web analytics
קטגוריות
טלויזיה

משימה בלתי אפשרית :הדור הבא

סקירה על סדרת הטלויזיה המפורסמת "משימה בלתי אפשרית ".

צוות "משימה בלתי אפשרית " משנות השבעים  בקומיקס בריטי 
 

הופיע בגירסה מקוצרת באתר הסדרות הקלאסיות

הסרט השלישי בסדרת "משימה בלתי אפשרית " הוא הטוב שבכולם .אבל עדיין הוא שונה שוני עצום מהסדרה הקלאסית בשם זה משנות השישים ,שוני שאולי מבטא את השינויים שעברה התדמית של שירותי הריגול מאז שנות השישים. 

הסרט השלישי  של  סדרת הריגול "משימה בלתי אפשרית " בכיכובו של תום קרוז ושבו אחד התסריטאים הוא יוצר "אבודים " וג' ג' אברמס הוא ללא ספק הטוב והמרתק מכולם, בוודאי בהשוואה לסרט הראשון המעצבן השני החיוור שמימנו אינני זוכר כמעט כלום.
https://www.youtube.com/watch?v=g1vIoBeo_EM

אני ועופר הלכנו לצפות בו בלי שום ציפיות וקיווינו לכל היותר למשהו שיהרוג בקלות שעתיים כמו מרבית הסרטי הפעולה בימים אלה ..העברנו את השעתיים הללו מרותקים.
.הצרה היא שבניגוד לסדרת הטלוויזיה עליה הוא מתבסס ששמה תמיד דגש על עבודת הצוות הרי כאן כמו בסרטים הקודמים הדגש היה ונשאר רק על אדם אחד ,תום קרוז שהוא מנהיג הצוות  ושמופיע כל רגע ורגע על המסך .uכל השאר הם עוזריו לזמן קצר. וזה לא כל כך 'מצא חן בעיני .עם כל הכבוד לתום קרוז,אני הייתי מעוניין לראות הרבה יותר משאר אנשי הצוות . אבל כמובן זה היה בהתאם לדרישתו הנחרצת מאוד של כוכב הסרט ( והכוכב המצליח ביותר בהוליווד ובעולם כולו   מזה שנים ) תום קרוז.

זה לא היה כך בסדרה המקורית שבה היה צוות מושלם שפעל מתוך תיאום ובו לעולם לא היה מישהו שבולט יותר מכל השאר . והיא הניגוד המושלם של סרטי ג'מס בונד בכך ששמה דגש על עבודת הצוות .דבר שאותו הסרטים של תום קרוז שינו ללא הכר. וכמו בכל הסרטים הקודמים גם כאן מתברר שיש בוגד בדרגים הגבוהים ביותר של הסוכנות ( וכרגיל לא מי שחשבנו ) דבר שלא ניתן היה אפילו להעלות על הדעת בסדרה המקורית אז בשנות השישים התמימות . אבל כמובן התבגרנו מאז .אני טוען שהגלגולים שאותם עברה "משימה בלתי אפשרית " סדרת הריגול הטלוויזיונית מאריכת הימים ביותר אי פעם משקפים בצורה מושלמת את היחס של הציבור והתקשורת בארה"ב כלפי השירותים החשאיים בכלל.

הדור הראשון

סדרת הטלוויזיה "משימה בלתי אפשרית" היא אחת הסדרות המפורסמות והזכורות ביותר של הטלוויזיה האמריקנית משנות השישים. בדומה למקבילתה ואחותה התאומה ( שכללה את אותו צוות מפיקים ואנשי צוות טכני ) "מסע בין כוכבים" שהחלה להיות משודרת באותה השנה ובאותו החודש בספטמבר 1966 . אלא שהיא זכתה להצלחה גדולה יותר מ"מסע בין כוכבים " המקורית ורצה למשך שבע שנים שלמות עד 1973.

 

הצוות של משימה בלתי אפשרית בגילגולו המפורסם ביותר.

זוהי גם סדרת הריגול הטלוויזיונית המאריכה ביותר אי פעם. הסדרה תיארה את עלילות צוות של אנשים אפורים לכאורה שמטרתם בחיים הייתה אחת לשנות את המציאות עבור כל מי שמחלקת המדינה של ארה"ב לא חפצה ביקרו ולשכנע אותו שמתרחשים דברים שונים לחלוטין ממה שאכן קורה וכך לגרום לבסוף לתבוסתו. כל פרק היה מתחיל בשמיעת קלטת עם תיאור המשימה התורנית בידי אנשי הצוות בסיום ההזהרה הבלתי נמנעת שאם הם יוכשלו בביצוע המשימה כי אז ממשלת ארה"ב תסרב להכיר בכל קשר אליהם . ההודעה הייתה מיותרת אנשי הצוות מעולם לא נכשלו בכל שבע שנות קיומה של הסדרה …גם במשימות המסובכות והמטורפות ביותר שאפשר להעלות על הדעת .

ומשימות אלה יכלו להיות מוזרות באמת, משכנוע מנהיג מדינה עויינת לארה"ב שבעת שנתו התנהלה מלחמת העולם השלישית שהרסה את התרבות האנושית ( ומשום כך מוטב לו לגלות עכשיו מידע חיוני ..) ועד לאילוף חתול לבצע גניבה מתוחכמת ביותר . דומה שלא היה שום דבר שאותו לא יכלו אנשי הצוות לבצע בתוך זמן קצר ביותר.

אנשי הצוות פעלו כולם ביחד כמכונה משומנת היטב שבה לכל חבר היה תפקיד חיוני ולק חשוב אחר בהצלחת המשימה ,ולכאורה לא היה מקום שאחד מהם יתבלט מעל לכל השאר.

ובכל זאת בלטו בינם המנהיג מר פלפס (פיטר גרייבס) שהיגיע רק בעונה השנייה.


הוא החליף מנהיג קודם , דן בריגס , שאותו גילם סטיבן היל . אך הלה עזב לאחר עונה אחת ומסיבות שלא היו קשורות לעלילת הסדרה . היל היה יהודי אדוק שסירב לעבוד בשבתות …ואנשי ההפקה העדיפו להחליף אותו במישהו אדוק פחות מבחינה דתית.


שנים לאחר מכן היל התפרסם בסדרת מתח ידועה אחרת "חוק וסדר" בתפקיד התובע המחוזי. ניתן להניח שאנשי ההפקה שם היו סובלניים יותר לתביעותיו או שהוא נעשה אדוק פחות.

עוד דמות בולטת היה איש הצוות רולין האנד אדם בעל "אלף פרצופים" שלרוב לבש בכל פרק את פניו של מישהו אחר ,והסצינה המרכזית והבלתי נשכחת בכל פרק הייתה בדרך כלל כאשר אחת הדמויות "הרעות " קורעת לפתע את פרצופה שמתגלה כמסיכה לתדהמת הרעים האחרים למיניהם ומתחתיה נחשף פרצופו המחייך חיוך שטני שלהאנד הלא הוא השחקן הידוע מרטין לנדאו .


לנדאו אגב קיבל את התפקיד לאחר שדחה את ההצעה לשחק דמות בסדרה האחות "מסע בין כוכבים " ושם אמור היה לגלם את תפקידו של קצין המדע הוולקני מר ספוק , דמות שהפכה לדמות פולחן בחוגי חובבי המדע הבדיוני. לאחר כמה שנים כדמות הפופולארית ביותר של משימה בלתי אפשרית עזב את הסדרה ביחד עם אישתו ברברה בין ששיחקה גם היא כאישה של הצוות . את מקומו תפס לא אחר מאשר לאונרד נימוי האיש שגילם את מר ספוק במקום לנדאו.

 

לאונרד נימוי ב"משימה בלתי אפשרית ".

….אבל בסופו של דבר לנדאו הופיע בסדרה חללית בשם "חלל 1999 "  ושם גילם מפקד בסיס על הירח כשברברה בין היא מספר 2 שלו כך שניתן לאמר שהייתה כאן סגירת מעגל.

"משימה בלתי אפשרית " הפכה לשם דבר ובמיוחד בצורה שבה היציגה את התחכום והעורמה האמריקנית לעומת טיפשותם של בני ארצות אחרות.

צפו בפרק הראשון של "משימה בלתי אפשרית ".

הדור השני

גירסה שנייה של "משימה בלתי אפשרית "  נוצרה מחדש לעוד כמה עונות ב-1988 כשמהצוות המקורי חזר רק המנהיג פיטר גריבס כמר פלפס , וגם בנו של אחד מהשחקנים בסדרה המקורית . במהלך אחד הפרקים נהרג אחד הסוכנים .ובפרקים שונים הוצגו טכנולוגיות מתקדמות במיוחד כמו מכשיר להקלטת חלומות שהפכו את הסדרה לקרובה יותר מאי פעם לסדרות מדע בדיוני .
אך פרט לכך פרקי הסדרה החדשה לא התבלטו בשום דבר.כמה מהם היו בכלל שכתובים של פרקים מהסדרה המקורית.

קומיקסים בריטיים המבוססים על גרסת שנות השבעים.

הפעם הסדרה נמשכה רק עד שנת 1990. ואולי נבעה חוסר הצלתה של הגירסה השנייה לא רק בגלל התסריטים אלא גם מהעיתוי , ימי הפרוסטרויקה ושלטונו של מיכאל גורבצ'וב בברית המועצות . כאשר היו תחושות ברורות על כך שהמלחמה הקרה היגיעה לקיצה וכי המערב היגיע ל"קץ ההיסטוריה " וברית המועצות נמצאת על סף הקריסה , כפי שאכן היה . והסוכנים החשאיים והשירותים שמאחוריהם כבר לא נראו דמויות מרתקות כל כך אלא רק כמבזבזי כספי הציבור שאפילו לא יכלו לחזות את המצב הגרוע באמת שבו נמצאו הסובייטים. ואלה שוב לא נראו כאויבים מסוכנים ומפחידים כלל .הסוכן החשאי שוב לא נראה בעיני התקשורת והציבור כדמות של מגן האומה האצילי והכל יכול ..בעקבות פרשיות כמו "ווטרגייט " ופרשת מכירת הנשק לאיראן ולניקרגואה של הסוכן אוליבר נורת , וכתוצאה מחשיפת פרשיה של הסוכן הכפול  אולדריץ' איימס בדרגים הבכירים של הסי אי אי שהסגיר סוכנים רבים לסובייטים נוצרה לסוכן החשאי תדמית של קונספירטור רוקם מזימות כנגד ציבור שולחיו. בסרטים ובסדרות טלוויזיה שונות וסוכני ביון אם הוצגו לרוב כדמויות שליליות וחורשות מזימות על הגיבורים הטובים חושפי הקונספירציה הממשלתית .
.

הדור השלישי.

עטיפת מהדורת  הספר היחיד שיצא בעברית על פי הסדרה. עיבוד של פיטר ברסוצ'יני לסרט הראשון בסדרת "משימה בלתי אפשרית ", בתרגום יפעה הדר, הוצאת שלגי 1996

כל זה  השתקף בגלגול הבא של "משימה בלתי אפשרית הפעם בקולנוע שיצא בראש ובראשונה לנתץ את המיתוס של גיבורי הסדרה המקורית .


בסרט שנעשה על פי הסדרה ב-1996 בבימוי של בריאן דה פאלמה בכיכובו של תום קרוז הסתבר לצופים הנדהמים שמר בריגס הפטריוט והכל יכול ( שאותו גילם הפעם ג'ים וויט ) היה לאמיתו של דבר בוגד בארצו וארכי טרוריסט מר נפש !והמשימה הבלתי אפשרית שביצע הפעם , היה חיסול היחידה שלו עצמו. כוכבי הסדרה המקורית ובראשם פיטר גרייבס לא השתוללו בלשון המעטה משמחה ממה שעשו לסדרה וליחידה שלהם.
הוא חוסל לבסוף בידי איתן האנט הדמות של קרוז.

הנ"ל הפך מאז למפקד היחידה בסרט המשך המצליח מאוד בבימוי של במאי סרטי הפעולה המפורסם מהונג קונג ג'ון וו 2000 . . .
המאפיין של סרטי הקולנוע הוא שהנבלים איך שהוא כתוצאה מבגידה תמיד יודעים על התוכנית כנגדם . האויב האמיתי התגלה תמיד כבוגד מבפנים ולא בחוץ קונספירציה בדרגות הבכירות ביותר של השירותים החשאיים .
אבל מאז שנעשה הסרט השני בשנת 2000 חל עוד שינוי בתדמית התקשורתית של הסוכנים החשאיים . הם חוזרים לעצמם ולזוהרם מבחינת התקשורת.ולהערכתי המדובר בתופעה כלל עולמית שאת סימניה רואים בארה"ב לאחר פיצוץ מגדלי התאומים ב-11 בספטמבר והמאבק הנחוש שהכריז הנשיא בוש בטרור והיווצרותו של אוייב חדש ומפחיד שתופס את מקום הסוכן הקומוניסטי חסר הפנים : הארכי טרוריסט שמסוגל לכל דבר כולל מעשי השמדה המוניים בשם אמונתו המטורפת הרצחנית ומתרבה כמו המפלצת רבת הראשים הידרה שגם אם אתה כורת ממנה ראש אחד עשרה ראשים אחרים צצים במקומו ..


אנו רואים זאת בהופעת סדרות וסרטים שמציגים את סוכני הביון שוב כדמויות זוהרות בסדרות "24 " ,ו"זהות כפולה שאותה יצר אברהמס כותב הסרט השלישי ו"סוכנות הביון לאחר שנים רבות שסדרות כאלה לא היו קיימות כלל בטלוויזיה האמריקנית.

וכך בסרט השלישי של "משימה בלתי אפשרית " אנשי הריגול שוב מוצגים כדמויות זוהרות שאין כל ספק בנחיצותם .
בסדרה הישנה הצופים לא ידעו דבר וחצי דבר על דמויות הגיבורים מעבר לשמותיהם ולכישוריהם. חייהם והפרטיים ועברם נשארו תמיד בגדר תעלומה לצופים שכן היו לא רלבנטיים לעלילה שהתמקדה אך ורק בכישוריהם כסוכנים . ההנחה הבסיסית והנכונה הייתה שכמה שידעו עליהם פחות ,כן יטב
לא כך בסרט החדש של תום קרוז שחלק גדול ממנו עוסק בחייו בפרטיים מחוץ לעיסוקו כסוכן חשאי ובנישואיו ויש לכך משמעות דרמטית לגבי התפתחות העליל משמשת כהוכחה את נכונות הטיעון שכמה שידעו על הסוכן החשאי פחות כן עדיף.  .
.ניכרות בו השפעות  חזקות של  סדרת הטלוויזיה "24 " המתבטאות בכך שהסוכן הראשי איתן האנט צריך למצוא משהו  בסין שלראשונה מתוארת בקולנוע כפי  שהיא כיום במציאות כארץ עם טכנולוגיה מתקדמת המקבילה ואף עוברת את זאת של המערב( אבל  שעד הסוף איננו יודעים מהו בעצם אותו משהו   והוא חסר כל חשיבות פרט להנעת העלילה קדימה ) בתוך זמן מוגבל  של 48 שעות ולא …אישתו תמות .
אחד הדברים המעניינים ביותר בסרט עבורי כצופה אדוק של הסדרה המקורית , היה שבו לראשונה מאז יצירת הסדרה לפני ארבעים  שנה ניסו להסביר את התעלומה המציקה: הכיצד זה שאיש לא מרגיש בשינוי הקול של הדמויות שאת פניהם לובשים אנשי יחידת "משימה בלתי אפשרית " כמסכות ?
סוף סוף ניתן הסבר :זה תוצר של טכנולוגיה מתקדמת של שינוי קול ( שספק רב מאוד אם הייתה קיימת בשנות השישים ,אבל נניח לזה).

Image result for mission impossible comics

עטיפת חוברת קומיקס "משימה בלתי אפשרית "בהוצאת "מארוול קומיקס",החוברת הזאת  היא מקדימון לעלילת הסרט הראשון עם תום קרוז.

בסיום הסרט דיברתי עם עופר שצפה בו איתי והזכרתי לו שחברת ההי טק שלו עוסקת בדבר כמעט זהה  ביצירת טכנולוגיות מקבילות הקשורות לשינוי קול האדם והחלפתו בקול מחשב . למה שלא תנסו ליצור טכנולוגיה כמו זאת בסרט של שינוי קולות אנשים "? שאלתי
הוא לא היה בטוח : "מי יתעניין בדברים כאלה " ? הוא שאל , "בשביל טכנולוגיה כזאת אנחנו צריכים שוק גדול של קונים".
השירותים החשאיים  יתעניינו בזה מאוד והם היום שוק נרחב ביותר  ויהיו מוכנים לשלם עבור זה הרבה כסף .
 אמרתי  לו .הוא אמר שיבדוק את העניין.
ואכן דומה שכיום כאשר ארה"ב מתמודדת עם טרוריסטים שערמומיותם ותחכומם אינם נופלים במהומה מאלה של חברי הצוות המקוריים יש צורך דחוף בהחייאה של צוות "משימה בלתי אפשרית " היום אנו זקוקים לטריקים השקטים והמתוחכמים שלהם בחיסול  טרוריסטים זרים ומטורפים יותר מאשר אי פעם.
ג'י ג' אבהמס אחד התסריטאים של הסרט הזה הולך כעת לכתוב את התסריט של הסרט הבא על האחות התאומה "מסע בין כוכבים " לא נשאר אלא להחזיק אצבעות שהוא יעשה מלאכה טובה יחסית כמו שעשה כאן.

צפו בפרקי הסדרה המקורית של "משימה בלתי אפשרית "
פרק הפילוט המקורי של סדרת "משימה בלתי אפשרית " מ-1966 שבו הוצג הצוות לפני הקהל כשהם יוצאים למשימה חשאית ראשונה.המשימה לאתר ולסלק שני טילים גרעיניים הנמצאים בכספת של רודן דרום אמריקני,העלולים להביא לחורבן עולמי:
IMF team leader Dan Briggs assembles his team for the first time. The mission: to recover two nuclear warheads belonging to General Rio Dominguez from a hotel vault in Santa Costa. Jim and Willy sneak safe-cracker Terry Targo into the vault, who figures out how to get out. The team then captures Dominguez but Targo's fingers are broken in the attempt. With no other alternative, Briggs has himself and Dominguez put into the vault, and Briggs threatens to enter a random combination if Alicio doesn't tell him the code. Dominguez breaks. With the bombs defused, Willy takes the warheads out of the vault. Briggs remains behind and uses the information Targo gathered earlier to get out during a fireworks distraction set off by Barney. Briggs and the rest of the team make a desperate race for safety and get onto a plane heading to safety seconds before the military can catch up to them.
צפו בפרק הראשון של "משימה בלתי אפשרית ".
https://www.dailymotion.com/video/x4nln8q

Mission Impossible (1966) S01E02 :Memory

The IMF's target is Janos Karq, a top official of an unnamed Soviet Bloc country. Briggs enlists the help of Joseph Baresh, an alcoholic performer who has a photographic memory. Baresh will pose as an agent code-named Sparrow, who's never been apprehended by the authorities of Karq's country (the real Sparrow having died, a fact not generally known.) The idea is Baresh will be captured and provide information implicating Karq as a traitor. Barney, Cinnamon and Willy, along with Briggs, will engage in an unsuccessful (and fake) attempt to free Sparrow. That move will encourage the authorities to believe Baresh's story, ensuring Karq's demise. But Baresh gets a look at a list of agents in the employ of Karq's nation. Now, Briggs must stage a second escape attempt, this time for real. Rollin Hand, initially passed over for this mission, will play a small, but vital, role.

Mission Impossible (1966) S01E03: Operation Rogosh

Rogosh is an operative for a country hostile to the United States. When he strikes, he typically leaves dozens, if not hundreds, of bodies in his wake. Rogosh has been spotted in Los Angeles. But he will not crack under normal interrogation methods. Briggs comes up with an unusual plan. The IMF stages an accident where pedestrian Rogosh is struck by a car. When he awakes, he appears to be in a prison in his home country — three years later.

Mission Impossible S1-04 – Old Man Out (Part 1) (1)

An elderly cardinal has been taken prisoner by an Eastern European country because the clergyman is a leader of the political opposition. He is being held in a prison where no escape has ever occurred. Briggs recruits an old flame who is also a trapeze artist. She accompanies Briggs and the IMF, who pose as a small circus. The "circus" has set up in a park that is next to the prison. Rollin, posing as a member of the circus, is arrested after stealing the wallet of an audience member. Rollin is taken to the prison and manages to smuggle in a lock-pick that enables him to exit his cell. The IMF operative manages to get to the cardinal to warn him to expect an escape attempt, with the circus providing a distraction. But, as the escape attempt unfolds, the cardinal is gone from his cell — he has been taken to solitary confinement and will be executed within a day or two..

Mission Impossible S1-05 – Old Man Out (Part 2)

The IMF breaks off its attempt to free an elderly cardinal. Now, Briggs & Co. must regroup and Briggs must alter his plans. On top of that, a colonel in the unnamed Eastern European country is becoming suspicious of the IMF's "circus." Briggs manages to use the man's suspicions to the IMF's advantage. Crystal, the trapeze artist recruited by Briggs, performs a dangerous diversion while Briggs and Rollin attempt to free the cardinal.

Mission Impossible (1966) S01E06 :Odds On Evil

A prince, the absolute ruler of a principality, has $1.5 million which he plans to use for arms to wage war on a neighboring, oil-rich country. Briggs devises a scheme that involves breaking the bank of the prince's casino. First, the IMF will utilize a computer to take $200,000 at roulette. That will provide the stake the IMF needs to take the prince at a high-stakes game of baccarat.

https://www.dailymotion.com/video/x7qepch

Mission Impossible S1-07 – Wheels

The IMF team's tasked to "unfix" a crooked election by thwarting plans to use a crooked voting machine in a crucial voting district in a South American country. "The Wheels" are the tally counters in the voting machine

Egan, a criminal, has kidnapped the daughter of a friend of Briggs. One of Egan's confederates will testify against him the next day before a grand jury. Egan's message to Briggs is clear: exchange the witness for his friend's daughter. At this point, Briggs's friend doesn't even know his daughter has been abducted. Briggs begins an emergency operation in which the IMF will snatch the witness out of a heavily guarded hotel room. But Briggs is determined that Egan won't get a chance to kill the witness.

Mission Impossible S1-09 – A Spool There Was

Rollin Hand and Cinnamon Carter are sent on a mission to locate and retrieve a wire recording, which was hidden by an agent fleeing from guards in such a clever way that no one has been able to find it.

Mission Impossible (1966) S01E10 :The Carriers

Two-hundred trainees are learning how to act like typical Americans in an enemy plot that involves bacterial warfare. Four IMF agents infiltrate this group and wind up in a recreation of a typical American town.

Mission Impossible S1 E14: THE TRIAL

Briggs poses as an American tourist and subjects himself to a show trial in order to discredit a public prosecutor attempting to seize absolute power in his country.

Mission Impossible S1-15 – The Legacy 

The IMF must thwart four young Nazis from claiming Hitler's fortune, which they plan to use to finance a Fourth Reich.

The Impossible Missions Force mixes dinner and danger at a crime czar's private party. Jack Wellman has arranged the deaths of four Government officials so he can fill the vacancies with men he controls.
https://www.dailymotion.com/video/x6rq7jy
https://www.youtube.com/watch?v=rdRU2XcXT9c

Mission Impossible (1966) S01E20 :The Legend

The IMF team infiltrates a top-secret meeting of Nazis in South America and is shocked to learn that their leader is the legendary war criminal Martin Bormann.

עונה שנייה :

Mission Impossible (1966) S02E03: The Survivors

An enemy agent has kidnapped two scientists and their wives and is holding them in San Francisco. He wants a third scientist, who can help develop an "ultimate weapon." Phelps devises a plan where he'll pose as the scientist being sought and the rest of the IMF fakes an earthquake.

Mission Impossible S2-09 – The Seal

Taggert, a U.S. industrialist, has acquired a jade figure, which has great religious significance to Kuala Rokat. That nation is a small but strategically located nation which borders China. Taggert's acquisition threatens to undo years of sensitive U.S. diplomacy but there is no legal way to force him to give the figure back. Phelps devises a plan which, among other things, calls for causing havoc with Taggert's mainframe computer, Rollin impersonating an academic from Kuala Rokat and using a highly trained cat in getting the jade away from Taggert.

https://www.dailymotion.com/video/x5ip573

Mission Impossible S2-21 – The Town 

Jim Phelps is kidnapped by townspeople after learning they are part of an assassination network. The clock is ticking as a pair of assassins are en route to a perform a hit. The 'Force' must find and save Jim, then try to stop the impending assassination.

Mission Impossible (1966) S02E25: Recovery

A U.S. bomber crashes behind the Iron Curtain. Its Fail-Safe device, however, failed to self destruct. A brilliant U.S. scientist who defected to the unnamed country is supervising efforts to take the device apart, which will yield valuable information about the entire U.S. defense system. The IMF must recover the Fail-Safe device and abduct the scientist. As part of the plan devised by Phelps, Rollin and Cinnamon will pose as U.S. scientists on a tour.

עונה שלישית :

Mission Impossible S3-04 – The Mercenaries

A mercenary army in Central Africa led by Krim is destabilizing the region, and stockpiling stolen gold. Phelps and the IMF capitalize on Krim's greed, and manipulate him into arranging the theft of his own gold bullion stored in a seemingly impenetrable vault.

Mission Impossible (1966) S03E05: The Execution

A local mobster has taken over control of the food distribution throughout the U.S. In order to nail him, the IMF must get to his contract killer. So, an elaborate scheme is put into place where a prison is set up in a warehouse, and the killer is made to believe that he is going to be executed within the next 2 hours unless he turns informant on his boss.

In one of the most harrowing of the IMF’s “messing with the bad guy’s head” episodes, the team nabs a mafia hitman (played by Luke Askew) and fools him into thinking that he’s been on death row for three years, to see if they can get him to rat on his boss (Vincent Gardenia) before being sent to the fake gas chamber.

Mission Impossible S3-12 – The Exchange

The episode opens with a mission already underway in a foreign country. But an unforeseeable accident causes Cinnamon Carter to be captured by the foreign government just as she completes the original mission successfully. With time running out as she's being interrogated by her captors, the rest of the IMF hatches a desperate plan to regain her freedom: break the other country's top spy out of prison in the West, try to trick him out of the information he's holding, and then offer to exchange him for Cinnamon.

Mission Impossible S3-13 – The Mind Of Stefan Miklos

Walter Townsend, an enemy agent working in the U.S., has been allowed to obtain false information that, if believed by his home country, will cause its leaders grave embarrassment (and discredit Townsend). But another spy from Townsend's home country also working in the U.S., George Simpson, tells his superiors that the information supplied to Townsend is false. Because Simpson and Townsend are known to be rivals, their home country sends its most brilliant agent, Stefan Miklos, to determine the truth or falsity of the information Townsend supplied. The IMF's job is to "assist" Miklos in reaching the "correct" conclusion — while letting him believe that he has determined for himself that the information is true.

The IMF manipulates a naive intelligence officer in order to free an agent who can expose a deep-cover mole. In addition to rescuing the agent, they create an elaborate ruse to neutralize the Machiavellian security chief who is on the verge of discovering the mole's identity.

Mission Impossible (1966) S03E25 :The Interrogator

Only Norvan Kruger knows the location of a submarine that will launch nuclear missiles against the United States. To complicate matters Kruger has been captured by a third party also hostile to the United States. After spiriting Kruger from his captors, and injecting him with a drug that causes temporary retrograde amnesia, The IMF make Kruger Rollin's interrogator. Kruger's assignment: force Rollin to reveal the location of a submarine that will launch nuclear missiles against the United States.

עונה רביעית :

Mission Impossible (1966) S04E02 Numbers Game (Aka The Key)

The IMF stages World War III complete with a nuclear holocaust, all for the benefit of one man, a former dictator who plans to return to power through an invasion funded by $600,000,000 he secreted away. With his invasion made pointless by the fictitious war, will he give up his booty to save his skin?

Mission Impossible S4-07 – Submarine 

Kruger Schtelman an ex-SS officer serving time in a communist prison is kidnapped by the IMF and made to believe he is on board a submarine. The team must get Schtelman to reveal the location of funds stolen by the Nazis before the military police close in on the IMF operation.

Mission Impossible S04 24 – Death Squad

Jim and Barney vacation together in a Latin American country. While there, Barney falls in love with artist Alma Ross. But the brother of the local police chief obsesses over Alma and is enraged that she and Barney are dating. He goes into her room with a knife. Barney defends Alma but in the process sidesteps the jealous man, who lunges through the window, landing on the knife. Barney is now arrested and ticketed for execution by the police chief, who is operating a secret death squad. Phelps summons Paris and Willy and the IMF must act fast before Barney becomes the death squad's latest victim.

עונה חמישית

Mission Impossible (1966) S05E01 :The Killer

The IMF is up against a contract killer who makes decisions at random at the last minute to ensure his moves are unpredictable. As Barney stands in for the intended victim, the IMF must prepare for every eventuality to get close to the killer, thwart his plans, turn him against his client and stop their killing spree.

https://www.dailymotion.com/video/x78hobu

Mission Impossible (1966) S05E03: The Innocent

Barney has been captured infiltrating an enemy laboratory in the Middle East. To make matters worse he has been exposed to the chemical weapon being manufactured at the lab. Phelps devises a plan to rescue Barney and destroy the chemical. However, in order for the mission to succeed the IMF needs the assistance of a computer genius who wants nothing to do with the plan.

Mission Impossible S05 10 – Hunted

A picture perfect extraction mission in a white dominated African country goes suddenly awry when an interrogator arrives unexpectedly. A well disguised member of the MI team is wounded but is aided by an angel of mercy with a secret past and reward seeking friend. As their fondness for each other grows, Paris serves as an all too convincing decoy while the rest of the team searches for their lost comrade.

עונה שישית :

Mission Impossible (1966) S06E09 :Invasion

Defense Department analyst Whitmore Channing has stolen microfilm detailing temporary blind spots in the nation's Defense Early Warning system. The information will be picked up from an unknown dead drop in less than 24 hours. In order to locate the drop, the IMF convinces Channing that the enemy attack has already begun. But, they don't know about an assassin being sent to kill the spy before he can talk.

עונה שביעית :

Mission Impossible S7-02 – Two Thousand 

Before he can sell it to a foreign power, the IMF force must trick a treasonous scientist into revealing the whereabouts of a cache of nuclear material by convincing him he is now living 28 years after nuclear war has devastated the country.

Ultimatum

Mission Impossible Season 7 Episode 10

IMF must find a rogue scientist, who has threatened to set off a bomb unless certain members of Congress step down and foreign policy is changed.
https://www.dailymotion.com/video/x8akqvj

Mission Impossible S7-11 – Kidnap

n a sequel to Season Six's "Casino," Jim Phelps is on vacation with Barney when he is recognized by one of the criminals that the IMF outfoxed in the earlier episode. Jim is held hostage while Barney is given an ultimatum: retrieve an incriminating letter from a safe deposit box that a former criminal intends to turn over to the authorities, or Jim Phelps will be killed. Barney enlists Casey and Willy to obtain the letter, but also has a plan to free Jim.

פרק מהחידוש של הסדרה בשנות השמונים

הצוות יוצא כנגד אבי כל הטריקים והמסיכות שלהם שהפך לרוצח סדרתי מטורף.

When former IMF-agent Laura Ann Wilson is murdered, Jim Phelps's fingerprints are found at the scene of the crime, making him the police's prime suspect in the case. Knowing however that Phelps was in Thailand at the time of the murder working on a case, the IMF-secretary realises that Phelps must have been framed by someone. Jim identifies his former agent colleague Russell Acker as the only person who could possibly be responsible. After having been in a serious car accident 14 years ago, Acker lost his mind and started murdering beautiful women. Jim Phelps, Laura Ann Wilson, and two other female agents eventually put him away for life in a mental institution. Acker saw being caught by his own colleagues as the definitive betrayal and he must now finally have found a way of getting his own back from inside his high security prison for the mentally insane.

https://www.youtube.com/watch?v=UxDBfOObW04

The IMF must stop the general of a European country from using a series of war games as a cover to invade a neighboring country.ince General Eli Szabos took over the armed forces in the country of Sardavia, he has expanded the country's army immeasurable, and, in addition, much more than what is politically necessary. Intelligence believes that Szabos is really planning an invasion of the neighboring country of Bukarine, well-known for its rich oil fields. And that he also has secretly been buying missiles and other weapons to assist him in doing so. Jim Phelps and his team of agents get the mission to prevent General Szabos's invasion of Bukarine and to expose his evil plans to the world.

https://www.youtube.com/watch?v=JEJRXno1xF0

קישורים רלבנטיים

צוות "משימה בלתי אפשרית "המקורי -סקירה 

משימה בלתי אפשרית בויקיפדיה

צוות "משימה בלתי אפשרית" בפיקודו של איתן האנט -סקירה 

משימה בלתי אפשרית הסדרה :העונה הראשונה

העונה השנייה

העונה השלישית

העונה הרביעית

העונה החמישית

העונה השישית

העונה השביעית

אתר סרטי משימה בלתי אפשרית 

משימה בלתי אפשרית בויקיפדיה 

רשימת הפרקים

סקירה על הסרט הראשון

מסיכות ותחפושות  ב"משימה בלתי אפשרית "

סקירה על סצינות עם הקלטות

פרקי הסדרה השניה

כתבה על שתי סדרות הטלוויזיה

עוד על הסרט

הסרט השני בויקיפדיה

דורון פישלר על הסרט משימה בלתי אפשרית 2 :

.רד פיש על הסרט "משימה בלתי אפשרית 2"

ובאתר "האייל הקורא"
יעל מבקרת בקולנוע על משימה בלתי אפשרית 2

הסרט השלישי בויקיפדיה

עמנואל לוי על הסרט השלישי

יאיר רווה על הסרט השלישי

רותם דנון על הסרט השלישי

אהרון קשלס על הסרט השלישי

 איך זה שכוכב אחד מעז אורי קליין על הסרט השלישי

יאיר הוכנר על הסרט השלישי

גמד אבל מציל כוסיות :יובל צוקר על הסרט השלישי

וראו גם על עוד סדרת ריגול:

המובחרים :סדרת ריגול בריטית 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

17 תגובות על “משימה בלתי אפשרית :הדור הבא”

לעניין שינוי הקול:
זכורה יותר מפעם אחת בה סוכן אחד אימן זוכן אחר באימון שינוי הקול. לא טכנולוגיה אלא מיניפולציה של מיתרי הקול.

ראיתי היום את "משימה בלתי אפשרית " השישי בסדרה של תום קרוז. ראיתי את כל הסרטים שמבוססים על סדרת טלווזייה שאני אוהב מאוד וכתבתי עליה בעבר. מסקנתי :באופן כללי הסרטים האלו עולים בכמה דרגות על סרטי גי'מס בונד המקבילים .אך למרבית הצער מצד שני הם נופלים בכמה דרגות טובות מהמיטב של סדרת הטלווזיה בשנות השישים שבה היו מעט מאוד פעלולים ומעט מאוד אקשין. אבל הרבה מאוד אינטליגנציה.
בקצרה דעתי על הסרטים לא השתנתה כמעט מאז הסרט השלישי שנידון למעלה.

הבעיה שיש לי עם הסדרה הקולנועית לעומת סדרת הטלוויזיה היא הדגש המוגזם על הדמות של קרוז איתן האנט. איתן האנט הוא גיבור על והכל סובב סביבו ורק סביבו משל היה ג'מס בונד פלוס.השאר בחבורה הם סתם ניצבים מיותרים .וזה מרגיש ככה. בסדרת הטלווזיה כולם היו שווים כולם היו חשובים לעלילה. לא היה מישהו יותר בולט מהאחרים . ההפך מסרטי הקולנוע. אז זה הבדל גדול מאוד ,שמראה כמה הפרקים הם הרבה יותר טובים בעלילות מהסרטים שהם די עלובים בתסריטים שלהם .אם כי אני מסכים שהם עולים על הפרקים פי מליון ברמת הפעלולים.אבל לא במשחק ולא בשום דבר אחר.

הסדרה של תום קרוז היא עלובה וגם משעממת כי היא בגדה ברעיון המקורי של סדרת הטלויזיה. במרכז עומד גיבור על אחד תום קרוז הכל יכול הסופר גיבור. ועוד כמה ניצבים עלובים שאנחנו לא יודעים מי הם ומה הם ולא איכפת לנו אם יחיו או ימותו וזה חסר חשיבות כשתום הסופרמן בסביבה. בסדרה המקורית הכל מתבצע בידי צוות אנשים שכל אחד מהם חשוב לעלילה במידה שווה וגם המנהיג אינו חשוב יותר מהאחרים.הסדרה של תום קרוז מתאימה לעולם שבו יש רודנים שכל אחד מהם טוען שהוא אדם עליון "יחיד סגולה" שמייחס לעצמו את כל ההצלחות ומאשים כל אחד אחר בכישלונות . הנה ככה זה בסדרת "משימה בלתי אפשרית " של תום קרוז.
הסדרה של תום קרוז משקפת מנטליות של "רק אני חשוב וכל השאר נחותים" .שהופכת להיות רוח התקופה.הניחוש שלי הוא שבגלל שתום קרוז משקף כל כך טוב את רוח התקופה הסרטים האלה יהפכו להיות מוקצים בעוד כמה שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ten − seven =