web analytics
קטגוריות
תקשורת

יומן השבוע נגד "אולפן שישי"

המקום חנות הספרים  ובית הקפה התל אביבי "הנסיך הקטן ".

 הזמן הלילה אתמול .

 האירוע :  : אני נמצא שם עם צוות של יומן השבוע של ערוץ 1 לצילומי כתבה מיוחדת לרגל שבוע הספר על מצב עולם השירה העכשווי בישראל .
הכתבה הטלווזיונית  מבוססת רובה ככולה על כתבות שפירסמתי כאן באתר זה ( שהוא  למי שלא יודע המקום הזמין והנוח ביותר לחפש כתבות אובייקטיביות ומקיפות על מצב עולם הספרות הישראלית הצעירה על כתבי העת שלה ) בעקבות כתבות אלו  יצאו אנשי יומן השבוע השבוע לראיין דמויות שונות המככבות מידי פעם באתר זה . אישי כמו רועי צ'יקי ארד  " עורכי המגזין "כתם " אנשי המגזין "דקה " העורכים גבריאל מוקד , ויצחק לאור ואחרים שאת כל אחד מהם מראיינים אנשי התוכנית בבית הקפה המשמש לו כבית רוחני .
וכעת  גם אני מרואיין בחנות הספרים שהיא גם בית קפה "הנסיך הקטן " מבצרם של אנשי הספרות הצעירה בישראל  המכנה בידי אחדים "כסית החדשה". .

אנשי השבוע פונים  לשתי נשים צעירות שיושבות ליד שולחן אפלולי אי שם בתוך הבית הקפה ומבקשים מהם בנימוס להתפנות מידית מאחר שהם עומדים לבצע כאן צילומים .
הצעירות משום מה לא מראות כל סימן שהן עומדות להתפנות . " אנחנו עובדות באולפן שישי "המתחרים שלכם " מודיעה אחת הצעירות אני מפיקה והיא שדרנית . למה אתה חושב שאני אהיה מוכנה להתפנות בשבילכם ? מי אתם בכלל אנשי הערוץ הראשון שתגידו לנו מה לעשות ?
שתיקת הפתעה .
אחרי כמה שניות השדרן מתאושש ומסביר לבחורה בסבלנות שהמקום שבו שתיהן יושבות הוא המתאים ביותר לצילומים ושהיא כאשת תקשורת צריכה להבין את הצורך בשימוש דווקא בו ,ואחרי הכל ישנם מספיק שולחנות אחרים שאליהם היא יכולה לעבור עם שותפתה.
המפיקה תוקעת בו בי ובכל אנשי הצוות של הערוץ הראשון מבט של בוז אינסופי משל הינו כולנו תתי אנוש שחלף זמנם . ואכן בהתחשב בנתוני הרייטינג ובעובדה שהערוץ הראשון עומד כעת לפני פיטורים ענקיים ועל סף קריסה אפשר להבין את תחושתה.
"אני לא רואה שום סיבה למה שמישהו באולפן השני יעשה משהו בשביל יומן השבוע הכושל ובשביל המרואיינים העלובים  שלו. תחפשו לכם מקום אחר לא כאן . מה אתם בכלל עושים פה ?
הם עושים כאן תוכנית על שירה
"אני מסביר דבר שאתם בערוץ השני חובב הרייטינג לא תעשו לעולם .
המפיקה  הנאה והמטופחת תוקעת מבט של בוז אינסופי נוסף בפרולטריון הצלמים המיוזעים של הערוץ הראשון :
תדע לך שהאנשים האינטליגנטיים המוכשרים והמבריקים ביותר  הם כולם הערוץ השני רק מי שאינו מסוגל להיכנס לערוץ השני נמצא בערוץ הראשון וזה נראה ככה.
אז אם כך אולי תראיינו גם אותי פעם על שירה
   אני מציע ונותן לה כרטיס ביקור .
אין שום סיכוי שנראיין אי פעם מישהו שהתראיין בערוץ הראשון ולא חשוב על מה. אנחנו מעל זה.

לבסוף המפיקה וחברתה נוטשות בחוסר רצון  מופגן את השולחן .
השדרן  מסתכל עליהן בעוינות :

 שישתחצנו כמה שהן רוצות אבל תדע לך בסופו של יום אנשי הערוץ השני היו מעדיפים לקבל משכורת קבועה עם פנסיה והכל כמו שיש רק בערוץ הראשון
ההסרטה נמשכת מכאן לדיון מעניין על מצב השירה בישראל ובעיקבותי מרואיינת המשוררת הצעירה ואן נויין.
אבל הרושם הרע שנשאר בעקבות השיחה הלא נעימה עם נשות הערוץ השני בהחלט נשאר ברקע
מה גם שהשדרן מודה לפני בחצי פה שהוא עצמו אינו יודע אם ימצא את עצמו גם הוא בגל המפוטרים הבא. עד שישודר הקטע ביומן השבוע ביום שישי הבא . .
.

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

10 תגובות על “יומן השבוע נגד "אולפן שישי"”

שום גמדים לא יבואו זכה בפרס ספיר

אז האליטיזם של מר אלי אשד עם הפוסט היהיר שלו לא הועילו רבות בבחירת הספר

מעניין

"כתבות שפירסמתי כאן באתר זה ( שהוא למי שלא יודע המקום הזמין והנוח ביותר לחפש כתבות אובייקטיביות ומקיפות על מצב עולם הספרות הישראלית הצעירה על כתבי העת שלה )

אם ידוע לך שמות הבהמות הללו הייתי מעבירן להנהלת חברת החדשות של ערוץ 2. אני מכיר אותם ואת עורכי אולפן שישי והם לא היו מאשרים סגנון שכזה במיוחד כאשר ברובם הם בוגרי הערוץ ה-1.

החלטתי לא לפרסם את שם המפיקה אם כי היא מסרה לי אותו ולצוות .
מי שבאמת רוצה לדעת אני מציע שיפנה לשדרן האחראי על הכתבה על עולם השירה הישראלי שתשודר בתוכנית "השבוע יומן אירועים " ביום שישי הבא ב8 בערב ' או לכל אחד מאנשי צוות הצילום שלו שמן הסתם זוכרים את התקרית היטב.

להתבהמות ולהתרדדות החברה והתרבות בישראל בשנים האחרונות.

אני לא מופתע מכלום.

אפשר למתוח הרבה ביקורת על ערוץ 1 העבש, אבל שום תוכנית של ערוץ 2 לא התקרבה לרמה של עמנואל הלפרין, אורן נהרי או דודו ויצטום.

"בכותרת המאמר: "יומן השבוע נגד "אולפו שני".

בהמשך אולפו הפך לאולפן. אבל מה זה אולפן שני?

ערוץ 2 מכוון הכי נמוך שאפשר, מעסיק בין היתר כותבי הומור נמוך, ומרים תכניות כמו "מרגול השופטת".

והם עוד מתגאים בזה
……..

אלי ממש הרים לכם להנחתה, אה? אין דבר חביב יותר על הפלצן הממוצע מאשר לרדת על ערוץ 2 ולהכריז כמה שהוא לא ב'רמה' שלו…

בידידות, מידידכם חובב אל ג'זירה מספר אחד,
צ'ארלי

עזוב ערוץ 2, בואו נראה כולנו טלנובלות בלבד,

ונשתחווה לאנשים המבריקים שכותבים אותן
וככה יראה גם הפרצוף שלנו בסוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 × 1 =