web analytics
קטגוריות
מדע

ומה אתה מתכונן לעשות כנגד הזיהום של המדינה ?

לפני כך וכך זמן פורסם מאמר שלי  על המכוניות החשמליות  במגזין "פירמה "

לפי מה שאני שומע למאמר שהועלה באינטרנט והפך למקור מידע ראשי בתחום זה בעברית  הייתה השפעה מסויימת על שינוי המדיניות לאחרונה בנושא המכוניות החשמליות שלהם נותנים כעת יותר תיקצוב ויותר חשיבות מבחינת תכנון התחבורה העתידי .

ןלאחרונה  המאמר גם הוכנס  לספר לימוד עברית לקוראים ערביים מה שמבחינה מסויימת הופך אותו למאמר "קלאסי " בנושא מאחר שהפך לחומר לימוד .

בקרוב יוכנס לספרי הלימוד גם מאמר נוסף של דוקטור אמנון סטופ ושלי על התחממות כדור הארץ ןהשלכותיה על מדינת ישראל ,עוד מאמר שהוא כיום מקור מידע עיקרי בתחום הספציפי הזה .

וכעת קיבלתי את התגובה הבאה מתלמיד ערבי
שלום שמי אייל
ואני אמור להציג פרויקט    בבית הספר על זיהום האוויר והמכוניות החשמליות  ביום ראשון הקרוב 

אשמח עם תענה על השאלות :

 והנה הראיוו שאני חושב שיש בו ענין לא רק לתלמיד ומורתו אלא גם לקהל הרחב .

i. מאיזה מניע התחלת לחקור על המכוניות הידידותיות לסביבה?
מתוך עניין כללי באיכות הסביבה נושא שעליו כתבתי כמה מאמרים ברשת ומתוך מחשבה איך אפשר לצמצם את הזיהום לסביבה ועם זאת לשמור על היכולות הטכנולוגיות שלנו .
משום שלעניות דעתי פשוט ל"בטל " את כל הטכנולוגיה ולהכריז עליה כאסורה על מנת ל"נקות " כך את האוויר כפי שיש מי שדורשים רק יביא למותם של מיליארדים . צריך לחשוב על פיתרונות טכנולוגיים שישמרו על היכולות שלנו ובו בזמן לא יפגעו בסביבה עד כמה שרק אפשר.

ii. מה הכי עניין אותך בנושא זה?
ככל הנראה העובדה שכבר מזה עשרות רבות של שנים עוסקים בפיתוח של מכוניות ידידותיות לסביבה אך הפיתוח נעצר בגלל מכוניות על בסיס הנפט.  והחברות שמאחוריהן שככל הנראה תרמו רבות כדי לעצור פיתוחים ידידותיים יותר לסביבה.ואת זה הם עשו גם באמצעים אפלים שונים שלא הכל ידוע לנו לגביהם .

iii. האם אתה עצמך משתמש\ת במכונית כזו?למה?למה לא?
לא משום שאני לא נוהג בכלל ומעולם לא נהגתי .
.אם זה היה תלוי בי כולם היו נוסעים ברכבות תחתיות בלבד.ולא היו יותר מכוניות פרטיות  שהן כלי עיקרי בזיהום כדור הארץ . וזה היה גם מפחית בהרבה את מספר ההרוגים בתאונות .אז מכוניות חשמליות הן פתרון ביניים סביר בכל אופן .

v. כיצד לדעתך המכוניות הידידותית לסביבה יעזרו לפתור את משבר איכות האוויר בישראל? 
בכך שהן תזהמנה את האוויר פחות כל הפחתת זיהום היא מבורכת . .

vii. אילו היית בכנסת של ישראל כרגע,מה היית מציע שם על-מנת לפתור את הבעיה של זיהום האוויר וזיהום מקורות המים בישראל?
זאת שאלה  שאי אפשר לענות עליה על רגל אחת אלא דורשת  מסמך פרטני ויסודי .דברים רבים . כמה מהם תמצאו מפורטים כאן
התחממות כדור הארץ חלק ג'

 אבל אולי יותר מכל דבר אחר  הייתי שם דגש על נושא המיחזור ,מיחזור האשפה שמושלחת ללא הרף למים והפיכתה לחומרים מועילים במקום רק לשפוך אותה כזבל שאין מה לעשות איתו .

ולכך יהיה הישג כפול גם הפסקת זיהום מקורות מיים חשובים וגם השגת מקורות אנרגיה חשובים דרך האשפה .

הייתי מנסה להביא למימון פרוייקטים מרובים ומגוונים ככל האפשר של מיחזור וכספים עצומים במחקרים בתחום זה .

זה בתור שלב ראשון אבל חוץ מזה יש עוד דברים נוספים רבים שיש לפעול בכיוון שלהם .

 

 

עוד על כך ראו :

הנה באות המכוניות החשמליות
בלוג כמורה לשפה העברית
התחממות כדור הארץ והשלכותיה על מדינת ישראל א'

חלק שני

חלק שלישי

צומת נאס"א

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

10 תגובות על “ומה אתה מתכונן לעשות כנגד הזיהום של המדינה ?”

הבינותי מתשובותיך הפסקניות שאינך נוהג ברכב ומעולם לא נהגת. יופי-חי
רק שאלה לי אליך – איך אתה מ גיע מנקודה לנקודה, ברגל? באופנייםלמשל מגבעת שמואל לחולון, לירושלים, לתל-אביב] או משתמש ברכב מזהם שמישהו אחר נוהג בו – עבורך.,ולמענך.. וגרוע מזה. גם כאשר אתה לא משתמש בו [נוסע איתו] אז הוא נוסע ומחפש כאלה שלא נוהגים.
שנו רבנן. אל תהיה צדיק הרבה.

נראה לי שאחת הבעיות היא שאנשים, באופן פרטי, לא מוכנים לקחת חלק בהפחתת הזיהום (האישי שלהם)
בגלל שהמסה הקריטית נמצאת אצל התאגידים. זה נראה להם חסר תועלת.
ואני סבורה שאם כמה מיליארדים יתחילו לחשוב ולעשות "בקטנה" זה יטפטף כלפי מעלה.
וקודם כל אנחנו, בעולם המערבי. הזיהום האישי שלנו גדול פי כמה מהזיהום האישי של הסיני, ההודי והאפריקאי.

זיהום אישי הוא נחמד וחשוב, אבל הוא באמת בטל בשישים. הדרך היחידה להפחית משמעותית את הזיהום היא להגביל את המפעלים והתאגידים כמו שעושים בסקנדינביה. במובן הזה אל גור עשה יותר נזק מתועלת, בכך שהוא דוחף את האג'נדה האקולוגית האינדיבידואליסטית ופוגע באג'נדה האקולוגית הפוליטית (ארה"ב כמו ארה"ב, הכל אצלם אינדיבידואליסטי ושום דבר הוא לא פוליטי קולקטיבי).

לאיש שבא לקרוא,

אם נניח שלאוטובוס ממוצע יש מנוע בנפח 8000 סמ"ק, ולמכונית פרטית ממוצעת יש מנוע בנפח 1800 סמ"ק, ואם נניח שבאוטובוס נוסעים 20 נוסעים בממוצע לאורך כל הנסיעה בעוד ברכב פרטי נוסעים 2 נוסעים לאורך כל הנסיעה, אז:

נוסע באוטובוס מייצר זיהום מ-400 סמ"ק מנוע, בעוד נוסע ברכב פרטי מייצר זיהום מ-900 סמ"ק מנוע, שזה 225%. אם תחשב את הנתונים האלו לרכבת, תראה שהזיהום פר-אדם הוא נמוך הרבה יותר.

נסיעה ברכב פרטי מייצרת הרבה יותר זיהום, ולא מדובר רק בזיהום אוויר. אם תחשב גם בלאי שמנים, בלאי חלקי חילוף ובלאי מכוניות שלמות, תגלה שמדובר בזיהום אוויר, מים וקרקע בהיקף עצום. מעבר של האוכלוסיה לשימוש בתחבורה ציבורית היה מצמצם את הזיהום הזה בהקרבה, מכיוון שהוא היה מייעל את המערכת.

אני נוסע במכוניתי המזהמת נסיעה אחת\שתיים עד ארבע ביום. בד"כ קצרות כך שכמות הנסיעות שלי קטנה ומועטה והזיהום בהתאם..התחבורה הציבורית פועלת ונוסעת הרבה יותר.שעות מרחקים עצירות והתנעות. אני כיוונתי יותר למוניות שהן התחליף לפרייבט והן נוסעות גם ריקות על מנת לצוד נוסעים בדרך. לא יודע למה אבל הנושא מזכיר לי איסוף בתשלום של בקבוקי משקה קטנים למיחזור, וזריקת בקבוקים גדולים ללא תשלום ועל כן בד"כ לזבל.
המלחמה בזיהום היא יופי של אגנדה. נתחיל בגדולים…
חוצמזה – ניסית את התחבורה הציבורית אצלנו? סתם לקיטורים, אני נעזר במקל הליכה. אתה חושב שפעם אחת היה המקום מאחורי הנהג פנוי? פעם אחת חיכה הנהג בסבלנות עד שאגיע למושב פנימי [אם פנוי ואשב] אם כן אז אתה חי כנראה בצוריך..

דווקא קשורות.ואולי כן?

נסיעה ברכב פרטי מנקודה א לב היא בד"כ הקצרה ביותר ולכן גם המהירה ביותר. והחסכונית ביותר בתחבורה ציבורית יש פיתולים. ועל כן משך הזמן והמרחק גדולים יותר.
יש ערך גם לזמן. המתנה לתחבורה ציבורית, העצירה בתחנות, המסלול הלא-נוח תמיד.
מה אם ההליכה ברגל עד לתחנה. מהתחנה.
יתכן והנתונים שהועלו נכונים אם הפרייבט והתחבורה הציבורית נוסעים מרחק שווה וזמן שווה. ברגע שנתון אחד משתנה, אולי הטבלה נופלת?
אגב – אם כולם ישביתו את הפרייבטים – כמה כלי-תחבורה תיאלץ להוסיף לציבורית?
אז בשביל שלום בית – אני אסע בפרייבט [נפח 2000] ובשעת הדחק במונית ואברך בלבי את כל הנוסעים בתחבורה הציבורית. המשאירים לי הדרך פנויה.

הטבלאות עדיין זמינות, אתה מוזמן לקרוא אותן. אתה יכול להביא 1001 סיבות למה עדיף לך רכב פרטי, אבל העובדה הפשוטה היא שמעבר של האוכלוסיה לתחבורה ציבורית יפחית את זיהום האוויר. אני מסכים לחלוטין שמצב התחבורה הציבורית במדינת ישראל הוא מזעזע, אבל לא זה נושא הדיון. הדיון הוא על זיהום אוויר. לעניות דעתי, הפתרון המערכתי למעבר של אנשים כמוני וכמוך לשימוש בלעדי בתחבורה ציבורית, ועל ידי כן להפחית את כמות זיהום האוויר (וגם את הפקקים ואת הקטל בדרכים), הוא השקעה מאסיבית בתשתיות תחבורה ציבורת וסבסודה. השקעה כזו יכולה להפוך את השימוש בה לחוויה נעימה, זולה ומהירה יותר למרבית האוכלוסיה. כרגע, המצב אכן בלתי נסבל.

אני לא מכיר את ציריך, אבל חייתי תקופה מסויימת במינכן. שם למדתי איך תחבורה ציבורית צריכה להיראות, ושם נשבעתי שביום שבו תהיה תחבורה ציבורית כזו במדינת ישראל, אני נוטש את המכונית הפרטית לעד. אתה מוזמן לנהוג ב-2000 סמ"ק שלך (בשביל אדם מן הישוב צריך נפח כזה???), אבל אל תנסה ללמד אותנו שנסיעה בפרייבט גם חוסכת לנו זיהום אוויר… זו פשוט שטות. אם אתה חושב אחרת, אני אשמח מאוד אם תוכל לבסס את דעתך בעזרת קישורים או סימוכין למחקרים או נתונים רציניים התומכים בדעתך. עד אז, אלו דברים בעלמא שנוגדים את ההגיון ואת הנתונים הקיימים לנו.

לא נראה לי שהתחממות כדו"א היא מפליטת גזים או תחנות כוח או כל הדיעות של המדענים.
נראה לי שהתחממות כדו"א נגרמת מהסיבה שכל שנה כדור הארץ מתקרב לשמש במס' מילימטרים , סנטימטרים או מטרים,וזאת מהסיבה שכאשר קרני השמש פוגעות בכדו"א הן חוזרות בחזרה אל השמש וע"י כך גורמות להתקרבות כדו"א אל השמש.
התהליך איטי ומתמשך וניתן למדוד אותו במשך מיליוני שנים.
עליי לציין שאינני מדען או אדם העוסק בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 × 4 =