web analytics
קטגוריות
תקשורת

יעקב אלפרון ריאליטי שואו

 

ידיעה במעריב :הדוגמנית והשחקנית יעל גולדמן  תגור בביתו של יעקב אלפרון במסגרת צילומי התוכנית "החיים על פי Y " במשך אותם שבועות תיצמד גולדמן אל המשפחה בכל פעילות בילוי או אירוע שבו תיטול חלק .היא תגור בחדרו של הבן דרור שהתגייס לאחרונה לצה"ל ולא יהיה כתוצאה בבית.
המפיקים מבטיחים לא יהיה משעמם מאחר שהאב יעקב אלפרון נמצא במעצר בית .
אכן לא יהיה משעמם ,מאחר שבוודאות של 100 אחוז ( אפילו לא 99.99%) כבר התקיימה השיחה הזאת בין אלפרון איש תקשורת ותיק ובעברו עיתונאי במקומון ברעננה והמפיקים .
( המילים אולי לא זהות לאלו שהושמעו במציאות ,אבל השיחה התקיימה. א.א. ):
מפיק :מר אלפרון ,אנחנו מתכוונים לשכן אצלך בבית במשך מספר שבועות את הדוגמנית והשחקנית יעל גולדמן.אנחנו מתכוונים לצלם כל רגע שלה בבית שלך .
אלפרון :תפדאל ,אין בעיה ,אין לנו מה להסתיר ,ביתנו פתוח לכל. הדוגמנית יעל גולדמן תתקבל אצלנו בברכה ובהכנסת אורחים.
מפיק :יש רק בעיה קטנה אחת ,כדי שהתוכנית תעניין את הקהל ותזכה ברייטינג גבוה צריך לשים בה דגש על כך שיעל נמצאת במקום מסוכן בתוך משפחת פשע.
אלפרון (בזעם תיאטרלי ): אדוני ,אני אדם הגון .כל מכירי יוכלו להעיד שמעולם לא שמתי אצבע על אף אחד שלא היגיע לו.
מפיק :בסדר בסדר,אבל מר אלפרון אתה עיתונאי אתה מבין איך עולם התקשורת פועל. כדי לעניין את הקהל ,אנחנו צריכים לפברק ,בקריצת עין כמובן ,את התחושה שיעל נמצאת במקום שבו הסכנה עלולה להתפרץ בכל רגע 'שבו חייה נמצאים על הכף ממש אם היא תשמע ותראה דברים שהיא לא צריכה לראות ולשמוע.
אתה לא רוצה שתוכנית עליך ובכיכובך תזכה לרייטינג נמוך,נכון ?
אלפרון :אז מה אני צריך לעשות ?

כיפה אדומה בקן משפחת הזאבים.

( הערה הקטע הבא מן הסתם לא נאמר מישום שלא היה באמת צורך להגיד אותו. במציאות יעקב אלפרון איש תקשורת ותיק ומנוסה  יודע בדיוק מה מצופה ממנו מטעם צוות ההפקה . אבל אני כותב אותו למען הקוראים שאינם יודעים.  א.א. )
מפיק :פשוט מאוד .בכל פעם שיעל מתקרבת תיצמד לטלפון ותגיד בקול נורא "מולנר!!!! " ואז פתאום תרתע כשתראה אותה כאילו מי יודע מה היא שמעה. תזמין לבית כל מיני מקורבים שלך שנראים טיפוסים חשודים באופן מיוחד,  בעלי שיער על הפנים ,עם עיניים בולטות ,עם צלקות בכל פנה על הגוף,  ועם שיני זהב. ואז תגיד ליעל :יעלי  יקירתי יש לי פגישת עסקים עכשיו אנא צאי מהבית מייד  או תישארי בחדר ואל תצאי ממנו ".ותאמר את זה בטון מאיים  ומפחיד ככל האפשר.
אלפרון( בכעס )  :אדוני אני אף פעם לא מאיים על נשים .
מפיק  ( מרגיע ומסביר  לאלפרון את עובדות החיים ): לא חשוב ,לא חשוב. זה ריאליטי שואו. צריך לתת לצופים את התחושה שיעל נמצאת בסכנה אמיתית  שתתחזק מפרק  בכל רגע ורגע ,שהיא "כיפה אדומה" בקן משפחת הזאבים . 
צוות ההפקה יספק לכם הוראות מדוייקות בכל רגע ורגע  מה עליכם לעשות וכיצד עליכם לפעול  על מנת  לספק לקהל   בכל פרק את תחושת הסכנה הזאת .
אלפרון :או קי . אבל יש בעיה :כל המקורבים שלי נראים כמו אנשי עסקים או עורכי דין או פשוט  כמו עיתונאים.אז מה עושים?

מפיק :אין  כאן שום בעיה ,המלהקת שלנו תמצא שחקנים מתאימים בסטודיו ניסן נתיב שיגלמו את "אנשי הכנופיה של יעקב אלפרון ". גם זולים וגם נראים יותר פושעים מהפושעים עצמם.

(ובהשראה פתאומית ):  אתה יודע מה ? אולי נמצא גם כפיל של  אמיר מולנר היריב שלך ונביא אותו לבית שלך בשביל הדרמה.אתה יודע איזה שיאי צפייה עולמיים זה יביא לנו   אם נוכל להראות  את הדוגמנית יעל גולדמן לכודה  בביתו של יעקב אלפרון במהלך קרב יריות עם הכנופייה של אמיר מולנר?

 

.

 

קישורים :

האחים אלפרון כגיבורי ישראל 

יעל גולדמן מצטרפת למשפחת אלפרון

אז איך האלפרונים יעלי?

 

 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

2 תגובות על “יעקב אלפרון ריאליטי שואו”

אם ניקח את החיים דרך הטלוויזיה.
ולא את הטלוויזיה דרך החיים.
אנשי הטלוויזיה אוהבים
להדביק דימויים ותוויות על כל דבר.
אצלה נשארנו בימי הביניים –
אנשי הפשע המאורגן כבר מזמן מגיעים עם חליפות מהודרות ובגדים יפים לפגישות .
רק הטלוויזיה נשארה מאחור

הצרה היא שהקטע חוטא באמת למציאות –
הוא בא בהפוך על הפוך בנושא ובאישיו
שרבים יודעים ומכירים את הפרטים כפושעים אמיתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

seven + seventeen =