web analytics
קטגוריות
כללי

אני תומך בפליטים

אני תומך בפליטים מאפריקה ומצטרף ליוזמה של שוקי גלילי בעניין .אני קורא לתת להם טיפול רפואי .

ומעבר לכך אם זה היה תלוי בי היו משלבים אותם במוסדות המדינה כאן והופכים אותם לחלק מהעם הישראלי .

ראו עוד על דעותי בנושא :

מה לעשות עם הפליטים מדרפור ?

האסיר מסיירה ליאון

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

13 תגובות על “אני תומך בפליטים”

עשרים אחוז מהאזרחים במדינת ישראל הם ערבים. רק חמישה אחוז מעובדי המדינה הם ערבים!!!
בכל יום העצמאות של מדינת ישראל פונה נשיא המדינה רק אל התושבים היהודים ומזכיר לערבים שהם אזרחים סוג ב'

מדוע אינך מציע לשלב קודם כל את הערבים בגזענות היהודית בארץ ישראל?

למה? אותי מישהו שילב במוסדות המדינה? מישהו חייב לי משהו?
ובכל מקרה, אם תצליח לגרום לעשרים האחוזים שאתה מדבר עליהם להתאחד ולהצביע בעבורך, אז אתה והרבה אחרים תוכלו להיות בכירים במוסדות המדינה גם בלי טובות של אף יהודי.

ואם כבר מדברים על הצבעות, אז למה שמישהו ירצה לשלב אותך לעבודה במוסדות המדינה בכלל? האם עשית משהו בשביל המדינה בשביל שזה יגיע לך? לדעתי האישית, אדם אשר רוצה להשתלב במוסדות המדינה, אולי כדאי שגם יתרום לה קודם, ואני מדבר על התרומה הקשה ביותר – צבא. למה שלא תלך לצבא ותסכן את החיים שלך מול החיזבאללה?
אם תעשה את זה, אני מבטיח להצביע לך לראשות הממשלה. בלי גזענות – רק שוויון מוחלט – בזכויות ובחובות. השאלה היא במי אתה בוחר שיהיה אח שלך? בי? או בנסראללה?

אם אתה בוחר בנסראללה, איך אתה יכול לצפות שירצו לעזור לך להשתלב במוסדות המדינה?

יש הרבה חברה צעירים שנתנו את הדם שלהם בשביל המדינה ועדיין לא מתקבלים לעבודה במוסדותיה. אז במה אתה יותר טוב מהם? בזה שאתה ערבי? אני באופן אישי חושב שיהודים וערבים שווים אחד לשני. אבל מי שעבד קשה למען המדינה, ולא משנה מאיזה מוצא הוא, מגיע לו להתקבל לעבודה לפני זה שרק דיבר הרבה.

כל אחד צריך להוכיח שהוא שווה לאדם אחר, ולא לחפש הנחות, לא לצפות שישימו עליו לב ותווית מיוחדת,

גם אם לא תמיד ולא מייד המכונה המשומרת שנקראת מדינה מעריכה את הדלק שהיא אוכלת, אם לא לספק לה אותו באיכות, היא תתפרק ולא יישאר כל ביטחון בחיים לאף אחד מאזרחיה.

טוב שמעלים את הנושא- כולם צריכים לעשות חישוב , גם המיעוטים עצמם מכל הסוגים, ולא רק מקבלי ההחלטות.
ישנם המון דוגמאות להתמודדות אישית וכדאי לספר עליהן.

בעם הישראלי [מה זה בדיוק?] מדוע שלא לקלוט ולשלב גם את הפועלים הזרים החוקיים ושאינם חוקיים שנמצאים כאן..?
מדוע שלא לפתוח השערים לפני כל מי שרוצה לבוא – בפרט אם הוא פליט?
בהצעתך יש משום ביטול המשמעות של מדינה יהודית, חוק השבות [בניגוד לחוקי הגירה והתאזרחות במדינות אחרות] והפיכת המדינה למדינת כל אזרחיה. אם לזה אתה חותר, מה רע בפלשטינים?
נראה לי שהפליטים האמיתיים זכאים לעזרה מחסה טיפול רפואי בי"ס וכל מה שאדם זקוק לו. ללא מתן 'שילוב מסמכי' ואת כל האחרים ללוות יפה ובאדיבות ובתקיפות לנמלי היציאה.

אבל המודל שלי הוא רומא העתיקה שגדלה והתחזקה כל כך משום שידעה לשלב בתוכה המוני שבטים ועממיםשונים שקיבלו את האזרחות הרומאית והתרבות הרומאית וכתוצאה מהם רומא הפכה מעיר קטנה למעצמה הגדולה בעולם .
דהיינו מבחינתי אם נוכל לשלב את כל המהגרים הזרים בתוכנו ובתרבותנו הישראלית -עברית יהודית כחלק בלתי נפרד ממנה זה האידיאל,וזה יכלול כמובן שירות בצבא וחובורת אזרחיות אחרות ( שישראלים רבים שאיש אינו מאיל ספק בכשירות אזרחותם מתחמקים מהם כיום )
hיהודי העולם כבר אינם מעניינים לנהור לכאן ובכל מקרה יש בקרבם ירידה דמוגרפית עצומה ,אז למה שלא ניקח במקומם את הפליטים ונהפוך אותם לחלק מאיתנו ?
על פי ההיגיון הזה בבוא היום הם יהפכו לחלק מרכזי ובולט בחברה.

שבלעה לתוכה. הצבא הגרמני למשל…זה שהכתיר קיסרים בכסף.
האם תציע לפליטים גיור כהלכה? על מנת להפכם ליהודים? אולי תסתפק בגיור קונסרבטיבי או ריפורמי או בכלל לא. ולמה -בשם הדימוקרטיה- לכפות בכלל גיור על מוסלמי נוצרי או בודהיסטי רוצה באזרחות ישראלית וברמת חיים ישראלית וברמת רפואה ישראלית, ובזכות להביא כל קרוביו בעקבותיו [ראה פלשמורה] ובתמורה ישמש כש"ג בקריה ל3 שנים..
ולא ענית על הפלשטינים – הם 'מתים' להשתלב בחברה הישראליתפתח שערי עזה ותראה את כולם בחולון בתים תלאביב.
מאירלנד פעם היגרו והיום נוהרים אליה מהגרים. תן שגשוג ותנאים בארץ ויבואו.
האם אתה רוצה חברה אזרחית של כל אזרחיה, בהכרח תוך דור או שניים מוסלמית כאשר כל צאטצאי היהודים בורחים מכאן?
אם לא. אז תשמור על המדינה כיהודית.עם זכויות דימוקרטיות מלאות ליחידים הלא-יהודים בקרבה.
אחרת יהיה לך קוסובו, ומה שמתחיל להסתמן בחלק ההונגרי ברומניה גם בגליל.
ולמדינה הפלשטינים שתקום לצידך תתן במסגרת ההסדר חבל ארץ מיושב בניעמם כמו טירהטייבה ואום אל פחם ושות' גם בניגוד לרצונם כי כך נעשו הסכמים בין מדינות על גבולות ואזרחויות. ועיין למשל לאחרונה ביוגוסלביה.
אוטופיה זה מצויין בספרים – אולי תעלה נושא לדיון ספרי אוטופיה ודיסוטופיה

זה קישקוש שהאימפריה הרומאית נהרסה ביגלל העממים הגרמנים שחדרו אליה .
נהפוך הוא הלוחמים הגרמנים ששירתו אותה היו אלו שהאריכו את חייה עוד כמה שנים בזמן שהאזרחים הטאיטלקים והרומאים "טהורי הגזע " הלכו והתנוונו והפכו לבטלנים שלא היו מסוגלים להילחם או למטורפי דת .
רק הלוחמים הגרמנים היו אלו שהיו מסוגלים להילחם והם אלו שהאריכו את חייה של הקיסרות בעוד כמה שנים מאחר שראו את עצמם כרומאים ולא כגרמנים אבל לבסוף גם המנהיגים הרומאים גרמנים האחרונים כמו סטיליכו כבר לא יכלו יותר לעמוד בפני שטף השחיתות והטימטום שסביבם קרסו ואיתם קרסה הקיסרות .
ואם רוצים מדינה יהודית דמוקרטית אני לא רואה שום סיבה למה לא לגייר את כלל הפליטים ,מי שרוצה שיתגייר והעיקר יש לפעול בקירבם כדי ללמד אותם את השפה העברית ואת התרבות העברית.
אנחנו תמיד מעוניינים בכוחות חדשים ופעילים שיפעלו למען תרבות זאת . . .

כתבת: "תשמור על המדינה כיהודית.עם זכויות דימוקרטיות מלאות ליחידים הלא-יהודים בקרבה".

כדאי שתגדיר יחידים, כי מספר הלא יהודים כבר מזמן עבר את היחידים…
שלא נדבר על כך שיהדות זה לא דמוקרטיה ודמוקרטיה זה לא יהדות.

חיבורן של שתי המילים נשמע טוב לכל הצדדים, אבל בתכלס, לעולם לא יעבוד בצורה מוצלחת. ראה חיכוכי חוק החמץ כדוגמא. זה עוד יתגבר כשצדדים שונים יתרבו ויקצינו…

חוב"ב. ואני טורח לעשות זאת לפני שנפנה לעקיצות הדדיות בגלל השאלה הצינית ודברי שאולי לא הובנו. הכוונה זכויות מלאות ליחיד\לפרט לא לקולקטיב. .לאומי דתי צבעוני
לא בטוח לגבי הסטטיסטיקה שלך על מספר היהודים, ואין קשר לחמץ. כי זה לא מעלה ולא מוריד בשעת מלחמה. אז תעדיף יהודי חרדי לצידך מאשר ערביקומוניסט.
ול666 "הקישקוש" היה הנימוק העיקרי ששכנע אותי שכל דבריך צודקים
אגב היסטוריה זה לא בדיוק מה שהיה, זה מה שאתה חושב שהיה. ואני מציע לך קצת לרענן את קריאתך בהיסטוריה. מה יזיק?

אולי בסרטי מדע בדיוני ירוצו החרדים לצידי בלבנון. עם כל הכבוד לגדוד הנח"ל החרדי, עדיין רוב החרדים בישראל מעדיפים במציאות להילחם בצועדי מצעד הגאווה, למשל, ורק לא להילחם בחיזבאללה.
בעת מלחמה, המקסימום שיעשו למעני זה להתפלל (באמת, מה הייתי עושה בלעדי התפילות שלהם?)
, וכל זאת ממקלט ביתם הבטוח בשעה שאני מסתובב לי בלבנון.

אז למה אתה כל כך בטוח שאעדיף חרדי על ערבי קומוניסט? האם אני אמור להעדיף מישהוא רק על פי גזעו? אני מעדיף להעדיף אנשים רק על פי ההתנהגות והאופי ולא על פי הגזע. מוסלמי או נוצרי נחמד והגון עדיף על יהודי מנייאק.

אי אפשר לשלב פליטים בתוך מוסדותיה של מדינת ישראל, משום שמדינתנו בנויה על צביון מיוחד שאין כמוהו בעולם. אנחנו מדינה אשר שימרה מסורת עתיקת יומין בין העתיקות ביותר וקשה מאוד לחבר אלינו עמים אחרים, כי אחרת נאבד את הסגולתיות שלנו כגוי מיוחד. עם נערבב בתוכנו כל מיני זרים, גם אם נגייר אותם לא רק שנגביר את השסעים בחברה שלנו אף נאבד את החוקיות למדינה.
בנוגע לרומא רומא נפלה בגלל הלחם והשעשועים לא הייתה להם תכלית רוחנית, לכן הם הסתכסכו אחד עם השני.

לחם ושעשועים .רומא שרדה יפה מאוד במשך יותר מ400 שנה של קיסרות .
הם נפלו רק מאות שנים אחרי שהפכו לנוצרים אדוקים והפסיקו עם כל הלחם והשעשועים שאין להם בכלל שום קשר לעניין.

השתנתה תוך 60 שנות בעלות בקרקע, אולי לא שמנו לב על זה מייד, אבל החכמה שהצטברה לאורך הדורות עזרה למימוש הפנטזיה הכי פרועה של העם- התחלה חדשה וצודקת בכל העולמות!
כלומר, בשרשרת התכליות, רק זו שמפותחת יותר תוכל לבוא כחוליית המשך – זו תכלית ההישרדות של הדור , להרחבת הרוחניות אנו זקוקים בהתנהגות רוחנית, על סמך האוצר ההיסטורי שמצדיק את יכולתנו לעשות את הבלתי-אפשרי- להשקיע בבני-אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 + 13 =