web analytics
קטגוריות
תקשורת

היכל התהילה של מלכות היופי הישראליות

סקירה על הטובות והיפות מבין מלכות היופי של ישראל לאורך השנים.

בשבוע זה מלאו שלושים שנה לזכייתה של רינה מור כמיס תבל " ב–11 ביולי 1976. ולרגל התאריך להלן רשימה של מלכות היופי הבולטות והמרשימות ביותר של מדינת ישראל .

 
ב-11 ביולי 1976 נבחרה הישראלית רינה מור ל"מיס תבל " מלכת היופי של העולם .השג שעליו הצליחה לחזור מאז רק ישראלית אחת נוספת לינור אברג'יל וזאת כידוע בנסיבות עצובות ביותר שהטילו צל על הבחירה ( אברג'יל נאנסה לפני התחרות בידי מקורב והיו שטענו שזה השפיע על בחירתה ) .
לרגל התאריך החלטתי בהזדמנות חגיגית זאת ללמוד משהו על תולדות מוסד המלכות היופי של ישראל ,מוסד שמוצאו בתחרות יופי המאורגנת בידי השבועון "לאישה " מאז 1950 .
בדיקה של חייהן של מלכות היופי כפי שהוצגו בכתבות פרסומיות שונות של "לאישה " הראתה שרובן לא התבלטו במיוחד בחייהן מעבר לתחרות מלכת היופי ואלו שכן זכו לפרסום כלשהו עשו זאת בעיקר על ידי הופעה במדורי רכילות ,על ידי דוגמנות , על ידי נישואין עם אנשי עסקים ונדל"ן עשירים או על ידי קריינות בתוכניות טלביזיה זניחות וכיוצא באלה עיסוקים חסרי כל עניין ומשמעות לציבור.

 

לימור שריר בטקס ההכתרה כמלכה

אבל בתחרות מלכת היופי זוכה נבחרת בראש ובראשונה , לפחות באופן תיאורטי, לא דווקא בגלל יופייה המהמם כמו בגלל אישיותה ואופייה המרשימים והמרתקים העולים על אלה של כל המתמודדות האחרות. וברשימה הזאת אני בוחר את מלכות היופי שנראה לי שעשו דברים שהם יוצאי דופן שהם מעבר לתחומי העניין הזניחים של מדורי הרכילות .
אז להלן רשימה של מלכות היופי המעניינות המרתקות המרשימות והחשובות ביותר בתולדות מדינת ישראל. אלו שתרמו או יצרו או ביצעו איזה שהוא דבר מעניין החורג מהשגרה של מלכות היופי כסטטיסטית משנה במדור הרכילות במקומון ושמתבלטות משכמן ומעלה מעל לכל השאר.
והנבחרות המובחרות הן :

1.

מיכל הראל מלכת היופי לשנת 1951 הייתה נשיאת ארגון ויצו העולמי ( זה בתקופה כאשר זה נחשב "אופנתי " להיות עסקנית . כיום כמובן זה "נחשב" ו"אופנתי " הרבה יותר להיות דוגמנית או שדרנית טלביזיה ).

הראל נישאה ליצחק מודעי לעתיד פוליטיקאי בכיר ושר אוצר. היא גם הראתה עניין בכתיבה וכתבה ספר "יומנה של מלכת יפי " בהוצאת לאישה תשי"ג . שמעניין מאוד להשוות אותו עם ספרה של רינה מור על אותו נושא "מלכה לשנה אחת "..
 לאמיתו של דבר הספר של הראל הוא הרבה יותר חי ומעניין מהספר המקביל של מור.אבל מאידך בהתאם לרוח התקופה שבה נכתב הוא גם  נושא הרבה יותר מסרים ציוניים לאומיים .
2.

מרים הדר מלכת היופי ל-1958.  הייתה מרצה לקולנוע . ובמלחמת יום הכיפורים הייתה עיתונאית התחפשה לגבר והיגיעה עם מצלמות עד לקווי החזית למען כתבותיה. פרט לכך נודעה גם במשך זמן מה אישתו של חבר הכנסת והפיזמונאי עקיבא נוף הידוע במחבר פיזמונים כמו" איזבל ( שבקליפ הטלביזיוני עליו כיכבה דוגמנית צעירה בשם פנינה רוזנבלום ) ".
3.

עליזה גור מלכת היופי ל1960 הופיעה בסרטים לצד אלביס פרסלי בסרט "הרפתקאות בגן העדן" ולצד שון קונרי בסרט ג'ימס בונד :מרוסיה באהבה" שבו גילמה בקטע קצר  אך זכור מאוד את הצועניה וידה ונוטלת חלק  בקרב הנשים המפורסם ביותר של הקולנוע כולו.

עליזה גור בסרט "מרוסיה באהבה" .

היא הופיעה גם בסרט עם מיק הנרי "טרזן ונער הג'ונגל " ( אחד מסרטי טרזן היותר טובים )  בסדרות טלביזיה כמו "פרוע פרוע המערב" וסדרת הריגול "האיש מאנקל ".על פי אחד הדיווחים היא גם כותבת רומאנים ששישה מהם יצאו לאור ( ודווח שהשביעי בדרך ) ככל הנראה בשפה האנגלית . אבל לא ניתקלתי בשום מידע עליהם בשום מקום נוסף.

 

 

גילה גולן סגנית מלכת היופי ו"נערת ישראל " גם היא ב-1960 ( שנת מלכות היופי הישראליות שהפכו לכוכבניות קולנוע וטלביזיה ) יתומת שואה שהוריה לא ידועים .

James Coburn and Gila Golan pause for a romantic interlude in a scene from the film 'Our Man Flint', 1966. (Photo by 20th Century-Fox/Getty Images)
גילה גולן בסרט "האיש שלנו פלינט".

הופיעה גם היא בסרטים הוליוודיים וכיכבה בסרט הפנטזיה של רי האריאוזן ה"עמק של גוואנגי"
"בתור לוליינית העומדת בראש צוות בוקרים הלוכד דינוזאור בעמק אבוד במקסיקו סרט פנטזיה לא רע בכלל .. היא הופיעה בסרט הריגול "האיש שלנו פלינט" ובסרט "ספינת השוטים" על העידן שלפני מלחמת העולם השנייה . ופרקי סדרות טלביזיה כמו "אני חולם על ג'יני".

5.

מושית ציפורין מלכת היופי ל-1970 הייתה אמנית פסלת בברונזה ובאבן שהיציגה בתערוכות .האמנית הויזואלית היחידה בין מלכות היופי הישראליות.

6.לימור שריר.מלכת יופי ל1973. לימור שריר תיזכר תמיד הודות לאירוע בטחוני שאירע בעת הטקס שבו התמודדה על תואר"מיס תבל" ביוון כאשר מחבל חטף בני ערובה ואיים לחסלם אם לא תסולק מהתחרות. היא התעקשה להישאר.

לימור שריר ואביה בעת ההכתרה.

מאז היא הפכה לרופאה ולסופרת .פירסמה שני ספרים  מעניינים "הבית על  האגם " ( 2004) ו"אלוהים ואלוירה"( 2006 ) .

לימור שריר היא מלכת היופי היחידה שעסקה הן ברפואה והן בספרות יפה בשפה העברית .

7.

רינה מור מלכת היופי לשנת 1976 ו"מיס תבל " של העולם כתבה ( ביחד עם סופר צללים ) ספר אוטוביוגראפי בשם "מלכה לשנה אחת" ופירסמה במשך זמן מסויים טור עיתונאי .

8.

 ורד פולגר מלכת היופי ל-1979. למדה משפטים, עבדה תקופה מסוימת כעורכת דין והפכה רשמת בבית המשפט. בגיל 36 מונתה שופטת בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת  .מלכת היופי היחידה שהיא שופטת.

9.

אילנה שושן מלכת היופי ל1980. בת למשפחה ענייה למדה משחק בסטודיו של לי שטסברג בניו יורק קולנוע באוניברסיטת לוס אנג'לס. שיחקה בסרט "דואר צבאי חוף אילת " עבדה כתסריטאית והיום עובדת כמלהקת וכמפיקה הוליוודית בחברה של משה דיאמנט בעלה והפיקה סרטים כמו "גיבורים דמיוניים " עם סיגורני וויבר ( 2004) "ואף שלחה את ידה בתרגום מחזות לעברית והשתתפה בתרגום ההצגה "ביום בהיר אחד " מאת ג'ון קולונבאך. .
10.

דבי הס. מלכת היופי ל1982. הופיעה כשחקנית בסרטי סטודנטים .עשתה תואר שני בפסיכולוגיה ועבדה כפסיכולוגית קלינית של מתבגרים ומורה לפסיכולוגיה התפתחותית . במשך תקופה מסויימת ריכזה את פרוייקט נע"ן (נוער עונה לנוער).

11.הילה קלמן .מלכת היופי ל1985.  נשואה לשי האוזמן (מבעלי הוצאת הספרים והמפות "כרטא") עבדה בעמותה לילדים אוטיסטיים .

12. ימית נוי מלכת היופי של 1987. וגם שחיינית מצטיינת חברה בנבחרת השחייה העירונית של ראשון לציון שהיגיעה לאליפות הארץ לשחייה לנוער.

13.

יאנה חודירקר –כנפו. מלכת היופי ל-1993. הייתה פעילה במפלגה של אביגדור ליברמן.
רצה כמועמדת לכנסת בבחירות 2006 כמספר 4 במפלגת חרות של מיכאל קלינר.אך כידוע זאת מפלגה זאת לא עברה את אחוז החסימה .מלכת היופי הראשונה מאז מיכל הראל שניסתה לעסוק בתחום הפוליטיקה.

14.

יאנה קלמן .מלכת היופי ל1995. אחות  מעשית במחלקה האונקולוגית באיכילוב .והיגישה את מהדורת החדשות ברוסית .

 

15.

לינור אברג'יל .
מיס ישראל ומלכת עולם ל-1998. הפכה מאז לשחקנית והופיעה בהצגות כמו "החדר הכחול ו"מקווה" .

(אברג'יל נכנסה לרשימה זאת לא כל כך בגלל זכייתה בתואר מיס תבל כמו בגלל קריירת השחקנית שלה שהיא נדירה  למדי אצל מלכות יופי ) .

ובתור תוספת שלא באמת שייכת אבל גם אי אפשר בלעדיה בכל רשימה של מלכות יופי ונערות זוהר ישראליות בולטות :
16.

פנינה רוזנבלום שלא זכתה בתחרות מלכת היופי וגם לא השתתפה בה. אבל בשלב מסויים בראשית שנות השבעים הייתה מועמדת להשתתף ותמונתה הופיע ב"לאישה " כמועמדת" עד שהחליטה לבטל בפתאומיות את השתתפותה מתוך הנחה שכישלון תחרות כזאת לא יעשה לה טוב לקריירה ( והיא צדקה ).במהלך הקריירה המדהימה שלה רוזנבלום הופיעה בכמה סרטים זניחים ובקליפ לשיר של עקיבא נוף על "איזבל " שרה בעצמה כמה שירים זניחים , הייתה עיתונאית שראיינה כמה אישים מעניינים באמת כמו פנחס שדה, פירסמה שני ספרים ( אחד מהם אוטוביוגראפי כמקובל ) ,הקימה חברת תמרוקים ורצה בראש מפלגה לכנסת והייתה חסרה רק כמה אלפי קולות כדי להיכנס לתוכה וכיהנה כחברת כנסת קצרת ימים במיוחד מטעם הליכוד.
אלו המועמדות שלי ל"היכל התהילה" של מלכות היופי הישראליות .
האם לכם הקוראים יש מועמדות טובות יותר ?

לימור שריר באירוע התרמה עבור ספריית המחלקה לרפואה באונ' תל אביב..

אתר וינט על תחרות מלכת היופי

ועוד סקירות היסטוריות של וינט על התחרות
מלכות יופי בויקיפדיה

רינה מור זוכה בתפקיד מיס תבל .

האישה מול האלוהים :התיאולוגיה של לימור שריר

 

 

עליזה  גור  מלכת יופי ישראלית בסרט "טרזן ונער הג'ונגל "".

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

48 תגובות על “היכל התהילה של מלכות היופי הישראליות”

אם כי עדכון מהימים האחרונים ששמעתי מאחד ממקורותי שפגשה אותה לפני כמה ימים הוא שרינה עזבה את תחום המשפטים .

אני לא ממש מתעניין בתחרויות יופי, אבל נדמה לי שזיוה רודן, שנחשבת לשחקנית הישראלית הראשונה שקיבלה חוזה בהוליווד, זכתה פעם באיזו תחרות יופי. נדמה לי שזה היה ב-1957, אבל אני לא סגור על זה.

הסרט האיכותי ביותר שבו נטלה חלק היה "הרכבת האחרונה מגאן היל", מערבון מצוין שבו גילמה את אשתו של קירק דגלאס הנרצחת מייד עם תחילת הסרט. הסרט עצמו דן בדילמה מוסרית ממדרגה ראשונה, משום שרודן נרצחת על ידי בנו של חברו הטוב ביותר של דגלאס. את החבר מגלם אנתוני קווין.

בתחרות יופי של "העולם הזה " כמו אופירה נבון.
וכן שתיהן ראויות להיכנס לרשימה גם בגלל שלשתיהן יש סיפור חיים מרתק אם כי לא השתתפו בתחרות "מלכת היופי " הרשמית של "לאישה" אבל כך גם פנינה רוזנבלום.".
זיוה רודן לדור שלא ידע את זיוה הייתה הכוכבנית
הישראלית הראשונה ,הישראלית הראשונה שנסעה להוליווד שנים לפני גור וגולן וגם הראשונה שהצטלמה בצילומי ערום עבור מגזינים בארה"ב מאחר שהייתה זקוקה מאוד לכסף ( שהופצו כמובן במליוניהם בארץ ) היא הייתה כתוצאה הכוכבת של עמוד ערום הראשון אי פעם בגיליון "העולם הזה" שגם הביא פעם צילום שלה כשהיא רוקדת ללא תחתונים.
הכל פעלולים זולים מכוונים וידועים כדי למשוך תשומת לב של עיתונאים . .
בשלב מסויים הפכה ל"מי שהייתה" נזרקה מכל המדרגות בהוליווד ונראה היה שהיא עומדת לסבול מגורלם המר של מליוני כוכבניות שנהרו להוליווד ולא היגיעו שם לשום דבר.
אבל אירע לה נס.היא מצאה מישהו עשיר והתחתנה עימו ובזה הסתיימה פרשת חייה פחות או יותר.

אף אחת ממלכות היופי האלה לא עשתה שום דבר מיוחד מעבר ללהיות יפה.
חוץ מעליזה גור.
כל הפסטיבל הזה מיותר, שוביניסטי ומרגיז
במיוחד נשים, כי גברים נורא אוהבים אותו.
בחו"ל יש פסיבל בשר כזה של זכרים והשמחה רבה
חשוב מאוד שיהיה כזה גם בארץ .

לקרוא את הרשימה .
משום שאם הית טורחת לקרוא אותה היית יודעת שכל אחת מהמנבחרות עשתה משוה חוץ מלהיותדוגמנית ולהיות יפה וכאחת
וכך אחת מהן הפכה להיות ראש ויצ'ו ,אחרת עיתונאית שהתחפשה לגבר כדי להגיע לחזית ,שלישית היא שופטת. .
רביעת היא רופאה וסופרת
חמישית היא מפיקה וכך הלא וכך הלאה.
גברת אנא להבא תקראי את הדברים שאת כותבת עליהם כדי לא לעשות מעצמך צחוק.

חשוב מאוד לזכור בימים מטורפים כאלה שישנן בעם ישראל בנות יפיפיות וגאות,
שמעלות לנו את המורל, ויודעות להצילנו בכל דור דור ומנפילתנו בפני נשות ערב.

אוך נו נמאס לי כבר לקרוא כתבות שמבטאות זלזול מוחלט באוכלוסיה שעליה אני נמנית. זו אחת מאלה.

הנה כך מר אשד טוען בראש חוצות כי:
1) "עיסוקים חסרי כל עניין ומשמעות לציבור" – לא להאמין! האמנם מישהי שנבחרה בגלל אופנה זו או
אחרת לא השפיעה על ההסטוריה הישראלית? וו´או, ראו זה פלא…

2) "אבל בתחרות מלכת היופי זוכה נבחרת בראש ובראשונה, לפחות באופן תיאורטי, לא דווקא בגלל
יופייה המהמם כמו בגלל אישיותה ואופייה המרשימים והמרתקים העולים על אלה של כל המתמודדות
האחרות" – האם צפית בתחרות יופי? חצי מהן לא יודעות לדבר עברית. על מה אתה מדבר??? איזה
אישיות ואיזה אופי? בת 17 שמנצחת אינה בדיוק איינשטיין. כולן רוצות שלום עולמי, אבל לרוב לא יודעות
מי זה קופי ענאנן.

3) "אז להלן רשימה של מלכות היופי המעניינות המרתקות המרשימות והחשובות ביותר בתולדות מדינת
ישראל. אלו שתרמו או יצרו או ביצעו איזה שהוא דבר מעניין החורג מהשגרה של מלכות היופי כסטטיסטית
משנה במדור הרכילות במקומון ושמתבלטות משכמן ומעלה מעל לכל השאר." – אתה צוחק, נכון? זה
משכמן ומעלה? האם פיספסתי איזה פרס נובל או אות הצטיינות כלשהי? עד כדי כך הסטנדרטים נמוכים?

4) "כיום כמובן זה "נחשב" ו"אופנתי" הרבה יותר להיות דוגמנית או שדרנית טלוויזיה". נחשב בעיני מי?
סלח לי, אך למשפט הזה אין בסיס אמיתי והוא נסמך על שגיונות הכותב בלבד. אולי זה המצב אצלך
בבית. תנחומיי אם כן.

5) "מיכל הראל נישאה ליצחק מודעי לעתיד פוליטיקאי בכיר ושר אוצר" – זהו הרי פרט כל כך חשוב! מצאה
שידוך טוב לעצמה. כל הכבוד!!! התרומה שלה איפוא לנשים פשוט עצומה וכבירה וכל אישה מוטב שתדע
ל"תפוס" לעצמה איזה פוליטיקאי עשיר וממולח. חלילה שלא תצטרך לעשות משהו בעצמה.

6) "… פרט לכך נודעה גם במשך זמן מה כאישתו של חבר הכנסת והפיזמונאי עקיבא נוף" אותו כנ"ל.
אמנם, היה לה גם "סייד-קיק", אבל זה נשמע שמשרה שלמעשה לא תרמה מאומה לתרבות הישראלית.

7) "עליזה גור מלכת היופי ל1960 הופיעה בסרטים לצד אלביס פרסלי בסרט "הרפתקאות בגן העדן"
ולצד שון קונרי בסרט ג´יימס בונד :מרוסיה באהבה" שבו גילמה בקטע קצר אך זכור מאוד את הצועניה
וידה ונוטלת חלק בקרב הנשים המפורסם ביותר של הקולנוע כולו. היא הופיעה גם בסרט עם מיק הנרי –
"טרזן והנער הכושי" (אחד מסרטי טרזן היותר טובים) בסדרות טלוויזיה כמו "פרוע פרוע המערב" וסדרת
הריגול "האיש מאנקל ".

אכן, תפקידי אופי מרשימים.

ועוד הרשימה נטויה ורבה והגיבובים השוליים והלא רלוונטיים גם הם.

הכותב מסיים במילים "אלו המועמדות שלי ל"היכל התהילה" של מלכות היופי הישראליות. האם לכם
הקוראים יש מועמדות טובות יותר?"
והנה התשובה שלי: היכל התהילה הזה הוא מוסד המבזה נשים ומקבע את מעמדן כבשר בשוק הקונים
הגברי. כולן משמשות את התעשיות הכלכליות ואין באף אחת מהן יופי. רק בשר ממוכר לסוחר. לקרש
הקפיצה הזה יש מחיר חברתי יקר. את המחיר הזה רק נשים משלמות, אז מה אכפת לך מר אשד לכופף
את ידינו עוד קצת בשביל הכיף?

אני חושב שהמאמר מוכיח את ההיפך מזלזול. המחבר מראה שהסטיגמה על מלכות
היופי לא נכונה והן יכולות להיות רופאות סופרות ומה שהן רוצות.

ואני מסכים איתך שרוב החומר האנושי שזכה בתארים של מלכות היופי לאורך
השנים הוא לא מהזן שזוכה בתארים בפיזיקה גרעינית, או שילך להיות שרה
במשרדי החינוך ובשנים האחרונות פחות מאי פעם .אבל היו גם יוצאות דופן
שבהן אני דן ברשימה.וכן אלו שאני דן בהן הן בהחלט משכמן ומעלה מהשוואה
לשאר.
"כיום כמובן זה "נחשב" ו"אופנתי" הרבה יותר להיות דוגמנית או שדרנית
טלוויזיה". נחשב בעיני מי?
סלח לי, אך למשפט הזה אין בסיס אמיתי והוא נסמך על שגיונות הכותב
בלבד. "

כאמור היום זה נחשב ואופנתי אצל מלכות היופי ונשים צעירות בכלל לפנות
לחפש קריריה בדוגמנות ובתיקשוראת דבר שלאר בהיה נכון לפני 30 -40 שנה
חשבתי שזה די ברור .

מיכל הראל נישאה ליצחק מודעי לעתיד פוליטיקאי בכיר ושר אוצר" – זהו הרי
פרט כל כך חשוב! מצאה
שידוך טוב לעצמה. כל הכבוד!!! התרומה שלה איפוא לנשים פשוט עצומה
וכבירה וכל אישה מוטב שתדע ל"תפוס" לעצמה איזה פוליטיקאי עשיר וממולח.
חלילה שלא תצטרך לעשות משהו בעצמה
"
אני ממליץ שתקראי את כל הקטע שם .מיכל הראל
נכנסה לא דווקא בגלל
שנישאה ליצחק מודעי .זה היה פרט משני ורק בגלל זה היא לא הייתה נכנסת
לרשימה.
היא נכנסה משום שהייתה ראש אירגון ויצ´ו אירגון נשים בולט
ביותר .תמהני שאיכשהו הצלחת לדלג על זה וזה מראה על קריאה סלקטיבית
מאוד מצידך שאת צריכה ללמוד להתגבר עליה.

"פרט לכך נודעה גם במשך זמן מה כאישתו של חבר הכנסת והפיזמונאי עקיבא
נוף" אותו כנ"ל.
אמנם, היה לה גם "סייד-קיק", אבל זה נשמע שמשרה שלמעשה לא תרמה מאומה
לתרבות הישראלית."

שוב את לא קראת את כל הקטע היא נכנסה לרשימה לא בגלל עקיבא נוף אלא
משום שהתחפשה כבבגדי גבר וסיקרה את מלחמת יום הכיפורים .את עקיבא נוף
הזכרתי כבדרך אגב משום שיצר את הפזמון "איזבל שהוא במקרה פזמון חביב עלי
".
לגבי עליזה גור אני מסכים שתפקידי האופי שלה לא מן המרשימים בהשוואה
לאלו של שחקניות מקצועיות אבל בכל זאת הקטע שלה בסרטי ג´מס בונד הוא
ידוע למדי אצל חובבים .ואני די מחבב את סרט הטרזן שלה.

בהשוואה למלכות יופי אחרות היא אכן מרשימה במה שהישיגה.

אני לא פוסל את מוסד מלכות היופי מראש .ולעניות דעתי היו כמה דמויות
מעניינות שצצו מתוכו לפחות כאלו שמעוררות עניין בי. אולי אלו לא
דמויות גדולות ודגולות אבל גם בכך מוסד זה מייצג את תקופתנו .

אמרת:
1) "כאמור היום זה נחשב ואופנתי אצל מלכות היופי ונשים צעירות בכלל לפנות לחפש קריריה בדוגמנות
ובתיקשוראת דבר שלאר בהיה נכון לפני 30 -40 שנה חשבתי שזה די ברור" – לא ברור בכלל. זה הרי לא
קשור לדוגמניות זה קשור לכך שנשים בכלל מפתחות היום קריירות עצמאיות. המשפט הזה פשוט מיותר
ולא מתאים לקונטקסט.

2) "מיכל הראל נכנסה לא דווקא בגלל שנישאה ליצחק מודעי .זה היה פרט משניורק בגלל זה היא לא
הייתה נכנסת לרשימה."
אז למה לציין פרט שולי ומשני? אולי כי בעיניך זה לא פרט משני ושולי….?

3) "תמהני שאיכשהו הצלחת לדלג על זה וזה מראה על קריאה סלקטיבית מאוד מצידך שאת צריכה
ללמוד להתגבר עליה."
לא סלקטיבי בכלל. פשוט לא העלת שום הישג שהיא עשתה בזמן כהונתה. אז לא היה לי למה להתיחס.

4) "לגבי עליזה גור אני מסכים שתפקידי האופי שלה לא מן המרשימים בהשוואה לאלו של שחקניות
מקצועיות אבל בכל זאת הקטע שלה בסרטי ג´מס בונד הוא ידוע למדשי אצל חובבים"
חובבי ציצים ותחת אתה מתכוון?

5) אני פוסלת את מוסד מלכות היופי. פשוט כך. חבורה של ילדות שנבחנות על כישורי ההופעה בבגד ים.
ובוא נקרא לילד בשמו. אם לך אין התנגדות לתופעה הזו ולמה שהיא גוררת, אתה עוצם עיניים לנזק שהיא
גרמה למאבקן של נשים להכרה בשוויון ובכך מעמיד את עצמך כאויב השוויון. על הנזק הזה היה ראוי
לכתוב איזו מילה או שתיים. אבל תן לי לנחש, זה לא ממש מעניין אותך.

זאת עובדה ידועה שגם עשו עליה מחקרים ואפשר לראות אותה פשוט מבדיקה של
הפרטים על מלכות היופי שהן נוטות ללכת היום לתחומי דוגמנות ותקשורת
יותר מבעבר פשוט משום שזה באמת נפוץ יותר בחברה וכיום בחורות
שהן "בולטות " הולכות לתחומים האלו . אז אצלהן זה מוקצן יותר כקבוצה.
כשמיכל הראל זכתה בתואר בשנות החמישים זה נראה הרבה יותר יותר "מקובל "
ו"איני" אם להשתמש במונח הרבה יותר חדש שנשים בולטות הולכות לעסקנות.
גולדה מאיר הלכה לזה , גם הנרייטה סולד ואחרות וזכו על כך לכבוד ויקר
בחברה הסובבת וכך גם היה עם מיכל הראל שהלכה לתחום זה וזכתה עליו בכבוד
וביקר.
לעתיד כמובן זה השתנה מאוד .אני לא מעלה על דעתי שהיום מלכת יופי
כלשהי תלך לתחום הזה פשוט משום שהיחס החברתי לעסקנות השתנה מאוד.היום
בחורות צעירות זוכות לכבוד אם הן בתחומי התקשורת והדוגמנות .
אגב אינני יודע איזה הישגים היו למיכל הראל בויצו וגם לא בדקתי ייתכן
בהחלט שהיו לה. אינני יודע. את הפרט על בעלה מודעי הוספתי כפרט פיקנטי
בלבד וכנ"ל לגבי עקיבא נוף .פשוט היו להן בעלים מעניינים באיזו צורה
שלא הייתה סיבה שלא להתייחס אליהם.
אני כן יכול להגיד על מיכל הראל שהיא כתבה ספר על
התנסויותיה כמלכת יופי שעולה בכמה דרגות על הספר המקביל של רינה
מור .אם כי הוא הרבה יותר מיושן באופיו .
וזה באמת אני מסכים עימך חשוב הרבה יותר מציון מנישואיה עם מודעי.
לגבי עליזה גור.הקטע הקצר שלה בסרט ג´ימס בונד מרוסיה באהבה" כצועניה
לוחמת נשאר זכור עד היום למיליוני צופים .וזה לא מעט בכלל.
את סרט טרזן שלה אני בכל אופן מחבב עד היום וגם זה לא מעט בכלל.כמה
נשים ישראליות אחרות זכורות היום באיזו שהיא צורה בידי מליונים
בעולם ?
אולי רק גולדה מאיר .ומן הסתם אני מגזים בזה .
ולגבי תופעת מלכת היופי הבא ונגיד שבתחילה לפחות המטרה לא הייתה לבחור
סתם בחורה יפה אלא בחורה שהיא מוכשרת מכל מיני בחינות .זה בהחלט נראת
לי כמטרה ראויה עדיין.

באתר הזה http://www.wizo.org/about_history.asp
מצאה עליה את הפרטים הבאים :
אחד האתגרים החשובים ביותר שמיכל מודעי ראתה לנגד עיניה, לאחר שנבחרה כיו"ר ויצו ישראל בשנת 1979 , היה לקדם את מעמד האישה בישראל בין אם על ידי חקיקה בכנסת, הקמת לשכות משפטיות נוספות
לאלה שכבר התבססו, ודאגה לשיוויון בין המינים בעבודה, במשפחה ובחברה בכלל. נושא האלימות
במשפחה הציק לה ביותר והיא יזמה הקמת מקלט לנשים מוכות בדרום הארץ. כאשר נבחרה לתפקיד יו"ר הנהלת ויצו העולמית, בשנת 1984,ראתה את בתי הספר וכפרי הנוער כאחד הנושאים החשובים שרצתה לקדם, ועשתה מאמצים רבים כדי לשנות את מעמד כפרי הנוער של ויצו כאשר בראש מעייניה לדרבן את בני הנוער. אחד מהישגיה הבולטים היה לקבל מהמנהל לחינוך התיישבותי השתתפות של 50% במימון ההוצאות של כפרי הנוער של ויצו.

מיכל פנתה לתורמים ולקרנות כדי לקבל תרומות במיליוני דולרים שאפשרו לויצו לשפץ פנימיות, משפחתונים, הקמת מעונות יום חדשים ובניית אגף בבית הספר ויצו נהלל.

נושא חשוב ביותר שעמד לנגד עיניה, עם היבחרה לתפקיד נשיאת ויצו העולמית בשנת , 1996 היה לקרב את 50 פדרציות ויצו בעולם לישראל ולעבודת ויצו. גם עתה, עם סיום תפקידה כנשיאה ב 2004 ובתפקידה החדש כנשיאת כבוד של ויצו העולמית וכיו"ר מועצת ארגוני נשים בישראל, עבודת ויצו קרובה לליבה יותר מתמיד שכן, בתקופה בה מדברים על פוסט-ציונות, היא רואה את תפקידה כמנהיגה ציונית, המחזקת בעיקר את בני הנוער ללכת בעקבות "חזונו של תיאודור הרצל.
אז גם אם נתעלם מהמליצות, משהו היא כנראה עשתה למען הנשים למרות שהיא גם מלכת יופי לשעבר.

לגבי מיכל הראל:
הפרט הראשון שהזכרת היה הבעל. אם זה פיקנטריה, הרי שמקומו הטבעי אמור להיות דווקא בסוף ולא
בהתחלה.

לגבי עליזה גור:
תשאל אנשים בעולם מי יותר מוכרת כיום ציפי לבני או עליזה גור. אני די בטוחה שלבני לוקחת (למרות
שעל המשמעות של זה דעתי אינה ברורה עדיין).

ולסיום:
"ולגבי תופעת מלכת היופי הבא ונגיד שבתחילה לפחות המטרה לא הייתה לבחור סתם בחורה יפה אלא
בחורה שהיא מוכשרת מכל מיני בחינות".
בוא נזכור שדרישת הכישרון תמיד מסתכמת במשפטים בנאליים הנוגעים לשלום עולמי ולאהבת בעלי
חיים באשר הם. אכן, גאווה לאומית.

פועלה אכן מכובד
(למען ההגינות, עלי לציין בכנות שלא ממש שמעתי עליה יותר מדי. זה כמובן אינו עומד לזכותי
וזוהי כנראה החמצה שלי).
אבל בכל מקרה קצת מן התיאור הזה היה צריך להופיע בתיאור עליה לפני שציינת את היותה נשואה
לפוליטיקאי זה או אחר. פועלה האישי כנראה מדבר בעד עצמו – וטוב שכך. ראוי לשים את זה במרכז
התיאור אודותיה. על כך נראה לי שאין לנו חילוקי דעות.

בכל אופן, תודה על המידע ועל ההשקעה. הנה, כל יום לומדים דבר חדש.

אינני מתעניין במלכות יופי מלבד אחת שלמדה עימי במחזור בתיכוןעירוני א' בתל- אביב והיא אכן הייתה מוכשרת ויפה מאוד (גם היום – ראיתי אותה בשבוע הספר).
פגשתי אותה במקרה גם לפני מספר שנים כשהתמחיתי ברפואה פנימית בבית חולים והיא עבדה שם ואף קראתי את שני ספריה ולדעתי ספרה השני :"אלוהים ואלווירה" מתעלה על עצמו.
כבני נעורים חשבנו שהיא קצת מתנשאת.
אהבנו אותה.

יש גם תחרויות יופי לגברים והמון דוגמנים גברים, אז מספיק לדבר רק על "דוגמניות " ו"מלכות יופי" כקורבנות של תרבות שוביניסטית. .

לינור אברג'יל אינה ראויה לשמש כדמות חיקוי לשום דבר.
הייתי מתמחה של השופט נתן עמית, יו"ר הרכב פשעים חמורים בביהמ"ש המחוזי בת"א. זמן מה אחר כך הוא שימש יו"ר הרכב השופטים שהרשיע את שלמה נור באונס של לינור. הייתי אז סניגור פלילי המעורב בתיק. מקריאת הפרוטוקולים ומהתייעצות עם עיתונאים ומתמחה אחרת במחוזי, עו"ד אילנה ללצ'וק. לדעתי מדובר בנערה פתיה מנתניה, שהגיעה מהר מדי לתהילה. היא הגיעה לאיטליה לבדה. שלמה נור שימש לה תחליף לדמות אב. לא ברור, בלשון סגי נהור, אם הוא לא קיים עימה יחסים בהסכמה קודם שם.
היא כנראה פחדה מהחבר הנתנייתי הערס שלה ואמרה ששלמה נור אנס אותה. בבית המשפט הגרסאות שלה היו מבולבלות ואף נמצאו שם שקרים ממש. אני יודע שאני עשוי להתבע דיבה על ידה אך אני מפנה לפרוטוקולים של המשפט ואני נהנה מהגנת "אמת דיברתי".
(
רינה מור למדה משפטים במכללה. פרופ' שאוה ז"ל עשה אותה המתרגלת שלו בגלל שהיא בלונדינית. גם המתרגלת האחרת שלו עודה היא בלונדינית. רינה מור אינטלגנטית אך רחוקה מלהיות "מאור הגולה".

צר לי אבל אני נאלץ להסכים עם הגב´ קסיופיאה בטענותיה מול מוסד מלכות היופי. מדינות מתחרות בניהן
מי תשלח יותר יפה, איזו מדינה מסוגלת להעמיד לרשותה בשר נשי איכותי יותר.
אוסיף ואומר שבעיני ספורט לא יותר טוב. אני מודה שמעדתי קמעה וכן צפיתי בשידורי המונדיאל אבל
שאני חושב על זה, הייתי מעוניין לראות את העם היהודי-ישראלי חוזר ותופס את מקומו הטבעי בקצה הפרמידה של אנשי המדע והרוח ולא הספורט והיופי.

אני מסכים עם מה שמר נגהי אומר שתחרות יופי דומה לתחרות ספורט ואוסיף גם
לתחרות שירה. בנאדם (או בת חווה) נולד עם מתת אל שאין לרוב האנשים, יופי,
כשרון לקפיצה לגובה או קול נעים. למה שהוא/היא לא ינצלו את הכישרון? הרי
לא כולם יכולים להיות אנשי רוח. ולמעשה אין סתירה, אתה יכול להיות איש
רוח עם כישרון שירה או שאתה יפה (למרות שזה נדיר… :)). מה כל כך משפיל
בדוגמנות? מה ההבדל בין נינט טייב (שגם יפה לדעתי) ששרה לבין כל אותן
דוגמניות? כולם משחקים בקלפים שקיבלו.

אני תומכת במה שהובע בדעה של עו"ד ליאני. כל הכבוד שהוא הסתכן כך למען
האמת! עומדת לו הגנה של "אמת דיברתי" ואל חשש פן יתבע. רבים בקהילה
המשפטית ידעו ששלמה נור קיבל עונש מוגזם. אם לא הייתה תקשורת אולי היה
מזוכה!
ואכן מיס תבל מור לא הייתה מתרגלת באונ´ ת"א ללא התואר.
מרים marycohen@yahoo.com

אכן לינור אברג'יל אינה ראויה לשמש כדמות חיקוי לשום דבר.
אמנם המגיב נשמע קצת קיצוני ואינני יודעת כיצד מבסס דברין אבל סתם כאשה אני חושבת שהיא לא יפה
גסה אינה יןדעת אנגלית ולא ברור כיצד זכתה בכתר
לגבי רינה מור הבנתי שפרשה מהמקצוע ממילא
הגר

בתור נתיינתי לינור יפה מי שיפגע בה אני ימ לוק לו את ה…
מי מזה העו"ד הזה שכתב נגדה
תשמע תיז'הר!
אני ישמיד אותך

אני מכירה אישית את החבר של לינור בזמן האונס והוא ממש אבל ממש לא ארס. הוא אחד הגברים המוכשרים והחכמים שאני מכירה.
היום הוא בכיר במשרד פרסום מוביל.
כל הכבוד ללינור שלא התביישה להתלונן ולא לוותר עד שאנס יועמד לדין.
כל הכבוד על הדוגמא שהיא נתנה לשאר הנשים

רוית אסף היחידה שהיתה ותשאר מלכה לנצח!!
מדהימה, אצילית,שלא נשארה רק דוגמנית רייקנית, אלא הלכה ללמוד והיום היא אשת עסקים מצליחה שמפעילה רשת של בתי ספר לאיפור. ואגב למדתי אצלה איפור מקצועי, והיא גם בן אדם מדהים. כל הכבוד!!עלי והצליחי,

מיטל, באר שבע.

מסופקני אם מר שלמה נור לן מאז המקרה המצער של לינור אברג'יל שינה בריאה, שלא לדבר רצופה. שנתו בוודאי נודדת עד היום מהעליהום הנורא שבוצע בו, והרפש שהוטח בו ובוודאי דבק בו עד היום. שום מחילה, ובוודאי לא ציון שמה של המתלוננת הכוזבת כחולקת תהילה כלשהי, תעזור במקרה הזה.

והיא היתה העוזרת האישית של אריאל שרון
טוני פיינברג המועמדת השחורה הראשונה
רנא רסלאן מלכת היופי הערביה הראשונה
גל גדות שחקנית הוליוודית

הגדיל לעשות הכותב המלומד בתארו את "הקריירה המדהימה " של פנינה רוזנבלום, כרצף של "סרטים זניחים", "שירים זניחים", כמה ראיונות זניחים, מן הסתם, עם איש מעניין אחד (ז"ל) ועם קריירה "קצרת ימים במיוחד" בכנסת שחסרו לה "רק כמה אלפי קולות".
אם הכל כל כך זניח, ממה בדיוק הוא נדהם?!

[…] היכל התהילה של מלכות היופי בישראל Like this:אהבתיהיה הראשון שאוהב את הpost. מאת מספר 666, בתאריך מרץ 8, 2012 בשעה 5:24 pm, בקטגוריה Uncategorized. אין תגובות עדיין פרסם תגובה או השאר עקבות: טראקבק. « פיל לקרל הגדול […]

לינור אברג׳יל המושלמת… וגם רינה מור, אילנה שושן וורד פולגר פשוט מהממות (מסודר מההכי פחות יפה משלושתן ליפה ביותר… אבל בכל זאת שלושתן מהממות ❤

אילנה שושן מהממת בחיים. בתמונות לא רואים זאת. גם ספיר קופמן אותו דבר. ובעלי ראה את לינור אברג'יל בחיים ואמר שהיא מדהימה. יש כאלה שפשוט לא עוברות מסך/מצלמה.

זה מגוכח לחפש נערות חן כמו למשל את אביגיל בן חמו משנת 1976ולא למצוא כלום

מישהו יודע משהו על אביגיל בן חמו או חן באזושהי תחרות יופי בעבר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 + 16 =