web analytics
קטגוריות
ספרות פופולארית

הסופר שכותב מהקבר : על הרולד רובינס

לא משנה מה הסופרים האחרים מספרים לך .אנחנו כותבים רק בשביל הכסף , אם לא היה בזה כסף הייתי עושה משהו אחר.
הרולד רובינס
בסופר מארקט ליד ביתי החלו למכור לאחרונה לצד מוצרי המזון גם ספרים ובינם בולטים שלושה ספרים ישנים בהדפסה חדשה של סופר בשם הרולד רובינס . אלה הם "אהבת זר " "האיש ללא כוכב " ו"בסמטאות החיים " ( על חייה של זונת צמרת ) בהוצאת מזרחי והופיעו בעברית לראשונה בתרגום זה עוד בשנות השישים. ספרים שנחשבו בזמנם לנועזים ולסקסיים ביותר.
אך כיום הם מתאימים לכל המשפחה כפי שמראה מכירתם בסופר מארקט .

 
 
 
הופיע ב"גלובס" תחת השם :"זה שהוא מת לא אומר שהוא הפסיק לכתוב "
 
 
לא משנה מה הסופרים האחרים מספרים לך .אנחנו כותבים רק בשביל הכסף , אם לא היה בזה כסף הייתי עושה משהו אחר.
הרולד רובינס
 
 
 

בסופר מארקט ליד ביתי החלו למכור לאחרונה לצד מוצרי המזון גם ספרים ובינם בולטים שלושה ספרים ישנים בהדפסה חדשה של סופר בשם הרולד רובינס . אלה הם "אהבת זר " "האיש ללא כוכב " ו"בסמטאות החיים " (  ספר  נועז למדי על חייה של זונת צמרת (!)  ספר שהוסרט והפך למיני סדרה טלווזיונית  )  בהוצאת מזרחי והופיעו בעברית לראשונה בתרגום זה עוד בשנות השישים.

ספרים שנחשבו מן הסתם בזמנם לנועזים ביותר אך כיום הם מתאימים לכל המשפחה כפי שמראה מכירתם בסופר מארקט.

צפו במקדימון לעיבוד הטלווזיוני של "בסימטאות החיים" 
:

ובמקביל הופיע לאחרונה הופיע בהוצאת "שלגי " הספר "להט התשוקה " גם הוא של אותו הרולד רובינס…או לפחות שמו מופיע על הכריכה ככותב. זהו ספר שמתאר את חיי כורי היהלומים באפריקה של סוף שנות התשעים או ראשית המאה ה-21 ואמור להיות כתוב ב"סגנונו המיוחד של הרולד רובינס " . אלא שזהו ספר חדש שהופיע בארה"ב רק לאחרונה ב-2003.

וזה מוזר מאחר שהרולד רובינס הנ"ל נפטר עוד ב-1997 אם נאמין לטענות של המולים הרי הספר נכתב בידי רובינס מקברו , או יותר נכון בידי סופר צללים שמשתמש בשמו של רובינס . למעשה זהו חלק מטרנד שמציף את ארה"ב בשנים האחרונות שבו מופיעים ספרים של סופרים מצליחים שנפטרו שנכתבו בידי סופרי צללים אך שמיוחסים לאותם סופרים מצליחים . במקרה אחד של הסופרת ו.ס. אנדרוז " מחברת רב המכר המצליח בעולם כולו וגם בישראל "פרחים בעלית הגג" שיצר ז'אנר שלם של מותחנים רומנטיים אפלים לנשים ,שנפטרה עוד ב-1986 , אך מידי שנה בשנה מופיע ספר חדש תחת שמה . על הפלא זה אחראי גבר ,בשם אנדרו נידלמן שטוען שהוא נמצא ב"תיקשור" עם רוחה של אנדרוז המנוחה וכותב "מפיה" ואף מופיע תחת שמה של אנדרוז בכנסי סופרים שונים.
ומאחר שהרולד רובינס נחשב לסופר המצליח וה"הנמכר " ביותר בעולם כולו בשנות השבעים והשמונים אין זה פלא שגם הוא הפך לחלק מהתעשיה המעט נקרופילית זאת, רק לאחרונה הופיע עוד ספר "חדש" שלו ויתכן שספרים חדשים נוספים יופיעו בעתיד תחת שמו .

מספר הסיפורים

Robbins

הרולד רובינס ששמו האמיתי היה פרנסיס קאן נולד ב-1916 . הוא סיפר תמיד שהוא היה יתום ושמעולם לא הכיר את הוריו שנטשו אותו ליד בית יתומים קתולי וכי גדל בבית מאמץ של יהודים , הסיפור הזה נמצא כמעט בכל ביוגרפיה שלו. .במציאות הוא היה הבן של רוקח יהודי מצליח ומעולם לא היה בבית יתומים, וגם לא סבל ממחסור יותר מהרבה אחרים. .אך רובינס אהב תמיד לספר כיצד כבר בגיל 15 וחצי נאלץ לעזוב את בית הספר בימי השפל הכלכלי הגדול בארה"ב ועבד בעבודות שונות .כמפנה שלג ,כנער שליחויות ,כמוזג סודה כדייל בחנות כקופאי כמוכר גלידה בחוף קוני איילנד כעוזר לסרסור הימורים ולבסוף כפקיד מחסנאי בחנות מכולת לפני שהקים עסק מזון עצמאי משלו . לטענתו כבר לפני שמלאו לו 21 שנים עשה את מיליון הדולאר הראשון שלו הוא סיפר שהפך למליונר עוד לפני גיל 20 ואז איבד הכל פשט את הרגל ונשאר חייב מיליון נוסף . מה מכל זה נכון קשה לדעת , רובינס אהב להציג את עצמו כמי שדומה לגיבורי סיפוריו שהחלו תמיד את חייהם בלא כלום לפני שהיגיעו לבסוף בעבודה קשה ו-( לא כל כך ) אפורה לעושר ולפעמים אפילו  לאושר ואהבה .
ב-1940 הוא החל לעבוד כפקיד משלוחים בחברת הסרטים יוניברסאל ועלה שם בסולם הדרגות לדרגת מנהל בכיר.


לדבריו הוא כתב את ספרו הראשון בגיל 30 כתוצאה מהתערבות על 100 דולר שהוא יכול לכתוב ספר טוב יותר מהתסריטים שבהם השתמשה החברה.הספר התבסס לדבריו על חייו שלו כיתום ברחובות ניו יורק .הספר הזה היה "אהבת זר "( 1947) שכאמור ניתן לרכוש אותו עד עצם היום הזה בסופרמקרטים של מדינת ישראל . הספר הפך לרב מכר , ובראש ובראשונה בגלל תביעה שהוגשה כנגדו על "פגיעה במוסר"ונראה בזמנו כנועז ביותר מבחינה מינית, אבל נקרא היום כספר "תמים" וצנוע . ומאוחר יותר  ב-1958  הספר הפך לסרט עם סטיב מקוין.

צפו במקדימון הסרט :

ספר אחר שלו "האיש ללא כוכב "( 1951) שנחשב לספרו הטוב ביותר מבחינה ספרותית ומתאר את חייו של מתאגרף הפך לסרט מוזיקלי מפורסם של אלויס פרסלי .

צפו במקדימון לסרט של פרסלי :

בשלב זה בקריירה שלו החליט רובינס להעדיף את הקריירה הספרותית על פני הקריירה המסחרית מכיוון שהחליט שבקריירה זאת ימצא פרנסה טובה יותר . והוא צדק הוא הפך לגירסה אמריקנית מוקדמת של רם אורן.

דמויות "מומצאות"

 

כל ספר שלו הפך לרב מכר גדול יותר מקודמו אלה כללו את "סוחרי החלומות " ( 1949) שתיאר את ראשית תעשיית הקולנוע  ונעשה למיני סדרה טלווזיונית  ב-1980

המקדימון לסוחרי החלומות :

את "השאפתנים " ( 1961) רב מכר ענק על חייו של טייס עשיר ומפיק שהקוראים זיהו בו את המיליונר המוזר הווארד יוז וכך עשה גם מר יוז עצמו שדווקא אהב את הספר ולכן לא תבע לדין את מחברו כפי שעשה בהזדמנויות אחרות לגבי סופרים אחרים . רובינס עצמו העיר בראיון שהוא דווקא לא ביסס את הספר על יוז אלא על דמותו של מישהו אחר אבל מעולם לא ניסה להפריך את השמועות. על פי הספר נעשה סרט ידוע .

צפו במקדימון ל"שאפתנים "מ-1964

על פי סיפור הרקע של אחת הדמויות ב"השאפתנים " אקדוחן זקן שמגדל את הגיבור, ( ושהתבסס על דמות של שחקן מערבונים ידוע מאוד בשם וויליאם בויד )   נעשה סרט מערבון ידוע בשם" נבאדה סמית "  בכיכובו של סטיב מקוין שתיאר את חיפושיו  של זה כאיש צעיר במערב הפרוע  אחרי רוצחי משפחתו.

צפו במקדימון לסרט זה כאן :

צפו בפתיחה לסרט

ספר שלישי בסדרה היה "היורשים".

כעבור  33 שנים הוא חיבר ספר נוסף על הדמויות של "השאפתנים" בצעירותם.

.רובינס היה מתרברב "כל הדמויות שלי הן אמיתיות . הספרים נכתבים כבדיון כדי להגן על האשמים"
לאחר שכתב על חייו שלו בספרו הראשון עבר לתאר חיי אנשים אחרים בספריו הבאים. הוא התבסס על דמויות כמו מרילין מונרו, אריסטוטל אונאסיס , איש המכוניות לי איקוקה בספרו המפורסם על תעשיית המכוניות "בטסי " ( 1971)  שלו חיבר כעבור 25 שנים  בתקופת סוף הקריירה שלו ספר המשך שהופיע ב-1996

צפו בהרולד רובינס מתראיין על "בטסי "

 

https://www.youtube.com/watch?v=6RofGPsOk04

צפו במקדימון לסרט "בטסי"

הוא עסק במנהיג האיגודים המקצועיים  ג'ימי הופה שנרצח בידי המאפיה בספרו "יום אחר שנה אחרת " ( 1979) .

     

הוא עסק בפליבוי הדרום    אמריקני פורפירו רובירוזה בספרו "ההרפתקנים " ( 1966 )

ובכוכבת הסרטים לנה טרנר  בספר "אנא פנתה האהבה" וביחסיה הקשים עם בתה ובעלה הגנגסטר שנרצח בידי הבת כשהיכה את האם לזעמה הרב של טרנר (מה שלא הפריע לגברת טרנר לככב בסדרה טלווזיונית קצרת ימים שנוצרה בידי רובינס )

צפו בגירסת הסרט עם בטי דיוויס 

, הוא עסק במו"ל של פנטהאוז בוב גוצ'יונה בספרו "אבק אשליות "( 1977).

ואפילו על סופרת עמיתה של רבי מכר קיטשיים ז'קלין סוזאן מחברת "בית הבובות " בספרו "הפילגש "  ( 1976).ספר שהגיבורה שלו התבססה על דמותה. על פי  ספר זה נעשה סרט גרוע מפורסם במיוחד בכיכובה של פיה זאדורה .

צפו במקדימון הסרט מ-1983

למען האמת למרות התנגדויות חלושות פה ושם אף אחד מהאישים הנ"ל לא התנגד במיוחד להיהפך לגיבור רב מכר של הרולד רובינס , היה בזה אפילו סמל סטטוס מסויים.

Robbins

הרולד רובינס ושתיים מנשותיו.

הספרים שלו היו ,קיטש, מוחלט והתבססו על הנוסחה הקבועה והמצליחה תמיד של סקס מאבקי כוח כסף ועוד פעם סקס .הנושא היה קבוע : סיפור של אדם שעלה מאשפתות והפך את עצמו למיליונר במו ידיו ( כפי שרובינס נהג לתאר בצורה מופרזת במקצת את חייו שלו ) ואגב כך טועם מכל תענוגות החיים של חוג הסילון ותוך כדי כך נהג רובינס לתאר את חיי הזוהר של החברה הגבוהה ושל חיי הוללות מינית שנעשו נועזים יותר מספר לספר. אגב כך הקפיד תמיד לתת בכל ספר מוסר השכל פשטני עבור המוני הקוראים המקנאים בגיבוריו: "עם עושר לא בא אושר " ו/או "הגורל האכזר שולט בכול". אבל גיבוריו נשארו מצליחים וזוהרים וסקסיים למרות כל פגעי הגורל האכזר.
הוא הדגיש תמיד את המחקר המפורט שערך עבור ספריו "עברתי על בשרי את כל החטאים שאני מייחס לגיבורי " סיפר. מסיבות הסקס והסמים של חוג הסילון שלו היו מפורסמות, וכללו מגוון של אורגיות ואירועי סקס שהתנהלו לעיני הצופים הנדהמים. הוא אישר בראיונות שהוא התנסה בכל מיני סוגים של סמים ומין חופשי. ונשאלת השאלה עם החיים הפרועים שייחס לגיבוריו אכן התבססו על אלה של הדמויות הידועות שעליהם התבסס כל ספר באופן נומינאלי או בעיקר על חייו שלו.

המוני נערים צעירים ובהם ישראלים מרובים קבלו את התנסויותיהם הראשונות עם חוויות מיניות דרך קריאה ביד אחת של ספר של הרולד רובינס .

בין לבין כתב כמה ספרים מעניינים במיוחד כמו "סטילטו " _( 1960 ) על רוצח שכיר מודרני שהוא צאצא למשפחת בורג'ה הידועה לשימצה מהרנסאנס.

צפו במקדימון לגירסת הסרט של "סטילטו "מ-1969.

ספר מעניין באופן מיוחד שלו היה "הפיראט " ( 1974) שעסק בסכסוך המזרח תיכוני ותיאר את חייו של יתום יהודי שהופך כתוצאה מנסיבות חיים מזעזעות למיליונר סעודי חובב  מין פרוורטי וסמים ואת סיפור מאבקו האמיץ בטרור המוסלמי בשיתוף פעולה עם אביו האמיתי גנרל ישראלי.

   

על פי השמועה הדמות של הגיבור הייתה מבוססת הפעם על זאת של מיליונר הנפט  וסוחר הנשק הסעודי השנוי מאוד במחלוקת עדנאן חאשוגי שיש הטוענים שהיו לו קשרים ל"מוסד " הישראלי.  (  הספר הוסרט ב-1978  למיני סדרה  טלוויזיונית עם  פרנקו נרו בתפקיד הראשי ) , לא במקרה היה זה רב המכר הגדול ביותר שלו בישראל, ארץ שבה תמיד היה מחבר פופולארי וכל 26 ספריו ללא יוצא מהכלל תורגמו לעברית ( ולרוב בתרגומו של אליעזר כרמי ) .

צפו במקדימון סרט הטלויזיה "הפיראט" מ-1978

ועוד פרומו :

הסרט המלא:

את "הבאלאדה ליחפן " ( 1982) שהוא האוטוביוגרפי שביותר מבין ספריו, ומספר על נער יהודי עני שהופך לסופר מיליונר.

ומותחן בשם "שיקוי הנעורים " ( 1984) על מיליונר שמחפש דרך להארכת החיים ומוצא אותה ,נושא שמן הסתם העסיק מאוד גם את רובינס עצמו בשנות חייו האחרונות .

העטיפה של המהדורה האמריקנית של "מעיין הנעורים".

הוא מכר יותר מ-750 מליון עותקים בקריירה שארכה כמעט 50 שנים , עם תרגומים ל-32 שפות ועם חובבים ב-81 ארצות . הוא היה מקבל מקדמה של שני מיליון דולר לכל ספר חדש .והוא היה אולי הסופר היחיד בעולם שהמהדורה הראשונה של כל ספר שלו נדפסה בשני מליון עותקים . כל שנה היו נמכרים 15 מליון ספרים שלו וההערכה הייתה שמידי שבוע קונים את ספריו 280 אלף איש/
ככל שספריו זכו להצלחה גודלת והולכת הוא חי את החיים הטובים במלואם שמרבית הסופרים יכולים רק לחלום עליהם עם יאכטה שנווטה בידי צוות קבוע בן חמישה איש והימורים בקזינו במונקו. היה לו בית מפואר בלוס אנג'לס ועוד אחד באקפולקו שבמקסיקו ווילה בריוירה הצרפתית הוא התחתן לפחות 5 ואולי 6 פעמים.

עטיפת הספר שכתבה אחת מנשותיו  של רובינס על חייהם המשותפים.

ההצלחה הגדולה של כל ספריו לא הפכה את רובינס לצנוע במיוחד הוא הגדיר את עצמו כמחבר הרומאנים הטוב ביותר הקיים : "עובדה אתה יכול למצוא את הרומנים שלי בכל העולם בכל שפה"

 

הנה ראיון שהופיע על רובינס בעברית במוסף "דבר השבוע " ב-1973 שהכותרת שלו משקפת את השקפת העורכים על האיש. 

כעדות לפרסומו המו"ל שלו אף החל לפרסם את סדרת ספרי "הרולד רובינס "מגיש " שבה סופרים שונים כתבו ספרים בסגנונו של רובינס ורק שמו של רובינס שהופיע על הכריכה ( אם כי לא היה לו כל קשר לתכנים ) וידא שגם ספרים אלה יהפכו להצלחה.וכמובן גם הם תורגמו מיידית לעברית כמו כל ספר אחר של רובינס .
ב-1985 לאחר פרסום "מעיין הנעורים " הוא סבל מהתקף לב ולאחר מכן מאירוע מוחי ולאחר מכן נאלף לחיות על כיסא גלגלים וסבל מאיבוד חלקי של ההבנה .מכאן ואילך הירידה שהחלה עוד לפני שנים ב"איכות" של ספריו נעשתה לדראסטית.
אבל לא הייתה לו ברירה :הוא נאלץ לכתוב עוד ועוד רומאנים כדי להתקיים מאחר שכל כספו אזל ב"חיים הטובים" בריביירה ובהימורים בקזינו. ואת אלה כתב בעזרת עוזרתו ואישתו החמישית ( או השישית ) הנאמנה . אך זה כבר ברור מאוד שהאיש שכתב אותם אינו שולט לחלוטין מכשריו השכליים .
ספריו האחרונים איבדו לגמרי כל עניין וברור היה לקוראים חדי העין שמי שכותב אותם כבר אינו מסוגל לתפקד היטב .
לפני מותו התחייב רובינס : אני לא אשאיר שום כתב יד לא גמור אני אחיה עד גיל 200 ואכתוב את כל הסיפורים שיש בי ואז יכתבו על מצבת הקבר " הוא השלים את מלאכתו והלך הביתה ". נראה שלמרות הכל מלאכתו של רובינס לא הושלמה שכן ספרים ממשיכים לצאת בשמו גם לאחר מותו . וגם עכשיו סרטים ממשיכים להיווצר על פי ספריו,  גם על פי אלה שמעולם לא נכתבו בידיו .
וגם הז'אנר שהיה בין יוצריו, סיפורים סקסיים בדויים בחלקם או ברובם המבוססים על חיי דמויות אמיתיות ממשיך להיות פופולארי אבל דומה שדווקא לא כל כך בתחום הרומאן כמו במדורי הרכילות .
אורי שלגי הוא המוציא לאור של הרולד רובינס בעברית ( והוא אחד המו"לים הוותיקים הפעילים ביותר בישראל ובעולם הוא פעיל ברציפות מאז 1958) להלן ראיון עימו :
א.א. : מר שלגי האם הרולד רובינס לא נפטר כבר לפני שנים ?
שלגי : כן אבל אני מקבל את הספרים שלו מבעלי הזכויות בני משפחתו . אני מאמין שהוא השאיר תקצירים לפני מותו אבל באמת אינני יודע אם יש לו קשר לספרים שמופיעים תחת שמו . אני ממשיך להוציא אותו בכל אופן לאור מאחר שפעם הרולד רובינס היה פופולארי מאוד בישראל
א.א: מישהו עוד קונה את הספרים היום ?
שלגי : לא . זמנם חלף . היום אנשים לא מתעניינים ברומנים על סקס כמו אלה של רובינס . תעשיית סרטי הסקס בוידאו ובכבלים ובאינטרנט חיסלה לגמרי את הביקוש להם . אני ממשיך להוציא אותו לאור רק בגלל הנוסטלגיה.

 

ספרי הרולד רובינס בעברית

אהבת זרNever Love a Stranger, 1948

תרגום: אריה חשביה,  מועדון הספר הטוב  8 הוצאת מ. מזרחי, תשכ"א 1961.

מבוסס על סיפור חייו של הרולד רובינס בצעירותו.

   

סוחרי החלומות,   The dream merchants 1949

תרגום: אריה חשביה, מועדון הספר הטוב  65   הוצאת מ. מזרחי, תשכ"ב 1962

תקציר:בספרו מסיר רובינס את הלוט מעל הענף הזוהר ביותר בעולם – בית החרושת לחלומות בהוליבוד. הוא מתאר את ג'הני אגד', גבר צעיר, בוטח בעצמו, נמרץ וחסר-לב לעתים, שחלומו לעלות לגדולה בממלכת הצוללויד והדמיון. לא אכפת לו אם בדרכו רומס הוא גברים ונשים שסייעו בידו לעלות לגדולה. הדמות השניה … דמותו של פרט קסלר, סוחר-הכלים היהודי שנסחף על-ידי אדג' אל עסקי הסרטים וראה עצמו לפתר כרבי מפראג, שהגולם שהוא יצר קם עליו להפילו ארצה"

מבוסס על סיפור חייהם של מפיקים יהודים גדולים בהוליווד.

הסרט על יוצרי חברות הקולנוע הפך לסדרת טלויזיה מצליחה. 

האיש ללא כוכבA Stone for Danny Fisher, 1952

עברית ארנון ועדה בן נחום, מועדון הספר הטוב  73 הוצאת מ. מזרחי, תשכ"ב 1962

הופיע שוב בהוצאת מ.מזרחי ב-1987 כבתרגום אליעזר כרמי ( אולי בטעות?  )

תקציר:רק חוק אחד ידע דני קח כל דבר שתחפוץ בו – זהו חוק שכונת-העוני, ודני גדל בגרועה שבהן, בעיר המיליונים, ניו יורק. דני מצא דברים רבים החייו האלימים ועתירי המכשולים, הוא מצא תהילה בזירה, ומצא אהבה בחדרי מדרגות אפלים ובקיטנה גודלה, הוא מצא הרבה שברון לב-והרבה הצלחה וכל העת היה עמוד התווך של חייו אהבתו להוריו"

מבוסס על סיפור חייו של הזמר פרנק סינטרה.

סמטאות החיים- רומן / : 79 Park Avenue,       1955

עברית ס.דן ( אליעזר כרמי )   מועדון הספר הטוב 76  תל אביב : מ' מזרחי, [תשכ"ב].1962

תקציר :מה מרגיש גבר שהוטל עליו לכהן כתובע במשפטה של האשה שאהב, ועליו להוקיעה קבל עם ועדה כיצאנית, גנבת, סחטנית? כיצד יגיב? כיצד יפעל? האם תגבר עליו יד איש-החוק, או שמא יכריע לבו החם את כף המאזניים? בפני בעיה גורלית כזאת עומד התובע הצעיר, מייק קייס במשפטו נגד מריאן פלאד היפהפיה. בווידוי נוקב ומרטיט, בגוף ראשון, מעלה קייס בפנינו את קורותיו וקורות הנשים, שעיצבו את חייו ואת השקפת עולמו, וכן את הנסיבות שהביאו למשפט הגורלי בחייו ובחיי מריאן פלאד. יצאנית אינה נושא נעים לדיון – אך היא נתח בלתי-נפרד מן החיים בעיר הגדולה, ובעטו הברוך של הרולד רובינס, הופך הנושא לרומן נוגע ללב. סופר-אמן זה, מחבר "אהבת זר" ו"האיש ללא כוכב" מביא את הקורא אל הצללים שמאחורי אורות הניאון. כפי שתיאר את עולם הפשע המאורגן ב"אהבת זר" הוא מכניסנו ב"סימטאות החיים" בסוד התפתחותה של נערה עד להיותה ליצאנית עזת מצח. "סימטאות החיים" הוא סיפורם של מריאל פלאד ומייק קייס – וכל האנשים שסבבו אותם בחייהם והשפיעו עליהם."–

"הרולד רובין" גם זו אהבה :   רומן בשלשה המשכים / עברית – ח' עדיני [=אריה חשביה ) בסדרת "פנינים מן הספרות העולמית -לאשה"  תוספת ל'לאשה' גליונות ' 841-843".(תל-אביב :   דפוס א' מוזס,   [תשכ"ג].
‬תרגום שני מלא : גם זו אהבה :   רומן אהבה /   עברית – ח' עדיני  (תל-אביב) :   ספרי שלגי,   (1973).

השאפתניםThe Carpetbaggers, 1961  תרגום: מירון אוריאל,   מועדון הספר הטוב הוצאת מ. מזרחי תשכ"ד ,1964

תקציר:    "ג'ונאס קורד, אדם צעיר ותוסס, איש עסקים דינאמי, טייס נועז, יצרן סרטים ורודף נשים מושבע, עולה לגדולה בעולם הקולנוע על גוייתו המתה של ברנארד נורמן, אחד מראשוני אילי הסרטים בהוליבוד. נוואדה סמית, לשעבר שודד ורוצה, חוזר למוטב, עולה במדרגות ההצלחה ומגיע למעמד של שחקן המערבונים המפורסם והאהוד ביותר באמריקה. רינה מארלו … מפלסת את דרכה אל מסך הכסף ומתפרסמת בעולם כולו כמלכת המין הראשונה של הוליבוד. דוד וולף, נער יהודי פיקח וחרוץ, שבכוח שקדנותו והתמדתו זוכה להגיע למעמד בכיר בעולם הסרטים.

מבוסס על סיפור חייו של המליונר הווארד יוז.

אנה פנתה האהבה, Where love has gone  1962    תרגום: ב. רחל,   מועדון הספר הטוב  הוצאת מ. מזרחי, 1964

מבוסס על סיפור חייה של השחקנית לנה טרנר.

ההרפתקנים א' + ב'The Adventurers, 1966

תרגום: אליעזר כרמי, הוצאת יעל, 1966.בשני כרכים.

מבוסס על סיפור חייו שלאיש חוג הסילון Porfirio Rubirosa

   

תרגום שני מקוצר:

ההרפתקנים :   רומן /    עברית – שולמית דניאל   לאשה מגיש לקט מספרות העולם) תוספת ל'לאשה' ב-15 גליונות :  גל' 1032-1046".  [תל אביב] :    [תשכ"ז].

 

נעשה כסרט ידוע .

 

 

תמונה מהסרט "ההרפתקנים " על פי הרולד  רובינס על עטיפת מגזין סוף השבוע של ידיעות אחרונות "שבע ימים " ב-1970 

 

סטילטו,Stiletto, 1960

תרגום ראשון: ליאורה ושרה ברנשטיין הוצאת א.קידר 1969

תרגום שני : אליעזר כרמי, הוצאת שלגי – רמדור 1973

היורשים :   רומן /

  • The Inheritors, 1969

עברית אליעזר כרמי ,מועדון הספר הטוב ,  תל אביב :   מ. מזרחי,   1972.

תקציר:זהו הרומן השלישי בטרילוגיה … סיום מרתק לפרשת "סוחרי החלומות" ו"השאפתנים" …מתאר ארבע דמויות מרכזיות, לצד מספר רב של דמויות-מישנה מרתקות לא פחות: סטיב גאונט – איש עסקים צעיר, שיודע להיות אכזר וגם עדין נפש … ברברה סינקלייר – בתו המפונקת של ה"בוס", הנישאת לסטיב ונוכחת לדעת, ביחד אתו, שהכסף אינו יכול לקנות הכל … סאם בנג’מין – היהודי הקטן מהברונקס, ששאפתנותו מדרבנת אותו להעפיל אל פיסגת ההצלחה, כשהוא דורס כל מי שניצב בדרכו … דארלינג – האשה החושנית, שאינה משיגה את מבוקשה, ומחפשת תנחומים בהירואין … תעשית הקולנוע והטלביזיה בעידן הסילון משוחזרת ברומן זה בעלילה סוערת-סוחפת" הטיפוסים מצוירים בקווים חדים וברורים, לפעמים אפילו אכזריים וגסים, אולם אווירת האמת עוברת בתיאוריו כחוט-השני"

בטסי,  The Betsy 1971     תרגום אליעזר כרמי הוצאת עמית רז ,1973  ושוב בהוצאת  שלגי.

מבוסס על סיפור חייו של הנרי פורד.

היורשים

החוטאת :   רומן אהבה /  עברית חיים לב ,   תל-אביב :   ספרי שלגי,   1973.

החושקים,   Never leave me  1953

בתרגום אליעזר כרמי  הוצאת אלונה 1974  ושוב  בהוצאת שלגי – רמדור  1977

תקציר:מי מאיתנו הגברים, לא אמר לעצמו בנסיבות אלה או אחרות: "מה הטעם לאהוב אשה זו או אחרת… אין בעולם נקבה חשובה עד כדי קורבן ממש'…" בראד רואן, הגבר יפה-התואר, שלחם את מלחמת-הקיום מן השדירה השלישית הדלה עד ל"ביג-ביזניס" ניו-יורקי, לצד אשתו הנאה מארג', הזכיר משפט זה לעצמו בשתי-פעמים גורליות, כאשר אליין וגם מארילין בשעתה הצהירו נואשות: "… שום דבר לא נחשב בעיני הגבר, באותה מידה שזה חשוב לאשה", אך הוא לא שם ליבו לכך. בצד טרגדיית-הווה מסעירה, משלב הרולד רובינס, בדרך המייחדת אותו, טרגדיית-עבר מכאיבה לא-פחות, אשר מוטיב "האהבה-העקרה" חוזר ונשנה בהן לאורך כל הדרך עד הסוף. .

הפירט, The Pirate, 1974   עברית אליעזר כרמי  הוצאת רמדור ,שלגי ,1975

הפילגשThe Lonely Lady, 1976

עברית אליעזר כרמי , הוצאת רמדור-שלגי  1977

תקציר: ‫סיפור של שקיעתה של כוכבת, מפיסגת ההצלחה ועד לביב השופכין של בארים ארוטיים, מועדונים לממכר אהבה זולה וגיהנום הסמים … אישה יוצאת דופן, אדם בזכות עצמה, משוחררת, עצמאית ומודעת לכוחה. צעירה שהייתה לשיחת כל, מזוהה עם הנשים כולן ואינה מזדהה עם אף אחת מהן, רק עם עצמה".

מבוסס על סיפור חייה של סופרת רבי המכר זק'לין סוזאן.

אבק אשליות,

  • Dreams Die First, 1977

תרגום: אליעזר כרמי, הוצאת רמדור, 1978

מבוסס על סיפור חייו של מוציא לאור של כתבי עת פרונוגרפיים לארי פלינט.

יום אחר, שנה אחרת,

  • Memories of Another Day, 1979

עברית אליעזר כרמי , הוצאת שלגי ,1980

מבוסס על סיפור חייו של מנהיג אירגוני העובדים בארה"ב שנרצח בידי המאפיה ג'ימי הופה.

גוד ביי ז'אנט,     1981  Goodbye, Janette

מאנגלית אליעזר כרמי הוצאת שלגי 1982

תקציר: שלוש נשים צעירות במרכז עלילה על רקע עולם האופנה העולמי, סיפור שמתחיל בצרפת הכבושה.

הסוגדים .

  • Spellbinder, 1982

עברית אליעזר כרמי ,שלגי 1983.

שיקוי הנעורים,

  • Descent from Xanadu, 1984

עברית  אליעזר כרמי  הוצאת שלגי, 1984

באלאדה ( בלדה )  ליחפן,

  • The Storyteller, 1982

עברית אליעזר כרמי הוצאת שלגי –  1986

מבוסס על חייו של הרולד רובינס כסופר.

מכאן ואילך  ואולי גם לפני זה ככל הנראה משנת 1982 כששבץ פגע בכישוריו המילוליים של הרולד רובינס  כל הספרים  שהופיעו תחת שמו של הרולד רובינס לא נכתבו על ידיו.

פיראנס, he Piranhas, 1986

עברית יפעה הדר הוצאת שלגי ,1992

המהמרים /

The Raiders, 1995 (

עברית: רחל מורל,שלגי 1995

עוד המשך "השאפתנים".

הסטליון / The Stallion, 1996

עברית: רחל מורל,שלגי 1996

המשך לרומן "בטסי" מ-1973.

הדרך לצמרת /

עברית: ענבל שגיב.שלגי 1997

הטורפים /

  • The Predators, 1998

עברית אורי גולדברג    תל אביב :   שלגי,   1998.

הסוד /  The Secret, 2000   מאנגלית: אורי גולדברג ,שלגי ,2001

תקציר :המשך ל"הטורפים " שגם הוא לא נכתב בידי הרולד רובינס.ספר אירוטי  המתאר את עלייתה המטאורית של רשת חנויות ללבני נשים. ג'רי קופר, גיבור "הטורפים" חוזר אלינו. הוא עובר מעסקי המים המינרליים לניסיון לבנות אימפריה של לבני נשים. למרבה הצער, החברה של ג'רי איננה פועלת רק בהתאם לחוק. ג'רי רוצה להרחיק את בנו, עורך דין ישר ומכובד, מעסקי המשפחה ומשותפיו, חברי המאפיה. הכל בסדר, עד שג'רי זקוק לעורך דין, והבן מתעקש להתערב.

להט התשוקה /

  • Heat of Passion, 2003

מאנגלית: יפעה הדר,שלגי 2004

תקציר: וין ליברטה זכה בכל. הוא מתגאה בכך שמעולם לא עבד יום בחייו. יש לו את כלהנחוץ לו – מכוניות מהירות, נשים יפות, יאכטת מירוץ, פנטהאוז במנהטן. הוא התייתם בגיל אחת – עשרה וירש עסקי יהלומים בינלאומיים המנוהלים על – ידי דודו. אלא שווין מאבד הכל אחרי שדודו מתאבד לאחר שהשקיע את כל כספו של וין בעסקה כושלת, הנכס היחיד שנותר לו הוא מכרה יהלומים שפשט את הרגל באנגולה, מדינה לוהטת ושסועת מלחמה באפריקה שעל קו המשווה. בתוככי אפריקה המדממת חווה וין את "קללת היהלום". מלחמות על עושרה של המדינה מתנהלות מדי יום, ומאבקי השליטה בתעשיית היהלומים מוחקים דורות שלמים. וין, שכוחו מתגלה במאבקים אלה דווקא, עומד מול קרטל עז – כוח שיש לו אחיזה חזקה בשוק. ממנהרות מכרה היהלומים ועד לבמת פרסי האוסקר בהוליווד, ממיטותיהן של נשים יפהפיות ועד למאבקים עם גברים רבי השפעה, וין חייב להלום בכל כוחו כדי לזכות בכל מה שרצה מעודו.

ספרים בסדרת "הרולד רובינס מגיש " שלא נכתבו בידי הרולד ברובינס אבל הוצגו כבעריכתו:

מייקל דונובן ‫  פסגת החלומות/ מאת מייקל דונובאן. מאנגלית: אליעזר כרמי ‬,שלגי 1986

ג'ון פישר הימורים בצמרת / מאנגלית: עלינא ארשטיין ,שלגי 1986

קארל ס.פירסט  האביר הלבן  מאנגלית: עלינא ארנשטיין,שלגי 1986

סם סטיוארט רקיע כחול ,שלגי 1986.

קארל ס.פירסט  זינוק לשחקים / מאנגלית: עלינא ארנשטיין,שלגי 1987

אדריאן לויד מרבצי הדמים / עברית: ישראלה קלצל , שלגי ,1987

ג'ון פישר   סערת חושים  ( על המעטפה "סערות חושים ")     עברית: נ. גיצה.    תל-אביב :   שלגי,   1989.‬

מייקל דונובן  תשוקות בצמרת / עברית: גילי אבינועם.שלגי 1989

 

קישורים רלבנטיים

הרולד רובינס בבריטניקה 

הרולד רובינס בויקיפדיה

סרט דוקומנטארי על הרולד רובינס

https://www.youtube.com/watch?v=ooZe7yX_G18

רשימת ספרי הרולד רובינס

סקירה אנציקלופדית על הרולד רובינס

 סקירה מוסרטת על ספרי הרולד רובינס 

ועוד על ספריו

הארי המזוהם הסופר שחייו היו אפילו יותר סקסיים מספריו

 

קישורים על הרולד רובינס 

האיש שהמציא את הסקס

 

ביקורת על ביוגרפיה של הרולד רובינס

 

האיש שפגש את הרולד רובינס

 "הזקן המלוכלך"של הוליווד -סיפורו של הרולד רובינס

ראיון עם הרולד רובינס בתקופת השיא שלו ב-1974

https://www.youtube.com/watch?v=6RofGPsOk04

סקירה מוסרטת על חיי הרולד רובינס 

דוקומנטארי על הרולד רובינס 

אישתו של הרולד רובינס מספרת על בעלה 

 

 

אישתו השנייה של רובינס מספרת 

 

תהליך הכתיבה אצל הארולד רובינס 

הרולד רובינס והטלויזיה האמריקנית 

בית חרושת לאיקונים :על אורי שלגי והוצאת "רמדור "

 

 

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

8 תגובות על “הסופר שכותב מהקבר : על הרולד רובינס”

מי יעז היום לפתוח ספר של רובינס ויגלה שהם לא כאלה נועזים? אגב, הלינקים הראשונים שראיתי היו בעותק של ספר שלו, הפירט, בספרייה: בעמוד של אחד הזיונים היה כתוב בצד בעט "יש עוד זיון בעמוד 87".
כמו תמיד, הסקס מניע את האינטראקטיב.

There are many upon many security packages that do a wonderful
job of keeping the home secure. We also added features such as glass
break detectors, carbon monoxide and fire detectors, door and window contacts,
and cellular backup. com offers monitoring for individuals
and also provides monitoring services for the big alarm companies.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eleven − three =