web analytics
קטגוריות
תקשורת

עוזי כהן ב"מעריב לנוער"

השבועון "מעריב לנוער " אירח לאחרונה את הפוליטיקאי עוזי כהן ( ההוא מעיריית רעננה ומ"ארץ נהדרת ") על דפיו בראיון מקיף שאותו ערך עם כהן אחד מכתבי השבועון.

הדבר שהקפיץ אותי בעת שקראתי את הכתבה  ( כן למרות גילי אני משתדל לעיין במגזין מידי פעם ) היה הערה אגבית של הכתב שהשבועון ב"פרנציפ אינו  מראיין פוליטיקאים ואנשי ציבור ".

אז עם כך מדוע הם  בכלל ריאיינו את כהן? רק בגלל שהוא דמות שהפכה לבידורית ?

אין לי שום בעיה עם הראיון  עצמו וגם לא עם כהן שכפוליטיקאי ממולח ניסה להעביר את המסרים שלו לקהל אגב ניצול הסלבריטאיות שקיבל הודות ל"ארץ נהדרת".יש לי בעיה עם המדיניות הזאת של "מעריב לנוער " .

.אני חושב שהמדיניות של "מעריב לנוער " של התעלמות וזילזול באנשי ציבור היא שגויה לחלוטין . יש מקום להציג אנשים אלה לפני הנוער שקורא את המגזין  ואדיש לחלוטין לנושאי פוליטיקה וחברה. אלא שבשנים האחרונות השבועון הפך למגזין בידור  שמתרחק לחלוטין מנושאים כאלה וזה חבל מאוד. יש ויש מקום להציג לפני קהל הקוראים שלו גם דמויות שאינם דוגמניות על זמרים או כוכבים הוליוודיים וסלבריטאים אחרים בפרוטה.

דווקא הראיון עם עוזי כהן היה מעניין באופן יחסי בהשוואה למה שיש במגזין בדרך כלל. הפוליטיקאי הממולח מרעננה התגלה כמי שהוא  משכמו ומעלה מבחינה אינטלקטואלית בהשוואה למרואיינים הרגילים במגזין.

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

7 תגובות על “עוזי כהן ב"מעריב לנוער"”

מדוע אתה חושב שהנוער "אדיש לחלוטין לפוליטיקה וחברה"? הנוער כמו שאר הציבור מופצץ בטונות של פוליטיקה שלא מתחילה וניגמרת רק בחדשות אלא נימשכת עם תוכניות כמו השגריר וחדר מלחמה, כל ראפר מסטול במדינה הזאת הוא אידיאולוג עם מישנה פוליטית סדורה. אנשים מפוצצים לך את המוח עם פוליטיקה בעבודה, בבית ספר או באוניברסיטה כאילו היא הייתה דת והם מיסיונרים. אפילו אם אתה מנוי על ניוז לטר תמים של אתר אינטרנט ידחפו לך בכוח אמירות פוליטיות בגרוש וחצי בלי שתבקש.

אני חושב שזכותו של מעריב לנוער לבחור לא להתייחס לנושא, הוא נימצא בכל מקום אחר, תנו לנוער לקרוא על בריטני ספירס, אוננות וחצ'קונים.

שהנוער מופצץ באותה המידה לפחות אם לא יותר בהודעות ובידיעות מסחריות ואחרות על בריטני ספםירס , על אוננות ועל חצ'קונים בכל מקום שהוא נכנס מתוכנית הטלווזייה "אקזיט" ועד בכלל .
לא יזיק לנוער לקרוא מידי פעם לקרוא גם על נושאי פוליטיקה וחברה זה לא יפגע בהתפתחותו הבריאותית והרוחנית ומי יודע אולי אפילו יוסיף משהו.
ואין צורך שעוזדי כהן יהיה הפוליטיקאי היחיד שהנוער יחשף אליו מעל דפי "מעריב לנוער" .

קודם כל כותבים ראיון ולא רעיון.
לעניין, לאן נעלמה הילדות? למה צריכים במבוגרים לדחוף לילדים ולנוער פוליטיקה? תנו להם לחיות את חיי הנוער שלהם. בבתי הספר, בבית, בטלוויזיה ובכל מקום אחר הם מופגזים בפוליטיקה ואקטואליה. תנו להם מגזין אחד של פנאי – כמו לראות סרט טוב. רגע קל של אסקפיזם.
ולגבי המגיב השני, הנוער חשוף להרבה יותר אקטואליה מאשר בידור בעיקר במדינה כמו שלנו, אז תנו להם להיות נערים רק עוד כמה שנים.

הוא שאם כבר טורחים להביא להם פוליטיקה הרי זה רק בצורת עוזי כהן שהוא עם כל הכבוד למר כוהן שהוא אדם מוכשר וממולח מובא במגזין רק על מנת לשמש כמודל לדמות נלעגת ומכיוון שהוא היחיד שמוצג במגזין הוא אינו יכול אלא להראות בעיני הקוראים כנציג של הפוליטיקאים והפעילים החברתיים בכלל.
וחוץ מזה אינני רואה שום סיבה מדוע בני הנוער צריכים להיהנות מ"כמה שנים " של אסקפיזם מוחלט". לא יקרה להם כלום אם יקבלו מינון של גם זה וגם זה.

מעריב לנוער עוסק ברובו בידוענים (משמעות נוספת של אישי-ציבור?).
עוזי כהן הפך לידוען, (אמנם חברי כנסת הם סוג של ידוענים, אך שונה), ולכן הוא זכאי לראיון במעריב לנוער.

כמדומני שכחת את מהות הנוער, שהיא לא אחרת מאשר…נעורים.
העולם משתנה, זה עידן 'כוכבנולד' וכוכבים אינסטנט, אז אל נא תצפנ מעיתון מסחרי שיעשה את העבודה שמשרד החינוך שכח לעשות בשעה שהתרכז ב'אעך להיות בית חרושת לציונים'.
יש אשם, ויש אחראי…
יומטוב

מעיתון נוער יוזם ומקורי שלא יחקה בדייקנות את מה שכל כלי התקשורת סביבו עושים אלא ליצור דברים חדשים משלו.. שלא יהפך רק לכלי עזר לטלוויזיה ולמוזיקה קלה בכך שיקדיש תשעים אחוז
100 מדפיו לחומרים הקשורים אליהם אלא שיזום ים בנושאגם סיפורים ופרוייקטים שהם מקוריים לו . דבר שמעריב לנוער ומתחרו "ראש אחד" אינם עושים כבר מזה שנים .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × 1 =