web analytics
קטגוריות
ספרות פופולארית

האם העולם זקוק לעוד סרט של סופרמן?

האם יש סיבה מיוחדת לצפות בסרט "סופרמן חוזר"?

כן גם אני צפיתי ביחד עם שאר העולם בסרט סופרמן 5. והמסקנה ?

בשלוש מילים : סרט מאכזב ביותר.
העלילה ?:סופרמן חוזר לכדור הארץ לאחר היעדרות של כמה שנים במרחקי החלל בכוכב הלכת קריפטון ,אם כי אין לנו מושג קלוש ביותר מה בעצם מצא שם ולא טורחים לספר לנו באיזו שהיא צורה.

הוא חוזר לעולם שבו אהובתו בעבר לואיס ליין עומדת לזכות בפרס על פוליצר על מאמר בשם "ה"האם העולם זקוק לסופרמן ? "ותשובתה שלילית ( אבל זה בסדר היא משנה את דעתה במהלך הסרט). אנחנו מגלים במהלך הסרט שבעבר היו יחסים אינטימיים בינה ובין סופרמן והיא אף ילדה לו בן .( משימה בלתי אפשרית תיאורטית בין שני בני גזעים שונים ועם  מישהו חזק כל כך כמו סופרמן שכמו שסופר המדע הבדיוני לארי ניבן הראה פעם במאמר מפורסם רק הזרעים שבגופו יכלו להרוג בעוצמת היפלטותם את לואיס במהלך מעשה האהבה בינם).
ואז מופיע שוב הרשע לקס לותור ( שאינו מיליונר מתוחכם בעל שאיפות ויכולות פוליטיות כפי שהוא בסדרת הקומיקס הנוכחית אלא הוא אסיר לשעבר בעל יכולות מדעיות גאוניות כפי שהוצג בסדרת הקומיקס לפני עשרות שנים וכתוצאה דמות קומית בעיקר ) עם עוד כמה פושעים וכמה גבישי קריפטוניט שעליהם שמם יד במצרו של סופרמן בקוטב ומזימה מפגרת באופן מיוחד של הטבעת מדינות ארה"ב במי הים והעלאת שטחים חדשים שאותם ימכור כאדמות דלא ניידי . אם כבר למה לא להטביע מדינות חלשות יותר צבאית במי הים כמו מדינות אפריקה למשל ?

בסך הכל המדובר בחזרה על הסרט הראשון. ולפעמים זאת  חזרה מדויקת על קטעים שונים כמו טיסת לילה רומנטית בשמי מטרופוליס עם לואיס ליין  בתוספת עלילה לא מעניינת ויריב מגוחך לקס לותור במירעו תרתי משמע .
וגם אין כל חידוש לראות את אזרחי מטרופוליס כולם צופים פעורי פה בסופרמן הטס באוויר . עם כל הכבוד לסופרמן ששב ממסע בחלל לכוכב קריפטון ,מדוע שאזרחי מטרופוליס המתוחכמים יתרשמו שוב מיכולותיו שבהם צפו כבר מזה שנים ( ומן הסתם גם על מסכי הטלביזיה והאינטרנט) יותר משיתרשמו ממטוסים הטסים באוויר.
אין שום עניין בלראות את הניסיון לתת לסופרמן סמליות נוצרית שלא מתקשרת לשום דבר ולהפוך אותו לישו הנצלב בידי לותר המנוול.
בפעלולים שוב אין חידוש כבר היינו שם וראינו את זה ואין צורך לראות זאת שוב.
התאכזבתי מאוד אפילו שאני תמיד נהנה לראות עיתונאי מבוזה ובעל משכורת נמוכה כגיבור העל המציל את כולם.

אפשר בהחלט לוותר. לכו לראות במקום זה בדי וי  די  את סופרמן 2 הטוב בסרטי הסדרה.  

קישורים רלבנטיים

סופרמן חוזר האתר הרשמי :

הטריילר

עוד ביקורות:

צפייה חסרת ציפייה בהשלכות הצפויות :ביקורת של עופר ברנשטיין

סופרמן אז ועכשיו :ביקורת של חנן ארגוב

חייו ומותו של סופרמן: ביקורת של רני גרף

סופרמן אופרה:ביקורת של אלי הרשטיין

סופרמן חוזר :ביקורת של יעל פורמן

סופרמן חוזר ( וחבל ) ביקורת של ארמדילו

סופרמן חוזר ( והידד ) ביקורת של פלאפי

סופרמן חוזר..אז מה :ביקורת של שחף בן צור

סופרמרקט :ביקורת של יאיר רווה

בדידות קסומה :ביקורת של אהרון קשלס

עוף גוזל :ביקורת של רותם דנון

הטס למרחקים ארוכים :ביקורת של אפרת אסקירה

אתה יכול ללכת :ביקורת של ישי קיצ'לס

ביקורת של אילת ברעם

סופר מה?: עוד כמה ביקורות

סופרמן חוזר ( הכינו את החיתולים ) יהונתן גפן על סופרמן

הוא עוד ישוב: ביקורת של איתי שטרן

קללת סופרמן

מנחם גולן וסופרמן

סופרמן בשפה העברית

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

7 תגובות על “האם העולם זקוק לעוד סרט של סופרמן?”

הסרט עטור ברעיונות מבריקים ומקוריים
ובטכנולוגיה שלא נראתה קודם לכן בסופרמן.
נכון שהוא עף כמו בסרטים הקודמים אבל איך הוא עף ומה הוא עושה בזמן הזה כשהוא עף
ואיך זה מצטלם, ופרטים רבים שלא הופיעו ושאינם קיימים בסרטים הקודמים.
בסך הכל העלילה דומה, אך השחקן יפה יותר מכל השחקנים הקודמים והרבה יותר מיוחד.
מי שלא אוהב את סופרמן בדרך כלל הוא בן אדם שמפחד לעוף תרתי משמע, למה אתה מפחד לעוף?

אלי היקר יש סיפור מרתק של הבמאי המפורסם קווין סמית' על הדרך בה ביקשו ממנו שיכתוב את הסופרמן הבא. הוא ניסה לעמוד בלחצי המפיקים השונים, אך בסוף שכרו את טים ברטון. לפי מיטב הבנתי טים ברטון לא ביים בסוף את הסרט. אך המרכז של הסיפור התרכז באיך שאיזה מפיק ביקש מקווין סמית לדאוג ש: 1. סופרמן לא יעוף 2. סופרמן יתמודד מול עכביש ענק. הוא ניסה למחות ללא הצלחה. כל אנשי ההפקה ידעו על השיגעונות של המפיק וצחקו כשהם שמעו שוב שהוא מבקש ממנו שישים עכביש במאבק של סופרמן בסוף הסרט. לבסוף, קווין סמית מצא את עצמו מחוץ להפקה, משום שהם שכרו את טים ברטון כבמאי והוא אמר שהוא יעבוד עם תסריטאים משלו. לאחר תקופה מסוימת, קווין סמית הלך לראות את הסרט, אני חושב שזה היה Man in Black ואז הוא ראה את הגיבורים נאבקים בעכביש והוא צחק. לדעתי בהליווד הכישלונות מגיעים גבוה … For a time Smith was working on a script for a Superman movie, but the script was eventually discarded when Tim Burton was attached to the product. Beforehand, Smith was enthusiastic about Burton's hiring, citing Burton's work on Batman. However, Burton began shifting direction, eventually cutting Smith and his script out of the process. In the end, neither Smith's nor Burton's vision for Superman were filmed. Years later, Smith noted the similarity between a scene in one of his comics and a scene in Burton's remake of Planet of the Apes. Smith jokingly accused Burton of stealing his idea, a comment that ended up being reported in the media as a serious accusation. Burton issued a stern denial, noting that "Anybody who knows me knows I would never read a comic book. And I certainly would never read anything written by Kevin Smith." In which Smith's only response to Burton's comments was, "Which I guess explains Batman." http://www.google.co.il/search?q=kevin+smith+man+in+black+superman&hl=iw מקווה שתרמתי עוד מידע. יופי של כתבה מתיתיהו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

13 + 2 =