web analytics
קטגוריות
טלויזיה

"זבנג" סדרת הטלוויזיה

סקירה על הסדרה הטלויזיונית שהתבססה על סדרת הקומיקס "זבנג" של אורי פינק ובדרכה שלה המטורפת לא נפלה מאימה.

הופיע באתר  "קולמוסנט "

ובאתר סדרות הטלויזיה הקלאסיות 

סדרת זבנג

 שתי עונות 1998-1999
מבוססת על סדרת הקומיקס של אורי פינק .
רעיון : אדם פלינט ז"ל ומור מרוז
יוצרי הסדרה: אורנה לביא-פלינט
יואב גורפינקל ושי כרמי –פולק
תסריטאים יוצרים: קובי מחט ויואש בן אליעזר.
במאים נוספים: רוני קיי-שפר, אליאב לילטי, ויריב הורוביץ.
עורך תסריטים ותסריטאי : איתן ענר.
עורכת סגנונית ותסריטאית :שירי צוק
מפיקים: עומר הפקות, קלסיקלטת ואורנה לביא-פלינט.
מפיקה ראשית :ליאורה לנדאו
חברת הפקה : עומר הפקות ביחד עם "קלסיקלטת".
שיר הפתיחה הוא "השיר שלי " של שי להב ואורן ברזילי מלהקת "מופע הארנבות של דוקטור קספר".
זבנג מאת אורי פינק

סדרת "זבנג " היא יצירתו של אמן הקומיקס הישראלי המצליח ביותר בכל הזמנים ,אורי פינק. והיא אחת הדוגמאות הבודדות מאוד בעברית של סדרה שזכתה להצלחה גדולה לא רק בתחום המדיה המקורי שלה, הקומיקס, אלא גם בתחומים אחרים כמו יומני לימוד ובתור סדרת טלוויזיה.
אורי פינק שניסה בראשית הקריירה שלו לזכות בהצלחה עם גיבורים דמויי סופרמן ובטמן (כמו גיבור העל הישראלי "סבראמן") אך ללא הצלחה מיוחדת החליט ליצור עבור המגזין "מעריב לנוער" סדרה קומית על תיכוניסטים ממוצעים לכאורה. תחילה חשב על קומיקס שיתאר את בני הנוער "כמו שהם במציאות" . אך מהר מאוד הוא הבין שלא זאת צריכה להיות דרכו , ובמקום זאת בחר בהקצנה קיצונית של דמויות הנוער מעל ומעבר לחלומות הזוועה הפרועים ביותר של ההורים והמורים, נערים שהם מעין מוטציות קיצוניות של תלמידי כל בית ספר.

ההימור של פינק התגלה כנכון. הסדרה שהחלה להתפרסם ב"מעריב לנוער" ב 17 באוגוסט 1987 זכתה להצלחה חסרת תקדים בקומיקס הישראלי ובמעריב לנוער. הסיפורים התרחבו מעמוד אחד לסיפורים של כמה עמודים בכל שבוע והפכו למעשה לחלק הפופולארי ביותר של השבועון .עד ש"זבנג" שכמעט "השתלטה" על המגזין לחלוטין. .
"זבנג " מתארת את הרפתקאותיהם היום יומיות המטורפות של חבורת תיכוניסטים "טיפוסיים (?) כמו גל הנער הממוצע שאמור היה לשמש כגיבור הסדרה, ידידו ג'נג'י המטורף לסקס והשנוא בידי כל אישה שניגזר עליה להיות במרחק 10 קילומטרים ממנו ( שהפך לדמות הפופולארית ביותר בסדרה ) חברתו "המרצניקית " של גל ,סיגל , אחיו "תולעת הספרים " ירון" "מלכת הכיתה היפיפייה והמרושעת מאיה "הערס " האולטימטיבי הרצל ( שבסוף מתברר שהוא בכלל ממוצא פולני) , גילי "מגילי " חובב סרטי האימה שנראה כאילו הוא יצא מאחד מהם , המורה המפלצתית של החבורה גברת זעפני ועוד דמויות רבות ומגוונות.
בסיפורים אלה תיאר פינק בצורה מוקצנת ומצחיקה נושאים שהעסיקו ומעסיקים את בני הנוער שקוראים את זבנג כמו זוגיות ,פצעוני בגרות , העיסוק הקדחתני במין, מקובלות חברתית, היחסים בין צפוניים ו"ארסים" ועוד ועוד. הדמויות הן קריקטורות קיצוניות במיוחד אבל דווקא בעצם הקיצוניות שלהם פינק מצליח לתאר איתן כמעט באמינות משהו מן המציאות האמיתית הקיצונית מעין כמוה של חיי הנוער הישראלי.


כמה מן הנושאים הלכו והתמשכו מסיפור אחרי סיפור בואריאציות שונות ומטורפות כמו ניסיונותיו הנואשים והבלתי פוסקים של גל לקיים לבסוף יחסי מין עם חברתו סיגל , ניסיונות שלעולם אינם ממומשים בהצלחה. לבסוף "ריחם " פינק על גיבורו ובסיפור שפרסם בקומיקס המחתרתי "סטיות של פינגווינים " ( את הסיפור הזה אי אפשר היה לפרסם לעולם ב"מעריב לנוער") תיאר בסיפור שהיה פורנוגרפיה קשה ממש את מעשה הסקס הראשון בין גל וסיגל, מעשה סקס שמטבע הדברים אינו יכול להסתיים בצורה נורמאלית…
חלק מההצלחה של פינק בקרב הקוראים נבע מיכולתו להתחדש ולשנות את הדמויות ואת הופעתן כל הזמן בהתאם לאופנות המשתנות. ולקהל הקוראים שבוצעו סקרים אין סופיים על דעת כיצד הדמויות הצריכות להיראות היה חלק בכך.

מבול של זבנגים

כרך "זבנג " הראשון.

ההצלחה של"זבנג" הייתה כה גדולה עד שכמעט מיד סיפורי הקומיקס החלו לצאת מקובצים כספרים . שזכו להצלחה עצומה ולמעשה לפריטים הפולאריים ביותר בשוק ספרות הילדים הישראלית במשך שנים. הספר הראשון שנקרא פשוט "זבנג " (1989) יצא בהוצאת " הדר" וכלל גם סיפורים לא "זבנגיים".לאחר מכן החל מ"זבנג 2" הסדרה וכל ספריו של פינק בכלל החלו לצאת בהוצאת מודן ,ובהוצאה זאת לאחר שיצאו כבר זבנג 2 עד 5 יצא לאור באופן רטרואקטיבי ומחוץ לכל סדר הגיוני "זבנג 1" (1993) שתיאר את ראשיתה של כל אחת מהדמויות .
."זבנג " הפכה לתעשייה . בנוסף לספרים בהוצאת מודן שיצאו באופן קבוע מידי שנה בשבוע הספר ( כפי שהיה מקובל בעבר עם ספרי "חסמבה " של יגאל מוסינזון ) עד כה יצאו עד כה לא פחות מ-17 ספרים ממוספרים שאוספים בתוכם את יבול סיפורי זבנג של השנה.ממעריב לנוער.
פינק והוצאת "מודן" החליטו לא להסתפק רק ספרים אלה. והוסיפו עליהם כהנה וכהנה. הופיעו חמישה ספרי "דייט זבנג" המציגים סיפורי זבנג "נועזים " וסקסיים יותר אפילו מאלה שמתפרסמים בדרך כלל ב"מעריב לנוער". "ספר הזהב של זבנג " שמציג את מבחר הסיפורים של זבנג מכל שנות קיומו כפי שנבחרו בידי הקוראים ו ספר בשם "זבנג העמודים האבודים" (1999) שכינס סיפורי זבנג ישנים שונים שמשום מה לא ראו אור בקבצים הרגילים. כן יצאו לאור שבעה ספרי סדרת "זבנג אישי " שכל אחד מהם מתמקד באחת הדמויות הבולטות מהסדרה ומספר עליה "הכל " ( כולל אחד שעסק במחבר עצמו פינק) . פינק אף הוציא ספר על "ככה מציירים זבנג" (1995 שיצא גם במהדורה שניה ומורחבת ), וספרים מיוחדים שונים כמו "ההגדה של זבנג","זבנג המחזמר " ו"זבנג למכשף המתחיל " ( פארודיה על סיפורי הארי פוטר) .

בנוסף לספרים החל להופיע גם מבול של מוצרים אחרים המבוססים על הסדרה. החלו לצאת יומנים שנתיים לתלמידים שכללו קטעי הומור שמבוססים על הסדרה ושהתחרו בהצלחה רבה עם יומני התלמידים של כוכבי ערוץ 6 של גיבורי סדרות שונות והיומנים של הסופרים איטו אבירם וסמדר שיר שהיו נחותים מהם לעין ערוך מבחינת ההנאה שהם סיפקו.סביר להניח שהיומנים של פינק יהיו מבוקשים בעתיד במיוחד בין אספני יומני תלמידים שכן הם עולים על כל היומנים האחרים בהומור המטורף אם גם הסטריאוטיפי שאותו הם מספקים . אכן יומנים אלה מסוגלים לבדר גם שנים רבות לאחר הוצאתם המקורית לאור, בניגוד לשאר היומנים שמתיישנים מידית. הופיעו קלפים של זבנג ( שלא זכו לכל הצלחה) הופיעו מחברות , זבנג, מדבקות , ארטיקים, מסטיקים , תחתוני זבנג… ולאחרונה גם מגזין חודשי של "זבנג" .

נעשה אפילו נסיון לתרגם את זבנג לאנגלית תחת השם ZBZNH-THE ULTIMATE TEEN COMICS
הדמויות עברו שם כולם שינויי שם כך גל נקרא שם מייק וסיל נקראה ג'ין וג'ינג'י נקרא רד בנסיון לשכנע את הקוראים הזרים שהמדובר בנערים אמריקניים כשרים למהדרין. הקוראים בחו"ל התקשו להשתכנע , זבנג הישראלי כל כך לא זכה שם לשום הצלחה.
ההצלחה של "זבנג " הביאה יצירת "סדרות בת " על אותם הדמויות כמו "זבנגלה" בשבועון "מעריב לילדים" שמתארת את הרפתקאות החבורה כילדים קטנים בעולם מקביל לזה שבו הם תיכוניסטים, סידרה שב אין הסקס שיש באחותה "המבוגרת יותר " (סדרה שממנה יצאו עד היום חמישה ספרים ) גם סדרה זאת זכתה להצלחה שהביאה בין השאר ליצירת יומן לתלמיד בשם "יומן זבנגלמיכל" שהפגיש את אנשי חבורת זבנגלה עם כוכבת ערוץ הילדים מיכל ינאי שלצערה הרב מצאה את עצמה בבית הספר שלהם. …. ו"צבנג " סדרה שהתפרסמה בעיתון הצבאי "במחנה" ותיארה את הרפתקאות החבורה בעולם שבו הם כבר בצבא.וגם היא כמובן מאליו פורסמה כספר. ועוד ועוד ועוד היד של פינק והוצאת מודן עוד נטויה לשטף אין סוף הנראה לעין . וזאת מאחר שהספרים עומדים כיום בראש סולם הפופולאריות בקרב הקוראים הצעירים.
עד עצם היום הזה "זבנג" נשאר החלק הבולט ביותר של "מעריב לנוער" מגזין המכוון את עצמו למכנה המשותף הנמוך ביותר בקרב בני נוער ולעיתים קרובות אפשר לראות בסיפורי "זבנג " שם פארודיה של המאמרים בחלקים האחרים במגזין שלוקחים את עצמם ברצינות תהומית.

זבנג סדרת הטלוויזיה

שחקני סדרת הטלוויזיה "זבנג " בעת הצילומים.

לשלב חדש בהצלחה ובפרסום היגיעה "זבנג " בשנים 1998-1999 עם סדרת טלוויזיה עבור ערוץ 2 סדרה שרצה שתי עונות ועם 40 פרקים , אחת מסדרות הטלוויזיה הישראליות היותר מאריכות ימים עד כה.


יוזמי הרעיון היו אורנה לביא –פלינט הרוח החיה שמאחורי הסדרה והעיתונאי והשחקן גיא מרוז. וכל אחד מהם קיבל את הרעיון להכין סדרה על פי "זבנג" של פינק מהילד שלו באופן בלתי תלוי לחלוטין …וכאשר יצרו השניים קשר התברר להם לתדהמתם שהם עובדים בו זמנית באופן בלתי תלוי על אותו הפרויקט והחליטו לשתף פעולה. אל הפרוייקט הצטרפו חברת קלסיקלטת "עומר הפקות " של ליאורה לנדאו והזכיינית של ערוץ 2 "קשת " ששידרה את הסדרה.
המטרה הייתה קשה ביותר להעביר את סדרת "זבנג " ממדיום אחד שפת הקומיקס למדיום אחר שונה מאוד שפת הטלוויזיה . זהו דבר שאינו קל ביותר לביצוע ובמיוחד עם סדרה "מוטרפת" כמו זבנג .

היוצרים ביצעו זאת על ידי שימוש בעדשות רחבות , תנועות מצלמה אגרסיביות ,עריכה קצבית ,פניות ישירות של הדמויות אל הצופים ועוד. כמעט כל השחקנים נאלצו להופיע בכל פרק ופרק עם אותם הבגדים שמעולם לא הוחלפו ! שהרי כך נהגו הדמויות בקומיקס . דבר שגרם לבעיות לכמה מהשחקנים שנטו להזיע הרבה באולפן הסגור והחם.
את הבמאים הנחה הכלל שבכל אתר צילום יהיה אלמנט דומיננטי , למשל המחשב והחפצים המדעיים בחדרו של ירון או הראי העצום והתמונות בחדרה של מאיה שמעריצה את עצמה, עוד אלמנט שמזכיר את סיפורי הקומיקס. המעצב המוצלח של הסדרה אבי פחימה עיצב מאז עוד סרטים ופרסומות רבות .
כמודל עמדו לפני המפיקים סרטים שהתבססו על סדרות קומיקס כמו "דיק טרייסי" ובמיוחד סדרת הטלוויזיה "פרקר לואיס " שהיציגה תמונה מבדחת וביזארית ביותר של חיי בית ספר המזכירה במקצת את זאת של סדרת "זבנג".
המטרה הייתה להגיע אל קהל הגיל של גיבורי הסדרה , אל בני הנוער. ולשם כך נוצרה "זבנג " בסגנון מוטרף ועכשווי במיוחד. הייתה זאת סדרה קלילה לכאורה אך מושקעת להפליא באיכויות ההפקה שלה הרבה יותר מרוב הסדרות הישראליות אי פעם .המעבר מהקומיקס לטלוויזיה חייב את יוצריה סדרה לפתח מאוד את הדמויות שמצד אחד נשארו סטריאוטיפיות כמו בקומיקס ומצד שני היו נסיונות מידי פעם להציג אותם כבני אדם אמיתיים שצוחקים בוכים ואוהבים.ניסיונות שלעיתים הצליחו ( למשל בפרק "אוטוביומאיה " על חייה המוקדמים של מאיה הדוגמנית ) ולעיתים כלל לא כאשר הדמויות נראו יותר מדי כמו קריקטורות מוגזמות והצפייה בפרקים הופכת כתוצאה למשימה קשה ביותר .

השחקנים

יוסי גרבר בתור המורה גברת זעפני ושתי תלמידות.

רוב השחקנים היו חדשים ולא ידועים. בלטו בסדרה במשחקם חיים אלמקייס שיצר ג'ינג'י אמין לחלוטין וגנב את ההצגה כמעט בכל סצינה שבה הופיע , השחקנית שירי גדני שעשתה תפקיד טוב בתור סיגל הפמיניסטית הפציפיסטית האלימה ,אימת הבנים , אלעד קטן ששיחק בצורה משכנעת לחלוטין את תפקיד ה"חנון " ירון וכמובן השחקן הוותיק יוסי גרבר ( הזכור מסדרת הטלוויזיה שלו משנות ה-70 "הצריף של תמרי ") שגילם את המורה המפלצתית זעפני וללא ספק עשה את התפקיד הטוב ביותר.

גרבר "לעס " כל סצינה שבה הופיע בתור זעפני והפך את הדמות הגרוטסקית למשהו שאי אפשר לשכוח.

זעפני עם התלמידים.

הופיעו בסדרה גם סלבריטאים שמשכו אליהם את כל תשומת הלב . סנדי בר דוגמנית העל שהופיעה קודם לכן בתפקיד בולט בסדרת אופרת הסבון "כסף קטלני " ובמהלך צילומי הסדרה הופיעה במקביל בעיבוד של איקון אחר של הספרות הפופולארית ישראלית ,במחזמר "חסמבה" בתפקיד תמר סגניתו של ירון זהבי ( שאותו גילם אקי אבני שהתחתן עם בר מאוחר יותר ) . את סנדי בר התקיפה הביקורת על כך שיש לה רק שתי הבעות על פניה:של גועל או של עונג שאותן היא מחליפה ללא הרף . ביקורת נכונה אולם ככל שהתקדמה הסדרה הלך משחקה והשתפר ביחד עם זה של שאר השחקנים .
עוד סלבריטי שהשתתף בסדרה בתפקיד קטן ביותר היה מנחה ידוע ערוץ הילדים וצייר הקומיקס נמרוד רשף ( שמפרסם ב"עיתון ערוץ הילדים " את סדרת הקומיקס "אדי בלגן " עלילות ילד בבית ספר שהדמויות בו ושונות מאוד מאלה של גיבורי "זבנג") רשף שהיה אז בשיא פרסומו כאליל נוער בערוץ הילדים הופיע בתור עידו זמר הרוק ובכך הוא אולי אמן הקומיקס היחיד שגם מגלם דמות שמבוססת על דמות קומיקס .
סלבריטאי נוסף שהופיע בפרק אחד של הסדרה היה הזמר צביקה פיק שגילם את לא אחר מאשר אביו של ג'ינג'י , בפרק מדעי בדיוני שעסק בשינוי העבר ובו למדנו כיצד הפך צביקה להיות הזמר המפורסם צביקה פיק.


קוריוז : סנדי בר שהופיעה בתפקיד מאיה הדוגמנית הופיעה בהקשר לזבנג זמן רב לפני שנוצרה סדרת הטלוויזיה. היא הופיעה על שער חוברת מיוחדת של "מעריב לנוער" של 4 בספטמבר 1997 שהוקדשה לציון עשר שנות "זבנג " כשהיא מביטה בגועל על ג'ינג'י המצוייר שלידה . מאוחר יותר בר חזרה על הבעה זאת לאורך 40 פרקים כשהיא מסתכלת על ג'ינג'י המצולם ועל כל דבר אחר.
קוריוז נוסף : שתי השחקניות הראשיות שירי גדני וסנדי בר נאלצו כל אחת לשנות את צבע שערה עם פיאה נוכרית. שירה גדני הבלונדינית הפכה לסיגל שחורת השיער וסנדי בר שחורת השיער הפכה למאיה הבלונדינית .
עוד קוריוז : גם חיים אלמקייס שגילם את ג'ינגי שהוא שחור שיער במקורו נאלץ ללבוש פיאה נוכרית ג'נג'ית כל ימי הסדרה אפילו פיאות הלחיים שלו נצבעו בצבע ג'ינג'י, שיצר עם הפאה הנוכרית מראה אחיד, כמו בקומיקס. נראה שפיאות נוכריות היו דומיננטיות על הסט של "זבנג".

הביקורות

הביקורות נעו מעויינות ביותר בהתחלה :""זבנג" נראית כאילו בנות פסיה כתבו אותה, ביימו אותה וכיכבו בה. . לא מלהיב" נכתב במדור התרבות של "מעריב".
אמיר קמינר כתב " חשבתם שסנדי בר היא דמות שנלקחה מקומיקס? אז הנה ההוכחה" .
אך רוב המבקרים היו סימפטיים הרבה יותר במיוחד ככל שהסדרה הלכה וצברה תאוצה .מבקר אחד כתב כי "זבנג היא מפתיעה כי היא מצליחה לייסד נישה חדשה ולא מוכרת בטלוויזיה הישראלית , ועושה את זה בכבוד. כתיבה מאוד מאופיינת ומדויקת הפונה למגזר התיכוניסטים פלוס מינוס, בימוי מבריק השאוב מסדרת "פרקר לואיס" ועיצוב סט קומיקסי שלא דומה לשום דבר אחר בטלוויזיה…ניכר בהחלט ב"זבנג " שהיא לא משופעת בתקציב ,אבל בניגוד להרבה סדרות הסובלות ממחסור דומה זה כמעט ולא פוגם בהנאה".


.המבקרת ליטל גרודניק כתבה :" הבימוי טוב, זויות הצילום בהחלט לא שגרתיות ומצליחות להפתיע ,התסריט עדכני והמשחק סביר ( למעט משחקה הגרוע כל כך והיומרני של סנדי בר ) והדובדבן שעל הקצפת הוא התפאורה ,חגיגה צבעונית גדולה ומשעשעת שלא מביישת הפקות דומות בארצות שמעבר לים.ולאחר המחמאות בא שלב המסקנות והוא שהחשוב מכל הושג : הקומיקס בעיתון והסדרה הטלוויזיונית לא מאפילים זה על זה. כל אחד מהם מוצלח ומיוחד בדרכו שלו ואפשר להמשיך ולעקוב אחר שניהם בהנאה מרובה".
התלהב במיוחד המבקר שמואל שניצר המחמיר בדרך כלל שכתב :" שני פרקי הפתיחה של זבנג מורים על מחשבה קריאטיבית תוססת ,שמצליחה להתרומם מעבר לגבולות המוגבלים של הפרודיה הטלוויזיונית ,ולהשיק לרמות יצירתיות גבוהות של מדיום הקומיקס …ההתרעננות הזו מהשפה הטלווזיונית שווה כל רגע ,בתנאי שעומדים במבחן הקבלה החמור –גילאים אפס עד 16 שעבורם מיועדת הסדרה".
שניצר כתב מאוחר יותר ביקורת מהללת על אחד מפרקי הסדרה מהעונה השניה "חייל מס' 1"בבימויו של שי כרמלי פולק .


ואכן למרות כל מיני "נפילות" בלתי נמנעות הרי באופן כללי הסדרה הייתה מוצלחת למדי ורצה שתי עונות ( אחת הסדרות המקוריות מאריכות הימים ביותר ). היא אף זכתה לציון לשבח ולפרס "וורד הזהב" בתחרות לסרטי טלוויזיה במונטרי שבשוויץ.
בהשראת הסדרה החל שיטפון של מוצרים נלווים שכללו בין השאר שני ספרים שהיו עיבודים עם תצלומים של שני פרקים ( העיבודים היו של תסריטאית אנונימית כלשהי , פינק אף ששמו הופיע בספרים אלה אף אינו יודע מי ביצע את העיבודים לספרים) , ויומן תלמיד שכתבה התסריטאית שירי צוק , הפעם עם צילומים של השחקנים ולא ציורים של פינק.המפיקים קיוו שהוצאות ההפקה היקרות יוחזרו בידי הרווחים מכל המוצרים הנלווים . אך לאכזבתם תיקווה זאת לא התגשמה.
משום מה הסדרה לא דיברה אל ליבם של בני הנוער הקהל הטיבעי. אלה הסתבר העדיפו לראות סדרות על קבוצות גיל מבוגרות יותר. הסדרה לעומת זאת דיברה מאוד אל ליבם של קבוצת הגיל הנמוכה יותר, הילדים בני 8-12. אך אלה למרבית הצער היו הרבה פחות אטרקטיביים למפרסמים שכן הם מסוגלים לרכוש הרבה פחות מוצרים בהשוואה לבני הנוער.


העונה הראשונה הייתה הצלחה גדולה מבחינת הרייטינג , אך בקרב הקהל הלא נכון של הילדים . לקראת העונה השניה נעשו ניסיונות לגרום לה למצוא חן גם בעיני הקהל המבוגר יותר למשל על ידי הכנסת להקה השרה במקום ההתכנסות הקבוע של הדמויות . אך ללא הצלחה. העונה השניה כבר הייתה מצליחה פחות והסדרה לא חודשה בידי "קשת ". בקרב קהל הצופים הצעיר שתמיד מחפש ריגושים חדשים כבר התחילה להסתמן הרוויה.


היו דיבורים על עונה שלישית או לחילופין סדרה שתיועד לקהל הצעיר יותר במכוון שתבוסס על סדרת "זבנגלה "של פינק שמציגה את דמויות "זבנג " כילדי גן אך תוכניות אלה לא יצאו לפועל וחבל.
השחקן ליאור רוזנברג שגילם את גל הפך מאז לסלבריטאי , פתח לאחר "זבנג" בקריירה של מנחה בערוץ Y.T.V ומופיע בעת כתיבת שורות אלה באופרת הסבון "אסתי המכוערת".שירי גדני הופיעה כמנחה של תוכנית נוער "סטגדם" והופיעה בפרסומות ובהצגות שונות ובהם כשחקנית ראשית בהצגות של תיאטרון "גשר " , סנדי בר נסעה להוליווד ביחד עם בעלה קובי אבני בחיפוש אחרי קריירה קולנועית , התסריטאי קובי מחט הפך מאז לכוכב של ערוץ הילדים בטלוויזיה , התסריטאית שירי צוק הפכה לסופרת וכתבה שלושה ספרים שאחד מהם היה רב מכר.
מיטב הפרקים

דמויות זבנג כפי שהוצגו בתסריטים

גל – ליאון רוזנברג
הגיבור הראשי מנסה תמיד להשכיב את סיגל חברה שלו אבל היא עוד לא מוכנה. הוא אף פעם לא עומד בקריטריונים שלה, הוא לא מספיק רציני, לא מתעניין בדברים ברומו של עולם, אכפת לו בעיקר מהשיער שלו ( אסור לגעת בו),הוא אוהב לגלוש, ולנגן גיטרה, ולבלות. אוהב את תענוגות הרגע והחיים הטובים.
נגרר בקלות אחרי דעות של אחרים, ונתון בקלות להשפעה.

ג'ינג'י – חיים אלמקיס
חברו הטוב של גל, חרמן חסר תקנה ותאב בצע. את כל החוויות המיניות שלו חווה ג'ינג'י בפנטזיות,דרך מגזינים, אינגה הבובה המתנפחת שלו, ובעיקר דרך החוויות של גל. רוב הזמן הוא עסוק במניפולציות שונות איך לזכות במין או בכסף בדרכים עקלקלות, ( וכך למשל שכנע את זעפני להמר על אשר קילר בקרב איגרוף, ובסוף גרף את כל הקופה כשגרם לכך שדוקא הרצל החלשלוש ינצח, צילם את חבריו במצלמה נסתרת ומכר את הקלטות בכסף) מצד שני הוא תמים ובסך הכל זקוק לאהבה, שלעולם הוא לא זוכה בה.

סיגל –שירי גדני .

בחורה בעלת עקרונות. פמיניסטית,נגד אלימות אבל לוחמנית ומומחית בקרב מגע ואינה מהססת להכות את החבר שלה לעיתים קרובות . לוחמת תמיד למען הצדק האבסולוטי, הולכת להפגנות של שמירת זכויות מכל סוג שהוא. אוהבת את גל אבל עדיין לא מוכנה לממש את אהבתה. גל תמיד מאכזב אותה כי אף פעם הוא לא כמו שהיא רוצה או חושבת שהוא צריך להיות. שום דבר שעקרוני בשבילה לא ממש חשוב בשבילו. היא אידאליסטית והוא אוהב את החיים הטובים .

ירון – אלעד קטן
חנון ממשוקף. אחיו התאום של גל, ושכנו לחדר. מעין מחיצה של תריס מפרידה בין שני חלקי החדר המשותף שלהם.
ירון הוא גאון במחשבים ( הוא יצר מחשב אינטיליגנטי בשם צביקה ) מתמטיקה וכל מה שקשור למדע ולימודים בכלל. עד כדי כך הוא גאון שהוא אף יצר מכשיר שמאפשר מסע בזמן. הוא חנון גמור,ובור בכל מה שנחשב לאין וקול, ההתנהגות שלו תמיד מגוחכת ומוגזמת. הסקרנות המדעית שלו עלולה לגרום לפיצוצים אמיתיים בבית-הספר. בדרך כלל הוא יכול להשיג את מבוקשו תמורת הכנת שיעורים. בת הזוג החביבה עליו היא נגה המשרתת של מאיה.היחסים בינו ובין מאיה עצמה שפעם הייתה ידידתו הטובה הם מורכבים ומסובכים ביותר.

מאיה- סנדי בר
הבלונדינית האולטימטיבית. דוגמנית צמרת משתתפת קבועה בתוכניות טוק שואו בטלויזיה. יחסי הצבור והתדמית שלה, הם שמכוונים את חייה. וכל הנילוה לזה:איך היא נראית מה היא לובשת, עם מי היא צריכה להתחבר כדי להרוויח עוד חשיפה במדורי הרכילות בעיתונים. היא מלכה אמיתית ומושא הפנטזיות של כל הבנים ובראש ובראשונה של ג'ינג'י שנוא נפשה , אבל נשארת תמיד בלתי מושגת .
לצורך השגת המטרות שלה היא תשפיל ותדרוך על כל מי שצריך ובעיקר על המשרתת שלה נגה, שאותה היא מכה בכל הזדמנות. היא מקבלת מכתבי מעריצים מסלבריטאים מכל העולם, לפעמים נעדרת מהלימודים בגלל אודישנים או צילומים. מאיה מעולם לא הייתה מאוהבת כי לא הצליחה למצוא מישהו שיהיה מספיק אדיש אליה ויהווה אתגר אמיתי בשבילה.בעברה הרחוק הייתה מאיה בחורה מכוערת דמוית עכבר בשם איה ידידתו הטובה ביותר של ירון שעברה טרנספורמציה הודות לשורה של ניתוחים פלסטיים. באותו עבר רחוק ושכוח היא הייתה מאוהבת בג'ינג'י שדחה אותה .

נגה- תמר לוי .

השפחה הנרצעת של מאיה. בחורה עם  קוקיות בעלת ביטחון עצמי נמוך מאוד שסובלת באופן תדיר התעללויות והשפלות ממאיה. היא חולמת לפתוח יום אחד בקרירת דוגמנות משל עצמה , ובינתיים יש בינה ובין ירון קשרים הדוקים למדי לזעמה הרב של הגבירה מאיה.

המורה ענוגה זעפני – יוסי גרבר

מפלצת אמיתית , מחנכת שמנה ומכוערת כמו הלילה שמטילה אימה ופחד על כל מי שמתקרב יהיו אלה תלמידיה או מנהל בית הספר חרצואלי או שר החינוך עצמו . נהנת להתעלל בתלמידים שלה בכל הזדמנות, נהנית כשהם נכשלים בבחינות,נהנית להטיל עליהם עבודות קשות שיימנעו מהם לבלות ולחיות. בנשמתה היא רומנטית אוהבת שירי ארץ ישראל אופרות סבון ("היפים והאמיצים ") , והרומן הרומנטי. רוב הזמן היא צועקת משפילה ולא מלמדת. כשהיא מלמדת משהו זה בדרך כלל הפוך לדרך שבה היא נוהגת למשל:היא מסבירה מהי דמוקרטיה ונוהגת בדיקטטורה או יכולה לומר למשל: "בשם חופש הדיבור אני אוסרת עליכם לדבר."היא נשואה לבעל הכנוע והקנאי גרשון ( שניסה להתנקש בחיי ראש הממשלה בגלל קנאתו לה ). במהלך הסדרה למדנו רבות על עברה ,על יחסיה המעורערים עם אימה על העובדה שהיא הצטלמה בעירום בצעירותה עבור מגזין סמינר המורות תחת השם "שולה ", וכי היא ילדה ילד בצעירותה ונטשה אותו .

הרצל הערס- דרור גבע
ערס קלאסי עם שרשר של דולר על הצוואר. נשאר ארבע פעמים כיתה ולכן היום הוא בן עשרים.מידי פעם נודעים דברים חדשים על עברו – כמו למשל שהיה אלוף שחמט, שלמד כינור,ושיש לו ידע בפסיכולוגיה, ושהיה מדריך בצופים. כלפי חוץ הוא גיבור גדול, אבל בעצם הוא פחדן נוראי שאוהב את אימא שלו ותלוי בה מאד.

אשר קילר – איתן גרינשטיין
בריון שרירי וטיפש. התלמיד הכי גרוע בכיתה. בשיעורי תנך הוא מבלבל את כל הסיפורים ולא מצליח להבין מה שייך למי. יש לו חברה – יוספה, והם היחידים מכל החברה שעושים את זה.
היחסים שלו עם יוספה הם סמל הבורגנות – הוא מקנא לה, עוקב אחריה ומחטיף מכות רצח לכל מי שנדמה לו שמסתכל עליה (בעיקר ג'ינג'י), היות שיוספה חכמה ממנו הוא בדרך כלל חוזר על דבריה או מבקש שהיא תדבר לפניו.

יוספה – איריס אברמוביץ'

חברה של אשר קילר, מנסה תמיד להרגיע את הקנאה הנוראית שאשר מקנא לה,
היא אוהבת אותו כמו שהוא אותה הם תמיד זוג יונים מתנשקים ומתחרמנים בכל
הזדמנות, יוספה אוהבת לבשל לו כל מיני מאכלים מזעזעים שהוא תמיד אוכל אותם
כדי לא להעליב אותה.

עדו-נמרוד רשף .
עדו הוא זמר רוק מנהיג להקת הרוק המצליחה ביותר בבית הספר "אחותי הצולעת " שבה חברים גם גל וג'ינג'י. והוא ידוע בעיקר בגלל האובססיה שלו עם צירוף המילים "סקס אנד רוק אנד רול"., וגם בגלל נטייתו להשמיע בכל הזדמנות מתאימה ולא מתאימה אימרות שפר בלתי ברורות של פילוסופית ג'יבריש בגרוש אך לכאורה עמוקות מחשבה למשל "החיים זה כמו בריכה ,צריך מדי פעם להחליף את המים". לפני שהוא זורק בחורה.

גולן-לירון לבו.

החתיך ההורס המאצ'ו בעל האופנוע. כל הבנות מאוהבות בו והוא לא שם על אף אחת,
אלא אם כן תימצא מישהי שממש לא איכפת לה ממנו, ומהוה אתגר בשבילו. אחרי הכל האדם שגולן אוהב יותר מכל זה הוא עצמו. גם הוא כמו מאיה, הוא דוגמן צמרת ואורח בטוק שואוס.

ניר לקוסטה- משה לניאדו
ניר הסנוב חזר זה עתה משליחות עם ההורים בלונדון. המזרח התיכון שלנו נורא חם ומסריח,אין שום סטייל, הלבנטיניות חוגגת, אנשים לא יודעים להתלבש, ולהתנהג בנימוס והכל דוחה.
ניר משמש כיועץ תדמית למאיה, הוא מבין גדול באופנה ובשמות של מעצבים, הסיגנון
שלו בנוי על: מותגים מותגים מותגים אהבתו הגדולה: לעצב למצב למתג, והוא יעשה את זה לכל מי שסביבו.

זבולון חרצואלי – מנהל תיכון ל"א – סימון רוזנפלד
יצור אינפנטילי שאוהב בעיקר לשחק בבובות וצעצועים של פאואר ריינג'רס. מידי
פעם הוא שלוח ידו את קופת בית הספר, ומשתמש בה לצרכיו האישיים. הוא פוחד
בייחוד מהמורה זעפני, שפולשת לעיתים לחדר שלו ומשתמשת בשולחן הכתיבה שלו
כאילו הוא שלה. הוא לא מעז לעשות דברים שהם נגד רצונה. יש לו מזכירה ברוריה
שיושבת באותו חדר ואף על פי-כן הוא מדבר איתה באינטרקום כדי להרגיש חשוב.
רוב הזמן הוא משועמם, משחק בבובות ומחפש תירוצים חדשים לצאת לעוד חופשה.
ברוריה-נעמי דולזה . המזכירה המיובשת אך הרומנטית של חרצואלי המנהל.
שר החינוך ( אורי פינק ) ביורוקראט ממוצע שמוצא את עצמו לצערו הרב מעורב שוב ושוב בענייני בית הספר ל"ה שבו למד בילדותו . במהלך הסדרה הוא עובר שדרוג לתפקיד ראש הממשלה אך ככל הנראה כתוצאה מאירועים באותו בית הספר הידוע לשמצה חוזר להיות שוב שר החינוך בפרקים מאוחרים יותר.

תקצירי הפרקים .

עונה ראשונה.

1. עניין של כימיה ..פרק הפילוט

כתיבה: יואש בן אליעזר וקובי מחט
בימוי: יואב גורפינקל ושי כרמלי-פולק
חרצואלי המנהל מעוניין לצאת לעוד חופשה אך החופשות נגמרו . כתחליף הוא מכריז על שביתה. המורה זעפני שבדיוק עכשיו הטילה עונש על תלמידיה להכין לה עד מחר עבודה של 60 עמודים זועמת על שיבוש זה בתוכניותיה . היא מחליטה להחליף את שר החינוך הרכרוכי ( אירי פינק ) ולחסל את השביתה . התלמידים הצוהלים לשמע השביתה המתוכננת מתגייסים לעצור את זעפני . אך איך לעשות זאת ? הם מחליטים להעמיד פנים כמי שמזהים עמוקות עם מאבקה ואפילו קוראים בפניה שיר אהבה. זהו פרק הפילוט ש"מכר" את הסדרה לקשת והוא גם אחד הפרקים המוצלחים ביותר בכלל .

ציטוט : קטע הפתיחה של גל לפרק ולסדרה : "טוב שאתם כאן , כי היום הולך להיות לנו פרק פיצוץ . הערב יהיה לכם את העונג לראות את סחבק עובד מהתיאוריה לפרקטיקה . כדאי מאוד להרחיק את ההורים מהטלווזיה , כי הצפיה למבוגרים אינה מומלצת . עכשיו אני חייב לזוז לפני שזעפני תדפוק לי עוד הרשמה.

 

עטיפת ספר המבוסס על תסריט הפרק "היום הראשון".

2. היום הראשון .תסריט שירי צוק .במאים : שי כרמלי –פולק ויואב גורפינקל .
. גל סיגל וג'ינג'י מגיעים לבית ספר חדש ביום הראשון לשנת הלימודים . הם עוברים שורה של מורים מוזרים ביותר כמו מורה אמנות שדורש שתלמידותיו יתפשטו ( ג'ינג'י מתנדב אבל הכל מוותרים על התענוג לראות את גופו החשוף ). וגם מורה לפסיכולוגיה שדורש התלמידים יחשפו את כל סודותיהם ( ג'ינגי' מסכים בשמחה ) את המורה למדע הנורא פרופסור פרנקנשטיין שמתעלל בצפרדעים מסכנות .לבסוף הם כולם מוצאים את עצמם בכיתה הנוראה מכל . זאת שבה שולטת המורה הגברת זעפני .
פרק זה עובד גם לספר ב-1999.
ציטוט: בוקר טוב תלמידים אני המורה שלכם ,שמי ענוגה זעפני . אתם תקראו לי גברת זעפני ואני אקרע לכם את הצורה".

צפו בפרק כאן.


3.איזה מין זבנג .תסריטאי איתן ענר . במאים : שי כרמלי –פולק ויואב גורפינקל .
לבית הספר מגיעה תלמידה חדשה ויפה , סיוון ( עדי עזרוני ). כל התלמידים שמים עליה עין אולם היא מתעניינת דווקא בגל . גל רב עם סיגל והשניים נפרדים . הוא יוצא לדיט עם התלמידה החדשה. בעוד שסיגל בתגובה יוצאת לדיט עם אחיו התאום ירון. הם כולם נפגשים בבית קולנוע ,כאשר גל וסיגל מגלים שוב שהם אינם מוכנים להיפרד זה מזה. וירון והתלמידה היפה נשארים זה עם זו.
הפרק מסתיים עם שיר "אתה האושר בחיי" .
ציטוט :" סיוון היא נמר , היא גן חיות שלם " . ( ג'ינג'י ).

עטיפת ספר המבוסס על תסריט  הפרק "יום האישה הבינלאומי"

4. יום האישה הבינלאומי .תסריט :איתן ענר . בימאים : שי כרמלי-פולק ויואב גורפינקל.
מאיה משתמשת בבושם חדש שגורם לבנים לרדוף אחריה אפילו יותר מהרגיל. ג'ינג'י משכנע את ירון להכין עבורו גרסה גברית של בושם זה והופך כתוצאה בפעם הראשונה והיחידה בחייו לאליל הבנות . בנתיים מאיה מנסה להתקבל לסרט בתפקיד של פמיניסטית לוחמת . אך היא אינה מצליחה לשכנע את המלהקת ( קרולין לנגפורד) שיש לה כישרון שכנוע בתור פמיניסטית . היא מזמינה את המלהקת לצפות בה בבית הספר ביום האישה. ביום זה היא מציגה את עצמה כפוליטיקאית נשית לוחמת על פי מיטב הייעוץ של סיגל שאיתה היא משתפת פעולה באופן יוצא דופן, אך הופעתו של ג'ינגי כאליל נשים שכל הבנות רודפות אחריו כאילו היה כוכב רוק טורפת לה את כל הקלפים .
פרק זה עובד גם לספר ב-1999.

5. שומה עלינו. תסריט:יובל גרנות . בימאים :שי כרמלי –פולק ויובל גורפינקל .

במסגרת תחרות על עשיית המעשה הטוב סיגל מאמצת הומלסית ( טינקר בל ) והרצל עושה מעשה טוב הופך את ירון לארס . תוך כדי השומה של זעפני הולכת וגודלת וגודלת עד שהיא מתפוצצת תוך כדי טקס חלוקת הפרס.
6. היפים והאמיצים . תסריט : קובי מחט ויואש בן אליעזר. בימאים :שי כרמלי –פולק ויובל גורפינקל.
זעפני מכורה לאופרות סבון ( "היפים והאמיצים") וכאשר היא רואה אופרות סבון היא נעשה לאישה שקטה וטובה. התלמידים מחליטים ליצור אופרת סבון ולשדר אותה ישירות לבית שלה וכך לגרום לשינוי באופייה. אופרת סבון משום מה מקבילה לחיי התלמידים : הדמות של גל במתאהבת בדמות של מאיה והוא מנשק אותה והדמות של סיגל לא יכולה לעצור בעצמה ונכנסת לפריים וזעפני מגלה שאלה תלמידיה ופורצת לסט ומנתקת הכל.

 

 

7.המסיבה . תסריט : שירה צוק . בימאית רוני קיי שפר
התלמידים מקיימים מסיבה בבית הספר. ירון מזמין את נוגה ,חברתה של מאיה למסיבה ומנסה להתלבש ולהתאפר כהלכה ללא הצלחה מרובה, בזמן שגל מקווה שזאת תהיה הפעם שיצליח להשכיב בה לבסוף את סיגל.מאיה רועדת מפחד שמישהי תופיע למסיבה בבגדים זהים לשלה ,וחונקת את נוגה בכל פעם שדבר כזה קורה. אך לרוע המזל זעפני מתעקשת לקיים דווקא באותו זמן אסיפת הורים וכתוצאה ההורים נוטלים חלק במסיבה של ילדיהם .

8. ניב עלומים . תסריט : איתן ענר . בימאית: רוני קיי שפר.
סתיו ( מאיה לאוב ) הנערה המדוכאת תמיד מתאהבת בג'ינגי בגלל השירים העצובים הנפלאים שהוא מקריא שהיא בטוחה שהוא מחברם . אך למרבית הצער השירים נכתבו בידי אשר ליוספה והוא בכלל העתיק אותם מספר.בנתים ירון פותר שאלה מדעית קשה למאיה מבלי לדעת שהיא מתעניינת בכך רק על מנת לקבל פרס כספי גדול. ירון וסתיו נחושים לנקום ובגדול בצמד הנוכלים נוכלים .כל אחד מהם מגלה את חזותו האמיתית כאליל וכאלילת סקס והם משאירים את ג'ינג'י ומאיה שבורי לב.

. 9.קנאה. ( המפלצת ירוקת העין ) תסריט : אלון רוזנבלום ואיתן ענר .בימאי :רוני קיי שפר.
אשר מסרב לתת ליוספה לנהוג במכונית של אביו וגורם למריבה ולניתוק קשר. . ג'ינג'י הנדיב מציע לה את שירותיו לקנאתו של אשר. בנתיים לבית הספר מגיע ראש הממשלה ( אורי פינק ) , שהופך למטרה להתנקשות מצד גרשון ( דוד ברויאר ) בעלה הקנאי של זעפני שחושד בו בקשרים עם אשתו ומתפוצץ מקנאה תרתי משמע . את המאבטחים של ראש הממשלה מגלמים התסריטאים קובי מחט ויואש בן אליעזר.

10. התערבות . :תסריט :מיכל קופר קרן. בימאי :רוני קיי שפר.
סיגל מתערבת עם גל שהוא לא יוכל לשרוד שבוע בלי למזמז אותה או לגעת בעצמו. גל לוקח על עצמו את האתגר הנורא וגם מקבל על עצמו להוכיח שהוא טיפוס עמוק שמסוגל להתעניין גם ברווחת בעלי החיים . שניהם מתקשים מאוד לעמוד בנזירות שנכפתה עליהם אך גל נחוש בדעתו להמשיך עד הסוף המר . במיוחד כשהרווח הוא סקס עם סיגל. בנתיים ג'ינגי' מוצא באתר נידח ברשת את התמונה של חשפנית צעירה ומושכת בשם שולה שעושה רושם מוכר . זוהי הגברת זעפני שלפני 30 שנה כדי לממן לימודים בסמינר מורות הצטלמה בעירום עבור מגזין פנימי של הסמינר. ג'ינג'י משתמש במידע לסחיטה כנגד זעפני.

11. ראשומון. תסריט :שירי צוק . ביום :רוני קיי שפר .
ג'ינג'י לוקח את יוספה לנסיעה לאחר שזאת רבה עם אשר ומאפשר לה לנהוג במכונית. טעות גדולה, היא דורסת את גל . כאשר גל מתעורר מתברר שהוא איבד את זכרונו .גל שומע גרסאות שונות לגמרי על חייו ועל אישיותו מאימו מג'ינג'י ומזעפני ומסיגל . ועליו להחליט איזו מהן היא הנכונה.
בסיום הפרק מובאים כל מיני דוגמאות של צילומים שגויים שבוצעו במהלך הפרק.

12. המחסל . תסריט קובי מחט ויואש בן אליעזר . בימאי : אליאב לילטי.
היועצת הגברת אחיתופל שומעת בעיות שונות של התלמידים ובדרכה המיוחדת רק מחמירה אותם . בנתיים אשר מתגלה כמי שמפחד פחד מוות מג'וקים . אחיתופל נחושה בדעתה לרפא אותו מהפוביה וגם באמצעים הקיצוניים ביותר . ג'ינגי מזמין מחסל ג'וקים סיגל מאמינה שהוא מזמין אותו כדי לחסל את אשר אחת ולתמיד ונכנסת ללחץ שמביא אותה לבסוף לבית משוגעים.

 

13. הבה נגעילה .תסריט : איתן ענר. בימאי :אליאב לילטי .
פרק על התלמיד המגעיל ביותר בעולם גילי מגעילי ( דן בלוך ) הנראה ומתנהג כמו אדם קדמון. גילי פוגש בתלמידה כלבבו בשם גילה מגעילה ( אפרת ארנון ) והשניים מתאהבים. אולם גילה דורשת מגילי לבצע עבורה מעשה של אומץ לב יוצא מהכלל . לגנוב את חיית המחמד האהובה של זעפני, לטאת האיגואנה איגי. זעפני יוצאת למסע נקם ושילם בעקבות גונבי החיה האהובה שלה.

 

14. בני ערובה.תסריט: מיכל קופר-קרן בימאי : אליאב לילטי .
לבית הספר מגיע קרוב משפחה של הרצל, צ'ופצ'יק (שרון רג'יאנו כוכב סדרת "חצי המנשה " ) שהוא אסיר נמלט . הוא לוקח כבני ערובה את זעפני והתלמידים.ומצד שני סיגל נמשכת אליו . האם יצליחו גל והגברת זעפני להתגבר עליו ? האם תגיע מאיה בזמן לאודישן של הבמאי סטיבן שפילברג שאליו הוזמנה?
ציטוט :" צ'ופצ'יק: " לא.לא. לא .שפילברג אני מאוד מצטער ,מאיה לא תוכל לענות לטלפון לאור העובדה שהיא שרועה על הרצפה… לא אני לא יכול לשחרר אותה לאור העובדה שהיא חטופה עד שעות הצהרים המאוחרות ".

 

https://www.youtube.com/watch?v=WomPd7r0UIA

 

15. גברת תשוקתי .תסריט איתן ענר . בימאי : אליאב לילטי .
לבית הספר מגיעה מורה צעירה ויפה לחינוך מיני הגברת תשוקתי ( לימור גולדשטיין) . ג'ינג'י מתאהב בה והיא נותנת לו נשיקה. זה עולה לה ביוקר מאחר שזעפני המקנאת עוקבת אחריה באמצאות מכשירי מעקב. היא נשלחת למחנה לחנוך מחדש בידי זעפני. . ג'ינגי חולה האהבה מאבד את הטעם בחייו בגלל אהבתו לתשוקתי ומתעלם אפילו ממאמציה של סיגל להחזירו לדמותו הישנה כרודף נשים לא מצליח. אך תשוקתי חוזרת לבסוף כאישה מכוערת בדמותה ובצלמה של זעפני. אחד הפרקים היותר טובים.

 

16.מראה OUT אישיות IN. תסריט שירי צוק . בימאי אליאב לילטי .
לאור האופנה החדשה של תצוגות של אישיות במקום תצוגות האופנה המקובלות יותר, האמרגן של מאיה מחליט בהצעתה לקחת תחת חסותו את להקת הרוק "אחותי הצולעת " והופך אותם להפתעת הכל לכוכבים. אך למעשה הכל חלק ממזימה של מאיה להפריד בין הזוג המושלם עידו ראש הלהקה וחברתו סיוון. המזימה אינה מצליחה כמתוכנן.

https://www.youtube.com/watch?v=jDD8HuO3CDk

17. כנס מחזורים . תסריט :שירי צוק. בימאי : רוני קיי שפר.
זעפני מזמינה את שר החינוך ( אורי פינק ) לפגישת מחזור בבית הספר שמסתבר שהוא למד בו בעברו . היא מגייסת את סיגל וסיוון לארגן את האירוע. להקת "אחותי הצולעת" מתנדבת להופיע באירוע אבל עליהם להכין שיר אהבה בתוך יום אם ברצונם להופיע. עידו משתמש בסיוון כהשראה לשיר וגל בסיגל אך ללא הצלחה.

 


18. המשפט : חלק א' .תסריט שירי צוק . בימאית רוני קיי שפר
ג'ינגי משיג מסרטה ומצלם את שאר בני החבורה בהסתר בעת מצבים מביכים .לאחר מכן הוא מוכר את הקלטות בכסף. בלילה הוא מתעורר ומוצא את עצמו לתדהמתו כנידון במשפט , משפט שאם ימצא בו אשם על מעלליו השונים לאורך כל חייו הוא יוצא להורג.

19. המשפט: חלק ב' . תסריט :שיר צוק . בימאי :רוני קיי שפר.
במשפט זעפני היא השופטת גל הוא הסניגור וסיגל התובעת . כעדויות מופיעים קטעים שונים מפרקים שונים על מעשי הנבזות הרבים והמגוונים של ג'ינגי' .השופטת גוזרת על ג'ינג'י גזר דין מוות וזה מנסה להציל את עצמו עם נאום הגנה קורע לב.

 

20. סוגרים ת'בסטה או: גברים מעדיפים בלונדיניות . כתבו יואש בן אליעזר וקובי מחט .בימאי :רוני קיי שפר.
הרצל מנסה להתחיל עם יוספה חברתו של הבריון אשר קילר.. אשר כמובן אינו מאושר מכך בלשון המעטה ונחוש בדעתו לפצפץ את עצמותיו של הרצל. ג'ינג'י הפרקטי רואה מיד את האפשרויות המסחריות הטמונות בעניין ומסדר בין השניים קרב אגרוף גדול כאשר הוא מארגן מסע הימורים בקרב התלמידים מי יהיה המנצח . כמובן כולם מהמרים לטובת אשר. גם הגברת זעפני מתלהבת ונכנסת להימורים בציפייה לרווחים גדולים.סיגל המרוגזת על כך שגל שכח את מלוא שמונה וחצי חודשים לחברותם נפרדת ממנו שוב. היא מאמנת את הרצל לקרב. הקרב מתקיים לבסוף אך עם סיום שונה מאוד מזה שלו ציפו הכל . סוף טוב הכל טוב אך לאחריו יש סוף רע שבו בית הספר מושמד בידי זעפני הנרגזת.

 

עונה שניה

.

21.. . נפרדים . תסריט איתן ענר. ביום : רוני קי שפר.
גל מציל את סיגל מהחורבן הכללי של סוף העונה הקודמת ומוכרז כגיבור בידי התקשורת . מאיה מיד מכריזה על עצמה כחברתו כדי ליהנות מחשיפה תקשורתית . סיגל הנזעמת מנתקת שוב קשר עם גל .
ציטוט : ג'ינג'י לגל : האם אתה קולט את זה : אתה יותר גדול ממשה דץ ! !!

22. בחירות חלק א'.תסריט מיכל קופר קרן .ביום :רוני קיי שפר.
מאיה מתמודדת על ראשות מועצת התלמידים עם הדוגמן ואהוב המורות והנערות גולן המנצח הקבוע . גולן השרמנטי שהבנות נאבקות בינהן על תשומת ליבו אדיש לחלוטין גם למאיה הדוגמנית וזאת נחושה בדעתה לנקום ורצה מולו בבחירות . לניהול המאבק הוא בוחרת בסיגל הפמיניסטית . אך שיטותיה של סיגל להציג את מאיה כפמיניסטית לוחמת מתגלות כלא יעילות וסיגל מפוטרת מהקמפיין.

23. בחירות : חלק ב'.תסריט :מיכל קופר קרן. ביום :רוני קיי שפר.
סיגל חוזרת למערכה כפרשנית פוליטית המסקרת את שני הצדדים. גולן ממשיך להיות המועמד המוביל למרות כל מאמצי השיווק העצמי הנואשים של מאיה בקרב הבנים. לעזרתה מגיע ניר מלונדון שישמש לה כיועץ תדמית . בסופו של דבר מאיה משתפת פעולה עם הרצל כנגד גולן . והם מנצחים . גולן נאלץ לבחור בקריירה חדשה כמנחה בערוץ הילדים.

24. מסיבת יום הולדת ..תסריט :שירי צוק . ביום רוני קיי שפר.
לגל ולירון יש יום הולדת . אבל גל אינו אוהב את החברים ה"חנונים" שירון מביא תמיד למסיבות יום ההולדת שלהם. ג'ינגי מציע לסדר לגל את אחותו של אשר במקום סיגל שנפרדה ממנו . ירון לעומת זאת מוצא את עצמו בזמן המסיבה עם חשפנית .
25. ללכת עד הסוף. תסריט : יואש בן אליעזר וקובי מחט. ביום : רוני קיי שפר.
גל עומד למשפט בפני סיגל וכפילותיה בניסיון לשכנע שהוא ראוי לחזור להיות חבר שלה.
ג'ינגי מחויב בידי זעפני לנקות את בית הספר ונרדם בעייפות יחד איתה . גל שמוצא את השניים ישנים מסדר העדויות כאילו היה בינהם משהו רומנטי ומאז אין לזעפני מנוחה. גינג'י קופץ על ההזדמנות כדי לסדר לעצמו חיים נוחים בכיתתה של ענוגה זעפני תוך איום שאם לא יקבל את מה שהוא רוצה יחשוף את הכל. זעפני מנסה לתלות את עצמה בסוף הפרק שכן בלי היכולת להתעלל בג'ינגי' אין חייה חיים .
ציטוט : זעפני : ג'ינגי' אתה יודע מה אני אוהבת בך ?
ג'ינגי : מה?
זעפני : "כלום" .


26. חייל מספר 1. ( גדנ"ע) . תסריט :קובי מחט ויואש בן אליעזר . ביום : שי כרמלי -פולק .
לבית הספר מגיע סרן קשוח בשם שין ( אבשלום פולק ) שנחוש בדעתו להעביר את התלמידים תוכנית אימונים מפרכת של שני ימים עם זעפני כרס"רית קשוחה ועל רקע צלילית תוכנית "צוות לעניין" . החבורה עוברת אימונים צבאיים קשוחים ולבסוף על גל וג'ינגי' מנסה לגבור על החבורה של סיגל ומאיה וניר בתכסיסים צבאיים. דווקא סיגל הפציפיסטית מתגלה להפתעת הכל כלוחמת נועזת מעין כמוה . אך בסיום מפתיע המפקד הקשוח מתגלה כמי שאינו שפוי בדעתו,והוא מעביר להם את נאום סיום הקורס כשהוא לבוש בכתונת משוגעים.
.אחד הפרקים הטובים ביותר לדעת כל מי שקשור לסדרה אם לא הטוב מכולם. ואולי לא במקרה באותה התקופה בה נוצר פרק זה עסק בן זוגה של סנדי בר , השחקן אקי אבני בכיכוב בסדרה בשם "טירונות " ולא מן הנמנע שהייתה כאן פרודיה על אותה סדרה .
המבקר מאיר שניצר כתב ביקורת מיוחדת על פרק זה ":ייחודו של פרק מוצלח זה אינו רק בלעג הפארודי לכל הלהג הג'ברישי –הצבאי , מהסוג שמזין את יצירותיהם של האחים אורי ובני ברבש ,כי אם בשלב נבון של עיצוב סצינה ,תזמון מדויק ואפיון דמויות- והעיקר בה ,אין לשכוח , הוא פתרון התעלומה המנסרת בחלל הפרק לכל דקותיו : מיהו אותו מאצ'ו שמקפיץ את ילדי הכיתה הסוררים לריצות לילה ולתרגולי פזצט"א ? זהו , איך לא , איזה משוגע על הצבא ,שהשתחרר מכותונת הכפייה וברח מהסנטוריום הסמוך . אם תרצו יש פה גם רובד של סאטירה חברתית . ".
ציטוט:" אנחנו מנסים לנהל כאן צבא , לא גן ילדים או תוכנית טלוויזיה מטומטמת ".

27. גל מחפש את אלוהים . תסריט שירי צוק לפי רעיון של ליאון רוזנברג. ביום –שי כרמלי-פולק .
גל מחפש את האמת ואת הבורא. ירון מציג את הבעיה לצביקה המחשב שלו שמתפוצץ תוך כדי ניסיון לפתור אותה. מאיה האתאיסטית מלגלגת על הרעיון שיש אלוהים ומוכה בידי ברק. כתוצאה כל הבית ספר עובר לדתות שונות ומשונות . סיגל וירון עוברים לדתות מזרחיות ומבצעים תרגילי יוגה שונים על רקע צלילי השיר-תפילה "הרי קרישנה " . ברוריה המזכירה הופכת לנזירה נוצרית והרצל משתנה לבאבא הרצל עם צבא שלם של מאמינים שמקדישים את כל זמנם לפיזום השיר "משיח משיח משיח". גל וג'ינג'י שמתרשמים הרבה פחות מהשאר מכל העניין הדתי עוברים לממד אחר ששם הם מוצאים לבסוף את בוראם האמיתי אמן קומיקס בשם אורי פינק ( בתפקיד עצמו ) ומשוחחים עימו על משמעות קיומם כדמויות בסדרת קומיקס . אחד הפרקים הטובים ביותר .
ציטוט :" מאיה :אין שם אף אחד למעלה חוץ מורסאצ'ה וגם הוא כבר לא IN "

28. מרד נעורים .תסריט : יואש בן אליעזר וקובי מחט.ביום :שי-כרמלי –פולק.
האם המרשעת של זעפני מגיעה לבית הספר על מנת לנקום לבסוף את נקמתה בבת הסוררת .והיא חושפת כל מיני פרטים אפלים על נערותה ומרד הנעורים של ענוגה זעפני . לעזרתה מגיעים ג'ינגי' והרצל ששואפים לקבל את כספי הירושה שלה במקום זעפני. השניים יוצאים למרוץ אופנועים כנגד זעפני בחולות הים שהמנצח בו יקבל את הכסף. במהלכו נופלת זעפני ונחשבת למתה. בבית הספר מתנהל טקס לזיכרה , אבל מתברר שענוגה זעפני לא מתה כל כך בקלות .היא חיה וקיימת וחוזרת כדי לנקום.
29. שלושה ימים בלי ילד . תסריט : איתן ענר .ביום : שי כרמלי-פולק.
בבית הספר נפוצה שמועה שסיגל נכנסה להיריון מגל והכל עסוקים ברכילות עליהם. אפילו גברת זעפני בניסיון לשפר את יחסיה עם התלמידים מנסה לעזור לסיגל וחושפת לפניה שגם היא נכנסה להיריון בעברה הרחוק ונאלצה להפקיר את הילד.

30. סיפור אהבה. תסריט שירי צוק . ביום : שי-כרמלי –פולק.
גל וסיגל רבים שוב ונפרדים שוב ( בפעם המי יודע כמה ). במהלך הפרק הם מנהלים דיון סוער על משמעות יחסיהם מלווה בפלאש באקים של אפיזודות שונות במערכת יחסים זאת מפרקים שונים בסדרה. סוף טוב הכל טוב השניים חוזרים זה לזה ואפילו ישנים ביחד (!).
31. הלב . תסריט שירי צוק .בימאי יואב גורפינקל.
לבית הספר מגיע המורה הרגיש והשרמנטי מרקו ( מאיר סויסה) שבו מתאהבים הכל ובמיוחד זעפני הנשואה ומזכירת בית הספר ברוריה שמוצאות את עצמן מתמודדות על ליבו. מתברר שזהו מרקו היתום גיבור סדרת "הלב המצויירת " משנות ה-80 שחיפש אחר אימו האבודה. והוא מוצא אותה לבסוף בסוף הפרק באיטליה אך לא לשמחתו מתברר שהיא הכפילה של זעפני. הפרק מסתיים לצלילי שיר הנושא של "הלב ".

32. מפגשים מהזבנג השלישי. תסריט קובי מחט ויואש בן אליעזר. ביום: יואב גורפינקל.
ג'ינג'י נפגש במקס חייזר מכוכב אחר ( אחינועם קידר ). השניים מתיידדים, ומקס מלווה את ג'ינג'י לבית הספר ועושה שם דברים מדהימים ובין השאר פוגע בכבודו של גולן . גולן ביחד פרופסור פרנקנשטיין מורה המדע המטורף אכול אובססיה עם חייזרים לוכדים את החייזר . אך ג'ינג'י וחבריו יוצאים לפעולת הצלה.בסיום הפרק מוקמת אינגה בובת המין של ג'ינג'י לתחייה בידי החייזר כך שג'ינג'י למרות כל חשדות הצופים לא נשאר בתול לכל חייו כמו גל וסיגל.
ציטוט : פרנקנשטיין לחייזר : פרס נובל , פרס נובל אני אקבל בגללך .אני כבר רואה את הכותרות בעיתונים :"חוקר מהשורה הראשונה וד"ר פרנקנשטיין פיצח את תעלומת החייזרים ".הצלת לי את הקריירה ,הצלת לי.."
גולן (משועמם ): שמע שטיין עזוב אותך מהשטויות בוא נחסל אותו ונראה איך הוא עשוי מבפנים.
פרנקנשטיין : למה כבר לחסל אם אפשר קודם לענות ? (לחייזר ) אל תדאג חבר אתה לא תרגיש כלום."(
צוחק צחוק מעוות )

מאיה וחברתה נוגה.

33. .. בוק ולוק .תסריט : מיכל קופר קרן . ביום :יואב גורפינקל .
לבית הספר מגיעים שני נוכלים שמציעים קריירה דוגמנות לכל מי שתשלם להם מספיק כסף . הם מפילים ברשתם את נוגה ( תמר לוי ) החברה המכוערת של מאיה שחולמת על קריירה כמו זו של חברתה השחצנית, וגם את ג'ינג'י ואת אשר. מאיה נחושה לחשוף אותם.
34. חומוס מטמטם .תסריט : יואש בן עזר וקובי מחט. במאי :יואב גורפינקל .
ג'ינג'י ומאיה מתגלים כמכורים לחומוס ומצטרפים לאגודת "מכורים אנונימיים לחומוס" כדי לדבר על זה . השניים נאלצים לעבור טיפול גמילה נורא בידי הרצל כשהם כלואים בשירותים על מנת להיפטר מההתמכרות .

35. פסגת הפחד .תסריט :יואש בן אליעזר. ביום :יריב הורוביץ.
אשר מנסה לעזור למאיה לתקן את הארונית שלה, ובטעות שובר לה אותה ומלכלך את מאיה. מאיה העצבנית רותחת מזעם עוד יותר כשאשר מקבל תפקיד מנחה של תוכנית אירובית , שהיה מיועד לה.אשר מפתח פחדים איומים ממאיה שהופכת להיות בשבילו סיוט ארוך ומתמשך שמאיים על חייו, על יחסיו עם החברה שלו ועל שפיותו.

 

36. בחזרה לעתיד .תסריט :קובי מחט. ביום :יריב הורוביץ.
. עתידו של ג'ינג'י בבית- הספר מוטל בספק. זעפני כותבת מכתב להוריו ומאימת להעיפו אם לא ישפר את ציוניו. המצב מחמיר כאשר אביו החנון של ג'ינג'י , צביקה מחליט להיכנס לתמונה ולקחת את הבן בידיים. חייו של ג'ינג'י כשאביו יושב לו על הראש בכיתה כדי לדאוג שילמד כהלכה , ועוד מנגן באקורדיון כדי לבדר את התלמידים ..ג'ינג'י הנואש שחייו כעת אינם חיים משתכנע להיכנס למכונת זמן של ירון ( לצלילי סדרת "מנהרת הזמן " הוותיקה) כדי לחזור יומיים בזמן ולמנוע מאביו להיתקל במכתב של זעפני. בגלל תקלה במכונה הוא חוזר 30 שנה אחורה לשנות השישים ( אך למרות שזאת שנת 1969 התלמידים מאזינים לאלביס פרסלי והכל נראה כאילו אלה שנות החמישים !) . שם הוא פוגש את ההורים של חבריו לכתה שמשום מה נראים כמוהם בשנות ה-90 , את זעפני שנראית ומתנהגת בדיוק כמו בהווה ופוגש את אביו ( שמשום מה נראה בדיוק כמו כפי שהוא נראה בהווה ) שמתגלה כמי שהיה תלמיד מופרע ומפריע לא פחות מג'ינגי' בהווה. הוא עוזר לאביו לפגוש את אימו מרי לו ( חיים אלמקייס ), וכאשר הוא חוזר בזמן להווה הוא מוצא שאביו אינו אחר מאשר הזמר המפורסם צביקה פיק. משימת שינוי העבר הצליחה מעבר לכל הציפיות.
אחד הפרקים הטובים ביותר.

37. אוטוביומאיה . תסריט שירי צוק . .במאי יריב הורוביץ.
ניר הסנוב ממונה בידי מאיה שתמיד שואפת לפרסום נוסף לכתוב את ה"אוטוביומאיה " שלה, אוטוביוגרפיה שממנה הוא מקווה לעשות מיליונים . אלא שניר מגלה שהביוגרפיה הרשמית של הדוגמנית הזוהרת משעממת עד מוות, והוא יוצר לגלות את הסודות האפלים, מאחורי דמותה הזוהרת של מאיה שליט. בחיפוש אחר סנסציות צהובות ניר חופר עמוק ונחשפים בפניו פרטים מזעזעים מעברה של מאיה . את היותה בעברה ילדה מכוערת דמוית עכבר בשם איה שירון היה ידידה היחיד, עד שעברה שורה של ניתוחים פלסטיים שהפכו אותה לדוגמנית הנוצצת של היום. לתדהמתה של מאיה הגילויים רק הופכים אותה לכוכבת גדולה עוד יותר.
אחד הפרקים הטובים ביותר.
ציטוט : ג'ינג'י לאיה : "לכי מפה מכוערת !".

38. מוסד חבל"ז . תסריט :שירי צוק .בימאי :יריב הורוביץ.
זעפני שקצה נפשה מתלמידה הבעייתיים מצליחה לשכנע את מנהל המוסד הטיפולי חבל"ז,
מר נחמד, שייקח את התלמידים שלה לשבוע "כיף". היא עצמה נשארה עם חלומה של
כל מורה – ירון. במוסד הטיפולי זוכים התלמידים להכיר את שיטותיו האכזריות של מר
נחמד שגורמות להם להתגעגע לזעפני.בינתיים נשרפים לזעפני כל הפיוזים בגלל ירון במתחיל ללמד אותה, ולעשות כל מה שהיא רוצה והכי טוב ומושלם. היא מחליטה לשחרר את התלמידים שלה מהמוסד ולהחזירם לכיתתה.
39. לכל סיר יש מכסה.תסריט :קובי מחט . בימאי :יריב הורוביץ.
זעפני פורצת ללשכתו של שר החינוך (אורי פינק ) בדרישה לסגור את בית הספר. השר דורש סיבה מוצדקת וזעפני עוברת על התיק האישי של כל אחד מהם במטרה לתת לו 35 סיבות. היא מביאה עדויות שונות קטעים מפרקים שונים על נבזותם של התלמידים השונים. השר מוצא שהמורה והתלמידים מתאימים זה לזה וראויים זה לזה הם העונש שלה והיא העונש שלהם .
במהלך הפרק שודרו מיטב קטעים שנבחרו על ידי גולשי האינטרנט באתר זבנג.

40. סרט גמר. תסריט ירון ענר . בימאי יריב הורוביץ .
החבורה מחפשת תסריט לסרט גמר לבית הספר. ג'ינג'י בטוח שהוא הבמאי המוכשר מכולם ודורש סרט עתיר בלונדיניות שופעות . הרצל מציע רעיון לסרט בסגנון "תורכי" סוחט דמעות על חייו הטרגיים של זמר קסטות שמנוצל בידי אמרגן צפוני רשע ( ג'נג'י ) . סיגל מציעה תסריט לסרט הירואי על מאבקה של עורכת דין פמיניסטית בסניגורית מרשעת ונבזית שאותה תגלם מאיה ואגב כך תזכה בלבו של השופט שאותו יגלם גל. ניר לקוסט שואף לעשות סרט תקופתי על אריסטוקרט צרפתי  בימי לואי ה-16 וחייו הטרגיים עם בת זוגו ההמונית   סרט עם בגידות , אהבה ונשואי כפייה שיסתיים במות כולם. 

 אחד הפרקים המוצלחים.

סיכומה של סדרה

בדיעבד אפשר לקבוע שסדרת הטלווזיה "זבנג " היא עד היום אחת הסדרות הישראליות היותר מוצלחות שהופקו אי פעם לטלוויזיה . יש הבדל גדול ברמת הפרקים השונים , וחלק מהם הם מייגעים יותר מאשר מצחיקים דווקא בגלל הקריקטורה המוגזמת שמוצגת בהם. אך כמה מהפרקים הם מתוזמנים היטב וההומור שלהם עובד היטב וכך גם הדמויות .
בין הפרקים הטובים ביותר ( רובם אגב מהעונה השניה ) אפשר למנות את "חייל מספר 1" שהוא פרודיה מטורפת על כל סרטי ההכנה לצבא לדורותיהם. את "גל מחפש את אלוהים " שעוסק באופן בלתי צפוי לסדרה המיועדת לבני נוער בשאלה תיאולוגית של ממש " מי עומד מאחורי הכל ולמה הוא פועל כפי שהוא פועל " ואף נותן לשאלה זאת תשובה שהיא מכל בחינה מדויקת לחלוטין אולי בפעם הראשונה איי פעם .את "בחזרה לעתיד " שהוא פרודיה על סרטי "בחזרה לעתיד " המדעים הבדיוניים שבו ג'ינגי' נוסע בזמן לסוף שנות השישים של המאה הקודמת ( שמשום מה נראים יותר מכל דבר אחר כמו שנות החמישים ) ועוזר שם לאביו צביקה , להיהפך לזמר הידוע צביקה פיק בסוף שנות ה-90. את "אוטוביומיה " שמציג את הדוגמנית השחצנית מאיה בצורה לא צפויה לחלוטין. ופרק הסיום של הסדרה "סרט גמר" שהוא פארודיה מטורפת וביזארית על ז'אנרים שונים בקולנוע כמו הסרט סוחט הדמעות התורכי ודרמות של בית משפט.
פרקים אלה וגם כמה אחרים הם מהנים מאוד ומן הסתם יישארו מהנים גם בעתיד .הפרקים הטובים של "זבנג " בהחלט ראויים לצפייה של בני נוער ולמרות כל האזהרות אפילו של מבוגרים.

קישורים

זבנג הסדרה הטלווזיונית בויקיפדיה

אורי פינק האיש והתופעה

אורי פינק פותח את הפה

ראיון עם אורי פינק 

זבנג בויקיפדיה

זבנג המגזין

זבנג הפורום

 

 דף הפייסבוק של "זבנג" 

יוסי גרבר בויקיפדיה

שירי גדני כוכבת "זבנג "

סנדי בר כוכבת "זבנג "

תמר לוי כוכבת זבנג

קובי מחט תסריטאי "זבנג "

עוד על קובי מחט

נמרוד רשף כוכב "זבנג "

זבנג ורק התחלנו ":שנתיים  למגזין "זבנג"

 

נמרוד רשף ושי צ'רקה במחווה לעשרים שנות "זבנג"

הכיתה מהגיהנום : 20 שנה של זבנג

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

56 תגובות על “"זבנג" סדרת הטלוויזיה”

לסדרת הטלווייזה האמריקאית "פרקר לואיס" ש"זבנג" כל כך דומה לה, אך נופלת ממנה בתעוזה וברמת הביצוע

שיחזירו את הסדרה!!!
לא רוצה עוד פעם "רק" את ה40 פרקים הקיימים, רוצה פרקים חדשים. לא אכפת לי שהשחקנים עכשיו מבוגרים יותר וכולם עזבו.
רוצים עונה שלישית! רוצים עונה שלישית!!!
(או פרק איחוד, מה שיותר זול)

ערוץ הילדים משדר שידורים חוזרים של זבנג בלילה אבל יותר טוב שידורים חדשים!!!

תחליפו שחקנים ותעשו עוד תוכנית!!!!!

ערוץ הילדים משדר שידורים חוזרים של זבנג בלילה אבל יותר טוב שידורים חדשים!!!

תחליפו שחקנים ותעשו עוד תוכנית!!!!!

שלחתי לזבנג אולי איזה 10 או 20 הודעות למספר 5551 והם נתנו לי שאלות ואני יודע שצדקתי ב
דוגמה לשאלה:עיו מצדד ב:1ץסקס מין רוקנרול.2:סקס סמים רוקנרולץ3:סקס בלבד.4:מין

והתשובה היא סקס מין רוקנרול יש לי 3 ספרים של זבנג וזה מה שהוא אומר שם או דןגמה לעוד שאלה ששלחו לי באסמס :גל חבר של?

ואני כבתבי סיגל והם כתבו לי בחזרה:

תשובה לא נכונה,שלח שוב את המילה זבנג כדי להכנס לתחרות

תמיד יש מספר סדרות שפשוט קשה לנו להיפרד מהן. מסיינפלד דרך זבנג ועד החיים זה לא הכל. זה פשוט קשה. אלו סדרות שגדלנו עליהן, שהשאירו לנו טעם של עוד. אבל אם כל הסדרות הללו היו ממשיכות לרוץ עד היום – אולי לא היינו מעריכים אותן כמו שצריך.

סיגל את מהממת ואני אוהבת אותך ובמיוחד את הקול שלך ואם יוצא לך לראות את מאיה תגידי לה שאני אוהבת אותה וגם אותך אבל אותך יותר ואני רוצה שעונה שניה של זבנג אז יהיה שאת וגל תתחתנו אני מתכננת אמן ותגידי לגינגי שהוא מצחיק תודה בי מאמי
הלואי שתתחתני אמן בעונה שניה של זבנג (אם יהיה) פליז מאמי !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!חולה עליך שלי לוי

אני מהחלת לכם אושר ועושר שתצליחו בכול ואני לא מחמיצה אף פרק שלכם

ב-אהבה רוני ששולחת תמיד מיחתבי ואני השלך עוד מיון כי אני אוהבת את הסידרה הזאת מי רוני

תגידו אולי מישהו יודע איך קוראים ללהקה ששרה מהעונה השניה והאלה בדינר סתומרת איפה שסיגל עובדת! אם זיכרוני לא מטעה אותי אז השם שלה מתחיל נירא לי ב-אנ…!

מה מצב למה אתם לא עונים לי?
אני מיתגעגעת אליכם כי אני רוצה
ליפגוש אתכם

אוהבת אתכם רוני

בונה מה אתם נורמלים תעשו סידרה חדשה ומהר של זבנג כל החברים שלי רועים את זה זה הסידרה הכי מגניבה בעולם

אתם יודעים אולי מתי יש פרקים חוזרים,איפה,ומתי ולמה?כי אם כן אני ממש ישמח לדעת תודה רבה ושבת שלום

28.9.07
09:40

ל"זבנג " מלאו 20 שנה מאז הסיפור הראשון על גל וחבריו שהופיע ב"מעריב לנוער. "
לרגל האירוע החגיגי קראו שתי כתבות גדולות
הכיתה מן הגיהנום :20 שנה של זבנג
http://www.notes.co.il/eshed/36855.asp
ואורי פינק האיש והתופעה:סקירה מקיפה על חייו
ועלילוניו של אורי פינק
http://www.notes.co.il/eshed/36864.asp

מהממםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם!
ברוררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררר
סדרה יפההההההההההההההה

אין זאת אחת הסדרות שאני הכי אוהבת
ואני הכי אוהבת את הדמות של לגל
כמה מושלם אפשר להיות כמה?
אבל בלי שום קשר השחקנים שם היו אחד לאחד כמו בקומיקס :]

אהבתי את הסדרה מאד היא סדרה מוצלחת יפה מצחיקה עם חוש הומור טוב יש בה את כל מה שאני אוהבת ואני מקווה שיחזירו אתהסדרה למסכים! בבקשה

נו כברררררררררררררר!!!!!!!!!!!!!!!!! למה???????????????? אתם לא מחזירים את התוכנית אז אתם יכולים להחזיר את התוכנית בבקשה פליז פליז בבקשה בבקשה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הלוואי שהסדרה תחזור!!!! זה היה פשוט מדהים!!
יש כאן שתי תמונות שנלקחו מכתבות בעיתונים (שירי גדני והתמונה של יוספה ואשר בתוך לב), כנראה פנאי פלוס, איך אפשר למצוא את הכתבות המלאות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 × one =