web analytics
קטגוריות
מיסטיקה ותופעות מוזרות

מנתח של חייזרים: ראיון עם חיים מזר

 

מונולית בסרט 2001 אודיסאה בחלל "

רבים מאיתנו ראו את הסרט המפורסם של ארתור סי קלארק וסטנלי קובריק "2001 אודיסאה בחלל " ( 1968)  שעוסק בין השאר בגילוי מונולית חייזרי על הירח ועל אחד הירחים של צדק ( אם כי בגרסה הספרותית של קלארק של הסיפור המונוליט  מתגלה על ירח של שבתאי דווקא ) והמונולית  מתגלה כסוג של "שער אל הכוכבים " ( STAR GATE ) הראשון מסוגו במדיה הויזואלית . .
אך האם ייתכן מונולית חייזרי כזה במציאות ועוד על ירח של צדק כפי שמוצג בסרט של קובריק ?
חיים מזר חוקר העב"מים והחייזרים החשוב ביותר של ישראל חושב שכן .
חיים מזר הוא כותב רב תחומי יוצא דופן אולי יחיד מסוגו בישראל . עד היום פירסם 220 מאמרים בנושאים מגוונים שבהם הוא עוסק בין השאר באסטרונומיה , גיאולוגיה בסוציולוגיה , בהיסטוריה ,בחקר התנ"ך , בחקר מדע המדינה , בייעוץ ובניהול אירגוני וחוץ מכל אלה הוא עורך ומשכתב של ספרות מקצועית טכנית ואקדמאית סופר ועבמולוג .
הוא כתב ספר על תוכנית החלל הסובייטית ,וספר באסטרונומיה בשם מערכות מחקר פלנטריות וספר בסוציולוגיה שנקרא "עיונים סוציולוגיים בספרות המדע הבדיוני " וגם קובץ גדול של סיפורי נונסנס ..
אך למרבית הצער כל הספרים המעניינים האלו נשארו בכתבי יד מכיוון שלא נמצאה הוצאה שתוציא אותם לאור .
הוא נמנה עם צוות הכותבים הקבוע של ירחון האגודה הישראלית לאסטרונומיה "כל כוכבי אור " שם הוא מפרסם מאמרים מחקריים מרובים בהם הוא בודק את פני השטח והפרופיל הסביבתי של שלל כוכבי לכת .
ומלבד זה הוא גם כותב קבוע בביטאון של המרכז הישראלי לחקר העב"מים. שם פירסם עד היום למעלה מ-30 מאמרים בנושאי עב"מים וחייזרים בזמן המודרני ובעת העתיקה. חיים מזר הוא התיאורטיקן החשוב ביותר של נושא העב"מים בישראל ואחד החשובים בעולם . הוא פרסם כמה מאמרים רציניים על התופעה בניסיון לנתח את החייזרים שאולי עומדים מאחוריה.
מזר בניגוד למרבית חוקרי העב"מים בישראל שרק מדווחים על מקרים שבהם חזו או שעליהם שמעו שנצפו בארץ מנסה לתת ביסוס תיאורטי מעניין משלו לאפשרות שחייזרים אכן מבקרים בכדור הארץ .
מזר פירסם עד היום שורה של מאמרים חשובים שמנתחים בצורה רצינית מעמיקה ומקורית את האפשרות שאנחנו אכן מבוקרים בידי חייזרים. חיים מזר הוא ככל הנראה האדם היחיד והראשון בהיסטוריה שמקיים מחקרים אנטומיים מפורטים על החייזרים ומנסה לתאר ולנתח על סמך עדויות רציניות קיימות את מראם מבנה גופם ,מקום מוצאם ואף את דרך חשיבתם ותרבותם של החייזרים .
מאמרים כמו "האם להומואידים חייבים להיות 5 אצבעות בכף היד"?" "מערכות רביה של חוצנים" "הומואידים בהירים והאקלים על כוכבי המוצא שלהם " "גודל הצוואר אצל הומואידים בעלי ראש גדול " "מדידת הזמן על ידי חוצנים –היפותיזה " "כני נחיתה של עב"מים" "מיקומם של סולמות בעב"מים" "חוצנים בעלי אוזניים גדולות " משהו על סוציולוגיה של חוצנים " שאלות לגבי מטלורגיה של עב"מים " ועוד היד נטויה .
למרבית הצער גם מאמריו אלו של מר מזר שהם בין המעולים מסוגם בכל שפה עדיין לא פורסמו בספר. .ובשנים האחרונות חיים מזר עוסק גם בסוג חדש אצלו של ניתוח פעילות חייזרית שבו הוא משלב את ידיעותיו המרובות באסטרונומיה ובגיאולוגיה . הוא מאמין שניתן לזהות בצילומים של נאס"א על עולמות שונים במערכת השמש סימנים למבנים שנוצרו באופן מלאכותי ולא טבעי מבנים חיייזריים שכמה מהם מזכירים יותר מכל דבר אחר את המונוליט מהסרט 2001 אודיסיאה בחלל .
 

 

אנטומיה של החייזרים

 

 

 

 

 

 

חיים מזר חוקר של חייזרים.

א.א. למה אתה מתעניין בעולמות אחרים ?
חיים מזר : אני מתעניין בעולמות אחרים כי הם לא פה, כי הם כל כך שונים מכל מה שאנו מכירים.
אני רוצה לדעת איך הם נראים? ממה עשויה הקרקע ? איך נראים הנופים על פניהם ? והכל אצלי מתחיל באסטרונומיה אני מתעניין בזה כבר מילדות . אני חבר באגודה לאסטרונומיה  שאליה הצטרפתי ב-1983 כשהייתי בשנות העשרים לחיי והתחלתי לכתוב עבורם מאמרים..
בשלב מאוחר יותר ראיתי את אחד הסרטים שצילמה החללית האמריקנית אפולו על הירח .אלה היו צילומים מדהימים והם עוררו בי את העניין בגיאולוגיה פלנטארית ,היבנות של שטח אטמוספרות ,סוגי קרקע .אלו הדברים שמעניינים אותי באותה מידה שמישהו אחר מתעניין נניח בבולים או בספרי ילדים או בקומיקסים . יש לי בבית כמות עצומה של חומרים מקצועיים אטלסים ומפות של כוכבים ואני חוקר בתחומים האלו בלי סוף.. עד היום פירסמתי כחמישים ששים מאמרים באסטרונומיה רובם במגזין לחובבי האסטרונומיה וגם במגזין של חובבי חקר החלל "מעבר לאופק" . שם אני מטפל שם הרבה בגיאולוגיה ובאטמוספרות ובהנדסת חלל .
א.א. :איזה מחקרים אתה מבצע באסטרונומיה ?
מזר: לרוב בגיאולוגיה פלנטארית של כוכבי לכת .למשל כשהיגיעו צילומי המאדים של החלליות האמריקניות ,גיליתי שם הרי געש ,ואז הלכתי ובדקתי את הנפיצות של הרי געש על כוכבי הלכת .פתחתי מפות ושתמונות ,ופשוט התחלתי לספור ולהסיק מסקנות על פעילות טקטונית .אחרי זה התעניינתי בזמני ההתרחשות היחסיים של תופעות גיאולוגיות .בכוכב שבתאי למשל,בעזרת כלי הגיאולוגיה בדקתי מה קדם למה ונתתי הערכות מה קרה לפני 200 מיליון שנה ומה לפני 500 מליון שנה .איזה מכתש מסוים קדם לאיזה שקע מסוים ולהפך. וזה חשוב כי דרך זה אתה יכול ללמוד הרבה גם על כדור הארץ .והאטמוספרה שלו דרך כל זה אפשר ללמוד על מהירות רוחות ,בלייה והיווצרות צורות על פני השטח ואלו דברים שמעניינים אותי .
א.א. : ואיך היגעת לנושא חקר העב"מים? זה לא נושא שהאסטרונומים המקצועיים רוחשים לו הערכה מיוחדת בלשון המעטה…
מזר : לדעתי יש חיים מחוץ לכדור הארץ,והם היו כאן בתקופות היסטוריות שונות . יש על כך עדויות במיתולוגיות ואצל כותבים קדומים שונים.
דוגמה דרמטית : באחד הספרים החיצוניים בספר ברוך ב פרק ו2 יש פסוק ב'" ויראני רכב שלו יש ארבעה אפנים לו ואש יוצאת מתחתיו וברכב יושב איש נושא עטרת וארבעים מלאכים נוהגים את הרכב ". ארבעים איש נוהגים בו והכוהן הגדול . וזה תיאור מאוד תמציתי וטכני של מכשיר הנעה רקטית . וארבעים איש נוהגים בו זה אומר שזה גודל הצוות והכהן הגדול זה מפקד הצוות . וזאת רק דוגמה אחת מני רבות בספרות הקדומה אתה יכול למצוא התיחסויות מדהימות לטכנולוגיות חדשניות אפילו אצל סופרים כמו קיקרו מהמאה הראשונה לפני הספירה. אני מסכים בזה עם הטענה הבסיסית של אריך פון דניקן. אבל יש הרבה מה להתווכח איתו ואני לא מסכים עם השיטות שלו . אין ספק הוא גרם לנזק ארוך טווח לאמינות המדעית של הרעיונות האלו עם כל מיני טענות מגוחכות ולעיתים גם שקריות . אבל מצד שני לזכותו יש לאמר שהוא גם פתח את המודעות של הציבור לרעיונות אלו כאשף יחסי ציבור .
ולדעתי יש לקבל ברצינות לא מעט עדויות של אנשים שמדווחים על היתקלויות עם חייזרים שונים .לדעתי הם לא משקרים וגם לא הוזים אלא מתארים דברים שהם ראו באמת ויש לחקור אותם .
במשך שנים שכב אצלי מאמר על הומינידים דמויי אדם שנצפו בידי אנשים שונים ובין השאר היו שם כל מיני תצלומים של חייזרים עם קרומים בין האצבעות.והתמונות האלו הובילו אותי למסקנה שהם חיים מתחת למים בסביבה מימית . פיתחתי את זה למאמר והתברר לי שיש כתב עת לעבמים והצטרפתי למרכז לחקר העב"מים .
א.א. : למה אתה חושב האקדמיה ובכלל זה עמיתיך הוותיקים באגודת האסטרונומים מסתייגים כל כך מנושא העב"מים והדיווחים על תצפיות על חייזרים ?
מזר : הסתייגויות אלו נובעות לדעתי משתי סיבות .מאחר שהמדובר בתופעות מזדמנות ,אין אפשרות להתכונן להופעת עבמים ולהכין מבעוד מועד כלי תצפית ומכשירי מחקר ולבצע מעקב מסודר אחר התרחשותה . הסיבה השנייה היא הטענה שהתופעה אינה קיימת ,משום שאין זה מעשי מבחינה טכנולוגית לבנות כלי טייס המסוגלים לנוע במהירות הגבוהה ממהירות האור .ואולם נראה לי שבמשך השנים הולכות ומצטברות עדויות לעין ספור שפשוט אי אפשר לדחות אותם כלאחר יד ,המאששות את קיומה של התופעה והידע המצטבר מאפשר לפנות לשלבי מחקר מתקדמים יותר.
נכון שאת ההתנגדויות הקשות ביותר לעבמים אני מקבל דווקא מחברי ועמיתי האסטרונומים .וההסבר שלי לכך הוא שמי שמציץ במרחבי החלל לא אוהב שמציצים אצלו בבית. פרט לכך נראה לי שהאדם שתופס את עצמו כיצור החכם ביותר ביקום לא מוכן באמת לקבל את הרעיון שיש חכמים ממנו.
מזר פירסם את אחד המאמרים המעולים ביותר בנושא העב"מים בעברית שהתפרסם לראשונה בגיליון של ביטאון המרכז באוקטובר אלפיים,ושם הוא מתאר את שיטות המחקר הנהוגות בחקר העבמים. 

את העדויות בנושא העבמים מחלק מזר לארבעה חלקים : מפגשים מהסוג הראשון שבהם העב"ם נצפה במעופו על ידי העד .מפגשים מהסוג השני שבהם העב"ם נצפה על הקרקע לאחר נחיתתו . מפגשים מן הסוג השלישי מעם החייזרים מטיסי העבמים ומפגשים מהסוג הרביעי עם החייזרים בכלי הטיס שלהם (לאלה אפשר להוסיף מפגשים מהסוג החמישי יחסים אינטימיים עם החייזרים שעליהם דיווחו כמה מעדים גברים ונשים א.א. )
א.א. מה אתה חושב על חוקרי וחובבי העבמים בארץ ?
מזר : יש בינהם סוגים שונים : יש כאלה שגישתם היא בהחלט רצינית ומדעית ויש כאלה שאותם אפשר רק להגדיר כמיסטיים שמנסים למצוא את הישועה הפרטית שלהם אצל מישהו שבמקרה בא מחוץ לכדור הארץ .תראה בכל פעם שמחברים בין עבמים ומיסטיקה אני עושה אחורה פנה ,משום שהדבר גורם נזק כבד לרעיון ולמחקר . אני מחפש עדויות מוצקות לא תיקשורים ערטילאיים ומסעות ליליים למערכות שמש אחרות.
בכל אופן הנחת העבודה שלי היא שמוסרי העדויות מדברים אמת ולא משקרים סתם ושהדיווחים שלהם הם אמיתיים כי יש הרבה עדויות שמאשרות אחת את השנייה, ולכן אני בודק אותם אחד לאחד פרט אחרי פרט . אני מנסה לראות מה אפשר להסיק מהדיווחים האלה . אני מנסה למצוא מכנים משותפים בסממנים האנטומיים עליהם מדווחים עדי הראיה .ולבסוף אני מנסה להסיק על הסביבה הגיאולוגית והאקולוגית של כוכבי הלכת שמהם היגיעו החייזרים הנ"ל .

 

 

 

מזר מכנה את תחום המחקר החדשני הזה בבדיחות "האנטומיה של האי טי ".
א.א. מצאת מאפיינים גופניים קבועים אצל החייזרים שדיווחו עליהם ?
מזר: בהרבה עדויות חוזר הנושא של קרומים בין האצבעות וזה פרט קטן מאוד .כמו שתסתכל על אדם ותגיד שיש לו עגיל באוזן .וכשהעדות הזאת חוזרת שוב ושוב אני יכול להגיע לאיזו מסקנה. למשל שהחייזרים כאמור מגיעים מסביבה מימית .לגבי האצבעות הרוב המספרים על שלוש אצבעות או ארבעה.הייתה עדה שסיפרה על אצבע אחת מוארכת.

 

 בדרך כלל מבנה הפנים משוך לאחור . ואת המבנה הזה אתה רואה בדרך כלל דווקא אצל עופות . מדובר בראיה חדה מאוד למרחק מאוד גדול אבל מפרטים אלו קשה להסיק לגבי המקום ממנו בא החייזר .
אני מסיק מכל הפרטים הקטנים האלו שבגוף החייזרים קיים איזה שהוא מנגנון המווסת את שינויי הלחץ האטמוספריים הפנים גופיים . אני גם מניח כי התקשורת בינם לא נעשית באמצעות דיבור לפחות אצל אלו מהם שבאים מסביבה מימית . וזה אומר שהתקשורת התת מימית בינהם היא כנראה לא מילולית אלא אולי טלפטית .
א.א. איך הם נושמים בכדור הארץ ?
מזר : קשה להגיד .נגיד ככה: אם יש עדויות שנמצאו אמינות שדיברו על החייזרים על כדור הארץ ללא חליפת חלל ,אנחנו יכולים להסיק שלפחות לתקופות קצרות הם יכולים לנשום חמצן ולשאת את האטמוספרה של כדור הארץ.

 א.א. ידוע לך על עוד אנשים שמקיימים מחקרים אנטומיים כאלה כמוך :
מזר: לא ידוע לי .כולם רק מתמקדים במי ראה איפה או בהיפנוט אנשים לצורך גביית עדויות .אני מנסה ללכת כמה צעדים קדימה כי הנושא מסקרן אותי ויש כמות ענקית של מידע שאני מנסה לנתח ולפרש .
אני עוסק בניתוח האנטומיה של החייזרים והנדסת עב"מים בנסיון  ללמוד איך הם בנויים מהתיאורים של הנחטפים השונים.  כל השאר עדיין מלקטים חומר ברמה של ההוכחה וככה זה בכל העולם . ההמאמר החשוב שלי  בנושא זה שיטות מחקר בחקר העב"מים . אני  גם חוקר מאטלורוגיה של העבמים ועוד תחומים שונים הקשורים בהם.

א.א. מה תעשה עם תפגוש חיזר ?
מזר .אני לא אפחד מזה. זה יסקרן אותי .מעניין אותי לדעת מה המבנה האנטומי שלו ,מהי תפיסת העולם שלו ,במה הוא מאמין .הייתי מבקש שייתן לי ספר אחד שלו בפילוסופיה שיסביר לי את המבנה הטכני של החללית .שייתן לי חתך סוציולוגי ודמוגראפי של האוכלוסייה בכוכב שלו .  

חיים מזר פוגש את אדריאן דביר .

אדריאן דביר לחוצנים :
האם יש קשר לחיים מזר שנמצא כאן אתנו, לבין הפעילות שלנו ?
חוצנים  לאדריאן דביר : חיים מזר הוא אדם צנוע שאין כמוהו. הידע הרב שהוא צבר עומד ומתבקש לצאת החוצה בצורה מלאה וללא כל מעצורים. נשמתו מתפתחת ומתקיימת כרגע ב 18 פיצולים בממדים מקבילים. אנו רואים שברוב ההיבטים אמור להיות עמו שתוף פעולה.
( מתוך תיקשור שקיבל אדריאן דביר )
חיים מזר למרות עיסוקיו הביזאריים הוא אדם רציונלי מאוד .וכך הוא גרם להפתעה גדולה אצל מקורביו כאשר ב-29.4.2000 בעת שעבר "טיפול" אצל המרפא המפורסם ביותר בארץ מטעם החייזרים אדריאן דביר טען שהוא רואה אצל המרפא דמויות של חייזרים ומתקשר איתם. בעת הטיפול הוא מסר לדביר מידע מפורט ומגוון שקיבל מהחייזרים לגבי עצמם ולגבי עולם מוצאם . .מזר גם העלה על הכתב את חוויותיו וניתן למצוא אותם הן במאמר שפרסם בבטאון המרכז לעב"מים והן בספרו של דביר "לרפא עם חוצנים".
א.א. מה דעתך על אדריאן דביר?
מזר :אני לא יודע מה לחשוב עליו . עברתי אצלו
התנסות מאוד מוזרה .
הייתי אצלו בטיפול מתוך סקרנות פשוטה , כל הטענות של דביר על הקשר המתמשך שלו עם צוות רפואי של חוצנים תמיד נראו לי דמיוניות . הייתי שם פעם אחת כצופה מהצד ופתאום התחלתי לאמר לאנשים שם  ממה  הם סובלים ומה עליהם  לעשות כדי לטפל בעצמם . לבסוף גברה עלי סקרנותי וביקשתי להתנסות בעצמי בטיפול בידי החוצנים . ופתאום שמתי לב לכל מני דברים מוזרים הרגשתי שחוצנים מבצעים בי טיפולים עם מכשירים שונים , והתחלתי לדבר איתם עליהם ולתאר אותם בפרטות אם כי לא ראיתי אותם כלל . התחלתי לתת תיאורים מפורטים של ציוד מתוחכם תיאור הנדסי טכני. באתי לעוד טיפול אצלו ושוב עברתי את זה . וכעבור כמה ימים היו לי פלאש בקים של מה שראיתי למשך כמה ימים . ועד היום אינני יודע איך "לאכול את זה" .
א.א. אתה הרי מבין שהסיפור המוזר הזה עומד בניגוד מוחלט לכל מה שאתה עצמך טוען תמיד על הצורך בבדיקה רציונלית מדעית של עדויות . האם אתה מצפה שנקבל אותו כפי שהוא ? יכול להיות שהייתה כאן היפנוזה שלך בידי דביר או סוג של אוטוסוגסטיה תוצאה של האווירה במקום ?
מזר : אדריאן דביר לא נגע בי בכלל ולא שאל שום שאלות מכוונות . ואינני חושב שהייתה כאן היפנוזה מצידו . זאת הייתה חוויה מאוד מוזרה שאינני יכול להסביר אותה . לא ניכנסתי למצב אקסטטי ולא הרגשתי תחושה של התעלות פשוט דיברתי בצורה רגילה על כל מיני דברים מוזרים וטכנולוגיות שאפילו לא ראיתי ותיארתי אותם בפרטנות ואין לי צל של מושג למה אמרתי את הדברים האלה. אפילו הכנתי שירטוטים של  כל היצורים והמכשירים שלא ראיתי . אני יכול להגיד לך שאחרי שדביר פירסם את הספר השני שלו "לרפא עם חוצנים"  שבו הוא מספר על ההתנסות שלי לפחות עשרה אנשים התקשרו אלי בבקשה שאני אטפל בהם .דחיתי אותם על הסף. אני לא רופא ואין לי שום ידע רפואי ולא רוצה לקחת על עצמי אחריות לבריאות האנשים .
א.א. מצב הבריאות שלך השתנה והשתפר אחרי ההתנסות ?
מ מזר : המצב הבריאותי שלי לא השתנה ולא השתפר כתוצאה מההתנסות.

. מונולית על קליסטו

נושא נוסף שמעסיק את חיים מזר מאוד הוא הראיות שהוא גילה לדעתו לקיומם של מבנים חיזריים בכוכבי לכת אחרים במערכת השמש
.
א.א. :לדעתך יתכנו חיים על המאדים ?
מזר: היום גם נאס"א מאשרת שיש סבירות גבוהה שיתכנו שם חיים מסוג כל שהוא או שהיו שם בעבר .
בכל אופן כפי שאנחנו יודעים היום חיים מהסוג המוכר לנו הם בלתי אפשריים .האטמוספרה שם היא דלילה מאוד והאזור מכיל ריכוז גבוה של פחמן דו חמצני .אבל בהנחה שאנחנו מקבלים שחלק מפני השטח נבנו באופן מלאכותי בידי מישהו אולי גזע קדום ,יכול להיות שקיימים שם חיים בתוך מתקנים סגורים שמאפשרים חיים . ואולי אחד מהמתקנים האלה הוא אחת מאותן תצורות שגילו על פני המאדים שלדעתי ייתכן בהחלט שהן מלאכותיות .
על מאדים יש הרבה דברים שנראים כמו מבנים מלאכותיים . אמנם במאדים בכל אופן צורה אין צורה דוגמת מונולית
ודווקא הפרצוף האנושי המפורסם שאפשר לראות על פני המאדים  שטענו בשנים האחרונות שהוא ספינקס ענק בדומה לזה שבמצרים ושהוא פיסול ממש  של פנים של בן אדם או של חייזר  כשאתה בודק את זה ביסודיות אתה רואה שאין שם פנים של בן אדם .אבל עדיין הגיאומטריה של חצי אליפסה עדיין מעוררת שאלות .
אבל לעומת זאת ישנם במאדים צורות גיאומטריות שנראות מלאכותיות במקומות שונים על המאדים. מצאתי עשרה כאלה באתרים שונים של צילומי נאסא. ותופעה שנמצאת בסמוך לקוטב הדרומי של מאדים המזכירה צמחיה . ויש צורה מישורית של מאות מטרים שמזכירה בלטה ומעליה עוד תצורה של בלטה מסובבת ב-90 מעלות ובאמצע כתם שחור שנראה כמו חור . אין לי מושג למה זה יכול לשמש אבל ברור שאלו הם צורות ישרות כמו שלא תמצאו כמוהם בטבע .בכל אופן זה מעורר שאלות לגבי מקור היווצרותן ויש סבירות שהן מלאכותיות יכול להיות שבעבר התקיימו חיים במבנים האלה . .אולי אם יום אחד תגיע לשם משלחת ארכיאולוגית  ואז אפשר יהיה לברר את מקורן.

על טריטון הירח של נפטון יש על פי התצלומים תצורה שאסוציאטיבית לפחות מזכירה מאוד מבצר .  זה מעלה אפשרות למחשבה שמדובר במשהו מלאכותי אם כי קשה לקבוע חד משמעית.

 גם במרקורי זיהיתי בצילומים באטלס של הכוכב צורה של כיפה בתוך כיפה כתומה. ובטבעות של שבתאי בטבעת אף שהיא חיצונית ובתצלום שפורסם בימים האחרונים משני צידי התמונה יש משהו כמו מקורות אור חזקים מאוד משני הצדדים כאילו זה מפרוז'קטור שמישהו מקרין על הטבעת . .יש הרבה ויכוחים על זה וכמובן הקהילה האקדמאית מסויגת מאוד..

 

  
קליסטו

התיאוריה המדהימה ביותר של מזר עוסקת בכוכב לכת מרוחק יותר ממאדים קליסטו ירח של צדק. מזר טוען שצילומים שונים של נאס"א מראים סימנים שמקורם יכול להיות רק מבנה מלאכותי מבנים שמזכירים בכמה מקרים את המונולית  מהסרט "2001 אודיסיאה בחלל"  מונוליט שדרכו מגיע האסטרונאות גיבור הסרט למערכות כוכבים אחרות .
מזר :על ירח של צדק שנקרא קליסטו יש משהו שדומה למונולית . משהו שניצב על הקרקע בצורה מלבנית בתוך מכתש .הקווים של הצורה הזאת מאוד ישרים והפאות ניצבות אחת לשנייה ואפשר להבחין בהבדלים של אור על הפאות כתוצאה מאור השמש . מבחינת הגיאומטריה זה בהחלט דומה למונולית ב-2001.
א.א. למה אתה חושב שזה מלאכותי ?
מזר: כי הטבע לא עובד בקווים ישרים. אין נהרות בקווים ישרים, אפשר למצוא אולי במקטעים קטנים מאוד  קוים ישרים אבל לא יותר מזה וזה פשוט ניצב על הקרקע עומד מעל השטח. בתוך מכתש "האר" בקליסטו .
גיליתי את זה די במקרה. הכנתי מאמר על ירח של שבתאי שנקרא אנסלדוס על סיכום ממצאים של חללית של קסיני ויש שם מכתש עם תופעה גיאולוגית מעניינת שדומה לו נמצא בקליסטו .וכשבדקתי את המכתש מקליסטו פתאום צץ לי משהו שנראה דומה בצורה מדהימה למונוליט בסרט של קובריק וקלארק . הוא צריך להיות בגובה ארבע וחצי קילומטר משהו ענק..

הייתי רוצה להגיע בתור ארכיאולוג או גיאולוג  לכוכב מאדים או אפילו קליסטו . ולהיות בין החוקרים של התצורות המוזרות האלה.
א.א. לדעתך המונולית  בקליסטו יכול להיות "שער כוכבים " כמו המונוליט  ב "-2001 אודיסאה בחלל"  שממנו אפשר להגיע למערכות כוכבים אחרות במהירות הגבוהה ממהירות האור  ?
מזר: אם זה "שער כוכבים"  אני לא יכול להגיד ,צריך להגיע לקליסטו ולבדוק. . בנתיים אני לא רוצה להפליג בפנטזיות .

 

ראו גם
 

מזר ומעניין

שא עיניך השמיימה: סקירה על תופעת העבמים

עבמים בארץ הקודש

חוקרי החוצנים

האגודה הישראלית לאסטרונומיה

 

מאמרים של חיים מזר

חיים מזר על ההתיישבות העתידית במאדים
חיים מזר על כיצד נספק אנרגיה למושבות המאדים

חיים מזר על חקר נפטון

 

אדריאן דביר מרפא מטעם החוצנים

שיטות מחקר בחקר עב"מים מאת חיים מזר

חיים מזר על הפתעות במחקר הביולוגי וחיים ביקום

חיים מזר על שעונים ביולוגיים אסטרונומיים

חיים מזר על מדידת זמן אצל חוצנים

חיים מזר על עדות עב"ם של תחותמס השלישי

חיים מזר על מרכבת החלל של הנביא יחזקאל

 חיים מזר על עב"מים מתרסקים

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

21 תגובות על “מנתח של חייזרים: ראיון עם חיים מזר”

לא נראה לך מוזר שמי שתמיד רואה חוצנים זה היליבילי חסר שיניים באיזה שדה תירס בארה"ב ותמיד הם מצולמים במצלמה גרועה, רועדת וחסרת רזולוציה?
לא שאני אומר שאין חייזרים, אני אפילו מניח שיש (ע"פ חוקי ההסתברות) אבל כל הנונסנס המתועד לא אומר כלום.
לסיום – בתור אחד שחטפו אותו חייזרים בשנת 66 ועשו בו נסויים מיניים נרחבים אני יכול לומר רק דבר אחד:
up yours……..!!!!!!!!!!

לי דווקא נראה מוזר שלהיליבילי חסר שיניים בשם גרי אפשטיין יש מחשב ואינטרנט, שהוא יכול לקרוא ולכתוב (גם אם בצורה נחותה, יש לציין, בהתחשב במגבלות) ולמצוא את הכפתור "שיגור".

אם *זה* אפשרי- קל הרבה יותר למצוא הגיון בהימצאותם של חייזרים, הלא כן?
בנוסף, מכיוון שעברו 39 שנה מאז הניסויים המיניים הנרחבים (וגם מעמיקים, הלא כן?) שנעשו בך לדבריך אבל זכרונם כנראה מאד חי ובועט, הרשה לי להסיק שזו היתה התנסות מינית חד פעמית, ולכן אני שולחת מכאן את תנחומיי הכנים.
לסיום, עצה ידידותית:
אם תחשוב פחות בכיוון של up yours
ויותר בכיוון של down hers
התנסויותיך תפנינה לאפיקים מעניינים ומגוונים הרבה יותר, ותראה כוכבים. באחריות.

ונוס

צפיתי עכשיו שעתיים בכל מה שיש לאתר על העבמים להציע מבחינת קטעי ווידאו.
מה אגיד לך אלי, או שהם מרמים או שמרמים אותם
חשבתי למה להם לרמות, מה הסיבה
הגעתי למסקנה שיש אנשים שמשעמם להם בחיים ויש להם זמן להתבונן בשמיים ולספור כוכבים
לצערי אף אחד מקטעי הווידאו שראיתי וראיתי המון
לא יצר בי תחושה שהנה הנה זה בא.
מאידך, באמת, למה לכל כך הרבה אנשים לרמות
אולי בשביל הפירסום, אולי כי יש אילו תופעות שכאלה שבאמת מוזרות , שינויי אור באטמוספירה
שנראים קרובים
אתה מאמין בזה אלי?

ישר כוח לחיים מזר !

אני שמח שזכיתי להכירו וללמוד ממנו רבות. כל שיחה עימו וכל מפגש, פותחים בפני דלתות נוספות, בעולם מלא ידע ולימוד.

צניעותו ונועם הליכותיו, בנוסף לידע המעמיק והרחב הספונים בו, מעמידים בצל רבים מהאקדמאים בישראל, ורבים מאותם האישים המתהדרים בתארים גבוהים ובכורסאות מרווחות באקדמייה…

ברצוני לאחל לידידי חיים מזר – בריאות טובה, והמשך עשייה פורייה והקניית ידע.

חנן
המרכז הישראלי לחקר עבמי"ם

גבירתי,

תגובתך מזכירה לי את מילותיו של הלורד קלווין בסוף המאה ה- 19: "כל מה שיש לדעת על עולם הפיסיקה כבר ידוע…חוץ מכמה זוטות קטנות!"
(ואז הגיע אינשטיין)

מי שחושב שכל חוקרי העבמי"ם בעולם הם רמאים, שכל מטרתם להונות, להתפרסם ולרמות; שכל המדווחים על עבמי"ם הינם נוכלים, טיפשים, עיוורים ושקרנים; שכל תצפית וצילום של עב"ם הינו מאורע אטמוספרי, או צילום של כוכב הלכת נוגה; וכ"ו וכ"ו…

כל מי שחושב כך – רק מעיד על עיסתו.
כפי שנאמר – על ראש הגנב…

נ.ב.
אני ממליץ לך לבקר באתר של פלוני, מר אפשטיין (כמדומני) – ראי תגובתו למעלה…נראה לי שתמצאו שפה משותפת.

לחיים מזר שלום
קראתי חלק ממה שכתבתה ואני מעריץ את הדבקות שלך במטרה ואת תרומתך לידע האנושי, עלה והצלח ידידי…
הבנתי מדברייך שאין אתה נוטה להיכנס לעולם הרוח והמיסטיקה וכמו כן גם קראתי על התנסותך המוזרה במרפאה, אני לא מתכוון להיכנס לפרטי המקרה, הייתי רוצה לייעץ לך מנסיוני האישי שהתשובות שאתה הכי רוצה למצוא הם בדרך כלל נמצאות במקומות שאנחנו לא רוצים לחפש.
אני מבין שיש פה שיקול של איך להיתפס על ידי החברה המדעית אבל אסור לנו לשכוח שגם האמת המוחלטת של המדע לעיתים מתגלה כשגויה.
ידידי…
עלה והצלח באשר תלך ומי יתן ותיהיה מאושר בכל דרך בה תבחר
חזק ואמץ

כנס של עמותת חקר העב"מים העצמים הבלתי מזוהים וחיים חוץ ארציים המופיעים בשמי העולם וכל הקשור בהם עורר אותי למחשבה בשאלה המעסיקה רבות גם את חוקרי העב"מים עצמם :האם יש מזימת הסתרה של מידע חשוב ואף חיוני בנושא מצד ממשלות שונות בעולם מפני הציבור הרחב ? ואולי חוקרי העב"מים עצמם הם חלק מהקונספירציה מבלי ידיעתם ?
ראו
חוקרי החוצנים
http://www.notes.co.il/eshed/56530.asp

נושא החייזרים ובכלל נושא החלל החיצון זה דבר שסיקרן אותי לאורך תקופה ארוכה דבר שהוביל אותי לעשות מיני מחקר אישי משלי .
אני לא נכנס לפרטים טכנים אבל מהבדיקה שלי למרות שהיא קטנה הצלחתי להגיע להבנה שלא יהיה קל לבוא ולהגיד שאנחנו לבד ביקום הגדול הזה ולכן אני מאמין שכן יש משהו בחוץ..השאלה מה?

יש חייזרים. אני ראיתי את "האיש האפור" ויותר מזה. אני לא מחפשת פרסום, אני לא משוגעת, אין לי אינטרס לשקר, אני לא מדברת על כך עם איש חוץ מאשר עם חברים קרובים. אני אמנם רוחנית אך יש לי מח אנליטי שזקוק לעובדות. ראיתי, תקשרתי ועדיין – סוף סיפור.

כנסו לקרוא ולגלות – עולם שלם של טיפול עם חוצנים- ע"י טראנס מדיום- גלי נדיב אלוף
http://www.gali4u.com ראית רנטגן, גילוי מחלות לפני שהמטופל מדבר…מדהים !!

[…] חיים מזר הוא הוגה רב תחומי בתחומים שונים ומגוונים בין השאר בתחומי האסטרונומיה כמו גם בתחומים היותר האיזוטריים של חקר העב"מים והחייזרים . אבל הוא עוסק גם בתחומים ארציים יותר שגם אליהם הוא מביא את חשיבתו המיוחדת . להלן רשימה אחת שלו כזאת . […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen − two =