web analytics
קטגוריות
תקשורת

ג'טיקס -ערוץ לילדים אינטראקטיביים

 

 

כמה קטעים בכתבה זאת אינם מקוריים לכותב, אלא  נכתבו בידי יחצנים אדיבים נדיבים ומוכשרים .
לכם קוראים יקרים מוצב בזה אתגר : האם תצליחו לזהות אלו מהתכנים הם פרי עטו של עבדכם ואלו הם תוצר עבודתם המסורה של היחצנים?
)

כמה מהקוראים מכירים את ערוץ ג'טיקס ? אינני יודע אבל אני מנחש שאלו מהם שהם ילדים או יש להם ילדים מכירים ברובם את הערוץ הזה והיטב.
זהו הערוץ שבעבר ניקרא "פוקס קידס" והוקדש לסדרות מצוירות מהן מבוססות על סדרות הקומיקס של חברת מארוול ואחד מבעליו היה הישראלי המצליח ביותר בעולם הבידור חיים סבן .
באוקטובר 2001 רכשה חברת דיסני את פוקס פמילי ואת סבן אינטרטיימנט. הביטוי הראשון לרכישת כלל ערוצי פוקס קידס על ידי דיסני, היה מהלך גלובאלי לשינוי שמות כל הערוצים, מפוקס קידס לג'טיקס.
מה שהיה פעם ערוץ "פוקס קידס" התחדש בשם חדש, חדיש ומחודש. מעתה עונה הערוץ לשם המגניב( ?) "ג'טיקס ".
אם זה ימשוך יותר את הילדים לא לי לאמר ,לי השם נשמע צורם לא פחות מ"פוקס קידס" אבל אני לא קהל היעד.
ג'טיקס הינו מותג גלובלי חדש הפונה אל עולם הילדים בכל תחום בכל מקום ובכל הרבדים. אינטרנט, ערוץ טלוויזיה, שיווק תכנים, מותגים בין לאומיים, ועכשיו ערוץ אינטראקטיבי מוביל שמכיל משחקים חדשניים בפיתוח ישראלי המבוססים על המותגים הבולטים של הערוץ.
כיום רשת JETIX היא רשת טלוויזיה עולמית לילדים המשודרת ב-79 מדינות וב-18 שפות. וכמובן מאליו יש לה גם סניף ישראלי משגשג .
לפני כמה ימים השיקו ערוץ הילדים JETIX בשיתוף עם HOT ערוץ אינטראקטיבי חדש וייחודי הנקרא Jetix-i. הערוץ עלה ב1.8 ב-HOT בערוץ 75 בממיר או דרך הכפתור הירוק של ג'טיקס, ערוץ 82.
ערוץ JETIX-I ומהווה לטענת יוצריו פריצת דרך טכנולוגית וחדשנית בתחום הערוצים האינטראקטיביים בארץ ובעולם. הערוץ מאפשר משחקי ממיר מול ממיר, יצירת קהילות משתמשים ואינטראקציה בין משתתפים מכל רחבי הארץ בו זמנית.
. JETIX ישראל תהיה בין המדינות הראשונות שיפעילו את ה- JETIX-I.זאת הפעם הראשונה שערוץ בינלאומי משיק בישראל ערוץ אינטראקטיבי ממותג המסונכרן עם מיטב הסדרות הייחודיות לערוץ.
לטענת דוברי הערוץ JETIX-I מסמל את הדבר הבא בתחום הערוצים האינטראקטיביים לילדים ואת מהפכת המולטימדיה של הטלוויזיה האינטראקטיבית. מדינת ישראל היא בין הראשונות בעולם בה מוקם הערוץ בעל העיצוב החדשני ותוביל בתחום זה גם בסצנה העולמית.
בשלב הראשון יעלו 7 משחקים עם דמויות הערוץ: הפאוור ריינג'רס, פלוריסיינטה, מקרון 1, החתולים הסמוראים, חוש-חש הבלש, גביע ג'טיקס, טוטלי ספייס ועוד ובכל חודש משחק חדש נוסף
הערוץ יופעל בהזנקה ישירה מערוץ JETIX באמצאות הכפתור הירוק בשלט או דרך ערוץ 75 בממיר.

 

הוזמנתי למסיבת העיתונאים לרגל השקת ערוץ המשחקים .הלכתי בסקרנות לראות כיצד נראים אחורי הקלעים של אחד הערוצים שמספקים כל כך הרבה זמן תעסוקה לילדינו .
הצצה במשרדי החברה  גילתה עובדה מעניינת אם לא בהכרח בעלת חשיבות: כמו בחברות היי טק בלתי אפשרי למצוא שם מישהו שנראה מעל לגיל 30 עד 35 ובדרך כלל הם הרבה יותר צעירים מגילאים אלו . הסיבה היא ברורה: צעירים הם זולים יותר יפים יותר ו"מגניבים יותר " ומן הסתם יבינו יותר טוב את ראשם של הילדים שאליהם פונה הערוץ.
אולם תמהני אם בכך לא מפסיד הערוץ גם מהיכולות של המבוגרים יותר שיש להם דבר שאין לצעירים של ג'טיקס: ניסיון.
ומה בדיוק ההבדלים בין ג'טיקס ובין ערוצים מקבילים כמו ערוץ הילדים וניקולדיאון ? שאלה זאת הוצגה ליחצנית החברה. היא הירהרה כמה דקות בניסיון לפצח את השאלה הקשה ולבסוף ענתה תשובה מנצחת : "אנחנו יותר כיפיים "
"מה זה הכל ? שום ניתוח מפורט של מעלות החברה שלכם? את באמת מצפה שאני אדפיס תשובה כזאת.
"כן ."

נו היא צדקה .. ובסופו של חשבון האמת היא שאין הרבה הבדלים בתכנים .
במסיבת העיתונאים שמענו על ערוץ המשחקים החדש שאותו הקימה ג'טיקס.
תמי לנדסמן, מנכל"ית ג'טיקס ישראל מסרה : " "כשחשבנו על הערוץ החדש רצינו משהו מעניין, משהוא חדשני שבאמת יהיה הדבר הבא של ילדי ישראל. הערוץ מוביל עם מותגים חזקים ומה יותר טבעי מאשר ילד שרוצה לשחק עם הדמויות? בשיתוף פעולה עם הקריאטיביות והידע הטכנולוגי של חברת TMT נולד הערוץ החדש". Jetix i מסמל את הדבר הבא בתחום הערוצים האינטראקטיביים לילדים ואת מהפכת המולטימדיה של הטלוויזיה האינטראקטיבית. פיתוח התחום האינטראקטיבי הינו חלק ממכלול האסטרטגיה הגלובלית של ג'טיקס כמותג הבידור המוביל בעולם לילדים בתחום הטלוויזיה האינטרנט והאינטראקטיב".

החברה שמאחורי הטכנולוגיה, TMT החברה המובילה בארץ בתחום האינטראקטיבי, מוסרת: "הערוץ החדש יפרוץ דרך בתפיסה שלנו לגבי איך ניראה ערוץ אינטראקטיבי בטכנולוגיית הכבלים. הערוץ משתמש ובפעם הראשונה בטכנולוגיית HOT-TALK שתשדרג את הטלוויזיה האינטראקטיבית כמו שהSMS שידרג את הטלפון הסלולרי. החל מעליית הערוץ שחקנים מכל הארץ יוכלו לדבר ולשחק אחד עם השני והכל דרך הטלוויזיה."
לדברי ראשי החברה ויחצניה יהיה שיפור טכנולוגי על כל מה שיש בעולם גם על פני המתחרות והמקבילות האירופיות של ג'טיקס בערוצי המשחקים שלהם .
וזאת מהסיבות האלו
* השילוב המוחלט בין התוכן הערוצי למשחקים- המשחקים בנויים כולם על סדרות המשודרות בערוץ ומותאמים כך שיהיו נכונים לתוכן של הסדרה. המגמה היא להתאים תמיד לסדרות החדשות והמדוברות כדי להעשיר לצופים ולשחקנים את החווייה.
* השוואה פשוטה למשחקים הקיימים כיום בחו"ל מלמדת שהמשחקים בג'טיקס איי הם ברמה עיצובית גבוהה במיוחד זאת מול משחקים בחו"ל שכוללים לרוב תמונה יפה בצד עם גרפיקת משחק פשוטה ולא מתוחכמת.
* הערוץ הוא קהילה של שחקנים שלכל אחד כינוי משלו וכרטיס אישי ובו פרטיו- גיל, מין, איזור מגורים, מסר אישי ורמת המשחקים. כל תוצאה בכל משחק נשמרת בכרטיס האישי ומדרגת את השחקן באופן יחסי לשאר השחקנים. זה מאפשר לשחקן עצמו ולשחקנים אחרים לדעת באיזה רמה הוא. שחקן אחר שמחפש שותף למשחקי ממיר מול ממיר משתמש במנוע חיפוש בו הוא מוצא רק את השחקן הנכון לפי הקריטריונים של גיל, רמה וכו'. הוא גם יכול לדעת את רמתו בז'אנרים של משחקים- מחשבה, פעולה וכו'…
* לעומת משחקי ממיר מול ממיר אחרים בארץ ובעולם, ג'טיקס איי מציע משחקים שאינם רק משחקי תורות- הדוגמא הראשונה לכך היא משחק מקרון 1 שהוא מירוץ חלליות של שני משתתפים.
* תמהיל המשחקים בערוץ הוא כזה שפונה לקהלים רבים- משחקי מחשבה, פעולה, טריוויה וכו'.
* הערוץ מאפשר תקשורת מיידית בין שחקנים בצורה דומה לשירותי המסרים המיידיים מהאינטרנט- דבר שלא קיים כיום בערוצים דומים.

אלון שטרוזמן, מנכ"ל HOT מסר : "Jetix-i יהיה הדובדבן שבקצפת מבין כל ערוצי המשחקים האינטראקטיביים ב-HOT. HOT מובילה בעולם בתחום המשחקים האינטראקטיביים בכבלים. בהשוואה למקומות אחרים באירופה, אנחנו הכי מתקדמים גם ביכולות הטכניות שאנו נותנים עכשיו וגם ביכולות המתקדמות יותר ויותר שיהיו בעתיד"

שחר אבירי, מנהל התוכן של TMT קבע : "היה לנו את התענוג לקבל עולם שלם של תכנים האהובים ע"י הילדים ולחבר להם משחקים מובילים. כל ילד עכשיו יוכל לשחק עם חבר שלו שגר בצד השני של המדינה להתכתב איתו דרך הערוץ בsms בטלוויזיה ולחפש את החברים שלו שמחוברים לערוץ ממש כמו הICQ. בערוץ החדש יהיו 7 משחקים ופורום כאשר בכל חודש יתווסף משחק חדש"

כל זה טוב ויפה אולם בסופו של דבר אנשי ג'טיקס עם כל הטכנולוגיות המשחקיות החדשות שלהם רק מקדמים סדרות ותוכניות בין לאומיות אמריקניות ויפניות לרוב שאין בהם שום תוכן ישראלי .ואם כך מדוע זה צריך לעניין אותנו שילדינו מתקדמים עוד צעד בשלב להיהפך לאזרחים שטופי מוח של הגלובליזציה ? אני הייתי מתעניין הרבה יותר אם הייתי יודע שטכנולוגיות המקוריות של ג'טיקס מקדמת גם תכנים ישראליים מקוריים .
אנשי ג'טיקס בכל אופן טוענים כי הם דווקא עובדים עם תוכניות מקוריות ישראליות ואף מתכוונים לשווק אותם לאירופה . נראה.
צעד ראשון טוב בעניין יהיה לקחת כמה סדרות ספרים ישראליות ולהפוך אותם לסדרות טלוויזיה ,איתמר של דוד גרוסמן למשל או דנידין או קופיקו או סדרו?
? מסוג זה .
אבל אני כנראה יותר מידי מיושן ומקובע, והסדרות האלו כבר לא מתאימות לילדים של היום. או קי .
אבל עדיין הייתי שמח לראות על המסכים הרבה יותר רעיונות ישראליים מקוריים ולא רק כאלה שלקוחים מארה"ב ומיפן ,בסוג של שיגעון נחיתות ישראלי נתעב .
ביננו לא הייתי מתנגד בכלל לראות  בערוץ ג'טיקס  גירסת אנימציה של סדרת הגולם ולילית המצליחה המתפרסמת באתר וינט , דמויות שעליהם כבר נעשה סרט אנימציה יוצא מהכלל .  אני טוען שאם היו עושים עליהם סדרה בצורה נכונה, עם דגש על ההומור של הגולם והסקסיות של לילית  כי אז גיבורי על של ממש על רקע תל אביב וההתנתקות בעזה יכולים למשוך את תשומת הלב של הדור הצעיר הרבה יותר מאותם גיבורי אנימה מלוכסני עיניים. 

לתשומת ליבכם  ג'טיקס .

 

 

 

הגולם ולילית ,דמויות שמן הראוי שתהיה עליהן סדרת אנימציה בג'טיקס ( או בכל ערוץ אחר ).

 

קישורים רלבנטיים  

 ג'טיקס

הערוץ העולמי של ג'טיקס

ג'טיקס משיק ערוץ אינטראקטיבי

 

הגולם ולילית: דמויות שמן הראוי שתהיה עליהן סדרת אנימציה בג'טיקס

קליפ אנימציה על הגולם ולילית

 

 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

23 תגובות על “ג'טיקס -ערוץ לילדים אינטראקטיביים”

ערוץ ג'טיקס מזמין את ילדי ישראל לשבור שיא גינס
ג'טיקס מזמינים את ילדי ישראל ליריד "חוצות היוצר" בירושלים בכדי לשבור שיא גינס וליצור את קיר הגרפיטי הארוך בעולם.
17.8-28.8

השנה כחלק מיריד "חוצות היוצר" בירושלים, פסטיבל האומנות הבינלאומי, מקים ערוץ ג'טיקס את קיר הגרפיטי הארוך בעולם. לצורך כך מזמין הערוץ את כל ילדי ישראל ליריד, להטביע את ידיהם בצבע ולכתוב את משאלותיהם על גבי קיר הגרפיטי ולקחת חלק בשיא גינס עולמי.
*בכל ימי היריד יוכלו ילדי ג'טיקס להיכנס חינם.(למעט שבת)
המיזם הינו בחסות בזק המאפשרים לילדים חולי סרטן להגיע ולקחת חלק בשבירת השיא.
המיזם בשיתוף פעולה עם עמותת "רוח טובה".
בסוף הפרויקט ייפרס הקיר על גבי חומות העיר העתיקה.

איך זה קורה?

נכנסים לאתר JETIX, )www.jetix.co.il) מדפיסים את שובר הכניסה (*חינם לילד עד גיל 12) ליריד, ומגיעים עם כל המשפחה לשבור שיא גינס!

בתאריכים17,18 21-25 וה-28 יתקיים מופע ג'טיקס עם כל דמויות הערוץ!

ערוץ ג'טיקס מציג – המופע הגדול של הקיץ!!!
"בלאקיץ", תוכנית הדגל של ערוץ ג'טיקס, סוגרת את עונת הקיץ
במופע מוסיקלי ענק בהשתתפות מאיה בוסקילה, רוני סופרסטאר, שימי תבורי וכל כוכבי הערוץ.
ערוץ ג'טיקס סוגר את הקיץ המוסיקלי במופע ענק שייערך בתאריך 24.8.05 באמפי יוקנעם.
המופע מצולם וישודר בערוץ ב-25.8 בשעה 11:00.
מה בתוכנית:
*המופע המלא של שירי "בלאקיץ" בביצוע המנחים ואורחים נוספים.
*ראיונות עם האומנים בהנחייתו של דודו ארז (קומי קומי).
*קטעי מערכונים של גור ואוח (אודי גוטשלק ואביעד בנטוב).
*מפגש ענק עם כל דמויות הערוץ.
*מופעים אורחים של רוני סופרסטאר, מאיה בוסקילה, ג'וני (דג נחש).

הפקה מוסיקלית: אלון אולארצ'יק.
הפקה מוסיקלית היפ הופ: פילוני.

המופע הגדול של הקיץ, 24.8.05 בשעה 19:00 באמפי יוקנעם
כניסה חופשית!!!
שידור המופע ב-25.8.05 בשעה 11:00 ש.ח ב-16:45 רק בג'טיקס

סמנכלית התוכן הפורשת של ערוץ ג'טיקס היא בתו של אחראי הביטחון במשרד הביטחון יחיאל חורב הנ"ל קשור לכמה כתבות קודמות שלי שעוסקות בתחומי הענייןשל אביה כמו הנשק הגרעיני של ישראל .
נו חבל שהיא פורשת דווקא סדרת אנימציה על הגולם ומאבקו באוייבי המדינה הייתה מתאימה בתכניה לתחומי העיסוק של האב .
ראו
http://www.nrg.co.il/online/4/ART/960/263.html

האם יכול להיות שמישהו בג'טיקס קרא כתבה זאת ? ואפילו לקח אותה לתשומת ליבו ?
לאחרונה הופיע בנארג הידיעה הזאת
ג'טיקס העולמית קוראת ליוצרים ישראלים להציע רעיונות לפיתוח תכניות שישודרו ברחבי העולם

ג'טיקס העולמית פותחת את שעריה וקוראת ליוצרים ישראליים להציע רעיונות לפיתוח תוכניות שישודרו בעולם כולו

מייקל לקאס, מנהל התוכן של ג'טיקס אירופה: "יתרונו של ג'טקיס הוא בכך שרעיון טוב יכול להגיע למספר רב של ערוצים ומדינות ברחבי העולם, ועכשיו ישנה גם הזדמנות ליוצרים ישראלים לייצא רעיונות טובים לעולם.

במסגרת פסטיבל ראש פינה שנערך בסוף השבוע האחרון, הכיר לאקס על על פתיחת תהליך פיצ'ינג לרעיונות של חברות הפקה ויוצרים ישראליים, אשר מאמינים שרעיונותיהם יכולים להתאים גם לשוק הגלובאלי.

במסגרת הבעת האמון של ג'טיקס העולמית ביוצרים הישראליים, הקימה החברה את 'לוליפופ' חברת תוכן והפקה לפיתוח שתופי הפעולה האלה. את החברה מנהל אודי סגל.

לדבריה של תמי לנדסמן, מנכ"לית ג'טיקס ישראל: "ג'טיקס רואה פוטנציאל גדול ביצירה המקומית, ומשקיעה מאמצים למען התאמת התכנים לצביונו ולאופיו של קהל הצופים. פתיחת שעריה של ג'טיקס ליוצרים ישראלים תאפשר שילוב של התכנים הגלובליים של הערוץ, ביחד עם התכנים המיוחדים לקהל הישראלי הצעיר".

יוצרים ומפיקים אשר מעוניינים להציע רעיונות להפקות (לכל סוגי הז'אנרים לרבות אנימציה) מתבקשים לשלוח את הצעותיהם בעברית ובאנגלית למייל: content@jetix.co.il.

כספרן אני נדהם כל פעם מחדש
אל נוכח הפופולריות של הסדרה קופיקו של תמר בורשטיין לזר. הדבר בולט מאוד כשאני מחזיר את הספרים למדפים. מספר ספרי הקופיקו בעגלת ההחזרה שומר באופן יציב על גובה מרשים. וזאת על אף שמצבם הפיזי של רוב ספרי קופיקו אינו מזהיר , אות להתיישנותם. אבל הם מסרבים להתיישן והקהל הצעיר ממשיך לשמור להם אמונים!
בברכה אייבי ויילר

שלום רב אני מבקשת ממכם לאוסיף משקים בלי שם סיסמה וכו'עים תוסיפו תודה אזרתם לי מאוד אבל עים לא תוסיפו אני א.לא הצפה בתוכניות שלכם ב.הכתוב בעיתון שאתם לא ראיים לערוץ משלכם וגם שאתם מביאים תוכניות לא צנויים.!!!!!

שלום רב אני מבקשת ממכם לאוסיף משקים בלי שם סיסמה וכו'עים תוסיפו תודה אזרתם לי מאוד אבל עים לא תוסיפו אני א.לא הצפה בתוכניות שלכם ב.הכתוב בעיתון שאתם לא ראיים לערוץ משלכם וגם שאתם מביאים תוכניות לא צנויים.!!!!!

שלום רב אני מבקשת ממכם לאוסיף משחקים בלי שם סיסמה וכו' עים תוסיפו תודה אזרתם לי מאוד אבל עים לא תוסיפו אני א.לא הצפה בתוכניות שלכם ב.הכתוב בעיתון שאתם לא ראיים לערוץ משלכם וגם שאתם מביאים תוכניות לא צנויים.!!!!!

ערוץ זה בדיחה פשוט בדיחה משעמם אין בו כלום יפה וגם קומי קומי הכול לא יפה ולא מצחיר בכלל רק שתדעו שכל מה שאתם עושים משעמםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם…………………………………

אחי הקטן צופה נלהב בערוץ ג'טיקס, ובמקרה אחה"צ היום ישבתי עימו לצפות-
נחרדתי ללנוכח השפה המדוברת בתוכניות מצוירות שקהל היעד שלהן הוא ילדים צעירים אשר קולטים וגומעים את כל המתרחש בסדרות.
"מסריחה אחת" קראה אחת הדמויות לשניה, בהמשך עלה ביטוי כגון "בלי עין הרע" וכל מני דברי חוכמה כאלה ואחרים…
אין ספק שזאת אינה צריכה להיות מנת חלקם של ילדים שצופים בערוץ המיועד להם.
מצפה לתגובה הולמת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 × 5 =