web analytics
קטגוריות
מיסטיקה ותופעות מוזרות

שאלה של כישוף

מיכתב שקיבלתי לפני כמה דקות מילד .ומכיון שזה  רק אחד מרבים  שאני מקבל מזה חודשים בנושא הזה אני מפרסם כאן את התשובה שלי :

בקשר לכתבה שלך..: השם שלי הוא איציק ואני עוד מעט בן 14 ואני מתעניין במאגיה לבנה. התחלתי להתעניין במאגיה לבנה לפני זמן קצר. אני מחפש תמיד מאמרים באינטרנט כדי לדעת מהי בעצם מאגיה ואם היא נוגדת את היהדות (אני יהודי אני התחלתי להתעניין במאגיה בגלל סבתי ודודתי. סבתי היא חוזת עתידות וגם דודתי הןקוראות בכלפי טארות בקפה (זה מה שאני יודע פחות או יותר) סבתי ודודתי אומרות תמיד שזה אסור להתעסק בכשפים ויכול לקרות דברים ממש רעים למי שמתעסק בזה. סבתי ואבי סיפרו לי שכוחות מסוימים עוברים במשפחה שלנו ואסור לנו לפתח אותם. זה נכון שקורים דברים נוראים אם מתעסקים במאגיה?? ואם כן אז מה קורה?? ובתור יהודי מותר לי להתעסק בזה ?? כי לפי מה שהבנתי לא אבל שמתי לב שגם יהודים דתיים עוסקים בכשפים כמו קללות : פולסה דנורא וכאלו.

תשובה :

זרמים מסויימים ודומיננטיים ביהדות אינם מאמינים  כלל בתקפות של מאגיה מכל סוג שחור או לבן. זאת במקרה גם דעתי .אבל נכון הוא שלגבי אנשים שמאמינים בכך מאגיה נראית כאפקטיבית,ומספרם רק הולך וגודל בשנים האחרונות .

דברים נוראיים בהחלט יכולים לקרות אם עוסקים במאגיה ובראש ובראשונה  מאגיה שחורה. מאגיה זאת  יכולה לעזור לטווח קצר אבל  כפי שגם חסידי המאגיה מודים , לטווח הארוך תמיד תפגע במשתמש בה בסופו של דבר ,אם כי זה יכול להיות רק אחרי שנים.
בעיקרון היהדות שוללת   כל שימוש במאגיה מכל סוג  ומעדיפה שאנשים ישיגו את מטרותיהם בעבודה קשה במקום בקיצורי הדרך של המאגיה . נכון שגם המגיה עצמה יכולה להיות לעיתים עבודה קשה וכדי ללמוד היטב את סודותיה יש צורך באימונים של עשרות שנים.
 טקס הפולסה דנורא הוא טקס חדש לחלוטין שנוצר רק בעשרות השנים האחרונות ולא היה קיים קודם לכן . זהו דבר  דחוי ומקולל גם בחוגי החרדים ומי שעוסק בכך נחשב ל"מכשף שחור" . רק לאחרונה היה מישהו שהכריז שביצע פולסא דנורא בנכדו של ראש עייריית  ירושלים וכתוצאה כלל הקהילה החרדית שם יצאה למבצע ללכידתו . אני מנחש שמכאן ואילך זה עומד להיות מסוכן מאוד לכל מי שיבצע טקס פולסא דנורא בקהילה החרדית וזהותו תחשף.
 עם אתה מעוניין ללמוד עוד על נושאים אלה אני ממליץ לך מאוד לקרוא בראש ובראשונה את   ספרו של קארל סאגאן "עולם רדוף שדים " שיתן לך מבוא מקיף על הנושא ומשם להמשיך הלאה.
עוד על כך :
כל מה שרצית לדעת על כישוף

ציידי המכשפות

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

4 תגובות על “שאלה של כישוף”

לא עשה שום מאגיה כדי להגיע לגיל 14
והכל בזכות המאגיה של ההורים (הפעם בכוחות עצמם);
ואם השאלה מתייחסת למדור אפשרויות פרנסה;
ואם העולם ימשיך להכיל בתוכו, הודות למאגיה, בעלי שכל ישר כנ"ל,
כי אז קרוב לוודאי שהמאגיה היא פרנסה מצויינת, לא דורשת הכשרה של שבע שנים, כמו רפואה למשל, ומרפאה מהכל מלבד מהבלות הרוח,
לא דורשת מאמץ פיזית, כמו בניית בתים, אבל בונה מגדלים באוויר ועוזרת לנבוכים להחזיק מעמד בתוך ערפילי דעתם המכבירה.

אז, כן, קדימה, למה לא. דור שלישי של מאגיה! אם תחפש טוב תראה שהשושלת שלכם מגיעה למגיה של הידעונים מן התנ"ך.
אל דאגה. במדינתנו היהודית דמוקרטית, לך לא יאונה רע.
עוד תבנה וילה בסביון ותמלא אותה בעצי זית ממאגוים, מן השטחים, בלי שאיש ירגיש.

רק, שמע נא, הרחק נפשך מכתות השטן.
היה אדם.

אצטט רק את היינליין: "מה שבעיני אדם אחד נחשב ל"פלא" הוא ההנדסה של האדם השני. "על טבעי" היא מלה חסרת משמעות." ויש גם 'חוק' דומה של קלארק.

בכל מקרה, הילד שואל על מאגיה בהקשר היהדות, וכידוע, התנ"ך אוסר על כך באופן חד משמעי: "לא תעונן ולא תנחש", "מכשפה לא תחיון" וכו'.

אתה טועה ומטעה
פולסא דנורא כתובה עוד מימי הגמרא
ליפני כן לא מוזכרת הקללה
היו שהאמינו בקללה (למרות חוסר קשר למקולל)
ולכן בעשרות השנים האחרונות הצמידו אות לקבלה למרות שאין זה המקור

אין דבר כזה "פולסה דנורא " לפני האמצע המאה העשרים ".
אם אתה רוצה אתה יכול לנסות להביא הוכחות שלא כך הוא ,אבל תצטרך להביא מראי מקום מדוייקים ואני אבדוק אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen − one =