web analytics
קטגוריות
תקשורת

דממת נובמבר

ב=25 באוקטובר 1917   פרצה המהפכה הבולשויקית ברוסיה בהנהגת לנין  ,מהפכה ששינתה את המאה העשרים ,את העולם כולו ללא היכר . מליונים עשרות מליונים מתו כתוצאה ממנה .את חייהם שמילונים אחרים היא שינתה לטובה . מלחמת עולם פרצה גם בעטיה .

חצי עולם נשלט במשך תקופה של חצי מאה עם רעיונותיה.

זה על פי הלוח היוליאני ,על פי הלוח הגריגוריאני שהיה נהוג בברית המועצות המהפכה פרצה ב7 לנובמבר ואז נהגו לחגוג אותה שם . ובכל העולם נהגו לאזכר אותה כאחד האירועים החשובים אולי החשוב ביותר של המאה.

אבל אצלנו בתקשורת ?

בא ה-25 באוקטובר ואני הזכרתי אותו כאן בסדרת מאמרים על לנין . והיזכירו אותו בסינמטק בסדרת סרטים על המהפכה הסובייטית ובעיקר בהקרנת סרטו של אייזנשטיין "אוקטובר " על המהפכה הרוסית ביום ה-25 באוקטובר . אבל פרט לכך דממה תקשורתית .

מהפכת אוקטובר -יוק.  .

אוקי .יש את ה-7 בנובמבר .אולי הם חיכו לתאריך הזה.

אבל באו  השביעי  והשמיני והתשיעי בנובמבר וכלום

בעיתונות הכתובה  ( אינני יכול לאמר דבר על התקשורת האלקטרונית כי לא צפיתי  בטלווזייה )  איש לא הזכיר וציין את האירוע.  כאילו בכל יום חולפת 90 שנה למהפכה החשובה ביותר של המאה שהשפיעה בצורה דרמתית על חיי כל מי שחי היום בכל מקום ופינה בעולם לטובה ולרוב לרעה.

ונשאלת השאלה :למה אף אחד לא טרח להזכיר זאת ?

בגלל מדיניות מכוונת של השכחת הקומוניזם ? לא אינני סבור כך .אם כי לך תדע .

אולי פשוט בגלל בורות של כלל העיתונאים והעורכים שפשט שכחו זאת ?שהיו עסוקים מידי באירועים  לציון 12 שנה למות רבין .

סביר הרבה יותר .

תמהני אם מישהו יזכור את המהפכה כשימלאו לה מאה שנה

בכל מקרה זוהי תעודת עניות לתקשורת הכתובה שלנו שהייתה צריכה לזכור לאזכר ולדון במהפכה החשובה ביותר של המאה העשרים במלאת לה 90 שנה. ולא לתת לאירוע לעבור בשתיקה כאילו מעולם לא היה .  

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

8 תגובות על “דממת נובמבר”

שרבין היה מראשי אלה שרדפו את בעלי פרופיל 21.

אני ועוד רבים וטובים שקיבלו פרופיל 21 טוענים כבר הרבה זמן על המהות והכוונה האמיתיות שמסתתרות מאחורי ההתווייה שאתם מתווים אנשים ב"פרופיל 21".

השמאל הוא לא "פוסט-ציוני" כמו שהוא מנושל מן הציונות בעשורים האחרונים, מקבל פרופיל 21 מן המדינה שציונותה נקבעת כיום עפ"י המודל ששותפים לו המתנחלים והגנרלים (זוכרים? הרצל כתב "הצבא לקסרקטינים"). מה שנכון הוא שעם ציונות כזאת, שאליה הצטרפה הכלכלה הביביאנית (המומשכת גם ע"י ה"ממשלה החברתית" שחלק ממטרות המלחמה הזאת הוא לשמור על 'הישגיה'), מי שלא שכח להיות שמאלני, לא רוצה להזדהות.

דרך אגב, שיטת ה'טיפול' בפרופילניקים אומצה כנראה ע"י נתניהו לטיפול במובטלים ובחלשים כלכלית: האשמתם א-פריורית במצבם, ומי שעוד מסתכל על פרופיל 21 כסטיגמה, מן הסתם גם יש סיכוי שהוא נמנה עם תומכיו הנלהבים של ביבי.

המלחמה מתחילה, לגבי יהודים לפחות, באותו היום בו מתווים עליהם את הסטיגמה של ה"21", ואחר כך, במהלך חייהם, נלחמת בהם המערכת באמצעות `מתנדבים` כביכול הנמצאים בכל מקום כדי להכשיל את דרכם.

הפרופיל 21 הוא המצאה שבמדינה ה"דמוקרטית" מחליף את האישפוז שמופעל בארצות טוטליטריות ידועות כנגד מתנגדי המשטר.

לנו, הנפגעים והנפגעים הפוטנציאלים של תכניתם של השב"כ ושל האלוף אלעזר שטרן אין מה לפחד. כי כל זה נעשה נגדינו במשך השנים, ועברנו את הפרעונים שקדמו להם, נעבור גם את הפרעה הזה.
אם השב"כ ושטרן רוצים מלחמה איתנו – הם יקבלו אותה, והם אלה שיתחרטו על כך. אנחנו ננצח, כי אנחנו הצודקים.

יש הרבה בעלי פרופיל 21 שאם הם היו מנהיגים את החברה, היא היתה נראית יותר טוב מכפי שהיא נראית כעת, שמנהיגיה הם אותם הפסיכופתים שנותנים להם פרופיל 21 (נפשי=פוליטי), ועוד שולחים את כלביהם לכתוב כאן תגובות נגדם, מן הסתם כדי לטשטש את עקבות הפשע שנעשה באמצעות השלכת עוד רפש על הקורבנות.

ה`פרופיל 21` הוא שיטה נאצו-ספרטנית וחייב לעבור מן העולם!

מה קשור החיבור הדרמטי שכתבת פה לפוסט של אלי ולמהפכה הבולשביקית?

לפי מה שכתבת, נראה שכל עולמך סובב סביב הנושא הזה של פרופיל 21. פרנואידי משהו, יש לציין…

אגב, אני כן מסתכל על פרופיל 21 כסטיגמה ואני לא סובל את ביבי וגם לא את ההערצה העיוורת שלו לכל מה שגרוע בכלכלה האמריקאית. ובניגוד למה שאתה רוצה לחשוב, יש עוד הרבה חברה שחושבים כמוני (חלקם אפילו איניטליגנטים).

אני, באופן אישי מסתכל על פרופיל 21 כסטיגמה, כיון שרב האנשים בעלי פרופיל 21 שאני מכיר באופן אישי, השתמשו במילים יפות כגון 'כיבוש' ו'שטחים' כדי לא לשרת, אבל האמת היא שאלו היו רק עלי תאנה ותירוצים לאלו שלא ממש בא להם לבזבז שלוש שנים מהחיים כמוני.
כי בזמן שאני עבדתי כמו חמור ונלחמתי בחיילים ובמפקדים מפגרים כדי שיתייחסו לערבים במחסומים כמו בני אדם ובמקרים מסויימים גם עזרתי להציל חיים, הפרופילניקים שהכרתי עבדו, חסכו כסף לעצמם וגם נסעו לטיולים.

בקיצור, אני עבדתי שלוש שנים ארוכות ונלחמתי בארסים טיפשים מצד אחד ובמחבלים פודטמליסטים מצד שני. ומי שלא הצטרף לעזור לי ברגעים הקשים, שלא יצפה ליותר מדי סימפטיה מצדי. גם הציטוטים המתלהבים מהרצל לא יעזרו.

ועוד דבר, עוד סטיגמה שעולה כרגע במוחי היא: חסרי סקרנות. תחשוב על זה (בדרך לקב"ן).

ואם בכל זאת הפרופיל והסטיגמה לא מגיעים לך באופן אישי – עמך הסליחה.
למרות זאת, לפי הסיסמאות הנלהבות, הביטויים הלועזיים הפלצנים ותאורית הקונספירציה שאתה מתאר פה, יש לי בכל זאת הרגשה שאתה לא כל כך נפלא.

אבל מי שציטט כאן מעליך את כל הדברים הוא לא בעל פרופיל 21, אלא דווקא אחד שרמז כאן פעם שהוא קצין.
כל הדברים שצוטטו כאן הועתקו ממישהו(תוך הוצאתם מחוץ להקשר בו נכתבו) במטרה לבזות אותו ולרדוף אותו, ומסתבר שיש אנשים בצה"ל שאין להם חיים ראויים זולת לעקוב אחרי פרופילניקים שדווקא מנסים להפריך את הסטיגמה שיש לך עליהם (כוונתי למגיב הראשון, שהמגיב השני רודף אותו ואחריו בכל הזדמנות) בגלל אלה שאתה במקרה מכיר, ולנסות לסלק אותם מן הפורום באמצעות "ציטוטם" מיד אחרי כל הודעה לעניין שהם כותבים, וגניבת זהותם בהמון מקרים אחרים.
קצת חומר למחשבה, על מי שעושה דברים כאלה.

וגם אתה בעצמך מעיד שבצה"ל יש אפסים וחארות.
אז מה דעתך להשלים את זה מהצד השני – אולי לא כל אלה שמחוץ לצה"ל הם גרועים, יש בהם בטח כאלה שיותר טובים מרבים שבתוך צה"ל. מוכן להסכים או לא?

ולמר אשד: בבקשה אל תמחק, למרות שזה לא קשור כ"כ לנושא שלך. חשוב מאד שמגיבים כמו ארז ישמעו את הצד השני, אותו יש מי שדואג להגיש להם כאן בדרך מעוותת. כמובן שאם הוא היה מוסר דוא"ל או אתר, היה יותר קל לומר לו את הדברים בלי להמשיך לערב את אתרך, אבל זה מה יש.

לעניינך אלי
אכן ההתעלמות מהמהפכה הבולשוויקית עושה רושם של בורות חובקת כל
נושא מרתק שדווקא עכשיו יכול להיות רלוונטי מתמיד
דווקא משום שהעולם כל כך השתנה, עד שקשה לדמיין איך אנשים חשבו אחרת
תתחיל לעבוד על חגיגות המאה, תכניס לזה גם קצת קיבוצים. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

sixteen + 18 =