web analytics
קטגוריות
מיסטיקה ותופעות מוזרות

עבור קוסמים בלבד ! :רשימת ספרי הקסמים העבריים

רשימה זאת מיועדת לקוסמים מקצועיים בלבד ..כל מי שאינו עוסק בקוסמות מתבקש שלא להציץ.

הדבר עלול להיות מסוכן לבריאותכם הנפשית .ובכל מיקרה תמצאו שהחומר כאן הוא מיגע ומשעמם  מאוד ותפסיקו לעיין אחרי כמה שורות בלבד ,אז למה להתאמץ מכלתחילה ולבזבז את זמנכם היקר  ?

חומר זה הוא סגור עבור אנשי המקצוע בלבד שיודעים כיצד לגשת אל הספרים הנידונים ,ספרי קסמים וכישופים בכבוד הראוי .

להלן  אך ורק בעבור אנשי המקצוע והמומחים  ועמיתים בעולם הקסמים. רשימה המלאה של כל ספרי הקסמים

והכישוף שהופיעו בעברית מאז המאה ה-19 ,והיא מחולקת לנושאי משנה . חלק מהספרים הללו הם נדירים ויקרי מציאות ביותר וכותב שורות אלו הוא כנראה היחיד שיודע על קיומם .

הרשימה כמובן אינה מלאה והיא תתעדכן עם הזמן .והיא אינה כוללת למשל את כל קלטות ההדרכה בנושאי קסמים נושא שבו אני מקווה לעדכן אותה בעתיד . היא אינה כוללת את ספרי הכישוף השונים שהופיעו בעברית  מאז ימי קדם ועד ראשית המאה העשרים ( בסגנון "מפתח שלמה " ואחרים )  אם כי אני מכיר את כולם , פשוט מסיבות של מקום ומתוך הרגשה שספרים אלו מקומם לא יכירנו ברשימה של ספרי כישוף וקסמים מודרניים .

 היא אינה כוללת גם כמה סיפרי קסמים וכישוף  מודרניים שידועים לי שמסיבות שונות וחמורות עדיין לא היגיע הזמן לחשוף אותם לפני העולם הרחב .

 

הקוסם ,איור מאת צילה בינדר ל"ספר התיבה המזמרת " מאת נתן אלתרמן.

לפחות עד הופעתו של האינטרנט שהפך למקור המידע העיקרי בענייני קסמים , הספרים היו מקור המידע החשוב ביותר לכל קוסם ,ובגלל הסודיות הגדולה של התחום רוב הקוסמים הגדולים היו גם אספני ספרים אובססיביים וחיפשו בנרות כל ספר קסמים נדיר ועתיק כדי לשים עליו יד לפני אחרים .
מעניין שגם חלק גדול מהקוסמים המפורסמים ובראשם הארי הודיני המפורסם היו יהודים ואת מקצוע זה אפשר למצוא בתנ"ך עוד בימי משה רבנו שכידוע נאבק בקוסמים מצריים וגבר עליהם .
אך אם כי בעברית יש ספרי כשפים רבים קשה למצוא ספרים העוסקים בקוסמות במובן הבימתי שלה.
הז'אנר נוסד ככל הנראה בשפה העברית  בידי שלמה רובין  סופר משכיל רב תחומי עד להדהים מהמאה ה-19 שעסק רבות בכתיבה על נושאי העל טבעי על מנת לתקוף אותם ולהראות להראות את הגיחוך בכל הנושא. רובין הוא האב המייסד של הדיון הסקפט-מנתץ מיתוסים בתחומי מיסטיקה שונים בספרות העברית החדשה(  דהיינו הוא היה הנמרוד הראל של המאה ה-19 ) והייתה לו השפעה עצומה על סופרים כמו דוד פרישמן יוסף קלוזנר ,וד"ר אליהו בלנק שהושפע מאוד מכתביו של רובין שאותם קרא עוד בילדותו . . בין השאר רובין הוא האדם הראשון שכתב סקירה מפורטת על נושא הגולם   האדם המלכותי בספרות ובהגות העברית .וככל הנראה הוא האיש שעורר את עניינם של הסופרים מראשית מאה העשרים בנושא זה שעד שהתעורר בו עניינו וכתב עליו היה בגדר כמעט בלתי ידוע גם לאדוקים ולמקובלים .

 רובין עסק בכתיבה על הטריקים השונים שבהם השתמשו כוהני דת מכשפים ונוכלים שונים לאורך הדורות לרמות את השוטים ,ובכך נתן את ההסבר המפורט הראשון של קסמי אשליה ואחיזת עיניים בעברית בסוף המאה ה-19.
.לאחר רובין חלפו שנים רבות עד לספר הקסמים העברי הראשון והמצליח מכל "100 פלא ופלא " של המילונאי שלמה אבן שושן. ולאחר מכן החלו להופיע ספרי קסמים שונים טיפין טיפין לרוב במסווה של ספרי מדע לילדים .
לעניות דעתי יש לראות בספרי הקסמים כ"ילדים " של ספרי המדע והטכניקה שבהם בדרך כלל מופיעים קסמים אלמנטריים רבים . ואולי זאת הסיבה שקוסמים שונאים ובזים כל כך להמכשפים שטוענים שהם יכולים לשנות את המציאות מאחר שהם ילדי עולם המדע ומהווים למעשה מסורת המנוגדת לחלוטין לזאת של עולם הכישוף המתבסס על מיסתורין והוא אנטי מדעי במהותו .

הפריצה הגדולה של ספרי הקסמים בשפה העברית הייתה בשנות השבעים והשמונים .אולם מספרם נשאר תמיד מצומצם גם בגלל שקוסמים מעדיפים להעביר את הידע שלהם בצורת קלטות שמע וידאו ודי וי די . שונות .
להלן רשימה מלאה של ספרי הקסמים והספרים הקשורים אליהם בעברית על פי סדר כרונולוגי ועל פי נושאי משנה .לרשימה מצורפת גם רשימות נוספות של דמויות קוסמים בספרות העברית וספרי כישוף "אמיתיים" :

רשימת ספרי הקסמים והלהטים העבריים

   . שלמה רובין. מעשה תעתועים : כולל מקור וקורות וספרות כל מיני דיעות נפסדות ואמונות כוזבות … בקרב כל העמים … בהשקפה מיוחדת על עמנו וספרותנו וויען : דפוס געארג בארג, תרמ"ז,1887.   .ובספר זה הוא הראה את המציאות מאחורי כשפים שונים של העולם העתיק וימי הביניים. .

אברהם אבן שושן מאה פלא ופלא : מבחר פלאי מדע, להטים ושעשועים לילד ולנער יבנה 1939. . ( מהדורה 15 ואחרונה עוד יצאה לאור 50 שנה לאחר מכן ב-1988 ) ספר הקסמים הראשון החשוב והפופולארי ביותר בעברית ובמשך שנים רבות היחיד . . אורי גלר עצמו השתמש בקסם מתוכו (הרמת שולחן בכמה אצבעות ) על מנת להרשים את הסופר קולין וילסון שכתב עליו ספר.

אברהם אבן שושן ספר הפלאות : מבחר פלאי מדע, להטוטים ושעשועים יבנה ,1945.ספר ההמשך של "מאה פלא ופלא" שמשום מה היה מצליח הרבה פחות ויצא לאור רק במהדורה אחת נדירה מאוד היום. בין השאר הוא כולל דיון מדהים ויחיד במינו של טריקים ספרותיים משונים שונים שבהם השתמשו משוררי ימי הביניים בשירים שלהם .(חבל שההוצאה לא איחדה את שני הספרים המהדורות החדשות יותר של "מאה פלא ופלא ") .

ספר הפלאות

 יצחק אבנון מטה-הקסמים :מבחר שעשועים, להטים וחידות יבנה ,1946. קובץ של סיפורים ומאמרים שכולל טריקים שונים של קוסמים ובבירור היה חיקוי של ספרו המצליח של אבן שושן. 

אליהו   והלל שולמן   חימינער אלף :   103 נסויים, שעשועים ומעשי להטים בחימיה /    תל אביב :   אלפן, הוצאת ספרים ומערכים בחנוך ובמדעים,   [תש"י בערך].

פ. דוד . להטוטי קלפים דפוס כרמל תשכ"ז.
אריק הוקסורט איך להיות קוסם :תרגילים במעשי קסמים ,מוקד ,1970.

     
.ברוס אליוט הקסמים כתחביב :תעלולים חדשים לחובבים  ( במקור הופיע ב-1948) עברית אליעזר כרמי ,איורים ל.ליונס,הוצאת מסדה,1973.  ספר הדרכה של קוסם אמריקני ידוע ועורך מגזין לקוסמים   בשם "פניקס " שעורר מחאה נמרצת בחוגי  קוסמים בעת פירסומו בגלל גילוי סודותיהם הכמוסים ביותר ( או זה מה שלפחות נטען בכריכה האחורית של הספר ) . לעניות דעתי ספר הקסמים הטוב ביותר בעברית.

ברוס אליוט בויקיפדיה

דיון פורום קוסמים על ברוס אליוט וספרי הקסמים שלו

.. ש.יאיר (אסף וערך ) תורת הקסמים ומעשי להטים אין שם מו"ל,תשל"ד

תורת הקסמים ומעשי להטים / ש יאיר

.אברהם בן –עזרא שיעור חופשי :חשיבה, טלפאתיה תעלולים  הוצאת קרטוב ,תשל"ח
. " שיעור חופשי " יצא לאור במהדורות נוספות שונות ומורחבות מאוד אבל עם אותו השם ב-1994 וב-2003 תחת השם :שיעור חופשי :סיפורי הגיון וחשבון, פעלולים, חידות) ." קונצים חדשים וטריקים טריים, להטוטים טלאפתיה ותעלולי קסמים, חכמות והתחכמויות, מעט חידות וגם חשבון, וכן משחקים".

 . יפה פייגין (מתרגמת ) שעשועי קסמים פרוינד בורנשטיין,1979.

ויל דקסטר,  131 קסמים ותעלולים : שכל אחד יכול לבצע עברית ד. לשם ,הוצאת חץ ,1980.

תקציר:קסמים ותעלולים שכל אחד יכול לבצע. מיטב הקסמים והתעלולים הקיימים! ההגיון שמאחוריהם, הסוד והשיטה לביצוע מושלם של קסמים ותעלולים מעוררי ומפתחי מחשבה.

131 קסמים ותעלולים

. ג'י . מרשל, ספר הקסמים הגדול התאימה לישראל דליה פלד, הוצאת דליה פלד ,1983. ספר הקסמים העברי ( המתורגם לפחות ) המצליח מכולם .]ורמט אלבומי מרהיב המלמד  כל אחד כיצד להיות קוסם: קסמים ליד שולחן הסעודה, קסמים עם מטבעות וקלפים, קריאת מחשבות, קסמי במהתקציר הספר:י מארשל הוא קוסם בינלאומי מוכר שמופיע זה ארבעים שנה על במות של יותר מ- 48 ארצות. הוא הופיע בברודוויי, ובסדרות טלוויזיה של הבי.בי.סי. בלונדון ובטלוויזיה האוסטראלית.ג`י מארשל חבר בארגוני קוסמים שונים ברחבי העולם. הוא ידוע כעורך ספרי קסמים וכתבי עת העוסקים בקסמים, הפונים לקוסמים מקצועיים בעיקר. בספר זה בחר לפנות גם לקהל הרחב."ישנם מאות ספרי קסמים. לבסוף בחרתי להוציא לאור בעברית את ספר הקסמים הגדול. הקסמים נבחרו בקפדנות כדי לאפשר לכם, כל בני המשפחה, לבצע תעלולים ולבדר את חבריכם. כל מה שאתם צריכים הוא שפע רצון, מעט פנאי, אבזר או שניים המצוים בביתכם וכמובן את ספר הקסמים הגדול. עם ההסברים המעולים של ג`י מארשל והאיורים הטובים המלווים אותו אתם כבר תרצו להמשיך. ותצליחו!" דליה פלד – הקוסמת היחידה בישראל."אהד הטובים ביותר שראיתי! מקנה לחובב הקסמים שליטה ביסודות האמנות בזמן קצר. מגוון רחב של קסמים, המאפשרים לקורא להפגין את כשרונותיו במפגשים חברתיים קטנים כגדולים. הספר לבטח יעודד את הקורא להמשיך ולהתעמק בקסמים כתחביב עשיר ומהנה." רוני שכנאי – הנשיא הראשון של האגודה לקידום אמנות הקסמים בישראל."מדריך מעשי מעולה לחובב קסמים. הרבה תעלולים, הרבה ציורים שבאמת עוזרים לביצוע. ראוי להדגיש כי אינך זקוק לאותם `אבזרי קוסמים יקרים` כדי להיות קוסם! ההוכחה – בספר.. אלירון טובי – נשיא האגודה לקידום אמנות הקסמים בישראל."נהניתי במיוחד מהחומר על להטוטים שולחניים. איזה שפע מבדר! איזו אבחנה דקה לצרכיו של הקוסם החובב! אלמלא דליה פלד, קוסמת ידועה בעצמה, מי היה לוקח על עצמו משימה שכזאת. יוסי נטקוביץ – סגן נשיא האגודה לקידום אמנות הקסמים בישראל."כשקראתי את הספר נדהמתי עד כמה קל בימים אלה להיות קוסם. ההסברים פשוטים וברורים.ממש אי אפשר שלא להצליח, אחדים מן הקסמים שבספר משמשים אותי בהופעותי".יורם בר סלע הקוסם קומיקאי פפושי.

.. לובל בוקנן ואחרים אני קוסם! : לקט עצום של תעלולים, קסמים ואחיזות עינים שכל אחד יוכל לבצע עברית – ט. לשם ,הוצאת חץ,רמת השרון ,1984.

.. אברהם בן עזרא ספר הפעלולים : משחקי היגיון, שעשועי חשיבה, קסמים ; איורים – ראובן נוטלס, 'כתר,1986.

 הקוסמים – דליה פלד, יורם בר-סלע, אלירון טובי  איקס מיקס טריקס -קסמים בקלפים איירו גלעד בן צור ויורם בר סלע הוצאת דליה פלד, 1987.(לספר צורף איקס מיקס טריקס [הקלטת שמע] : קסמים בקלפים / הפקה ובימוי – יוני חן ; מוסיקה מקורית ועיבודים – רוני לרנר ; מציגים – יורם בר-סלע, אלירון טובי, דליה פלד.
( זה היה אמור להיות הספר הראשון בסדרה של "איקס מיקס טריקס " שישה ספרים שכל אחד מהם היה אמור להתמקד בנושא אחר של אמנות הקסמים : קסמי הבמה ,קריאת מחשבות, קסמים עם אביזרים ביתיים ,קסמים במספרים , וקסמים כאמנות .אך אף לא אחד מהם יצא לאור. )

רוברט בראון תעלולים וניסויים במדע : שכל אחד יכול לעשות בביתו,חץ,1987.

להטוטי קסם / ונסה ביילי

ונסה ביילי להטוטי קסם עברית דפנה לוי ,כתר ,1992.

תקציר :להטוטי קסם הוא ספר הפעלה משעשע לילדים בני כל הגילים. ההוראות פשוטות וברורות ומלוות בצילומי צבע. להטוטי קסם יחשוף לפניכם כמה מן הסודות הכמוסים של הקוסמים. במעט אימון ובעזרת כמה אביזרים המצויים בכל בית תוכלו גם אתם להפוך לקןסמים ולעורר את התפעלותם של החברים ובני המשפחה.

ונסה ביילי    להטוטי קלפים /  עברית דפנה לוי    ירושלים :   כתר,   1992

תקציר:ספר הפעלה משעשע לילדי בני כל הגילים. להטוטי קלפים יחשוף לפניכם כמה מהסודות הכמוסים של קוסמים. במעט אימון ובעזרת אבזרים המצויים בכל בית תוכלו גם אתם להפוך לקוסמים ולעורר התפעלותם של החברים ובני המשפחה. הוראות פשוטות וברורות ומלוות בצילומי צבע.

. . ג'ימס לואיס קסם קטן והאוכל מוכן :34 להטוטי מטבח מדהימים איורים על ידי רבקה הירש ; תרגום רות רז,אח ,1992.
תקציר :בדיוק כמו קסם! להטוטי מטבח מדעיים אלה ידהימו את חבריך וירשימו את קרוביך.
אין צורך לקנות מערכת כימית יקרה. מוצגים כאן 34 ניסויים משעשעים שתוכל לבצע במטבח בכוחות עצמך – או עם מעט עזרה של אימא ואבא. כל אשר אתה זקוק לו הם דברים המצויים בבית כמו קערות ערבול, קרטוני חלב, פחיות שתייה, פופקורן וצימוקים.
הייה לאשף מטבח עם להטוטי מדע כמו אלה:
* גרום לביצה לצוף במים
* תלה כף מקצה אפך
* נפח בלון – מבלי לנשוף בו
* גרום למים לזרום כלפי מעלה
* שלח הודעות בלתי נראות
* צור טורנדו בתוך בקבוק
* רגל מעבר לפינות בעזרת קרטון חלב

ארתור גוד   123 קסמים מדהימים איורים – פוייט ; תרגום – מירי ליטווק הוצאת סהר, 1992.

. . קליוסטרו, הקוסם  קסמים מקצועיים לחובבים איורים – מנחם לינדרפלד, ראש העיין הוצאת פרולוג ,1996.

לורנס ליטון ספר הקסמים הראשון שלי  עברית טל כרמל ,ידיעות אחרונות ,1996.

תקציר :גדוש בלהטוטי קסמים מדהימים, ומשעשעים. זהו מדריך לאינסוף רעיונות ופעלולים שירתקו את כל בני המשפחה. בכל זוג עמודים תמצאו להטוט אחר ומפתה לניסוי. ממקסם העלמת צעיפי משי ועד לשליפה ארנב (צעצוע) מתוך קופסא ריקה. שפע עצות לדברי-קישור, לאחיזת עיניים ותוכנית חזרות לקוסמים הצעירים לקראת ההופעה המדהימה והמרתקת. כל החומרים הדרושים לביצוע המשימות השונות ולהכנת אביזרי הקסם, עשויים מחומרים הזמינים בכל בית ועלותם נמוכה. בספר הוראות פשוטות ורעיונות קלים לביצוע ותמונות מרהיבות המפרטות כל שלב ושלב של עשיה.

 דיב בראון ופול ריב ספר הפעלולים הראשון שלי  עברית טל כרמל, הוצאת ידיעות אחרונות ,1996.

  תקציר :זהו עוד ספר בתחום המרתק של עולם הקסמים והכישוף. איך ילמד ילדך להעלים מטבע בחלל האוויר? וקלפים מול עיניהם המשתאות של הצופים? ואיך יוציא אינסוף מטפחות משי מרהיבות מתוך קופסא ריקה? וכיצד יתכנן ויוציא לפועל מופעים מרתקים לעיני חבריו? כל אלה ועוד רבים אחרים בספר המשך לספר הקסמים הראשון שלי שהפך מיד עם צאתו לספר חובה בביתו של כל ילד יצירתי ושובב. כל החומרים הדרושים לביצוע המשימות השונות זמינים בכל בית ובעלות נמוכה. ספר הוראות פשוטות ורעיונות קלים לביצוע ותמונות מרהיבות המפרטות כל שלב ושלב של העשייה.

ריק דיויס כישורים שטותיים בהחלט :   101 שעשועים מבדרים שכיף להשתטות איתם איורים ג'ון מאטר מאנגלית נורית לוינסון /   תל-אביב : כנרת, 1997.

ארתור גוד   קסמים מעולם אחר : קסמים וטריקים מעולם המדע איורים – פוייט ; [תרגום – מירי ליטווק].סהר, 1998.

 תקציר :

  • קסמים מעולם אחר" הוא ספר קסמים וטריקים מדהים.
  • מדי יום ביומו אנו משתמשים במאות חפצים ומכשירים שונים, מבלי להרהר באופן תפקודם. לרובנו דרך פעולתם היא מסתורית ובלתי מוסברת, בדומה לקסמים שאנו רואים בהופעות של קוסמים.
  • איך נצליח להשתלב בעולם בו מדע וקסם שזורים זה בזה?
  • ספר זה מסייע להיכנס לעולם זה, עולם של קסמים מדהימים, "הוקוס- פוקוס" על בסיס מדעי.

 ישראל בויום זה סוד הקסם :ספר הקסמים החדש 1999

תקציר :בספר זה תגלו מגוון רחב של קסמים, שבהם תוכלו להפתיע את המשפחה, החברים ובעצם את כולם. הקסמים מפורטים ומלווים בהסברים פשוטים ונוחים שאינם דורשים ציוד מיוחד. בין הקסמים בספר תוכלו למצוא קסמי קלפים, טלפתיה וקריאת מחשבות, ריחוף והעלמת חפצים, קסמי מטבעות ועוד. אחרי אימון קצר תפתחו זריזות ידיים ומיומנות, ותגלו שגם אתם יכולים להיות קוסמים. ישראל בויום חי ונשם קסמים כבר מגיל צעיר. את סודות המקצוע למד מאביו ובגיל 5 כבר הקסים את חבריו לגן. מאוחר יותר זיכו אותו כישוריו בפרסים שונים ובמקום הראשון בתחרות לקוסמים צעירים בהיותו בן 12 בלבד. גם בצבא לא זנח ישראל את אהבתו לקסמים ושירת כקוסם הראשון בצה"ל, בצוות הווי פיקוד דרום. עם שיחרורו המשיך להשתלמויות בנושא בארה"ב ובאירופה. כיום מופיע ישראל בויום בפני קהל ובפני מצלמות הטלוויזיה, הוא בעל טור בשבועון הטלוויזיה "פנאי פלוס" ומעביר קורסים שונים בנושא.

ישראל בויום " קסמים ומדע :   [קסמים וחידות הגיון לפיתוח הרטוריקה והקוארדינציה] /    ראשל"צ [ז"א ראשון לציון] :   ישראל בוים – הוצאה לאור,   תשס"ח 2008 מהדורה שנייה 2010

תקציר :קסמים ומדע" הנו ספר לכל המשפחה, המאפשר הליכה בשביל הדק שבין עולם הקסם לעולם המדע.

אברהם בן עזרא מחשבתחילה הוצאת קרטוב, 2003. סיפורי חשבון והיגיון, חידות פתורות, פעלולים וקסמים ונושאי חשיבה ומדע.

פרק ראשון מהספר באתר "הידען "

. ליאור מנור ספר הקסמים של ליאור מנור  ,כינרת 2005.

 תקציר :בספר זה מופיעים עשרות קסמים שתוכלו להציג בפני חבריכם, משפחתכם וכל קהל אחר. ההסברים לביצוע הקסמים מלווים בתמונות רבות המסייעות לתהליך הלימוד וההבנה. יש בספר קסמים פשוטים לביצוע ויש הדורשים אימון רב, החל בהעלמת מטבעות, דרך קסם הכוסות והכדורים ועד לבחורה שמופיעה יש מאין מתוך ארגז ריק. צעד צעד, בשפה פשוטה ובהירה, ייפתח בפניכם צוהר לעולם מדהים וקסום תרתי משמע. העיסוק המהנה בתחביב הקסמים יתרום לפיתוח החשיבה והיצירתיות שלכם, ישפר את הקואורדינציה, הביטחון העצמי ויכולת המשחק שלכם, ויספק לכם שעות של הנאה יוצאת דופן. הצטרפו למסע קסום לעולם הקסום, שבו תוכלו ללמוד את רזי המקצוע ולהקסים אחרים. ליאור מנו, אחד הקוסמים המובילים בארץ ומן הקוסמים הטובים בעולם, מופיע זה שנים בארץ ובעולם על במות שונות, ומדהים ומשעשע קהל מגוון של צופים בקסמיו ובדרך ההגשה ההומוריסטית הייחודית לו. בדרכו הארוכה בתחום זה המציא, פיתח ושיכלל קסמים רבים, ושימש מורה רב-השפעה על דור הקוסמים החדש.

 

שגיב לוי " MAGIC ספר סודות הקסמים –לשיפור החשיבה והיצירתיות " . 2007 .

תקציר :ספר לימוד קסמים ייחודי וראשון מסוגו בעולם החושף את סודות הקסמים המקצועיים ואופן ביצועם לקהל הרחב.
הספר מומלץ לכל אדם מגיל 12 ומעלה ללא צורך בידע או ניסיון קודם.
לימוד עיקרון ביצוע הקסמים, שלב אחר שלב, יכול להפוך כל אחד לקוסם אמיתי. תהליך הלימוד מוביל לשיפור החשיבה היצירתית ומקנה כלים להעצמה אישית ולביטחון עצמי.

, קון  איגולדן  האל איגולדן   הספר המסוכן לבנים / עברית אלכס דורון     בנימינה :   גלורי היכל התהילה,   2008.
תקציר:למי מאיתנו לא נמאס שילדיו יושבים כל היום מול הטלוויזיה או רובצים שעות מול המחשב? מי מאיתנו לא היה רוצה שהילד שלו יהיה קצת יותר משכיל, מתעניין, רחב אופקים? אבל הילדים של היום, יודעים כולנו, ממעטים לשחק בחוץ, לעסוק בתחביבים שהיו בעבר נוף ילדותינו, לטייל ולקרוא. ובכן, לא עוד. ב""ספר המסוכן"" תוכלו למצוא את הפתרון: איך לשחק בעשרות משחקי חברה, איך לבנות בית על העץ או להכין חכה לדייג, כיצד להרכיב סוללה או לשחק כדורגל שולחן. מידע הקרבות הגדולים בהיסטוריה, איך למצוא את כוכב הצפון ודובה הגדולה ואיך לעזאזל בונים עגלת מירוץ? וגם איך לעשות קסמים.  כל זאת ועוד מאות נושאים נוספים תוכלו למצוא יחד עם ילדכם ב""ספר המסוכן"", בשפה ובסגנון כתיבה קליל ומלא בהומור. הספר ראה אור בבריטניה ומוביל מאז את טבלאות רבי המכר בחנויות .הספרים ובאמזון.

ישראל בויום  קסמים ומדע.: סמים וחידות הגיון לפיתוח הרטוריקה והקואורדינציה /   צילומים ופורטרטים: רפאל בן דור; רעיונות: יובל שחר; הסברים מדעיים: רפאל ל. קרסו, אורן שריקי, מוטי מאיר; איורים: אלין שלח  ראשון לציון :   [המחבר],   2010.

תקציר:קסמים ומדע " הינו ספר המשפחה, המאפשר הליכה בשביל הדק שבין עולם הקסם לעולם המדע.

בן  דנה   הוקוס פוקוס! :   ספר הקסמים שלי / איורים: אנדי גור; מאנגלית: חגי ברקת   קרית גת : דני ספרים,2012.

תקציר :מי לא חולם להיות קוסם, כשכל העיניים מופנות אליו בתדהמה, בפליאה ובהערצה? להחזיק שרביט קסמים ביד וללחוש בשקט את מילת המפתח "אבראקדברא".'הוקוס פוקוס – ספר הקסמים שלי' מאת בן דנה, מיועד לקוסם המתחיל, שיקסים את כל הסובבים וייקח אותם לחוויה של דמיון בעולם שכולו אחיזת עיניים וטריקים.הספר מלא וגדוש בכל טוב: תכסיסי קלפים, מטבעות נעלמים, שרביטי קסם מתכווצים, קופסות גפרורים נעות, הכנת מופע קסמים ועוד קסמים רבים, שמובאים בהסברים והוראות קלות להבנה, מנוקד לילדים קטנים, שלב אחר שלב, ומלווים באיורים צבעוניים ומשעשעים.כל האביזרים בספר נמצאים בכל בית, והקסמים קלים להכנה.הוקוס פוקוס הוא המפתח לתחילתה של דרך מופלאה לעולם, שכולו קסם, ושילמד, יכוון וידריך אתכם אל רזי המקצוע של זריזות ידיים, דמיון מפותח ותכנון מראש.

ביקורת  של שלי ניידיץ' על הספר 

 אלברט ד.שפר בהשתתפות .אמילי הוקינס עולם הקסמים   סודותיה של אמנות האשליות / תרגם גיא הרלינג    [תל אביב  שוקן 2012..

תקציר :אם אתם מעוניינים להפתיע ולהדהים את הסובבים אתכם; אם אתם משתוקקים ללמוד את סודותיהם של עושי הלהטים הקדומים; אם אתם כמהים להבין את האמת שמאחורי האשליות המהפנטות ביותר בעולם – מצאתם את מבוקשכם! ספר זה מעביר את שרביט הידע של אשפי האשליות הגדולים בכל הזמנים לדור חדש של קוסמים.שמרו היטב על הסודות החבויים כאן. הקסם טמון במסתורין. .אחת החוויות שהכי מרגשות ילדים ומבוגרים היא צפייה במופעי קסמים: כולם אוהבים את המטפחות שמשנות צבע, את הארנבת המופיעה ונעלמת ואת הטבעות שמתחברות זו לזו בלי שום דרך נראית לעין. לכל אלה מיועד הספר הזה, שאינו ספר רגיל: בכל דף יש מעטפות נסתרות, פתקים וחלוניות שמאחוריהם מסתתר סוד נוסף שנחשף ומסביר איך מבצעים את תעלולי אחיזת העיניים הכי מוכרים והכי מסתוריים.

קסמים במתמטיקה

 יעקב פרלמן מתמטיקה מבדחת /   תרגמו ועבדו לפי ספרו של י. פרלמן: אריה בוכנר, אברהם ברלס. תל אביב :   יסוד,   תשכ"א 1961.

יעקב פרלמן מתמטיקה להנאתך : חידות ושעשועים ,תרגום יורם רוזנפלד ,הוצאת פרוינד,1966.

טריקים מתמטאים .אוסף של חידות ושעועים מתמטיים שחוברו על ידי המחבר היהודי רוסי שחיבר ספרים רבים בנושאי המתמטיקה, הפיזיקה והאסטרונומיה בברית- המועצות.

מרילין ברנס אני שונא מתמטיקה איירה הרטה היירסטון עברית עדנה קורנפלד, סדרת אבני יסוד במדע, הוצאת ניצנים ,1979. ( שעשועים וטריקים מתמטיים )

.אהרון מוריאלי .ריבועי קסם הוצאת א. מוריאלי ,2006.

ספרי חשיבה מדעית הקשורים בקסמים

יצחק אבנון שעשועי מדע לילדים מסדה ,1946.כולל ניסויים שונים ששימשו כבסיס לקסמי במה ..

יעקב פרלמן פיסיקה להנאתך הוצאת פרוינד ,1968 ( ומהדורות נוספות ב1978 וב-1995) כולל טריקים שונים ששימשו כבסיס לקסמי במה .

פיסיקה להנאתך י . פרלמן אזל במלאי

. הנס יורגן פרס נסה ודע שעשועי מדע :200 ניסויים ויותר מתחומי המדע והטכניקה תרגום עדנה קורנפלד, הוצאת ניצנים ,1976.תקציר :

ידע נרחב על כוחות הטבע והישגי הטכניקה באמצעות ניסויים מדעיים מרתקים!
בספר זה מוגשים לך 204 ניסויים עם דברי הנחיה תמציתית ועם תמונות הדגמה מאלפות. יתר על כל, כדי לבצע אותם אין צורך במכשירים מיוחדים או באביזרים מיוחדים; כל מה שדרוש לך נמצא בדרך כלל בכל משק בית. ואכן – התוצאות מפתיעות, לעתים אפילו מדהימות; ממש כמו להטוטי כישוף. ואף על-פי-כן, אין כאן מעשי כשפים, כלל וכלל לא. כל אחד מן הניסויים האלה מתבצע בהתאם לחוקי הטבע. כך נוכל, כדרך אגב, תוך כדי בילוי מרתק ומשעשע, להכיר ולהבין את חוקי היסוד של מדעי הפיסיקה, הכימיה, הביולוגיה, האסטרונומיה ועוד – אוצר של ידע, שבתקופתנו, תקופת הטכנולוגיה, כל אחד זקוק לו.


.הנס יורגן פרס פילאי יום יום :גילויים בטבע ובמדע הוצאת ניצנים,1977 .


. מרילין ברנס צא וחשוב :איך להתגבר על בעיה או סוגיה גדולה ממך תרגמה עדנה קורנפלד ,סדרת "אבני יסוד במדע ,הוצאת ניצנים ,1978.( ספר שאמנם אינו ספר לימוד קסמים ממש אבל אין כמוהו כדי להסביר את החשיבה שמובילה לביצוע ניסויים וקסמים ) .

ספר מבריק שעוזר לאדם לפתור בעיות שצצות ברגע שאינך מצפה להם כמו למשל ערבול מחשבות בפקק תנועה, או במצב של אני נכנע-לא יכול יותר, או מה לעשות שהתעוררתם בצד שמאל וכל היום הפוך. הספר מבוסס על מחקרים וניסויים בבני אדם וסטודנטים באוניברסיטאות. שווה קריאה  והספר הזה יכול להציל לכם את היום.

הנס יורגן פרס סודות הטבע :ניסויים ותצפיות בטבע תרגום בת שמואל ,סדרת אבני יסוד במדע, הוצאת ניצנים ,1979.


קרל סגן עולם רדוף שדים :המדע כנר בעלטה תרגום עמנואל לוטם , הוצאת הד ארצי ,1997.

 קלטות הקסמים

 

( רשימה זאת אינה יכולה להיות שלמה ללא איזכור של קלטות השמע הוידאו והדי וי די שהם  כיום מקור עיקרי להעברת ידע בקהיליית הקוסמים . הנה רשימה חלקית ככל הנראה של קלטות אלו . ( תודה לאלדד טורנר שסיפק את המידע )

הקונספט של קלטת לימוד לקסמים נוצר ככל הנראה ב-1987  עם איקס מיקס טריקס [הקלטת שמע]  שצורפה לספר קסמים בקלפים ם של דליה פלד ושותפים  הפקה ובימוי – יוני חן ; מוסיקה מקורית ועיבודים – רוני לרנר ; מציגים – יורם בר-סלע, אלירון טובי, דליה פלד. 

איך להיות קוסם פנטסטי ב 60 דק' הוצאת אגמון הפקות 1987 סרט על ביה"ס לקוסמים של קליוסטרו .

 

יואב קסמים בקלפים-בקלטת או בדיסק למחשב.מרכז הקסמים הישראלי .

 

MAESTR O קסמים כולל ספר הוראות ל75 קסמים
מגיל 7 ומעלה

הודיני הגדול :קסמים כולל ספר הוראות ל50 קסמים
מגיל 7 ומעלה

 

סודות מעולם הקסמים של דיקו-קלטת ודיסק למחשב.

עולם הקסמים של צ'יקו ודיקו-קלטת ודיסק למחשב.

 

 

ללמוד קסמים בכיף1+2  שני  דיסקים  עם הקוסם רועי אורון-htt

מולטי מג'יק-רועי אורון-CD.

 

 MAGIC – "סודות הקסם"- של צביקה טוויק. קלטת או DVD. הוצאת הד ארצי ,2004 .

  

 

ערכות למשחקי קסמים

 

המאסטרו הגדול   חברת דיאמנט ,2006.

ערכת  משחק   לקוסם הצעיר הכוללת כובע, גלימה, שרביט, כפפות ו-200 קסמים שונים עם חוברת הסברה , בעזרתם יכול הילד ליצור מופע קסמים מרהיב. הערכה מכילה קלפים, גביעים, כדורי פלא, טבעת קסמים, בלונים ועוד, ומגיעה במזוודה ניידת. כמו כן, מצורפת לערכה חוברת הסברה קלה להבנה, המפרטת את כל סוגי הקסמים שניתן לעשות באמצעות הפריטים – יצירת כסף, קסמים עם קלפים, להטוטים עם כוסות, טלפתיה במספרים, הבלון החסון, להטוטים עם גפרורים ועוד.גילאים: 6 ומעלה.

.

קסמים באייפון

Book of magick

(ספר הקסמים), אפליקציה המרכזת עבורכם 60 טריקים וקסמים המחולקים ל-7 קטגוריות שונות (טריקים לבר, טריקים רומנטיים, להטוטי קלפים, קסמים בעזרת מטבעות ועוד..). חלוקת הטריקים מתבצעת עפ"י סוגי הקסמים, מורכבות הקסם, ועפ"י השפעתו על קהל המשתתפים. לאחר בחירת הקסם הרצוי ניתן לצפות בסרטון וידאו אשר מסביר כיצד לבצעו ואף לשמור אותו באלבום התמונות. ניתן לשתף את הסרטון במייל.

סיפורים היסטוריים על חיי קוסמים אמיתיים

. אלכס (אלי)  זהבי  (  שם בדוי של אלישע בן מרדכי ) הודיני הגדול אמן הבריחות :חייו והרפתקאותיו של בן הרב שהפך לקוסם המפורסם ביותר בעולם א אלישר, 1982 ושוב באסטרולוג ,2000.

תקציר הספר :הודיני הגדול, זה היה שמו הבימתי של אריק וויס (1874 – 1927), בנו של רב יהודי שהפך לקוסם ואמן הבריחות המפורסם ביותר בעולם. עוד בחייו היה הארי הודיני לאגדה – מבצעי ההיחלצות מכבלים ומאזיקים, שנעשו לעיני כל ותוך סכנת חיים ממשית, הדהימו את הצופים. הוא הופיע לפני שליטים ואצילים, כמו גם לפני המוני העם, ובכל הופעה הציג מבצעים חדשים, מסמרי שיער ומסוכנים. הודיני הגדול הינו שם שהפך לאגדה עוד בחייו, ויותר מכך אחרי מותו. הרפתקן באופיו, ששכלל את כישוריו בתחום בו בחר להתמנות עד לשיאים שלא נשברו עד היום. הסיפור המופלא של הודיני הגדול מובא בשפה קולחת, מותאם לבני נוער ומאוייר בעשרות תמונות וציורים.


פרקים על הודיני הופיעו בספרים
אריה חשביה עלילות בלתי נשכחות בבריחות נועזות אייר משה מודלינגר ,הוצאת לדורי ,1959 ( הספר יצא לאור שוב בשם "בריחות נועזות " ב-1968) .
יריב אמציה (שם בדוי של פנחס שדה ) ויעקב אבישי שי לנוער : אנתולוגיה כללית : ספרות, מדע, אמנות, יהדות, אנשי-מופת, ארצות ועמים, שעשועי חברה הוצאת מ.מזרחי ,1965. ( כולל פרקים על הודיני ,ועל האוטומאט המשחק בשחמט ודמויות קירקס מפורסמות אחרות ) .

 הודיני הקוסם המפורסם מכולם הפך בשנים האחרונות לגבור עשרות ספרי בדיון על חייו בהם כגיבור סיפורים בלשיים ,וכמה וכמה ספרים שעוסקים במערכת היחסים המוזרה שלו עם יוצר ספרי שרלוק הולמס ארתור קונן דויל שהאמין בעל טבעי.

ראו רשימה על הצגה לילדים על חייו :

איך הפך אריק וייס הילד להודיני הקוסם הגדול 

דיויד פישר    קוסם המלחמה:   האיש שכישף ניצחון במדבר / מאנגלית גרשון גירון    אור יהודה : כנרת, זמורה-ביתן, 2009.

תקציר:

ג'ספר מסקליין, הקוסם ומאחֵז העיניים הגדול בעידן המודרני, נמנה עם גיבוריה הנשכחים של בריטניה. בפרוץ מלחמת העולם השנייה, אחרי שזכה לפרסום עולמי, נידב את שירותיו לצבא הבריטי מתוך אמונה שכישוריו יעניקו לכוחותיה יתרון אמיתי בקרב. וכך היה.מסקליין פצח בשורה של תעלולי ביון ותרמית. הוא נשלח למצרים, שבה מפציצים גרמניים תקפו מדי לילה את נמל אלכסנדריה, ושם ברא נמל פיקטיבי ומשך אליו את התוקפים; הוא "העלים" באחיזת עיניים את תעלת סואץ בעזרת צוות של פועלי בימה, מומחי הסוואה ומתנדבים; הוא ניהל קרב מוחות רווי תחבולות עם מנהיגים ערבים שעמדו להסגיר את עמדת הבריטים במצרים; הוא ערך מופע בתוך ארמון המלך בקהיר כדי לעלות על עקבות משדר גרמני שהוחבא בו — מבצע עתיר סיכונים שדרש מיומנויות של פורץ לצד כישורי בימה של קוסם; ובין לבין הפליא להמציא כלי נשק נסתרים ומכשירי ריגול — בדיוק מן הסוג שהנפיק " Q " לג'יימס בונד. מלחמתו של מסקליין הגיעה לשיאה בתוכנית התרמית המבריקה שהובילה לניצחון בקרב אל־עלמיין: הקמת צבא־דֶמה שלם בלב המדבר תחת עיניהם של הכוחות הגרמניים שחשבו כי הם מכירים את כל הטריקים שבנמצא. הם טעו.

פול   קיב  סודות הקוסמים הגדולים :   על קוסמים מופלאים ומעלליהם הנהדרים /   איורים: פיטר ביילי ; תרגמה מאנגלית: דבורה בושרי ; עורך מדעי: ישראל קליוסטרו  [תל אביב] :   אגם,   2010.

תקציר :פול קייב, בעצמו קוסם ואמן אשליות בעל שם, משמש יועץ בהפקות של סרטי פנטזיה ומופעי במה שיש בהם פעלולים ואפקטים מיוחדים.
בספר עוסק פול קייב בתולדותיהם של הקוסמים הגדולים. את הפרטים הביוגרפיים והמקצועיים הכניס לסיפור מסגרת המתאר סדרת מפגשים פנטסטיים עם גיבורי הכרזות שהיו תלויות בחדרו. הספר נקרא אם כן כסיפור הרפתקאות מפתיע ומשעשע בגוף ראשון לא פחות מאשר כמסמך תיעודי על תולדות אמני אשליות מפורסמים. 'עסקי השעשועים השתנו מאז מקצה אל קצה, – אבל עדיין אני זוכר את העצות שקיבלתי: להתאמן עד שזה מושלם, לבנות את התמונה הגדולה, לייצר למען הקהל הופעה נהדרת, מסתורית ובלתי נשכחת. העולם הזה הוא מקום מכושף וקסום, וזה תפקידו של הקוסם; להזכיר לאנשים את הדבר הזה ולהעניק להם תחושת התפעמות נהדרת.' 
חותמים את הספר פרק 11 המציע הוראות לביצוע קסמים, ופרק 12 שבו 'כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם לפני המופע', כמו אביזרים, מוזיקה, תלבושת וכו'.
לכריכה האחורית צמודה מעטפה המכילה העתקים מוקטנים של כרזות מן העבר וכרטיסיות לביצוע פעלולי אחיזת עיניים.

שמו של הספר במקור הוא Hocus Pocus: A Tale of Magnificent Magicians (כשמו של הספר הראשון שנכתב אי פעם באנגלית והוקדש כל כולו לקסמים). התרגום העברי ויתר על ה'הוקוס פוקוס' – צירוף הנושא משמעות ברורה בשתי מילים, והחליפו בחזרה מיותרת על כותרת המשנה. החמצה מיותרת, וחבל.
ועוד, כדי להמריץ את שיווק של הספר, לא זו בלבד שנוספה לו הקדמה מאת דניאל ראדקליף (הנער שגילם את דמותו של הארי פוטר בסדרת הסרטים על פי ספרי ג'יי קיי רולינג), אלא שמו של ראדקליף מתנוסס גם על הכריכה הקדמית…

אלכסנדר דיומא זכרונותיו של קוסם ( 1846) ספר בשני כרכים ,עברית ישעיהו לויט ,הוצאת הספריה הישראלית ,1955. רומן היסטורי על התקופה שקדמה למהפכה הצרפתית שבמרכזו עומד הקוסם המפורסם ג'וזף בלזמו הידוע יותר בשם "קליוסטרו".

אלכסנדר ,דיומא מחרוזת המלכה ( 1849) .עברית מיכה פרנקל ,סדרת "קלסיקה לנעור" הוצאת מ.מזרחי ,1993. המשך "זכרונותיו של קוסם ". קליוסטרו מופיע גם בו בתפקיד משני אם כי חשוב,

א"ל דוקטורוב רגטיים , ( 1975) תרגם אהרון אמיר , הוצאת זמורה ביתן מודן , 1976. רומן היסטורי שבו אחת הדמויות היא הקוסם הודיני .

גלן דיוויד גולד קרטר מנצח את השטן ( 2001) עברית יעל אכמון אופוס ,2004.
סיפור היסטורי על קוסם בן דורו של הודיני .הודיני מופיע כדמות משנה . אולי הרומן הטוב ביותר שנכתב על  חיי קוסם.

ספרי לימוד היפנוזה

היפנוזה מוסווית ,תש"ך ( חוברת ללא שם מחבר )
עזריאל משולם ההיפנוזה שנות השישים .( חוברת ללא שם הוצאה )

אלי וואהל היפנוזה שיטתית אין שם הוצאה , 1965 ( מהדורה ב' הוצאת רמדור ,1966.

היפנוזה שיטתית

אלי וואהל טלפטיה בחיי היום יום הוצאת רמדור ,1966

תקציר:

מטרת ספר זה- להורות את הדרך לאושר, באמצעות קובץ תרגילים לפיתוח כוחות נפשיים, העוזרים לאדם להתגבר על בעיות החיים. כן נוגע הספר בפיתוח החוש הטלפטי ושימושו בחיי היום-יום.

אלי וואהל היפנוזה ותופעות הנפש רמדור ,1967

היפנוזה ותופעות הנפש
אלי וואהל טיפול היפנוטי ותורת הסוגסטיה רמדור , 1967 .

אלי וואהל טלפאתיה עלחוש ועולם המיסטיקה . הוצאת אהרוני מאיר

טלפתיה עלחוש ועולם המיסטיקה / אלי וואהל

בנימין קזיוף היפנוזה :תיאוריה ומעשה הוצאת אחיעבר ,1967 (מהדורה נוספת ב1975)


חיים דלפין כיצד לבצע היפנוזה הוצאת יצירה ,1971.

טרי רוב וקרל שנצר היפנוזה :המפתח שלך להצלחה בחיים עברית נורית יהודאי ,בוסתן ,1974 ( ושוב בהוצאת מודן ,1985) .


ג'ון פלצ'ר היפנוזה שימושית תרגום אלי בלאו ,הוצאת ידע ,1979.

סימון אדמונדס היפנוזה וכוחה הפסיכי תרגום זמירה קפלן ,הוצאת אור עם ,1981.
מוריס קליינהאוז ,פזית סלע היפנוזה :מדריך בסיסי לאנשי מקצוע ,1987


אנטולי אודסקי היפנוזה רפואית ושיטות לשליטה עצמית הוצאת א. אודבקי , בת ים , 1988 .


ולרי אוסטין היפנוט עצמי ( 1994) מאנגלית נדיבה פלוטקין , אורעם ,1995.

תקציר:ואלרי אוסטין היפנוט עצמי היפנוזה זו שיטת ריפוי עצמי. היא משמשת מפתח לשינוי דפוסי התנהגות קודמים, או בלתי רצויים וליצירת הרגלים חדשים. כל מה שתרצו לעשות – להפסיק לעשן, להוריד במשקל, להתמודד עם לחצים ולהתגבר על פחד. היפנוזה עצמית תעזור לכם בכל שינוי, במטרה לשפר את חייכם. התת-מודע פועל בדרכים רבות, מכפי שניתן לדמיין. ספר זה ידריך את הקורא צעד אחר צעד בתהליך ההרפיה ובתכנות התת-מודע במטרה להשיג את כל משאלות לבו. ואלרי אוסטין היא היפנותרפיסטית פעילה המנחה סדנאות וקורסים להיפנוזה עצמית. היא משתפת את הקורא בניסיונה רב השנים ומסבירה את הטכניקה, באמצעותה יוכל הקורא להפנט את עצמו.

ראשי הפרקים בספר 

ריצ'י קופלן כיצד להפנט את עצמך ואת זולתך אור עם ,1998. .  

תקציר :

היפנוזה היא מצב תודעה שונה מהרגיל אליו ניתן להגיע באופן עצמאי או בעזרת מנחה/מטפל חיצוני. מצב תודעה זה עשוי להזכיר במובנים מסוימים שינה, אך הוא שונה משינה מבחינות רבות במאפיינים שלו. בעזרת ההיפנוזה ניתן בין היתר לפתור בעיות אישיות ובעיות התנהגות שונות, כמו התמכרויות, פוביות ונדודי-שינה. בין המשתמשים בהיפנוזה ככלי טיפולי ניתן למנות פסיכולוגים ופסיכיאטרים, מדיומים וקוסמים למיניהם. בשנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בהיפנוזה גם על-מנת  לפענח מקרי פשע שונים.

בספר זה מובאים הסברים לגבי צורת פעולתו של המוח וכן טכניקות פשוטות המלמדות את הקורא להפנט את עצמו ואחרים על מנת להפיק את המירב מטכניקה זו. מובאים בין היתר סיפורים שונים של אנשים שנעזרו בשיטה.

המחברת, ד”ר רייצ’ל קופמן היא היפנותרפיסטית מקצועית ועוסקת בין היתר כמרצה ויועצת מינית ומשפחתית. היא הנחתה בארה”ב תוכנית טלוויזיה נושאת פרסים.

מנטליזם

 

רוברט ה. קורטיס הכוחות הנסתרים של הנפש :תחושה על חושית ( 1975) תרגם יוסף כרוסט ,הוצאת אור עם ,1979.

וולטר ארנסט בטלר טלפאתיה ( 1975) עברית זמירה קפלן ,אור עם ,1980.

רודני מרסדן חוויות על חושיות ( 1983) מאנגלית נדיבה פלוטקין, אור עם ,1990.

רודני דיויס תפיסה על חושית  ( 1985) מאנגלית ענת וינריב ,אור עם ,1990.

תקציר:האם התנסית אי-פעם בחוויית "כבר ראיתי" (deja vu)", הראית רוח-רפאים, האם חשת, כי אתה מרחף מעל גופך, או חמת חלום שהתגשם? אם התשובה על שאלות אלה חיובית, ניחנת, ככל הנראה, בנטייה חזקה לתפיסה על-חושית. אם לא, אולי זקוקים כוחות ה"פסי" שלך לדחיפה קלה בכיוון הנכון – ואותה תוכל לקבל זאת מספר זה. תפיסה על-חושית היא החוש השישי שלנו. כולנו ניחנים בו. בספר זה מסביר לנו המחבר, רודני דיוויס, כיצד לחקור ולפתח את כוחות הנפש שלנו. בשפה פשוטה וברורה, הוא מסביר את תופעת התע"ח, ומציע לנו מבדקים פשוטים לתרגול ופיתוח הכשרים העל-חושיים. בספר תפיסה על-חושית, סוקר מחבר הספר רודני דיוויס את הנושאים הבאים: טלפאתיה וראייה חודרני * ידיעה-מראש וידיעה אחורנית * חיפוש במטה-קסם ופסיכומטריה * צפייה בכדור-בדולח והיפנוזה * פסיכוקינזיס והקרנה אסטראלית * תע"ח בבעלי-חיים וחיים לאחר המוות

זק מרטין פיתוח התפיסה העל חושית ( 1986) עברית יוסף כסלו ,הוצאת אור עם ,1992.

תקציר:ספר זה נכתב ע"י אחד המומחים הבולטים של בריטניה בתחום הראייה החודרנית. המחבר מסביר במונחים ברורים ושווים לכל נפש טכניקות בדוקות לפיתוח תפיסה על-חושית על מגוון צורותיה, ובכללן: * טלפתיה * ידיעה מראש * ניחוש העתיד * ראייה חודרנית * פסיכומטריה * פסיכוקינזיס * פתירת חלומות אם אי-פעם חשבת, שטמונים בך כוחות נפש "נסתרים", תכניתו של המחבר זק מרטין תסייע לך לפתח את כשרונותיך הטבעיים ולמצותם. אם סבור אתה, שאין לך יכולת זו, קרא ספר זה והרהר שנית! כדברי זק מרטין: "ישנו עולם שלם של כוחות גנוזים, שטרם נוצלו, מקור לא-אכזב, המצוי בהישג-ידו של כל אדם".

ולטר ארנסט בטלר כיצד לפתח ראיה על חושית ( 1992) הוצאת אור עם , 1992

תקציר:ראיה על-חושית היא היכולת לראות דברים מעבר לטווח הנורמלי של ראייתנו הפיסית. היא נחשבת בדרך כלל למתת שמים, שרק חוזים, נביאים ומגידי עתידות ניחנים בה.

ראייה על-חושית ניתנת לפיתוח – על ידי כל אחד. דומה אולי, כי זכוכית הניחוש, כדור הבדולח ודסקת החול אין מקומם אלא בארץ האגדות, ואולם האמת הלא תיאמן היא, כי בעזרת מידה ראויה של הכנה ושל משמעת, ניתן להפכם לכלים אמינים בפיתוח הראייה העל-חושית.

הספר מתאר ארבעה סוגים של ראייה על-חושית, וכן את היכולת לחזות אירועים בעתיד. כמו כן, ניתנות טכניקות לפיתוח ראייה על-חושית סמויה והוראות לעשיית דסקת חול ומראה שחורה, שתיהן בחזקת תחליפים קבילים לכדור בדולח.

ספר זה, שנכתב על ידיד מחבר נודע בחכמת הנסתר, נותן הוראות מפורטות לפיתוח הראייה העל-חושית.


קרל רידר כיצד תפתח את תפיסתך העל חושית  מאנגלית עינת ספנסר, אור עם  1994.

תקציר:הספר "כיצד תפתח את תפיסתך העל-חושית" מדריך ומלמד בפשטות ובשיטתיות תרגילים עצמיים לפיתוח מוצלח של התחום העל-חושי. בין יתר הנושאים, הנמצאים בספר, ניתן למצוא: * טכניקות של ראייה חודרנית * כדורי בדולח * הגדת עתידות * קריאה בעלי תה * עבודה עם כוחות פנימיים * ניסויים עם החלומות ועוד.

הורוארד קרינגטון כוחותיך העל חושיים  עברית גילה וולף ,הוצאת אור עם ,1994.

תקציר:הספר כוחותיך העל-חושיים מכיל בין יתר הנושאים, את הנושאים הבאים:v הקרנה אסטרליתv כתיבה מוכנית (אוטומטית)v ראייה חודרניתv טלפתיה צפייה בגביש בדולחv היפנוזה v מגנטיזם אישי v הטרנסותופעות מיסטיות נוספות

חנן אברהם לוחמה על חושית  הוצאת אור עם , 1996.

תקציר::

האם קיימת קללת מוות? האם גורמים עוינים שוטפים את מוחם של מדינאים? האם המלחמה הקרה הבין-גושית הפכה ללוחמה על-חושית? הספר לוחמה על חושית, הראשון בסדרת ספרים על מיסטיקה ופרפסיכולוגיה, דן בנושאים התופסים מקום של כבוד במחקר המודרני.סקירה מדוקדקת של תופעות ההיפנוזה, הטלקינזיס והטלפתיה, תוך התבססות על המחקרים העדכניים, שנעשו בתחומים אלה, מוכיחה כי יש מי שמשתמשים בהן למטרות מפוקפקות, כמו: שטיפת מוחם של מנהיגים, השפעה על מהלכים צבאיים, הפעלת חילות מיוחדים ויצירת מגפות פסיכוסומטיות בקרב אוכלוסיות נרחבות, וכך הופכות תופעות אלה ל"נשק", שההגנה מפניו היא כמעט בלתי אפשרית.חנן אברהם הוא מחשובי החוקרים בתחום התופעות העל-חושיות. הוא נושא תארים אקדמיים רבים וחבר במוסדות וארגונים שונים ברחבי העולם העוסקים בחקר העל-חושי.מזה כשלושים שנה מקדם חנן אברהם את תחומי הרפואה האלטרנטיבית בישראל, והוא נחשב להילר הראשון בארץ, המשתמש בדמיון מודרך כאמצעי להמרצת מערכת החיסון של גוף האדם.כישוריו האינטואיטיביים משמשים לעזרת גופים שונים, וביניהם צה"ל.מחקריו של חנן אברהם בתחומי ההיפנוזה, גלגול נשמות, אסטרולוגיה, כירולוגיה וקלפי טארוט מצאו ביטוי במאמרים ובתוכניות רדיו וטלוויזיה.

הספר סוקר את כל המחקרים וההיסטוריה של תופעות על חושיות שנעשות על ידי האדם כמו למשל קריאת מחשבות ניחושים הזזת עצמים בכוח המחשבה ועוד ושימושם בצרכים כמו למשל בלחימה. המחבר נחשב כמומחה מספר אחד בארץ בעל תארים אקדמאיים ועוד

ג'ונתן קינר וקרל רידר מסע אל עולם הנסתר :מדריך שימושי לשש תורות בתחום הנסתר:אסטרולגיה, הילות, קלפי טארוט, חיפוש על חושי, תורת כף היד ותפיסה על חושית. עברית גילה וולף הוצאת אור עם ,1997.

תקציר:מדריך שימושי לשש תורות בתחום הנסתר: אסטרולוגיה, הילות, קלפי טארוט, חיפוש על-חושי, תורת כף היד, ותפיסה על-חושית

הספר מסע אל עולם הנסתר הנו מבוא מקצועי ומרתק לשש אמנויות פופולריות העוסקות בתורת הנסתר: אסטרולוגיה, קריאת הילות, קלפי טארוט, חיפוש על-חושי, תורת כף היד ותפיסה על-חושית.

ספר זה יסייע לכם לגלות את הכוחות הפנימיים שלכם, להגביר את המודעות שלכם למופלא מכם ולפתח את היכולת העל-חושית הטמונה בכם.

כל פרק מספק לקורא גם התנסות מעשית בתחומי תורת הנסתר הנזכרים בו. למדו על מזל הירח שלכם וכיצד לקרוא הורוסקופ. גלו כיצד לקרוא הילות וקראו על הסודות העתיקים של קלפי הטארוט. למדו לערוך חיפוש על-חושי כדי לקבל תשובות לשאלות ולעמוד על המסרים הטמונים בכף היד. פתחו את הכוחות הטלפתיים שלכם ואת התפיסה העל-חושית.

התרגילים והאיורים המפורטים המובאים בספר מסע אל עולם הנסתר יובילו אתכם צעד אחר צעד להגברת המודעות לנסתר, יסבו לכם הנאה רבה ויאפשרו לכם לפתח את הכוחות החבויים בכם במלואם.

ג'ונתן קיינר הנו כותב המדור האסטרולוגי של העיתון "דיילי מייל", וכמו כן כותב עבור כתבי עת נוספים באוסטרליה ובארה"ב.
קרל ריידר הנו סופר ופילוסוף המתמחה בחקר הנסתר ובתופעות פארנורמליות. ספרו כיצד תפתח את תפיסתך העל-חושית הופיע בהוצאת "אור-עם".

פיט סנדרס גם לך יש תפיסה על חושית :שיטת הנשימה החופשית ( 1989) תרגום נורית לוינסון , 1998.

תקציר:

לפי ספר זה לא תאמינו אבל העולם העל חושי הוא עולם ממשי וגם אנחנו יכולים להיות חלק ממנו. הספר מלמד אותך לייחד את כישוריך, למצוא אותם על מנת שתוכל לתפוס גם את העולם העל חושי.

האם אי פעם קיווית להגיע אל מעבר לעולם היומיומי ולהתנסות בידע לא מוגבל ובשליטה על גורלך? האם אי פעם חלמת לגעת בחוכמה על חושית בכל רגע שתזדקק לה? הכישורים האל נמצאים עכשיו בהישג ידך. דמיין לעצמך איך תרגיש כשתתעורר כל בוקר בידיעה מה צפוי לך ביום הבא; כשתהיה מסוגל לחוש מראש במצב רוחם של האנשים שאיתם תיפגש; כשתוכל לנקוט בדיוק בכל הצעדים שיעזרו לך להצליח בכל מעשיך. כשתגמור לקרוא את הספר הזה – כוח זה יכול להיות שלך! אין עוד סיבה להשאר מוגבל ולהסתפק בדיבור על רעיון התפיסה העל – חושית אין עוד סיבה לבקש עזרה וייעוץ מן המעטים שניחנו בכישורים אלה באופן טבעי – "בעלי כושר על – חושי". העולם העל – חושי הוא עולם ממשי. גם אתה יכול להיות חלק ממנו. פיט א. סנדרס, בוגר המכון הטכנולוגי במסצ`וסטס, הוא מייסד שיטת "הנשמה החופשית". ארגון ללא כוונות רווח, המאפשר לציבור להתוודע לטכניקות מהפכניות של לימוד עצמי כדי לפתח כישורים על – חושיים.

סוזן בלקמור ואדם הארט דיוויס בחנו את קליטתכם העל חושית ( 1995) עברית גילה וולף ,הוצאת אור עם ,2000

תקציר:

האם תהיתם פעם אם ניחנתם ביכולת קליטה על – חושית? ספר זה מעודד אתכם להתנסות בכך ומכיל ניסויים רבים שיעזרו לכם לענות על השאלות הבאות: האם טלפתיה קיימת? האם יש לגבישים כוחות מיוחדים? כיצד ניתן למצוא מאגרי מים תת – קרקעיים? מדוע המטוטלת מסתובבת? האם ביכולתכם להשפיע על חלומותיהם של אחרים? כיצד הצליחו אנשים לחזות את העתיד? האם יש ממש באסטרולוגיה?

ריצ'רד ברוטון פרפסיכולוגיה :המדע השנוי במחלוקת ( 1991) תרגום אסתר וכטל, אור עם ,1995.

תקציר הספר:

שמונים אחוזים מכלל האמריקנים טוענים שחוו תופעות פרפסיכולוגיות או תופעות פסי'. אך האם ייתכן לאשש מדעית את קיומם של תפיסה על-חושית, פסיכוקינזיס, פולטרגייסט, גלגול נשמות וחוויה חוץ-גופית?
לדברי ד"ר ריצ'ארד ברוטון, מנהל המחקר של המכון לפרפסיכולוגיה בארה"ב, מכון שהיה לשם דבר בעולם כולו, מאות ניסויים פרפסיכולוגיים הניבו תוצאות שאי אפשר להתעלם מהן.בספר שלפנינו מציג ד"ר ברוטון לקורא, שאיננו איש המקצוע, את המבוא המוסמך הראשון למכלול הראיות המדעיות שנאספו בחקר תופעות פסי'. המחבר פותח צוהר להיסטוריה של הפרפסיכולוגיה ולהתפתחותה, ומתייחס ישירות למחלוקת הנוקבת באשר לעצם קיומה כמדע, וכל זאת בספר מתועד להפליא.
ד"ר ברוטון משרטט את קווי הטריטוריה של הפרפסיכולוגיה, ומגדיר מה נכלל בתחומיה ומה איננו נכלל, מסווג את החוויות העל-חושיות לסוגיהן, ומפרט במדויק אילו חוויות אפשר "להוכיח" בתנאי מעבדה ואילו אי אפשר.לב הספר הוא קשת רחבה של מחקרים פרפסיכולוגיים מן העת האחרונה, שד"ר ברוטון מציגם בשלמותם לרבות תיאורים של הטכניקות השונות למבדקי תופעות פסי' – החל בניסויי הקלפים הקלאסיים למבדקי תפיסה על-חושית וכלה במחקרי שדה של התפרצות פולטרגייסט. בכל דוגמה הוא מסביר כיצד מיישמים החוקרים שיטות מדעיות לחקר החוויות המדהימות, המכונות תופעות פסי'. ד"ר ברוטון מספר על המאמצים הבלתי נלאים לסילוקם של יד המקרה וכל גורמי השפעה חיצוניים אפשריים, יורד לפרטי ההסברים הקונוונציונליים ודן בשיטות הנהוגות להשגת ממצאים.הספר בוחן גם התפתחויות מרעישות במחקרי פסי' ברוסיה ובסין ומציץ בחטף לתכניות הפרפסיכולוגיות של ממשלת ארה"ב. ד"ר ברוטון מדגים בספרו כיצד השיטות הסטטיסטיות המודרניות מגלות ומאששות את נתוני חקר ה-פסי'. כמו כן הוא מראה כיצד באה "יכולת פסי' " לידי ביטוי בחקירות פליליות, בהילינג ואפילו בארכיאולוגיה. למעוניינים להרחיב את אופקיהם עוד יותר מוצעת ביבליוגרפיה מקיפה.פרפסיכולוגיה – המדע השנוי במחלוקת עתיד, בלי ספק, למצוא לעצמו מקום כחיבור קלאסי בין ספרי המחקר בן זמננו. הספר מציע לקוראיו עיון מרתק במאמץ המדעי המושקע בביסוס מציאותן של תופעות פסי' בחיי היומיום.ריצ'ארד ברוטון,Ph.D. , הוא מנהל המחקר במכון לפרפסיכולוגיה בדורהאם שבצפון קרוליינה. כמו כן הוא מנהלה ונשיאה לשעבר של האגודה הבינלאומית לפרפסיכולוגיה.

ויליאם ו. יואיט פיתוח ראיית הנסתר למתחילים .    אור עם ,,1998 

תקציר :נולדתם עם יכולת הקליטה העל-חושית? השתמשו ביכולתכם הטבעית כדי להשיג הצלחה! תארו לעצמכם עד כמה היו חייכם משתפרים אילו הגעתם תמיד להחלטות הנכונות… אילו ידעתם איד להצליח בכל מה שאתם מנסים לעשות, החל מפתרון בעיות יומיומיות ועד לקיום מערכות יחסים מהנות ומספקות…אילו התעוררתם בוקר אחד עם הידיעה שגיליתם את סוד השינוי בכוח סודי, שיאפשר לכם להגשים את חלומותיכם הכמוסים ביותר. הכוח "הסודי" הזה הוענק ללם בלידתכם: זוהי יכולת הקליטה העל-חושית או "החוש השישי" שלכם. ספר זה ילמד אתכם דרכים מהירות וקלות לשלוט בכוח מופלא זה, ולהפוך לאנשים המאושרים והמצליחים שנועדתם להיות. המחבר, ויליאם יואיט, איש מחשבים לשעבר, הוא מרפא מוסמך בהיפנוזה ואסטרולוג מקצועי. הוא מרבה להרצות על היפנוזה, כוחה של התודעה ומטפיסיקה.

ג'ין רוברטס כיצד תפתחו את עוצמתכם העל חושית : ( 1966)  עברית נדיבה פלוטקין ,הוצאת אור עם ,2000  .

הספר הראשון בסדרת התיקשורים עם הישות החוצנית "סת " שבכל אופן נותן הוראות מפורטות כיצד לפתח כישורים טלפטיים .סופרת רבי המכר, גיין רוברטס, מסבירה בספר שהשיק את סדרת "סת" המפורסמת, כיצד תפתחו את עוצמתכם העל-חושית ואת יכולתכם הרוחנית המיוחדת. רוברטס משתפת אתכם בחווייתה הרוחנית הראשונה בעת שפגשה את מדריכה הרוחני המוכר למיליונים "סת".
זוהי הוצאה מיוחדת המודפסת בעזרת רשת סת הבין-לאומית, למלאת 30 שנה ליצירת תופעות ה"סת". הספר "כיצד תפתחו את עוצמתכם העל-חושית", הכולל איורים נפלאים בשני צבעים, חושף כיצד ומדוע הוא קידם את תנועת העידן החדש והפך לחוד החנית של הצמיחה הרוחנית החברתית.
הספר מכיל סיפורים מפליאים אך נכונים בנושא גלגול נשמות, טלפתיה, סיאנסים, חיזויי העתיד ושליטה בחלימה. הספר משמש כספר לימוד על כוחות רוחניים ועומד במבחן הזמן.
"סיפרי סת מציגים מפה חלופית של מציאות עם תרשים חדש של הנשמה… שימושי לכל חוקרי הנפש."
ד"ר דיפאק צ'ופרה,
גיין רוברטס היא היוצרת של תופעת "סת" ומוכרת מיליוני ספרים כחומר לימוד נדרש לכל אחד הנמצא במסע רוחני. מיליוני מאמינים נאמנים הפכו ספר זה למוביל בספרי העידן החדש.

 

ג'ון פרידלנדר  וסינטיה פירסון קליטה על חושית מעשית :טכניקות מעשיות להגברת הקליטה העל חושית עיברית גילה וולף  אור עם ,2000 

קליטה על חושית מעשית / ג'ון פרידלנדר

תומאס רייק ,רותי פישמן החוש השישי :כל מה שרציתם לדעת על העולם המופלא שמעבר לחושים   אסטרולוג ,2001.

 תקציר:

ספר עב – כרס זה מביא את הפירוט הרחב והעמוק ביותר שנכתב אי פעם לגבי תחום מרתק זה של החוש השישי והתופעות הכלולות בו.
ספר זה דן בהיסטוריה של חקירת ולימוד היכולות העל טבעיות ובחלוצי המחקר בתחום זה. תופעות כגון טלפתיה, מושג המוכר לרבים, ניבוי בצורותיו השונות, פסיכוקינזיס או צילום נפשי מוסברות בספר.
תחום עולם החלומות זוכה לפירוט רב.
מושגים כגון ריחוף, פסיכומוטוריקה, תקשור וטלפורמציה זוכים להסבר המתבסס על נתוני מחקר מדעיים.
תחומים שבהם רב הנסתר על הגלוי כגון ג'ינקס, כתיבה אוטומטית, בתים רדופים וסטיגמטה נדונים בהרחבה ועדיין לא הזכרנו את המסע האסטרלי, החיים שלאחר המוות, המדיומליות, הדיבוק, המטוטלת…
כל תחום ותחום של החוש השישי – אלו המפורטים למעלה ורבים אחרים – מפורט ונדון באופן המעמיק ביותר.בנוסף, מובאים תרגילים רבים לשיפור היכולת העל טבעית, ומוקדשים פרקים מיוחדים לגופים האנרגטיים, לאנרגיות קוסמיות וליכולות של האדם להתחבר לאנרגיות אלו.

תומס רייק הינו פאראפסיכולוג וחוקר תופעות על טבעיות במכון אוניברסיטאי בבוסטון, ארה"ב. ריתי פישמן כותבת ספרים בתחום המיסטיקה והרפואה האלטרנטיבית.

 

ביוגרפיה על קוסם

בריאן סלזניק ,  התגלית של הוגו קברה: סיפור במילים ובאיורים  /  מאנגלית – מיכל אסייג  ירושלים :   כתר,   2008 . סיפור על הקוסם ואבי הקולנוע ז'וראז' מליאס .

תקציר :הוּגוֹ קַבּרֶה הוא ילד יתום בן שתים עשרה, מכוון שעונים וגנב. הוא מתגורר בתחנת רכבת הומה מאדם בפריז, ומסתובב בחדרים האפלוליים ובמסדרונות הסודיים של התחנה. כדי לשמור על סודותיו עליו להישאר אלמוני, אבל מפגש עם ילדה מוזרה ואיש זקן ומריר, בעל דוכן צעצועים בתחנה, מעמיד אותו בסכנה. חייו הסמויים של הוגו וסודו השמור ביותר עומדים להיחשף.ציור מסתורי, פנקס סודי, מפתח גנוב, איש מכני ומסר חבוי הם עמוד השדרה של התעלומה העדינה, המורכבת והמהפנטת הזאת. הספר המקסים והמיוחד מגולל את הסיפור באמצעות מילים ואיורים כאחד, וכאשר תפתחו אותו, תגלו שהאיורים לא רק מלווים את הסיפור, אלא עוזרים לספר אותו. ברוכים הבאים לעולמו של הוגו קברה.

מייקל שייבון ההרפתקאות המדהימות של קוואליר וקלי ( 2000) תרגום אלינוער ברגר, הוצאת עם עובד ,2003.
סיפורם הבדיוני של שני אמני קומיקס יהודיים בשנות ה-40 שיוצרים דמות קומיקס בשם "האסקפיסט" קוסם אמן בריחות המבוסס באופן ספציפי על דמותו של הודיני..האסקפיסט הפך לגיבור סדרת סיפורי קומיקס אמיתיים בארה"ב לאחר פירסום הספר.
.
תומס מאן "מריו והקוסם" ( 1930 ) הופיע בעברית בספר "מוות בוונציה וסיפורים אחרים ,בתרגום נילי מירסקי ,הוצאת הקיבוץ המאוחד ,1988 . הסיפור החשוב והמפורסם ביותר בספרות העולמית על קוסם במה . מבוסס על מופע קסמים אמיתי שבו צפה מאן ב1928 .
סטנלי אלין "הרגע המכריע " בתוך אלפרד היצ'קוק . 13 סיפורים נוספים שלא התירו לי להציגם בטלביזיה . עברית עמוס גפן . 1961.( יצא גם עם סיפורי קובץ אחר במהדורה בשם "25 סיפורי פחדים " עם עטיפה חדשה ).קוסם מפורסם מתערב עם יריב שיצליח לבצע בריחה מדהימה מכל אולם ברגע האחרון נראה שלמרות הכל לא יצליח לבצע אותה .האם אחרי הכל ינצח בהתערבות ?
הנרי סלסר "הבריחה האחרונה " בתוך " אלפרד היצ'קוק מגיש זר מעשי רצח עברית נ.בעל –גליל .הוצאת ספיח,1963. קוסם דמוי הודיני מבצע את הבריחה האחרונה שלו לאחר מותו מארון המתים .
הסיפור הופיע גם תחת השם "ההחלצות האחרונה " בקובץ "אלפרד היצ'קוק מגיש :הקברן המוזר ,הוצאת ספיח ,1964.

רומנים למבוגרים על קוסמים

 
יצחק בשביס –זינגר עושה הניפלאות מלובלין ( 1960)
עברית ברוך קרוא ,ספרית הפועלים ,1970. ( עלילות קוסם יהודי בפולין , הספר הוסרט בידי מנחם גולן ,ב1979)

ויליאם גולדמן להטוטים ( 1976) עברית י. ראובני ,ספריית העקרב ,1978 . מותחן פסיכולוגי על פיתום ( אדם המדבר מהבטן ) רצחני והבובה המדברת שלו .הספר גם הוסרט לסרט בכיכובו של אנתוני הופקינס .

ספרי ילדים על קוסמים

 

פרנק באום , "הקוסם המופלא מארץ עוץ
.( 1900) (תורגם לעברית פעמים רבות המהדורה המלאה וביותר והמוארת תורגמה בידי גילי בר הילל בהוצאת אריה ניר 2006. ) . הדמות שעל שמה נקרא הספר הוא קוסם וונטרילוקיסט (מדבר מהבטן ) רגיל למדי שמוצא את עצמו בארץ עוץ הקסומה ששם יש כוחות כישוף אמיתיים והופך עם הטריקים שלו לשליט כל יכול .. בעברית זכה הסיפור לגרסת מחזמר ידועה מאוד של אורי פסטר בשם "הקוסם ".
גרגורי מגוויר מרשעת :חייה וזמנה של המכשפה הרעה של המערב מאנגלית מאירה לבנת ,הד ארצי ,1999 .
גירסה למבוגרים של הקוסם מארץ עוץ שבה הקוסם מוצג בצורה שונה ועוינת מאוד.

דאן גופאל מוקרג'י אנו עולים להימלאי ( 1930 ) עברית יצחק למדן ,הוצאת אמנות ,1931.נער הודי ובן לוייתו נודדים ברחבי הודו וניתקלים במבצעי להטים מדהימים .. מספריו של המחבר תורגמו גם "פני אחי " ( תורגם 1933)  "קרי הפיל " ( תורגם 1946) ועלילות ססגרון :קורות יון אחד " ו(תורגם 1951 ותחת השם "ססגוני בארץ הג'ונגל " 1952)


אריקה מאן מוק הדוד הקוסם , ( 1934) תרגום חוה פיכמן הוצאת מצפה ,1943 מהדורה שנייה הוצאת יהושע צ'צ'יק 1951 ) . ספר לילדים מאת בתו של תומאס מאן על מבצע בלשי של נער היוצא לחפש את אחיו הקטן שנעלם ומוצא אותו במרתף התיאטרון שבו מופיע דודו הקוסם .

 

יאנוש קורצ'ק קיטוש הקוסם ( 1934 ) . לא באמת ספר על קוסם במה אלא על קוסם בעל כוחות אמיתיים בסגנון הארי פוטר ,אבל החלטתי להכניס אותו בגלל התיאור המפורט כיצד מפתח הנער את כוחותיו בעזרת רצונו כמו קוסם במה אמיתי . וגם בגלל שפשוט מדובר בקלאסיקה .
א. תירגם יוסף ליכטנבום , 1944 עם עובד . איירו במהדורות שונות ( עלילות יותם הקוסם ,הוצאת טברסקי ,1955 ) מ.אריה, ואורה איתן . במהדורות שונות של הוצאת עם עובד .
ב. "קאיטוש המכשף" ,תרגם אורי אורלב ,הוצאת עם עובד ,1987.
ג. :קיטוש הקוסם " תרגמה יוכבד פרימן ,איורים חובב רישלבך . ,זמור הביתן ,2000 .
הסיפור הועלה על הבמה בגירסה מעניינת של איתי שגב. שמביא את קיטוש אל השואה ומפגיש אותו עם יאנוש קורצ'ק .

קראו עוד על קייטוש הקוסם כאן :

יותם הקסם ואני 
פרידריך פלד הגפרורים המופלאים ( 1951) עברית ניצה אבנון הוצאת עמיחי ,1968 קוסם שהופעתו זוכה לבוז הקהל מעמיד פנים שהוא שולט בגפרורי פלא ובכוחות עליונים

.
אריך קסטנר האיש הקטן ( 1963) איורים הורסט למקה תרגום פנחס אלעד ,הוצאת אחיאסף ,1964 . ובתרגום חדש בידי מיכאל דק בהוצאת אחיאסף ,2006. סיפורו של אישון הגודל בקירקס ומתלמד אצל ידידו קוסם הקירקס.


אריך קסטנר האיש הקטן והעלמה הקטנה ( 1967) עברית אלה אמיתן ,הוצאת אחיאסף,1968. המשך עלילות האישון וידידו קוסם הקירקס.

אניד בלייטון חבורת הבולשים בתעלומת רובאדוב עברית אבנר כרמלי ,איורים כריסטינה קדמון .מ.מזרחי , 1990. חבורת נערים נאבקת בקוסם בעל נטיות קרימינאליות .


רוברט ארתור שלושת הבלשים בתעלומת הגולגולת המדברת עברית אבנר כרמלי הוצאת מ.מזרחי , 1992.

מ.ו. קארי שלושת הבלשים בתעלומת המראה המכושפת מספר 20 בסידרת אלפרד היצ'קוק ,תרגם אבנר כרמלי ,הוצאת מ.מזרחי ,1995. החבורה נתקלת בקוסם מפורסם שמנסה להשתלט על מראת קוסם .
ר.ל. סטיין קללת הקוסם ( 1996) מאנגלית נוגה שביט ,הוצאת הד ארצי ,1998. סיפור חפש את גורלך בעצמך לילדים שבו ילדים נאבקים בקוסם מרושע ומסוכן בקרנבל.


ג'ורג'יה בינג ספר ההיפנוט המדהים של מולי מון מאנגלית מיכל פדקלפ ,כתר 2004 .

ילדה משתמשת בספר קסמים מהמאה ה-19 על מנת ללמוד היפנוזה ולהשתמש בה.

ספרים מקוריים על קוסמי במה

יהודה לייבוש פרץ עושה הנפלאות    סיפור אגדי שיצא לאור במקור במסגרת קובץ האגדות  "מפי העם " בהוצאת מוריה ,1918 ,ולאחר מכן במהדורות של הוצאת "דביר " עם איורים של יוסל ברגנר .לבסוף הסיפור  יצא לאור במהדורת ספר נפרד עם איורים של אורי שולביץ ,הוצאת ידיעות ,1980. פרץ נהג לכתוב את סיפוריו ביידיש אבל את הסיפור הזה כתב במקור בעברית .טקסט מלא של הסיפור יש כאן.

 זהו סיפורו של קוסם נודד שמגיע לעיירה היהודית בגולה  ומבצע להטים שונים  המקובלים אצל קוסמים . אך מתגלה לבסוף כעושה נפלאות אמיתי ולא אחר מאשר אליהו הנביא בעצמו .

אליעזר ברקמן מהקירקס למערב הפרוע אייר אשר דיקשטיין הוצאת מבורך ,1969.( סיפורו של קוסם קירקס שמתיישב במערב הפרוע ומשתמש בכישוריו על מנת לגבור על כנופית אקדוחנים ) .
אברהם אבן עזרא הטלפאת,הוצאת אור-טוב, 1981. (סיפור על קוסם דמוי אורי גלר הטוען לכוחות על טבעיים )
חנוך לוין "לנסר את אישתי גם אני יכול " בתוך מה איכפת לציפור הקיבוץ המאוחד ,1987
דןד גרוסמן ספר הדיקדוק הפנימי הקיבוץ המאוחד ,1991. על ילד ששואף להיות קוסם כמו הודיני .

אתגר קרת " להטוט כובע " סיפור קצר בספר "געגועי לקיסינג'ר " ( הוצת זמורה ביתן ,1994) על קוסם שאגב הוצאת ארנב מהכובע בזמן מופע נתקל בתופעה מדהימה ומפחידה הוא מוציא תחילה ראש כרות של ארנב מהכובע ולאחר מכן תינוק מת . . ככל הנראה סיפור הקוסמים המקורי הידוע ביותר בעברית . עובד לסיפור קומיקס בידי בתיה קולטון בקובץ של קבוצת הקומיקס "אקטוס טרגיקוס " Jetlag: 5 graphic novellas

( 1998 ) ונעשו מימנו שלושה גרסאות של סרטים קצרים אחד ב1996 אחד סרט אנימציה "להטוט כובע " של האמן והקוסם תום אבן  שדיון עליו יש כאן  ואחת אמריקנית .

קרת שהוא ככל הנראה חובב גדול של מופעי קוסמים חיבר עוד כמה סיפורי קוסמים שכולם הופיעו בספרו "געגועי לקיסינג'ר" .אלו הם

"אברם קדברם  "( במקור הופיע בעיתון 77 מספר 141 באוגוסט 1991 ) על קוסם שנאלץ להתמודד עם אנשי ההוצאה לפועל .

"בית ספר לקוסמים

יומולדת בלי קוסם "

ואת סיפור הקרקס "הסנטינים המעופפים "_( שבמקור הופיע ב"עיתון 77 מספר 144-145 של ינואר פברואר 1992. ) על ילד שבורח   אל לוליני קירקס מדהימים.

קרת חזר אל הנושא בספרו לילדים עם רותו מודן  אבא בורח עם הקרקס ,הוצאת זמורה ביתן ,2000 .על אבא שנוטש את משפחתו ובעבור הקרקס  וחוזר משם לאחר שלמד כמה כשרים מדהימים .

 ערן בר-גיל קסם וכזב. /   תל-אביב : אקס ליבריס, ידיעות אחרונות וספרי חמד, 2011.

תקציר : ברור לה שאין קסמים בעולם. שאין נִסים, שכל המחשבות, התשוקות, הכול כימי, ולכל הטריקים שלו יש הסבר לוגי, למרות שלא תמיד קל למצוא אותו.אבל מאחורי הקלעים של הכזב, חורג מהחוקים הארציים, קיים בכל זאת איזה צירוף מקרים שלא ניתן להסבר, שבו היא מאמינה בכל מאודה. כאילו מה שמתרחש הלכה למעשה אינו אלא מבחן, או הכנה, לקראת משהו גדול יותר, נצחי יותר, משהו שמתחיל כשנגמרים החיים…קסם וכזב הוא סיפור אהבה יפהפה וסוחף המתפתח לדוּאט מפתיע: הוא – מנטליסט וקוסם שחולם להופיע בטלוויזיה; היא – חוקרת מוח צעירה שעורכת ניסויים בקופים. חיי השניים, המגיעים מחושך עמוק ומוסווה היטב, נשזרים זה בזה בחוטים דקיקים, ומבעד למפגש המשונה הזה הולך ונחשף סודו של הרומן – סוד הקסם, סוד הכזב. וכך, מה שמתחיל כסיפור מאופק על אינטימיות ועל הפחד ממנה, מקבל תפנית בלתי-צפויה שטורפת את כל הקלפים.

שני חלקים בתוך השלם :ביקורת של בר חיון  על הספר

ספרי ילדים מקוריים על קוסמים

 

המשורר נתן אלתרמן כלל את "פרופסור גונדולפיני " שיר על קוסם קירקס ב"ספר התיבה המזמרת" שלו ( 1958 ) שכולל את צרוך נפלאות הקרקס " מדור שלם של שירים על אנשי קרקס כמו הז'נגלר , והמחשב האנושי .
והמשורר משה דור כלל שיר בשם "מי רוצה להיות קוסם " בספר בשם זה מ-1976 ( הוצאת עם עובד) על ילד שלומד את כישורי הקוסמות . .

"
און שריג " ( שרגא גפני ) דני-דין הקוסם אייר מ. אריה,. הוצאת מ.מזרחי 1962.מהדורה חדשה ומעודכנת 1993. . הילד הרואה ואינו נראה דני דין מתמודד עם קוסם במה ומראה שהוא יכול לבצע להטים טובים יותר . בספר השני בסדרת דני דין .


תמר בורנשטיין-לזר קופיקו הקוסם הוצאת א.זלקוביץ, 1962. הקוף המדבר קופיקו מנסה את כוחו בעשיית קסמים.

 

משה יהלום הקוסם המופלא ( והמצחיק )  הוצאת דור, 2005. עלילותיו המצחיקות של ילד שגנב תיבת קסמים מדודו הקוסם המקצועי

משה יהלום אודליה מרלו בת המכשפות  מחטיבת הביניים "דור 2007 .על נערה שמתחזה למכשפה תוך שימוש בתרגילי קוסמות פשוטים על מנת להיהפך ל"מקובלת  .

ספרים על ושל אורי גלר

על הקוסם הישראלי המפורסם ביותר אורי גלר הטוען לכוחות על טבעיים הופיעו ארבעה ספרים בעברית :
1. . אנדריאה פוהריץ' 'יומן התעלומה של אורי גלר , עברית אליאונורה לב ,הוצאת רשפים,1975.
. 2. אורי גלר .האמת על חיי תרגום א, עבריה (חנה עמית -כוכבי ),ספרי עידן ,1975.
.. 3. אורי גלר וגאי ליון פליפייאר תופעת אורי גלר מאנגלית שושנה בנבנישתי , הוצאת כתר 1988
.4. אורי גלר כיצד תגביר את כוח המחשבה שלך תרגום גילה וולף ,הוצאת אור -עם ,1998. ספר שאליו מצורפת קלטת.
באנגלית וגם בשפות אחרות הופיעו כמובן עוד ספרים רבים נוספים על גלר ( הבולט שבהם הוא זה שכתב הקוסם ג'ימס רנדי  "האמת על אורי גלר ") וגלר עצמו כתב מספר ספרי פנטזיה של ספרות יפה שרשימה שלהם אפשר למצוא באתר של אורי גלר.
כאמור למעלה הופיע בעברית גם הספר של
אברהם אבן עזרא הטלפאת,הוצאת אור-טוב, 1981.
סיפור על קוסם דמוי אורי גלר הטוען לכוחות על טבעיים וזוכה להצלחה תקשורתית עולמית מדהימה. .
זהו "רומן מפתח " בדיוני המבוסס באופן ספציפי מאוד על חייו של אורי גלר ( המכונה בספר בשם אחר דומה מאוד ) למרות שהמחבר טוען בהתחסדות בפתיחה שאין שום קשר בין הדמויות ובין המציאות.
..

ספר פנטסיה מאת קוסם מיקצועי

נמרוד הראל כפירה ספר מספר 1 בסדרת "דמיונות " הוצאת אסטרולוג, 2005. רומן פנטזיה מאת קוסם מיקצועי ידוע .

קוסמי קומיקס בעברית

בעברית יצאו לאור 11 סיפורי קומיקס על הקוסם מנדריק שאם כי אינו בעל כוחות עעל טבעיים אלא רק בעל יכולות של קוסם מוכשר הוא נלחם במכשפים ובחייזרים אמיתיים . על מנדריק בעברית

עוד קוסם דמוי מנדריק שהופיע בעברית הוא רסמוס ידידו של איש הג'ונגל הלבן דמוי טרזן , זמבלה ,גיבור סדרה צרפתית
בעברית יצאו 2 גליונות . זמבלא ב הוצאת "הרפתקאות ומסעות " שבראשון לציון , 1967 עסקו במאבקו של איש הגו'נגל וידידו הקוסם נגד רודן כושי מרושע .
ההוצאה תיכננה להוציא חוברת שלישית ואף פירסמה בסדרת אמיצים את העטיפה שלה אך זאת לא יצאה

סרט קולנוע ישראלי על עולם הקסמים

צביקה הדר כיכב בסרט "עפולה אקספרס" ( 1997 ) בתפקיד קוסם כושל בתחילה שזוכה להצלחה לבסוף.
ספרים על איך להיות אמני קירקס מסוגים אחרים

מיכל אלמוג נערת גומי בקירקס יבנה ,1975. איך להיהפך לאקרובטית ונערת גומי.מאת נערת גומי אמיתית .
.. גיל שדה ג'אג'לינג עם שלושה כדורים הוצאת קלאבס ,1996. ספר הדרכה באמנות הג'אג'לינג .

ספרי פרפסיכולוגיה

חיים היינץ ברנט פאראפסיכולוגיההעולם שמעבר לחמשת חושינו /  מבוא מאת ש.ה.אש ברגמן ; [תרגם מכתב יד דב קווסטלר ספריית דני למדע פופולארי 73 , ,הוצאת ראובן מס ,1966. יצא מהדורה רביעית מתוקנת ב-1976 .

הספר הראשון בעברית על נושא הפרפסיכולוגיה  מאת רופא השיניים שיחד עם מרגוט קלאוזנר ייסד את חקר התחום הזה בישראל .

חיים ברנט סתיו ביוון L:סיפור בשולי הפרפסיכולוגיה תירגם דב קואסלר,עקד,1979. יצריה של ספרות יפה על פרפסיכולוגיה

חיים בראנט  טלפאתיה וראיית הנסתר מגרמנית דב קואסטלר ,הוצאת דומינו ,1985.

אהרון צייטלין המציאות האחרתהפאראפסיכולוגיה והתופעות הפאראפסיכיות : עובדות ואירועיםמתחום-המופלא, אימותם מכוח העדות של אנשי-שם בעבר ובהווה, עיונים בתופעות-פסיומשמעותן / אהרן ציטלין ; בצירוף דברים על הספר ועל המחקר הפסיכי, מאת יצחקבאשוויס-זינגר  יבנה ,1967.

אהרון צייטלין פרפסיכולוגיה מורחבת   הרחבתו של מחקר המופלא ודיונים בתופעות של סוד שעדיין אין הפאראפסיכולוגיה מטפלתבהן; אוסף חדש של עובדות ותעודות מתחום המופלא בישראל ובעמים יבנה 1973. .

יעקב בזק למעלה  מן החושים :על תופעות על-חושיות במסורות יהודיות ובמחקרי ימינו  דביר ,1968 , מהדורה שנייה ומתוקנת ,הוצאת יבנה ,1985 .

אולגה פינגולד נתיב אל הבלתי ידוע :דרכי הפרפסיכולוגיה  כולל הקדמה מאת מרגוט קלאוזנר , , ספרית דני למדע פופולארי , הוצאת ראובן מס ,1972.

ארתור קסטלר האומנם צירוף מקרים –הפאראפסיכולוגיה לאור הפיסיקה החדשה  תרגום נורית גוברין, סדרת אופקים מס' 48  ,הוצאת עם עובד, 1975.

פיטר טומקינס וכריסטופר בירד החיים המסתוריים של הצמחים  עברית נעמה כרמל ,הוצאת זמרוה ביתן מודן ,1978.

אנציקלופידה להתנהגות האדם :עולם החלומות המיסיטיקה והפאראפיסכולוגיה  רביבים ,1980.

 יהודית זמיר פרפסיכולוגיה וכוחות הנפש  אלישר 1982 ושוב ,אסטרולוגיה ,1994.

חנן גולדגרט הספיריטואליזם : עובדות, חקירות והסברה על קיום הנשמה ונצחיותה יפעת ,1982

לייל ווטסון על טבע  מאנגלית יואש מייזלר,הוצאת זמורה ביתן מדון ,1984

יהודית רונן ההשלכות הפילוסופיות של הפאראפסיכולוגיה  עבודת תזה  החוג לפילוסופיה , אונ' בר אילן ,1986

.וליאם ג'ון ווטקינס אנציקלופדיה לתורת הנסתר  מאנגלית יוסף כרוסט, הוצאת אור עם ,1992.

שלי ואן סטרנקל החוש השישי  עברית אסתר וכטל ,הוצאת אור עם ,1992.

אבשלום אליצור זמן ותודעה : תהיות חדשות על חידות עתיקות,האוניברסיטה המשודרת 1994.

 .

יהודית רונן המימד הרביעי :פרפסיכולוגיה ופלוסופיה ומדע   צ'ריקובר, 1999

אלחנן גפניהיום השמיני :היום שבו ברא האדם את הדת  הוצאת ניר  ,1998 .

אלחנן גפני מציאות בסימן שאלה :מיתוסים ומיסטיקה של העולם האחר אדסטרולוגיה ,2004. .

לאון ליחברכט המארג :על המפגש בין מדע ומיסטיקה,אסטרולוג ,2006.

ספרי כשפים "אמיתיים

בעברית מתפרסמים מדי שנה עשרות ואולי מאות של ספרים בתחום הרחב של ה" ניו איג'" שעוסקים בכל תחום בעולם מגוון זה : מקריאת קלפי טארוט ועד למידה על גלגולים קודמים, מיוגה ועד לתיאור מפגשים ותקשורים עם ישויות חוצניות.
אולם יש ז'אנר אחד חשוב ובולט מאוד שכמעט אינו קיים על המדף העברי. זהו ז'אנר ספרי הכישוף : הספרים שנותנים הוראות מעשיות מדויקות ומפורטות כמו גם לחשים וטקסים שונים שבאמצעותם לשנות את המציאות כרצון המכשף/ה.
ואולי אין בכך פלא שכן הדת היהודית התייחסה מאז ומתמיד בסלידה עמוקה לכל מה שקשור בכישוף. אבל מצד שני יהודים לא מועטים נחשבו כמומחים לכישוף וספרי הכישוף המפורסמים ביותר של ימי הביניים יוחסו לשלמה המלך .
בעברית מודרנית פורסמו ספרי "קסמים" וזריזות ידיים רבים. אולם אני יכול לחשוב רק על ספר אחד שעוסק בהוראת הכישוף ממש שפורסם בשנים האחרונות בעברית . זהו "מאגיה הלכה למעשה: מדריך למתחיל " של דראג'ה מיקהאריק שפורסם כאן בתרגומה של נורית לוינסון בהוצאת כתר ב-1996 . מאז התרחב ארון הספרים העברי בהרבה בעיקר בשנים האחרונות . ועם לשפוט על פי הפעילות הערנית בקיימת בנושא בפורומים העוסקים בכישוף בתפוז ובנאנה ובאתרים קשורים של הקהילה הפגאנית- הויקאנית-הקלטית דווקא יש בארץ קהילה פעילה מאוד ברשת ומחוצה לה בנושא זה , קהילה שמספר חבריה הולך וגודל בהתמדה , שמתעניינת מאוד בספרים מאין אלה.
חברי קהילה זאת נאלצו עד כה להשתמש בשפע החומרים הזמינים באנגלית וברשת ואולי גם בספרי "הרי פוטר " וחיקוייהם שגם הם נותנים מידע רב בתחום ( אם גם בדיוני ברובו אבל את זה ניתן לאמר על כל ספרי הכישוף באשר הם ) .אבל חומר כישופי רציני בעברית נמצא רק פה ושם ברשת .לאחרונה בכל אופן יוצא מספר גדל והולך של ספרי כישוף "אמיתיים " לצד כל ספרי הפנטזיה על הארי פוטר ודומיו  וחקייניו ואני תמה אם יש איזהשהו קשר בין שתי התופעות . אבל זה דיון נפרד.

להלן רשימה שתתעדכן מידי פעם על ספרי כישוף"אמיתיים " לשימוש הקוסמים שרוצים לדעת  מה קורה אצל המתחרים בעולם הכישוף. כאמור למעלה הרשימה אינה כוללת את ספרי הכישוף שהופיעו בעברית מאז ימי קדם ,אם כי כולם ידועים לי וישנם כמה ספרים מודרניים של כישוף  נדירים ביותר  שהחלטתי מסיבות שונות ( ובעיקר משום שאני חושב שהציבור הרחב  וגם זה של הרוב המוחלט של   הקוסמים והמיסטיקנים פשוט אינו מוכן למה שכתוב בהם  ) שלא לפרסם כאן .

כמו כן החלטתי שלא לערוך רשימה של כלל ספרי המכשפים הבדיונים למבוגרים ולילדים בסגנון הארי פוטר מרלין   ,גנדלף ושות' בעברית.  זה כבר באמת מעל לכוחי .

כישוף למתחילים וכללי

טיבור וגו .. אמונות תפלות ,  הוצאת לילך ,1992.          מדריך מקיף לכל מה שקשור לאמונה בכשפים מסוגים שונים ומשונים .

מייק לסלי האישיות המאגית

קסנדרה איזון המדריך השלם לכישוף ולטקסים

דראג'ה מיקהריק : מאגיה הלכה למעשה : מדריך למתחיל עברית נורית לוינסון,,כתר ,1996.

.

דרהג'ה מיקהריק היטהרות רוחנית מדריך להגנה נפשית         עברית ליאורה כרמלי , אור עם 1998

גו'די  הול אמנות ההגנה הנפשית עברית ליאורה כרמלי ,אור עם 1998.

אחמד רולו כישוף שחור תרגום אלישע בן מרדכי ,ח.י גליקזם וסיגל ולטר ,אסטרולוג, 1996.
אלי מורג ( אלישע בן מרדכי ) ספר גדול על מגיה שחורה אסטרולוג 1997  . מבוסס על ספרו של אחמד רולו

טד אנדרוס  פגשו את הרוחות המדריכות שלכם ועבדו אתן : ראו את הבלתי נראה, פגשו את המלאכים השומרים שלכם, עבדו עם רוחות בעלי החיים עברית גילה וילף ,אור עם ,1999 .

טד אנדרוס  :שפת החיות : כוחותיהם הרוחניים והמגיים של יצורים גדולים וקטנים עברית גילה וילף ,הוצאת אור עם 1999   איך ללמוד את שפות בעלי החיים השונים ולהיות כמו שלמה המלך ד"ר דוליטל וטרזן מלך הקופים.

אריאל גליקליך החוויה המאגית הוצאת א. ניר ,2002.

ריצ'ארד אלן מילר ולונה מילר  בשמים – שמושים מגיים וריטואליים, מאנגלית הדר ארנון הוצאת אור עם ,1997

בתיה שורק נרות :המדריך הצבעוני לקסמי כשופי ושימושי הנרות  אסטרולוג ,2003.

פטרישיה טלסקו קסם הנרות הוצאת אור עם .

פיליפ קופרקסם הנר

דסמונד מוריס בלי עין רעה :קמעות אבנים סגולות מאנגלית גליה דור  מודן ,2003.

סנדרה באל עם שרה ברק כישופים : לגרום לטוב … לגרום לרע אסטרולוג , 2004 .
יחיעם פדן ויעל ענבר ספר המגיה והמיסתורין :מחתולים שחורים ועד כוכבים נופלים מפה 2004

ציפורה ריידר ספר הכישוף שלי אסטרולוג ,2007.

 

כישוף פגאני- ויקה

כישוף קדום

ג'מס פרייזר ענף הזהב :על מאגיה והדת   עברית יותם ראובני ,נמרוד ,2004  http://www.nymrod.info/l23.html

א.א. וןאליס באדג' כישוף ומאגיה במצרים : הסודות הכמוסים של מולדת הכישוף המיסטי עברית אריאלה כץ ,אסטרולוג ,2002.

ג'ימס נתן פורד הלחשים האוגריתיים נגד כישוף :: הטקסטים ומקומם במסורת המאגית של המזרח הקדום .עבודת גמר האונ' העברית ירושלים ,2002 .

סטפן אדרד פלאוארס מאגיה הרמטית : המאגיה של הרמס מאנגלית: אדר ארנון,אור עם ,1998

תמר הרצוג כישוף שטני ומגדר ב- STREGA של ג'אן פרנצ'סקו פיקו דלה מירנדולה. עבודת גמר אונ' ירושלים ,2000.

חיי מכשפים אמיתיים

צבי הרמן רוח לא כבולה :רומן על חיי ג'יורדנו ברונו  הוצאת כתר, 1983 ( ושוב הוצאת ירון גולן ,1997)

על חיי אחד המכשפיםה תיאורטיים המפורסמים ביורת של הרנסאנס שהועלה על המוקד בגלל תיאוריות הכישוף  שלו .

 ולריו אונג'ליסטי נוסטרדמוס הנביא המסתורי חלק א' הנבואה . חלק ב. ההונאה . עבריתש שלומית הנדלסמן . הוצאת כינרת 2000 http://academon.co.il/details.asp?id=000424300091&name=&GID=0

אמור היה לצאת כרך שלישי :"רב מג " אך לא יצא סיפור חייו של הרופא האסטרולוג והמכשף ממוצא יהודי נוסטדראמוס .  .

כישוף אירופי מודרני וכישוף ויקה

אליסטיר קראולי  בדרך אל האמת : מאמרים קטנים בדרך לאמת   עברית – חנה גולדשמידט,אסטרולוג , 2000

אליסטיר קראולי ספר החוק : ספר היסוד של המגיה במאה ה-21 ( על העטיפה :ספר התקשור ) עברית חנה גולדשמיט ,הוצאת אסטרולוג , 2001.

 ק. אמבר כישוף וקסס :ספר הדרכה למתחילים מאנגלית גילה וולף ,הוצאת אור עם ,2000

טיביטה ג'נינגס ויקה –מדריך מעשי לכישוף לבן עברית רותי פישמן הוצאת אסטרולוג ,2001.

דגלס מונרו    21 השיעורים של מרלין :הקורס המלא בתורת הדרואידים הקלטית האותנטית  ,עברית גילה וולף הוצאת אור עם ,2003.

.סקוט קאנינגהם עוצמת האדמה :יסודות המאגיה הטבעית עברית אילן ויילר ,הוצאת אופוס ,2004.
סקוט קנינגהם ויקה מדריך למאמין היחיד מאנגלית טובה קורנפלד –שטרנפלד ,הוצאת אור עם 2004.
..  ז'ו פאברה סעדה מילים מוות גורל :כישוף בצרפת המודרנית תרגום יותם ראובני ,הוצאת אונ' תל אביב ,2004.   

סילבר ריינוולף מכשפים בני עשרה :ויקה לצעירים מאנגלית טובה שטרנפלד קורנפלד הוצאת אור עם ,2005.
רינה קסם דרך הקסם : המדריך העברי הראשון לדת הקדומה, אומנות הכשף, וויקה, ותנועת האלה ,אסטרולוג ,2006.

 כישוף אינדיאני.( כל מה שקשור לכשפים שמוצאם מצפון ומדרום אמריקה )

ספרי קרלוס קטנדה ,הספרים האולטימטיביים על כישוף אינדיאני אם כי כולם בדיוניים מאלף ועד ת"ו ) .

1.משנתו של דון חואן :דרך היאקי אל הדעת   עברית יהודה רגבים ,דברי פתיחה בן עמי שרפשטיין , 1978.

2.      מציאות נפרדת :עוד שיחות עם דון חואן ( 1971)      עברית יהודה רגבים הוצאת זמורה ביתן מודן ,1978.

3.      .מסע לאיכטאלן :לקחיו של דון חואן  ( 1972 ) עברית עמיעוד ארבל ,1976.

4.       סיפורי עוצמה (1974).תרגום יורם שדה, הוצאת מסדה ,1974.

5.      הטבעת השנייה של העוצמה (1977). תרגום שלמה גונן,הוצאת זמורה ביתן מודן , 1979.

6.      מתנת הנשר (1981).תרגום חיים תדמון ,זמורה ביתן מודן ,1983.

7.      האש שבפנים (1984). תרגום חיים תדמון ,זמורה ביתן ,1987.

8. כוח השקט:לקחים נוספים של דון חואן  (1988). תרגום חיים תדמון ,הוצאת זמורה ביתן ,1992.

9.      אמנות החלימה (1993).תרגום חיים ארבנס,הוצאת זמורה ביתן ,1995.

10.       מעברים קסומים       חכמתם המעשית של השמנים במקסיקו העתיקה  (1998). תרגום ימימה עברון ,הוצאת זמורה ביתן,1999.

11.  גלגל הזמן :השמנים של מקסיקו העתיקיה ומחשבותיהם על החיים המוות והיקום (1998). עברית נעמי גל ,הוצאת זמורה ביתן,1999.

12. צדו הפעיל של האינסוף       (1998).עברית אושרית כהן ,הוצאת זמורה ביתן , 2001.

ויקטור סאנצ'ז  משנתו של דון קארלוס :שימושים מעשיים במשנתו של קרלס קסטנדה  

עברית טלי פונטוביץ, אור עם ,1997   

טאישה אבלאר מעבר המכשפים : [מסעה של אישה)   מאנגלית חוה רימון ,הוצאת כתר 2003.

מרילין טנשנדה דון חואן ואמנות האנרגיה המינית ,אור עם   ,2005    עוד ספר לפי משנתו של הדון קרלוס קסטנדה

ספר מאת חניכה של קסטנדה.

אריה יעקב לייב דון חואן בין מאגיה  שחורה למיסטיקה  גל  1992 (ספר  מקורי על תורתה כישוף של קסטנדה)

צור שיזף כשפים בוונקומבה  כתר 1997. מפגש עם מכשפי יבשת אמריקה.

נחום מגד שערי תקווה שערי אימה שמאניזם מאגיה וכישוף בדרום ומרכז אמריקה,מודן ,1998

כישוף יהודי וקבלה מעשית

מרדכי מרגליות ( עורך ) ( ספר הרזים הוא ספר כשפים מתקופת התלמוד / יוצא לאור על פי שרידי גניזה ושאר מקורות עם מבואות והערות בידי מרדכי מרגליות.הוצאת ידיעות אחרונות ,1967.

יובל הררי המאגיה היהודית הקדומה : עיונים מתודולוגיים ופנומנולוגיים עבודת גמר ,אונ' ירושלים ,1998

יונתן גרב  הופעותיו של הכוח במיסטיקה היהודית : מספרות חז"ל עד קבלת צפת  http://www.magnespress.co.il/website/index.asp?category=237&id=2551

,הוצאת י"ל מגנס, 2003.

יובל הררי חרבא דמשה : מהדורה חדשה ומחקר הוצאת אקדמון ,1997. מהדורה מדעית של ספר כשוף מהמאות הראשונות לספירה

יצחק בצלאל  מיסטיקה ביהדות המזרח : ספרות כישוף, קבלה, שבתאות מכון בן צבי : אוניברסיטה עברית, תשמ"ג

מיכאל קוסטא  חתך הזהב, -חותם שלמה ומגן-דודנושא בין תחומי  ספרית פועלים, תשנ"א 199

על שני הסמלים הכישופיים ( וכולאי השדים ) האדירים מכל .

יהודה רוזנברג ספר רפאל המלאך… :סגולות וקמיעות… מאת הצדיקים הקדמונים… רפואות… לחשים להרבה מחלות. 1900 . ספר מאת מחבר סיפורי הגולם .

דורית כהן-אלורו המגיה והכישוף בספר הזוהר עבודה לקבלת תואר דוקטור אונ' ירושלים ,תשמ"ט
. ליאון מוק מאגיה רפואית מקצועית בתקופת בית שני  עבודת תזה אונ' בר אילן ,1998

משה אידל גולם :מסורות מאגיות ומיסטיות ביהדות על יצירת אדם מלאכותי .שוקן ,1996.
משה אידל מקובלים של לילה .כרמל ,2006

משה אידל החוויה המיסטית אצל אברהם אבולעפיה .ל. מאגנס , 1988 מדורה ב' מורחבת ומתוקנת ,2002  http://www.magnespress.co.il/website/index.asp?category=237&id=344

משה אידל אברהם אבולעפיה : לשון, תורה והרמנויטיקה, שוקן ,1994 http://www.booknetshop.co.il/prodtxt.asp?id=8174&perur=4

דב שוורץ אסטרולוגיה ומאגיה בהגות היהודית בימי הביניים,אונ' בר אילן ,1999

דב שוורץ  קמיעות, סגולות ושכלתנות : בהגות היהודית בימי הביניים. סוגיות ומקורות אוניברסיטת בר אילן ,2004

אברהם וינרוט ספיריטואליזם ויהדות  הוצאת האוניברסיטה המשודרת ,1996.

רוני שיר מאגיה ומיסטיקה ביהדות ::קבלה כישוף ,יכולות על טבעיות כתר ,1997.

יגאל אריכא  קבלה מעשית :כל הסודות הכמוסים  ,מודן 1998 .

רפאל בן ידידיה ( איסוף חומר בלהה בן יוסף ) מילון הקבלה :מדריך שימושי לקבלה מעשית בחיי היום יום  אסטרולוג 2000 . 

רפאל בן ידידיה קבלה מעשית  אסטרולוג ,2002

מאיר זיו מיסטיקה מאגיה ותקשור ביהדות : כל הסודות, הלחשים והקמעות הוצאת המחבר-מכללת ברק לרפואה משלימה ,2004.

גדליה נגאל מאגיה מיסטיקה וחסידות  הוצאת ירון גולן ,1992.

משה אידל החסידות בין אקסטזה למאגיה מאנגלית עזן ידין ,שוקן ,2000

יהונתן גארב יחידי הסגולות יהיו לעדרים :עיונים בקבלת המאה העשרים  מכון שלום הרטמן,2005. https://www.alibi.co.il/prodtxt.asp?id=35510&perur=

 

מכשפים יהודיים בהיסטוריה ( כאלה שטענו לכוחות על טבעיים )

עמנואל אטקס בעל השם : הבעש"ט – מגיה, מיסטיקה, הנהגה, מרכז זלמן שזר  ,2000

מיכל אורון   מבעל שד לבעל שם : שמואל פאלק, 'הבעל שם מלונדון,הוצאת יד בן צבי 2002.

רוני שיר אלוהים קטנים :בעלי כוחות על טבעיים בישראל ותורותיהם כתר ,1998'

יורם בילו ללא מצרים :: חייו ומותו של רבי יעקב ואזנה הוצאת י"ל מאנס ,1998 http://sociology.huji.ac.il/bilubook.html

ספרים על המכשף והאסטרולוג ממוצא יהודי נוסטרדאמוס

: עין משפט:  יצא מפי חכם גוי (מיקייל דנוסטארא דאמוס) על מי התכונה, על אולחנו ועל פדות נפשנו … / העתיק מלשון לאטין אל לשון הקדש החכם … משה בוטאריל
נוסטרדאמוס : ספר הנבואות השלם  מבוא : א. בן מרדכי. עברית: א. מורג, א.גולדברג , ש.לבני אסטרולוג, 1995

נוסטרדאמוס  נבואות שנות האלפיים, עברית ; [עברית – א' מורג בן מרדכי,הוצאת אסטרולוג ,1997.  

נוסטרדמוס הספר המלא; כולל את ספר הנבואות השלם,ו נבואות שנות אלפיים והקדמה רחבה

תורגם ונערך בידי א. מורג ובן מרדכי,אסטרולוג.  2001. גירסה מורחבת של שני הספרים הקודמים.  .

ג.ה. ברנאן נוסטדרמוס –חזיונות לעתיד .עברית ישראלה קלצל .הוצאת אור עם 1994.

פיטר לורי האלף ומעבר לו – הנבואות עד לשנת 2016 [מאנגלית – טובה קורנפלד-שטרנפלד.אור עם ,1995.

פיטר למסורייר נוסטרדמוס   חמישים השנים הבאות, מאנגלית – טובה קורנפלד-שטרנפלד.אור עם ,1996.

אילי גולדברג נוסטרדאמוס האיש ונבואותיו :קורות חייו ונבואותיו,אסטרולוג, 1997 . מבוסס על "ספר הנבואות השלם"

דיויד אובסון הסודות של נוסרדאמוס :הצופן הימי –ניניימי של המאסטר נחשף בעידן מדעי המחשב . מאנגלית טובה שטרנפלד ,הוצאת אור עם ,1999.

פטר למסוריה נוסטרדאמוס עכשיו ,עברית יובל כשדן , מדריכי פיאטקוס לגוף, רוח, נפש אסטרולוג ,2001.

ר.ו. וולטש  שביט נוסטרדמוס :  אוגוסט 2004 – התנגשות מאנגלית: אדר ארנון,אור עם ,2002.

ספרות יפה

ולריו אונג'ליסטי  רב מאג :נוסטרדמוס הנביא המסתורי חלק א' הנבואה .הוצאת כינרת 2000

 חלק ב.  נוסטרדמוס הנביא המסתורי: ההונאה  . עברית שלומית הנדלסמן . הוצאת כינרת  2001 0 http://academon.co.il/details.asp?id=000424300091&name=&GID=0

אמור היה לצאת כרך שלישי :"רב מג " אך לא יצא

סיפור חייו של הרופא האסטרולוג והמכשף ממוצא יהודי נוסטרדאמוס .  .

הנבואות הסודיות של נוסטרדאמוס :11 סיפורים בדיוניים על העלול להתרחש במילניום הבא .בעריכת סינטיה סטראו ומרטין ה.גרינברג מאנגלית טלי פונטוביץ .אור עם ,1999.

קובץ סיפורי מדע בדיוני ופנטזיה המבוססים על נבואות נוסטרדמוס.

לאגודת הקוסמים יש גם מגזין  פנימי מיוחד בשם "ג'וקר " שיוצא לאור אחת לחודשיים  שנכון להיום יצאו ממנו 127 גיליונות   . והוא מיועד רק לחברי האגודה  וכולל סודות מקצועיים של הקוסמים .

.ובו בין השאר משתתף  באופן קבוע הקוסם והסופר נמרוד הראל שמפרסם שם מידי גיליון  כתבות מקצועיות שונות .

 בדיקה בספריה הלאומית מצאה שאין להם אפילו עותק אחד אם כי על פי חוק כל דבר דפוס שיוצא במדינה  זאת אמור להגיע אליהם .

לאנשי הספרייה הלאומית לתשומת לבכם :אנשי אגודת הקוסמים מפרים חוק בכך שהם לא שולחים לכם מידי  חודש  עותקים של כתב העת. עבור אנשים כמוני שחוקרים את אגודת הקוסמים  127 חוברות מגזין זה לא יסולאו בפז. ומין הראוי שיהיו לי עותקים נגישים

. אתם מתבקשים לפעול בתקיפות  עם האגודה  בעניין כנדרש על פי החוק.  .

. קשורים  רלבנטיים

כל האמת על אורי גלר

מלכת הקוסמים

כל האמת על אגודת הקוסמים 

מאסטר  מאגוס -שיחה עם האמן העל- חושי ישראל קליוסטרו 

איך הפך אריק וייס הילד לקוסם הודיני?-ביקורת הצגה

יותם הקסם של יאנוש קורצ'אק

כל מה שרציתם לדעת על כשפים ולא היה לכם את מי לשאול

המכשף היהודי לדורותיו 

ציידי המכשפות

עושה הנפלאות :70 שנה של הקוסם מנדריק

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

29 תגובות על “עבור קוסמים בלבד ! :רשימת ספרי הקסמים העבריים”

נמרוד הראל מוסר:
תחום הקלטות בעברית הוא תחום של קסמי ילדים. קוסמים כמו צ'יקו ודיקו, ליאור מנור ואחרים הוציאו קלטות לילדים בהן מלמדים קסמים פשוטים (ולא מקוריים להם). מעולם עוד לא יצאה קלטת קסמים מקורית בעברית ככל שידוע לי. גם ספר הקסמים הגדול אגב, שהוא אולי ספר הקסמים הנמכר ביותר בארץ, אינו מקורי, הוא בסך הכל מכיל אסופה של קלאסיקות ארוזות היטב. אני מוכרח להודות שאני מכיר רק ספר קסמים מקורי אחד בעברית וכתב אותו אלירון טובי. אם יש עוד אז לא שמעתי עליהם.
התשובה שלעיל מתייחסת לחומרים בעברית בלבד. ישנם קוסמים ישראלים רבים שהוציאו חומרים באנגלית, הן בספרים והן בדי וי די.

ורק בשביל להוסיף עוד מידע לא שימושי, ידוע לי מסבתא שלי שסבא של ליאור מנור היה מתעסק בכשפים או קסמים כבר בפרס. נדמה לי ששוה לדבר איתו על כך

מה שכתבתה על הספרים צר לי להודיעך שיש עוד ספריים חשובים בכישך שלא כתבתה עליהם כנירא מחוסר ידיעהאז אל תיתהלל כבעל ידע עצום תודה

לציין כאן את שמותיהם על מנת שנידע שאינך מדבר דברים בעלמה .

אבל זכור אין טעם להמציא ספרים שאינם קיימים ולא הופיעו מעולם בדפוס ,אני אדע לזהות כאלו אז אל תנסה להמציא כותרים". .

זכור שהחומר כאן הוא של ספרים בעברית בלבד ,ספרים באנגלית הם מחוץ לרשימה .
ואגב ישנם כמה ספרי קסמים וכישוף שאני לא מציין בכוונה מאחר שהחומר שם נראה לי כלא מתאים עבור הקהל הרחב ומרבית הקוסמים המכשפים והמיסטיקנים .
כן אני עושה סלקציה של הספרים שלדעתי ראוים להיות מוצגים לקהל הרחב ברשימה כמו זאת ואלו שמן הראוי להשאירם ליודעי ח"ן בלבד.

אפשר למצוא בסטימצקי.
ספר מעניין ומקיף בנושא. יש כאן חומרים בסיסיים רבים ואף אפשר ללמוד ממנו טיפים.
אני אהבתי. מומלץ.

היי אלי, אם אתה זוכר אותי אז אני אלדר מפורטל הקסמים שפן…בכל מקרה, זכרתי שאתה חובב ספרי קסמים ועשית סקירה עליהם ורציתי לעניין אותך בספר חדש ומרשים של שגיב לוי MAGIC הנה הקישור לביקורת שלי עליו: http://www.shafan.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=1105&PN=1 מקווה שקיבלת את זה כמו שצריך. אם לא אז תיכנס לשפן ושם תמצא בפורום אלדר

שלום אלי למרות שהגעתי אליך דרך שמי בגוגל אשמח שתדע ותוכל לפרסם את שני ספרי בתחום ההאוב עליך קסמים
זה סוד הקסם
קסמים ומדע
הם נמצאים באתר שלי בסטימצקי וצומת ספרים תודה ויום טוב
http://www.boyom.co.il

והנה רשימת ספרי הפרפסיכולוגיה בעברית :
ספרי פרפסיכולוגיה
חיים היינץ ברנט פאראפסיכולוגיה : העולם שמעבר לחמשת חושינו / מבוא מאת ש.ה.אש ברגמן ; [תרגם מכתב יד דב קווסטלר ספריית דני למדע פופולארי 73 , ,הוצאת ראובן מס ,1966. יצא מהדורה רביעית מתוקנת ב-1976 .
הספר הראשון בעברית על נושא הפרפסיכולוגיה מאת רופא השיניים שיחד עם מרגוט קלאוזנר ייסד את חקר התחום הזה בישראל .
חיים ברנט סתיו ביוון L:סיפור בשולי הפרפסיכולוגיה תירגם דב קואסלר,עקד,1979. יצריה של ספרות יפה על פרפסיכולוגיה
חיים בראנט טלפאתיה וראיית הנסתר מגרמנית דב קואסטלר ,הוצאת דומינו ,1985.

אהרון צייטלין המציאות האחרת : הפאראפסיכולוגיה והתופעות הפאראפסיכיות : עובדות ואירועים מתחום-המופלא, אימותם מכוח העדות של אנשי-שם בעבר ובהווה, עיונים בתופעות-פסי ומשמעותן / אהרן ציטלין ; בצירוף דברים על הספר ועל המחקר הפסיכי, מאת יצחק באשוויס-זינגר יבנה ,1967.
אהרון צייטלין פרפסיכולוגיה מורחבת הרחבתו של מחקר המופלא ודיונים בתופעות של סוד שעדיין אין הפאראפסיכולוגיה מטפלת בהן; אוסף חדש של עובדות ותעודות מתחום המופלא בישראל ובעמים יבנה 1973. .

יעקב בזק למעלה מן החושים :על תופעות על-חושיות במסורות יהודיות ובמחקרי ימינו דביר ,1968 , מהדורה שנייה ומתוקנת , הוצאת יבנה ,1985 .
אולגה פינגולד נתיב אל הבלתי ידוע :דרכי הפרפסיכולוגיה כולל הקדמה מאת מרגוט קלאוזנר , , ספרית דני למדע פופולארי , הוצאת ראובן מס ,1972.
ארתור קסטלר האומנם צירוף מקרים –הפאראפסיכולוגיה לאור הפיסיקה החדשה תרגום נורית גוברין, סדרת אופקים מס' 48 ,הוצאת עם עובד, 1975.
פיטר טומקינס וכריסטופר בירד החיים המסתוריים של הצמחים עברית נעמה כרמל ,הוצאת זמרוה ביתן מודן ,1978.
אנציקלופידה להתנהגות האדם :עולם החלומות המיסיטיקה והפאראפיסכולוגיה רביבים ,1980.
יהודית זמיר פרפסיכולוגיה וכוחות הנפש אלישר 1982 ושוב ,אסטרולוגיה ,1994.
חנן גולדגרט הספיריטואליזם : עובדות, חקירות והסברה על קיום הנשמה ונצחיותה יפעת ,1982
לייל ווטסון על טבע מאנגלית יואש מייזלר,הוצאת זמורה ביתן מדון ,1984
יהודית רונן ההשלכות הפילוסופיות של הפאראפסיכולוגיה עבודת תזה החוג לפילוסופיה , אונ' בר אילן ,1986
.וליאם ג'ון ווטקינס אנציקלופדיה לתורת הנסתר מאנגלית יוסף כרוסט, הוצאת אור עם ,1992.
שלי ואן סטרנקל החוש השישי עברית אסתר וכטל ,הוצאת אור עם ,1992.
אבשלום אליצור זמן ותודעה : תהיות חדשות על חידות עתיקות,האוניברסיטה המשודרת 1994.
.
יהודית רונן המימד הרביעי :פרפסיכולוגיה ופלוסופיה ומדע צ'ריקובר, 1999
אלחנן גפניהיום השמיני :היום שבו ברא האדם את הדת הוצאת ניר ,1998 .
אלחנן גפני מציאות בסימן שאלה :מיתוסים ומיסטיקה של העולם האחר אדסטרולוגיה ,2004. .
לאון ליחברכט המארג :על המפגש בין מדע ומיסטיקה,אסטרולוג ,2006.

שלומות לאלי, אני מוריד את הכובע(ים) על ההתענינות המעמיקה שלך בנושא הקוסמים. כשכן שלך ברשימות אני מזמין אותך להציץ במאבק ה'קשה' נגד מופעי קוסמים אלימים, המשתמשים בחיות הפרטים המרוכזים נמצאים כאן בבלוג בתפוז http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=hakosem1 חוצמיזה תוכל להוסיף לרשימך את קלטת הוידיאו הראשונה 'איך להיות קוסם פנטסטי ב 60 דק' הוצאת אגמון הפקות 1987 סרט על ביה"ס לקוסמים כאן http://video.google.com/videoplay?docid=-7995914880405057243&total=63&start=50&num=10&so=0&type=search&plindex=5 ובימים אלו יש גם את 'שיעור פרטי אתי' דיוידי למחשב הנמצא כאן http://www.hakosem.com בקישור הזה: http://www.hakosem.com/product.asp?productid=37 מאמרים בענין קוסמים בישראל, אורי גלר ו'רקוויאם לקוסם' תוכל למצוא גם בסקופ במדור שלי http://www.scoop.co.il/user_homepage.html?reporter_id=2204 שיהיה יום טוב אשמח לענות לשתף פעולה בכל אינפורמציה
ישראל קליוסטרו

יוציא קלטת וידאו ויקרא לה "איך להיות קוסם ב60 דקות"
אתה יכול להיות קליוסטרו בשישים דקות.
אפילו בחמש דקות.
אתה לא יכול להיות קוסם ב60 דקות.

ישנו ספר מדהים שכתב אומן חשיפת הטלפתיה בשם ניב הדר המתאר את כל השיטות והטכניקות של בעלי כוחות. מומלץ ביותר!

האמתי שבארצות הברית כל נושא הקוסמים מקבל התייחסות הרבה יותר רצינית מבארץ…יש פה אפילו חנויות שלמות המציגות קסמים של הודיני ומבקשות מהלקוחות לנסות ולהתיר קשרים וכל מיני מנעולים…
כמו כן יש פה חשיפה גדולה יותר לנושא ובפרט אני חושב שבארץ שלנו קצת מזלזלים בכל נושא ה "קוסמים" מכיוון שזה הפך להיות סוג של מקצוע המיועד להצחיק ילדים ולהופיע בבתי ספר עד כיתה ו,

The other day, while I was at work, my sister stole
my apple ipad and tested to see if it can survive a 30
foot drop, just so she can be a youtube sensation.

My apple ipad is now destroyed and she has 83 views.
I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

יש עוד שני ספרים שלי שעשויים לעניין את הקוראים והגולשים – האחד הוא רומן בהוצאת אורעם "הטלפאת" והשני הוא ספר כרוך ומהודר בהוצאת קורטוב "מחשבה תחילה" שאינו "מחשבתחילה" שקדם לו.
בברכה וחג שמח
אברהם בן-עזרא
טל' 0526010262
שער פלמר 1/525 חיפה

שלום ליקום של אשד. אני מודה לך שהכנסת את "ספר הכישוף לי לרשימת הספרים בעברית, אך כיום אני מבקשת שתסיר אותו מהאתר שלך בגלל גורמים פליליים שמשתמשים בפרטים שלי ומאיימים עלי. לכן אני מוחקת את כל פרטי באתרים שבהם הופיעו. אודה לך מאוד אם תוכל למחוק. בברכה וכל טוב. ציפי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

14 − seven =