web analytics
קטגוריות
חזון ופוליטיקה

"ידוע גם כשונא מזרחיים ": סמי שלום שטרית ו"האשכנזים"

סמי שלום שטרית במאמר חדש באתר שלו כאן " עוד ראיון נדיר ומזעזע " לגבי התבטאויותיו השנויות במחלוקת של ד"ר בני מוריס על נושא גירוש הערבים במלחמת העצמאות ובעתיד במקרה שהם יתקפו את ישראל  :" כותב שם :" מוריס גם ידוע כשונא מזרחים וזה בהחלט מסתדר עם עמדותיו כלפי המזרח בכלל".

האומנם ?

ידוע למי? אני קראתי את כל ספריו של  בני מוריס בעברית ובאנגלית ומאמרים וראיונות רבים שלו בתקשורת  ולא נתקלתי בשמץ של  משהו שאפשר להגדיר אותו כ"שנאת מזרחיים" ( יהודים ? ערבים ? מי?) . אני מניח ששטרית יודע על מה הוא מדבר כאשר הוא מאשים מישהו בהאשמה חמורה כזאת ולכן מן הראוי שיפרט במדוקדק את הסיבות להאשמה שבני מוריס "הוא שונא מזרחים " ולא יעלה אותה באופן סתמי ללא גיבוי והוכחות . מאחר שכפי שהיציג אותה כעת המדובר בהשמצה..

נניח שמישהו היה כותב " סמי שטרית גם ידוע כשונא אשכנזים  וזה בהחלט מסתדר עם עמדותיו כלפי המדינה בכלל "  ולא מוסיף על כך דבר  , האם סמי שטרית היה מקבל זאת בהבנה כחלק מהויכוח ? באמת אינני יודע.

יתכן שסמי שטרית שונא אשכנזים ויתכן שלא, אבל דעתי היא שבמקרה כזה יש לפרט או להשאיר דיבורים כאלה לחלוטין מחוץ לויכוח . שטרית הרס לחלוטין את הטענות שלו בעיני עם אותה הערה .

מאת אלי אשד

בלש תרבות וחוקר של תנ"ך, תרבות וספרות פופולארית

125 תגובות על “"ידוע גם כשונא מזרחיים ": סמי שלום שטרית ו"האשכנזים"”

ולא נותר אלא להניח שלו היה מוריס נותר בעמדותיו הקודמות, הפוסט-ציוניות, לא היה סמי ממהר להטיח בו את אשמת האנטי-מזרחיות. בכלל, כנראה שהאנטי-מזרחיות נמצאת בדמו של כל אשכנזי מלידה, אזל כדאי שאפסיק כאן: אשכנזיותי הבלתי-מפוקפקת גורמת לי להיות מעורב רגשית ולא ממש אובייקטיבי.

אם אינני טועה, בראיון בהארץ צויין שמוריס נשאל על דעתו בעניין המזרחיים ותשובתו היתה – "לא מספיק אני מסובך בגלל הדברים שאמרתי על הפלסטינים, אני עוד צריך להסתבך ולהביע דעה על המזרחיים?"
אבל אני לא זוכרת אם ב"דברים שאמר על הפלסטינים" הכוונה היתה לעובדות שחשף על הנכבה בעבודתו כהיסטוריון או לדעות הנלוזות שהביע בזמן האחרון.

מלבד לקרוא ראיונות עם האדם וטקסטים שכתב.העולם הוא לא רק טקסטים. מה עם היכרות אישית? או היכרות עם אדם שמכיר את בני מוריס? יכול להיות שזה הבסיס שעליו מתבססת הטענה.

אנו, נצר מבוייש למשפחה אשכנזית מקפחת, מחזקים את ידי סמי ומכריזים עליו בזאת לגבר השנה 2004. בזכותו לא יישכחו הקלגסים האשכנזים שדחפו את בני עדות המזרח למשאיות וזרקו אותם באמצע המדבר, במחנה הריכוז המכונה גם "עיירת פיתוח". סמי לא יחדל ממלאכת הקודש של העלאת זיכרון ההשפלות האיומות שהיו מנת חלקם של שחורי העור (מספרים שלפחות שלושים איש, אחרי שנזכרו, כל כך נעלבו רטרואקטיבית עד שפיתחו גמגום קשה והתחילו לצלוע ברגל שמאל). סמי, המופלטה של המדינה, לא ישקוט ולא ינוח עד שיחדיר את תודעת הקיפוח בכל מזרחי באשר הוא. אז שפתאום יבוא איזה אלי אשד אחד וככה יתלכלך על סמי שלנו רק בגלל שהוא מטיף לשנאת אשכנזים ? בושה וחרפה ! איך נותנים לאשכנזי הגזען הזה לכתוב ברשימות ?

(לפני שנתיים נתקלנו בעוד חברה טובה של סמי:
http://forums.ort.org.il/scripts/showsm.asp?which_forum=12&mess=1239338
)

אני משער שההתיחסות של חנן כהן מתייחסת לאימרה המיוחסת לביאליק "אני שונא את הספרדים בגלל שהם מזכירים לי את הערבים " שהפכה את ביאליק לשנוא נפשם של מזרחיים
רבים. מאמר שפורסם לפני כמה שבועות בעיתון "הארץ" הוכיח את מה שהיה ידוע מאז שנות השלושים ,ביאליק מעולם לא אמר שום דבר כזה ,זאת הייתה אימרה שנאמרה בידי מישהו אחר ( וכלל לא בנוסח שכתוב כאן ) ויוחסה בזדון לביאליק סידי יריביו .
ביאליק אהב יהודים ספרדיים ( סליחה מזרחיים ) ואמר זאת בהזדמנויות רבות מאוד אבל את זה אף אחד כבר לא זוכר.
אגב אני לא חושב שהמאמר הזה בעיתון "הארץ" ישנה מישהו מרגע שנוצר מיתוס לגבי מישהו ויש אינטרסים לשמר את המיתוס הזה אז הוא ימשיך להתקיים .

כבן לאב יליד טורקיה ולאם ילידת אלג'יר אני מתקומם נגד הסד ה"מזרחי" שסש"ש ודומיו דוחפים עדות נפרדות של העם היהודי אליו.
אגב, זה גם אבסורד גיאוגרפי: מדובר בעדות שחלקן מצוי דווקא בצד המערבי של ריכוזי היהודים בעולם הישן – קזבלנקה נמצאת כידוע אלפי ק"מ מערבה למינסק.

איזה מסגרת משותפת מתאימה, למשל, לעדות איראן ועיראק, או טורקיה ואלג'יר? לכל אחת שפה משלה, מנהגים משלה, במידה רבה גם מסורת דתית משלה.
לכל היותר אפשר לדבר על צפון אפריקאים, אבל גם בכך יש התנשאות מסוימת.

אז אל תקרא לי מזרחי, מר סש"ש!

בתור מרוקנית שגדלה לאבא מגמגם וצולע ברגל שמאל אין לי כל בעייה שיקראו לי בשמות כמו – מזרחית. כי בסופו של עניין כולנו כבר יודעים ולומדים שכולנו הגענו לכאן בשביל אותה מטרה – מדינה לכל יהודי ולא משנה אם הוא כזה או כזה או כזה או אחר, העיקר שהוא יהודי והכי חשוב שהוא בן אדם, או הומוספייאנס. הייתי מוסיפה גם שכתבתו של שיטרית עוררה כמה תגובות , שיטרית – כל הכבוד, הצלחת לגעת דרך כתבתך בדבר הזה שנקרא – מזרחיים, או אשכנזים, או ורודים, צהובים,שחורים – לא משנה, ואני, לא עליתי משם ולא נדדתי מאי שם, אני צעירה של דור גזעני ואני, אני לא רוצה להיות כזאת, לכן אני מזרחית שבחרה לחיות עם אשכנזי וייוולדו לנו ילדים אשכנזחיים

יש לו חזון של יצירת קהיליה יהודית "מזרחית " גאה שתהיה חלק בלתי נפרד מהאומה הערבית ושונה ממנה רק בדתה. שטרית מפתח תורה על עבר משותף לערבים וליהודים "בני עם ערב " ( הגדרה שלי ) שהיה תור זהב לשני הצדדים עד שבאו הציונים האירופים המנוולים בני עם שונה לחלוטין מהיהודים המזרחיים והרסו הכל .
תורה יפה וחזון יפה אבל מסופקני אם משהו יכול לצאת מכך שטרית אינו מבין כנראה את עוצמת העויינות הפנימית הקיימת בקרב הקהילות היהודיות "המזרחיות " בינן לבין עצמן
עויינות פנימית שרק חזון נרחב הרבה יותר מחזון "המזרחיות " שלו ( שמיותר לאמר שלא הייתה קיימת

מעולם עד שבאו שיטרית וידידיו והימציאו אותה
כנראה גם על סמך מודלים קיימים של "שחורים גאים " בארה"ב )יכול אולי לגשר עליהם.

לא יודע אם היתה עוינות, לא חשתי בכך בסביבתי, אבל מדובר בלי ספק בקהילות עם אופי ייחודי.

נטי –
>>> כי בסופו של עניין כולנו כבר יודעים ולומדים שכולנו הגענו לכאן בשביל אותה מטרה – מדינה לכל יהודי ולא משנה אם הוא כזה או כזה או כזה או אחר, העיקר שהוא יהודי והכי חשוב שהוא בן אדם…
הלוואי שכולנו היינו יודעים זאת.

כולנו לא יודעים זאת – זוהי תרכובתה של החברה, השוני, ההבדל, הפער, בהכל, לא רק בורוד, כהה, צהוב, לבן, בהכל ישנם פערים, אם לא היו אותם פערים לא היו קיימות הרבה תורות ותאוריות וניסוחים והגדרות, הסברים, ואולי אף דתות – אך ישנם פערים רק חבל שהם בוראים רע ולא טוב, כי אפשר ללמוד מכל יצור, בין אם הוא מהמזרח או מהמערב. לי למשל יש שלושה חתולים מדהימים, ואני לומדת מהם חיבור בו
זמני לכל החושים והם לומדים ממני לוח זמנים..
כמה נפלא שהכוכב מגוון,

ככה מדברים על אדם שמגדיר עצמו כ"פעיל צדק ושלום"?

הרי סמ"ש הוא קולו של המזרחי המקופח!

גם אם המזרחי הנ"ל נולד בכלל בארץ וההורים שלו עלו בגיל שש, (אבא מפולין) סמי שלנו (בש' שורקת) לא יניח לו לשכוח את זהותו ואת שורשיו ואת אהבתו לאחיו הערבים, שהאשכנזים הרעים מנסים להרוס.

והמזרחים – נענים לקריאתו בהמוניהם. האם "קדמה" לא היה מלא בתלמידים שקדנים? האם הורים יוצאי המזרח הקרוב לא התדפקו על דלתותיו, כדי להעניק לילדיהם חינוך מזרחי טהור, משוחרר מהשפעות "נאו נאציות"? (ההגדרה במקור, לצערי)

אה, לא. טוב, אז כנראה זה סתם עוד ליצן שמנסה לכפות על העולם האמיתי את התאוריות שלמד באוניברסיטה. ברוך הבא ל"רשימות" – פה תמצא חברים רבים כמוך, חמוד!

"סקא זה רע"

הם יודעים מתי הבשר מחכה להם בצלחת…
יש לי חתול אשכנזי, אחד מזרחי ואחד שלא יודע לשאול…

גם אתה כבר מתחיל להשמיץ את סמי שלנו ? ככה לסלף את ההיסטוריה ברגל גסה ? הרי "קדמה" היה הצלחה מסחררת, ונסגר רק עקב אינטריגות של אשכנזים רעים ואטומי לב, כפי שמתואר בקטע קורע הלב הבא:

http://www.kedma.co.il/Kedma/Kedma.htm
"בית-הספר קדמה בשכונת התקווה נסגר ומוריו ותלמידיו גורשו ממנו בינואר 1999, על-ידי ראש עיריית תל-אביב רון חולדאי ובתמיכתו של שר החינוך יצחק לוי. חיסול ביה"ס היה צפוי לאחר שנים של רדיפות, תיוג ושלילה מתמדת של ביה"ס והרעיונות הביקורתיים והאלטרנטיביים של קדמה בעיני תושבי השכונה, תל-אביב והמדינה בכלל. חיסול קדמה בשכונת התקווה הצטרף לחיסול קדמה בקריית-מלאכי ב-1995. הרדיפה והחיסול של קדמה נבע מהמבוכה והפחדים אליהם הוכנסה המערכת החינוכית הבלתי-שוויונית והאירופוצנטרית בישראל, שנחשפה על-ידי קדמה במלוא מערומיה".

מומלץ לך גם, בבון, לעיין בקטע הזה:
http://www.kedma.co.il/Kedma/Huldahi.htm
ולהיווכח שמשמיצנים כמוך, אשכנזים כמו יצחק לוי ופשיסטים כמו חולדאי (שלמראהו סמי שלנו נזכר בדוצ'ה ימ"ש) לא יצליחו לרפות את ידיהם המסוקסות של לוחמי השוויון והקידמה:
"לקחתם מאתנו את הקירות,לקחתם מאתנו את השולחנות, השלכתם אותנו לרחוב, הטחתם בנו מליון האשמות שווא, אך לעולם לעולם לא תצליחו לחסל אותנו! כי קדמה היא רוח חזקה בתוכנו ולא תצליחו לעקור אותה. קדמה היא הרוח שפקחה את עינינו ועיני אלפים רבים בישראל ולעולם לא תצליחו לעצום אותן שוב. אתם יכולים לסגור את הבניין של קדמה בשלשלאות ומנעולים, אך לא את הרוח של קדמה, לא את הרעיון. כי רעיון לא צריך בניין. הוא חי וצומח בלבנו ובראשנו וניקח אותו לכל מקום אליו נלך, כולנו: תלמידים, מורים והורים".

(בתקווה שזה מספיק גבוה, ליאור)

שאחרי הכל אני מכיר אותו רק מכתביו וממה שכתבו עליו . ואגב פירסמתי בעצמי בעבר באתר האינטרנט שלו.
אבל אעיר שמה שאני יודע עליו נובע מכמה מקורות שאפשר לחלק אותם לשני סוגים שונים באופן קוטבי :
הסוג הראשון הוא מאמרים שפורסמו עליו לאורך השנים במקומונים בעיקר בעיתון "העיר " ולאחרונה במאמר של פוריה גץ בספר "אדוני התרבות " שיצא לאור לאחרונה.
מהמקורות האלה אפשר להבין שסמי שטרית הוא דמות ענק גיבור עממי הנרדף בידי הממסד המושחת.
הסוג השני הוא שני ספרים אחד מהם ספרו של גדי טאוב "המרד השפוף " והשני ספרו של משה גרנות " עסקנים של אי שויון ".
שניהם אינם מציגים אותו ואת מפעלו בצורה חיובית ביותר .
איפה האמת ? מן הסתם כרגיל באמצע
אבל חוששני שהיא קרובה יותר לטענות המפורטות והלא מתלהמות שאותם מציגים טאוב וגרנות מאשר לצרחנות וההאשמות בגזענות של כל מתנגדיו של שטרית שאותם מציגים המקומונאים למינהם..
דבר אחד ברור: הממסד דווקא עזר לאורך כל הדרך לסמי שטרית ,עזר לו להקים את בית הספר "קדמה" על בסיס האידיאולוגיה המיוחדת והאנטי ממסדית שלו ואנשי מרץ שבעיריית תל אביב תמכו בו לאורך כל הדרך .
( מה שלא הפריע לסמי שלום שטרית לירוק בפרצופם ולפרסם הודעת שמחה לאיד כאשר הליכוד ניצח בבחירות את המערך ומרץ
סמי שלום שטרית אגב נעזר לאורך כל הדרך גם באשכנזי פרופסור סבירסקי אבל השניים הסתכסכו בינהם . בגלל מה ? על כך יש גדסאות שונות תלוי את מי שואלים .
אם להאמין לגירסה המפורטת של האירועים בקדמה של משה גרנות בספרו ( ואני מכיר את משה גרנות כאדם אמיןוישר ביותר ) כי אז אפשר לקבוע שסמי שטרית התגלה .
כמנהל מוסד ,גרוע
מה שלא הפריע לו להתגולל אחר כך על כל מי שאפשר ולהאשים את כולם בחיסול "קדמה " רק לא את עצמו .
גרנות אגב הואשם בגזענות בידי מקומונאים לאחר שפירסם את ספרו . אני יכול להעיד שאפשר להגיד על משה גרנות הרבה דברים אבל גזעני הוא לא
בכל אופן אפשר לקבוע שלאורך כל דרכו שטרית קיבל תקשורת חיובית ביותר ככל שדבריו נעשו יותר ויותר קיצוניים ופוגעניים בעוד שיריביו ותומכיו שהפכו ליריבים כמו סבירסקי וגרנות הוצגו לאורך כל הדרך כאויבי האנושות וכגזענים נאציים .
נראה ששלשטרית הייתה הרבה יותר גישה לכלי התקשורת המקומונאית מאשר ליריביו .

היה בסד ה"מזרחי", המתכחש לזהות העדתית הספציפית (וגם שגוי גיאוגרפית). זהו רעיון שדומה מדי לסד הישראלי-ציוני שסמי יוצא נגדו, אבל לא משרת מטרה מוגדרת ברורה כמו הסד ההוא.

אם הרעיון גרוע, הכישלון בוא יבוא.

יותר מעניין לדבר על חתולים. נטי, תסתכלי בבלוג של אבנר שץ, יש שם ציורי חתולים יפים שציירה בתו. (מאיזו עדה היא?).

שיטרית ניסה למעשה ליצור יש מאין זהות "מזרחית " חדשה מעוצבת על ידיו מבוססת כביכול על זהויות מזרחיות ישנות אבל למעשה מבוססת על הרעיונות של אנשי "ה"זהות השחורה החדשה" בארה"ב וכיוצא באלה .

לפני כמה שבועות נפל לידי ספר בשם "המהפכה האשכנזית " של אחד קלמן כצנלסון . אותו הספר דיבר על הדיכוי של בני האומה "האשכנזית " והמחיקת תרבותה בידי חבורת מנהיגים מנוולים ובידי .
המזרחיים למינהם ולדורותיהם
כאשר קראתי אותו חשבתי שיש כאן העתק מדוייק של הרעיונות של סמי שלום שטרית רק שהמילה "מזרחי " הוחלפה ב"אשכנזי "
כמובן שההבדל הגדול בין השניים היה שכצנלסון היה מוקצה מחמת מיאוס בתקשורת ותמיד התייחסו אליו בראיונות עימו כאל גרוע מתימהוני , בעוד שסמי שלום שטרית עם רעיונות דומים היה תמיד כוכב תקשורתי

גם אני רואה את הענין כמו אלי 666. יש בחוגים מסוימים (בעיקר אינטלקטואלים כביכול) נטיה להלביש על המצב בישראל תובנות שהועתקו ממקביליהם בארצות הברית ואירופה. הרבה יותר קל מאשר לחשוב לבד, הרי.

כשלמדנו לנווט בצבא, קראו לזה "לאנוס את המפה".

כך נפוצות ההשוואות בין השטחים לויטנאם ואלג'יר, למרות שהשוני עולה בהרבה על הדמיון, וכך אונסים סש"ש וחבורתו את המפה החברתית בישראל כדי שתזכיר את זו שבארה"ב – עד כדי השוואות מטומטמות בין העבדים השחורים שהובאו לארה"ב בכוח על מנת לשרת את האדם הלבן, לבין העליה מארצות המזרח.

למי אכפת שוויטנאם ואלג'יר היו בכלל ביבשת אחרת מארה"ב או צרפת, ואילו השטחים הם עשר דקות מגוש דן? מה זה משנה שהישוב בישראל קיבל על עצמו משטר צנע בכדי שיוכל לקלוט את העולים? הרבה יותר קל להשתמש בתאוריות אינסטנט, מיובאות, מאשר ממש לנסות לחשוב ולהבין את המקום שאתה גר בו.

העובדה שדוקא שני האקדמאים הבולטים ברשימות – שטרית וכרמי – הם גם אלו שחוסמים את האתרים שלהם לתגובות, מעוררת מחשבות עגומות על מעופשות השיח האקדמי בארץ. מן הסתם הרבה יותר קל לעשות רושם על סטודנטים פעורי עינים מאשר להגן על התאוריות שלך מול הגולשים ברשת, הא סמי?

(רק תגידו לי שהוא פוחד מתגובות בוטות)

מחיקתה של התרבות האשכנזית, ושפתה היפה, היא מציאות שאין להכחיש. (אם כי גם אין להאשים בה את המזרחיים).
העלייה הרוסית של ימינו היא אולי הראשונה שלא עמדה בלחץ חיצוני כה חזק להפוך לישראלית, ואצלה התהליך איטי ומדורג – וטוב שכך. אבל עולי שנות השלושים, הארבעים והחמישים – מכל הארצות – נדחקו לזנוח במהירות את תרבותם ומורשתם לטובת הישראליות. כור היתוך קראו לזה. והיה לזה מחיר כבד, אולי נמנע – אבל זה לא קרה מכוונת זדון.

וזו הסיבה שסמי האקדמאי לא מאפשר לך ולדומיך להגיב. או במילים שלו: " הם (המגיבים) קוראים לזה עממיות, אני קורא לזה ניאו פאשיזם". אולי, אם תפשוט את המדים החומים ותעבור לקז'ואל פריידי, אז הוא וכרמי יתרצו.

התשובה לשאלה מאיזו עדה איילת מסובכת מאוד:
על קצה המזלג , מעורבות בעניין הנקודות הגיאוגרפיות הבאות: האי קורפו, קרקוב, אלכסנדריה, איסטנבול, קאלארש (קישינב ), וגם חאלב – עד כאן ברור מוצאה?

אהמ אהמ………..אני צברית גאה וזהו!!1
לא שומדבר אחר.
אז זהו זה לא פולניה לא תמניה ולא מרוקאית

איפה נעלמת יא בנאדם?!

קישור הבאת – שפתיים ישקו. באמת אחד הדברים הכי מבדחים שראיתי לאחרונה – בטח תסכים שהאקדמיה היא הפרודיה הכי משעשעת על עצמה שאפשר לבקש.

הכי אהבתי את "הבחנתי, כתמיד, בעובדה המצערת שחברתי ואני הננו המזרחיות הנראות היחידות באולם". המזרחיות הנראות – להבדיל מאותם נחותי הגזע שדם אשכנזי התערבב בעורקיהם, וגנים פולנים פגמו לנצח בדנ"א שלהם ושל צאצאיהם. בחיי, יש צחוקים שם בעוקץ הזה… צריך לקפוץ לבקר שם פעם

הי ,
שאלת מאיזו עדה אני?
אז ככה – אבי הוא יליד קזבלנקה ואימי היא
ילידת הארץ, אך אימה היא ילידת מרקש – הערים האלה נמצאות במרוקו ,עכשיו גם אפשר לבקר בהן, יש מה לראות…
ראיתי את ציוריה של איילת, את החתולים, אכן, ציורים יפים, ו..כן, חתולים מעניינים אותי יותר
מעדות/צבעים וכאלה וכאלה..

החתולים יפים מאד.

כמובן לא באמת עניין אותי מאיזו עדה הציירת הצעירה, שאלתי בציניות. אבל התשובות של איילת ושל גברת שץ מחזקות את הצד של שוללי העדתיות והמזרחיוּת כדגל, יותר מאלף טיעונים מחוכמים.
אם כי אין פה ממש ויכוח – סש"ש לא מנצל את הבמה להתעמת עם מבקריו.

נטי – לא שאלתי, כי אמרת בעצמך קודם, וגם כי זה באמת לא חשוב במיוחד. את מוצאי שלי הזכרתי רק כחלק מן ההתנגדות שלי לתווית המזרחית הפיקטיבית במידה רבה.

לגבי פרשת שטרית , זו הדרך שבה התקשורת קיבלה ללא כל ביקורת את עמדתו במאבקיו המרובים עם סבירסקי עם העירייה עם כל מי שרק אפשר בכל פעם שהיה לו עימות עם מישהו סמי שטרית הוצג כאיש שאינו יכול לטעות .
בכל םעם שמישהו העז לצייץ משהו כנגדו האיש הוצג כגזען חשוך הן בידי שטרית והן בידי המקומונאים
זה נעשה לא פוליטיקאלי קורקט לטעון בכלי התקשורת שייתכן שסמי שטרית אינו צודק בכל מילה ומילה שלו
הוא חירף וגידף את כל מי שרק אפשר והוצג כקדוש מעונה על כל צעד ושעל וזאת למרות שהממסד יצא מגדרו כדי לסייע לו בכל מה שרק אפשר .

פעם, בזמנים חשוכים יותר, היו אומרים על מישהו שהוא בסה"כ מרוקאי עצ'בני, מתלהם, גס רוח ולא חכם במיוחד.

היום התקדמנו. מעתה אמור: הוא מורה, משורר, חוקר החברה והתרבות בישראל, ופעיל למען צדק ושלום.

לגבי בית ספר "קדמה " ושטרית שיעניינו את הקוראים.
. למרות ההסתה העדתית המזוויעה והבלתי נפסקת של שטרית ותורת השנאה שהפיץ שעניינה הועבר לבדיקת היועץ המשפטי של משרד החינוך למרות שכל הצהרות החינוך שלו הן חסרות כל ערך שהוא טחמרות שלא הייתה בידו תעודת הוראה כנדרש למרות זאת קיבל כאשר נפתח עבורו בית ספר "קדמה " תנאים ששום מנהל בית ספר במערכת החינוך לא קיבל כמוהם.
בית הספר קיבל מיידית מעמד של מוסד ממלכתי "ניסויי " מעמד שמוסדות אחרים נלחמו עליו ולא קיבלו מעולם שכן הוא מוסיף 25$ לתקציב.
למרות שבית הספר היה בניהול עמותה העירייה שילמה את שכירות המבנה של בית ספר "קדמה" שיפצה אותו כיסתה את הוצאות הארנונה החשמל הביטוח והתפעול השוטף של הבניין והתחייבה לכסות את מחצית הגרעונות אם יהיו.
העמותה של שטרית שאספה תרומות מגורמים שונים סירבה לתת כל דיו וחשבון על מעשיה ואיש אינו יודע מה עלה בגורל כספים אלה .
בית הספר קיבל ממשרד החינוך מענקים ענקיים ותקציבים שונים שבדיאבד התברר שלא שולמו למטרות שלהם ניתנו כמו קניית ספרים וציוד אלא לכיסוי חובות שאיש ( למעט אולי שטרית ) אינו יודע כיצד נצברו .
לאחר שהחלה הפעילות בבית הספר היא הפכה "לסודית " העמותה סירבה לתת לנציגי משרד החינוך בהתחמקויות וסירובים שונים לבדוק את הנעשה שם.
אבל למרות התקציבים המנופחים ולמרות תרומות שהעמותה קיבלה מהארץ ומחו"ל בית הספר היה תדיר בחובות והפתרון שנמצא עבור הנושים היה לשלוח אותם לעיריה שתכסה את כל החובות .
כתוצאה התפטר סמי שטרית מניהול המוסד ב-1996..
הוא התפטר בראש ובראשונה מאחר שנמצא מעבר לכל ספק כמנהל כושל ביותר שנכשל לגבי כל מה שהבטיח.
בהמשך מונתה לבית הספר מנהלת חדשה כרמי רותם ילידת שכונת התקווה .
שטרית הסית כנגדה את המורים והתלמידים שעוד נשארו במקום והם היו מקללים אותה וצורחים עליה בקולי קולות . שטרית ציווה על כולם שלא לשתף פעולה עימה. וניהל כנגדה מסע טרור. כך למשל עוזרת של שטרית קראה לעברה של מורה "אשכנזיה " במקום "הייל היטלר " .שטרית יצר במקום משטמה מפלצתית כלפי אשכנזים ואנשי הממסד.
והממסד שתק כל הזמן .
בדיאבד התברר שאנשי העמותה קיבלו תשלומים שונים על שעות שבהם לא עבדו ומשכורות מנופחות שלא היגיעו להם כלל מתקציב העירייה.
לבסוף סגרה העירייה את בית הספר "קדמה " שההורים במקום לא היו מוכנים לשלוח אליו את ילדיהם ביודעם על האנרכיה במקום אנרכיה ואווירת שנאה שנוצרה כולה בידי סמי שטרית .
סמי שלום שטרית הוא כישלון גמור ומוחלט כמחנך וכמנהל אדם שלא הצליח לקיים שום דבר ממה שהטיף לו הוא האיש שהבטיח שיראה לממסד אם רק ינתן לו הכסף הדרוש כדי לחנך את בני המזרח כמו שצריך חינוך מופרד ומבודד נכשל גם בכך.
הוא ניסה לבנות חינוך בשנאה ובהסתה ונכשל.
ולאחר שהזיק והסית לגזענות ותמרן את חסידיו השוטים לאלימות ,ולאחר שסחט את קופת המדינה מבלי שהצליח להראות שום "קבלה " לאחר כל אלה עוד יש לו את החוצפה שלא תיאמן לעמוד בשער כ"מוכיח"
האיש הוא עסקן ציני שיעשה הכל כדי שבעיה אמיתית וכואבת של החברה הישראלית תלך ותעצים ,תלך ותחריף כדי שהוא ושכמותו יוכלו לצאת ממנה ברווח כספי ובמעמד חברתי.

אמור לרמז למשה גרנות . אבל מסופקני אם משה גרנות
האמיתי היה כותב בצורה כזאת מן הסתם זהו שם בדוי ומטעה.

פנינים נבחרות מספרו של ד"ר משה גרנות (מפקח במשרד החינוך!):
עסקני הקיפוח, שיח של הסתה וגזענות

ע"פ מוציאי הספר (ראו כריכה אחורית): "ד"ר גרנות עשה לו שם ככותב ללא חת החושף את הלקוי והרעוע במה שנחשב כנכסי צאן ברזל של התרבות הישראלית המתחדשת… הספר מתיימר לנתח את שורשי השנאה העדתית וחושף את מניעיה האפלים".

· ע"מ 16-17: "קורות העיתים זימנו כאן "תאונה חברתית" נוראה: מי שהגיע לארץ מאוחר יחסית, יוצאי ארצות האיסלם, היו גם פחות מוכנים תרבותית וטכנולוגית להתמודד עם צרכיה של מדינה חדשה… האירופאים הקדימו בזמן, ברעיון ובכוח הביצוע… הסתבר להם (למזרחים) באורח מכאיב למדי שהם אינם חלק מהאפוס האדיר המתחבר כאן במולדת (מפרט- לא הקימו ישובים, לא היו בפלמ"ח, לא הנהיגו את הישוב החדש, לא פיקדו על גדודים במלחמת השחרור, לא יסדו אוניברסיטאות ומכוני מחקר, לא כתבו את ספרי הלמוד)… קשה להשלים עם מצב שבו אתה נחשב לסרח עודף, ואף אחד אינו אשם בתקלה, ועל כן, כנראה, נוצרה התיאוריה חסרת השחר בדבר קנוניה שכביכול נרקחה לנשל את המזרחים"
· בע"מ 19-28 מביא המחבר ציטוטים מאנשים המוגדרים על ידו כ"עסקני הקיפוח", אנשים המזוהים עם השמאל המזרחי-אנטי/פוסט ציוני וכן עם אנשי ש"ס. מרבית הדוברים מבטאים דעות אנטי ממסדיות, אנטי ציוניות ואנטי אשכנזיות => עצם הצמדת הטיעונים החברתיים לגבי פער וקיפוח עדתי אל טיעוני השמאל המזרחי-אנטי/פוסט ציוני ואלו של ש"ס יוצרים דה-לגיטמציה של הטיעונים לגבי הפער העדתי.
· ע"מ 29: רצה שר ההיסטוריה, לאסונה של החברה הישראלית..שבין העדות האירופאיות לבין העדות שהגיעו מארצות האיסלאם היה פער איכותי וכמותי אדיר"
· ע"מ 29-30: הטענה בדבר כוח עבודה זול, שכביכול האשכנזים קיוו להשיג ע"י הבאת המזרחים לארץ, היא שקר חסר רגליים: בסוף שנות הארבעים ותחילת שנות החמישים היה בארץ חוסר עבודה (אבטלה) נורא…איך זה עלה בדעתם (של האשכנזים) רעיון כה מטומטם להביא למעלה מ 700,000 עולים מארצות האיסלאם כשהארץ סובלת מאבטלה נוראה… מסתבר כי חסידיהם (של "עסקני הקיפוח") מקבלים את הטענה ולא נכנסים לבירור ה"קטנות".
· ע"מ 31-32: ב 1939 …אחוז היהודים בני ארצות האיסלאם באסיה ואפריקה לא עלה על 10 , אפילו מהטעם הזה הטענה של סמי שלום שטרית וחבריו בדבר העלמת חלקה של יהדות המזרח בהיסטוריה היהודית היא חסרת בסיס: יהדות המזרח הייתה באמת חלק קטן מתוך העם… אך לא רק זאת, מסתבר שבזמן הקריטי להיוצרות ישוב יהודי בא"י, ישוב שיוביל אח"כ להקמת המדינה, יהדות ארצות האיסלאם כמעט שלא לקחה במפעל זה חלק: בשנים 1919-1948 עלו מאסיה ואפריקה 10.4% מכלל העולים" (הערה שלי:מה לגבי האוכלוסיה המזרחית-ספרדית ותיקה בא"י ?) "הם פשוט לא היו ברגעים החשובים של ההיסטוריה היהודית המתחדשת… רובם הגיעו כשהמדינה כבר הייתה עובדה, כאשר כבר הוקז הדם (!) והוקרב הקורבן הנורא…כשכבר נוסד צה"ל…כשכבר למעלה מדור פועלים הטכניון, האונ' העברית ומכוני המחקר".
· ע"מ 33: "נכון שהיו גם אישים מארצות האיסלאם שהיו פעילים במפעל הציוני, אך הרוב המכריע והמוחלט..ע"י יהודים ארופאים… אל מול מפעלם של אלה (מפרט: הרצל, בן-גוריון, ז'בוטינסקי וכ') לא ניתן להעמיד שום הגות או מעשה של יהודי בן ארצות האיסלאם במאה השנים האחרונות".
· ע"מ 34: "עד סוף שנות ה 60 תחילת ה 70 כמעט שאין למצוא סופרים עבריים שהם או אבותיהם לא עלו מארצות אירופה… עלול להיוצר הרושם שעלו מארצות האיסלאם מאות ואלפי סופרים ידועי שם , וכאן בתחבולה נכלנית השתיקו אותם והעלימו את יצירותיהם. תרבות אי אפשר למחוק (הערה שלי: מעניין מה יגידו תרבויות שנמחקו, דוגמת הטיבטים תחת סין וכ')… אם האימה הקומניסטית לא אטמה את מעיין יצירתם (של יוצרים בברה"מ הקומניסטית) הרי שגם מעיין היצירה של יוצר תימני או מרוקאי לא היה נאטם – אילו באמת היה קם יצור כזה… ".
· בע"מ 34-38 מביא המחבר דוגמאות לפיגור הרוחני-תרבותי של תרבות המזרחים: "…במלחמת העולם השנייה נלחמו בצבא האדום קרוב לחצי מליון חיילים יהודים…473 גנרלים יהודים…אישים כמו יצחק שדה, יגאל אלון, יעקב דורי… קיבלו את דרגותיהם הגבוהות לא משום שהם אשכנזים אלא משום תרומתם לביטחון המדינה בעת מלחמת השחרור ואחריה. צר לי מאוד לציין, אבל מארץ אסלמית כמו תימן למשל, לא הגיע אף רב טוראי אחד, והנה, בתקופה קצרה יחסית… יש…גנרלים ממוצא תימני ומשאר ארצות האיסלאם".
· ע"מ 37-38: " בשמונים השנים הראשונות לקיומו של פרס נובל … הוענקו 79 פרסים ליהודים… אף אחד מחתני הפרס לא נולדו בארץ מוסלמית… שום יהודי יליד ארץ מוסלמית במאה השנים האחרונות לא הגיע לרמת הישגים אפילו קרובה לזו של האישים שרשימה חלקית שלהם הוזכרה לעיל (פרויד, קפקא, אינשטיין ועוד)… איני אומר זאת מתוך שמחה לאיד …צר לי מאוד, אבל באמת ארצות האיסלאם, מהאוקינוס האטלנטי ועד האוקינוס ההודי הן מהארצות המפגרות ביותר בעולם ( הערה שלי: סוף סוף בנאדם שמבין מהי רב תרבותיות !)… עולם פרימיטיבי ואכזר, שעיקר "יצואם" הוא טרור בינלאומי ושנאה אל המערב העשיר והמצליח" (ומשם הגיעו הורינו – אז מה זה אומר עליהם?).
· ע"מ 38-39: "…עובדה היסטורית היא שמקומות אלו (ארצות האיסלאם) שקעו בתרדמה עמוקה מבחינה תרבותית ש… אף הסיגה את עמיהם, ובתוכם העדה היהודית, מאות שנים לאחור… את העוני, הבערות והנחשלות הביאו בני עדות המזרח מארצותיהם… בא"י הם זכו לקידום שבשום דרך ואופן לא היו מגיעים אליו בארצות מוצאם".
· בע"מ 39-42 מצוטטים אלי ויזל ושליחי הסוכנות שביקרו במרוקו וארצות צפון אפריקה ומתארים עוני, צפיפות, לכלוך, מחלות, רעב (ע"פ אלי ויזל – יותר מכל גטו או מחנה ריכוז) אימה והשפלות מהערבים.
· ע"מ 42-43: "אחת הטענות של "עסקני הקיפוח" כנגד "הממסד האשכנזי" היא שהפשע הגואה בעדות המזרח נובע מהאפליה והדיכוי אותם חוו עם בואם לישראל… יש "חדשות" בשביל כל המבקשים לטפל על נקלה בבעיה מורכבת זאת: זונות היו גם במרוקו, יש תיעוד, יש ממצאים סטטיסטיים ותמונות – בשנות החמישים 4% (!) מהאוכ' היהודית במרוקו עסקה בזנות (הערה שלי: המחבר מסתמך כאן על עיתון "כל העיר" – מקור אקדמי מוסמך לכל הדעות)… היו גנבים מרוקאים ושודדים מרוקאים וכל פשע שניתן להעלות על הדעת העלו איתם המרוקאים ממרוקו, כמו שקרה לכל עדת מצוקה שהגיעה לארץ… הגיעו נחשולי העליה מארצות המצוקה האסלאמיות, ושוב הוכה הישוב תדהמה לנוכח מראה בני אדם ברמת ניוול כלכלי, רוחני ומוסרי שלא תיאמן ".
· בע"מ 44-47 מביא המחבר ציטוטים מספריהם של סמי מיכאל ושושנה בסין-נדב (שניהם ממוצא מזרחי) המתארים שכונות מלוכלכות, חוסר חמימות משפחתית, אדישות ואנוכיות של האבות כלפי הילדים ועוד – ומסכם: "… הורים גוזלים אוכל נפש מעולליהם! הרי לכם תרבות שדוכאה ע"י האשכנזים!… צר לי, אבל עם כל האחווה…הרי שעם "תרבות" כזאת, שבה הגבר הוא האדון העריץ של האשה, שבה משיאים ילדים באונס לזקנים, שבה אבות מוכרים את בנותיהם למרבה במחיר… שבה אב גוזל אוכל נפש מילדיו התינוקות – עם "תרבות" כזו אינני מוכן להסכין ".
· ע"מ 48: " אין כוונת הדברים לצייר תמונת שחור לבן… הכל יודעים שהיו ריכוזי אוכלוסיה יהודית במז' ארופה שסבלו מניוון כלכלי נורא וכן שהיו ריכוזי יהודים מארצות המזרח שנהנו מחיי שפע ותרבות …אחוז האנלפבתים באותן שנים ראשונות בין העולים האשכנזים היה נמוך בצורה משמעותית מזה שבין העולים המזרחיים".
· ע"מ 65-66: המחבר מספר מניסיונו האישי כילד ששהה מספר שבועות במעברה על קבוצת עולים מזרחיים שהגיעה למעברה: מלוכלכים, מנוזלים, מסריחים, אלימים ועוד: "עיניהם ופיהם זלגו נוזל מבהיל צמיג ירקרק צהוב, ומאחורי כותנתם הארוכה והמזוהמת (לא היו להם מן הסתם תחתונים או מכנסיים) היו כתמים ענקיים של הפרשות שלא נוקו (הערה שלי: אין הספק כי המחבר יכל לסייע לגבלס וגרינג, לו חי בזמן הנכון)…הסתכלנו עליהם בפלצות גמורה…מהרגע שהגיעו לא ניתן היה להתקרב לברזי המים ולא לבתי השימוש, שהפכו למחראות נודפות סירחון למרחוק… לא חסרו אנלפבתים בין המז' ארופאים, אבל אלה היו מיעוט מבוטל… מצב כזה, שכל המשפחות (המזרחיות)… חותמות באגודל, זה דבר שקשה היה לעכל… עיקר התקלה היה בכך שהם לא הכירו בתקפות הסדר שהמחלקים ניסו להשליט" בהמשך מספר המחבר איך מיד הבינו הוריו כי חייבים לברוח מהמעברה ואיך אביו יצא לסייר בארץ והצליח למצוא מושב עובדים בעמק שהסכים לקבל אותם.
· ע"מ 73: " הנה החברה הישראלית באמת איננה מחלקת אשראי ע"פ מוצא. מי שמשקיע – מצליח, למרות מוצאו העדתי, ומי שרוצה לשנוא – שונא, אך זו לא תוביל אותו לעולם לנתיב ההצלחה במדע או באמנות".
· ע"מ 78: בהקשר לפרשת עוזי משולם – "… שאלת ילדי תימן החטופים משנות החמישים (עלילה המזכירה באופייה את עלילות הדם כנגד היהודים בימי הביניים ועד העת החדשה".
· ע"מ 82-83: "דוד בן-גוריון אמר…"גם העולה ממרוקו שנראה כאילו פרא אדם, שלא קרא ספר מימיו…ואינו יודע להתפלל – עומדת גם מאחוריו ביודעין ובלא יודעין שכינה של אלפי שנים"… אי אפשר להחביא תרבות במשך עשרות שנים – מה שראו דוד בן-גוריון ובני דורו הוא עשרות אלפי בני אדם חסרי כל אוריינות. בניהם ונכדיהם למדו קרוא וכתוב, והתעוררו לשאול אחרי שניים שלושה עשורים – איפה התרבות שלנו? אם איננה , מן הסתם דיכאוה האשכנזים. זה פתרון קל ולא כואב אך שקרי..".

· ע"מ 83: "נכון שבאותם ימים דיברו חוקרים ועיתונאים על "מנטליות פרימיטיבית", על "נחשלות" תרבותית, מוסרית והיגיינית, על זוהמה, שתייה לשוכרה ועל זנות, על הכאת פקידי סוכנות, על מחלות עור, עיניים ומין, על עצלות, בריונות ושנאת עבודה, על כך שרובם ככולם חסרי כל מקצוע, והגיעו לכאן עניים מרודים, על כך שנשקפת סכנה אמיתי לתרבות האירופאית השלטת בארץ. היום, כאשר יש מוסדות בריאות לכל ובי"ס לכל, וגם פרנסה לא חסרה… נראית התמונה דלעיל בלתי מתקבלת על הדעת, אבל אני הייתי שם וראיתי זאת במו עיני, ואני מעיד כי חוקרים ועיתונאים אלה רק אפס קצהו תארו… את הצואה הדבוקה לכותנות הפעוטות שאיש לא דאג להם אפילו לאוכל נפש, ואת המבוגרים מכים את מחלקי המזון וחוטפים אותו מידיהם, את מכירת המזון תמורת עראק. בניהם ונכדיהם של אותם עולים נפגעים עד עומק הלב ושואלים את הוריהם: כאלה הייתם? … יש מי שמודה, כמו רן כהן, המעיד על עצמו שהמעבר מבגדאד לקיבוץ גן שמואל היה בשבילו… קפיצת הדרך של 300 שנה … ויש מי שטוען בתוקף שהיתה לאבותיו תרבות עדיפה, שהאשכנזים ברשעותם דיכאו והעלימו אותה. אלה האחרונים דנים עצמם להסתגר בעולם של שקר, שפירותיו הם שנאה וחורבן.
· ע"מ 87: " אילו קם איש רוח מבני עדות המזרח ודורש להפסיק את מחול השדים הזה של הסתה עדתית… אילו אמר שהוא מתבייש שבני עדתו ירדו לרמה כל כך נמוכה של שנאה – סביר להניח שספר זה לא היה בא לעולם. אך האיש הזה לא קם" ( הערה שלי: עכשיו אנו סוף סוף מבינים מדוע נכתב הספר: לא קם איש רוח מזרחי מבויש מספיק).
· בע"מ 94 מצטט המחבר את אלי חמו ותקווה לוי (מזרחים המזוהים עם השמאל הקיצוני) המגדירים את האשכנזים כאויבם. מכאן משליך המחבר על כלל המזרחים וכן על תהליך חשיבתם: "מסתבר שהעולים המזרחים סמנו מיד עם עלייתם לארץ את ה"אויב" שלהם ולא ממש נזקקו ל"ראיות" כדי לתרץ את שנאתם".
· ע"מ 101: "… והרי ידוע לכל… כי באוניברסיטאות יש "אפליה מתקנת" בפקולטות היוקרתיות, וכי ניתן להשיג מלגות "עדתיות" רק אם המבקש הוא מזרחי. אני יודע זאת מנסיון אישי, אבל נוח לי להביא את עדותה של שולמית אלוני בנדון: "גם אני באתי מעוני וממצוקה… עשיתי ספונג'ה כדי לממן את לימודי. הרי אני לא מרוקאית אז לא נתנו לי מלגה, כי המרוקאים המקופחים קיבלו את המלגות".
· ע"מ 103: "חוסר אוריינות ואנאלפביתיות אצל יוצאי ארצות האיסלאם, מסתבר, לא היתה תופעה שולית. לעומת זאת, השכלתם העברית של כל מנהיגי המדינה האשכנזים לא הוענקה להם ע"י המדינה. הם ידעו עברית מן הבית עשרות שנים לפני שהמדינה קמה… רחל לא קיבלה מלגה מיוחדת מהממסד האשכנזי ללמוד עברית כדי להפוך ברבות הימים למשוררת… אלתרמן… לאה גולדברג… ביאליק… גם כאן הפער אדיר בין מי שחיבר את היצירות ובין מי שלא ידע לקרוא אותן".
· בע"מ 111 מביא המחבר דוגמאות לזמרים מזרחים (יהורם גאון, זוהר ארגוב, אריאל זילבר, אושיק לוי, יגאל בשן, עפרה חזה, קובי אוז, זהבה בן וכ') כאסמכתא: "איך בדיוק פעלה "האפליה הגזענית" של האשכנזים אם תוך זמן קצר כל כך כמעט שאין למצוא על הבימות זמרים שאינם מזרחים?… תרבות היא לא עניין של החלטה אלא עניין של היצע וביקוש".
· ע"מ 135-137: " עסקני הקיפוח טיפחו 2 אגדות המבוססות על רסיסי אמיתות, הרבה דמיון ואף על שקרים של ממש. האגדה האחת מספרת שהממסד האשכנזי התנכל למסורת הדתית-תרבותית של בני עדות המזרח, אילצו אותם להיתחלן, בכך גרמו להם משבר זהות אשר דרדר אותם לשפל המדרגה החברתי… נכון שבקיבוץ של השומר הצעיר לא הניחו תפילין… יש רסיס של אמת בטענה בדבר העברת הילדים על דתם, אין ספק שמרביתם עברו משבר לא פשוט, ולחלקם נשארה צלקת לכל ימי חייהם, אבל באמת מה היתה הברירה? הקיבוצים והמושבים רצו בכל מאודם לעזור לאנשי המעברות שחיו בתנאים מחפירים… אך לא יכלו שלא לחנך את הילדים האלה ע"פ מצפונם ואמונתם. הם לא יכלו ולא רצו לעשות שקר בנפשם (הערה שלי: ועשו שקר בנפשם של הילדים? )… הורים שלא היו מעונינים בחינוך הזה היו יכולים להחזיר את ילדיהם לבתיהם".
· ע"מ 142: "כאן אתרכז ברדיפת השלום כביכול של המזרחים… על סמך מה היא מתבססת? על הקריאות "מוות לערבים" הנשמעות אחרי כל פיגוע חבלני, באסיפות בחירות ובמגרשי כדורגל? או שמא על היחס החם שיש להם כלפי אחיהם האשכנזים, שלמרות כל טענות הסרק המוטחות כלפיהם, הרי האמת היא שהם חסכו מפיהם ומפי ילדיהם כדי שיהיה מה לאכול לאחיהם שבאו חסרי כל מארצות ערב"
· ע"מ 146-147: "… בכל מקום בו רוצים "עסקני הקיפוח" להצביע על "עוול" שמקורו באשכנזים- מסתברים שהם נתקלים , שלא בטובתם, דווקא במזרחים… ובכן, יש פתרון! המוח קודח השנאה שלהם לא יוותר לעולם על "האויב" שהמציאו כדי ללבות שנאה ופירוד. הם המציאו מונח… "מזרחים משתכנזים", כביכול, האשכנזיות היא מחלה חברתית נוראה, בדומה למחלת רוח… מזרחי טוב בעינם הוא בעל מודעות לכך שהופלה, הושפל, שיודע מי אשם וחדור נחישות להפוך את היוצרות…"
· בע"מ 149 מצטט המחבר מדבריו של סמי שלום שטרית המציג את גישתו לפיה קיימת אירופוצנטריות בטלוויזיה הישראלית, הצגה פטרנליסטית וסטריאוטיפית של המזרחים ותרבותם וכי דרוש מינוי עורכים מזרחיים בלתי מחוקים (הכוונה לבעלי מודעות חב'-מז'): "הבה ננתח את דבריו של סמי… במודעות המכרזים לעורכים… תנאי ראשון הוא שהמועמד יהיה מזרחי… אבל לא סתם מזרחי אלא מזרחי שאיננו מחוק, כלומר, יצטרכו לשאול אותו אם הוא מסכים למרד נוסח סמי שטרית".
· ע"מ 154: "וכן נשאלות מאליהן שאלות: למה לאשכנזים "לשכנז" את המזרחים אם האשכנזים גזענים רשעים… אם בקלות כזו הם מקבלים אותם לחיקם ו"מעניקים" להם עמדות בכירות בכל תחום?".
· ע"מ 156: המחבר מצטט את סמי שלום-שטרית: " המזרחים הם רק סבלים וחיילים, נושאי הפוסטרים או האקדחים" ומגיב: "כדי להוציא לאשכנזים עין אחת מוכנים "עסקני הקיפוח" להוציא לעצמם שתי עיניים. המזרחים אליבא דה סמי שטרית הם חבורה של אנשים חסרי דעה, אופי, חוט שדרה והבנה מינימאלית".
· ע"מ 164: " נראה לי שהמשימה העומדת עתה בפני המורה העברי… היא להדביר את "ההווי העדתי בביה"ס, ומשם בחברה הישראלית בכלל".
· ע"מ 166: "חזרתי על כך מספר פעמים בחיבור זה: אינני מאמין שמישהו לא זכה ליחס שקיווה רק משום המוצא העדתי, אם לא נלוותה לכך התנהגות בוטה או תביעות חסרות שחר" (הערה שלי: כלומר – אין אפליה על רקע עדתי ואם היתה כזו זה בטח כי האדם היה אלים, וולגרי או פנטזיונר. מעניין שכבר בעת שליחת קורות חייו הוא גילה את כל התכונות הללו ולכן נפסל מלהגיע לראיון).
· ע"מ 172: :"מן הדין שסוף סוף ידונו באותם מאפייני משנה של עדות מסוימות, הגורמים להן לפיגור חברתי וכלכלי. אינני חושב שזה ייהפך לאירוע טראומטי אם התלמידים יבקשו לחקור את "הסוד" שבגללו הגיעו האשכנזים לרבדים העליונים של החברה. לא חובה רק לקנא ולשנוא, מותר גם להסתכל אל העובדות כמו שהן וללמוד מהן לקח לעתיד… מן הדין אולי לאמץ קצת מן הערכים שהביאו את יוצאי אירופה להצלחה הגדולה בארץ… כוונתי לחשיבות הרבה שמעניקים ה"אירופים" להשכלה, לכך שבמשפחה ה"אירופית" הילד במרכז… ולא האב הגבר, לכך שגם אם לא היה שיויון בין המינים, הנה גם לא היה דיכוי גופני ורוחני של האשה… לכך שרוב ה"אירופאים" המצליחים הם חילונים ובזים בוז עמוק לאמונות חשוכות".
· ע"מ 173: יוצאי אירופה החיים בארץ הגיעו להישגים אדירים, בעיקר משום שראו כאידיאל את התרבות האירופאית… מי שמתעקש "אידיאולוגית" לחקות את תרבות המזרח, ולפסול את תרבות המערב – אין לו ברירה אלא לראות בתרבות השרויה בארצותיהם של קדאפי, אסד וסדאם חוסים אידיאל".

סיכום:
הספר בן 174 עמודים אבל נראה לי שכבר הצלחתם להבין את המסר: אדם שהשנאה ותחושות הנחיתות מפעמות בו , הוא אף מדגיש כיצד אימץ את הסטריאוטיפ השלילי כלפי הרומנים – בני עדתו – איך הקפיד להסתיר במשך השנים את מוצאו, ואיך הוא חש עד היום תחושת מבוכה והשפלה כשמישהו "מחטט" כדבריו במוצאו (מדוע זו סיבה לבושה או השפלה?). המחבר כותב באופן שטחי ורגשי, לחלק ניכר מדבריו אין סימוכין למעט התרשמותו האישית, דברי אנשים בודדים שלדעתו מיצגים קהל רב או סימוכין ממקורות לא בהכרח אמינים.

משה גרנות
סמטת המעלות 7, ת.ד. 6336, רמת השרון 47163,
טל. 03-5494915.

סופר, חוקר, מפקח במשרד החינוך, מחבר ספרי לימוד, הגות ומחקר בתחום הספרות.

מספריו:
הוצאת כנרת: "פטיטון בטיפת הטל". הוצאת מסדה: "הדמעות הטובות של ערגה". הוצאת דני ספרים: "מיקינרו". הוצאת כתר: "להיות כמו כולם". הוצאת תמוז/סטימצקי: "הנדר". הוצאת עקד: "האב קובלסקי".

קהל היעד: תלמידי כיתות א'-י"א.

נושאי המפגשים:
ליסודי – שעת סיפור ושיחות המאירות את הראייה השונה אצל המבוגר ואצל הילד, וזאת בעקבות שלושה הספרים הראשונים; לחטיבת הביניים – קשיי ילד, עולה חדש מרומניה, להתערות בישראל ("להיות כמו כולם"); יתום מפרעות בית החלוץ ביפו, במאורעות תרפ"א, הופך ללוחם מחתרת אמיץ ("הנדר"); לחטיבה העליונה – לנערה פולניה, הגרה בביתו של כומר, נודע שהיא פליטה יהודיה מהשואה, דרכה לארץ-ישראל ("האב קובלסקי").

יצא לי לצערי לעבוד תחת פיקוחו של איש האשכולות הזה גרנות במרכז הארץ. עוד לפני שקראתי מלה אחת מהדברים האובססיביים האלה שלו שפורסמו כאן, כבר אז ראיתי אצלו משהו נוירוטי לגמרי בעיסוק שלו עם עצמו וזהותו והישגיו וכבודו. גבר דוחה. אדם חסר עמוד שדרה לחלוטין, שמציע עצמו כמשרתם של החזקים תמיד, כמו שהיה במקרה שלי. פשוט עלוב נפש. ועכשיו כשאני קוראת כאן את הדברים המחליאים שלו על התימנים והעולים המזרחים, וכל האובססיה הזאת להוכיח כמה היהודים האשכנזים הם טובים יותר ונעלים יותר, אני מבינה שהאיש גם גזען לא קטן בכלל. זה מבהיר לי הרבה עניינים ביחסו אלי אז שבתמימותי לא ראיתי.

כדאי מאוד להוסיף שהיידע המופלג של גרנות לכבי עדות מזרח נובע בעיקר מעיתונים ישראלים, יותר מכך מממקומונים. כמו הטענה המטופשת שהרב יוסף הבן טען שיש לכרות ידי גנבים וזה מחלחל לתודעה של איש משרד החינוך כמשטר איראני, היידע שלו ביהדות שלו כנראה גם מאוד מוגבל (זה מפקח בפשרד החינוך????) כי אפילו בשבע מצוות בני נוח מופיע האיסור על אבר מן החי.

מספיק הציטוטים האלה כדי לתהות איך האשכנזים התקדמו במערכת החינוך בארץ ולשאול האם הגזענות האנטי מזרחית היתה ערובה לפרסי ישראל בחינוך ולאישי הדגולים פרנקשטיין פוירשטיין ואיזנשטט. לא פלא אם כך שלא רק בפרסי נובל זוכים אשכנזים אלא בפרס ישראל זוכים רק אשכנזים, כנראה שגם בארץ לא נמצא מזרחי ראוי לפרס ישראל. הגיע הזמן שארז ביטון יקבל את פרס ישראל לספרות ושירה אוחיון את פרס ישראל לחינוך.

האיש הזוועתי הזה מקבל משכורת או פנסיה ממשרד החינוך! אלוהים ישמור!

לטענה שלו שאין סופרים בארצות האיסלאם צריך להעמיד לו את המאמר הנאור האחרון שלו שקורא לספרדים להשתיק את הסופר מואיז בן הראש. הוא כנראה יודע שהאשכנזים כבר עמלים במלאכה הזאת כמה עשרות שנים ומצליחים בה לא רע!

תראו יש כאן מצב מאוד פשוט,
האידיאולוגיה השלטת והגוססת הינה הציונות
סמי כמו אחריו לפני בא ומציע אלטרנטיבה, תרצו להכפיש אותה, תרצו לקבור אותה אבל לא תוכלו להוריד את הכתם מהקיר. סמי ואני ואחרים כאן, ונאמר את דעתנו ונכתוב אותה, בדיוק כמו שהפלסטינים יאמרו את דעתם.
ומה לעשות זה לא יסתדר לכם בתוך הראש.
לסטודנט שהביא את הציטוטים יישר כוח !
המאבק בשיאו ואנו ננצח!
המדינה הרב תרבותית, דו לאומית, בדרך…

וגם מאמרים שפירסם במקומות שונים כמו כתב העת "מאזניים " , נאמר זאת כך הוא לא עשה עלי רושם שהוא יותר אובססיבי מסמי שטרית ( שהוא ככל הנראה "סטודנט מזרחי " שהגיב כאן?)
אני יכול להעיד מספריו על עגנון ועל התנ"ך שהמדובר
בהומניסט אמיתי שטורח ללמוד טוב טוב את הנושא שעליו הוא כותב .

לא זאת בלבד אני מכיר אדם דתי מוכשר ביותר שחזר בשאלה גם בהשראת שיחות ושאלות שעורר בו גרנות ולדעתו משה גרנות הוא אחד האנשים המבריקים ביותר שפגש מימיו.
אגב לגבי ספר "המהפכה האשכנזית מתה " של סמי שטרית אני עדיין שואל את עצמי האם יש לראות בו המשך ישיר של "המהפכה האשכנזית " של קלמן קצנלסון . שני הספרים נראים כמבוססים על אותה אידיאולוגיה ואולי האחד הושפע מהשני , נראה אולי אני אכתוב על זה משהו ,פעם .

הסטודנט המזרחי השקדן שבשקדנות ראויה לשבח עבר על עמוד אחרי עמוד בספרו של גרנות כדי למצוא שם ציטוטים גזעניים למהדרין , שכח משום מה להזכיר שגרנות גם הוא טרח לעשות ואף ביתר פירוט שם לגבי כתביו ונאומיו של מר שטרית
מסקנתו של גרנות מניתוח התוכן שלהם היה ששיטרית הוא אדם אכול שנאה גזענית כלפי האשכנזים.
אותם מקומונאים שטרחו לתקוף את גרנות על ספרו זה שכחו ,משום מה להתייחס לנקודה הזאת בספרו
אולי בגלל אהדתם המובנת למר שטרית "הנרדף בידי הממסד" .

ציטוט מסכם מהספר של גדי טאוב "המרד השפוף "בעניין :
"שטרית בעצמו הוא בן טיפוחיו של הממסד שעל נפילתו הוא שמח כל כך . תושבי שכונת התקווה הם שהביאו להתפטרותו "
מהנהלת קדמה "
ואילו משרד החינוך בראשות מר"ץ הוא שמינה אותו לאותה המשרה והוא שתמך בו . עיתון "העיר " ממעוזי מה שמכונה "השינקינאיות " הוא שהכריז עליו כדוברם האותנטי של התושבים ,והוא שטרח באמצעות הכתב רן רזניק , להציג עמדה חד צדדית בעניינו .
…יותר מששטרית הוא שומרם של אינטרסים של מי שקופחו ודוכאו , הוא שוט בידי אליטה מפונקת כדי שתצליף בעזרתו בגופה שלה . הוא מסייע למי שמצד אחד לוקים בתחושת אשמה , אבל מצד שני מסרבים לקחת חלק באחריות חברתית ממשית , להיטהר מאשמתם".
( גדי טאוב המרד השפוף ע' 130
האם גדי טאוב הוא גזעני בגלל שכתב את הדברים האלה ? י
ייתכן ששטרית היה אומר שלא אבל נראה לי שדווקא הכתב רן רזניק ( שהוא הרבה יותר קיצוני משטרית בכל דבר ) היה מאשר זאת ללא היסוס .

אמנם חל איסור מדאוריתא להעלות באוב, אבל לאחר שיטוט קצר במחוזות אתר "קדמה" (האתר של סמי שלום שטרית) – על שלל השנאה שהוא חשף, כרגיל – גרם לי לעבור על האיסור ולהעלות כאן את הרשימה הזו מן האוב… וכי לאן אוליך את צערי וזעמי?!

ולהלן ציטוט של סמי שלום שטרית מאתרו:

"עבורי האשכנזי הוא תמיד המדכא, הגזען, הקולוניאל, האימפריאליסט, הפולש. ולא מעניין את הסבתא שלי אם הוא מסוגל לצטט על=פה את כל הקוראן והשירה המודרנית. השחתת היהדות המזרחית והפיכת כל המזרחים לציונים-אשכנזים מוטרפים וממולכדים היא על ראשם של האשכנזים, ציונים או לא ציונים, דתיים או חרדים וחילונים גם יחד. הכל החל בחטא שאין לו כפרה לעולם, מלבד חורבן טוטלי, לצערי הרב."

http://209.85.135.104/search?q=cache:iU5X6VLBjQkJ:www.kedma.co.il/index.php%3Fid%3D1545%26t%3Dpages+%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99+%D7%94%D7%90%D7%A9%D7%9B%D7%A0%D7%96%D7%99+%D7%94%D7%95%D7%90+%D7%AA%D7%9E%D7%99%D7%93+%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%9B%D7%90,+%D7%94%D7%92%D7%96%D7%A2%D7%9F,+%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%90%D7%9C,+%D7%94%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%98,&hl=iw&ct=clnk&cd=3&gl=il&client=firefox-a

היום הם מתווכחים שם עם צריך להקים "מדינה מזרחית עצמאית":

http://www.kedma.co.il/index.php?id=1749#186994

(ראו בעיקר את הדיון שמתחת לפוסט, ופחות את הפוסט עצמו)

עד אנא נגיע…

פעם בדיון שלצערי כבר אין לי קישור אליו באתר "קדמה " הוא חשף את מחשבותיו הפנימיות החל לספר לכולם שם בזעם על ספרו הגזעני של קלמן קצנלסון "המהפכה האשכנזית " שבו נטען שהאשכנזים הם גזע נפרד מהיהודים המזרחים ועליון עליהם .הוא אמר שיש להוציא לאור מחדש את הספר הזה כדי להראות לכולם את הגזענות האשכנזית .
הוא שכח לספר להם שזה היה ספר של כותב יוצא דופן שהותקפ מכל צד והוחרם בידי הממסד והואשם כגזען בהידי ה"עולם הזה " וכל עיתון אחר שעסק בו .
אבל זה לא בהכרך חשוב שאהרי בשביל שטרית כל ספר וכל מאמר שמראה על גזענות אשכנזית כלפי מזרחים הוא טוב ,זאת עוד דרך לפורר את
האחדות השנואה עליו בין קבוצות אלו .
אבל הדבר המעניין מכל הוא שכשאתה בודק את הספר של קצנלסון אתה רואה ששטרית ועמיתיו כמו מוני יקים וכל הקשקושים הגזעניים -שלהם ה"צורך בהפרדה בין מזרחים ואשכנזים " מאחר שהם גזעים נפרדים הושפעו ממנו השפעה עמוקה ולמעשה מחקים את כל הנטען בו וספרו של שטרית "המהפכה האשכנזית מתה "( והשם כנראה בכלל לא מקרי אלא התיחסות לספרו הנידח של קצנלסון ) הוא למעשה וריאציה עליו .
דהיינו שיטרית שיקר פשוטו כמשמעו למתדיינים האחרים באתר קדמה ,אם זה היה תלוי בו הוא היה מוציא לאור משום שהוא מסכים עם כל מילה שבו (נו טוב לפחות עם כל מילה העוסקת בצורך בהפרדה בין מזרחים ואשכנזים ) .

ושל אלי טנתקל בבעייה חמורה, .
כידוע, ואם לא ידוע, אז שיהיה ידוע מעכשיו, חוב"ב קצת מעורבב, ילד-משבצות בשפתו של אריך קסטנר. ,עכשיו חוב"ב מתלהב מתמהונים ורצה ללכת בעקבות שטרית ולהכות בכצנלסון ולהיפך . , רק שכאן מתחילה הבעייה חוב"ב לא יודע איזה חלק שלו ספרדי טהור -מגלות פורטוגל המעטירה, מה שנקרא פרענק ס"ט והחצי השכני שיכנזי בוך-בוך, אפשר ממוצא כוזרי מתגייר.
הקיצור מצאו נא הילד בתמונה ובואו לעזור לחוב"ב עם הבעייה.
היום ביקר חוב"ב בחנות הספרים החביבה עליו ואת כל פדיון מכירת הביכות מהעת האחרונה השקיעה בספרים מוזרים: הראשון על גדת סמבטיון מאת האשכנזי הלל הלקין בעקבות שבט המנשה, ואם הם אכן יהודים, הרי שתהיה למוי יקים נחמה שאינם אשכנזים..
הספר השני סתם מרגיז כתבו אשר פישמן ושמו האשכנזים הראשונים. .
וגם השאילו בחנות לקריאה חפוזה עד יום א' את ספרו של זנד מתי ואיך הומצא העם היהודי. ספר שלפי כותרתו נכתב עבור מוני שלנו וציפר מהעתון שלהם…
נ האריך חוב"ב בגללכם כי אינכם מקצרים. ותוןדה לעודד על המובאות שהביא,, החצי שלי לא ידע כלל על הבעייה הנוראה שעולל לו החצי הראשון..
תמשיך להחכימני ותביא לנו מובאות. [ברצינות וללא סיכות]

כרגע חזרתי מעוד ביקור בקדמה – ונחשו איזה ספר חדש התקבל שם בתור התנ"ך החדש?!

נכון! יפה מאוד! – ידעתי שתנחשו:

http://www.kedma.co.il/forum/viewtopic.php?t=2673&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=3c6f8f63d26e95f2d0d8b3580ba8d221

ורק כדי לסבך לחוב"ב את הענינים עוד יותר, מסתבר שהוא בכלל "יהודי ערבי" מהצד הכוזרי של משפחתו ו"אירופאי לבנבן ומתנשא" מהצד ה"יהודי-ערבי" של משפחתו… כלומר – מסתבר שטעיתי קצת כאשר ייחסתי לכוזרים את כל אותם כרומוזומי Y מטיפוס Hg1 (11.5% אצל האשכנזים ו-29.5% אצל הספרדים)… מסתבר שהכרומוזומים מקבוצת טיפוס (הפלו-גרופ) זו, מתחלקים לשני טיפוסי משנה (הפלו-טייפ) – אחד אסיאתי והשני מערב אירופי.
הטיפוס האסיאתי שנפוץ בעיקר בארצות הכוזרים, ונקרא R1a, הוא הטיפוס הנפוץ אצל אותם 11.5% ווסבוסים, ואילו הטיפוס המערב אירופי (הנפוץ אצל 80% – 90% מאוכלוסית ספרד הויזיגותית הטהורה) הוא זה שנפוץ בקרב ה-ס"טתים…

וכך יוצא שמצדו האשכנזיפטי חוב"ב הוא יהודי-ערבי מעורבב עם קצת כוזרי, ואילו מהצד השני הוא תערובת ים-תיכונית עליזה של יהודי-ערבי מעורבב עם שפע של כרומוזומים ויזיגוטים:

http://209.85.135.104/search?q=cache:4xBn4PxEDewJ:dienekes.blogspot.com/2005/09/y-chromosome-perspective-on.html+Sephardic+Jews+are+shown+to+resemble+Mediterraneans+more&hl=iw&ct=clnk&cd=1&gl=il

http://209.85.135.104/search?q=cache:9Mxa8m9FGdwJ:dodona.proboards35.com/index.cgi%3Fboard%3Dgenetics%26action%3Ddisplay%26thread%3D1136575431+calabrians+cluster+with+sephardic+jews&hl=iw&ct=clnk&cd=1&gl=il

http://209.85.135.104/search?q=cache:N2rcdndNt9kJ:www.familytreedna.com/forum/showthread.php%3Ft%3D1946%26page%3D2%26pp%3D10+Sephardic+Jews+genetic+R1b&hl=iw&ct=clnk&cd=7&gl=il

(אגב, אני כנראה סובל מאותה "בעיה", שכןלפי ההיסטוריה המשפחתית הכרומוזומים הכוזרו-טרנסילבאנים מצד אבי הם כנראה נצר קדום למגורשי ספרד…;-))

למה שלא תכתוב רשימה על זנד וספרו ופרסם אותה כאן .
שלמה זנד ישתולל משמחה הוא הרי רוצה שיכתבו עליו ויתקפו אותו כמה שיותר אז זה באמת יהיה הזדמנות לדון בשלמה זנד ובספריו ובתרומתו לשיח המזרחי הגזעני של שטרית .
ובהזדמנות זאת הראה שלב אחרי שלב את המניפולציות אם יש כאלה שהוא עושה לגבי הדיון הגנטי .
אגב אני עצמי חושב לעשות זאת אבל עם מישהו אחר יטול את הכפפה עדיף.

בימים אלו אני עובד על הליטוש הסופי של עבודת סמינריון ארוכה העוסקת בתיאוריות על "תקופת ההתנחלות" – במעבר מתקופת הברונזה המאוחרת לראשית תקופת הברזל…

גם שם אני נאלץ להתמודד עם כל מני חוקרים אטנטישמים (או לפחות "אנטי-ציונים" – שזה בעיני אותו דבר) מהסוג הפוסט-מודרניסטי ההזוי (רויזיוניסטים, דה-קונסטרוטיסטים ושות'), אשר טוענים שכל הטקסטים המקראיים העוסקים בהולדת עם ישראל בתקופה זו הם מיתוס מאוחר מסוף ימי בית ראשון/ראשית ימי בית שני (תלוי עד כמה החוקר אנטישמי) – ושלפיכך "עם ישראל" הוא "המצאה מאוחרת מימי בית שני"…

גם כאשר מדובר בשאלה הנוגעת לימים הרחוקים והעלומים ההם, עדיין יש די והותר ראיות אשר מציגות את הטענות של האנטישמים הללו באור מגוחך – עד הזוי, לפעמים – אז עכשיו אתה רוצה שאני אתמודד באופן ראציונאלי עם זנד וחבר מרעיו המטורפים שטוענים שעם ישראל זו המצאה של המאה ה-19 באמצעות כל-מני פנטזיות כוזרים ומשחקי לשון במשמעות המילה "עם/לאום"?! (אגב, תגיד אלי, "זנד" זה לא היה איזה שם של איזה חייזר מסיפורי פנטסיה 2000 הזכורים לטוב – או שרק נדמה לי…???)

טוב, אם אני מספיק מטורף להתייחס ברצינות לקדמה אז יכול להיות שאהיה מטורף מספיק להרים את הכפפה… אם לא היום אז אולי כשיהיה לי טיפה יותר זמן – אבל בכל מקרה אשמח, לפחות בנתיים, לתרום לך את חלקי ועזרתי בתגובות ארוכות ומפורטות מהסוג השנוא על חו"בב… במחילה, כמובן… 😉

נ.ב

שאלה מעניינת: אם הוכח שליהודים הספרדים יש יותר "גנים אירופים" מאשר ליהודים ה"ערבים-אשכנזים", האם אין בכך די כדי להוכיח ש"קדמה" היא סוג חדש של מועדון KKK…??? 😉

אתעניין מאוד ברשימה גדולה שלך על זנד על ספרו על ספריו הקודמים ,על אידיאולוגית "עם האשכנזים " שלו שהיא דמות המראה של האידיאולוגיה הגזענית של שטרית .
הוא כל כך רוצה שישימו אליו לב ואל האידיאולוגיה שלו ,
תן לו את תשומת הלב הזאת עודד.תראה שאתה אדם רחום .

אפשר אולי לקבל תיאור רקע – קישורים – הסברים על 'קדמה' ו'שטרית' 'כוזרים' 'שנאת אשכנזים 'כח מזרחי' והדומים.
הקטע הזה מ2004. אבל נחשפתי אליו רק היום. ומין הסתם יש 'אוצרות' נוספים. המחכים לגילוי. למען השכלת מי שלא מכיר – כמוני – קצת אינפורמציה . תודה

תאמין לי שאין מה לפחד כל כך… ֿ

מעבר לכך – אני ראשון לתומכים בהפיכתך לכתב אצל אלי. יהיה נחמד אם כתיבתך הארוכה, העשירה והמרתקת תופיע מדי פעם גם בדף הראשי מול כל הקוראים של הבלוג הטוב ביותר באינטרנט, ולא רק כתגובה מספר 2148 בהמשך לדיון כלשהוא במחשכי האתר הנידחים איתי או עם מוני מיודענו, בהשתתפות כנופיית חוב"ב ושות' ועוד שניים וחצי קוראים בלבד.

בתור אחד ש"נאלץ" 🙂 לקרוא כמעט את כל תגובותיך, אני חושב שגם כך אתה כותב פה בזמן האחרון בכמויות לפחות כמו אלי (אם לא יותר), אז אם כבר, למה שלא תביא את הידע הרב שלך לעמוד הראשי? יש לך את זה, אז יאללה…

(אלי, אם זה מצליח, אתה חייב לי כוס בירה וירטואלית 🙂

טוב, כנראה שפירגנתי קצת יותר מדי בתגובה האחרונה שלי (שערוריה לכשעצמה). מה שאומר שאני צריך מיד קורבן כדי לרדת עליו קצת. אולי בחרתי בקורבן הלא נכון, אבל בכל זאת, חמש דקות של חיפוש באתר הזה ותמצא מבחר תשובות לכל שאלותיך. בכל זאת, "האיש שבא לקרוא". לא? 🙂

נ.ב. אם בכל זאת לא תצליח למצוא, אשלח לך לינקים בהזדמנות, או שעודד יעשה זאת לפני…

מחוב"ב. הוא עוקץ רק מנופחים מעצמם.. כאלה שדבריהם הבל-מוחלט [כמו שלך -למשל…] פטורים מחשש שישימם חוב"ב ללעג, וכל כך למה? כי הם שמים עצמם ללעג הרבה יותר טוב מכפי שחוב"ב יכול לשימם. אז מאלה שמפילים עצמם במו פיהם חוב"ב חוסך אפילו סיכות..,

להשמיץ אחרים ולטעון בקצרה ובמהירות שדבריהם הם הבל הבלים מבלי שתביא הסברים משכנעים ונימוקים הגיוניים זה לא חכמה גדולה. העובדה שאתה נעול על דעה מסוימת לא אומרת שבעלי דעות אחרות הם מפגרים. אתה היחיד שטוען שהפלתי את עצמי במו פי (אין לי מושג מה זה אומר בדיוק, אלא אם כן להגיד משהו שלא מוצא חן בעינני כבודו ה"גאון" נקרא נפילה), אבל כרגיל, אינך מסוגל להסביר את עצמך באמת, אלא רק במבחר ציטוטים קצרים אשר מהם כולם אמורים להבין כביכול את דעותיך המתוחכמות ושנינותך הרבה (ושוב כביכול).

בעצם, תמיד בחרת בפתרון הקל של להסתתר תחת מצוות הקיצור של ידידך הקדוש ובעצם התחמקת מהעבודה הקשה של הגנה על דעותיך והסבר רציני שלהן.
במקום זאת אתה פשוט תוקף אחרים. ומה ההסבר שלך – הם שמו עצמם ללעג והמבין יבין. ומי מבין? רק אתה כנראה, למרות שהאגו שלך אוהב להרגיש טוב כשאתה מדבר בשם כולם (נפיחות קלה, כבר אמרתי…)

ושוב חוב"ב, בניגוד לך, מעולם לא לעגתי לאיש אשר דעותיו שונות משלי. גם לא לך. הרי הפתרון הכי קל הוא לפסול במהירות דברים שאינם מוצאים חן בעינך וללעוג במקום להכנס לדיון הגיוני. גם לי היה יכול להיות הרבה יותר קל ישר להגיב על דעותיו של מישהו שאיני מסכים איתו (אתה למשל?) במילים כמו "הבל מוחלט – שמת את עצמך ללעג" בלי לפרט ולהסביר שום דבר.

אז אולי אני לא מושלם, אבל אני לפחות עונה לאתגרים ומגיב ונלחם ומסביר ומתדיין עם אחרים, בניגוד לך, המתיימר להיות המבין הגדול הלועג לכל השונה ממנו, אך פוחד מכל דיון רציני ומתחמק בתרוצים של כמה זה לא לרמה שלך כי אתה מחוייב למצוות הקיצור (אכן קיצור זה טוב – אבל התירוץ – עלוב).

ולמרות שדברי נופלים כרגיל על אוזניים ערלות, אציין זאת שוב: מתחת למסכת השנון והמתוחכם מסתתר לו אדם שמרן ומאובן.
או יותר נכון, מאוד שמרן, מאוד מאובן, וגם קצת פלצן…

ובקיצור, אין חדש תחת השמש… נו שוין.

שהסתובב ,עם הכלה לשידון למתעניינים ולאלה שלא הסביר שהיא צולעת וקרחת גיבנת ומגמגמת שתומת עין וקבצנית. אבל מה,? מאחר שהיא כבר בסביבה כדאי להתחתן עמה. היא תהייה עקרת בית מצויינת בדירה המשותפת.

סתם נזכרתי בסיפור . לא קשור לכלום לא מדבר על איש,ולא מכוון לאף ספר.לא מרמז לאף תיאוריה.

בביצה של קדמה

1 עלילת דם בקדמה?! – לכולם!

20 Dec 2007 04:14
מאת :
עודד ישראלי

תארו לעצמכם ציטואציה:

הדיון בקדמה נמשך על מי מנוחות… אנשים עוסקים בנושאים הרגילים ואיש אינו יודע שנרקמה עלילת דם נגד אדם שכתב פה, וששמו הוכפש על לא עוון בכפו, ושהוא גורש מפה מבלי שאף ניתן לו להתגונן ולהצדיק עצמו בפני הקוראים – וזאת למרות שלא גרם פה עוול לאיש, ואפילו ניסה לעזור… איש אינו יודע את כל זאת, מפני שאיריס חפץ העורכת, שיודעת את האמת לאשורה, מצנזרת שוב ושוב את תגובותיו בקפידה, ומסתירה בכוונה מהקוראים (וכנראה אפילו מסמי אישית!) שאדם חף מפשע הורשע פה בלא משפט, ושמסתובב בין קוראי קדמה אדם ששיקר לכולם בפנים והעליל עלילת דם במצח נחושה…

האם יתכן מצב כזה, בקדמה?! – מסתבר שכן!!!

זהו היום הרביעי כבר מאז שאביבי העליל עלי כאילו הסתתי נגד קדמה וכתבתי דברים גזעניים-נאציים נגד הספרדים באתר NRG, ומאז שאיריס טענה שהוא צודק ולכן היא מגרשת אותי מהאתר (בדיון שבדף "אפרטהייד נוסח ישראל"), ולמרות כל תחנוני והפצרותי איריס מונעת ממני בכוח מלהציג בפניכם "כתב הגנה", ואפילו לא במסגרת "מכתב פרידה" שבו אני מסביר את עצמי ומראה לכולם את מה שבאמת כתבתי שם בNRG – דברים שכתבתי שם דווקא נגד הגזענות והסכסוך הבין-עדתי, ודווקא להגנת אחי בני עדות ספרד!

תחילה, לפני שאגיד מה שיש לי לומר בנושא, ברצוני
להביא לידיעת הקוראים את כל מה שכתבתי באתר NRG, תחת הביקורת לסרט "אשכנז" שם, וזאת כדי להסיר ספק ולהוכיח שאכן מדובר בעלילת שקר של אביבי:


הגובה הראשונה שלי שם, נכתבה כתגובה כללית לריב הבין-עדתי בעל האופי הגזעני שהתנהל שם. כפי שתיראו, הביקורת שלי שם היא נגד יוצרי הסרט "אשכנז" ולא כלפי אתר קדמה, וגם ניתן לשים לב – אפילו רק מרוח הדברים – שאזכור "המחקרים הגנטיים" בא שם רק כדי להראות שיש קרבה בין עדות ישראל, ושאזכור העובדה שאצל הספרדים נפוצים יותר כרומוזומי Y "אירופאים" לא בא שם כדי להדיר את רגלי הספרדים ולהצדיק את גירושם מהארץ, כפי שטען אביבי הצבוע (ממפיצי תאורית הכוזרים=אשכנזים), אלא דווקא כדי לסתום שם את הפה לאשכנזים המתנשאים שם כ"אירופאים" בניגוד לספרדים המתוארים שם על-ידם כ"שחורים":

תגובה א' (מס' 28 שם) מיום 11.12.07, תחת הכותרת:

"פראיירים לא מתים – בנתיים"

"כל מטרת הסרט, שנעשה על-ידי קבוצה של אנטי ציונים מובהקים, היא לעורר מחדש את "השד העדתי" ולסכסך בין היהודים כדי להקל על עבודתם של אלו השואפים להשמידנו. לפי כמה וכמה מהתגובות שלעיל, המתנצחות בשאלה "מי יותר טוב, נאור, חכם, אותנטי, וכד', האשכנזים או הספרדים," נראה שהולך להם לא רע…

אימרו נא קוראים יקרים, האם כבר קראתם, באתר "קדמה" ובאתר "מחסום" מה דעתם של סמי שלום שטרית, איל סיוון וזח'אלקה על מה שצריך לקרות למדינת היהודים? – נו, אתם מרוצים מכך שאתם משחקים לידם עם ההתנגחות הבין עדתית הזו שלכם?!?

לדעתי מוטב היה אילו כולנו היינו שוכחים סוף-סוף מניין הגיע הסבא של מי ונזכרים בדבר פשוט אחד:
האבות של כולנו יצאו לגולה מכאן, מארץ ישראל, והילדים של כולנו יצטרכו לחיות כאן, בארץ ישראל, במציאות שאנו נעצב עבורם.
יוצרי הסרט, וכמה ממשתתפיו היו מאוד רוצים שנשכח את זה…

דרך אגב, לכל אלו שמתחבטים עדיין בשאלת המוצא והגנטיקה המבדילה כביכול בין היהודים מהעדות השונות ובינם ובין אבותיהם שיצאו מארץ ישראל לגולה, רצוי שתכירו את המחקרים הגנטיים המוכיחים כי מוצאם של היהודים מהמזה"ת התיכון. מחקרים אלו, אגב, מראים כי דווקא לאשכנזים יש קרבה גדולה יותר לעמי המזה"ת ובעיקר לפלסטינים לירדנים לסורים וללבנונים, ואילו דווקא בקרב הספרדים נפוצים הרבה יותר כרומוזומי Y מטיפוסים הנפוצים באירופה, כגון אלו מקבוצות HG1, HG2, ו-HG26.
על מחקרים אלו ראו:

http://www.hayadan.org.il/kurdsjews.html

http://www.journals.uchicago.edu/AJHG/journal/issues/v69n5/013033/013033.web.pdf

וכדי לקבל קצת יותר רקע גנטי על תפוצת כרומוזומי Y מטיפוסים שונים המופיעים בקרב היהודים במזה"ת ובעולם, פשוט תריצו בגוגל את הקומבינציה: NTGCATGGG+AG

במחקרים אלו יש די חומר כדי לשים קץ לכל מני השערות ותיאוריות המשמשות את אויבינו כדי לערער על מוצאנו ולסכסך בינינו.

תגובה שניה שכתבתי שם, ב-NRG, הייתה תגובה לתגובה לתגובה שכתב מישהו שכינה שם עצמו 'אשכנזי'. אותו מגיב 'אשכנזי' הגיב שם למישהו שכינה עצמו 'כורדי', אשר פיקפק ביהדותם של האשכנזים (לפי מיטב המסורת המונית-אביבית). ה'אשכנזי' שם, כתב ל'כורדי' כך:
"פעם הבאה… מתי שיש לך כאב שיניים תחפש רופא שיניים כורדי ומתי שלאשתך יש פטריות בנרתיק ,שהיא תיגש לגניקולוג כורדי (שחור ויהודי …..)."

כולכם יודעים עד כמה אני מתעב את התיאוריות שהציג שם מר 'כורדי', אשר מפקפקות ביהדותם של האשכנזים, אך ראו זה פלא, במקרה זה אני התייצבתי שם נגד ה'אשכנזי' דווקא, וכתבתי לאשכנזי המתנשא הזה כך:

תגובה ב' (תגובה לתגובה 23 שם) מיום ה-13.12.07 (קרי, יומיים לפני שאביבי העליל עלי את עלילתו), תחת הכותרת:

"לפראייר האשכנזי"

אני מציע לך לבדוק את תגובתי לעיל, תחת הכותרת "פראיירים לא מתים – בנתיים" (תגובה מס' 28). נראה לי שאתה אחד הפראיירים שנגררים לויכוח הבין-עדתי חסר התוחלת והמזיק שניסו האנטי-ציונים יוצרי הסרט לעורר – כדי לעזור לאויבינו השואפים להשמידנו (כורדים ואשכנזים כאחד).

אגב, אם תקרא את תגובתי תראה שם הפניה למחקר גנטי. ואם תקרא את המחקר הגנטי הזה, או אפילו תרפרף שם על הגרפים והטבלאות, אזי תגלה שהאשכנזים הכי קרובים גנטית ליהודים הכורדים וכן לכורדים המוסלמים – זכר לימים בהם הייתה ארץ כנען מלאה בעמים שמוצאם מצפון מסופוטמיה (חורים, חיתים, ארמים-אובדים, וכד') שהיא גם ארץ מוצאו של אברהם אבינו, על פי הסיפור המקראי…

לסיכום:
"אנא כורדי"! – אפילו שאני, אגב, ממוצא אשכנזי…"

את שתי התגובות הללו, ואת הקשרן, יכול כל אחד לבדוק, אגב, באתר של NRG תחת הביקורת לסרט "אשכנז" שם:

http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/668/970.html

אני סמוך ובטוח שכל אדם שפוי והגון יראה שאין פה שום צדק ואמת בכל מה שנאמר עלי פה:

לא במה שכתב אביבי:

"המשך למסע התעמולה ה"מדעית"-גנטית מהסוג הנאצי שלו, שבאה להכשיר את הרקע האידיאולוגי לנישולם של הספרדים מישראל בשל "אי-השתייכותם" כביכול לעם היהודי (לעומת "שיוכם הגנטי המובהק" של האשכנזים לצאצאי היהודים הקדמונים)."
(ראו דף "אפרטהייד נוסח ישראל" בהתקפתו הראשונה עלי)

"היו שם הרבה תגובות של תומכי ומעריצי הר יוליוס-קלמן-שטרייכר-כצנלסון. השפנפן לא גינה איש/ה מהם/ן. לעומת זאת הוא תקף את קדמה, אינטלקטואלים מזרחים ופלסטינים והוסיף את משנתו הכמו-נאצית על "טוהר הגזע" היהודי של האשכנזים מול "אי-שייכות" של הספרדים ליהודים התלמודיים. כאן הוא מדבר על אחדות, תוך חנופה וסכסכנות – שם הוא מסית את חלאות המין הגזעני, חבריו הטבעיים, נגד האתר ומשתתפיו."
(ראו שם את תגובת סמי, אשר לא הצליח להכנס ללינק, ואיך אביבי ניצל זאת שם כדי לשקר לו בפרצוף!)

גם לא הייה אמת במה שאמרה עלי איריס:

"הוא משמיץ את "קדמה" ואת "מחסום" בלי שום אסמכתא ומצייר את האנשים שכותבים כאן וגם אחרים ככאלו שרוצים לסכסך בין יהודים […] טוב שאביבי מראה את זה, כיוון שהשיח של העודד הזה שונה כשהוא מדבר "בתוך קדמה" או "בחוץ".
(ראו שם. ושימו לב, אגב, שהמשפט היחידי בו מוזכר אתר קדמה בתגובותי הנ"ל הוא: "אימרו נא קוראים יקרים, האם כבר קראתם, באתר "קדמה" ובאתר "מחסום" מה דעתם של סמי שלום שטרית, איל סיוון וזח'אלקה על מה שצריך לקרות למדינת היהודים?")

וגם לא היה אמת במה שאמר עלי סמי – שלא קרא את תגובותי, יש לציין, אלא נאלץ הסתמך על השקרים של אביבי:

"לא הצלחתי לקרוא את דבריו נגד קדמה, הלינק לא פועל אבל אם אכן התיר את דמם של אנשים, הוא לא יגיב כאן יותר. כלל ברזל של האתר הזה שאסור לעבור על החוק הבינלאומי כלומר: אסור להסית לגזענות, כיבוש, דיכוי כלכלי וכמובן להרג, חיסול ורצח."

כל הדברים הללו אינם אמת – וכי מה הדברים "המסיתים והגזעניים" שאמרתי שם? אימרו לי אתם:

"לדעתי מוטב היה אילו כולנו היינו שוכחים סוף-סוף מניין הגיע הסבא של מי ונזכרים בדבר פשוט אחד:
האבות של כולנו יצאו לגולה מכאן, מארץ ישראל, והילדים של כולנו יצטרכו לחיות כאן, בארץ ישראל, במציאות שאנו נעצב עבורם."???

ואולי:

"במחקרים אלו יש די חומר כדי לשים קץ לכל מיני השערות ותיאוריות המשמשות את אויבינו כדי לערער על מוצאנו ולסכסך בינינו."???

האם גזענותי תמונה בעובדה שייחסתי לעצמי את זהותו הצפון-מסופוטמית של אברהם אבינו, כאשר הכרזתי בגאון בפני האשכנזי הגזען שם: "אנא כורדי"! – אפילו שאני, אגב, ממוצא אשכנזי…", ואולי לא מצאה חן בעיניי אביבי דווקא הכותרת שנתתי לתגובתי השנייה שם: "לפראייר האשכנזי"…???

בקיצור: אני סמוך ובטוח שכל מי שמכיר את תגובותי יודע שלא אמרתי שם דבר אחר ממה שאני אומר פה תמיד, וכל מי שעיניו בראשו מבין שאני נחלצתי שם דווקא לחיסול הריב הבין-עדתי הגזעני – ושאף יצאתי שם דווקא נגד האשכנזים, ולהגנת בני עדתם של אביבי איריס וסמי (בלי לדעת שעוקבים אחרי, ובלי לבקש מאף אחד צל"ש, אגב)…

אלו היו מעשי – ואתם רואים איך גמלו לי הנ"ל…

לסיכום:

לדעתי, העלילה שהעליל עלי אביבי כפוי הטובה אחרי שנחלצתי להגנתו כאן (תחת הרשימה "אפרטהייד נוסח ישראל") ולהגנת בני עדתו באת NRG, היא דבר חמור בפני עצמו. מדובר בהעללת עלילת שווא על אדם והלבנת פניו ברבים – בנוסף לשקר ששיקר לכל הכותבים כאן, ולסמי, בפנים. ברם, חמורה בעיניי שבעתיים היא העובדה שהעורכת איריס חפץ יודעת את האמת – שכן היא כבר קראה את הדברים שכתבתי שם בכמה וכמה תגובות שלי שהגיעו אליה – ובכל זאת היא בחרה לצנזר את דברי ולמנוע בעדי מלהתגונן בפני העלילה. נוסף על עוול זה, היא אף הצדיקה את דברי השקר של אביבי, ביודעין, ועוד הוסיפה עליהם והעלתה כמה "חשדות" משלה (חשדות לפיהן אני כותב פה תמורת כסף – או שיש לי אבא שגרש ערבים ואימה שגנבה ילדים תימנים, וכד', שעליהן לא ראוי להשיב אפילו…). שימו עצמכם במקומי ונסו לדמיין מה תרגישו…

זהו. לי, כמובן, אין יותר מה להגיד בעניין זה: אני ציינתי בפניכם את העובדות, ומי שצריך לשאול את השאלות זה אתם – ומי שצריך לענות עליהן זה ג. אביבי ואיריס חפץ… בסה"כ, כל מה שאני ביקשתי מאיריס זה לאפשר לי להביא את הדברים שכתבתי בNRG ככתבם וכלשונם ולהסביר אותם, למען יוכלו הקוראים כאן "בשכונה" לשפוט בעצמם, אך היא העדיפה להעלים את המידע הזה מקוראי קדמה – כולל מסמי שאביבי ממש שיקר לו בפנים…

כעת, אין לי דרך אחרת להגן על עצמי, אלא רק לכתוב את הדברים הללו ולשלוח לרשימות שלא איריס היא העורכת שלהן, ושלא היא זו שיכולה לחסום את תגובתי… אני מבין שיש פה שלטון טרור מסויים של איריס, וכי בעלי הפינות כאן עשויים לפחד לפרסם תגובה שבאה כלפיה בביקורת כה חמורה, אך אני מקווה כי למרות הטרור ימצאו אישה או איש אמיצים דיים כדי לפרסם זאת בכל-זאת – אחרי הכל, בניגוד אלי, איריס חפץ תוכל לכתוב ולהגן פה על עצמה בפני הביקורת שלי כאוות נפשה, ואיש לא יחסום את תגובותיה…

ולסיום:
רציתי להודות בפני אלו שנחלצו להגן פה עלי בעניין "עלילת האקדח" שאביבי הוציא מהקשרה, סילף וניפח, כדי להפיק שקר מ"אמת" כלשהי, כהרגלו (ראו שם ברשימה את דברי קמבאל ו"קורא פאסיבי", שאין לי מה להוסיף עליהם הרבה, מלבד תודה), וכן לכל אלו שאינם מסכימים איתי (ואף חושבים שאני טרחן ו-או טרול), אבל נלחמו פה כדי שאוכל להגיד את דברי בשם הדמוקרטיה…
אז, נכון שאני אולי לא מסכים איתכם על הרבה דברים, חברים, אך לפחות על מה שמהווה בסיס לדיון כלשהו אנו מסכימים – ואני מודה לכם על כך שנתתם לי לראות זאת בשעתי הקשה. שמותיכם ודבריכם לא נעלמו מעיניי – ואפילו לא שמו של מוני… (למעשה, אני אפילו שוקל להחזיר עטרה ליושנה ולהשיב לו מחדש את התואר "אחי בן-ישראל"… ;-)).

אז, שוב, תודה על הכל, חברים (ובעיקר על הסבלנות), והיו שלום כולכם. אני כנראה לא אכתוב פה יותר, אבל אני מקווה שהמקרה שלי יעזור לכם לפחות להפיק לקחים ביניכם…

1 לעודד

20 Dec 2007 05:45
מאת :
אנונימי

קראתי את תגובתך – וגם בדקתי…

אתה צודק במאה אחוז!

אביבי הוא פשוט חלאה – או פשוט מטומטם לגמרי – ומה שאיריס עשתה לך כאן (וגם לנו – הקוראים והכותבים שסומכים עלייה ותלויים בשיקול דעתה ויושרה) הוא מתחת לכל ביקורת מוסרית!

לא נשמע דבר כזה שאדם מואשם במשהו בפני הציבור ולא נותנים לו אפילו לדבר כדי להתגונן!

זה לא יהודי ולא אנושי – שלא לדבר על "לא דמוקרטי"!

אני מבין את כאבך, ורק יכול להגיד לך שאל תדאג ואל תקח ללב יותר מדי: זה בסך-הכל פורום באינטרנט, שבו אף אחד לא מכיר אותך אישית. יחד עם זאת, אני מבטיח לך שאני ושאר אלו שקראו פה את תגובתך לא ניתן לעניין הזה לעבור בשתיקה!

דבריך נרשמו אצלי במחשב, למקרה שימחקו, ואם יהיה צורך אז אעלה אותם לדיון בעצמי…

במידה ולא תכתוב כאן יותר אני מאחל לך בהצלחה בכל מקום אחר שתכתוב, לפחות ברמה האישית אנושית, שכן לרוב גם אני לא מסכים עם הדעות שאתה מביע פה…
1 ל"אנונימי" – תודה!

20 Dec 2007 06:28
מאת :
עודד ישראלי

למרות שאני לא מסכים עם דעותיהם של רוב הכותבים פה תמיד ידעתי שיש פה גם הרבה כאלו שעל יושרם המוסרי, האישי והאנושי, ניתן לסמוך – ואני שמח לראות שצדקתי!
(וראה את התגובות של ירדנה, קימבאל, יעקב האנטי-ציוני, מוני ו"קורא פסיבי", בדף: "אפרטהייד נוסח ישראל").

אתה כנראה אחד מאותם אנשים ישרים שכותבים פה, ואני מודה לך על תמיכתך…

ושוב, תודה (גם אם לא בטוח ש"להתראות"… ;-))!
1 הומו ישראליקוס ודמוקרטיה

20 Dec 2007 06:31
מאת :
שניר

ראשית, אתר עם עמדה, מחוייבות וסדר יום כמו "קדמה" משרת קהילה ביקורתית ורשאי להתגונן, לנפות או לצנזר בלי שום קשר לדמוקרטיה… מצד שני, לטעמי, לא היה כל חריג בהתטאויותיו של מר ישראלי כאן או במקום אחר, הויכוח עמו היה לפעמים מפרה, וכל העניין מיותר לחלוטין.

כדאי לציין עוד שני דברים: אחד, שמר ישראלי עצמו נקרא כמו כמה אנשים – מיהודי ציוני "מתון" אך טרחן, המנסה (בכנות, כנראה) לשכנע אחרים בעזרת בליל של עובדות ומלל, ועד הפרובוקטור הנרגן, הרגזן, הכמעט מקלל (אם כי עדיין לא משלב רשעות וטפשות בנוסח מר שכנזי או היותמים שאינם תמים). פעם סברתי שמדובר בכמה אנשים, היום אני מבין שזו תגובה רגשית (כמעט סכיזופרנית) לדיסוננס המוסרי המאפיין אנשים כמוהו. וארחיב בהזדמנות.

העובדה השנייה, המדהימה אך המובנת מאליה, היא שמר ישראלי תמיד טעה. במחשבה שנייה, כמעט תמיד. בעניין אלתרמן הוא צדק

ועכשיו לעבודה

הפסקתי להתייחס ברצינות למה שנכתב באתר הגזעני ההוא .
בסך הכל נציגי הגזענות המזרחית שמעמידים פניםיח' בחוצפה שאין שנייה לה כלוחמים באפליה ובגזענות" משום שזה "פוליטיקלי קורקטי ".
אני ממליץ למשוך כתפיים ולעבור הלאה לאתרים רציניים באמת.

שאול ויג פירסם ציטוטים נבחרים מהתגובות כאן על גזענותו כביכול של משה גרנות באתרו. אך למרות היותו לוחם נועז בגזענות נמנע משום מה לצטט גם את התגובות על ההערות הגזעניות מנאומיו של סמי שלום שטרית שאותם ציטט גרנות .
ושאלותי לשאול הן
ישנה סבירות גבוהה שהתגובה הזאת תימחק אבל העתק ממנה יופיע גם באתר שלי ששם אי אפשר יהיה למחוק אותה וכמובן שם ידווח על המחיקה שלך, את זה אני מבטיח לך.
האם לא היה זה מן ההגינות לציין מאיפה העתקת את כל התגובות האלו ?מתגובות לרשימה על סמי שלום שטרית באתר שלי והתנהגותו הגזענית ?
.האם אתה מודע לזה שגרנות דיווח בספרו על נאומים שונים מלאים בהערות גזעניות נתעבות של סמי שלום שטרית ?
אשמח לקבל תשובה . וכך תראה שאתה מסוגל להתמודד גם עם אמיתות לא נעימות לך.

למרבית הצער שאול וייג מיהר ומחק את השאלות שהועלו לפניו בתגובה הקודמת כתגובה להעתקה שלו מהאתר הזה.
אין לו אומץ להתמודד עם אמיתות לא נעימות לו באתרו.

וראו בעניין זה את המאמר הזה :
מה באמת קרה בואדי סליב
http://www.no-666.com/2010/04/02/%D7%9E%D7%94-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%95%D7%90%D7%93%D7%99-%D7%A1%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%91/
שמראה על המיתוסים שנוצרו בין השאר בידי סמי שחלום שטרית וחבריו לגבי אירועי ואדי סליב.
כדאי לציין שאמנם מר וייג מיהר לתקוף את המאמר הזה באתרו אבל מיהר למחוק את התגובה שלי בעניין.
לנהל דיון הוא לא מעוניין.
אולי זה מסוכן מידי עבורו ?

אלי אשד ( 666 ) כנראה מתחיל לפתח אובססיה אנטי מזרחית גזענית ולא יכול כבר בלי להגיב על כל דבר שנכתב בנושא בגערות ובגיהוקים.

ההשוואה לשטרית לא במקום, אם גם שטרית וגם גרנות גזענים איך זה שהאחד הוגלה מהארץ והשני יושב לו כמפקח במשרד החינוך של מדינת ישראל. האם יש גזענות מותרת בישראל וגזענות אסורה???
כדאי מאוד להוסיף שהיידע המופלג של גרנות לכבי עדות מזרח נובע בעיקר מעיתונים ישראלים, יותר מכך מממקומונים. כמו הטענה המטופשת שהרב יוסף הבן טען שיש לכרות ידי גנבים וזה מחלחל לתודעה של איש משרד החינוך כמשטר איראני, היידע שלו ביהדות שלו כנראה גם מאוד מוגבל (זה מפקח בפשרד החינוך????) כי אפילו בשבע מצוות בני נוח מופיע האיסור על אבר מן החי.

מספיק הציטוטים האלה כדי לתהות איך האשכנזים התקדמו במערכת החינוך בארץ ולשאול האם הגזענות האנטי מזרחית היתה ערובה לפרסי ישראל בחינוך ולאישי הדגולים פרנקשטיין פוירשטיין ואיזנשטט. לא פלא אם כך שלא רק בפרסי נובל זוכים אשכנזים אלא בפרס ישראל זוכים רק אשכנזים, כנראה שגם בארץ לא נמצא מזרחי ראוי לפרס ישראל. הגיע הזמן שארז ביטון יקבל את פרס ישראל לספרות ושירה אוחיון את פרס ישראל לחינוך.

האיש הזוועתי הזה מקבל משכורת או פנסיה ממשרד החינוך! אלוהים ישמור!

לטענה שלו שאין סופרים בארצות האיסלאם צריך להעמיד לו את המאמר הנאור האחרון שלו שקורא לספרדים להשתיק את הסופר מואיז בן הראש. הוא כנראה יודע שהאשכנזים כבר עמלים במלאכה הזאת כמה עשרות שנים ומצליחים בה לא רע!

טוב, אבל אין ספק שבשביל אשכנזי גרנות הוא עוד איש דגול וגדול, כמו הגזען בן גוריון שטען שיש לחנך את המזרחים שלא מכים בחורה ואונסים אותה. עוד אשכנזי במסורת ארוכת שנים של גזענות אנטי אשכנזית. אז עוד אחד, מה זה משנה?

הודעה :
מילות ניבול הפה הגזעניות הבהמיות המטונפות האלו אסורות באתר זה על כל נגזרותיהן ביחיד וברבים :
כוזרי
פערנק
אשכנזי
מרוקו סכין
פלשי
ווג
"כוסית "
ערבוש
מדכא פטריארכלי
נאצי
פשיסט
הציבור מתבקש לנקות את פיו כשהוא נכנס לאתר זה ולא לטנף את האטמוספרה בניבולי פה.
כל הודעה נוספת שתשתמש באחת מהמילים האלו להוציא היוצא דופן היחיד של חקירת ההקשר ההיסטורי שלהן וכיצד היא הפכה לניבול הפה המטונף שהיא היום תימחק.

לכל מי שטרח לקרוא את התגובות למעלה ואת הראיון הגדול עם גרנות אז מיותר לציין שהוא יודע שכל הקשקשת הזאת שאותה העתיק וויג היא דברי הבל.
הנה קטע רלבנטי מהראיון עם גרנות :

א.א.: איך הגעת אתה שגדולי המומחים בנושא הגזענות כנגד מזרח תיכונים משטרית ועד בן הראש פסקו קטיגורית שאתה שונא המרוקנים ותרבותם הגדול של זמננו לנושא הזה?
גרנות: איך אני יכול לשנוא מרוקנים? הרי אחים אנחנו! ברור ששטרית ממציא מדמיונו הפורה שנאות עדתיות וגזעניות שלא היו ולא נבראו. \אני מצאתי ספר נשכח, שכמעט לא היה ידוע של פייטן מרוקני בן המאה ה 19, ושמחתי שיכולתי להוציא אותו לאור עם אפאראט חצי מדעי. אגב, קרן תל אביב וקרן עמו"ס התנדבו לסייע בידי להוציא את הספר הזה, וכאשר רציתי להוציא ספר ראיונות עם מיטב סופרי ישראל, קרן תל אביב ענתה לי בשלילה. צא ולמד על דרכי הקיפוח. אגב, באולם "ענבל" במתחם סוזן דלל לעולם לא יארחו סופר שאיננו מזרחי. לאחר שפרסמתי את הספר "עסקני הקיפוח", רונית תירוש אז מנכ"לית משרד החינוך, התנקמה בי כתוצאה מזעמה של מפלגת ש"ס שכמובן תמכו בשטרית. אז כעונש חינוכי הפסיקה את הוצאת השנתון לענייני חינוך "אתגר" שאני ערכתי במשך כמה שנים על חשבוני ועל חשבון שמני והדפסתי אותו אצלי.
"

והנה קצת פרטים על הספר של הרב המרוקני שאותו ערך וההדיר גרנות שהוא מסתבר מומחה לא קטן לתרבות יהודי מרוקו במאה ה-19 "
ספר יגל יעקב / מאת יעקב בן שבת… הובא לדפוס לראשונה בשנת תרמ"א בידי יחיא בן שבת ; ערך, הוסיף מבוא וביאורים משה גרנות
יצא לאור בהוצאת אור עם 1980 .

ר' יעקב בן שבת, תלמיד חכם ממוגאדור שבמרוקו המערבית,חי במאה ה19-, השאיר אחריו, בין שאר כתביו, ספר שירים קטן ומלא חן. הספר נמצא באקראי, בין מדפים מאובקים, ע"י חוקר הספרות משה גרנות וכבש את לבו בייחודו התימטי והפרוסודי. למרבה הפלא אחרי שחקר היטב בנושא, הסתבר לו , שעל משורר מצוין זה לא נכתב כמעט דבר.
אז טוען זה שטוען שגרנות הוא גזען ושונא יהודי מרוקו.אבל לטעון דבר כזה על מי שהוציא לאור ספר כזה..
יש להבין שכל פעם שנטענת טענה כזאת ונמצאת כשקרית כמו במקרה הברור מאוד הזה הרי אמינותו של הטוען יורדת בהתאם.

ראו קישור לספר כאן
http://bookme.co.il/Books/Item_Details.aspx?Barcode=39-5920

שטוען שגרנות כתב ש"לטענה שלו שאין סופרים בארצות האיסלאם".
\אם גרנות אמר או כתב דבר כזה אז זה מוזר מאוד מאוד בהתחשב בכך שהוא הוציא ספר של סופר יהודי בארץ מוסלמית מהמאה ה-19.
אתה יכול להביא לי את המיקום המדוייק של הציטוט הזה כדי שאבדוק אותו ?
זה נמצא בספר "עסקני הקיפוח "? באיזה עמוד ?
אם אתה כל כך בטוח בגזענותו אנא הבא בדייקנות את ההוכחות לטענותיך כדי שנוכל לבדקן.

וסתם בשביל הקוריוז :
הנה פרשנותו המלומדת של סמי שלום שטרית באתר קדמה לאשיותו של גרנות
כאן http://www.kedma.co.il/index.php?id=2994

לגבי הקללות של שאול סלע לגרנות, האמת היא שאין לי בעיה עם זה, אין שם הסתה של ממש אלא משאת נפש לנקמה. זה קצת ילדותי וככה אני מרגיש תמיד אחרי שאני מקלל, אבל במקרה הזה מדובר בצורר אמיתי, אחד האוייבים המוצהרים של בית-ספר קדמה (הוא היה מפקח במשרד החינוך) שטרח ופעל נגד בי"הס והקדיש פרק שלם בספרו "עסקני הקיפוח" על פעילי המאבק המזרחי, כולל עבדכם לו הקדיש פרק שלם, וכך הוא כותב בגב הספר: "לא ברור כלל, מדוע הציבור בישראל מתייחס אל הגזענות הנוראה של"עסקני הקיפוח" בהשלמה, כאילו היא אסון שירד מן השמיים. אילו העלילו על היהודים עלילות כאלו באחת ממדינות התרבות בעולם, הייתה כל הקהילייה הבינלאומית מזדעזעת, מכה על חטא, מוקיעה את הגזענים. בארץ מותרת הגזענות כל עוד היא נגד האשכנזים – עליהם אפשר לזרוק רפש, אפשר להטיח בהם עלבונות ללא חשש, להעליל עליהם עלילות נוראות – איש לא יתבע את הגזענים על דיבה, כי הלא "מקופחים" הם, ואפילו יהיו שועים, עשירים כקורח, חברי כנסת ושרים, ואפילו ייהנו מכל מנעמי החיים – הם עדיין "מקופחים" , יאיש לא ייקח מהם את היתרון הזה. הספר עסקני הקיפוח – שיח של הסתה וגזענות מנתח את שורשיה של השנאה העדתית, וחושף את מניעיה האפלים – ללא מורא וללא משוא פנים."
זה ממש איבן בולה אמיתי, בן אלף שרמיט שמכנה את כל המפעל של בי"ס קדמה כמפעל גזעני ואותי כמנהלו אז כמי שמקדם תורת גזע נגד האשכנזים. אז האם אני באמת מאחל לו 80 מלקות כל יום במשך 1000 ימים. לא, כי זה מגוחך (אולי יום אחד, אולי יומיים…), אבל אני מניח ששאול סלע מדבר במטאפורות. תקראו את הספר ומבטיח שתאבדו את שלוותכם. פגשתי את האיש פעם לעימות בפנל בפני סטודנטים מזרחים שכבר אז (לפני 17 שנה) הוא ניסה להסיט אותם נגדי כהציג אותי כאוייב שלהם בעצם, ונכשל כמובן. הוא מר נפש, נוטף שנאה והתנשאות ויותר מכל, איש לא שמע עליו לפני שהתחיל לפרסם נגד פעילים מזרחים. הוא גם אכול תסביכים של זהות כרומני, יעני השחור בקרב האשכנזים. לעת זקנה היתה לו עדנה פתאום.
אני מציע להניח לאנשים כאלה. אני לא זוכר שאי פעם התייחסתי לאיש הזה ולפרסומיו, למרות ההתגרויות האינסופיות שלו. הוא מתקרב לגיל 80, הניחו לו, וואלד אל-חראם אל-מזע'וב

. האיש לא בור ולא תם, אלא מדבר מתוך שנאה ומרירות. הנה בראיון עם אלי אשד, עוד אחד.

דעתי שהיא ששטרית מסרב להתעמת מגרנות מאחר שהוא יודע שהוא פשוטו כמשמעו שהוא יצא מעימות כזה כשידיו על ראשו .
אין לו שום סיכוי בעימות אינטלקטואלי גלוי נגד גרנות שדורש/ הצגת נתונים ועובדות מעבר להלהטת רגשות..

עם לעומת זאת זה יהיה עימות שדורש רק פניה לרגשות של הקהל והזכרת קיפוחו והגזענות כנגדו אז כאן שטרית ללא ספק ינצח בגדול.

ומאותה הסיבה שאול סלע מסרב להתעמת באתר זה הוא יודע שאין לו שום סיכוי לשכנע מישהו כאן בויכוח אינטלקטואלי מעבר להפרחת סיסמאות וניבולי פה.
אני טועה שאול?
אתה מוזמן להגיב כאן ולהוכיח לכולם שאני משקר וטועה.
אתה יודע מה אני אפילו אתן לך את הזכות הגדולה לנבל את הפה נגדי אישית בלי שאמחוק אותך. תוכל לנבל את פיך כנגדי כמה שאתה רק רוצה.
ניבולי הפה לעומת קבוצות באוכלוסייה שצויינו למעלה לעומת זאת אסורים בהחלט וימחקו.
אתגר שאול האם יש לך את האומץ לקחת אותו?

והנה תגובה של מישהו שמכנה את עצמו כnkgui
באתרו של מואיז בן הראש :
מה לעשות? אנשים משתנים. אולי גרנות מאוד אהב מרוקאים בשנת 1980 ואולי לא (זה שהוציא ספר של מרוקאי אחד לא אומר שום דבר על שינאותיו) ובתהליך עמוק שעבר עליו בהתקבלות שלו למרכז האשכנזיות הוא הפך לשונא מרוקאים בשנת 2000 כשפירסם את עסקני הקיפוח, ועד שנת 2010 הוא כבר הפך לסותם פיות של משוררים מרוקאים שהדמוקרטיה ממנו והלאה ולפשיסט לכל דבר. הפלא בעיניי הוא שעורך של עיתון כמו מעריב פירסם דבר כזה. פלא גדול בעיניי. אבל כבר למדתי לא להיות מופתע משום מעשה גז ומזעזע של אשכנזי, ושהאשכנזי מסוגל לכול ברגע שמרוקאי עומד לו מול העיניים, מרוב טישטוש ושינאה.

תגובה לnkgui

נחזור
לא הבאת שום הוכחות לטענותיך שגרנות אמר כביכול דברי גזענות על יהודי מרוקו .
הוכחות לידיעתך הן ציטוטים מדוייקים מספרים ומאמרים.
יש כתוצאה מקום לחשוב שייתכן שאתה מביא דברים מעוותים שהוא כלל לא אמר .
בדומה לאותו קישקוש מקושקש על ביאליק שמייחס לו דברים שכלל לא אמר.
לעומת זאת לתשוןמת ליבך בספרו "עסקני הקיפח" גרנות הביא ציטוטים מדוייקים מדברי גזענות נתעבים ובהמיים של עסקנים שונים שהתיימ רו לייצג את היהודים המזרח תיכוניים .
כאמור הוכחה לטענותיך שאינה רטוריקה ריקה על "האשכנזים" תהיה הפניות בעמודים ותאריכים לדברי גזענות שגרנות אמר.
האם אתה יכול להביא הפניות כאלו ?

והנה תגובתו של מואיז בן הראש באתרו "במחשבה שנייה ":

ל 666

אתה מתלונן כל פעם שמצנזרים תגובות שלך אך ברגע שמכניסים תגובה אחת או שתיים אתה מתחיל לקלל ולכנות דברים של ספרדים כבהמיים, אז לעצם העניין שלך. גרנות מביא הוכחות ממש מוצקות בעיקר ממקומונים, כמו הטענה שהרב יוסף טען שיש לקטוע איברים של פושעים, הבאת ציטוטים כאלה מעלה שאלות קשות לגבי ההשכלה הכללית או היהודית של מר גרנות, אם הוא אינו יודע שזה איסור חמור מהתורה לקטוע איברים ואחת משבע מצוות בני נוח. הוכחות כאלה הן ממש מים, אתה יכול להביא הוכחות מעיתונים שאני אמרתי שצריך להשמיד את העולם, אני לא היית מציע בכלל להסתמך על ציטוטים כאילו מעיתוני ישראל בכלל ובפרט כשמדובר במזרחים, הנסיון שלי הוא שכל דבר מוצא מהקשרו או מוכנס להקשר לגמרי הפוך ממה שאמרתי, זה הנסיון של כל מי שאני מכיר שאומר משהו קצת יותר מסובך מאשר קונזנסוס של שמאל ימין שמאל. אז ככה גם נראה הספר של גרנות.

הדברים הבהמיים של גרנות פורסמו במעריב לפני כמה שבועות, והוא אינו מתכחש להם, אלא להיפך הוא חוזר ומפרסם אותם מעל כל במה אפשרית ואצל עוד אשכנזי מקצועי בשם אהוד בן עזר. ככה שלא צריך ללכת רחוק כל כך, רק לקרוא את מה שכתב בעצמו וזה אל ציטו במעריב. בכלל כדי להוכיח דברים רצוי להביא מאמרים או ציטוטים של הכותב, במיוחד כשמדובר באנשים שכתבו ספרים, ולא כל מיני טוקבקים וכל מיני ראיונות שעברו תחת ידי העורך והעיתונאי. אם רוצים לדייק. אישית לא הצלחתי לקרוא את כל ספרו של גרנות, לדעתי הוא פשוט כתב שיטנה נגד כל המזרחים בישראל. אתה יכול לחשוב את ההיפך מבחינתי אבל השאלה היא אם אתה מסכים לקריאתו של גרנות שיש להשתיק אותי ושאני מעליל עלילת דם ברמה של רצח נוצרים על ידי יהודים. אולי תענה על השאלה הזאת, כי אם אתה מסכים עדיף כבר שנדע את זה.

ואם אתה מסתייג מדבריו האם אתה חושב שזו רמת דיון של אדם משכיל ונאור ומחנך במשרד החינוך לשעבר או של מטורף שהשינאה העבירה אותו על דעתו? גם זו שאלה."

וכעת תגובתי למואיז בן הראש:
למואיז בן הראש
מכיוון שיש סכנה מוחשית שאתה תמחוק את הודעתי מסיבותיך המובנות רק לך היא תופיע גם באתר שלי.
וכך יהיה לגבי כל הודעה נוספת שלי שתופיע באתר שלך.
כך שאתה יכול להיות סמוך ובטוח שבכל פעם שאתה מוחק עוד הודעה מסיבות ביזאריות אלו או אחרות ההודעה תישאר ותתפרסם במקום אחר.

אתה כותב :
אישית לא הצלחתי לקרוא את כל ספרו של גרנות, לדעתי הוא פשוט כתב שיטנה נגד כל המזרחים בישראל".
וואחר כך אתה כותב :
לדעתי הוא פשוט כתב שיטנה נגד כל המזרחים בישראל:.
חבר יקר זוהי טענה מוזרה ממישהו שמודה שהוא קרא רק חלק מהספר .
( כמה ממנו קראת אגב? )
אני קראתי את כל הספר .יש בו כתב התקפה כנגד סמי שלום שטרית ואנשי קדמה.
לטעון שזוהי התקפה כנגד"כלל המזרחים בישראל " זה בלשון המעטה רחוק מהמציאות.
אבל שמע אתה יכול להוכיח את טענותיך על ידי דבר פשוט :
הבא ציטוט מדוייק מהספר עם מספר עמוד שבו יש התקפה גזענית כלפי "כלל המזרחים בישראל ".

שאול סלע כותב באתרו של מואיז בן הראש:
לשם אתה לא שם לב ?

אתה ,אשד ואהוד בן עזר מספקים את חומרי הגלם למה שאתה קורא "תעמולה לאג’נדה מזרחית".
אשד לא קרא וכנראה לא הבין את משמעות התגובה ששוכבת אצלו כבר למעלה מ 6 שנים ברשימות ומכילה פנינים ממשנתו הגזענית של גרנות. זוהי תגובה שלידתה בחטא שמהותו הוא פוסט מיותר על סמי שיטרית.

לשם בכבודו ובעצמו עזר לנו ללמוד שיעור בהיסטוריה ולהוציא את המתים מקברם.מסתבר שזה לא היה בלתי סביר להאמין לדברים שיוחסו לביאליק משום שביאליק נשאל על כך. לשמחה מצטרפים ברנר,בן גוריון וחיים הזז שהאירו את ענינו. בספרו של מיכאל ששר מספר ליבוביץי על שנאתו הנפשית העזה של בן גוריון לעולמם הריאלי של "היהודים הגלותיים"

מסתבר שכמו שמואיז כתב שההקבלה בין הדברים של מואיז לרצח נוצרים ע"י יהודים נקראה גם ע"י אהוד בן עזר וגם ע"י עורך במעריב. מה שאני ראיתי הם לא ראו.

ונכון מאוד מה שמואיז כתב "ושהאשכנזי מסוגל לכול ברגע שמרוקאי עומד לו מול העיניים, מרוב טישטוש ושינאה."

בגלל השנאה הבלתי רציונלית הזהות המזרחית עומדת על רגליים איתנות
(ציטוט)

תגובתי לשאול סלע :
לשאול סלע:
תתפלא אבל אני ולשם לא מספקים שום חומר גלם ל"תעמולה מזרחית ".
משום שאם אנו היינ ועושים זאת אני סומך עליך ועל מואיז שהייתם יוצאים בכותרות ראשיות צרחניות עלינו במליון אתרים ומכריזם על זענותנו כביכול.
המציאות בשטח עד כה הראתה לצערי שאתם הם אלה שנוקטים בטקטיקות שקרובות באופן מסוכן לגזענות בהתעקשות שלכם לנקוב במונחים אתניים למתנגדיכם בנוסח "כוזרים " "אשכנזים " וכו’.

ידידי אני נוקב כאן בנבואה : בתוך חמש שנים כל מי שישתמש במונחים האלו ובכל המונחים הקרובים להם בנוסח ""מרוקני " פערנק " "פלאשי ". כבסיס להתקפה יואשם ציבורית בגזענות .הסובלנות כלפיהם תהפוך לאפסית.
תתחיל לחשוב על מונחים שיחליפו אותם.אין לך יותר מידי זמן.
רק כמה שנים.

תגובתו של מואיז בן הראש:
למה ללכת לספר, הנה ציטוט של גרנות

"אני פונה לאחינו הספרדים: התקוממו כנגד היגדים אלימים וגזעניים כאלה – אלימות מילולית מובילה לאלימות פיזית. ראינו למה הובילו מילים רעות כאלו בשנות השמונים של המאה שעברה, כשכתבו על קירות תיאטרון הבימה וקירות בתי הכנסת: "אשכנאצים!" – "אשכנזים לבוכנוולד!"* החובה היא שלכם לסכור פיו של האיש הרע הזה בטרם יהיה מאוחר מדי."

זו הערה גזענית נגד כל הספרדים. נקודה. אין יותר מה להסביר, אם אתה לא מבין את זה חבל על הזמן שלך ושלי. וגם חבל על כל התגובות שלך כאן ועל כל ההערות שלך שאני מוחק תגובות. ביזבוז זמן יקר של שנינו ושל כולם."

תגובה למואיז בן הראש:
מיותר לציין שכל מי שעיניו בראשו יכול לראות שאין כאן גזענות.
ממתי גזען יפנה ל"אחינו הספרדים"?
אבל נכון שהדיון כאן כבר מפסיק להיות רציונאלי .
מואיז בן הראש מפנה את כולנו כאן בעניין ל:
לשיעור השני על ביאליק ולשיר "שיר ביאליק 2.0″ יש ללחוץ על הקישור

http://2nd-ops.com/moisb/?p=67124

משה גרנות פירסם את המכתב הזה באתר של אהוד בן עזר :

שירי שיטנה של מתי שמואלוף לאשכנזים ב"אפיריון"

אהוד היקר,

קראתי ב"אפיריון", גיליון 114 (אביב תש"ע) ארבעה שירים של מתי שמואלוף נוטפי שנאה – איך לא – לאחיו האשכנזים. בשיר "בכפר שלם הרוס ובגירוש יפו" הוא מזכיר חולדה לבנה שבעה הנוגסת בהריסות בתיאבון, והפרשותיה הן התרבות. בשיר "נוסע ברכבת מלאה רוחות" הוא מצהיר על אהבתו לאדמה עיראקית ומביע לעג לחבר המבקש להיטמע בתודעות אשכנזיות. בשיר "הסירו את אלוהי הנכר אשר בתוככם" הוא מטיף לסלק את החיידק ואת הווירוס במערכת.

איך לא רעדה ידו של מתי שמואלוף להשתמש באותם דימויים ממש שהשתמשו הנאצים נגד היהודים? כתבתי לעורכי "אפיריון" – ארז ביטון ורחל קלהורה – שאני תמה על כך שהם פירסמו שירי שטנה כאלה (2.11.2010), ועד היום (10.11.2010) לא קיבלתי שום תגובה.

מה דעתך?

שלך,

משה גרנות

אהוד: אני מתפלא עליך. האם לא ידעת עד כה שעלינו, ה"אשכנזים", מותר ל"מזרחיים" לכתוב הכול ולהאשים בכול וגם לעשות מכך קריירה ולקבל סיוע ממשלתי וציבורי? זכור למשל את עלילת-הדם ההזויה של פרשת "ילדי תימן" ה"חטופים", ואת חבר הפושעים של ה"רב" עוזי משולם, שביצעו פעולות טרור בעקבותיו! והאם באיזשהו מקום קראת מעודך שמישהו יצא נגד המוצא התימני, שיש בו אולי משהו ממשיחיות השקר – של החרא שרצח את רבין? אני מעולם לא הייתי "אשכנזי" אלא בן-הארץ מדורי-דורות – עד שהתחילו לחרף ולגדף אותי בכינוי הזה. אבל כשמחרבנים עליי ועליך זו לא גזענות, ואנחנו אמורים לסתום את הפה!"

ואני אומר:
אני מוצא את המילה "אשכנזי " כמילה מבחילה.במיוחד שהיא יוצרת קשר כביכול עם התרבות הגרמנית .
בכל פעם שמישהו קורא לי "אשכנזי " אני מתייחס לכך כאל ניבול פה.

אולי כדאי להבהיר מדוע המילה "אשכנזי " הפכה לניבול פה :
בכל פעם שמואיז בן הראש וסמי שלום שטרית וחבריהם משתמשים בה ברור לחלוטין שאין המדובר במילה נייטרלית כפי שהיא אולי הייתה פעם אלא שהמדובר בניבול פה עויין תו לא
מדוע ?
מכיוון שכאשר הם משתמשים במילה הזאת מטרתם היא לתקוף ולקלל ציבור שלם על סמך מוצאו ותו לא.
בדומה למה שקרה לפני שנים כאשר כמה בני שחץ"ממוצא מזרח אירופי .
הפכו את המילה "פערנק" למילת ניבול פה כנגד כלל הציבור של היהודים ממוצא מזרח תיכוני .
מטרתו של ניבול הפה מבית מדרשו של סמי שלום שטרית היא לסמן את כל מי שאינו ממוצא "מזרח תיכוני" למשהו "אחר שונה מפחיד מסוכן תוקפני ".
אני ממליץ לכל מי שמקבל את הכינוי "אשכנזי " מאנשים אלו : דעו שכאשר הם קוראים לך "אשכנזי" הם מנבלים נגדכם את פיהם.

הסופר מואיז בן הראש העלה את אחד ממאמרו על הישות הבדיונית שאותה הוא מכנה "אשכנזים" ,מילת ניבול הפה השמורה עימו לכל מי וכל מה שהוא שונא ומתעב.
המאמר נמצא כאן
פרס ישראל למרוקאים
http://2nd-ops.com/moisb/?p=67634#comments
מכיוון שיש לו נטייה למחוק את כל מה שהוא לא מסכים עימו מאתרו ומכיוון שאני חושב שיש בדיון בינו וביני עניין לציבור הנה הדיון ביננו איפה שהוא לא יכול למחוק ולצנזר ולהסתיר :
מספר 666
אין ומעולם לא היה את הישות הדמיונית הזאת שאתה מכנה אותה "מרוקאי"
כשם שאין ומעולם לא היה את הישות הבדיונית המכונה "ספרדי " או הישות המומצאת המכונה "אשכנזי ".
ספרדים הם נוצרים תושבי ספרד.
מרוקאים הם מוסלמים תושבי מרוקו.
"אשכנזים " הוא כינוי ניבול פה ליהודים ממוצא מרכז ומזרח אירופאי.

תגובת מואיז בן הראש :
נו באמת.

לולא הייתי בטוח שגולדה כבר לא כאן הייתי נוטה לחשוב ש 666 הוא מספר הזהוי שלה.

היא זו שאמרה שאין פלסטינאים ושאם כן אז היא פלסטינאית. ועכשיו בה 666 ומנסה לטעון את שגולדה לא הספיקה אבל הפעם בקשר ל"ספרדים".
גוגל אומר

מרוקאי, 728,000 קישורים

http://www.google.co.il/search?rlz=1C1AVSX_enIL388IL388&aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%90%D7%99

ספרדי 938,000
http://www.google.co.il/search?rlz=1C1AVSX_enIL388IL388&aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%99

אשכנזי 2,000,000 תוצאות

http://www.google.co.il/search?hl=iw&rlz=1C1AVSX_enIL388IL388&q=%D7%90%D7%A9%D7%9B%D7%A0%D7%96%D7%99&aq=f&aqi=g10&aql=&oq

תגובת מספר 666
( נמחקה בידי מואיז בן הראש מסיבותיו הבלתי ידועות )
"מואיז היקר
הרוב המוחלט של הקישורים האלו שאתה מביא מביאים לספרדים בספרד ולמרוקנים במרוקו .
והקישורים על "האשכנזים " כביכול ברובם אינם תוצר של "אשכנזים " מאחר שלתשומת לובם "המכונים בפיך "אשכנזים " אינם אוהבים כלל וכלל שמכנים אותם בכינוי ניבול הפה הזה שלך שמזהה אותם עם הגרמנים שביצעו בהם גנוסייד.
והם אינם מעוניינים שיכנו אותם כך .
כמו כן מוזר בעיני שקבוצה של יהודים מעוניינת שיכנו אותם "ספרדים " למרות שאותם ספרדים ניסו לבצע בהם גנוסייד של ממש במאות ה-14 החמש עשרה והשש עשרה.
בכל מיקרה הינך מתבקש לא להשתמש יותר בכינוי ניבול הפה "אשכנזי ".

מואיז בן הראש טרח ומחק את התגובה למעלה וכתב לי כך באי מייל :
תגיד, אתה לקוח תרופות או מה? תיכנס לקישורים ותבדוק, רוב רובם של הקישורים של הספרדים והמרוקאים מתיחסים ליהודים בישראל, יש גם על ספרד אבל זה לא הרוב. כמה כבר מדברים על ספרד בעברית. אותו דבר לגבי אשכנז.
אני לא מכניס את התשובה הזו כדי לשמור על כבודך, אי אפשר עד כדי כך לראות ולא לראות.
אולי זה אתה מי שסובל מאובססיה לשנות מונחים בעברית על פי טעמך כי הם לא נראים לך.

יש גם מילון אתה יודע ויש גם הגדרות של המילים אשכנז, אשכנזים, ספרדים. קוראים לזה שפה. בשפה למילים יש משמעויות ולא רק משמעות אחת, וגם היו משטרים שניסו לכפות משמעויות מסוימות למילים מסוימות וזה לא עד כדי כך הצליח. ואתה אפילו משטר.

תתאושש ותנסה לענות לעניין.

והנה תשובתי למואיז בן הראש:
מואיז היקר.
האם שמעת בימי חייך את מילת ניבול הפה המטונפת "פערנק " .
זוהי מילת ניבול פה ליהודים ממוצא מזרח תיכוני,שמשמעותההמקורית היא "פראנקי " צרפתי .
לא ניבול פה במקורה כלל.
אבל היא נעשתה ניבול פה שאתה לא מוכן לשמוע אותה יותר מאחר שהיא הושמעה שוב ושוב ושוב מתוך כוונה של ניבול פה ורצון לפגוע.
עכשיו אני יודע היטב שאותך המילה הזאת היא מעליבה ואם תכחיש זאת ותבלבל את המוח על זה שאתה "פערנק גאה " הרי אתה משקר.
לתשומת ליבך הצרפתים הפרנקים מעולם לא ביצעו מעשי טבח וגנוסייד ביהודים המזרח תיכוניים בניגוד לאשכנזים הגרמנים ולספרדים.
אז מדוע אינך מוכן לכבד את רצונם של המכונים בפיך במילת ניבול הפה המקבילה "אשכנזים " שמודיעים לך שהמילה הזאת מעליבה אותם ?
כבד את רצונם מואיז היקר ונקה את לשונך.

נו הוא החזיר את ההודעות שלי לאחר שמחק אותן .אחרי שהוא ראה שפירסמתי הודעה על זה כאן .
עד למחיקה הבאה כמובן.
מה יש בהערה שלי שבעיני ובעיני כלל האנשים שאני מכיר "אשכנזי " זאת מילת ניבול פה שמביא אותו ןלהשתוללות כזאת לא ברור לי.

הדיון באתרו של מואיז בן הראש נמשך .
מכיוון שיש סכנה ברורה ומוחשית שהוא ימחוק אותו בכל רגע אז אני מעביר את ההודעות גם לכאן .
מואיז בן הראש כותב
ניסיתי למנוע מאשד להתשטות, אבל מאחר והתעקש הכנסתי את ההשתטות המחזורית שלו. לומר שהמילה אשכנזי היא מילת גנאי נשמע לי כמו לומר שיהודי זו מילת גנאי, ואכן במילונים צרפתיים עד 1965 למילה יהודי היו גם משמעויות שליליות כמו גנב, קמצן וכן הלאה. מאז משמעויות אלה נעלמו. ברור שמישהו יכול להשתמש במילה אשכנזי כמילת גנאי, כמו שרבים משתמשים גם במילה מרוקאי, כמו שקבוצה מסוימת יכולה גם לכנות פטיש כל מי שלא נראה לה, זה עדיין לא יהפוך המילה פטיש למשהו שלילי. לפעמים קורה שזה הופך לסלנג ומילות סלנג נכנסות למילון אבל אשכנזי בכל מילון היא פשוט מילה שבאה בהתחלה לדבר על אנשים ממוצא אשכנזי, מגרמניה לצרפת, ובדרך כלל בכל העולם משתמשים במילה אשכנזי כדי לציין יהודים ממזרח אירופה. על אף מה שאשד אומר כל העולם יודע שיהודי הולנד או בולגריה הם ספרדים.

אבל אשד רוצה לשנות את כל העולם ולהתחיל להגדיר מילים. זכותו. רק שזה פשוט מצחיק עד מגוחך.

דמיינו לכם אם מישהו היה מפרסם מאמר בקדמה ואומר שמעכשיו המילה אשכנזי היא מילת גנאי וניתן לשתמש בה כדי לקלל כל אדם, או כדי לומר שמישהו גנב. מה בדיוק היה קורה? אי לכך הטענה הזו היא ממש גזענית כלפי אשכנזים. אבל כל עוד מנהלת האתר מוכנה לסבול את השטויות האלה של אשד הוא יוכל מעכשיו להשתטות כרצונו.
לגבי האנשים שאלי מכיר שכולם כולם חושבים שאשכנזי זו מילת גנאי, אני רק מכיר אשכנזים שלא חושבים כך. עוד לא נתקלתי באחד כזה שחושב שאשכנזי זו מילת גנאי. לא בארץ ולא בעולם.
אבל טוב, כל אחד והחברים שלו.

לגבי הקישורים למעלה, המילה מרוקאי או ספרדי מתיחסת ברוב התוצאות של גוגל בעברית ליהודים ממוצא ספרדי או מרוקאי, יש הרבה על המטבח המרוקאי היהודי, ויש הרבה על המרוקאים, ויש גם מרוקאים ממרוקו.
יש גם שני מליון תוצאות לאשכנזי ורובן אינן שליליות, בדקתי קצת. לגבי מרוקאים יש גם שליליות, אבל זה לא הכלל. בכל אופן כל אחד מוזמן לבדוק. לא נראה לי שאשד בדק. או שזה מעניי אותו.

אבל רגע רגע, האם רק הוא חושב כך?

לא בטוח.

ראו ערך אשכנזי בויקיפדיה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A9%D7%9B%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9D

או שאולי אשד הוא זה שמשכתב אותו מידי יום. הוא כבר עשה דברים כאלה האמצע של דיון.
:

ועכשיו תגובתי למואיז בן הראש :
מואיז היקר.
אין לי מושג מי הם "האשכנזים " כביכול שאתה מכיר שמוכנים שתקרא להם "אשכנזי ".
אני לא מכיר אף אחד כזה ואני מכיר אלפים.
כולל כן כן כן את החבורה של בית ליוויק שגם הם למרות שכל הסרטים שעשו עליהם לא מתלהבים כאשר מכנים אותם"אשכנזים " ולעולם לא קוראים לעצמם כך בינם ובין עצמם .הם מעדיפים שיקראו לתרבות שלהם תרבות "אידישאית ".
אבל הם אנשים סימפטים הם לא יחטיפו סטירה בפרצופו של מי שמנבל את פיו כלפיהם בחוצפה ורק יחייכו בחוסר נעימות .
עכשיו מואיז היקר מכיוון שאינך מבין ואינך תופס ואינך קולט אז שיעור קצר בהיסטוריה:
למכונים כיום בידי מנבלי פה שונים "אשכנזים "ליהודים ממרכז ומזרח אירופה אכן לא הייתה התנגדות מיוחדת שיכנו אותם "אשכנזים "עד לאחר השואה.
מכיוון שעד אז זה נראה היה כסוג של כבוד שיזהוו אותם עם הגרמנים האשכנזים האמיתיים.
כיום אין אף אחד שחושב שזהו כבוד להיות מקושרים ומזוהים עם הגרמנים היום תרבות ממדרגה תשיעית שעיקר יחודה במאה העשרים היה בכך שביצעה רצח עם .
ומשום כך מואיז היקר צעירים שהם ממוצא מזרח ומרכז אירופאי אינם מעוניינים להיקרא "אשכנזים".ומי שמכנה אותם באובססיביות "אשכנזים "הרי הוא מנבל את פיו כלפיהם.
עכשיו ברור מאיז היקר ?
אז לתשומת ליבך.

מואיז בן הראש טרח ומחק תגובה נוספת שלי באתרו בקישור למעלה בטענה הזאת :
אלי אשד, זה מה שכתב אביר זכויות האדם משה גרנות עליי

"אני פונה לאחינו הספרדים: התקוממו כנגד היגדים אלימים וגזעניים כאלה – אלימות מילולית מובילה לאלימות פיזית. ראינו למה הובילו מילים רעות כאלו בשנות השמונים של המאה שעברה, כשכתבו על קירות תיאטרון הבימה וקירות בתי הכנסת: "אשכנאצים!" – "אשכנזים לבוכנוולד!"* החובה היא שלכם לסכור פיו של האיש הרע הזה בטרם יהיה מאוחר מדי. "

זה התפרסם בעיתון מעריב לפני כמה חודשים .

הנה ציטוט מלא

http://www.kedma.co.il/forum/viewtopic.php?p=19483

אולי תענה כבר פעם אחת ולתמיד, אתה מסכים איתו? התגובות הבלתי נגמרות שלך כאן הם חלק מהמאבק של גרנות לסתום לי את הפה? כמה פעמים אתה יכול לחזור על אותן טענות? הטענה שהמילה אשכנזי היא ניבול פה אינה מקובלת באתר הזה. האתר הזה ממשיך ללכת בעיקבות כל המילונים המקובלים לשפה העברית. יש לך דיעה מקורית ומעניינת , אבל בשביל זה יש לך בלוג. תעלה בבלוג שלך ניבולי פה מעתה ועד עולם. אתה מנבל כאן את הפה שלך נגד כולם ואחר כך אומר שמי שלא נשמע להוראותיך לראות במילה אשכנזי קללה מקלל אותך. טיפול פסיכולוגי יכול לעזור במידת מה, אבל מה שבטוח קרבות מילוליות בבלוג שלי שלא תורמות דבר לדיון לא יעזרו לך מאוד. העלית את טענתך כבר כמה פעמים, זה ניתן לך ובזה גמרנו. אתה לא יכול שוב לנהל דיון בבלוג שלי על מהות המילה אשכנזי. אני מקווה שזה ברור.

אני רק רוצה לדעת האם באמת אתה תומך בדברים הגזעניים של גרנות שקורא לקהילה הספרדית בארץ להחרים אותי ולסתום לי את הפה?

אתה יכול לענות על זה. כל חזרה על דיון על המילה אשכנזי ועל מילות גנאי ייערך או יימחק. חבל על הזמן של שנינו.

ועכשיו תשובתי :
מכיוון שאתה מוחק ללא סיבה טובה קטעי הודעות שלמים שלי שכוללים הצהרות כנגד גזענות ההודעות העלו יעלו שוב גם באתר האישי שלי איפה שאתה לא יכול למחוק . וכל פעם שאתה תמחוק הודעה על כך תימסר לציבור הרחב למען ידעו כולם .
עכשיו לגבי שאלתך :
האם אני תומך בדבריו שאותם אתה מגדיר "הגזעניים" של גרנות שקורא לקהילה המזרח תיכונית בארץ להחרים אותך.
קודם כל כדאי להזכיר לציבור הרחב שאני כתבתי גם על גרנות
כאן
בודד מול המערכת :שיחה עם משה גרנות
http://www.no-666.com/2006/06/14/%D7%91%D7%95%D7%93%D7%93-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%9E%D7%A9%D7%94-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA/
ואני כתבתי גם עליך כאן
הנודד הנצחי מלוסנה
http://www.no-666.com/2008/04/14/%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%93%D7%93-%D7%94%D7%A0%D7%A6%D7%97%D7%99-%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%A0%D7%94/

כך שאני מכיר בצורה סבירה את יצירות שניכם ואובייקטיבי לגבי שניכם .
אתה טוען שגרנות גזעני מכיוון שהוא קרא להחרמתך
אבל שאלה :
איך אתה מגדיר גזענות ?
למה בעצם הוא גזעני ואתה לא ?

תגובת מואיז בן הראש :
אני מכיר את השיטה של לענות בשאלה על שאלה.

אני שואל אותך, האם אתה תומך בדבריו או לא?

קודם כל מדובר בפשיסט שקורא לסתום פיות, דבר שני הוא גם קורא לקהילה הספרדית להחרים אותי, שזה כבר התרת דם. כך אני מבין את זה. הספר שלו מלא גזענות והוא לא היה צריך את המאמר הזה במעריב כדי לזכות בתואר שלו.

האם אתה מוכן לומר אם אתה תומך או לא תומך בדבריו.

אכן אערוך בצורה סבירה התנהגות לא נאותה מצידך אלי, אין ברירה אם אני רוצה לשמור על הבלוג שלי. לא ברור לי למה אתה חושב שאתה יכול למחוק את המילה אשכנזי מהבלוג שלך ומהשפה העברית ואתה חושב שלך מותר לומר כל דבר.

אז עכשיו אני מבקש שתענה בכן או לא, האם אתה מסכים לדבריו של גרנות להחרים אותי.

זה שכתבת עלי או על גרנות זאת לא תשובה. אני מעריך שבכל זאת אתה מבין את ההבדל בין הדברים

תגובתי:
אני רוצה להבין את דבריך כי כרגע הם לא מובנים לי .אתה מאשים אותו שהוא גזען אבל אין זה ברור כלל במה בדיוק הוא גזען ? משום שהעז לתקוף אותך אישית ? זאת ההוכחה לגזענותו ?
לידיעתך ההגדרה שלי של גזענות היא "מי שתוקף ציבור שלם מרקע אתני או תרבותי ספציפי ועושה זאת באופן גורף קבוע ו ללא הבחנה".
על פי ההגדרה הזאת גרנות אינו גזעני כלל שכן הוא תוקף רק אותך ולא הציבור שעומד מאחוריך יהודים ממוצא מזרח תיכוני.
אני מסכים שגרנות שגה כאשר קרא לאנשי הקהילה שלך לסכור את פיך משום שבכך הוא סתם הופך אותך לקדוש מעונה על לא כלום ואתה צריך להגיד לו תודה על זה. אם הייתה לו התנגדות ספציפית לדברים שאמרת הוא פשוט היה צריך לענות לך אחד לאחד ולהוכיח איפה אתה טועה ומטעה.

תגובת מואיז בן הראש :
לגבי מה אני חושב שהיא גזענות יש יותר מעשר מאמרים ברשת והתבטאתי בעשרות מקומות, ואין טעם לחזור על זה.

אבל אפשר לקבל ממך תשובה ברורה בלי להתפלסף,

האם אתה מסכים לדברי משה גרנות עלי או לא?

רק מילה אחת, כן או לא.
.

גרנות הגדיר אותך כגזען אלים .
כבר הערתי בתשובה קודמת שאין ספק שיש בך את הצד הגזעני בך שמופיע בשמות שונים אבל קל מאוד לזהות את הסגנון שלו ושלך שאתה מכחיש אותו כאשר הצד הרציונאלי שלך הוא דומיננטי.
ואתה מספר שאתה מילאת עשרות ומאות עמודים בהסברה מדוע אתה לא גזעני.אבל זה לא נראה לך מוזר שיותר ויותר אנשים רק משתכנעים שאתה אכן גזעני למרות כל הכחשותיך? שאתה נראה יותר ויותר לא כלוחם בבעיה אלא כחלק מהבעיה ?
האם גרנות צודק?
אני אגיד את זה כך :הוא טעה כשדרש לסכור את פיך.

ותגובתי
אז אתה נותן לי גט כריתות ? כדי שתוכל להסתגר עוד יותר בגטו שלך ?
אני לא נותן גט כריתות לך .
אני מודיע לך שאתה מוזמן לתרום לאתר "יקום תרבות " כפוף למגבלות הידועות לך ,אבל זה עדיין נותן לך יקום שלם להתגדר בו.
הדלת עבורך לצאת מהגטו שאתה קובר את עצמך בתוכו היא פתוחה לרווחה .תחשוב על זה .יום אחד אולי תשנה את דעתך.

וכעת תגובתי על כל הפרשה .
המקרה כאן הוא מעניין ביותר . הסופר מואיז בן הראש מונע ממני את האפשרות להיכנס יותר לבלוג שלו על ידי שהוא מציג בפני שאלה שהוא יודע איזה תשובה אני אתן לה ( שבהתנהגותו יש אלמנטים ברורים של גזענות ) ולאחר שהוא מקבל אותה הוא סוגר בפני את הבלוג שלו .
נשאלת השאלה מדוע התגובה הקיצונית הזאת ? אני עצמי הרי פירסמתי עליו את המאמר הגדול ביותר שפורסם עליו אי פעם כאן
הנודד הנצחי מלוסנה
http://www.no-666.com/2008/04/14/%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%93%D7%93-%D7%94%D7%A0%D7%A6%D7%97%D7%99-%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%A0%D7%94/
וכן פירסמתי מאמרים שונים שלו וניתוחי שירים שלו מאת יוצרים אחרים באתרי\
בהחלט לא היה חוסר נימוס כלפיו בהערותי באתרו.
נראה לי שאולי זה בגלל שהוא כבר מתקשה לענות על האתגר שהשאלות שלי מציגות בפניו וביפני קבוצתו.הציפיה שלהם מהאחר היא שאו שיקבל את דעותיהן או שיתקוף אותן בגזענות ואז יוכלו להציג את עצמם כקורבנות אומללים של גזענות.
במקרה שלי לא הייתה כל תגובה כזאת וזה העמיד אותו במבוכה .
במקרה זה מה שקורה עימו מקביל למה שקרה עם קבוצות קטנות וקנאיות לאורך ההיסטוריה כשהן מתמודדות עם אתגר שאין להן תשובה לו.הן מסתגרות בתוך עצמן וכביכול עוצמות עינים מול האחר המטריד.
המטרה שלהן היא גם להציג את האחר כעוין וכמסוכן להן גם אם אינו כזה במציאות כלל.
למרבית הצער ההסתגרות הזאת כל מה שהיא מביאה הוא לקיפאון אינטלקטואלי ודריכה במקום במקום הפריה שאותה אפשר להשיג רק על ידי היפתחות לדעות ורעיונות אחרים גם כאלו שנראים כמטרידים.
עצוב.

מוני יקים כותב :
ניסיון לתקן טעות רווחת

השימוש במושג אשכנזים באופן הפופולרי יסודו בטעויות מספר בעניין הקשר בין יהודי בית שני
ולאחרים המתקראים יהודים.
ארצות אשכנז הן אוסטריה גרמניה הולנד בלגיה וצרפת והקהילות היהודיות שהיו בארצות אלו
מקורן ביהודי בית שני וזליגות דמוגרפיות
כתוצאה מגלות ספרד כלומר "האשכנזים הטהורים"
הם למעשה ספרדומזרחים בסמנטיקה של היום.
אותם יהודים מזרח ארופיים מארצות כמו פולין רוסיה הונגריה רומניה דוברי שפת האידיש
הם אוסטיודים צאצאי ההתייהדות הכוזרית שנטלו
את הכינוי "אשכנזים" כדי להתלות על אילן יוחסין לא להם וליצור לעצמם קשר עם אותה
יהדות מפוארת ומקורית.
נכון מאד שהשימוש הגורף "אשכנזים" אין לו
שום קשר בהקשר המדובר עם מציאות עבר עובדתית.
לכן המבוכה והטעויות שנעשות בנושא.
הטענות של אלי אשד שהשימוש במושג "אשכנזים" נגועות באבק של גזענות הן כמו
מרבית טענותיו בנידון הלל הנגועות
באובססיביות גזענית מגמתית להשתקת דיון

נו מוני עוד פעם אתה מפעיל עלינו את השטויות המטורפות שלך ?
הצרה היא מוני שאי אפשר להתייחס לשום דבר שאתה אומר בשום עניין ברצינות שהרי כל כולך קיים רק כדי לתת עלבונות ולקבל עלבונות לנבל את הפה כדי לקבל בחזרה עוד ניבולי פה ולהחזיר ביתר עוצמה ובשביל מה כדי להרגיש שאתה קיים ?
אתה חושב ששכחנו שאתה הממציא הגאה של מילת ניבול הפה "אשכנאצים " הפיתוח של ניבול הפה "אשכנאזים "?
מוני מוני היקר אין היום שום יהודי ממוצא מזרח או מרכז אירופאי שמוכן שמישהו יקרא לו "אשכנזי " אם תעשה את זה אתה מסתכן בשבירת שיניך ובריסוק עצמותיך .

המילה "אוסטיודים" מילת ניבול פה בפי יהודי גרמניה אסורה בשימוש באתר זה.

ובכך היא מצטרפת למילות ניבול פה אחרות : אסורות באתר זה על כל נגזרותיהן ביחיד וברבים :
כוזרי
פערנק
אשכנזי
מרוקו סכין
ווזווז
ווג
פלאשי
פרנג'י
"כוסית "
ערבוש
מדכא פטריארכלי
נאצי
פשיסט
הציבור מתבקש לנקות את פיו כשהוא נכנס לאתר זה ולא לטנף את האטמוספרה בניבולי פה.
כל הודעה נוספת שתשתמש באחת מהמילים האלו להוציא היוצא דופן היחיד של חקירת ההקשר ההיסטורי שלהן וכיצד היא הפכה לניבול הפה המטונף שהיא היום תימחק.
תודה .

ביקורת ספרותית על עסקני הקיפוח – שיח של הסתה וגזענות מאת משה גרנות

היהודים בארצות ערב חיו בשלום ובשלוה עם אחיהם המוסלמים. יום אחד החליטו כמה מבני הדת היהודית שהיו במצוקה בארופה להמציא תנועה לאומית, להשתלט על ארץ במזרח התיכון ולהביא את יהודי ארצות ערב לאותה ארץ (על ידי יצירת סכסוך פיקטיבי בינם לבין אחיהם המוסלמים שוחרי הטוב) ולהשפיל את תרבותם. הסיבה להבאתם היה הרצון להשתמש בהם ככוח עבודה זול לרווחת היהודים הארופאים ועל מנת לסלק בכוח את הפלסטינאים, תושבי הארץ המקוריים. זהו הנרטיב של השיח המזרחי הרדיקלי שכנגדו יוצא משה גרנות במסע צלב. בדרך הוא מכניס גם את ש"ס (שהנרטיב שלה שונה לחלוטין) ולמעשה את כל מי שמצר על קיפוח המזרחים בישראל.
ספרו של גרנות נע בשני צירים. מצד אחד מוכיח גרנות עד כמה המזרחים הינם נחשלים ובאו מתרבות נחותה ומצד שני הוא תוקף את אלה שמתנגדים לתיאור זה ותולים את נחיתותם של המזרחים במזימה של הממסד האשכנזי. עם זאת דואג גרנות להדגיש שהוא חש כאח למזרחים ומתנצל פעמים מספר בספר על כך שהוא נאלץ לתאר את הדברים כפי שהוא רואה אותם. גרנות לא מתעלם מגזענות וסטראוטיפים שקיימים בחברה הישראלית אולם סטראוטיפים אלו הם לדעתו יחסים בין קבוצות שונות ושנאת הזר, כל זר, והוא איננו חלק מהיחסים בין מזרח למערב ובין ארופה לאסיה ואפריקה.
גרנות מתאר את חיי היהודים במזרח באופן שבו תיארו בעבר אירופאים את האוריינט אך ללא הפן הרומנטי שבתיאורים אלו. זה מקום מלוכלך, מושחת, חולה, חסר ערבות הדדית (העשירים מתנכרים לעניים) ומלא בפשיעה וזנות. היהודים, כחלק מאתו מזרח, שייכים באופן טבעי לאותה זוהמה וניוון. המקורות של גרנות הם בעיקר ספרותיים – הסרט 'שחור' של חנה אזולאי הספרי והרומן ויקטוריה של סמי מיכאל. אולם הוא גם הצליח לדלות תימוכין בעזרת קריאה אי אלו ספרי מחקר (לרוב הספרות המחקרית בנוגע ליהודים בארצות האיסלם הוא לא מתייחס ומתיאוריו ניכר שהוא גם אינו מכיר ספרות זו). גרנות מביט דרך משקפת מאד סלקטיבית תוך הדגשת חסרונות ארצות האיסלם (כמו שלטון טוטליטרי) והתעלמות מחסרונות כאלה בארצות ארופה (כמו שלטון טוטליטרי מהאכזריים בהיסטוריה האנושית). לגרנות יש גם ידע על המזרחים ממקור ראשון. בילדותו שהה כבן למשפחה רומנית במעברה בבאר שבע. המזרחים באותה מעברה היו אלימים מלוכלכים וחולים והפכו את חיי משפחתו של גרנות לגיהנום. לא הייתה להם ברירה אלא לעזוב את המעברה. טראומת הילדות הזו, שעליה יוודע לקורא בעמ' 66, יכולה להסביר את החשבון הארוך שיש לגרנות עם המזרחיים.
הפעילים המזרחים, 'עסקני הקיפוח' בלשונו של גרנות, הינם בחלקם שמות שהוזכרו בכתבות שוליות בשנות השמונים. אחרים הינם אנשים מוכרים יותר כמו סמי שלום שטרית, אהרון אבו חצירא, ח"כים של ש"ס והרב עובדיה יוסף. ניכר שגרנות הוא אספן אובססיבי של גזרי עיתונים (בעיקר ידיעות אחרונות) וכל כתבה נידחת משמשת אותו מספר פעמים. גרנות גם מצליח למצוא סתירות פנימיות. הפעילים הרדיקלים תומכים בגרסה הפלסטינאית של הסכסוך הישראלי- ערבי ואילו אנשי ש"ס דווקא מזדהים עם קו 'לאומני'. סתירה לוגית ונוק אאוט למזרחים.
הספר עוסק בביטויים של השיח הרדיקלי כמו 'אשכנאצים' או 'כוזרים' (העמדה שיהודי מזרח ארופה מקורם בכוזרים איננה רק המצאה של 'עסקני הקיפוח'. גם ארתור קסטלר חשב כך), בטענות בדבר קיפוח תרבותי ובנרטיבים של השיח המזרחי הרדיקלי. פרק נפרד וחריף מקדיש גרנות, מפקח במשרד החינוך, להתקפה על סמי שלום שטרית ועל בית ספר קדמה בתל אביב.
כחלק ממאבקו בעסקני הקיפוח גרנות דוחה את הטענה שהייתה מזימה אשכנזית להשפיל את התרבות המזרחית. אולם בשטף כתיבתו ניתן להבין כיצד למרות העדרה של מזימה בכל זאת נוצרה אותה השפלה ואותה דה לגיטימציה לתרבות יהודי המזרח. כאשר הקרירטריון לדבר טוב הוא עד כמה הוא מערבי די ברור שכל יצירה תרבותית שאיננה מערבית היא נחותה. גרנות גם מסביר מדוע הועלמה חלקה של יהדות המזרח מלימודי ההיסטוריה – הם היוו רק 10% מהעם היהודי (למרות שהם מהווים קרוב ל- 50% מהאוכלוסיה היהודית בישראל ומתלמידי ההיסטוריה במערכת החינוך). על פי הגיון זה אין טעם ללמוד היסטוריה יהודית מאחר שהיהודים מהוים פחות מאחוז מאוכלוסיית העולם.
ספרו של גרנות שייך לז'אנר שדומה שהייתה לו עדנה לאחרונה. גרנות עושה למאבק המזרחי לשווין את מה שעשה ספי רכלבסקי לציונות הדתית ('חמורו של משיח'), מיכאל קרפין לימין ('רצח בשם אלוהים' והסרט "ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה") ויורם חזוני לשמאל ('המדינה היהודית – המאבק על נשמת ישראל'). השיטה פשוטה: קח קבוצה קיצונית וקיקיונית, השחר את פניה עוד יותר, מתח קוים גסים בין הקבוצה המושחרת לבין קבוצות מרכזיות וגדולות. אין צורך בהוכחות ותימוכין. צור הכללות, קבע כמה קביעות גורפות, מבשלים על אש גבוהה של יחסי ציבור (אם אתה ימני כמו יורם חזוני יחסי ציבור תוכל לקבל רק בארצות הברית אבל אל דאגה, משם זה יגיע לארץ כי התורמים מודאגים) וכך מצליחים למכור בקלות.
למרות קוי הדימיון בשיטה, השוואת הספר 'עסקני הקיפוח' עם הספרים שהוזכרו למעלה עושה עם משה גרנות חסד. מבחינת כתיבה מדובר בסגנון מאד אישי. העובדה שיש לטקסט הערות שוליים אינה משנה הרבה ואינה מוסיפה את הניחוח הפסאודו מחקרי שבהם מתהדרים רכלבסקי וחזוני. הספר כתוב גרוע ויש בו חזרות רבות על אותם ציטוטים בפרקים שונים.
למרות איכותו הנמוכה של הספר ורדידות טיעוניו של גרנות יש בהחלט מקום לביקורת על הגישה הרדיקלית, שבשם מאבקם של המזרחים לשויון, יוצאת כנגד כל המעשה הציוני. התפיסה, שבה מחזיקים כמה אינטלקטואלים רדיקלים, שיהודים בארצות האיסלם היו 'ערבים בני דת משה' היא מופרכת כמעט לחלוטין. למעט קבוצות קטנטנות של יהודים מרבית היהודים במזה"ת ובצפון אפריקה חשו מנוכרים מהרוב המוסלמי. זהותם כמיעוט דתי היתה מעוגנת לא רק בחיים החברתיים אלא גם מבחינה משפטית. היהודים היו בני חסות כמעט עד אמצע המאה ה-20. גם אם החיים היהודים לא היו רצופי פרעות ומצוקה (כפי שגרנות מתאר), אידיליה רבה לא הייתה שם. מתח זה הוחרף על ידי הקולוניאליזם וזה קרה הרבה לפני הציונות. גם בענין הקונספירציה האשכנזית להביא את המזרחים ולהשפילם תרבותית וכלכלית יש מקום לבחון האם לא מדובר ביישום ההגמוניה ובגישה ארופוצנטרית שאפיינה גם את יחסם יהודים מזרחים בינם לבין עצמם (כמו יחסם של הבגדדים לכורדים או יחסם של יהודי קזבלנקה לשלוכים) ולאו דווקא מקנוניה זדונית.
ספרו של גרנות, שנוגע בדיון חשוב וחיוני, עושה שירות רע לויכוח על השיח המזרחי הרדיקלי בפרט ולבירור היחסים הבינעדתיים בישראל בכלל.

יש בעיות עם הביקורת הזאת שיש בה כמה פגמים מהותיים ואינה עונה על שום כלל אקדמאי ידוע של ביקורת ספר.
למשל ההערה המוזרה ש"ניכר שגרנות הוא אספן אובססיבי של גזרי עיתונים (בעיקר ידיעות אחרונות) וכל כתבה נידחת משמשת אותו מספר פעמים".
הערה מוזרה מאוד .בבירור סופר שעוסק במחקר של תחום מסויים חייב לאסוף עליו חומר רב ממקורות שונים ובעיקר מהעיתונות.
מצד שני המבקר שתוקף את גרנות על השימוש הרב שהוא עושה בעיתונות להשגת מידע מתלונן על שגרנות כמעט לא השתמש בספרות מחקר על יהודי המזרח.אך אינו מציין שמות ספרים שגרנות "לא "השתמש בהם וכמובן היו צריכים להיות לנגד עיניו כאשר פירסם את ספרו הוא סותם ואינו מפרט.סך הכל ביקורת מוזרה ובהחלט לא משביעת רצון.

לא צריך לציין שמות ספרים , מי שרוכש השכלה על תיכונית ואמון על חיפוש ומציאת מקורות יודע בדיוק למה המבקר צדק. אמינותו של המבקר מקבלת חיזוקים מהתגובות שגרנות פירסם על תכניתו של אמנון לוי ב 2 מהגליונות של "חדשות בן עזר" 860-870

שמו של המבקר הוא ד"ר אבי פיקאר מלמד בחוג ללימודי ארץ ישראל באוניברסיטת בר אילן.המבקר דווקא תוקף את מזרחים רדיקלים שמתארים בצבעים ורודים את מערכת היחסים בין יהודי ארצות האיסלאם לשכניהם המוסלמים.

הנה קישור עם שם המחבר

http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=34673

חוששני שאתה מביא דברים שאין שום קשר בינם. "כל מי אמון על חיפוש ומציאת מקורות יודע בדיוק למה המבקר צדק". אבל הקורא לא יודע ,שכן לא אתה ולא פיקאר לא ציינתם שום דבר ספציפי בספרו של גרנות שום כשל ספציפי שאותו אתם מסוגלים לתקוף ולהפריך.איזה שהוא פרט ספציפי שהוא שקרי.כל מעמדו של פיקאר כמבקר עיניך נובע ממעמדו האקדמאי אבל לא מהרשימה הביקורתית שלו שהיא לצערי עלובה למדי שכן אינו מראה כאמור איזה כשלים ספציפיים יש בספרו של גרנות . הוא רק תוקף אותו באופן סתמי וכללי על סגנונו הירוד וכו'.
לגבי ההתקפות של גרנות על לוי תכן שהן נכונות וייתכן שלא,.לא נדע אם לא יובאו ישירות ותהיה התמודדות עימן פרט אחרי פרט. וזה דבר שלא אתה ולא פיקאר עשיתם. כך שההתקפות שלכם על גרנות הן חסרות ערך.

לא קראתי את ה"מהפכה האשכנזית" אבל כן עקבתי אחרי הפירסומים של משה גרנות ב"חדשות בן עזר" בנוסף לציטוטים מספרו של גרנות שהופיעו בבלוג של אלי אשד. הדמות של המזרחים שמשתקפת ב"הגותו" של גרנות גרועה יותר מדמות המזרחי שמשתקפת מ"הסקירה" שנכתבה אודות "המהפכה האשכנזית". שרות מצויין לאלה הטוענים שהיהדות היא דת ולא לאום

לא קראת את "המהפכה האשכנזית " ,האם כוונתך שלא קראת את "עסקני הקיפוח" ? גרנות כמובן תקף בספר זה את הספר הגזעני " המהפכה האשכנזית " של קלמן קצנלסון " שכהודעתו של סמי שטרית ודיווחיהם של אחרים שימש לו כמקור השראה שלא לאמר על מודל חיקוי ברעיונותיו על הצורך בהפרדה בין עדות וכו כו'.
אם התכוונת לאמר שלא קראת את "עסקני הקיפוח" הרי זה מוזר.אתה תוקף את גרנות זה שנים ברשת. שמע אחרי שנים של התקפות ותגובות בעניין זה המינימום של ההגינות היא לקרוא את ספרו במלואו לפני שאתה תוקף אותו ובעצם אינך יודע על מה הוא מדבר.

מוזרות גם טענותיך כנגד איש שלא קראת כלל את ספרו שהוא גזעני. שוב ושוב הובהר לך שהמדובר באיש שטרח ופרסם במהדורה חדשה ספר של רב יהודי ממרוקו מהמאה ה-19 .ועדיין אתה מתעקש לראות בו כמי שרואה בתרבות היהודית שצמחה במרוקו כתרבות "נחותה ".מובן שהדמות של היהודי ממרוקו המשתקפת בספרו של גרנות המעריך את יהודי מרוקו ורואה בהם אחים אינה יכולה להיות גרועה יותר מזאת שמשתקפת מספרו של הגזען קצנלסון ( האם אי פעם קראת אותו ?) הרואה בהם גזע נחות וכל טענותיך בעניין הן בגדר אבסורד.אנא טרח לקרוא את הטקסטים שאליהם אתה מתייחס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

three × 4 =