא מצליחים לכם בחיים.

שאתר "קדמה " קיבל אותו אליו בברכה במשך שנים על גבי שנים אותו ואנשים כמוהו .
וזה אומר הכל .

לצערי הרב, אתה הוא המסית כאן נגד קדמה.

הדיון כאן הוא לא על האפליות שהיו, אלא הטענה שלך שאתר קדמה מסית נגד אשכנזים או קבוצות בחברה הישראלית.

ולהוכחה אתה מביא את מוני יקים.

אבל, מוני יקים בכלל לא כותב בקדמה, הוא מגיב בקדמה.

אני רוצה שתראה לי מאמר אחד שמתפרסם בקדמה שמהווה הסתה נגד מישהו.

מוני יקים גם כותב בהארץ, האם בגלל זהנ אתה טוען שהארץ הוא אתר שמסית נגד אשכנזים.

גם מאמרים אינם מייצגים את דעת העורך והאתר אלא את דעתם שהם ראויים לדיון, אבל אלף פעם מנהלי האתר קובעים שאסור להסית באתר, אבל אתה בשלך.

האתר של קדמה דן בעיקרו של דבר (לא נראה שזו היתה הכוונה, אבל כך זה יוצא) בתקשורת הישראלית ובהיסטוריה של הציונות. לגבי התיקשורת הישראלית ההסתה כלפי מזרחים היא לא רק סדורה , היא נמצאת בכול משפט שלישי, ואת זה מראה קדמה עד ייאוש, זה לא רק בון טון, זה כאילו מי שלא אומר את זה לא יכול לשבת עם החברה. זה כולל את אתר רשימות שכבר האשים אותי בהיותי מכחיש שואה, ושונא את כל האשכנזים. וזה כמובן עובר כאילו דבר של מה בכך. זה לדעתך לא הסתה ולא גזענות.

אז בבקשה, כל אלה שאומרים שיש הסתה שיביאו מאמר אחד של קדמה.

או תיכנסו לקדמה ותסיתו נגד מישהו ונראה אם התגובה שלכם תיכנס. התגובות האלה נמחקות ברובן, אלא אם כן יש ממש עניין להגיב עליהן.

אם כבר יש דווקא לא מעט הסתה נגד מזרחים שנכנסת שם לדיון, כולל השטויות של מאור שכול פעם בא וטוען טענות ואחרי שמראים לו שהוא טועה הוא אומר שהוא עדיין צריך ללמוד. כנראה שהוא מתגאה בבורותו ובטיפשותו.

ודרך אגב, אני כעורך המדור הספרותי של קדמה, הזמנתי את אלי אשד לכתוב בו. אין לי טענות על כך שלא בחר לעשות זאת, אבל זה גם אומר אולי שהאתר הזה לא ממש בוחר אנשים לפי מוצאם. הוא כנראה בכלל במקום אחר לגמרי שהרבה אנשים לא מבינים אותו וזה מה שמפחיד אותם.

דרך אגב בפורום של קדמה כול אחד יכול להירשם ולהגיב.

ומוני יקים דווקא סולק מקדמה. אז איך אתה מסביר את זה, זה בכלל סותר את כל טענותיך?

דווקא אני לא הייתי בעד שיסולק, ואני לא חושב שדבריו על הכוזריות הן הסתה. אבל העורכים חשבו אחרת. הוא היה די נודניק בזה שהכניס אתצ עניין הכוזרים לכול דבר ועניין, וכאמור אני לא מסכים עם דיעותיו. אבל לא שמעתי אותו אומר שצריך להשמיד אנשים או לחסל אותם בגלל זה, הוא דווקא אמר הרבה פעמים את ההיפך.

אבל ממתי מוני יקים מייצג את קדמה? כל משתתף אחר בפורום מייצג את קדמה באותה מידה. וגם כל משתתף עתידי.

נראה לכל מתבונן רגעי שבאתר קדמה יש ריכוז אדיר עצום בגודלו של תגובות ודיונים ארוכים בנושאי הכוזרים
ונבזותם לאורך הדורות של האשכנזו -כוזרים .
ולא רק של יקים אלא גם של רבים נוספים
ועל פי אנשים כמו עודד ישראלי שהרבה להגיב אצלכם יישנה נטייה מובנית באתר למחוק תגובות של כל מי שמתלונן בעניין אומביע אתהתנגדותו לכל הנושא והגזענות הטמונה שבו ..
אני שמח לשמוע שהחלטתם למנוע את המשך
הופעותיו של מוני יקים באתרכם.
עצתי לכם הקפידו מאוד להבהיר היטב מכאן ואילך ובאופן קבוע וברור לחלוטין שכל הדעות הללו של
של מר יצחקי -מוני יקים -אבי ביטר -ימין מסיקה
וכל חולי הנפש האחרים על הגזע האשכנזו -כוזרים-נאצים לאורך הדורות אינם כלל הדעות של אתר קדמה ואתם מקפידים לפרסם גם דעות מנוגדות לחלוטין .
ואולי תצליחו להתחיל לתקן משהו מהחורבן התדמיתי והנזק שנגרם לכם בעיני הקורא הסביר כאתר גזעני מעצם מהותו

זה לא אתר שלי ואני זה לא אתרכם.

כמו בכול אתר יש מאמרים, המאמרים האלה משקפים לדעתי את מה שנראה למנהלת האתר כרגע , איריס חפץ, כראוי להתפרסם בקדמה. זה לא אומר שאלה הדיעות שלי או של איריס. אבל במידה רבה זה משקף את האתר. התגובות לא משקפות את האתר, כפי שתהגובות שלי כאן אינן משקפות את דיעותיך.

לדעתי באמת הדיון על הכוזרים היה מבחינה כמותית מוגזם בקדמה, אבל זו דיעה אישית שלי.

נראה לי שהדברים האלה מובנים לכול אדם, אבל משום מה לגבי קדמה, בכול פעם מישהו נכנס ומודיע שהוא נגד הדיעות של האתר על פי קריאה בפורום.

התיוג של מי שלא מסכים איתך כחולה נפש הוא לכול הפחיות סר טעם, והוא אחד הטיעונים שהועלו כלפי כל מזרחי. כמובן שגם נגדי.

ככה שעדיף שלא תשתמש בתיוג הזה. תגיד שזה מסוכן לחברה הישראלית, ואולי זה נכון. אבל מסוכן זה לא חולה נפש.

דרך אגב, כל מה שקראתי של אהרון יצחקי הוא לדעתי בהחלט ראוי, ולא מסיט. הוא ניתוח של החברה הישראלית מנקודת מבט של הקורבנות היהודים של הציונות. מצד שני, לצערי הרב, דווקא את סיפרו עדיין לא קראתי.

בכול אופן, בקדמה יש המון דיעות ויש ניהול של האתר. הדיעות לעיתים מנוגדות מאוד בהרבה מאוד

אני דווקא זוכר את עודד ישראלי (מי זה? זה אתה? לא יודע מי זה)

שמע בדרך כלל אני מתיחס בפורומים רק למה שנאמר ולא לאנשים או לניקניים ולכן גם לעיתים רחוקות אני ממש עוקב אחר דיעות של מישהו לאורך זמן.

אבל דווקא את עודד ישראלי אני כן זוכר.

הוא נכנס בטוקבק לאיזה דיון ושאל שאלה מיתממת בסיגנון, זה נורא מצער שאני שומע שיש עדיין אפליה בישראל ושיהודים כך עושים ליהודים. משהו כזה אני זוכר. ואז הגבתי לו תגובה של, מה אתה ישנת שלושים שנה, הייתה בתרדמת?

הקיצור, תוך שבוע, הבחור ידע הכול על געזנות על מזרחים על הכול, הוא ידע יותר טוב מכולם גם את כל רזי הגנטיקה היהודית. ממש למד מהר מאוד. אחר כך הוא התחיל לקלל את כל משתתפי האתר, ואת העורך ולומר דברים מסיתים נגדם ונגד המזרחים בכלל.

בשביל זה לא צריך את קדמה, אפשר לכתוב ברשימות.

זה כאילו שתבוא לאתר של הומואים ותתחיל לכתוב נגד משכב זכר ושצריך לחסל כל מי שעושה את זה או שאנשים צריכים להתבייש.

בקדמה בהחלט מדברים על המזרחים, מי שחושב שצריך להסתיר את זה יכול ללכת למקום אחר. יש לא מעט מזרחים שיסכימו איתו שאסור לצאת מהארון ואם אתה יכול תדבר על זה כמה שפחות.

כרגיל לא התייחסת לתוכן הדברים שכתבתי אבל הרשית לעצמך לזלזל ולהתנשא "אתה צריך ללמוד וכו'". הגישה הזו לפיה כל מי שאינו מסכים איתך ואינו שותף לעמדותיך נמצא בתודעה כוזבת, כמה שלבים מתחתיך ואתה תראה לו את האור אם הוא רק יואיל להכיר בך כמורה לחיים ויבין שהוא טועה ובסך הכל צריך ללמוד ממך כיצד לחשוב כמוך היא מגוחכת ועולה כמעט מכל תגובה שלך למי שתייגת כ"אנטי מזרחים" בקדמה. תקבל את זה שלא כולם נמצאים או שואפים להיות במסלול לינארי לעבר "מואיזם" ולא כל מי שנכנס לדיון איתך ועם אחרים עושה זאת כדי ללמוד איך להיות כמוכם.

ולגביי – את עצמי הבהרתי מספיק בקדמה. יש המון דברים שלמדתי בקדמה, איך להיות גזען זה לא אחד מהם. דווקא חוסנתי היטב ושם והבנתי גם עם מי יש לי (לפעמים) עסק.

טענותיך לגבי עודד ישראלי מדהימות אותי :
אחר כך הוא התחיל לקלל את כל משתתפי האתר, ואת העורך ולומר דברים מסיתים נגדם ונגד המזרחים בכלל.
"
אני מכיר מכאן את עודד ישראלי שהוא כנראה דוקטוקרנט לארכיאולוגיה והיסטוריה והוא לא נראה בכלל הטיפוס שיקלל או ינבל את פיו נגד מישהו.
."
אתה יכול להביא ציטוטים של קטעים שבהם הוא קילל את המזרחיים והסית נגדם ?
זהו אכן דבר חמור ביותר .

לצערי אתה הוא המתחמק ולא אני משום שיש הרבה חשיבות בשאלה איך אתה רוצה לראות את המדינה ואת המזרחים בתוכה, השאלה הזאת מגדירה את היעדים הסופיים שאתה חותר אליהם ובאמת הייתי מעוניי לשמוע את דעתך בעניין. אם אתה שואל אותי על החזוןשלי אז הייתי אומר לך שאני חולם על דמוקרטיה נוסח שבדיה אם יחסי אנוש ופרגמטיות נוסח המזרח. נשמע לא הגיוני? אולי ובכול זאת זה החלום שלי.

אלי
הכוונה הייתה ללפגוע, יכול להיות שאלה לא היו ממש קללות מילוליות, אבל לפגוע בכולם.

מצד שני זה באמת היה מוזר מאוד איך תוך שבוע הוא ידע כל מה שלא ידע קודם.

ניסיתי למצוא דווקא את הודעתו הראשונה של ישראלי אבל אני לא מוצא אותה. חלק ניכר מהאתר של קדמה נעלם בכמה התקפות שהיו נגדו משך השנים, יש כנראה משוגעים שחושבים שצריך לחסל אותו מידי פעם והוא מותקף תדיר. יש רק הודעות שלו משנת 2007, ואני זוכר שהוא הגיע הרבה לפני כן. אבל יכול להיות שאני טועה. אני לא ממש עומד עם סטופר ליד כל הודעה והדיון הוא לא באמת עודד ישראלי.

אני אכן מתנשא כלפיך וכלפי בורותך

אתה לא צריך להתגאות בזה שאתה לא יודע, ולא לשבת כל היום מול המקלדת, כדי ללמוד תצטרך לנבור ולחפש ולקרוא. לדבר מתוך בורות זה לא ממש עוזר. חוץ מזה, אני מעולם לא אמרתי שיש תיאוריית קונספירציה, וגם לדעתי אף לא פעיל מזרחי אחד. אבל יכול להיות שיש אחד, לא דוד חמו ולא סמי שלום שטרית ולא יהודה שנהב ולא אלה שוחט.

אז תחשוב על מה שאתה אומר על כולם בהכללות, כי בהכללות אף אחד לא אמר. הם אמרו בדיוק את ההיפך.

יש משהו שאני לא מבין מואיז וזה העובדה שאתה ממשיך לחיות בארץ ישראל. הרי אתה לא מרגיש שיש לך קשר לאשכנזים ואתה מאמין שהמזרחים והערבים הם האחים האמיתיים שלך אז למה אתה ממשיך להשקיע באשכנזים שלפי תפיסתך הם לא קשורים אליך בשום צורה?

אם תקרא את תרומותיו של עודד ישראלי בדשיון
מלחמות הכוזרים באתר קדמה "
http://www.notes.co.il/eshed/40498.asp
תראה שבדרךכלל האיש בהחלט יודע על מה שהוא מדבר.
בהחלט יש לי ספקות כבדים שהוא השמיע מתי שהוא נגדכם איזה שהם ניבולי פה או דברי הסתה
ייתכן בהחלט שהוא הרגיז את חבורת החוכמולוגים חובבי תיאוריית "הכוזרי השטני שבכל פינה" שלכם משום שנראה שהוא יודע הרבה בתחומים האלו של כוזרים וגנטיקה ובוודאי ידע על כך הרבה יותר מכל אחד מכם ,וסתר את מה שנראה בעינכם כל כך ברור ומובן שוב ושוב.ושוב.
אבל כן אני מבין שזה מרגיז מאוד כשצץ מישהו רציני משום מקום ומוכיח שוב ושוב כמה התיאוריות הגזעניות שלכם שגויות .
זה באמת מעליב .
אגב כפי שתראה שם בדיון הוא סותר גם את זאנד שהוא פוליטיקי יותר משהוא היסטוריו ןבהחלט אינו יודע יותר מידי על מה שהוא מדבר.ולא זכאי ליותר מידי התיחסות רצינית גם לא מצידך מואיז.

מה שהמופרעים מקדמה עשו לעודד המסכן היה פשוט לינץ שבו הם עיוותו כול דבר שהוא ניסה להגיד וממילא העובדה שהוא ציוני(לא משנה שהוא ציוני מאוד מתון)הייתה לצנינים בעיני חבורת הזבל הנתעבת הזאת.

היא שבאו הגזענים המזרחיים של "'קדמה " וניסו להוכיח שהאשכנזים אין להם שום קשר לעם ישראל "האמיתי " בניגוד מוחלט להם עצמן כמובן
הם כוזרים עם שמעבר להרי החושך.
אבל הנקודה הביזארית שאני לא בטוח שהאידיוטים האלו קלטו אותה עד עצם הרגע הזה היא שהכוזרים היו עם מזרחי, לא אירופי ולא בטיח. שהוא מאבות העם התורכי של היום.
והעם האזרברג'ני של היום וגם העם האיראני של היום שיש בו אלמנטים תורכיים חזקים .
ואם טענותיהם נכונות כי אז האשכנזים הם עם מזרחי לכל דבר ובכלל לא אירופאי .
אבל ברור שזה לא משנה משום שבכלל לא מדובר בדיון רציונלי איזה שהוא .

אהלן אלי. תודה לך על דברי הסנגוריה החמים (אם כי אני חייב לתקן שאני עוד לא דוקטורנט – למעשה אני עודי שקוע [עד כמה שאני מצליח] בהשלמת שתי עבודות אחרונות שאני חייב כדי להשלים תואר ראשון בארכיאולוגיה, ואח"כ בע"ה אולי אמשיך למסלול דוקטורט ישיר – נראה איך יתגלגלו החיים…)

כמובן שאני מוסיף התנצלות מבויישת לעניין המאמר בנושא ספרו של זנד שעוד לא השלמתי מאז פסח אשתקד…

בעניין קדמה וטענותיו של מואיז:

צריך להבדיל הבדלה חמורה בין מה שאני חושב על חלק ניכר מהאנשים שכותבים בקדמה (שמואיז וגם ירדנה אלון, למשל, דןןקא אינם נמנים עליהם) ובין מה שאני חושב על יהודים ספרדים או "מזרחים" בכלל. דוגמא להבדלה כזו ניתן לראות בשתי תגובות שכתבתי לאחרונה באתר אימגו לעידו לם – אשר ביקר בקדמה ויצא משם, כמובן, עם הרבה כעס וטינה כלפי "מזרחים" באשר הם:

http://www.e-mago.co.il/phorum/read-5-30564-30527.htm

http://www.e-mago.co.il/phorum/read-5-30563-30528.htm

כפי שניתן לראות בקלות, במסגרת התגובות הללו אני דווקא מנסה לגונן על כלל הציבור הספרדי/מזרחי מפני השם הרע שמוציאים לו אותם אנשים גזענים שכותבים בקדמה (כפי שהבטחתי לך מואיז, למרות העוול ועלילות הדם של קדמה, אמשיך להילחם בכל אספקט של גזענות/שנאה בין עדתית – אפילו כזו שיצרו אנשי קדמה בכבודם ובעצמם).

עוד יש לציין כי אני מרשה לעצמי כיום להתבטא בצורה הרבה יותר בוטה כלפי האנשים הללו מכפי שהרשתי לעצמי להתבטא כאשר כתבתי באתר עצמו. אחרי הכל, באתר קדמה מותר לאדם "מזרחי" לכתוב ל"אשכנזי" דברים כגון: "לבנבנים", "זהובי הבלורית וורודי הלחיים", "אשכוזרים", "שפנפנאצי" ועוד כהנה מן היקב ומן הגורן… ברם, אם רק ינסה ה"פרידמן המת" לכתוב משהו שעלול לפגוע חלילה בציפור נפשו הרגישה של הקוזאק המדוכא, מיד תצונזר הודעתו ולא תזכה לראות אור יום…

למעשה, נדמה לי שההתכתבות הבוטה ביותר שלי עם מי מאנשי האתר הייתה כאן – ותשפטו בעצמכם:

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1190&t=pages

בעניין "המהירות היתרה שבה למדתי את עניין המחקרים הגנטיים", הרי בכל מקום הקפדתי לכתוב את מקורותי – וכל אחד היה יכול להכנס ולבדוק את מה שכתבתי… למותר לציין שגם חלק מדברי שם לקו בשגיאות של מתחילים (אך לא שגיאות מהותיות לעניין), ומאז למדתי עוד לא מעט דברים אחרים – חלקם ממחקרים חדשים ומעניינים… הנה משהו שכתבתי לאחרונה בהקשר לאחד המאמרים הללו – למקרה ומישהו מתגעגע ל"גשם של כרומוזומים" 😉

http://www.e-mago.co.il/phorum/read-6-48586-48409.htm

דש לחוב"ב – וגם לארז… 😉

ההסתה נגד אתר קדמה אינה מוצדקת

הפורום אינו מייצג את הדעות של האתר

עניין הכוזרים עבר כל פרופורציה

מאשימים את קורבן הגזענות בכך שהוא צועק ולא את הגזען על מעשיו

מוני יקים הוא בכלל לא הדובר של קדמה

אבי ביטר פלט איזו שטות ילדותית ועושים מזה עניין מיותר

אז מה בדיוק נשאר?

אתה אכן צודק בביקורתך שאסור לי ליפול לפח של חבורת הזבל מקדמה שמנסה בכוח לסכסך אותנו עם אחינו המזרחים ואני יקח את דבריך לתשומת ליבי. דרך אגב אני חייב לציין שהעיסוק שלך בארכיאולוגיה וכתיבתך על הנושא חיברה אותי להיסטוריה העתיקה של עמנו בארץ ישראל יותר מכול דבר אחר, עד אז הייתי אדיש לנושא היום אני מטייל נלהב בארץ ישראל וזה בעיקר בגללך לכן יישר כוח לך.

אני מסכים שאתר"קדמה " אינו יכול
להיחשב כאחראי לדעות הגזעניות שמופיעות בו מידי יום ביומו.
. אבל למה באתר שמתיימר להיות רציני הן
?מופיעות בצורה אינטנסיבית כזאת.
למה אנשים שנפגעים כל כך מכל פליטת פה או קשקוש של דודו טופז וחיים חפר לא מהססים כלל לפגוע באחרים באותה הצורה ?
אבל כן זה כבר לא אתר"קדמה " בכלל זה כנראה משהו בטבע האנושי שמחייב לפגוע באחרים כפי שנפגענו אנו .
דווקא בגלל זה הייתי מצפה מבעלי האתר לעמוד הרבה יותר על המשמר
אבל כפי שכותב ישראלי
באתר קדמה מותר לאדם "מזרחי" לכתוב ל"אשכנזי" דברים כגון: "לבנבנים", "זהובי הבלורית וורודי הלחיים", "אשכוזרים", "שפנפנאצי" ועוד כהנה מן היקב ומן הגורן.
"ברם, אם רק ינסה ה"פרידמן המת" לכתוב משהו שעלול לפגוע חלילה בציפור נפשו הרגישה של הקוזאק המדוכא, מיד תצונזר הודעתו ולא תזכה לראות אור יום… "
למרבית הצער ההתלהמות השיטתית הזאת מעוררת רושם שאולי הוא מוטעה ואולי לא שזה מה שרוצים בעלי האתר.
הרושם שנוצר הוא שהם רוצים לעורר כמה שיותר טינה ושינאה בין אשכנזים ומזרחיים כדי לנתק בינם עד כמה שאפשר ומבחינה זאת יש כאן מדיניות ברורה של עידוד הסתה והפצת שינאה .
אבל גם כתוצאה אי אפשר להתייחס אליו ברצינות
.
מואיז ידידי היקר ההתלהמות הצרחנית הגזענית הזאת מעוררת בוז וזלזול הן כלפי האתר וכלפי כותביו גם כשהם כותבים תכנים רציניים שמופיעים שם מידי פעם . .
האם זה מה שאתם רוצים?
אתם כמדומני מעוניינים לשכנע.
בדרך הזאת תצליחו בסופו של דבר לשכנע את עצמכם .לא אף אחד אחר .
ובסופו של דבר עם ההתלהמות הגזענית הזאת כותבי האתר רק מחזקים בכך סטריאוטיפים גזעניים של המזרחיים כ"פרימיטיבים "

האם אינכם מבינים שמרטין לותר קינג ואובמה תורמים פי אלף לתדמיתם של השחורים פי מליון מלואיס פרחאן וכל אנשי הגזענות השחורה לדורותיהם שרק הורסים אותה ?
או בתרגום לעברית פי מליון ממסיתים גזענים wחשוכים כמו מר יצחקי ימין מסיקה ושות' .
אה נכון שכחתי למה אובמה וקינג אינם ראויים בעיניכם להתיחסות רצינית ? "הם הדוד תום " "משתכנזים " ולכן לא ראויים לתשומת לב רצינית .

אתה מתלונן למה כאשר אבי ביטר פולט שטות ילדותית עושים מזה עניין מיותר .
אולי אתה צודק .
אבל האם חשבת כך כאשר דודו טופז פלט משהו על "צ'חצ'חים " ?
רוב עמיתיך בכל אופן לא חשבו כך כמדומני הם חשבו שזה עניין שראוי לתשומת לב כמבטא תופעה גזענית בחברה האשכנזית . וכךגם לגבי התבטאויותיו של חיים חפר.

החבר היקר הלוחם בגזענות מר יצחקי הקדיש בספרו עב הכרס עשרות עמודים של ניתוח פרטני של כל מילה שאותה פלט חיים חפר כסימפטום לתופעה.
אז למה שהתבטאויותיו של אבי ביטר לא יחשבו כמיצגות וכסימפטום לתופעה גזענית גם הן ?
אתה עד כדי כך מזלזל בו ?
מר יצחקי שאתה כלכך מעריך אותו (אם כי מעולםלא קראת את ספריו ) לא מזלזל בכלל בחיים חפר ובדודו טופז. גם לא בקומיקסים שמופיעים בעיתונים .
בכולם הוא רואה עדות והוכחה לרדיפה שיטתית כנגד המזרחיים ורצון של קבוצה של אשכנזים
להפוך את המזרחיים לעם של עבדים .
אז בהשלכה למה שנזלזל בביטר כעדות לתופעה מקבילה ?
ואם ניקח את שיטתו של מר יצחקי כמו שהיא ועד הסוף , לפי שיטה זאת יש לראות בהתטאויותיו של אבי ביטר על רצון סמוי שאינו רק שלו אלא של קבוצה שלמה של פעילים מזרחים להשמיד את הגזע השטני בעיניהם של הכוזרו-אשכנזים .
כל זה תוך שימוש בשיטת ניתוח התוכן של
מר יצחקי כמובן ..
ואם אינך מאמין לי מואיז קרא את ספריו אם כי אני מניח שיש רק מעט מאוד פעילים מזרחיים שהצליחו לעשות זאת .

אני חוזר וקורא כאן לבעלי אתרים אחרים למנוע ולמחוק כל התקפות על רקע גזעני וקבוצתי.
תודה לכולכם

למואיז ואלי:

בנתיים מצאתי ב"דפים שמורים" את אחת ההתכתבויות הראשוניות שלי בקדמה… מעבר לנוסטלגיה הפרטית, הדיון שם מרתק במיוחד (ואגב, בסופו דווקא יש הסכמה מסויימת ביני ובין מואיז) והוא מהווה דוגמא שמסבירה את כל העניין שנידון כאן לעיל. מי שיקרא יראה גם שאולי לא הייתי שם צדיק בדיוק אותה רמה של האחות תרזה, אבל מאידך הוא גם יבין למה:

http://209.85.135.104/search?q=cache:ipyMcjTJPgcJ:www.kedma.co.il/index.php%3Fid%3D1388%26t%3Dpages+%D7%A2%D7%95%D7%93%D7%93+%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99+%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%90%D7%99%D7%96+%D7%90%D7%A0%D7%99+%D7%9E%D7%A1%D7%9B%D7%99%D7%9D+%D7%90%D7%99%D7%AA%D7%9A+%D7%91%D7%9E%D7%90%D7%94+%D7%90%D7%97%D7%95%D7%96&hl=en&ct=clnk&cd=1

תהנו…

לעידו:

אני מודה לך על המחמאות ובאמת שמח אם הצלחתי להשפיע עליך לטובה בדרך כלשהי. כפי שכתבתי לך במקומות אחרים, אני הבנתי אותך מצויין גם ברגעי ה"קריזה" שהיו לך – הרי אותם אנשים שהצליחו להוציא אותך מכליך עשו את זה גם לי, לא פעם אחת, אבל בסופו של דבר ניסיתי לקחת את הדברים בפרופוציות הנכונות – ואני שמח שעכשיו גם אתה…

בעניין עמנו ומורשתו אני זוכר שאני עוד חייב לך (וגם לקג'טי) איזה תשובה שם באימגו – ומבטיח לכתוב ברגע שיהיה לי עוד קצת "זמן מחשב"…

אז להתראות בנתיים, ושבת שלום שתהיה לך, לאלי למואיז ולכולם.

ד"ש גם לך…

ואלי – מה עם איזה ספר עם מבחר כתבות מהאתר – הכוללות גם את כל התגובות וגם שלל הויכוחים, בלאגנים, פיצוצים, יצורים ושאר ירקות מהאתר שלך?

אם אני רק אמצא מו"ל שלא ידרוש ממני לשלם עבורו וכאלה קשה למצוא..
מפעל הפיס לתשומת ליבכם הנה דבר שראוי להעניק לו מענק

אני מודה שעקבתי בעניין לא מבוטל אחר הדיון שהתפתח כאן בקשר לאתר קדמה, וכרגיל היו דברים שנאמרו שעוררו את מורת רוחי, והועלו כאן גם טענות לגיטימיות בעניין הגזענות ואיך מתמודדים איתה, אני רואה שעודד הישראלי עלה כאן להגיב, וכמובן שאני זוכרת וגם שמורות עימי חלק מתגובותיו בדיונים שהתפתחו באתר קדמה לא רק בנושא הכוזרי אני זוכרת דיונים שהתקיימו ביננו גם בנושא הפמיניסטי,גם בנושאים תרבותיים אחרים כמו התרבות הכנענית, היו דברים שהסכמנו עליהם והיו דברים שלא הסכמנו עליהם כרגיל בין בני אדם בכל מקום בלא קשר למוצאם האתני.
שני דברים אני רוצה להבהיר (גם מפני ששמי הוזכר כאן)ואני כל הזמן אומרת את זה ובזמנו גם העליתי את זה בבלוג שלי באתר קדמה שנקרא אז "העולם כמרקחה"
א. אינני רואה במזרחיות עניין אתני,המוצא האתני הוא מרכיב בזהות הן הפרטית והן של קולקטיב מסויים,אולם זה חלק מן השלם, המזרחיות לראות עיני היא עניין של השקפת עולם וכאן אני הולכת בנעליהם הגדולות מכפי מידתי הן של אלבר קאמי והמחשבה הימתיכונית (ניתן לקרוא על כך במסה שכתב קאמי "האדם המורד" שעבורי הוא מעין מורה דרך רוחני)והן בכתיבתה ובהגותה של הסופרת ז'קלין כהנוב,אני רוצה לציין שאני רואה גם במשוררת ש.שפרה (אולי היא תכעס עלי ואולי זה יהיה למורת רוחה אני מקווה מאוד שלא)נדבך תרבותי חשוב מאוד בכל הנושא של תרבות ואידאולוגיה ימתיכונית ומה שזכה לצערי הרב לכינוי גנאי "הזרם הכנעני" שאני חשה מאוד מקורבת אליו, כמובן שאני יודעת שזה שנוי במחלוקת,מכל מיני סיבות שלא אכנס אליהן כרגע אלא אם יתפתח דיון בנושא ובתנאי שהדיון יהיה ממקום שמכבד,ולא ממקום שמנסה להגחיך ולהלעיג ולהמעיט בערכו של הטוען, ודרך אגב זה היה אחד הדברים שניסיתי ואני מקווה שאולי הצלחתי לעשות עם עודד הישראלי בזמנו כאשר שניינו השתתפנו בדיונים שנערכו בקדמה אני מצידי לפחות ניסיתי ואולי לא בהצלחה יתרה על כך יוכל רק עודד להעיד לשמור על מכובדות הדיון ,נכון שבדיונים כאלה מתעוררים גם לא מעט רגשות וגולשים לצדדים שלא צריך לערב בהם רגשות או רגשנות יתר,אולם יחד עם זאת כולנו בני אדם ולעיתים הדברים הם כל כך בנפשינו עד כי אנו שוכחים לתפוס מרחק ולהיות "אובייקטיביים".
כנראה שהנושאים שהעלינו לא אחת וההבטים וגם דרך הדיון היו לצנינים בעיני העורכים של קדמה ושל חלק מהמגיבים שם,(אין לי באופן אישי אישיות קיצונית שרואה את הדברים בשחור לבן, אינני ראדיקאלית קיצונית ומה שמנחה אותי בחיים בכלל זה הנסיון "לחיות בהרמוניה של ניגודים",ואין זו אמירה גרידא הביוגראפיה האישית שלי, וגם דרכי כאמנית,וכך גם תפיסת העולם הפמיניסטית שלי, מלאת קבלות בנושא) שכן גם עודד וגם אני (למרות שבין עודד ובייני יש אי הסכמות בנושאים מסויימים ויש גם הסכמות אני זוכרת שהיו הסכמות ביננו, היו הסכמות על עובדות היסטוריות, והיו אי הסכמות על פרשנויות של העובדות וזה דבר מאוד לגיטימי בעיני לפחות וכך לעניות דעתי צריכים להתנהל דיונים) זכינו לא אחת לעביט של שפכים על ראשינו ולבסוף שניינו סולקנו משם ואותי כידוע העמידו על עמוד הקלון בטענה המגוחכת שאני "גזענית" מפני שההנתי לאתגר את דבריו של חיים ברעם שהעורכת מאוד חפצה ביקרו. כמו כן זאת טאקטיקה נקוטה בידי העורכת להעלות תגובות של מגיבים שונים רק על מנת"לרדת" עליהם,ולבוז להם ו-"להראות להם" כמה היא שנונה וחכמה וכמה הם טיפשים ועל כן ראויים לבוז.
ובאשר לכוזרים- כיום בדיעבד, בחכמה שלאחר מעשה אני סבורה שנושא הכוזרים היה חומר נפיץ ועודנו חומר נפיץ לא בגלל השאלה או העניין האם היהודים האירופוצנטרים הם צאצאיהם מבחינה גנטית של הכוזרים שהתגיירו,אלא בגלל וזה לב ליבו של העניין שהתשובה על כך נוגעת בליבת הסכסוך הישראלי-פלשתיני,ואיך מתבוננים עליו,ומכייוון שאנשים פוחדים לנקוט עמדה בנושא הם מעדיפים ללכת סחור סחור, בדיוק כפי שההשוואה שעושים ביננו ובין הצלבנים אלי אתה ודאי מכיר את ההשוואה הזאת, ועל כן נקיטת עמדה בנושא לכאן או לכאן בעצם שמה על השולחן ובגלוי את דעתו האמיתית של נוקט העמדה על הסכסוך ועל המבט עליו.זה כמובן מצריך ראשית לכל פישפוש עמוק ורציני הן אצל היחיד והן אצל הקולקטיב, ישנם יחידים ויש קולקטיב שהתדמית והדימוי העצמי חשובים לו יותר ועל כן בכל פעם כשמגיעים לדיבור על מהות הוא מוצא לו כל מיני טאקטיקות להתחמק מאמירה ברורה ועיקבית,מפני שאז אולי,ייתכן, והתשובות אליהן יגיע ינפצו את דימויו ואת תדמיתו המיופייפת.וזה מה שקורה לעניות דעתי באתר קדמה ולאנשי קדמה,אני סבורה היום שזה חוסר האומץ וחוסר הכנות האינטלקטואלית שגוררים אותם לבסוף לאמירות מאמירות שונות וכמובן שיש עוד אינטרסים אישיים שלא כאן המקום לומר אותם או לפרטם,הייכן שרכילות גרידא שלא ממין הדיון במהות נמצאים אני מעדיפה באופן אישי לא להמצא ובטח שאנסה עד כמה שניתן להימנע מכך(אנסה אני רק בן אדם).על כן מסקנתי האישית מאוד שלא כל מגיבי קדמה הם גזעניים,(יש בהם כאלה ולא אנקוב בשמות, שבאופן אישי אני חשה שיש להם שינאה עזה ,אולם זאת בעייה שלהם והם צריכים לחיות עם זה, יחד עם זאת באופן אישי לא מוכנה להיות הקורבן של השינאה שהם חשים רק בשל העובדה שאני באופן אישי מסתכלת על העולם דרך המשקפיים של "לחיות בהרמוניה של ניגודים")
זהו פחות או יותר.אולם אני חייבת כך לשם ההגינות לומר שגם כאן חלק מהמגיבים גולשים להכפשות להמעטה בערך שלא מן העניין ואף להשמצות ולניבולי פה.אינני עורכת האתר ועל כן אני משאירה זאת לשיקולי בעל האתר אם להרשות שיח כזה או לא, אני על כל פנים נמנעת מדיאלוג עם שיח כזה שכן אינני רוצה לשתף פעולה עם שיח כזה אני סבורה שזה אחד מהרעות החולות של החברה הישראלית באופן כללי,ואם כל אחד מאיתנו באופן אישי יקפיד עם עצמו,ואם עורכי אתרים יקפידו עם המגיבים הרי גם בכך תרמנו את תרומתנו הצנועה לשינוי פני השיח התרבותי,פוליטי,וההתייחסות שלנו כבני אדם האחד לשני,שכן זה משליך על כל אורחות חיינו (ראו מה קורה בכבישים שלנו,ראו מה קורה בבתי הספר שלנו ומרחב הציבורי באופן כללי,זה מתחיל בדברים האלה)ומאחר ואתר זה עוסק בענייני תרבות אז מוטלת עליו באיזשהו מקום גם המחוייבות לשינוי סגנון השיח במרחב הציבורי.
שבת שלום לכולם.

לאלי- אתר קדמה כן אחראי לתגובות שעולות בו (אם הן גזעניות או לא זה עניין אחר)מהסיבה הפשוטה, האתר הוא לא אתר אינטראקטיבי כמו שלך ,אצלך אפשר להגיב באופן מיידי,ולא תמיד הדבר נתון לשיקול דעתך או לשליטתך עד שאתה רואה ומחליט אם להשאיר או למחק, בקדמה כל התגובות נשלחות לעורכת האתר, והיא לאחר שקראה אותן זו שמחליטה אם הלעלות את התגובות או לא להעלות אותן, זה נתון לשיקולה ולשיפוטה הבלעדי, אז כך שהכוח נתון בשליטתה הבלעדית,ולכן האחריות נמצאת בידיו של בעל השליטה,ולכן גם אי אפשר לעשות לה הנחות של סוף העונה בעניין הזה.וקורה לא אחת שהיא משהה תגובות כדי שיהיה סיפק בידה להגיב עליהן או לבקש מממגיבים אחרים להגיב עליהן, מי שיחקור ויפשפש הייטב בעניין יראה שלעיתים עולה תגובה מסויימת ומייד במהירות שיא עולה תגובת נגד וזאת לאחר שהתגובה הראשונה השתההתה מספר שעות ואפילו יום או יומיים עד שהיא הועלתה לראשונה.אז כך שניתן לומר שמי שטוען שזה לא באחריותה של העורכת מי המגיבים וכייצד הם מגיבים זאת לא סתם היתממות אלא חוסר יושרה ונסיון לזרות חול.אמנם קיים הפורום המזרחי, אבל גם לשם לא כל אחד יכול להיכנס ואלה שמשתתפים בו אכן תגובתם עולה באופן מיידי, אולם גם שם אם העורכת חושבת שהתגובה לא ראוייה מבחינת משב הרוח שלדעתה נושב ממנה יש באפשרותה הן למחוק והן לחסום את הגישה לפורום.
אלה הן העובדות, עכשיו פרשו אותם כרצונכם.

אם כך הוא הדבר אני ממליץ למערכת אתר "קדמה " להשתדל למחוק כל הודעה שבה מופיעים ביטויים שהם קשורים ספציפית למוצא וגזע ומופיעים על מנת לפגוע לבנבנים", ", "אשכוזרים", "שפנפנאצי" "אשכנאצי
וכו'
(להבדיל מביטויי השמצה אישית שזה עניין אחר לחלוטין ()
וכמו כן יש להודות שגם כאן באתר זה מתפרסמים מידי פעם עלבונות אישיים בהומור ושלא .אבל לזכותי אפשר להגיד שאני משתדל למחוק או לעמצער להעיר על כל הודעה שיש בה עלבון עדתי וגזעני (להבדיל מאישי כאן אני אכן אינני עקבי כלל )

עכשיו ברור שזה בעייתי יש ביטויים שהם לחלוטיןבהומור ואיך תקבע מהו הומור ומה לא?

כמו כן האם המערכת צריכה לפרסם רשימת מילים אסורות בשימוש ?
כנראה שלא דבר כזה לא צריך לבקש מהם.
ובכל זאת אני מניח שהעורכים שם כבר מכירים את המטריה של הקהל שלהם והם צריכים לפרסם הודעה קבועה שבה קהל הקוראים יתבקש להבין מה המגבלות שיש עליו באתר בענייני ביטויים גזעניים ועדתיים .
אני מניח שהשימוש הנפוץ שם בביטויים כאלו נובע מכך שמגיבים יודעים שהם בעצם מותרים .
.ולכן מרשים לעצמם את הלוקסוס
אם יובהר להם לאורך זמן שהכללים השתנו. אתר "קדמה "יהפך למקום אולי סוער וצבעוני פחות אבל גם מכובד ורלבנטי יותר גם בעיני מי שלא בהכרך שייכים לגדרעין הקשה של"הזהות המזרחית".
וטענותיו השונות יוכלו לזכות באוזן קשבת יותר במחיר הלא כבד של הגבלה עצמית ומילולית קפדנית יותר. .

את כול הזמן מייחסת את אלבר קאמי למזרח ולי באופן אישי מתחיל להימאס מכך, כדאי שתפנימי טוב טוב: אלבר קאמי היה צרפתי שנולד באלג'ריה כקולוניאליסט ולא היה לו דבר וחצי דבר עם התרבות הערבית ובוודאי שהוא לא אימץ אותה אלא היה ונשאר צרפתי אתיאיסט יחד עפ סארטר ושאר האינטלקטואלים הצרפתים.

ההודעה שלך כשלעצמה אינה מטוופשת ולכן למרות רצון לעשות זאת איני מוחק אותה.
אבל אני מוצא טעם לפגם,טעם חמור לפגם שלאחר דיון כזה על החשיבות של מילים והצורך להיזהר מעלבונות וניבולי פה אתה חייב לפתוח את ההודעה שלך מיד אחרי הודעה שלי בנושא במה שיכול להיחשב רק .
כעלבון,
וזה כשאין לכך כל קשר לתוכן ההודעה .
אני מציע שתימנע מכל הערות אישיות בהודעות הבאות שלך כאן

לאלי- אכן העלית כאן דילמה,על גבולות השיח הפתוח והחופשי,נכון איננו רוצים לחיות בעולם של משטרת מחשבות ושל צנזורה.יחד עם זאת אני מקשה כאן ולא רוצה לעשות הנחות (גם לא לעצמי).חופש הבטוי אין פרושו חופש הביזוי.וכמו כן אני מקפידה עוד יותר דווקא עם אלה שאמונים על השיח שעוסק בגזענות,מפני שאלה הדשים יומם ולילה בגזענות יודעים הייטב ומודעים הייטב למה זה גזענות, מה הם מאפייניה של הגזענות,הם קראו על כך,למדו על כך,כתבו מאמרים מאלפים בנושא,ועל כן אחריותם כלפי שיח גזעני היא כפולה ומכופלת מאחריותו של אדם שהוא בור גמור בשיח הזה,או עושה את צעדיו הראשונים בנושא וטרם גיבש לעצמו השקפת עולם או אג'נדה, היכולת שלהם לזהות מאפייני שיח גזעני הכלים שיש להם לזהות שיח גזעני הם רבים יותר מאלה שארגז הכלים שלהם כמעט ריק (אמר מי שאמר שכשבארגז הכלים שלך יש רק פטיש כל דבר נראה כמו מסמר) ובארגז הכלים של אלה שאמונים על השיח הגזעני האמן לי שיש יותר מפטיש.ולכן הם לא יכולים לרחוץ בנקיון כפיהם,ולומר שהדברים הם גבוליים ויש טישטוש ויש עירפול,והם חוככחים בדעתם, לדעתי האישית אין זה כך.
ויש עוד נקודה שאני מבקשת להעלות בדבר השיח האינטרנטי,שאתה ודאי נתקלת בתופעה הזאת גם כן ,אנשים שמגיבים באתרים שונים בזהות בדוייה, זכותו של אדם להמציא לעצמו זהות בדוייה מכל מיני סיבות השמורות עימו,אולם כאשר האדם הזה תוקף באופן אישי מגיבים אחרים שמזדהים בשמם הפרטי נוצרת כאן א-סימטריה מפני שאלה שמופיעים בזהותם הם ובשמם הם והם מוכרים לעורך האתר,או לבעלי האתר בזהותם האמיתית מתוך הכרות אישית חשופים להתקפות אישיות חסרות מעצורים ואילו בעל הזהות הבדוייה מוגן לחלוטין בתוך זהותו המומצאת ועל כן נהנה מהחופש לתקוף ולפגוע בצורה אישית באחרים מבלי לשאת אחריות אישית למה שהוא כותב . אז כך שהחסות בצילה של האנונימיות מטילה על המגיבים אחריות אישית ומוסרית לא לנצל את העמדה הזאת שהיא נוחה ובטוחה.ואחריות לא פחותה מזה מוטלת על עורכי אתרים הן אינטראקטיביים כמו שלך והן כאלה שהם לא אינטר אקטיביים והתגובות נשלחות ראשית לעורך והוא זה שמחליט איזה תגובה תעלה ואיזה לא תעלה.הן בקדמה והן באתר שלך ישנם מגיבים לא מעטים המופיעים תחת זהות בדוייה ועל כן האחריות המוסרית מוטלת גם על כתפי העורך במידה והמגיב בזהותו המומצאת מסיר מעל עצמו את המחוייבות . אתה כעורך במקרה של האתר שלך וכך גם העורכת בקדמה צריכים לקבוע גבולות ולשים גבולות זה לא אומר בהכרח להיות אדם צר אופקים.זה אומר להיות אדם שיודע את ההבדל בין חופש הביטוי וחופש הביזוי.שנלחם על חופש הבטוי מחד אולם נלחם גם על כבודו של האחר וכבודו של האחר יקר לו לא פחות מכבודו שלו, כך יוצרים חברה עם ערכים של סולידאריות חברתית.רובם של המגיבים בקדמה מופיעים בזהות בדוייה או זהות שידועה אך ורק לעורך ועל כן האחריות של העורך אם הוא אדם בעל מסוריות גבוהה מוטלת על כתפיו והוא לא יכול להתנער ממנה, אם העורך אינו מסוגל להבין את הגבולות של ההבדל בין חופש ביטוי וחופש ביזוי יש לזה פתרון אחד ויחיד להודות בחוסר מסוגלותו ולהתפטר מתפקידו.במקום להאחז בקרנות המזבח ולהאחז בכוח ובעוצמה שניתנו לו ולעשות בו שימוש לרעה.
ומסיבות אלה שפרטתי כאן בתגובתי אני לא עושה הנחות סוף עונה .

לא הייתי צריך לקורא לך טרחנית בלתי נלאית אבל חוץ מכך מה שכתבתי לך אני עומד מאחוריו במאה אחוז.

התגובות של קדמה עוברות סינון, אבל לא הדיונים בפורום. הסיבה לכך היא רק טכנית, בלי זה האתר מופצץ בספאם. אבל נכון שהתגובות עוברות גם סינון נגד גזענות והכפשות. יש לא מעט אנשים שכול מטרתם היא להקצין את המצב באתר בשיטת שמפניה.

אבל זה עדיין לא אומר שאלה דיעות האתר, או עורכי האתר, או משתתפי האתר כולם, כפי שמנסים לטעון כאן.

הרעיון שיוצא מזה הוא שברגע שיש משהו שנחשד כמזרחי יש איזה ועדה שמתכנסת כל כמה שבועות ומחליטה איך לתקוף את האשכנזים ואיך לחסל את המדינה. בכלל אנשחים חושבים שאני נפגש כל יומיים עם ארז ביטון ועם סמי שלום שטרית כדי שנחליט מה לכתוב ומה לפרסם. כשאני אומר שאת כל אחד מהם פגשתי שלוש פעמים בחיי (ובאמת חבל ולא יותר אבל כולנו עסוקים) כולם חושבים שאני משקר. אם כבר מדברים על קונספירציות.

הבעיה כאן עם חופש הדיבור איננה מה נראה לך נאה בעיניך או מה נראה לך ראוי. השאלה היא מה נחשב להסתה.

יש דברים שנאמרים בהקשר מסויים, ואינם מהווים הסתה, גם לא כוללת וגם לא כלפי קבוצה.

למשל, אם אתה תכתוב מאמר שבוא אתה אומר שהערבים הם נאצים, זה יהווה סוג של הסתה, מצד שני אם מישהו שהיה קורבן של פיגוע התאבדות ונותר בלי רגליים ואיבד את אשתו יאמר את אותו דבר אתה תגיב בצורה לגמרי אחרת. זה טבעי.

העניין שאתה לא מבין בקדמה זה שלא מדובר ברוב המקרים רק בדיון אינטלטואלי. בשבילך זה אולי כך ואתה יכול להתווכח מי סובל יותר מגזענות, המזרחים או האתיופים. אבל רבים מהאנשים המתדיינים בקדמה סובלים ממנה באופן ישיר, זה לא ממש עוזר למישהו שאחותו סובלת מסרטן בטירואיד בגלל הקרנות הגזזת שיש גזענות יותר גדולה , או הוא עצמו. ויש כאלה בקדמה. אני יודע על המקרים האלה אישית. כמו כן יש גםכאלה שבמשפחתם נעלם תינוק. יש כאלה כמוני שפשוט סובלים מרדיפה תעסוקתית, ומחוסר יכולת להגיע לתקציבי תרבות, כאלה יש לא מעט, בגלל מוצאם. או בגלל שהביעו את דעותיהם על הקשר בין מוצאם למצב הזה. שזה לא כל כך משנה.

אתה פשוט טוען שהדברים האלה היו פעם והםפ כבר אינם קיימים ואני אומר לך שזה קורה לי היום, ממש בשבוע הזה, שבוחרים אשכנזי לבצע עבודה מסוימת ולא אותי גם כשאני יותר מוכשר או שמנסים לשלם לי חצי ממה שמשלמים לו, כי ככה, כי זה נחשב שעושים לך טובה אם נותנים לך בכלל לעסוק בתרבות.

מוני יקים הוא אדם שסבל רוב שנות חייו מרדיפה על רק היות חלק מהפנתרים. בסך הכול הוא עדיין יצא לגמרי נחמד מכול העניין הזה, ואפילו היית שותה איתו בירה אם תדברו רק על מזג האוויר.

גם אם אתה אומר שזה לא קיים, זה עדיין לא אומר שלאנשים אין זכות להתבטא בנושא, וכול עוד אנשים לא קוראים לחסל או לרצוח אנשים אין מדובר בהסתה. זה שאומרים על מישהו שהוא כזה או אחרת, זה עדיין לא הסתה. ועוד פחות אם אומרים שהוא עשה משהו, משהו שלעיתים ניתן להוכיח.

ואוי ואבוי אם קדמה יהפוך לאתר מכובד, זה הדבר האחרון והגרוע ביותר שיכול לקרות לו. זה אתר שמנסה לשנות סדרי עולם וראיית עולם , לכן הוא לא יהיה מכובד.

אני עדיין מבקש הוכחות ברורות להסתה. או בהמילים אחרות קריאה לחיסול אשכנזים או התעללות בהם. כי בלי זה אין הסתה. ולטעון שיש הסתה היא ההסתה עצמה.

מאז ואדי סאליב בכול פעם שהמזרחים קמים וזועקים זה הרי מה שטוענים נגדם, שהם רוצים להכניס את האשכנזים לתאי גזים חזרה, לדעתי זו הסתה פרועה ביותר שאין לה כמובן שום צל של בסיס.

אני מפנה אותך להודעותיו של מוני יקים למעלה שכמוהם אני מבין פורסמו גם בקדמה בהמוניהם לאורך השנים .לי בחזרה האובססבית שלהם (כידוע לך מאות מהם פורסמו באתרים שונים ברשת ואלפי פעמים אצלכם ) הם נראים משום מה כהסתה
אני מפנה אותך למאמריו של ד"ר אהרון יצחקי
שגם הוא אני מבין מופיע באופן די קבוע בקדמה באתרו שאחד מהם "מקורות השנאה " נראה לי כלא שונה מכל יצירה אנטישמית שנכתבה במה שהוא כותב על האשכנזים .
ולא איןלי חשק לתת אליו שום הפניה .
לאמר לך את האמת כשאני קורא אותם אני לא רואה הרבה הבדלים בינם ובין האידיאולוגים האנטישמיים .אותה שנאה מלווה בלמדנות ופרטי פרטים והקביעה ש"ההם תמיד שנאו את העמים שסביבם ". וכמובן ההכחשה שהםאנטישמים "וכמה מידידי הטובים ביותר הם יהודים " שמר יצחקי נתן מקביל שלה כמה עמודים למעלה .
לא ידידי היקר זה שאתה או הם סבלו בימי חייהם לא נותן להם שום זכות להשמיץ בצורה כזאת קיבוצים שלמים .
עכשיון אתה יכולים כמובן להמשיך בזה הלאה אבל עם כל הצער וההבנה לסבלכם יש עוד הרבה שסובלים כמוכם,גם אשכנזים אגב וגם כאלה שסובלים הרבה יותר מכם האתיופים ולא ידוע לי שהם מאשימים קבוצות שלמות שלאורך כל ההיסטוריה היו אשמים בכל אסונותיהם.
אם כי מן הסתם גם זה יבוא .
לא מבקשים מכם הרבה רק מה שאתם מבקשים מאחרים כאשר הם מדברים עליכם קצת ריסון עצמי .
אתם לא מוכנים לתת את זה ,אז מי אתם בכלל שתבואו להתלונן כאשר דודו טופז או רענן שקד או חיים חפר אומרים משהו לא נעים עליכם ?

או אולי יכול להיות שזה בדיוק ההפך :שדווקא יש בינכם מי שמעדיפים שיאמרו עליכם כמה שיותר דברים לא נעימים כדי "לחגוג על זה " ולהשתמש בכך כתירוץ כדי להעצים את השנאה אצלכם ם לקבוצות אחרות ?
יכול להיות מואיז?
מואיז היקר כאמור אתם יכולים לתקוף את המדינה והחברה שסביבכם כמה שאתם רוצים. אתם יכולים לצעוק כמה שכולם סביבכם גזענים כלפיכם.
רק אל תלכו ותפתחו תיאוריות גזע משלכם בתוספת לכך .
זה הכל מואיז

מואיז בקשר לקדמה אני חושבת ששניינו רואים את הדברים מזויות שונות וברור גם מדוע,ולא ניכנס לפרוט הכל ידוע ברור וגלוי, ואין לי בעיה לומר שאני בהחלט כנפגעת אראה את הדברים בצורה אחרת ושונה לחלוטין משלך וזה בסדר גמור מבחינתי על כל פנים,
באשר לשאר הדברים שאמרת בתגובתך, ראשית אתה יודע למזרחיות או הימתיכוניות כפי שאני מכנה אותה יש פנים רבות,יש זרמים רבים ומגוונים, יש בסיס משותף רחב מצד אחד , ומצד שני יש פרשנויות שונות באשר לעובדות וזה גם בסדר מבחינתי ואני יוצאת מתוך נקודת הנחה שגם לך אין בעייה עם זה וכך גם לרבים, המזרחיות והמזרחיים (אלה שהשקפת עולמם היא מזרחית לאו דווקא המוצא האתני שלהם שכן כידוע לך ולי ישנם לא מעט כאלה שמוצאם האתני הוא אירופוצנטרי אולם הם אימצו לעצמם את האג'נדה הפוליטית חברתית תרבותית המזרחית גם זה קיים) זה לא כת סתרים והשיח היום פתוח לקהל הרחב ,אולם קורה לא אחת שבין המזרחיים יש כאלה שנוקטים בעמדה שאם אתה לא חושב בדיוק כמונו ורואה את הדברים מזוית אחרת אז אתה נגדנו, איך אמר נפוליאון "מי שלא איתי הוא נגדי"ואנחנו כבר יודעים שהוא לא היה איזה דמוקראט דגול,והם אפילו מרחיקים את זה עד לקיצוניות שהיא אפילו פאטתית לטעמי האישי, שאם אתה מביע דיעה שונה אז זה נגדם באופן אישי, גם בזה הואשמתי בקדמה וזה הגיע עד כדי גיחוך כשעלתה רשימה של אחת הכותבות הותיקות בקדמה והיא העלתה אותה בעילום שם ויצא שהגבתי לרשימה שלה ויצאתי חוצץ כנגד הטיעונים שעלו בה וזאת מבלי שידעתי שאותה כותבת היא אחת מהותיקות,אבל גם זה לא עזר כמובן ואותה כותבת מכיוון שכל פעם העליתי זויות ראייה שונות משלה טענה שאני "מחסלת חשבונות אישיים איתה" למרות שמעולם לא היה לי חשבון אישי איתה ומעולם בכל פעילותי האינטנסיבית בקשת הדמוקרטית לא החלפתי איתה יותר מכמה משפטי נימוסין גרידא,היא פרשה זמן קצר אחרי הקמת הקשת יחד עם פרישתו של סמי, וחזרה כעבור שבע שנים כשאני פרשתי מפעילות, הרי גם אותך מואיז לא פגשתי באופן אינטנסיבי אתה הגעת לאחר שאני פרשתי והפעם היחידה שפגשתי אותך והחלפנו מילות נימוסין הייתה בערב שנערך לרגל צאת אחד מספריך ערב שבו השתתף גם אלי אשד וזה היה בסוזן דלל. ,ובשביל להתקיף מישהו אישית צריך שיהיה חשבון אישי, מלבד כמובן כאלה שהם סתם מופרעים,אז כך שהכיתתיות הזאת בקדמה היא די בעוכרי האתר ובולמת את השיח הפתוח, ואני לא אוהבת שבולמים את הבטוי שלי,רק מפני שאני רואה דברים אחרת, זה שאני שונה בתפיסת עולמי ובזוית הראייה שאני מביאה לא עושה אותי שווה פחות או מטרה לביזוי והשפלה והעמדה על עמוד הקלון, מזל שאנחנו לא חיים בימי הביניים עוד היו מעלים אותי על המוקד כאילו הייתי כופרת או מכשפה שעובדת את השטן, וזאת אחת האכזבות הכי גדולות שלי מהאתר,אלה שמדברים על שוויון וקבלת האחר בשם אחרותם שלהם, לא מסוגלים לקבל או להכיל את האחר בתוך המחנה שלהם. מה שגם לא משכנע אותי במיוחד כשהם מדברים על הסכסוך הישראלי פלשתיני ואני רואה בזה יותר תחפושת, אם אותי כאחת מהמחנה שזוית הראייה שלה שונה משלכם קשה לכם לקבל ולהכיל אל תבלבלו לי את השחלות עם קבלת האחר הפלשתיני.
ובאשר לעורכת – מעולם לא פגשתי אותה, מעולם לא ראיתי אותה,אין לי מושג ירוק איך היא נראית, ואתה יודע מה , אני כלל לא מצטערת על כך.

הבאתי למואיז שוב את הציטוט שלו שהבאתי כאן למעלה בפורום. עורכת האתר מחקה את ההודעה וזה מה שכתב מואיז:

"אתה מתנהג בצורה מעליבה ובלתי נימוסית להפליא, שלא לומר חוצפנית לגמרי ואחר כלך אתה גם מבקש שיתיחסו אליך בכבוד.
אם יש לך מה לומר על מה שאמרתי אל תביא ציטוט ותגיד , הנה תפסתי אותכם, פשוט תגיד את דעתך.
אבל מצד שני הייה עדיף שתעוף לכול הרוחות. לדעתי אם לא תעשה זאת כבר יעיפו אותך."

אח"כ הוא בא לכאן וכותב "ההסתה נגד אתר קדמה אינה מוצדקת, הפורום אינו מייצג את הדעות של האתר".

יש הבדל בין אנטישמים אירופאים שאמרו משהו על היהודים ויהודים שמבקרים את המדינה בה הם חיים. הבדל ענק. כי אם לא כל ביקורת על ישראל תיחשב לאנטישמית. ויש הרבה אנשים שנוקטים בעמדה הזו.

לגבי המילה אשכנאצי מתברר שהיא מופיעה כאן יותר מאשר בקדמה, וכבר שנים שהיא נמחקת מכול הודעה.

מאור הוא דוגמא טובה של סוג אנשים שכול עניינם הוא להיכנס לויכוח בקדמה ולהסיט אותו למחוזות עלומים כדי שהדיון לא יתקיים ולעצבן את כולם, עד שהוא מוציא את האנשים הכי עדינים מדעתם ואז הוא אומר, הנה אמרתי לכם.

והטענה שיש אנשים אחרים שסובלים היא לגמרי פולנית. ואם יש אנשים אחרים שבולים, אז זה אומר שלמזרחים אסור לדבר על הסבל שלהם?

לאן בדיוק תגיע עם טיעון כזה?

אני שומע אותו כל הזמן.

זה כמו בבדיחות הפולניות שמישהו באה ואומרת לחברה שלה שהיא נאנסה ואז השניה אומרת שיש לה מזל כי בעלה כבר מזמן לא עושה כלום.

אולי גם נרקוד כל יום כי יש אחרים שסובלים.

סובלים אבל לא באוויר, אלא בגלל התנהגות של הרבה מאוד אשכנזים בארץ הזאת עם כוח, וכאזרחי המדינה אנחנו תמיד נילחם נגד העוולות האלה. כי זו זכותנו והכול נעשה באמצעות המיסים שלנו. ומי שזה לא נראה לו יכול ללכת לשתות מים מים המלח.

נמשיך להיאבק נגד כל עוול.

אין לי מחלוקת עם דברייך, אבל לא נראה שכאן המקום לנהל דיון על המדיניות של אתר קדמה. יש מדיניות שגם משתנה מזמן לזמן, זה גם משהו פעיל וחי. וכמובן שתמיד יהיו מי שלא יסכימו עם משהו, וגם בין בני אדם, יש לפעמים מחלוקות קשות.

העניין שלי כאן הוא הטענה שזו הסתה, שזה אנטישמיות, ודברים מזעזעים אחרים.

לפי ההגדרה של המילה אנטישמיות, יהיה מאוד קשה ליחס אותה ליהודי, ועוד פחות למישהו שחי בישראל.

כל תורה שמיחסת לקבוצה יהודית כלשהי שינאה לכל האומות שסביבה נראית לי כאנטישמיות.
גם אם היא נוצרה בידי יהודי .
וכבר היו דברים מעולם אוטו וינינגר למשל .
אז יש גם את מר יצחקי
או בכל אופן נגדיר אותו כ"אנטי אשכנזי " אם זה יותר נוח לך . וגם כנראה יותר מתאים מבחינתו כי ככל הנראה הוא אינו מחשיב את האשכנזים כשמים
ואגב אני ממליץ שתחזור ותקרא שוב את המאמר ואת כל התגובות עליו כי נראה שלא עשיתזאת תמצא שיש הסברים מפורטים שחוזרים שוב שוב ושוב לכל טענותי אבל אתה משום מה מתעלם הם כאילו לא נאמרו וכבר נמאס לי לחזור על עצמי.
.ואם אתה מתכוון רק לחזור על הססמאות לגבי אתר קדמה למרות כל מה שנאמר כאן בעניין בידי אנשים שונים משל שום דבר לא נאמר והכל נכנס מהאוזן האחת ויצא מהשנייה כאילו מעולם לא נאמר ולא נקרא ולא נשמע בסטייל הידוע של מר מוני יקים אז אפשר כבר לסיים את הדיון הזה שאותי כבר משעמם ונמשיך הלאה. .

ואני מקווה שאלי אשד יתן לי לפרסמה כי בניגוד למה שמואיז טוען עניין ההסתה בקדמה מאוד רלוונטי לדיון הזה – הוא מהות המאמר והדיון בעקבותיו.

באותו דיון שבו מואיז דיבר על "האשכנזיות המכוערת" כתב גולש בכינוי ניסו דהן את הדברים הבאים:
http://www.kedma.co.il/index.php?id=2051

"[…] המאבק כאן הוא נגד"האשכנזיות" .אני לא מתיחס לעצם המוצא הגנטי של המילה "אשכנז" .
אצלי האשכנזיות היא לא ענין של מוצא אלה תופעה או אידיאולוגיה,עבורי אשכנזיות מבטאת את היהודי המכוער הבורר,המדכא ,העושק ,התחמן, המנצל וההורג.
המאבק שלי הוא נגד האשכנזיות -האשכנזיות בישראל זה הממסד האשכנזי.
להטביע ילדים למוות במים חיים זו אשכנזיות .האמהות שמטביעות למוות ילדים זכים הן אשכנזיות מכוערות .האשכנזיות זהו הרציונל חסר רגש,חמלה ואנושיות. "

הבנתם? "להטביע ילדים למוות במים חיים זו אשכנזיות".

אם חשבתם שזה השיא, יש גם את קריאתו של הגולש "איציק" לאשכנזים:

"תחזרו לתנורים שמהם יצאתם זבלים" (פורסם בפורום קדמה: שישי אוק' 17, 2008 7:33 pm). אגב המשפט הזה כן נערך ע"י העורכת, אחרי שהוצאו ממנו כמה קללות נוראיות נוספות זה מה שאישרה העורכת לפרסם.

ולמרות כל מה שכתבתי, למרות ההסתה והגזענות שחוגגים בקדמה במאות תגובות ומאמרים – אני חושב שמדובר באתר חשוב ומרתק שאסור שיפסיק את פעילותו.

טאז עוד הוכחה לגזענות שקיימת באתר "קדמה "
אבל אתה כבר לא מחדש שום דבר וכבר דשנו בזה מליארד פעמים עוד מיליארד ציטוטים לא ישנו שוםדדבר מבחינת שני צדדים שמתבצרים לחלוטין בעמדותיהם ומשוכנעים לחלוטין שהם הצודקים . .
ויכוח או דיון יכול להתקיים רק בין שני צדדים שפתוחים למה שיש לצד השני לאמר וגם לשנת את עמדותיהם לפחות קצת בהתאם.
כי אז הכל הופך לדו שיח של חרשים
נראה לי שאני שיניתי את דעתי קצת על אתר "קדמה " והיגעתי למסקנה שלמרות הגזענות שלה אתר יש לו מה לאמר וכל שאני מבקש שהואישנה קצת את הסגנון המילולי שלו ,.
נראה שהצד השני המיוצג בידי מואיז בן הראש מסרב לקבל את האפשרות תשאולי יש איזו שהיא טעות או משהו לא בסדר בהתנהלות שלו או שאולי לפחות שווה לשקול איזה שהוא שינוי .
ומכאן ואילך הדיון שלנו והופ לדו שיח של חרשים שבו כל אחד חוזר על הסיסמאות שכבר מוחזרו מיליארדי פעם לעייפה .
אני חושב שכאן אפשר להפסיק את דיונינו אבקש שאםיש למישהו להוסיף משהו שיקפיד להוסיף רק משהו שלא נאמר או נידון .
עוד הודעה עלגזענוותו של אתר קדמה או גזענותם של הכוזרו האשכנזים לאורך כל הדורות וסבלם של המזרחיים בהווה אין בה כל חידוש מאחר שהכל כבר נאמר בעניין.ולא נראה מהצדדים ישנו את דעתם בעניין . .

יש לי שאלה אליך אבא שלי הוא אשכנזי שנפגע מהאוליגרכיה האשכנזית המושחתת וזה למרות שהוא אשכנזי. מה שאני בא להגיד פה זה שאני מבין אותך האליטה פה רקובה עד העצם אבל היא יכולה להיות רקובה גם לאשכנזים שהם לא מהקליקה ולכן אני לא בטוח שהעניין הוא מזרחי אשכנזי. בכול מקרה הביקורת שלך על האליטות בישראל הן מבורכות כי מדובר באליטות מושחתות ורעות שזולת כסף לא מעניין אותם דבר.

אני מסביר לך שוב ושוב שאיני מנהל את אתר קדמה. אני כן מבין מה הולך שם אבל אני לא המנהל. אם הייתי המנהל יכול מאוד להיות שהייתי פחות סובלני לכל מיני ניסוחים שאתה מעלה כאן, מאז שהתפתח כאן דיון על פוסט שלי שכלל ממש הכול לפני כמה שנים הגעתי למסקנה שאסור לתת לשטויות להיכנס לדיון ולא להכפםשות אישיות ולא להסתות, כי בסופו של דבר כולם מפסידים מזה (במיוחד כשמדובר בעילום שם), אני אישית בחרתי בפחות תגובות עם פחות הסטות מעניין הפוסט כאן.

יש להניח שהייתי פחות סובלני לגבי המידות שתפס הנושא של הכוזרים והשלכותיו העכשויות בקדמה, אני התבטאתי בכיוון הזה אז (עד כמה שזכור לי) . מצד שני שנינו נסכים שאין שום בעיה לחקור את העניין הכוזרי והוא יכול להיות מעניין. אבל יש עוד הרבה דברים מעניינים שאינם רלוונטיים לא לקדמה ולא לדיון הציבורי המתנהל היום ולא הכול צריך להיכנס לכול אתר. זו דעתי האישית. כאמור, לא אני מנהל את הפורום של קדמה ולא את האתר, אלא פינה קטנה של ספרות. ושם אני נוהג לפי הכללים שאמרתי. מהפוסט שהיה כאן בשנת 2005 הבנתי שזה מאוד משעשע לתת לכולם להשתולל אבל זה מאוד לא יעיל ולעיתים גם בעייתי ביותר.

בכול אופן, המילה אשכנאצי כבר לא מועלית בשום פנים ואופן לקדמה מזה כמה שנים, נדמה לי ששנתיים, מאותן סיבות שאתה מנית כאן.

ולא נחזור על הדברים שוב.

אני לא חולק עליך בכלל שהאליטה הציונית התנהגה בצורה מאוד מבזה כלפי אשכנזים רבים, אם לא רובם אפילו, ואני גם מסכים עם אלי שהאתיופים סובלים כאן את שבעת מדורי גיהינום.

לדעתי אם היו שומעים יותר למה שיש למזרחים לומר בנושא, והיו משנים יותר, הסיפור האתיופי לא היה חוזר על עצמו. כי טעות אפשר לתקן רק לאחר שמודים בה. ומה שאני רואה שבמקום להודות במה שקורה (לא קרה, לא קרה… אבל גם במה שקרה) יש נסיון אדיר לטייח הכול ולהאשים את מי שמביא את הבשורה.

אבל גם העובדה שאשכנזים רבים סבלו כפי שאתה אומר אינה סותרת בכלל את הטענה שהפשעים שנעשו ונעשים נגד המזרחים אינם אלא פשעים גזעניים ממדרגה ראשונה.

איזה פשעים מבוצעים על ידי האשכנזים כיום נגד המזרחים? מי מבצע את הפשעים? ושאלה אחרונה לי אליך מהו יחסך לאנשים כמו אורי אבנרי וישעיהו ליבוביץ שדאגו לנושא הפלסטיני והזניחו את הנושא המזרחי? האם הם גם שותפים לפשעים נגד המזרחים? ושאלה אחרונה באמת היא כזאת: למה אני בתור אשכנזי מרגיש שהרמב"ם הוא חלק מעמי ואין לי שום בעיה לראות בו חלק מעמי ואילו רוב המזרחים לא משייכים את איינשטיין אליהם? הרי אם אני לוקח אנשים מהציווילזציה היהודו מוסלמית כמייצגים את העם היהודי למה אתם לא יכולים לעשות אותו דבר עם אשכנזים? ככה יש פלגנות.

כל השאלות נידונו לעייפה בקדמה.

אבל למה האשכנזים לא משייכים את שלום שבזי לעם שלהם ולא את חיים בוטבול ולא את זוהרה אלפסייה ועוד מליון זמרים מזרחים? זה גורם לפלגנות.

(לשמחתך ולהנאתך תוכל למצוא הרבה מאוד זמרים כאלה היוטוב היום)

ומי בכלל אמר שהמזרחים לא משייכים את אינשטיים לעם שלהם?

זה הכול בראש שלך.

בעיקרון הפשע הגדול ביותר היום הוא הקצאת תקציבים על פי מפתח אתני, דהיינו לתחומים שיש בהם רוב אשכנזי הולך יותר כסף בצורה בוטה מאשר לתחומים שיש בהם רוב מזרחי או ערבי? לא ממש מסתירים את זה אתה יודע, זה כתוב בראש חוצות. יותר חשוב לפתח אוטוסטרדה לרווחת אנשי הממון מאשר בית ספר טוב במקום שכוח אל שיש בו עניים. הפשע הגדול הוא קישור סוציולוגי בין עוני למוצא, שנמשך מאז ומתמיד וגם מחמיר משנה לשנה. וכול מחקר סוציולוגי, ולא שממש צריך את זה כי אפשר פשוט להסתובב בארץ ולראות, מוכיח את זה.

אבל אחר כך הדיון הוא על תחושות ועל אבי ביטר אמר או מוני יקים אמר מילה וכן הלאה.

לגבי ליבוביץ', אני לא שמתי לב שהפלסטינאים בכלל עניינו אותו. אבל אולי אתה כן. אורי אבנרי נשמע לעי בחור טוב אבל מסוג הגזען האנטימזרחי שחושב שצריך לעזור להם על ידי זה שיחטפו את הילדים שלהם ויעבירו אותם למשפחות אשכנזיות כדי שיקבלו חינוך טוב. משהו מאוד מערבי בסיגנון אוסטרלי.

אתה מניח הנחות שהן בכלל לא נכונות ואחר כך שואל. הרי בישראל העם היהודי הוא אשכנזי, הרמב"ם זה לא חוכמה גדולה, אני שנים רבות מנסה לשכנע הוצאות לאור לתרגם נכסי צאן ברזל של המחשבה והספרות המודרנית שנכתבו על ידי יהודים מזרחים בצרפת, ספרד, וארצות הברית, ואין אף אחד שיפרסם אותם. אפילו ספר של טריגנו שנקרא "השאלה היהודית החדשה" נחשב לחסר עניין בעיני ההוצאות לאור הישראליות. יש עוד עשרות סופרים והוגים כמו טריגנו, רות כנפו-סטון, אסתר בן דהאן, בן שושן, ברנרד שוראקי, שבכלל לא מתורגמים לעברית כי פשוט לא רוצים שתדע עליהם, או שבכלל העורכים הם כל כך עיוורי צבעים שהם בכלל לא רואים אותם. וכמעט כולם דווקא ציונים אדוקים.

הבעיה איתך היא שהיידע שלך בתרבות מזרחית מסתכם בהרמב"ם ובאיבן גבירול, ואתה חושב שאם אתה אתה רואה בו אומר שאתה גם קורא את הרמב"ם אתה כבר נאור ואחרים לא. אתה פשוט די גור ודי בור בענייני מה שנכתב על ידי מזרחים רק במאה העשרים, שלא לדבר על המאות הקודמות. אני לא משאים אותך, פשוט הספרות הזו אינה נגישה בכלל לקהל הישראלי, וגם לא תהיה נגישה. כדי להכיר אותה תצטרך לשלוט בכמה שפות וללכת לקנות אותה באמזון או בחו"ל. ואני רק מדבר על הספרות "החילונית"

ומה שאני אומר, אם זה מה שבישלתם, תאכלו את זה, אני לא מתכונן לעשות שום מאמץ כדי שתגיעו לאוצרות האלה.

וכפי שציינת כל השאלות הללו נידונו לעייפה באתר "קדמה " ואני מציע למגיב גור אריה שאם אתה רוצה להמשיך לעסוק בהם תעבור לשם.
כאן הם כבר לחלוטין מעבר למנדט של הדיון המקורי על נושא תיאוריות גזעניות שהתארך יותר מידי כבר כך.

למרבה הצער אכן אני לא מכיר אחיים בוטבול ושלום שבזי, אבל אני גם לא מכיר כול מיני זמרי כלייזמרים של פולנים אז מה זה לעזאזל אומר? את זוהר ארגוב גידי שמור וחיים משה אני מאוד אוהב כי הם חלק מהתרבות הישראלית וזאת התרבות שלי מה לעשות.חוץ מזה אתה צודק שחוץ מליילה מוראד ואלגרבילי אני באמת לא מכיר את הקלאסיקה של המזרחים אבל אתה לא יכול להאשים אותי בזה מפני שאם גרמו למזרחים לשכוח את מורשתם ושפתם איך אני אמור בדיוק לדעת את המורשת? בקשר לאפליית התקציב אני מניח שיש צדק בדבריך ואם נמשיך לתת לממסד לעשות את הגזענות הממוסדת הזאת גורלה של ישראל מוטל בספק רב מאוד.

לצערי שניכם טועים . יש בעברית כמות גדולה של ספרים של יוצרים ממוצא מזרחי-ספרדי,
ומעולם לא היה ניסיון לדכא ולהעלים את הספרות הזאת ולא משנה כמה פעמים תחזרו על המנטרה .

האשכנזי ביאליק למשל טרח רבות על מנת להוציא ספרים של משורר ספרד כמו אבן גבירול .
מאות
הם לא זכו בעבר לתשומת לב גדולה .
היום הם זוכים לתשומת לב גדולה יותר עם השתנות הרוחות התרבותיות .
מי שבאמת רוצה ויטרח לחפש יכול להגיע לכולם.יבוא מואיז ויוכיח לי בהוחכות ברורות שיש דיכוי ממסדי של ספרות מזרחית וכו'.
אבל מה שאני רואה הוא שיש כתבי עת כמו אפיריון והכיוון מזרח שעוסקים בדיוק בכך .
וכמדומני שהם מממומנןם בידי הממסד
ויש תרגומים לא מעטים של ספרות ספרדית ומזרחית. ב
( ואגב אין כתבי עת מקבילים לתרבות אשכנזית אה כן בעצם יש משהו לתרבות היידיש )
.יבוא מואיז ויוכיח לי בהוכחות ברורות שזה הכל עלה תאנה כדי להסתיר את הדיכוי התרבותי .
עובדה הוא מדוכא וכל יוצרי "קדמה " מדוכאים.
ובכל זאת הממסד כן יצר את עלה התאנה הזה אז כנראה שלמחאה שלו יש אפקטיביות והדיכוי הוא לא כל כך טוטאלי ואפשר אפילו לשבור אותו .
ולגבי תחושות הקיפוח האישי שלך מואיז הרשה לי להגיד לך משהו בשנים האחרונות אתה זכית לתשומת לב תקשורתית וספרותית שכמוה לא זכו 95 אחוז מכלל המשוררים בארץ כולל האשכנזים .
הדיכוי גם שלך כנראה הולך ונשבר בגזרה הזאת .או שלא היה אפקטיבי מעולם .

לכל היותר מכירים את שמו של שלום עליכם ואותם שלושה ארבעה פזמונים.
אינני רואה את המדיה מגדישה זמן וענין בתרבות האשכנזית העשירה
חוץ מאיזה מקוריוז פה ושם

עברה מבחנים קשים יותר ולמרות זאת שמרה את זהותה היהודית במשך מאות שנים יותר מקהילת יהודי מזרת אירופה הכוזרית כביכול.

אלי

אכן קיבלתי תשומת לב, אבל מזה לא חיים. אולי אפילו קיבלתי תשומת לב רבה למדיי, אבל זה עדיין לא עוזר לי לפרסם ספר באף הוצאה בארץ. מעניין למה? מעניין גם למה איש לא פונה אליי, וכשאני פונה ממשיכים לדחות כתבי יד שלי. וזה נכון לגבי כל ההוצאות הגדולות וכמעט כל הבינוניות.

בתכלס, תיכנס לכול חנות ספרים ותמצא אולי 5% של ספרים של סופרים מזרחים. אולי זה נראה לך הרבה. אבל לי זה נראה מאוד בעייתי.

ועוד אישית, אני לא מפחד לדבר על הבעיות האישיות שלי על אף שזה באמת לא העיקר, אז אישית עדיין לא זכיתי בפרס ראש הממשלה, אחרי שהוכחתי באבו אבוה שאני עובר בפירסומים שלי כמעט כל אשכנזי שזוכה מידי שנה (90% זוכים אשכנזים), ואף פעם איש לא מזמין אותי להעביר סדנא ואיש לא מזמין אותי לתת הרצאה.

אני זוכה בהחלט להזמנות לקריאת שירה, ללא תשלום. כמעט אף אחד לא משלם.

כל זה אני אומר בחיוך רחב, אני באמת מרגיש מצויין לגבי ההצלחות שלי בספרות, ואולי אני מתחיל לחשוב שקיבלתי אפילו יותר תשומת לב מאחרים ויותר מן הדרוש.

כל זה עשיתי על אף המימסד, ולא בעזרתו, וכנגד התנגדות רבתית של המימסד. כפי שאתה יודע את ספריי אני מדפיס בעצמי בכול מיני שיטות אינטרנטיות.

ושוב אישית, אין לי אלא להודות לגזענות האשכנזית של המימסד הספרות על כך שהיא הוציאה ממני תכונות וכישורים נסתרים שלא ידעתי שהם קיימים, ובזכותה גם הלכתי ופירסמתי בספרד, וגם בארצות הברית. באמת התורה, אלמלא האשכנזים לא הייתי יכול לדמיין שניתן לכתוב בכול כך הרבה שפות ולהצליח בזה. עד היום זה נראה לי פלא גדול.

אני כמובן גם מודה לך על המאמר שכתבת עליי, שהיה מאוד מקיף.

הקיצור, הבעיה היא שוב לא בעיית של הקשר שלי איתך או עם ירון גולן אלא של מה עושים בכספי המיסים שלי. לדעתי בכספי המיסים שלי מנסים לעודד אשכנזים לכתוב ומזרחים ללכת לעבוד בעבודה שמכבדת כול אחד, יענו עבודת כפיים. בתקופות שבהן עסקתי בשלוש עבודות שונות היו אומרים שאני צריך ללכת לעבוד ומה אני חושב לעצמי שאני כותב ספרים. בחיי! זה היה משעשע, ברגע שראו סופר מזרחי על האינטרנט, כבר חשוב שהוא בטלן. גם עכשיו אני עדיין עובד מאוד קשה כדי לקבל את תשומת הלב שאני מקבל. אני חושב ששום סופר אשכנזי לא היה עומד במה שאני עמדתי. וחלק מהדברים מסופרים בספרים שלי.

ובסוף, עוד משהו משמח, יש דווקא מוציא לאור של מדע בדיוני די חדש ששמו "רסיס נהרה" שמתכוון להוציא שני ספרים שלי בשנה הבאה, אחד שירה ואחד פרוזה, ורוצה להוציא מחדש את כל ספריי שתמיד זכו להפצה זוועתית. נראה אם זה יגיע לחנויות, אני אפילו לא בטוח בזה.

גם היום, אחרי כל תשומת הלב, לא תוכל למצוא ספר אחד שלי בשום חנות של סטימצקי או של צומת. שוב, מעניין למה?

כנראה שאנחנו חיימים ביקומים מקבילים.

גמרתי עם האישית, ולא נחזור על זה.

ושוב לגבי הסתות, מעניין אותי מה אתה אומר על ההסתה שמשתוללת נגד מזרחים באתרים כמו וויינט ווולא ואנארג'י, בסיגנון של בבונים ותחזור למרוקו ותיראו כל מה שעשינו בשבילך וכן הלאה.

האם נכון לקחת את התרבות הספרדית והמזרחית ולהגיד שהם אותה תרבות? אליאס קנטי היה משורר בולגרי ואין שום קשר בינו לבין סמי מיכאל או שמעון בלס. בקשר לדיכוי המזרחי גם אתה אלי לא יכול להוכיח שהמזרחים לא מקופחים תקציבית וזה בהחלט נושא ראוי לבדיקה.

לעניין של "איזו קהילה סבלה יותר וכו'.
אל תשכח שהמטרה של המסיתים שיצרו את הקשקשת ההזויה הזאת על העם הכוזרי השטני הייתה בדיוק זה ליצור נתק ושינאה בין בני קהילות שונות .
וככל שיש יותר ויכוחים וויותר מריבות ונוצרת יותר שנאה כך הם מחכחים כפיים בהנאה גוברת .
אל תיתן להם את ההנאה הזאת .
עזוב את זה. תן להם להתבשל במיץ של עצמם אדישות כלפיהם זה העונש הנורא ביותר מבחינתם. . .

קצת לשם השוואה אני מפנה את תשומת ליבך למשוררת שאולי אתה מכיר בשם סמדר שרת.שגם היא פיוסמה כמה וכמה ספרים כמוך בהוצאת ירון גולן.
היא אשכנזית כמדומני .
גם את הסדפרים שלה לא תמצא בשום חנות בארץ וגם היא לא מצליחה להרוויח כמעט כלום מהקריירה הספרותית .
וזה למרות שהיא אשכנזית .
אם תבדוק תראה שלמרות שהיא אשכנזית פירסמו על ספריה הרבה פחות מאמרי ביקורת מאשר על ספריך שכמעט כל אחד מהם זכה לפחות למאמר ביקורת אחד או שניים .
אז מה זה אומר שיש ממנה התעלמות מכוונת ? רדיפה ממסדית ?
היא עם ההתעלמות המוחלטת מספריה עלולה לחשוב כך בשלב מסויים .
/וכמוה משוררים אחרים
ולגבי הערתך על ההסתה באתרים הגדולים יש הבדל גדול כידוע לך מקשקושים של פרחחים ובין תורה סדורה של מישהו שמתיימר להיות\ אקדמאי כמו מר יצחקי היקר
בוא נאמר הבדל של שמיים וארץ.
ובכל מקרה מה אתה רוצה ,אצלכם בקדמה יש מצב שונה ?אלו אותם הערות מגעילות רק נגד אשכנזים . אז על מה יש לך להתלונן.

בקשר לפרסים, פרס ראש הממשלה,פרס על מפעל חיים ,פרס נובל לספרות,פרס פוליצר לעיתונות וכל הפרסים הארציים והבינלאומיים, קראתי את הטרוניה שלך וראיתי בוידאו את הסרט על הפנתרים השחורים החדשים שם טוען המשורר ,איך זה שהוא לא קיבל וכמוהו עוד כותבי פרוזה ומשוררים מזרחיים את פרס ראש הממשלה לספרות ועד כהנה וכהנה פרסים.להשקפתי אף אמן בכל תחום שהוא לא אמור לשאוף לפרסים,ואוי לו לאמן שעושה את אמנותו אך ורק לשם הכבוד שיבוא היום המיוחל והוא יקבל פרס,
אמנים יוצרים כי אין להם ברירה, זה מה שהם וזה מי שהם הם אנשים יצירתיים ויוצרים, קודם כל בשביל עצמם כי חשוב להם לבטא את מה שהם רואים,חשים,מרגישים, וזה הכלי היחיד שיש להם,אמנים אמיתיים לא יושבים בחדרם או בסטודיו שלהם ואומרים לעצמם עכשיו אני אעשה יצירה שתזכה אותי בפרס כזה או אחר ועל כן הטענות והמענות האלה כל הזמן מצד מיליייה מזרחי (במקרה הזה) על כך שהם לא מקבלים פרסים וכי הבעייה נעוצה במוצאם האתני זוהי טענה שלא רק שיש בה משום זילות אמנותם הם, אלא זילות של האמנות באופן כללי.
ואני רוצה להביא דוגמאות מהעולם הרחב, קח למשל את הסופרת האפרו-אמריקאית אליס וואקר זו שכתבה את הספר "הצבע ארגמן" שזאת ספרות המבטאת את מצב האישה האפרו אמריקאית במייטבה,אתה חושב שכאשר היא ישבה וכתבה את הספר הנפלא הזה היא ישבה וכתבה אותו כשבמחשבתה עכשיו אני הולכת לכתוב ספר שספילברג יעשה ממנו סרט שיצליח בכל העולם ואני אעשה הון מזה
או הסופרת האפרואמריקאית טוני מוריסון שקיבלה עבור כתיבתה הספרותית את פרס נובל לספרות , אתה חושב שכאשר היא ישבה וכתבה את ספריה חמדת, וג'אז, ועוד ספרים היא ישבה ואמרה לעצמה עכשיו אני יושבת וכותבת ספרים שיזכו אותי בפרס נובל לספרות.
שתי הסופרות הענקיות האלה ישבו וכתבו קודם כל את הסיפור שלהן, היה להן משהו מאוד עמוק לספר וצורך עז לספר סיפור,ומה שהן כתבו הן כתבו גם למען הקהילה שלהן הקהילה האפרו-אמריקאית קודם כל, בספרייתי הפרטית מצוי ספרה של אליס ווקר הצבע ארגמן בשפת המקור (בכוונה בשפת המקור ולא בתרגום לעברית כי היה חשוב לי לחוות את האנגלית האפרואמריקאית.)אז לתחושתי היא כתבה את זה לעצמה ולקהילה שלה, היא לא חשבה ולא פזלה לעבר ההגמוניה הלבנה שתקבל אותה ותכיר בה כסופרת דגולה ועל מנת להוכיח להגמוניה הספרותית הלבנה שגם האפרו אמריקאיים יודעים את מלאכת כתיבת הסיפור לא פחות טוב מהאחרים. הפרסום והכיבודים שבאו בעקבות היציאה לאור של הספרים הן שלה והן של טוני מוריסון הם תוצאה שלאמניות לא הייתה שליטה על זה, ולא הייתה כוונה לשליטה על זה.
לא ככה (לתחושתי הסובייקטיבית לחלוטין) עם אלה שמכנים עצמם סופרים מזרחיים ,לי זה נראה שהם כותבים פרוזה או שירה לא לקהל שלהם אלא להגמוניה "הלבנה" המימסדית על מנת שתכיר בהם ותקבל אותם אל חייקה החם.מי שרודף אחרי כבוד וכיבודים הכבוד בורח ממנו.וגם עושה בכתיבה שלו קרדום לחפור בו.לי זה נראה שרבים מאלה שמכנים עצמם כותבים מזרחיים כותבים לשם הכרת המימסד בהם,וכשהם לא מקבלים את ההכרה הזאת הם מתחילים להתמרמר ,ולכעוס,ולשנוא את הצד שלדעתם לא הכיר בגדולתם הספרותית ואולי זאת הסיבה שהם כותבים בקדמה, והעובדות מדברות בעד עצמן אלה שכן התקבלו ע"י הקהל הישראלי הרחב ובעקבות ההצלחה אצל הציבור הישראלי הרחב באה גם ההכרה של המימסד (זהו סדר הדברים), לא כותבים בטח שלא כותבים קבועים בקדמה,(מעניין למה?) והם לא ממורמרים,והם לא כועסים ולא באים בטרוניות למה הם לא קיבלו פרסים.
בקיצור מה שאני מנסה לומר זה שאמן יוצר שקרוב לעצמו ולאותנטיות שלו שאותה הוא רוצה לבטא ושיש השקפת עולם מאחורי היצירה שלו לא יוצר אפריורי מתוך תקווה או מתוך כמיהה או שאיפה שבסופו של יום מישהו יתן לו פרס.
דרך אגב העולם מלא ביוצרים אפילו גאונים שבחייהם לא רק שלא קיבלו את החדשנות שביצירתם, הם גם נודו והוחרמו.ולאחר מותם פתאום "גילו" אותם והיצירות שלהם הפכו לנכס צאן וברזל לא רק מקומי אלא אוניברסאלי.
ולכן אני שבה וחוזרת ואומרת , מי שהוא אמן אותנטי יושב ויוצר כי זה בנפשו, בבודהיסטית אומרים "זאת הדאהרמה שלו"(זאת המהות הפנימית שלו).אין לו ברירה אלא להיות מי שהוא כפי שלתפוז אין ברירה אלא להיות תפוז וכפי שלאריה אין ברירה אלא להיות אריה ולא ג'יראף.
אז אם אתה מחשיב עצמך לסופר ,שם וכתוב ספרים,מתוך הצורך והרצון לבטא ולספר סיפור,לא על מנת לקבל פרס זה או אחר,וההכרה או שתבוא או שלא תבוא, זה לא בידיים שלך ולא בשליטתך,ולבוא בטרוניות על אי קבלת פרס זה ממש זילות האמנות שלך. לדעתי זה ממש לא לעניין.

לא אומן אוטנטי, לא מרוקאי אוטנטי, ולא מזרחי אוטנטי. שהשם ישמור אותי מלהיות אוטנטי.

תקראי טוב את מה שאמרתי. אמרתי שאני זוכה כשברור חלשמש שאני כן זוכה להיות בולט מאוד. פרס ראש הממשלה לא שייך לאף אחד, הוא שייך למשלם המיסים הישראלי. זה בכלל לא פרס, קוראים לזה פרס כדי שכולם ינופפו, זו מילגה, כמוה יש הרבה בכול העולם, והיא צריכה להינתן לאנשים שעוסקים במשהו. זה לא הכסף של אשר ידלין ולא של שר התרבות. זה כסף של המיסים שלנו. אם הוא הולך לאשכנזים זה אומר שמדינת ישראל מעדיפה אשכנזים על מזרחים
, גם כשהם ראויים יותר מאשכנזים אחרים בהרבה מאוד דרגות.

אין לזה שום קשר לאומנו או לאומן אמיתי או אוטנטי או לזה שהוא צריך ליצור או לא צריך ליצור ולסיבות שבגללם אנשים כותבים. זה קשור לאפליה ברורה לאור היום. מי שרוצה יכול לראות מי שלא רוצה יביא לי כדוגמא איזה אשכנזי שלא זכה. כמובן שלא אמרתי שכל אשכנזי זוכה בפרס ראש הממשלה, אבל מבחינה סטטיסטית 95% מהזוכים מאז שקיים הפרס/המילגה הזה הם אשכנזים. ואולי אני אפילו סוטה לכיוון המזרחים, לא בטוח שאםפילו יש 5%, על אף שבשנים האחרונות יש 2 בכול שנה, וזאת גם לאחר שאני כתבתי על זה ומשכתי אש לפני עשר שנים. אז מה קרה? רק לאשכנזים מותר לקבל מילגה להתפנות ליצירה? זו פריבליגיה ששמורה רק לסוג מסויים של סופרים, ואיך בכלל יכול להיות שעד שלא ממש צרחתי לא היה אפילו חבר אחד בועדת השופטים שלא היה אשכנזי, גם עד עכשיו נכנסו שניים, פתאום נמצאו שניים ואין אחרים? דמיינו לכם מה היה קורה אם שנה אחת היה קורה ההיפך, שכל חברי הוועדה היו שופטים מזרחים ו12 מהזוכים היו מזרחים ושניים אשכנזים. היתה קמה מהומת אלוהים!

מעלה כאן נתונים חמורים שאשכנזים מעדיפים להתעלם מהם עד לבוא הפיצוץ הסופי. אני מחזק את ידיך מואיז ומקווה שתקבל את ההכרה שאתה ראוי לה.

מי שמכריז על עצמו
כלא אותנטי, ובעיקר לא כאמן אותנטי סליחה ,הוא לא אמן,ואם הוא כותב והכתיבה שלא לא באה ממקום אותנטי אז הוא סתם גרפומן, אז שלא יבוא בטענות מענות וטרוניות על כך שהוא לא זוכה להכרה בגרפומניותו,סלח לי מואיז, אתה כנראה לא מבין בכלל מה זה להיות אמן, ומה זה להיות כותב,ואם אתה זקוק לליטופי אגו לך תחפש אותם במקום אחר.וזאת דרך אגב הבעיה שלך ככותב, חוסר המסוגלות שלך להיות אותנטי, ולהיות כותב שיש לו עמדה ויש לו השקפת עולם ויש לו אג'נדה מאחורי כל סופר דגול יש אותנטיות ויש פילוסופיה ויש נקיטת עמדה
מאחורי גראפומאנים יש אולי סגנון מליצי,ומילים יפות והרבה מטאפורות שלא אומרות שום דבר
ואולי את חוסר האותנטיות הזאת חשים העורכים והמוציאים לאור ובשל כך דוחים אותך, לא בגלל המוצא שלך בגלל חוסר האותנטיות שלך

.בוא אני אגלה לך סוד

גם אני עד היום לא קיבלתי שום פרס שהוא
.
וגם אני לא קיבלתי את פרס ראש הממשלה
ואני כנראה ממוצא אשכנזי.
אז האם יש כאן קונספירציה כנגדי בגלל מוצאי
ככל הנראה זה לא כל כך קשור למוצא מזרחי מערבי או אתיופי כמו ליכולת להפעיל קשרים.ולהכיר אנשים .ללא קשר למוצא .
זה כל הסוד .

אבל לך תיצור קשרים עם מישהו שיושב מולך ואומר לך שאין סופרים ממוצא מרוקאי, או מישהו אחר שאומר לך שאתה באמת מרוקאי ואתה יודע ספרדית? או אתה באמת מרוקאי וכותב, איזה יופי! ותאמינו לי זה קצה המזלג של מה שאנשים אמרו לי, ואני רוצה להגיד לך מי, גם כאלה שזוכים בפרס ביאליק ופרס ישראל. מה בדיוק האנשים האלה אוכלים לארוחת בוקר? אף פעם לא הבנתי.

אלי, מה שאתה אומר אינו סותר את מה שאני אומר. גם לאשכנזי לא קל, אבל כשאתה נמצא מול קירות של אטימות ושל מחשבה שאתה הגעת מאיזו מערה ואתמול למדת ללכת על שתיים, אז זה פשוט קושי אחר. קושי אחר לגמרי.

וירדנה את לגמרי צודקת. אני ממש גראפומן.

כמו שכבר אמר אביגדור המאירי פעם, אם כל מה שמתפרסם ומשובח במדינה הזאת זאת ספרות ואלה נקראים סופרים אז אני גראפומן.

אני מזדהה עם כאבך לדבר עם אנשים אטומים וגזענים זה מייאש במיוחד שהם באו בעצמם ממנהרה ועושים השלכה עליך. בכול זאת מואיז אני אופטימיבגלל שהיום יש הרבה יוצרים מזרחיים(ניר ברעם,דודו בוסי,שמעון אדף)ואני מאמין שהשינוי הבא עלינו לטובה הוא בלתי נמנע ואני מקווה שגם אתה תספיק להנות מהשינוי.

והוא מבורך, אבל הוא שולי למדיי ולעיתים כרוך בקודים של מחיקה לא ממש ברורים לי (זאת לא ביקורת על היוצרים אלא דיעה)

אבל גור אריה, אל תחשוב שהשינויים האלה באו בדרך הטבע, היו צריכים הרבה צעקות והרבה מאוד מאמרים כמו הדברים כאן כדי שהדברים ישתנו.

למשל, עמדתי בטלוויזיה ואמרתי שאין אף עורף ספרותי מזרחי, אני זוכר שדווקא רם עברון ז"ל נתן לי במה רחבה להביע את השקפתי וכמה מזרחים שהיו שם בפאנל ניסו לסתום לי את הפה, אז המנהל של כתר אמר שהוא בכלל לא שם לב לזה. מעניין שדווקא אותה כתר מינתה את אדף שנה או שנתיים מאוחר יותר להיו עורך, ויש עוד הרבה דברים שניקנו במאבקים. בלי המאבקים האלה גם ספר אחד של מזרחי לא היה יוצא לאור.

לא, אני לא לקוח קרדיט על כל השינויים, יש עוד רבים וטובים שנאבקו והצליחו להעביר את המסר ולשנות דברים.

כאמור הדברים עדיין רחוקים משיויון ומ"עיוורון צבעים" כפי שיש המתהדרים בכך, אבל אני בהחלט מסכים שיש שינוי.

מה שגם אומר שהאשכנזים כן קוראים וכן מקשיבים וכן משתנים, וזה ייאמר בהחלט לזכותם. אני לא יכול לבוא בטענות למי שלא רואה, אבל כן למי שרואה ויכול לעשות ולא עושה.

אם אני אני בתןר אשכנזי קורא את הספרים של חיים סעדון על הקהילות של יהודי ארצות ערב ומתעניין בהם ובחייהם האם זה נקרא כסוג של עשייה? מה האשכנזי מהיישוב יכול לעשות כדי לשבור את המעגל?

גם אני יכול לענות לך.
ואתן לך דוגמה ממה שאני עושה באתר זה על הקהילה האתיופית :
אני כותב מאמרים עליהם ועל תרבותם ותולדותיהם וגם כותב סדרת קומיקס על חייה שלמלכה מההיסטוריה הרחוקה שלהם שמופיעה במגזין שלהם.
ובכך קהל רחב יותר נחשף אליהם.
כנ"ל לגבי המזרחיים
באתר זה הופיעו מאמרים עליוצרים ממוצא מזרחי כמו מואיז ,ומתי שמואלוף ואחרים
ובכך היציגו אותם לקהל רחב יותר שאולי לא היה נחשף אליהם קודםלכן.
אתה רוצה לחשוף יותר את התרבות המזרחית היהודית ?
קרא ספרים של יוצרים שלה דוגמה אחת מני רבות הסופר יהודה בורלא .סופר שבהחלט שווה קריאה גם היום וכתב ספםר נהדר בשם "אלה מסעות יהודה הלוי " ספר מקאמות .
ואםיש מישהו בינהם שמוצא חן בעיניך כתוב עליו .
ואתה מוזמן לשלוח זאת אלי ואם זה ימצא חן בעיני אני אפרסם זאת.
ואתה יכול לקרוא גם ספרים של יוצרים אשכנזים שכתבו על התרבות המזרחית ובראשם חיים הזז שכתבו ספרים נהדרים על הקהילה התימנית כמו "היושבת בגנים " ו"יעיש".
או הסופר יעקב חורגין שכתב סיפורים קצרים מקסימים על המזרחיים היושבים בארץ ישראל .
ואם תרצה לכתוב על הספרים האלו אני אשמח לפרסם את דבריך.

תודה על הרעיונות אני בהחלט ינסה להכיר יותר לעומק את התרבות המזרחית ואם אני ימצא משהו מעניין אני בהחלט מתכוון ליידע אותך.

פעם, לפני שהתחלתי לקרוא את דבריו של מואיז, חשבתי שכל העניין הזה של "קיפוח עדתי" הוא נושא שאבד עליו הכלח – וזאת בעיקר משום שאיני נתקל בו כלל ברמת היום-יום, וגם מכייוון שניתן לראות כיום המון אנשים מצליחים ממוצא מזרחי, שמתפסים עד לראש הסולם, בתחום העסקים, הצבא, הפוליטיקה, וגם בתעשיית המוזיקה והבידור הפופולארי שמגיעה אל כולנו לסלון דרך הטלויזה והרדיו…

ובאמת, מהמקום שממנו מסתכל האזרח הממוצע זה אכן נראה לפעמים כאילו ה"שד העדתי" וטענות הקיפוח העדתי אינם אלא תירוץ שמוציאים כל-מני מזרחים לא מצליחים מהבוידם של שנות ה-50 וה-60 – וכל-זאת רק כדי להצדיק את כשלונם האישי, או כדי לסחוט דבר-מה שאינו מגיע להם מהאשכנזים המבוהלים (שהדבר האחרון שהם רוצים זה שיאשימו אותם בגזענות)…

ברם, מאז שהתוודעתי לדבריו – שעדיין לא עם כולם אני מסכים, וחלקם נראים לי מוגזמים – התחלתי להיות יותר ערני, ולשים לב שבאמת יש גזרות בציבוריות שנשלטות בידי "אליטה" אשכנזית ישנה שמלאה דעות קדומות כרימון. "אליטות" כאלו יש בבעיקר בתחום המשפט, בתחומים נרחבים של האקדמיה (בעיקר במקצועות ה"הומאניים"), וגם בתחום העיתונות; ולמרבה הצער, מואיז – מתוקף עיסוקו כסופר ויוצר – כנראה נפל על אחת הותיקות וגרועות שבהן – זו השולטת בתחום "התרבות הגבוהה"…

ליבי ליבי למואיז – באמת! המקרים שהוא סיפר עליהם, עם אנשים שאמרו לו "אתה באמת מרוקאי ואתה יודע ספרדית?" או "אתה באמת מרוקאי וכותב, איזה יופי!" הזכירו לי מקרה שקרה, לידי, לסטודנטית ממוצא אתיופי במזכירות של החוג לארכיאולוגיה:

המזכירה של החוג – מן טיפוס של "מורה פולניה" עם נשמה טובה (באמת!) – התלהבה נורא מהעובדה שסוף-סוף הגיעה תלמידה אתיופית ללמוד בחוג, השתמשה גם היא בביטויים "איזה יופי!" ו"כל הכבוד!", וכמובן הזדרזה להציע (תוך דיבור איטי וילדותי) לסטודנטית ה"מיוחדת": "כל עזרה שרק תרצה במקרה ותיתקל בכל קושי"… הסטודנטית נורא נעלבה, כמובן (אחרי הכל, היא מגיל 3 בארץ, וגם אינה סובלת מחוסר שכל), וכמה שלא ניסיתי אח"כ להסביר לה שהיא עצמה צריכה לגלות סובלנות והבנה ל"מגבלותיה של המזכירה טובת הלב עם הדעות הקדומות" זה לא עזר… בסופו של דבר הסטודנטית עזבה את החוג והלכה ללמוד אמנות ויצירה (ואף סיימה בהצלחה) – ומכאן שעל כולנו לאחל לה המון המון מזל בהמשך הקריירה, ולהחזיק לה אצבעות חזק חזק חזק… 😉

אחרי שאמרנו את כל זה, צריך בכל-זאת להזכיר שלא הטענות של אנשי קדמה בעניין הקיפוח ו"הגזענות האשכנזית" (שכאמור, חלקן לטעמי מוגזמות, אך חלקן מוצדקות בהחלט) הן הבעיה של קדמה. הבעיה של קדמה היא בראש ובראשונה הנסיון לרתום את כל העניין הזה לקידום הדעות האנטי-ציוניות הקיצוניות (עד כדי טירוף) של כמה וכמה מהכותבים המובילים שם (שמואיז וירדנה דווקא אינם נמנים עליהם, כפי שכבר הערתי); והשאיפה של רבים מהכותבים שם ללכת בדרך של "פירוק החברה" על-ידי הפצת "גזענות נגד" וליבוי שנאה בין-עדתית – במקום ללכת בדרך של נסיון לפיוס ואיחוד על-ידי חיזוק המכנה המשותף (היהודי-ציוני)…

בעניין הזה גם נראה לי שהם יורים לעצמם ברגל – הרי מי שרוצה לפרק את המדינה, ו"לקשור קשר עם הערבים כנגד האשכנזים", איזה מן שיתוף פעולה ו"אהדה לעניינו" הוא כבר יכול לצפות לגייס מ"הממסד האשכנזי" (או מכל "אשכנזי" בכלל)???

אני מסכים עם דבריך ולגבי שאלתך בסוף הרי התשובה היא ברורה ואתה צריך לדעת אותה בעצמך .
אותם מסיתים קיצוניים שמעוניינים בפירוק החברה הישראלית ( ולשם כך בין השאר בראו כמעט יש מאין את כל האידיאולוגיה הכוזרו אשכנזית שלהם) אינם מעוניינים כלל בשיתוף פעולה עם האשכנזים .
אולי הם יעמידו פנים שכן לצרכי יחסי ציבור ( ואני נזכר באיזה ראיון שאחד המסיתים הגזעניים האלו, ימין מסיקה, נתן פעם פשבו הוא אמר שהוא לא מבין למה טוענים שהוא שונא אשכנזים כשעובדה שהוא מידי פעם מעסיק אשכנזי )
אותם מעניין רק שיתוף פעולה עם הערבים מאחר שהם רואים את עצמם כערבים בראש ובראשונה ומעל לכל .
האשכנזים הם בעינהם אירופים ( אמנם כוזרים שהם גזע מזרחי אבל אין מה לחפש כאן אחרי עקביות והיגיון ) (
ולכן בני גזש אחר שאין ולא יכול להיות להם להם שום שיח ושיג עימו רק מאבק. .
לשם כך כל אידיאולוגית הגזע של מר יצחקי ,מסיקה ,אבי ביטר ושות' שמטרתה לשכנע את המזרחיים שהם ערבים שהם במקרה בני הדת היהודית ושאין להם ומעולם לא היה להם שום קשר עם הכוזרים שהם גזע שטני במהותו שנוא בידי כל בני העמים ובצדק ,שהושמד בידי היטלר בצדק גמור ,
שמאז ומתמיד לא רצה שום דבר אחר חוץ מלדכא את המזרחים ולשעבדם ואולי גם להשמידם .
(איפה האתיופים אגב נמצאים במשוואה הזאת לא ברור לי הם כנראה לא מעניינים אותם אולי בגלל שמהיותם שחורים הם לגלדעתם גזע נחות מידי מכדי להתייחס אליו,וגם לא ברור איפה נמצאים היהודים הררייים וקבוצות אחרות כמו יהודי הודו וכו' ) )
כך אפשר לאמר שיש לנו כאן שתי קבוצות ששתיהן קיימות כביכול תחת גג אחד גם באתר "קדמצה " של הזהות המזרחית אבל באמת הן שונות מאוד :
מצד אחד אנשים עם טענות ספציפיות לגיטימיות וגם לעיתים נכונות בהחלט כמו מואיז בן הראש
.
ומצד שני קבוצה אידיאולוגית ( או בכל אופן אנשים עם רעיונות דומים ) קיצונית אם תירצה מטורפת שאפשר להשוות את האידיאולוגיה שלה לזאת של לואיס פרחן והשחורים המוסלמיים שלו בארה"ב שחולמים בכתביהם על היום שבו יושמדו הלבנים והשחורים יהפכו להיות אדוני העולם .

אפשר לאמר שהקבוצה השנייה משתמשת בקבוצה הראשונה כמסווה מסיבות של "פוליטקלי קורקטיות " ובנתיים הם נותנים מס שפתיים לטענה שהם אנטי גזענים מאחר שהיום זה לא אופנתי להיות גזעני בגלוי .לפ]\חות עד שירגישו את עצמם חזקים מספיק כדי לצאת בגלוי למסע של הסתה בלתי פוסקת .

אכן לרובנו אין הרבה מה לעשות בנושא אלא לכתוב עליו או להתדיין עליו, לא נראה לי שיש כאן מישהו שאמון על תוכניות הלימוד בספרות במשרד החינוך ויכול לעשות שם שינויים, או שמישהו כאן מנהל הוצאה לאור או אחראי על תיקצובים. אז את מה שאנחנו יכולים לעשות אנחנו עושים.

סלח לי, אלי, על בורותי, אבל אני אפילו לא יודע מי זה ימין מסיקה.

אני מסכים איתך שיש דיעות ממש גזעניות שנכנסו לעניין הכוזרים, וגם דיברתי על זה בקדמה, אבל לבדיל ממך אני גם מבין מניין זה בא, זה בא מכעס מוצדק. בסך הכול דעתי היא שכמעט כל המזרחים הם ציונים (ודאי שלא במובן של הרצל, אבל כן ציונים) והבעיה העיקרית היא למה הציונות דחתה אותם או ממשיכה לדחות אותם. זה כאב גדול. יש מאמר שכתבתי אפילו על הספר של סמי שלום שטרית שמגדיר את עצמו כאנטי ציוני וכערבי-יהודי (וזו זכותו המלאה) על הרומאן שלו "עין הבובה" שבו כתבתי שדווקא שם הוא מגלה פן ציוני שלו. הוא לא כל שך שמח לשמוע, אבל כנראה שלא ממש אפשר להוציא את הכאב הזה. אני כנראה נוטה למשוך אליי אנשים די קיצוניים, ולא מתרגש מזה, היו לי חברים כהניסטיים, מהתחיה, ואנטיציונים, ואף פעם כנראה הם לא הרגישו שהם לא יכולים לומר את דעתם בפניי. האנשים תמיד יותר מורכבים וגם יותר מעניינים מהדיעות שלהם ותמיד סותרים את עצמם, וזה מה שמעניין.

ואלי, על אף כל מה שאתה אומר, אני לא חושב שכמה אנטיציונים מאיימים בצורה כלשהי עליך, גם לא אלה שמדברים על כוזרים ועל הפרדות, נראה לי גם שאתה מגזים בכוחם, וגם במספרים שלהם. גם הפליטות בסיגנון של ביטר נחשבות בעיני המזרחים לסוג של התרסה והנה הכנסנו להם חזרה, יש הרבה בספורט הזה, הם אמרו עלינו כך ואנחנו נחזיר להם. זאת נחמה של החלשים, ובמידה רבה המאוד חלשים.

לדעתי אתה אלי עושה עבודה מאוד מבורכת של מיפוי המרחב התרבותי הישראלי לאורך ולרוחב ונראה לי שאתה עושה זאת בהצלחה וביושר, בלי להתיחס לאמנות גבוהה ונמוכה, .

אני מבין את הכעס של המזרחים על האשכנזים(למרות שאני חושב שהיום הציונות האשכנזית לא דוחה את המזרחים)אבל אני עדיין חושב שבטווח הארוך למזרחים יהיה הרבה יותר טוב עם האשכנזים מאשר עם הערבים שהם גרו איתם. הרי עם כול הכבוד מואיז יהודי במרוקו סבלו לא פחות ואולי הרבה יותר מהסטריאוטיפים של המוסלמים כלפיהם ולא היה להם שום פתחון פה בקשר לדבר, לא נדבר על כול מיני פוגרומים שהיו בתטואן פס ומקנס שבחיים לא יקרו כאן(אני לא חושב שאתה מאמין לרגע שנעשה בכם פוגרום) אפשר להגיד שעם ישראל עובר עכשיו ייסורי איחוד וכמו שז'בוטינסקי אמר בדע ויזע נקים לנו גזע צריך רק לתת לזמן לעשות את שלו ובינתיים להילחם לחברה שיוויונית יותר.

גם לא אחד, אז אל תכניס דברים שאתה לא יודע. חוץ מזה זה לא תחרות, למה שלא יהיה לנו טוב עם הערבים? היו כבר מצבים כאלה.

עד היום המצב של היהודים במרוקו היה טוב יותר מכול בחינה שהיא במרוקו מאשר בישראל. בשני המקרים המצב לא משהו, אבל במרוקו המצב של היהודים היה יותר טוב.

איש לא עשה בהם ניסויים בגיל שש, בכמויות של עשרות אלפי ילדים.

תחשוב איזו מהומת אלוהים היית מקים אתה לו המרוקאים היו מבצעים הקרנות בעשרות אלפי ילדים יהודים שחלקם היו סובלים כל חייהם מכאבי ראש, ואחרים סובלים בגלל זה מסרטן.

תחשוב טוב.

וזה קרה כאן עם האשכנזים. ולא רק שאלי אשד לא יוצא נגד זה ולא אתר רשימות, אלא שאיש לא מעלה על דעתו לשנות את השם של בית החולים הנקרא על שם הפושע, הלוא הוא ד"ר שיבא.

ובשפע הזה כבר הכירה כנסת ישראל. היא הכירה בנפגעים אבל לא מוכנה לההכיר שהיה מאחורי זה פושע וקבוצה של אשכנזים שעשו זאת.

זו תוצאה הרבה יותר חמורה של המצב מאשר אם ייתנו לי מילגה או לא.

הגזזות והקרנות הם מזעזעים והמדינה צריכה בלי ספק לפצות את המזרחים ולפתוח את הארכיונים ולא לעשות הנחות לעצמה בקשר לכך, אבל ידוע לי בוודאות שהיו פוגרומים במרוקו שבהם מתו מאות אנשים וזה בכול פרספקטיבה גרוע לא פחות מאשר ממשלת ישראל עשתה. אתה צריך לזכור שיהודי מרוקו חיו עם הערבים 1300 שנה ורוב הזמן המצב שלהם היה רחוק מלהיות טוב או שיוויוני(אותו הדבר כמובן יהודי אירופה) אבל המזרחיים חיים אם האשכנזים רק 60 שנה שבהן ההתקדמות היא עצומה ואין לי שום ספק שבעוד 50 שנה לא יישאר זכר לאפלית המזרחים ואני רוצה גם להאמין שהזוועות שנעשו על ידי ממשלת ישראל כלפי הציבור הזה יוכרו והממשלה לא תתחמק מהאחריות.

אני לא רוצה להעמיד אותך על טעותך אבל אני אני יעשה זאת בכול זאת: בתטואן היו פוגרומים ביהודים פעמיים, הראשון היה1798 והשני ב 1859 שבו נהרגו כ 400 יהודים אתה מוזמן לקרוא זאת בספרים של חיים סעדון או לקרוא בויקיפדיה.

זה יפה מואיז שאתה מדבר על התנשאות האשכנזים אבל מה עם התנשאות הספרדים? אני מסופק אם אתה בתור יהודי ספרדי יוצא מרוקו לא יודע שהספרדים התנשאו על אחיהם האשכנזים באירופה ועל אחיהם היהודים הערבים במרוקו(מן הסתם אתה יודע שהם פתחו להם קהילות נפרדות והם נקראו המתבדלים או המגורשים) אני לא רוצה שתחשוב חלילה שאני נותן גושפנקא להתנשאות כלשהי כלפי המזרחים אבל לשייך זאת רק לאשכנזים זה פשוט קשקוש.

שכתב מואיז כי באמת איבדתי את הסבלנות, אני מתחיל לחשוש שכל אפלייה כלפיו וכלפי חבריו המחזיקים בדיעותיו – היא מועטת מדי .
5% סופרים מזרחיים. .
יש דבר גרוע מהכל השעמום שהדיון הזה משרה.

אני מכיר טוב מאוד את התאריכים שאתה מציין ובשום מקרה לא היה מדובר ב 400 אנשים שנהרגו בתיטואן.

וגם אפילו לא בפוגרום.

ב 1859 היו כמה שודדי דרכים שהרגו פחות מ 10 יהודים כדי לשדוד אותם, וגם זה עשה רעש גדול.

אתה מבלבל עם משהו אחר.

זה לא היה ב 1798 אלא ב 1791, וזה היה אולי האירוע הכי גרוע של יהדות מרוקו וגם שם מדובר במספרים הרבה יותר נמוכים, שני האירועים האלה דרך רגב מוזכרים במפתחות לתיטואן.

לא אמרתי שאלא היו בעיות אבל לא היו פוגרומים. לפי כל הגדרה של פוגרום.

בפז כן היו.

אז אל תעשה סלט מהכול.

"זה לא היה ב 1798 אלא ב 1791, וזה היה אולי האירוע הכי גרוע של יהדות תיטואן וגם שם מדובר במספרים הרבה יותר נמוכים, שני האירועים האלה דרך אגב מוזכרים במפתחות לתיטואן.
"

תיטואן ולא מרוקו.

אני רואה שאתה סוחב אותי בלשון ואתה רוצה שוב לפתוח כאן את כל הדיונים שהיו בקדמה, איתך ועם עודד ישראלי.

מה אתה רוצה להשוות בין התנשאות לבין זה שחוטפים תינוקות או עושים ניסויים בבני אדם?

אתה נורמאלי? זה נראה לך דבר שמקישים מאחד לשני?

מה קרה לך? בתחלקת על השכל.

התגובה של החצי-צחי ולא מקופח היא מאוד טיפוסית, ומשקפת בעצם את תפיסת העולם של ישראלים רבים. חציחצי אם זה משעמם אותך לך לעשות כלים, אשתך תישמח!

לדעתי בהחלט צריך לעשות מחקר היסטורי שישווה אחד לאחד את מצב יהודי מרוקו ועירק ומדינות אחרות בשנות החמישים בין המדינות שמהם באו לבין ישראל.

לא אמרתי לך שלא היו בעיות במרוקו.

מה שאני כן אומר ובזה אני בטוח שהמצב של יהודי מרוקו הורע מאז שבאו לישראל. אין לי ספק כלשהו בכך. במיוחד בכול מה שקשור לחינוך.

בעוד חמישים שנה הנכד שלך ידבר עם הנכד שלי, אני בכלל לא יודע מה יקרה ומי יהיה כאן. בינתיים נראה שכול מרוקאי שני שקצת שווה פשוט עוזב את הארץ. זה מה שאני רואה במשפחה שלי, אז אולי לא תהיה בעיה כי לא יהיו מרוקאים.

אני מצטער אבל בתיטואן כן מתו 400 אנשים בפוגרום ואתה יכול לקרוא על זה בויקיפדיה. בקשר לזה שמרוקאים עוזבים אני לא בטוח מה האחוזים אבל אני מבטיח לך שרבים מהם כמו אשכנזים רבים אחרים שירדו מהארץ יחזרו כמו גדולים אחרי שיראו שהעולם הוא לא מקום נעים שמחלק מתנות חינם(דוגמא בולטת לכך אתה יכול לראות במשבר הכלכלי האמריקאי שהוציא את כול היורדים מהחורים שלהם ולאט לאט הם חוזרים לארצנו)אין מה לעשות הגולה לא מבטיחה כלום לאף אחד ואנחנו היהודים הראשונים שצריכים לדעת את זה.

כביסה והורדתי זבל. והנה אתה עוד כאן. ןומדבריך אני מסיק שאתה מרוקני לא-שווה, כי כל מרוקני שהוא קצת-שווה עוזב את הארץ. חבל, נשאר אתך כמרוקני לא שווה יצוגי.

אני זוכר שבאחת מתגובותי הראשונות למואיז בקדמה, כתבתי לו ש"אם לא טוב לו אז הוא תמיד יכול לחזור למרוקו – אבל שיזכור את כל אותם חוקים משפילים שמכונים: תנאי-עומר" (ואז גם הבאתי לו רשימה מפורטת)…

האמת היא שזו הייתה תגובה טפשית (שאח"כ גם הצטערתי עליה) מפני שבמקרה של מואיז – כמו ברוב המכריע של המקרים בהם אנשים טוענים לקיפוח – אין שום סיבה וטעם להזכיר להם את מוראות הגולה. במקרה שאנשים יהודים דורשים שוויון במדינת היהודים, אין שום טעם והצדקה להזכיר להם את הטבח בגרנאדה, או את הג'נוסייד של המווחידון ביהדות צפון אפריקה, וגם לא את השחיטה של 500 יהודים בפס ומרקש לפני מאה-וחמישים שנה… הרי אילו הדברים היו הפוכים, אף אשכנזי שהיה בא ומתלונן על קיפוח כזה או אחר לא היה מקבל טענות כגון " בפולין ובגרמניה היה יותר גרוע" – שכן לצורך זה בדיוק התכנסנו כאן – כדי שלכל היהודים באשר הם יהודים יהיה יותר טוב!

את הסיפורים על מעשי העוולה והטבח שערכו המוסלמים ביהודים אני שומר, אפוא, לאותם "אנטי-ציונים" שמאשימים את "הציונות-האשכנזית" בכל רעה חולה, וחולמים על שיבה לעבר מדומיין שבו חיו היהודים בשלווה ובנחת תחת שלטון "האיסלאם הנאור והסובלני"…

באשר לביקורת שאפשר, אולי בכל-זאת, להפנות למזרחים ציונים – אשר טוענים לקיפוח, ונוטלים חלק במחאה הזו של קדמה ושות' – הרי שהיא כזו:

הבה נניח שכל/רוב האשכנזים הם באמת כמו שאתם מתארים אותם: חנונים קרי-מזג ומלופלפים עם תסביכי שואה ורדיפה, אשר מתנשאים עליכם, חושבים שתרבותם המאופקת והמעודנת גבוהה משלכם, ובכלל – חושבים שאתם "שוורצע-חייס" צעקניים, ברברים ופרימיטביים, שנולדו בג'נגל ובאו לפה עם נטיות מולדות מובהקות לאלימות ולפשע… נניח שכל זה נכון: האם באמת הדרך החכמה והנבונה היא להתנפל בצעקות, קללות ואיומים, על כל אשכנזי שמזדמן בדרככם, לגדף אותו בכינויי גנאי עדתיים-גזעניים ("אשכנצים" "אשכוזרים", "פרידמנים" וכד'), להאשים אותו בכל מני דברים נוראיים שקרו לפני שהוא בכלל נולד, למנות בפניו את כל החסרונות הפסיכו-סוציולוגיים שיש לכל בני עדתו ולאבותיו, ולהטיל ספק באותנטיות של מוצאו היהודי ובזכותו לחיות במקום בו הוא חי??? האם זה חכם לכתוב ולשתף פעולה עם קבוצות של אנשים (או באתרי אינטרנט) שעושים את כל אלו, ולקינוח גם מקפידים לאיים ב"שריפת המועדון המשותף" ו-או בשיתוף פעולה עם האוייב הגרוע ביותר ששואף להשמיד את המדינה???

לפי דעתי השיטות "הסחיטה" הפוגעות והמאיימות הנ"ל יכולות אולי להשיג מטרות מוגבלות בטווח הקצר (מידי אשכנזים מבוהלים שאולי רוצים "להוריד לעצמם את ה"שוורצה חייעס" מהגב – לפחות בנתיים") אבל ספק רב מאוד אם הן מקדמות את המטרה בטווח הארוך… בטווח הארוך הן רק מחזקות בדיוק את הסטיגמות שנגדן הן יוצאות, מגבירות את הניכור והאיבה – ואף מצדיקות גזענות אשכנזית, בטענה (המוצדקת טכנית) ש"גם הצד השני, המזרחי, הוא גזעני ועויין"…

שלום עודד – long time no see,- אינני סבורה שלהיכנס למעין "תחרות" מי עשה יותר פוגרומים ביהודים,האירופאים-נוצרים, או האיסלאם ששלט באזור אגן הים התיכון ,ובאסיה המרכזית,היהודים היו מיעוט, הן באירופה והן בארצות בהן שלט האיסלאם, והם הוגבלו בדרך זאת או אחרת כמיעוט, יחד עם זאת אם נתבונן בדברים מפרספקטיבה קצת יותר רחבה, הרי שרדיפה על רקע דתי או פוליטי או כלכלי הייתה קיימת (ואם יורשה לי עדיין קיימת) לא רק כלפי היהודים אלא באופן אוניברסאלי, הרשה לי לציין כי עד המהפכה הצרפתית (וגם אחריה) זכויותיהם של בני אדם באופן כללי היו בביבים, ולרוב הגדול לא היו בכלל זכויות בשל האופי הפיאודאלי של המשטרים לא רק באירופה אלא בעולם באופן כללי, המהפכה הצרפתית שינתה דברים (תהליך ארוך ומייגע וגם הוא טרם הסתיים) מעמד האיכרים שנרמס תחת הקלגס הפיאודאלי לא היה שפיר יותר, שלא לדבר על מעמדם של הנשים באופן כללי (לאו דווקא היהודיות),אז ככה שניתן לומר באופן כללי שערכים של חופש ושוויון לא רק כלפי היהודים היו תקופות חשוכות בהיסטוריה העולמית שערכים מעין אלה היו בבחינת חלום הזוי,רדיפות על רקע דתי היו כל הזמן באירופה ולא רק של יהודים אחד הידועים שבהם הוא הטבח שנעשה בהוגנוטים בצרפת ב- 24/8/1572 שבו נטבחו ונשחטו למעלה משלושת אלפים הוגנוטים (פרוטסטנטים) בפריז, האש התלקחה ופשטה כשדה קוצים גם לכל רחבי צרפת ובכלל בכל אירופה, שלא להזכיר את האינקויזיציה שיותר משרדפה את היהודים רדפה את הנוצרים (ונשים לאו דווקא יהודיות אלא נוצריות ידועה תקופת ציד המכשפות שיש אמנם החולקים על המספר של הניצודות והוצאתן להורג אולם אין חולק כי המאורעות האלה של ציד מכשפות אכן התרחש בכל יבשת אירופה)
אולם אצלינו נהוג להתבונן על ההיסטוריה האנושית רק מנקודת מבט יהודית ורצוי אירופוצנטרית,(ופחות מדי מוקדש להיסטוריה של יהדות אגן הים התיכון ויהדות מרכז אסיה ועל כך המזרחיות מלינה מפני שההיסטוריה של היהודים "המזרחים" היא לא אותה היסטוריה של היהדות האירופוצנטרית , והיסטוריה של קולקטיב לא רק שניצרבת בזכרון של הקולקטיב היא גם זאת שמעצבת אותו ועל כן העיצוב שלנו כמזרחים,ונקודת המבט שלנו על ההיסטוריה שלנו היא שונה בתכלית השינוי מנקודת המבט של היהדות האירופוצנטרית
ועל כך אנחנו מלינים,אנחנו דורשים ממערכת החינוך הישראלית לתת מקום של שוויון בלימוד ההסטוריה שלנו,וסבורים שיש לה מקום ויש לה ערך משל עצמה וכי היא קיימת בפני עצמה ועיצבה את אופיינו ואת תרבותינו,ואני סבורה שלכך כיוון מואיז בחלק מתגובותיו כאן (אם אני טועה אז מואיז תמיד יכול לתקן אותי)
ומאחר וההיסטוריה שלנו כקולקטיב שונה מההיסטוריה של היהדות האירופוצנטרית והיא זאת שעיצבה אותנו בדרך שונה לחלוטין אין השוני שלנו אומר שאנחנו פחותי ערך בשל כך,ניתן אני סבורה ולכך אני אף שואפת להיות שונה ושווה בעת ובעונה אחת.אולם כל עוד האירופוצנטריות תתעקש אך ורק על נקודת המבט שלה ולא תיתן מקום ומרחב גם להיסטוריות שונות להתקיים במרחב הישראלי תמיד יהיו עימותים ותמיד תהייה אולי לא תחושת קיפוח אולם תחושת מחיקה של זהות ועל כן דיכוי, שכן איש אינו אוהב שמוחקים את זהותו,ומנסים לעצב אותה מחדש על פי צרכיו של השליט, ומאחר וההגמוניה נמצאת בידיהם של אלה ששולטים על השיח קרי האשכנזים המזרחים תמיד ירגישו דיכוי ותמיד יתקוממו כנגדו.
זוהי אחת הנקודות של העימות בין מזרחים לאשכנזים, המאבק קודם כל על הזהות של הקולקטיב המזרחי, לרוב תעודת הזהות שהקולקטיב האירופוצנטרי מגיש לקולקטיב המזרחי זה זהות של נחיתות מנטלית,תרבותית,אישיותית ,ואת התגית הזאת אנחנו דוחים מכל וכל, אנחנו לא מה שאומרים עלינו,ולא מאמצים את ההגדרות עלינו, אנחנו מגדירים עצמנו אחרת ובשונה,ומי שצריך להחליף כאן את סרטי ההקלטה הישנים במוח זה לא אנחנו,
עכשיו, בנושא של המאבק המזרחי אני בהחלט חלק ממנו, אולם לא מהמקום של השינאה והניכור וההפרדה,(זה לא באופי של האישיות שלי להיות מנוכרת, זה יותר באופי שלי להיות מעורבת) אולם זה האופי שלי,וכל שאני יכולה לעשות זה להשמיע את קולי בנושא כל עוד נותנים לי את הבמה ולא משתיקים,או חוסמים,או מבזים אותי,אני באופן אישי מסתכלת על העולם במבט של "לחיות בהרמוניה של ניגודים" זאת לא הפעם הראשונה שאני אומרת את זה (בגליונות הראשונים של "הכיוון מזרח אף כתבתי על כך ברשימה שנקראת "מזרח ומערב – הרמוניה של ניגודים"),זאת בטח לא הפעם האחרונה שאני אומר את זה
אני תמיד תמיד אומר את זה.

את כמה שאני יודע ההיסטורי של יהודי ארצות ערב כן נלמדת בבית ספר אבל אולי לא מספיק אז תגידי לי למה את מתכוונת. דרך אגב שאנחנו מדברים על הצורך להדגיש את התרבות המזרחית אנחנו מדברים על התרבות היודו ערבית או על התרבות הערבית בכללותה?

אכן אנו נפגשים, ושוב, כרגיל, אני מסכים איתך על רוב רובם של הדברים…

אכן, כפי שציינת בצדק, היהודים היו רק מיעוט אחד מני רבים שנרדפו בכל רחבי העולם במהלך ההיסטוריה – ובאמת חשוב להזכיר את זה – אם-כי אני דווקא מבין מדוע יהודים יעדיפו להתרכז בהיסטוריה שלהם עצמם, גם אם לא תסכימי איתי במאה אחוז בעניין זה…

ולעניין הרדיפה הזו של היהודים בארצות מוצאם – אמנם הזכרתי את זה כ"Non-issue" בכל מה שנוגע לקיפוח עדתי (שכן, הטענה לפיה "בארץ המוצא שלכם/הוריכם היה יותר גרוע" היא טענה לא רלוונטית), אך אם כבר עלה הנושא אולי כדאי להדגיש פה נקודה מעניינת:

אני מסכים איתך לגמרי בעניין של "קיפוח ההיסטוריה של יהודי ספרד והמזרח ומחיקתה/הסתרתה" אלא שמעניין לציין כי בנושא זה ישנו מעין "שיתוף פעולה הדוק" בין ההיסטוריונים החדשים מהסוג שאני קראתי בקדמה, לבין ההיסטוריונים האירופוצנטרים הציונים הותיקים (ובמיוחד אלו שאחראים על חומר הלימודים במערכת החינוך)…וכוונתי היא, כמובן, לעניין "מיתוס האיסלאם הסובלני" – שנהגה והופץ תחילה על-ידי היסטוריונים אשכנזים אירופוצנטרים, ואח"כ אומץ על ידי רבים מכותבי תכניות הלימודים הישנות בארץ, ולבסוף משמש היום כמה הסטוריונים (וגם הרבה כותבים ומגיבים מבין ההדיותות) לניגוח "הציונות האשכנזית" שהרסה, כביכול, "מערכת יחסים מופלאה שהתקיימה בין היהודים ומארחיהם בארצות האיסלאם"…

בזמן האחרון קראתי ספר מעניין שעוסק בנושא חיי היהודים תחת שלטון הנוצרים והמוסלמים בימי הביניים, שנקרא "בצל הסהר והצלב" (מאת מרק ר' כהן). החוקר עוסק שם בעניין המיתוס הזה ודרכי היווצרותו, ולהפתעתי הרבה גיליתי שמי שהפיצו אותו תחילה היו היסטוריונים יהודים באירופה כמו צבי גרץ (שנזכר בספר של זנד כאחד מ"מציאי "העם היהודי"), וכמו אדולף ויזמר, יצחק י' גולדציהר, רודולף קייזר, ואחרים – אשר השתמשו במיתוס הזה כדי לנגח את האירופים האנטישמים על יחסם הבלתי סובלני "הנחות מזה של המוסלמים" כלפי המיעוט היהודי בארצותיהם (שם עמ' 27 – 31). עוד מעניין לקרוא את הרצל, שאימץ כנראה את המיתוס הזה, ובאוטופיה היהודית-ערבית שהוא מתאר בספרו "אלטנוילנד", הוא שם בפי גיבורו הערבי "ראשיד ביי" את המשפט:

"מר קינגסקורט. סלח נא לי אם אומר לך, כי הרבה למדתי בארצות המערב חוץ מן הסבלנות. אנחנו המחמדנים התנהגנו עם היהודים זה מכבר היטב מכם הנוצרים."

http://www.benyehuda.org/herzl/tel_aviv.html

(שם, ספר שלישי "הארץ הפורחת" פרק I)

המשך ישיר של טיפוח המיתוס הזה אנו רואים במערכת החינוך שהקפידה להתמקד בסיבלות היהודים באירופה. אולי בגלל שמתכנני תכניות הלימודים היו אשכנזים אירופוצנטרים, אולי גם בגלל שהיו ביניהם כאלו שפינטזו על שלום עתידי עם הערבים ולא רצו "להעכיר את האווירה הקשה ממילא בין העמים" עם כל מני נתונים היסטוריים לא נעימים… כך יצא, למשל, ששמעתי בבית-הספר רבות על רדיפות היהודים על-ידי הנוצרים, אבל לא שמעתי מעולם על הטבח שערך מוחמד ביהודי חייבר – עד שלא עלה הנושא בחדשות (בעקבות הקריאות של הערבים כיום "חייבר! חייבר! יא-יהוד!"); כך קרה ששמעתי על כל מני חוקים מפלים ומשפילים לא שמעתי על חוקי האפרטהייד המשפילים המכונים "תנאי עומר" שתחתם חיו היהודים כ"בני-חסות"; כך קורה שכל ילד כמעט שמע על הטבח שערכו הנוצרים בעת מסע הצלב הראשון ביהודי אירופה, ושבו נרצחו בערך 20,000 יהודים, אבל מעט מאוד ילדים יוכלו לספר לך על הטבח שערכו קנאי האיסלאם המכונים "מווחידון" בצפון אפריקה, ושבו נשחטו בערך רבע מליון(!) יהודים (לפי המקורות היהודים הנזכרים בספר של כהן הנ"ל); וכך קורה שכל ילד היום יוכל לספר לך על הפוגרומים ברוסיה, בסוף המאה ה-19, המכונים "סופות בנגב" (שבהם נפגע בעיקר רכוש) ו"פרעות קישינב" (שבהן נרצחו 49 יהודים "בלבד"!) – אבל איזה ילד ידע לספר לך על הפרעות שהתרחשו בשנת 1864 בערים מרקש ופס ושבהן נהרגו כ-500 יהודים???

אגב, אחת הדוגמאות המובהקות (והמשעשעות) לעיוות ההיסטוריה היהודית-ספרדית ביד אשכנזים אירופוצנטרים היא אותן הפירכאות שמפזרים בנושא "תור הזהב" של יהדות ספרד תחת שלטון האיסלאם בימי הביניים: כל ילד ידע לספר לך על יהודים שהגיעו למשרות רמות, כגון "שמואל הנגיד", למשל – אבל רק מעט מאוד ילדים ידעו שבעקבות "הרמת הראש היהודית" הזו נטבחו בסופו של דבר בניו של שמואל הנגיד הזה וכל אנשי קהילת גראנדה בידי המון מוסלמי "זועם"… כל ילד יספר לך על הרמב"ם ש"נהנה מתור הזהב הזה" ואף כתב ב"ערבית-יהודית" – אבל רק מעט מאוד יודעים מה הוא באמת חשב על החיים תחת שלטון האיסלם. אם את באמת רוצה לדעת מה הוא חשב, תאלצי לכתת רגלייך ולחפש אחר "איגרת תימן" – שבה הוא כתב לראשי הקהילה היהודית בתימן את מה שהוא חושב על הערבים והמוסלמים באמת:

ואתם אחינו, ידוע לכם שהקב"ה הפילנו במהמרות עונותינו בתוך אומה זו שהיא אומת ישמעאל, שרעתם חזקה עלינו, והם מתחכמים להרע ולמאוס אותנו, כמו שגזר עלינו יתברך "ואויבינו פלילים". ושלא תעמוד על ישראל אומה יותר אויבת ממנה, ולא אומה שהרעה בתכלית הרעה לדלדל אותנו ולהקטין אותנו ולמאוס אותנו כמוהם. שאפילו דוד המלך ע"ה, כשראה ברוח הקודש כל הצרות העתידות לישראל, התחיל לצעוק ולקונן בלשון האומר מרעת בני ישמעאל ואמר תהלים ק"כ ה' "אויה לי כי גרתי משך שכנתי עם אהלי קדר". וראו איך זכר "קדר" משאר בני ישמעאל, לפי שהמשוגע הוא מבני קדר, כמו שהוא מפורסם מייחוסו.

ועוד דניאל לא ספר קטנותו ודלדולנו אלא במלכות ישמעאל שתיכנע במהרה, שכן אמר דניאל יא "ותפל ארצה מן הצבא ומן הכוכבים ותרמס". ואנחנו בעודנו סובלים שעבודם וכזביהם ושיקרותם למעלה מיכולתנו, אין ביכולת האדם כוח לסבול. ויהי כמו שאמר דוד ע"ה תהלים ל"ח י"ד "ואני כחרש לא אשמע וכאלם לא יפתח פיו". וכמו שהוכיחונו רבותינו לשאת כזבי ישמעאל ושקרו לשתוק ממנו. וסמכו זה לפסוק שכתוב בשם בניו "ומשמע ודומה ומשא" – שמע דום ושא.

וכבר הסכמנו כולנו, גדולים וקטנים, לסבול שעבודם, שכן אמר ישעיהו ע"ה ישעיה ג' וי"ו "גוי נתתי למכים ולחיי למורטים פני לא הסתרתי מכלימות ורוק". ועם כל זה לא נוכל להינצל מרוב רעתם ופחזותם בכל זמן. וכל זמן שאנו רודפים שלומם הם רודפים אחרינו בחרום ובמלחמה כמו שאמר דוד המלך ע"ה תהלים ק"כ ז' "אני שלום וכי אדבר המה למלחמה".."

http://www.daat.ac.il/daat/mahshevt/mekorot/teyman1-2.htm

הדברים הללו של הרמב"ם מדגימים בצורה חריפה עד כמה עוותה ההיסטוריה בידי נרטיב אשכנזי אירופוצנטרי, אך תסכימי איתי ירדנה שהם מעמידים באור מגוחך הרבה מאוד דברים שטותיים שנאמרו ונאמרים בקדמה, לגבי ההיסטוריה "הנפלאה" של היהודים בארצות האיסלאם בכלל, ולגבי הרמב"ם בפרט…

(ואחרי שאמרנו את כל זה, חשוב כמובן להזכיר שהן באירופה והן בארצות האיסלאם השונות היו גם "ימים טובים" [יותר מאשר פחות] – וגם על זה כדאי אולי ללמד את הילדים של בני כל העדות…)

ועוד דבר אחרון שבו אני דווקא לא כל-כך מסכים איתך, זה עניין "החלפת סרטי ההקלטה הישנים בראש" שאת חושבת שצריך להיעשות בראשם של האשכנזים בלבד:

לדעתי יש חשיבות רבה לסגנון ולתוכן הדברים שנאמרים על-ידי אלו שנלחמים להשיג הכרה ושויון – ומי שמשתמש ב"גזענות נגדית" ומפזר על סביבותיו ביטויים כמו "כוזרים" וכמו "פרידמנים מתים" וכיו"ב, עלול להשיג תוצאה הפוכה לגמרי ממה שהוא היה רוצה להשיג… הרי אם מישהו היה מעליב אותך ומשתמש כלפיך בביטויים גזעניים במובהק, את לא היית מתחילה לאהוב אותו יותר ומתאמצת לעזור לו – הלא כן?

בכל מקרה, ירדנה, בין אם אנחנו מסכימים ובין אם לא, תמיד נעים לי לדבר איתך, שכן על העיקר אנחנו כנראה מסכימים – בארצנו הקטנטונת צריך הרבה סובלנות ל"אחר", והרבה ראש פתוח, שמאפשרים "לחיות עם ניגודים" כפי שאמרת…

אז שבת שלום שתהיה בינתיים, לך ירדנה, ולכולם.

יש לי שאלה אליך האם באמת אפשר להגיד שתחת שילטון האיסלם היו חייהם של היהודים קשים? חוץ מהפוגרום שציינת שגם אני שמעתי עליו האם היה עוד פוגרום קשה?

לגבי 1791 בתיטואן, מעולם לא קראתי על 400 נרצחים, אולי תביא את הקישור בויקידפדיה.
אני זוכר משהו כמו פחות מ 50, אולי בסביבות 20, בכול מקרה עניין של עשרות ולא של מאות.

מובן שיכול להיות שאני טועה, אבל אשמח לקרוא את הקישור בויקיפדיה.

אבל בכול מקרה נדמה לי ששרה ליבוביצ'י היא מקור יותר מהימן מויקידפדיה לגבי ההיסטוריה של יהודי תיטואן. אם אתה יודע צרפתית כדאי לך לקרוא ת הספר שלה, זה ספר חשוב לא רק לגבי יהודי מרוקו בכלל אלא לגבי הקמתה של רשת אליאנס פרנסז וגם מתאר את הכניסה ואת המתחים שנוצרו בעיקבות הכניסה של מעצמות אירופאיות לתוך מרוקו בין 1850 ל 1900.

הספר קיים רק בצרפתית

השם הוא

SARAH LEIBOVICI
CHRONIQUE DES JUIFS DE TETOUAN

"ב-1859, כאשר החלה הפלישה הספרדית לעיר, פרעו התושבים ביהודי העיר שוב, והרגו כ-400 מהם."

אז זו ממש טעות, בזה אני בטוח.

היו כעשרה הרוגים ב 1859, וזה ממש בדוק.
וזה בפירוש לא היה פוגרום, אלא כמה שודדי דרכים שהרגו יהודים, וגם ערבים דרך אגב. שזה בכלל לא אומר שלא היו פוגרומים במרוקו, במיוחד כדאי לקרוא על פז בנושא.

אני לא מציע לך להסתמך על ויקידפיה

הלכתי באמת לבדוק ויש לי שני ספרים על אותה תקופה וזו ההודעה ששלחתי לויקיפדיה

לידיעתכם אין כזה אירוע של הריגת 400 יהודים בשנת 1859
היו כמה בעיות עם שודדי דרכים בשנים 1859-1861 שבהם נהרגו כמה יהודים, בין 10 ל 20 תלוי במקורות.

אירוע טראומטי של רציחת 400 יהודים בשנת 1859 היה צריך להיות מוזכר אם לא מנותח לעומק בשני ספרים שיש לי על אותה תקופה

CHRONIQUE DES JUIFS DE TETOUAN
SARAH LEIBOVIVI

ו

TETUAN
EN EL RESURGIMIENTO JUDIO CONTEMPORANEO
1850-1870
JUAN BATISTA VILLA

בשני המקרים לא מוזכר שום פוגרום ב 1859 ובטח שלא רצח של 400 יהודים…

ייתכן מאוד שמישהו כאן בילבל בין מלחמת מרוקו שבה ספרד כבשה את תיטואן בשנת 1859 ועשה קצת סלט מהעניין

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

גור אריה

תבין פוגרום עם 400 נרצחים היה נחרט לא רק אצל יהודי תיטואן אלא אצל כל יהודי מרוקו, אבל משום פה בויקידפיה הכול עובר כאילו הכול אפשר לומר על ערבים. זו דווקא נראית לי דוגמא של משהו שעושה את כל הדיון בנושא לממש בלתי הגיוני. אתה מסתמך על מידע כל כך שגוי שאי אפשר לדבר על זה.

זה בא מאתר אחר שבאמת עשה סלט בין המלחמה לבין היהודים

והוא כותב שם

"The nineteenth century, which brought emancipation to the Jews of most lands, left those of Morocco on the whole in their old state of sad monotony and stagnation. Every new war in which Morocco became involved in that century with any foreign country sacrificed the Jews of one district or another of the sultanate to the general depression and discontent which an unsuccessful war usually calls forth in political and commercial life. The war with France in 1844 brought new misery and ill treatment upon the Moroccan Jews, especially upon those of Mogador (Jost, "Neuere Gesch. der Israeliten," ii. 220, Berlin, 1846). When the war with Spain broke out (Sept. 22, 1859) the Moors had nothing more fitting to do than to plunder the houses of friendly Jewish families in Tetuan (H. Iliowizi, "Through Morocco to Minnesota," 1888, p. 49). Most of the Jews saved their lives only by flight; about 400 were killed. A like result followed the conflict with Spain in 1853 in consequence of the violent acts of the cliff-dwellers in Melilla."

http://www.jewishencyclopedia.com/view.jsp?artid=801&letter=M#2746

400 נהרגו, לא 400 יהודים. בכול אופן אין שום סימוכין לכך. על אף הכול אם היו הרוגים תוך כדי המלחמה קשה לקרוא לזה פוגרום, אבל עד כמה שהבנתי מהמקורות שהבאתי לעיל, הקהילה היהודית כמובן סבלה מהלחמה אבל אלה שברחו מתיטואן היו המוסלמים שלא חזרו עד 1862, זה כמובן יצר מתחים, אבל זה עדיין רחוק מלהיות פוגרום.

כאמור שוב, המספר 400 לא מופיע באף אחד מהספרים שהבאתי ולדעתי במיוחד הספר של ליבוביצ'י הוא סמכות בנושא יהודי מרוקו לאותה תקופה.

וזהו, סיימתי

ועוד דיוק קטן, המלחמה התחילה ב 1859 והסתיימה ב 1860 עם כיבוש העיר על ידי הספרדים

ראשית, סליחה על ההתמהמהות…

ולעצם שאלתך: "האם באמת אפשר להגיד שתחת שילטון האיסלם היו חייהם של היהודים קשים? חוץ מהפוגרום שציינת שגם אני שמעתי עליו האם היה עוד פוגרום קשה?"

ובכן, בעניין זה הייתי רוצה לאמץ תחילה את שיטתה של ירדנה: כמו שבאירופה היה קשה גם להרבה מאוד נוצרים עד לפני שישים שנה, כך גם בארצות האיסלאם – לאורך רוב ההיסטוריה זה היה די קשה גם להיות אדם מוסלמי מהשורה. העניין הוא שגם היום זה לא קל… וכי היית רוצה להיות אזרח מן השורה בסוריה, או במצרים, בסעודיה, בתימן בעיראק או באיראן?

ראה מה עושים המוסלמים זה לזה בכל רחבי העולם המוסלמי, ועכשיו תאר לך איך זה להיות מיעוט קטן של "כופרים" (ואין זה משנה יותר מדי אם זה יהודים, נוצרים, קופטים, זרואסטרים או אחרים) ולחיות כ"בן חסות" ('דימי') בתוך העולם הזה…

אין ספק שכמו שקרה באירופה, גם החיים בארצות המרחב האיסלאמי העצום היו מגוונים, ולא בכל מקום היה תמיד "רע" או תמיד "טוב". בטח שלא היו "מעשי טבח" כל שני וחמישי (אגב, גם באירופה לא היו דברים כה קיצוניים בכל שני וחמישי) אבל ככלל, היו חוקים מפלים ומשפילים כלפי היהודים שיושמו בדרגת חומרה כזו-או-אחרת ברוב המקומות, ולעיתים היו גם מעשי רדיפה ממש ואף מעשי טבח… למעשה, נדמה לי שתשובה – חלקית לפחות – לשאלתך ניתן למצוא בציטוט מהרמב"ם שהבאתי לירדנה לעיל. באותם דברים שהוא כתב לראשי הקהילה בתימן על החיים תחת שלטון האיסלאם:

"ואתם אחינו, ידוע לכם שהקב"ה הפילנו במהמרות עונותינו בתוך אומה זו שהיא אומת ישמעאל, שרעתם חזקה עלינו, והם מתחכמים להרע ולמאוס אותנו, כמו שגזר עלינו יתברך "ואויבינו פלילים". ושלא תעמוד על ישראל אומה יותר אויבת ממנה, ולא אומה שהרעה בתכלית הרעה לדלדל אותנו ולהקטין אותנו ולמאוס אותנו כמוהם. שאפילו דוד המלך ע"ה, כשראה ברוח הקודש כל הצרות העתידות לישראל, התחיל לצעוק ולקונן בלשון האומר מרעת בני ישמעאל ואמר תהלים ק"כ ה' "אויה לי כי גרתי משך שכנתי עם אהלי קדר". וראו איך זכר "קדר" משאר בני ישמעאל, לפי שהמשוגע הוא מבני קדר, כמו שהוא מפורסם מייחוסו.

ועוד דניאל לא ספר קטנותו ודלדולנו אלא במלכות ישמעאל שתיכנע במהרה, שכן אמר דניאל יא "ותפל ארצה מן הצבא ומן הכוכבים ותרמס". ואנחנו בעודנו סובלים שעבודם וכזביהם ושיקרותם למעלה מיכולתנו, אין ביכולת האדם כוח לסבול. ויהי כמו שאמר דוד ע"ה תהלים ל"ח י"ד "ואני כחרש לא אשמע וכאלם לא יפתח פיו". וכמו שהוכיחונו רבותינו לשאת כזבי ישמעאל ושקרו לשתוק ממנו. וסמכו זה לפסוק שכתוב בשם בניו "ומשמע ודומה ומשא" – שמע דום ושא.

וכבר הסכמנו כולנו, גדולים וקטנים, לסבול שעבודם, שכן אמר ישעיהו ע"ה ישעיה ג' וי"ו "גוי נתתי למכים ולחיי למורטים פני לא הסתרתי מכלימות ורוק". ועם כל זה לא נוכל להינצל מרוב רעתם ופחזותם בכל זמן. וכל זמן שאנו רודפים שלומם הם רודפים אחרינו בחרום ובמלחמה כמו שאמר דוד המלך ע"ה תהלים ק"כ ז' "אני שלום וכי אדבר המה למלחמה".."

http://www.daat.ac.il/daat/mahshevt/mekorot/teyman1-2.htm

האמת היא שהדברים ברורים ומדברים בעד עצמם – אם-כי, שוב, יש להיות זהירים ולזכור שהם אינם משקפים את מה שחוו כל היהודים בכל מקום ומקום ובכל זמן וזמן תחת שלטון האסלאם…

באשר לשאלתך על מעשי טבח שבוצעו ביהודים ברחבי העולם המוסלמי במאות האחרונות, ומצבם של היהודים "שם" בזמן הסמוך להופעת הציונות, נדמה לי שיעזור להבהיר את העניין קטע מתגובה שכתבתי פעם לסמי שלום שטרית בקדמה:

"מאחר שאני מכיר את תיאוריות הקונספירציה והתפיסות הרואות בכל פעולת רצח ערבי מאז הקונגרס הציוני הראשון כתגובה אנטי-ציוניות לגיטימית, לא אספר לך פה על פרעות תרפ"ט, הפרהוד בעירק, הפרעות ביהודי מרוקו בשנות החמישים, וכד' – שבכולן נטבחו יהודים בני קהילות ותיקות באזור שלא נמנו ישירות על הציבור "הציוני" המובהק. במקום להתווכח על זה, ברצוני רק להזכירך כי מעשי טבח של ערבים ומוסלמים ביהודים התבצעו פעמים רבות לאורך ההיסטוריה – וזה כולל גם את אותן מאה השנים שקדמו לציונות:

בערך "יהדות בארצות האיסלאם" בויקיפדיה כתוב:
"משלהי המאה ה-18 ובמשך כל המאה ה-19 סבלו יהודי ארצות האסלאם לא רק מעוני אלא גם מאיבה פעילה – גירושים, התפרצויות אלימות וטבח. בין 1770 ל-1786 גורשו היהודים מג'דה, ומרביתם נמלטו לתימן. מעשי טבח ארעו ב-1790 ביהודי תטואן, שבמרוקו; ב-1828 ביהודי בגדאד; ב-1839 ביהודי משהד שבאיראן ועל אלה שנותרו בחיים נגזר להתאסלם; ב-1867 ביהודי ברפורוש. ב-1834 נעשו מעשי אלימות וביזה בצפת. במהלך המאה ה-19 סבלו יהודי האמפריה העות'מאנית ממספר רב של עלילות דם, אשר המקור להם כמעט תמיד בקהילות נוצרית שגרו בסמיכות. המפורסם שבהם ארע ב-1840 בדמשק. על פי רוב, השלטונות העות'מאניים עשו מאמץ להגן על הנתינים היהודים מפני האוכלוסייה המקומית. מהתחלת המאה ה-19, ככל שהרגישו בטוחים בארצותיהם, יהודי מערב אירופה החלו להתערב לטובת יהודי ארצות האסלאם בצורה גוברת והולכת." (על התערבות והצלה כגון זו ראה פרשת "עלילת דמשק").

תחת הערך "יהדות מרוקו" נכתב:
"יהודי מרוקו "זכו" במדינה זו, כמו בשאר מדינות ערב, למעמד ה"ד'ימי"-מעמד של נתין ולא של אזרח, מעמד אשר כמעט לא השאיר ליהודים שום זכויות ואף פגע בהם קשות – כלכלית וחברתית. חוקי ה"ד'ימי" השתנו בין שליט לשליט כאשר היו שליטים נוחים יותר ליהודים שמינו אותם אז ליועצים בחצרותיהם, והיו שליטים פחות נוחים שפגעו ביהודי המדינה והטילו עליהם גזרות ומיסים קשים. בין המאה ה-14 והמאה ה-16 גדלה אוכלוסיית יהודי מרוקו בצורה משמעותית בגלל הגירת יהודים רבים מספרד השכנה לאחר כל אחת מהפרעות ולאחר גירוש ספרד.רוב היהודים התרכזו בגטאות בערים בהן חיו וגטאות אלו כונו "מלאח".בעת כיבוש מרוקו על ידי האימפריה העות'מאנית שפר מצבם של חלק מהיהודים במדינה אולם לא בכל הפעמים הצליחו הטורקים למנוע את הפרעות שערכו התושבים המקומיים ביהודי המקום. הפרעות, שהתרחשו בשנת 1864 בערים מרקש ופס ובהם נהרגו כ-500 יהודים, הן דוגמה לכך."

על יהדות תימן מצאתי שנכתב כך:
"מצב היהודים בתימן במחצית המאה ה- 19 היה בכי רע בשל התפוררות השלטון והם היו נתונים לגזירות, לסחיטה ולדיכוי מצד שכניהם הערבים. התקופה 1858 – 1872 מוכרת כתקופת האנרכיה, בה לא היה שלטון מרכזי בתימן והתחולל מאבק על השלטון בין האמאמים והשיח'ים הרבים, שהביא להתפוררותה של תימן. הראשונים שכמובן סבלו היו יהודי תימן ומעשי שוד, ביזוי וסחיטה, בנוסף על המצב הכלכלי הקשה והדלות, היו מעשי יום יום. רבים מבני צנעא עזבו את בתיהם ומצאו מקלט בקהילות יהודיות בישובים סמוכים כמו עמראן שם התגוררו חלק מבני המשפחה תקופה מסויימת.
שתי גזרות קשות שהוטלו במאה ה- 19 והיו בתוקף עד עליית יהודי תימן ב- 1950, הכבידו מאד על יהודי צנעא בעיקר והם: איסלום ילדים יתומים ולכן צורפו ילדים יתומים למשפחות אחרות או הוברחו מחוץ לצנעא, שם הגזירה לא היתה בתוקף, ובנות נשאו בגיל צעיר. הגזירה השניה היא גזירת המקמצים – איסוף נבילות, אשפה וצואה שהשפילה את היהודים וביזתה אותם – ורבים רואים בהן גורמים עיקריים להתפוררות הקהילה בצנעא ולפיזורה לרבות העלייה לארץ ישראל."
(ראה: http://www.shmaya.co.il/history.html )

על יהדות תוניס בויקיפדיה מסופר:
"בשנת 1855 עלה לשלטון בתוניסיה מוחמד ביי שניסה לערוך רפורמה ליברלית למען המיעוטים, וביניהם היהודים, ובמהלך זה הוריד מעליהם את עול תואר ה"דימי" ואת תשלום מס הגולגולת שחויבו לשלם.
כתוצאה מרפורמה זו בשנת 1864 פרץ מרד קשה כנגד דרכו הליברלית של ביי והוא נאלץ להחזיר את המצב לקדמותו. כחלק מהמרד הגדול שהתרחש נפגעו יהודים רבים, נפגע רכוש בהיקף נרחב ובתי כנסת רבים נפגעו. המאורעות נמשכו עוד מספר שנים ובשנת 1869 הם אף חדרו לעיר הבירה תוניס."…"

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1190&t=pages

אני מקווה, עידו, שהצלחתי להשיב לשאלתך…

אני מוצא לנכון לברך את מואיז על שנמנע להשתמש בויקיפדיה כאורים ותומים " וחיפש ספרים בנושא
וכאן כדאי להבהיר :
בדיונים רציניים כאן עדיף תמיד להביא ציטוטים מספרים ומאמרים על פני ציטוטימ מהויקיפדיה

עצם העובדה שבכל דיון כאן משתמשים בויקיפידה כסמכות בנושאים היסטוריים מאחר היא קלה כל כך לשימוש היא אינה נקודה חיובית כלל וכלל. .
גם אתה עודד אם במקום להשתמש בויקיפדיה לכל דבר היית טורח לחפש ביתר עמקות בספריות ומביא ציטוטים מספרים ומאמרים רציניים היית מחזק בכך את עמדתך לעין שיעור.

לדעתי כן אפשר להשתמש בויקיפדיה, אבל במיוחד בנושאים שמכירים, או לפחות קצת מכירים. כדי להבין את הגישה של הכותבים. תמיד יש גישה.

ועודד, הבעיה היא לא אם היה טוב או רע בארצות האיסלאם, אלה הבעיה הגדולה היא שמכניסים את אירופה ואת הפרמטרים האירופאים לאיסלאם. זאת אומרת שמנסים להוכיח שליהודים בארצות מוסלמיות היה רע כמו באירופה, או יותר טוב מאירופה, או ממש טוב בהשוואה לאירופה, או שהיו פוגרומים כמו באירופה.

זו בעיה מאוד רצינית שקשה להשתחרר ממנה.

כפי שאתה אומר יש תקופות ויש גם מרחב די גדול. גם בתוך אותה מדינה או ארץ יש הבדל בין איזורים.

ניתן לומר בהכללה די גסה שליהודים באימפריה העותמנית היה די טוב כמיעוט (כמיעוט, כן) וזה היה אחד המקומות הטובים לחיות בו כיהודי עד לנפילת האימפריה וגם כמה עשרות שנים לאחר מכן.

לגבי מרוקו, אכן היו רדיפות שדמו לפוגרומים, אבל הבעיה מתחילה כשעושים מכל רצח של יהודי פוגרום. נכון שהיו פוגרומים שבהם נהרגו גם חמישים יהודים בקישינב, והם עונים להגדרה הזו של רדיפה המונית ורצח של יהודים. בכלל ההגדרה של פוגרום אם איני טועה היא רדיפה ורצח יהודים. זה לא היה באיסלאם. בכלל לא.

היתה רדיפה של אנשים שלא היו מוסלמים, שזה די משנה. וזה די שונה מרדיפת היהודים בגלל שרצחו את האל . באופן מהותי רק בזה כבר אי אפשר להשתמש באותם קריטריונים ובאותה מתודולוגיה כדי לדון בשני המקרים. אבל למעשה זה מה שעושה כל ספר שדן בנושא מאז אמצע המאה התשע עשרה.

מצד שני, גם כמעט כל ספר על יהדות האיסלאם נגוע בדיעות קולוניאליסטיות במידה זו או אחרת. ויותר מדיי רבים מתחילים ביהדות במדינות האלה ביום שבו המדינות הפכו לקולוניות של המערב. כאילו לפני כן לא היה להם קיום.

האמת, זו בעיה מסובכת.

וכפי שאתה יודע היו ומתקיימים דיונים די מעמיקים בנושא בקדמה. אבל נראה שצריך להתחיל את הדיון בביטול ההשוואות לפוגרומים.

בתור יליד מרוקו תגיד לי אתה מה הייתה המערכת יחסים עם הערבים? האם היה להם סטריאוטיפים עליכם? האם בתור ילד הרגשת מאוים? אני באמת ישמח לשמוע את רשמיך.

האם אתה יכול לתת תזה איך זה שלמרות שהערבים פיגרו הרבה אחרי הציוויליזציה האירופית מבחינת דמוקרטיה וטכנולוגיה מבחינה אנושית הם שמו אותם בכיס הקטן? מאיפה נובע הדיסוננס הזה של אירופה? דרך אגב ידעת שהערבים הסכימו לקלוט חלק גדול מיהודי אירופה במדינות הערביות בשנות ה 30?

אני באופן אישי לא מתבוננת בדברים או בדיון הדי מעניין שמתפתח כאן רק מנקודת המבט היהודית,אני מתבוננת בדברים (לטוב ולרע)מנקודת מבט אוניברסאלית, אתחיל בכך שגזענות היא לא משהו שמייחד עם אחד או דת אחת, הגזענות היא תכונה אוניברסאלית,שכולנו לוקים בה אולם לא תמיד מודעים לה, וזאת מפני שלא כולנו יודעים לזהות אותה ולקרוא לה בשם,לעיתים אנו קובעים דיעה על אדם מסויים או על קולקטיב מסויים מבלי להיות מודעים כלל שלאותה קביעה יש סממנים של גזענות, על כן אני מאוד ממליצה על ספריו של פראנץ פאנון שהיה פסיכיאטר וניתח את המערך הנפשי של דמותו של הגזען בשני ספריו "עור שחור מסכות לבנות" ו "ארורי האדמה",הוא נותן ניתוח מבריק על הנושא כמו כן הוא מנתח את ההשפעה של הגזענות על קורבן הגזענות,ומה מתחולל בנפשו. עם הניתוחים שלו אני מאוד מזדהה, אני לא כל כך מזדהה עם הדרכים שהוא מצא להתמודד איתה ,
בקשר לאיסלאם, טוב זהו עולם מאוד מורכב (כפי שהיהדות מאוד מורכבת שכן נאמר "שבעים פנים לתורה", וכך גם הנצרות),הרדיפות שלו למי שמעט מתמצא בהיסטוריה כללית היו לא רק את היהודים קודם כל הוא מחולק כידוע לשיעים ולסונים שטבחו האחד בשני בדיוק כפי שטבח העולם הנוצרי הקאתולי בפרטסטנטים (ההוגינוטים כפי שהם נקראו בצרפת וכבר נתתי דוגמא אחת מני רבות באחת מתגובותי למעלה, שלא להזכיר את גילוי אמריקה ואת הטבח שעשתה הנצרות באינדיאנים והכחידה עמים שלמים ויחד עם זה את תרבותם)גם בעת העתיקה היו מאבקי דתיים אמנם זאת הייתה חברה שסגדה לאלים אולם גם שם היו מלחמת תרבויות ומלחמות של שליטה על אוצרות טבע וכלכלה)גם ההסטוריה היהודית לא נקייה ממעשי טבח כך שניתן לומר שמשעה שניתן כוח לקבוצה מסויימת ברוב המקרים היא עושה בכוח שלה שימוש לרעה. כך זה בין בני אדם ביחסים אישיים וכך זה בין בני אדם ביחסים של קולקטיב אחד כנגד קולקטיב אחר,
היו תקופות בהיסטוריה האנושית אם ניקח לדוגמא את תקופת שילטונה של האימפריה העותמנית ששלטה כמעט בכל האזור הזה והגיעה עד שערי וינה , הרי שנמצא שהיו טבח ופוגרומים לא מעט קשים לא רק כלפי יהודים אלא כלפי אוכלוסיות שלמות כמו המאבקים שבין היוונים לטורקים למשל, או היוגוסלבים,ושאר אזורי הבאלקן, וכך היה גם ההפך הרי אירופה כולה כל ההסטוריה שלה עד מלחמת העולם השנייה רצופה במלחמות של דת ושל טריטוריה עד למלחמת העולם השנייה ,(סוף סוף אחרי שנטבחו כמעט שישים מיליון בני אדם הם קיבלו קצת שכל) וגם היום אנחנו רואים את המאבק באירלאנד בין הקאתולים והפרוטסטנטים,
לכן אני טוענת שגזענות ורדיפה הם אוניברסאליים , בניגוד לראייה הצרה הרווחת בקירבנו שרק העם היהודי נרדף בכל אשר הלך,נכון היינו מיעוט נרדף (כך גם הארמנים,כך גם הצוענים וכו' וכו' ) אולם זה לא יוצא דופן עד כדי כך שנהפוך את זה למעין מוטו לאומי "העולם כולו נגדנו"וכאילו רק היהודים נרדפו ונושלו מזכויות אדם כפי שאנחנו מבינים היום את המושג "זכויות אדם" צריך שנזכור שעד המהפכה הצרפתית המושג "זכויות אדם" שוב כפי שאנו מבינים אותו היום בכלל לא היה קיים לא באירופה ולא במזרח.
אחד המגיבים כאן כבר איבדתי את סדר התגובות, טוען כי המערביות עם הטכנולוגיה שלה מוכיחה את נעלותה על המזרח, טכנולוגיה היא מה שהיא, אין זה מעיד על נעלות כלשהי, מפני שהעובדות מוכיחות לנו דווקא היום עד כמה הטכנולוגיה הזאת היא מזיקה ואני עושה הפרדה בין התפתחות טכנולוגית לבין ערכים הומאניים אלה שני דברים שונים, אם ניקח למשל את המהפכה התעשייתית , זאת הייתה אמנם התפתחות טכנולוגית אולם התפתחות כזאת שעדיין התייחסה לבני אדם כאל אובייקט לניצול ראה זכויות האדם וזכויות העובדים באותה עת, ואני מסכימה עם אלי אשד שלא צריך להביא את ויקיפדיה בנושא מספיק לקרוא את ספריו של צ'ארלס דיקנס או של אמיל זולא או של ויקטור הוגו על מנת לעמוד על טיבה של התפתחות טכנולוגית לעומת ערכים הומאניים.
ועוד שאלה – האם היום כשיש ליהודים מדינה ועצמאות והיכולת לקבוע את גורלם מצבם השתפר? האם ישראל של היום היא גן עדן ליהודים? מבחינה כלכלית חברתית מעמדית תרבותית?אינני סבורה כך יש מקומות בעולם ששם הבטחון האישי והבטחון הכלכלי והתרבותי של יהודים הרבה יותר טוב ממה שקורה כאן.
יחד עם זאת לא הייתי רוצה לחיות במקום אחר לא במדינה מוסלמית(למרות שחייתי תקופת מה באיראן שלפני המהפכה, ולא הייתי רוצה לחיות במדינה אירופאית למרות שחלק מילדותי עבר עלי בצרפת),נולדתי כאן, אני ילידית,אני נייטיב,אני לבנטינית ,אני ימתיכונית, ועל כן כל מעייני מוקדשים לשיפור המקום שאני חשה כלפיו אהבה רבה ושורשיות עמוקה, אני מבקרת (לעיתים מבקרת קשה) את מה שקורה כאן לא מפני שאני שונאת אלא מפני שאני אוהבת,ולדעתי האישית יש הרבה הרבה מה לשפר,עוד לא הגענו למנוחה ולנחלה.

נתחיל בזה שגם אני מקבל, חלקית, את ההערה של אלי לעניין הויקפדיה. גם אני מעדיף להשתמש בספרים או במקורות ראשוניים – כפי שעשיתי למשל בתגובתי הראשונה לירדנה לעיל (איזכור הספר של כהן והציטוט של איגרת תימן) – אלא מה, שלפעמים יש נושא שבהקשר אליו חסרה לי ערימת הספרים המתאימה, ובמקרה כזה אני עושה לעיתים שימוש זהיר, ביקורתי, ומושכל ככל האפשר, גם בויקיפדיה…
ואגב, אם כבר נקלעתי למצב כזה, אני משתדל להעריך אם הכותבים של הערך היו "רציניים"; אם הם היו מגמתיים; ואם לא הוחדרו לערך כל מני סיפור-סבתא מפרי היוצר של טוקבקיסטים. לרוב אני גם משתדל להצליב מידע – וכך גם עשיתי במקרה של התגובה שכתבתי לסמי בקדמה ושציטטתי שוב לעיל (למיטב זכרוני לחלק ניכר ממה שכתוב בערכים שם מצאתי מקבילות גם במקומות אחרים מחוץ לויקיפדיה).

באשר לעניין ההשוואה בין מעשי הטבח שנעשו ביהודים ברחבי העולם המוסלמי לבין הפוגרומים באירופה, שהעלית, יש דברים שאני מסכים איתך ויש דברים שלא…

למשל, אני מסכים שיש משהו מלאכותי בעצם ההצבה של "אירופה" מצד אחד ו"העולם המוסלמי" מצד שני, והניסיון לערוך "השוואה". ברם, ממילא גם יש משהו מלאכותי אפילו בעצם הניסיון להפריד ביניהם לשתי "עולמות" נבדלים ומובחנים מלכתחילה; או גם למתוח קו אחד רציף וברור בין כל מעשי הטבח ביהודים שהתרחשו בכל אחד מה"עולמות" הללו לכשלעצמו…

דוגמא טובה לכך היא ההגדרה "פוגרומים" שהזכרת:

אם תלך ותשאל, כל יהודי ברחוב יגיד לך שהפוגרומים היו מעשי טבח שערכו הנוצרים ביהודים בגלל שהאשימו אותם ברצח ישו (זהו אותו "רצח אל" שהזכרת). אבל האמת היא שאם תבחן לפרטים כל אחד ואחד מאותם "פוגרומים" תגלה עד מהרה ש"ההאשמה ברצח ישו" שיחקה תפקיד משני בפוגרום, אם בכלל, ולכל היותר עמדה רק ברקע הפסיכו-סוציולוגי של הפורעים – שלרוב היו להם סיבות אחרות ומאוד ספציפיות למעשה הטבח שערכו…

הנה לך אתגר, מואיז, היכנס לערך פוגרומים בויקיפדיה (כן, שוב ויקיפדיה – כי לא צריך שתעשה בזה דוקטורט ;-)), וראה מה הנסיבות שעמדו ברקע של כל אחד מהפוגרומים הנזכרים שם:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%95%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%9D

נו, כמה מהם היו באמת רק "נקמה על רצח האל"?

אם בדקת, ודאי מצאת שרוב מכריע מה"פוגרומים" הללו הונעו מנסיבות אחרות – פוליטיות מקומיות; תאוות שוד וגזל; שנאת זרים ומיעוטים "רגילה", וכיו"ב. לכל היותר היו גם פוגרומים "אידאולגיים" (כמו זה של מסע הצלב הראשון, וכמו גירוש ספרד, למשל) שנערכו על רקע של נסיון לכפיה דתית ולניצור היהודים בכח – ומבחינה זו אין הבדל גדול בין מעשי הטבח שערכו הרודפים הנוצרים למיניהם ובין מעשי הטבח שערכו המווחידון בצפון אפריקה, או הפורעים המוסלמים באיראן ואפגניסטן, למשל:

http://www.e-mago.co.il/Editor/history-813.htm

אם להודות על האמת, אינני יודע מה עמד בדיוק מאחורי כל אחד ואחד ממעשי הטבח שהזכרתי בתגובותיי לירדנה ועידו לעיל. אינני יודע, למשל, מה עמד מאחורי אותו הטבח של כ-500 יהודים במרקש ובפס בשנת 1864 – ואשמח מאוד לשמוע ממך הארות בעניין זה… ברם, באופן עקרוני, לא נראה לי שניתן למתוח איזה קו מפריד מובהק בין רדיפות של יהודים תחת הנצרות או תחת האסלאם: בשני המקרים היהודים היו מיעוט מובדל שנגזר עליו מעמד מושפל כלשהו לעומת בני הדת השלטת, ובשני המקרים נקודת המוצא הזו שימשה קטליזטור של מעשי טבח מפעם לפעם – כשבכל פעם יש איזו סיבה "מקומית" ספציפית: פעם הם נרדפו כחלק מרדיפה כללית של מיעוטים (כמו שהזכירה, בצדק, ירדנה), ופעם הם נרדפו דווקא בגלל שהם היו המיעוט היחיד והמשונה בסביבה; פעם הם היו מקורבים מדי למעמד השליט ופעם דווקא רחוקים מדי; פעם הם היו עשירים וגזלנים, שניסו להשתלב בחברת הרוב וטיפסו בסולם המעמדי יותר מדי, ופעם הם היו דווקא בדלנים ומסתגרים שמתנשאים על הרוב וזוממים מזימות במסתרים; לפעמים הם "פגעו ברגשות הדתיים" של הרוב, ולפעמים הם סתם העליבו מישהו שלא היה כדאי להעליב; אך בכל מקרה, תמיד תמיד, העובדה שהם היו מיעוט בעל מאפיינים מבדילים מובהקים שימשה את הפורעים כדי לזהות ולבדל אותם כפרטים, ו-או לטבוח בהם כקולקטיב…

לאור הדברים הללו לא ברור לי דווקא הבסיס להבדלה/הפרדה הכוללנית שמנסים לעשות כל מני אנשים בין "מצב היהודים באירופה" ובין "מצב היהודים בארצות האסלאם", ולדעתי הדבר דורש הסבר פחות כוללני…

שירה אוחיון מתלהבת מחשיפת פרשת השחיתות של יהודי באמריקה. ציטוט:

"לאחרונה אנו עדים כמעט כל יום לחשיפת פרשיות שחיתות ענק בארה"ב שמעורבים בהם האשכנזים (היום מאדוף למשל), או שמספרים לנו על עוד בנק בניהולו של יהודי זה או אחר שקרס. לדעתי, לא רחוק היום שבו האמריקאים יאשימו את היהודים בכך שהם אלו שחוללו את המשבר, יתפסו אותם כשעיר לעזאזל ויקיאו אותם מתוכה כבוגדים. לכך יש כמובן השלכה על מצבה של ישראל. לא רחוק היום בו לא יהיה מי שיממן את "הביטחון" (יעני את המלחמות) ולא יהיה מי שיתרום לאוניברסיטאות ולבתי החולים. קץ שלטון האשכנזים קרב. לכל אחינו המזרחים בגולה זה הזמן לחזור. לא שבטוח לנו פה יותר. הפלסטינים יבקשו להיפרע מאיתנו המזרחים שעוד נותרו פה לסגור את השאלטר על כל עוולות הציונות ופשעיה ובצדק.אבל אולי אפשר לפחות אפשר להתחיל ליצור את התשתית לחיים משותפים."

http://kedma.co.il/forum/viewtopic.php?p=15637#15637

וסמי שלום שטרית, מתקשה כבר להתאפק בסבלנות לחורבן הציונות, ומייחל להחיש את הקץ על-ידי הצבעה לימין הקיצוני:

"האמת – כל מי שרוצה להאיץ את קץ הציונות-האשכנזית לפחות בצורתה ובדמותה היום, צריך להצביע ביבי-ליברמן-ישי ואפילו ימינה משם. כל סידור יעני מרכזי של עבודה-מרץ-ש"ס(-ערבים מבחוץ) רק ימשוך וימרח את המצב הנוכחי לעוד דור שלם.
הרי מה יצא באמת מעוד ממשלה כזאת? סטטוס-קוו של הכיבוש והדיכוי. הכל על אש קטנה ותחבושות קטנות, וכדורי הרגעה – אתה לא נשרף אבל מתבשל לאט לאט. לתת להם להבעיר כמה שיותר אש – זה מה שיזמין בסופו של דבר התערבות כפוייה מבחוץ ברמות של בעלות הברית. תנו להם שיתחילו בטרנספר גלוי, שיעבירו חוקי אפרטהייד חדשים, זו תהיה התחלת הסוף. לכן צריך רוב עצום לימין הזה בכנסת, כדי שהביטחון העצמי יביא אותם לאופוריה והפשיזם יהפוך רשמי לעיני כל. הפשיזם באיטליה החזיק רק 24 שנה. לפחות אפשר לסמוך על איזה סוף. כפי שזה עכשיו – מדינה יהודית-ודמוקרטית… שום דבר לא דחוף."

מילא סמי, "מודה ועוזב (לאמריקה) ירוחם", אבל אוחיון הרי נושאת בתפקיד חינוחי ממלכתי ומקבלת משכורת מהמדינה, כמדומני:

http://www.andalusit.org/GeneralPage.asp?SubMenu=Edu&k=1057

שמבין היטב וכנראה מהיכרות אישית את הפסיכולוגיה המתוסבכת של החבורה הזאת כבר ניבא מזמן שזה בדיוק מה שהולך לקרות .
והנה כל תחזיותיו מתגשמות.
מן הסתם נשמע בשנים הבאות על שיתופי פעולה בין שטרית ושות' ובין פייגלין .
לי זה מזכיר את שיתוף הפעולה בין הקומוניסטים והנאצים לפני מלחמת העולם השנייה .
בגרמניה בשנות השלושים אלו הקומוניטים טענו שהדמוקרטים של רפובליקת ויימר גרועים בדיוק כמו הנאצים ואפילו גרועים יותר מהנאצים "כי הם שומרים על מסווה ".
לכן קבעו הקומוניסטים ברוב חכמתם עדיף שהיטלר והנאצים יהיו בשלטון מאשר הדמוקרטים ,ומשום כך נימנעו להאבק בו עד שהיה מאוחר מדי .
הנה לפניך תמצית הגישה של שטרית וזרם מטורף שלם בשמאל הקיצוני שירש את אותם קומוניסטים

אפשר גם להשוות אותם לאותם נוצרים קיצוניים שמסייעים לימין הקיצוני כאן ולבנות אתביתהמקדש רק כדיש שזהיחרב מיד ובכך יביא להופעתו של ישו לדעתם.
חבל לי על שטרית האיש שהחל כמורה בית הספר נראה שיצר ההרס שלו הולך ומתעצם.
האיש נראה כמתדרדר מרגע לרגע ממש לגבולות של השנאה הולך בדרך בטוחה אל אי השפיות הרסנית לא רק לעצמו אלא גם לסובבים אותו . .

אכן, בן-דרור ימיני, שהוא אחד הכותבים הפוליטיים המוערכים ביותר (גם) על-ידי, כתב כבר כמה וכמה כתבות מבריקות על הברית המשולשת הזו – של השמאל ההזוי, הימין ההזוי, ושל אויבי ישראל מבחוץ (ערבים ואנטישמים) – והנה אני מצרף לינקים לשלוש כאלו שנכתבו רק לאחרונה. פשוט חובה לקרוא(!):

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/805/118.html

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/809/831.html

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/820/921.html

הנה כי-כן, עם כישורים אינטלקטואליים כמו שלו, שגם באים כנראה שלובים באיזו "אהבת ישראל" רחמנא-ליצלן, לא פלא שהוא אחד האנשים השנואים יותר על-ידי מי-ומי מבין "צדיקי" קדמה:

http://www.kedma.co.il/index.php?id=939&t=archive

http://www.kedma.co.il/index.php?id=938&t=archive

יחד עם זאת, בקריאה שניה של תגובתי הקודמת לעיל, אולי בעצם אנחנו צריכים לברך פה "שהחיינו"… אחרי הכל, שירה אוחיון קוראת לעלייה המונית (ואף מצפה בקוצר רוח חצי סמוי לאיזה גל אנטישמיות שיעודד אותה – כמיטב המסורת הציונית המשוקצת), ואילו סמי – אוזניים תצילנה – בכלל קורא להצביע למפלגות הימין הציוניות…

אפשר שזוהי אפוא עוד הוכחה לכך שהעולם הוא עגול, ומי שהולך מספיק זמן שמאלה ושוקע מעבר לאופק סופו שיזרח, כמו השמש, בימין… 😉

אגב, חשוב לציין שכל הרעיונות הנאצלים שלהם, על חיי אחווה ודו-קיום מופלא בין יהודים וערבים במדינה אחת, זו הפנטזיה המקורית של בנימין זאב הרצל בספרו "אלטנוילנד" – וראה שם, ספר שלישי "הארץ הפורחת", פרק I: http://www.benyehuda.org/herzl/tel_aviv.html

ייתכן, אם-כן, שבעוד זמן מה הם גם יתחילו להתעדכן ולהבין רטרואקטיבית את כל אותם דברים שהתרחשו במהלך המאה ומשהו שנים שחלפו מאז כתב הרצל את הפנטזיה הנפלאה שלו – וגם יפיקו לאטם את המסקנות שהסיקו שאר אבותינו הציונים מארועים אלו… רק צריך לתת להם עוד קצת זמן. סבלנות…

נ.ב

בהודעתי הקודמת לעיל שכחתי לציין את הלינק למקום ממנו הבאתי את הציטוט של סמי שלום-שטרית:

http://www.kedma.co.il/index.php?id=2193#224714

על זכייתו בפרס ראש הממשלה.
הימוקים לפרס הם :
מואיז (משה) בן הראש
יצירותיו בשירה ובפרוזה של בן הראש מהווים כמעט סוגה ספרותית משל עצמה בנוף הספרות הישראלי. שיריו וסיפוריו עוסקים בכאבי העקירה וההגירה של בן הראש מארץ מולדתו, בתחושת הגלות וכאב הקריעה מתרבות עולמו הקודם, ובעיקר בתחושת ה"השתקה", אותה חווה היוצר מול הממסד הישראלי על רבדיו השונים. עם זאת, ביצירותיו באים לידי ביטוי כוח יצירה מקורי ועז, בצד ביקורת והתרסה ואמונה בדרכו כמשורר וכסופר. ראוי כי החברה הישראלית תהיה קשובה יותר לאמנותו של בן הראש שהיא אמנות וצעקה בעלי יחוד ועומק בנוף התרבות הישראלי."
מואיז בן הראש זכה כובן בפרס הודות למאציו שלו אולם נזכיר שכאן באתר זה פורסמה הביקורת המקיפה ומעמיקה ביותר על בן הראש "הפליט הנצחי מלוסנה .
http://www.notes.co.il/eshed/42960.asp

בימים אלו נודע שהמשורר מואיז ( משה ) בן הראש זכה בפרס ראש הממשלה.
לרגל הזכיה פירסמנו מאמר על שיר שלו מאת המשורר והמבקר אורן עילם .
ראו :
"הם " ו"אנחנו על פי מואיז בן הראש
http://www.notes.co.il/eshed/51039.asp

את דברי ארצה להתחיל במשפט אני מתבייש…
אני יליד הארץ , הורי ממוצא אשכנזי התחתנתי עם חברתי ילידת הארץ הוריה ממוצא מזרחי
ברצוני להדגיש כמה עובדות חשובות עלינו:
1.שנינו צברים
2.שנינו לומדים במוסד אקדמאי להשכלה גבוהה
3.שנינו שירתנו ביחידות קרביות מיוחדות
4.שנינו התקבלנו למקומות עבודה טובים
5.שסבי עלה לארץ הוא לא קיבל שום הטבה מהמדינה
שום עבודה טובה ואפילו לא שטח אדמה
את כל מה שהשיג הוא השיג בזעה בעבודה קשה יותר נכון ב 2 עבודות
כמו גם סבה של אישתי

כבחור צעיר אני קורא את תגובותיכם ומתבייש
הורי לא חינכו אותי בצורה כזאת של שנאת האחר וכן הורי ילדים לניצולי שואה
כמו כן גם הוריה של אישתי לא חינכו אותה בצורה כזאת
אני מתבייש שאנשים מכובדים כמותכם נלחמים אחד בשני (בצורה אינטלקטואלית אמנם) ולא מפסיקים להכפיש אחד את השני

לכן למיושנים שבינכם (החיים בעבר הרחוק ) תנו לי לחזיר אתכם לציווליזציה :
היום אדם מתקבל למקום עבודה או למסגרת לימודית אך ורק בגלל כישוריו ולצערנו במדינה זו גם כשריו

שניסינו להתקבל שנינו לאוניברסיטה דרשו משנינו לעשות פסיכמוטרי שדרך אגב שמך ושם משפחתך לא מופיע על דף הבחינה ולכן לפי תעודת זהות בלבד לא נראה לי שניתן לבדוק מהו המוצא של כל אחד מאיתנו

התחלתם את הדיון בצורה יפה וגלשתם לפסים אישיים עלובים אני שמח שלא חונכתי בידכם

מקווה מאד שתרימו ראש תצאו מהעבר ותסתכלו קדימה
תחנכו את ילדכם לאהבת האחר ולא לשנואו

אחרת מפה מלמטה נוכל רק להתדרדר עוד יותר וממש לא לעלות.

עצוב מאד ומאוכזב

יכול להיות שאיתי שגב רהוא זה שעלה על הרעיון של "כוזרים " כמילת גנאי לאחר שהסתכל במה שכתוב באתר הזה ( הוא אחד הקוראים הקבועים כאן ) בתור בדיחה .
הצרה היא שהבדיחה שלו השתלבה יותר מידי עם מגמות גזעניות מתועבות שכבר קיימות בחברה הישראלית ובאתרים מסויימים ברשת והעצימה אותם עוד יותר .
ובכל מקרה עד כמה שידוע לי לא איתי שגב הוא זה שדיבר כראיון עיתונאי והשמיע שם דברי בלע גיזעניים כנציג התוכנית אלא זה היה הכוכב אבי ביטר. והוא כנראה דיבר רק בשם עצמו.

There are new features constantly popping up on the market.

Don't wait any longer protect your home and your most important assets.
No longer is it necessary to put holes in walls to lay cables,
installation can occur within a couple of hours.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 × 5 =