web analytics
קטגוריות
תרבות

ניר ברעם נגד מיליון ברנז'אים

האירוע : ערב לכבוד ספרו החדש ושל ניר ברעם "מחזיר החלומות ". המקום מועדון ברקפסט קלאב בשדרות רוטשילד בתל אביב הזמן : אתמול בלילה.
כאשר היגעתי למקום התפעלתי מ"מגניבותו" של המקום ומ"האיניות " שלו . אמרתי לעצמי אין ספק שהמקום הזה נראה אידיאלי לערבים תרבותיים.  הרבה יותר מכל אותם מקומות משמימים ממש כמו בית הסופר שבהם לא תדרך כף רגלו של שום איש ברנז'ה שמכבד את עצמו . שיבחתי את ניר ברעם על יכולת הבחירה שלו במקום אידיאלי לאירוע תרבותי ,גם נראה "עכשווי" וגם גדול מספיק על מנת לכלול בתוכו מאות אנשי תרבות נלהבים.
ואכן מסתבר שרבים חשבו כמוני. המקום התמלא עד אפס מקום במה שנראה כאלפים של אנשי ברנז'ה תרבותית וספרותית ,כולם היו שם מהמשורר יחזקאל נפשי   והסופרת    הגר ינאי
דרך המבקר הספרותי המוכשר ביותר בזמננו אריק גלסנר  והמנחה האינטלקטואל ערן סבאג
וכלה  אפילו בזמרת והיוצרת  יסמין אבן.  שבדרך כלל מעדיפה להדיר את רגליה מאירועים המוניים כאלה  ועוד כמה מליונים של ברנז'אים וסלבריטאים אחרים .
. התפעלתי עד כדי כך שהתחלתי לשקול במלוא הרצינות להעלות במקום הברנז'אי הזה את הערב התרבותי שאני מתכנן בימים אלה על נושא מלחמת המינים בין הנשים והגברים.
 אמנם המנחה שהרה בלאו  הביעה בפני חשש לגבי הערב והודתה  שהיא עצבנית. הרגעתי אותה ואמרתי לה שאין לה מה לדאוג במקום הזה בערב שעומד להיות שיחת העיר .
אבל התברר שהייתה לה סיבה טובה מאוד להיות מודאגת . 
רק  עלו המרצים על הבמה החל מלאה איני הסופרת שכפי שטרחו לנסות להסביר למאזינים המועטים באה מרחוק מאוד , שככל הנראה אמרה משהו מעניין על מצב הספרות העברית היום ( ככל הנראה משום שהצלחתי לשמוע רק מילים מקוטעות מאוד מדבריה )  החל במקום רעש נורא ובלתי פוסק, מין קשקוש רועם שליווה את דברי המרצים כמו שיטפון  אדיר העומד להתפרץ  ולעלות על גדותיו בכל רגע ולהטביע  את כל המשתתפים ברעם הבלתי פוסק.

 . חלק גדול מהשמנה והסלתה של ברנז'ת התרבות  והתקשורת המתכנסים התברר העדיפו להתכנס ליד הבאר הענק בקצה האולם ולקשקש על  דברים אחרים שברומו של אולם,והתעלמו מכל התחנונים  של בעל השמחה ניר ברעם לקצת שקט.   .

 אמנם אחת המרצות גילתה כישרון צעקות יוצא מגדר הרגיל שהעלה את האפשרות שהייתה לה קריירה של רס"רית בצה"ל אבל אפילו הצרחות  הנוראיות והאיומים הנוראיים עוד יותר שלה כלפי המוני המפריעים
( "אנחנו ננקב את צמיגי המכוניות הדפוקות  שלכם !!!!") לא הועילו ולא כלום.
. בקצרה ספרו של ניר ברעם ומצב הספרות העברית לא היו ככל הנראה בראש מעייניהם של המוני הברנז'אים המתכנסים .

אני אמנם החלטתי אחרי מה שהצלחתי לקלוט מהדברים השונים שהושמעו _( וזה היה מעט מאוד ) שזהו ספר שאני מתכוון לקרוא ,אבל אינני יודע כמה אנשים נוספים היגיעו למסקנה שלי מתוך אלפי הברנז'אים שבאו לשם  על מנת להתבדר ןלפגוש ברנז'אים אחרים אבל בהחלט לא לשמוע דיבורים על ספרים..
מה שהביא אותי למסקנה שאולי אחרי הכל עדיף לקיים ערבים כאלו במקומות מתים ומטילי שיממון כמו בית הסופר . שם לפחות המרצים יקבלו את הרושם שמישהו מהמתכנסים המועטים טורח להאזין לדבריהם ולא עסוק רק עם הבאר והמשקאות ביחד עם כמה מיליוני ברנז'אים אחרים . .

קישור רלבנטי:

החלומות של ניר ברעם

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

13 תגובות על “ניר ברעם נגד מיליון ברנז'אים”

ולא שערה. ובמקרה הזה חשוב מאוד לתקן את הטעות כי בחורה זה לא שערות.

אוי, הבועה התל-אביבית הדלוחה הזאת… אוי, הריקנות שלהם…

ומה, ניר ברעם נגד מיליון ברנז'אים? מעניין, כי תמיד חשבתי שהוא חלק מהברנז'ה הריקנית שטרם העלתה בחקתה ספרות לשמה, תרבות לשמה.

זה חלל שנכנסים אליו כמה מאות.
ההגזמות הספרותיות גם במספרים גם בחשיבות המיוחסת לשמות האלמוניים.
זה ברנז'ה זה?

שמות מאוזרים מאוד מבודדים של הביצה. אפילו ברשימות יש אנשים יותר ברנז'אים מאלה.

ואני אפילו הקשבתי. לאה איני דיברה בצורה מרתקת. בעיקר כשהיא דיברה על הספר של ניר ברעם ביחס לספרות הישראלית העכשווית.
גם אני מאד הצטערתי על התנהגות חלק מהקהל. אבל היו המון אנשים שהקשיבו
וזה לא מעט בימינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

two × 3 =