web analytics
קטגוריות
מדע בדיוני

חייזרית בין הפריקים

"את ריח הזיעה הכבד שאפף את הסינמטק אפשר היה להריח כבר מתחילת רחוב  הארבעה.אולי לכם סוכות מזכיר ניחוחות לולב ואתרוג או גפילטע וחזרת ,אבל מבחינתי הארומה המדוייקת הזאת היא שמבשרת את בואו של החג ומודיעה לי שעלי להימנע מסרטי איכות במשך שבוע שלם".

"כצפוי לא ממש התענגתי מההומור הגיקאי ,ובעוד ששאר הקהל געה בצחוק והשתין בתחתוני הבטלסטאר גלקטיקה שלו מבדיחות כמו "התשובה היא 42" (קאם און ,אפילו אני קיינד אוף יודעת מה זה אומר)   ..החלטתי שהיגיע  הזמן לצאת בקיוז'ואליות מהמקום ולעלות על החללית הראשונה הביתה .כנראה הייתי מצליחה ליהנות אם הייתי באה בגישה קצת יותר חיובית .בטוח שהייתי הרבה יותר מרוצה אם הבחור שישב לידי היה מתקלח ".
"למחרת אזרתי אומץ ושבתי לזירת האירועים ,רק כדי לגלות שהאיקונאים הסתדרו בטור ארוך כדי לקבל את פניי..חבורת בחורים הסבירה לי שכולם ממתינים בסבלנות לקבל חתימה מניל גיימן סופר אמריקני ממוצא בריטי שהיגיע על תקן אורח הכבוד של הפסטיבל .מדובר במעין נינט של עולם המד"ב ,הפריקס אנד גיקס מרטיבים ממנו כאילו היה לפחות ג'וס וידון שהשתגר לארץ על כנפי האנטרפרייז .מתברר שגם אני הסתתרתי באיזה חלל עמוק 9 בעשרים השנה האחרונות ,שכן לא היה לי מושג כלשהו על קיומו של הסופר הנערץ .נו טוב לפחות קיבלתי 700 הוכחות חיות שמישהו ביקום עוד מתלהב מספרים ".
וכך זה נמשך תלונה ארוכה המשתרעת על שני עמודים ( ועוד עמוד צילומים ) במגזין "רייטינג" של הכתבת שחר אורן שהבוסים שלה ביצעו כנגדה חטא נורא ושלחו אותה לסקר את כנס איקון  ושם בין כל הגיקים והפריקס וסתם קוירים ביזאריים שחר שלנו שאלה את עצמה  על איזה כוכב לכת בדיוק היא נמצאת הרחק מכל מקום בטוח שבו אנשים לפחות שמים דיאודוראנט.
אבל למסקנה חיובית אחת היא היגיעה :
"הבנתי באמת שכדאי שאתחפף .עם כל הרצון שלי להשתלב ולהרגיש קצת שייכת ,אין לי שום תוכניות להפוך לסקריץ' פאוארס ממין נקבה בזמן הקרוב .מה גם שאין לי זכות להתלונן ,שכן רוב הגיקים מרגישים כחייזרים בכל מקום וכל הזמן ,חוץ מבשבוע אחד בשנה שבו הם מוקפים באנשים שמזדהים איתם שאוהבים מתמטיקה ואסטרונומיה ושחמט שונאים דיאודורנט בדיוק כמוהם ,ועדיף שאפסיק לחרבן להם על השמחה".
והערה אחת נוספת פעם רשימות לגלגניות כאלה שתמד היו עיטור קבוע לכל כנס איקון באשר הוא של כמה שורות בלבד ,נראה שהחשיבות והפרסום של איקון אכן עלו מאוד אם העורכים של רייטינג היגיעו למסקנה שהפעם מן הראוי להקדיש שלושה עמודים ללעג על הפריקים של אייקון .

האם זה אומר שבאיקון הבא הם כבר יקדישו לו מדור שלם ?

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

6 תגובות על “חייזרית בין הפריקים”

אבל המשפט הזה –
"…לא היה לי מושג כלשהו על קיומו של הסופר הנערץ"
לא משעשע וגם לא שנון, ומלגלג אך ורק על הכתבת.
הוכחה כזו של בורות כבר מזמן לא קראתי.

.
מילה זה שלא שמעה בימי חייה על ניל גיימן ( היא לא טרחה לקרוא כלום על הכנס שאותו נשלחה לסקר ?) אבל עוד להתגאות בזה ? ולללעוג לאלה ששמעו בכך ש"לפחות קיבלתי 700 הוכחות חיות שמישהו ביקום עוד מתלהב מספרים ".
לא שזה חידוש ,אבל עצוב להיתקל בנציגים של בורות כזאת בכל בכל פעם בכלי התיקשורת .
ועוד מתגאים בזה.

לא היה לי מושג שאני אוהבת מתמטיקה, אסטרונומיה ושחמט!

"מדובר בנינט של עולם המד"ב." אכן, עולם אסוציאציות עשיר יש לכותבת.

"לפחות קיבלתי 700 הוכחות חיות שמישהו ביקום עוד מתלהב מספרים." – והבחורה הזאת כותבת לעיתון?

טוב שקוראי רייטינג זוכים לקרוא כתבה אנטרופולוגית בת שלושה עמודים על שבט היצורים-שלא-שמעו-על-דיאודורנט, שמא יעשו דרכם בטעות אל הסינמטק בחג הסוכות הבא וישאבו לתוך קהל רב של אנשים שהם, ככל הנראה, כפילים של סקריץ'.

התקשורת של ימינו – לא זו בלבד שהיא מכוונת למכנה המשותף הנמוך ביותר, אלא שהיא גם לועגת
לאינטלקטואלים, ממש כמו שבכתה א' המאגניבים לועגים לחננים.

עצוב.

לא מצאת את מקומך בסינמטק? אני מקווה שבפעם הבאה ישלחו אותך לסקר מספרה, או חנות בגדים, או השקה של ליפסטיק חדש.
שם בטוח תרגישי כמו בבית!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × one =