web analytics
קטגוריות
תקשורת

מלחמות הכוזרים באתר "קדמה "

דיון על נושא האימפריה הקדומה שהתגיירה האימפריה הכוזרית הביא למהומות חסרות תקדים באתר המוביל של השיח המזרחי הקיצוני , אתר "קדמה " ונשאלת השאלה :מדוע ?

 

אני מתעניין בנושא הכוזרים אותו גזע ממוצא תורכי שהמעמד שהשליט שלו התגייר מתי שהוא במאה השמינית לספירה כנראה בראש ובראשונה בגלל הספר "מילון הכוזרים " של פאביץ ורואה את עצמי כמי שייתכן בהחלט שיש בו דם כוזרי .
אחרי הכל אני יודע את פרטי הפרטים על השושלת המשפחתית שלי רק לאורך 14 דורות עד המאה ה16 .
ולפני כן מי יודע ? הכל אפשרי. כך שגם אם אין בי דם כוזרי ( לא ביצעתי את הבדיקה הגנטית הנדרשת כדי לברר ) אני רואה את עצמי כ"כוזרי של כבוד" " המשתייך נפשית לפחות לאותו גזע תורכי אציל של בוני קיסרות .
והנה הנושא הכוזרי עורר לפתע פתאום מהומה באתר "קדמה " של דוברי השיח המזרחי בראשותו של סמי שלום שטרית מהומה שכמוהו מסתבר גם הסכסוך הישראלי הפלסטינאי לא הצליח לעורר ( אולי בגלל שבזה כולם שם מאוחדים בדעה אחת בנושא זה ). באתר קיים עדיין דיון בנושא שחלקו כאשר משתתפים בו אנשים כמו משה בן הראש הוא אינטליגנטי ומעניין וחלקו שייך לפנאט האובססיבי אכול השנאה ל"כוזרים האשכנאצים " הרגיל
והנה רשימתה של ירדנה אלון בלוגרית באתר קדמה שמצאה עצמה נמחקת כתוצאה מעניין שהחלה לגלות בכוזרים. היא פנתה אלי וביקשה לפרסם את תגובתה בנושא בבלוג זה מאחר ששוב אינה יכולה לפרסם באתר "קדמה " שבו הייתה כותבת קבועה .

מלחמות הכוזרים באתר קדמה

מאת ירדנה אלון

זה מספר חודשים שאני כותבת באתר "קדמה" ואף היה לי בלוג אישי שנקרא "העולם כמרקחה" שם העליתי רשימות,מאמרים וסיפורים פרי עטי.
לפני מספר חודשים החל שירשור בקדמה בנושא הכוזרים למיטב זכרוני השרשור החל תחת רשימתה של פרופסור סמדר לביא "זמורות יבשות" שהועלתה על האתר ב- 7/7/07 אמנם רשימתה של סמדר לביא עוסקת בהפגנה נגד הריסת בתים בכפר שלם אולם כדרכם של לא מעט דיונים והאסוציאציות שהם מעוררים אצל המגיבים, הגיעו הדברים לכדי העלאת נושא הכוזרים.
אני באופן אישי שמעתי על הכוזרים בשיעורי הסטוריה זניחים לפני שנים רבות בתיכון ,אולם מאז זרמו מים רבים בירדן נשתכחו הכוזרים ממוחי ועומעם זכרם ,והנה ארבעים שנים לאחר אותם שיעורי היסטוריה שבים הכוזרים ומזכירים לי כי יש בהם משהו שמחייב התבוננות מעמיקה יותר.
באתר קדמה הם עלו בעוד דיונים כל פעם מהיבט אחר לרוב מן ההיבט הגנטי של הנושא שאותי לא ממש משך,החלטתי כי מן הראוי שאלמד מעט יותר ובשיטוטי באינטרנט נתקלתי ברשימתו המאוד ממצה ומעניינית של אלי אשד על תולדות הכוזרים ,תרבותם ,והקשר שלהם ליהדות כמו כן נתקלתי לראשונה בשאלה שמעלה אלי אשד ברשימתו כי בעיקבות המחקרים על הכוזרים אחד הטיעונים שהפלשתינים מעלים בנושא הסכסוך הישראלי פלשתיני הוא כי מאחר והכוזרים היו חברה שהתגיירה ליהדות ואין הם צאצאים ישירים של היהודים גולי בית שני הבסיס לטיעון של הציונות כי הציונות האירופוצנטרית היא חזרה של עם לארצו מקדמת דנא אין לה כל בסיס ויסוד.
כאמור בקדמה ניצת כל פעם הדיון מחדש עורכת האתר איריס חפץ השתתפה במרבית הדיונים חיוותה את דעתה כפי שחיוו יתר המשתתפים בדיונים לכאן ולכאן ,אולם תמיד עלו השאלות של מגיבים משוטטים אקראיים באתר מי היו הכוזרים מהיכן באו מה הקשר שלהם לתרבות היהודית בכלל ומה לנושא ולדיונים על צדק חברתי שמתקיימים לרוב באתר,
לפני כשבועיים נפל דבר ,חיים ברעם שהוא איש תקשורת כתב רשימה בגדה השמאלית שהייתה הספד לפנתר השחור שהלך לעולמו סעדיה מרציאנו,ונקראת "בשבחי סעדיה" רשימה זאת הופיעה מספר ימים לאחר מכן גם באתר קדמה ,הגבתי להספד,ניתן לראות תגובתי באתר קדמה ואז החל מחול שדים נגדי הואשמתי על ידי עורכת האתר איריס חפץ בגזענות בין היתר בשל העובדה שבבלוג שלי העולם כמרקחה נפתח שוב השיח בנושא הכוזרים.קפצתי לגדה השמאלית לראות מה כתוב שם שככה הקפיץ את הפיוזים של העורכת והנה אני רואה כי אחד המגיבים לרשימתו של חיים ברעם בשבחי סעדיה שרבב את נושא הכוזרים ותגובתו של חיים ברעם הייתה כי "הכוזרים הוא כינוי גנאי המבוסס על תיאוריות של גזענות ביולוגית כלפי חלק נכבד מהציבור הישראלי הסלחנות כאן כלפי השימוש הגזעני במונח זה היא בלתי נסבלת בעיני" כך מבלי להסביר מה ומדוע ,מאחר ותגובה זאת עלתה בגדה השמאלית לא ראיתי עצמי מחוייבת כלפיה, מה גם שנכתבה בפסקנות נחרצת מדי לטעמי .ונתתי למגיבים שעלו בבלוג שלי להמשיך את השיח השאלות, התשובות, ההיבטים של הנושא , אולם חבריו האישיים של חיים ברעם דרשו בבוטות כי אניח לנושא שוב מבלי לתת נימוק משכנע אלא תוך הצגתי באור גזעני,מבזה ונלעג ומשפיל וכל זאת על מנת לגרום לי להפסיק את השיח בינתיים פניתי לאלי אשד וביקשתי את רשותו להעלות את רשימתו על תולדות הכוזרים בבלוג שלי,הן מפני שמגיבים לא מעטים שאלו ווהן מפני שידוע לי כי ישנם מבקרים פאסיביים רבים באתר וסברתי שמן הראוי לחשוף אותם לנושא ,העליתי את רשימתו של אלי אשד וכמו כן בשיטוטי באינטרנט נתקלתי באתר בשם מורשת ברשימתו של הרב ד"ר ש"ז כהנא ז"ל "כמעיין המתגבר" שם מספר הרב כי בילדותו הסביר לו אביו שגם הוא היה רב מהו מקור הכובע שחובשים רבנים ממוצא אירופוצנטרי וכי מקורו בכוזרים שהתגיירו.לאחר שהעליתי את רשימתו של אלי ואת האנקדוטה של הרב, למחרת הופיע כתב פאשקאוויל נגדי באתר קדמה תחת הכותרת "הגיע
ו מים עד גועל נפש" שם במילים בוטות ובאופן משפיל סמי שלום שיטרית שהוא הבעלים של האתר שכן הוא ממומן מכיסו הפרטי והעורכת של האתר איריס חפץ,מודיעים לכולו עלמא כי אני מסולקת מן האתר למען האמת לא רק אני אלא עוד משתתף בדיונים ,אני מושמצת באופן שהוא שקרי ונעשית לי דמוניזציה וכל זאת בשל שהמשכתי לדון בנושא הכוזרים,הופרחו הרבה שקרים,השמצות אישיות, ובדותות בקשר אלי על מנת לתרץ את הסילוק וההשפלה הפומבית.
מה למדתי מכל זה? למדתי שאינטרסים אישיים הם סיבה טובה להשתקת קולו של האחר והיום אני מתפלאה איך מי שכל הזמן טוען כנגד ההגמוניה התרבותית האירוצנטרית שהיא משתיקה אותו ,נעמד לצידה כשזה נוגע לאינטרסים האישיים או החברתיים שלו.
אני את מסקנותי בקשר לאתר הסקתי אני מתכוונת להגיש תביעה על הוצאת דיבה ולשון הרע,ולהעמיד את נושא שאלת הגזענות ומי הוא גזען לא על פי שיקולים סובייקטיבים,גחמות,חברויות אישיות וקידומים אישיים בשל קשרים אישיים, אלא בכלים אובייקטיבים בין כתלי בית המשפט,שם יש לקוות תוצג המציאות לא על פי מערכת של שיקולים מעוותים אלא על פי אמות מידה אוניברסאליות.
באופן אישי אינני מתכוונת לחזור ולכתוב אי פעם בקדמה שכן כל תרומה שלי לדיון כזה או אחר גם אם בנושאים הקרובים מאוד לליבי באתר שאינני מאמינה לו או בו ,אהיה כמשתפת פעולה עם ערכים שאני יודעת בברור שהם מעתה ואילך לתחושתי המאוד סובייקטיבית ,התנאות שקרית באידאולוגיה שאלה שמצהירים עליה אין להם באמת כוונות לממש אותה ,אלא להשתמש בה לשם האדרת האגו האישי שלהם.
למה אנשי קדמה התנגד כל כך לנושא ? הם חשבו שלהזכיר אותו זה יחשב גזענות כנגד האשכנזים ?
אני טוענת שאנשי קדמה דנו בנושא הכוזרים ולא ראו בזה כל חשש שהדבר יחשב לגזענות נגד האשכנזים היו כאלה שחשבו שהנושא מעניין לכשעצמו אולם לא ראו בזה קשר למאבק המזרחי, היו כאלה שסברו שהנושא מעניין וקשור למאבק המזרחי היו כאלה שחשבו שזה לא רלבנטי כלל וכלל, היו כאלה שהתחילו לנתח את העניין הגנטי ואותי עניין הטיעון הפלשתיני ואיך מתמודדים איתו(בדיוק אפרופו כמו הטיעון בנושא הצלבנים שאתה ודאי מכיר את הביטיו וגם את הנושא הזה רציתי להעלות) אז כך שלא הפסיקו לדון בזה אמנם לא תמיד בצורה אינטנסיבית אבל דיונים על כך היו ומעולם לא נטען שזה גזעני ,לא מצד אנשי קדמה היה בחור אחד עלום שם בשם עודד הישראלי שטוען שכל מה שכתבו בקדמה זה גזעני כולל נושא הכוזרים וכולל כל טענות הקיפוח או האנטי ציוניות של חלק מאנשי קדמה אבל הבחור עלום הזהות הזה היה כל הזמן בעמדת נגד ולעומתנות כנגד הדעות של אנשי קדמה אז כל הזמן היו נסיונות ודיונים להפריך את טיעוניו כולל הטיעון שלו שהדיון בכוזרים הוא גזעני וזאת בשל דבקותו בעניין של גנטיקה כשחלק מאנשי קדמה טוענים שהעניין הגנטי לא רלבנטי והיתה תחושה שהשיח לגיטימי ופתוח לדיון , מעבר לכך שאתה יודע לא חייבים לדון בנושא אם לא רוצים פשוט לא מגיבים ואז הדיון גווע מעצמו אם לא מעוניינים לדון בו.אבל זה נושא שכנראה כן עניין אנשים וכל זה נמשך מספר חודשים עד עד שחיים ברעם כתב על כך באתר הגדה השמאלית מרגע שחיים ברעם שציטטתי ברשימה ששלחתי אליך כתב שזה גזעני ולא נימק אפילו למה זה גזעני העורכת של האתר וצבי בן דור שהוא אחד הכותבים בקדמה וטען שהוא חבר אישי של חיים ברעם
מאותו רגע הנושא הפך לטאבו מבלי לנמק מדוע
והוטחו בי האשמות שהוטחו וכפי שבוודאי ראית סולקתי מהאתר והבלוג שלי נמחק וסולקתי תוך שמעמידים אותי בפומבי על עמוד הקלון בכיכר העיר

א.א. הייתה לך איזו שהיא תזה בעניין שהרגיזה אותם במיוחד ?
ירדנה אלון: לא הייתה לי שום תיזה וזה מה שמוזר בכל העניין
אני לא השתתפתי כלל בדיונים למעט לשאול שאלות אינפורמטיביות בקשר למי היו הכוזרים
לא שמעתי על הכוזרים למעט מה שלמדתי פעם מזמן וביקשתי לקבל עוד אינפורמציה כפי שביקשו אחרים שנחשפו לראשונה לסיפור
ולכן להאשים אותי בגזענות זה מגוחך כי אין לי שום תיזה איך תהייה לי תיזה על משהו שאני לא יודעת עליו כלום?
עכשיו היו עוד כמוני שרצו לקבל עוד אינפורמציה
אז סיפקתי את האינפורמציה הן עבור עצמי והן עבור אלה ששאלו מי בכלל היו הכוזרים ופניתי אליך כדי להעלות את מה שכתבת שקודם כל תהייה אינפורמציה ראשונית על הרקע של הכוזרים,על ההיסטוריה שלהם,על התרבות שלהם, ואז אחרי שמבינים ויודעים את הרקע אפשר להתחיל לבנות תיזה לכאן או לכאן
עכשיו אתה מבין מדוע זה היה מגוחך לטעון שאני גזענית מה גזעני בזה שאתה מביא אינפורמציה על הרקע ההיסטורי והתרבותי של הכוזרים?
אני רק העליתי את הטיעון הפלשתיני כחלק מאפשרות לדיון ולא קיבלתי שום תשובה אפילו לא רצו לדון בזה
וזה הפליא אותי מאוד דווקא באתר שמתעסק על הזמן בסכסוך הישראלי פלשתיני ומתהדר במפגשים עם פלשתינים אז כל המתהדרים במפגשים מהסוג הזה ודאי נפגשו עם טיעון כזה או שהיו יכולים להיפגש עם טיעון כזה אז עניין אותי לדעת מה משיבים על טיעון כזה מפני שלי כאמור לא הייתה כל דיעה ולא הבעתי שום דיעה בנושא רק התחלתי להביא אינפורמציה ראשונית והוטח בי שאני גזענית .

עד כאן ירדנה אלון
ממה שראיתי ממה שנשאר מהדיון באתר היה שם דיון רציני בנושא אבל היה גם מתדיין אובססיבי מהסוג הבלתי שפוי הרגיל בדיונים כאלה לגבי מוצא האשכנזים מהכוזרים כהוכחה לחוסר יהודיותם וכהוכחה שיש לזרוק את כולם לים . אולי זה מה שהטריד את אנשי קדמה ולכן מחקו את יר?
?נה אלון .
אנשי קדמה אגב טרחו ומחקו גם תגובה שלי לעניין שהופיעה לאחר הודעת המחיקה של מר סמי שטרית מסיבותיהם המלומדות הידועות רק להם .

והנה היא לפניכם שוב :

כדי להרגיע את כולם ,וכפי שכבר צויין במהלך הדיון ב"קדמה " הנושא של "הכוזרים כאבות האשכנזים " הוא עניין מת ( חוץ כמובן עבור האובססיבייים ביננו ) .מחקר נעשה ב1993 בידי מדענים איטלקיים הישווה את הדנא של היהודים האשכנזים מצ'כיה עם זה של יהודים הספרדים ועם זה של לא יהודים מצ'כיה.ההנחה הבסיסית הייתה שאם היהודים הם צאצאים של גרים סלביים כי אז הגנים שלהם על מוטציות השונות שבתוכם יהיו דומים לאלו של הצ'כים הלא יהודים .
הם אכן מצאו כמות גדולה של דמיון אבל לא בין היהודים והנוצרים הצ'כיים אלא בין היהודים הצ'כים והיהודים הספרדים . התברר שהגנים של היהודים הצ'כיים היה להם דמיון רב יותר לגנים של ערבים מלבנון מאשר לאלה של נוצרים מצ'כיה …
ומה אם האפשרות שהאשכנזים הם כולם צאצאים של הכוזרים .לא נעים להגיד ולי זאת דווקא מכה אבל המחקר הגנטי הכריע בעניין נגד .
שני חוקרים דרור רוזנגרטן ודורן בהר יצאו במהלך שנות שתשעים לקבוע אחת ולתמיד האם ביהודים האשכנזים יש גנים כוזריים ?
אבל נמצאו גנים בכ12 אחוז מכלל האשכנזים שנבדקו שאינם מתאימים לפרופיל הקבוע ומוצאו בתקופה לפני 1500 שנה דהיינו בערך מהמאה השמינית לספירה וייתכן שאלו הם גנים כוזריים .
מחקרים נוספים בכל אופן הורידו את המספר ל5 אחוז מכלל הנחקרים .
אז ייתכן שיש כ10 אחוז מהאשכנזים אולי 12 אחוז אולי אפילו לך תדע 15 אחוז שיש להם גנים כוזריים אבל כל המחקרים לא מצאו יותר מכך .
עוד שאלה שנפתרה ,אבל אנחנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהאובססיביים למיניהם ימשיכו להתעלם מכך .

ראו גם

מהו מוצאם של האשכנזים

הכוזרים והישראלים

הכוזרים והישראלים ואני : עידכון לאחר 20 שנה 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

292 תגובות על “מלחמות הכוזרים באתר "קדמה "”

שטרית והגברת ירדנה אלון, הוא מתעב באופן גורף גירושים סתימת פיות וכפיה.
לכן הוא מתערב וכותב.
חוב"ב שמוצאו משם מתעניין מאוד בכוזרים, וקרא את כל הספרים וראה אפילו את הסרט…וחוב"ב נזכר שהכוזרים המתגיירים כהורי האשכנזים זו תיאוריה שהעלתה ארתור קוסטלר בשבט ה13. כי רצה להשמיט האנטישמיות על בסיס גזעי [יהודים=שמים] . אם חוב"ב זוכר הופסקה הפצת הספר כאשר המחבר הבין מה עשה.
אם יש יהודים – ז.א. אנשים שקשורים לגורל ולהיסטוריה היהודית שפוסלים יהודים אחרים בגלל שה פרענקים, ווזווזים אשכנזים או צאצאי גרים כוזרים,כושים רוסים או מה שלא יהיה, אז חוב"ב הולך להשחיז סיכותיו ויחלק אותם חינם לכל דורש במלחמתו באנטישמים מבית.

לעיר הדמיונית, עם מערות מתחת לקרקע של מגורי אדם קדום, משוכה בפסיפס צבעוני- של קטעי רצפות שיש משרידי המקדשים, על שפת הים השחור לפני כ3000 שנים, למקום שטוף האור הזה הרשו המוסדות דאז לקרוא בשם "חרסונס"
רק בארץ נודע לי כי עיר חלומותיי זו שייכת לזיכרון הלאומי שלי – לכוזירים. הנמל הושחת על ידי ויקינגים, כל סימני שייכות לתקופת הייהדות הוטמנו היטב.

נסתרות דרכי הלב – אהבתי את המקום, בלא מודעות לזהותי, לזהותו, לקשר כלשהו ביני ובינו.
מי יעז להגיד לי את מי/מה לאהוב?
מקור שמי- בושני- בושמני… השמרני מפרשנים! תלמידיי הערבים לא מכירים בהיסטוריה שלנ, מה תגידו להם? אני אומרת להם ולכם בלי היסוס, כי מקורותינו מאדמת ציפור פניקס ורודת האבן בשם פיניקיה (או כל שם אחר) שקדמה לכל חלוקה שבטית המוכרת היום על שטחי לבנון-ישראל-סוריה-ירדן.
אין זו אגדה! את האגדות צריך לדעת לספר…

מר אשד היקר, אני נוהג לעקוב מדי פעם אחרי הנעשה באתר המענין מאוד שלך ולא פעם אני לומד ממנו דברים חשובים. הפעם האחרונה שעשיתי זאת, אגב, היתה כדי להביא לינק לדברים שאתה עצמך כתבת על הנושא הכוזרי. אני מזדעזע לראות היום שגברת ירדנה אלון הופיעה באתרך והוציאה את דיבת אתר קדמה רעה. אני קובע כי כל שהיא אמרה כאן הוא הבל ורעות רוח ושקרים. אמת הדבר כי מכיר חיים ברעם שנים רבות אבל לא בזה היה הענין. קשרי עם האיש עלו כאשר הוא הוכפש באופן מביש ביותר על ידי הגברת אלון ועל כך כמה מחאה גדולה. רק לאחר מכן התברר שבן חטאיו של מר ברעם היה גם הערה שהוא העיר באתר אחר כי ענין הכוזרים הוא ענין גזעני. בזמנו אף אחד בקדמה לא ידע על כך ולא נתן דעתו לכל אבל כך חדרו הכוזרים לאתר קדמה. ולא כפי שירדנה, לצערי הרב מאוד, מתארת כאן באתר שלך . באופן שהדברים מוצגים כאן נעשה עוול גדול מאוד לאתר קדמה, לעורכת שלו, ולגם לסמי שלום שיטרית. אם יש לך זמן מיותר וכוח, אני מוכן לשלוח לך את כל, אבל כל, הלינקים לנושא, לא רק מה שירדנה שלחה וכך תיווכח כי היא יצרה כאן מצג שווא.. לענין הכוזרים, כבודם במקומם מונח. ועובדת היותם פרק בהיסטוריה העולמית והיהודית אינה מוטלת בספק. אבל יש מי שעושים בפר זה שימשו שהוא נלוז וגזעני. כדי להוציא את האשכנזים מכלל היהדות. נגד זה כמה צעקה בקדמה. לצערי הרב, ואני אומר בלי שמץ של התנשאות, נראה שירדנה נספחה לתוך עמדה שלא התכוונה להחזיק ונאחזה בה רק מטעמי כבוד. אין לי בעיה להוכי זאת לכל מי שעיניו בראשו, כמוך. אני מזמין אותך לכתוב לי. אני מספק כאן את כתובת המייל שלי (ומבקש כי לא תועבר לאף אחד מלבדך( כיוון שאני רוחש לך כבוד רב והערכה רבה. בידידות צבי
נ.ב. אני מצטער על היעדר סימני הפיסוק הראויים, היה קשה לכתוב בתוך המסגרת שנותן האתר שלך למשלוח הודעות. אם יש לך כוח אנא קרא הכל. כאן הכל התחיל: http://www.kedma.co.il/index.php?id=1665&t=pages כאן זה ממשיך http://www.kedma.co.il/forum/viewtopic.php?t=2630 לצערי הרב המדור "העולם כמרקחה" של ירדנה (לשם היא העבירה את המריבה) נמחק לכן איני מספק לך אותו

בקדמה שצרח את הדברים שאתה מתאר
אבל ירדנה לא העלתה דעות כאלו
כך שהמחיקה שלה אינה ברורה.
היה מספיק למחוק רק את הגזען .

אני שמח שנושא הדיון הגזעני בנושא הכוזרים – כפי שהתנהל בקדמה – עלה כאן, ושירדנה אלון גם זכרה להזכיר פה את שמי… סוף-סוף אפשר לדון ברצינות בעניין, חופשיים מן הצנזורה המגמתית שמפעיל האתר "קדמה" – אם וכאשר נוח לו…

בעניין אחרון זה, של צנזורה (וכמצונזר ותיק של קדמה בעצמי), אני יכול לומר שיש דווקא לברך על היוזמה של עורכי האתר לצנזר את הדיון הגזעני שם, אלא שבמקרה של ירדנה נראה שמדובר רק בתירוץ שהופעל שם ממניעים אישיים – ולא מתוך סלידה אמיתית של העורכים שם מעצם הרעיון הגזעני של שלילת הזכות של האשכנזים לשבת בארץ על-ידי הטלת ספק באותנטיות של מוצאם הארץ ישראלי הקדום…

והרי, כל מי שמכיר קצת את קדמה יודע שהדיון בנושא הכוזרים שם לא התחיל היכן שאומר מר צבי בן-דור, אלא יש לו שורשים קדומים הרבה יותר מזה. הנה, אם יש לך כוח, אנא קרא הכל (וגם תלמד מזה עוד קצת על המחקרים הגנטיים העוסקים בשאלת מוצא האשכנזים מהכוזרים). כאן הכל התחיל:

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1388&t=pages

וכאן זה נמשך:

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1190&t=pages

הדיון שבמסגרתו צונזר סוף-סוף מר מוני יקים מפיץ תיאורית הכוזרים=אשכנזים שכתב שם (וראה שם שם) היה רק הסוף המאוחר מדי של כל הפרשה…

אני חייב לציין שהנושא של המחקרים הגנטיים העוסקים במוצא היהודים (נושא אליו נסחפתי תוך כדי הויכוח הנ"ל) היה מרתק לכשלעצמו – אם וכאשר עוסקים בו שלא מתוך כוונה לשלול את זכויותיו ההיסטוריות של מאן-דהוא לשבת פה… לעניות דעתי, לאחר ניתוח סטטיסטי של הממצאים הגנטיים שעולים מהמחקר הזה בהשוואה עם הממצאים הגנטיים שעולים ממחקרים על עמים אחרים במזה"ת, באסיה ובאירופה, יוצא שלאו-דווקא הכרומוזום אליו (כנראה) התייחסת, אשר מופיע בקרב 12.7% מן האשכנזים, הוא הוא "הכרומוזום הכוזרי" המבוקש, אלא שישנו כרומוזום אחר, שנפוץ מאוד בקרב הטורקים, הארמנים, הפרסים ושבטי ה"חאזארים" דוברי השפה הטורקו-מונגולית במרכז אסיה, אשר מופיע גם בשיעורים נמוכים אצל היהודים…

העניין הוא שהכרומוזום האסיאתי הזה מופיע רק אצל 11.5% מהאשכנזים, שזה שיעור דומה לזה שבו הוא מופיע אצל הפלסטינים (8.5%) למשל (אולי זכר להגירות קדומות של שבטים הודו-אירנים ממרכז אסיה ללבנט – כגון החיתים), אבל אצל היהודים הספרדים הוא מופיע בשיעור גבוה פי שלוש של 29.5%…

ייתכן אפוא שהזכר הגנטי של הכוזרים השתמר "דווקא" בקרב אותם יהודים שגיירו אותם מלכתחילה – היהודים שישבו במזרח, בבבל, אבות קהילות יהדות ספרד…

(אגב, את כל מראי המקום למחקרים שעליהם אני מסתמך ניתן למצוא במסגרת הדיון בקדמה, שאת מראה המקום שלו הבאתי לעיל).

כל ההתנהלות של אנשי האתר קדמה בעניין נראית מבולבלת וסותרת ולא ברורה .
מצד אחד הם היסכימו לפרסם דעות על הכוזרים כאבות האשכנזים ( אגב בכך אין גזענות כשלעצמה ) מצד שני הם מוחקים חלק מהם לאחר תלונה של חיים ברעם ( אם זאת הייתה הסיבה
התנהלותם בעניין נראית מבולבלת ולא גזענית .

האשכנזים הם לא יהודים בדיוק כמו שהמרוקאים והעיראקיים לא יהודים, השורשים של העירקים הם
בג'ינג'יס חאן, של האשכנזים בכוזרים,ושל
העירקים בבבל הקדומה שם עירבבו אותם עם כל בני המין האנושי. נו באמת.

עושה רושם שאתר קדמה פיתח סוג של עניין אובססיבי להתעמק בו במתקפת מוחות מטורפת, קודם הוא מטפח קיפוח ואז מי שלא מזרחיסט
יאכל אותה ובגדול!!!!!!!!!!!!
העיסוק האובססיבי באתר הזה, עכשיו במקרה בכוזרים , ובתאוריה הקונספירטיבית שהאשכנזים "לא יהודים", יכולה להתנסח במה
שכתב אשד במאמרו "הכוזרים וישראלים"

"
טענה זאת זכתה להתקפות רבות וגם לפופולאריות עצומה בחוגים בלתי צפויים: אצל הערבים ואצל נוצרים אנטישמיים קיצוניים מסוגים שונים שטוענים שהישראלים האשכנזים של היום הם צאצאי הכוזרים ולכן אין להם שום קשר ליהודים של התנ"ך ושום זכות על ארץ ישראל. כיום זוהי אחת מהטענות המרכזיות בחוגים אנטישמיים שונים, שהפכו את הכוזרים הקדומים (שעד לשנים האחרונות כמעט לא היו ידועים כלל במערב) למעין גזע דמוני ואויב ראשי של הנצרות והמערב לדורותיהם. אין בכך פלא; הרי היהודים של היום הם צאצאי הכוזרים! את הטענות האלה ניתן אגב למצוא גם פה ושם בקרב חוגים קיצוניים של יהודים מזרחיים כאן בישראל.
"
אכן, בקרב חוגים קיצוניים של יהודים מזרחיים כאן בישראל, אשד צודק.

של נטאלי – כזכור לפילוסופיה!!!!
מכירים בהיסטוריה של עמם ויודעים ומסכימים שמוצאם מערב [המאושרה…] ומשם הם פלשו לארצות אחרות, כבשו אותם ואסלמו בכח את אוכלוסיתם.?
בעיקרון חוב"ב מתעב כאלה שמוצאים מהעוגה רק את הצימוקים הנראים להם ועושים זאת בנוסף לכל באצבעות מזוהמות.
המלמד מוסיקה לחרשים אלמים שאינם מסוגלים לשיר מבזבז זמנו בדיוק כמו הפילוסוף שמלמד 'פילוסופיה' לכאלה שלא אוהבים ולא מכירים בהיסטוריה ןבנאראטיב ש ל זולתם..
חובב מציע למורה נטאלי סיכות בזול לפיצוץ המורסות מאזני תלמידחיה – כפי שבעצמה ספרה עליהם.

אף אם אדם לא מכיר, למשל, בסיפורי סבתא של שכנו הטוב, שיעורי פילוסופיה יספקו לו ריפוי מגזענות כלפי זולתו שאינו מוכר לו דיה, למרות שהתגורר בסביבתו הקרובה כל חייו!
אין זו אשמתו- פשוט לא לימדוהו בזמן, ואף פעם לא מאוחר לו ללמוד היסטוריה, לפחות זה מועיל לחיזוק הזיכרון, שלא כמו לימודי פילוסופיה – קשים וחסרי תועלת מיידית לעיכול היומ-יומי.

הצטערתי לגלות כי הדיון הסוער שהתנהל כאן התמקד רובו בסכסוך עבודה שגרתי, ליבון שמם של המעורבים בו, ולא עלה לרגע מעל ראשכם מעין אב התקווה כי אנחנו כאן כל יום אכן, מצליחים, פחות או יותר, להוכיח שיש לנו היסטוריה! שמא, היה נדמה לכם כי לא תצטרכו לשמור על החזון היהודי, אלא שתתקבלו בזכות ההישגים ההיסטודיים של סבתות? אגב, הכוזירים איימו על רוסיה כולה, ראשית כל, בעוצמתם המדינית המושכלת שאיפשרה לאזרחייה היהודים לנהל יחסי כבוד עם כל החבל המסחרי – מהודו עד קצה האטלנטי של יבשת אירופה…
אולי, יועיל לנו לשחזר את המקור הגנטי , במקום להתפאר בשייכותנו להיסטוריה המונוטאיסטית לאליטות בעלות גנים מובחרים – הרי, ילדי ישראל, בינתיים, איבדו חלק מן הגנים היוקרטיים בשל החינוך לרשלנות שלוקח את הגזע לשטח פרימיטיבי וריק מכל היסטוריה…

בהיסטוריה שלנן" . סוף ציטוט מדברי המורה נטאלי. הפילוסופים הערבחים הצעירים מכירים את אבל לא ב'. וזהנ הבדל עצום.
היהודים ברואים עצמם כצאצאי אבונא אברהים אל-חליל רואים בישמעאלים בני-דודים. לעומת זת הישמעאלים רואים ביהודים צאצאי קופים וכלבים..
אם חוב"ב זוכר תלמודו עדיין לא הייתה רוסיה כאשר התקיימה ממלכת כזאר. .
את כל שאר הדברים שנכתבו חוב"ב מודה היא לא הבין גנטיקב אחיטיזם מונוטיאזם פרמיטיביזם יוקרה והיסטוריה וילד יחשראל. כמה גמלים עוברים בקוף של מחט- כמה מלאכים רוקדים על חוד של סיכה. כמה תלמידי פילוסופיה ערביים מוכנים להסכין להיסטוריה יהודית שמהווה בסיס להיותינו כאן?
בסוף החודש חוב"ב ימכור סיכות חדות בהנחה לכל דורש.

מצד אחד אתה טוען כי .."קשרי עם האיש עלו כאשר הוא הוכפש באופן מביש ביותר ע"י הגברת אלון"…ובכן שוב הינך חוזר על טענות ההכפשה ואני מניחה כי לאחר שאביא את העובדות וכך יתרענן זכרונך תשוב בך מדבריך וחוזר חלילה כל פעם מחדש ,תחילה מצטרף למקהלת הטוענים כי אני מכפשנית וגזענית ולאחר שאני מעמידה את הדברים על דיוקם חוזר בך ומתנצל .ב- 10/1/08 בבלוג שלי
"העולם כמרקחה לאחר שהבהרתי לך מספר דברים בנוגע לתגובתי לחיים באר אתה הישבת לי כדילקמן ואני מביאה את הדברים כפי שהתפרסמו בבלוג שלי שלמרות שהוא נמחק הצלחתי לשחזרו

ירדנה

10 Jan 2008 01:05מאת : צבי בן-דור

ירדנה,
הבנתי, הפנמתי, ואני רואה עכשיו את כל התמונה. ברוך השם. חס ושלום אינני מבקש לכפות עליך דבר.

מחר עשויה להתפרסם תגובה אחרת שכתבתי אלייך שמשום שהופנתה למדור אחר כנראה שמתעכבת (אני מבין שהללו כאן מועלות על-ידך ולא ע"י איריס). נא קחי בחשבון שתגובה זו שאולי תתפרסם נכתבה לפני כל הללו.

ליל מנוחה.

ואז המשיך הדיון ואז השבת לי כדילקמן

ירדנה וכוזרים

10 Jan 2008 14:55מאת : צבי בן-דור

ירדנה, ולי דווקא נראה כי לא התקדמנו כלל. זה מה שאני אומר מאז החלו הפרץ והצווחה. כבר אמרתי שהפנמתי וגו'. חוץ מזה אני לא האשמתי אותך בגזענות וכו'. חבל שאנו ממשיכים בכך. האמיני לי שהפנמתי ואין אילייך כל תביעה, טרוניה, טענה ומענה או כל דבר אחר מהשורש ג.ל.ל. חבל, באמת.

אף אחד לא הפך אותך לשק חבטות, או לשעיר לעזאזאל. לפחות בעיני את חברה נכבדה ורצויה בקהילה נכבדת זו. ודבר לא יקרה אם נניח לכך עכשיו. באנו הנה להנות, לא להלקות את עצמנו כל היום.

לענין הכוזרים, אני דווקא סבור שיש מקום לדון בתיאורית הכוזרים ולו רק כדי להבין את משמעותה הפוליטית והתרבותית בימים ולעמוד על חשיבותה אם בכלל. אולי יואיל מוני להסביר פעם אחת את משנתו ולנמק מדוע הוא סבור כי היא חשובה בנקודה היסטורית זו. איריס בר כבר עשתה מחצית העבודה. אני דווקא שמעתי ממנו דברים בנושא לפני חודש ואינני חושב שכל מה שהוא אומר איזוטרי ובלתי רלוונטי. אולי גם כדאי לפתוח את זה הפוסט חדש פרי עטו. כמובן, זה מצריך דקה דקתיים של יישוב הדעת ושקט.

בינתיים, אולי כבר נניח לחיים ברעם?
והנה שוב לאחר שחזרת בך ממסקנותיך כי אני מכפישנית וגזענית,אתה שב לסורך
אני נאלצת לכתוב כל זאת על מנת שהתמונה תובהר ויראו הקוראים כי המצגת שהינך מנסה להציג היא של תנודות קיצוניות ביותר בהצגת המציאות פעם אני מכשפה רעה ופעם אני מלאך מעבר לזה שגם המציאות ב"קדמה " ידועה לך אתה יודע הייטב כיצד עולות תגובות באתר, והינך יודע כי כל התגובות לרשימות העולות במרכז האתר נשלחות לעורכי האתר היום זאת איריס חפץ ביחד עם סמי שהוא הבעלים הפרטיים של האתר(לדבריו) ורק לאחר שהם קוראים אותן הם מחליטים אם להעלות אותן או לא, כלומר הכוח והשליטה על התגובות נמצאות בידיים שלהם לא של המגיב,לוא סברו עורכי האתר כי תגובתי לחיים ברעם יש בה כדי הכפשה וגזענות מדוע העלו אותה מלכתחילה? הרי הייתה להם אלטרנטיבה אחרת, חופש ההחלטה וחופש הבחירה מה להעלות ומה לא נתון בידהם לא בידי המגיב שכן הם אלה שאחראיים על העלאת התגובות.יכלו לבחור בשתי אלטרנטיבות א.- לקרוא את תגובתי ולכתוב למייל שלי "תגובתך נמצאה בלתי ראוייה כי היא מכפישנית וגזענית ועל כן נסחי אותה מחדש שכן אין באפשרותנו להעלותה כפי שהיא". או להעלות אותה כפי שהיא ולא לצאת בפרץ וצווחה "גזענית" "מכפישנית " וכל שכך מחמאות אין זאת כי התגובה שלי פורסמה אך ורק על מנת שתהייה סיבה להתגולל עלי ולהציג אותי בציבור באור נלעג ומבזה כמו כן למייטב ידיעתי והיא לא מרובה שכן התחלתי לכתוב בקדמה אך לפני מספר חודשים ולראשונה נפגשתי עם נושא הכוזרים בקדמה בשירשור שהחל תחת רשימתה של סמדר לביא "זמורות יבשות" שהועלה בקדמה ב- 7/7/07 ואם תעקוב אחרי השירשור תיוכח שלי לא היו דעות בנושא רק שאלות ובאשר לטענתך כאן כי נספחתי לתוך עמדה שלא התכוונתי לאחוז בה אלא מטעמי כבוד אני משיבה לך את אותה תשובה שנתתי לשאר הקוראים בקדמה בתאריך 12/1/08 שוב היא עלתה בבלוג שלי בקדמה והיא נובעת מהמקום של סקרנות אינטלקטואלית ולא מטעמי כבוד

הדיון לא תם הוא רק מתחיל

12 Jan 2008 23:54מאת : ירדנה אלון

לשניר א,ב,ג,ד,ה,…..ולשאר המגיבים שהדיון על הכוזרים היה להם לזרא,לא חייבים להשתתף במה שלא מעניין אתכם,הדיון כאן על הכוזרים לא נכפה על איש ולמעשה אף דיון לא נכפה על איש מי שרוצה לדבר על הכוזרים ודרך אגב ממה שהספקתי ללמוד לנושא הזה יש פן לא רק מההיבט הגנטי אלא גם מההיבט התרבותי- ספרותי קולנועי שכן ספרים רבים נכתבו בהשראת הסיפור הדי מופלא אני חייבת לציין זאת,ואני מודה לכל מי שחשף אותו בפני,זהו פרק היסטורי חשוב בתולדות ההיסטוריה שלנו שדי הוצנע בדיוק כפי שהוצנעו פרקי היסטוריה חשובים אחרים כמו ההיסטוריה של יהדות ארצות האיסלאם וגם השאלות שהוא מעורר מישהו מהמגיבים כאן העלה את הטיעון שאיש משום מה לא ניסה אפילו להתייחס אליו ולהתמודד איתו וזה שבויכוח בין ישראלים ופלשתינאים הפלשתינאים דווקא כן מתייחסים לנושא ולכן אני רואה מקום ללמוד אותו להתייחס אליו.כמו כן כפי שהוזכר ספרים רבים נכתבו בהשראת הפרק ההיסטורי הזה ומאחר וקדמה זוהי שכונה שעוסקת גם בענייני תרבות מן הראוי אני סבורה שנבדוק גם נושאים אלה איך השפיע הסיפור הכוזרי על עולם הספרות והתרבות שלנו,ובכלל איך השפיעה התרבות הכוזרית על היהדות ועל יהודים בכלל ובעיקר אלה שבאו ממרכז אסיה מה שנקרא בזמנו חבר העמים וקולם ותרבותם די מוצנעים או לא מקבלים את הבמה שלהם והיא סגורה בתוך הקהילות הקטנות שהם הקימו כשהיגרו לכאן, גם אלה חומרים שמן הראוי לאסוף לחקור להתייחס אליהם ולא להמשיך להצניע אותם.ועל כן כל מי שרוצה להמשיך ולדון בנושא גם מהיבטים אחרים שלו מוזמן בחפץ לב לעשות זאת, וכל מי שיש לו מה לתרום מבחינת מיידע על חיי התרבות של הכוזרים ואיך זה השפיע או לא השפיע על היהדות ועל יהודים,כל מי שמוכן לגלות לנו ספרות שנכתבה בהשראת הפרק הכוזרי בהחלט מוזמן לעשות זאת
מבחינתי הסיפור לא תם הוא רק מתחיל ואשמח אם כל מי שזה מעניין אותו (לא רק מבחינה מהותנית של ספירת גנים) בהחלט מוזמן לתרום
ובכן הינך רואה צבי ככלות הכל סקרנות אינטלקטואלית גרידא ותמהתני עליך שכן אני ואתה מעולם לא נפגשנו פנים אל פנים ולמייטב ידיעתי הנך מורה ומרצה להיסטוריה ולא פסיכולוג קליני המצוי בנבכי התת מודע של בריה זאת או אחרת לא כל שכן שלי על מנת לקבוע קביעות נחרצות כי "נסחפתי" לדיון מטעמי כבוד באופן אישי אני רואה זאת כעוד אחד מנסיונות ההלעגה וההמעטה בערך משל סקרנות אינטלקטואלית מצוייה בכיסם הקטן של ידידיך ומכריך ומניעים של כבוד מצויים אצל אלה שאינך מכיר כלל והם אוחזים בראייה שונה משלך
,

יפה שיצאת מנקודת ההנחה כי אלה, המתייחסים להיסטוריה שלנו(בחיוב או בשלילה), הם הזקוקים במחקר רב-תחומי בהיר , ואכן, בין המקשיבים לנו- כל ערבי ישראל ופלסטינאים. ולמי שזה צורם שעדיין אנו דשים על תוקף היסטורי של נוכחותנו כאן, שיחפש לו הוכחות לקיומו – מדוע שיחזירו לו הבנה ויקבלוהו כצאצא המוגדר בהגדרה הטבועה ביהדות- אור לגויים, ולא כשורה חושך לעדות ולמיעוטים?!

במה ננפנף מלבד ההגדרה המופלאה הזו, שמבטאה את עיקרי התורה שהכוזירים ידעו לבחור בה בשל יתרונה הזה – המקנה הצדקה ליכולת הנתינה?

אולם , מעט מדי ממצאים שרדו, וגם לא הוכחות קיום העבר המפואר או העלוב ישכנעו את המתנגדים לקיומנו. נראה, שהחומר המוצנע בתרבות של העלייות, שירדנה גולן רמזה עליו, הוא הפיתרון ולחשיפתו יש לתת דחיפה כלבעל דרגת אוצר לאומי (במקום הורדתו כמו שנעשה עם תרבות האידיש, לדוגמה, לרמה של תופעת מעבר ארעית שלא היה בה די חיים "יהודיים" כביכול, על מנת שישראל תועיל להכתירה). הדבר המוצנע בשל סיבות חברתיות אמור להשבית התנגדויות וגרום להקמת תודעה כלל אנושית- למדינה ולכל תושביה. הרי, זו גדולתן של הקהילות כמו זו של רוסיה שהיו מפותחות מספיק כדי שבמיומנות ובאמנות תישמרנה הרוחניות היהודית, שעתידה להפוך לכוח גנטי!

לפי הסיפורים האישיים, אכן ניתן להגיע לשורשים שערכם מעל ומעבר לכל ערך ארכאולוגי צעקני.

"שהן מהוות מחאה נכאבת
על המצוקה הלא-מוצדקת של המכתרים
אלה סמלים של מה שהיה צריך להיות שלהם
על מה שמן הדין החיה שיהיה להם"…

ריפוי מגזענות כלפי זולתו…דברי המורה נטאלי,
צחקתי ואני צוחק. ואת המורה אשלח ללמוד אולי תשנה דעתה ועוד אוסיף לה בשקט -חכמה,הזהרי קצת בהתבטאויותיך הנחרצות,… .

ובינתים אני צוחק כי הצחוק יפה לבריאות.

לדעתי, מרוב נסיונות להיות שנון ומתוחכם יצא לך שיר חלש…

הייתי מזמין את האיש שבא לקרוא, האיש שבא לצחוק ואת חוב"ב לתוכנית מיוחדת של הישרדות בבלוג של אלי (במידה והם לא אותו אדם, כמובן). הפרס למנצח – סוף שבוע זוגי עם הפילוסופית נטלי גוטמן.

הילד שיוולד – הוא המשיח.

האיש שבא לקרא מבקש להדגיש שהשיר הוא ציטוט מקונסטנדינוס קוואפיס – כל השירים- תרגום יורם ברונובסקי הוצאת כרמל, המפעל לתרגום ספרי מופת 1993.
על מנת להקל על המבקר הספרותי יופנה תשומת ליבו לשיר ששמו "מזכוכית צבעונין" עמודים 100-101 ושם ימצא את השיר החלש.
אילו היה לאיש שבא לקרא סיכות משל חוב"ב הוא היה נועץ אותם ב'מבקר הספרותי'. מכיוון שאין לו הוןא יעבירו לאיש שדבא לצחוק שיעשה ממנו בהדמנות חוכא ןואיטלולא.

איך העזתי לא לדעת מראש ובעל פה שזהו שיר של קונסטנדינוס קוואפיס… כמה נפוח מצידי ומשלושת המפגרים האחרים על פני כדור הארץ אשר העיזו בטפשותם הרבה לא להכיר את הספר הנ"ל. איני מתכוון להעליב את המשורר ז"ל, אבל דעתי על השיר נשארה כשהיתה… יתכן ששיריו האחרים טובים.

ולאיש שבא לקרוא, באמת שאין צורך להתנפח. העובדה שאינני חבר בחוג ה'מבינים' וה'מומחים' ושלא ידעתי שהשיר נכתב ע"י משורר ידוע לא מחייבת אותי פתאום לחשוב שהוא נפלא.

בקיצור, אנא נעץ סיכות בעצמך לפני שתעשה זאת לחברך…

(או משהו כזה…)

נ.ב. בהצלחה עם נטלי…

עם השחר, אין יותר מה לצחוק מאחד ששם עצמו לצחוק, מאחד שעולמו ברמה של הישרדות,שמודה שהוא נפוח.ועוד כמה כינויים שנתן לעצמו.
כדברי הקדוש טוסבראהינדי – אם חושם שם עצמו כדחליל,והציפורים מלשלשות עליו, אין צורך לכוון לעברו גם את מכונת הדישון.

העובדה שציינתי את המילה 'הישרדות' לא אומרת מייד שזהו עולמי. וגם אם היה – אין בושה בכך. לא רק מטומטמים רואים את הסדרה הזאת, למרות שאין פלצנות גדולה יותר מלהכריז על שנאתך לתכנית כזאת.

אגב, גם רבים מהנושאים באתר של אלי אשד נחשבו פעם לתרבות נמוכה ע"י אנשים נפוחים כמוך. פלצנות נובעת מהרצון להיראות 'מומחה' ו'מבין' – וזה בסך הכל נובע מחוסר בטחון עצמי – הרי אין כמו כוס קוניאק יקר, ספר שירה וסוף שבוע עם עמנואל הלפרין כדי להרגיש מורם מעם. ואוי ואבוי אם ידבק בך רפש מגעיל של מריבות על אי טרופי, חומוס, מוזיקת פופ, או כדורסל.

בכל מקרה, (וגם לפי האהבה לטוסברהינדי) אני חושב שאתה, האיש שבא לקרוא וגם חוב"ב החביב הם אותו אדם. מחכה כבר לכתבתו של אלי אשד על הנושא למרות האיומים שלך.

אגב, שלא תבכה שיש לי רק דברים רעים להגיד: אני בהחלט תומך במלחמתך הקשה ורבת השנים מול נטלי גוטמן (מצטער נטלי, אבל דווקא במקרה הזה אני מסכים איתו. מקווה שתסלחי לי…)

כה אמר טוסבראהינדי הקדוש לנוהים אחריו ולשומעים לקחו:"השמרו לכם מפני אלה המיידים בכם בוץ ומיד באים ללחץ ידיכם ולטפוח על שכמכם"

אין לי מושג מי הכותבים למעלה אולם כמדומני שהשיח יצא מגבולות הדיון על הכוזרים ואני מבקשת לשוב אליו כפי שציינתי לאחר שנחשפתי לנושא הכוזרים התחלתי לחפש השפעות תרבותיות של הכוזרים על היהדות והתרבות היהודית באופן כללי מצאתי דוגמא קטנה מזה ואני מבקשת להעלותה כאן לכל אלה שהשיח הזה מעניין אותם זוהי דוגמא שהעליתי בבלוג שלי בקדמה שנמחק ואני מביאה אותו לטובת הקוראים כפי שהובא במקור בבלוג שלי
1 מורשת יהודית-כוזרית
13 Jan 2008 20:43מאת : ירדנה אלון

אבא הראה לי את השטריימל החגיגי והצהוב שהוא נושא בשבת ובחג. כאשר הניח אותו לראשו ראיתי מה יפה הוא, מהודר ככתר ממש. אבי סיפר כי סבי, אבי אמי, נתן לו את הכובע הזה במתנה ביום חתונתו, כששמו כתר רבנות לראשן, כי רבני פולין ורוסיה קוראים לכובע זה בשם כתר. כתר כזה, מין כובע פרווה כזה, נהגו ללבוש גם המלכים הכוזרים שהתגיירו, ומהם עבר כובע זה, הנקרא "כובע המלכים", אל הרבנים.
אבא סיפר לי, כי בשעה שהתגייר מלך הכוזרים הוא השליך את הכתר הגויי שהיה על ראשו. שאל המלך את הרבנים: "איזה כתר שמים על ראשם של מלכים יהודים ?"
אמרו לו הרבנים: "כתר זהב לא תוכל לשים על ראשך משום שכתר כזה שמור לדוד המלך. אל אמה ? יכול אתה לשים על ראשך כובע פרווה שי שבו מהדרת מלך, הנחשב אצלינו לזהב, ככתוב(דברי הימים ג, ו): "והזהב זהב פרווים". חבש המלך הכוזרי את כובע הפרווה, מקושט באבני חן וברימונים. ושרי רוסיה, שראו את כתר הפרווה של המלך הכוזרי, קינאו בו ועשו להם כובעים כשלו.
כשנפלה מלכות הכוזרים היהודית ומת מלך הכוזרים היהודי האחרון, אימצו להם רבני ישראל ברוסיה, בליטא ובפולין את כתרו ככובע לשבת. ומדוע חבשו כובע מלכים ? מפני שרבנים הם מלכים בעינינו, ועל כן מהדין שיחבשו כובעי מלכות.

קטע זה נלקח מן האתר מורשת moreshet.co.il
רשימה של הרב ד"ר ש"ז כהנא ז"ל

אלא שאינו עומד במבחן העדויות ההיסטוריות ובתולדות הלבוש.
יש שטררימעלאך צרים מאוד, רחבים, עוד יותר רחבים, רחבים מאוד ויש אפילו גבוהים כקובעי הקולפאקים.
השטררימעלאך מלווים במעיל שמאד דומה למעיל צ'רקסי למשל. והגרביים הגבוהות עד לברכיים, כבר היו באופנות שונות.
בלשנות – נא לבדוק משמעות המילה זהב פרווים – לפני ההשוואה לפרווה. אכן היהודים הקדמונים בגלות בבל השתמשו בפרוות לכובעים…
לחוב"ב יש בעייה כפולה אחד מאבותיו מוצאו משם-משם, מרחק ידוי אבן ממקום ממלכת כזאר, אך הצד השני שלו מה שנקרא פרענק למהדרין… אין חוב"ב יודע אם אבותיו האשכנזים מקורם כוזרי. לבטח חוב"ב יודע שאין דבר כזה דם יהודי 'טהור' ולו רק בגלל מעשי האנוס שעברו בנות ישראל ב2000 שנות גלות. ונתערכו הלאומים ברחמיהן.ורק משום כך נקבע – אם יהודיה ולד יהודי.
טבל מה סיפור הכוזרים מרתק הדמיון לפחות כמו סיפורי נהר הסמבטיון, מעשיות הראובני ותולדות אטלנטיס. ועוד יותר בגלל שיש 'הוכחות'.
סיפור כוזריות האשכנזים הומצא בידי קוסטלר על מנת להשמיט הקרקע מאנטישמיות גזעית.. הפופלריות של הספר ושימושו כנשק נגד הציונים הבאים כקולוניאליסטים לארץ ערבית לא להם עורר מחשבה שנייה אצל הכותב והספר אכן הוסר מהמדפים וגווע.
אבל אחרי הכל חוב"ב רק מוכר סיכות ומה לו וללמדנים ולויכוחיהם

ועל כן יביא ציטוט מאת הנביא מנישאפור על מנת לסכם את דבריו
"עד אן פלפול זה על אין ראשית ואין סוף
מדרש ומעש -אני נלאתי חשב"

מכיוון ששמי הוזכר הרי שראיתי מן הצורך להבהיר כמה נקודות בנושא הכוזרים שאולי יבהירו את התמונה.
אותי מענין הנושא בכמה תחומים האחד בקשר לטענת
היות בני כל הדת היהודית "עם אחד"
טענה שקשה לקבל לאור הטיעון של מקור האשכנזים בהתגיירות הכוזרית וגם לאור העובדה שהמפגש בין שני מרכיבי "עם אחד" זה היה בהם כדי להעיד על
יחס גזעני מצד האשכנזים כלפי הספרדו/מזרחים.
עיקר העיסוק שלי בענין כלל לא היה בנושא ההרכב הגנטי או קשרי גזע אלו או אחרים אלא מהבחינה
ההיסטורית פוליטית של הנושא,
בעיקר לאור "המהפך הדמוגרפי" הפנים יהודי חסר ההסבר המשכנע שבו הפכה הפזורה האשכנזית
ל 90 אחוז מיהודי העולם.
כל שוללי ומתנגדי העיסוק בשאלות ההיסטוריות
הנובעות מסיפור התגיירות הכוזרים מפנים למחקרים גנטיים שפרשנותם יותר ממשתמעת לשתי פנים ואינם מצליחים להביא הוכחות מוצקות לכך שהמהפך הנ'ל מקורו בהגירת יהודי בית שני
ל "ארצות הכפור" חוסר הנכונות והיכולת להוכיח
הגירה כזו ותנאים שיצדיקו הגירה שכזו
ובכך יוצרים "חור שחור" בהיסטוריה היהודית
ומדובר בתקופה של כ 800 שנה בין חורבן בית שני
שבה באופן תמוה נוצר מהפך דמוגרפי חסר תקדים וחסר הסבר.
סתימת הנושא בנימוקים כוחניים רק מעידה על כך
שיש ענין בהתעלמות מהאספקטים ההיסטוריים פוליטיים שסוגיה זו מעוררת. ואדרבא יוכיח כל מעין דיכפי שאכן אין יסוד לתאוריה זו ושאכן אנו בני עם אחד ולא רק בני דת משותפת, ושאחדות לאומית זו לא תישאר רק בתחום המלל אלא תעבור גם לתחומים הפוליטיים החברתיים שבכוחם לחסל חומות ופערים.

הבנתי שחוב'ב הוא קומדיאן חובב הומורסקות שמחפש
פואנטות שכנראה טעה בכתובת .

שמופיעות בתוך סיפור אחד! אל תקח ללב את צורת ההערות, תתבונן בתוכן הביקורתי והאוהד. כל מי שכותב חייב לנסות להתאים עצמו לכל מי שקורא, אחרת לא יהיו.
ברצינות – אהבתי את הרצינות שגייסת כדי בסוף להישאר בלתי-מנוצח-בלתי-ציוני-בלתי-אישי, ועדיין מעניין!
תרצה לצאת מהמעגל, ספר סיפור אחר.לי ולאלפי עיניים אחרות

אנחנו שמחים לקבל אותך באתר זה אפילו שדיעותיך נראות בעינינו בלתי שפויות אבל האתר פתוח לכל מי ששומר על הכללים כאן . .
עם זאת עליך להימנע מלהישתמש במילים החביבות עליך "פשיסט " ,נאצי ""גזען " וכל קללה וניבול פה.
כל הודעה שלך מסוג זה תימחק מיד
ועכשו שאלה לי אליך .
כמדומני שציינת שאתה נשוי לכוזרית .
האם זה נכון ?

אני רואה בארוע התגיירות הכוזרים את " המפץ הגדול" שיצר את הקרע הפנים יהודי בין יהודי ספרד לבין יהודי אשכנז.
איני טוען שיהודי אשכנז אינם יהודים אלא שיש לבדוק אם הם יהודים מגויירים או צאצאי יהודי בית שני , כדי להסיק מכך מה הן המשמעויות ההיסטוריות הרלוונטיות למציאות של היום.
האם בכלל הטיעון של שיבה ל "ארץ אבות" הוא בעל
משמעות כל שהיא,כלום לא דבקה בטיעון זה משמעות דמגוגית ובאיזו מידה.
כלום דינם של צאצאי יהודי בית שני כדינם של יהודים מגויירים .
כלום דינם של יהודים שחיו במרחב השמי הים תיכוני כדינם של יהודים מגויירים או לא שבאו
מאזורים גאוגרפיים מרוחקים כמו ערבות רוסיה ופולין.זה מעורר הרבה שאלות לדיון על מהות הציונות ומהות הטיעון להצדקת מעבר יהודי העולם לא'י/פלשטינה תוך יצירת הקונפליקט המזרח תיכוני
על כל מורכבותו.
פואנטות יש הרבה וכל סיכותיו של חוב'ב הליצן לא יספיקו לשם ניפוצן.

אם כן מה דעתה על הדעות שלך שמן הסתם אתה משמיע אותם בכל הזדמנות ?
ומה עם ילדיכם המשותפים אם יש כאלה ?
האם לדעתך הם כוזרים גם כן ?

זה כלל מקובל עלי בתנאי שיישומו חל על כולם
ולא באופן סלקטיבי כי אז זה הופך לגזענות.
אתה לוקה בלשונך בהגדירך את דעותי שהובעו לעיל
כ "בילתי שפויות" גם משום שאינך נאמן לעקרון של שמירה על טהרת השפה לו אתה מטיף באופן סלקטיבי כלפי וגם בכך שאינך מסביר מה לא שפוי בדברים שנכתבו למעלה בתגובתי ,ובכךדבריך הם בבחינת
"הפוסל במומו פוסל".
גם לא הצגת עצמך כמומחה בתורת הנפש שנדע שהבעת עמדה שנזכרה בתגובתי לאור הזכרת שמי באתר תעבור בדיקה פסיכיאטרית, למקרא דבריך הבנתי שלא רק ברוסיה מייחסים חוסר שפיות לבעלי דעות המנוגדות לקוד פוליטי היסטורי מסוים.

לא הייתי צריך להגדירך כבלתי שפוי .בדרכך שלך אתה רציונאלי אם כי בעל אובססיה לדבר אחד .
וכמובן מקפיד להתעלם מכל דבר שלא תואםאת האובססיה ובראש ובראשונה את הנושא הגנטי שהורס לך את כל הקייס שלך בצורה מוחלטת אבל מבחינתך הוא כתוצאה בלתי קיים .
ועכשיו נחזור לשאלה שנשאלת :
אישתך הכוזרית מה היא חושבת על הדעות האלה שלך שמן הסתם אתה צורח באוזניה בכל רגע נתון?
ומה חושבים עליהם ילדיך הכוזריים בחלקם גם הם ?

עבדך מוני יקים הוא ספרדי יליד בולגריה ודובר ספניולית.
ביחס לחיי הנישואין שלי הרי שכל חיי חיפשתי כוזריות , היו שמשפחתן התנגדה לכך והדבר לא נסתיים בחתימת חוזה נישואין, לבסוף בגיל 50 נאלצתי להסתפק בפריחה מרוקאית אורגינלית
מקזבלנקה שהביאה לי 3 ילדים מקסימים.
זהו בכך נסיים את העסוק בביוגרפיה שלי שממנה תבין
מדוע איני יכול להשיב על תגובתך במלואה שהיתה
מבוססת על מידע לקוי ביחס לחיי האישיים.
נעבור הלאה.

באחת ההערות שלך ציינת משהו שאתה נשוי לכוזרית .
בסדר בוא ננסה להבין איך צמחה האובססיה ?
מתי היגעת לכל הנושא הזה של הכוזרים? מהספר של ארתור קסטלר ?

האורח הנכבד -נתקלתי בו אם אינני טועה אצל ציפר ואולי בעוד מקומות, איכשהו אני נזכר באכיש מלך גת.
בולגריה על המפה- חצי אצבע מתורכיה-אצבע מקרים\כזר. לא כל המתהדר בפרענקיותו מבית שני יכול להתייהר. מאין לו איזה חייל רומי\גרמאני\ויקינגי\הונגרי אןו כזארי לפני התגיירותו אנסו את אחת מאימות אמותיו, שפחה מבית שני שהתגלגלה לשוק העבדים באיסטנבול המעטירה. מה הדם שנמהל בצאצאי אותה עךלמה חסודה לאורך הדורות.או אולי היה זה סתם פינ יקי ברברי טוארג או מה. הקיצור סיכות לכל דיכפין ושבוע טוב ומהנה. הומורסקות ופיליטינום בדרך.

את עובדת הסתתרותך מאחורי כינוי בילתי מחייב, מה גם שאתה מנסה לקבוע כללי התנהגות מחייבת , אז בבקשה הסר את המסכה כפי שאני עם דעותי שנראות לך כבילתי שפויות איני חושש להביען בגילוי שם וזהות מלאים.
התייחסת לענין המחקרים הגנטיים , הנושא הועלה ללא הרף בקדמה ע'י עודד שכל טיעוניו הופרכו.
לאור קיומם של מחקרים ופרשנויות שונות למחקרים כך
שאין הוכחה ניצחת לטענה הגנטית.
עבדך עצמו לא השתתף בחגיגת הגנים והכרומוזומים
שהתעופפו בחללה של קדמה, אותי ענינו האספקטים ההסטוריים ונקודה ממנה מתעלמים שהיא חוסר היכולת להצדיק ולהוכיח קיומה של הגירה כמקור למהפך הדמוגרפי.
עבדך אינו איש של אג'נדה אחת נושא הכוזרים הוא אחד הנושאים החשובים בהם אני עוסק במשך 40 השנים האחרונות שמרביתם יראו אור בספר שאני כותב ושמו "הציונות טעות היסטורית".
מה דעתך למשל לדון על פרשת "ילד תימן" או שאלת הצדקת הפערים החברתיים כלכליים בין האשכנזים לספרדו/מזרחים שיש בה אלמנטים גזעניים של חפיפה אתנית-מעמדית.
ויש לי מה לומר גם על החור באוזון.
כל זה אינו אומר שצריך להסיט את הדיון מנושא הכוזרים על כל משמעויותיו.

לא ידוע לי שהטענות הגנטיות
הופרכו בידי מישהו לכל היותר שיש טענות שונות

לגבי משמעותן ,אבל הן מעולם לא הופרכו .
אם יש לך טענה נגדית כנגד הטענות הגנטיות אז כאן המקום להשמיען .
הבמה לרשותך להפריך את הטענות הגנטיות .

להציג עצמך כמומחה לתורת הנפש ולהתנשאות על כל מי שדעתו קוטבית לשלך , כבן "תרבות" ארופה אתה מתנהג בדיוק להפך וגם חוטא באמירת דברים שאינם דיברי אמת.
בכך שאתה טוען שבאחת מתגובותי אמרתי שאני נשוי לכוזרית, אתה טוען להלכות ונימוסין ומתחמק מדיון עיניני תוך שימוש בהתנגחויות ילדותיות במישור האישי, היזהר כי כחתול אשפתות מומחיותי בתחום זה גוברת על שלך.
מעתה אני אקבע את כללי המשחק ולא אענה יותר על שאלותך אלא אם תזדהה בשמך המלא ותנהל דיון הולם.
בינתיים אני מוותר לך על ההתנצלות שאני ראוי לה.

ואני בעל האתר ועכשיו נחזור לשאלה :
אתה טוען שהטענות הגנטיות שהראו שיש גנים כוזריים רק באחוז מועט מהאשכנזיםן (ונמצאים כנראה באחוז גדול יותר של הספרדים מאשר באשכנזים אינן תקפות
האם אתה יכול להביא הוכחות לטענותיך ?
הבמה לרשותך .
למד אותנו קצת מידענותך בנושא הכוזרים .

תודה על העמדת הבמה לרשותי, הפניתי את תשומת ליבך פעמים ספורות לכך שהאספקטים הגנטיים אינם מעניינים אותי וגם כי היה דיון ממצה בנושא שלא הגיע למסקנות מחייבות על קיומו של קשר גנטי של רציפות היסטורית בין יהודי בית שני לבין יהודי הפזורה האשכנזית, וכעת אעביר לך את הבמה לסתור את טיעוני כי הפער הדמוגרפי אין לו הסבר הגירתי הגיוני ומבוסס. ולכן אתה גם חושש להזדהות כי תצא חוטא באמירת אי אמת וגם לא תצליח להוכיח תנאים וקיומה של הגירה.
גם אם תביא אלף מחקרים גנטיים אך אפילו לא מחקר אחד המוכיח הגירה הרי שגירסתי היא הנכונה.

וז.א. צאצא של מתגייר כוזרי חוב"ב מבסוט שיש עוד משהו שמבדיל בינו לבין האירופי-בולגרי-ממוצא יהודי-ביתשני [עם תעודות] וזה ממש עוש לו טוב על הלב.

חוב"ב גם שםלב שאורך התגובות המתלהמות גדול מאורך המאמר המקורי. שעומק התהום הפעורה בין הצדדים בעל ממדים גרגנטואים.
בקיצור הוא מוכן למכור סיכות בהנחה לכל דורש. עכשיו הזמן, לפני עליית השחר.

לדעתי אתה נאחז בכוח בנושא הגנים הכוזרים באופן אובססיבי. בעצם שום דבר כבר לא ישכנע אותך אחרת.

אתה יודע מה? נניח ואתה צודק והציונות היתה טעות היסטורית.

אז מה? אז עכשיו הדור הצעיר צריך לשלם על מה שקרה בעבר? התעסקות בעבר זה דבר טוב, אבל יש גם הווה.

אני נולדתי וגדלתי פה וזהותי ותרבותי היא עברית. בדיוק כפי שמי שנולד וגדל בצרפת – זהותו ותרבותו היא צרפתית. אז בגלל ה"טעות ההסטורית" כביכול הזאת אני צריך עכשיו להפוך להיות יהודי אמריקאי או משהו כזה? למרות הפיתוי הרב – הזהות שלי לא מחוברת לאמריקה ואפילו לא ליהדות. רק למראות ולריחות של ישראל ולתרבות העברית/ישראלית על כל הטוב והרע שבה.

אני לא זה שטעה את הטעות ההסטורית הזאת ולכן איני מוכן שפתאום בשם ה"צדק", יודיעו לי שנעשתה טעות ולכן הזהות התרבותית שלי צריכה להיכחד תחת תרבות וזהות חדשה שאיננה שלי ולא משנה מהי.

גידול סרטני או לא גידול סרטני זה לא משנה כי אני לא סרטן… היום זה קיים ואי אפשר לכרות את זה בלי להרוס ולהשמיד אנשים תמימים ותרבות שיש בה גם הרבה פנינים. אני לא אשם בטעויות העבר יותר מכל תושב אחר על פני כדור הארץ בן גילי ולכן כל תיקון עוול הסטורי כזה או אחר צריך להתחלק שווה בשווה בין כל אזרחי העולם. טעות או לא טעות, מוני, לא על הגב שלי! כי גם לגב שלי מגיע צדק!

למרבית הצער לא ענית ולא כלום על מה שנשאלת .
והמסקנה שאפשר להגיע אליה היא רק זאת או שאין שלך שום ידע בנושא או שזה לא מעניין אותך .משום שזה סותר באופן מוחלט את התזה שלך שהיא כה מרכזית לגביך .
אני מניח שאתה רואה את עצמך כחוקר רציני מוני היקר
עליך להבין שחוקר רציני אינו יכול לדחות סתם ככה דבר כה בסיסי כמו המסקנות הגנטיות שמעמידות בסימן שאלה ולמעשה ממוטטות את כל המגדל הקלפים שבנית.
חוקר רציני,מוני היקר , חייב לקחת אותם בחשבון או להראות מדוע הם שגויות .
ואתה פשוט מתעלם במילים :
הפניתי את תשומת ליבך פעמים ספורות לכך שהאספקטים הגנטיים אינם מעניינים אותי וגם כי היה דיון ממצה בנושא שלא הגיע למסקנות מחייבות על קיומו של קשר גנטי של רציפות היסטורית בין יהודי בית שני לבין יהודי הפזורה האשכנזית"
איפה היה הדיון הממצא הזה מוני היקר ? מה המסקנות שהוא היגיע אליהן כנגד הטענות הגנטיות ?
פרט
אם אתה חוקר רציני ואובייקטיב של הכוזרים של הכוזרים,מוני היקר , אתה חייב להתייחס לכך
אחרת אנשים טיפשים עוד עלולים להגיע למסקנה ( המגוחכת כמובן כמו שאתה ואני יודעים אבל עלולים בכל זאת) שכל העניין שלך נגד הכוזרים אינו אלא נקמה מאוחרת נגד כל אותן כוזריות מנוולות שהעזו בחוצפתן ובטימטומן לדחות אותך בעברך אז לפני עשרות שנים
אז הראה לאותם אנשים טיפשים שהם טועים לגביך מוני היקר הפרך את הטענות הגנטיות .

מחקר נעשה ב1993 בידי מדענים איטלקיים הישווה את הדנא של היהודים האשכנזים מצ'כיה עם זה של יהודים הספרדים ועם זה של לא יהודים מצ'כיה.ההנחה הבסיסית הייתה שאם היהודים הם צאצאים של גרים סלביים כי אז הגנים שלהם על מוטציות השונות שבתוכם יהיו דומים לאלו של הצ'כים הלא יהודים .
הם אכן מצאו כמות גדולה של דמיון אבל לא בין היהודים והנוצרים הצ'כיים אלא בין היהודים הצ'כים והיהודים הספרדים . התברר שהגנים של היהודים הצ'כיים היה להם דמיון רב יותר לגנים של ערבים מלבנון מאשר לאלה של נוצרים מצ'כיה …
ומה אם האפשרות שהאשכנזים הם כולם צאצאים של הכוזרים .לא נעים להגיד ולי זאת דווקא מכה אבל המחקר הגנטי הכריע בעניין נגד .
שני חוקרים דרור רוזנגרטן ודורן בהר יצאו במהלך שנות שתשעים לקבוע אחת ולתמיד האם ביהודים האשכנזים יש גנים כוזריים ?
אבל נמצאו גנים בכ12 אחוז מכלל האשכנזים שנבדקו שאינם מתאימים לפרופיל הקבוע ומוצאו בתקופה לפני 1500 שנה דהיינו בערך מהמאה השמינית לספירה וייתכן שאלו הם גנים כוזריים .
מחקרים נוספים בכל אופן הורידו את המספר ל5 אחוז מכלל הנחקרים .
אז ייתכן שיש כ10 אחוז מהאשכנזים אולי 12 אחוז אולי אפילו לך תדע 15 אחוז שיש להם גנים כוזריים אבל כל המחקרים לא מצאו יותר מכך .
ועכשיו מוני היקר הבמה לרשותך הראה לכולם אחת ולתמיד שאתה חוקר רציני ומסוגל לסתור את הטענות האלו .

ובאמת ובתמים לא מבין את אלה שטרחו להשיב תשובות רציניות [או שהוא טועה בהבנת חוש ההומור שלהם…] למומחה לטעות ההיסטורית של הציונות.
ואם רוצים נימה רצינית אז יהודי זה מי שיש לו חלק בהיסטוריה של העם היהודי, בין אם בעיניו ובין אם בעיני הסביבה.
לכו וקנו סיכות מוחב"ב והשתמשו בהם בנפש חפיצה ויד קלה כאשר אתם נתקלים בתופעה משונה, כדי להביאה לגודל טבעי,

עד כה התנצלת מספר פעמים על טענות שקר שהעלית
וכנראה שתצטרך להתנצל שוב ושוב ולהכות על חטא דבר שאינו קל לאשכנזי גא ויהיר כמוך.
הסברתי כמה פעמים שאיני מתייחס למחקרים הגנטיים גם משום שאיני מומחה לשום דבר ובפרט לא לגנטיקה וגם משום שהדיון הגנטי בנושא מוצה בקדמה ועודד ישראלי שהוליך אותו יצא כשקרן המעוות מחקרים למסקנות מוטת שקבע אותן אפריורית.
עבדך חסר יומרות רבות ולכן הוא שואל שאלה פשוטה
כיצד זה שבני הדת היהודית המקורית של יהודי בית שני התרכזו באופן היסטורי בארצות הים התיכון וסביבותיה המוסלמיות הסובלניות
כיצד קרה שלפתע ארצות מרכז ומזרח ארופה התמלאו ביהודים, האם היו הגירות ומה היו תנאי ההגירה מה הביא לכך שהיהודים עזבו ארצות נוחות אקלימית ופוליטית כלכלית וחברתית כדי להגר ל "ארצות הכפור" העוינות הקרות ללא הסקה מרכזית וללא מטוסים שיסייעו בהגירה זו.
מדובר במהפך של 90 אחוז לא מדובר בהגירה זניחה זו או אחרת.
אם לא תצליח להביא הוכחות להגירה דימיונית זו הרי מה שנותר הור לקבל את התיזה של התגיירות הכוזרים כבסיס למהפך הדמוגרפי.
לתשומת ליבך תופעה דומה מתחוללת כיום כאשר המעמד השליט האשכנזי מייבא כמיליון נוצרים פראבוסלבים והופך אותם ליהודים כדי להביא למהפך דמוגרפי פנים יהודי תוך שיעבודם והטמעותם של יהודי המזרח צאצאי יהודי בית שני.
עכשיו הבמה שלך לחלוטין תוכיח הגירה או ששוב תתנצל על אמירת דיברי רעות והבל.

מפנה את תשומת הלב לקריאה קצרה וחפוזה בספר קטן שזה עתה הופיע:
,
היהודי הנודד הגיע – מאת אלבר לונדר [אגב, גוי צרפתי למהדרין] תרגום עברי של מיכל אלון הוצאת נהר ובמיוחד פרק 5.

אגב בולגריה קרובה לכזר הרבה יותר מאשר לבבל

רחוק מכאן, בארצות לא שלנו בלא אור וחום טוב יותר ממה שמוני מסוגל לדמיין, כי ההליכה למרחקים מחממת את הלב, כי כל עוד אתה חי וחולם על מראות וריחות של ישראל(כדברי ארז חיים), או על חיבוק מאופק של אביך כשקולו רועד מאהבה אליך כשהוא שר לך "אידישה מאמא" ומדכר שפות שונות, כולל בולגרית-אוקרינית מים השחור(לרוב עם סבתא כשרוצונו להעלים ממך משמעות דבריו) ואתה בנו החיד, לך הוא יוריש את יומנו עם כיתובים בשפת דוד, ואתה נקרע מיגון על כך שלא יראה אבא דוד את נכדיו מאושרים בארץ אחת שאליה כולנו הולכים… כי רק בארץ אחת – צד ימין(!) יהיו ילדיך רצויים…
תבין, מוני-צד שמאל, בימינך החיים,
לפי ארז: כל תיקון עוול הסטורי כזה או אחר צריך להתחלק שווה בשווה בין כל אזרחי העולם.

מדוע שיהודי יפחד מארצות נידחות? הוא – יהודי- אדם שיודע ללמוד. ומי אתה?

לעמעם ולהטמין דברים במלכודות דבש זו שיטה אשכנזית עתיקה.
לא מדובשך ולא מעוקצך איני בן עמך ואין לי דבר איתך , גם משום שבני עם אחד אינם נוהגים כמנהגכם המתנשא עמנו.
קיראי את ספריו של ד'ר אהרון יצחקי הירושלמי
ולאחר מכן אולי יהיה משהו מעניין לשיחה בינינו.
בינתיים את במרכזו של חור שחור וחשיבה אשכנזוצנטרית מנחשלת כל דיון.
היהודי היה אדם לפני שהיה יהודי הדת היהודית
כמו הרבה דתות זו תורה שאפשר לרכוש ולהצטרף
ולא קוד גנטי כמכת היסטוריה.

את השאלה? אל תהרוס לך את הטיעון האפריורי בהכללות על כל יצאי אירופה ואפריקה, לא איתך הם – אתנו- עם דוברי שפה אחת מתוקה, מרגשת ולא מזלזלת באף אדם שרוצה בה…
שוב, מוני נכבד, ענה על השאלה- האם ריחות ירושלים לא חזקו אדם מאמין כדי שגם בהתרחקותו ממנה יישאר אמיץ ומלומד, גם בין הקרחונים?
האם זו שאלה קשה מדי, או אפוסטריורית מדי לאיש ישר?

אל תטרח לענות, זו שאלה ריטורית, לא שווה לך להיות מנומס גם הפעם, שמור על השקט כי את שלך עשית, אין יותר שאלות

אמנם התעלמת ממני, למרות שכתבתי בנימוס ובידידות, אבל אשאל שוב:

נניח ולפתע צדקתך יוצאת לאור ומוכח שרק אתה הוא יהודי טהור גזע.

נניח שבזכות זה ימנו אותך להיות ראש ממשלה כל יכול. מה תעשה? מה בדיוק המטרה הסופית שלך בכל העניין הזה?

גם אם אתה צודק ואיזושהי סבתא רבה שלי כיכבה לפני 800 שנה באורגיה פראית עם חבורת כוזרים מסוקסים, בזמן שכל הסבתות שלך מלפני 800 שנה שמרו על טוהר הגזע –

מה זה משנה עכשיו אני לא כל כך מבין? אני נולדתי פה לשפה, לתרבות ולזהות העברית ואין לי ארץ או תרבות אחרת.

האם בגלל שפתאום יוכיחו לי מה שכביכול קרה לפני 800 שנה, אני אאלץ עכשיו לתת על כך את הדין? מה הקשר אלי? והאם בגלל שהגנים שלך "טהורים יותר" כביכול ממישהו אחר (אם יש בכלל דבר כזה), מגיע לך יותר ואני צריך עכשיו לקפוץ לים ולעוף מפה? או לחילופין להכיר בעליונותך הגזעית? למה חשוב לך כל כך להראות שאתה עליון על אחרים? רגשי נחיתות?

העבר זה דבר חשוב ומעניין ללא ספק, אבל דברים שקרו לפני 800 שנה לא עושים אותך יותר טוב ממני ולהיפך.

מדוע חשוב לאנשים להוכיח לעולם כמה העבר שלהם יותר טהור מאחרים? מה זה נותן לך בדיוק? אני בטוח בעצמי – ומבחינתי, שכל השורשים שלי יהיו מורכבים רק מנוצרים, מוסלמים, פושעים ושאר ירקות. אז מה? כיום, אני זה אני. עברי ישראלי דובר עברית ואין לי זהות אחרת. אני אוהב את המדינה ואת הזהות שלי ומוכן להגן עליה בגופי. לא מספיק לך? מה, אתה תקבל אותי רק אם אראה לך את הדי.אנ.איי שלי? שיהיה מספיק טוב בשבילך?

אני בכל אופן, מעדיף להתחבר לאנשים בזכות מי שהם ולא בזכות מי שהיו אבותיהם לפני אלף שנה. טוהר הגזע לא מעניין אותי. אם אתה רוצה להשיג הכרה ע"י ניפוף בעבר, כנראה שאתה לא בטוח מספיק במה שיש לך להציע בהווה.

אין לך מה להתווכח עימו .
האיש אחוז אובססיה אנטי אשכנזית שכנראה קשורה לאירועים בעברו האישי כפי שהוא בעצמו כבר רמז .
אין טעם להתווכח עימו מאחר שבעיניו אתה אויב שטני ולא משנה מה תגיד לו. .
אתה יכול להתוכח עם אדם כמו משה בן הראש שגם כן יש לו גישה לא שונה אבל הוא פתוח לדיעות חדשות ומסוגל לגלות חוש הומור ובהחלט אפשר ללמוד ממנו משהו מעניין .
אתה לא יכול ללמוד כלום ממוני שלנו .

הערה אחרונה אליך למכיוון שאתה התפרצת לאתר הזה עם הדעות המשונות שלך חובת ההוכחה היא עליך לא עלי .
אני מציע שאתה תביא רשימה של מחקרים מודרניים לא יאוקדם משנת 1995 שמוכיחים את טענותיך צטט מהם ואז נראה אם יש לטענותיך השונות יסוד .
אבל זכור שום מחקר שהוא קודם לשנת 1995.

המחקרים צריכים להיות מכתבי עת מדעיים מוכרים או מספרים מדעיים מוכרים .
לא מאתרי השנאה המטורפים שאתה קשור אליהם ולא ספרי שטנה של התנועה הנאצית בארה"ב או משהו כזה .

מי הוכיח שעודד ישראלי הוא שקרן ?
ואיך בדיוק זה הוכח ?
מר ישראלי אתה רוצה להעיר משהו בעניין זה?

היית מוצא שאני שואל את השאלה באם המקור של היהודים בין אם מגויירים או לא אינו הדבר העיקרי והמכריע.
אתה מדבר על זהותך הישראלית ונוכחותך הפיזית
באזור גאוגרפי מסוים אליו הגיעו הןריך לפני דור או שניים ולכן אתה רואה עצמך בעל חזקה .
אתה מתעלם מכך שלפניך היו כאן פלסטינים שסולקו בכח הזרוע, בשם הרעיון של איזו המשכיות גנטית היסטורית של בני הדת היהודית של היום ליהודים ששכנו על חלק מאדמות אלו לפני 2000 שנה.
אז השאלה שלך קשורה קשר ישיר ביכולת ההוכחה של קשר זה בן 2000 השנים, ואילו אם הוריך ממוצא הכוזרים אז ברור שאין קשר היסטורי כזה .
ואז הטיעון שלך לזכויות יתר כל שהן הוא טיעון כוחני גרידא ,חסר כל בסיס מוסרי אנושי מול זכויותיו של הפלסטיני המגורש השואף לחזור אל אדמת אבותיו אליה דבק במשך יותר מאלפי שנים.
לכן הנקודה הגנטית היא מישנית ויחסית חסרת חשיבות.
השאלה החשובה היא באם שייכות דתית יכולה לשמש כעילה לדרישת בעלות על כברת ארץ זו או אחרת בין אם ע'י המזרחים תושבי המרחב ובין אם ע'י האשכנזים צאצאי הכוזרים או לא תושבי אזורים גאוגרפיים זרים ומרוחקים.
כלום אין כאן קולוניאליזם גזעני במסווה דתי , מה גם שהציונות במהותה הייתה חילוניות צרופה שאימצה את הדת כפילגש בגבעה.
אפשר להשאיר את העיסוק בגנים ובכרומוזומים עלומים לחסידי תורות טהרת הגזע והאוגניקה ששיחקו טניס עם ראשוני האידאולוגיה הנאצית .
אם ארד לסוף דעתך למה שקורה כאן ועכשיו ואתה רואה בכל בני האדם ללא הבדל מוצאם וגזעם כבני אדם שווים אז אתה למעשה צריך לתמוך ברעיון של
מדינת כל אזרחיה שבה תחגוג החילוניות לצידה של הדמוקרטיה האוניברסלית ויבוא לציון ולאל קודס גואל.

אני מזכיר לך שאתה מתבקש להביא את ההוכחות לטענותיך ממאמרים מדעיים .
ואגב הוכחות כאלו אינן נחשבות לשום דבר שקשור לספר הפסודו מדעי של ארתור קסטלר השבט ה13
אני מציע גם שלהבא תשמור את התפרצויות השנאה שלך לאשכנזים לעצמך ולא תפרסם אותם כאן המ רק גורמים לך נזק .
ולמרבית הצער אתה הוא זה שמתגלה בכל הצהרה שלך כגזען מהסוג הגרוע ביותר כשאתה מדבר על עמים שונים שלא יכול להיות בינם כל קשר .
אבל נניח לזה .

זה מושג שקשור לגזע ולגנים שבטח המומחה מכיר, ועכשיו יש לו בעיה כמו להוא אם לישון עם הזקן מתחת לשמיכה או מעליה..
מאחר וחלקו האחד אשכנזי. ז.א. ללא ספקיקימוני צאצא כוזרי מתגייר קולוניאליסט בארץ ערבית ששמה ההיסטורי במקרה ישראל\יהודה מה שמעיד על פלסניותה הערבית מוסלמית וחלקו האחר פרענק למהדרין עם שורשים בבלים ופורטוגזים שמעידים על ספרדיות ולכן הוא שייך לכאן גנטית לפני הכובש הערבי שפלש לכאן.
הקיצור חוב"ב מסתבך וכתוצאה מכך נפגע עסק מכירת הסיכות שלו.
מה שכן חוב"ב נהנה מההומורסקות ומקווה שיהיו נוספות. אגב בענייני גזעים ושטחי מחייה חוב"ב שדאיננו משכיל מכיר כמה ספרים יותר מרתקים מדברי החוסר טעםשהושמעו כאן.

אבל אנחנו נצטרך להמשיך לחיות עם הצרחות של מוני שלנו .
הוא מצא תיאוריה שנראית לו כהוכחה לפשעי האשכנזים -כוזרים ולא משנה לו כלל אם היא נכונה או לא זה בכלל לא חשוב .

העיקר שדרכה הוא יכול להוציא את מרירתו ושנאתו לאשכנזים.
איזה פרשיה בעברו גרמה לו להתפרצות השנאה הזאת כיום אני תמה ?
אולי לעולם לא נדע.
אנחנו מחכים לרשימת המאמרים מוני .
הקפד שהם יהיו מכתבי עת מדעיים מוכרים
הקפד לצטט במדוייק את הקטעים שמוכיחים את טענותיך.
אני אבדוק אותם אחד לאחד כדי לראות אם הנם אכן טוענים את מה שאתה אומר .
אגב כדאי כאן לציין שיש מחקרים שמראים ששמוצא היידיש ולכן אולי גם חלק מהאשכנזים באיזורי קוסובו והבלקן דהיום דהיינו גם מבולגריה ארצו של מוני שלנו .
כך שבהחלט ייתכן שהיהודים הבולגרים נמנים על אבות האשכנזים .
אז מוני אחים אנחנו כולנו .

אתה שדיברת על נימוסין והליכות של איש התרבות הארופאית נכשל שוב ושוב ומתגלה כניקלה בגזענים.
איני מתנחל באתרך המשעמם שמתאים לרמתו של מואיז הליצן וליצנים אחרים שבאתרך הגזעני.
כגזען אשכנזי קלאסי אתה מתנהג לפרענקים כאילו הם עובדי קבלן שלך ומחלק להם הוראות כמו כל קולוניאליסט בזוי.
כל עוד לא תוכח הגירה מוצדקת וכמותית להצדקת המהפך הדמוגרפי הרי שאין כל הצדקה לשלילת טענתי הפשוטה שהאשכנזים הם צאצאי הכוזרים, את ההשלכות הפוליטיות מעובדה זו יכול כל צד להסיק כראות עיניו, אך האמת ההיסטורית שנקבעת היא כהלכתי ולא יעזרו כל נסיונות ההסטה.
ביחס להערתך השחצנית שכביכול התפרצתי לאתרך
אתה שוב לוקה בדיברי שקר ורמיה משום שכניסתי לאתר היתה לאחר איזכור שמי באתר .
מקובל עלי שכאשכנזי שהתפרץ למרחב השמי המזרח תיכוני אינך מודע לכללי הנימוס המחייבים מארח
בן תרבות לנהוג ביחס חיובי לאורחיו ושלא לתוקפם עם קצף על השפתים.
מי שהוכיח את שקריו של עודד בקדמה היה ג.אביבי
שאת תגובותיו אתה יכול למצוא בקדמה.
כמו גם שעודד עצמו הכשיל עצמו בנסיונו המטופש
לטעון שמקורם של 40 אחוז מיהודי אשכנז הוא בארבע אמהות תוך התעלמות מכך שארבע אמהות אלו הן מדגם מייצג. ובכך יצא "כטובל ושרץ בידו"
עד כה איש לא הצליח לסתור את התאוריה הכוזרית ורק לגבב ערימות של שקרים ומחקרים שהיו ולא היו שפורשו ככה או ככה.
אני מבטיח לכל אשכנזי ישר דרך ואמת כי באתרי
החדש "מברוק" שיעלה על המפה בשבועות הקרובים קבלת הפנים ורמת הארוח יהיו ברמה מזרח וים תיכונית
ולא ברמה מרכז או מיזרח ארופית עם סכינים מושחזים.
בחורבן הציונות ננוחם.

למה אתה צריך להמשיך לצרוח את דברי שנאה שלך כל הזמן ?
למה אינך יכול לדבר בנימוס כמו שמשה בן הרש עושה ?
הוא מעורר כלפיו כבוד משום שגם כשדבריו הם אנטי אשכנזיים משום שהוא סבלני וסובלני וחשוב מכל מסוגל לצחוק על עצמו .
האם אני תקפתי אותך בניבולי פה ?
נחזור ביקשתי ממך להביא רשימת מאמרים שתוכיח את דבריך ואתה מתעלם מכך .
אתה יודע מה בוא נלך לכיוון אחר :
למה שלא תספר לנ איך התעוררה השנאה שלך לאשכנזים ואני מניח בראש ובראשונה לאשכנזיות ?
ספר לנו אנחנ כאן בשביל לעזור לך .

אכן תאורטית אשמח למדינת כל אזרחיה שבה תחגוג החילוניות לצידה של הדמוקרטיה. למעשה, הלוואי והעולם כולו היה ללא גבולות ומחיצות בכלל ועם שוויון זכויות לכולם. הבעייה היא, שבעולם כזה יעלמו תרבויות קטנות רבות. אם ישראל תהפוך למדינת כל אזרחיה, יש בהחלט סיכוי שהתרבות, השפה והזהות העברית יעלמו וזאת הבעייה שלי.

אפשר להתווכח אם התרבות הישראלית טובה או לא, אבל אי אפשר להתווכח על העובדה שהיא קיימת. כפי שחובתה של התרבות והזהות הצרפתית לא להיעלם מדפי ההסטוריה, גם אם כך ירצה הרוב בצרפת, כך גם זכותה של התרבות והזהות העברית להשאר בחיים.

פה בעצם נעוץ שורש הויכוח. הרי גם לאחמדינג'ד יש את ההגיון שלו שאומר שהיהודים לא חייבים לחיות דווקא בפלסטין ואין בעייה שיגורו עם אחיהם היהודים בחו"ל. אבל זה בדיוק העניין – יהודי הגולה הם לא האחים שלי כי אני ישראלי ועברי. לא אמריקאי, לא גרמני, וגם לא ספרדי. אין לי ארץ אחרת וגם לא תרבות אחרת.

לא יתכן שהזהות שלי תיעלם, גם אם הרוב ירצה, וגם אם זה בשם הצדק ההיסטורי. לא עשיתי כל רע וזה לא מגיע לי.

בקשר לויכוח על "למי יש חזקה בישראל":
סבי ז"ל נולד בברלין, שם ישבו אבותיו במשך מאות שנים ושם היו למשפחתו קרקעות רבות. גם היום אני יכול לדרוש אותן בחזרה ולקבל פיצויים (שמנים!!!), אבל אין זו אשמתם של הילדים שנולדו וגרים שם היום. להם יש את החזקה על המקום ולא לי כזר המגיע פתאום ואינו שולט אפילו בשפה המדוברת במקום.

אני אדם שחי בהווה. אבל, מבחינתך, החזקה על המקום תלויה במה שקרה בעבר. כלומר יכול לבוא איזה בחור ערבי אלי הביתה ולגרש אותי מביתי כי אבותי כביכול עשו את זה לאבותיו. אז אולי אבותי חטאו וצריכים להיענש, אבל אני כבר נולדתי פה ואיני מוכן שישמידו את זהותי רק בגלל שאנשים אחרים חטאו בעבר.

לא לקחתי כלום ואין לאף אחד זכות לגרש אותי, בדיוק כפי שלא אגרש את הילדים אשר נולדו על אדמת משפחתי בברלין. כיום הם ברלינאים. בטח לא אני.

את העוול ההיסטורי שנעשה לפלסטינאים צריך העולם כולו לתקן ולספוג באופן שווה. אני לא אשם יותר מאף אדם אחר על כדור הארץ ולכן אין סיבה שאצטרך לספוג את תיקון הבעייה רק על הגב שלי ושל התרבות שליֿ.

ימנו אותי להיות ראש ממשלת היהודים בציון ואז למשך שנה או מחציתה אוכל לתרום חלקי להבאת שלום ושלווה לאזור מוכה טרוף ושנאה בארץ כה יפה ואהובה על כה רבים.
אז בחלומי אני מבטל את תוצאות כל המלחמות ומשיב לפלסטינים את כל אדמותיהם תוך השגת הסדר של קבע
שיתן פתרון של קבע לאותם לא פלסטינים שירצו להשאר ולחיות במסגרת מדינה שבה כל אזרחיה שווים וכל אלו שנוצלו ע'י הציונות וע'י הפלסטינים הקפיטליסטים
יפוצו על שנות הסבל הניצול והניחשול.
הצעד הראשון יהיה פינוי כל האדמות שנלקחו ב 67 ויישוב כמה שיותר פליטים בישובים המפונים.
לגבי השאר ייבנו ישובים חדשים באזורים ריקים בכספים שייחסכו ממערכת הבטחון שלא תיזקק יותר
לכלי משחית.
נו זו דוגמא קטנה לחזיון אחרית הימים שלי.
תנו לי שנה ואני הופך את המזה'ת לגן עדן רק תזיזו הצידה את החונטה האשכנזית החמדנית.

מאחר והוא כולו משבצות – כבת הים הדרומי היקרה- אינו יודע איזה חלק ממנו כוזרי-קולוניאליסט-אשכנזי וכו ואיזה חלק פרענק עובד-קבלן בעל זכויות היסטוריות. ועל כן על מנת להיות צודק היסטורית הוא עוזב את מקומו החם והולך לשפת הים. שם ישים רגךו האחת במים [זו הקולניאליסוטית ואת השניה בחול הקדוש לנייטיביס מבית-שני שלא התערבבו בדם מונגולים אונסי יהודיות עירקיות, וחוב"ב מחכה לגאולה…ורק מודאג מה יהיה על עסק הסיכות שלו, ומה יקרה עם אגוזי הממלכה שלו יתרטבו במים הקרים… ולכן אולי יחליף חוב"ב פעם פעם את הרגלים, זו שבחול לזו שבמים וחוזר חלילה.

ובינתיים, משהו מדברי הנביא מנישאפור
"הוי נערי אל נא תדאג מיום מחר
חולף הליל.חושה עוד כוס לי להגיש"

וחברה -עיצה ממקצוען -אל תשבו על סיכות זקופות.

האם יש אשכנזים אשר לדעתך אינם חברים ב"חונטה החמדנית"?

אתה אומר שתהפוך את המזרח התיכון לגן עדן, אבל האם גם לי, האשכנזי, יהיה גן עדן?

ואם יבואו כמה חבר'ה ערבים דתיים ועצבניים אלי הביתה ויסתערו עלי, על אשתי ועל ביתי הקטנה בגרזנים – האם תגן עלינו?

ואם יהיה רוב ערבי אשר יחליט לאסור את הדיבור בעברית, יאסור על טלויזיה וספרות בעברית, שלא לדבר על סגירת מוזיאון הקומיקס הישראלי והשמדת איוריו של מ. אריה. האם תלחם בכך?

או בקיצור, האם תוכל להבטיח שמי שנולד כעברי יוכל להמשיך לחיות כעברי ושהתרבות העברית לא תגווע?

שהדבר הראשון שמוני צריך להעשות לפני שהוא הופך את המזרח התיכון לגן עדן זה ללמוד להתייחס בסובלנות לאחיו האשכנזים .
וחלק מהסובלנות זה לדעת לדבר בסובלנות וללא ניבולי פה ללא התפרצויות השנאה הבלתי פוסקות .
משימה שעד כה הוא נכשל בה לגמרי .

אם את קוראת את הדיון הזה אני חושב שעכשיו ברור לך לאחר קריאת נאומיו הגזעניים של מוני שלנו למה החליטו באתר קדמה להפסיק את קיום הדיון הזה שם .
וזה לא היה בגלל חיים ברעם אלא בגלל מוני כאן . אני מנחש שהוא כנראה אדם מוכר שם ולא היה נעים להם למחוק אותו לבדו לפני שיחסל להם באופן סופי את תדמית האתר כאתר שפוי .
אז הם נאלצו למחוק גם אותך כקרבן מסכן וחף מפשע .

כמה הרבה כתבתי והשקעתי בתגובותי. ניסיתי לכתוב ולשאול שאלות רבות עם הגיון וללא גידופים אך אתה מתעלם או לא מבין דברים רבים שכתבתי ובמקום זאת אתה עסוק במלוא המרץ בויכוחים ומלחמות אגו שונות ומשונות עם אלי אשד.

אתה מתלוצץ או שאתה תקוע במנטליות של גטו.
זה שמר אשד שכבר לא עובד באגד זקוק להתנשא על מי שקצת גדול עליו בכמה מספרים זו בעיה שלוקים בה
הרבה אשכנזים שהתרגלו לפודלים כמו מואיז שקל לקנות אותם בנזיד עדשים.

אתה מתלוצץ או שאתה תקוע במנטליות של גטו.
זה שמר אשד שכבר לא עובד באגד זקוק להתנשא על מי שקצת גדול עליו בכמה מספרים זו בעיה שלוקים בה
הרבה אשכנזים שהתרגלו לפודלים כמו מואיז שקל לקנות אותם בנזיד עדשים.

שהויכוח מניב הפרי הזה יעלה ויפרח ויסתיר בצילו את הצאלה [למי שעוד זוכר..] ולא רק כי אם גם יוציא מוטציות למכביר.

אני מכיר בגדולתךהחד פעמית ובהיותך ענק של הגות בעל מימדים עולמיים שרק מועטים ונבחרים יבינו אולי את גדולתו אי אז בעתיד הרחוק.
אבל שאלתי אותך כמה שאלות שאתה מסרב לענות על כולם בכל מיני תירוצים קלושים .
ככה מגיב ענק של הגות כלפינו הנחותים ?

מה זה מנטליות של גטו? (אני שואל ברצינות)

האם זו אמורה להיות קללה כלשהיא נגד אשכנזים? – למה להכליל? האם כל האשכנזים אותו דבר? בעצמך אמרת שאינך מאמין בתאוריות הגזע.

איה היו בדברי דיבורי גזענות, אני נאבק זה 40 שנה להריסת מעמד שליט אשכנזי גזעני ואילו אתה מצדד כנראה בהנצחת המצב הקיים שבו אתה ואחיך נהנים
מהפריבילגיות.
אז מי שמצדד בהנצחת מצב זה הוא הגזען.

אני עדיין צוחק לאחר שקראתי את תגובתך האחרונה למוני
("ענק של הגות")

אני, בכל אופן, חשבתי שאם אכתוב בהגיון, בסבלנות ובעדינות, אוכל לקבל תשובות, אבל באמת לא הצלחתי וחבל.

אגב, לדעתי, חכם אמיתי הוא מי שיודע להסביר את עצמו בפשטות לאחרים ולא רק לעצמו…

השאלות הפשוטות שאני וארז שואלים אותך ?
ענק מחשבה כמוך ,גאון בעל רמה בינלאומית האדם שהניח את העדה הבולגרית על המפה העולמית , שבובי פישר המנוח הידוע היה מחוויר לעומתו בקינאה .
למה אתה לא מסוגל לענות על אף אחת מהשאתות הפשוטות שנשאלת כאן לאורך עשרות תגובות ?

יצטט את הקדוש טוסבראהינדי אשר אמר -"חזקה על זה שטוען שראה את האור שהוא מסתובב כסומא בארובה"ועוד אמר הקדוש." זה שיש לו אמת אחת .
כבדה התלויה על צוארו יטבע במים.

מישהו רוצה לקנות סיכות על מנת לפוצץ באלון נפוח?

שיתקיפו אותך…המרחב הדמוקרטי הוא יציאה מהגטו הציוני שכופה הכשלון להקמת שוויץ על גדות הירקון

מה אגיד ומה אומר על שטויות מהסוג שמייצר מוני ושגם אותו "ג. אביבי" שהוא הזכיר הצטרף אליהן באתר קדמה…

באשר לטענות של מוני הרי כולכם כבר הבנתם לבד שהן מבוססות על פנטזיה ועל שנאה – וזה עוד מבלי להדרש לדיון מפורט באותם מחקרים גנטיים אשר מפריכים את טענותיו באופן שאינו משתמע לשתי פנים. ובאשר לטענות של אותו "אביבי" שהוא הזכיר (אידיוט ושקרן המצריך דיון בפני עצמו) אני לא צריך להוכיח שאני לא "שקרן" שהרי כל הנתונים שאני מתבסס אליהם פורסמו כבר מזמן בעיתונות המקצועית ובאינטרנט, וכל אחד יכול לקרוא:

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B8JDD-4R29JBW-M&_user=1464331&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&view=c&_acct=C000052817&_version=1&_urlVersion=0&_userid=1464331&md5=43a71d13ad18da1b588530c8da27f318

האמת כתובה במפורש על-ידי עורכי המחקר הנ"ל – שהיה קצת מסובך יותר מחיפוש אחרי כרומוזומים מטיפוסי EU9 ו-EU10. לפי האמת הזו, לרוב היהודים (70% – 80%) מעדות ספרד ואשכנז גם יחד, יש מוצא משותף מהמזה"ת – וראו במאמר המפורט שהבאתי לעיל, וראU גם תקציר בעברית המופיע באתר הידען:

http://www.hayadan.org.il/kurdsjews.html

אגב, אם תשימו לב ל"עץ המשפחה" המופיע באיור 2 בתקציר, ובאיור 4 במאמר המפורט, אזי למרות המוצא המשותף של יהודי אשכנז ויהודי המזרח, יוצא באופן מפתיע משהו, שדווקא יהודי אשכנז ה"לבנבנים" הם טיפל'ה יותר קרובים גנטית לפלסטינים, לירדנים, לסורים וללבנונים (הם למעשה יושבים איתם על אותו ענף שיוצא מהכורדים) ואילו דווקא יהודי עדות ספרד רחוקים יותר מהפלסטינים, הירדנים הסורים והלבנונים, וטיפל'ה יותר קרובים לטורקים ולארמנים (הם אתם על הענף השני) – מה שמצריך, לשיטתם של מוני וחבר מרעיו, הסברים והתנצלויות דווקא מצידם (מה עשיתם שם בגולת בבל – הא?! שובביניו!:-)).

בכל מקרה, הטענה של המחקרים הגנטיים שדווקא ניסו להוכיח שיש איזה רקע כוזרי לאי-אלו אשכנזים, מנסים לבסס את הרקע הזה על-ידי הטענה שכרומוזום Y מטיפוס EU19 המופיע אצל חלק מהאשכנזים הוא ממקור כוזרי – אבל מה לעשות שהכרומוזום הזה מופיע רק אצל 12.7% מכלל האשכנזים…

לא מאמינים?! – בבקשה:

http://www.nature.com/ejhg/journal/v13/n3/full/5201319a.html

מעבר להתייחסות זו אין לי כרגע זמן להתייחס, אבל עוד אחזור לדיון המעניין הזה – אני מבטיח…

מר מוני היקר.

לא כל כך הבנתי למה אתה מתכוון כאשר אתה אומר שאותן ארבע אמהות הן "רק מדגם מיצג"… אמנם, אני במקרה התמקדתי דווקא במחקרים שעוסקים במוצא האבות (מה לעשות, כרומוזום Y מקבלים רק מהאבא) אבל אם אתה כבר מזכיר את זה, אזי חובתי האנושית-מוסרית להסביר לך (ומוטב שתלמד כבר בגילך המתקדם – כי מוטב מאוחר מאשר לעולם לא…) ש"מדגם מייצג" כשמו כן הוא: "מייצג", ומי שערך את המחקר העוסק באמהות אכן התכוון לכך שכ-40% מכלל האשכנזים מוצאם בארבע נשים בלבד – שחיו ממש מזמן…

אגב, אם ברצונך לדעת, אז אכן, יש גם מחקר הטוען שגם מוצא האימהות של יהודי אשכנז במזרח התיכון – וראה:

http://www.white-history.com/refuting_rm/2.html

http://www.nature.com/ejhg/journal/v12/n5/full/5201156a.html

הוא ככל הנראה ביבשת אפריקה ואולי באתיופיה ,שבה התגלו כמדומני השלדים האנושיים הקדומים ביותר עד כה.
אגב אותי אחד הדברים שמעניינים בחקר התרבות
הפרהיסטורית שיש אפשרות שההומו ספיאנס המין האנושי שלנו התפתח לראשונה מכל המקומות דווקא באיזור חיפה .
לפחות שם התגלו כמה משלדיו הקדומים ביותר .

שפר עלינו גורלנו שבכל דור ודור קם ענק בקרבנו ולפיד כבוי בידו. פעם הוא שריד לפרעונים שומר גחלת חכמת הבראהמינים,פעם הוא פליט מאטלנטיס, יש והוא משוחח עם חייזרים מתקשר עם רוחות יש חושף חרפת כוזרים ויש רואה נסתרות ומומחה למאכלי צדיקים בגןעדן שאפילו יכתוב ספר מתכוני שור הבר והלוותנים בתנור.
רק מה, אף פעם לא כשר הדור, וענק הרוח סופו שנשכח. וועולמנו מצפה לתיקונו. אל תקחו ללב. עברו לויכוח הבא..

כרגיל אתם מתחמקים מהצורך להוכיח שהייתה הגירה
כבסיס למהפך הדמוגרפי ומשתירים את השקרים מאחורי
טיעונים קלושים לקיומם של מחקרים גנטיים.
עד שלא תביאו הוכחות להגירה יצאתם רמאים ושקרנים ולא צריך להיות חוקר או איש מדע כדי
להוכיח זאת צריך רק שכל ישר והגינות, וזה אין לכם כי אתם בני האליטות החוששים לאבד את המעמד העליון בו זכיתם לאור הגזענות האשכנזו/ציונית.
מה שנותר לי זה לרחם עליכם כי השקט הוא רפש
ומי שטוען לאחוות עם שיקרית כמוהו כאחרון הנבלים.

והקשתי בגוגל את שם ידידנו החדש ומצאתי ים של הודעות.
מה אומר ומה אספר – צחקתי כל אח"הצ., ואנישומר לי כמות צחוקים גם להערב ולמחר ולימים הבאים…
אני חושב שלי בתור אשכנזי בן-אשכנזים,איש האליטות והמעמד העליון מגיע מפעם לפעם צחוק בריא.
כמאמר הקדוש טוסבראהינדי : הצחוק יפה לבריאות. הבריאים צוחקים. החולים מחפשים את מי להאשים".
אני נאלץ להפסיק – מודיעים לי שנצפה עב"מ בתהליכי נחיתה…ביי ביי

האם נשבר פה שיא התגובות?
נדמה לי שאף פעם עוד לא ראיתי פה מספר תלת ספרתי.
אם לא, מהו השיא?

האחרונה.חוב"ב נזכר כי ביקר פעם – הקדוש טוסבראהינדי-תומך נלהב בהשכלה להמונים- גרר אותו איתו להרצאה על מוצא האדם. המרצה, דרוויניסט הוכיח באותות ובמופתים כי מוצא האדם מן הקוף. ושאל אם יש שאלות.
הקדוש טוסבראהינדי קם,-איש נשוא פנים- ושקט השתרר באולם – כחכח בגרונו וכה אמר: יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שלא, איני יודע. לי יש הוכחה חותכת אחת אחרת. אמא של אשתי -נחש…. .

אם תרצה לקנות סיכות בהנחה אתה כבר יודע למי לפנות

מוני היקר שלנו תורם רבות להצלחת האתר .
אגב נראה לי שהוא בעצמו לא מאמין בהבלים שהוא מנסה להפיץ אבל זאת דרך מצויינת להשיג תשומת לב .
אבל אותי מעניין מה חושבת ירדנה אלון כשהיא קוראת את כל הקשקושים האלו של האיש שבגללו היא גורשה מאתר "קדמה " האיש שהביא לחורבן היחסים בינה ובין אנשי האתר ולתביעה המשפטית כנגדם .

מוני יקירי, לא יעזור לך. מקורם של אבותינו מכאן, מארץ-ישרואל, ולכאן שבנו. כאן ביתנו, כאן הקמנו מדינה שבה נוכל לחיות כעם חופשי בארצנו – כפי ששואף לחיות כל עם אחר תחת השמש -וכאן נשאר. על כך התפללנו את תפילת שמונה עשרה במשך 2000 שנה, לאמור: "תקע בשופר גדול לחרותנו ושא נס לקבץ את כל גליותינו מארבע כנפות הארץ לארצנו…השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה. וגו'", ועל כך נכתב במגילת העצמאות: "בארץ ישראל קם העם היהודי" – ואידך זיל גמור.

כל המחקרים הגנטיים שהבאתי לך מראים שהפרופיל הגנטי של יהודי אשכנז זהה לזה של עמי המזרח התיכון ושונה מזה של עמי אירופה ומרכז אסיה, ובכך סותרים לחלוטין את פנטזיית ה"אשכנזים=כוזרים" שלך; וממילא, השאלה בדבר אותו "מהפך דמוגרפי" שהביא את יהדות אשכנז להיות יותר מ-80% מכלל יהדות העולם כיום, כלל אינה רלוונטית לעניין הכוזרים. מהפך דמוגרפי זה התרחש, רובו ככולו, במהלך חמש מאות השנים שלאחר גרוש ספרד – מאות שנים לאחר שנעלמו הכוזרים מעל במת ההיסטוריה.

כפי שכבר אמרתי לך במקומות אחרים בעבר, השאלה היא לא "למה יש כל-כך הרבה אשכנזים?" אלא "לאן לעזאזל נעלמו כל אותם עשרות מליוני יהודים שהיו צריכים לחיות בינינו לאוור הריבוי הטבעי במשך אלפיים שנה?!". אם אתה רוצה לדעת מדוע יש יותר אשכנזים מספרדים עלייך להפנות את שאלתך לאותם ערבים ומוסלמים, חבריך ושותפיך למאבק בציונות, שבקרבם חיו בני עדות פרד. נראה שפשוט קצב ההכחדה של יהדות ארצות האיסלאם דווקא הייה גבוה יותר מזו של יהדות אירופה, ותו-לא.

לסיכום: אני מאחל לך, מוני, התפכחות מאוחרת אך מהירה מכל הפנטזיות והשנאות הישנות, ושיבה מהירה מהגולה הדוויה בפריס לחיק עמך ישראל, החי בארצו המשוחררת מן הכיבוש הערבי-מוסלמי האימפריאליסטי-קולוניאליסטי – בברכת: ובא לציון גואל ולשבי פשע ביעקב. הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד. ובבניין ירושליים עירנו ננוחם.

לאלי אשד.

יש לך מזל גדול שלא ניסית לדון עם מוני על עניין המקרא. בעניין זה אני חייב לציין שקל היה לי יותר לשכנע את אחת המרצות שלי בחוג למקרא שיחזקאל ביסס את תיאור "מעשה המרכבה" שלו (יחזקאל א') על צורתם של כיריים לבישול מהסוג שהיה מקובל במקדשים בלבנט בתקופת הברזל, מאשר לשכנע את מוני שעם ישראל נכח בארצו יותר מ"400 שנה" – כפי שהוא טוען… 😉

באשר לתקוותך-השערתך (?) לפיה מוצאו של ההומו-ספיאנס במערות הכרמל:

אני חייב לציין שאני מטיל ספק בכך, למרות שיצא לי להשתתף בחפירות הארכיאולוגיות שנערכו בחיפוש אחר אותו הומו-ספיאנס "הכי קדום" במערת מסלייה:

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=478228&contrassID=2&subContrassID=2&sbSubContrassID=0

למרות שהזעתי שם כהוגן (אך גם נהנתי), ולמרות הערכתי וחיבתי היתרה למנהלי החפירה, דומני כי דווקא ההשערה המקורית לפיה ההומו-ספיאנס בצורתו הסופית התפתח לראשונה באפריקה היא ההשערה הנכונה… עובדה היא שישנו מרחק גנטי רב יותר בין עמים שונים החיים זה לצד זה ביבשת אפריקה, מאשר המרחק הגנטי שישנו בין העמים החיים בשאר חלקי העולם. עובדה זו מראה, לדעת רוב החוקרים (שאני מקבל את דעתם) שעבר פרק זמן לא מבוטל של התפתחות המין האנושי בתוככי אפריקה עצמה לפני שקבוצת/ות בני אדם יצאו משם והחלו להתפתח ולהתרחק אלו מאלו בשאר חלקי העולם…

יפה יפה, מה זה העלאום הזה שעשיתם פה למוני?
הבן אדם סה"כ מסמן תופעה והוא לא חייב להוכיח אותה בהביטים ביולוגיים, פסיכולוגיים ושאר
הנסיון הוא לפורר את אותם ביצורים שקיבעו האשכנזים כלפי עצמם, לכאורה מתוקף מוצאם התרבותי המעולה, שמתוכם יוצא כי הם מסמנים את הציונות, הם מסמנים את הלבן כאשר "כל היתר" נחשדים בתת תרבות, ערבוב וכו. מוני מראה כי סה"כ אותו עם המוגדר יהודי אינו כזה מגובש ואינו מוכח שהוא המשך לאותו עם תנ"כי ובעיקר לא אלו המכונים אשכנזים. מכאן שיש לחשוב על כל הזכויות להם הם מצפים מתוקף מעמדם או לפחות לא לקשר זכויות אלו עם איזה תוקף תנ"כי או מוצא תרבותי שכנראה אינו רלוונטי. אז זו לא טענה חדשה ומוני מאיר אותה ממקום אחר.

קשה לי לדבר בשם שאר באי האתר הזה שבו אני אורח חדש, אבל אדבר בשמי.

הבעיה שלי היא שמוני אינו באמת "מראה" ואינו "מאיר" שום דבר – כפי שאת טוענת. מה שמוני עושה זה בסך הכל להשמיץ ולהוציא דיבה. ללא שום ביסוס הוא מנסה לערער ולפקפק במוצאה של עדה שלמה ששימרה את הזכרון ההיסטורי ( לשיטתך הפוסט-מודרניסטית "נרטיב" שלה) כדי לשלול את תביעתה ההיסטורית על המולדת ההיסטורית שלה.

אני מניח שאם הייתי טוען, למשל, שאחותה של יעל-אשה עוסקת במקצועה העתיק בעולם, ושיעל עצמה סוחרת סמים ואונסת קטינים לתיאבון, אזי היית מבקשת שאביא לכך כמה הוכחות – ואולי גם היית מנסה להביא כמה ראיות לחפותך. בנוסף לכך גם היית מתרגזת קצת אם מישהו הייה מיתמם ושואל אותך "מה את מתנפלת על עודד? – הוא בסך הכל "מראה" שאת לא מי שאת טוענת שאת ו"מאיר" כמה צדדים אחרים של אישיותך"…

מעבר לכך, כמי שמבקרת לעיתים גם באתר "מחסום", את יודעת בוודאי שלאותה "תיאוריה" של מוני ישנם גם כמה צדדים שהם גזענים-אנטישמיים ממש, שכן, כך למשל הוא כתב שם פעם:

"לא לשווא קרה שהאידאולוגיה הציונית במתכונתה המרושעת והדורסנית צמחה בארצות הפזורה האשכנזית. בעקבות התגיירות החלק הארי של העם הכוזרי. צאצאי הכוזרים רצו לטשטש את עקבות ההתגירות ולכן אימצו את הזהות האשכנזית, תוך החדרת אלמנטים פולחניים פגאניים לדת היהודית המקורית ולכן הפכו למוקצים בעיני חכמי המרכזים היהודיים המסורתיים. תיסכולם של צאצאי הכוזרים כמו גם החדרת אלמנטים של כוחניות ואדונתיות הגבירו כלפיהם את השנאה. את הציונות המציאו כמענה להכרה שאינם מסוגלים להשתלב בארצות מושבם ולא משום אהבת ציון כלשהי, או זיקה היסטורית. כדי להצליח במזימתם אימצו את עקרונות הקולוניאליזם הארופאי והעמידו עצמם לשרות האימפריאליזם המערבי. ובכך כרתו על עצמם את הגולל כי נפילת האימפריאליזם המערבי אמריקאי תישמוט מהציונות את העורף האסטרטגי שבלעדיו היא רק נמר של נייר..".

http://www.mahsom.com/article.php?id=5334

"כאשר אתה רואה בעצמך שהאשכנזים מיישמים את תוכניתם השטנית של יצירת חברה הנשלטת ע'י האדם הלבן העליון שכולו כוזרו/אשכנזי אתה לא יכול לחשוב על שום דבר אחר […] הטיפול בהם חייב להיות כמו שמטפלים בכלב חולה כלבת כי הגן הכוזרו/אכזרי יש לשרשו מן העולם. ואל תעיז לקרוא לזה אנטישמיות כי אתם כלל לא יהודים וכלל לא שמיים אתם סתם חלאות רצחניות חמדניות שטחי אדמה לא להם. זו רמת הדיון לה אתם ראויים כי בדברי נחת והגיון אתם לא ראויים. השחתתם את החיים בארופה ובאתם לכאן כדי להשחית את חיי המז'הת בשרותם של רועי הזונות האמריקאים המשלמים לכם אתנן זונה מלוא החופן
יש לבודד את נושאי גן הרשע הכוזרו/אשכנזי ולהוציאם ממשפחות העמים באותה צורה שעמי אירופה כבר השכילו לעשות….בברכת ובא לציון כוזרון".

http://www.mahsom.com/article.php?id=6042

(במידה והקישורים לא עובדים תנשי לחפש את הדברים לפי אותן כתובות בגוגל, אבל תחת "דפים שמורים")

מעניין אותי מה יש לך לומר על דברים אלו של מוני, יעל (אשה) היקרה… ???

קשה לי לדבר בשם שאר באי האתר הזה שבו אני אורח חדש, אבל אדבר בשמי.

הבעיה שלי היא שמוני אינו באמת "מראה" ואינו "מאיר" שום דבר – כפי שאת טוענת. מה שמוני עושה זה בסך הכל להשמיץ ולהוציא דיבה. ללא שום ביסוס הוא מנסה לערער ולפקפק במוצאה של עדה שלמה ששימרה את הזכרון ההיסטורי ( לשיטתך הפוסט-מודרניסטית "נרטיב" שלה) כדי לשלול את תביעתה ההיסטורית על המולדת ההיסטורית שלה.

אני מניח שאם הייתי טוען, למשל, שאחותה של יעל-אשה עוסקת במקצועה העתיק בעולם, ושיעל עצמה סוחרת סמים ואונסת קטינים לתיאבון, אזי היית מבקשת שאביא לכך כמה הוכחות – ואולי גם היית מנסה להביא כמה ראיות לחפותך. בנוסף לכך גם היית מתרגזת קצת אם מישהו הייה מיתמם ושואל אותך "מה את מתנפלת על עודד? – הוא בסך הכל "מראה" שאת לא מי שאת טוענת שאת ו"מאיר" כמה צדדים אחרים של אישיותך"…

מעבר לכך, כמי שמבקרת לעיתים גם באתר "מחסום", את יודעת בוודאי שלאותה "תיאוריה" של מוני ישנם גם כמה צדדים שהם גזענים-אנטישמיים ממש, שכן, כך למשל הוא כתב שם פעם:

"לא לשווא קרה שהאידאולוגיה הציונית במתכונתה המרושעת והדורסנית צמחה בארצות הפזורה האשכנזית. בעקבות התגיירות החלק הארי של העם הכוזרי. צאצאי הכוזרים רצו לטשטש את עקבות ההתגירות ולכן אימצו את הזהות האשכנזית, תוך החדרת אלמנטים פולחניים פגאניים לדת היהודית המקורית ולכן הפכו למוקצים בעיני חכמי המרכזים היהודיים המסורתיים. תיסכולם של צאצאי הכוזרים כמו גם החדרת אלמנטים של כוחניות ואדונתיות הגבירו כלפיהם את השנאה. את הציונות המציאו כמענה להכרה שאינם מסוגלים להשתלב בארצות מושבם ולא משום אהבת ציון כלשהי, או זיקה היסטורית. כדי להצליח במזימתם אימצו את עקרונות הקולוניאליזם הארופאי והעמידו עצמם לשרות האימפריאליזם המערבי. ובכך כרתו על עצמם את הגולל כי נפילת האימפריאליזם המערבי אמריקאי תישמוט מהציונות את העורף האסטרטגי שבלעדיו היא רק נמר של נייר..".

http://www.mahsom.com/article.php?id=5334

"כאשר אתה רואה בעצמך שהאשכנזים מיישמים את תוכניתם השטנית של יצירת חברה הנשלטת ע'י האדם הלבן העליון שכולו כוזרו/אשכנזי אתה לא יכול לחשוב על שום דבר אחר […] הטיפול בהם חייב להיות כמו שמטפלים בכלב חולה כלבת כי הגן הכוזרו/אכזרי יש לשרשו מן העולם. ואל תעיז לקרוא לזה אנטישמיות כי אתם כלל לא יהודים וכלל לא שמיים אתם סתם חלאות רצחניות חמדניות שטחי אדמה לא להם. זו רמת הדיון לה אתם ראויים כי בדברי נחת והגיון אתם לא ראויים. השחתתם את החיים בארופה ובאתם לכאן כדי להשחית את חיי המז'הת בשרותם של רועי הזונות האמריקאים המשלמים לכם אתנן זונה מלוא החופן
יש לבודד את נושאי גן הרשע הכוזרו/אשכנזי ולהוציאם ממשפחות העמים באותה צורה שעמי אירופה כבר השכילו לעשות….בברכת ובא לציון כוזרון".

http://www.mahsom.com/article.php?id=6042

(במידה והקישורים לא עובדים תנסי לחפש את הדברים לפי אותן כתובות בגוגל, אבל תחת "דפים שמורים")

מעניין אותי מה יש לך לומר על דברים אלו של מוני, יעל (אשה) היקרה… ???

בחמישים השנים האחרונות לא האשים את
המזרחיים או כל עדה אחרת בכך שהם "פרימיטיבים או תת תרבות וכו' .
היו הוגים מסויימים שטענו דברים כאלו שייצגו רק את עצמם . כמו שמוני שלנו מייצג רק את עצמו והם שיקפו בכך גם דעות של הוגים יהודים ספרדים מהמאות ה17 וה18 שטענו דברים דומים לגדבי היהודים האשכנזים .דהיינו היו שיקופי מראה שלהם .
אבל הם שיקפו בכך בסופו של דבר רק את עצמם ולא חברה שלמה שדווקה הייתה מעוניינת באחדות .
לטעון שזה "מה שכולם חושבים כל האנטלקטואלים
\האשכנזיים חושבים שהמזרחיים הם גזע נחות " זאת המצאה של הוגים מזרחיים מודרניים כמו סמי שטרית וכו' שחוזרים וטוענים את זה וחוזרים ומזכירים את זה כדרך לעורר שנאה כלפי ההאשכנזים וכך ליצור הפרדה בינם ובין המזרחיים .
כמובן הם נמנעים מלהזכיר את העובדה שהרוב גדולה של ההוגים האשכנזים מעולם לא חשבו לכך ולראייה דאגו שההגיה הספרדית תחליף אתה הגייה האשכנזית לדיבור כאן בארץ ישראל .
?כך היו נוהגים גזענים אשכנזים .
( אגדב הקוראים מוזמנים לראות את ההצגה "היה או לא היה" בהקאמרי שבה יש ויכוח מעניין בין המשוררים שלונסקי וביאליק על נושא זה
אבל עודד כל הדיון שלך הוא לבטלה אתה אינך מדבר כאן עם אנשים רציונליים שמוכנים להשתכנע עם עובדות :
אתה מדבר עם .
אנשים אכולי שנאה גזענית אובססבית כמו מוני שלנו בן העדה הבולגרית שככל הנראה בעברו נדחה בבוז בידי אשכנזית ( שאולי גם לעגה למוצאו ? ) שמה שמניע אותם זאת לא הרצון לדעת את האמת כפי שראינו למעלה הוא יתעלם מכל מה שתביא לו ויטען שהכל שקר .
מה שמניע אותו זה הרצון לנקום באלו שלעגו לו . לדעתו
אבל הוא עוד הפחות גרוע
מי שגרוע יותר אלו אנשים כמו שטרית שמעוררים שנאה במכוון על מנת ליצור הפרדה גזעית .
ועבור זה הוא יבצע מניפולציה בעובדות ככל הניתן כמו התשובה המתחכמת המטופשת של "יעל " שהיא מודל לקישקוש ב"אקדמאית" שאינו אומר שום דבר .
בקצרה עודד יש כאן גזענות הפוכה .
ו8אולי כדאי להזכיר מה קרה באוניברסיטאות האמריקניות כאשר נפתחו הלימודים האפרו אמריקניים המשמשים מודל לשטריתושות' היום .
מיד התחיל שם ציד מכשפות כנגד כל חוקר שחור שנחשב ל"לבן מידי " אם העז לכתוב מחקר אובייקטיבי שלא דיבר בראש ובראשונה על אשמת.
הלבנים בכל דבר שאי פעם אירע לשחורים
וכל חוקר לבן שלא היה קיצוני מספיק בהאשמת הלבנים הואשם מייד כסוכן המימסד.
התוצאה בתוך כמה שנים תחום המחקר של לימודי השחורים נוקה לחלוטין מכל אנשים בעלי כישרון ושום חוקר לבן שפוי אינו מעז כמעט לעסוק בו באופן קבוע .
וגם לא חוקר שחור בעל כישרון .
למה להם להכניס ראש בריא לקן צרעות מטורף נשלט בידי קיצוניים אכולי שנאה ?
ואני חותם לך שזה מה שהולך לקרות גם כאן ואנשים כמו מוני שלנו מסמנים את הדרך .
הגירוש של ירדנה אלון מאתרה הוא רק ההתחלה .
במסע "טיהור " של כל מי שאינו חושב נכונה ,כל מי שמעז לשאול שאלות .בדיוק כמו שקרה במחלקות של הלימודים האפרו אמריקניים בארה"ב

לא הייתי מודע לדברי ההסתה להשמדה הנאציים של מוני באתרו .חשבתי שהוא עוד הוגה בלתי מזיק .
אבל האיש קורא להשמדת עם .

ובאתר "קדמה " הוא מתקבל בברכה למרות שהם מכירים את דיעותיו . זה בהחלט מעורר הירהורים על אנשי האתר .
מכאן ואילך כל הודעה של מוני באתר זה תימחק כמו כל הודעה של מסית נאצי חולה בכלבת אלא אם כן יפרסם מיידית הכחשה גורפת ומוחלטת של כל הדברים שצוטטו ממנו כאן למעלה

מוני אמנם אינו יכול להכחיש שכתב דברים אלו, שכן יש קישורים המראים היכן כתב זאת ואתה יכול לבדוק זאת בעצמך. ברם, מכייון שהבאתי את דבריו יהיה זה בלתי הוגן מצידי אם לא אזכיר שלהגנתו הוא טען בעבר שהדברים הללו נכתבו בלהט הויכוח שהתחולל באתר "מחסום" כנגד קיצונים "כהניסטים"… ולמעשה, כדי להיות הוגן, אני ממליץ לך לקרוא את שני הדיונים שאת הקישורים שלהם הבאתי, שם גם כותבת "יעל (אשה)" (אבל ה"עודד" שכותב שם זה לא אני – ההתמחות שלי זה באמת בארכיאולוגיה ומקרא ולא בכלכלה).

בכל מקרה, אם אני יכול להמליץ לך, אז הייתי ממליץ לך דווקא לא ללכת בדרך של צנזורה – אפילו לא במקרה של מוני. אחרי ככלות הכל, התקלות במוני יכולה להפוך אפילו אדם חסר תודעה לאומית לחלוטין ליהודי-ציוני נלהב, ומי יודע, אולי יצליח מוני לעולל לאותה תנועה אנטי-ציונית-אשכנזית-יהודית חדשה שאתה מדבר עליה, את מה שהוא עולל לפנתרים השחורים זצוק"ל, בעת שהיה הדובר שלהם… 😉

ובחורבן תנועות אנטי-ציוניות גזעניות ננוחם…

שלום אלי
לגרוש שלי מקדמה אין שום קשר למוני , ואני מאוד מבקשת לעשות את ההפרדה, מוני הוא מוני,אפשר להסכים איתו ואפשר להתנגד לו הוא אינדבדואל שעומד בפני עצמו ובזכות עצמו, וגם אני אינדבדואל העומד בפני עצמו וכמובן אפשר להסכים איתי ואפשר לסתור את טיעוני אולם אני אישיות העומדת בפני עצמה
ולכן לגירוש שלי
מקדמה אין קשר למוני או לכוזרים או לחיים ברעם, הקשר היחידי זה קנאה וצרות עין וחוסר פרגון ותחושת מאויימות מכשרון הכתיבה שלי,מהחומרים שהבאתי שלא תמיד היו מסוגלים להתמודד איתם,ומהפופולאריות שצברתי כאשר התחלתי לכתוב באתר, והיו כאלה שחשו מאויימות מזה והיו אלה בעיקר אלה שקוראות לעצמן "פמיניסטיות" שנותנות קולן ברמה בעד העצמתן של נשים ומתן מרחב ובמה עד……עד שבאה מישהי שהן חשות מאויימות מיכולותיה ומכשרונותיה ואז הן מתחילות לנהוג כאחרון השובניסטים
עכשיו אם היה מדובר באתר שמפעילים אותו בני נעורים מה שנקרא שש עשרה טיפש עשרה ניחא, אבל המדובר באנשים שהם בסביבות שנות הארבעים לחייהם בעלי משפחות ומנוסים בויכוחים ובטיעונים, ולכן הדרך שבה בחרו להעמיד אותי על עמוד הקלון הפומבי על זה התביעה, אם בעל האתר לא רוצה שאכתוב בו זאת זכותו זה אתר שממומן מכיסו הפרטי וזכותו לעשות סלקציה, לא זכותו ולא זכותה של עורכת המשנה להשפיל בפומבי על מנת לסלק אותי מן הדרך היתה דרך יותר נאותה לעשות זאת אבל יחסי אנוש כנראה לא הצד החזק ,ואם החשיבה היא במקום להתנהג בקורקטיות ולכתוב למייל האישי שלי החלטנו שאת לא מתאימה לסגנון שלנו ועל כן אנו מסירים את הבלוג ואת הכניסה שלך לאתר הייתי מקבלת זאת ברוח טובה אינני מסיגת גבול
אולם הסגנון והדרך בה הדברים נעשו לא נועדו על מנת להגן על האתר זהו תרוץ קלוש ולכן באה התביעה המשפטית ולכן גם אין לזה קשר למוני או לאחרים.
מעבר לזה התפיסה שלי היא לא אנטי ציונית כפי שהיא באה לידי ביטוי על ידי משתתפים בקדמה
התפיסה שלי היא האידאה הים תיכונית כפי שהתוו הוגי דעות כמו אלבר קאמי, ז'קלין כהנוב, אלבר מאמי ועוד רבים וטובים
אני מקווה שהסברתי את עצמי

שאפשר להשמיע בלהט הויכוח .
ויש תפיסות קיצוניות של חולה כלבת מטורף כמו אלו שעודד ישראלי ציטט .
תפיסות שהיו זהות לאלו של היטלר וגבלס שהאמינו שהיהודים הם גזע נחות השואף להשמיד את הגזע הארי והם רק מגינים על עצמם ממנו.
בכל זאת השתכנעתי מהמגיב הרציני עודד ישראלי מוני יוכל להמשיך לקשקש את טענותיו כאן .
אם כי נראה לי שזה כמו לתת להימלר לדבר ( לא גבלס שהיה אינטלגנטי ומשכנע ) .
אבל עצם העיסוק המתמשך בהם כאן אומר שכל מי שאי פעם יתקל בשמו ברשת דרך גוגל יגיע לכאן דבר ראשון מיד ויבין מהדיון במי ובמה המדובר
אגב לא ידעתי שהוא היה דובר תנועת הפנתרים אתה יכול לספר לנו עוד על זה עודד?

לדעתי את טועה .אני בהחלט יכול להעלות על דעתי שהגירוש שלך זהו רק חלק מגל טיהורים פנימיים של כל מי שאינו עומד בדרישות הטוהר האידאולוגי הנדרש והנושא הכוזרי רק שימש כתירוץ .
אחרי הכל אנשי קדמה מחקים בכל דבר את אנשי הלימודים האפרו האמריקניים באוניברסיטאות האמריקניות וזאת בדיוק הייתה השיטה שהנ"ל נקטו כנגד כל מי שדיבר בצורה "לא נכונה ".
.מעניין מי יהיה הבא שהם יגרשו מאתרם בתירוץ זה או אחר ?
א

תלמידי מהתיכון הערבי הזכיר לי אתמול, כי בדיוק כמו שזה קרה באמריקה, הקורבן ברגע שהחזירו לו זכויות, עוד לא הספיק להתרפא וכבר הפך לתוקף מדור הבא…
אנשים שלא מצליחים להתנער מזיכרונות הפגיעה, לא שולטים בעצמם.
תראה, אין הבדל בין יהודים, כל עוד הם מחזיקים במהות שבזכותה הוגדרו ככאלה- כלומר, ביכולתם המוצהר לא לפגוע באף גורם אנושי, אלא להאיר לסביבתו, מכל כוחותיו!
אם אשכנזים נראים כמצליחים בזאת יותר מאחרים, הדרך היחידה ללמוד להגיע לכישורים האלה (ואלה שמצליחים אמורים לתמוך במתלמדים ולא להתנער מהם), אלה כישורים "יהודיים" כל כך, ו"אנושיים, אנושיים מאוד",- כפי שידעה לנסח זאת ניטשה, אשר באופיו ובאורח חיו, בהחלט, דמה ליהודי מושבע ולא לגרמני…
למוני- ניסיון אחרון להגן עליך:
מרק טווין כתב- איך כושי יודע שהוא כושי? כשהוא מסתכל במראה. תכיר בכעובדה שכל יהודי נידון להיות כושי – וכדי לשרוד, חייב להכיר במשפט הזה, ואז רק לשבור את המראה!

וגם תודה על שהבאת את דברי ממחסום שיבאירו שאיני צבוע העטף כוונותין בנייר צלופן, רק חבל של הבאת גם את דיברי הגזענים שקראו להשמדת העם הפלסטיני שדברי באו כתגובה לדבריהם.
ואיני חוזר בי ממילה שאמרתי וגאה על כך שעמדתי
בפרץ והשבתי מלחמה שערה לגזענים עם הקצף על השפתים. זילות השואה המניפולטיבית שבה עוסק אלי אשד יש בה כדי לעורר רחמים ותהיות על כך שהמתיימרים להיות צאצאי קורבנות הנאצים ימ'ש
הצטרפו לתורת הגזע והאפרטהייד של ב'ג וממשיכיו
שגם הפקירו את "דור המדבר" הארופאי האנטי ציוני כדי להציל רק את הציונים.
וגם חטאו בהריסת הקהילות המפוארות של יהודי ספרד והמזרח כדי לספק לעצמם כוח עבודה זוך ובשר לתותחים.
תוך יצירת משטר אפרטהייד גזעני מנחשל שהוריד יהדות מפוארת על קירשי הגזענות האשכנזית המתוכננת ומבוצעת כמבצע צבאי במשך 120 שנות ציונות אשכנזוצנטרית.
מעולם לא טענתי שהכוזרים היו או הינם גזע נחות זה עוד שקר שאלי אשד צריך להתנצל עליו, ולהיפך ציינתי שהכוזרים והאשכנזים הם הקבוצה האנושית
בעלת האחוז הגבוה בי
ביותר של זוכי פרס נובל ואין בהם כל נחיתות גזעית או אחרת, מה גם שהבדלים של עליונות או נחיתות על בסיס גזעי אינם בתחום התמחותי ואין לי כל ענין בהם. מה שכן אני מסיק וטוען הוא שההתגיירות הכוזרית לא יצרה "עם אחד" יהודי
כולל , לא במבחן הכוונה ולא במבחן התוצאה
.ובעיקר טענתי היא שההתגיירות של לפני 1200
שנה אינה יוצרת "גשר" אמיתי או דימיוני לקיום היהודי החלקי והזמני של לפני 2000 שנה
בארץ כנען/פלסטין.
אז בבקשה לכל המתלהמים תתיחסו לדעותי ולא להשערות המופרעות ששמועות על דעותי מעוררות בכם.

לפעמים אני לא ניכנס כמה ימים לאתר זה או אחר זה קורה באתר מחסום וגם בהארץ ואז כשאני ניכנס אני מוצא תגובות בחתימתי ,
לפעמים אני עולה על כך ולפעמים לא, כמו
גם שהזיופים מטרתם להציגני כנלעג וקיצוני מעבר לדעותי האמיתיות.
לא זה המקרה עם הציטוטים שהביא עודד שכבר ציינתי שאיני מסתייג מהם בהקשר הנתון שבו נאמרו.

אך זו אינה נחוצה כי כלל איני מתגונן מדבר וחצי דבר ולהיפך זה אלי אשד התוקפן הכוחני משדות אשכנז שצריך להיות מוגן על דיברי הבלע והאיומים שהוא משמיע.
מה שמענין אותי בדבריך זה האיזכור של ניטשה האיש ותורתו שעומדת בבסיס האידיאליזציה הקולוניאליסטית הגזענית המשותפת באורח תמוה גם
לנאצים וגם לציונות, איך קרה ששתי תנועות אלו לכאורה מנוגדות אימצו להן כפילוסוף בית את אותו אדם ניקלה ששמו ניטשה שעסק כל חייו בהרס
המוסריות מהחיים המדיניים.
אשמח באם תקראי את ספרו של ד'ר אהרון יצחקי
בספריו "הבגידה" וה "מסכה" יש לו ניתוח מאד מעניין ורלוונטי .
כפילוסופית הבית של אתרו המגלומני של אלי אשד איש האשכולות המתיימר להקיף את בעיות היקום
אך עולמו צר כעולמה של נמלה.
אשמח אם תאירי את עיני בנושא זה.

שאתה תומך באידיאולוגיה של השמדת עם.
כל הקישקושים האלו שאתה כביכול מתנגד לגזענות הם הבלים כמו שאתה ואני יודעים .
מבחינתך העולם יהיה מקום טוב יותר עם כל אשכנזי -כוזרי שבו יחוסל .
ואם יינתן הכוח בידיך זה מה שתפעל עבורו
כן בהחלט ברור .
עכשיו שאלה :
ידידך הטוב סמי שלום שטרית הוא תומך בדיעותך של הצורך בהשמדת הכוזרים?
וכך גם עמיתיו בכירי קדמה האחרים ?
היו לכם שיחות נפש בנושא ?

מה הייתה סיבה לסילוקי מן האתר,התביעה היא לא על הסילוק אלא על הדרך המשפילה ועל הפומביות שבה זה נעשה אז יכולות להיות סיבות מסיבות שונות ואני לא מתעסקת בסיבות אני עוסקת בדרך בסגנון בצורה שבה זה נעשה ועל הדרך שבה זה נעשה אני מגישה תביעה שכן כפי שהראיתי ניתן היה לעשות זאת אחרת.
דרך אגב כשאני קוראת את תגובתך אני נתקלת לראשונה בנושא של טיהור על רקע אידאולוגי שנעשה באוניברסיטאות בארה"ב האם תסכים להרחיב בנושא שכן אני מעולם לא שמעתי על כך

בחדר הילדים בקיבוץ מוישלה אחד שאיך שהוא לא התייחסו אליו,כמו שהוא חשב שמן הראוי להתייחס אליו, ז.א. כ'מלך' השכבה.האיש שעל פיו ישק הכל. רצה – ולא הלך לו.
אבל, מוישלה של היה טיפש, , דפוק בשכל אולי כן, טיפש לא. והוא גילה פטנט, כאשר כולם היו כבר בחדר בדרכם למנוחת הצוהרים רץ מוישלה לדיר או לרפת התבוסס בחרא של הבהמות וחזר לחדר. לא היה מישהו שלא התייחס אליו, שלא שם לב אליו, שלא התרחק ממנו. ואז באה המטפלת, לקחה אותו, רק אותו, שכולם יראו ויתפוצצו, קלחה אותו, עטפ]ה אותו במגבת ויבשה אותו, זרקה בגדיו הצואים לכביסה ונתנה לט נקיים מהארון. וליוותה אותו למיטה. וכולם ראו והתפוצצו.
סתם סיפור לא קשור שנזכרתי בו.
תזכורת – אני מוכר סיחכות בחצי חינם. יש בלונים שצריך להשתמש איתם בכמה וכמה סיכות. כמעט על כל שטחם.

איך אמר הקדוש טוסבראהינדי. אם תראה משהו על אם הדרך, אל תיגע, שמא הריח ידבק בך.

"כל פילוסופיה תסכים
באשכנזים -אין כל תרומה
רק לא ברור עוד- איך גורמים
הם לרעידות האדמה?"

ויסלח לי המחבר איגור גוברמן על החלפת המילה המקורית יהודים במילה אשכנזים. זה כל כך התבקש.ובקריאת שירה ננוחם.

עד כה זה אתה שמתנצל כל הזמן על דיברי הבל שקר ורעות רוח שמפיקה מקלדתך וגם דיברי איומי צ
צנזורע למינהם.
דיבוריך על השמדות וגזענות בעיתם זה הצבא האשכנזי שבינתים ממשיך בהשמדת העם הפלסטיני
וזה המעמד השליט האשכנזי שמפיץ את תורת הגזע והאפרטהייד במרחבי המזה'ת.
מכיון שאתה אדם רדוד ומתנשא שאין בפיך הרבה דיברי חוכמה אז אתה מתמחה בשימת דברים בפיהם של
אחרים , איני זקוק לעזרה זו משכמותך וגם סמי בן שיטרית כוחו במותניו והוא יכול לקפל אותך
לעשיריות באצבע מקלדת אחת ויחידה, הוא בכלל חברו הטוב של ידידך מואיז שאתה מלא הערצה לליצנותו ,כפי שאתה מתמחה באיסוף ליצנים
אומרי הלל באתרך המשעממם שהפחתי בו חיים לרגע עד שיעלה על המפה האתר האנטי ציוני החדשh mabruk.info

לגבי שאלתך על הטיהור במחלקות ללימודים האפרו אמריקניים באוניברסיטאות האמריקניות זה נושא שדורש מאמר שלם בפני עצמו .
בקצרה ועל קצה המזלג מה שקרה בשנות השישים השבעים והשמונים ( וגם התשעים והאלפיים) היא שעל חוגים אלו השתלטו מרצים שונים שתמכו בתיאוריות פסודו מדעיות של עליונות הגזע השחור על כל שאר הגזעים .והם יצרו כל מיני תיאוריות על היות כל התרבויות הלבנות והאחרות מהיוונית ואילך ( והיהודית בפרט ) הן מועתקות או "גנובות " מהתרבות האפריקנית העליונה.
ובמקביל הושמעו כל מיני התקפות על ספרים שנכתבו בידי חקורים ( שחורים ) על חטיפת עמים כושים בידי שבטים שחורים אחרים ובידי סוחרי עבדים מוסלמים .
הטענות היו שהחטיפות התבצעו תמיד בידי נוצרים לבנים וכי מי שטוען אחרת הוא בהכרך סוכן הממשלה ובוגד וגרוע מזה.
.
וכך בעצם זה נמשך עד עצם היום הזה .
חומר על נושא אפשר למצוא גם בספרו של יעקב שביט ( שלרוע המזל לא תורגם עד כה לעברית
History in Black: African-Americans in Search of an Ancient
Past.
http://www.amazon.com/History-….s-Search-Ancient/dp/0714650625

אתה עושה הוא כמה מעשים חסרי הגינות יחד:
1. אתה מישהו שרודף אחרי סמי שלום שטרית כבר שנים. אתה משמיץ אותו בלי הוכחות: האשכנזים שכתבו דברים גזענים על המזרחים מצוטטים בספרו "המאבק המזרחי בישראל" שיצא בהוצאת עם עובד. תקרא ותחכים ואחר כך תשמיץ. זה מבוסס על עבודת דוקטורט באוניברסיטה העברית, שהיא מלאה באשכנזים, ונכתב בהנחייתו של פרופ' שפרינצק. גם הוא אשכנזי. פרנקנשטיין, גלבלום, פוירשטיין (שהצטער על מה שכתב אגב ועל נסיונו להלביש את תיאורית החינוך השיקומי שלו למפגרים על מזרחים) כולם מופיעים שם. אף אחד לא תבע על הוצאת דיבה.
2. בגלל שיש לך ענין אישי עם סמי, מצאת לך את ירדנה המסכנה והתלבשת על הסיפור שלה. הסיפור מלא המצאות וחורים ובתור בלש מתחיל אפילו, היה שווה שתביא את עמדתם של בעל האתר והעורכת. לא טרחת לעשות את זה. אם עשית את זה והם לא הגיבו, גם היית צריך לכתוב. אולי הכל פרשנות מומצאת?
3. אתה עושה למוני יקים כאן מה שכל אשכנזי עושה למזרחי כשהוא לא מנסה להתמודד עם טענותיו:
א. אתה מייחס לו מניעים פסיכולוגיים (אשכנזיה דחתה אותו. כי גברים מזרחים כידוע הרוסים על אשכנזיות אבל לא שווים אותן ואז הם נדחים ונהיים ממורמרים). אבל מה לעשות ופרויד לא עשה את העבודות שלו על נשים נוירוטיות בקזבלנקה אלא בוינה. גם לאשכנזים יש נפש, ואפשר היה להגיד שגם אתה מחפש את סמי, רק כי פעם הבת של יונה עטרי אמרה לך לא או דוד לוי לא הזמין אותך למימונה.
ב. אתה מביא למזרחי דוגמא של התנהגות ממזרחי אחר ומסביר למוני שיהיה לפחות מנומס כמו מואיז. שילמד ממישהו מהשבט שלו. הנה גם מואיז מרוקאי ולא עושה בעיות אלא מתנהג יפה, כאילו אתה מורה פולניה בכיתה ג.
4. אתה לוקח מייל אישי שצבי בן דור כתב לך, לפי מה שמופיע שם, ומפרסם אותו בציבור. ממש הוגן.

כל הדיון כאן הוא ביזארי ואם היית טורח לברר אולי היית מגלה שמוני וירדנה נזרקו בכלל בלי קשר האחד לשני מקדמה. הכל כתוב שם: גם אם לא היתה מופיעה פעם אחת המילה כוזרים, הם היו בחוץ. מי שקורא את האתר מבין וגם לא היו הרבה מחאות על הזריקה הזו. מוני התבקש על ידי כמה כותבים באתר לכתוב באופן מסודר על הכוזרים, כך שלטענה הזו שזה הענין אין אחיזה במציאות. עכשיו הוא בטח מתגעגע לסמי אחרי כל הלאיודעלכתוב ולארוצהלהפליץ שכאן. שלא לדבר עליך שלא מזדהה בתור בעל האתר עד שמבקשים ממנו. ירוד. כל הקשקוש על תלונה של חיים ברעם הוא גם עורבא פרח. גם לזה אין שום אחיזה במציאות.
הירדנה הזאת בכלל לא הבינה מה היא עושה שם. לא היה לה בלוג בקדמה, כי קדמה זה לא רשימות ואין שם בלוגים. זה אתר שקיים שמונה שנים ממה שכתוב שם ולא היו שם שום גירושים, אז תפסיק עם הז'רגון הזה של טיהורים וקשקושים. אתה מאיים כאן על מוני במחיקות אחרי כמה הודעות ובקדמה הוא כתב יותר משנה וחצי, אז תסתכל במראה קודם.
מי שהכי מסכן כאן זה ירדנה: שלא מבינה מה הסיפור וכורתת בריתות עם יצור נקלה כמוך שמנצל אותה. מוני לעומתה, גם אם לא חביב עלי, הוא לפחות אידיאולוג ולא מנסה לעשות נפשות לעצמו אלא לרעיונות שלו. היא סתם חושבת כמו בת טיפשעשרה שכל הבנות של הכיתה קנאו בה ועכשיו שניהם הורידו את הדיון המדורדר באתרך לרמה של מתחת לאפס.
אין מה להגיד, זה די משמח לראות שבסוף היא שתפה פעולה עם יצור חסר הגינות כמוך. חשבת אולי שהילד יצא חכם כמוך ויפה כמוה אבל הוא יצא בסוף חכם כמוה ויפה כמוך.

נו אני חוטף המון מחמאות על ימין ועל שמאל היום .
נציין שאינני מתיימר להיות ממומחה לגבי מה שקרה בקדמה אני שמח לגלות את העובדות ממשיהו שמתימר לדעת .
בכל מקרה היו גירושים ,ירדנה גורשה משם על הבלוג שלה .
ולא משנה איך שתקרא לזה .
ולמרבית הצער כן ניסיתי להתמודד עם טענותיו של מוני היקר אבל זה בלתי אפשרי כפי שהיית מגלה עם היית טורח לקרוא עשרות הודעות ארוכות ברשתגובה לרשימה הזאת .
ולגבי מואיז רק ציינתי שאני נהנה מכתיבתו צר לי שזה הופך אותו למשט"ף בעיניכם .
אני מקווה שמאמר גדול שיופיע עליו באתר זה בקרוב לא יהפוך אותו למוקצה מחמת מיאוס כמשתף פעולה עם האשכנזים
בכל מקרה שלא תהיה לך טעות
מעמדו של אתר קדמה והכותבים בו ירד בעיני במאה דרגות לאחר ה"דיון" הזה. .

אם אתה לא בתחום ולא יצא לך לקרוא מניטשה, אל תלך עם זה לשום מקום, בוא ננסה לשכוח הכל מה ששמעת ממקורות שבחרת בהם, נסה להאמין למה שאני למדתי- דרכי תוכל לצאת מזה שלם.

אני עובדת בצוותא עם מורים ערבים ופלסטינאיים, כולנו יוצאים מזה לאט ובטוח! אז מה, אתה -בן למשפחה תרבותית בעלת שורשים ,מסורת קריאת הספר, אתה לא תצליח את המשימה לקחת בטוב לב, השבטים הבדויים מצליחים לאהוב את מה שאני מיצגת, נסה לראות אותי בעיניים שלהם.

ותודה מיוחדת לאיש שבא לקרוא ולצחוק על סיגנון כתיבתו שמוסיף לנו חיים- החיוך האבהי השנון, המושכל, מקיף הכול –
חינם, כמו שמגיע רק לחברי ילדות

"שהיה אינטלגנטי ומשכנע"
היית נותן לדבר אבל למוני המשווה להימלר, לא. כלומר, לא האג'נדה היא שמעניינת אותך אלא הויטרוזיות של המילים . אתה מעריך אינטלקטואל גם אם הוא נאצי ועוד מעז להכפיש את דברי שלי בטענה כי הם נגזרת "אקדמית". אז מצד אחד מותר ומצד אחד אסור. מעניין למי מותר ולמי אסור אצלך. עוד אתה חושף את עצמך כשאתה שאין כותב "הוגים" אשכנזים שהכפישו את המזרחיים. את מי בכלל מעניין הוגים? מעניין אותנו מה שעמוס אילון כתב ב"הארץ" כשיצא למסעות במרוקו ודעתו שקבעה שהמרוקאים הם חולרות ומעניין דודו טופז וגישתו כלפי המזרחיים. ומעניין אלי אשד ודעתו שלבטח מי שמתנגד לתמה האשכנזית הוא אדם שניסה להשיג אשכנזיה שדחתה אותו. אלו האנשים מהרחוב שמעצבים את דעת הקהל וכשהם מתחפשים תחת לבוש לא "הגותי" הם משפיעים יותר מהוגים רבים שמרשים להם להיקא הוגים. לידיעתך
הדעה שלך פגעה בכמה חברות אשכנזיות שלי שרגילות לכך שגברים אשכנזים אחרים רואים בהן שליחות של התנועה האשכנזית וככאלו שאשמות ב"שנאה מזרחית" כי לא רצו (לשמחת הגברים האשכנזים) להתערבב. המחשבה כי לבטח כל גבר מזרחי חושק באישה אשכנזית רק חושפת עד כמה אתה זה שרואה בשחור ולבן ועוד טוען להסתה מצד שטרית. אל תנכס את השואה לעצמך, מוני הוא לא נאצי ולא כל מי שמבקר את התמה האשכנזית הוא נאצי ולהשתמש בנשק הזה זה פורנוגרפי ומגעיל.

אם את אכן אישה וגם שאר אישי קדמה היקרים שכל כך דואגים לבעית הגזענות כל זמן שהיא נוגעת למזרחיים אבל כאשר מושמעים דברי גזענות כנגד האשכנזים מצד מוני היקר זה בסדר זאת אידיאולוגיה .
הוא רק מחזיר לאשכנזים .
מישהו מצדכם העלה על דעתו שאולי הדברים האלו ראויים לגינוי ?
לא נראה שלא צריך בראש ובראשונה לטפל באשכנזי המנוול אלי אשד שהעז לתקוף את מוני
גבירתי היקרה ועוד איך שאני משווה את מוני להימלר כי יש לו גישה חסלנית שהוא מודה בה בפה מלא ומסרב לחזור בון ממנה.
את אינך מגנה שיטה זאת .
האם את תומכת בה?
הקשקשן ההוא מעליך זה שיודע שרואה במוני אידיאולוג גם הוא לא טרח לגנות אותה .
אחרי הכל מוני הוא אידיאולוג מותר בעיניו לאמר הכל בשם האידיאולוגיה .
אז אם כך מה אתם רוצים מהאשכנזים בנוסח דודו טופז ?
הוא בסך הכל אומר על המזרחיים מה שהמזרחיים כמו מוני אומר על האשכנזים .והוא לא קורא להשמיד אותם כפי שמוני שלנו קורה לעשות לכוזרים .

וחוץ מזה אני מטיל ספק שעמוס אילון אי פעם השווה את המרוקנים לחולדות .מן הסתם זה עוד שקר.
ואם זה נכון אז הביאי לי ציטוט מדוייק ואני אבדוק אותו .
ודודו טופז הגזען אה כן הוא היה נשוי לשתי מרוקניות והוליד ילדים חצי מרוקניים .
הוא מעולם לא קרא להשמדת המרוקנים כגזע שונה גברת יקרה
את ועמיתייך כדאי שתחשבו טוב וטוב מעכשיו איך אתם מגיבים באתר הזה כי כל הודעה שלכם מורידה את הכבוד שהיה לי בעבר אליכם כל זמן שלא היכרתי אותכם מספיק טוב לנקודת האפס .
אתם מציגים את עצמכם כלוחמים בגזענות אבל התגליתם עכשיו בכל אימרה שלכם כאן כגזענים מתועבים בעצמכם .
לכי ותחשבי על זה שאולי את ועמיתייך היקרים זקוקים קצת לביקורת עצמית .אבל אני מניח שמאחר שההערה הזאת מגיעה מאשכנזי זה רק יצא לך מהאוזן השנייה .
.

שם:

דואר:

אתר:

כותרת:

בעקבות ריבוי ספאמרים, נאלצנו להוסיף מנגנון שימנע מרובוטים להפציץ את המערכת בתגובות פיקטיביות. אנא העתיקו את הקוד שבתמונה, לתיבת הטקסט שמתחתיה.

קוד הפעלה:

העתיקו את הקוד:

מערכת התגובות נועדה לאפשר דיונים, והשימוש בה כפוף לדין הישראלי. אז אנא שמרו את תגובותיכם ענייניות ומתחשבות בקוראים האחרים, וזכרו שאתם הנושאים באחריות לתגובות שתפרסמו במסגרת באתר זה (כבכל מקום אחר). אין אפשרות להבטיח שהתגובות שתפרסמו ישמרו באתר זה, אז אנא גבו את תגובתכם בהעתק לפני שיגורה (במידה שאתם מעוניינים לשמור אצלכם העתק). וכן, הודעות שלדעתנו פוגעות או לא מתאימות בכל צורה שהיא, בהחלט עשויות להימחק… זכויות היוצרים בתגובות שיתפרסמו במסגרת אתר זה, שמורות לכותביהן. ברוכים הבאים.

זכה לביקור מפתיע של הקדוש טוסבראהינדי, שבא לחזקו בהיותו צעיר הנוהים אחריו.
לקחו אותו חוב"ב לטיול במשק, בשדות ובמטעים. התבשם הקדוש מריחותיהם, ראה חוב"ב כי כך, ולקח את הקדוש טוסבראהינדי אל גן הורדים. ושם, אוי א-ברוך [בהברת חציו האשכנזי-כוזרי של חוב"ב] עמד חמור, ובדיוק כאשר קרבו אליו השנים, טוסבראהינדי הקדוש ותלמידו חוב"ב נפח החמור. אוי לאותה בושה, וחוב"ב הסמיק, וחפש אבן או מלמד [מין יתד משונן לדירבון פרות] כדי להעניש את החמור הנופח.. אחז הקדוש בידו ואמר"הרף לך תלמידי חוב"ב, דרכו של חמור שהוא נופח אפילו בגן של שושנים"
ועוד הוסיף הקדוש ואמר, אין צורך במלמד. די בסיכה קטנה כדי להעצמיד דברים על תיקונם.. הפנים חוב"ב. ומאז שעזב את המשק הוא מתפרנס ממכירת סיכות…
מאחר ונטלי אהבה את דברי חבריו, היא תקבל הנחה אם תקנה חפיסת סיכות, אבל חשש בחוב"ב שלא תדע באיזה צד להחזיקם.

שושנים כורדים,
מים כמים,
שלג אחד לכולם!

חמור או דובון, רק שידע להיות בגן בשעה שמתנפחים לידו רק ורדים, ואז בני-אדם באים לנוח מריחות של משרדים ומתמלאים ברחשים טובים לבריאות.

"עפיץ כאן ניחוח הנצח
וכיף מאילת עד מנרה
פירות ואקלים פה לשבח
ורק השכנים פה – הם חרא"

ועל מנת לא להטעות 'מבקרי שירה' הציטו לקוח מאיגור גוברמן – קרפיון בתוך ביוב.

מועצת תלמידי הקדוש טוסבראהינדי שוקלת ברצינות לצרף ספר זה לקאנון.

ראה את הגדרת היהודי בתגובתי למעלה.
וגם – כל אחד יכול, לא כל אחד רוצה…

לא כדאי להזכיר למוני שהוא כעס, אנחנו הגענו לעמק הורדים ומשם נמשיך לאט יותר.
וגם השירים שמביא חוב"ב מלאים בהבנת המצב, לכן נלך לישון בהרגשה שהתלמידים של מחר יבואו ללמוד, למרות הכול…

לפי מיטב הבנתי, הטענה של אלי בדבר "תחושת התיסכול של מוני שנדחה בידי בחורות אשכנזיות ולכן פיתח שנאה כלפי אשכנזים", אינה נובעת מדעות קדומות של אלי בדבר העדפותיהם הרומנטיות של גברים מזרחים, אלא בסה"כ זו תגובה מבודחת של אלי לתגובה (מבודחת בפני עצמה) של מוני – שתיאר כאן לעיל סיטואציה כזו בעצמו:

"ביחס לחיי הנישואין שלי הרי שכל חיי חיפשתי כוזריות , היו שמשפחתן התנגדה לכך והדבר לא נסתיים בחתימת חוזה נישואין, לבסוף בגיל 50 נאלצתי להסתפק בפריחה מרוקאית אורגינלית
מקזבלנקה שהביאה לי 3 ילדים מקסימים.". 😉

יחד עם זאת:

א. הנושא של "נישואי תערובת" של גברים "מזרחים" עם נשים אשכנזיות מטריד, משום מה, דווקא את הכותבים והמגיבים באתר קדמה – שהקדישו לכך כבר כמה דיונים, כאילו מדובר באיזה תופעה של נישואי יהודים עם גויות אשר גורמת, רחמנא ליצלן, להתמעטות העם היהודי. לדוגמא:

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1700&t=pages

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1601&t=pages

ב. אחד המתייחסים לנושא זה הוא סמי שלום שטרית שהזכרת, אשר נשוי – בכבודו ובעצמו – ל"נסיכה יהודיה אמריקאית" ממוצא אשכנזי למהדרין. סמי אפילו כתב על זה מאמר תחת הכותרת "אין דבר כזה פמיניסט, או למה אנחנו מתחתנים עם אשכנזיות?" – ובמסגרתו הוא כותב:

"השאלה המטרידה רבים ורבות ועולה לא אחת בדיונים מזרחיים פנימיים היא: מדוע גברים מזרחים משכילים בני הדור השני נוטים להתחתן עם נשים אשכנזיות? […] אני חושב שכמעט כל חבר או קולגה מזרחי שלי נשוי לאשכנזיה או חי עם אשכנזיה. כך גם לגבי הנשים המזרחיות, רובן מעדיפות את הגבר האשכנזי, אבל לא תמיד הגבר האשכנזי המשכיל והמצליח מעדיף אותן."…. וגו'

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1611&t=pages

לאור דברים אלו, אני מטיל ספק, אפוא, אם ה"גזענות" שיחסת לאמירתו של אלי אשד הייתה מזעזעת את סמי שלום שטרית…

ג. לדעתי לא צריך להתרגש יותר מדי מדעות קדומות של אנשים "פשוטים" כמו דודו טופז, אשר נאמרות ברחוב – כגון "פרסי/רומני קמצן", "מרוקאית פרחה"/"רוסיה זונה", "אשכנזי מנייאק/לפלף", "מרוקאי סכין/צ'חצ'ח" – ושאר מני ירקות ופירות המאפיינות חברת מהגרים כמו זו שלנו… הבעיה מתחילה דווקא עם "הוגי דעות" כגון קלמן כצנלסון או (לא להבדיל בהרבה) מוני יקים – אשר מנסים לבנות אידיאולוגיות ורעיונות פוליטיים על החשדנות והרתיעה הבסיסית שמלווה לרוב מפגשים בין אנשים שבאו מרקע תרבותי שונה. עם קצת דעות קדומות עוד אפשר להסתדר ואף לצחוק עליהן – למרות שהן גם עלולות לעיתים לפגוע ולתסכל מאוד. לעומת זאת, קשה להסתדר עם "תורת גזע" פסאודו-מדעית "רצינית", שבאה, באופן מסודר, לשלול לחלוטין את הנרטיב הלאומי-דתי-היסטורי העתיק שירשת מאבותיך; לנשל אותך ממזכויותיך ההיסטוריות כיהודי לחיים של עם עצמאי במולדתך ההיסטורית; ולגרש אותך "חזרה לכוזריסטאן" על רקע "מוצא אבותיך משם" – כביכול…

צריך לזכור מהניסיון היהודי שדעות קדומות ושנאות עממיות הולידו אמנם רדיפות ואף פוגרומים – אך תמיד היו אלו דוקטרינות מסודרות של גורמים נוצריים, מוסלמים, או גיזענים קיצוניים, שהולידו ליהודים את האסונות הגדולים יותר שחוו לאורך ההיסטוריה…

ד. אני מרשה לעצמי לענות לך במקום אלי אשד משום שנראה לי שאת ענית לו במקום לענות לי… (השאלה הייתה: "מעניין אותי מה יש לך לומר על דברים אלו של מוני???").

לחוב"ב חותן משה שעליו אולי נאמר: "אף חובב עמים כל קדושיו בידיך והם תכו לרגליך ישא מדברותיך" (דברים ל"ג).

נראה לי שאני צריך דחוף מלאי גדול מאוד של סיכות, ואין לי מספיק לי כסף – האם ניתן לרכוש אותן אצלך בהקפה??? 😉

בעניין של ה"טיהורים האידיאולוגיים" בקדמה אתה צודק – רק תנסה לבחור לך שם בדוי ולכתוב שם כמה דברי סנגוריה על הציונות ונגד השנאה הבין עדתית, ותראה כמה זמן תחזיק מעמד בלי שיעלילו שם עליך איזה משהו מופרך (כמו שעשו לי) וישתמשו בזה כדי לצנזר אותך ואת דעותיך… ברם, במקרה של מוני וירדנה, צודקת ירדנה, וכנראה מדובר באמת בנקמנות אישית של מי מעורכי קדמה במי שהעזו "להרים ראש" ולמתוח ביקורת כנגד התנהלות כזו או אחרת של עורכי האתר (שהרי מוני בסה"כ מבטא עמדות אנטי-ציוניות ואנטי-אשכנזיות קיצוניות "מספיקות" בשביל קדמה, וגם ירדנה לא בדיוק שימשה שם סניגורית של "הציונות האשכנזית-אירופוצנטרית" – אף שדעותיה באמת אינן קיצוניות כמו של מוני).

בקיצור: למניעים ה"אידיאולוגיים" שאתה מייחס למסעות הטיהור בקדמה אתה יכול להוסיף גם מניעים אישיים אגו-איסטיים לחלוטין – כיאה לכל תנועה "רדיקאלית-מהפכנית" המתפצלת שוב ושוב כמיספר האגואים הנפוחים של חבריה… (את "בראיין כוכב עליון" של מונטי-פייטון ראית?!;-)).

באשר לפעילותו ההסטורית של מוני בפנתרים השחורים, כל מה שידוע לי זה מה שמוני עצמו כתב:

http://www.mahsom.com/article.php?id=6638

http://www.kedma.co.il/forum/viewtopic.php?p=10202

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/931449.html

ואת מה שכתב עליו אהרון תמוז:

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1055013

כל דבר מעבר לכך בטוחני שמוני ישמח לספר בעצמו – שכן, אם ניתן לומר דבר לזכותו של מוני, זה שהוא מעולם לא הסתיר את דעותיו (אינפנטיליות ומקוממות ככל שיהיו). ואת מעשיו.

חבל שההתנהגות הנתעבת הזאת מאפילה עליהם אבל כנראה כך הוא בקבוצות רדיקליות קיצוניות .
אגב אינני מתפלא שהם לא קלטו או לא רצו לקלוט את ההומור באופן כללי המגיבים שלהם משטרית ומטה נראים תמיד חסרי כל חוש הומור .זה תמיד הפתיע אותי עד שהבנתי :רדיקלים חייבים להיות חסרי חוש הומור . מהבחינה הזאת הם מזכירים מאוד את המגיבים הסינטולוגים והמגיבים הקומוניסטיים של פעם .
דווקא מואיז נראה תמיד כמי שאינך יודע אם הוא רציני או צוחק ולמן ההסתם לכן הפנטים השלהם מאשימים אותו כמשת"ף
נשאלת השאלה האם כאשר אני מבשבח אותו אני אביא לסילוקו מהקבוצה ?

מעניין מה יקרה עכשיו כאשר הועלתה אצלהם הבעיה של הנישואין בין מזרחיים ואשכנזיות ( או להפך ) .

כדאי להיזכר שהאובססיה הספרדית של ימי הביניים והזמן החדש עם טוהר הגזע החלה בגלל כמה אינטלקטואלים במנזרים .
האם האינטלקטואלים של קדמה עומדים ליצור אובססיה חדשה כזאת על מנת לשמור על "הפרדה גזעית "?

האם הם יתחילו לחפש עכשיו בשושלות יוחסין של כל מי שהם עומדים להינשא לו או לה כדי להיות בטוחים שהיא מזרחית טהורה למהדרין 15 דורות אחורה ?
ואם מזרחית מה זה מזרחית ? האם תימניות נחשבות בגדר "מזרחיות ?
האם יהודי מפאס יכול להתחתן מיהודיה מאיזור הסהרה ?
האם "מותר " להם להינשא עם אתיופיות או שהללו נחשבות לגזע נחות ?
אכן שאלות מונומנטליות שמי יודע אולי אנשי "קדמה " יתחילו להעסיק את עצמן בהן.

אולי כדאי להפגיש בינם פעם ובין המגיבים הסינטולוגים אני בטוח שיהיה דיון מעניין .

באמת מעניין לדעת מי העורכת הזאת שניצלה את פרשת הכוזרים כדי לרדוף את ירדנה
ירדנה היית מוכנה לתת כאן קווים לדמותה ? .

ידידי קוין ברוקס גדול המומחים בעולם היום לנושא הכוזרים ובעל אתר "כזריה " שלו גם אני תורם מידי פעם שלח לי את המכתב הנ"ל

Hi Eli, don't you already know about my own essays?
http://www.khazaria.com/westernjews.html
http://www.khazaria.com/khazar-diaspora.html
And my article "The Origins of East European Jews" – details at
http://www.khazaria.com/brookcv.html
I discuss the issue entirely in my book "The Jews of Khazaria, Second
Edition" in Chapter 10.
Kevin

ןבקצרה המאמרים האלו שלמי שלא קורא אנגלית מייצגים היום את מיטב המחקר על השאלה האם האשכנזים הם צאצאי הכוזרים והמסקנה הסופית שלו שמבוססת על מחקרים לא גנטיים היא :כמה מהם כן .
הרוב בכלל לא .
מובן שלפנטים מטורפים הדוגלים בהשמדת עם כל זה לא ישנה ולא כלום .
אבל אתר שמתיימר להיות רציני וכביכול אנטי גזעני כמו "קדמה " מן הראי שאנשיו יקחו זאת לתשומת ליבם .

אם יותר לחוב"ב להעלות תרומתו הצנועה, הריני להכריז על מבצע :למען מטרה מוצדקת -סיכות- חינם לכל דיכפין – ואפילו בכמויות. כי עוד רבו בלונים נפוחים בקרבנו.
ואולם יש להעמיד דבר על דיוקו – ושמו של חוב"ב הוא נגזרת הערים הכמעט תאומות – זו שלפי אשד הופכת לבירת המוסיאונים והספריות של ישראל, וזו שתרמה את השכלתו הים-תיכונית של חוב"ב.
ונסיים בציטוט חביב:
"תירק והורגלת-זהו כל האדם
אה, הנה הם באים הקופים הקטנים
ומי זה בדה, באמת,כאילו
האדם הוא אדון הבריאה -…הצילו"
[לבל יוכשל המבקר הספרותי פוסל השירים -המקור פרגינט של איבסן בתרגום לאה גולדבר]

וחושב לו חוב"ב – מה טעם לאלף לקוף בינה? די אם נלמדהו להכות בתוף. כי הרי יותר מכל, רעש לעשות אוהב הקוף…

אני רואה שאתה נהנה ללעוג ול"הכניס" ל"מבקר הספרותי פוסל השירים".

הכל טוב ויפה, אבל אין צורך להתנפח ולהשתחצן.

אין בושה בכך שלא הכרתי בעל פה את השיר הספציפי (מה לעשות, לא כולם משכילים כמוך, ולא הביישן למד) ובכלל, זכותי לא לאהוב את השיר, גם אם הוא נכתב ע"י משורר הנערץ על אדון חוב"ב.

ואם כבר, ההסתתרות שלך מאחורי כינויים, הדיבור היהיר בגוף שלישי, השימוש בכתיבתם של אחרים, הלעג לאחרים, וכמובן, המאמץ הבלתי פוסק להרשים ולהישמע שנון ומפולפל – יכולים גם הם להתפרש כנפיחות קלילה…

אז גם אם אני בסדר וגם אם לא – אתה, בידיעה או שלא, חוטא בחטא הנפיחות שאתה נהנה לדבר עליו כל הזמן.

אז לפני שאתה מוכר סיכות לאחרים, כדאי שתתקע אחת ליתר בטחון גם בישבנך מדושן העונג ותבדוק אם לא יוצא משם במקרה קצת אויר מסריח…

בתיאבון.

היו לשחר ויכוחים מלומדים עם אנשים -אמנם ממיודעיו- אך לא עם חוב"ב.
רק שחוב"ב לומד מנסיון זולתו ומקדים תרופה למכה -סיכה לפרונקל- ומזיז מכשולים מפני מבקר שירים. ומה נפיחות בכך נמצא? למנפח פתרונים.
אגב רק מעונג מדושן חוב"ב- כי ממכירת סיכות קשה להתפרנס.ועונג רב גורמים לו 'מבקריו'. כן ירבו…

ראשית היה לי בלוג בקדמה והוא נקרא "העולם כמרקחה" בדיוק כפי שיש בלוגים לעוד כותבים באתר אז מי שמתמצא יכול לראות אותם אז ככה שהתגובה הקנטרנית הזאת ממש מוכיחה שהמתמצא כביכול שכתב אותה לא מתמצא בדבר שנית היו
מחאות בקשר לסילוקי מהאתר זה שלא עלו מחאות רבות זה מכמה סיבות
א. אין הרבה מגיבים בקדמה ומי שמתמצא יודע שזאת כל הזמן אותה חבורה ואותם אנשים
ב. מאחר וכל התגובות מגיעות לעורכת הראשית והיא זאת שמחליטה מה היא מעלה ומה לא סביר להניח שאת תגובות המחאה נגד סילוקי היא לא העלתה מן הסיבה הפשוטה להראות עד כמה הייתי חסרת משמעות
הטריקים האלה ברורים ולא צריך להיות שרלוק הולמס על מנת לראות אותם
ובאשר לשאר התגובה של "המתמצא, כביכול לא שווה התייחסות

לצאלה – זכרונה לברכה תאריך ימים ותשגשג – היו 112 תגובות. ולפי מיטב הבנתי המועטת היא החזיקה בשיא הקודם.
וכעת הכוזרים בכסות אשכנזים מנצחים בגדול. יש להם 130 תגובות ויותר ועוד
המקלדת נטויה. כמו שלמדנו שיש בקיאים בהטייה ויש בה בקיעים.
רק למה רובם פה מהלכים עגומים. רציניים כאלה. מסבירים כאלה. אתם לא יודעים שהצחוק יפה לבריאות? אז יש מוניאקים שמקלקלים לווזווזים ואת המצב רוח., האין כאן שיכנזים שיכסח לצ'חצ'חים את הצורה?
אין כערבים שמחים במלחמות היהודים . תנו להם את הסיפוק.

המדהימים והמלמדים בדיון הזה הוא איך גזען משוגע בעל דעות נאציות מציג את עצמו לאורך כל הדרך בחוצפה שאין שניה לה כ"אנטי גזעני ". .וזה כשהוא מקבל תמיכה ועידוד מוסרי לאורך כל הדרך מאנשי אתר שגם הם מציגים את עצמם כ"אנטי גזעניים " ומתהללים לאורך כל הקריירה שלהם על "מאבקם בגזענות באשר היא ".
אבל באותו זמן פותחים בחקירה גזענית מדוע "כל כך הרבה אשכנזים מתחתנים עם מזרחיות ".
וזה גם ברור למה ,היום זה לא אופנתי להודות בפה מלא שאתה גזעני כפי שזה כן היה אופנתי בשנות העשרים והשלושים אז הם צריכים להעמיד פנים שהם לא גזעניים תוך שהם משמיעים דעות גזעניות מכאן ועד הודעה חדשה.
מה אנחנו למדים מזה ?
אנחנו למדים שכיום אתה יכול לצרוח את הדעות הגזעניות ביותר בטענה שאתה למעשה "אנטי גזעני "ככל הנראה זה עוד פרי הילולים של הפוסט מודרניזם והחשיב ,הטענה של אלה שנירדפו בעבר מותר לצרוח את כל מה שהם רוצים ,יען כי הם "הנרדפים והמדוכאים"
כפי שראינו התוצאה מזה בארה"ב היא שכל מיני "חוקרים שחורים " טוענים שהם נציגיו של "גזע עליון שתרבותו נגנבה וחוקתה בידי גזעים נחותים יותר.
ובקצרה
כדי להיות היום גזעני עליך לצעוק כל הזמן שאתה אנטי גזעני ובמסווה של זה להכניס את הדעות הגזעניות ביותר ".
ג'ורג' אורוול היה מרגיש את עצמו כאן בבית עם השפה הכפולה של "1984" שלו .

קראתי את מה שכתבת על רדיפות של האפרו אמריקאיים באקדמיות בארה"ב לא הבנתי את הקשר בין זה לבין מה שקרה בקדמה
באשר לאופייה של עורכת קדמה בוא לא ניפול לרכילויות אבל יש לך את המייל שלי שם אנחנו יכולים להתכתב
off the record
כמובן בתנאי שזה לא יחרוג מן השיחה הפרטית בין שני מתכתבים

"פשוטה האמת העירומה
ומסוכנת כמו נבוט
חמור שמתרבות גמע
נהיה חמור שוחר תרבות" ..

ולבל נכשיל 'מבקרים' נודה מיד שהשיר הזה נכתב
בידי איגור גוברמן נ"י שבצילו נשב.

קנו סיכות והשתמשו בהם אל תנתחו בכובד ראש את מי שהוא ודבריו לא ראויים.

.

זה שאתה גזען הסתבר לי מיד משום שאתה תומך בשלטון הגזע האשכנזי המחלק פריבילגיות על בסיס אתני גזעי ומנחשל בהתאם.
כמו גם שאתה שקרן לא קטן המשחק באופן דמגוגי בפארנויות אשכנזיות משומשות עד לעייפה .
אתה יכול להמשיך לפזר את גללי השקרים שלך לעייפה אך בתחום ההוכחה אתה חלש כל עוד לא הוכחה הגירת יהודי בית שני ל "ארצות הכפור" עד שתוכיח זאת אתה נשאר אשכנזי גזען צאצא לכוזרים שהתגיירו. המנסה להסתיר אמת היסטורית בערמת גבבים המוכיחה גם שאינך יודע לקרוא אנגלית היטב.
אתה יכול על גבה של ירדנה הממורמרת לבנות אג'נדה של התקפה על קדמה השנואה עליך.
ולשם כך לגייס את הליצן מואיזו החביב עליך
כי הוא מומחה בהתחנפויות.
אבל את האמת ללא כחל ושרק תשמע רק ממני
גם אם ביקום שלך אין מקום לאנשים כמוני.
מכיוון שהידע שלי בפסיכיאטריה הוא בערך כמו הידע שלך בהיסטוריה של הכוזרים הייתי מייעץ לך לפנות לאיש מקצוע בתחום שיעזור לך לצאת מהמקובעות האשכנזוצנטרית שתפשה לה מקום של כבוד במקום שבו כרגיל יש מוח.

קרא שוב את מה שכתבת ואת מה שאני כתבתי לך קודם.
לא תוכל להיות לבד, החיים קצרים מדי,
לא אלי אשד ,
אני מולך,
עם מה שלי קורה וקרה, שכח את המרירות, תכיר אנשים ספציפיים, תלך למקום ששם היחס שונה ממה שאתה מכיר- לא אשכנזים, לא מזרחים, לא פלסטינאים, רק תושבי הארץ.
מוני- שם יפה, זה מחייב …

תבוא אלינו – לשקט שיצרנו, נדבר ברצינות…
חבל להמשיך במילים של העבר לדרוך על שורשי המילים שילדינו עוד יזדקקו להן…

"את זה שהמנוול די מכוער
אפילו לא הספיקו לאבחן".. .
.
איגור גוברמן …יהודי…רוסי…משורר,

מודעה: סיכות למכירה לכל דורש, בכל כמות..

כל פעם שפרענק מדבר נגד עוולות מדביקים לו מרירות. לא שמעתי שמדביקים מרירות לניצולי שןאה אשכנזים מארופה, זו רק דוגמית קטנה ממכונת הכביסה המילולית שמשתמשים בה מדכאים העושים מינימיזציה של מצב עושק נתון.
עד היום אשכנזים ללא יוצא מהכלל השתתפו במסע העושק והביזה ,פעם קראו לזה פרוטקציה שהצדיקוה כדרך אנשים מלומדה של בני תרבות נגד עליית הברברים,היום זו החלוקה בין מרכז לפריפריות
והפרטות ניכסי מדינה להעשרת העשירונים הליונים
ולדילדול בני "מדינת כל ענייה הצבועה שחור".
ובא איש היקום המגלומן הגזען ומנסה להפוך את היוצרות כבן בליעל חוקר בפש האדם ותבונתו.
ולצידו שני ליצנים האחד עם סיכות והשני רודף פרסים וכבוד.
עלי לא צריך להגן למרות הסימפטיה ,אמונתי בצידקת דרכי היא שמגינה עלי מפני האשדים הגזענים שנמלאו פחדים פן תהרס שיטת הפריבילגיות שעליה בנו את עתידם.

נולדתי בבירה, מאוד אוהבת להיות חלק מפריפריה – בלי פרוטקציות והנחות, תוכל להיווכח, מוני, כי המילים לא עוזרות במצב הזה שתיארת, בייחוד ביחס אל העבר שעבר ועובר כל רגע חבל על המילים.
לא נותר לדור הזה מכל הטעיות של ההתחלה, ישנן בעיות חדשות, אל תאחר לקחת חלק בסידור השולחן! נכון, אין לנו עדיין מפה לבנה, אבל זכינו לפת לחם וכוס חלב, מוני, לך ולי. אתה לא לבד, גם כשכועס, הכול זורם לכיוון שאתה מסתכל אליו. רק שם שחור ברגע זה.
אנחנו באמצע ההמראה, מוני, לא תוכל לתקן דבר אם תוסיך טעיות מסוג שאתה עכשיו עושה.

אין כל כוח לקבוצות, יש כוחות ליחידים, לך ולי.

האם זה לא מפתה, מוני? תבוא לדרום, כאן עושים את ההיסטוריה, ההשראה מרחפת באוויר הפרובינציאלי, תראה בעצמך…

המילים פוגעות, גם בך, אך גם באחרים, לא כך עוצרים את הרכבת ששכחה אותנו ולא הבננו איך לקפוץ אליה יחד!

לדעתי אתה שוב מבזבז זמן מקלדת בנסיון לשרוף את המועדון שבו אתה כותב כרגע, אבל בסוף, כרגיל, המועדון (כמו מדינת ישראל) ישאר על תילו אבל אתה, כרגיל, תישאר בחוץ – ובחוץ (רק שתדע מה קורה בארץ אבותיך) קר מאוד עכשיו ויורד גשם ואף פתיתי שלג פה ושם…

מה לך כי נזעקת נגד נטלי גוטמן המשוררת-פילוסופית הרגישה, יפת התואר ויפת הנפש, שבמקום לשבת בפריס ולקשקש על "ברית מזרחית בין יהודים-ערבים לפלסטינים" היא חיה פה, ממש, ואף משתתפת בכנסים בנושא דו-קיום ומלמדת ילדים ערבים פילוסופיה…??? היא בסך הכל מנסה, בדרכה התמה והתמימה אולי, להביא מעט מזור ורוגע לעצביך הרופפים – מתוך הנחה (סבירה למדי) ששנאה וכעס כמו אלו שלך, נובעים מן הסתם מפצעי נפש ומשקעי עבר מרירים כלשהם… והלא מוטב לו ל"פרענק" שידביקו לו קצת "מרירות" מאשר שידביקו לו "השתתפות במסע העושק והביזה" ועוד "ללא יוצא מן הכלל" – הלא כן?!
ובאשר לאותה "מדינת כל ענייה הצבועה שחור" שלך, רק רציתי להזכיר לך, שוב, שמאז שנטשת אותנו כאן לאנחות ויצאת לחפש את מזלך בגלות צרפת הדוויה (והלא כל-כך "מזרחית" לכשלעצמה, אגב) חלו פה כמה שינויים של הרגע האחרון, ובינתיים לצבע "השחור" של "כל ענייה" נוסף גם הצבע "הלבנבן" של עולי חבר העמים (מסוגה של נטלי?) שגם הם שוכנו להם בהמוניהם באותה "פריפריה" שאתה מזכיר – ורק דע לך שיש בה פה ושם גם כמה אשכנזיפטים צברים כמוני, למשל, שאחיהם לא שיתפו אותם במסע העושק והביזה והפרוטקציה, ולכן הם נאלצים ללמוד ביום ולעבוד בלילה בשמירה, וזאת בעבור משכורת מינימום (וזה גם מה שמאפשר להם, לפחות, לשבת מדי פעם בלילות ליד המחשב ולהגיב כאן על טענותיך ומאנותיך)…

ואם נחזור רגע לעניין "שריפת המועדון", למה לך להשתלח בלשון גסה נגד המארח שהואיל בטובו לתת לנו כאן במה לדיון רציני וממצה בשאלת "האשכנזים-כוזרים" החביבה עלייך כל-כך – וזאת לאחר ששותפיך ל"מאבק" בקדמה השליכו את הנושא (ואותך) מעל פנייהם…???
האם אין זה חלומך הרטוב להשתתף בדיון אקדמי רציני בנושא הכוזרים, ועוד על גבי הבמה של אדם רציני שעסק ועוסק בתחום לאורך שנים???

לאור דברים אלו, אני מציע שבמקום להשתולל ולקלקל ננסה להתמקד ולדון בבעיות העיקריות הקשורות בנושא שעל הפרק הכוזרי:

א. שאלת קיומה/אי-קיומה של הגירת יהודים לאירופה – הידועה ומוכרת לנו – לאחר חורבן בית שני.
(בעניין זה, למיטב ידיעתי, ישנם כמה מקורות עתיקים כמו יוספוס פלויוס והברית החדשה אשר מזכירים את קיומן של קהילות יהודיות במקומות שונים באירופה כבר בסוף ימי בית שני ומיד אחריו, וכמו כן ידוע על קיומן של קהילות שונות בצרפת ובאזור גרמניה כבר במאה החמישית והשישית לספירה)

ב. השאלה האם די בהגירה זו כדי להסביר את מספרם של יהודי אשכנז היום.
(בעניין זה כבר ציינתי בפניך פעם את הטענה הפשוטה שאילו היו מגיעים לאירופה אחרי חורבן הבית מאה יהודים בלבד, ואילו הם היו מכפילים את מספרם בקצב מתון יחסית של אחת למאה שנה [בעזה, לשם השוואה, הפלסטינים מכפילים את מספרם כל חמש-עשרה שנה] הרי שהיום היו צריכים לחיות למעלה מחמישים מליון אשכנזים – והשאלה שבאמת צריכה להשאל היא "למה אין חמישים מליון יהודים באירופה – ומה קרה להם?")

ג. השאלה האם תרבותם של יהודי אשכנז מבתאת איזשהו "רקע כוזרי" אשר יכול להוות ראיה למוצא הכוזרי שלה.
(שפת ה"יידיש" ששימשה את יהודי אשכנז היא שפה שמקורה בערבוב של עברית אורגינאלית עם גרמנית מרכז אירופית קדומה, ולא שפה טורקו-מונגולית מהסוג שמופיע באיזור ממלכת הכוזרים. דבר זה מעיד על כך שמדובר בהגירה ממרכז אירופה מזרחה ולא מערבות אסיה למזרח ומרכז אירופה כפי שאתה טוען. עוד יש לציין שלא נשתמר כמעט זכר לכוזרים בנרטיב של יהדות אשכנז – דבר שהיה מפתיע מאוד אילו כל האשכנזים היו צאצאי הכוזרים)

ד. השאלה בדבר הפרופיל הגנטי של יהדות אשכנז ומידת התאמתה/ אי-התאמתה ל"תיאורית" ה"אשכנזים=כוזרים" שאתה מעלה.
(בעניין זה המחקר ברור מאוד: כרומוזומי ה-Y אשר מהווים את הפרופיל הגנטי של היהודים האשכנזים הם ברובם המכריע כרומוזומים אשר תפוצתם העיקרית במזרח התיכון והם נדירים ביותר באירופה ובמרכז/צפון אסיה. אין שום סיכוי, למשל, שהאשכנזים ירשו את 33% ה-H9 שלהם [24% EU9 ו-19% EU10] ואת ה-22.8% H21 שלהם מאיזה עם הודו אירופי ו-או מונגולו-אסיאתי – שכן מדובר בכרומוזומים אופיניים למזה"ת ומכאן מקורם – וגם בדפוס הופעתם של כרומוזומים אחרים האשכנזים זהים לעמי המזה"ת ולאחיהם הספרדים כמעט בכל…)

לסיכום:

אני מציע, מוני, שבמקום להתעצבן ולחרף, תקרא קצת את המאמרים שאלי אשד ואני הפנינו אותך אליהם, ושתנסה להתייחס ברצינות לשאלות והטענות שהעלתי לעיל – מי יודע, אולי באמת תצליח לשכנע כאן את כולם בצדקת טענותייך…

את היינריך הימלר גם כן היית מזמינה לביקור ?
האיש הזה אינו כל כך שונה ממנו.
עוד אובססיבי נורמלי רק כביכול ולזמן קצר שבשמה של תיאוריה חובקת כל שהוא אף אינו מסוגל להוכיח ובשמן של אבובססיות שונות הוא היה מוכן לבצע רצח עם אם רק חס וחלילה ינתן לו הכוח.

תיקון טעות א':

קודם כל, מוני, אני רואה את תגובת אלי אשד אשר מראה שקצת איחרתי בהמלצותי לך… צר לי… מצד אחד אני מרגיש קצת אשם כי הבאתי לכאן דברים שאמרת בעבר במקום אחר, אולי ב"עידנה דה-ריתחה" (ואני בכלל הבאתי אותם לפה כדי להקשות על "יעל-אשה" ה-MA לספרות המתחסדת והמיתממת, דווקא) – אבל, מאידך, אם אמנם אמרת את הדברים הלז רק כדי לנגח שם מישהו ולא בגלל שאתה מאמין בהם באמת, הרי שזה הזמן להתנצל ולהסביר במקום להתפלא שאלי חושב שאתה "גזען משוגע" וגם להוסיף ולגדף אותו…

מעבר לכך, אם תצליח לכתוב הודעה רצינית אשר מוכיחה באופן משכנע שלאלי יש את אותם "אבות כוזרים" שהוא מחפש בכמיהה כבר שנים, אולי הוא ימחל לך ויותיר תגובה רצינית כגון זזו על כנה… 😉

בנתיים, בכל מקרה, להתראות באתרים אחרים…

תיקון טעות ב':

לאוכלוסית האשכנזים יש 24% כרומוזומי Y מטיפוס (Haplotype) EU9 וכן 19% כרומוזומים מטיפוס (Haplotype) EU10, מה שאומר שבסה"כ יש להם 43% כרומוזומי Y מקבוצת-טיפוס (Haplogroup) H9 – ולא 33% כמו שכתבתי בטעות…

אם כבר הזכרתי זאת, ראוי להזכיר שלפלסטינים למשל, יש 55.2% H9 (שרובו EU10 האופייני לאזור ערב הסעודית), ושליהודים הספרדים יש 28.2% H9 (למעט ליהודים הכורדים שלהם יש 37.4% מקבוצת טיפוס זו). וכך יוצא באופן מפתיע למדי שהאשכנזיפטים הלבנבנים קרובים יותר מבחינה זו לאחיהם הישמעאלים-פלסטינים מאשר היהודים הספרדים… (וזה לא אומר כמובן, שמישהו צריך לעוף מפה או שמישהו הוא יהודי יותר "אותנטי" ממשנהו, חלילה…).

עוד השוואות מפתיעות בין היהודים ועמי המזה"ת ניתן לעשות על-פי טבלה מס' 1 במאמר הזה:

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B8JDD-4R29JBW-M&_user=1464331&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&view=c&_acct=C000052817&_version=1&_urlVersion=0&_userid=1464331&md5=43a71d13ad18da1b588530c8da27f318

מוני היקר טרח ואישר את הדברים שציטטת מימנו והודיע כאן שאינו חוזר בהם .
אז יש לראות בו בעל אידיאולוגיה נאצית לכל דבר במודע ומתוך ידיעה שלמה מה זה אומר .
שים לב למשל איך באחת התגובות שלו למעלה הוא משתמש במשפט "השקט הוא רפש " אימרה נאצית ידועה . מוני כנראה חקר היטב את הנאצים ואת דרכי הפצת האידיאולוגיות חולניות שלהם ומחקה אותם .
והשאלה הגדולה כאן היא מה ששאלתי למעלה :איך אתר גדול "אתר קדמה " של סמי שלום שטרית המתיימר להיות בעל אידאולוגיה אנטי גזענית נתן לו להשמיע במשך שנים את דברי הגזענות הנאציים שלו ללא הפרעה וללא הרהור ופקפוק .
האם יש לראות בכך מעין תמיכה מוסווית ?

בתורתנו הקדושה כתוב "מהרסיך ומחריביך ממך יצאו " והם זרעו של עמלק הארור .
יקים הוא זרע עמלק שנחזה בדיברי הנביאים וסזוהר הקדוש שיבוא במטרת טרוף להשמיד ולאבד את עם יהודה

למוני תפקיד חשוב כל כך כמו "זרע עמלק " .

בסך הכל הוא עוד לא נורמאלי אחד מני רבים שבמקרה מצא כלי תקשורת שבו יוכל להפיץ את דיעותיו החולניות וגם חברים שמסייעים לו .
הוא צובר כוח ברגע שנותנים לו תשומת לב .
כדאי לשים לב איך הוא נהנה בכל רגע שרבים איתו .אבל כאשר מתדיינים איתו בצורה רציונאלית כמו שארז ועודד ניסו לעשות וגם נטלי הוא אינו יודע מה לעשות.
הוא מסוגל להגיב רק בתוקפנות ולדברי תוקפנות .

המתקרב, ואת התחינה לדאוג -גם- לבעלי החיים המסכנים המסתובבים רעבים וקפואים בלילות קרים וגשומים.
נזכר חובב בשכנו למך שכאשר שמע החדשות יצא לחפש חיה להצילה ואכן מצא נחש שפיפון קטן-שחור-קפוא. לקחו בידו, הכניסו לביתו והתיישב מול המזגן הפועל והנחשון-שחורון-קפוא בחיקו. התחממה האוירה, סיפר למך לנחש את תולדןת ביתו ומשפחתו,עד שהפשיר הנחש לגמרי, ומשהפשיר הנחש לגמרי הכיש באחת את מיטיבו. גלגל למך עיניו לשמים ובזעקה מרה שאל, שפיפוני למה? וענה לו הנחש הקטן והשחור. כדרך נחשים אני נוהג…

סיפור יפה שנהג לספרו הקדוש טוסבראהינדי מפי אביו הרוחני הלו הוא איסופוס היווני.. ולבל יכשלו מבקרי הספרות נפנה אותם הישר לכרך בתרגום שפאן משל רמ"ה. כמובן בעבודו של חובב לפי מסורת טוסהבראהינדי…
ואין כל כוונה מאחורי הסיפור ללא רצון לספרו בגלל יופיו ובגלל מזג האויר הסגרירי.

הנסיונות הנואשים לסתום פיות תוך השמצתי בתמיכה בהשמדת עם כל שהוא הם על סף הגיחוך וחסר השפיות.
בציטוט לעיל שהביא עודד אין כל איזכור של המילה השמדה , והמנסקנות הן פרשנויות עלובות
מה גם שהדברים הוצאו מהקשרם תוך התעלמות מכך שנאמרו בתגובה לדברי חבריו של עודד שקראו להשמדה פיזית של העם הפלסטיני ולחילופין
לטרנספרו. על כך לא לעודד ולא למר אשד אין מילה להגיד כי אותם מעניינת רק הדמגוגיה של סתימת פיות תוך הפיכתם לקורבנות .
המשך יבוא

מי שאדיש לקריאות להשמדת הפלסטינים ואדיש לביצוע מדיניות של טרנספר והשמדת עם המתבצעת יום יום ע'י כוחות הכיבוש והדיכוי האשכנזי ציוני לוקה בהשתעבדות לאמירה "השקט הוא רפש" שמר אשד מנסה לייחס אותה לנאצים בעוד שהיא מיוחסת למתנגדי הנאצים.טקטיקה ידועה של מצדדי שלטון גזעני היא להשאר במגבלות הדיבור הנאור ובמקביל לפתח קוד פעולתי הפוך מהקוד הדיבורי,
וכך בדיבור יש הרבה "עם אחד עם גורל אחד"
ובמציאות יש עם של המרכז האשכנזי ועם של הפריפריות השחורות שמקבל קאסמים כדי להצדיק המשך השמדת העם הפלסטיני.
כאן עולה שאלת האחדות הלאומית המזוייפת שכפתה
עלינו הציונות האשכנזית ונשאלת השאלה, כלום עלינו להמשיך שותפות גורל מזוייפת זו שכולה על בסיס של לכאורה דת משותפת ,עובדה שאינה מונעת
מבני העם האשכנזי לנצל ולנחשל באופן חסר תקדים את "אחיהם" הספרדו מזרחיים.
או שמן הראוי לקורבנות הדמגוגיה של "עם אחד" לחפש שותפות גורל עם העם הפלסטיני שגם הוא קורבן של הציונות האשכנזית ואין לו כל רגשות גזעניים ניצוליים כלפי יהודי ספרד והמזרח ואם כבר אז לחהיפך.

גם את היטלר ניתן היה לעצור!
תממים וישרים כמוך לא הצליחו לשמור על החברה דאז, הם הוסיפו לתקוף את התוקף שגדל מולם, ולא ידעו לטפל בשורש שנאתו עד טירופו המזורז. בויכוחי סרק, בינתיים ההמונים הצודקים תמיד בהחלטות מדיניות נותרו ללא השגחה, והיטלר עלה מעל כולם בטיעוניו הברורים לכול, ולא היה מי שירגש את ההמונים יותר ממנו שבכישרונו העיר את הרוע ששוכן בפינות חשוכות כל עוד העם נבער ואינו מכיר דרך אחרת לשגשוג עצמי…
הבחנת מדויק, כפי שרק עין הבלש יכולה – מוני מגיב רק לתוקפנות, ובתוקפנות, אולם לטפל בקורבן כל עוד הוא עדיין(!) קורבן ולא התוקפן השולט במוחות ההמונים, לטפל בזה ניתן בדרך ששווה ללמוד אותה, גם ממני, ומכל מי שהבין שזו הדרך הבלתי-נפרדת ממני כאדם, כאישיות, שאין לי מסכות, לכן כל מילה שנאמרה למוני אמתית, וכך- כל היודע זאת, הולך בצורה אישית, לעצור את הכעס התהומי של עצמו ושל אחרים.
כלומר, דרך טיעון שלא ניתן להפרכה, כי הוא ואני זהים, אני-הטיעון.
אלי, אתה לא חייב לאף אחד, אל תצפה שכולם יבינו אותך ,אב גם לא שווה להוסיף להיכנס לשם, זהו שטח מסוכן. תהיה כמו שאנחנו מבינים אותך- יקום האחד והיחיד…

אם אתה מצדיק את טענת ההגירה בכך שמאה מהגרים שמכפילים עצמם כל כמה שנים ולכן מאה מהגרי בית שני היו צריכים להפוך בטור הגאומטרי שלך ל 50 מיליון אז במזה'ת עם כמיליון יהודי בית שני היו צריכים להיות היום 20 מיליארד יהודים ספרדו מזרחיים.
באמת עודד הנודד הבאת לתרח כמוני רמת צחוק שלא זכה בה כבר זמן רב.
לנטלי גוטמן- על קצה המזלג על יהודי רוסיה הפרבוסלבים, לא ניראה לך נטלי היקרה שבסיפור העליה הרוסית יש לא מעט דימיון לסיפור התגיירות הכוזרים .
מה גם שזכור לכולנו מוצאו הפרבוסלבי של רפול כמו גם הסובוטניקים הגזענים של עמק יזרעאל.
בכלל נטלי מה שמפליא אותי זה שאנחנו גילינו רחמים ואהדה למצבם הכלכלי הגרוע של הפרבוסלבים
שנאלצו לעטות את מסכת היהודים כדי להמלט ממצוקתם הכלכלית.
מה שקורה הוא שהאשכנזים צאצאי הכוזרים מעדיפים את התגבורת הפרבוסלבית על פני האפשרות להעניק זכויות שיוויוניות לספרדו/מזרחים צאצאי יהודי בית שני , עד כמה עמוקה השנאה של צאצאי הכוזרים שנידחו ע'י בנות יהודי ספרד היפות.
אל תדאגי נטלי יהודי רוסיה הפרבוסלבים יתאקלמו היטב בחיק החונטה האשכנזית כמו דוברמן וחבריו
למפלגת עדת פרבוסלאב.

מעשה במעשיה ששמע חוב"ב בימי בחרותו מפי טוסבראהינדי הקדוש. ולא מצליח חוב"ב לזכור םיפר טוסבראהינדי המעשיה בשם הנביא איסופוס היוני-כזרי-קירילי, או אולי בשם עוזר הנביא האשכנזי-פרנקי להפונטיין או אולי בשם הפרובסלבי0כוזרי קרילוב. ולא ישן חוב"ב בלילות ממאמציו לזכור את המספר המעשה המקורי..וזה לשון המעשה.
היה היתה פעם קרפדה ירוקת עין תמה-תמימה זכה וברה,מנעימה בקרקוריה לבדוים באוהלי-קידר ולאשכנזים בוילות שנבנו בזיעת כהים.חיפשה הקרפדה לעשות מעשה טוב ונתקלו עיניה בעקרב השחור, השונא והשנוא,, אשר כלתה אליו הרעה. וכה אמרה הקרפדה לעקרב. היאחז נא בי, ואנוכי אוליכך בתוך המים הסוערים, אל מעבר לארץ האשדות והליצנים, אל מקום מבטחים, רוטן ונרגן נענה העקרב, ניתלה בצוארה וכך נכנסו למים הסוערים. שחתה הקרפדה גם קפצה, גם שוררה וגם סיפרה, והעקרב השחןור ניתלה בצווארה, והנה הם במחצית המחצית של הדרך הרטובה,ועוד האשד הנורא לפניהם. והקיש העקרב את הקרפדה. ולא זנחה הקרפדה הבטחתה, וכואבת ודוויה המשיכ ה לשחות ולקפוץ ולשאתו על גבה. ויעקצנה שוב, ואת מררתו שפך עליה. ותזעק ותשאל למה? ויען העקרב השחור דרכי היא לעקוץ כל אשר צבעו לא צבעי…
ותברך אותו הקרפדה הטובה בפרבוסלבית -ניב כוזרי- עתיקה. ותמשך במסעה – עד יתמו כוחותיה.

סוף עצוב לספור רטוב.
ושוטח חוב"ב בקשתו לפני כל מי שיודע, מהיכן שאב טוסבראהינדי הקדוש סיפורו. שאיננו בכלל רלבנטי לנעשה כאן כעת ועכשיו. וכל המעלה הרהורי דמיון חוטא לאמת.
כן. ונא לא לשכוח -לפרנסתו חובב מוכר סיכות. חושו בהמוניכם לקנות

משעמםך לך בנאדם? ממש נהיית בדרן החצר של האתר של אשד. לא יודע מה הייתי עושה בלי ההסברים שלך כל שתי תגובות לכל מה שקורה פה

הפקר דם ונפש
למען ההוד הנסתר
למות או לכבוש את ההר.

מחבר השיר זאב ז'בוטינסקי – לימים הימנון בית"ר.

ממשיך במצבע סיכות לכל דורש….

או דוברמן, כפי שנעם לי כינויו לפי דבריך, מוני, הוא שייך לגזע פוליטי, אין לנו כל קשר לכך בשיחה הארוכה שניהלנו, מוני. במשחקים שלהם שישחקו לפי הכשרתם, לי ולך חשובים אנשים שעובדים קשה, משקיעים, כפי שעודד תיאר ביצירתיות ,ואת מצבם אנו חולקים יחד, אותם ואת עצמנו חבל לחלק לגזעים מלשולשים למיניהם, שהרי אין לכך כל טעם בתורות של הדתות המונוטאיסטיות, כגון השלוש הידועות לנו- יהדות, נוצרות ואיסלם.

לגבי הנוצרות, שנקשרה אצלך עם העלייה הרוסית, לא היית לנו דת אחרת, מוני! מלבד האמונה במפלגה השולטת , שתוביל אותנו לחיים הומאניים, כך התנתקנו זמנית מאמונות רשמיות, אבל המסורת כפי שגם היה בתקופת האנוסים, נותרה בעינה, סיפורינו מלאים בכך.

מקווה שאת שתי הנקודות האלו נהירות לך, מוני, בינתיים. בנקודה האחרונה- המצב הכלכלי, והדהירה ההמונית מרוסיה בשנות ה90 , פספסת נקודה חשובה בפסיכולוגיה של הקבוצות – רק כאשר נפתחים השערים, נפרץ הזרם! ברור שכולנו שונים, אבל לא בשל כך טענת שלא מתאים לך לשבת אתנו לשולחן ולשתות יין הגליל הטוב, אלא משום שאתה מכליל, מוני, ובהכללה כזו, אתה מסתכן- כי אם ויקרה הדבר, שאני אכליל ולפי כך ארצה לי ידיד נפש יהודי אותנטי, לא תוכל להיכלל במעומדים… וזה לא מגיע לנו, לך ולי.

יקרים הרגעים של שיחה בנועם , לא תמיד ישנם אנשים שאף שמשפילים אותם כל חייהם, רק משום שהם יהודים, עדיין מוכנים הם, מבלי להושיט את הלחי השנייה ללכת לקראת הפוגעים והמכלילים את כולנו לגזע של תולעת נחותה, מוכנים הם להמשיך ולהקשיב לך, לי, וגם אני אותו סוג של יהודי יפה תואר, שכל חייו מגיל -0 נלחם על זכותו …להקשיב ולהישמע.

לכל מיש לא צוחק ולא שומר על בריאותו, אתמוך בשורה האחרונה: למות או לכבוש את ההר,,,
במידה והכיבוש אינו פוליטי!

בניגוד לך אני איש מעשה כי למדוכאים אין את
הלוקסוס של התפלספויות מלוקקות.
שותפים שלי הם אנשים שרוצים להחריב עולם ישן המבוסס על גזענות נישול וניחשול, לכן אני תומך ברעיון המבריק של מדינת כל אזרחיה החילונית והדמוקרטית.
בענין העלייה מרוסיה בעיני זו עליה לא מוצדקת
וכל כולה אינטרסים של העלאת רמת חיים על חשבון המנושלים הפלסטינים והמנוחשלים הפרענקים.
בנקודה שהועלתה אפשר לעשות אנלוגיה מעניינת בין ניצולי היטלר ימ'ש שעם עלייתם הצטרפו מיד לגזעני בן גוריון וכך קורה גם עם העלייה הרוסית שמרביתה מצטרפת לגורמים הלאומניים הפשיסטים נוסח הדוברמן ומרעיו, אם כי יש לציין שיש גם קרני אור בין בני עלייה זו שטרם נפלו במלכודת הציונות האשכנזית.

ומה תעשה עם כל אלו שאינם חילונים (יהודים וערבים?)

ועדיין לא הבנתי מה אתה מתכנן לאשכנזים?

מודה, עומר הצביע על מורכבות הנושא כולו, איחד בין כל האוכלוסיות בשאלה אחת קולעת בלא תשובה, בינתיים.

לכל המתחרים בהצאת פתרונות, אין יותר טוב משאלה ברורה, דרוש תהליך שלם של חשיבה ופעולה, "כדי להגיע לסוג מסויים(!) של תשובה (פתרון)",- כך כתב גם בן-גודיון …

לי זה הספיק. ארצה לשוחח רק אם יהיו הצעות של כבוד לכל אדם באשר הוא.

שום סיכה כבר לא תספיק.
"
כי העולם טיפשי ומר
תשובות לכל השאלות
יש רק לטמבל מאושר"…

ועל כן נביא לפני הפילוסופית אפוריזם של תיאופראסטוס, ממש תפור עליה
"היעדר שיקול הדעת הינו השלמה עם מעשים ודיבורים מחפירים והנעדר שיקול דעת"
וזה בגד תפור לפי מידה שהיא הזמינה במו ידיה.

סיכות לכל דיכפין למכירה = רק אצל חוב"ב

מעשה בהולך תמים שנקלע לפינה לא מוכרת לו וחיפש דרך לצאת ממנה. עמד שם חמור,פנה אליו ההילך ושאלו לדרכו.
במקרה הציץ אז הקדוש טוסבראהינדי מהחלון ושמע את השאלה, וכה אמר להילך התמים. "ואיזו תשובה ומאיזה צד תצפה מהחמור"

אין כסיכות ללמד בינה. למכירה סיכות לכל דיכפין רק אצל חוב"ב

"עולם ישן עדי יסוד נחריבה" זה לא חידוש של מוני. את זה שרו הקומוניסטים באינטרנציונאל – וכידוע, הם בהחלט ידעו לזרוע חורבן והרס (הבעיה שלהם הייתה בעיקר עם ה"לבנות"

גם "מדינה חילונית דמוקרטית" במקום המדינה היהודית זה לא המצאה של מוני. זה מה שהכריז יאסר עראפת שהוא רוצה להקים כל ימיו – והדגם שלו: מדינת לבנון…
הרעיון מאחורי זה הוא לאחד את מדינת ישראל עם השטחים, להעניק אזרחות שווה לכל אזרחי המדינה המאוחדת הזו, ולאפשר את חזרתם של כל הפלטים הפלסטינים לתוך (אך תוך שלילת "חוק השבות" היהודי).
והרעיון שמאחורי הרעיון הזה הוא בעצם להפוך את היהודים לקהילת מיעוט קטנה במדינה ערבית-פלסטינית – ואז לטפל בהם כמו שהערבים המוסלמים ידעו ויודעים לטפל בכל הקהילות של מיעוטים אתניים ודתיים שחיו (ומיעוטם עדיין חיים איכשהו) ברחבי העולם הערבי-מוסלמי…

בעניין אחרון זה, ראוי לציין שמוני צודק לשם שינוי. באמת, לאור מספרם של היהודים שחיו במזה"ת בתקופת בית שני ובתקופת התלמוד, ולאור כל קנה מידה של ריבוי טבעי, היה סביר שמספרם של היהודים הספרדים-מזרחים יהיה כיום יותר ממליארד. אלא שאת השאלה "מה קרה להם ולאן נעלמו?" צריך להפנות מוני לחבריו הערבים המוסלמים שדאגו לדלל את אותה אוכלוסייה יהודית באופן מאוד עקבי ובדרכים שונות ומשונות – החל ממעשי טבח כמו זה שנעשה ביהודי חייבר, וכלה בלחץ תמידי להתאסלם באמצעות "תנאי עומר" ושאר חוקי 'דימי' מפלים…

הנסיון להמציא היסטוריה חדשה שלפיה ליהודים היה ממש "כיף חיים" תחת השלטון הערבי-מוסלמי הוא עוד אחד ממעשי האיוולת שמנסים לעשות כל מני "היסטוריונים חדשים" כמו מוני יקים (שבכלל עלה מבולגריה – ומשום מה גם היום מעדיף לחיות בצרפת "האימפריאליסטית-קולוניאלסטית" ולא בקרב "אחיו" הערבים) וכמו מי מאלו שכותבים בקדמה:

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1638&t=pages

באשר לעניין הצנזורה שלך, מוני – תתפלא, אבל אני לא תומך בזה. לפחות לא כאן…

זה לא בגלל שאני סלחני לדעות ההימלראיות שלך יותר מאלי אשד (אם כי, בעיקבות היכרות ארוכה עם ליצנותך התמהונית, אני מתקשה לקחת אותך כל-כך ברצינות כמוהו), אלא הן משום שאני לא תומך בצנזורה באופן כללי, והן משום שאני מעדיף שתכתוב את דיעותיך כאן – היכן שניתן גם לבקר אותך באופן חופשי – מאשר באיזה אתר מגונן כמו קדמה או מחסום, ששם תמיד ישמרו לך חבריך ותומכיך, העורכים והמצנזרים, את זכות המילה האחרונה…

ולכן, אם תואיל, בע"ה, להתווכח כאן באופן ענייני, אזי יופרכו כאן כל טענותיך – ומכאן ואילך כל נער פתי שתנסה ללכוד ברישתך ולשטוף את מוחו (כמו "ג.אביבי" משרתך הנאמן) יופנה לכאן אחר כבוד, כדי שיוכל לראות ולהיווכח במידת המגוכחות של ה"תיאוריה" שלך…

אז קדימה – אם יש לך אומץ – תתייחס באופן ענייני גם למאמרים שהפנה אותך אליהם אלי אשד ולשאר הנקודות שאני העלתי לעיל!

ממסיבה שנמשכה עד אחד בלילה
ואני מוצא את כל הדיון הזה

.
אילו היו את ההודעות של מוני לבדן הן היו נמחקות לאלתר כהודעות של הגזען הגנוסיידי .
אבל יש את
ההודעות של נטלי ועודד שאיני רוצה למחוק והן חסרות היגיון בלעדיהן.
לעודד ונטלי מסופקני אם אתן יכולים לשנות אפילו סנטימטר אחד במחשבה של האיש הזה.
ואם הוא הוכיח דבר אחד לאורך כל הויכוח הזה אז זה שהוא tינו מסוגל להתמודד עם שום טיעון שהוא שמועלה לפניו לגבי הכוזרים .הוא פשוט מתעלם נותן לזה לצאת מהאוזן האחת אל האוזן השנייה .
הוא פשוט מתעלם מכל מה שאתם כותבים
מה שמראה כמובן שהוא בעצמו יודע שכל
הטיעונים שלו הם הבלים וזה לא איכפת לו . מבחינתו ההצגה חייבת להימשך .

בנתיים אשאיר את הדיון הזה כפי שהוא. בהמשך אולי אחליט למחוק את הכל .נראה.

תשאיר לדראון. חשוב להכיר גם דעות מטורפות, לדעת ממי יש להזהר, ממי יש לסטות, נגד מי יש להלחם. אין מה להסביר, מיותר להוכיח. יש לשים ללעג. להוקיע. אסור למחוק.. הצנזורה היא בומרנג. היא 'הוכחה' לסתימת פיות. ומכשלה..

המסיבה הייתה בסדר?

במהלכה פגשתי את רקדנית הבטן לילה ( ממוצא פולני -רוסי -רומני ) חובבת התרבות המזרחית שהיציגה לפנינו סדרה של ריקודי בטן המבוססים הן על מוזסיקה מזרחית והן על מוזיקה קלאסית מערבית .
לאחר מכן היא ואנוכי היצגנו לפני שבעת הנוכחים מופע אימפרוביזיציה משותף המבוסס על סיפורה של לילית אשת אדם הראשון כשהיא .
. ויש ביננו דיבורים שאולי נננסה להציג אותו באופן מקצועי יותר .
חוץ מזה פגשתי שם את עו"ד אייל ליאני שמתכוון כעת להגיש תביעת דיבה נגד עורך כתב העת הספרותי "כתם " יהודה ויזן " על מאמר שפירסם כנגד המשורר יחזקל נפשי שבו היציג אותו כפלגיאטור ןכינה אותו "הגנב מבגדד .
ע"ד ליאני מתכוון להגיש תביעת דיבה
כנגד יהודה ויזן שאותה ניסח לאחר השיחה במסיבה הנ"ל במילים האלו :
על ש"
השוואת אדם, כל אדם, לקוף הינה ירידה לרמה הנמוכה ביותר. הפוליטיקאי דוד לוי התקומם פעם שאנשי ביבי התייחסו אליו כמי שירד מן העצים.

הדימוי הגזעני "הגנב מבגדד" וההשוואה ל"קוף" באותו מאמר, מלמדים על רוח גזענית שלא הכרנו במקומותינו זה שנים רבות."

יהודה ויזן ראה את המכתב ומסר שיתן תגובה מפורטת
נפשי ( ממוצא עיראקי ) לא הצטרף אליה מסיבות מובנות (בבחינת מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים…)

"ולמי שלא יודע מר ויזן המחוצף הוא תוניסאי .

ראה על כך את כתבת הבלוג החדשה שעוסקת בנושא זה.

יהודה ויזן נגד יחזאל נפשי
http://www.notes.co.il/eshed/40777.asp

אחד הדברים המעניינים במסיבה אתמול היה מפגש עם הרקדנית לילה אשכנזית ( כוזרית ? ) המרגישה מחוברת לחלוטין עם תרבות המזרח ועמלה מזה שנים על לימוד אמנות ריקודי הבטן .
אלא שעס הספין המיוחד שלה היא גם רוקדת ריקודי בטן למוזיקה של שוברט ושל שטראוס ונסתבר שהשניים מסוגלים להשתלב היטב.
היא בהחלט נתנה לי מקום להמחשבה על הנתק הקיים כיבכול בין האמנויות המזרחיות ומערביות שמסתבר שאינו גדול כל כך או בכלל .

מול תשפוכת החידושים פרי מקלדתו של המתיימר לשלוט על היקום מר אלי אשד הנושא גם את שרביט השקרים והצנזורע קשה מאד להתמודד.
גם עודד המתיימר להיות חדשן גדול אינו מחדש למעשה דבר וחצי דבר .
השאלה היא מי המעוניינים בהנצחת המצב הקיים ומי אלו שמכירים בקיום העוולות ומוכנים להרוס את העולם הישן המקנה ומנציח עוולות אלו על בסיס של שייכות אתנית וגזענות.
אז מי שיקרא בדברים שיסיק את מסקנותיו אני את שלי אמרתי ופרט לחרפות ונאצות המבוססות על
שקרים לא קיבלתי כל תשובות או הסברים כי המעוניינים בהנצחת המצב הם כמו כלים ריקים מתוכן כל שאיפתם היא שהעבדים ימשיכו להיות נרצעים ולא יתקוממו נגד המשעבדית,

וכפי שצויין למעלה בקרוב ככל הנראה יהיה ערב מופע שלם שיתבסס על הדמות של לילית במיתוסים ובמדרשים .
הערב יש לקוות יכלול הרצאה שלי וקטעי מחול ואולי גם קטעי סרטים רלבנטיים .
מי שמעונין בפרטם נוספים מוזמן לפנות אלי .

התרומה ה'מזרחית' החשובה ביותר. בשאר ה'תרומות' לחברה לא ראיתי הבדלים בין תרומות של שיכנוזים לאלה של פרענקים.ואני לא כל כך מבדיל ביניהם.ובטח לא בין בני הדור השני והשלישי והמעורבבים.
אגב, למי יש גלובוס ויסביר לי מי במערב ומי במזרח פולין או מרוקו?

בקשר לרעיון של מדינת כל אזרחיה החילונית והדמוקרטית:

מה תעשה עם כל אלו שאינם חילונים (יהודים וערבים?)

ועדיין לא הבנתי מה אתה מתכנן לאשכנזים?

אשמח אם תענה ברצינות על שתי שאלות אלו. בברכה.

גם אני לא רואה כל הבדלים בין דורות החדשים מעדות שונןץ .אני ועמיתי בני עדות המזרח נהנים באותה המידה ממוזיקה קלאסית כמו מריקודי בטן .
בכל מקרה אני עצמי מחשיב את עצמי כמזרחי מכמה סיבות :חלק מהמשפחה הוא ממזרח אירופה .
וחלק מהמשפחה נמצא בארץ ישראל כבר מ1809 ועסק באופן אקטיבי במאמצים לעלות לכאן כבר מאמצע המאה ה18 לכל המאוחר וכנראה עוד הרבה יותר מוקדם מכך .
כך שאני מזרחי מכל הכיוונים.

במדינת כל אזרחיה החילונית והדמוקרטית יהיה חופש פולחן דתי שיוויוני לבני כל הדתות כפי שמחייבים עקרונות הדמוקרטיה.
אשכנזים ועושי דברם שידם במעל והם עשקו ןניצלו ושדדו יוצע להם לעשות חלוקה מחדש של נכסיהם העודפים, במידה ויסרבו תבוצענה הלאמות בקנה מידה דמוקרטי ובהתאם לעקרונות הצדק והמוסר.
כל אדם ללא הבדל מוצא גזע או מין יוכל להגר לכל ארץ בעולם לפי בחירתו.
מקווה שסיפקתי את סקרנותך
בחורבן הציונות וגזענותיה ננוחם.

תודה על תשובתך. אבל מה שאני לא מבין זה איך תחליט ידו של מי במעל ומי לא? הרי יש מליוני אשכנזים בישראל: זקנים, ילדים קטנים וכו'.

איך תבדוק כל אחד מהם ותחליט למי לקחת את הרכוש ולמי לא?
בברכה, עומר.

להיות מזרחי גאה זה גם להכיר ולהזדהות עם מיטב השגי התרבות שנוצרו כאן במזרח מאז ימי קדם הקדומים ביותר מאז ימי שומר ואכד דרך משוררי ימי הביניים וכלה ביוצרים מזרחיים מודרנים חשובים כמו נגיב מחפוז .
כפי שעושים למשל המשוררים אהרון אמיר וש.שפרה
שעליה ראו
אישה כמלכה בודדה
http://www.notes.co.il/eshed/40730.asp

זה להיות מישהו כמו המשורר אהרון אמיר אדם שנולד בליטא והיגע לאראץ ישראל וכיום דובר בהיגוי המזרחי ומבין את הלשון והתרבותה ערבית היטב כמו כל ערבי והוא אחד העורכים העבריים הבכירים היום .
דהיינו המהגר לשעבר מזדהה כיום בלב ובנפש עם האזור שבו הוא חי
על אהרון אמיר
ראו
המיסתורין של אהרון אמיר
http://www.notes.co.il/eshed/40690.asp

אני גם אשכנזי גאה וגם מזרחי גאה.
אשכנזי יען משפחתי באה מאיזורי ליטא וטרנסילבניה ומזרחי יען היא באה ממזרח אירופה ונמצאת בארץ ישראל במזרח התיכון מזה מאות שנים .

לאלי.

אתה צודק. נראה שלמר שמעון יקים היקר אין כל כוונה אמיתית וכנה להעמיד את "תיאורית" ה"אשכנזים=כוזרים" שלו למבחן הדיון האקדמי הענייני והרציני. ולכן – לפי שעה – נוכחותו הקשקשנית והמגדפת באמת הופכת למיותרת יותר ויותר מרגע לרגע. הרי את הדיון בעניין הכוזרים נוכל להמשיך גם בלעדיו, כך אני מקווה – אולי עם ירדנה אלון, שבנתיים קצת נעלמה לנו פה…
ברם, גם כך, לעניות דעתי, עדיף להשאיר על כנן כאנדרטה, לפחות את תגובותיו המתלהמות והמתחמקות לעיל, וזאת מאותן סיבות שציין "האיש שבא לקרוא" – וגם כדי שכל אחד יוכל לראות את מי עלולה לשרת ולאיזה תהומות של רפש עלולה להוביל, התיאוריה התמימה לכאורה, שעוסקת במוצא הכוזרי, כביכול, של האשכנזים… (למעשה, אני תוהה אם לא ראוי לצרף כמה ציטוטים של מוני לערך "כוזרים" בויקיפדיה, כדי להדגים גם שם את העניין…[מה דעתך?]).

לעומר.

אל נא תיפול במלכודת המתעתעת של אותו העכביש הרוקם פה את רשתו ממילים של דבש וסיבי סוכר… הכל קישקוש חוץ משוש!
המילה "חילונית" שהוא מציין אינה מכוונת לכך שכל האזרחים בה יהיו חייבים להיות "חילונים". המילה הזו הובאה במקור ב"תכנית המדינה הפלסטינית" של ערפאת ואש"ף, כדי לשלול את התביעה של היהודים להכיר בהם כ"עם" וכ"לאום" הזכאי למדינה לאומית משל עצמו – מתוך הטענה השיקרית והאוילית שהיהדות היא רק "דת". באופן עקרוני, לכן, היהודים שישארו לחיות במדינה הפלסטינית הערבית שתקום פה גם יהיו זכאים לקיים את מצוות דתם… ברם, בפועל הרי אנו יודעים שאין דבר כזה מדינה "חילונית דמוקרטית" ערבית. ושבפועל, המדינה הזו תהיה "דמוקרטית" בדיוק כמו שלטון הבעת' בסוריה, ותהיה "חילונית" כמו חמסטאן ואיראן (שמוני, אגב, מאוד אוהב ומעריץ). וגורלם של היהודים שיוותרו בה יהיה, אגב, כדלהלן:

http://wizbangblog.com/content/2004/05/11/the-video.php

(לא מומלץ לאנשים בעלי לב חלש, נפש לא אדישה, קיבה רגישה – או לבני אנוש בכלל. בכלל לא מומלץ לנטלי. ובמיוחד לא מומלץ לאנשים שרוצים לפתח אשליות לגבי טוב ליבם של האנשים באשר הם אנשים – ובמיוחד באשר הם שכנינו במזה"ת, שבחסדיהם מוני רוצה שנפקיר את עתידנו)

לחוב"ב

אם נא נשאתי חן בעיניך:

ציבעו של שפיפון עלי דרך הוא צהבהב מפוספס באפור (אתה כנראה מתבלבל עם "שרף עין-גדי"), וחמורה שבעתיים עקיצת עקרב צהוב מעיקצוצון צנוע של אחיו השחור…

ועל כך אמר החכם טוסבראהינדי (שבאחד משיעוריו גם לי יצא להשתתף;-)) לקהל קדושיו הנאמנים (שהיו גם אינטיליגנטיים דיים להבחין תמיד במה ובמי מדובר – גם מבלי להזדקק לתיאורים מפורטים מדי):

"נחש הוא נחש ועקרב הוא עקרב – ואין זה משנה אם כהים הם או חיוורים, ואם "עקודים נקודים וברודים" כחוב"ב (שהוא קצת "מעורבב" אם קראתי נכון עד עכשיו…?;-))".

ולכן, הוסיף טוסברהינדי ואמר, "אם הבחנת בשרץ עוקץ או מכיש, אל תתעקב על פיגמנטים – אנא הזהר את רעיך חיש! וזעק רק "נחש! נחש!" "עקרב! עקרב!" – פן תקפוץ פה (שוב לשווא) "יעל (אשה)" עכשיו…"

(ואני רק מקווה [כאורח פורח שלא רוצה שידבק בביתך אותו "ריח" של החמור שעכשיו פה נופח] שקיבלת ביקורתי בהבנה וברוח טובה חוב"ב)

ובאשר ל"מזרחיים גאים" ו"אשכנזים גאים" – אני חושב שמוטב היה לכולנו לשכוח כל רגש בושה או גם "גאווה" באשר למקום שאליו גלו אבותינו מכור מחצבתם, ולהתמקד פשוט ב"יהודים גאים" אשר בונים מחדש בארצם המקורית עתיד אחד משותף…

ובזה אפשר באמת לסיים את הדיון הזה.
שמבחינתי הוכיח יותר מכל דבר אחד:
את גיזענותם שאפילו אינה מוסווית של דווקא אלו שטוענים בצעקות שהם "אנטי גזענים " אבל כאשר העניין מתברר לעומק מתברר שהם הגזענים אחוזי אובססיית המוצא הגזעי יותר מכול .
מכאן ואילך בכל פעם שיעלה בדיוו ברשת עניין "הגזענות האשכנזית " אני מתכוון לתת מיד קישור לדיון הזה כתשובה .
ואני חושב שזה בהחלט יאיר עיניים בנושא .

אני סתם חולה בשפעת וקצת קשה לי לצרף מילים למשפטים היום אני מאוששת מעט אז עליתי להגיב
א. מזרחיות (ימתיכוניות לפי הגדרתי)או ציונות אירופוצנטרית אינם רק עניין של גנים אני באמת מציעה לרדת מהנושא הזה אני כל הזמן חוזרת וטוענת שזאת השקפת עולם ולא עניין של מוצא אתני ומי כמוך עודד יודע זאת מפני שאתה קראת דברים שלי בקדמה וקרת ודאי את הרשימה שלי מהבלוג שהיה לי "העולם כמרקחה, את "הגדרת זהות" אם לא אני מוכנה לשלוח אותה לאלי ואם הוא יסכים אשמח מאוד להעלות אותה
אני תמיד שבה ואמרת שאתה לא צריך להיות הודי כדי להיות בודהיסט
וכך גם בקשר למחול המזרחי(ריקודי בטן כפי שנהוג לקרוא לו במחוזותינו דרך אגב את הבטוי ריקודי בטן טבעו הצרפתים ובכן זוהי אמנות כמו כל אמנות מחול אחרת וכפי שזה אפשרי להיות רקדנית בלט גם אם את מצרייה כך זה אפשרי להיות רקדנית בטן גם אם שבדית לאמנות ולביצוע אין שום קשר למוצא האתני
בקשר ש.שפרה אני קוראה מאוד ותיקה שלה ומעריכה את כתיבתה ואת שירתה ואת הספר שהיא הוציאה בזמנו ביחד עם יעקב קליין שנקרא בימים הרחוקים ההם
לפני מספר חודשים היא נתנה סדרת הרצאות מרתקת בגלי צה"ל במסגרת אוניברסיטה משודרת וזה היה תענוג צרוף
זהו עד כאן לבינתיים החום שלי שוב עולה
לכשאבריא אני מקווה שאהיה מסוגלת לתרום במשהו לדיון

כל שומעי לקחו של טוסבראהינדי והמפנימים תורתו הריהם כאחים לחוב""ב וברצון יחלוק עמם אפילן סיכתו האחרונה….

ובינתיים יחלק ברצון הנאתו משיר קטן שכתב הרוסי-יהודי [לבטח אשכנזי-כוזרי-מתגייר-ציוני] .:
"בנאומי פוליטיקאים עלובים
יתכן ויטחן כל אטרגומנט
ושוב אין לי יכולת להבין
במה עולה סריס על אימפוטנט"
קרפיון בתוך הביוב – איגור גוברמן.

וכעת כאשר רוחינו איתנה, נקרב פרח שושן לנחירינו, נרים כוסית יין לכבודינו., וכאשר יתקרב נחש-גזעני אלינו, נכה אותו במקל, ונרוצץ ראשו -בלי הבט כלל בצבעו.

הנה מאמר שמסכם את תוצאות המחקרים הגנטים שנערכו על אוכלוסייות יהודיות בשנים האחרונות והוא הפריט המעודכן ביותר הקיים
http://www.khazaria.com/genetics/abstracts.html

וכדאי לשים לב במיוחד לממצאים הבאים מתוכו
Key findings:

The main ethnic element of Ashkenazim (German and Eastern European Jews), Sephardim (Spanish and Portuguese Jews), Mizrakhim (Middle Eastern Jews), Juhurim (Mountain Jews of the Caucasus), Italqim (Italian Jews), and most other modern Jewish populations of the world is Israelite. The Israelite haplotypes fall into Y-DNA haplogroups J and E.
Ashkenazim also descend, in a smaller way, from European peoples such as Slavs and Khazars. The non-Israelite Y-DNA haplogroups include Q (typically Central Asian) and R1a1 (typically Eastern European).
Dutch Jews from the Netherlands also descend from northwestern Europeans.
Sephardim also descend, in a smaller way, from various non-Israelite peoples.
Georgian Jews (Gruzinim) are a mix of Georgians and Israelites.
Yemenite Jews (Temanim) are a mix of Yemenite Arabs and Israelites.
Moroccan Jews, Algerian Jews, and Tunisian Jews are mainly Israelites.
Libyan Jews are mainly Berbers.
Palestinian Arabs are probably partly Israelite.

אלו הם ממצאי המחקר המדעי רבותי.

את חתוליו – קאסי הג'ינגי השמן ואת קאפי השחור הכחוש אימץ חוב"ב אל ביתו לא בגלל שושלת היוחסין שלהם או תכונותיהם המשובחות. בכלל לא. פשוט בצער בעלי חיים אמרו שהחתולים צריכים בית, מזון מחסה. וחוב"ב נעתר לאתגר.
בדרך הביתה והגורים בסלו נזכר בדברי טוסבראהינדי הקדוש – מוצא כל החתולים מהחתול הקדמון. ומה אכפת לנו הפיתולים שעברו הדורות שבדרך לכאן?

אגב, בגלל שנשא הגורים בסל, איבד חוב
,ב,לראשונה בחייו, את קופסת סיכותיו…

רוב הדיון הזה נגוע ב:
1.האכלת טרולים בלתי מבוקרת.
2.הפרה בוטה של חוק גודווין.
אני מתקשר במיידי לאחראי על האינטרנט שיראה מה הולך פה.

על מה הוא עומד?
מה החגב אוכל בחורף?
איך אוכלים אותו? נא, מבושל, עם או בלי הרגליים?
האם מלשנות זו תכונה טבעית או נרכשת. של החגבים בכלל או רק חגבנו זה

יהודי אשכנז מה לעשות היגעו לאירופה מארץ כנען
לא הם לא נולדו לא הם ולא אבות אבותיהם ואהות אבותיהם.מבחינה גנטית וזאת מוכיחים כל המחקרים הם קרובים לערביי ישראל.חלק לא מבוטל הגיע לצרפת דרך צפון אפריקה דרך ספרד עם הכבוש הערבי חלק אחר גם הוא לא מבוטל הגיע לשם לאחר גרוש ספרד.אז לכל אלה אלה המנסים לייצר שורשים
אחרים צר לי עליכם.למעשה השורשים של כלל היהודים הוא בבבל,מצרים כנען ממלכת ישראל ויהודה.
היהדות המתקראת אשכנזית היא בת 1200 שנים אולי.רבניהם שרצו להתבדל מחלקי העם האחרים קראו לעצמם יהודי אשכנז הכנוי למזרח צרפת ומערב גרמניה לפי היהודים שהתישבו שם.
ההבדלים בינם ךבין יהודים אחרים אינ טמון כלל בעליונות גנטית אלא בחיים בסביבה שונה בתחילה פרימיטיבית בימי הימים החשוכים של ימי הביניים
ולאחר מכן זכו ונהנו מההתפחות הטכנולוגית מדעית של גרמניהץ פולין לא כלולה.יהודי מזרח אירופה זכו להשכלה כללית הרבה יותר מאוחר במאות ה16 המאוחרות ובמאה ה 17.

ספרו החדש של ההיסטוריון שלמה זנד"מתי ואיך הומצא העם היהודי" מספר על הכוזרים,כן אלה שבעטיים הועמדתי אל עמוד הקלון באתר קדמה בשל הסקרנות שגיליתי בקשר לסוגייה הזאת ובשל פרסום רשימתו של אלי אשד בנושא על מנת שיתקיים דיון ענייני , כזכור הסקרנות שגיליתי בנושא הביאה לסילוקי מן האתר ולמחיקת הבלוג שלי,ולהכפשתי כגזענית רק מפני שחיים ברעם כתב באתר הגדה השמאלית כי כל העלאת נושא הכוזרים יש בה משום גזענות מעניין אם ידרוש ברעם עתה את שריפת הספר של זנד, או ידרוש כי העיתונאי והמבקר שחשף את ספרו של זנד היום ברשימה על ביקורת ספרים בהארץ יסולק מן העיתון או שמא יגיש נגדו ונגד עיתון הארץ תביעה על הכפשה וגזענות
אם הייתי יכולה להרשות זאת לעצמי מבחינה כלכלית הייתי שולחת לברעם,לעורכי אתר קדמה,למגיבים שם (צבי בן-דור) את הספר שיקראו ואולי גם יאכלו את הכובע
מה שכן צאת הספר הגיע בעיתוי הנכון להכנת התביעה נגד עורכי אתר קדמה שאני מכינה בימים אלה
ממש יצא בזמן.

הליצן חוב'ב יכול להתחיל למכור כובעים במקום סיכות ושיכין כובע גדל מימדים לגדול מכולם איש היקום העולמי מר אלי אשד בתיאבון.

נשמח לעקוב כאן אחרי התקדמות התביעה שלך נגד אתר "קדמה ".
את מזומנת לפרסם כאן כל חומר שאת מוצאת לנכון בנושא על המשפט ועל אתר קדמה ועל טענותייך השונות נגד האתר ונגד בעליו סמי שטרית ועמיתיו .

צר לי לבשר לכם אבל כל מה שיש לזנד לאמר בספרו לגבי הניסויים הגנטיים והכוזריים הוא קשקוש אחד גדול.
הוא אינו יודע יותר ממני או ממוני ידידינו שונא האשכנזים כאן על הנסויים הגנטים ואין לו שום הבנה מקצועית בנושא .
כל טיעון שלו בנושא הוא חסר ערך מאחר שאינו בא מהתחום
והוא אפילו מתקשה להסתיר את זה שאין לו שום עניין ושום ידע אמיתי בנושא.
ולעניות דעתי זה גם לא באמת איכפת לו אם האשכנזים הם צאצאי הכוזרים או לא .

אבל מאחר שהוא אידיאולוג בעל אידיאולוגיה מסויימת אז עליו להתייחס לטענות של הגנטיקה מאחר שהאידיאולוגיה שלו כמו זאת של מוני דורשת להראות שהאשכנזים הם צאצאי הכוזרים אז הוא צריך לאמר משהו בעניין הגנטיקה ולהראות משכנע לכל מי שאינו מומחה בגנטיקה ( מן הסתם 99 אחוז מקוראיו ) .
אבל למרבית הצער בעניין הזה אפשר להתיחס רק לטענות של מומחים בגנטיקה ולא לאלו של איש זולתם .
.
אני מציע להתייחס לטענות האידיאולוגיות של זאנד לגבי מדינת ישראל בעתיד וכו שהן טענות בעלות ערך .
אבל אין טעם אפילו אפילו להתייחס לטענות הגנטיות שלו שנועדו רק לחזק את האידיאולוגיה ותו לא.
אפשר להתייחס אליהם אם רוצים באותה מידה של רצינות שבה מתיחסים לטענות של האידיאולוג יוסטון צ'מברליןמראשית המאה העשרים והדרך שבה השתמש בטענות האבולוציוניות של דרוין כדי לתקוף אותן או להראות איך הן מאשרות את תורתו .
הן חסרות כל ערך מדעי .

ויש בו טעויות אלו ואחרות הרי שלא ניתן לפסוק באופן ברוטלי שהכל קישקוש.גם אותך מר אלי אשד הנכבד אפשר לפטור בטענת קשקשן בריבוע אבל יהי בכך אלמנט דמגוגי צריך להסביר מהו הקשקוש אחרת אתה יוצא הקשקשן, זנד עד כמה שהבנתי הוא היסטוריון די אמיץ והוא בדק את הנושא כהיסטוריון והגיע למסקנות שלו . אז מה נעשה אלי היקר נשרוף גם את הספר שלו או שנתמודד עם הטיעונים שלו.
בענין הניסויים הגנטיים טרם נקבעה דעה אחידה והחלטית וגם לא ניתן לדעתי להגיע למחקר גנטי כוללני שיקיף את כל האספקטים של התגיירות הכוזרים. אבל שוב מתברר שכל אלו השמים יהבם במחקרים הגנטיים החלקיים והמוטים הם אלו שיש להם אג'נדה פוליטת ציונית ימנית פרו אשכנזית שפוחדים שמא יפגע האיזון הקיים בין מרכיבי החברה הישראלית. ולכן הם נרתעים מדיון
מה שברור בכל הסיפור זה שהוא רק בראשיתו ויש עוד ספרים ומחקרים בדרך באספקטים מההיסטוריים של הפרשה הכוזרו/אשכנזית

אשמח בכל זאת לקבל ממך כתבה על שלמה זנד .
זה בהחלט אדם בעל עניין היסטוריון שהפך לאידיאולוג ויש לו משנה אידיאולוגית סדורה ( ואגב הרבה יותר מוצלחת ומשכנעת מהמשנה האידיאולוגית המקבילה אכולת השנאה התהומית של שטרית )* ומן הסתם נמשיך לשמוע ממנו כאידיאולוג.
ויש לו תלמידים שונים כמו ניר ברעם ואחרים שהם היום דמויות בולטות בתקשורת ובעולם ההוצאה לאור ופועלים רבות כדי מפיצים את האידיאולוגיה שלו .
למה שלא תנסה לנתח אחד ללאחד את המשנה האידיאולוגית שלו ?

לתפירת כובעים בנוסח כוזרי.
מכיוון שהנושא הכנעני כה מושך אותך ולצידך הליצן חוב'ב מוכר הסיכות שיתרום לך אחת לניפוץ התאוריה הכנענית וקשרה לתאורי הכוזרית. תחשוב על שתי התופעות הרי אתה בלש תרבות ותמצא אולי את החוט המקשר ביניהן .
ובינתיים חג פורים שמח

וגם לך קצת חומר למחשבה :
כמה מהתיאוריות הממפורטות ביותר על הכוזרים טוענות שמוצאם באיזור בולגריה של היום ושהבולגרים של היום הם צאצאי הכוזרים האמיתיים והטהורים מכולם .
כך שיש סבירות גבוהה מאוד שאתה כוזרי ולמעשה גבוהה הרבה יותר מזאת מאשר לגבי רוב האשכנזים .
וכל מה שעליך לעשות זה לעבור בדיקה גנטית פשוטה ביותר על מנת לודא זאת .
אבל אתה הרי כבר ידעת את זה נכון ?

ובנתיים פורים שמח מוני בצרפת הרחוקה.
.
.

כלום לא חידשת, הכוזרים התפזרו לאחר נפילת ממלכתם החלק היהודי עברו לצכיה ובעיקר להונגריה ורוסיה ומשם לשאר ארצות מזרח ומרכז ארופה, החלק הלא יהודי פנה לכוון רומניה והתיישב אכן בבולגריה
אבל היה בהם אלמנט יהודי חזק, והמלך הראשון ואשתו היתה יהודיה והיה ויכוח איזו דת לאמץ והם בחרו את הדת הנוצרית אורתודוכסית בהפעת הכמרים היוונים.
אבל כל זה אין לו קשר רב עם יהודי בולגריה ששרידי נוכחותם מגיעים לתקופת בית ראשון כפי שתמצא בספריו של חיים קשלס.
בחורבן הציונות האשכנזית הגוועת ננוחם

לא ברור לי עד כמה הטענות של מר קשלס בספרו "קורות יהודי בולגריה ( הוצאת דבר תשל"ט) מבוססות .
אולי זאת רק עוד אגדה מומצאת והיהודים הבולגרים אינם אלא כוזרים שהתגיירו ?
מה עוד שהמחקר התקדם מאוד מאז שספרו של קשלס התפרסם ?
שלמה זנד חוששני יקבע קטגורית שיהודים מארץ ישראל מעולם לא היגיעו לבולגריה וכל היהודים שם אינם אלא כוזרים .
ואתה מוני היקר אינך אלא כוזרי .
האם אתה יכול להוכיח לי שיהודי בולגריה אינם כוזרים ?
או למצער שאין בהם שום דם כוזרי כלשהוא ?

בחורבן הציונות האשכנזית הגוועת ננוחם?

זה יקרה רק עם מאות אלפי אנשים ימותו או יגורשו מהבית היחיד אותו הם מכירים.

כלומר, אתה תומך בחיסולם של מאות אלפי ילדים תמימים אשר כל חטאם הוא בכך שנולדו כאשכנזים במדינת ישראל?

או שמע אתה פשוט מתכנן לגרש אותם בכוח בעזרת הצבא שלך אל "משוש חייהם", מדינת חלומותיהם האהובה והידועה "כוזרה" – לשם הם בעצם ירוצו בשמחה (אלק) ויתקבלו ב"אהבה" ע"י "אחיהם" המקומיים?

מה שמוזר לי הוא שהדרך שלך לפתור אי צדק שכביכול נעשה בעבר היא על ידי עשיית אי צדק בהווה. עם כל הכבוד, אנחנו חיים בהווה ולא בעבר ומליוני ילדים כבר נולדו פה לזהות העברית החדשה. אתה נהנה להתעלם מכך.

אבל כנראה שהפרטים ה"קטנים" לא משנים לך את הרצון להחזיר את המצב לקדמותו ול"תקן" את העניינים מהר ובכוח. העובדה שכמה חפים מפשע יסבלו לא משנה הרבה לאחד כמוך שרואה רק את ה"תמונה הגדולה", נכון?

אני מאחל לך פורים שמח, ללא מרירות קשה וללא פנטזיות שממילא לא באמת יתגשמו. מדינת ישראל תושמד הרבה לפני שכל ישראלי עם גנים אשכנזים יחליט פתאום שהוא אדם שטני ולכן הוא חייב לתת מייד את הבית שלו במתנה לערבי מסוריה ואחר כך לקפוץ לים עם משפחתו וילדיו הקטנים והשטניים גם הם.

העבר חשוב כמובן, אבל עדיף לחיות ולהבין שיש גם הווה שהוא קצת יותר מורכב ממה שנראה. ואגב, בעוד כמה דורות ההתערבבות תהיה עמוקה יותר ואז כולנו נהיה עם אחד בעל זהות גנטית יחודית משלו. סיכוי טוב, מוני, שגם נכדי נכדיך יהיו חלק מהעניין.

בולגרים אוריגינלים-בבליים, ציונות אשכנזית, הכל חומר לעוס לעייפה, משעמם. אז זנד כתב ספר להוכיח את הטענה הפוליטית שלו. מחר יכתב ספר אחר. כולם אנשי שוליים סהרורים שרוצים למשוך תשוןמת לב.שמתקיימים רק בזכות ההתייחסות אליהם. אין שום משמעות לצרחותיו של מוני יקים, עזבו זאת…משעמם…

זה שהוא היסטוריון שכותב בתחום שבו אינו מומחה שבו הידע שלו שווה בדיוק לזה שלי ושלך ושל כל הקוראים כאן ולא יותר מכך ומעמיד פנים שמה שיש לו לאמר זאת האמת המוחלטת בנושא כחלק מהצהרה אידיאולוגית .
הוא אפילו מודה בפה מלא שזה הכל בסך הכל הצהרה אידיאולוגית .
הוא לא טיפש
וכל הסהרורים האלו באתר קדמה התנפלו עליו כמוצאי שלל רב רק בגלל שיש לו תואר אקדמאי.
.
זה כנראה בכלל לא מקרי שהייתה זאת התלמידה של שלמה זנד נועה גרינברג שהתנפלה בביקורת סהרורית במיוחד על יואב גלבר שטען שיכן יש דבר כזה היסטוריה אובייקטיבית לא פוליטית וללא אג'נדה.
ראו
מכבסת המילים :נועה גרינברג נגד יואב גלבר
http://www.notes.co.il/eshed/38837.asp

שבת שלום וחג שמח לכווווולם,ראשית באשר לתביעה נגד קדמה, מאחר ואני אם חד הורית שמתקיימת כרגע על הבטחת הכנסה (בשל מצבי הבריאותי) והדבר ידוע שכן אינני מסתירה זאת, היה מי שחשב שבגלל מצבי הכספי הדחוק (אין צורך להרחיב בנושא של מצבן הכלכלי של אמהות חד הוריות המתקיימות על הבטחת הכנסה בישראל) לא יהיה לי כסף להגיש תביעה משפטית,ועל כן דמי מותר,אלא מאי? מסתבר שיש דבר כזה בישראל שנקרא סיוע משפטי חינם,למעוטי יכולת, אז פניתי לסיוע המשפטי , הבאתי את החומר שיש לי,על פניו יש לי קייס טוב, אולם אני צריכה להביא עוד חומרים וראיות,שאותם אני אוספת בקפידה רבה ולאט לאט שכן הזמן אינו דוחק ,ובינתיים יש לי עוד דברים בחיי לעשות, אז כך שלא אצה לי הדרך אני עושה זאת עקב בצד אגודל,אולם כל מי שסבר שבשל מצבי הכלכלי לא תימצא לי הדרך לקבל יעוץ וסיוע משפטי טעה וטעה בגדול,
עכשיו אינני יודעת כמובן אם יאה הדבר לעשות כל זאת בפומבי,שנאמר מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך, שנואה עלי הפומביות שבה עשו לי משפט שדה ועל כן אינני סבורה שמן הראוי כי אנהל משפט דרך אתר אינטרנט מכובד ככל שיהיה,אולם אינפורמציה ביורוקראטית מעין זו שנתתי לעיל מקובלת אני סבורה.
ובקשר לכוזרים – כאמור כבר אמרתי זאת מספר פעמים, הפעם הראשונה שנחשפתי לנושא הייתה דרך מוני יקים שכתב על כך באתר קדמה והחל את השיח בנושא,(וחטף קיתונות של רותחין בשל כך) אותי באופן אישי לא מעניין הנושא הגנטי א- כי אינני יודעת דבר וחצי דבר בענייני גנטיקה, מה גם שלעניות דעתי הבלתי קובעת יהדות זה לא עניין של גנטיקה יהדות על פי הבנתי ותפישתי זה עניין של הגות ודרך חיים, כפי ש -"מזרחיות " על פי תפישתי איננה עניין של מוצא אתני או גנטי אלא עניין של השקפת עולם חברתית כלכלית פוליטית (כתבתי רשימה על כך בזמנו בבלוג שלי "העולם כמרקחה" בקדמה רשימה שנמחקה כמובן יחד עם מחיקת הבלוג אולם עדיין נמצאת אצלי ואשמח לשלוח אותה , לעורך האתר ואם יסכים להעלות אותה אולי הנקודה שלי תובהר יותר היא נקראת "הגדרת זהות") על כן אינני מוצאת טעם להתייחס לנושא הגנטי ששלמה זנד מעלה בסיפרו ושהעלו גם אחרים לפניו כמדומני,
מה שכן מעניין אותי וראוי לדיון ועל כך לא התנהל ויכוח ודיון בקדמה זה בנושא שגם זנד העלה שאלת הציונות והסכסוך הישראלי-פלשתינאי וכאן טמונה ליבת הויכוח לטעמי האישי כמובן ,אולם לפני שנכנסים לדיון כזה מן הראוי לדעת את הרקע והרקע הוא כמובן היסטורי ראשית לכל, האם הייתה עובדתית ממלכת כוזרים?האם הסיפור של התייהדות אכן היה אמיתי? ובכלל הרקע התרבותי של הכוזרים שזה דבר מעניין מאוד לכשעצמו ואיך הרקע התרבותי שלהם השפיע על התרבות היהודית כפי שהיא היום,שכן בל נשכח אנחנו בה בעת הן משפיעים והן מושפעים,ואני מוצאת שזה מרתק ומעניין בפני עצמו,ועל כך רציתי לדעת יותר ,וגם להביא בפני הקוראים והמגיבים באתר קדמה ,שידעו קודם כל את הרקע ההיסטורי והתרבותי לפני שנכנסים לדיון בשאלת הציונות והסכסוך הישראלי פלשתיני, לצערי היו מי ש -"נתקעו" בנושא הגנטי (וזה לא היה מוני יקים למייטב זכרוני, הוא רק השיב על הנושא אולם למייטב זכרוני גם הוא ניסה בדרכו שלו להסב את הדיון למחוזות אחרים יותר אידאולוגיים עד כמה שזכרוני אינו מטעני) והיו כאלה שכלל לא רצו לדבר על הנושא בטענה שאפריורי כל עיסוק בנושא הכוזרי הוא "גזעני" (ראו תגובתו של חיים ברעם בגדה השמאלית)ונקטו בדרך של סתימת פיות ברוטאלית (שזה מאוד "דמוקראטי" ו-"פתוח" ו- "מכיל" ו-"פלוראליסטי" ו-"רב תרבותי" וכל כיוצא באלה מילים מפוצצות שהדוברים שלו ואלה שתובעים זאת לעצמם כל הזמן בנושא המזרחי הם אלה שסתמו לי ולאחרים את הפה ואף העמידו אותי אל עמוד הקלון)
אני סבורה שרבים פוחדים לגעת בליבת הנושא שזה הסכסוך הישראלי-פלשתיני והטיעונים שמביא כל צד על מנת להוכיח את צידקת דרכו ותפישתו, ואני סבורה שצריך אומץ אינטלקטואלי רב על מנת לגעת בחומר הזה ואולי בשל כך סתימת הפיות ,לא נוח לדון בזה,ואני סבורה שדווקא בגלל שלא נוח לנו לדון בנושא ,זה בדיוק מה שאנחנו צריכים לעשות,זה מאוד קל ופשוט להפריח סיסמאות של שלום עכשיו ושלום אחר כך,את זה שני הצדדים יודעים לעשות הייטב בעיקר הצד שלנו,אולם לדון מחדש בטיעונים שלנו ולבדוק האם הם עדיין רלבנטיים גם להווה,כאן טמון הפחד הגדול של רבים וטובים ,הפחד שמא הטיעונים משכבר הימים יתכן שאין להם אחיזה במציאות העובדתית ואני עדיין בשלב של "הייתכן"? לשנות תפישת עולם ולשנות אידאולוגיה זה דבר קשה מאין כמותו אני מודה בכך בפה מלא,אבל האם ניתן לפחד הזה לשתק אותנו?או להשתיק אותנו או קולות אחרים?

לדעתי מן הראוי שתפרסמי כאן את כתב התביעה נגד אתר "קדמה " והעדויות השונות כנגדם .
ולו רק על מנת ש"יראו ויראו " ועל מנת למנוע חזרה של תופעות כאלה בעתיד .
ואשר לעניין הכוזרים ,אין כל בעיה בשיח עם הכוזרים הבעיה היא עם מוני היקר ששנאתו לכוזרים-אשכנזים ( שכנראה נובעת מסיבות פסיכולוגיות שונות ואולי בגלל החשד-חשש עמוק שהוא עצמו ממוצא כוזרי?) היגיעה למימדים פתולוגיים ואת הפתולוגיה הזאת הוא מעביר בשיח עליהם.
כך שאין המדובר כאן כלל על הכוזרים ומוזר שעוד לא תפסת את זה אלא על מוני ותסביכיו הנפשיים השונים .
מבחינתנו אין כל בעיה לדבר על הכוזרים .
וזאת אולי הזדמנות לבשר שבימים אלו יצא רומן היסטורי פנטסזטי חדש על הכוזרים בעברית וזאת יכולה להיות הזדמנות טובה בשבילי לחזור אליהם במאמר נפרד.

אתה עוד תתנצל על כל דיברי הבלע שלך, אתה חלש מאד בתור "בלש דאווין" ועוד יותר חלש בהתיימרותך הפסיכולוגית בבחינת "הפוסל במומו פוסל".מכיוון שאינך ברמה כדי לענות לגופו של ענין אתה מנסה לפגוע לגופו של אדם, זה מזכיר תקופות אפלות שבהן שרפו אנשים על המוקד.
אתה קופץ כמוצא שלל רב על נכונותה המוגזמת של ירדנה להגשת התביעה שלמרות בסיסה היורידי המוצדק איני רואה בה הצדקה בפרט שהיא נגד "חברים לדרך" .
שנאתך הפתולוגית לערבים ולפרענקים שמזכירים לך את העוולות שביצעו אבותיך ואתה ממשיך בהם , מופגנת בשנאתך הפתולוגית לסמי שטרית שיכולתו האינטלקטואית שמה אותך בצל המחשכים.
ירדנה הייתי ממליץ לך להמנע מלדבר באתר גזעני זה על התביעה נגד קדמה ולהתרכז בדבריך החכמים על מהות הדיון שנפתח מחדש ,פה תרומתך תהיה עינינית ובעלת חשיבות היסטורית/אידאולוגית למרות שבלש התרבות ישאר וחצי תאוותו בידו.
בחורבן הציונות ננוחם במהרה בימינו.

כמובן שכל מילה שלך אינה נכונה משום שאיני שונא לא ערבים ולא מזרחיים .
וגם אינני שונא את סמי שטרית
אבל נניח לזה
ועכשיו נחיזור לשאלה שנשאלת ומשום מה נמנעת לענות עליה למרות שבדרך כלל אין לך בעיה להנחית עלינו שטפונות של מילים :
ידוע היטב שהכוזרים שלטו בבולגריה ועל פי "חוק שלמה זנד" או אם תרצה "חוק מוני יקים " כל מקום שבו היו הכוזרים ובו ישנם יהודים כי אז המסקנה הבלתי נמנעת היא שהיהודים האלו הם כוזרים שהתגיירו במוצאם .
האם אתה יכול להביא לי הסברים והוכחות מדוע החוק הזה אינו נכון לגבי יהדות בולגריה?
הבמה לרשותך מוני

אחזור שוב – איני רואה כל רע בהיות אנשים ממוצא כוזרי ואם יש בי דם כוזרי איני רואה בכך כל רע או טוב, כפי שציינה ירדנה מה שעניין אותנו זה ההקשר ההיסטורי פוליטי של משמעות ההתגירויות ובפרט ההתגיירות הכוזריתלטיעונים ההיסטוריים פוליטיים של הציונות בנסיונה השיקרי להצדיק את העוול של שוד אדמות פלסטין , כביכול בשל איזו זכות קיניינית המיוחסת לשיבה לארץ אבות, אז באופן עקרוני איני רואה כל קשר בין היהודים של היום ליהודי בית שני מהבחינה ההיסטורית מה גם שמרבית יהודי בית שני נותרו בפלסטין התנצרו והתאסלמו במהלך הדורות ואין בכך כדי להצדיק נישולם מאדמותיהם כדי לאכלס צאצאי כוזרים ברברים ופרבוסלבים.
לכן האספקטים הגנטיים הם בכלל לא הנושא שמעניין אותי, כי גם אפ יוכיחו גנטית והיסטורית שהאשכנזים הם צאצאי יהודי בית שני כולם ללא יוצא מן הכלל זה לא ישנה כלל וכלל לגבי הטיעון השיקרי של "חזרה לארץ אבות".
יחד עם זה יש לציין כי היהודים הספרדו/מזרחים היו תמיד אוכלוסיה ים תיכונית חלק מהמרחב השמי שפלסטין כלולה בו ובתור שכאלו הם חלק מתושבי המזה'ת שיש להם את הזכות לחיות בכל ארצות המרחב בהתאם לחוקי כל מדינה נפרדת , לצערינו הציונות שרפה גשר זה וסיכסכה את היהודים עם ארצות מושבם המזרח תיכוניות.
לא מקובל עלי שכדי להביא את תקון העולם לפלסטינים ולמזרחים יש להשמיד ולגרש את האשכנזים אך מצד שני לא ייתכן שהעוולות יימשכו והאשכנזים בכוחניותם יסרבו לכל פשרה הומנית המבוססת על פיצוי העוולות וחלוקה מחדש של האדמות והנכסים לרווחת כולם ולקיומו של משטר מבוסס על שיוויוניות חילונית דמוקרטית חובקת כל.העם הפלסטיני הוכיח את נחישותו ומאבקו ההירואי להחזרת זכויותיו ואדמותיו כמו גם נכונותו לפשרה היסטורית ולחיים משותפים.
ההיצמדות לסכימות הציוניות השיקריות הן המכשול
להתקדמות לביצוע החזון של מדינה אחת משותפת המבוססת על עקרונות אמת ולא שקרים היסטוריים וזה לרווחת בני כל הדתות והלאומים .
בחורבן הציונות האשכנזו/לאומנית ננוחם.

הכוזרית שאתה צורח באוזנינו מזה עשרות בשנים אין כל קשר לעניין .
אתה לא מאמין בזה אפילו בעצמך .
אתה מודה בזה.
ובחלט ייתכן ואפילו סביר שבגלל שאתה ממוצא כוזרי בעצמך כפי שאתה בעצמך מודה בחצי פה הרי אינך אלא אשכנזי-כוזרי בעצמך .
אתה המצאת את כל התיאוריה הגזענית שלך רק כאמצעי למשוך לעצמך תשומת לב כשאתה צורח דברים קונבנצינליים לחלוטין
משהו בסגנון של כל התיאורטיקנים ההנאציים
שהמציאו את התיאוריה שהנאצים טסים בצלחות מעופפות רק כדי למשוך לעצמם תשומת לב תקשורתית בגלל עצם הביזאריות של הטענות .

מר יקים לתשומת ליבך אני לא שונא מזרחים ולא שונא ערבים.
אני רוצה לחיות איתם .אתה הוא זה שבשינאה העצמית שלך לעצמך ובגלל החשש שמענה אותך שיש לך דם כוזרי בפנים הוא זה ששונא ת האשכנזים
הכוזרים .
לכן המצאת את כל התיאוריה הביזארית הזאת שלך שאתה אפילו לא מצליח לשכנע את עצמך איתה .

הכוזרים? גם אני רוצה לדעת.
ובענייני המוני – אין מה להתייחס אליו. רק השגיאות הלוגיות העיותים והבורות ההיסטורית,הנבחנות הפוליטית הנלעגת בפוסטים שלו מערערים כל צורך בהתייחסות.
מה שכן – אין כמוהו כבדחן-של-פורים.

הכוזרים? גם אני רוצה לדעת.
ובענייני המוני – אין מה להתייחס אליו. רק השגיאות הלוגיות העיותים והבורות ההיסטורית,הנבחנות הפוליטית הנלעגת בפוסטים שלו מערערים כל צורך בהתייחסות.
מה שכן – אין כמוהו כבדחן-של-פורים.

מפיך עם הקצף על השפתים מעיד שאינך ברמת דיון שיכלית ואינטלקטואלית לנושא חשוב זה או לכל נושא אחר.
אתה לא שונא ערבים ומזרחים כמו שהרוכב לא שונא את סוסו אך מתעקש שימשיך לסבול וישא את גופו המעיק והכבד.
התאוריה הכוזרית אינה ביזארית ואינה המצאה שלי היא עובדה היסטורית ולא צריך להיות בלש תרבות גדול כדי להכיר בקיומה.
אתה כנראה מכיר היטב את כל התיאורטיקנים הנאצים שאת השקפותיהם אימצת תוך התעופפות בצלחת המעופפת ההזויה שלך ביקום שעליו השתלטה המגלומניה החולנית שלך.

בחורבן הציונות ובלשיה העגומים ננוחם.

כן אני מכיר את התיאורטיקנים הנאצים .אכן
גם את התיאוראטיקנים המרכסיססטים הכוזריים .
גם את התיארטיקנים הפוסט מודרניים אני מכיר
גם התיאורטינים הניאו ופוסט ואנטי ציונים כמו שיטרית וזנד ואילן פפה ורבים אחרים וכן את כולם אני מכיר
גם אותך
וגם אחרים
ואני לא יכול להגיד שיש מישהו מיכם שעושה עלי רושם מיוחד.
להוציא כמובן כאלה שיש להם יכולות תקשורתיות לצרוח את מרכולתם יותר מהאחרים .
יש לכם פה ושם כמה טענות לגיטימיות לגבי זכויות הפלסטינאים " שעלהים הוספתן את הספין שלך על הכוזרים ושות' יעני רק ים תיכונים יכולים לחיות כאן ועמים מערביים כלל לא .
על פי ההיגיון הזה אין לערבים מה לחפש באירופה המערבית ועליהם להישאר תמיד באיזורי המזרח התיכון והים התיכון

בכל אופן ומכיוון שזה כבר היגיע לשלב הקבוע שאי אפשר בלעדיו של חילופי עלבונות נראה שהנושא סוכם ואין מה להוסיף לגביו .

כל הויכוח זה נתן לי רעיון לערב ספרותי על כזריה ,בדומה לערבים הכנעני והמסופוטמי שאני מתכנן עכשיו .
יוצרים אם יש בינכם כאלו שיש להם יצירות ספרות,הרצאות , קטעי מחזות או ריקודים או מזויקה וכו' על התרבות הכוזרית והעם הכוזרי אתם מוזמנים ליצר עימי קשר באי מייל ואבדוק את הצעותיכם .

זה רעיון מצויין סוף סוף משהו יצירתי וקונסטרוקטיבי במקום כל ההתכתשויות והמהלומות המילוליות שבמקום להרחיב על הנושא סתמו עליו את הגולל והמאיסו אותו על אלה שרק החלו להתעניין
go for it

היסטוריים חשובים לדיון ולמחקר לרמה של ערבי שירים וריקודים. אבל אני מבטיח לכם שהנושא לא ירד מהפרק ויהפוך לנושא מרכזי למחקר ולעיצוב רעיוני בשנים הקרובות…read my lips…בחורבן הציונות ננוחם.

ירדנה .
אם יש לך משהו להציע אז בשימחה .
וגם לך ידידי הכוזרי היקר מוני .
אולי תבוא גם אתה עם משהו מהממלכה הכוזרית .
?הגאה של בולגריה
משהו שהמשפחה שלך שימרה?
זה מן המפורסמות שהבולגרים שימרו את התרבות הכוזרית ואת זכרה יותר מאשר כל מקום אחר.
.
בכל מקרה ,אני כבר עכשיו מודיע שהאירוע יהיה בעוד כמה חודשים מעכשיו לאחר שנסיים ערבים
קודמים מתוכננים בסדרה זאת של ערבי תרבויות
קןראים שלחו הצעות .

שלום רב,
התבטאויות טעונות רגשות ולא מנומסות, מטשטשות את המציאות העובדתית, שהיא בעיקרו של דבר, נושא הדיון. במיוחד לא ראויים בעיני איומים למנוע הבעת דעות באופן חופשי, ועוד יותר מחיקת דברים שפורסמו כבר.
אני נוהג שלא להגיב על עמדות שמובעות בצורה לא מנומסת ומעליבה. יש פגם גם בדרך זו שמפקירים את השטח לבריונות לשונית.
ירדנה אלוני היא אינטליגנטית ומוכשרת והעובדה שהיא נאלצת לחיות מהבטחת הכנסה משקפת את המדיניות החברתית המעוותת של מדינת ישראל.
עיינתי בחלק מכתיבתה ולא מצאתי אף רמז לגזענות בדעותיה.
למרות האמור אני ממליץ בחום להימנע מהגשת תביעה משפטית. לנו אין כוחות מיותרים וחשוב מאוד לנתב את המאבק למען צדק הברתי וחברה דמוקראטית אמיתית במדינה שקיומה וביצועיה צריכים להיות לטובת אזרחיה ולא להעשרת מתי מעט בעלי הון.
בתנועה הציונית ובממשל הישראלי נוטים לערפל מושגים בכדי להטעות את הציבור. אעמוד על אחד מהם, שמרבים להשתמש בו: הגזענות.
גזענות אינה הניסיון לחקור שורשים של קבוצות אנושיות מסויימות, כמו מוני לגבי אשכנזים. גם לא שנאה בין קבוצות אתניות. לשנאה בין עמים וקבוצות אנושיות יכולות להיות אין סוף סיבות, העיקריות שבהן: דתיות, לאומיות, טריטוריאליות, כלכליות ואחרות. במצבים אלה יכולים להגיע להתנגשויות דמים ומלחמות. אך עדיין אין בכל אלה שמץ של גזענות.
,גזעות היא תופעה אירופית לבנה, אך ורק לבנה שמייחסת נחיתות אתנית קבוצתית מולדת לקבוצה או לקבוצות אתניות אחרות או עליונות מולדת כלפיהם, בשל מוצאם. מדינה גזענית נוהגת על בסיס זה במגעיה עם עמים או קבוצות אתניות אחרות.
התנועה הציונית ומדינת ישראל, על-פי תוכניות הביצוע והגשמתן ובהודאת המכונים האבות המייסדים, מלכתחילה, נוהגות כלפי המזרחים על בסיס גזעני. משמעות הדברים היא שמדינה היא מדינה גזענית, לכל דבר ועניין.
הסוואה מילולית אינה יכולה לשנות את המציאות.

ראיתי פעם ראיון ישן בטלויזיה עם המתאגרף הנודע מוחמד עלי, בו הוא טען בלהט ובכעס רב שהוא לעולם לא יוכל להיות חבר אמת של אף אדם לבן, כי בסופו של דבר בכל אדם בעל עור לבן טבוע אופי של נחש, וצבע העור הלבן נועד להזהיר את השחורים טובי הלב מפני רוע הלב הגנטי הטמון בלבנים.

זוהי כמובן רק דוגמא קטנה מתוך מליוני (מליארדי?) אהבלים בצבעים שונים ברחבי העולם השונאים את השונה מהם.

אז כפי שטענת – מוחמד עלי ייחס עליונות אופי לצבעו ולמוצאו, ולעומת זאת – נחיתות אתנית לקבוצה אחרת.

בעיניי זו כמובן גזענות בצורתה הבסיסית ביותר, אך בעיניך כנראה שלא, כיוון שרק ללבן אירופי "מותר" להיות גזעני כלפי שחור ולא להיפך.

בעיניי זה מגוחך. גם עשרה תארי דוקטור ועשרים הטפות נוטפות דבש על נימוסים והליכות ועל כמה שאתה "איש הדיון התרבותי" לא ישנו את דעתי. (הרי אתה בעצמך טוען ש"הסוואה מילולית אינה יכולה לשנות את המציאות"…)

אני אישית חושב שכולנו בני אדם. אם ההגיון שלך הוביל אותך לטעון שגזענות היא תכונה היכולה להיות טבועה רק בקבוצה אתנית אחת ולא באחרות – הרי אתה בעצם גזען לפי הגדרתך שלך.

שהכותב המכובד של "יצירות המופת " המסכה מבוא לאסטרטגיה האתנית של המשטר במדינת ישראל " ובגידה: מקורות אידיאולוגיים של המשטר במדינת ישראל "
ספרי התנ"ך של הכוזרי הבולגרי מוני יקים מרסק את עצמו כבר בתגובה הראשונה שלו כאן .
שכן כבר בתגובתו הראשונה הוא מראה את עצמו לא כמדען שהאמת היא נר לרגליו כפי שמן הסתם הוא רואה את עצמו אלא כאידיאולוג שמטרתו לשחרר את השנאה העצורה בו .
עצתי לך להבא :נסה להתגבר על הרגשות שלך ולשמור על אוביקטיביות כל שהיא ,וכלל ראשון לא להשתלח בשנואי נפשך על כך שהם כאלה וכאלה מבחינה גזעית תרבותית .
בכך אתה מראה את עצמך בדיוק כמו תלמידך ,עוד גזען שאינו ראוי לתשומת לב רצינית .

כי התפלויותיו 'הלוגיות' מוכיחות זאת יחד עם 'נימוסיו' האירופיים.
חוצמזה אני חושב שנחיתת עב"מים בפורום זה היא מאורע ראוי לציון. אמנם כלשון השיר אין סוסים שמדברים עברית אך מסתבר שישי עב"מים שכותבים בה.

לפני הכל , אני רואה שמתפתח כאן דיון על הגדרת הזהות אשכנזיות(אירופוצנטריות) מול מזרחיות
על כן אני ראשית לכל חשה בצורך להעלות כאן את דעתי ורעיונותי בנושא הגדרת הזהות שלי והמזרחיות(אני באופן אישי מכנה אותה ימתיכוניות- או לבנטיניות
הגדרת זהות זו שבאה למטה כבר כתבתי עליה במקומות אחרים והיא שמורה עימי מפני שלעיתים אם מתוך עצלות ואם מתוך זה שאינני מוצאת טעם לךכתוב מחדש (למרות החשיבות הרבה שאני סובייקטיבית מייחסת להבנת הגדרת הזהות שלי) את מה שכתבתי כבר אני מעלה את הרשימה הזאת על מנת שתובן עמדת המוצא שלי
ומתנצלת מראש על אורכה של התגובה
הגדרת זהות /ירדנה אלון

במאמרה הגדרת זהות (המאמר עלה לאחרונה על אתר פרלמנט הנשים) כותבת ורד מדר על זהותה כפמיניסטית מזרחית וכיצד היא מגדירה אותה.
לצערי, למרות שגם אני מגדירה עצמי ישראלית-מזרחית-פמיניסטית לא רק שלא מצאתי את עצמי בשורות המאמר של ורד מדר, דומה שהמזרחית-פמיניסטית שלי באה ממקום שונה ואחר לגמרי ואני מבקשת להביא את ההגדרה שלי על מזרחיות .

מקריאת מאמרה של ורד נוצר הרושם שהמזרחיות היא "גנטית" במהותה,כלומר אם נולדת, או את בת למהגרים שהגיעו לישראל מארצות האיסלאם הינך אוטומטית "מזרחית" משל הגנטיות היא זו שמגדירה אותך ואת השקפת עולמך ,ומכאן ניתן להסיק שהפמיניזם המזרחי גם הוא תוצאה בלתי נמנעת בלתי ניתנת לבחירה של גנטיקה וביולוגיה,מה שהופך אותו למהותני.
ועל מנת לתת תוקף להגדרת הזהות האישית שלה כפמיניסטית מזרחית ורד מצטטת את אנדלוזוואה שמדברת על "המפגש בין שני זרמים גנטיים שאינו מוליד מין נחות אלא צאצא כלאיים כזה שנהנה מיכולות השתנות והתאקלמות גבוהה והוא בעל מאגר גנטי עשיר" וכך מן המפגש בין מזרחיות ופמיניזם נולד אותו דבר שאנו קוראות לו פמיניזם מזרחי.
כלומר היא כורכת הן את הפמיניזם והן את המזרחיות כעניין גנטי.

עמדת המוצא שלי שונה לגמרי מכמה טעמים אותם אסביר,אפרט ואנמק.
א. – גנטיות או ביולוגיה או מוצא אתני אינם משהו שבחרנו מתוך בחירה חופשית,בחירה שבהכרה,תוך התעמתות והתעמקות הן בעולמנו הפנימי והן עם העולם החיצוני שמגיב לדיאלוג הפנימי שלנו כשאנו חושפות עצמנו אליו. וכבר אמרה סימון דה בובואר בבואה להגדיר פמיניזם כי "את לא נולדת אישה – את נעשית אישה" ובשפה פשוטה זה שנולדת נקבה עדיין לא הופך אותך לפמיניסטית, (נשים רבות אינן מגדירות עצמן פמיניסטיות ואף מתנגדות נחרצות לאידאולוגיה הפמיניסטית).

ב.- לא היינו נדרשים/ות להשקפת העולם המזרחית ומי יודע אולי לא הייתה נבראת כלל אלמלא התהוותה לראשונה השקפת העולם ה- "ציונית-אשכנזית" או האירופוצנטרית,ועל מנת שהגדרת המזרחיות תובן,ותעמוד באור משלה אני חייבת להאיר ראשית לכל את השקפת העולם ה- "ציונית-אשכנזית"(אירופוצנטרית).

הציונות האשכנזית בראשית דרכה נוצרה באירופה , ונועדה לפתור את בעיית האנטישמיות והרדיפות מהן סבלו יהודי מרכז אירופה. (אין מחלוקת על כך שיהדות מרכז אירופה הייתה תחת איום קיומי-השרדותי ששיאו היה במלחמת העולם השנייה).אולם הציונות האשכנזית עברה תהפוכות רבות והיום ניתן למצוא ציונים-אשכנזים רבים גם בקרב יהודים שמוצאם האתני לאו דווקא ממרכז אירופה מן הטעם הפשוט שהם אימצו לעצמם את השקפת העולם ,את האידאולוגיה הציונית האשכנזית.וכך על פי אותו קו מחשבה, מי שמזדהה עם האידאולוגיה והמאבק המזרחי מי שמאמין בהשתלבות ישראל במרחב המזרחי ורוצה להיות חלק ממנו על כל המשתמע מכך (מכאן נובעת התביעה לצדק חברתי,וחופש תרבותי) הוא מזרחי.
שכן הציונות האשכנזית במהותה נוקטת עמדת נבדל , בבחינת הם שם ואנחנו כאן, כמו האשלייה או השאיפה להפוך את ישראל ל- "שוויץ של המזרח התיכון", החלום שישראל תהיה מעין אואזיס אירופאי בליבו של הלבנט (האירופאי הנאור אל מול הלבנטיני הפרימיטיבי ).
זהו הבסיס של הגישה הציונית אשכנזית אירופוצנטרית.

מי שאוחז בגישה הזו מזמן לעצמו צרות קיומיות במרחב הגיאו – פוליטי – תרבותי שבחר לחיות בו.
ומבחינת המרחב הגיאו – פוליטי נראה כל הזמן כקוץ תקוע בגרון, נטע זר שננטע באדמה לא לו, לא טבעי לנוף ואף הורס ומחבל בו ועל כן חייבים לעקור אותו (כמו יבלית).

תל -אביב כמשל על ציונות אשכנזית.

תל אביב היא העיר היחידה באגן הים התיכון שנבנתה עם הגב לים,אדריכליה ומתכנניה שבאו ממרכז אירופה והתכחשו למרחב הגיאוגראפי-תרבותי שאליו הגיעו בנו אותה כאילו הייתה עיר אירופאית שהאקלים שלה אירופאי. ואלמלא הייתה הבדיחה עלינו אין ספק שהיינו צוחקים כל הדרך לים. מה גם שאנו נאלצים לחיות עם השלכותיה של הבדיחה תוך שאנו נדרשים להשתמש בטכנולוגיות שעולות לנו בממון רב על מנת לחיות בה בסבירות נסבלת תוך הרס המרקם האקולוגי שפוגע בנו פיסית.
לוא מלכתחילה הייתה ה-"ציונות האשכנזית" מקבלת את היותה חלק ממרחב גיאו-תרבותי מזרח תיכוני וים תיכוני היא הייתה מתכננת את תל-אביב כך שתתאים עצמה לאקלים הטבעי ותדע לנצל אותו לתועלתה (כפי שעושה הארכיטקטורה הים-תיכונית) או להשתמש בו בתבונה.

אולם מי שתכנן את העיר (העיר כמשל) ביקש אפריורי לחקות מקום אחר ,מקום אירופאי ולא הניח לעובדות הגיאוגראפיות והאקלימיות להפריע לחזונו , ועל פי אותו הגיון גם בנה את יחסיו עם המרחב התרבותי והפוליטי , עבורו המרחב הזה או לא קיים(כלומר התכחשות מוחלטת) או שהוא מיזער אותו עד כדי מגע מינימלי הכרחי בשעה שהמציאות שבה וטפחה על פניו כאותו מורה מחמיר וקפדן שחוזר ונוזף בתלמידו הממאן ללמוד שאחד ועוד אחד הם שניים ולא שלוש.

וכל זה אינו תוצאה של גנטיקה אלא פרי של השקפת עולם ,של בחירה חופשית ומודעת עם לא מעט שקלא וטריא למרות שהדיון הוא פנימי יש הרבה דילמות ליישב והפתרון לרוב קטגורי משמע אם אתה בקונפליקט ורוצה ליישב אותו ביינך לביינך יש לך רק שתי אפשרויות, שתי קטגוריות לבחור בהן או שחור או לבן יש מעט אפור בשוליים .
חשיבה קטגורית איננה עניין גנטי.
משום שלחשיבה האנושית אין גזע, את אותה תבנית חשיבה קטגורית אפשר למצוא אצל יחידים, בכל מקום בעולם ואצל קהילות וקולקטיבים שונים בכל מקום בעולם.

לעומת זאת ההשקפה המזרחית טוענת להתמזגות עם המקום שאתה חי בו, התמזגות פיסית,מנטלית, וריגשית-נפשית.
התמזגות אין פירושה איבוד הייחודיות (שזהו הפחד הגדול של היהדות שאימצה לשם הישרדותה בגלות את העיקרון של "עם לבדד ישכון")ההתמזגות פירושה לדעת לחיות ב "הרמוניה של ניגודים",לפתח אופי וזהות משלך מחד ,אולם מאידך עליך גם ללמוד להיות חלק מהנוף שאתה חי בו.

אם תשימו קרחון ענק ממדים בלב הסהרה סופו של הקרחון להימס.
תגידו – אז הוא יהפוך לאגם
אומר לכם – מה רע באגם?
תשיבו לי – אבל רצינו קרחון.
אענה לכם – אם אתם מתעקשים על קרחון אז מוטב שתשימו אותו בקוטב הצפוני זה האקלים שמתאים לקרחונים אולם אם אתם מתעקשים על קרחון בלב הסהרה אתם צריכים לקבל את העובדה שברבות הימים הוא ימס ויהפוך לאגם (הוא ישתנה חיצונית אבל במהותו ישאר אותו דבר – מים).אז אם אינכם מתעקשים על קרחון ומקבלים שלבסוף יהפוך לאגם ממה נפשכם?

ועתה משהסכנתם לרעיון האגם אולי תשבו ותתכננו אותו ככה שתוכלו להפיק ממנו תועלת ואף לבנות את חייכם סביבו , זה דורש הכרות עמוקה עם הטבע האקלימי של האזור ועל פי זה תבנו אורח חיים שישרת אתכם ויפעל לטובתכם.

אם האקלים הטבעי של המרחב הוא כזה שבקיץ משעות הצהריים ועד לשעות הערב החום בלתי נסבל אל תתעקשו להסתובב בשמש הקופחת אתם עלולים לחטוף מכת שמש ,מיצאו מקום מוצל וצאו בשעות הערב או בנו לכם מקומות נעימים ומוצלים שיגנו עליכם על עצם קיומכם הפיסי, קודם כל . מה תהייה האסתטיקה של המקום ,איזו צמחייה תנטעו איך תבנו את המערכת הקהילתית שלכם סביב אותו אגם שיצרתם זה נתון לבחירתכם וליצירתיותכם וזה גם מה שייחד אתכם מקהילות אחרות במרחב שחיות סביב אותו אגם.
זוהי תמציתה של המזרחיות על דרך המשל כשהיא טוענת להתמזגות עם המרחב הגיאו-תרבותי-פוליטי וגם היא איננה נצרכת לגנטיקה לשם כך , נהפוך הוא לגנטיקה אין דבר וחצי דבר עם השקפת עולם זו (אינך צריך להיות הודי על מנת להיות בודהיסט) שכן גם היא פרי של חשיבה עמוקה, של שקלא טריא ודילמות אולם דרך ההתמודדות עימן והפיתרונות המוצעים הם שונים לחלוטין מן הפתרונות שמציעה הציונות האשכנזית וכך גם צורת חשיבה מזרחית אפשר שיזדהו איתה ויחיו אותה יחידים וקהילות במקומות שונים בעולם.

לא הגנים, ולא המוצא האתני הם שקובעים את השקפת עולמך, אלא האישיות והאופי שלך וכמובן שגם ההיסטוריה הפרטית שלך שבונים את זהותך ,יש משהו מן הזיקה הגנטית אבל זה לא המרכיב העיקרי ,זהו נתח קטן מהשלם והשלם לעולם גדול מסך חלקיו.זהו מרכיב בעל חשיבות בהגדרת הזהות הוא חשוב ועל כן דורש התייחסות אולם הוא איננו העיקר.מי שנותן לגנים,לביולוגיה,ולמוצא האתני להכתיב לו את השקפת עולמו כובל עצמו באזיקים בתוך עולם דיטרמיניסטי שמקבע אותו בתוך נישה מנטלית,מעמדית,וגם אם יחשוב או ירצה, לעולם לא יעז לפרוץ אותה.ותמיד יקנא,או ישנא את אלה שהוא סבור שאיתרע מזלם והם נולדו עם הגנים "הנכונים".או ה-"המוצא האתני"הנכון,או המעמד הכלכלי"הנכון"ויחיה בתוך סתירה ושנאה פנימית.

ההבנה שהחלק הגנטי (או המוצא האתני) הוא מרכיב,מפנה מקום להתבוננות בשאר המרכיבים ועוזרת לנו לעשות את החיבור בינהם זוהי מלאכת מחשבת עדינה (מעשה המרכבה בקבלה היהודית) והיא נחוצה לנו על מנת ליצור שלמות (לא מושלמות) קודם כל פנימית מפני שתחושת השלמות הפנימית נותנת לנו את תחושת הערך העצמי שעוזרת לנו להתמודד עם המציאות החיצונית על כל גווניה ואתגריה.

ולבסוף, אינני רוצה להתהדר בנוצות לא לי ועל כן אומר רק שאת השקפת העולם המזרחית שלי אני שואבת מהוגה הדעות,הפילוסוף,הסופר והמחזאי אלבר קאמי ,ומציעה לכל מי שרוצה להרחיב ידיעותיו בהשקפת עולם זו להעמיק בחקר הגותו.

שלום רב,כפי שטענת קראת בחלק מרישמותי ולא מצאת שמץ של גזענות בדברים שכתבתי,יחד עם זאת הואשמתי בפומבי בגזענות,והועמדתי אל עמוד הקלון,מי שעושה לי מעשים שכאלה הוא לא חבר לדרך אידאולוגית מבחינתי מה גם שאני מאותו רגע ואילך מפסיקה להאמין לו,ומתבוננת בו במבט של מי ש – "פיו וליבו אינם שווים",מי שמעמיד אותי ואת מצבי הכלכלי באור נלעג (וזה עוד משהו שעשו לי באתר קדמה) כל דבריו על צדק חברתי,ועל פמיניזם ,מבחינתי הן מילים ריקות מתוכן, זה כמובן מבחינתי , מאחר ואני למודת נסיון העבר בנושא של הכפשה מצד אלה שקראו לעצמם "חברים לדרך אידאולוגית" ואז שתקתי, נראה כי שתיקתי פורשה כחולשה, ועל כן ישנן בריות שסבורות כי בשל שתיקתי הקודמת , אמשיך לשתוק גם הלאה וכי דמי מותר,ולא היא
אני רואה בתביעת לשון הרע נגד קדמה ונגד כל מי שיהין להציגני באור נלעג מבזה ומשפיל בפומבי בשל הדעות או הרעיונות או השאלות שאני מציגה חלק ממאבק חברתי כפי שזכותו של קולקטיב כי לא יציגוהו באור נלעג ומבזה בשל מוצאו האתני או מעמדו הכלכלי או הפוליטי, כך גם זכותו של היחיד להאבק על כך ואין זה משנה נגד מי הוא נאבק למען זכות זו, מאי נפקא מינא מי הציג אותי באור נלעג ומבזה בפומבי לא מוצאו האתני ולא עמדתו הפוליטית הם שיכתיבו לי אם לצאת למאבק או לא, שכן ישנם מצבים בחיי הפרט שבהם האישי הוא הפוליטי

וכאן כדאי לציין שכאשר היגיעו הנה הרבה מהעולים האשכנזים הראשונים הם באו לכאן מתוך שאיפה ומגמה להידמות לערביםובעיקר לבדוים שבהם ראו מודלים לחיקוי ושאותם העריצו .
ובין המעריצים האלה היו גם אישים כמו דוד בן גוריון ויצחק בן ציב ,ואחד מגיבורי הישוב הראשונים היה הבדואי היהודי דאוד אבן יוסוף.
כך שאין בכלל לאמר שהייתה כאן אידיאולוגיה "אירופצנטרית " כלל .אלא שהיו קבוצות שונות ואנשים שונים עם רעיונות שונים ומנוגדים שהשתנו אפילו בחייו של אדם ואין לדבר על מגמה כללית .
ואשר לי דעתי היא שהגישה האירופצנטרית וגם הגישה המזרחית הנובעות מהאידיאולוגיות של שנות השישים הן כבר בגדר מיושנות ועל כולנו להתחיל לחשוב בצורה שונה "גלובלית " כתוצאה מהתחממות כדור הארץ שבעתיד הלא רחוק ואולי כבר הקרוב מאוד תהפוך את כל הדיונים הנזעמים האלו על ההבדלים בין מזרח למערב למילים ריקות ולא רלבנטיות שאין להם שום קשר למצבנו העכשוי

היו נסיון מתוחכם להצדיק קולוניאליזם ארופאי בשוד התדמית של הלבוש החיצוני כהצדקה לשוד הקרקעות. תופעה זו ראשיתה עם ראשית הכיבוש האשכנזי , ראשוני "השומר" התלבשו והתנהגו כערבים כדי להכנס לדמות הערבי "אדון הארץ". וכך הלאה הניסיון הכנעני של רטוש ואמיר היה לא מאהבת הכנענים אלא כדי לייצר עבר היסטורי בניגוד לעובדות ההיסטוריות. לייצר את הקשר ההיסטורי של דם אדם ואדמה שיצדיק את הנוכחות הקולוניאליסטית וכל ניגזרותיה.
במקביל לתצוגת התחפושות השרלטנית טופח "היהודי החדש" של ב'ג לפי הפילוסופיה הניטשאנית שבה מותר לאדם הארופי לעשות הכל לשם הגשמת מאוויו האנוכיים ללא כל מיגבלות של ערכי מוסר. וכך מגשימה הציונות את תורת "האדם הלבן העליון" יבוא קולוניאליסטי מארופה של כוחניות גיזענית מנשלת ומנחשלת….בחורבן הציונות ננוחם.

למה אתה מתעקש לחזור לאתר הזה שאתה בז כל כך לאנשים שבן ?
ושעליו ועל הנכנסים שבו הכרזת כבר שהם כולם גזענים מנוולים ושקרנים פשוטים ?
אז למה אתה חוזר לכאן שוב ושוב ?
לך להתווכח באתר קדמה שם הם יקבלו אותך בברכה וגם ימחקו את כל מי שמעז להתווכח עימך כפי שעשו שוב ושוב בעבר.
בכל מקרה לתשומת לבך הרעיון
הכנעני של רטוש ואמיר היה דווקא משהו שתואם לחלוטין את דיעותך האתאיסטיות שלך ליצור לאום חדש שמתעלם לחלוטין מהעבר בדומה ללאום האמריקני המודרני שאין זה משנה מאיפה באו אנשיו .
הויכוח שלך איתם כאשאר בעצם יש לכם רעיונות מקבילים מזכיר לי את הויכוח של הסיעות בתנועת מצפן הקומוניסטית זו עם זו וכתוצאה פשוט מעורר גיחוך
אבל כנראה עצם הדמיון הוא גם זה שמעורר את השנאה שהרי אין כמו אנשים דומים לזה כדי לשנוא אחד את השני .

ביום שישי האחרון בתכנית "קבלת שבת" של דב אלבוים (ניתן לצפייה כמדומני באינטרנט) התקיימה שיחה מרתקת בין דב אלבויים וההיסטוריון פרופסור שלמה זאנד על ספרו שיצא זה עתה לאור על מוצאו של העם היהודי וכמובן שעלה גם נושא הכוזרים.
זהו שיח מרתק שאני מאוד ממליצה למי שיכול לצפות בו , מבלי להיכנס עכשיו לסוגייה אם מסכימים או לא מסכימים עצם השיח ובעיקר השאלות ששואל דב אלבויים את שלמה זאנד והתשובות במסגרת הזמן הקצר של התוכנית(חצי שעה) כמובן אי אפשר היה להיכנס לעבי הקורה
אז כך שאני מאוד ממליצה למי שיכול לצפות בתכנית לצפות בה
שתי מסקנות עלו בי תוך כדי צפייה (ישבתי מרותקת למסך וכמעט שרפתי את השניצלים)
א.- לדעת לשאול את השאלות הנכונות דב אלבויים למרות שניכר בו שהחומר קשה לו לעיכול שאל שאלות מנוסחות הייטב ומתוך רצון כן ואמיתי לרדת לעומקו של עניין ולא מתוך קנטרנות או מתוך רצון להציג את הכותב באור נלעג הוא נתן הרבה כבוד לנושא עצמו
כך למשל לכל סיפור ההגליה של היהודים לאחר חורבן בית שני האם הייתה הגלייה או לא הייתה הגלייה
פרופסור זאנד ענה כפי שענה , והתרשמותי מתשובותיו כי הוא לפחות מאוד משוכנע במה שהוא אומר וכותב
הוא גם מסביר את נושא הגיור ההמוני שהיה באירופה
מאחר והנושא נוגע עמוקות בעניין של זוית הראייה את נושא הסכסוך הישראלי-פלשתיני נגעו גם בזה על קצה המזלג למרות שמפאת קוצרה של התכנית לא ניתן היה להגיע לעומקו של עניין
ואף מילה אחת על גזענות. לא מפי דב אלבויים ובטח שלא מפי שלמה זאנד
דב אלבויים בכלל לא האיר את הנקודה הזאת שעצם העיסוק בנושא יש בו גזענות כפי שטען בזמנו חיים בר עם בגדה השמאלית וכפי שטענו אנשי קדמה ואשר על כן הועמדתי אל עמוד הקלון והוכפשתי כגזענית
מעבר לכך הרשו לי להמליץ על התכנית "קבלת שבת" למרות שאינני דתייה ואני מחשיבה עצמי יהודייה פורמאלית אני מאוד אוהבת וכבר עשיתי לי הרגל לצפות בכל יום שישי בשבע בערב בתכניתו של דב אלבויים שם הוא מביא את פרשת השבוע ומביא כל מיני מרואיינים מכל קצות הקשת שיאירו את הנושא מהזוית שלהם בלא שום קשר לדתיותם זהו שיח תרבותי מרתק ביותר והנאה צרופה גם אם לא מסכימים , הרי שעצם הידיעה כי קיימות זויות ראיה שונות או צורות של קריאה שונות את הטכסטים התנכיים מרחיבה את הדעת
מומלץ ביותר

האמיןם בלב שלם במה שכתב בספר בשם |המיתוס " של המאה ה העשרים " שהופיע בראשית המאה העשרים על עליונות הגזע הארי וכו' והביא לאישור דבריו כל מיני ציטוטים מדעיים שהפתיים קיבלו כאמת מהשמיים .
אבל למררית הצער זאת הייתה רק קשקשת.
טחיבה של אלמנטים שונים מממקורות שונים ומשונים שכל מטרתה הייתה פוליטית תרבותית וזכתה להצלחה משום שהיא תאמה את רוח הזמנים דאז והרעיונות האידיאולוגיים שהיו פופולאריים אז.
וכך זה בדיוק עם ספרו של זנד זאת קשקשת אידאולוגית שבה הוא תוחב אלמנטים שונים ומשונים שתואמים את רוח הזמנים כדי ליצור אידיאולוגיה חדשה.
אידאולוגיה שאם תפגשו את ניר ברעם ואת סמי שטרית ואת מוני יקים ושו' תשמעו אותה מקשקשים אותה מכאן ועד להודעה חדשה .
ניר ברעם ישמיע את הטיעונים בצורה אופנתית אטרקטיבית סמי שטרית בצורה "פוליטיקלי קורקטית " אידיאולוגית ומוני יקים בצורה חולנית אכולת שינאה
אז מה בגלל שזה "אופנתי " ומתאים ל"רוח הזמן " זה צריך לעניין אותנו?
השאלה הגדול ההיא אם יש כאן איזה שהוא קשר למחקר המדעי .
וקשר כזה איןכאן .שהרי זנד חוזר בדיוק על מה שעושים ההיסטוריונים שאותם הוא סוקר בספרו משתמש בטיעונים היסטוריים למטרות פוליטיות .
וירדנה לתשומת ליבך זה שמישהו נראה כמאמין בכל מילה שהוא אומר נראה כטיעון המגוחך ביותר שאפשר להעלות על הדעת
גם צ'מברליין האמין בכל מילה שהוא אמר גם מוני יקים עם האובססיות שלו נראה כמאמין בכל מילה שהוא כותב .
אז מה ?
זה בכלל לא משנה מה שהוא מאמין זה משנה מה אומרות העובדות בשטח

אפשר לראות בשלמה זנד ובסמי שטרית כממשיכים והיורשים האידיאולוגיים של קלמן קצנלסון משנות החמישים זה שכתב ספר שלם בשם "המהפכה האשכנזית " .
הספר הזה היה נתון בשולי זווית כספר גזעני מעצם מהותו עד שהצמד חמד הזה הקים את הרעיונות שלו לתחייה בצורה אופנתית כיום
והאתר הגזעני של "קדמה " הוא כיום שופר ראשי
לדעותיו של קלמן קצנלסון
משהו צריך פעם לכתוב עבודת מחקר על כל הנושא הזה איך אנשים הקימו לתחייה אידיאולוגיה מאוסה במיוחד תוך שהם מעמידים פנים שהם בכלל מתנגדים לרעיונות האלו .
הדו פרצופיות הזאת כבר מביאה להטלת ספק לכל מה שיש להם להגיד.

עדיין לא מוכיח דבר בעניין האם זאת קשקשת או לא, אתה יכול לומר שהנושא אינו מעניין אותך וזה בסדר גמור,
אולם אם אתה סבור שזה קשקשת אתה צריך להוכיח את טיעוניך אם אתה רוצה בכך כמובן למה זה קשקשת עם מובאות וציטטות של איפוא והייכן זה קשקשת מפני שמה שנראה קשקשת בעיניך יכול להישמע מאוד הגיוני אצל מישהו אחר
ניקח למשל את נושא הגלות ששלמה זאנד טוען שכלל לא הייתה גלות בכל אופן לא במימדים שעליה לימדו וחינכו אותנו והוא מביא ציטוטים של היסטוריונים אחרים שבדקו את הנושא הזה וגם הם תמימי דעים על כך שלא הייתה גלות לאחר מרד הגדול נגד הרומאים ושאם הוגלו אז הוגלה קומץ קטן של אצולת הממון ואילו פשוטי העם לא הוגלו
האם זה נשמע כקשקשת בעיניך? אם כן, אשמח אם תענה לי מדוע .
ב. למה קשקשת הלוא אתה עצמך כתבת רשימות על נושא הכוזרים אז מה התעסקת בקשקשת ?האם הרשימות שאתה העלית הם לא קשקשת ומה ההבדל בינם לבין מה שזאנד כותב?
חוץ מזה אני דיברתי על חיים ברעם לא על ניר ברעם כמדומני שאלה הם שני אנשים שונים
ב – איזה הוכחות מדעיות אתה מצפה מספר כמו זה שכתב זאנד? והאם קראת את הספר?
?
ובאשר לאמונה כמדומני שפעם יצא לנו לדבר על כך באחת הרשימות כאן
אנשים מאמינים בכל מיני דברים שמסתבר שאו שהם צודקים או טועים למשל האמונה באלוהים טרם הפריכו בצורה מדעית את קיומו או אי קיומו
ואת התיאוריה של זאנד ואני מתייחסת אליה כאל תיאוריה בשלב זה ותיאוריה שמעלה כל מיני שאלות לדיון גם לא הפריכו עדיין חוץ מלומר שזה "קשקשת"(דרך אגב גם אל תורת הייחסות של איינשטיין התייחסו כאל קשקשת בהתחלה וגם לגליליאו גלילאי וגם לניוטון התייחסו בתחילה כאל קשקשנים והם אף סיכנו את חייהם בשל כך)אבל מי שטוען שזאת קשקשת ניתן לבקש ממנו שיביא טיעונים שמכבדים את הקורא ל- למה זה קשקשת.

של 'הסופר' מרק דם על שלא רצו לדון ברצינות ולסתור את טענותיו שהועלו בספרו הנשגב והמקורי "היהודים מן החלל החיצון" 1979.

היא לגבי כל טענותיו שכלל היהודים האשכנזים הם צאצאי הכוזרים ,והפרכות של זה מכאן ועד הודעה חדשה ראי למעלה במליוני דיונים עם מוני יקים
אין לי כוח לחזור עליהם שוב אם את רוצה אני אעתיק לך אותם אבל מספיק רק לעבור על כל הדיון הארוך למעלה .

בסך הכל רציתי להביא לידיעת הקוראים את השיחה המרתקת לדעתי בין דב אלבויים ובין שלמה זנד
ושכל אחד יחליט לעצמו מה קשקוש ומה לא

אם אני ממוצא כוזרי או לא כפי שציינת.\אבל מפריע לי שיוצרים מזה אידיאולוגיה םוליטית גזענית שלמה

מתוקף המשימה שנטלתי על עצמי, בסופו של דבר, לכתוב מאמר אשר דן בהרחבה בספרו של זנד (כן, אלי, אני יודע שזה לוקח ים-בה-זמן ואני מתנצל, אך הספר נוגע במגוון רחב של נושאים שכל אחד מהם ראוי לעיון נרחב ולספר בפני עצמו – בקיצור, היכונו למאמר ארוך ומפותל במיוחד מהסוג הלא טוסברהינדי), נאלצתי לבסוף לרכוש את הספר בניגוד להבטחתי לאומה (אני מבקש סליחה, אבל פשוט התייאשתי כבר מן האפשרות להגיע אליו דרך הספריה ללא שימוש בנשק חם;-)).

מה אגיד ומה אומר, הספר כתוב יפה. זנד דמגוג בחסד עליון (אם מוני הוא "הימלר" כהגדרתו של אלי, אזי זנד הוא "אבו-גיבלס"), והוא גם באמת מעלה שאלות שהיה מומלץ ללא מעט אנשים במדינתנו להשתפשף בהן קצת… בקיצור, כמו ספר הזוהר – ממולץ לקריאה עבור אנשים שקולים וביקורתיים אשר יודעים להבדיל בין מציאות ופנטזיה, בין דמגוגיה ובין מדע, בין היסטוריה ובין היסטוריוגרפיה…

כעת אתייחס בקצרה (כדי לא "לבזבז" מראש את המאמר) לשני הענינים שהעליתם פה – עניין ההגליה של היהודים מארצם, ועניין מוצאם ה"כוזרי-סלאבי", כביכול, של יהודי אשכנז.

א. לעניין ההגליה של היהודים על-ידי הרומאים – עניין זה נידון מאוד בקצרה בספר, שכן זנד מתפרץ כאן לדלת פתוחה, כפי שהוא מודה בעצמו. אף היסטוריון לא טען מעולם שהייתה הגליה שיטתית של היהודים בידי הרומאים, לא במרד הגדול של שנת 70 ולא במרד בר-כוכבא – בסה"כ הם טוענים שאלו היו מלחמות עקובות מדם שהביאו כאן לחורבן גדול של היישוב ולאובדן המרכז המדיני-לאומי-ודתי ולמצב של שיעבוד ופליטות עבור רבבות יהודים, ולהפיכתה של ה"תפוצה" היהודית (שהיתה כבר די גדולה עוד קודם לכן ל"גולה" ממש. ודומה אולי הדבר במקצת למצבם של הפלסטינים, שמספרם בפלסטינה רק גדל וגדל מאז ראשית הציונות ולמרות כל המלחמות, ובכל זאת נוצרה אצלם "גולה" כלשהי (שחלקה יושב בתחומי פלסטין עצמה, בכפרים ובערים פלסטיניות למשעי, אגב) ואף יש להם נרטיב שמדבר על "נכבה" משום-מה…

מעבר לכך, כאשר מדברים רוב ההיסטוריונים על גל העקירה העיקרי של היישוב היהודי בארץ, הם מדברים על התקופה שמן המאה ה-7 ואילך – כלומר: תקופת הכיבוש והשלטון הערבי-מוסלמי… ובאמת, כדאי לשים לב שממצב שבו ישבו בארץ מליוני בני אדם בתקופה הביזנטית (יש אומדן שאני מכיר, שגורס כי בשיא הפריחה של תקופה זו חיו פה 4 מליון[!] תושבים – שחלק ניכר מאוד מהם היו יהודים) התדרדר המצב בראשית תקופת הכיבוש הערבי-מוסלמי עד כדי כך שמראשית התקופה העותמנית ועד קרוב לקיצה לא עלה מספר תושבי הארץ מעל 300,000. כלומר, ירידה של יותר מ-90% (!) מגודל אוכלוסית הארץ הכללית (ודחוק, אגב, לשער שהרוב ממעט האוכלוסיה הנשארת היה דווקא מקרב "המיעוט היהודי שהתאסלם" ולא איזה שבטים ערבים שתפסו את מקומם)…

עד כאן לעניין ההגליה הרומאית שלא התרחשה – ואני לא בטוח שהערבופילים יאהבו את הגרסה החליפית…

ב. לעניין מוצא קהילות היהודים בכלל, ומוצא האשכנזים בפרט – עניין זה נדון בספרו של זנד מנקודת מבטו של היסטוריון משחזר, אשר יש בידיו רסיסי מידע וקטעי טקסט של מקורות שחלקם מפוקפקים, והוא מנסה באמצעות פרשנות שלהם (שמושפעת, מן הסתם מן האג'נדה שלו) ובאמצעות ההגיון הניחוש והדמיון לחבר אותם לכדי "תמונה היסטורית" קוהורנטית… במקרה זה הסיפורים שהוא רוקם הם נורא יפים, לעיתים משכנעים ולעיתים אפילו נכונים, אלא שבסופו של דבר התמונה ההיסטורית שהוא רוקם היא מעוותת מאוד – שלא לומר מופרכת לחלוטין…

כיצד ניתן לקבוע זאת בוודאות ובנחרצות כה גדולה? התשובה היא פשוטה – "בדיקת אבהות". לכל ילד שאביו הביולוגי מסרב להכיר בו, או שיש לו כמה אבות ביולוגיים פוטנציאלים, ניתן כיום לערוך "בדיקת אבהות" גנטית – והתוצאות המדעיות של בדיקה זו יוכרו אף בבית משפט. לילד יהיה כרומוזום Y זהה לחלוטין (או כמעט לחלוטין) לזה של אביו – שכן כרומוזום ה-Y עובר ישירות מהאב לבן כאשר השינויים בו הם רק מוטציות זעירות המתרחשות רק אחת לכמה דורות.

מבחינת המוצא של היהודים הדבר מעט מסובך יותר משתי סיבות עיקריות: א. ליהודים יש יותר מאשר אב קדמון אחד (זאת אומרת יש להם אמנם "אחד" כזה – אך הוא משותף גם לכל שאר בני האדם בעולם); ב. כל האבות הקדמונים של היהודים מתו ממש ממש מזמן ומקום קבורתם לא נודע (כך שקשה לערוך להם בדיקת דנ"א שלאחר המוות). ברם, גם אם הדבר אכן "מסובך" אין הוא בגדר "בלתי אפשרי" שהרי ליהודים יש גם לא מעט "אחים" ו"בני דודים" פוטנציאליים אשר חיים עמנו היום. בני דודים פוטנציאלים אחדים חיים באירופה, באסיה, בטורקיה ובאפריקה (אלו אותם "בני דודים" שזנד מייחס לנו), ואילו "בני-דודים" פוטנציאליים אחרים חיים כאן, לצידנו, במזרח התיכון (אלו "בני הדודים" שהנרטיב היהודי הקדום מייחס לנו). כל מה שנשאר לנו אפוא הוא לבדוק למי אנו דומים יותר מבחינה סטטיסטית בתפוצת כרומוזומי ה-Y שקיבלנו מאבותינו. אם ימצא כי נפוצים אצלנו הכרומוזומים מהטיפוסים הנפוצים ביותר באירופה ואסיה ובכל שאר אותם המקומות שמהם טוען זנד שהגענו, אזי כל-הכבוד לזנד וכולנו נטוס מחר ברצון לכזריה ולהרי האטלס; ברם, אם ימצא כי הטיפוסים הנפוצים ביותר כאן, במזרח התיכון, הם אלו שנפוצים באחוזים דומים גם בקרב היהודים, אזי זנד יכול לצעוק "כהינה כהינה!" וגם "אני כוזרי גאה!" עד מחר, אבל זה לא יהפוך את ה"מיתוסטוריה" הצבעונית שלו להיסטוריה ממשית…

זה הוא יתרונם של המחקרים הגנטיים על-פני המחקר ההיסטורי המתעתע – שכן כושים, טורקים, מונגולים וסלאבים, כולם יכולים להתגייר מהיום למחר, אך גם צאצאי צאצאיהם לא יוכלו להפוך את עורם הגנטי…

לאור דברים אלו, ברור לחלוטין מדוע דווקא בחלק שבו דן ספרו של זנד בעניין המחקרים הגנטיים העוסקים במוצא היהודים זנד יורה בכל הכלים – כולל נסיונות להציג את המחקר כגזעני, כולל נסיונות לרמוז שהוא מסולף ומוטה ממניעים פוליטיים, כולל נסיונות לסלף את ממצאיו ולמצוא בו כל-מני "סתירות" שאין בו, וכולל אפילו נסיון אחד לסלף את ממצאי המחקר באמצעות שקר מוחלט במצח נחושה. המחקרים הללו מוכיחים מעל לכל ספק סביר שתאוריות ההיתגירות ההמוניות של זנד אינם אלא צ'זבאטים יפים ותו-לא…

הנה כמה הפניות לתגובות שכתבתי בעניין במקום אחר:

http://www.e-mago.co.il/phorum/read-6-43167-42764.htm

http://www.e-mago.co.il/phorum/read-6-44115-44092.htm

נו, טוב… כתבתי מספיק. אז בנתיים להתראות לכולם!

טרם יצא לי לקרוא את ספרו של זאנד אז כך שאני מסתמכת על המעט שיש בידי וגם על ההתרשמות שלי מהראיון שערך איתו דב אלבויים ושהיה מרתק לכשעצמו ושוב מבלי להתייחס לאם אני מסכימה או לא מסכימה אני עדיין בעמדה של לא יודעת ועל כן אין לי עמדה אני חוקרת את הנושא וכפי שכל חוקר טוב עושה קודם אוספת נתונים ועובדות ולאחר מכן מנסה לגבש דיעה אז קודם כל אני רוצה שיהיה ברור לך ואולי לשאר המגיבים שאין לי עמדה בנושא.
עכשיו לעניין ההגליה, יש כאן משהו שהוא תמוהה בעיני הסטוריונים שחקרו את התקופה וכפי שזאנד מצטט והוא מודע לכך שהוא לא הראשון שאומר זאת ואת זה הוא גם טען בראיון שערך עימו דב אלבוים כבר אמרו לפניו
זאת אומרת אני מסיקה ותקן אותי אם אני טועה שבזמן המרד הרומאי הגדול לא הייתה הגלייה המונית מארץ ישראל על פי ההיסטוריונים הייתה הגליה של האריסטוקרטיה היהודית אולם באיכרים בני העם הפשוט נותרו לחיות כאן.
אם זה כך אני שואלת ואם הדבר ידוע ואין עליו חילוקי דעות מדוע לעזאזל מלמדים אותנו בבתי הספר שהיתה הגלייה המונית ושכל העם גלה מאדמתו מדוע לא מלמדים את העובדות לאשורן? תשאל כל אדם מן הישוב לא מי שמקצועו בכך והוא יאמר לך שמאז המרד הגדול ברומאים כולנו גלינו ונושלנו מאדמתנו
ואני שואלת איזה אינטרס השקר הזה משרת ולמה?

כל כינויי הגנאי האלה המופנים כלפי אנשים
כינויים כגון "הימלר" ו-"אבו גבלס" אינם יאים לבני תרבות, מה גם שיש בהם לשון הרע לעניות דעתי הבלתי קובעת ופוגמים ברמת הדיון שהוא מאוד חשוב לכשעצמו אני ממליצה בחום רב לנסות להתעלות מעל כל זה

ןמאמץ את עמדתך בחום ירדנה .
כדאי להדכיר שאחת הסיבות ( אם כי בהחלט לא היחידה ) שמוני ידים אינו מסוגל להיחשב יותר כמתווכח רציני מאיזה שהוא סוג הוא נטייתו הקבועה לקרוא לכל מי שמעז לאמר לו מילה "נאצי " ופשיסט " .
.או בקיצור "אשכנאצי "
ומוסר ההשכל של הפרשה העגומה הוא שעדיף לענות תמיד לגופו של עניין כפי שעושה כאן עמיחי ישראלי במחקריו המבורכים .

האמת, כשכתבתי את המשפט: "אם מוני הוא "הימלר" כהגדרתו של אלי, אזי זנד הוא "אבו-גיבלס"…" התכוונתי למשהו שאלי כתב כאן לעיל בזמנו:

"בכל זאת השתכנעתי […] מוני יוכל להמשיך לקשקש את טענותיו כאן .
אם כי נראה לי שזה כמו לתת להימלר לדבר ( לא גבלס שהיה אינטלגנטי ומשכנע)"…
(לעיל בתגובה מה-29/1/08)

בקיצור, זו הייתה דווקא איזו סוג של מחמאה לזנד – ואני מתנצל אם זה הובן כמו שזה באמת עשוי להיות מובן… זה באמת היה רעיון לא מוצלח לדימוי, והאמת אגב שאני לא חושב שזנד הוא רשע גמור… לדעתי מדובר בעוד יהודי מהטיפוס שמתקשה לשאת את התווית "יהודי" ומבקש להתבולל בדחיפות (זה מה שעושות מאות שנים של חיי זרות בגולה ורדיפות אנטישמיות). והדחף הוא כה גדול, שאפילו אם ישימו אותו על אי בודד נטול גויים בכלל, הוא ינסה להתבולל בתוך עצמו…
(נו, כבר ראינו טיפוסים כאלו… "כנענים" קוראים להם כמדומני… ;-))

באשר למה שלמדנו בבית ספר – אני לא זוכר כל-כך… אך מה שאני כן זוכר זה שבמסגרת שיעורי ההיסטוריה למדנו בעיקר על תולדות רומא, דווקא, והרבה פחות על תולדות עם ישראל בתקופה זו. ואילו בשיעורי תע"י ההיסטוריה התחילה רק עם אזכור קצר במיוחד של "מבשרי הציונות" קלישר ואלקלעי, ומיד הגענו לארועים לאנשים "החשובים באמת" – מיסדי התנועה הציונית החילונית מקרב תנועת העבודה בעיקר… בכל מקרה, אם נרשם בזכרונם של רבים הרושם כאילו לימדו אותם שהרומאים הגלו את (כל?) היהודים באופן מסודר מהארץ, הרי זה מן הסתם בגלל שתי סיבות עיקריות:

א. באמת, כמו שכבר כתב אלי, מדובר במלחמות שבמהלכן ובסופן עשרות אלפי יהודים נחבשו לעבדים והגיעו בדרך זו לגולה(לפי פלויוס 90,000 אך יתכן ובאמת מדובר בחצי מזה – כפי שטוען זנד, המספרים לרוב מוגזמים)…

ב. שתי המרידות הללו הביאו למפנה שבו איבדו היהודים את המרכז הדתי-רוחני שלהם והן את המרכז הלאומי-מדיני שלהם. מדינתם שנהנתה לחילופין מעצמאות מלאה או מאוטונומיה חלקית, נחרבה ושוסעה וחולקה בידי זרים, והשלטון בארצם ובעצמם עבר מהם והלאה. במצב כזה היהודים שנמצאים מחוץ לארץ הופכים לפתע מאנשים שנמצאים ב"תפוצה" (כלומר כאלו שיכולים לחזור הביתה כשהילד יגמור את הקולג') למצב של כאלו הנמצאים ב"גולה" (שאין להם ממש מסגרת אליה הם יכולים לחזור), ואפילו אותם יהודים שנשארו במסגרת הגיאוגרפית של הארץ הפכו למעין "גולים בארצם"…

בכל מקרה, לפני שנצא מכאן עם רושם פשטני ומותעה הפוך – כאילו "לא הייתה הגליה/גלות במסגרת המלחמות ברומאים" – אני מציע לזכור שמדובר בשתי מלחמות שבהן נטבחו מאות אלפים (לפי
פלויוס נהרגו במרד הגדול למעלה ממליון יהודים, ולפי קסיוס דיו נהרגו במרד בר-כוכבא 580,000) ונחרבו מאות ישובים – ומלחמות כגון אלו הביאו מן הסתם לגלי פליטים ועקורים גדולים במיוחד…

לא בכדי, ירדנה, השוותי את המצב הזה לזה שקרה לפלסטינים. הרי כל אחד יכול לראות שישראל לא העלתה באופן שיטתי ומסודר את כל הפלסטינים על משאיות ורכבות והעבירה אותם למקום אחר, ולמעשה, אם מישהו יבדוק בעוד אלפיים שנה, הוא ימצא שמספרם של הערבים בפלסטין רק עלה ועלה ב-60 השנה האחרונות – וגם מבחינת הכלכלה והתשתיות מצבם השתפר לאין ערוך. ובכל זאת, משום מה, הוא ימצא כי שנת 1948 נחשבת אצל הפלסטינים לשנת ה"נכבה" ורבים מצאצאי הפלסטינים יטענו שזו הייתה שנת הגליה וגלות…

ובעומק טענותיו וספרו החשוב [למי?] נראה לי שנוכל להתפנות לדברים שברומו של אותו עולם ונבקש חוות דעת מעמיקה על 'שטוחלנדיה' של אבוט.

למרות שבזמן האחרון הייתי עסוק מכדי לבקר – לבי היה עמכם.
חוצמזה – ממשדיך בעסקי הסיכות,ומטיף תורת טוסבראהינדי שאמר – כשאינך יודע מה לאמר – דבר בבטחון .כשמשהו חשוב כקליפת השום – נהל עליו שיח ציבורי ותוכל להפוך אותו לקרתדרה ומקור פרנסה.
והכתוב מדבר בזכר ובנקבה ורק מטעמי נוחות משתמש בלשון זכר.

ועודד – יצא ספר על האשכנזים, ממש ממש בצמידות לזנד ושמו האשכנזים הראשונים מאת אשר פרישמן. לעיונך ולחוות דעתך.

כתבת ש"כינויים כגון "הימלר" ו-"אבו גבלס" אינם יאים לבני תרבות" ואולם עודד ישראלי כן השתמש בהם ונראה לי שהוא כן בן תרבות – אז אולי את טועה?
אז נכון שהוא רץ להתנצל, אבל לדעתי אין על מה. עם כל הכבוד, ויש כבוד, אין צורך להיות יפת נפש בהקשר הזה. ההטפה הגורפת הזאת לא להשתמש בשמות הנאצים בשום מקרה היא ילדותית בעיני ומתאימה לגנון. הוא בסך הכול השתמש בשמות האלו להדגמה שהתאימה בקונטקסט הספציפי ולא שום דבר שמעבר, ולכן אין צורך לקפוץ ולהזדעזע כאילו הוא עשה משהו נוראי ולהטיף לו מוסר כאילו היה ילד קטן.
כל מקרה לגופו – ודין "אבו גבלס" אינו כדין "אשכנאצי" למשל.

זה בזה משום שאם לא היתה הגליה כיצד היתה הגירה, כי אם ניקח בחשבון ש 90 אחוז מיהודי העולם היו אשכנזים אז ברור שצריך להסביר את הקשר שלהם ליהודי בית שני כדי שיזכו בזכות לשוב לארץ אבותיהם. אבל אם לא היתה הגליה כל ההסבר הציוני די בצרות , ואז אין ברירה וצריך להסכים עם ההסבר ההיסטורי שלגביו יש הוכחות בילתי מוכחשות לגבי התגיירות הכוזרים כבסיס למהפך הדמוגרפי ההיסטורי.בענין השימוש במילים ומושגים מפליא מאד שהחרדים לגבי מושגים הנראים כעולבים או מאיימים על אשכנזים לוקים בחרשות והתעלמות כאשר מדובר בביטויים דומים נגד מזרחים וערבים שהם חמורים הרבה יותר כי הם מתקשרים למצב שלטוני ,למשטר שנוהג באפליות על בסיס מוצאו הגיזעי/לאומי של האדם .

הרי הכרזת מיליון פעם שהאתר הזה בעליו וקוראיו הם גזענים מנוולים אז למה אתה חוזר לכאן שוב ושוב
מר יקים כל הטענות שלך כאן הופרכו בדיונים הארוכים למעלה שאתה מתעקש להתעלם מהם משל כאילו לא נאמרו מעולם או נכנסו לך מהאוזן האחת ויצאו מהשנייה
ואיני אוהב אנשים שחוזרים על טענותיהם שוב ושוב בתקווה שהשפכות שלהם ישכחו
או שתמציא משהו חדש או שתסתלק מכאן ,
אם
לך לאתר "קדמה " מר יקים שם הם ימחקו את כל מי שיעיז להתוכח איתך..

א. לעניין הביטויים "הימלר" "אבו-גיבלס" וכיו"ב, כבר הבהרתי שמדובר רק בביטויים ציוריים העוסקים בדרכי ההתבטאות של כל אחד מן האישים הללו ואופן ההתבטאות שלך ושל זנד… בכל מקרה, מי ששולל את זכותם של מליונים להגדרה עצמית ולמדינה לאומית משלהם 60 שנה לאחר שכבר הוקמה, ומפנטז על חיסולה של המדינה הזו, נישול המליונים הללו מזכויתיהם, ושליחת רבים מהם במטוסים ל"כוזריסטאן" (במקרה הטוב), מוטב לו שיפתח עור עבה יותר – בין אם הוא ערבי ובין אם הוא יהודי – שכן כמה "ביטויים קשים" זה המינימום שבמינימום שהוא צריך לצפות לספוג…

ב. לעניין ההגליה והגלות. אם תעיין היטב
בתגובותי לירדנה לעיל, ודאי תמצא שם שהתשובה לשאלת אופן היווצרותו של "מצב גלות" היא מעט מורכבת יותר מההיפותזה של "ריקון הארץ מכל היהודים והעברתם למקומות כאלו ואחרים במשאיות ורכבות"… למעשה, התהליך מורכב משני חלקים עיקריים שאינם בהכרח חופפים זה את זה:

1) היוצרות ה"תפוצה"/"קהילות הגולה" יכולה הייתה להתרחש באופן הדרגתי, או ב"גלים" (כפי שאכן קרה) גם אם הארץ לא התרוקנה מיהודים – ואפילו אם מספר היהודים בתחומי הארץ עלה בסופו של דבר זמן מה אחרי חורבן הבית, והם שיגשגו כאן וכתבו את המשנה ואת התלמוד הירושלמי. דבר דומה קרה, כאמור, גם לפלסטינים: באופן "פאראדוקסאלי" הישוב הערבי בתחומי "פלסטין" (כולל מדינת ישראל ושטחי יש"ע) רק התפתח ולבלב מבחינה כלכלית ותרבותית, והוא אף הכפיל את גודלו פי שלוש ויותר מאז 1947, ובכל זאת היו כאן שתי מלחמות שגררו אחריהן גלי פליטים ונוצרה "גולה" של מליוני פלסטינים – הלא כן?!

2) חורבן מדיני ושינוי הסטאטוס של עם, ממצב של עם שיש לו מדינה ומרכז גיאוגרפי-פוליטי-רוחני למצב של "קהילות גולה", יכול להתרחש במהלך מלחמה קצרה שבה נחרבת הבירה, נחרב המקדש, ומחוסל השלטון העצמאי/האוטונומי של העם הזה בארצו – כל זאת מבלי שתהייה עקירה והגליה שיטתית של אחרוני האזרחים מן השטח שבו התקיימה המדינה הזו. הישמטות אדמת המולדת מידי העם יכולה לבוא זמן רב אחרי חורבן העצמאות בתהליך איטי והדרגתי. לפי "תוכנית המדינה" המקורית של אש"פ (שאתה תומך בה), למשל, זה בדיוק מה שאמור לקרות ליהודים היושבים במדינת ישראל אם יקבלו על עצמם את לוותר על מדינה יהודית עצמאית ולעבור ל"מדינה חילונית דמוקרטית" מהנהר עד הים – הם יהפכו בבת-אחת מעם ריבוני ל"קהילה יהודית", ואח"כ "יעודדו אותה לעזוב" בהדרגה (כמו שעושים לקהילה הנוצרית בלבנון, למשל), עד שיגלו מן הארץ/יחוסלו כליל…

ג. לעניין הכוזרים ואותן "הוכחות בילתי מוכחשות לגבי התגיירות הכוזרים כבסיס למהפך הדמוגרפי ההיסטורי" – אני ממליץ לך לקרוא את ספרו של זנד. הוא מספק "ראיות בלתי מוכחשות" באותה מידה לכך שאבותיך יהודי ספרד היו בעצם כולם ברברים מגויירים מהרי האטלס…
(אבל היה רגוע – הראיות בשני המקרים "מוכחשות" גם "מוכחשות"…)

שיש אפשרות חזקה שיקים הוא ממוצא כוזרי ואין לו שום קשר עם
הרי האטלס ובדיקה גנטית פשוטה תוכל להוכיח זאת .
הכוזרים שלטו בבבולגריה במשך מאות שנים ומן הסתם כמה מאנשיהם התגיירו והשתלבו עם הקהילה היהודית שם שחלק מאנשיה באו מארצות דוברות לדינו וגם הם החלו לדבר לאדינו .
וייתכן שהוא כבר ביצע בדיקה כזאת ויודע זאת כעובדה. וזה יכול להסביר את האובססיה שלו עם כל דבר כוזרי שעליה הוא מבזבז אלפי שעות ומיליארדי מילים 'או ניבולי פה בכל פינה באינטרנט ,

ציטוט מטוסבראהינדי הגדול -"יש כאלה, כמו המוני, שקיימים רק אם מתייחסים אליהם. לא תתייחס- תראה שיעלמו"

מאמר מעניין של ההיסטוריון ישראל בר טל על הספר של שלמה זנגד
הופיע היום במוסף הספרים של "הארץ "
http://www.haaretz.co.il/hasit….ontrassID=12&sbSubContrassID=0

ובו הוא לא משאיר שום עצם שלמה בספר של זנד

ציטוט :
תשובתי לטענות של זנד: שום היסטוריון העוסק בחקר התנועה הלאומית היהודית לא ראה עניין של ממש בהצגת העם היהודי כבעל מוצא אתני-ביולוגי טהור; זנד מחיל עמדות שוליות על כלל ההיסטוריוגרפיה ומתייחס בביטול לעמדות המרכזיות במחקר ההיסטורי. אין היסטוריון "לאומי" יהודי שניסה להסתיר את העובדה הידועה לכל, שההתגיירות היתה תופעה רבת השפעה בתולדות היהודים בעת העתיקה ובראשית ימי הביניים; מיתוס ה"גלות" אכן קיים בתרבות הפופולרית הישראלית, אך בכתיבה ההיסטורית הוא דווקא זניח. זרמים חשובים בתנועה הלאומית היהודית הסתייגו ממנו או דחו אותו לחלוטין. היו גרסאות אחדות של "לאומיות גלותית" (העיסוק בצירופים בין "ציונות", "אוטונומיזם" ו"טריטוריאליזם" עומד בחזית המחקר העכשווי, אך נעלם מעיני זנד). זנד גם שולל את האופי האתני-סוציולוגי המובהק של הקורפורציה היהודית הטרום-מודרנית ורואה בה "מפעל מרשים נוסף בהמצאת עבר קולקטיבי לאומי" (עמ' 94).

דבריו של זנד בעניין ההיסטוריונים ה"מורשים" מעוררים גיחוך. בכך הוא ממשיך דפוס דיון שטחי האופייני לאגף מסוים באקדמיה הישראלית. העיקרון המנחה דפוס זה הוא: אמור לי מה עמדתך לגבי העבר ואומר לך מה טיב קשריך עם מנגנוני השליטה הממשלתיים. התערבות פוליטית בכיוונים שעליהם מצביע זנד, דהיינו – ניסיון להכתיב את השכחת מוצאם הביולוגי האמיתי של יהודי פולין ורוסיה, או הוראה לטפח את סיפור ההגלייה של היהודים מארץ אבותיהם, לא היו ולא נבראו."
אני קצת מכיר את הדרך שבה הנפשות הפועלות פועלות ואני חוזה שזה מה שהם עולכים לטעון עכשיו כנגד המאמר הנ"ל :
הם יתחילו לטעון שזוהי רדיפה פוליטית ממסדית נגד זנד הצדיק הקדוש המעונה.

לטענותיו של ברטל לגופו של עניין הם כיקפידו שלא להתייחס כלל או תוך עיוותן
כמובן מבחינתו של זנד כל המאמר נותן לו שירות גדול מה לעזאזל איכפת לו שהוכיחו שהאיש הוא קשקשן שאינו יודע על מה הוא מדבר ומעוות בכל מקום שאפשר .
העיקר הפרסום הפרסום הפרסום.שהרי גם הקהל הפוטנציאלי שאליו פונה זנד הוא קהל שהדבר האחרון בעולם שמעניין אותו הוא האמת והמחקר ההיסטורי .
מזכיר את יוסטון צ'מברלין שרק משך בכתפיו כאשר מדענים רציניים תקפו את ספרו הגדול הכביכול למדני "יסודות המא הה-19" והמלא תיאוריות גזעניות מפוקפקות אך שדיברו לקהל הפוליטי של התקופה ,הוא צייו ובצדק שכל התקפה כזאת מביאה לו עוד קוראים ועוד תומכים . ועכשיו רבותי אני מתערב שכל מה שהולכים זנדs ואנשיו לעשובת בתגובה הוא לפעול בדרך הישנה המוכרת והידועה משל פעלו ברפלקס של כלבי פבלוב :
הם הולכים לטעון שיש נגד זנד הצדיק הקדוש המעונה קונספירציה מימסדית ורדיפה ציונית .
לגופו של עניין לטענותיו ההיסטוריות של ברטל הם לא יגיבו כמובן, אלא אך ורק תוך עיוות דבריו של ברטל כדי שיוכיחו כביכול את טענותיהם שהמדובר בגזען נציג הממסד הקונסיפרטיבי .
לא מקורי ולא חדשני ( אבל האנשים האלו אחרי הכל מעולם לא הצטיינו במקוריותם או בחדשנותם )
זה מה שאני חוזה עכשיו נשאר לראות אם אני צודק ,אנחנו נעקוב כאן אחרי תגובותיהם של מעריצי זנד ,
אני מעריך שהם לא הולכים לאכזב אותי .

הוא מנסה באיצטלת ההיסטוריון המדעי לכתוב הרבה ולא להגיד דבר.
ההדרשות לנושא התגיירות הכוזרים באה לאור השימוש שעושים פוליטיקאים בשקרים היסטוריים כדי לכפות מציאות פוליטית ולא במסגרת ויכוח היסטורי עיוני גרידא, כמו למשל הקלישאות הציוניות על חזרת העם היהודי למולדת אבותיו אחרי 2000 שנה, והסיסמאות על כך שכל היהודים של היום הם בני עם היסטורי אחד וגורלם משותף, מנקודות אלו יש לברטל נטיה להתעלם תוך הסתגרות במגדל השן האקדמי מחקרי.
מה לעשות שספרו המשעמם לא נימכר היטב בעוד שספרו של זנד נמכר כמו לחמניות טריות.
מה שאפשר להסיק מעבר למאבק האינטרסנטי של ברטל בזנד הוא שאין גם התייחסות לעובדה שגם אם היו כל היהודים צאצאי יהודי בית שני זה טרם היה מצדיק את המניפולציה הציונית של "חזרה לארץ אבות"מה גם שהטוענים להיותם "עם אחד" חדורי שנאה גזענית לכל היהודים שאינם אשכנזים, ומתעלמים מהצורך למצוא מה מקורה של שנאה אשכנזית זו שימיה קדמו לימי המפגש הפיזי עם יהודי ספרד והמזרח. ללא שנאה זו לא היו נוצרים הפערים הענקיים בין האשכנזים לספרדו/מזרחיים. הטענה שלא הייתה שנאה וכוונת ניחשול היא בעייתית ביותר כיוון שאז יש להצדיק את הפערים "והנחשלות" בנסיבות של נחיתות גנטית מובנית כפי שאכן הסבירו מנהיגי הציונות ב 60 השנים האחרונות כפי שמוסבר בספרים רבים עם עובדות ומובאות כמו בספרו החשוב של סמי שלום שיטרית "המאבק המזרחי בישראל".
בחורבן הציונות האשכנזית ננוחם.

את כל מה שטענתי .
ברטל לדעתך אינו מסוגל לתקוף את זנד מסיבות עובדתיות אלא אך ורק בגלל שהוא מקנא בו על הצלחתו ולכן רוצה לפגוע בו .
אגב איזה ספר של ברטל קראת שהיה כל כך משעמם

אני מפרסם לפעמים תגובות פטריוטיות בשמו ונהנה מתגובותיו לתגובותיי, אבל בימים האחרונים הוא נעלם. אני מודע לכך שהוא גזען ולא גאון גדול, אבל הוא אדם רגשן, אכפתי וכן ואני די אוהב אותו, למרות שהוא מזרחי ועל כן איברי במוצאו ולא מושלם כמונו היהודים יוצאי רוסיה. בקיצור, מישהו יודע אם הוא חולה או משהו?

דיון מעניין לשם שינוי על כוזרים ומכל המקומות דווקא באתר הגזעני של "קדמה ".
שם בין כל ניבולי הפה החולניים של הכותבים הקבועים של האתר שכל אחד מהם נראה כמטורף יותר מהשני צץ לפתע אדם רציני ממוצא כוזרי שכותב
http://www.kedma.co.il/forum/viewtopic.php?p=13284

יהודי איראן מעורבבים עם כוזרים …אבל זה לא מפתיע כי אוכלוסיית איראן מאוכלסת בכ30-40 אחוז טורקים…מי שיודע את איראן מבין על מה אני מדבר…האמת היא שרובם של המוסלמים הטורקים באיראן הם צאצאי הכוזרים אבל נדמה שהייתה תערובת מסויימת עם יהודים איראנים ואזרבייג'אנים(מדינה שגובלת מצפון לאיראן תושביה מוסחמים שיעים דוברי טורקית שמוצאם כפי הנראה משבטים טורקיים-כוזרים שהתערבבו במידה מה עם קווקזים ואיראניים.ייתכן שגם יהודי כורדיסטאן נושאים בדמם אי לו שיעור מסויים של תערובת כוזרית…ידוע כי במלחמות בין הכליפות הערבית מוסלמית עבאסית לבין הכאקאהאת הכוזרית השליטה הייתה בגבול בין כזריה לערביסטאן ז"א כורדיסטאן או ארדביל של ימינו בכורדיסטאן האיראנית"
אכן מידע מעניין.

תודה על הקישור באנגלית,אקרא אותו ואשנה בו לכשאתפנה,
בקשר לקישור בקדמה, מאחר וגורשתי מן הפורום הזה והגישה שלי אליו נחסמה (שבעיני זו האינפנטיליות בהתגלמותה,כאילו חוששים שאם תהייה לי נגישות לפורום, אני אלעיז, או אנבל את פי או דברים כיוצא באלה, מה שלמעשה מעיד שא. עורכי האתר לא מכירים אותי כלל ואת אישיותי, ב. יותר משזה מעיד עלי זה מעיד עליהם כנראה שזאת הגישה שהם היו נוקטים בה לוא הדברים היו ההפך)
על כל פנים אין לי גישה לפורום ועל כן מבקשת אם הדבר אפשרי להעביר את מה שהינך סבור כרלבנטי לדיון כאן שכן התחלתי לגבש לי דיעה או יותר נכון קצה חוט של דיעה בנושא
שוב טרם קראתי את ספרו של זאנד מחכה שיגיע לאלפר ספרים באלנבי אלי אתה ודאי מכיר את המקום שם נמכרים הספרים בפחות מחצי מחירם בחנויות ואף ניתן להחליף ולקבל זיכוי לכל מי שלא מכיר את החנות והפרוטה אינה מצוייה בכיסו הנה מיידע שאני מקווה שיסייע למי שהעוני החומרי מתדפק על דלתו אולם יש לו צמא לעושר רוחני-אינטלקטואלי)

הכוזרים לא היו "גזע תורכי", כי אין גזע כזה, יש רק משפחת שפות תורכיות.

כמו שאין גזע הינדו-אירופאי, וכמו שאין גזע שמי.

אין עם טהור מבחינה גזעית.

הכוזרים כשלעצמם היו קבוצה אתנית מעורבת.

הנה מה אומר הסטוריון וגיאוגרף ערבי מהמאה ה11

According to an 11th century Arab chronicler Ibn-al-Balkhi, the Khazars are

. . . to the north of the inhabited earth towards the 7th clime, having over their heads the constellation of the Plough. Their land is cold and wet. Accordingly their complexions are white, their eyes blue, their hair flowing and predominately reddish, their bodies large and their natures cold. Their general aspect is wild”

חוץ מהכוזרים היו עמים "תורכיים" רבים שנעלמו מהערבה המערבית, כמו האווארים התורכים, קיפצ'קים, כומאנים, הונים , סאבירים…ואחרים.

והם לא היו מונגולואידים כמו שנהוג לחשוב.

קיפצ'קי הכי מפורסם היה הסולטן הממלוכי בייברס, שהיו לו עיניים כחולות.

הכוזרים התחלקו לשני קבוצות:

קארה-כאזר, ואק -כאזר.

כוזרים לבנים וכוזרים שחורים

חוץ מהכוזרים, היו עמים רבים בקווקז שהתגיירו.

חלק מהאלאנים, (צ'צנים ואוסטינים)
דארגינים וטאבאסרנים.
והאווארים הדאגסטנים.

אמנם לא כל האשכנזים הם צאצאי הכוזרים שהתגיירו,אבל חלק לא מבוטל מהם כן
אכן,ידוע על יהודים מדרום איטליה שהיגרו לגרמניה וצרפת,והם יסדו את מה שידוע כיום כ"יהדות אשכנז",אבל הם היו מעטים
כך שכל מי שמוצאו ממזרח אירופה והוא לא צאצא של רשי ודומיו
או של מגורשי ספרד שנדדו בין היתר למזרח אירופה(לדוגמה בלארוס(,הוא קרוב
לוודאי צאצא של הכוזרים

אמנם לא כל האשכנזים הם צאצאי הכוזרים שהתגיירו,אבל חלק לא מבוטל מהם כן
אכן,ידוע על יהודים מדרום איטליה שהיגרו לגרמניה וצרפת,והם יסדו את מה שידוע כיום כ"יהדות אשכנז",אבל הם היו מעטים
כך שכל מי שמוצאו ממזרח אירופה והוא לא צאצא של רשי ודומיו
או של מגורשי ספרד שנדדו בין היתר למזרח אירופה(לדוגמה בלארוס(,הוא קרוב
לוודאי צאצא של הכוזרים

אתה חוזר על דיון שכבר הועלה למעלה כאן ונידון ממיליון זויות ובצורה הרבה יותר פרטנית מסתם הערה קצרה ולא מנומקת כמו שלך .
זה שאתה אומר משהו בצורה משכנעת כביכול וכאילו אתה יודע היטב על מה שאתה מדבר מה שאינו ברור כלל לא הופך את זה לנכון .
אני ממליץ שתעבור שוב על הדיון ותקרא אותו היטב היטב מילה במילה ובדקדקנות קפדנית ותמשיך בדיון רק עם יש לך משהו מקורי להוסיף. סתם חזרה על מה שכבר נאמר נידון בפרטנות והופרך ומאלף זויות שונות היא מיותרת

כנ"ל לגבי כל מגיב אחר ,אני מבקש לא לחזור על דברים שכבר נדונו כאן בפרטנות אלא רק אם יש לכם זוית חדשה להוסיף ורק אם אתם יודעים היטב על מה שאתם מדברים.

הדיון בנושא הכוזרים והאשכנזים נעשה מיגע למדי ובבירור תוצר של שיח גזעני מהסוג הזוי ביותר ולכן פירסמתי הזהרה שאין לפרסם באתר זה יותר את המילה "כוזרו אשכנזים " על כל גירסאותיה מאחר שהמדובר במונח גזעני בעליל.
ובכל זאת לאחרונה התקיים באתר אחר דיון בין "יקיר האתר" הגזען הבולגרי ממוצא כוזרי מוני יקים ובין חגי הכהן ,והדיון בינהם כמדומה מוסי; פה ושם ו כמה דברים חדשים לגבי הנושא וגם מראה דברים מעניינים לגבי הדיון עצמו .
אז הנה הדיון )
מוני יקים :
עבודה טובה המתארת את ההיסטוריה האשכנזית ב 120 השנים
האחרונות במזרח התיכון .
היסטוריה של עם אחד אשכנזי המספח בכח הזרוע עם אחר שכל חטאו
שהוא עם יהודי ספרדומזרחי ולא כוזרואשכנזי ומדביקים לעם זה את כל
החטאים שעשו הפולשים הכוזרואשכנזים שבנוסף לפשעיהם נגד העם הפלסטיני המוסלמי/נוצרי לא בחלו במשטר אפרטהייד שכוון נגד
”אחיהם” הספרדומזרחים להפיכת המדינה המלאכותית האשכנזוציונית
למקום היחיד עלי אדמות בו קיים שלטון אפרטהייד אנטישמי כלפי העם
היהודי הספרדומזרחי…בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

חגי הכהן
פרופסור יעקב אמיר ופרופסור דוד אסף מבקשים
לחלוק על דעותייך אלו.
לא כוזרים ולא טטארים

ההתמודדות עם טענותיו המקוממות בספרו החדש של שלמה זנד תיעשה מן הסתם במסגרות אחרות. אך יש מקום להתייחס לקביעתו (”אני כוזרי גאה”, “הארץ, ספרים”, 19.3) כי לא ייתכן שיהודי פולין מוצאם מיהודי גרמניה, “כפי שההיסטוריוגרפיה הציונית טוענת”. לדבריו, היסטוריוגרפיה זו אינה מצליחה להסביר כיצד מעט יהודים שהגיעו מן המערב יכלו לייסד את “עם היידיש” שבתחילת המאה ה-20 מנה מיליונים של יהודים.

על כך יש להשיב בקיצור: לא “ההיסטוריוגרפיה הציונית” טוענת כך אלא כמעט כל ההיסטוריונים, כולל קדם-ציונים, לא-ציונים ואנטי-ציונים, ובראש ובראשונה יהודי פולין עצמם במשך מאות שנים. הקיום היהודי בפולין מתועד בצורה רצופה מראשית המאה ה-13. יהודי פולין ראו את עצמם תמיד – גנטית, נפשית ורוחנית – בניה של התרבות היהודית האשכנזית ושל המסורת הדתית וההלכתית שעוצבה בה. רק חיטוט במיתוסים עתיקים ואזוטריים יעלה אולי צל-צלו של רמז למוצא כוזרי-סלאבי. סביר להניח שמיתוסי ייסוד אלה, שכמותם מוכרים ממקומות נוספים, הומצאו למען מטרות דומות לאלה שזנד התגייס לקעקע כיום (כמו הקדמת שורשיה של קהילה יהודית במקום מסוים כדי להצדיק את ההתיישבות שם).

באשר לכוזרים, לא רק שאיש אינו יודע מה היה מספרם, גם בשיא פעילותם, אלא שגורלם לאחר חורבן ממלכתם בסוף המאה ה-10 לוט בערפל, כפי שזנד עצמו ציין. ידוע עם זאת כי הפעילות היהודית “המזרחית” הועתקה לרוסיה הקייבית ולחצי האי קרים, אך קיום זה התערער גם הוא בעקבות פלישת המונגולים באמצע המאה ה-13. ועל כל פנים לא ידוע על קשרים ממשיים בין שרידי יישוב זה לבין היהודים “המערביים” בפולין.

גם המחקר המדעי של לשון יידיש, שהוא בן מאה שנים לפחות, דחה ברוב מוחלט את הסברה שמקורה של שפה זו בשפות מזרחיות, למרות שרכיב סלאבי בוודאי קיים בה. אבל מוזרה במיוחד הטענה הדמוגרפית שגייס זנד להוכחת עמדתו. “התפוצצות האוכלוסין” של יהודי מזרח אירופה איננה פרי של היסטוריה עתיקה – “כוזרית” או “גרמנית” – אלא פרי תהליכים שהתרחשו במאה ה-19 והנתונים עליהם גלויים ומבוררים. ב-1764 מנו יהודי מלכות פולין-ליטא כ-750 אלף איש (תוצאות המפקד הרשמי היו נמוכות הרבה יותר), ובתוך כמאה שנה קפץ מספרם לכארבעה מיליון, פי חמישה ויותר. לקפיצה מדהימה זו יש כמובן הסברים, אך הם פחות מסעירים מן האפשרות שבדמנו זורם דם כוזרי או טטארי.

פרופ’ דוד אסף

אוניברסיטת תל-אביב

המדע הטהור ושאלת היהודים

פרופ’ שלמה זנד טוען שאין עם יהודי, ושהיהודים החיים כיום בישראל ובמקומות אחרים בעולם כלל אינם צאצאיו של העם הקדום שחי בממלכת יהודה בתקופת הבית הראשון והשני. הוא סבור שהאשכנזים הם צאצאי הכוזרים ושהספרדים הם צאצאי ברברים שהתגיירו (”אני כוזרי גאה”, “הארץ, ספרים” 19.3).

אבל המחקר הגנטי של השנים האחרונות מראה שזנד טועה. החוקרים בדקו קבוצות של יהודים ולא-יהודים מארצות שונות (גרמניה, פולין, רוסיה, לוב, מרוקו, איראן, עיראק, תימן, בולגריה, מצרים), ומצאו קרבה גנטית ברורה בין היהודים מהקהילות השונות. לעומת זאת לא נמצאה קרבה בין היהודים לשכניהם הלא-יהודים. בין קהילות היהודים הקרבה הגדולה ביותר היתה בין יהודי תימן ליהודי גרמניה. נמצאה גם קרבה בין היהודים בכלל לסורים ולפלשתינים.

כל זה מצביע על כך שלמרות פיזור היהודים בארצות רבות, ללא קשר בין הקהילות השונות, נשמר הדמיון הגנטי. כלומר, קיימת עדות מדעית-ביולוגית ברורה לכך שרוב היהודים היום משתייכים לאותו עם, ומקורם במזרח התיכון. המחקר הגנטי לא מצא כל דמיון בין יהודים אשכנזים לטורקים של היום. במלים אחרות: האשכנזים אינם צאצאי הכוזרים.

פרופ’ זנד אינו הראשון ובוודאי לא האחרון השולל את קיומו של העם היהודי. אך היום, לא רק ההיסטוריה תומכת בקיומו של עם זה אלא גם המדע הטהור.

פרופ’ יעקב אמיר

ירושלים

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?more=1&itemNo=967675&contrassID=2&subContrassID=12&sbSubContrassID=0

אני מאחל לך שדביקותך ביהדות המזרח תוביל לחקר היסטורי של עדות אלו וכך תגלה את הפוגרומים הנוראיים שעברו הקהילות היהודיות שם שהציוניות והציוניים ביקשו למנוע את חזרתם. כגון גלות מוזע של יהודי תימן, שבתור יהודי ספרדי גאה אתה בוודאי מכיר:

בשנת התל”ט (1679) גזר האימאם אלמהד בן חסן אלקאסם שמד על יהודי תימן, אך לבסוף הומרה הגזירה בגירוש. באותה שנה יצאו יהודי מרכז תימן לגלות במדבר מוזע (מהלך אחד עשר יום דרומה- מערבה מצנעא) גלות שנמשכה כשנתיים ימים. רק כשליש מן הגולים זכו לחזור לבתיהם, והשאר נספו בגלות, ברעב, בצמא, בחוליים ובמגפות.

http://www.piyut.org.il/articles/300.html

שלא לדבר על השבטים היהודיים שמוחמד השמיד בקרב ח’ייבר (629), רצח את כל הגברים, וחילק את הנשים שלהם בין לוחמיו, הלא הם שבטי קנייקאע, בנו – נד’יר, ובנו קרייט’ה. ולכן שרים המוסלמים: “ח’ייבר ח’ייבר יא יהוד, ג’ייש מוחמד ס-יעוד” , “(זכרו את) ח’ייבר ח’ייבר, יהודים, צבא מוחמד עוד יחזור”.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A8%D7%91_%D7%97%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A8

מוני יקים אנטי ציוני :

חגי הכהן הנכבד !

אין בכוונתי להשליך נגדך ים של כרומוזומים ומחקרים גנטיים המוכיחים
את ההיפך מטיעוניך משום שאני טוען טיעונים היסטוריים ולא גנטיים.
אתה מודה שהנתונים על התפוצצות האוכלוסין האשכנזים במזרח ומרכז
ארופה ראשיתם במאה ה 13 בו זמנית להתפרקות הממלכה הכוזרית
שלגביה אתה נותר חצי אילם ומגמגם על המעורפלות של העובדות
ההיסטוריות.
נכון מאד שהמחקר באוניברסיטאות ובמכון בן צבי בנושא זה אינם
באופן מכוון ממצים את חשיבות הנושא ותמהני למה ???
אבל כאדם המתיימר להיות מקורב למדע ההיסטורי וגם שולח ידו
במדע הגנטיקה היית יכול למצוא חומר רב היסטורי על קיומו של העם
הכוזרי סיפור התגיירותו ונדודיו מאז המאה ה 12 לארצות אשכנז תוך
אימוצום המלאכותי של אספקטים מסוימים של הדת היהודית ועירבובה
באלמנטים פאגניים כוזרומונגוליים כמו החסידות למיניה.
כדי להצדיק את המהפך הדמוגרפי הפנים יהודי צריך קצת יותר מאוסף
המאמרים השיטחיים והבילתי ממצים שהבאת.
איך הפזורה הכוזרואשכנזית הופכת במטה קסם ל 90 אחוז מיהודי העולם, איך נוצרות קהילות ענק יהודיות בארצות אליהן היתה הגירה
מיזערית של יהודי בית שני.
כיצד ולמה יהגרו יהודים מזרח תיכוניים לארצות עם אקלים סיבירי.
למה יעזבו יהודים חכמים את סיר הבשר והסובלנות של ארצות הים התיכון למסע נדודים ארוך ומסוכן לארצות הכפור העניות מכל.
למה ומדוע באו האשכנזים עם מטען של שנאה כלפי יהודי בית שני
העם היהודי הספרדומזרחי עוד טרם נפגשו עימו.
מצטער מאד אך פרט לפיזור נירחב של שטויות המוצאות מהקשרן ואינן צמודות לעובדות היסטוריות יש בתגובה שלך יותר רצון מגמתי
להסתיר אמיתות ולכפות שיח אינטרסנטי מאשר לקיים דיון
חושפני ואמיתי שבעקרון צריך להוכיח קיומה של הגירה משמעותית
כבסיס לאותו מהפך דמוגרפי כה משמעותי בהיסטוריה של עמי ארופה
והקהילות היהודיות שצמחו יש מאין.
נושא זה הוא הקרדינלי ביותר לגבי המשמעויות של הטיעונים
הציוניים המרכזיים של ”חזרה לארץ אבות” באם טיעון זה יש בו
מן הצדק והאמת אז זה מוצדק ביותר לחקור ולמצוא איה נמצאת
אותה ”ארץ אבות” של היהודים האשכנזים שלפי טענתי רגלי אבותיהם מעולם לא דרכה על אדמות כנען/פלסטין…
בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

חגי הכהן :
שלום רב,

לא טענתי מאומה אלא הבאתי את טענותיהם של גדולים ממני המכהנים במשרות אקדמיות וביכולתך לאתרם ולשלוח להם דוא”לים כאוות נפשך. אם אתה באמת ובתמים מאמין שיש קונספירציה בקרב כל המוסדות האקדמיים בארץ ובחו”ל שקשרו קשר ביניהם להסתיר עובדות כה ברורות שאבי ביטר ואתה יודעים אותן ומודעים למשמעות המהפכנית שלהן, ואתה גם מסוגל להוכיח זאת, אין זאת אלא שאתה ראוי לפרס ישראל, פרס נובל, ועוד כמה פרסים – ואתה מתבזבז כאן באינטרנט. אני ממליץ לך בחום לפרסם תזה בנושא ולגרוף את ההכרה העולמית שאתה ראוי לה.

הטיעונים שלך, לצערי, אינם היסטוריים אלא בדייה ספרותית. העלה אותם לראשונה הסופר היהודי – הונגרי ארתור קסטלר (ששימש גם כמזכירו של ז’בוטינקי) בספרו “השבט ה 13 ” שיצא לאור ב 1976 וזכה לתרגום עברי ב 1999. אם רצונך להאמין בבדיות ספרותיות אני מציע לך באותו מחיר את הספר “קדם וערב” של ע.ג. חורון שיציע לך עולם חלופי בו היהודים ייסדו את קרתגו והיו עובדי אלילים. בכלל, יש הרבה עולמות חלופיים שאתה יכול לדור בהם. וכותב על כך בהצלחה רבה אלי אשד כאן:

http://www.notes.co.il/eshed/46512.asp

מה עוד? אקלימה של גרמניה ופולין אינו סיבירי וארצות אלו לא היו עניות לא בימי הרומאים ולא כיום. למעשה הנוסע היהודי אברהם בן יעקב מקורדובה שבספרד המוסלמית (המאה העשירית, Abraham ben Jacob )מתאר את ארצות הסלאבים הפגאניים כעשירות בבשר, דגה, פרוות, ועצים. אולי אתה תאהב אותו כי הוא הגיע מספרד ולכן לא היה אשכנזי…

http://en.wikipedia.org/wiki/Abraham_ben_Jacob

ישנן שתי תופעות היסטוריות של חסידות אשכנז, זו של המאה ה 12-13 וזו של המאה ה 18 והן שתי תופעות שונות בתכלית זו מזו, אם כי באף אחת מהן אין יסודות “כוזריים”.

ולסיכום, אם אתה מסוגל בהצלחה כה מרשימה להתעלם מהקשר הגני בין יהודי התפוצות, משפע המקורות והמאמרים שאני מביא לך, וגם מהאפשרות לחפש מידע נוסף בגוגל – אתה אדם מאמין בכל רמ”ח איבריך ואני מאחל לך שהלהט בו אתה מתנסח יחלחל אל כל תחומי חייך ויאיר ככוכב שביט את דרכך.

מוני יקים אנטי ציוני
חגי הכהן רב היקר והכבוד !

הסתמכותך על האקדמאים המגמתיים מוכרת לי היטב מתקופת לימודי
באקדמיה שבה מחלוקות היסטוריות לגיטימיות שחרגו מגבול המותר
הציוניסטי כוזרואשכנזי נסתיימו בהבאת אנשי בטחון לסתימת פיות
ומשפטים משמעתיים תוך שימוש באמצעים פליליים להסרה מן הדרך
את המסוגלים לחלוק על שיקרי התעמולה האשכנזוציוניסטית.
אז תעשה לי טובה ואל תדרדר את הדיון תוך הסתמכות על אקדמאים
”מטעם” המנגנים זמירות להנאת אדוניהם.
מה היא הבדיה ההיסטורית שכביכול מצאת בדברי ?
האם הממלכה הכוזרית מעולם לא עברה תהליך גיור האם אין חפיפה
כרונולוגית בין התפרקות הממלכה לצמיחה המפתיעה של קהילות כוזרואשכנזיות בארצות אליהן היתה הגירה מיזערית של יהודי בית שני.
האם האקלים בפולין ורוסיה ורומניה והונגריה אינו אקלים הקרוב יותר לסיביריות מאשר לאקלים הסב טרופי של מרוקו עיראק ותימן.
האם אתה טוען שיהודים עזבו את מדינות הים התיכון בתקופת
”תור הזהב” כדי לצאת למסע נדודים ארוך לארצות הכפור והעוני
של מזרח ארופה .הרי גם נפוליאון והיטלר לא הצליחו לנצח את
”גנרל חורף” של אותן ארצות בהן צמחו לפתע קהילות ענק
כוזרואשכנזיות.
קח למשל את רומניה הונגריה ופולין ברומניה היו קרוב ל 900 אלף
יהודים בעוד שבבולגריה הסובלנית ליהודים היו רק 50 אלף
ובהונגריה קרוב למיליון ובפולין למעלה מ 3 מיליון אם לא היתה הגירה
אז איך נוצרה אנומליה דמוגרפית שכזו.
לגבי בולגריה יש הוכחות המצדיקות קיומה של הקהילה כתוצאה של
הגירות יהודים עוד מימי בית ראשון עד לגרוש ספרד.
לגבי רומניה הונגריה פולין ורוסיה אין הוכחות ועובדות היסטוריות
המאשרות הגירה בקנה מידה כזה.
אדרבא חגי הכהן הנכבד אם יש לך הוכחות כאלו הבא אותן כך שתוכל אתה לקבל את אותו פרס נובל שכה נחשב בעיניך
אם אין הוכחות ועובדות לגבי הגירות כבסיס למהפך הדמוגרפי ואז אתה מביא מחקרים חלקיים ומוטים ממדע הגנטיקה הספקולטיבי
אז אתה שרלטן המפיץ בדיות ושקרים להצדקתה של תורת
הגזע הציונית אשכנזית שמביאה רק אסונות לעולם.
ולראיה הסתמכותך על הבריון אלי אשד שמפיץ כמוך שקרים
בנושא חשוב זה .
בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם

חגי הכהן
שלום רב,

אשמח לשמוע פרטים על מקרה אחד או מקרים רבים בהם קראו לאנשי הביטחון כדי להיפטר מסטודנט שטען שיש אמת בטענה שיהדות אשכנז מקורה בכוזרים במקום לענות על טענותיו בטענות נגד באופן אדיב ורהוט.

אם ברשותך מקורות נוספים מלבד אבי ביטר, שלמה זנד, או ארתור קסטלר אנא חלוק אותם עמי ועם שאר הקוראים. נשמח כולנו לדעת ולהשכיל. אין זה הוגן שאתה חולק מדעתך ומונע מאתנו את העונג שבקריאה נוספת. ביכולתך להביא ספרים, מאמרים, ושמות כאוות נפשך. כמו כן, אם אתה נחשפת לדעה זו, אין היא דעה מודחקת שהועלמה אלא דעה שלא נתקבלה על דעת הרוב. כלומר, מדובר בדעת מיעוט. חובה עליך להסביר מדוע דעה זו לא הצליחה להפוך לדעת הרוב. יש אקדמיות לא ציוניות במערב, מדוע לא הוקמה קתדרה ללימודי כוזר? נעשו אי אלו פרוייקטים בנושא הכוזרים, כגון סרטו של אהוד יערי על ממלכת הכוזרים. מדוע אין הוא מגבה את טענותייך? האם עוצם ידם של האשכנזים והציונים מגיע עד לפרברי סידני וצריחי מקסיקו סיטי?

יהודי אשכנז לא יצאו לכבוש את רוסיה אלא להתיישב בה ובשאר ארצות הסלאבים כמבקשי מקלט ולכן גנרל חורף אינו רלוונטי לגביהם כמו שאינו רלוונטי ליושבי אותן ארצות שלא מתים כל חורף מחדש אלא יודעים להסתדר עמו.

לטענותייך אודות מקורות יהודי אשכנז. רבנו אשר בן יחיאל (הרא”ש 1250-1327 ) כותב בטולדו: “יודע כי אני לא הייתי אוכל ע”פ המסורת שלהם” (הספרדים), “כי אני מחזיק את המסורת שלנו וקבלת אבותינו ז”ל חכמי אשכנז, שהיתה התורה ירושה להם מאבותיהם מ י מ ו ת ה ח ו ר ב ן , וכן קבלת אבותינו רבותינו בצרפת יותר מקבלת בני הארץ הזו. (ספרד)” (שו”ת הרא”ש כלל כ’, סי’ ב’) האם הרא”ש אינו נחשב בעיניך מהימן לתולדות היהודים באשכנז?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%90%22%D7%A9

רשאי אתה להאמין בקביעת האו”ם שהציונות היא גזענות עד שלבך ירטוט, אין אתה רשאי להתרעם על יהודי א”י ששינו את שדרות האו”ם בחיפה לשדרות הציונות כתגובה על כך.

אשמח אם תשקול להוסיף בתגובתך הבאה ציטוטים, הפניות, מקורות, מספרי עמודים, או כל מקור אחר מלבד דעתך הפרטית.

(מוני יקים אנטי ציוני
חגי הכהן

תשובתך השחצנית ושליחתי לבצע עבורך עבודות שרות מראה לי שאינך בר שיח ודיון אלא אויב בן עם שאינו עמי .
מתי אתה תביא ולו הוכחה אחת לקיומה של אותה ”הגירה ” שכולם
חוששים מלדבר עליה . אתה יכול להציף את האתר בציטוטים חסרי
משמעות היסטורית כדי להסתיר את האמת. כי לא היתה כל הגירה
של יהודי בית שני בקנה מידה שיכול להצדיק את המהפך הדמוגרפי.
ולכן המסקנה בבילתי נימנעת היא כי הציונות היא רעיון שיקרי
המעלים את העובדה כי נושאיה הכוזרואשכנזים אבותיהם מעולם לא דרכו
על אדמות ציון/כנען .
ואתה מפיץ תורות שקר ללא כל סימוכין ואפילו לא הבאת בדל הוכחה
לקיומה של אותה הגירה מדומיינת ולכן אתה שרלטן מפיץ שקרים
במיץ עגבניות…בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

חגי הכהן
שלום רב,

יוסף בן מתתיהו, “תולדות מלחמת היהודים עם הרומאים” בתרגום שמחוני מהיוונית הוצאת מסדה תשי”ט. נאום אגריפס על היהודים ספר ב, פרק טז, ד, עמ’ קמה בתחתית: “כי יד הרומאים מושלת בכל ופחדם על פני כל. ולא עליכם לבד” (בא”י) “תביאו רעה רבה, כי גם על היהודים היושבים בכל עיר ומדינה. הלא אין עם ב ע ו ל ם אשר לא נדחו עליו פזורי אחיכם…” מכאן, ההתיישבות היהודית מחוץ לא”י, כולל ברומא, קדמה למרד הגדול בתקופת בית שני.

הקהילה היהודית ברומא נוסדה בידי שליחי החשמונאים ויהודים מאלכסנדריה. לאחר 69 לפנה”ס הגיעו שבויים מא”י הכבושה. כל רומאי עשירי באותו זמן היה יהודי. במוזיאון הלאומי בנפולי תמצא מצבה שהקים אסטר מירושלים. ראה כאן:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%94%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%94#cite_note-4

“היישוב היהודי באיטליה הגיעה בסיום העידן הרומאי לפריסה מלאה ב כ ל רחבי ה א י מ פ ר י ה . בחמישים יישובים נמצאו שרידים אלה או אחרים, ביניהם: סיציליה, סרדיניה, מילאנו וברישה בצפון, בבולוניה, אולי אפילו בפירנצה.”

כול האימפריה משמעו גם, הפתעה הפתעה, גרמניה וצפון צרפת. גאליה החביבה.

והרי לך ההוכחה על הגירה של יהודים מא”י לאירופה ותרחיש סביר המתאר איך הגיעו לאשכנז.

אני מאחל לך רק טוב וחסד כל ימיך.

מוני יקים אנטי ציוני
חגי הכהן איש מגוחך !

מה הקשר ? מאלט של נשר !!
מה ליהודי צפון הים התיכון וליהודי ארצות הכפור ?
אתה לא רוצה שאקרא לך טיפש אבל אתה מפגין טיפשות !
אולי תספר להדיוטות שיהודי איטליה יצאו לטייל מארצם האהובה
רק כדי להתקע ברומניה רוסיה הונגריה ופולין.
אז אולי תכמת את הטיעון שלך ותסביר כמה יהודים היו באיטליה
וכמה מהם יצאו למסע התאבדותי לארצות הכפור בעלות האקלים
הסיבירי אחרת כולם יראו שאתה שרלטן גרפומני שרק מרחיק עדותו.
”אפילו בפירנצה” היו יהודים באמת גילוי אמריקה אבל מה לכל זה
וליהודים האשכנזים במרחק מאות ואלפי קילומטרים באקלים זר
ועוין .
וגם אם אניח שדבריך נכונים אז למה אין עדויות על קיומן של הקהילות
הללו עד למאה ה 13 בקנה המידה שיצדיק את המהפך הדמוגרפי
בו מדובר. למה ההיסטוריה הכתובה מגלה את הקהילות הללו רק
במקביל לנדידת העם הכוזרי שממלכתו התפרקה .
השתלטות השיח האשכנזוצנטרי מרשה הרבה שיכתובים
היסטוריים ושקרים , הכל כדי שלא להודות בשיקריות הבסיס
של הציונות הגזענית…בחורבן הציונות ננוחם.

חגי הכהן
שלום רב,

הרי לך עדות על קיום קהילות אשכנזיות לפני המאה ה 13. “לפי הכרוניקאי קוסמאס מפראג יצאו יהודים ב 1098 מבוהמיה לפולין מעקת פגיעת הצלבנים.” קיימים יהודים ברוסיה החל מהמאה ה 12 (הולכי רוסיה) ויש מטבעות עם אותיות עבריות שנטבעו בפולין החל מהמאה ה 12. (האניקלופדיה העברית כרך כ”ז עמ’ 429, ערך פולניה – היסטוריה).

עד כה הדגמתי בפניך את הבעיות שאני מוצא בתיאוריית הכוזרים ונשענתי על פרופ’ יעקב אמיר, פרופ’ דוד אסף, אלי אשד, אברהם בן יעקב (כנגד טענתך שארצות אשכנז עניות היו), רבנו אשר בן יחיאל (כנגד טענתך שאין הוכחות להגעת יהודים לאשכנז לאחר חורבן הבית השני) ויוסף בן מתתיהו (הוכחה נוספת). כמו כן נשענתי על האינציקלופדיה העברית וויקיפדיה.

אתה לעומת זאת ממשיך לשטוח באומץ לב נדיר את התיאוריה בה אתה מאמין, וזאת לבד וללא כל סיוע, ועל כך, ישר כוח!

אני מאחל לך אושר ועושר ומקווה שהועלתי במשהו לכל אותם קוראים העוקבים אחרינו בעניין (או שלא).

מוני יקים אנטי ציוני :
שוב חגי הכהן מעוות עובדות

לא היה בטענותי שמץ של דיבור על כך שלא היו כלל וכלל קהילות של
יהודי בית שני בארצות הכפור היו אך הצבעתי על כך שקהילות אלו היו קטנות ושוליות בכמותן שיכולות להצדיק באופן יחסי עד 2 אחוז
מיהודי העולם ולא הפיכת האשכנזים לרוב דמוגרפי של 90 אחוז מיהודי העולם.
כך שיצאת דובר שקר באופן בו הצגת את העמדות שלי, בין חורבן
בית שני ועד לעדות וחצי שהבאת לקיומן של קהילות יהודיות עברו כאלף ומאה שנים אז למה עם כל ידענותך והסתמכותך על משענות נכבדות
אינך מצליח להוכיח כמותית הגירה וקיומן של קהילות באותם אלף ומאה
שנים.
התשובה היא משום שבאותה תקופה האשכנזים היו עדיין כוזרים והיו
רק קהילות זניחות בגודלם של יהודי בית שני בעיקר בגרמניה וצרפת.

בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

חגי הכה ן
שלום רב

אתה שאלת: “למה אין עדויות על קיומן של הקהילות
הללו עד למאה ה 13 בקנה המידה שיצדיק את המהפך הדמוגרפי בו מדובר.”

הבאתי לך ראייה שהיו קהילות יהודיות באשכנז לפני המאה ה 13, וברי לך שאם היהודים עברו מבוהמיה לפולין ב 1098 הם התקיימו בבוהמיה זמן מה לפני שיכלו לעבור ממנה וצברו מעמד גדול מספיק כדי להיות שווים התייחסות בהיסטוריה הנוצרית. לא עברו שלושה יהודים עם עז אלא קהילה גדולה. אני שמח שאתה מוכן לשקול את האפשרות של קיום יהודי לא כוזרי בארצות אשכנז לפני המאה ה 13.

המהפך הדמוגרפי אינו מהפך, וראה את דברי פרופ’ דוד אסף שהובאו זמן רב קודם לכן:

““התפוצצות האוכלוסין” של יהודי מזרח אירופה איננה פרי של היסטוריה עתיקה – “כוזרית” או “גרמנית” – אלא פרי תהליכים שהתרחשו במאה ה-19 והנתונים עליהם גלויים ומבוררים.”

מאז חורבן הבית השני ועד תחילת ההתיישבות היהודית בארצות הסלאבים בתחילת האלף הראשון לספירה הנוכחות היהודית בארצות אירופה הלכה והתעצמה. אחרת לא היו לצלבנים את מי להרוג (או סיבה להרוג) בגזירות תתנ”ו (1096). קהילות אלו לא היו זניחות משום שאין אתה הורג את הזניח אלא את מי שמאיים עליך, אולי בגלל שהוא צבר הרבה שטרות חוב שלך (ראה הטבח ביהודי יורק באנגליה ב 1191 ).

אברהם גרוסמן מביא ציטוט מפי המהרי”ל (רבי יעקב בן משה מולין) לפיו ישבו יהודים בגרמניה עוד בזמן הבית השני. אנו יודעים מפקודות הקיסר קונסטנטינוס שישבו יהודים בקלן במאה הרביעית. (אברהם גרוסמן, חכמי אשכנז הראשונים, הוצאת מאגנס, תשס”א)

משהו להמחשה, בין תלמידיו של רבנו תם, נכדו של רש”י, תמצא יהודים אשכנזים טובים מפאריס, דרום צרפת, אורלינס, לונדון, מגנצא, מינץ, שפירא, פראג, בוהמיה, אוסטריה, קייב, והונגריה. כולם היו צריכים להיוולד אל קהילה יהודית ולשוב אל קהילה יהודית ולכהן בה כרבנים אתה לא חושב?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%91%D7%A0%D7%95_%D7%AA%D7%9D

האם אתה עדיין צריך הוכחות לקיומן של קהילות חזקות ומשמעותיות באשכנז? קהילות של לומדי תורה קדושים שפרנסו עצמם בכבוד והיו מוכנים למות על קידוש השם?

ייתכן שאם בפרעות תתנ”ו לא היו שורפים את ספרי היהודים היינו יודעים יותר על תולדות הקהילות היהודיות באשכנז ולא היית שואל את שאלתך זו. אך זה שאין תיעוד כתוב טוב יותר של קהילות היהודים באשכנז אינו מעיד שהם כוזרים יותר משהתיעוד הנוכחי מעיד עליהם שהם חוצונים.

הראיות למקורם הא”י של האשכנזים קיים הן במסורותיהם (הרא”ש) והן במחקר הגנטי ( “קיימת עדות מדעית-ביולוגית ברורה לכך שרוב היהודים היום משתייכים לאותו עם, ומקורם במזרח התיכון. המחקר הגנטי לא מצא כל דמיון בין יהודים אשכנזים לטורקים של היום. במלים אחרות: האשכנזים אינם צאצאי הכוזרים.” פרופ’ יעקב אמיר).

בברכה לבבית.

מוני יקים אנטי ציוני
חגי הכהן הנכבד מאד !

הצלחת לשכנע אותי בצידקת דברי ובריקנות טיעוניך וכי 98 אחוז
מהאשכנזים הם צאצאי הגיור הכוזרי וכי מעולם לא היתה הגירה לארצות הכפור האשכנזיות בקנה מידה היכול להצדיק את המהפך הדמוגרפי .
גם אם תביא אלף פרופסורים ”מטעם” שעוסקים יומם וליל בהסתרת
האמת מהעם השוכן בפלסטין לא תשכנע חתול חוצות חסר יומרות אקדמיות כמוני החמוש בחוש ההגיון והצדק ההיסטורי שלפתע במאה ה19 הגטאות והשטעטעלים במזרח ארופה התרבו בקצב שהפך אותם במטה קסם ל 90 אחוז מיהודי העולם.
התעקשותך והתעקשות הציוניסטים לדבוק בגנטיקה שיקרית ודמוגרפיה
חסרת שחר מאד מובנת לי כי קבלת האמת ההיסטורית שאני מציג
היא מכת מוות ניצחת לשקר הציוניסטי.
מבחינה זו מוני יקים אחד מסוכן להגמוניה האשכנאציונית יותר מכל החמאס והחיזבאללה.
שיכנעת אותי גם כן מר חגי הכהן כי אין עם יהודי יש אולי עמים יהודים
שונים כמו שיש עשרות עמים נוצרים ומוסלמים.
שיכנעת אותי שעובדת ההשתייכות לדת מסויימת אינה בעלת
משמעות לאומית .
גם שיכנעת אותי שהעם הספק יהודי הכוזרואשכנזי הוא אויב
היסטורי של העם היהודי הספרדומזרחי וכי מוטב ששני העמים יפרדו
כמצוות אברהם אבינו איש השלום .
שכנעת אותי שהאשכנאציונים הכוזריסטים יעוותו וישנו עובדות
היסטוריות ומדעיות רק כדי שאחיזתם באדמות ששדדו ועבדים
ששיעבדו לא תתערער לנוכח האמת והצדק.
שיכנעת אותי שלא כל טענות האנטישמים שיקריות הן וכי האנטישמים
הם מגדולי התומכים בציונות שהיא עצמה תנועה אנטישמית פר אקסלאנס.
שיכנעת אותי גם שהעם הספרדומזרחי חייב לקשור גורלו ההיסטורי
עם עמי ערב המוסלמים בקירבם שכנו אלפי שנים ולדחות את
מיתקפת תת-תרבות המערב הנוצרי המיובאת ע’י הכוזרואשכנזים
כאמצעי לדיכוי ושיעבוד העמים הילידים.

בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

הדיון הוא בהחלט מעניין מאחר שלמעשה התקדם עד הסיום האפשרי היחיד ללא הפרעות .
מוני יקים העלה את כל שאלותיו הקבועות שעליהן לרוב הוא אינו מקבל תשובה מאחר שבני שיחו אינם יודעים מספיק בנושא ,אלא שצרה צרורה הפעם היה עליו להתמודד עם מישהו שכן מבין בנושא. ומשום כך נקט כנגדו בשתי טקטיקות ניבולי פה כמו "אשכנאצי "
התעלמות מוחלטת מכל מה שהיה לבן שיחו להגיד משל הדברים נכנסו לו לאוזן האחת רק על מנת לנזול על הרצפה בנזילה ממושכת במיוחד מהאוזן השנייה. ולבסוף הסבר שהכל שקרים וקונספירציה כנגד אנשים כמוהו מה שהופך את הדיון למיותר מכלתחילה.
אז בשביל מה היה הטעם להעלות את כל הדיון הזה מכלתחילה ?
הרי אנשים מסוגו של יקים במילא יתעלמו מכל הוכחה שיביאו להם מכל סוג ולא משנה מה כדוגמה נוספת לקונספירציה כנגדם.
אכן ,אבל יש מקום לנהל דיון כזה דווקא בגלל כל אותם אחרים שגולשים ברשת ולוחצים ומפשים את הנושא "כוזרים" .
דווקא עבורם שאינם מודעים לכל המתרחש בעניין מן הראוי לקיים דיון פרטני כזה עד סופו .
יהיו בינם אנשים שיעדיפו לקבל את דעתו של יקים בגלל שנאה קודמת ל"אחרים " ולאשכנזים ובגלל נטיה לתורות קונספירציה הם אינם זקוקים לשום דיונים משום סוג הם יקבלו את טענותיו מאחר שהם "יתחברו להם "".
אבל יהיו אנשים שאכן מחפשים את האמת והמ יקבלו אותה במעקב אחרי דיונים כאלו .
ועבורם יש מקום לנהל דיונים רציניים מסוג זה.

במקומם מונח.ועל חשיבותם יחליט הקורא לעצמו.
מי שמיותר וזניח לטעמי היהודי-ציוני-אשכנזי -אולי ממוצא כוזרי שהתגייר- הוא זה המתקרא מוני, שבלא ההתייחסיות אליו ממש אינו קיים. וכל כולו מיחזור 'פרובקציות' .
ובהתעלמות ממנו נקים אתרים מעניינים ומפרי מחשבה ונשתבח בלשוננו העברית.

תתעלם ממנו – ואז הוא לא קיים.
אל תזכיר אותו אז הוא איננו
אל תתיחס 'לדעותיו' ואז הם כנפיחה נגד הרוח.
אל תקרא בשמו – ולא יהיה לו זכר

היא בתחום ההיסטורי ולא בתחום הפסיכיאטרי.

אל תשחיתו זמנכם לריק רבותיי. אתם רואים שזה בזבוז זמן כי אין לכם ההכשרה המתאימה.

מאמר מעניין של חתן פרס ישראל שבו הוא מראה כי למעשה איננו יכולים לסמוך על אף אחת מהמסורות על התגירות כביכול של שבטי הכוזרים
ואלו כנראה מבוססות על כמה סיפורי בדים של סופרים ערביים :
ראו
לא כוזרים לא יהודים
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=1081517&contrassID=1&subContrassID=18&sbSubContrassID=0
דעתי בעניין היא שככל הנראה היו כמה כוזרים שהתגיירו .
אי אפשר להתעלם מהבדיקות הגנטיות של יהודים אשכנזים ובולגרים שמראות גן זר שנכנס לנבדקים בתקופה הכוזרית וכנראה מראה על התערבבות של כמה כוזרים עימם.
אבל ככל הנראה לא כל האימפריה הכוזרית התגיירהה. המדובר היה אולי רק על בני אצולה.

הופרכו זה מכבר עד היסוד.וכל הופעה נוספת שלו באתר זה תימחק מיידית .אני מתעב מנבלי פה.
ועוד יותר מכך אני מתעב מנבלי פה בעלי אידיאולוגיה גזענית .

זה מה שקורה כשהדיוטות מתעסקים בהיסטוריה שאינם מכירים כלל. מה שמסתבר אצל תומכי התיאוריה הכוזרית של יהודי אזכנז שהם אינם בקיאים בפרטים הפשוטים של הסיפור ההיסטורי וקותבים רק מה שקיבתם אומרת להם לכתוב ולא שיכלם.

בעקרון עלינו לציין שכאשר ממלכת הכוזרים נכבשה ע"י הרוסים במאה ה-11 כבר יותר מחציים נשלטו ע"י בית עבאס והתאסלמו ומחציתם השניה הוטבלו לנצרות ע"י הרוסים ועל ידי הממלכות בהם חיפשו מקלט כמו בבולגריה, הונגריה ועוד. אז כבר לא מדובר על כוזרים יהודים שמעולם לא היו יותר מחלק מהצמרת החברתית של כזאריה. גם הגיור שלהם לא היה כמתגיירים היום ליהדות אלא יותר אופנה חברתית שמאחריה לא עמד שיוני גדול לש אורחות החיים של המתגייר. אותם מתגיירים המשיכו לחיות ככוזרים ולא כיהודים. בכל מקרה הם נספגו עד המאה 11 אל תוך הכוזרים בכלל ולא נותרו מהם קבוצה שהצטרפה ליהדות.

צריך לציין שלצד הכוזרים חיו גם יהודים בכאזריה לפחות החל מהמאה ה-3 אז אנחנו מאתרים סוחרים יהודים שלוקחים חלק גדול בתנועת סחורות מאירופה למזרח הרחוק ומהמזרח הקרוב (ואפילו מתימן) ועד לפינלנד ושוודיה של היום. אותם יהודים היו סוחרים מבגדאד ובוהמיה, מפולין ומרומא והללו נטעו את ביתם במקום 'טוב באמצע' של נתיבי הסחר שלהם.

ב-15 השנים האחרונות נעשות בדיקות גנטיות שונות בקהילות היהודים ובכל הבדיקות, בכל בדיקות הגנים המיוחדים מוצאים המומחים דימיון גנטי מושלם בין היהודים בכל קהילותיהם מכל קהילות אשכנז וערב. דימיון רב נמצא בין ה-DNA של היהודים לזה של הכורדים.

מאמר מעניין "לפצח את הגן " פורסם היום במוסף המקומי של ידיעות אחרונות .
המאמר הוא ראיון של אביאל מגנזי עם פרופסור איתן פרידמן שהוא מנהל המחלקה ההאונקוגנטית לזיהוי אנשים בסיכון גבוה לסרטן על בסיס משפחתי במכון הגנטי של בית החולים בתל השומר.
הראיון עוסק במחקר של פרופסור פרידמן שבו הוא לקח 30 משפחות יהודיות ו90 אנשים בריאים מכל משפחה וביצע לכולם דגימת דם ולדבריו מהדגימות
האלו הוא יכול לקבל את הרקע הגנטי של העם היהודי. מחקרים דומים נעשים בבני עמים אחרים ובסופו של דבר יהיה ניתן על פיהם לקבל את
ההיסטוריה הגנטית של המין האנושי כולו.
התוצאות הראשוניות של המחקר:
נציגי כל הקהילות היהודיות שנבדקו מוצא כולם במזרח התיכון .
ממצא שני כל היהודים שנבדקו היו קרובים גנטית לפלסטינאים ולדרוזים הרבה יותר מאשר לצפון אירופאים לאנשים ממערב אפריקה לסינים ויפנים או לכל עם אחר .
היהודים הם אמנם עם שונה מהדרוזים והםלסטינאים אבל המקור ההיסטורי הוא זהה
ממצאים סופיים צפויים בתוך שנה עד שלוש שנים .
בנתיים מציין פרידמן יש צורך בשיתוף פעולה מנציגי יהדות מרוקו יהדות תימן ויהדות גרוזיה שגנים שלהם עוד לא נבדקו .ויש צורך בעוד משפחות מאתיופיה בולגריה תורכיה ועיראק
כל מה שהם צריכים לעשות זה לתת דם ולמלא שאלון של שני עמודים .
אפשר להתקשר לפרידמו ב-
0525212723
ולהשאיר הודעה למאיה פרוייקט הגנום היהודי.

חקר שערך פרופ' יצחק אבישור מוכיח כי יהודים עירקים הגיעו לפולין כסוחרים במאה ה-7. מלך פולין ביקש מהם להביא עוד יהודים כדי לעודד את המסחר בפולין, וכך היה.
העתק המחקר נמצא בבית מורשת יהדות בבל.

מי שקורא היטב את המקורות עליהם מסתמך זנד בספרו "מתי הומצא" יגלה כי למעשה גם היהודים בממלכת הכוזרים לא היו כולם רק "גרים" אלא שהיה אחוז ניכר מהם (אולי רוב?) שמוצאם ביהודים "מזרחים" שהיגרו לשם מארצות הלבנט. בכל המקורות ההיסטוריים הנזכרים בספרו מסופר על גלי פליטים ומהגרים יהודים שהתיישבו בממלכת הכוזרים, ועל כך שמלכי כזריה אף עודדו הגירה של חכמים רבנים ומלמדים מחכמי הארצות שנקלטו בכזריה.

תעודת קיימברידג', למשל, מדברת על הגירת יהודים מארץ ארמניא לכזריה עוד לפני התגיירות השליטים שם, ואח"כ על הגירה המונית מארצות בהם ישבו יהודים ספרדים ורומנוטים:

"ויישבו ישראל עם אנשי קזריא בתשובה שלמה. ויחלו יהודים לבוא מן בגדד ומן כורסן ומארץ יוון והחזיקו בידי אנשי הארץ ויתחזקו בברית אב המון (אברהם)".

כך כתב גם ההיסטוריון הערבי אל-מסעודי:

"והתייהדות מלך הכוזרים חלה במלכות אל-ראשיד. וכבר נספחו אליו יהודים רבים שהגיעו אליו מכל ערי המוסלמים ומבזנטיה. וסיבת הדבר היא כי מלך ביזנטיה בזמננו זה, שנת 332 (קרי 944 לספה"נ), והוא ארמנוס, העביר את היהודים שהיו במלכותו לדת הנצרות, ואנס אותם […] ברחו אז יהודים רבים מביזנטיה לארץ הכוזרים."

כך מעיד גם רבי פתחיה מרגנסבורג:

"ונתגיירו מלכי משך וכל ארצם ושלחו לראש הישיבה (שבבגדד) שישלח להם תלמידי חכמים וכל מי שהוא עני הולך לשם ללמדם ואת בניהם התורה ותלמוד בבלי. ומארץ מצרים הולכים תלמידים ללמדם."

הנה כי-כן, עוד לפני שאנו שואלים מה מידת תרומתם של מהגרים מכזריה ליהדות אשכנז, תחילה עלינו לשאול כמה אחוז מיהודי כזריה עצמה היו בכלל "כוזרים" במוצאם האתני…

לגבי המחקרים הגנטיים, ערכתי לאחרונה סיכום קצר, שמסביר את העניין בפשטות, במקום אחר – וראו שם גם קישורים והפניות למחקרים קודמים רלוונטיים:

http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=33967&msgid=39103364

מי שיקרא שם יראה שממצאי המחקר הגנטי הנוכחי, זה שהזכיר אלי, עולים בקנה אחד גם עם ממצאי מחקרים קודמים, והם רק ומוכיחים, שוב, כי האובססיה הכוזרופובית של עוכרי האשכנזים בפרט, וישראל בכלל, אין לה על מה להסתמך…

עד היום הייתי בטוח שמוצאי לפחות בחלקו עם ערבוב דם כוזרי. והנה גם על כך עלה הכורת ישראלי.ועכשיו יתכן שבכלל אני ממוצא עירקי.?
לפי הודעות של הרצל וגיורא

אז כבר יש לי חלק בארץ ישראל? ואני פה בזכות?

אני חושב שיותר מדי עוסקים פה באפולוגטיקה. אז יש כמה תמהונים בעלי דעות מוזרות.שלא לאמר גזעניות נקטלגם עם מאמיני אלביס חי הארץ השטוחה והחייזרים המעופפים. ונתעלם מהם.

שאלה – מאחר והפלסטינים הם צאצאי הפלישתים – לא מגיע להם לחזור לכפתור?

שהפלסטינאים רואים את עצמם כצאצאי הכנענים שהם לדעתם עם ערבי שהיגיע מחצי האי ערב.
אז אם כבר מוצאם הוא בחצי האי העשיר בנפט הזה.

הגשם והשמש הרגו את החקלאות. נסעתי, וחזרתי. גיליתי שעודד ישראלי קצת עשה עלי תחקיר. זה לגיטימי. גיליתי שאיפכא הגזען ושונא המזרחים לא השתנה. סבבה. גם אני לא השתנתי. לא אכפת לי אם אנחנו עם אחד או חמישה עמים. אני יודע שהאינטרסים שלי זה לחיות עם הפלסטינים ההגונים ולהלחם ברעים כמוכם וכמו חמאסניקים. וגורלכם לא מעניין אותי במיוחד. אני מנחש שאתם רוצים לחיות פה עם עצמכם ובלי ערבים. ומהסוג המזרחי תשאירו קצת בתפקיד החוטבי עצים ושואבי מים. או שתביאו עוד רוסים או פלשים או תמציאו את בני המנשה או איזה אומללים מבורמה ותגידו שהם יהודים

אז מה לעשות, נשארנו משני צידי המיטרס והחקלאות מתה

נראים כגזענות בוטה .סאלאח כבר החליט שיש קבוצות אוכלוסייה שהוא שונא ורוצה בסילוקם ויש כאלו שלא . איפכא מוכן לוותר על הערבים וסאלאח על כל השאר.
אם זה היה תלוי בשניהם לא היה נשאר כאן אף אחד.
הבנו את טיעוניכם
אני מבקש שהדיון הזה יפסק.

אני מציע לירדנה אלון לחקור גם את הטנות המבוססות שמוצא יהודי צפון אפריקה ותימן הם מברברים וערבים שהתגיירו במאותה -4 -6 לפנה"ס.

There are many upon many security packages that do a wonderful job of keeping the
home secure. If you have monitoring home security systems,
the alarm company will get in touch with you and those on your address
book as well as provide a presence at your home within a very good time frame.
A distinct feature of this package is the sync facility and
online backup feature.

אהלן אלי! 🙂

הנה חלפו להן השנים, ובינתיים כתבתי מעין מאמר ארוך וממצה (באנגלית) על השאלה הכוזרית ועל הגנטיקה של האשכנזים – ואף מוקדש בו פרק ארוך במיוחד ל"מחקריו" של גנטיקאי ערן אלחייק, שבו אני חושף, בפירוט רב, את כל הטכניקות שבהן השתמש אלחייק כדי לסלף ולעוות את מחקריו ולהטעות ולתעתע בקוראיו:

https://www.quora.com/Is-there-any-truth-to-claims-that-Ashkenazi-Jews-are-Khazars/answer/Oded-Yaakobi?__filter__=&__nsrc__=2&__snid3__=3504062553

אם יש איזה אפשרות לתרגם את זה לעברית ולהעביר לפה את כל האיורים והקישורים אני אשמח…

והנה מאמר עידכון שלי בנושא הכוזרים. בנתיים ערכתי בדיקה גנטית והתברר :אין בי שום גנים כוזריים . אתר קדמה הפסיק להתקיים ברשת .אבל הרעיונות שלו שרודפים דופקים את ה"שחורים " וכי יש קונספירציה כנגד מי שלא יהיה הפכו לדומיננטים בתקשורת ופוליטיקה. https://www.no-666.com/2008/01/23/%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%9B%D7%95%D7%96%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%AA%D7%A8-%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%94/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

two × 2 =